K-report
 

Železnice bývalého SSSR Odhlásit | Diskusní skupiny | Vyhledávání
Moderátoři | Registrace | Editace profilu

Diskuse K-report » Železnice » Železnice bývalého SSSR « Předcházející Další »

  Dialog Autor Příspěvky Stran Posl. příspěvek
Archiv diskuse Železnice bývalého SSSR do 09. 1. 2014Martin_j 60  09-1-14  00:37
Archiv diskuse Železnice bývalého SSSR do 29. 1. 2014kpt.Hejl 60  29-1-14  22:37
Archiv diskuse Železnice bývalého SSSR do 01. 4. 2014Vodis 60  01-4-14  22:49
Archiv diskuse Železnice bývalého SSSR do 22. 5. 2014R_1463Úpa 60  22-5-14  14:14
Archiv diskuse Železnice bývalého SSSR do 13. 7. 2014Petr123 60  13-7-14  13:33
Archiv diskuse Železnice bývalého SSSR do 25. 7. 2014jregent 60  25-7-14  16:01
  ClosedUzavřeno: Další dialogy již nemůžete zahájit.        

Autor Příspěvek
Rigel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 310
Registrován: 12-2008

Odesláno Pátek, 25. července 2014 - 16:02:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Podle flightradaru letí velká část linek přes Sibiř. Zavírat nebe sice můžou ale přijdou tím o nemalé zisky z poplatků za přelet.

Kromě ohřívače rukou (takový ty sáčky, co po aktivaci hřejou) jsem žádnej ruskej výrobek u nás dlouho neviděl.

Nemocné vzteklinou ve stadiu křečí a nemocné morem železnice nepřepravuje.Cestující,u kterých vypuknou křečové záchvaty neb u kterých se zjistí cestou mor,přepraví železnice až do stanice,kde je možné poskytnouti jim potřebné ošetření..
Brr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2356
Registrován: 5-2002
Odesláno Pátek, 25. července 2014 - 16:15:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

I let z Frankfurtu do Pekingu to má o 15% dál, než přímou cestou. Což je při napnutých maržích v letecké dopravě docela problém. Viz tady.
Vybrali nevybrali, Číňani se ani netají názorem, že Rusové jim "jejich Sibiř ukradli". Rusové to samozřejmě vědí a nadšení tím nejsou.
Nedávno jsem se podíval do jednoho ruského obchodu, ale baba tam byla tak protivná, že jsem zas vycouval a nic nekoupil.[wink]
Železniční osobní dálková doprava v Rusku upadá velmi rychle, vícedenní cesty vlakem nyní využívají především ti, kterým se cesta na dovolenou nepočítá jako vybraná dovolená (Jede-li dělník z Něrjungri týden na dovolenou do Soči, týden zpět a pět pracovních dní tam je, tak je to 5 dní dovolené. Tohle ale funguje už jen u postsocialistických kombinátů někde na Sibiři.)
Kromě toho jejich aerolinky vypadají tak, jak vypadaly ty americké někdy v šedesátých letech. Malé společnosti s jednou základnou. Tím se nedá zajistit plošná obsluha území. V tomhle je o kus dál i Čína. Až bude mít každá víc základen, mezi nimi kapacitní lety a z každé základny lety do nejbližších letišť, tak se vytvoří pro letecké cestující mnohem výhodnější cestování a dálková osobní doprava půjde do kytek stejně rychle, jako v USA před lety.
Nesni
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 64
Registrován: 6-2014
Odesláno Pátek, 25. července 2014 - 20:43:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Statistik:
tak jinak neví, do čeho jde
Do čeho? Byla by Sibiř moc velký šok i pro Čecha?

T_._H_.:
vzpomenete si, jaký ruský výrobek jste si tu za poslední rok koupili?
V prodejnách ruských potravin jsem koupil nealkoholický kvas z Ruska. Pak taky v ČR působí ruská Sberbank, tak její klienti si de facto od Rusů kupují bankovní služby.
Statistik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3913
Registrován: 6-2004

Odesláno Pátek, 25. července 2014 - 21:33:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Tak si o tom něco přečtěte, např:
Díky, ale přečíst by si to měl zejména autor mnou komentovaného příspěvku...

Sibiř je velký šok i pro Rusa, natož pro nějakého paštikáře z pupku Evropy.
Parmezano
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1489
Registrován: 5-2008

Odesláno Pátek, 25. července 2014 - 21:34:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Rigel: oni už to USA a NATO hrubo vrátili dopravu materialu pro jejich armády do Afganistanu , snížíli o 50% , omlouvám se za OT
Statistik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3914
Registrován: 6-2004

Odesláno Pátek, 25. července 2014 - 21:39:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

To jsem zkusil mnohokrát a nic se nestalo. Mohu např. poskytnout vlastnoručně pomocí zrcadlovky zhotovené fotky seřaďovacího nádraží v Novosibirsku.

Ano, já mám taky spoustu železničních i neželezničních fotek ze zrcadlovky. Ale taky mám spoustu opačných zkušeností, než Vy. Nemám důvod si tu vymýšlet a něco dramatizovat. Za svůj poslední výlet do Ruska jsem musel focení vysvětlovat zástupci nějaké složky ochrany tuším jen pětkrát, což docela ujde. Jen dvakrát jsem byl na koberečku v depu u náčelníka, to taky ujde. Nicméně tentokrát jsem ani jednou neskončil na policii, což považuji za nevídaný úspěch. [lol]
(ono totiž záleží, kde takhle "provokujete". Jsou totiž města, kde se to "nazelenalými mozky" jen hemží. Tam je pravděpodobnost prožití zážitku podobného těm mým o řád vyšší).
Rigel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 311
Registrován: 12-2008

Odesláno Pátek, 25. července 2014 - 21:51:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Statistik: Co je na Sibiři šokujícího?

Nemocné vzteklinou ve stadiu křečí a nemocné morem železnice nepřepravuje.Cestující,u kterých vypuknou křečové záchvaty neb u kterých se zjistí cestou mor,přepraví železnice až do stanice,kde je možné poskytnouti jim potřebné ošetření..
Rigel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 312
Registrován: 12-2008

Odesláno Pátek, 25. července 2014 - 22:44:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Na mukachevo.net vyšly fotky ze stavby tunelu u stanice Beskid: odkaz

Nemocné vzteklinou ve stadiu křečí a nemocné morem železnice nepřepravuje.Cestující,u kterých vypuknou křečové záchvaty neb u kterých se zjistí cestou mor,přepraví železnice až do stanice,kde je možné poskytnouti jim potřebné ošetření..
FS
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.71.8.157
Odesláno Sobota, 26. července 2014 - 12:10:40   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Rigel - dík za odkaz, fotky od tunelu moc zajímavý. Ale ten název, jak poangličtili ten bývalej českej Munkáč !
Za posledních 100 let mělo to město tolik názvů, jako předtím asi nemělo za 1000 let.

Podobně jako to dole u Tisy - "Kraljevo" , Dubovinka a další... (na Balkáně je Kraljevo, Valjevo,,,)
A tu plánovanou spojku po pr.břehu Tisy taky za 100 let nikdo nepostavil.
Mild
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 47
Registrován: 7-2010
Odesláno Neděle, 27. července 2014 - 15:22:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Pár postřehů z města Kem ležícího na trati Sankt-Petěrburg - Murmansk.

Nesni
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 68
Registrován: 6-2014
Odesláno Neděle, 27. července 2014 - 16:42:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Jaký je podle vás nejlepší způsob, jak se do Ruska dostat? Většina vlaků jezdí přes Bělorusko, kde je ale vízová povinnost a na hranicích ještě nutnost někde shánět místní zdravotní pojištění. Pak se nabízí rychlík Tisza z Budapešti přes Ukrajinu, ale nechtěl bych se dočkat konce cesty v PPS kvůli uzavřeným hranicím nebo něčemu ještě dramatičtějšímu. Asi lze jet přes Polsko do Kaliningradu (přes hranice taxík?) a pak přímým vlakem do Moskvy, jenže to už by patrně vyžadovalo vízum na 2 vstupy do Ruska. Stojí cesta po zemi vůbec za to, nebo je jednodušší letět letadlem? Ceny letenek do Moskvy s přestupem začínají někde na 5 tis. Kč.

Mild:
Máte nějaké upřesňující informace k poslední fotce (číslo vlaku, směr)?
Rigel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 313
Registrován: 12-2008

Odesláno Neděle, 27. července 2014 - 18:15:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Nesni: Ted jsem kupoval zpáteční přímou letenku s Aerošrotem do Petrohradu za 5300, čsa byla asi o 500 dražší. Docela mě to překvapilo, asi následek poklesu cestujících (aeroflot na některý linky musel nasadit i letadla pro míň jak 100 lidí). Transaero z Pardubic lítá tak za 6500 - 8500 v průměru a je to z ruskejch aerolinek lepší firma.

Za mě je teda asi lepší letadlo. Přes Bělorusko je naprd to vízum a navíc R vltava má příjezd do Moskvy v 11 večer. [crazy] Kaliningrad by měl bejt dostupnej autobusem z Polska ale je to zdlouhavý, a pokud nemáte služební vízum, tak si ho budete muset zařídit, turistický 2 vstupy neumožňuje. Jinak jezdíval přímý vůz z Blavy, kterej se napojuje v Čopu na toho maďara.

Nemocné vzteklinou ve stadiu křečí a nemocné morem železnice nepřepravuje.Cestující,u kterých vypuknou křečové záchvaty neb u kterých se zjistí cestou mor,přepraví železnice až do stanice,kde je možné poskytnouti jim potřebné ošetření..
Mild
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 48
Registrován: 7-2010
Odesláno Neděle, 27. července 2014 - 19:04:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Nesni:
Šlo o vlak Murmansk-Petrohrad:
http://pass.rzd.ru/timetable/public/ru?STRUCTURE_ID=735&layer_id= 5370&refererLayerId=5354&train_num=021CH&numtrain=021%D0%A7&src_c ode=2004705&departureDate=30.07.2014&firstStation=%D0%9C%D1%83%D1 %80%D0%BC%D0%B0%D0%BD%D1%81%D0%BA&lastStation=%D0%A1-%D0%9F%D0%B5 %D1%82-%D0%9B%D0%B0%D0%B4
Od počátku července 2014 již není nutné shánět při cestě do Běloruska místní zdravotní pojištění. Mělo by stačit patřičné cestovní pojištění, které si přivezete s sebou.
T_._H_.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1559
Registrován: 8-2012
Odesláno Neděle, 27. července 2014 - 19:22:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Jaký je podle vás nejlepší způsob, jak se do Ruska dostat?
Letadlem (to to zase schytám). Wizzair z Budapešti do Moskvy lítá dvakrát denně, teď je začátek září i za 1000 Kč jednosměrně, k tomu EC za pětikilo... Jé, to to zase schytám, že anální prohlídky, hynutí žízní a cesta dobytčákem. No a čas od času se dá nalovit nějaká akcička s Luftwaffe [happy], třeba i open-jaw MOW/LED, za sto až sto padesát eur. Není ABSOLUTNĚ co řešit.
Rigel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 314
Registrován: 12-2008

Odesláno Neděle, 27. července 2014 - 20:35:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Teď byla dokonce nějaká akce na ten wizz z Budapešti, snad jen za 900 korun. Je to ovšem pouze s malinkatým příručákem, což zas ale někomu nemusí vadit, pokud třeba jede jen pár dní do Moskvy.

Nemocné vzteklinou ve stadiu křečí a nemocné morem železnice nepřepravuje.Cestující,u kterých vypuknou křečové záchvaty neb u kterých se zjistí cestou mor,přepraví železnice až do stanice,kde je možné poskytnouti jim potřebné ošetření..
T_._H_.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1563
Registrován: 8-2012
Odesláno Neděle, 27. července 2014 - 22:21:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Normální chlap potřebuje jen pas a kreditku [happy], šotouš teda ještě foťák a jízdní řád. Co s sebou chcete tahat? Proč to s sebou chcete tahat? Jasně, režista nutně potřebuje stan, spacák, bochník chleba, čínský nudle a lihovej vařič (protože kafe za šest korun je předražený), no tak ať si jede vlakem.
Až se tu otočí Mikulda: kolik jste toho měli na měsíc do Ruska?
Rigel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 315
Registrován: 12-2008

Odesláno Neděle, 27. července 2014 - 23:20:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Co s sebou chcete tahat?

Ještě míč proti trudomyslnosti

Nemocné vzteklinou ve stadiu křečí a nemocné morem železnice nepřepravuje.Cestující,u kterých vypuknou křečové záchvaty neb u kterých se zjistí cestou mor,přepraví železnice až do stanice,kde je možné poskytnouti jim potřebné ošetření..
Milan123456
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.112.233.229
Odesláno Neděle, 27. července 2014 - 23:32:47   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Mild: Ty první třl fotky jsou z vlečky, odkud již nebylo cesty zpět? (směr souostroví gulag)?
Statistik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3915
Registrován: 6-2004

Odesláno Pondělí, 28. července 2014 - 08:24:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Normální chlap potřebuje jen pas a kreditku

Tak pokud nejsi vyloženě dobytek, tak se taky musíš někdy umejt a převlíct. [wink]
RadekŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5228
Registrován: 4-2003

Odesláno Pondělí, 28. července 2014 - 09:05:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Tak pokud nejsi vyloženě dobytek, tak se taky musíš někdy umejt a převlíct

Na hotelu v CCCP není ručník, mejdlo, toaletův papír, voda a sprcha+umyvadlo ?[uhoh]

Pryč s režimsty, ekologisty a sandálisty !
Nudíte se ? Svolejte meeting !
Že jsem politicky nekorektní ? No a co ? [zadnice]
Statistik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3916
Registrován: 6-2004

Odesláno Pondělí, 28. července 2014 - 09:25:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

No to je, pokud Vám tedy stačí klasické hotelové mikromýdlo a sprcháč na jedno použití. Ale hadry na převlečení tam zdarma nedávají, ty si většinou budete muset brát s sebou. Já nevím, jak Vy, ale že by mi třeba na týden vydrželo jedno tričko a jedny trenky... Nicméně proti gustu žádný dišputát. Chápu, že mezi šotouši a kolenovrty, vyvažujícími každé kilo bagáže zlatem je nefalšované několikadenní "pižmo" a tomu odpovídající vzhled možná ceněnou hodnotou, ale věřte, že mezi normálními lidmi, notabene ve společnosti opačného pohlaví, to chodí trochu jinak [wink]
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8384
Registrován: 5-2004
Odesláno Pondělí, 28. července 2014 - 10:03:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

No rezervní trencle a fusekle sem si brával i na čundr[lol]
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5523
Registrován: 3-2007
Odesláno Pondělí, 28. července 2014 - 10:18:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ježíšmarjá, Statistku, to musíte brát všechno doslova a do písmene ?
Když jedu někam, kde mám nějaký ten hotel a není to třeba služebka (kde je potřeba být občas poněkud lépe oděn), tak mi stačí jedny džíny + tričko + lehká bunda na sebe, dobré boty (jedny), do baťůžku nebo tašky toaletní potřeby,kraťasy, dvoje spodky, dvoje ponožky, dvě trička a jednu silnější košili s dlouhým rukávem a deštník.
Flašku s vodou, nějakou svačinu, foťák, mobil, nabíječku a můžu jet i do Švýcar aniž bych nějak pohoršoval.
Tričko/spodky/fusekle se daj vyprat večer v hotelu a do rána jsou suché.

Počítám výlet tak do týdne, cca po civilizaci, duben-září.

Domnívám se, že tentokrát spíláte TH zbytečně.
T_._H_.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1565
Registrován: 8-2012
Odesláno Pondělí, 28. července 2014 - 10:21:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

hadry na převlečení tam zdarma nedávají
Statistik: a k čemu mám tu kreditku? [happy] (Beze srandy - už jsem si takhle pár věcí po různých nehodách přivezl.)
mezi šotouši a kolenovrty
Ježišmarjá, chlape, rozumíš aspoň trochu srandě - co znamená, když se tam udělá tohle [happy]? A na druhou stranu - když se nedokážeš sbalit do desetikilového palubního zavazadla, to pak budeš měsíc tahat na zádech 30x fusekle levá, 30x fusekle pravá, 30x trencle pruhované, 30x triko se Sandokanem? No máúcta.

(Příspěvek byl editován uživatelem t_._h_..)
Statistik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3917
Registrován: 6-2004

Odesláno Pondělí, 28. července 2014 - 10:23:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ale já přece nikomu nespílám, tím spíš ne T.H. Kdo chce jet jen s kartou a pasem, ať si jede. Kdo chce jet s loďákem, ať si jede s loďákem. [wink]

(Příspěvek byl editován uživatelem statistik.)
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5524
Registrován: 3-2007
Odesláno Pondělí, 28. července 2014 - 10:35:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Co se týče hygieny, tak jsem průměrnej chlap a na cestách se teda potřebuju aspoň večer vysprchovat.
V tomhle punktu mně dostávaj různý [cunik], co tady pořád adorujou to jedině svobodné spaní na lavičce mezi vlaky. Jo, jednu noc ve vlaku klidně, ale když to tady někteří pánové provozujou týden, s max. omytím se ve vlaku na WC, to teda musí bejt síla jen ty hadry, zvlášť někde v létě na jihu (oblíbená Itálie atd).
Mikulda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2657
Registrován: 3-2006

Odesláno Pondělí, 28. července 2014 - 11:14:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

kolik jste toho měli na měsíc do Ruska?

Já měl sedm triček, jedno s dlouhým rukávem, jednu mikinu, šestery trenýrky, desatery ponožky, sandále, ručník, plavky, foťák + extra baterku + nabíječku, notebook + nabíječku + myš, nějakej ten kartáček na zuby a spol.

Tam jsme jeli Vltavou, běloruské tranzitní vízum obnáší pouze dva výlety do Troji a 20€. Při vstupu na migrační kartičku vyplňte údaje ruského (ne běloruského) víza, ušetříte si problémy s registracemi. (v jednom hotelu nám nechtěli registraci udělat vůbec a docela se divili, že nám to vůbec nevadí :-)

Zpátky jsme letěli Air Baltic ze Šeremetěva s dvacetihodinovým přestupem v Rize (SVO 21:15 - 22:00 RIX 17:15 - 18:25 PRG) za 180€ (a 2x40€ bágl, což jsem zjistil až na check-in)


Upozornění: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, cynismu a černého humoru.
Vyrobeno v závodě, který zpracovává vzdálené vize, bláznivé sny a šílené nápady.
Tobik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 288
Registrován: 10-2010

Odesláno Pondělí, 28. července 2014 - 11:20:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

ad osobní hygiena:
Ono je taky potřeba si ty hadry měnit, cca po 12 hodinách. Cesta na čtyři noci se pak s použitím deodorantu snést dá, ale mezitím se musím aspoň jednou osprchovat, nebo aspoň skočit do rybníka/moře [biggrin]. Jako [cunik] může smrdět nemytá hlava.

Abych se držel tématu:
Je v Čopu něco zajímavého? Jestli má smysl tam jet na otočku z Čierné nad Tisou.
Nebo dá se dostat nějak rozumně ze Záhonů na slovenské území?
Existuje nějaká levnější jízdenka než 2x 2,40 Eur z Gr.? Cena z jizdenka.cz i info od ZSSK.
A vydali by mi na pokladně UZ vnitrojízdenku do Gr.? Máte s tím někdo zkušenost?

Nezastavovaly někdy před pár lety vlaky i ve stanici Záhony Gr.?
Milan123456
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.112.233.229
Odesláno Pondělí, 28. července 2014 - 22:22:09   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Tak ještě jsme debatovali o těch kreditních kartách a prý to na stránkách RŽD bere i karty Reiffeisen bank, ale musíte to vyzkoušet, osobně jsem to nezkoušel.
Mild
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 51
Registrován: 7-2010
Odesláno Pondělí, 28. července 2014 - 23:27:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Milan123456:
Ano ano, cesta směr Solovecké ostrovy...
Mikulda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2658
Registrován: 3-2006

Odesláno Úterý, 29. července 2014 - 00:19:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Je v Čopu něco zajímavého? Jestli má smysl tam jet na otočku z Čierné nad Tisou.
Ne.

A vydali by mi na pokladně UZ vnitrojízdenku do Gr.? Máte s tím někdo zkušenost?
No vzhledem k tomu, že vnitrojízdenky na osobáky se vydávají na příměstském nádraží a jízdenky na vlak na slovensko se vydávají na dálkovém nádraží ...

Upozornění: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, cynismu a černého humoru.
Vyrobeno v závodě, který zpracovává vzdálené vize, bláznivé sny a šílené nápady.
T_._H_.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1570
Registrován: 8-2012
Odesláno Úterý, 29. července 2014 - 07:32:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

...a navíc si lupen koupený někde jinde bude muset nechat v Čopu oformliť. Naivní "západní" šotouš [happy]
jural
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.84.175.148
Odesláno Úterý, 29. července 2014 - 10:08:49   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

ad ruske výrobky:
Mno, konvencni elektrarny v CR je bud obsahuji, nebo obsahuji české ci čs. výrobky podle sovětských/ruských projektu.
Jinak jaderne palivo a s tim související vypocetni analyzy (ale to by samozrejme zvladl jakykoliv jiny výrobce paliva). Zas tak nevyznamne výrobky nemaji. Jen se do Evropy nedovazi ruske spotrebni zboží.
Cogwheel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2562
Registrován: 1-2012

Odesláno Úterý, 29. července 2014 - 11:34:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Vodis
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1408
Registrován: 12-2006

Odesláno Úterý, 29. července 2014 - 18:56:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

T. H. Zakompasírovať. [happy]

bylo: Trabant sedí na silnici výborně a jeho akcelerace je bezvadná. To však nesmí svádět k lehkomyslnosti. (návod - Trabant) + VAZ-2108 je pětimístný, komfortní, rychlý, maloobjemový automobil nejmodernější koncepce určený pro provoz na jakýchkoliv vozovkách s vyjímkou cest s nezpevněným povrchem s hlubokou stopou.(návod - Lada)

je: VAZ 21102, VAZ 2105 a VAZ 2101!
Cogwheel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2567
Registrován: 1-2012

Odesláno Středa, 30. července 2014 - 09:50:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Projekty na protažení ŠRT na západ (např. na západní Slovensko) nyní asi budou "u ledu". Tento "geopolitický" člákek zase naopak zmiňuje myšlenku vést na Ukrajinu trať o evropském rozchodu: http://www.news.sk/rss/link/2014/07/1820433/europsku-trat-do-done cka/ [lol]
Nesni
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 71
Registrován: 6-2014
Odesláno Středa, 30. července 2014 - 17:50:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Projekty na protažení ŠRT na západ
Podle tohoto odkazu starého jen několik dní je minimálně příprava na vysokorychlostní spojení v plném proudu, v Bělorusku se instaluje zařízení na změnu rozchodu podvozků a Rusové zařizují schválení vozidel. Měla by se modernizovat i infrastruktura.
Tak teď už jen zrušit ta nesmyslná tranzitní víza...

(Příspěvek byl editován uživatelem Nesni.)
jural
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.84.175.148
Odesláno Čtvrtek, 31. července 2014 - 16:21:09   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Nesni:
Nevim, co tam mota ten autor clanku o ruských jadernych reaktorech v Mochovcích. To je snad jedina puvodne sovetska jaderna elektrárna nestavena podle sovětského projektu. Stavi se podle ceskeho projektu, strojni zarizeni jsou ceska, elektro bud Siemens nebo ABB. S palivem se pocita ruskym, ale obecne sehnat ho lze i jinde.
A ta SRT napric Slovenskem nemá byt az tak pro obchod s Ruskem, ale jako tzv. pevninsky most od Tichého oceanu do Evropy.
jural
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.84.175.148
Odesláno Čtvrtek, 31. července 2014 - 16:25:29   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Pardon, to byla reakce na příspěvek od Cogwheela. Prehledl jsem se.
Mild
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 52
Registrován: 7-2010
Odesláno Neděle, 03. srpna 2014 - 13:17:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Něco z Běloruska.

belka6v
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 352
Registrován: 2-2012
Odesláno Neděle, 03. srpna 2014 - 22:50:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

V tom Belorusku taky tece nafta proudem...i když to vypada na napětovku...
Mild
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 53
Registrován: 7-2010
Odesláno Pondělí, 04. srpna 2014 - 19:02:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Jde o trať Osipoviči - Žlobin, kterou elektrifikovali Číňani. Zatím tam ale většina vlaků jezdí na naftu. V Bělorusku stojí benzín 0,72 Euro...
dzamel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.70.248.234
Odesláno Středa, 06. srpna 2014 - 23:15:14   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Poprosil bych o pomoc, nezna nekdo nejaky schopny vyhledavac nebo nebyl by nekdo ochoten vypsat mi odjezdy ze Sludjanky do Port Bajkalu, nejak je nemuzu vubec najit, potreboval bych to idealne odjezdy na 13. a 14.8 , zpatky do Irkutsku lodi, dohledat se mi dari vse, lode, trajekt z Port do L,ale toto jedinne mi nejak nejde. Dekuji za odpoved
Robert_antonio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 331
Registrován: 7-2007
Odesláno Středa, 06. srpna 2014 - 23:54:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Krugobajkalka směr Port Bajkal jezdí pravidelně jen v Po, Čt, Pá, Ne, takže 13. a 14.8. bohužel nic. Viz . Bacha, ačkoliv je to lokálka, má JŘ v moskevském čase.
Pak tam jezdí ještě nějaké turistické vlaky, ale o nich nic bližšího nevím.
Jenda_z_hk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3937
Registrován: 4-2003

Odesláno Středa, 06. srpna 2014 - 23:58:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

dzamel: Odjezdy je silné slovo, během uvedených dvou dnů odjede jeden jediný pravidelný vlak, 14.8. ve 13:24 místního času ze Sljudjanky-1, příjezd Port Bajkal v 18:30. Sice by měl jet poslední trajekt do Listvjanky ve 20:15, ale Port Bajkal je takový správný zapadákov, že stojí za to tam přenocovat a pokračovat až ráno. Můžu doporučit třeba toto - odvoz teréňákem od vlaku na ubytování v ceně, je to na kopci s výhledem na jezero, byl jsem tam před cca 2 měsíci. Anebo nějaké ubytování nabízejí i přímo v budově žst. Port Bajkal, ale podrobnosti neznám.

edit: Robert_antonio: 14.8. je čtvrtek, takže to vlak jede. Info o turistických vlacích je zde, ale podle mě je to dost předražené...

(Příspěvek byl editován uživatelem jenda z hk.)
Rigel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 316
Registrován: 12-2008

Odesláno Čtvrtek, 07. srpna 2014 - 00:07:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Loni jsem měl taky docela problém se dostat k nějakejm přesnějším informacím. Tím vlakem v půl druhé odpoledne jsme jeli, do Port Bajkalu jsme dorazili před sedmou. Až tam jsem našel vyvěšenej kompletnější JŘ ale je to stav cca přesně před rokem, takže bez záruky. Tady je to v místním čase.

Nemocné vzteklinou ve stadiu křečí a nemocné morem železnice nepřepravuje.Cestující,u kterých vypuknou křečové záchvaty neb u kterých se zjistí cestou mor,přepraví železnice až do stanice,kde je možné poskytnouti jim potřebné ošetření..
Jenda_z_hk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3938
Registrován: 4-2003

Odesláno Čtvrtek, 07. srpna 2014 - 00:13:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Rigel: Běžné spoje jsou jen ty, co jezdí 4x týdně odpoledne do Port Bajkalu a přes noc zpátky do Sljudjanky. Ty ostatní uvedené spoje jsou patrně ony turistické vlaky, takže povinná rezervace a mnohonásobně vyšší jízdné.
Rigel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 317
Registrován: 12-2008

Odesláno Čtvrtek, 07. srpna 2014 - 00:51:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

O tom žádná, nás to tenkrát stálo jen pár rublů. Výhoda u těch turistickejch je, že dělají pauzy na určitejch pěknejch místech ale je to samozřejmě za vysokohorskou přirážku.

Za sebe můžu doporučit klidně někde vystoupit a strávit pár dnů pod stanem na břehu a pak pokračovat vlakem dál, je tam fakt nádherně.

Nemocné vzteklinou ve stadiu křečí a nemocné morem železnice nepřepravuje.Cestující,u kterých vypuknou křečové záchvaty neb u kterých se zjistí cestou mor,přepraví železnice až do stanice,kde je možné poskytnouti jim potřebné ošetření..
dzamel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.70.248.234
Odesláno Čtvrtek, 07. srpna 2014 - 00:52:08   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Panove, dekuji Vam za informace, s Moskevskym casem pocitam a pocitam prestup na Sludjance, uz se mi to podarilo nakopat do vyhledavace pass.rzd.ru , melo by to vychazet (vyjezd z Krasnoyarsku), jen porad dle casu mi to prijde, ze to bude jeste pomalejsi nez Kudowa-Zdroj pred reko nebo jsou tam u bezneho spoje delsi zastavky? Uvidim, Kazdopadne to je jako nahrada, protoze jsem chtel porad vyuzit toho, ze 12.6. bylo zrusene vizum do Mongolska, jenze zarazilo se to, nastesti vcas, bo jednovstupove do Ruska, proto hledam nahradu zazitku...
Rigel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 318
Registrován: 12-2008

Odesláno Čtvrtek, 07. srpna 2014 - 01:19:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

dzamel:

jen porad dle casu mi to prijde, ze to bude jeste pomalejsi nez Kudowa-Zdroj pred reko nebo jsou tam u bezneho spoje delsi zastavky?


Tenhle vlak staví jen pro nástup a výstup, jízdní řád se mi nechce študovat ale co si pamatuju tak víc než pár minut jsme se nezdrželi, vystoupit se dá někde tak možná na kratší cígo. Navíc vlak byl dost narvanej, vezlo se v něm i zboží do obchodů po cestě[happy]
První půlku cesty od Sludjanky je rychlost asi 20 kmh, v druhý polovině se vlak místy řítí až 40tkou, proto to jede tak dlouho.

Mongolsko: Tak to je škoda, že jste si nevyřídil dvoustupové vízum, stojí skoro stejně jako obyčejný.

Nemocné vzteklinou ve stadiu křečí a nemocné morem železnice nepřepravuje.Cestující,u kterých vypuknou křečové záchvaty neb u kterých se zjistí cestou mor,přepraví železnice až do stanice,kde je možné poskytnouti jim potřebné ošetření..
dzamel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.70.248.234
Odesláno Čtvrtek, 07. srpna 2014 - 01:32:24   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Rigel:Priznam se, nemyslel jsem na to, prisel jsem na to az ted, kdy konci me sluzebni povinnosti a muzu se nekam projet, informaci o bezvizovosti jsem nasel az predevcirem, dopredu jsem si myslel, ze vse bude ciste pracovni a hybaj domu,ale nakonec si muzu vybrat kus dovolene a stravit ji zde, zamestnavatel s tim jiz pocital, proto pro me nemel letenku domu, no zna me choutky...
Robert_antonio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 332
Registrován: 7-2007
Odesláno Čtvrtek, 07. srpna 2014 - 10:56:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Krugobajkalka oficiálně staví jen na 1-2 minuty, ale fskutečnosti to je občas až 10 minut, bo vata v JŘ. Na rychlé šocení to stačí.
M_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4524
Registrován: 9-2005

Odesláno Čtvrtek, 07. srpna 2014 - 11:23:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Stačí. Ale když jsme tam byli na konci května, tak průvodčí byla dost protivná a v druhé půli cesty nám zakázala z vlaku vystupovat (když už vystoupili čoudilové, kvůli kterým se zastavovalo na delší dobu především). Že prý jsme chodili daleko od vlaku a kdesi cosi. Spíše to vypadalo, že chtějí nějaký bakšiš za stavění.

Jinak souhlas, někde vylézt, postavit stan a rekreovat se. Bajkal rozhodně stojí za delší návštěvu.[ok]
(Příspěvek byl editován uživatelem M_k.)

Bezdružická lokálka
Cogwheel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2586
Registrován: 1-2012

Odesláno Čtvrtek, 07. srpna 2014 - 13:45:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Zajímavé povídání o Bajkalu: http://jiri.cmunda.roupec.sweb.cz/4ces1-17.htm Je tam zmíněno i to, jak čs. legionáři svedli na jezeře vítěznou "námořní bitvu" proti bolševikům.
M_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4525
Registrován: 9-2005

Odesláno Čtvrtek, 07. srpna 2014 - 13:58:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ke čtení během cesty Transsibem lze proto doporučit knížku pamětí generála Radola Gajdy, kde své válečné operace na Bajkalu a Krugobajkalce poměrně podrobně popisuje. Občas se ještě někde v knihkupectví sežene.

Bezdružická lokálka
Rigel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 319
Registrován: 12-2008

Odesláno Čtvrtek, 07. srpna 2014 - 19:59:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

M_k Přesně tuhle knížku jsem četl, sice až po cestě transsibem ale je to fajn zjistit, že spoustou míst, o kterých se tam píše jsme projížděli. Knížka je dostupná i online ale nic jsem neřek.

Nemocné vzteklinou ve stadiu křečí a nemocné morem železnice nepřepravuje.Cestující,u kterých vypuknou křečové záchvaty neb u kterých se zjistí cestou mor,přepraví železnice až do stanice,kde je možné poskytnouti jim potřebné ošetření..
M62
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 228
Registrován: 7-2007
Odesláno Úterý, 12. srpna 2014 - 19:23:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

od srpna jezdí nový rychlík Kijev - Rachov
Rigel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 320
Registrován: 12-2008

Odesláno Pátek, 22. srpna 2014 - 21:02:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Aktualne hlasim, ze jsem nastoupil do vlaku c. 12 Petrohrad-Petrozavodsk. Pruvodci zadnou ctecku nema, jen seznam elektronicky zaregistrovanych ve forme vytisteneho pasku jako z pokladny.

Nemocné vzteklinou ve stadiu křečí a nemocné morem železnice nepřepravuje.Cestující,u kterých vypuknou křečové záchvaty neb u kterých se zjistí cestou mor,přepraví železnice až do stanice,kde je možné poskytnouti jim potřebné ošetření..
FS
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.71.8.157
Odesláno Pátek, 22. srpna 2014 - 22:34:08   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Rigel - ještě pořád hlásí rozhlas na peroně : "numerácija vagónov načinájetsa s chvósta pójezda" a nebo to je dnes už jinak ?
Milan123456
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.112.233.229
Odesláno Pátek, 22. srpna 2014 - 22:38:37   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

FS už to změnili, dneska se hlásí "numerácija vagónov načinájetsa s golovy pójezda" , to víš, že je to pořád stejné

Zadejte svůj příspěvek zde
Příspěvek:
Tučné Kurzíva Podtržení Vytvořte hypertextový odkaz Vložte klipárt

Uživatelské jméno: Informace o příspěvku:
Veřejně přístupná oblast diskusních skupin. Pokud máte svůj účet, zadejte uživatelské jméno a heslo. Jinak zadejte plné jméno a heslo nevyplňujte. E-mail můžete, ale nemusíte zadávat.
Heslo:
E-mail:
Volby: V příspěvku používám HTML kód
Odkazy (URL) v příspěvku automaticky aktivovat
Akce:

Diskusní skupiny | Poslední den | Poslední 4 dny | Stromové zobrazení | Vyhledávání | Seznam uživatelů | Nápověda | Prohlížeč obrázků | Program Credits Administrace