K-report
 

4. koridor Odhlásit | Diskusní skupiny | Vyhledávání
Moderátoři | Registrace | Editace profilu

Diskuse K-report » Železnice » 4. koridor « Předcházející Další »

Oficiální stránky o čtvrtém koridoru
Neoficiální stránky o čtvrtém koridoru

Příspěvky týkající se Optimalizace traťového úseku Praha Hostivař – Praha hl. n. směřujte prosím do tématu Železniční uzel Praha.

  Diskuse Autor Příspěvky Stran Posl. příspěvek
Staré archivyDusanh 900 16   
Archiv diskuse 4. koridor do 10. 4. 2016Bram 60  10-4-16  13:11
Archiv diskuse 4. koridor do 06. 5. 2016Paveldacicky 60  06-5-16  20:36
Archiv diskuse 4. koridor do 19. 5. 2016Hajnej 60  19-5-16  16:19
Archiv diskuse 4. koridor do 29. 6. 2016Bram 60  29-6-16  13:26
Archiv diskuse 4. koridor do 26. 7. 2016Simba 60  26-7-16  11:14
  ClosedUzavřeno: Další diskuse již nemůžete zahájit.        

Autor Příspěvek
Sonic
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1066
Registrován: 11-2006
Odesláno Úterý, 26. července 2016 - 12:48:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Simba: A ta Uhříněves zůstane místně řízená "navždy" nebo jen do dokončení Zahradního Města/Vršovic?

A také mě v té souvislosti napadlo, jaká je vlastně výhoda CDP vůči stávajícímu úsekovému řízení naší trati, kde už tak má jeden výpravčí na starost více stanic? Napadá mě:

1) Že bude jedním výpravčím ovládáno více stanic než dosud? To by bylo realizovatelné bez stěhování výpravčích i teď, ne?

2) Nebo že když budou výpravčí sousedních oblastí fyzicky u sebe, tak spolu budou více komunikovat (než když si musí telefonovat), a tedy to povede k lepší organizaci dopravy?

3) Nebo se osazení CDP výpravčími bere jen jako nutný předkrok k zavedení ASVC? A tady chápu, že integrace ASVC pro větší síť je jednodušší na jednom místě.
balik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2248
Registrován: 11-2002

Odesláno Úterý, 26. července 2016 - 14:48:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Sonic:
Uhríněves je výhledově zamýšlena k zapojení v rámci připravované stavby DOZ Uhříněves - hl.n. - Vysočany (- Lysá?).

Nynější sál 3A (Říčany - Olbramovice) bude zatím řešený provizorně (malý sál bez VEZO, jenom 1 řídící + 1 úsekový dispečer ve směně, PPV v Čerčanech). Přepojení do velkého sálu zřejmě až s 2. etapou (Olbramovice - ČB), do téhož sálu ještě výhledově 3. etapa až na Dvořiště.

2koridor.websnadno.cz
Rail2005
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1697
Registrován: 11-2005

Odesláno Úterý, 26. července 2016 - 15:04:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Já v CDP vidím výhodu stejně jako v centralizovaném řízení letového provozu. Kromě toho, že se ušetří pracovní síly, tak vidím výhodu v lepší optimalizaci dopravního proudu v případě nějakých mimořádností/zpoždění.

Níže uvedu příklad čistě ilustrační pohled do budoucnosti(neberte mne za slovo):

Rychlík jedoucí od ČB do Prahy má za Benešovem zpoždění 11 min z důvodu jednokolejného provozu mezi Benešovem a Čerčany. IC jedoucí od Ústí nad Labem přes Prahu směr Ostrava si veze v Nelahozevsi zpoždění 9 min. Je jasné, že oba dojedou na Praha hl.n. bez zásadního zásahu do huské příměstské dopravy zpožděné. Protože je dnes i ten druhý vlak zpožděný a dispečer to vidí v reálném čase a má přehled o ostaním provozu včetně technických parametrů aktuálních souprav a počasí, tak se dispečer rozhoduje nechat dojet oba vlaky do Prahy se zpožděním, protože se přestup směr Ostrava stihne.

Jiný den, např. kdyby IC od Ústí jelo na čas, tak prostě zpozdí nějaký příměstský vlak nebo rychlý vlak jedoucí opačným směrem do ČB, aby bylo možné provést souběžnou jízdu pro letmé předjetí pro minimalizaci zpoždění.

Donner au train des idées d'avance...
Pikehead
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2482
Registrován: 3-2007
Odesláno Úterý, 26. července 2016 - 16:35:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Rail2005: Tak už loni nás nějakej frajer poslal rychlíkem proti správnému směru kdesi u Mirošovic, na to není CDP potřeba. [happy]
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8512
Registrován: 3-2007
Odesláno Úterý, 26. července 2016 - 16:38:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Sonic : jaké má výhody ? No především celkový přehled o dopravní situaci a možnost tak řešit problémy s menší "ztrátou květinky" aneb zkuste si třeba Multikon Plzeň-Cheb.
Bram
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5981
Registrován: 4-2003
Odesláno Úterý, 26. července 2016 - 16:40:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Pikehead:Tak už loni nás nějakej frajer poslal rychlíkem proti správnému směru kdesi u Mirošovic, na to není CDP potřeba.

A co když se ve správném směru pohyboval osobní vlak?

Mělo to snad dopadnout tak, že rychlík by jel ve správném směru a osobák jel proti správnému směru???
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6724
Registrován: 5-2007
Odesláno Úterý, 26. července 2016 - 17:00:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Pikehead: To je práve o tom, že to musí byť frajer. Pri obsluhe jednotlivých staníc to len podľa pohľadu do prevádzkovej aplikácie nie je vôbec triviálne naplánovať (a potom vytelefonovať). Na CDP sa pozrú dvaja dispečeri na seba a kývnu hlavou, že dobre.

S tými prínosmi je nutné uvažovať v troch rovinách centralizácie:
- Individuálna obsluha vs. úsekové riadenie (3-4) stanice
- Úsekové riadenie vs. riadenie celej trate (1 sál)
- Riadenie celej trate vs. CDP (narvanie všetkých sálov do jednej budovy)

Medzi každou tou rovinou sú prínosy iné.
Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 11048
Registrován: 8-2004

Odesláno Úterý, 26. července 2016 - 18:33:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Asdf:
Medzi každou tou rovinou sú prínosy iné.
Mezi některými rovinami i záporné.

"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla." (S tebou mě baví svět)
"Proti hlouposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá." (Jan Werich)
Paul2no
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1453
Registrován: 11-2009

Odesláno Úterý, 26. července 2016 - 23:55:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

A co se stane, až někdo nahlásí, že v CDP je bomba a že se někdo takový určitě jednou najde)? Nebude se několik hodin na řízených tratích jezdit?

http://www.youtube.com/paul2no
Dusanh
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2309
Registrován: 3-2004
Odesláno Středa, 27. července 2016 - 07:20:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Předpokládám, že dotyčný takovému anonymu nebude věnovat žádnou pozornost. Zajištění budovy něco podobného dost znesnadňuje.
Navíc, jak ukazuje "praxe" z reálného světa, skuteční "bombeři" před odpálením nikam nevolají...
Pikehead
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2484
Registrován: 3-2007
Odesláno Středa, 27. července 2016 - 08:10:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Bram: jasne, ze tam jel osobni vlak, proc by nas tam jinak posilal?

Rychlik mel sekyru z NAD myslim a kreativnost pocinu jsem ocenil.
Bram
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5987
Registrován: 4-2003
Odesláno Středa, 27. července 2016 - 09:17:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Pikehead:jasne, ze tam jel osobni vlak, proc by nas tam jinak posilal?

Tak to jo, ale nenapsal jsi to, proto jsem si ten důvod domyslel [wink].
Kasme
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1145
Registrován: 12-2007

Odesláno Středa, 27. července 2016 - 17:17:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Vadné výhybky brzdí českou železnici, vlaky se po nich plouží desítkou
27. července 2016 16:07, aktualizováno 16:40

Dopravu na české železnici začíná čím dál více komplikovat odhalená závada v kolejnicích ve výhybkách, které přitom stavaři měnili teprve loni. Problém je už v osmi stanicích.

Poté, co v pátek našla Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) závady ve výhybkách v Horažďovicích na trati z Plzně do Českých Budějovic, kontroly našly vadné díly i jinde. Kvůli tomu nabírají vlaky velká zpoždění zatím hlavně na Plzeňsku.

Celkem se problém týká už osmi stanic, jde o Plzeň hl.n., Strakonice, Olomouc hl.n., Choťovice, Ševětín, Dynín, Hrušovany u Brna, Modřice. SŽDC postupně vydává pokyn, aby vlaky jezdily přes výhybky v těchto stanicích pomaleji

Zdroj: http://ekonomika.idnes.cz/vadne-vyhybky-zeleznice-08j-/eko-doprav a.aspx?c=A160727_154728_eko-doprava_suj

Fotek je moc, nejsou popsány, tříděny... Komu to vadí, ať se nekouká...
[fotic] Hostivař, RoPL * stavební diskuse na ttnz.cz

Zadejte svůj příspěvek zde
Příspěvek:
Tučné Kurzíva Podtržení Vytvořte hypertextový odkaz Vložte klipárt

Uživatelské jméno: Informace o příspěvku:
Veřejně přístupná oblast diskusních skupin. Pokud máte svůj účet, zadejte uživatelské jméno a heslo. Jinak zadejte plné jméno a heslo nevyplňujte. E-mail můžete, ale nemusíte zadávat.
Heslo:
E-mail:
Volby: V příspěvku používám HTML kód
Odkazy (URL) v příspěvku automaticky aktivovat
Akce:

Diskusní skupiny | Poslední den | Poslední 4 dny | Stromové zobrazení | Vyhledávání | Seznam uživatelů | Nápověda | Prohlížeč obrázků | Program Credits Administrace