K-report
 

Železnice bývalého SSSR Odhlásit | Diskusní skupiny | Vyhledávání
Moderátoři | Registrace | Editace profilu

Diskuse K-report » Železnice » Železnice bývalého SSSR « Předcházející Další »

  Diskuse Autor Příspěvky Stran Posl. příspěvek
Archiv diskuse Železnice bývalého SSSR do 04. 1. 2016FS 60  04-1-16  11:10
Archiv diskuse Železnice bývalého SSSR do 10. 2. 2016Petr_vlček 60  10-2-16  16:22
Archiv diskuse Železnice bývalého SSSR do 19. 2. 2016Petr_vlček 60  19-2-16  17:32
Archiv diskuse Železnice bývalého SSSR do 30. 3. 2016Lukáš 123 60  30-3-16  11:31
Archiv diskuse Železnice bývalého SSSR do 17. 6. 2016Pružinskij 60  17-6-16  11:19
  ClosedUzavřeno: Další diskuse již nemůžete zahájit.        

Autor Příspěvek
Vantju
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2734
Registrován: 9-2007

Odesláno Pátek, 17. června 2016 - 12:06:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Vždyť jsem to pak psal, uvědomuju si, že to není městská turistika, jenom mám občas šílené nápady a jednám zbrkle. Po tom sesypání se na mě jsem trochu vystřízlivěl a dokud nebudu umět alespoň trochu rusky, tak to bude maximálně tak Ukrajina a na cestování o samotě se na východ od Slovenska asi vykašlu. Budu holt doufat, že železnice ve středu kontinentu bude ještě pár let fungovat. [happy] Tohle už je spíš problém mé povahy, než jen nějaké šotonápady. Každopádně 29.-30.6.-1.7. jedu do Lvova a dál se uvidí.

Mmch. od 1.1. 2017 nám Kazachstán ruší vízovou abvjazátělnosť...
Ou... [proud]

NORTHSHOOT
Můj cestovní blog[happy]
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8318
Registrován: 3-2007
Odesláno Pátek, 17. června 2016 - 12:17:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Jestli chceš umět rusky, tak si zaplať kursy s živým učitelem a za rok budeš relativně v pohodě - zbytečné odkládat.
(různé korespondenční, elektronické jsou většinou dost na prd, neb nutnost chodit na hodiny tě donutí se učit).
Jazyky se vždycky hodí a trojice anglina, němčina, ruština v našich poměrech rozhodně.
Pepa_l
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3344
Registrován: 9-2005

Odesláno Pátek, 17. června 2016 - 12:28:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Mmch. od 1.1. 2017 nám Kazachstán ruší vízovou abvjazátělnosť...

V úterý si jdu pro hotové vízum a 29. odlétám, nu což [biggrin] Takhle už mi zrušili po funuse i vízum do Indonesie a Dubaje. Budu se s tím pasem těžko loučit...

Pár obrázků ode mne...
Brr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2904
Registrován: 5-2002
Odesláno Pátek, 17. června 2016 - 12:30:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ale ona to městská turistika klidně může být. Kouknul jsem teď na booking.com. V Almatách, Astaně, Atyrau(!), Taškentu i Buchaře jsou k dispozici ubytování v relativně slušně vypadajících hostelech s cenou pár stovek za noc. Rezervaci leckde není nutné garantovat kartou.
Skoro by se mi tam chtělo jet. Ale už mám dovolenou naplánovanou jinak.
Rozhodně bych nedoporučoval spát někde ve spacáku za městem. To už dneska snad není potřeba, pokud je cesta naplánovaná a zajištěná dopředu. Ostatně, to platí i v západní Evropě taky.
Nicméně ruština potřeba je. Dneska už leckterý učitel jazyků nabídne i kurzy po Skype, což sice není takové, jako osobní kontakt, ale dá se to taky.
Letos to nechte plavat, ale po roce studia ruštiny tam klidně jeďte.
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8319
Registrován: 3-2007
Odesláno Pátek, 17. června 2016 - 12:40:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Brr: No jaksi pokud plánuje přesuny vlakem, tak se nějakému spaní po vakzalach a třeba několikadennímu čekání nevyhne, stejně tak jako nutnosti spoléhat se sám na sebe a je dobrý na ně být připraven.

Jinak každého věc - já, když už bych tam jel, tak bych chtěl vidět taky něco jiného, než vlak, nádraží, hotel a hlavní náměstí. Hlavně to chce mít dost času - a za sebe mne třeba ty Almaty a Kazachstán vcelku lákaj.
Brr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2905
Registrován: 5-2002
Odesláno Pátek, 17. června 2016 - 13:12:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Pokud bude chtít v nějakém místě několik dnů čekat, tak si tam rovnou zajistí hostel. I kdyby vlak odjížděl ve tři ráno, tak je lepší za to těch pár stovek dát.
Samozřejmostí je zorganizování cesty včetně rezervací jízdenek a ubytování předem z domova, a to tak, aby případné zpoždění a jiné problémy nerozbouraly celou cestu. Rozhodně žádné "rozhodování na poslední chvíli", jak to dělá třeba pan Zikmund. To jde fakt jen v tom Švýcarsku, a i tam je to dost s otazníkem.
Já jsem se nacestoval po Rusku dost, ale spaní na nádražích jsem se dokázal vyhnout.
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8320
Registrován: 3-2007
Odesláno Pátek, 17. června 2016 - 13:21:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Pan Zikmund spal v hotelu (teda hostelu) jednou a už nikdy (jak tady prezentoval) [wink].

Jinak něco blíž-třeba Albánie (a třeba přímým lůžkem do Podgorice ? )taky nemusí být nezajímavé.
Brr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2906
Registrován: 5-2002
Odesláno Pátek, 17. června 2016 - 13:39:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Pan Zikmund spal jednou v hostelu, já jsem snad nikdy nespal na nádraží na lavičce.[wink]
Albánie má jistě krásnou přírodu, ale co tam je pro městskou turistiku? Navíc zrovna nevím, jestli je Albánie o tolik bezpečnější, než ta střední Asie. Když už nic, tak rusky se naučit dá a tím se v ex-SSSR domluví. Albánština asi tak snadná nebude.
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8321
Registrován: 3-2007
Odesláno Pátek, 17. června 2016 - 13:46:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ale tu Albánii myslím pro sebe, ne pro V., není to tak daleko a je to divočina, kde tohle v Evropě najdete ?

Někam do Švýcar s dokonalými službami - tam se může jezdit i v důchodu [proud]
Zamracenej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1789
Registrován: 12-2007

Odesláno Pondělí, 20. června 2016 - 22:00:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Jinak něco blíž-třeba Albánie (a třeba přímým lůžkem do Podgorice ? )taky nemusí být nezajímavé.

Na přímý spojení vlakem odkudkoli do Albánie bohužel nadosmrti zapomeňte. Nejblíž Podhořici se dá sednout v 5 ráno na jediný vlak ve Skadaru. Každopádně místní dráhy zážitek jsou a kdo tam nebyl a nezažil, neuvěří co tam po kolejích jezdí.

Chep.
Z F J
Neregistrovaný host
Odeslán z: 109.80.18.6
Odesláno Pondělí, 20. června 2016 - 22:33:30   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Zamracenej: v Albánii po kolejích létají výhradně Čmeláci, nebo to už neplatí ?
Zamracenej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1791
Registrován: 12-2007

Odesláno Úterý, 21. června 2016 - 09:47:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Pokud nemají někde zastrčenou nějakou posunovací mašinu jiné provenience, tak je tomu skutečně tak. Aktuálně by mělo být provozních asi 7 či 8 kousků. Vozy jezdí staré vyřazené italské (B Trenitalia z 60. let), německé (Halberstadty) a čínské (!!).

Chep.
VitaHa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 30
Registrován: 3-2012
Odesláno Čtvrtek, 23. června 2016 - 20:57:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Čínské už dávno v Albánii nejezdí,skoncili nějak kolem revoluce cca 1991 rok.Dnes již po nich není nikde ani památka,max.ohorala kostra kdesi v poli.Zas taková divočina mi to tam nepripadalo-podobne jako Černá hora.Jedinou divočinou tam zůstává železnice,ta za to stoji.A nadšení zaměstnanci,kteri vám budou o pauze(která je v případě Škodry velka-od rána do večera)vyprávět o tamních železnicích.Skoda jen,ze výklad je striktně v albanstine...
Pkluz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 46
Registrován: 7-2008
Odesláno Pátek, 24. června 2016 - 09:18:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Neodsuzujte Albánii. Žádná divočina to není ani ve vnitrozemí. Za týden tam jedu opět po roce a nebyl jediný problém. Loni jsem na nádraží v Drač zkoumal v kolik jede vlak do Tirany a ani obraz ani zvuk. Tak nakonec autem a ještě tam nebylo kde zaparkovat. Takže jenom průjezd. Ale čmeláci tam lítají furt a asi ještě dlouho budou. Vlakem jezdí málo lidí, protože všichni jsou v autech
Zamracenej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1797
Registrován: 12-2007

Odesláno Pátek, 24. června 2016 - 10:16:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

VitaHa:

To žlutočervené co jezdí Rrogozhine-Vlorë nejsou vozy z Číny?

Chep.
VitaHa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 31
Registrován: 3-2012
Odesláno Pátek, 24. června 2016 - 13:00:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Myslíš tyto vozy?Soudě dle designu,tak to bude Itálie nějakých 60 tých let...V Albánii čínské vozy jezdily a ty vypadají krabicově jako většina sovětských vozů.Jezdily s nimi tehdy kromě čmeláků i ex německé V 2001...
Zamracenej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1798
Registrován: 12-2007

Odesláno Pátek, 24. června 2016 - 14:15:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Díky za upřesnění.

Chep.
Bobo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 13089
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 24. června 2016 - 15:37:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

eště tam bejvaly hektoři

kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
Lukáš 123
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.70.171.241
Odesláno Pátek, 24. června 2016 - 17:59:21   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Nejblíž Podhořici se dá sednout v 5 ráno na jediný vlak ve Skadaru

Máte prosím nějaký podložený zdroj nebo osobní zkušenost? Za 3 týdny jedeme do Albánie do oblasti Teth, Curraj i Epem a za jediné vhodné spojení veřejnou dopravou považujeme cestu vlakem do Bijelo Polje, pak busem do Gusinje a pěško přes hory 40 km do Curraje. Bude to extrém, 40 km v neúprosných vedrech, byť si to rozložíme na dva dny, ale spoléhat na stopa z Baru/Podgorice do Škodry, a pochybný převoz ke komanské přehradě se spaním na blind v Baru na pláži se nedá. To jedině, že by zrovna měl službu Vantju, a nechal nás přespat v Baru na lehátku.
Jinak koho by zajímala Albánská výzva, přikládám odkaz. Pár volných míst ještě máme.
http://albanianchallenge.org/
Lukáš 123
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.70.171.241
Odesláno Pátek, 24. června 2016 - 18:17:04   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ještě k té Gruzii, zajímavá cesta z ČR se nabízí mj. s Radimem do Košic 9 eur, busem do Užhorodu 6 eur, vlakem do Oděsy 150 UAH, lodí přes Černé moře cca 2500 UAH.
http://www.ukrferry.com/eng/schedules
Kdo chce poznat Gruzii naplno, nechť vyrazí na help camp do Tušetie.
http://tusetie.webnode.cz/help-camp/
VitaHa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 32
Registrován: 3-2012
Odesláno Pátek, 24. června 2016 - 18:42:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ověřené je,že z Ulcinje jezdí pravidelná bus linka do Shkodry.Min.3 krát denně.Takže bych jel vlakem do Baru,pak bus Ulcinj a bus dále do Shkodry.Odjezdy budou někde na netu...
Bobo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 13092
Registrován: 5-2002

Odesláno Sobota, 25. června 2016 - 13:41:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

busem do Užhorodu 6 eur - na to, že v r.97 stál bus z michalovců 110Sk i s báglem se to dá....

kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
Zamracenej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1799
Registrován: 12-2007

Odesláno Neděle, 26. června 2016 - 17:54:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Lukáš123:

Palec nahoru za to co děláte, jsem Váš pravidelný čtenář na FB!

JŘ všech albánských vlaků najdete ve vedlejší diskusi v hlavičce (jsou tam i JŘ vlaků z ostatních balkánských zemí). Ač to není zdroj oficiální, tedy ze stránek HSH, dá se považovat za ověřený. Ty vlaky tam jezdí pořád stejně už X let a jedinou změnou za hodně dlouho zpátky bylo vlastně jen useknutí tratě do Pogradce už v Librazhd z důvodu špatného stavu svršku a tunelů.

Co se týče cesty do Prokletije, já osobně bych volil variantu (pokud Vás jede víc a poskládáte se) vlakem do Podgorice, černohorským taxíkem na čáru, z čáry albánským taxíkem až k přehradě. Ten pěší přechod bude asi dost brutální.

Jinak ten vlak o kterém jsem psal, je ranní Skadar-Drač (odpoledne se vrací zpátky). Do Černé Hory jezdí pouze nákladní vlaky, a to ještě dost zřídka.

Chep.
Jenda_z_hk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4253
Registrován: 4-2003

Odesláno Pondělí, 27. června 2016 - 20:11:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

ad Albánie - doporučuji přečíst si můj příspěvek v sousední balkánské diskuzi. Jízdní řády HSH se poslední dobou právě mění docela často, a to podle toho, jak moc jsou zrovna finančně v [zadnice]...
H_n_m
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 430
Registrován: 3-2009

Odesláno Úterý, 28. června 2016 - 15:48:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Já jel z Michalovců do Uzgorodu v lednu autobusem za 3,20€...

Hranice na Moravě
Pružinskij
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 852
Registrován: 4-2015

Odesláno Čtvrtek, 30. června 2016 - 14:24:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Hledám blbě nebo ze stránek LDZ zmizely tabulkový JŘ?

Waarschijnlijke Afstanden.
Etienne_de_berry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 200
Registrován: 12-2007

Odesláno Sobota, 02. července 2016 - 13:51:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Pružinskij: Kdyby jen tabulkový, mně hlavně zmizel vlak z Valgy do Rigy v 17.03, co navazoval na vlak z Tallinu. Zítra jedu do Estonska a bude moc veselý, jak se budu vracet. Asi busem s přestupem ve Smiltene.
Z F J
Neregistrovaný host
Odeslán z: 109.80.18.6
Odesláno Sobota, 02. července 2016 - 16:26:04   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Etienne_de_berry: některé vlaky Valga-Riga jsou v pracovní dny v úseku Valga-Sigulda nahrazeny busy. Jak dlouho to potrvá, těžko říct.
DavidG
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.112.115.37
Odesláno Neděle, 03. července 2016 - 10:26:20   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Mám dotaz ohledně cestování ve vlacích RŽD v Rusku.
Vagon kupé 2 třída místa 37 a 38 to je dvoumístné kupé? Jak je to s platbou kartou ČS spořitelny na eshopu RŽD funguje už ? Dík za odpověď.
Statistik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4939
Registrován: 6-2004

Odesláno Neděle, 03. července 2016 - 11:24:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ano, dvoumístné kupé.
Ohledně platby těžko říct, mně přes e-shop RŽD obvykle nefungovala ani rezervace, natož platba. Resp. samotný e-shop ohledně obsazení vozu uváděl nesmysly.
Statistik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4940
Registrován: 6-2004

Odesláno Neděle, 03. července 2016 - 11:28:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Vlastně ne, zpět, kecám... Jestli jsou to místa 37 a 38, tak to bude čtyřicetimístné kupé, tedy se čtyřmístnými kupé. To Vaše by mělo být nad podvozkem.
T_._H_.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3496
Registrován: 8-2012
Odesláno Neděle, 03. července 2016 - 11:38:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)


Místa 37 a 38 budou v posledním kupé nad sebou (= spodní a horní lůžko).

informuji vás, že své podezření na vaše opakované páchání trestného činu pomluvy prostřednictvím tohoto internetového diskuzního fóra dle § 184 zákona č. 40/2009 Sb. v platném znění vůči mně, dalším osobám i obchodním partnerům společností, pro které pracujete, jsem předal studentům práv a stáváte se součástí jejich projektu
DavidG
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.112.115.37
Odesláno Neděle, 03. července 2016 - 12:41:56   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Na plánku RŽD u rezervace jsou místa 37 a 38 uplně na začátku ještě před místy 1-4
Jenda_z_hk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4258
Registrován: 4-2003

Odesláno Neděle, 03. července 2016 - 16:34:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Taky je možné, že je to kutloch provodnika předělaný na kupé pro cestující, tzn. je opravdu dvoumístné... Myslím, že už jsem takovou přestavbu někde viděl.

Taky to může být nějaká finta s prodejními kontingenty... Běžně to funguje tak, že když se počet volných míst sníží na určitou mez, tak systém pustí do prodeje další balík míst, většinou celý vagón. Ale už jsem právě viděl i situaci, kdy byla v prodeji jen nějaká část vozu a zbytek se otevřel jako nový kontingent. Může to tedy být tak, že ta poslední dvě místa tam sice jsou, ale z nějakého důvodu jsou držena jako rezerva a do prodeje se nedostanou buď vůbec nebo jen v případě vyprodání všech ostatních míst ve vlaku.
DavidG
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.112.115.37
Odesláno Neděle, 03. července 2016 - 17:32:39   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ty místa ale jdou vybrat, klidně jako první na eshopu RŽD a bývají dost brzy obsazená.
Mikulda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3107
Registrován: 3-2006

Odesláno Neděle, 03. července 2016 - 21:38:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Taky je možné, že je to kutloch provodnika předělaný na kupé pro cestující, tzn. je opravdu dvoumístné...

To je docela dobře možné, vzhledem k tomu, že běžná kupé stodola má 36 míst. (lux 18 a plackart 56)

Upozornění: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, cynismu a černého humoru.
Vyrobeno v závodě, který zpracovává vzdálené vize, bláznivé sny a šílené nápady.
Pružinskij
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 856
Registrován: 4-2015

Odesláno Pondělí, 04. července 2016 - 11:15:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Pánové, nestačím zírat: http://www.railwaygazette.com/news/infrastructure/single-view/vie w/two-presidents-open-angren-pap-railway.html

Další horská železnice na světě, další výlet na seznamu.

Waarschijnlijke Afstanden.
Jariss
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 333
Registrován: 3-2005
Odesláno Pondělí, 04. července 2016 - 18:49:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Je to bída s našim železničím tiskem. V oblasti bývalé ruské střední Asie, v nových státech je víc novějších železnic a velké plány. Člověku nezbývá nic jiného než pracně hledat a hledat ..
T_._H_.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3507
Registrován: 8-2012
Odesláno Pondělí, 04. července 2016 - 21:17:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

V oblasti bývalé ruské střední Asie, v nových státech je víc novějších železnic a velké plány
Holt by se taky rádi posunuli z 19. století aspoň do dvacátého (kdy byla železnice královnou dopravy)... jen si všimněte jedné nenápadné věci: "uzbecká" lokomotiva čínské výroby projela tratí postavenou čínským konsorciem. Tam už dlouho nebude pro rusoasiaty místo [happy]

informuji vás, že své podezření na vaše opakované páchání trestného činu pomluvy prostřednictvím tohoto internetového diskuzního fóra dle § 184 zákona č. 40/2009 Sb. v platném znění vůči mně, dalším osobám i obchodním partnerům společností, pro které pracujete, jsem předal studentům práv a stáváte se součástí jejich projektu
Canfranc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 405
Registrován: 1-2004

Odesláno Pondělí, 04. července 2016 - 22:29:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Pružinskij: Až pojedeš, přidal bych se [wink]
Hungry_bear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2077
Registrován: 1-2006

Odesláno Pondělí, 04. července 2016 - 23:14:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

to T.H.

Však ve středoasijských ex-CCCP republikách tam za CCCP přestěhovaní Rusové dostávají jasně najevo, že tam pro ně "není místo" už cca 20 let.

Ale buďme moc a moc rádi, pokud tenhle region schramstne Čína dřív než islamisté.
Pružinskij
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 862
Registrován: 4-2015

Odesláno Úterý, 05. července 2016 - 15:18:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Canfranc: Letos už ne, mám dost rodinných povinností.
Ale příští rok určitě někam do ex. CCCP pojedeme. Pokud bude něco jezdit po nové trati z Karsu do Achalkalaki, tak tam, pokud ne, tak ta Střední Asie. Předpokládám tedy, že tam zavedou nějaký dálkový spoj do Ferganské doliny. Do Angrenu jsem kdysi jel prigorodným (3 páry z Taškentu, uhelné velkolomy), okružní trať ve Ferganě jsme také projeli, čili chybí mi ta novostavba a pak z Kokandu do Chavasi přes Tádžikistán (tam ale patrně nepojede vůbec nic). A víc než nějakých 10 dní neurvu.

Waarschijnlijke Afstanden.
Canfranc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 406
Registrován: 1-2004

Odesláno Úterý, 05. července 2016 - 18:14:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Pružinskij: Tož se uvidí, jak to narok vyjde :-)
Libcha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1040
Registrován: 11-2005

Odesláno Úterý, 05. července 2016 - 18:47:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Rád bych poprosil o tipy na levné a ověřené ubytování na ose Baťovo - Vinohradiv - Solotvino. Díky!
dzamel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.70.248.234
Odesláno Sobota, 16. července 2016 - 13:40:12   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Libchavy: hotel ve Vinogradovu na náměstí a v Solotvynu vystoupit na lékárně , dolů k jezerům a chatka u jezera nebo kterýkoliv slušně vypadající dům ne ulici Gagarina, teď v týdnu , naprostá spokojenost...

Jinak úzká jezdí pondělí, čtvrtek, neděle , jen do Chmelniku... Kupejny na Solotvynu - Lvov má klímu, koupání v Solotvynu 50 hřiven(pásek jak na diskotéce, platí , dokud nespadne...) Kdyby měl někdo nějaký dotaz , absolvoval jsem cestu Čop - Užhorod (nocleh zakarpatya , skanzen) Vinohrad ( nocleh , úzká) - Solotvyno (koupání ,nocleh , diskotéka a návštěva Sighetu)...
Statistik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4951
Registrován: 6-2004

Odesláno Sobota, 16. července 2016 - 14:07:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

A přes čáru do Sighetu pěšmo? A razítka do pasu ještě dávají?[happy] Docela jsem před lety koukal, jak tam "pěšechody" celníci lustrovali (nás ani tolik ne, ani při pěším přešlapu, ani při přejezdu autem). Ale místní bábuška si na kole zajela přes čáru na nákup a šacovali ji, jako kdyby v těch taškách pašovala státní tajemství.

Jinak přechod ze Solotvina do Sighetu, to bylo jak vylézt z džungle do civilizace. Holt EU se v Rumunsku činila.
dzamel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.70.248.234
Odesláno Sobota, 16. července 2016 - 14:29:34   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Statistik : Přes čáru po svých, kontrola batohů zadna, maximální slušnost, zdržení asi 10 minut tam, 5 minut zpátky cestou do Solotvyna... Razítko jen Ukrajina, Rumun nedal a je to opravdu jak jiný svět... Pár fotek, opravdu jen dokumentační , fotit neumím a fotím jen na tablet...

ještě taková drobná poznámka, nikde ani šipka,nikde ani cedulka o přechodu... A zde jedna úzká ve Vinogradovu
Nesni
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1009
Registrován: 6-2014
Odesláno Sobota, 16. července 2016 - 14:56:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

dzamel:
Ubytování jste měl zajištěno dopředu?
dzamel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.70.248.234
Odesláno Sobota, 16. července 2016 - 15:12:15   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Nesni: Vyprava 3 osoby, spal jsem první noc v hotelu Intourist Zakarpatya v Užhorodu, to jsem měl zarezervovane , protože jsem tam byl týden předem na dvě noci, ale nebylo by třeba, třílůžko, pokoj business , snídaně v ceně , 700 hřiven za pokoj , další noc Vinogradovo, hotel na náměstí,jedna noc pro tři 600 hřiven včetně snídaně, přišel jsem 19:30 na recepci a zeptal se, bylo volno , další dvě noci, Solotvyno , příjezd asi 16:00 , na jednom z domku, který se mi líbil a byla na něm cedulka komnaty jsem se zeptal , 200 hřiven za 3 osoby na noc, suché WC, sprcha stylu černý sud na zahradě, TV, lednička , konvice , vařič a naposled jsem spal zase v Zakarpatyy v Užhorodu a zase bez rezervace, příchod na recepci kolem půlnoci, po příjezdu rychlíku Sol-Lviv... Takže defakto krom první noci vše na blind a není to žádný problém , ubytovací kapacity je mnohem více jak zájemců o nocleh...
Bobo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 13121
Registrován: 5-2002

Odesláno Sobota, 16. července 2016 - 18:06:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

za kolik vychází hřivna? napsled sem slyšel že 1UAH=1Kč

kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
dzamel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.70.248.234
Odesláno Sobota, 16. července 2016 - 18:30:42   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Bobo: oficiální je 1:1 , ale reálný je takový, že koupím za 27-27,60 euro a za euro dostanu 26-27 hřiven nebo vyberu z bankomatu mám to 1:1, ale poplatek minimálně stovka, dle banky, ale počítal jsem 1:1 na cestě...
Bobo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 13123
Registrován: 5-2002

Odesláno Sobota, 16. července 2016 - 20:06:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

díky. pro hrubý odhad 1:1 stačí

kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
J.Marek
Neregistrovaný host
Odeslán z: 109.80.46.192
Odesláno Čtvrtek, 21. července 2016 - 19:13:54   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Dobrý večer.Chystáme se v září na Podkarpatskou Rus.Mohu poprosit o aktuální info z úzké ve Vinohradovu?Někdo tady psal,že se jezdí jen 1,4,7.Mohu poprosit o jízdní řády,alespoň orientační-na netu to nemohu nikde najít.Předem díky.
Libcha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1046
Registrován: 11-2005

Odesláno Čtvrtek, 21. července 2016 - 23:04:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Jízdní řády všech "příměstských" vlaků Lvovské železnice (což zahrnuje i Zakarpatí) najdeš tu:
http://railway.lviv.ua/schedule/suburban/
Jsou tam drobné odchylky, ale většinou to sedí.

Časové polohy podle mého pozorování odpovídají i na té úzké, tedy odjíždí v pondělí, čtvrtek a neděli z Vinohradiva v 8:20, 13:05, 16:20 a 20:15. Do Iršavy se nejezdí (což jme se ovšem my dozvěděli asi 2km před Chmilnikem, přestože nám předtím vydali a několikrát kontrolovali jízdenku až do Iršavy) už alespoň několik měsíců podle stavu kolejí - proto doporučuju buď jet hned zpátky, a nebo dojít zhruba takovouto trasou do Kamjanského na často jezdící maršrutku Iršava - Mukačevo.

Kdybys potřeboval nějaké další konkrétní informace, ptej se, nedávno jsem se odtud vrátil

Mimochodem pro Ukrajinu obecně platí, že je důležité na případné dálkové relace koupit si jízdenky předem - není tam sice žádný sporotiket, ale dva dny předem bývají dálkové vlaky běžně vyprodány, nebo třeba zbývá jen pár volných míst v příliš luxusních kategoriích vozů apod. Dvojnásob to platí pro větší skupiny. Naštěstí na to je e-shop. Z osobní zkušenosti doporučuju si na tablet doinstalovat ukrajinskou klávesnici a používat ho tak. Nutno si lístky ale vytisknout!

Poslední nepožadovaný postřeh: ve Lvově je naprosto úžasné infocentrum. Normální turistické íčko přímo na hlavním náměstí, mluvěj tam anglicky a jsou ochotní a snaží se ze všech sil vyřešit všechny problémy [happy]
dzamel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.70.248.234
Odesláno Pátek, 22. července 2016 - 10:05:09   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Libcha: Také jízdenka do Iršavy? Dopadl jsem stejně, protože ten v 8 má psáno na lvivrailway Iršavu... Jinak přijde mi, že přesnější Jř má railway.info , ale stejně je to guláš, například Ganz v 12:24 má všude psané Solotvyno, bum , Zajdu ve Vinogradovu ke kase a ono Tjačevo , má třeba psáno 10 minut v Korojlevu a dle staničních vývěsek to je 30 , takže jízdní řád regionální lze brát hodně na hrubo, když se rozbije Ganz, tahá ho čmelák , ale když přijdou náhradní díly, odřeknou se spoje a Ganz jde do Koroljeva na dílnu, náhradní není, většina jich už funguje jen na jeden motor a to ještě musí pomocník za jízdy litat, pokud je funkční motor vzadu, je pomocník vzadu preventivně pořád, dále málokterý vzhledem ke stavu převodovek zvládne víc jak 45 km/h, tudíž i na pátečním/nedelnim výletu do Užhorodu potřebuje minimálně 35 minut na úsek Čop - Užhorod... Vypadá to holt bídně...
Jinak k dálkovým a vyšší třídě, ta je před odjezdem skoro vždy a cenově je 3-4x dražší jak plackart, ale řešit jestli dám do Kyjeva 150 nebo 500 je asi to poslední, co by mě napadlo, přirovnání ke Kofole, na Kofolu mám chuť teď tak ji koupím za 30 a nebudu týden čekat až ji někdo nabídne za 12,90... Jet chci také teď a ne až za týden...
Mikulda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3112
Registrován: 3-2006

Odesláno Pátek, 22. července 2016 - 12:57:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

To je asi nějakej místní sport. My taky koupili jízdenku do Iršavy přímo ve vlaku. A pak se všichni divili ("kdo vám jí prodal?"), když to přece každej ví, že v sobotu to tam nejezdí. Tak nás aspoň svezli do Berehova do depa.Upozornění: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, cynismu a černého humoru.
Vyrobeno v závodě, který zpracovává vzdálené vize, bláznivé sny a šílené nápady.
J.Marek
Neregistrovaný host
Odeslán z: 109.80.46.192
Odesláno Neděle, 24. července 2016 - 07:42:25   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Díky všem za info.Mě ani tak nejde o to trať projet(projeto několikrát),ale spíš projít a nafotit něco na trati,než se to definitivně zruší.
Jenki
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4890
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 25. července 2016 - 11:01:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Pár zajímavostí z posledního výletu na UA (MHD zhodnotím v příslušné sekci až bude trošku čas) :

Katowice - Kyjev Žuljany, WIZZ AIR - klasika low cost, ale co chcete za ty prachy [happy] Příletové formality úplně bez problému, před letištěm taxi naháněči nabízeli odvoz do centra za 200, ale trolejbus za 3 nám přišel výhodnější (pravda musí se na něj jít tak 300m pěšky).

Kyjev - Žitomir z maršrutka z avtovakzalu před vlakáčem za 80. Odjezdy tomu co je na bus.com.ua moc neodpovídají ale vzhledem k intervalu je to jedno.

Žitomir - Hotel Reikartz - vřele doporučuji, u nás by to stálo tak 2500, tam za 500.

Žitomir - Kyjev opět maršrutkou.

Kyjev - Nikolajev (nebo Mykolajiv nebo jak se to správně píše) lůžko, staré kraxny, než se rozjel vlak a tím i kodidcioněr tak ve voze tak 50°C protože neotvírací okna, vaření ve vlastní šťávě. Ráno nás do Nikolajeva přivezla 2xTE10 a vzhledem k tomu že tam v depu nic jiného nebylo tak je to tam asi normál (někdo tady dřív psal že už TE10 v osobní vozbě jedí jen Oděsa - Izmir takže evidentně jezdí i v Nikolajevu a okolí). Jinak Nikolajiv asi nejpříšernější město co jsme viděli (chudoba, bordel, svrab, vozidla na ulicích atd.)

Nikolajiv - Vozněsensk maršrutka, údaje z bus.com.ua seděly.

Vozněsensk - Charkov kupějnyj z Oděsy, už byl vychlazený, opět staré kraxny.

Charkov penzion "mini hotel Ryleev" kousek od vakzalu, super.

Charkov - Zdolbuniv kupějnyj po GO, dokonce vakuové WC, opět vlastní šťáva než se vlak rozjel pak super.

Zdolbuniv - Rivne prigorodnyj GANZ, chudák držel pohromadě jen silou vůle a plazil se tak 40. Modernizace dosazením plastových neotvíratelných oken je na rozbití držky zadavateli.

Rivne - hotel Mir 1km od nádraží - super přístup, došli jsme v 7 ráno jestli si tam můžeme nechat bágly do odpoledne, dostali jsme rovnou kómnatu ať se zkulturníme a pak i snídani (když jsme řekli že zítra mizíme už v 6 ráno a tudíž snídani nestihneme).

Rivne - Luck ráno nějakým plackartem co zrovna jel, starý vrak, prostě placka jak má být.

Luck - Černovcy kupějnyj, starý ale pěkně vyleštěný, na místní poměry minivláček, 7 vozů (z toho jen 1 kupě zbytek placky a obščaky) a v čele sólo (!) Sergej v červeném (!!) nátěru. Jediný vlak na který nám eshop nedal biljet ale jen blanket zamovlenija, vyměněno v Lucku na nádraží za bilety zcela bez problémů.

Černovcy - Ternopol maršrutkou, údaje z bus.com.ua seděly. Prakticky celou dobu se jede kolem trati s jasnými R-U stavebními prvky (budovy, mosty). Bohužel tam dle JŘ jezdí náhodně nějaký GANZ v úplně debilní časy a s neskutečnou jízdní dobou.

Ternopol - hotel Avalon kousek od nádraží - luxus za srandovní ceny.

Ternopol - Lvov ráno nějakou plackou co zrovna jela, taková normální placka. Jinak Lvov bomba, proti stavu před 10 lety kdy jsem tam byl naposledy jsem čuměl jak je to město pospravované. Oběd (polévka, hlavní jídlo, dezert, točené pivo) na pěší zóně u opery za 100.

Lvov - Dubno dálkovým do Charkova vozem na sezení kombinovaným s restaurákem, celkem fajn svezení. V Dubně před nádražím hospoda a hotýlek se žrádlem, vyhodnocení akce.

Dubno - Užgorod kupějnyj z Kyjeva, UZ klasika.

Největší stres celé akce - příjezd do Užgorodu 8:12, bus do Košic odjezd 8:20 (dle bus.com.ua, idos tento spoj vůbec nezná - jezdí jej UA dopravce). Ihned po zastavení vlaku sprint přes cestu na avtovakzal k busu. Tam nás poslali do meždunarodne kasy kde fronta a chaos, ale jak nám řekla osádka busu není důvod k panice, oni vždy počkají až se všichni lidi z vlaku odbaví a jede se až potom (takže v reálu 8:40). Na hranicích na UA straně jen razítka a nezájem, na SK straně komplet filcunk zavazadel. Příjezd do Košic v 11:00.

Pár obecných poznatků :
- jízdenky z eshopu jsou těžce v převaze nad klasickými z kas
- hotelové rezervace přes booking.com fungují bez potíží
- kurz Kč-UAH je v podstatě 1:1, akorát že člověk něco málo ztratí konverzí a / nebo výběrem z ATM, ale chuj s tym
- placení kartou funguje i v docela nečekaných vesnicích, na tržnicích v boudách z vlnitého plechu atd., většinou ale ne bezkontakně
- naprosto žádné problémy s milicjou
- samozřejmě je třeba znát bukvy a umět se pohybovat v ost-prostředí.
Bobo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 13127
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 25. července 2016 - 16:24:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

píšeš, že po rozjezdu se klasa začala chladit. to jde klima z dynama?

kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
Pružinskij
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 918
Registrován: 4-2015

Odesláno Pondělí, 25. července 2016 - 16:34:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Díky za výborné informace (myslím, že mám rozhodnuto, kam v září na výlet... :-) ).

Waarschijnlijke Afstanden.
Mikulda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3113
Registrován: 3-2006

Odesláno Pondělí, 25. července 2016 - 17:08:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Bobo: Klima má vlastní řemen z podvozku. Funguje od rychlosti 30-40 km/h.

2TE10 v osobce je v Nikolajevě (píše se to ukrajinsky Mikolajiv, ale čte se to rusky Nikolajev) pravidlo.

Upozornění: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, cynismu a černého humoru.
Vyrobeno v závodě, který zpracovává vzdálené vize, bláznivé sny a šílené nápady.

Zadejte svůj příspěvek zde
Příspěvek:
Tučné Kurzíva Podtržení Vytvořte hypertextový odkaz Vložte klipárt

Uživatelské jméno: Informace o příspěvku:
Veřejně přístupná oblast diskusních skupin. Pokud máte svůj účet, zadejte uživatelské jméno a heslo. Jinak zadejte plné jméno a heslo nevyplňujte. E-mail můžete, ale nemusíte zadávat.
Heslo:
E-mail:
Volby: V příspěvku používám HTML kód
Odkazy (URL) v příspěvku automaticky aktivovat
Akce:

Diskusní skupiny | Poslední den | Poslední 4 dny | Stromové zobrazení | Vyhledávání | Seznam uživatelů | Nápověda | Prohlížeč obrázků | Program Credits Administrace