K-report
 

Železnice bývalého SSSR Odhlásit | Diskusní skupiny | Vyhledávání
Moderátoři | Registrace | Editace profilu

Diskuse K-report » Železnice » Železnice bývalého SSSR « Předcházející Další »

  Diskuse Autor Příspěvky Stran Posl. příspěvek
Archiv diskuse Železnice bývalého SSSR do 04. 1. 2016FS 60  04-1-16  11:10
Archiv diskuse Železnice bývalého SSSR do 10. 2. 2016Petr_vlček 60  10-2-16  16:22
Archiv diskuse Železnice bývalého SSSR do 19. 2. 2016Petr_vlček 60  19-2-16  17:32
Archiv diskuse Železnice bývalého SSSR do 30. 3. 2016Lukáš 123 60  30-3-16  11:31
Archiv diskuse Železnice bývalého SSSR do 17. 6. 2016Pružinskij 60  17-6-16  11:19
  ClosedUzavřeno: Další diskuse již nemůžete zahájit.        

Autor Příspěvek
Vantju
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2734
Registrován: 9-2007

Odesláno Pátek, 17. června 2016 - 12:06:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Vždyť jsem to pak psal, uvědomuju si, že to není městská turistika, jenom mám občas šílené nápady a jednám zbrkle. Po tom sesypání se na mě jsem trochu vystřízlivěl a dokud nebudu umět alespoň trochu rusky, tak to bude maximálně tak Ukrajina a na cestování o samotě se na východ od Slovenska asi vykašlu. Budu holt doufat, že železnice ve středu kontinentu bude ještě pár let fungovat. [happy] Tohle už je spíš problém mé povahy, než jen nějaké šotonápady. Každopádně 29.-30.6.-1.7. jedu do Lvova a dál se uvidí.

Mmch. od 1.1. 2017 nám Kazachstán ruší vízovou abvjazátělnosť...
Ou... [proud]

NORTHSHOOT
Můj cestovní blog[happy]
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8318
Registrován: 3-2007
Odesláno Pátek, 17. června 2016 - 12:17:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Jestli chceš umět rusky, tak si zaplať kursy s živým učitelem a za rok budeš relativně v pohodě - zbytečné odkládat.
(různé korespondenční, elektronické jsou většinou dost na prd, neb nutnost chodit na hodiny tě donutí se učit).
Jazyky se vždycky hodí a trojice anglina, němčina, ruština v našich poměrech rozhodně.
Pepa_l
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3344
Registrován: 9-2005

Odesláno Pátek, 17. června 2016 - 12:28:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Mmch. od 1.1. 2017 nám Kazachstán ruší vízovou abvjazátělnosť...

V úterý si jdu pro hotové vízum a 29. odlétám, nu což [biggrin] Takhle už mi zrušili po funuse i vízum do Indonesie a Dubaje. Budu se s tím pasem těžko loučit...

Pár obrázků ode mne...
Brr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2904
Registrován: 5-2002
Odesláno Pátek, 17. června 2016 - 12:30:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ale ona to městská turistika klidně může být. Kouknul jsem teď na booking.com. V Almatách, Astaně, Atyrau(!), Taškentu i Buchaře jsou k dispozici ubytování v relativně slušně vypadajících hostelech s cenou pár stovek za noc. Rezervaci leckde není nutné garantovat kartou.
Skoro by se mi tam chtělo jet. Ale už mám dovolenou naplánovanou jinak.
Rozhodně bych nedoporučoval spát někde ve spacáku za městem. To už dneska snad není potřeba, pokud je cesta naplánovaná a zajištěná dopředu. Ostatně, to platí i v západní Evropě taky.
Nicméně ruština potřeba je. Dneska už leckterý učitel jazyků nabídne i kurzy po Skype, což sice není takové, jako osobní kontakt, ale dá se to taky.
Letos to nechte plavat, ale po roce studia ruštiny tam klidně jeďte.
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8319
Registrován: 3-2007
Odesláno Pátek, 17. června 2016 - 12:40:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Brr: No jaksi pokud plánuje přesuny vlakem, tak se nějakému spaní po vakzalach a třeba několikadennímu čekání nevyhne, stejně tak jako nutnosti spoléhat se sám na sebe a je dobrý na ně být připraven.

Jinak každého věc - já, když už bych tam jel, tak bych chtěl vidět taky něco jiného, než vlak, nádraží, hotel a hlavní náměstí. Hlavně to chce mít dost času - a za sebe mne třeba ty Almaty a Kazachstán vcelku lákaj.
Brr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2905
Registrován: 5-2002
Odesláno Pátek, 17. června 2016 - 13:12:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Pokud bude chtít v nějakém místě několik dnů čekat, tak si tam rovnou zajistí hostel. I kdyby vlak odjížděl ve tři ráno, tak je lepší za to těch pár stovek dát.
Samozřejmostí je zorganizování cesty včetně rezervací jízdenek a ubytování předem z domova, a to tak, aby případné zpoždění a jiné problémy nerozbouraly celou cestu. Rozhodně žádné "rozhodování na poslední chvíli", jak to dělá třeba pan Zikmund. To jde fakt jen v tom Švýcarsku, a i tam je to dost s otazníkem.
Já jsem se nacestoval po Rusku dost, ale spaní na nádražích jsem se dokázal vyhnout.
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8320
Registrován: 3-2007
Odesláno Pátek, 17. června 2016 - 13:21:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Pan Zikmund spal v hotelu (teda hostelu) jednou a už nikdy (jak tady prezentoval) [wink].

Jinak něco blíž-třeba Albánie (a třeba přímým lůžkem do Podgorice ? )taky nemusí být nezajímavé.
Brr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2906
Registrován: 5-2002
Odesláno Pátek, 17. června 2016 - 13:39:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Pan Zikmund spal jednou v hostelu, já jsem snad nikdy nespal na nádraží na lavičce.[wink]
Albánie má jistě krásnou přírodu, ale co tam je pro městskou turistiku? Navíc zrovna nevím, jestli je Albánie o tolik bezpečnější, než ta střední Asie. Když už nic, tak rusky se naučit dá a tím se v ex-SSSR domluví. Albánština asi tak snadná nebude.
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8321
Registrován: 3-2007
Odesláno Pátek, 17. června 2016 - 13:46:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ale tu Albánii myslím pro sebe, ne pro V., není to tak daleko a je to divočina, kde tohle v Evropě najdete ?

Někam do Švýcar s dokonalými službami - tam se může jezdit i v důchodu [proud]
Zamracenej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1789
Registrován: 12-2007

Odesláno Pondělí, 20. června 2016 - 22:00:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Jinak něco blíž-třeba Albánie (a třeba přímým lůžkem do Podgorice ? )taky nemusí být nezajímavé.

Na přímý spojení vlakem odkudkoli do Albánie bohužel nadosmrti zapomeňte. Nejblíž Podhořici se dá sednout v 5 ráno na jediný vlak ve Skadaru. Každopádně místní dráhy zážitek jsou a kdo tam nebyl a nezažil, neuvěří co tam po kolejích jezdí.

Chep.
Z F J
Neregistrovaný host
Odeslán z: 109.80.18.6
Odesláno Pondělí, 20. června 2016 - 22:33:30   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Zamracenej: v Albánii po kolejích létají výhradně Čmeláci, nebo to už neplatí ?
Zamracenej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1791
Registrován: 12-2007

Odesláno Úterý, 21. června 2016 - 09:47:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Pokud nemají někde zastrčenou nějakou posunovací mašinu jiné provenience, tak je tomu skutečně tak. Aktuálně by mělo být provozních asi 7 či 8 kousků. Vozy jezdí staré vyřazené italské (B Trenitalia z 60. let), německé (Halberstadty) a čínské (!!).

Chep.
VitaHa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 30
Registrován: 3-2012
Odesláno Čtvrtek, 23. června 2016 - 20:57:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Čínské už dávno v Albánii nejezdí,skoncili nějak kolem revoluce cca 1991 rok.Dnes již po nich není nikde ani památka,max.ohorala kostra kdesi v poli.Zas taková divočina mi to tam nepripadalo-podobne jako Černá hora.Jedinou divočinou tam zůstává železnice,ta za to stoji.A nadšení zaměstnanci,kteri vám budou o pauze(která je v případě Škodry velka-od rána do večera)vyprávět o tamních železnicích.Skoda jen,ze výklad je striktně v albanstine...
Pkluz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 46
Registrován: 7-2008
Odesláno Pátek, 24. června 2016 - 09:18:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Neodsuzujte Albánii. Žádná divočina to není ani ve vnitrozemí. Za týden tam jedu opět po roce a nebyl jediný problém. Loni jsem na nádraží v Drač zkoumal v kolik jede vlak do Tirany a ani obraz ani zvuk. Tak nakonec autem a ještě tam nebylo kde zaparkovat. Takže jenom průjezd. Ale čmeláci tam lítají furt a asi ještě dlouho budou. Vlakem jezdí málo lidí, protože všichni jsou v autech
Zamracenej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1797
Registrován: 12-2007

Odesláno Pátek, 24. června 2016 - 10:16:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

VitaHa:

To žlutočervené co jezdí Rrogozhine-Vlorë nejsou vozy z Číny?

Chep.
VitaHa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 31
Registrován: 3-2012
Odesláno Pátek, 24. června 2016 - 13:00:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Myslíš tyto vozy?Soudě dle designu,tak to bude Itálie nějakých 60 tých let...V Albánii čínské vozy jezdily a ty vypadají krabicově jako většina sovětských vozů.Jezdily s nimi tehdy kromě čmeláků i ex německé V 2001...
Zamracenej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1798
Registrován: 12-2007

Odesláno Pátek, 24. června 2016 - 14:15:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Díky za upřesnění.

Chep.
Bobo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 13089
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 24. června 2016 - 15:37:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

eště tam bejvaly hektoři

kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
Lukáš 123
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.70.171.241
Odesláno Pátek, 24. června 2016 - 17:59:21   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Nejblíž Podhořici se dá sednout v 5 ráno na jediný vlak ve Skadaru

Máte prosím nějaký podložený zdroj nebo osobní zkušenost? Za 3 týdny jedeme do Albánie do oblasti Teth, Curraj i Epem a za jediné vhodné spojení veřejnou dopravou považujeme cestu vlakem do Bijelo Polje, pak busem do Gusinje a pěško přes hory 40 km do Curraje. Bude to extrém, 40 km v neúprosných vedrech, byť si to rozložíme na dva dny, ale spoléhat na stopa z Baru/Podgorice do Škodry, a pochybný převoz ke komanské přehradě se spaním na blind v Baru na pláži se nedá. To jedině, že by zrovna měl službu Vantju, a nechal nás přespat v Baru na lehátku.
Jinak koho by zajímala Albánská výzva, přikládám odkaz. Pár volných míst ještě máme.
http://albanianchallenge.org/
Lukáš 123
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.70.171.241
Odesláno Pátek, 24. června 2016 - 18:17:04   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ještě k té Gruzii, zajímavá cesta z ČR se nabízí mj. s Radimem do Košic 9 eur, busem do Užhorodu 6 eur, vlakem do Oděsy 150 UAH, lodí přes Černé moře cca 2500 UAH.
http://www.ukrferry.com/eng/schedules
Kdo chce poznat Gruzii naplno, nechť vyrazí na help camp do Tušetie.
http://tusetie.webnode.cz/help-camp/
VitaHa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 32
Registrován: 3-2012
Odesláno Pátek, 24. června 2016 - 18:42:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ověřené je,že z Ulcinje jezdí pravidelná bus linka do Shkodry.Min.3 krát denně.Takže bych jel vlakem do Baru,pak bus Ulcinj a bus dále do Shkodry.Odjezdy budou někde na netu...

Zadejte svůj příspěvek zde
Příspěvek:
Tučné Kurzíva Podtržení Vytvořte hypertextový odkaz Vložte klipárt

Uživatelské jméno: Informace o příspěvku:
Veřejně přístupná oblast diskusních skupin. Pokud máte svůj účet, zadejte uživatelské jméno a heslo. Jinak zadejte plné jméno a heslo nevyplňujte. E-mail můžete, ale nemusíte zadávat.
Heslo:
E-mail:
Volby: V příspěvku používám HTML kód
Odkazy (URL) v příspěvku automaticky aktivovat
Akce:

Diskusní skupiny | Poslední den | Poslední 4 dny | Stromové zobrazení | Vyhledávání | Seznam uživatelů | Nápověda | Prohlížeč obrázků | Program Credits Administrace