K-report
Nabídka zaměstnání
 

Tarif (jízdné, tarifní politika ČD, slevy, konkurence, budoucnost...) Odhlásit | Diskusní skupiny | Vyhledávání
Moderátoři | Registrace | Editace profilu

Diskuse K-report » Železnice » Tarif (jízdné, tarifní politika ČD, slevy, konkurence, budoucnost...) « Předcházející Další »

Tarifní kalkulátory jízdného ČD

  Dialog Autor Příspěvky Stran Posl. příspěvek
Staré archivyvla064 1320 23   
Archiv diskuse Tarif (jízdné, tarifní polit... do 30. 9. 2014S4991023 60  30-9-14  13:12
Archiv diskuse Tarif (jízdné, tarifní polit... do 17. 10. 2014Asdf 60  17-10-14  02:00
Archiv diskuse Tarif (jízdné, tarifní polit... do 25. 10. 2014Nesni 60  25-10-14  17:20
  ClosedUzavřeno: Další dialogy již nemůžete zahájit.        

Autor Příspěvek
Marek T.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.85.197
Odesláno Sobota, 25. října 2014 - 17:34:28   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Neví někdo důvod, proč není informace o akčních jízdenkách z LIDLu zveřejněna v Přepravním a tarifním věstníku?
Ani loni nebyla.
Tobik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 329
Registrován: 10-2010

Odesláno Sobota, 25. října 2014 - 17:37:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Nesni: V praxi s tím opravdu asi nikdo prudit nebude a navíc podle selského rozumu by dopravce mohl být jedině rád, že cestujícího tlustou [zadnice] poveze menší počet km.

S flaštičkou a se spacákem, kdysi býval dobrým žákem...
Ob29
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 34
Registrován: 8-2010
Odesláno Sobota, 25. října 2014 - 18:33:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Marek T.: Protože v LIDLu si koupíte poukázku k nákupu jedné Celodenní jízdenky. A pro ČD je to klasická Celodenní jízdenka síťová jen je vydaná na úvěr. Na jízdence budete mít cenu 550 Kč a způsob platby úvěr.
Nejedná se o žádnou další nabídku, která by musela být v PTV zveřejněna.
Nesni
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 235
Registrován: 6-2014
Odesláno Sobota, 25. října 2014 - 20:17:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Tobik:
podle selského rozumu by
Selský rozum bych do toho netahal. Pomocí SPPO se argumentuje podstatně účinněji.
K diskutovanému tématu mě napadlo ještě jedno omezení. Podle bodu 21.8 SPPO je jízdenka nepostupitelná, pokud jste již zahájil cestu. Problém může nastat, když v bodě C nastoupíte do vlaku, který byste za normálních okolností nestihl, nebo i do toho, kterým byste normálně cestoval, ale průvodčí vás uvidí nastupovat (tj. nastupovat jinde než v přestupní stanici). Pak totiž z otisku razítek podle čísel vlaků může zjistit, jak byla jízdenka využita a pojmout podezření, že jedete na jízdenku, kterou vám jiný cestující předal na nástupišti, což se nesmí.
Tobik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 330
Registrován: 10-2010

Odesláno Sobota, 25. října 2014 - 22:16:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Nesni: No zajímavé situace by mohly nastat. [uhoh]
Zatím jsem se snad nesetkal s tím, že by průvodčí nějak prohlíželi razítka. Navíc na tom zk*rveném termopíru bývají většinou rozmazaná a nečitelná.

A co 22.: Jízdenka platí po celé sjednané přepravní trase
Dopravce mě skutečně přepraví z A do B přes C, D.
A "teleportací" do bodu na ještě neprojeté části nedošlo k ničemu, co by ukončilo platnost jízdenky.

Další situace, která mě napadla - cestující by se ze stanice B dopravil do stanice C, která leží "uprostřed" nějaké kasičkové trati a ve vlaku by zrovna probíhala kontrola. Na jízdence by nebyl žádný údaj z označovače pro cestu do C. Mohl by být perzekuován i zpětně, jakoby za cestu do C?
(např. B = Velemín, C = Ohníč).

K té nepostupitelnosti:
Traťové jízdenky: mohou být přenosné (za základní jízdné)
dále 21. 6. Přenosná jízdenka opravňuje k použití cestujícím, který ji předkládá ke kontrole v době plnění přepravní smlouvy.
a 21. 7. Nepřenosná jízdenka opravňuje k použití pouze cestujícím, jehož identifikační údaje jsou na ní uvedeny (viz též čl. 21. 5. SPPO).
Takže bych to považoval spíše za opatření k tomu, aby nedocházelo k situacím typu, že do (přeplněného) autobusu nastoupí kindermafián s platnou jízdenkou, usadí se dozadu a lístek podá okýnkem svému kumpánovi venku [crazy]. Jeden šofér mi povídal...
Tedy že každý cestující musí mít během po celou dobu přepravy svou jízdenku. A aby se s jízdenkami (obecně) nekšeftovalo. Ve všeobecných přepravních podmínkách pro železniční přepravu osob např.: Jízdní/rezervační doklad, který nebyl vystaven na jméno cestujícího, je přenosný. Cestujícím je zakázáno s těmito doklady obchodovat.

Někdy před rokem (?) se řešilo, že někteří cestující v pražském metru nechávali v označovači své ještě platné jízdenky pro další zájemce. Bohužel teď nemůžu najít odkaz. Myslím, že to dopadlo tak, že soud rozhodl, že k ničemu nelegálnímu nedošlo (konkrtétní ustanovení PID neznám).

S flaštičkou a se spacákem, kdysi býval dobrým žákem...
Tobik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 331
Registrován: 10-2010

Odesláno Sobota, 25. října 2014 - 22:50:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

A je mezi cestující veřejností všeobecně známo to ustanovení o přerušení jízdy do 100 km včetně? Např. cestující ze Skalice nad Svitavou zvyklý jezdit na IDS JMK jede do Brna a chce si ještě něco vyřídit v Blansku. Pokladna ve Skalici je ale zrovna zavřená a kaštan si kupuje (u průvodčího) lístek ČD. A je vymalováno!

Jako jo, cestující by měli znát předpisy, je to smluvní vztah. Ale mimo studia SPPO cestující nemá moc možností se to dozvědět. Když si rozkliknu "Základní jízdné", "IN25"..., nikde se to nepíše. Na druhou stranu eshop tuto skutečnost uvádí.

Obávám se, že toto může způsobit více problémů, než "záhadné teleportace do bodů C".

(Příspěvek byl editován uživatelem Tobik.)

S flaštičkou a se spacákem, kdysi býval dobrým žákem...
Danny
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 141
Registrován: 2-2010
Odesláno Sobota, 25. října 2014 - 23:19:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

ad Tobik - ponechání označené jízdenky v označovači před rokem:
To určitě nebylo v Praze, to mohlo být ve městě, kde mají mechanické označovače (Plzeň, HK...), protože do elektronických označovačů
by se označená jízdenka musela zasouvat opatrně, aby nedošlo k jejímu opětovnému označení, zřejmě by nedostatečně zasunutá sama vypadla. Možná to bylo v Praze dříve, když byly ještě mechanické označovače, ale ty byly jen v autobusech a tramvajích, v metru byly vždycky elektronické (po zrušení turniketů na mince)
Tobik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 332
Registrován: 10-2010

Odesláno Sobota, 25. října 2014 - 23:22:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Danny:
Ty jízdenky byly zanechány u vstupu do metra, nejspíše na označovačích. Odkaz na článek nemůžu najít.

S flaštičkou a se spacákem, kdysi býval dobrým žákem...
Milanm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2286
Registrován: 9-2005
Odesláno Neděle, 26. října 2014 - 09:14:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Zdravím, jen tak ze zajímavosti k výše zmíněnému...proč je na jízdenkách koupených u pokladny přepravní poukázkou napsán na způsob platby "Úvěr"? Jaký je význam slova úvěr v takovémto případu?
Babilon
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2451
Registrován: 12-2007
Odesláno Neděle, 26. října 2014 - 09:35:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Jaký je význam slova úvěr v takovémto případu?
Jízdenku nemůžete vrátit a nechat si vyplatit peníze.
dvx
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.228.169.254
Odesláno Neděle, 26. října 2014 - 10:47:28   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Měl bych dotaz, jak se nejlevněji dostat 28.10. z Chocně do Ruprechtic a poté ten samý den z Gluszyce do Chocně, 2 osoby, jedna IN25, druhá IN50.
Peoza
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 366
Registrován: 11-2009
Odesláno Neděle, 26. října 2014 - 20:14:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

dvx: Nenapsal jste, jak a kdy a hlavně kudy byste se chtěli dostat z té Gluszyce. Předpokládám, že jste si chtěli udělat výlet na Ruprechtický Špičák a potom sejít do Gluszyce a pokračovat pěšky přes Janovičky zpátky do ČR na vlak. Bohužel, 28.10. je státní svátek, takže autobusy do Ruprechtic a Janoviček nejezdí a tak vám nezbude, než ten okruh(cca 22 km) absolovovat pěšky. Já osobně bych to viděl na jednodenní skupinovou jízdenku IREDO Choceň-Broumov za 260 Kč s tím, že při cestě tam vystoupíte v Hynčicích a pro cestu zpět bude nástupní stanicí žst. Broumov-Olivětín. Pokud byste chtěli jet na jízdenky ČD s využitím vašich In karet, vyšla by vás celá cesta na 333 Kč (1x zpáteční In 25 za 200Kč a 1x zpáteční In 50 za 133 Kč). Pokud byste chtěli jet z Gluszyce do Chocně vlakem přes Klodsko, přicházely by v úvahu jen dva spoje, a to ve 14.34 a 17.02 z Gluszyce, oboje s přestupem v Klodsku, gl. Ale ta cena by byla poněkid vyšší.
dvx
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.228.169.254
Odesláno Neděle, 26. října 2014 - 20:22:50   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Peoza: Děkuji za odpověď. Zajímá mě právě ta varianta v 17:02 přes Klodzko.
Nechic
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1177
Registrován: 4-2010
Odesláno Pondělí, 27. října 2014 - 10:14:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Zajímala by mne někdy cesta na "Salamandra" na Hochschneebergu. Jenže jsem zjistil, že ačkoli má Praha/Brno/Pardubice přímé spojení s Wiener Neustadtem pomocí EC, tak do něj nejde nijak koupit včasná jízdenka nebo NRT. Jakým způsobem tarifně jde tedy jet do Wiener Neustadt pomocí EC z ČR (jen sporo do Grazu?).
Peoza
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 367
Registrován: 11-2009
Odesláno Pondělí, 27. října 2014 - 11:03:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

dvx: Tak v tom případě bych znovu navrhoval skupinovou celodenní jízdenku IREDO za 260 Kč pro jízdy Choceň-Hynčice a Lichkov.-Choceň. V Polsku si zakoupit jízdenku z Gluszyce do Lichkova. Pokud nebude v Gluszyci otevřená pokladna, prodá vám ji průvodčí ve vlaku. Možná(tuhle variantu jsem nezkoumal), že by bylo lepší si v tom vlaku koupit ty jízdenky jen do Klodzka a tam v pokladně koupit další do Lichkova. A dál byste použili znovu tu celodenní Iredo. Času by v Klodzku mělo být dost, asi půl hodiny...
Kdybyste použili celodenní jízdenku ČD+Polsko pro Pardubický kraj(275 Kč), museli byste mít tuto jízdenku každý zvlášť(tj.550 Kč), neboť tato jízdenka je jen pro jednu osobu. A na tyto jízdenky se sleva držitelům In karty neposkytuje. Dále byste si museli koupit i jízdenky z Chocně do Hynčic, ať už ČD s In kartou(101/50%/+68/25%/), nebo Ireďácké(2x 110Kč). Ale v tom případě by vám odpadla nutnost kupovat si jízdenku v Polsku(nevím, jak jste na tom s polštinou).
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4206
Registrován: 5-2007
Odesláno Pondělí, 27. října 2014 - 11:57:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Nechic: Ale ide, len sa to volá Wr. Neustadt...
ZV1750
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2
Registrován: 10-2014
Odesláno Pondělí, 27. října 2014 - 12:01:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Zdravím, poradíte mi co nejlevnější jízdenku z Děčína do Drážďan a zpět? Budu mít celostátní Celodenní jízdenku. Ale co koupit z Děčína do Drážďan a zpět? Pojedu (z Brna) v sobotu v listopadu.
Oto
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1616
Registrován: 6-2007
Odesláno Pondělí, 27. října 2014 - 12:17:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Jenže jsem zjistil, že ačkoli má Praha/Brno/Pardubice přímé spojení s Wiener Neustadtem pomocí EC, tak do něj nejde nijak koupit včasná jízdenka nebo NRT.

Včasná jízdenka do Wiener Neustadt neexistuje.
Ostatní nabídky ale ano, například zpáteční CityStar z Breclav(Gr) za 1159 Kč (1005 Kč s In-kartou/RailPlus).
Oto
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1617
Registrován: 6-2007
Odesláno Pondělí, 27. října 2014 - 12:20:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Zdravím, poradíte mi co nejlevnější jízdenku z Děčína do Drážďan a zpět?

Nejlevnější je jet na jízdenku Labe-Elbe osobními vlaky s přestupem v Bad Schandau za 200 Kč.
dvx
Neregistrovaný host
Odeslán z: 86.61.211.193
Odesláno Pondělí, 27. října 2014 - 12:43:33   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Peoza: Děkuji za odpověď. Ještě bych se zeptal, proč mi nyní idos nenajde ten vlak v 17:02 z Gluszyce? Nerad bych zůstal přes noc v Polsku.
Posláno z mobilu.
Tobik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 333
Registrován: 10-2010

Odesláno Pondělí, 27. října 2014 - 17:26:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

dvx:
Ještě je možné za 275,- Celodenní PL Pard a KHk.

Mezilesí - Lichkov 8 zl/2Eur/53(?) Kč

Na státní hranici lze koupit jízdenku za standartní kilometricý tarif, na cestě z polské strany (pravděpodobně) nutno žádat Międzylesie Gr., nikoliv Lichkov Gr. [pozor] a z Lichkov Gr. česká sítová nebo jiná vnitrojízdenka (nikoliv IREDO, to by asi neprošlo).
Pokud by jízdenku na státní hranici nevystavili/neuznali z důvodů tuposti nebo neochoty, tak bych je udal. Samozřejmě je však nutné mít u sebe platnou jízdenku na český úsek. Jak by to bylo s doklady nahranými na In-kartě, netuším. Slovákům v takovém případě údajně stačí u pokladny zamávat modrou škrabkou...

Možnost vystavení jízdenky na "čáru" mám potvrzenou přímo od dopravce.
PL: 1) jest możliwość nabycia biletu do granicy państwowej, jednak podczas kontroli biletów w pociągu poza biletem do punktu granicznego będzie Pan musiał okazać ważny bilet na przejazd od granicy do stacji w Republice Czeskiej (może to być również bilet sieciowy, FIP, InterRail itp.),
CZ: 1) mouzete koupit jizdenku do tarifnogo bodu statni hranice, ale při kontrole jízdenky ve vlaku budete muset prokázat platnou jízdenku od statni hranice do nádraží v České republice (může to být i sitova jizdenka, FIP, InterRail, atd.)
Mail s dotazem jsem psal 7.7. odpoledne lámanou češtinou a 8.7. kolem poledne jsem již měl odpověď v češtině [ok]


(Příspěvek byl editován uživatelem Tobik.)

S flaštičkou a se spacákem, kdysi býval dobrým žákem...
dvx
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.228.169.254
Odesláno Pondělí, 27. října 2014 - 17:48:40   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Asi to vyřeším takto: síťová IREDO za 260Kč, k tomu Lichkov Gr.-Lichkov za 8/6Kč (In25/50), zbytek v Polsku za vnitro do Miedzylesie Gr.

Ale chtěl bych ještě zjistit zda ten vlak v 17:02 z Gluszyce skutečně jede. Podle jízdního řádu v odkazu by jet měl. Ale idos i polský vyhledávač ho nenajdě, přitom cca 3 dny nazpět mi ho idos na 28.10. našel.

https://www.kolejedolnoslaskie.eu/sites/default/files/Rozk%C5%82a dy%20PDF/12.10.2014/untitled%20folder/Kudowa-%20Polanica-%20K%C5% 82odzko-Wa%C5%82brzych%20od%2012.10.2014.pdf
Nesni
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 239
Registrován: 6-2014
Odesláno Pondělí, 27. října 2014 - 17:59:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

dvx:
proč mi nyní idos nenajde ten vlak v 17:02 z Gluszyce
V 15:48 jede autobus do Kłodzka (15:51 z Głuszyca Górna), kde je v 16:56 na autobusovém nádraží, což odpovídá žel. st. Kłodzko Miasto. Ale samozřejmě taky bez záruky.
Tobik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 334
Registrován: 10-2010

Odesláno Pondělí, 27. října 2014 - 18:06:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Podle akutální tabulky JŘ by měl jet. Ale vyhledávače ho neuvádějí. Zkuste napsat dopravci.
application/pdf
kŁodzko.pdf (131.9 k)

http://rozklad.plk-sa.pl/tablice

Pak napište jak jste dopadl, hlavně s tou jízdenkou.

S flaštičkou a se spacákem, kdysi býval dobrým žákem...
Nesni
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 240
Registrován: 6-2014
Odesláno Pondělí, 27. října 2014 - 18:28:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Tobik:
nevystavili/neuznali z důvodů tuposti nebo neochoty, tak bych je udal
Jaký má smysl "udat" průvodčího dopravce Koleje Dolnośląskie S.A. dopravci Przewozy Regionalne? Opravdu musí umět vydat ve vlaku jízdenku pro vlak jiného dopravce?
intelpetr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2886
Registrován: 12-2011

Odesláno Pondělí, 27. října 2014 - 18:38:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Průvodčí KD nemůže vydat jízdenku až do Mezibleší. Vydá ji do Klodzka, tam cestující přesedne k PR, předloží tuto jízdenku průvodčímu PR, a ten mu bez přirážky vydá jízdenku, kam bude chtít.

Řídící systém INTELO
Tobik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 335
Registrován: 10-2010

Odesláno Pondělí, 27. října 2014 - 18:43:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Nesni:
OK, z Głuszyce do Klodzka vlastně jezdí KD.
Jestli průvodčí KD umí i jízdenky przewozu, nevím.
Smysl by mělo udat zaměstnance, který by cestujícímu nechtěl/neuměl prodat jízdenku na státní hranici, ale jen do Mezilesí a cestujícímu by byla vnucena přechodovka.

S flaštičkou a se spacákem, kdysi býval dobrým žákem...
trpi
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.240.183.14
Odesláno Pondělí, 27. října 2014 - 22:15:20   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

2 osoby, Pardubice - Budapest, na 4denní výlet, žádná Inkarta

předpokládám, že kombinace VJČ a VJE na cestu tam je nejlevnější, pro cestu zpět VJE Nové Zámky/Bratislava - Brno, ale můžete poradit, jak nejlépe v úseku Budapest - Slovensko?

Díky
intelpetr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2888
Registrován: 12-2011

Odesláno Pondělí, 27. října 2014 - 22:23:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Jestli průvodčí KD umí i jízdenky przewozu, nevím.

Vždyť píšu, že neumí. Odbavení při přestupu mezi dvěma dopravci probíhá tak, jak jsem napsal.

Řídící systém INTELO
Oto
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1618
Registrován: 6-2007
Odesláno Pondělí, 27. října 2014 - 22:25:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

2 osoby, Pardubice - Budapest, na 4denní výlet, žádná Inkarta

Tady asi není třeba dělit jízdenky. VJE Pardubice-Budapest je od 454 Kč. Takže 2*2*454 Kč = 1816 Kč.

Za stejnou cenu (+místenka) lze jet i přes noc Metropolem.
trpi
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.240.183.14
Odesláno Úterý, 28. října 2014 - 09:52:16   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Asi se teď zeptám úplně blbě, ale jak je to s označením jednosměrné VJE na trasu Budapešť - Pardubice? Chápu to tak, že v eShopu ji koupit nejde, ale musí být zakoupena na pokladně, a pak ji označovat nemusím nechávat? Nebo pokud i tak má být označena, stačí pár dní staré razítko, ze dne pro cestu tam? Pokoušel jsem se najít něco na webu ČD, ale nezadařilo se...
Oto
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1619
Registrován: 6-2007
Odesláno Úterý, 28. října 2014 - 10:10:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Je to přímo v sekci "Podmínky": Včasná jízdenka Evropa. VJE z pokladny se nemusí označovat, ale stojí o 50 Kč víc. Taky není vázaná na jméno a průkaz cestujícího.

Vy ale jedete tam i zpět, tak si kupte zpáteční jízdenku. Ta bude na jednom papíře, takže označením jízdenky pro směr tam máte označenou i cestu zpět.
Jestli se v pokladně prodává samostatně i směr Budapest-Praha, to nevím. Ale určitě se dá koupit v maďarském eShopu.
trpi
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.240.183.14
Odesláno Úterý, 28. října 2014 - 10:16:51   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

už to chápu, moc děkuji, já pořád žiji v době, kdy zpáteční jízdenka musí být do druhého dne...
Fabec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 85
Registrován: 6-2010
Odesláno Úterý, 28. října 2014 - 17:22:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Když nemám na studentské kartě přeškrtnuté políčko platí o víkendu, tak studentská karta platí i o víkendu?
Garfield
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 11184
Registrován: 10-2004

Odesláno Úterý, 28. října 2014 - 17:51:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Fabec:
Když nemám na studentské kartě přeškrtnuté políčko platí o víkendu, tak studentská karta platí i o víkendu?
Platí.

10 let na k-reportu[satan]
Tobik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 336
Registrován: 10-2010

Odesláno Úterý, 28. října 2014 - 19:25:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Dá se někde sehnat poukaz, případně sleva na Celodenní síťovou?
O Lídlu vím, ale hodilo by se mi to na jiný termín.

S flaštičkou a se spacákem, kdysi býval dobrým žákem...
Babilon
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2452
Registrován: 12-2007
Odesláno Úterý, 28. října 2014 - 19:26:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Když si vezmu kolo do R z Prahy do Budějovic, tak platím dovozné podle km, příplatek za ÚBP a ještě místenku pro kolo? To fakt myslí vážně?
dvx
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.228.169.254
Odesláno Úterý, 28. října 2014 - 21:43:51   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ještě k tomu Polsku. Dopadlo to tak, že jsme si u průvodčí KD koupili jízdenku z Gluszyce do Miedzylesie za cca 29Zl pro oba dva. Jízdenku do Miedzylesie Gr nám odmítli vydat i v Klodzku (prý u konduktora). Nic jsme ale nedopláceli, protože průvodčí sice procházela, ale z Klodzka až do Lichkova po nás nikdo jízdenku nechtěl.
Nesni
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 244
Registrován: 6-2014
Odesláno Úterý, 28. října 2014 - 21:53:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

dvx:
1) Díky za zpětnou vazbu. Nebývá, bohužel, moc časté, že se tazatelé vrátí a informují ostatní.
2) Máte možnost jízdenku naskenovat/vyfotit a ukázat zde?
Peoza
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 369
Registrován: 11-2009
Odesláno Středa, 29. října 2014 - 10:15:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

dvx: Také děkuji za vaši informaci o vašem výletu. Navíc jste měli nádherné počasí, ze Špičáku byl určitě daleký výhled.
PS: Proč vyhledavače nebyly schopné najít ten vlak v 17.02 z Gluszyce nevím, možná proto, že u nás byl svátek, ale v Polsku normální pracovní den. Ale s tím by si snad měly vyhledavače umět poradit.
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4218
Registrován: 5-2007
Odesláno Středa, 29. října 2014 - 10:40:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Peoza: ISOŘ má autoritatívne dáta len za ČR a čiastočne za Slovensko. Vyhľadávanie spojov v iných štátoch je dané tým, aké dáta poskytne tá-ktorá krajina a zrovna Poľsko je dosť stávka do lotérie. Takže je možné, že niekde pri začiatku grafikonu nemal premávať v nejaké dni, potom to niekto zmenil, ale už to neoznámil a nerozoslal po ostatných štátoch aby sa to upravilo.

(Příspěvek byl editován uživatelem asdf.)
dvx
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.228.169.254
Odesláno Středa, 29. října 2014 - 16:44:31   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Výlet byl pěkný a výhled byl daleký. Na rozhledně akorát dost foukalo. Jinak od chaty Anzdrejówka až do Gluszyce jsme nepotkali jediného turistu.
Večer 27.10. jsem psal dotaz na KD, jestli vlak skutečně jede a obratem mi přišla kladná odpověď. Jinak vyhledávač (ani polský) tento vlak nenajde stále ani na jiné dny. Ještě dotám, že obsazenost vlaku byla velmi slabá, více jak 10 lidí ve vlaku nebylo v žádném úseku, výstup v Kl. miasto 4 cestující včetně nás. Přikládám fotku jízdenky z Gluszyce.
T.B.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.145.211.132
Odesláno Čtvrtek, 30. října 2014 - 15:03:13   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

dotekomanie.cz/2014/10/aplikace-muj-vlak-od-cd-bez-omalovanek-hla vne-prakticky/
S4991023
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1678
Registrován: 9-2003
Odesláno Pátek, 31. října 2014 - 13:50:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Asdf: ISOŘ [rofl]? Štyri písmenká na I ako štyri písmenká na I [biggrin]?

Piráti, kteří vynutili rychlost 600 ampérů, přiblížili se na déli tří vlečňáků a chystali se vrhnout lana, opatřená háky, aby zachytili prchající kořist. Dvojka právě vjela do zatáčky Na Špejcharu; vůz se nakláněl nebezpečně doprava, ale Dejmek jej mistrně vybalancoval, zamávav levou nohou ve vzduchu.
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4236
Registrován: 5-2007
Odesláno Pátek, 31. října 2014 - 14:04:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

S4991023: No, jak prasaťu sa len o žite sníva, tak človek jak mesiac vo dne v noci hľadá rôzne zákutia správ 726-2, tak už ten ISOŘ tiež vidí všade [biggrin]. Síce vecne na tom príspevku nie je nič zlé, ale s ohľadom na aktuálnu diskusiu, ku ktorej sa vyjadruje, tam má správne byť samozrejme IDOS. [biggrin]

(Příspěvek byl editován uživatelem asdf.)
Marek T.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.85.197
Odesláno Pátek, 31. října 2014 - 17:57:14   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ob29: Nejedná se o žádnou další nabídku, která by musela být v PTV zveřejněna.

Tak přece jen byla nabídka v PTV zveřejněna:
http://www.mdcr.cz/NR/rdonlyres/F063CFD5-99C1-421B-9892-1BD02470D 9DC/0/141031_PTV_21.pdf
Adamek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 562
Registrován: 10-2007
Odesláno Pátek, 31. října 2014 - 21:32:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Zdravím, máte někdo zkušenost s relační slevou Bratislava - Budapest za 17,50 eur? Dá se použít i v EN Metropol?
efrgdgfnh
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.86.244.44
Odesláno Pátek, 31. října 2014 - 23:23:52   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Zdar, da se pouzit ve vsech vlacich.

Zadejte svůj příspěvek zde
Příspěvek:
Tučné Kurzíva Podtržení Vytvořte hypertextový odkaz Vložte klipárt

Uživatelské jméno: Informace o příspěvku:
Veřejně přístupná oblast diskusních skupin. Pokud máte svůj účet, zadejte uživatelské jméno a heslo. Jinak zadejte plné jméno a heslo nevyplňujte. E-mail můžete, ale nemusíte zadávat.
Heslo:
E-mail:
Volby: V příspěvku používám HTML kód
Odkazy (URL) v příspěvku automaticky aktivovat
Akce:

Diskusní skupiny | Poslední den | Poslední 4 dny | Stromové zobrazení | Vyhledávání | Seznam uživatelů | Nápověda | Prohlížeč obrázků | Program Credits Administrace