K-report
 

Tratě kolem Brna Odhlásit | Diskusní skupiny | Vyhledávání
Moderátoři | Registrace | Editace profilu

Diskuse K-report » Železnice » Tratě kolem Brna « Předcházející Další »

Aktuální nasazení jednotek řad 640, 650 a 660 DKV Brno v TS 601 a 602 a TS 603-605
Aktuální nasazení lok. řady 242 a 263 DKV Brno (TS 201, 203, 204 a 205, 206)
Aktuální nasazení lok. řady 242 DKV Brno TS 202

  Diskuse Autor Příspěvky Stran Posl. příspěvek
Staré archivying.J.Perner  
Archiv diskuse Tratě kolem Brna do 17. 1. 2016Belinea 60  17-1-16  17:00
Archiv diskuse Tratě kolem Brna do 04. 3. 2016Paul_red_adair 60  04-3-16  11:45
Archiv diskuse Tratě kolem Brna do 11. 4. 2016Haribo7 60  11-4-16  17:21
Archiv diskuse Tratě kolem Brna do 28. 4. 2016Honzabalak 60  28-4-16  18:58
Archiv diskuse Tratě kolem Brna do 21. 5. 2016Lajos 60  21-5-16  15:17
  ClosedUzavřeno: Další diskuse již nemůžete zahájit.        

Autor Příspěvek
Honza_-_St.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.240.79.58
Odesláno Sobota, 21. května 2016 - 20:34:18   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Souhlas Lajosem a Priaposem. Když teď jako posila k/náhrada za 560 přišlo tolik těch Panterů, tak není žádný problém ten cancourek zadrátovat a pak ať vlaky doteď končící ve Skalici nad Svitavou jezdí s jednou úvratí do Boskovic a zpět. S panťákama to není žádný problém. Ale vykašlat se na Skalici nad Svitavou je blbost.
Jarda_krapas
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1049
Registrován: 5-2007

Odesláno Neděle, 22. května 2016 - 10:08:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Je zcela zbytečné cokoliv předjímat, stejně to nevyřešíme a od toho jsou jiní, patřičně študovaní [kecal] - ale osobně se domnívám, že při současném půlhodinovém taktu bude za Rájcem jedna půlhodina takt směr Boskovice a druhá (+ rychlíky) Skalice/Letovice. Je to tak i logické.
A nikdo se na Skalici nevykašle, ubude tam přestupů a lidí, tak se prodlouží interval.

Otázka je, jak víkendy a taky jestli budou stavět rychlíky, protože pokud nebude přestup, tak zájemců dosti ubude..
Jarda_krapas
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1050
Registrován: 5-2007

Odesláno Neděle, 22. května 2016 - 10:19:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Když se tady probíral VSOE, tak jsem teď zaslechl v rádiu, že Orient-Expres jezdil pravidelně po své trase celých 94 let, a k dnešnímu dni se váže výročí - právě 22. květen roku 1977 byl tím dnem, kdy jel naposledy.
(bez záruky, odposlech z rádia)
Jarda_krapas
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1051
Registrován: 5-2007

Odesláno Neděle, 22. května 2016 - 12:00:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Vlákno z diskuze "Vlára a okolí" mně navedlo na tento web Národního archivu, kde se dají najít staniční kroniky a pamětní knihy. Úžasně zajímavé, např. přebírání služby při vzniku ČSR ve stanicích.... jinak zde na ukázku Adamov. [ok][ok]
To je nostalgie, když se dočtete že na vlečce Adamovských strojíren se v r. 1933 otočilo 1195 vozů a za války r. 1944 již 7212 vozů..neuvěřitelné [nene]
http://badatelna.eu/fond/2284/zaznam/1041704/reprodukce/
V rejstřících ale najdete i mnoho dalších stanic.

(Příspěvek byl editován uživatelem jarda krapas.)
Erwin
Neregistrovaný host
Odeslán z: 86.61.158.141
Odesláno Neděle, 22. května 2016 - 18:04:47   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ad Boskovice: Starostovi Skalice není se co divit. Boskovická spojka sníží význam Skalice z jejíž neexistence Skalice vděčí za svůj význam jakožto přestupní bod na Boskovice. Logické ale je, aby do většího sídla se nemuselo přestupvat a současně i vytvářet závlek. Samozřejmě je zde nutno řešit i jízdy z Boskovic na Prahu a Ostravu.

Připadá mi to jako tradiční a známý drážní paragraf:
§ 1: Dělalo se to tak (bylo to tak) vždycky, proč by to mělo být jinak. Není žádný důvod, aby lidé z 13 000 města museli nadále povinně jezdit do Skalice, když mohou nastoupit při cestě do Brna již v Boskovicích. Vazby na MUN a dále, jistě příslušní odborníci vyřeší, i když ne každý (včetně skalického starosty) bude plně uspokojen. Přeji Boskovické spojce zahájení stavby co nejdříve!
Zdenek102
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 453
Registrován: 2-2011
Odesláno Neděle, 22. května 2016 - 22:53:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

intelpetr:
„Skalice by neměla být brána jako dogmatický středobod regionu jen proto, že to tak po staletí bylo. Boskovice jsou větší, lze tímto směrem očekávat vyšší přepravní proud, kterému se cestovní čas zkrátí díky nezdržování se ve Skalici - veřejná doprava se stane mnohem více atraktivní a počty cestujících (v kombinaci s novými soupravami) vzrostou.“

Přesně tak.

Variant je určitě spousta. Nejlogičtější mi přijde ta, ve které vlak coby páteř dopravy končí v Boskovicích - v přirozené spádové oblasti pro danou oblast a je tam pokud možno co nejrychleji (to zajistí právě ta Boskovická spojka.)

Scifi on: Jako nejvhodnější (a bohužel nejnákladnější) mi přijde varianta, ve které by byla realizována Boskovická spojka + by se opravil a elektrifikoval úsek Boskovice - Skalice. Všechny osobáky (nebo vetšina z nich) by v tomto případě jezdili vždy úvratí přes Boskovice, kde by se jednotky dělili a pouze jedna část pokračovala dále směr Letovice. Výhodou je velmi časté spojení Boskovice - Brno, které by jistě přivedlo do vlaků nové cestující. Vedlejší produkt této varianty je vznik přímé bezpřestupové relace Boskovice - Letovice, která by určitě přilákala také nové cestující v méně vytíženém úseku a došlo by tak nárůstu počtu cestujících za Boskovicemi. Nevýhodou je delší jízdní doba pro osobáky Letovice - Brno o 10-12?? min. což je asi tak na hranici snesitelnosti.. Je však otázkou, zda by případné úvratě většiny vlaků (i těch do Letovic) přes Boskovice vygenerovali dostatečný počet nastupujících/vystupujících cestujících právě v Boskovicích. Scifi - off

Ať tak či onak, význam Boskovické spojky je nepopiratelný a jasně zřejmý.

Do Boskovic jezdím vlakem od konce 80. let a za tu dobu jsem tam už něco vypozoroval. Skalice je přirozený přestupní uzel a žádné dogma.
Dovolím si ocitovat Erwina: § 1: Dělalo se to tak (bylo to tak) vždycky, proč by to mělo být jinak.

Jezdí snad někdo autem z Boskovic do Brna přes Skalici? Jestli ne, proč by to měl podstupovat při jízdě vlakem? (Pokud máme/budeme mít možnost přímého spojení)

(Příspěvek byl editován uživatelem zdenek102.)
Podroužek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1168
Registrován: 10-2009
Odesláno Pondělí, 23. května 2016 - 10:35:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Takže vlaky nebudou jezdit do Letovic či Březové, ale do Boskovic. Návaznost na rychlíky směr Brno ani Praha není důležitá. Stačí, když bude spojení městyse Boskovice s nejdůležitějším bodem světa - Brnem! Pak už bude na světě všechno v pořádku. Právě Kordis se svým názorem "vybudujte spojku a pak se uvidí", je typickým plkem úředníků, kteří mohou utrácet státní peníze. Postupoval by snad nějaký soukromník, platící si tuhle srandu za svý, taky tak? Navíc, odbočka na koridoru bude křížit, aspoň v jednom směru, obě koleje. Obávám se, že tento genitální nápad je tak moc blbý, že se opravdu uskuteční! Stejně jako např elektrizace trati z Brna do Zastávky. Jedná se jen o jedno: Jak dále tunelovat stát ve prospěch stavebních (a jiných) firem. Je jistě dost jiných, smysluplných projektů, jak zatraktivnit železniční dopravu v regionech. Jen to asi nebude v Boskovicích. A nemusí to být žádné megalomanské akce, kterou výstavba celkem zbytečné boskovické spojky jistě je. Zastánci této stavby se rekrutují hlavně z řad železničně - dopravních analfabetů a militantních moravanců. Když to majó v Práglu, tož to chceme taky! Zdraví Vás P.
Racek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1621
Registrován: 5-2004

Odesláno Pondělí, 23. května 2016 - 11:07:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Proč by neměly vlaky jezdit do Letovic? Vlaky do Letovic zůstanou, do Boskovic by jely spoje, které dnes končí v Rájci-Jestřebí (B mají třikrát tolik obyvatel, co R-J), nebo právě ve Skalici.
B mají dnes spojení do Brna dvakrát za hodinu, jenže deset minut po sobě a pak 50 minut nic, přímé vlaky pojedou cca v půlce toho intervalu. Návaznost na rychlíky ve Skalici zůstane tak jako je dneska - autobusem, na tom není důvod nic měnit.

http://www.facebook.com/NadraziBrno
Zdenek102
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 454
Registrován: 2-2011
Odesláno Pondělí, 23. května 2016 - 11:39:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Podroužek:
Čekal jsem, že tuto část:
Variant je určitě spousta. Nejlogičtější mi přijde ta, ve které vlak coby páteř dopravy končí v Boskovicích - v přirozené spádové oblasti pro danou oblast
někdo nepochopí. [crazy] Kdyby ten někdo četl dál, tak by zjistil, že jsem měl namysli právě vlaky končící právě v Rájci či ve Skalici.
Honza_-_St.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.240.79.58
Odesláno Pondělí, 23. května 2016 - 12:11:47   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Takže ještě jednou: Proč je potřeba Boskovická spojka? Proč nestačí zadrátovat Skalice - Boskovice, a jelikož pro pantografy nebude úvrať žádný problém, tak hotovo? Nenapadá mě žádnej jinej důvod, než že se na tom zas někdo napakuje.

Když se kouknu na 260 a okolí, vidím nejednu věc, která je sakra víc potřeba, než tenhle nesmysl. Tak například ani při korytizaci 260 v 90. letech, ani teď, když se překopávaly Maloměřice, nikoho nenapadlo udělat spojky na bílovickým zhlaví (takže ta banalizace je tam víte na co). Nebo poloperonizace nádraží Adamov, Rájec, Letovice, Březová a Opatov. To vše ta trať potřebuje jako sůl. Boskovickou spojku ne.
Slanour
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 536
Registrován: 6-2008
Odesláno Pondělí, 23. května 2016 - 18:27:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Honza_-_St.: ..Nebo poloperonizace nádraží Adamov, Rájec, Letovice, Březová a Opatov. To vše ta trať potřebuje jako sůl. Boskovickou spojku ne.. Kde to mužu podepsat?[kladivo]

Slaňour
Erwin
Neregistrovaný host
Odeslán z: 86.61.158.141
Odesláno Pondělí, 23. května 2016 - 21:16:16   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Boskovická spojka - někdo se napakuje...
Nové nádraží v řeky v Brně - někdo se napakuje...
Revitalizace trati do Židlochovic - někdo se napakuje...
A mnohé další, že?

Problém je to jak se snažíte upozornit,že při tom pakování vy nebudete. Teď vážně - kdo se napakuje v případě Boskovické spojky? A ještě vážněji: Perner, a další stavitelé železnic (tedy i lokálek) se taky pakovali??? Hoši, přestaňte už blbnout.
MaxVonBrünn
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.180.169.34
Odesláno Pondělí, 23. května 2016 - 22:27:27   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ad Boskovická spojka: Skalice je všeobecně příšerná obec. Není tam lautr nic. Ani tam nemají rozumnou hospodu [sad]. Proti tomu Boskovice jsou dopravní i uzel i společenské centrum. Ne že bych IDSJMK miloval, ale nápad zakončit polovinu přímých osobáků v Boskovicích a polovinu v Letovicích/Březové mi nepřijde špatný. Jestli už něco zpochybňovat, tak podobné schema, které se připravuje ve směru Brno - Břeclav. Mrkněte do téhle agitky.

http://idsjmk.cz/aktuality/konference10let/HORSKY-Prezentace%20ID S%20JMK.pdf
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12844
Registrován: 12-2007

Odesláno Pondělí, 23. května 2016 - 23:12:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Jsem mile překvapen, že i média si všímají úskalí tzv. Boskovické spojky a popisují je. [ok]
(kéž by tomu tak bylo i u jiných staveb)

Boskovice mají dnes spojení do Brna dvakrát za hodinu, jenže deset minut po sobě a pak 50 minut nic
Toto je stav platný pro mimošpičkové období, zatímco ve špičce tam ten 30min. interval existuje už nyní.
Z "infrastrukturního" hlediska nic nebrání tomu, aby i dopoledne jezdily vložené Os-260 až do Skalice (namísto Rájce-Jestřebí) a aby od nich/k nim byl ve Skalici přípoj do/z Boskovic (namísto nynějšího systémového 42minutového prostoje Os-262 ve Skalici v dopoledních hodinách).

Vlaky do Letovic zůstanou, do Boskovic by jely spoje, které dnes končí v Rájci-Jestřebí (B mají třikrát tolik obyvatel, co R-J), nebo právě ve Skalici.
Vzato doslova, znamenalo by to, že v pracovní dny pozdě večer, jakož o víkendech celodenně, nepojede do Boskovic žádný přímý vlak.

Všichni zastánci Boskovické spojky by měli umět zodpovědět (přinejmenším sami sobě) následující otázky:
- Jaký interval přímých vlaků Brno - Boskovice (potažmo jaký interval Os vlaků Brno - Letovice/Březová, jakož i tím pádem souhrnný interval Os vlaků v úseku Brno - Doubravice nad Svitavou) bude s existencí Boskovické spojky zajištěn ve špičce pracovního dne? Jaký v sedle pracovního dne? A jaký v pracovních dnech pozdě večer, resp. ve víkendovém provozu?

- Je vhodné, aby spojení z Boskovic do Brna bylo primárně zajišťováno zastávkovými (byť přímými) vlaky?

(Stejné otázky by si měli umět zodpovědět i zastánci elektrizace Hustopečí. Tím více pokud by souběžně byla zmodernizována + elektrizována trať do Hustopečí a zároveň i trať do Židlochovic.)

http://www.youtube.com/user/DavidDopravniVidea
Podroužek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1170
Registrován: 10-2009
Odesláno Úterý, 24. května 2016 - 13:56:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Přátelé,
Maxovi von Brünn děkuju za zajímavý materiál. Rackovi a ostatním za jejich názory. Ten můj názor na věc je stále k boskovické spojce dost kritický. Narozdíl např od revitalizace trati do Židlí. Tam by, po případném malém prodloužení trati, mohly vlaky zajíždět skoro až na rynek, aniž by se něco moc nabouralo na hlavní trati. I když křížení případných linek do (z) Židlochovic by se na brněnském zhlaví konalo taktéž. Zvlášť dík za Davidovo zhodnocení. Ono asi bude mít vždy a všechno své pro a proti. Erwinovi musím uznat jeho argument, že takto (mrháním peněz nebo raději nekonáním ničeho) by se mohlo argumentovat vždy. Beru na vědomí a musím souhlasit. To, čeho se obávám jaksi stále, je zkušenost, že počet vlakových km by se redukoval zase jinde. Takže za cenu několika párů vlaků z Rájce do Boskovic by byly zrušeny vlaky jiné a třeba úplně na opačné straně JMK. A to všechno proto, aby bylo přímé spojení Boskovic s Brnem. S úsporou několika minut. To přesedání je přece typické pro celý systém IDS. Odstraněním jednoho se nic moc nezmění. Navíc, jak správně poznamenal David, vlaky do Skalice či Rájce jezdí jen v kladiva. Byť jinak Skalice n. Sv je fakt jen dědina. Pro lepší provoz v brněnské aglomeraci by na železnici měly být vybudovány především peronizace na 260, štíhlé výhybky tamtéž i např v Hrušovanech, kolejové spojky (výhybny) v prostoru Bílovic n. Sv. a Rajhradu, atd. Aby výluka neznamenala vždy kolaps dopravy, jako je to nyní. Modlou se stává taky elektrifikace. Mít dráty nad kolejí, toť symbol pokroku. Že toho elektrickýho moc nepřijede, jako třeba do Zastávky, se neřeší. Nakonec si příští dopravce objedná motorové vozy a není boha, aby jej někdo donutil tu trolej využívat. Že se místo regioboudy objeví regiokočka, to je věc stejně dočasná. Přitom elektrifikace smysl má. Např. z Blažovic na východ. Nakonec bych kluci ještě poznamenal, že my si tady můžeme snít o čem chceme. Realita bude závislá na penězích. A na rozhodnutích lidí, kteří o tom moc šajn nemají. Varovným příkladem je revitalizace tratí kolem Majlontu. Za moc milionků byla zvýšena traťová rychlost a zkurveno zab zař tak, že většina vlaků se plazí k Šimicím 30 - 40. Protože má na opakovači červenou a není vidět na návěstidlo. Děkuji ještě jednou všem za diskuzi. Uznávám v ní, že já se taky mohu mýlit. Váš P.
Boskovice
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.101.106.91
Odesláno Úterý, 24. května 2016 - 15:03:48   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

A byl by problém po drátizaci /bez spojky/, aby jezdily spoje Boskovice-Letovice/Březová a zpět a Brno-Skalice a zpět /ve Skalici přestup/? A nemusí se tolik zatěžovat už frekventovaný úsek Brno-Skalice více spoji. A Brno-Letovice příkl. jen jeden, dva páry kvůli oběhům souprav, aby se dostaly do depa.
Erwin
Neregistrovaný host
Odeslán z: 86.61.158.141
Odesláno Úterý, 24. května 2016 - 20:45:01   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Podroužek: Když se začínal dělat IDS JMK tak se v hlavních tezích hovořilo o tom, že železnice bude páteří systému a pouze tam, kde je nekonkurenceschopná (myšleno zejména řídké osídlení, špatné trasování /dlouhé docházkové vzdálenosti/, nízká rychlost která nejde prakticky zvýšit) zejména s kombinací problémů v závorce, bude nasazena autobusová doprava. Pokud železnice je konkurenceschopná (a já se domnívám, že do 13-ti tisícových Boskovic s nádražní boudou v obci určitě je, pak vlkm přidat právě tam by neměl být problém. Už za komunistů se argumentovalo, že pokud by se měl přidat vlak tak se musí vlkm sebrat jinde. Domnívám se, že jsme za čtvrt století o kus dál. Pokud však teze stranických výborů KSČ při Provozních oddílech (na Moravě Brno, Přerov, Ostrava) platí dodnes, pak by bylo zbytečné dělat oživení do Židlí i Hustopíčí, natož spojku směr "Austerlitz".

Osobně si myslím, že v případě rozšiřování vlakových spojů do nových koncových sídel majících potřebný potenciál, jakož i výstavby nových spojek, budou v konečném důsledku znamenat vždy navýšení vlkm. Vzít je jinde by byla hovadina. To jen v případě, že vlakové spoje (nebo jejich části) nejsou využity cestujícími. Jinak díky pane Podroužku za příjemnou a nekonfliktní diskuzi - kdyby takto uměli diskutovat i někteří ostatní...

David: Umím si i představit vlaky navazující na začátky a konce pracovní doby, které v trase Boskovice - Brno nebudou nutně zastavovat u každé vrby.
22michal
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.159.151
Odesláno Středa, 25. května 2016 - 01:14:49   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Erwin- no, když si projedu Boskovice, tak bych řekl, že je nádražní bouda pro některé obyvatele (ve směru na Žďárnou) dál, než pro spoustu lidí u jiných tratí na jiných místech.
Jedinou velkou devizou může být to, že kdo jede do boskovického špitálu, tak to má od nádraží kousek (a že tam nejezdí jen boskovičáci).
A pokud se nepletu, tak Boskovice nemají MHD (linkové busy by konec konců mohly lidi svézt až do Skalice).
A argument, že je to do Skalice dál (po kolejích) taky trochu pokulhává, vzhledem k tomu, že většina lidí jede až před Svitávku a nevleče se přes Bořitov a Lhotu Rapotinu.
Podroužek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1171
Registrován: 10-2009
Odesláno Středa, 25. května 2016 - 09:04:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Erwine, myslím, že nejsme ve při. Jen můj pohled na společenské změny u nás je poněkud skeptičtější. Vám i ostatním taky dík za hezkou debatu. Nepřítelem není ten, s kým se ve všem neshodnu. Tož pěkný den. P.
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12846
Registrován: 12-2007

Odesláno Středa, 25. května 2016 - 10:33:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

A byl by problém po drátizaci /bez spojky/, aby jezdily spoje Boskovice-Letovice/Březová a zpět a Brno-Skalice a zpět /ve Skalici přestup/?
= nevhodný stav s neexistencí přímých Os vlaků do Brna z Boskovic a nově i z Letovic.

Jedinou velkou devizou může být to, že kdo jede do boskovického špitálu, tak to má od nádraží kousek (a že tam nejezdí jen boskovičáci).
Přesně tak, Boskovická spojka by byla přínosem zejména pro dojíždění do Boskovic coby spádového města z hlediska nemocnice, eventuálně i škol a úřadů (ovšem o to potřebnější by bylo, aby byly přímé spoje nejen Brno - Boskovice, ale i Boskovice - Letovice, tzn. aby byl elektrizován celý "triangl" u Skalice).

Zatímco z hlediska spojení z Boskovic do Brna je těch úskalí více (vč. zmíněné docházkové vzdálenosti z východní části Boskovic).

A pokud se nepletu, tak Boskovice nemají MHD (linkové busy by konec konců mohly lidi svézt až do Skalice).
Svým způsobem jako "MHD - návoz na rychlíky do Skalice" fungují spoje této linky: http://idsjmk.cz/jrady/250.pdf?date=13.12.2015

Umím si i představit vlaky navazující na začátky a konce pracovní doby, které v trase Boskovice - Brno nebudou nutně zastavovat u každé vrby.
Tendence je spíše opačná (viz mj. snaha o zřízení železniční zastávky Spešov).
Mmch. oč více pojede na t-260 rychlých vlaků, o to více budou muset být Os-260 předjížděny a o to delší bude jejich cestovní doba.

http://www.youtube.com/user/DavidDopravniVidea
Brno ala sci-fi
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.101.106.91
Odesláno Středa, 25. května 2016 - 14:54:57   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Jarda_krapas
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1053
Registrován: 5-2007

Odesláno Čtvrtek, 26. května 2016 - 11:00:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ulice jako Ulice....
Ta na Nově má dnes 3044 díl [lol] a konec taky v nedohlednu[andel], takže si ještě počkáme.
Focus1976
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1221
Registrován: 4-2011

Odesláno Čtvrtek, 26. května 2016 - 19:41:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Mě trochu překvapuje, že před rokem 1989 se kutaly, hloubily, přemosťovaly a betonovaly jinačí projekty, tak že se ta spojka do Boskovic neudělala dávno, když tam tudy určitě jezdily vlaky až do Chornic. Nejsem stavební inženýr, ale jak jsem na to koukal na mapách, ta spojka by se dala třeba zčásti realizovat nějakým přímým viaduktem rámusákem, ze kterého bude za sto let technická památka a kam budou jezdit šotouši z celé Evropy.

Umím si i představit vlaky navazující na začátky a konce pracovní doby
Akorát že dnes ty "začátky" jsou od šesti až do devíti, prostě ranní špička. Hlavně lidi z malých obcí často nadávají, že musí jezdit brzo ráno, aby se vůbec dostali "do města" desítky minut před vlastním "začátkem pracovní doby", a to nemluvím o směnách ve fabrikách s píchačkama, ale i obyčejných kanclech a dalších firmách, kde se na od-do tolik nehraje.

Nostalgici by neměli lézt na internet.
Každý svého štěstí strůjcem.
Mike_shunt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 325
Registrován: 10-2005

Odesláno Pátek, 27. května 2016 - 03:55:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

To Focus1976: Před rokem 89 (a vlastně až do koridorizace)byla 260 ve velmi špatném stavu. Od 60-tých let se rekonstruovaly tunely, osobní doprava utlumena (ráno návoz lidí na 6 do hokny, odpoledne zpět), pár rychlíků (Podlužan, Liberecký v noci Horehronec). Dlouhé jízdní doby. Ve výhledu byla modernizace. Nehledě na to, že Boskovice měly přímé spojení s Brnem autobusy.
Lukyy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3630
Registrován: 12-2007

Odesláno Pátek, 27. května 2016 - 08:04:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Pár včerejších [fotic] ze Židenic..Punk´s not Dead [happy]

Vision Days - Cesta do hlubin punkáčovy duše
Haribo7
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1652
Registrován: 1-2011

Odesláno Pátek, 27. května 2016 - 16:14:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Tři odemne a tři od ženy [fotic] škoda jen toho počasí [kladivo]


Flickr
Youtube
Belinea
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1446
Registrován: 2-2005

Odesláno Sobota, 28. května 2016 - 01:32:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

10.3.2009, horní hala Horní Heršpice:

Vasekpetr1
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 704
Registrován: 8-2006

Odesláno Sobota, 28. května 2016 - 05:24:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Kluci tam mají až podezřele uklizeno...[biggrin]
Belinea
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1448
Registrován: 2-2005

Odesláno Sobota, 28. května 2016 - 10:07:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Vasekpetr1: Nevím jak dneska, ale bývalo tam vždycky relativně uklizeno a to ještě před nástupem těch trapných norem, kdy se natíraly všechny skříňky na modro, lepily cedulky s popisem na šuflata, která se od konce parního provozu nevysunula atd... :D Klasická opičárna.

Paul_red_adair
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1138
Registrován: 8-2010
Odesláno Sobota, 28. května 2016 - 21:41:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

ad Haribo7:

Super fotky, ale příště, ať jsou ty co fotila žena nějak označené nebo dány někam "bokem" od těch mužských..za chvílu tady budou muslimové nebo Islámský stát a ti to tak asi budou chtít, tak by bylo dobré, aby už to bylo pro ně na K-Reportu plně kompatibilní s logem "IS a muslimové Ready"....[biggrin][rofl][proud]
Adamek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 844
Registrován: 10-2007
Odesláno Sobota, 28. května 2016 - 23:39:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Co to melete?
Vasekpetr1
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 705
Registrován: 8-2006

Odesláno Neděle, 29. května 2016 - 01:13:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Belinea: já ještě pamatuji "sanitární" dny na spodní pantografové hale, kdy z dolního dojela roztopená pára a hadicí s vřelou vodu se vystříkávaly kanály. To se pak člověk nějakou dobu v tom kanále ani nezamazal[lol].

Zadejte svůj příspěvek zde
Příspěvek:
Tučné Kurzíva Podtržení Vytvořte hypertextový odkaz Vložte klipárt

Uživatelské jméno: Informace o příspěvku:
Veřejně přístupná oblast diskusních skupin. Pokud máte svůj účet, zadejte uživatelské jméno a heslo. Jinak zadejte plné jméno a heslo nevyplňujte. E-mail můžete, ale nemusíte zadávat.
Heslo:
E-mail:
Volby: V příspěvku používám HTML kód
Odkazy (URL) v příspěvku automaticky aktivovat
Akce:

Diskusní skupiny | Poslední den | Poslední 4 dny | Stromové zobrazení | Vyhledávání | Seznam uživatelů | Nápověda | Prohlížeč obrázků | Program Credits Administrace