K-report
Nabídka zaměstnání
 

Tarif (jízdné, tarifní politika ČD, slevy, konkurence, budoucnost...) Odhlásit | Diskusní skupiny | Vyhledávání
Moderátoři | Registrace | Editace profilu

Diskuse K-report » Železnice » Tarif (jízdné, tarifní politika ČD, slevy, konkurence, budoucnost...) « Předcházející Další »

Tarifní kalkulátory jízdného ČD

  Dialog Autor Příspěvky Stran Posl. příspěvek
Staré archivyBabilon 960 17   
Archiv diskuse Tarif (jízdné, tarifní polit... do 23. 6. 2014Pajas2 60  23-6-14  10:48
Archiv diskuse Tarif (jízdné, tarifní polit... do 09. 7. 2014J. Kučera nereg. 60  09-7-14  13:53
Archiv diskuse Tarif (jízdné, tarifní polit... do 18. 7. 2014Mouka 60  18-7-14  13:22
Archiv diskuse Tarif (jízdné, tarifní polit... do 04. 8. 2014Martin_zlivský 60  04-8-14  13:17
Archiv diskuse Tarif (jízdné, tarifní polit... do 21. 8. 2014batat 60  21-8-14  13:06
Archiv diskuse Tarif (jízdné, tarifní polit... do 15. 9. 2014vla064 60  15-9-14  18:13
  ClosedUzavřeno: Další dialogy již nemůžete zahájit.        

Autor Příspěvek
Oto
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1598
Registrován: 6-2007
Odesláno Pondělí, 15. září 2014 - 19:37:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Myslím, že tam žádná výjimka není. Takže buď si koupit jízdenku z Holešovic (odtamdud odjíždí Excelsior před půlnocí) nebo z Kralup (to je levnější než z Holešovic, ale pořád dražší než z Hlaváku).

Ale nejlepší bude si tu jízdenku koupit cestou z letiště. Buď přes mobil, nebo zavolat známému u počítače.
Nesni
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 130
Registrován: 6-2014
Odesláno Pondělí, 15. září 2014 - 20:55:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

rychlík z hlaváku do Olomouce jede cca 22:30
Nebo můžete jet s přestupem v Pardubicích, odjezdy z Prahy hl.n. ve 23:11 nebo 23:45, a na Excelsior nasednout až tam.
Tomáš_hradecký
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 591
Registrován: 6-2003
Odesláno Úterý, 16. září 2014 - 03:48:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Nesni: Tady to spíš vypadá, že na jistotu šel průvodčí. Viděl samotnou holku a šel z ní vyrazit prachy.

Jen tak dál - konkurence už se nemůže dočkat.

Ačkoliv většina průvodčích ČD je slušných a dělá firmě dobré jméno, tak pár idiotů potápí pověst celé firmy.

Resp. problém není v tom, že takovíto idioti existují - ti se najdou všude. Problém je v tom, že ČD nemají systematická pravidla, která by tyto idioty klepla přes prsty a pokud to nepomůže, tak aby se jich zbavili.
Standal
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 64
Registrován: 6-2008
Odesláno Úterý, 16. září 2014 - 22:11:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Tady je problém, že drtivá většina cestujících v techto a podobných situací podvádí. Jak má pak průvodčí poznat toho jednoho cestujícího z deseti (ten počet nebrat přesně), který to pouze spletl.
Garfield
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 11094
Registrován: 10-2004

Odesláno Úterý, 16. září 2014 - 23:54:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Je blbost, že ty jízdenky neplatí až na Smíchov (nebo do Holešovic apod.), ale když už to tak je a průvodčí potřeboval být důležitý, mohl to dát s přirážkou 40 Kč. Těch 400, to je fakt prozákaznický přístup... [crazy]

Zrovna před pár dny jsem zaslechl debatu průvodčího s fírou, že na školení jim bylo řečeno, že vybírání 40 Kč příplatku za nástup bez jízdenky v obsazené stanici je čistě na uvážení průvodčího. Nadával ale při tom, že v předpisu(?) je jasně stanovené, že se vybírat má.
Tomáš_hradecký
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 592
Registrován: 6-2003
Odesláno Středa, 17. září 2014 - 04:04:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Standal: Tady je problém, že drtivá většina cestujících v techto a podobných situací podvádí.

No jasně, s takovýmto přístupem to dráhy určitě vyhrajou.
Standal
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 65
Registrován: 6-2008
Odesláno Středa, 17. září 2014 - 07:23:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Tomáš Hradecký: Je mi jasný, že to není nejlepší řešení. Ale zajímalo by mě, jaké řešení by jste navrhoval? A teď nemyslím jen přejíždění na Smíchov, ale i třeba přejíždění v pásmech PID, např do Říčan,Černošic pouze s Opencard s pásmy P0B, kdy vám taky každý cestující bude tvrdit, že to nevěděl. Taky určitě budou cestující, kteří se jen v PIDu nevyznají, ale jak je z té většiny poznat?
Standal
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 66
Registrován: 6-2008
Odesláno Středa, 17. září 2014 - 07:32:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

A jinak, to je takový problém se zeptat průvodčího při kontrole jízdenky, zda tato jízdenka platí až na Smíchov? U cestujícího, který vlakem tolik nejezdí bych očekával větší obezřetnost.
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10966
Registrován: 12-2007

Odesláno Středa, 17. září 2014 - 08:25:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

A jinak, to je takový problém, aby se té cestující zeptal (ohledně toho, na kterém pražském nádraží chce vystupovat) ten průvodčí? U průvodčího, který vlakem hodně jezdí (jelikož v něm pracuje), bych očekával větší vstřícnost.

http://www.youtube.com/user/DavidDopravniVidea
Tomáš_hradecký
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 593
Registrován: 6-2003
Odesláno Středa, 17. září 2014 - 09:12:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Standal: Ale zajímalo by mě, jaké řešení by jste navrhoval? A teď nemyslím jen přejíždění na Smíchov, ale i třeba přejíždění v pásmech PID, např do Říčan,Černošic pouze s Opencard s pásmy P0B, kdy vám taky každý cestující bude tvrdit, že to nevěděl.

Konkrétně pro přejíždění pásem PID poměrně jednoduché - zaměstnat 2 revizory, kteří v namátkově vybraných vlacích ve špičce pomůžou průvodčímu s kontrolou dokladů - zeptají se cestujících pouze s kupónem PID, kam jedou - a pokud je ve vlaku najdou ještě za Radotínem, tak jim normálně bez keců prodají jízdenku Radotín-Černošice + 40 Kč pisné. Toto opakovat tak dlouho, dokud lidi nevyměknou a nedokoupí si potřebný kupón [happy]

Tj. zákaznický přístup je o tom, že pokud jsou možná dvě vysvětlení (omyl nebo podvod), tak je nutné se k zákazníkovi VŽDY chovat tak, jako by se jednalo o omyl.
Kotec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 299
Registrován: 10-2011
Odesláno Středa, 17. září 2014 - 09:53:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Tomáš_hradecký: Nemohu si pomoci, ale v případě, že mi někdo na otázku, kam jede, odpoví "Do Radotína" (Chuchle, jakékoliv jiné stanice v pásmu P/0/B) a pak ho ve vlaku uvidím ještě v Černošicích, kdy jindy už by měla přijít na řadu 400 Kč pokuta? To přece není zjevně omyl/náhodné přejetí.
Tomáš_hradecký
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 594
Registrován: 6-2003
Odesláno Středa, 17. září 2014 - 10:09:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Kotec: na otázku, kam jede, odpoví "Do Radotína" (Chuchle, jakékoliv jiné stanice v pásmu P/0/B) a pak ho ve vlaku uvidím ještě v Černošicích, kdy jindy už by měla přijít na řadu 400 Kč pokuta? To přece není zjevně omyl/náhodné přejetí.

...pak vám může vždy říct, že se mu změnil plán, a že potřebuje ještě dojet z Radotína do Černošic. Tedy i v tomto případě je na místě normálně bez keců prodat jízdenku Radotín-Černošice +40 Kč pisné. Vyřešeno, hotovo.

Pokud jsou v systému kontroly jízdenek díry, tak ať se ucpou (=občasná nárazová kontrola revizory a prodej jízdenek s pisným), a ne ať zůstanou otevřené s tím, že občas bude někdo pokutován.
Standal
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 67
Registrován: 6-2008
Odesláno Středa, 17. září 2014 - 11:04:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

David: To si myslím, že není nejlepší postup. 99,9% cestujících, když má koupenou jízdenku do nějaké stanice, tak tam taky jede. To by vypadalo jako dělání z lidí hlupáky. Asi by mi nebylo příjemný, aby každé ráno přišel průvodčí a při kontrole jízdenek říkal: " Máte jízdenku na hlavní nádraží, ale nejedete náhodou dál." Snad je lepší,aby se zeptal jeden cestující ze sta, když si není jistý, než aby průvodčí otravoval sto lidí kvůli jednomu.
Standal
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 68
Registrován: 6-2008
Odesláno Středa, 17. září 2014 - 11:13:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Tomáš Hradecký: Celkem dobrý návrh, ale teď je otázka, kolik revizorů by bylo potřeba. A tady nejde jen o PID, ale v dnešní době už pomalu o celou republiku. A zaměstnávat desítky a možná stovky revizorů by asi nebylo nic levného.
Tomáš_hradecký
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 595
Registrován: 6-2003
Odesláno Středa, 17. září 2014 - 11:37:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Standal: Celkem dobrý návrh, ale... ...zaměstnávat desítky a možná stovky revizorů by asi nebylo nic levného.

Díky za uznání [happy]

To, kolik by to stálo, a kolik by to přineslo, se dá odhadem spočítat.

-revizor stojí nějaké náklady, ale něco vybere na jízdném přímo, a o něco se zvýší tržby díky tomu, že lidé budou "poctivější". Pokud tento přínos pokryje plat revizora, pak se to prostě vyplatí.

-pokud by ale práce revizora byla dražší, než jeho přínos, pak vůbec nemá smysl se takovýmito "černými pasažéry" extra zabývat, a nechat to jen na namátkové kontrole průvodčím (s přirážkou +40 v případě, že někdo "přejel") s vědomím, že sice nezachytíme všechny, ale že se nám nikdy nestane, že pokutujeme nevinného,

protože:

-nejdražší varianta je napálit platícímu cestujcímu pokutu a tím ho úplně odradit od cestování vlakem (případně i další lidi, kterým o tom řekne) - tím se v průběhu času přijde o tolik peněz na tržbách, že si to průvodčí v tu chvíli těžko dovede představit.
Standal
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 69
Registrován: 6-2008
Odesláno Středa, 17. září 2014 - 12:02:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Tomáš Hradecký:Kolikrát by mě takový revizor chytl za týden? I kdyby dvakrát, ale při počtech vlaků v okolí Prahy ani tomu nevěřím, tak připlatím 80 Kč. Dejme tomu, že jízdenka z Kolovrat do Říčan stojí 14 Kč, to máme 5x14x2=140 Kč, pořád jsem v plusu. Stejně tak se mi teoreticky nevyplatí kupovat Opencard za 4800,-, protože mě revizor kontroluje tak max 3x do roka. Takže jsem i tak v plusu 1800,-.
Iaya
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 946
Registrován: 6-2002

Odesláno Středa, 17. září 2014 - 12:13:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ke kadeřníkovi chodím tak 4 do roka, když se mi alespoň dvakrát podaří utéct bez placení jsem tak 300-400 Kč v plusu. Jenže se ze mě stane prachobyčejný zloděj a já zloděj nejsem ,proto za využitou službu zaplatím. V MHD to chodí jinak?

Optimista je člověk, který tvrdí, že žijeme v tom nejlepším možném světě, pesimista se obává, že je to pravda.
Standal
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 70
Registrován: 6-2008
Odesláno Středa, 17. září 2014 - 12:39:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Já platím taky, ale najdou se tací co si myslí opak,a právě kvůli nim jsou tu pokuty. A že se s nima sveze i někdo, kdo se jen splete je bohužel nevýhoda systému. A to neplatí jen v VHD, ale vlastně všude.
Oto
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1599
Registrován: 6-2007
Odesláno Středa, 17. září 2014 - 12:55:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Jak už jsem napsal, tak by stačilo mít jednoduchý a logický tarif, aby ho chápal každý.

Výmluvy černých pasažérů jsou, že "nevědeli".
I ta pokutovaná slečna, kterou to začalo, zřejmě nevěděla, že to dál neplatí.

Tady je Praze v TR10 definovaný nějaký "tarifní uzel", ale jen pro část stanic, a to dokonce v závislosti na směru, kterým se přijíždí. Do toho se míchá včasná a akční jízdenka, které mají taky něco jako "tarifní uzel", ale definovaný jinak. Pokud by bylo na jízdence Praha a stanice se nerozlišovaly, tak by to bylo jasné.

Stejně tak tarif PIDu se svými dvojpásmy a čtyřpásmy a spoustou poznámek pod čarou v popisech jízdenek, by si zjednodušení zasloužil.
Mouka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4894
Registrován: 1-2007
Odesláno Středa, 17. září 2014 - 13:11:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

že si to průvodčí v tu chvíli těžko dovede představit.
Což ovšem není problém průvodčího. V opačném případě bude cestující jezdit i nadále, ale průvodčího vyhmátne revizor. Co z toho pak ten průvodčí má, že cestující nezanevřel na ČD?
Nechic
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1112
Registrován: 4-2010
Odesláno Středa, 17. září 2014 - 13:41:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Pokud kupuje běžný cestující jízdenku říká: Praha HLAVNÍ NÁDRAŽÍ/SMÍCHOV/BRANÍK... tam/zpáteční. Pokud kupuje včasnou, tak říká PRAHA. Pak to vypadá, že mu to platí kamkoli po Praze a jízdenku nestuduje. Včasná je pro lidi prostě jiná jízdenka, takže bych volil americký přístup a na jízdenku dal zřetelné upozornení, že PLATÍ JEN DO STANIC A,B,C a kdo chce jet dál může si u průvodčího koupit jízdenku bez přirážky pokud ho vyzve sám před stanicí A... Bylo by to dostatečně prozákaznické a zřetelné.
Tomáš_hradecký
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 596
Registrován: 6-2003
Odesláno Středa, 17. září 2014 - 13:46:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Mouka: ale průvodčího vyhmátne revizor

V tom případě už nezbývá než to zakončit tím, že firma, ve které je myšlení takové, že je správné prudit zákazníky, a prozákaznické jednání se trestá, je odsouzena k postupnému nezájmu ze strany zákazníků.

Z mé zkušenosti se ale ČD v poslední době v zákaznickém přístupu naopak spíš zlepšují (a tržby rostou), tak doufám, že si nevezmou vaše rady k srdci a neotočí trend zase zpět.
Mouka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4895
Registrován: 1-2007
Odesláno Středa, 17. září 2014 - 23:24:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

To nebylo míněna jako rada, ale jen jsem chtěl vyjádřit, že jednání průvodčího chápu, protože má své prémie rád.
tarify
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.179.186.98
Odesláno Pátek, 19. září 2014 - 11:24:48   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ono i když se kupuje včasná jízdenka, tak je tam na výběr jen PRAHA. Až po následné koupi se objeví pdf, kde je Praha hl.n. Pak holt jede někdo, kdo slyšel před lety uzlová stanice Praha a je to.
Lukáš 123
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.178.5.54
Odesláno Neděle, 21. září 2014 - 12:21:58   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Chtěl bych ze zeptat na jízdenku Interrail. Při cestě nočními vlaky je možné vypsat datum následujícího dne, odjíždí-li vlak ze stanice po 19té hodině, pouze v případě jízdy do jiného státu, nebo i vnitrostátně? Je možná tolerance data i při příjezdu do stanice ráno s včerejším datem?

Je vážně možné zakoupit jízdenku Interrail ve Staré Pace, která je uvedena jako jedna z mála v seznamu stanic?
Děkuji za informace.
Robert_antonio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 400
Registrován: 7-2007
Odesláno Neděle, 21. září 2014 - 12:48:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Při cestě nočními vlaky je možné vypsat datum následujícího dne, odjíždí-li vlak ze stanice po 19té hodině, pouze v případě jízdy do jiného státu, nebo i vnitrostátně?
Je to možné i ve vnitrostátních vlacích. Jen je třeba si ohlídat dvě podmínky:
1. vlak přijíždí do cílové stanice po 4:00 (tj. nelze to použít pro nějaké noční přískoky osobáky)
2. den odjezdu je v době celkové platnosti Interrailu – máte-li např. Global pass 5 days within 10 days, nemůžete na něj jet nočníkem s odjezdem den před prvním z 10 dnů platnosti.

Je možná tolerance data i při příjezdu do stanice ráno s včerejším datem?
Není.
Nesni
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 137
Registrován: 6-2014
Odesláno Neděle, 21. září 2014 - 12:51:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

odjíždí-li vlak ze stanice po 19té hodině
Kvůli podmínce výstupu po 4:00 je vyloučena i část vnitrostátních relací v přímých dálkových vlacích, třeba noční cesta Bad Schandau-Hamburk nebo Vídeň-Innsbruck. Řešením je vyplnit si oba datumy.

Je možná tolerance data i při příjezdu do stanice ráno s včerejším datem?
V případě cesty trajektem ano.
Robert_antonio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 401
Registrován: 7-2007
Odesláno Neděle, 21. září 2014 - 14:19:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ty 4:00 se týkají příjezdu vlaku do konečné stanice. Vystoupit můžete kdykoliv dříve.
Nesni
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 140
Registrován: 6-2014
Odesláno Neděle, 21. září 2014 - 15:16:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

4:00 se týkají příjezdu vlaku do konečné stanice
Zní to logicky, ale ani v ZUJ ČD to není přesně takhle napsáno. Máte ovšem pravdu, že vystoupit lze kdekoliv, takže je to vlastně jedno.

Takže nelze využít např. ICE 522 z Norimberku v 21:02 pro cesty do Dortmundu nebo Kolína n. Rýnem, protože vlak končí v 1:53 v Dortmundu Hbf. Pokud ale ve Frankfurtu ve 23:38 člověk přestoupí do IC 2020, tak se do Dortmundu i Kolína n. R. dostane, protože vlak končí až v 7:06 v Hamburku-Altoně a zároveň mezi 19.-24. hodinou předešlého dne vzniká taky možnost cestovat - je to tak?

(Příspěvek byl editován uživatelem Nesni.)
Robert_antonio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 402
Registrován: 7-2007
Odesláno Neděle, 21. září 2014 - 16:33:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Zní to logicky, ale ani v ZUJ ČD to není přesně takhle napsáno. Máte ovšem pravdu, že vystoupit lze kdekoliv, takže je to vlastně jedno.
Přesně tak, do IR píšete jen dny, ne konkrétní jízdy a průvodčí vám těžko zakáže vystoupit před 4:00 [happy]

Pokud ale ve Frankfurtu ve 23:38 člověk přestoupí do IC 2020, tak se do Dortmundu i Kolína n. R. dostane, protože vlak končí až v 7:06 v Hamburku-Altoně a zároveň mezi 19.-24. hodinou předešlého dne vzniká taky možnost cestovat - je to tak?
Není to tak, protože v případě přestupu ve Frankfurtu byste na úsek Norimberk-Frankfurt musel vypsat ještě předešlý den. 7pm rule platí jen pro přímé cesty nočním vlakem.
Teoreticky by to šlo, kdybyste do Franfurtu jel nějakým vlakem, co má také příjezd až po 4:00 (nevím zdali nějaký takový existuje) a průvodčí ve vlaku Frankfurt-Dortmund nekontroloval dřívější razítka [wink]
Tobik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 304
Registrován: 10-2010

Odesláno Pondělí, 22. září 2014 - 07:46:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

http://www.k-report.net/presmerovani/?prispevek=3174326

Tak si odpovím sám: Místenky na SC Pendolino Olomouc <=> Ostrava vždy za 0 Kč.

S flaštičkou a se spacákem, kdysi býval dobrým žákem...
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3994
Registrován: 5-2007
Odesláno Pondělí, 22. září 2014 - 08:43:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Tobik: Áno, vyskúšal som predvčerom. Za nula aj na pokladni.

Zadejte svůj příspěvek zde
Příspěvek:
Tučné Kurzíva Podtržení Vytvořte hypertextový odkaz Vložte klipárt

Uživatelské jméno: Informace o příspěvku:
Veřejně přístupná oblast diskusních skupin. Pokud máte svůj účet, zadejte uživatelské jméno a heslo. Jinak zadejte plné jméno a heslo nevyplňujte. E-mail můžete, ale nemusíte zadávat.
Heslo:
E-mail:
Volby: V příspěvku používám HTML kód
Odkazy (URL) v příspěvku automaticky aktivovat
Akce:

Diskusní skupiny | Poslední den | Poslední 4 dny | Stromové zobrazení | Vyhledávání | Seznam uživatelů | Nápověda | Prohlížeč obrázků | Program Credits Administrace