K-report
 

4. koridor Odhlásit | Diskusní skupiny | Vyhledávání
Moderátoři | Registrace | Editace profilu

Diskuse K-report » Železnice » 4. koridor « Předcházející Další »

Oficiální stránky o čtvrtém koridoru
Neoficiální stránky o čtvrtém koridoru

  Dialog Autor Příspěvky Stran Posl. příspěvek
Staré archivyPje 1200 21   
Archiv diskuse 4. koridor do 15. 7. 2014Kasme 60  15-7-14  05:23
Archiv diskuse 4. koridor do 19. 7. 2014Mop 60  19-7-14  11:21
Archiv diskuse 4. koridor do 23. 7. 2014Rail2005 60  23-7-14  15:17
Archiv diskuse 4. koridor do 27. 7. 2014Martin_zlivský 60  27-7-14  14:47
  ClosedUzavřeno: Další dialogy již nemůžete zahájit.        

Autor Příspěvek
Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9549
Registrován: 8-2004

Odesláno Neděle, 27. července 2014 - 20:25:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Činnost bude zahájena 29.7.[wink]

"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla." (S tebou mě baví svět)
"Proti hlouposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá." (Jan Werich)
Priapos
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 468
Registrován: 10-2012
Odesláno Neděle, 27. července 2014 - 23:31:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Hroch:

V 08:55.
Jamessn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1613
Registrován: 9-2006
Odesláno Pondělí, 28. července 2014 - 00:46:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Nedělní Hostivař obrazově:
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 69938
Registrován: 4-2003

Odesláno Pondělí, 28. července 2014 - 07:17:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Díky za doplnění.
Bez činnosti je i úsek od předvěsti do Horusic, kde už straší pomalá pořádně dlouho.
Další pomalá vypučela přes dobřejovický přejezd(?).

Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Rob
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1037
Registrován: 1-2005

Odesláno Pondělí, 28. července 2014 - 08:01:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Bílý_petr: moc pěkná reportáž z 25.07.14. Jinak na těch dvou fotkách ze Soběslavi, co je to torzo nájezdové rampy - tam bývala v 60.letech násypka a plnily se tam vozy rašelinou, a byl tam docela slušný obrat [happy]
Ythomas_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1397
Registrován: 10-2009

Odesláno Pondělí, 28. července 2014 - 10:25:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ad Martin2, Martyss, Asdf:

Jo, poplatky odvozené od účinků vozidla na dopravní cestu jsou moc pěkná myšlenka a mimochodem asi jediný možný způsob, jak se pohnout třeba i v oblasti pojezdů nákladních vozů technicky kupředu. Ve Velké Británii a tak trochu i v Rakousku to funguje, tak proč si necháváme u nás ničit (velmi nákladně zmodernizovanou) infrastrukturu např. nestabilně jedoucími vozidly (Görlitz V, 26-2.8) a proč platí lokomotivy s tlapovými motory (a s nevypruženými hmotami na úrovni velkých parních lokomotiv - např. ES64F4, TRAXX,...) stejně jako vozidla, která jsou třeba k výhybkám podstatně šetrnější. Nicméně by asi bylo dobré (v rámci takového nějakého zachování, nebo spíše nezabíjení konkurenceschopnosti železniční dopravy) jít cestou slev pro šetrná vozidla než nějakých výraznějších pokut pro vozidla nešetrná...
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5526
Registrován: 3-2007
Odesláno Pondělí, 28. července 2014 - 10:51:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

No já bych hrozně rád věděl, jak hodně moc opotřebovává infrastrukuru Gérlitz pět s deseti tunama na nápravu.

Jinak to klucí udělejte co nejsložitější a k tomu u SŽDC oddělení aspoň o 50 systémových specialistech, co to budou navrhovat, vyhodnocovat, opravovat chyby a korespondovat s uživateli, sledovat trendy a vymýšlet koecifienty a chodit k soudům při případných sporech [crazy]

Zlatej kamion - tam si koupím krabičku a jedu.
Ythomas_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1399
Registrován: 10-2009

Odesláno Pondělí, 28. července 2014 - 11:37:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ad Mladějov:

...jak hodně moc opotřebovává infrastrukuru Gérlitz pět s deseti tunama na nápravu...
...ale která valí 140 km/h, žejo. Anebo jak moc opotřebovává infrastrukturu obdobně se vrtící wapka s 20 tunama na nápravu... [crazy]

...a k tomu u SŽDC oddělení aspoň o 50 systémových specialistech...
Pravda, česká realizace může bejt trochu problém, známe se. Ale nemyslím si, že třeba ti Rakušáci potřebovali k zavedení Triebfahrzeugfaktoru systémové specialisty. Prostě někdo na základě nějakých veličin (beztak změřených v rámci schvalování vozidla) přiřadil vozidlo dané řady do určité kategorie, od které se pak odvíjí poplatky. Fertig... Mimochodem, dost se tomu věnuje p. Stefan Marschnig z TU v Grazu - to jen tak pro zájemce...
Rail2005
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1220
Registrován: 11-2005

Odesláno Pondělí, 28. července 2014 - 11:59:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Zlatej kamion - tam si koupím krabičku a jedu.

No už aby byly na hlavních tazích každých 25 km dynamické váhy s dokonalým kamerovým systémem, které by jen automaticky rozesílaly pokuty hříšníkům. Na silnici je to snad ještě horší... 70% kamiónů jezdí alespoň trochu přetíženo.

Donner au train des idées d'avance...
Dusanh
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1892
Registrován: 3-2004
Odesláno Pondělí, 28. července 2014 - 14:35:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Jinak jak říká Plešoun, silnice je mnohem větší zlo, jenže je to monotónní hluk, který Vás uspí, pokud zrovna kolem nepojede V3S nebo vytuněný výfuk, motorkář apod.

Je to přesně naopak. Je prokázáno, že člověk není vyrušen z (hlubokého, nějaká ta hladina beta či co) spánku krátkodobým působením intenzivnějšího hluku (protože než se mozek "probere", zdroj hluku je pryč). Zato setrvalé působení byť méně intenzivního hluku člověka z hlubokého spánku převede do toho druhého, kde už je mozek napůl činný a nerelaxuje.

Bydlím 130m od D1 (v místě, kde je mezi dálnicí a mým barákem PHS) a u otevřeného okna nemůžu spát bez špuntů v uších. Podle mého subjektivního posouzení je "železniční" hluk vytvářený aspoň trochu solidními vozidly na aspoň trochu moderní trati výrazně méně obtěžující, než hluk vytvářený dálnicí. Pravda, teď na IV. koridoru moc nákladů v noci nejezdí, ale než budou dělat 2. úsek modernizace D1, tak se to snad zlepší a budu moci porovnat zase hluk od vlaků (vzdálenost 430m, rovněž PHS), zatímco dálnice bude výrazně tišší (bo nižší rychlost).

No už aby byly na hlavních tazích každých 25 km dynamické váhy s dokonalým kamerovým systémem, které by jen automaticky rozesílaly pokuty hříšníkům.

Tak tak... Anebo bych zavedl, že přetížené vozidlo je bezprostředně vzápětí odstaveno a náklad se musí přeložit. K tomu řidič 5000,- a 7bodů a pokuta pro firmu 10000,-Kč za každou započatou tunu navíc. Myslím, že by je to všechny rychle přešlo. V době, kdy má každý bagr měření hmotnosti materiálu ve lžíci, není problém naložit auto "tak akorát"... Stav silnic v okolí Prahy jen dosvědčuje, jaké to je, když se všude pouští přetížená auta (zejm. se jedná o dopravu stavebního materiálu a výkopků). Opravené silnice mají do 5 let zdevastovnané krajnice a může se začít znova [angry]
Prvni
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 82
Registrován: 4-2007

Odesláno Pondělí, 28. července 2014 - 14:59:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Pár obrázků z pátku mezi Chotovinami a Sudoměřicemi.



Vzhůru do boje! Povedu vás proti smrtelným. ZVÍTĚZÍME!!
Simba
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1751
Registrován: 7-2008

Odesláno Pondělí, 28. července 2014 - 15:16:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Dusanh: odpověď máte v soukromých zprávách K-reportu

4.ŽELEZNIČNÍ KORIDOR I NA FB! - www.4koridor.cz
Nápis z kavárny vypovídá o době jasně:
"Ne, wifi u nás opravdu nehledejte. Povídejte si."
Pikehead
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1114
Registrován: 3-2007
Odesláno Pondělí, 28. července 2014 - 15:25:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Hajnej: Aby nedošlo k omylu - ve věci městské linky se nepřikláním ke zrušení, jen si umím představit, že může v případě nutnosti být řešením (asi) bez větších obětí.

Děkuju za doplnění informací o historii přesmyku - není to tedy intelektuální skandál na straně projektanta. :-) Kde ten přesmyk má být, u podchodu, nebo ještě před mostem? Žasnu, kde tam komu může vadit, ukrajinské ubytovně z unimobuněk vedle obrovského prostoru bývalého nádraží? Chatové kolonii? Lesu obývanému vágusy?

(Příspěvek byl editován uživatelem Pikehead.)
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8151
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 28. července 2014 - 15:58:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Pikehead: Přesmyk má být až za mostem přes Rokytku - jednak, aby stačil nastoupat podjezdnou výšku, druhak, aby udělal nějakej rozumnej úhel křížení.
Při hledání "komu to bude vadit" nestačí brát v úvahu jenom skutečný stav, ale i zájmy různých develotrů a tak podobně.

Mimochodem, co je zrovna na chatové kolonii méněcenného...?
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8152
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 28. července 2014 - 16:04:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

DH: mohu potvrdit.
V Čelákovicích nemám problém spát při dokořán otevřeném okně shodou okolností 135 m od tratě, a to 231 není žádný koridor a hradecké rychlíky nejsou kdovíjak tichá vozidla.
Zato u dálnice nebo rušné ulice se spát fakt nedá.
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3696
Registrován: 5-2007
Odesláno Pondělí, 28. července 2014 - 16:24:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ja taktiež nemám problém spať pri otvorenom okne cca 300m od trate 010 v úseku, kde sa hodne brzdí.
Simba
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1752
Registrován: 7-2008

Odesláno Pondělí, 28. července 2014 - 16:41:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Pánové, Vy mě bavíte, desítky až stovky metrů od tratě [lol]

4.ŽELEZNIČNÍ KORIDOR I NA FB! - www.4koridor.cz
Nápis z kavárny vypovídá o době jasně:
"Ne, wifi u nás opravdu nehledejte. Povídejte si."
1510015
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1451
Registrován: 1-2010
Odesláno Pondělí, 28. července 2014 - 18:32:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

My máme chalupu 550 m od tratě (ještě přes malý kopeček), jezdí se 70-80km/h a když jede náklad, je z toho randálu jako [cunik]. Hodně ale záleží na počasí, v horkých dnech či za sněhu to není skoro slyšet, ale před deštěm jako by jel hned vedle.

seznamy 843, 943, 842, 362
YouTube kanál
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 69946
Registrován: 4-2003

Odesláno Pondělí, 28. července 2014 - 20:39:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

V Sudoměřicích ve stanici probíhají zemní práce v ose nové koleje.
Z Veselí do Soběslavi je už trolej na nových trakčních podpěrách, a to včetně výběhů. Vyjma krátkého úseku u "asfaltovny" je rozpracované nové těleso.

Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Rail2005
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1221
Registrován: 11-2005

Odesláno Pondělí, 28. července 2014 - 20:48:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Přesmyk - to určitě vadí těm developerům, co začali stavět okolo bývalé vlečky do Kolbenky, ze které je dnes ta luxusní cyklostezka. Ona se ta výstavba nezadržitelným tempem blíží směrem k místu odbočky do Malešic.

Hluk:

Já bych to seřadil takto:
- dálnice v kopci se špatným betonovým povrchem - neustálý hukot o vysoké hladině intenzity (absolutně nesnesitelné)
- dálnice v rovině se špičkovým asfaltovým povrchem - neustálý hukot o střední hladině intenzity (na hranici akceptovatelnosti)
- klasická železniční trať s dobrou GPK s převládající nákladní dopravou - vysoká intenzita hluku nižších frekvencí, který však trvá krátce (akceptovatelné)
- vysokorychlostní trať s os. dopravou - střední hladina hluku o velmi vysokých frekvencích, který trvá velmi krátkou dobu (zcela bez problémů) *)

*) Při rychlostech nad 250 km/h je slyšet výhradně aerodynamický "svist"

Donner au train des idées d'avance...
Kadlos
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 604
Registrován: 2-2009

Odesláno Pondělí, 28. července 2014 - 21:06:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Proč je na řípecký zastávce ta budoucí kolej tolik odsunutá od osy původní koleje? V projektu se počítá s bočními nástupišti, a tady to vypadá jako by tu mělo vyrůst nástupiště ostrovní...
1510015
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1453
Registrován: 1-2010
Odesláno Pondělí, 28. července 2014 - 21:09:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Rail2005
O prvním bodě jsem se přesvědčil nedávno na jednom odpočívadle na D1. Takový hukot nedělají ani rychlé nákladní vlaky na špatné trati. Až jsem se divil, že to tam ještě může být.

Podvozek Gorlitz V dělá oproti GP200 a jiným mnohem větší hluk, a to nejen ve velkých rychlostech. Když se třeba na nádraží rozjíždí vlak, kde jsou tyto podvozky namíchány, rozdíl je opravdu slyšet.

seznamy 843, 943, 842, 362
YouTube kanál
Martin_b
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 580
Registrován: 12-2007
Odesláno Pondělí, 28. července 2014 - 21:15:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Kadlos: To je posun osy kvůli narovnání oblouku. Nástupiště bude klasicky boční.
Rail2005
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1222
Registrován: 11-2005

Odesláno Pondělí, 28. července 2014 - 21:39:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Tak já zrovna strávil včerejší odpoledne a večer u kolegy v Montabauru cca 500 m od VRT/dálnice. Zatímco ICE jsem neslyšel ani jedno (asi kvůli dálnici A3), tak hluk z dálnice byl na palici. Ještě, že jsem tam nemusel spát.

Donner au train des idées d'avance...
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8158
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 28. července 2014 - 22:17:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

151: v horkých dnech či za sněhu to není skoro slyšet, ale před deštěm jako by jel hned vedle
Jojo, normální výškové rozdělení teploty uhýbá zvuk nahoru, kdežto inverzní ho vrací zpátky na zem.
Já takhle za zimních inverzí slýchal na Pankráci (u Amfory) chrochtat Zamráči mezi Krčí a Braníkem, i když to bylo na dně druhýho údolí...

Zadejte svůj příspěvek zde
Příspěvek:
Tučné Kurzíva Podtržení Vytvořte hypertextový odkaz Vložte klipárt

Uživatelské jméno: Informace o příspěvku:
Veřejně přístupná oblast diskusních skupin. Pokud máte svůj účet, zadejte uživatelské jméno a heslo. Jinak zadejte plné jméno a heslo nevyplňujte. E-mail můžete, ale nemusíte zadávat.
Heslo:
E-mail:
Volby: V příspěvku používám HTML kód
Odkazy (URL) v příspěvku automaticky aktivovat
Akce:

Diskusní skupiny | Poslední den | Poslední 4 dny | Stromové zobrazení | Vyhledávání | Seznam uživatelů | Nápověda | Prohlížeč obrázků | Program Credits Administrace