K-report
 

Trať Bohumín - Čadca a okolí Odhlásit | Diskusní skupiny | Vyhledávání
Moderátoři | Registrace | Editace profilu

Diskuse K-report » Železnice » Trať Bohumín - Čadca a okolí « Předcházející Další »

Nasazení CityElefantů v TS 441 a 442 PJ Bohumín

  Dialog Autor Příspěvky Stran Posl. příspěvek
Staré archivyPaPok 1080 19   
Archiv diskuse Trať Bohumín - Čadca a okolí do 16. 9. 2014Ic540 60  16-9-14  15:36
Archiv diskuse Trať Bohumín - Čadca a okolí do 29. 9. 20142m62u 60  29-9-14  19:38
Archiv diskuse Trať Bohumín - Čadca a okolí do 16. 10. 2014Ic540 60  16-10-14  19:58
Archiv diskuse Trať Bohumín - Čadca a okolí do 26. 10. 2014Michalosp 60  26-10-14  00:10
Archiv diskuse Trať Bohumín - Čadca a okolí do 10. 11. 2014Ic540 60  10-11-14  17:05
Archiv diskuse Trať Bohumín - Čadca a okolí do 04. 12. 2014Ic540 60  04-12-14  10:49
Archiv diskuse Trať Bohumín - Čadca a okolí do 19. 12. 2014Jena 60  19-12-14  07:48
  ClosedUzavřeno: Další dialogy již nemůžete zahájit.        

Autor Příspěvek
Ohl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6414
Registrován: 12-2009
Odesláno Pátek, 19. prosince 2014 - 08:14:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Zbourat a postavit "budku" s pokladnou
I když je to ekonomické a v dnešní době, kdy je nádražní budova jen průchoďák při přestupu z auta nebo MHD, se většinou opravdu nevyplatí udržovat jinak prázdné budovy, přece jen bych, podobně jako u prázdných kostelů atp, neboural.
Kulturní dědictví, kde to lze, je dobré zachovat.
Ale zároveň musí být vize, podobně jako u těch kostelů atd, jak to udržovat a případně i ekonomicky využít.
V tom případě mne napadá, když už je tam ten obrovský nástup na dálkovku, obrátit se na žlutého, kterému ta dálkovka patří. Určitě rád podpoří nahoře aspoň tu hospodu, případně ji bude provozovat pro své zákazníky.
Ohl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6415
Registrován: 12-2009
Odesláno Pátek, 19. prosince 2014 - 08:17:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Jena-on by stačilo přesměrovat i jeden zlatý padák a nádraží by bylo jak ze žurnálu.:-)
Michalosp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 675
Registrován: 4-2006

Odesláno Pátek, 19. prosince 2014 - 11:56:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ohl: Čertím se především kvůli urážkám Šumbarčanů. I když, v lokalitě už u Petřvaldu v rodinném domě, jsem celou dobu ze Šumbarku. To, že opět posledních 20 let je to místo jaké je, neznamená, že bude takové pořád. V Prostřední Suché je také spousty pobíračů dávek, na Merkuru taky. Pokud někdo, chce jednoduše říci, že Šumbark je místo pro ně, tak uráží všechny pracující a snaživé lidi.

Souhlasím, že média stále dokola dělají špatnou práci a prezentují nepravdy či polopravdy. Hold zájmy města sahají až do televize. Všechny akce, které se dělaly, měly především podnítit lidi.

Na výsledek ovlivnění cestujících zastávkou Havířov-střed si určitě počkáme. Ovšem zajímavé bude dokázat, kdo měl pravdu, když dnes dle mého žádné veřejné statistiky neexistují a odhady průvodčích - no, co si budeme říkat. Já na jejich místě bych si to asi cucal z prstu.

V dalším bodu narážím na jasnou představu, že si myslíte, že to tam všechno musí uživit pouze cestující z vlaku. Zde se neshodneme. Pro mě je to veřejná budova, veřejné místo a cestující na vlak je jednou ze skupin, která tam může být (aby jste mi nedával slova do úst - nemyslím bezdomovce). Využití je potřeba hledat, nelze na základě občanské iniacitivy přicházet s hotovým řešením. Za co pak ti politici a úředníci berou peníze? My máme návrhy, vize. Nechceme nikomu nic diktovat. Chceme využít naplno možnosti a neplýtvat penězi. 4 milióny je sice dost, ale není to 100 miliónů. Za další v Havířově stáli i záchodky 3,5 miliónů.

Z čeho usuzujete, že by se po reko bytech zaprášilo i přes bakaloviny? Lidi odešli a odchází, protože za ty peníze je pro ně výhodnější jít do vlastního. Jediný komu se to vyplatí jsou právě ti na dávkách. A ti bydlí.

Vyřčení možná nesměřuje k nejistotě zájmu, i když i ten by bylo potřeba více potvrdit, ale k přístupu města. Za další je potřeba opravit také komunikace, aby se tam dalo jezdit.

Když jeden hlupák hodí do moře kámen, ani sto moudrých ho nevytáhne.

Foto-Galerie vozů 3ČSAD
Michalosp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 676
Registrován: 4-2006

Odesláno Pátek, 19. prosince 2014 - 12:01:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Urx_Havirov: Zase další anonym. A že vás všude je, schovani za internetem. Vaše slova tím pádem vyznívají vniveč a jedná se pouze o ubohé urážky.

Pokud máte zájem a potřebu tam mít restauraci tak si jí tam provozujte. Proč by to měl dělat někdo jiný. Za další za nájem jako v Praze, tam nikdo nic provozovat prostě nebude. Není to pro něj ekonomické, pokud to bude soukromník. A ten pajzl dole? To je spíše mínus než plus.

Když jeden hlupák hodí do moře kámen, ani sto moudrých ho nevytáhne.

Foto-Galerie vozů 3ČSAD
Ohl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6417
Registrován: 12-2009
Odesláno Pátek, 19. prosince 2014 - 14:09:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Na pajzl nešahat. Kde jinde se dá v hospě sedět na sedačkách z Bai? :-)

Jaké jsou vize? Jedině nějaká neziskovka a v létě pořádání "kaváren", jak bylo minule.

Pro mě je to veřejná budova.
Jo, veřejný dům, to by mohlo nalákat i necestující.[proud]
Schválně, co by to mělo být, celoročně, aby tam dojížděli lidi z centra a pobyli tam nějakou hodinu.

Počítám, že i SŽDC bude pokračovat v prodejích nevyužitých nádraží. Město nebo někdo jiný se tak může realizovat.

Aby to nakonec nedopadlo tak, že se v nějakém menším měřítku udělá to, co mělo následovat po zbourání a prázdná hala bude čekat roky na kupce....
Ic540
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2845
Registrován: 6-2008

Odesláno Pátek, 19. prosince 2014 - 14:36:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Michalosp: Ajaj, bude kartáč...[crazy][biggrin]

Urx: Hospoda do pronájmu nejde vzít již léta...
Pro jistotu se vše odpojilo, aby tam nemohl někdo nedejbože fungovat...
Ale i kdyby to šlo, tak by nefungoval...
Nájemné je stanoveno vždy v takové výší, že většina prostor po ČR zeje prázdnotou...

Ohl: Jeden zlatý padák...[ok]

Fucza: Až lidí zjistí, že autobusy budou končit na Hranečníku místo Gagarinky. A že pojedou ještě o něco déle než dnes, myslím na ten Hranečník. Protože budou stavět na každé zastávce od Šenova po Hranečník jako Ostravská MHD, kterou budou takto částečně suplovat a pojedou tedy déle. Tak hodně lidí přejde na vlak...
Také směr Český Těšín bude více atraktivní, dnes jedou lidé přes celé město dolů, aby pak zase bokem městské zástavby jeli na Těšín...
Ale to se zatím bavíme o lidech co již jezdí...
Vždy byl nárůst, když přišlo něco nového. Tarif Odis, přímé vlaky do centra, nové vlaky...
Nyní výstavba zastávek Zábřeh a Střed bude určitě dalším přínosem...
Ohl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6418
Registrován: 12-2009
Odesláno Pátek, 19. prosince 2014 - 20:37:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

že většina prostor po ČR zeje prázdnotou
Myslíš, že SŽDC to bude dávat zdarma nebo za prodělečnou cenu?
Tam, kde je zájem lidí, jsou prostory využité. Třeba ty známé hned za tunelem.


Horizont a Hutník

Tak to objevili i v tisku, i když poněkud, jako obvykle, zkresleně. Ani zmínka, že žlutý zrušil zastavování směr Slovensko.
Ale se divím, že i když o tom nebyly nikde oslavné články ani reklamy, Ex a IC si nacházejí cestující. Ani jsem nečekal, že ve vyloženě sedlových časech bude nastupovat kolem 10 lidí,tj. skoro stejně, jako do žlutých v doznívající špičce, v 7:47.
Samozřejmě, má na to i vliv to, že čase odjezdu dojíždějí k nádru i busy.

Za tunelem dálnice jede na plné kule.


A v Bystřici se porovnává čistota vlaků.
Každopádně, i když mu moc nechybí, ten vpravo

na toho vpravo ještě nemá.
Garfield
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 11239
Registrován: 10-2004

Odesláno Pátek, 19. prosince 2014 - 21:16:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Os 2949 dneska někoho trefil mezi Bohumínem a Dětmarkama. Ještěže jsem jel z Podbeskydí přes Těšín a ne přes Ostravu tím 2949 (a to jsem nadával na půl hodiny zpožděnou Odru...).
Boro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 102
Registrován: 7-2008
Odesláno Pátek, 19. prosince 2014 - 22:27:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Bylo to v Borku.Čekal jsem na něj v D.L. a se nedočkal...
Ic540
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2846
Registrován: 6-2008

Odesláno Sobota, 20. prosince 2014 - 00:22:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ohl: Hospoda si na sebe většinou vydělá, zvlášť v Mostech u Jablunkova na Tvém foto...
Vždyť to tam sponzorujeme i my na našich výjezdních zasedáních...[happy]
No takový bufet v Kunčicích s obratem podstatně menším než uvedená hospoda asi ne. Myslel jsem si asi najivně, že je lepší dostávat pár tisíc měsíčně a mít funkční bufet, než nic a všechny prostory prázdné jako v těch Kunčicích...

Zadejte svůj příspěvek zde
Příspěvek:
Tučné Kurzíva Podtržení Vytvořte hypertextový odkaz Vložte klipárt

Uživatelské jméno: Informace o příspěvku:
Veřejně přístupná oblast diskusních skupin. Pokud máte svůj účet, zadejte uživatelské jméno a heslo. Jinak zadejte plné jméno a heslo nevyplňujte. E-mail můžete, ale nemusíte zadávat.
Heslo:
E-mail:
Volby: V příspěvku používám HTML kód
Odkazy (URL) v příspěvku automaticky aktivovat
Akce:

Diskusní skupiny | Poslední den | Poslední 4 dny | Stromové zobrazení | Vyhledávání | Seznam uživatelů | Nápověda | Prohlížeč obrázků | Program Credits Administrace