K-report
Nabídka zaměstnání
 

Nejotřesnější zážitky na železnici Odhlásit | Diskusní skupiny | Vyhledávání
Moderátoři | Registrace | Editace profilu

Diskuse K-report » Železnice » Nejotřesnější zážitky na železnici « Předcházející Další »

  Dialog Autor Příspěvky Stran Posl. příspěvek
Staré archivyS4991023 540 10   
Archiv diskuse Nejotřesnější zážitky na železnici do 01. 7. 2014T_._H_. 60  01-7-14  13:06
Archiv diskuse Nejotřesnější zážitky na železnici do 13. 7. 2014Ústečák 60  13-7-14  23:06
Archiv diskuse Nejotřesnější zážitky na železnici do 22. 7. 2014Peno 60  22-7-14  18:42
  ClosedUzavřeno: Další dialogy již nemůžete zahájit.        

Autor Příspěvek
Dusanh
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1889
Registrován: 3-2004
Odesláno Úterý, 22. července 2014 - 20:35:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

biti jsou na tom samozřejmě cestující

Já si teda ani v nejmenším nestěžuju. Svoje spoje jsem si našel a neměnil bych...
Jena
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10456
Registrován: 11-2002
Odesláno Úterý, 22. července 2014 - 21:11:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Peno: Když to ministerstvo dopravy platilo, mohlo si diktovat i časové polohy vlaků a jejich zastavování - doporučuji prozkoumat několik JŘ z doby, když se o žlutém, černém či puntíkovaném ani nesnilo a zjistíte, že ministerstvo dělalo v tomto směru totéž, co nyní. Tedy prd... [lame] Přesto (nebo právě proto) těch vlaků znatelně přibylo. Takže nějak nevidím nic, co špatného se cestujícím vlastně přihodilo... [nene]
Ploutev
Neregistrovaný host
Odeslán z: 87.252.158.85
Odesláno Úterý, 22. července 2014 - 23:07:39   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Safra, všichni jsou spokojení... Tak proč je v diskuzi o GVD tolik lamentování kvůli Beskydu, Ostravanovi, Excelu...?
Peno
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2518
Registrován: 8-2004

Odesláno Úterý, 22. července 2014 - 23:22:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Jena: Ne? Co třeba ubývání vlaků v méně atraktivních časech, vyzobávání frekvence pro jiné vlaky, omezování zastavováním které má ve spojení s předešlým důvodem za následek, že se do některých stanic a zastávek téměř nedá dostat, nečekání přípojů na vlaky konkurence, tarifní chaos a mohl bych ještě pokračovat. Ale ono to nemá moc smysl, kdo je zaslepený, stejně to nechce vidět.

Zákaz kouření není žádná sranda

Ares: To nejlepší z Irisbusu
Nesni
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 58
Registrován: 6-2014
Odesláno Úterý, 22. července 2014 - 23:28:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ploutev:
všichni jsou spokojení... Tak proč je v diskuzi o GVD tolik lamentování kvůli Beskydu, Ostravanovi, Excelu
Běžný dojížděč fungující v režimu "v Ne TAM, v Pá ZPĚT" si polepšil, a to výrazně. Různé Beskydy, Ostravany a Excely mají smysl hlavně pro šotouše nebo cestující, kteří vlaky využívají netypicky, např. k ultradlouhým jednodenním výletům. Na K-Reportu se scházejí hlavně takoví, no tak podle toho nálada v diskusích vypadá. Taky bych radši vyměnil Jančurovo kafe za Beskyd nebo nejdelší tramvajovou linku na světě (379 km[happy]) za Excel, ale kostky jsou již vrženy.
Unipuls
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4129
Registrován: 5-2003
Odesláno Středa, 23. července 2014 - 08:03:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Různé Beskydy, Ostravany a Excely mají smysl hlavně pro šotouše nebo cestující, kteří vlaky využívají netypicky,
Jsi spadl z jahody? Týdenní dojíždění z Nového Jičína do Prahy, které "nesmírně zatraktivnilo" po zrušení Ostravanu je netypické využití vlaku? To už fakt není možný, co tady píšou lidi za kraviny.
Unipuls
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4130
Registrován: 5-2003
Odesláno Středa, 23. července 2014 - 08:04:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Jena: pro pražáky a majitele osobních aut se opravdu nezměnilo a nezmění skoro nic.
Mike_shunt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 267
Registrován: 10-2005

Odesláno Středa, 23. července 2014 - 09:12:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Tady
je docela pěkně popsáno, co se děje při nástupu konkurence. Názor nechť si každý udělá sám.
Aleš_Liesk.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2290
Registrován: 9-2011
Odesláno Středa, 23. července 2014 - 09:37:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Peno: evidentně vlak po 8. z Prahy už není atraktivní (= nenajde se dostatek zájemců o přepravu - tím neříkám, že se nenajde ŽÁDNÝ zájemce). Ale co brání (možná kromě legislativy, kde by se to dalo ošetřit, kdyby se chtělo) "státu" teda vypsat výběrko na dotované vlaky z Prahy do Ostravy ve 20 a 22 hodin?

mohlo si diktovat i časové polohy vlaků a jejich zastavování
Tak proč si je k***a nenadiktovalo už dřív a třeba z Prahy do Žiliny se jezdilo v 6, 9, 10.30 (vyhlídkovým vlakem s jízdní dobou 8 hodin), 13 a 16 hodin, zatímco dnes se tam jezdí co hodinu za 5 či 5,5 hodiny? To je to "bití cestujících"?

Os, R, Ex jinam než do Ostravy
Proč by třeba rameno Brno - Jihlava - Plzeň mělo být bito konkurenčním bojem na Ostravsko? Tím, že všechny "schopné" vozy se musejí nasadit na "konkurenci" a na zbytek tak zbývají jen červenokoženková béčka a koženková Bte?

že na žádné jiné trati v Česku se už nic takového nikdy opakovat nebude.
Takže vám se stýská po jízdní době do Ostravy 5 hodin a za 500 korun? Nechcete klimu, zásuvky ani fifinu?

Veřejná železniční doprava totiž bez jasných pravidel nemůže a nebude nikdy fungovat.
Takže co je teda špatně - že tu JE konkurence nebo že tu NEJSOU jasná pravidla?

ubývání vlaků v méně atraktivních časech,
proč si je stát neobjedná?

vyzobávání frekvence pro jiné vlaky
jak jsou na tom biti cestující?
Jede tam vlak? Jede.

omezování zastavováním
Bohužel, v každé [zadnice] nemůže stavět každé EC-čko. V každé zastávce jsou totiž 2 druhy cestujících - jedni, co tam na/vystupují (a chtěli by tam zastavit) a druzí, kteří jedou jinam a naopak přivítají zrychlení cesty průjezdem této zastávky. Je nutno najít hranici, kdy stavět kterým vlakem a kdy projíždět. Proto je taky správné, že kromě dálkových EC/Ex (staví např. Pha - Pce - ČTř - OC -...) jezdí v prokladu i vymetáky, co obsluhují Kolín, Přelouč, Choceň, Ústíčko, Zábřeh,...

do některých stanic a zastávek téměř nedá dostat
No to souvisí s tím, že tam je malá frekvence.

nečekání přípojů na vlaky konkurence
s tím jediným se dá souhlasit

tarifní chaos
"Vějíř obchodních nabídek Českých drah" je ovšem nepřekonatelný [proud]

kdo je zaslepený, stejně to nechce vidět.
Nápodobně.
Gale
Neregistrovaný host
Odeslán z: 109.107.210.138
Odesláno Středa, 23. července 2014 - 09:55:51   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

ministerstvo .... se veškerého vlivu na tuto trať vzdalo
Myslíte to samé ministerstvo, které vykonává pravomoc vlastníka dominantního dopravce?
jregent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 932
Registrován: 10-2011
Odesláno Středa, 23. července 2014 - 09:59:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Unipuls: Týdenní dojíždění z Nového Jičína do Prahy, které "nesmírně zatraktivnilo" po zrušení Ostravanu
Leoš ze Suchdola nevyhovuje?
A_d_a_m
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 71
Registrován: 1-2011
Odesláno Středa, 23. července 2014 - 11:05:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

jregent: Ostravan (Suchdol 4:33 - Praha 7:53), první Leo Express (Suchdol 6:49 - Praha 9:56). Opravdu náhrada jako prase [crazy]
Aleš_Liesk.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2291
Registrován: 9-2011
Odesláno Středa, 23. července 2014 - 11:16:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

A v těch 4.33 tam čekalo kolik lidí do Prahy?

Jo, ještě k tomu "nečekání konkurence": IC na Os většinou nečeká, ani když je to nekonkurence.
Jinak v konkrétním případě (když třeba jede "pionýrský tábor") je samozřejmě možné požádat průvodčího v "prvním vlaku", aby požádal dispečera, aby ten požádal dispečera konkurence,...
Výsledek sice není zaručen, ale líná huba, holý neštěstí.
Peno
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2519
Registrován: 8-2004

Odesláno Středa, 23. července 2014 - 11:34:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Aleš Liesk: Proč by třeba rameno Brno - Jihlava - Plzeň mělo být bito konkurenčním bojem na Ostravsko? Tím, že všechny "schopné" vozy se musejí nasadit na "konkurenci" a na zbytek tak zbývají jen červenokoženková béčka a koženková Bte?
To je také zajímavý důsledek konkurence, ale měl jsem na mysli něco jiného a totiž právě to vyzobávání frekvence expresy na Ostravu a tato frekvence pak chybí ostatním vlakům na koridoru. Ale chápu, podle Vás je naprosto v pořádku, že na tratích 011, 010 a 270 jezdí jen EC, IC, Ex a SC Praha – Ostrava zastavující jen Pardubice, Olomouc a Ostrava a ostatní si mohou trhnout. Podle mě ne. Právě proto by mělo ministerstvo dopravy a/nebo SŽDC nastavit jasná pravidla pro podporu i jiných relací a nepřidělovat frekvenci každému joudovi co chce jezdit jen do Ostravy bez zastavování v méně lukrativních stanicích. Ostatně, není to tak dávno, co se v jiném vlákně řešilo, že už nezbývá frekvence na koridoru na rozumné vedení Os z Pardubic do České Třebové a z Hranic do Bohumína. To by se například v Německu nestalo, protože tam takové věci důsledně kontrolují a přesto tam konkurence funguje. Proč ne u nás? Protože stát v podobě ministerstva dopravy a SŽDC naprosto selhal ve své regulační činnosti. A díky tomu také není zcela pravdivá další věc, kterou jste napsal:
Proto je taky správné, že kromě dálkových EC/Ex (staví např. Pha - Pce - ČTř - OC -...) jezdí v prokladu i vymetáky, co obsluhují Kolín, Přelouč, Choceň, Ústíčko, Zábřeh,...
To by bylo v pořádku, kdyby takové vlaky existovaly, jenže díky vyzobávání frekvence soukromníky i ČD na Ostravu , je pro ně rok od roku méně prostoru a to je prostě špatně. Díky tomu se pak do některých stanic a zastávek na koridoru mezi Prahou a Ostravou nedá dnes dostat ani s přestupem. Ale hlavně že máme koridor s modernizovanými stanicemi za miliardy [crazy]

P.S. A ano, opravdu si myslím, že z Prahy do Ostravy jeden vlak typu IC jednou za dvě hodiny, prokládaný něčím lepším typu SC, bohatě stačí. Třeba mezi Hamburkem a Berlínem také nejezdí o mnoho více vlaků a stačí to. Proč se zrovna mezi Prahou a Ostravou má frekvence takto tříštit? Pro mě je to nepochopitelné. A teď do mě, naštvaní Ostravaci.

(Příspěvek byl editován uživatelem peno.)

Zákaz kouření není žádná sranda

Ares: To nejlepší z Irisbusu
Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6440
Registrován: 9-2002

Odesláno Středa, 23. července 2014 - 12:23:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

A SZDC muze nepridelit trasu, protoze uz neni "volna streka" v tom danym case ? Ja myslim, ze muze...

Jina otazka je, zda tohoto svyho prava vubec nejak vyuziva.

(Příspěvek byl editován uživatelem Agent.)

Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
Paul2no
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 953
Registrován: 11-2009

Odesláno Středa, 23. července 2014 - 12:59:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Peno: pod tohle bych se podepsal. Nejsem proti konkurenci jako takové, ale musí to být nějak řízené - dráha není silnice, kde se pár autobusů navíc ztratí v jiném provozu. Jelikož trať na Ostravu má potenciál být zisková, tak mělo MD říct něco ve smyslu: "Podejte na nabídky expresy Pha - Ova s hodinovým intervalem, dotací 0 kč/km, podmínkou je minimálně X míst bezmístenkových a uznávání jednotného (ministerského) jízdného. Kdo nabídne nejlepší soupravy, dostane licenci, ostatní to mohou zkusit jinde."

http://www.youtube.com/paul2no
T_._H_.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1526
Registrován: 8-2012
Odesláno Středa, 23. července 2014 - 13:25:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Jo, to co popisujete je britský způsob privatizace železnice (frančízing ziskových tratí nejlepší nabídce i finanční), ovšem... z britského způsobu privatizace železnice (resp. zkresleném informování o něm) mají právě ti, co mají potřebu největšího jančurobití, hysterické záchvaty.
Peno
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2520
Registrován: 8-2004

Odesláno Středa, 23. července 2014 - 13:33:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

No, on ten britský systém má také své mouchy, ale pořád lepší, než ten současný systém neregulované konkurence, který na trati mezi Prahou a Ostravou vidíme dnes.

Zákaz kouření není žádná sranda

Ares: To nejlepší z Irisbusu
Aleš_Liesk.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2293
Registrován: 9-2011
Odesláno Středa, 23. července 2014 - 13:43:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

a tato frekvence pak chybí ostatním vlakům na koridoru
Jak může chybět kapacita někde u Chocně, když mezi Libní a Úvaly se mezy ty samý dálkový vlaky co u Chocně (navíc ještě zahuštěný R-kama přes HB) vejde ve špičce příměsto 4x za hodinu?
(ta nultá navíc sice má význam, ale pro úplné oddělení dálkovky by tam ty nultý potřebovaly být dvě, pro každý směr jedna)

že na tratích 011, ... jezdí jen EC, IC, Ex a SC Praha – Ostrava
A ve špičce ještě příměsto 4x za hodinu (konkrétně z Líhně v x.10, x.21, x.40, x.51) a brodské pomalíky 1 za hodinu.
Tak tu neříkejte, že někde u Chocně je kapacita vyčerpaná.

ministerstvo dopravy a/nebo SŽDC nastavit jasná pravidla pro podporu i jiných relací a nepřidělovat frekvenci každému joudovi
Zkuste si někde nastudovat, jak postupuje přidělování kapacity v případě, že se sejde víc zájemců na jeden čas. Ona totiž ta pravidla daná jsou.

nezbývá frekvence na koridoru na rozumné vedení Os z Pardubic do České Třebové a z Hranic do Bohumína
No ona tam totiž asi není ta frekvence (tzn. zájem cestovat). Z Hranic je dvouhodinový takt osobáků, větší stanice (SU, ST) pobere dvouhodinový takt rychlíků (bohužel nejsou v prokladu, ale to by zas nebyly osobáky jako přípoje k rychlíkům).

To by bylo v pořádku, kdyby takové vlaky existovaly
Pomalíky z Olomouce na Prahu v sudou.09 se mi jen zdají?

Díky tomu se pak do některých stanic a zastávek na koridoru mezi Prahou a Ostravou nedá dnes dostat ani s přestupem.
Dejte nějaký příklad.
(za vhodný příklad nepovažuji zadání, že jedu z Olomouce a chci být v Hoštejně ve 14.00 plus mínus 5 minut)
Johny11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1713
Registrován: 5-2002
Odesláno Středa, 23. července 2014 - 14:12:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Jen drobné zamyšlení k následujícímu a podobným výrokům:
Podívejte se, jak to jezdilo před Jančurou.
Mohl byste si vybrat mezi SC za 700 a nějakým Ex/IC za 500. Klimatizace a zásuvky by se rovnaly výhře v loterii, fifina by nebyla vůbec


Máte naprostou pravdu. S drobnou výhradou. Všichni dopravci, o kterých se tady vede řeč, jsou ve ztrátě (ano, jasně, účetnictví může být do jisté míry kreativní a ztráta záměrná...). To znamená, že to jednoho dne někdo zaplatí. A ten někdo je každý z nás - buď v daních (ČD) nebo v ceně jiných produktů (RJ) nebo opět v daních (sanace bank, které odepíší úvěry - LEO). Zjednodušuji, ale je to v principu tak.
Naprosto volný trh je ve středoevropských podmínkách nerealizovatelný, "liberalizace" dopravního trhu je politické zadání, tak kudy z toho? Zejména, když se v Čechách vždycky musí vymýšlet kolo, protože máme svoje specifika.
Krňan
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.209.212.194
Odesláno Středa, 23. července 2014 - 15:45:33   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Není to rozhodně nejotřesnější zážitek na železnici ani něco, z čeho bych nemohl spát, ale i tak zkusím nabídnout k debatě: Už mě docela štve, že při využití Včasné jízdenky Česko v kratší trase než té napevno navolené v e-shopu (např. Brno-Jičín přes HK a ne přes Kolín, Nymburk)poslouchám ne úplně výjimečně moudré řeči některých průvodčích - "to ale nemáte správnou jízdenku" a po upozornění o pravidle kratší trasy blahosklonné "no budiž" s implicitním "cestující jsou banda zlodějů, ale co já už nadělám." Naposledy jeden uniformovaný pán tvrdil, že dle jeho názoru pravidlo kratší trasy neplatí, protože prý jde o akční jízdenku ... Kdy se konečně na dráze masověji rozšíří povědomí o tom, že cestující je především zákazník?
Nesni
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 59
Registrován: 6-2014
Odesláno Středa, 23. července 2014 - 22:51:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Unipuls:
Týdenní dojíždění z Nového Jičína do Prahy, které "nesmírně zatraktivnilo" po zrušení Ostravanu je netypické využití vlaku
Odjezd z Prahy v čase Ostravana je netypické využití vlaku, protože kdyby to bylo typické, tj. využívané, tak tam nějaký dopravce bude jezdit i nadále. Navážíš se do nesprávného člověka, měl jsi dříve přesvědčovat obyvatele Nového Jičína, aby z Prahy vyráželi až po 20. hodině.
Byll
Neregistrovaný host
Odeslán z: 109.202.92.176
Odesláno Čtvrtek, 24. července 2014 - 12:30:53   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Krňan: a taky je vopruz, že při použití té kratší trasy, než jakou to má předvolenou asi jako optimální, se nedá přesvědčit eshop, ať navalí místenky. Např. pro cestu UL - HK to nabízí jen přes Prahu, což je ale blbost (lépe UL západ - Poděbrady - HK) a místenky tak nejsou :--/.
kachitta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 45
Registrován: 7-2011
Odesláno Čtvrtek, 24. července 2014 - 12:41:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Např. pro cestu UL - HK to nabízí jen přes Prahu, což je ale blbost (lépe UL západ - Poděbrady - HK) a místenky tak nejsou :--/.
Zadejte doslova Ústí nad Labem hl.n., pak nabídne Včasnou i místenku i přes Všetaty
Byll
Neregistrovaný host
Odeslán z: 109.202.92.176
Odesláno Pátek, 25. července 2014 - 11:21:59   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

kachitta: aha, tak díky za tip. Ovšem moc intuitivní to není :--)
Erwin
Neregistrovaný host
Odeslán z: 86.61.158.141
Odesláno Pátek, 25. července 2014 - 21:05:37   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Krňan:
...Kdy se konečně na dráze masověji rozšíří povědomí o tom, že cestující je především zákazník?...
Obávám se, že to ještě několik desetiletí potrvá...
Vlada749
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2419
Registrován: 2-2009

Odesláno Pátek, 25. července 2014 - 22:22:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Krňan:
...Kdy se konečně na dráze masověji rozšíří povědomí o tom, že cestující je především zákazník?...
Obávám se, že to ještě několik desetiletí potrvá...


Dotaz. Copak ještě od těch zaměstnanců požadujete. Myslím si, že takový posun, jaký na dráze v posledních letech je, a to nepočítám od vyjetí různých "SF", tak takový tu nikdy předtím nebyl. Že se občas vyskytne někdo, kdo je jiný, buď je to nějaká vyjímka (zátěž), anebo pokud je to trvalé, tak tento člověk většinou končí. A dnešní dráha není vlastně jen jednou. Takže kterou dráhu myslíte?
Nesni
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 65
Registrován: 6-2014
Odesláno Pátek, 25. července 2014 - 22:34:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Vlada749:
Tak co třeba tohle. Nevím samozřejmě, jestli se to opravdu stalo, ale při tak přesném určení vlaku se dá předpokládat, že ano:
odkaz - příspěvek z 11.08:25
České dráhy, neboli ČD (Času Dost) mají zpoždění taky každou chvíli a nikdo neví proč. Kromě toho se tam někteří průvodčí chovají arogantně jako kdyby byli mistři světa. Byl jsem svědkem toho, jak "mistr" průvodčí ve vlaku EC171 Hungaria do Břeclavi (odjezd v úterý 15. 7. 11:39 z Prahy) seřval jednu paní za to, že neměla tašku na polici nad sedadlem. Když mu řekla, že nemá sílu na to, aby tam tašku dala, tak na ni vyštěkl, že když není soběstačná, tak nemá jezdit vlakem. Aneb kultura cestování v české praxi s monopolistickým, státem dotovaným podnikem.
Holický
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.200.55.6
Odesláno Sobota, 26. července 2014 - 13:47:31   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Nesni: Mohla by to být pravda, nebýt toho, že toho dne(tj.15.7.) měly službu na Hungarii (kterou jsem shodou okolností cestoval i já) samé ženy a to včetně vlakvedoucí. Takže buď si onen pán bohapustě vymýšlí, nebo nepozná muže od ženy(což by , podle mne) bylo horší...[lol]
Vlada749
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2422
Registrován: 2-2009

Odesláno Sobota, 26. července 2014 - 14:29:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Nesni:
a) ČD (Času Dost) co se týká zpoždění, opravdu jsou případy, kdy ani ony nevědí proč zpoždění vzniká, neb občas komunikace se soudruhy dispečery od provozovatele mizivá. Osobní zážitek nejeden, kdy dospečer opravdu řval po průvodčí, proč jej obtěžuje, on nemá čas. A to jen chtěla být dobrá v tom, aby při nečekaném pobytu zajistila neujetí přípojného R. A jiné, a jiné. Důvodem je centralizace.

b) No kdo jak koho seřval, ono to bývá různě pojato, o čemž jsme se přesvědčili zde již mnohokrát. Tvrzení, které může být pravdivé, ale také nikoli. Řešení. Stížnost. Ale asi nikoli od vás, ale od dotyčné paní, neb ona byla přímý účastník. Hádejte proč ne od vás.

c) Cestující má nárok na kolik míst? Víte to? Když to vemu ze strany dalšího cestujícího, který si pak díky obloženým místům nemá kde sednout, je to vina dle vás zas těch ČD (zaměstnanců), viďte. Jinak kdyby dotyčná zkusila někoho požádat, možná by se dočkala toho, že jí tam tu tašku někdo dá.
Jinak můj osobní zážitek z 12.7. u IC 122 (Košičan) byla v kué dáma v letech, na protější sedačce u okna položena kabela a na semišovém potahu položeny nohy v botách (pohory). Na můj dotaz, zda si klade doma nohy v botách na sedačku byla trochu vulgární. Měl jsem tuto dámu co? Tak se průvodčím nedivte. Několik takovýchto rádoby cestujících a máte zkažen celý den, neb tito si o sobě myslí, že mohou cokoli.
Grešl Kamil
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.200.55.6
Odesláno Sobota, 26. července 2014 - 16:58:28   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Vlada749:....byla trošku vulgární...
V tu ránu bych jí ty pohorky násilím vyrval z nohou a vyhodil bych je oknem ven... A mohla by stěžovat třeba v Evroském parlamentu. podotýkám, že jsem obyčejný cestující jako ona...
Martin_b
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 579
Registrován: 12-2007
Odesláno Sobota, 26. července 2014 - 19:15:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Vlada749: a)průvodčí volá dispečera provozovatele a ne svého dispečera ČD?[crazy]
Nesni
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 66
Registrován: 6-2014
Odesláno Sobota, 26. července 2014 - 20:11:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Vlada749:
nikoli od vás, ale od dotyčné paní, neb ona byla přímý účastník.
Já jsem ten příspěvek nepsal, jenom jsem ho sem zkopíroval. Takže nevím, jestli se to vůbec stalo. Spíš je smutné, že ten příspěvek dostal na novinkách.cz tolik plusů, lidé asi mají podobné zkušenosti, byť tahle konkrétní mohla být vymyšlená.

který si pak díky obloženým místům nemá kde sednout, je to vina dle vás zas těch ČD (zaměstnanců), viďte
Samozřejmě, že je to vina zaměstnanců ČD. Mají si zjednat pořádek, od toho ve vlaku jsou.

Měl jsem tuto dámu co?
Vyzvat k nápravě? Pokutovat? Vyloučit z přepravy?
průvodčí
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.103.221.23
Odesláno Sobota, 26. července 2014 - 20:35:53   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

nesni: A co mám dělat když vyzvu cestující, ať si věci dají nahoru, část se blbě xichtí, pokud se nabídnu obyčejně mě pošlou kamsi, s tím, že by to pak nesundali nebo mají milion keců. část se uskromní, aspon tím, že si malý batůžek a bundu dají na polici/věšák.
Pajas2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 421
Registrován: 10-2009
Odesláno Sobota, 26. července 2014 - 20:41:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Pokud by někdo neznal své povinnosti ohledně obsazení míst ve vlaku a také kroků z toho vyplývajících, tak to řeší SPPO, kapitola VI, např. článek 96.

96. Poruší-li cestující přepravní podmínky tím, že uvolní neoprávněně obsazené místo cestujícímu, který má právo na jeho obsazení, až po výzvě pověřeného zaměstnance ČD nebo tím, že si zakoupí na eShop ČD místenku na místo s přednostním určením, na které nemůže prokázat nárok 10 , zaplatí za každé takto obsazené místo přirážku 500 Kč dle tarifu TR 10.

Takže pokud osoba zabírá více míst, než na kolik má jízdenku a odmítá uvolnit, lze to řešit podle kapitoly VI.
Pokud to místo nikdo nenárokuje a cestující má špinavé boty na sedadle, tak to řeší opět SPPO, článek 143, odstavec v).

143. Za porušení přepravních podmínek se považuje, pokud cestující:
znečišťuje ostatní cestující nebo znečišťuje či poškozuje zařízení ČD.


a dále také

143. 1. V uvedených případech zaplatí přirážku 500 Kč, která bude snížena na 100 Kč, pokud ji zaplatí v hotovosti na místě nebo u pokladní přepážky do 14 dnů ode dne vzniku povinnosti zaplatit dlužnou částku. Pokud se cestující nedostaví k úhradě pohledávky ani dle čl. 77. 2. SPPO, bude přistoupeno dle čl. 77. 3. SPPO k právnímu vymáhání.
143. 2. V některých případech je cestující podle charakteru porušení přepravních podmínek povinen zaplatit kromě přirážky ještě další náhrady a poplatky, jako například za poškození či zničení zařízení ČD atd.
143. 3. V případech stanovených orgány hygienické služby mají ČD právo požadovat náhradu vzniklých nákladů a škod za povinnou desinfekci při porušení zákona č. 258/2000 Sb., o ochraně veřejného zdraví a o změně některých souvisejících zákonů, ve znění pozdějších předpisů a vyhlášky 195/2005 Sb., kterou se upravují podmínky předcházení vzniku a šíření infekčních onemocnění a hygienické požadavky na provoz zdravotnických zařízení a ústavů sociální péče, ze strany cestujícího.


Takže se nelze vymlouvat na to, že v daných situacích s tím nelze nic dělat.
Nesni
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 67
Registrován: 6-2014
Odesláno Sobota, 26. července 2014 - 20:52:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

průvodčí:
A co mám dělat
Možná naivně jsem předpokládal, že v nějakém kursu pro průvodčí vás to učili. Vám můžu napsat jenom svůj názor. Situaci bych asi nehrotil, pokud zůstávají volná místa, jenom bych upozornil na možný problém. Jestli má někdo "milion keců", tak ať má, to vás snad nemůže vůbec rozhodit. Až místa dojdou, tak bez pardonu pokuta, nabídnul bych "úschovu během přepravy", pokud to jde. Když mám já těžkou tašku, tak ji v plném vlaku držím na klíně, na to žádnou cizí pomoc netřeba.
Vlada749
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2424
Registrován: 2-2009

Odesláno Sobota, 26. července 2014 - 22:55:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Nesni: No, vidím zde spoustu odkazů na SPPO, různé výroky, co a jak by se mělo. A to je právě ono. Ono by se mělo postupovat dle předpisů. To ale znamená i pro druhou stranu, že nastoupením do vlaku vlastně souhlasí se smlouvou o přepravě a tudíž i s právy, ale i s povinnostmi ohledně této. BOHUŽEL toto dnes tak zde neplatí, neb pro spoustu vedoucích pracovníků je jednodušší někoho potrestat i přesto, že vina není prokázána. Takže slabší jedinci volí taktiku, raději klid, než problém. A ti druzí, válčí. Většinou ovšem s nepochopením.

Pajas2: Sic pěkné, ale ještě chybí vůle vedení toto prosadit. Jak výše řečeno, raději budou tlačit na zaměstnance, aby raději nic nedělali, pokud to je možné.
kvb
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.48.33.22
Odesláno Neděle, 27. července 2014 - 03:16:22   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Celkem by mne zajímalo, kdo řídí odjezd vlaku v případě, že jsou ve vlaku dva průvodčí. Včera jsme jeli s deckem, již chodicim, a jedním v kočárku. Při vystupování paní se se starším už venku, průvodčí naší půlky vlaku mi doběhla pomoci s vyndanim kočárku. Když jsme ho začali vykládat, pisknuti a vlak se začal rozjíždět, takže jsme kočárek s děckem vyndavali z již jedoucího vlaku, což je dost kovbojka. Vím, že se musí nahnat zpoždění, ale takhle? Bezpečnost nadevše.
průvodčí
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.103.221.23
Odesláno Neděle, 27. července 2014 - 06:59:19   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Vidíte to jednostraně, pokud mu dám pokutu a cestující si na mě bude stěžovat, a jakože cestující má vždy pravdu a bude tvrdit, že vlak byl poloprázdný, tak přijdu v lepšim případě jen o prémie. Každá věc má rub i líc.

Nemůže mě rozhodit. Ano až vám někdo před celým vlakem vynadá do všeho možnýho, tak sem asi jediný komu to v lepším případě zkazí jen den.

Ještě že takovýhlech otravů je naprosté minimum.
FiJi
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.113.86.129
Odesláno Neděle, 27. července 2014 - 10:17:07   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

kvb: To tam nebyl okolo nikdo, kdo by zatáhl za záchrannou brzdu? Odjezd vlaku, z něhož ještě vystupují cestující, je chyba, ale mimo jiné proto tam ta záchranná brzda je, aby bylo možné takovouhle chybu napravit.
Hroch.R420
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 484
Registrován: 8-2011

Odesláno Neděle, 27. července 2014 - 10:51:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

a jakože cestující má vždy pravdu a bude tvrdit, že vlak byl poloprázdný, tak přijdu v lepšim případě jen o prémie. Každá věc má rub i líc.

Nechci rejpat,ale není toto jedna z hlavních zbraní jančurobijců,že takto se ke svým zaměstnancům chová pouze fujfuj ošklivý soukromník???
kvb
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.228.169.254
Odesláno Neděle, 27. července 2014 - 13:12:17   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

FiJi : popravdě, jsem rád, že to nikdo neudělal, protože bychom.asi mimco při tom cuknuti vyklopili do kolejí
Křivi
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.131.18
Odesláno Neděle, 27. července 2014 - 13:49:12   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Hroch: "... jančurobijců, (...) fujfuj ošklivý soukromník"
Když mi bylo pět, často jsem citoval Hurvínka. Na Vás to teď přišlo s T.H. Je to Váš idol? [happy]
Budete časem schopen vymýšlet podobná veselá slovíčka sám?[happy]
Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6443
Registrován: 9-2002

Odesláno Neděle, 27. července 2014 - 15:24:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

To je zase zumpa tady... Tak to vyresime jinak: Kazdej substrat pri nastupu do vlaku obdrzi pouceni o tom "co je zakazano a stvdi to podisem," nebo nepojede... No nic. Tenhle svet se riti do zahuby a cim driv to bude, tim lip. Mohl bych to rozvest jeste trochu dal, ale omezim se jen na "prava chce kazdej, ale povinnosti a zodpovednosti se pokud mozno vyhnout." Je mi z toho na bliti. A je uplne jedno, zda se substrat neumi chovat u CD nebo u jinyho dopravce. Z jinyho (nebo ne zas az tak jinyho) soudku - lidi v putyce... Zrovna vcera jsme vyhodili po drzce na ulici jednoho blbce z baru (hospodsky tam jsou mi kamardi a ten smejd nejen do me nekolikrat strcil,) obtezoval kdekoho svym neomluvitelnym chovanim - chlastal cizi chlast, lezl na stul... Ten smejd na nas pak zavolal policajty, Hadejte, jak to asi dopadlo... Nijak, ten smejd dostal pokutu za ruseni verejnyho poradku a policajti rikali, ze priste mu s radosti nalozi oni sami - pokud i je bude provokovat. Je to totiz znama firma.

Debil zustane debilem. Akorat mam pocit, ze pocet debilu roste.

Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
Nesni
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 69
Registrován: 6-2014
Odesláno Neděle, 27. července 2014 - 16:54:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Vlada749, průvodčí:
pro spoustu vedoucích pracovníků je jednodušší někoho potrestat
přijdu v lepšim případě jen o prémie

Při tomto přístupu nadřízených je debata o tom, co by se mělo ve které situaci dělat, asi jen teoretické cvičení ze SPPO. Jenže když si budou jiní cestující stěžovat, že v plném vlaku průvodčí nic neudělal s neoprávněně obsazenými sedadly, tak asi také přijdete o prémie, nebo ne?
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.27
Odesláno Neděle, 27. července 2014 - 17:15:54   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Nesni : Možná naivně jsem předpokládal, že v nějakém kursu pro průvodčí vás to učili.

V kurzu se to učit může, ale jak chcete toho viníka, jako průvodčí, k něčemu donutit ... on toho průvodčího prostě bude ignorovat.
Fyzický kontakt s cestujícím je vyloučen ... viník si bude stěžovat, že byl napaden - nějaké teorie o tom, že lze zavolat policii jsou hezké - ČD jsou soukromý podnik (stejně jako žlutý nebo modrý dopravce), policie ČR není od toho, aby řešila komerční problémy mezi cestujícím a dopravcem, zejména pokud má platnou jízdenku ...
Erwin
Neregistrovaný host
Odeslán z: 86.61.158.141
Odesláno Neděle, 27. července 2014 - 17:18:42   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Vlada749: ..."A dnešní dráha není vlastně jen jednou. Takže kterou dráhu myslíte?..."

Děkuji za upozornění v podobě poučení, jinak bych snad netrefil ani na nádraží. Jenže ti běžní cestující mají dráhu opravdu jen jednu a to dělení je nezajímá (a ani o něm nevědí). S tím je třeba se smířit. Jak vidno, jste buď zaměstnán na GŘ ČD, anebo nerad připouštíte jakýkoli jiný názor než ten, že na dráze (neprovokuji) je vše vso charašó. Alespoň podle vašich příspěvků zuřivě bránících dráhu proti všem kteří se s něčín ozvali.

Řešíte zde (mj.) tašku na sedadle. Extrémistům tahle situace vadí i když vlak je málo vytížen a místa je dost. V tom případě nevím v čem je problém, pokud taška má čistou spodní část. Pokud někdo se roztahuje, když místa nejsou, je to o něčem jiném. Nemám problém požádat průvodčího, aby mě místo v takovém případě přidělil. Stalo se mi to tak 1x za 20 let, jinak ukážu na obložené místo a zeptám se, zda je tu volno. A kupodivu ihned je. On ten "substrát" tak hnusný přece jen není, i když výjimky se najdou. Proč tady neřešíte třeba holé, špinavé, zpocené nohy na sedačkách, což je z hygienického hlediska FUJ! A boty tam taky nepatří - u pánů studentů opřené nohy v botách o protější sedadlo je častý jev.

Nerýpu, ale čekám na poučení, "Vlado749", co udělal cestující špatně při vystupování s kočárkem, jestli alespoň v tomto případě uznáte, že chyba se skutečně stala a mohla mít dost fatální následky (jako například usmrcení cestující v zastávce Česká u Brna ze stejného důvodu.

PS: A víte co by mě zajímalo nejvíc? Nevíte někdo náhodou jestli existuje podobný web se stejmým tématem u ÖBB, DB, SNCF, SBB-CFF, FS, atd?
Rk_kn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2848
Registrován: 1-2005

Odesláno Neděle, 27. července 2014 - 19:52:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

erwin : http://www.eisenbahnfans.ch/

https://www.google.sk/webhp?sourceid=chrome-instant&ion=1&espv=2& ie=UTF-8#q=eisebahnromantik.

(Příspěvek byl editován uživatelem rk_kn.)
Vlada749
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2425
Registrován: 2-2009

Odesláno Neděle, 27. července 2014 - 20:28:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Erwin: Tak abych vám trochu odpověděl. Na GŘ ČD jsem nepracoval, nepracuji a ani to nemám v plánu. Že na dráze jest "vsjo charašo", to asi nikoli. Ale. Za poslední roky se dosti změnilo, a to nejen díky vstupu "božského" do železniční dopravy. Ale tak, jako i v obchodních řetězcích není vše, jak jsme si to kdysi malovali v pořádku, tak i zde se vyskytují chyby. Je to v lidech. A nejen v zaměstnancích ČD a různých odnoží bývalé jednotné, ale i v cestující veřejnosti.
Nejde o to bránit "zuřivě" dráhu proti všem, kdo s ní měl, má či bude mít problém,ale spíše o to, zda by trochu i ti cestující neměli svým přístupem trochu lidem v provoze pracujícím pomoci. Což se občas i stává, ale většinou je to naopak.

Extrémisté. Jsou vždy na obou stranách. Jak s tím kdo vyjde, je na každého zvážení. Možná někdy stačí domluva, jindy už ta "pokuta", a někdy je to i ostřejší. Celé to je i výchovou celospolečenskou, kdy každý jedinec zná pouze svá práva. Ale že na druhé misce váhy leží i povinnost už ví málokdo. To, že někdo ze zaměstnanců přestřelí nebo přestřelil, to ví každý, ale uznat i třeba to, že tento byl záměrně vyprovokován, nebo i jen nařčen, to už neví nikdo. S tím se pak bojuje dosti těžko.

Co udělal cestující špatně? Nic. Pokud jsem si přečetl, souhlas dal buď druhý průvodčí, za což zcela určitě schytal od své kolegyně, neboť došlo k ohrožení nejen jí samotné, ale i toho dítěte a jeho rodičů, anebo i strojvedoucí. Těžko posoudit, když tam nejsem. Spíše bych se zeptal já, jak postupoval cestující. Mávl rukou, nebo vyvodil důsledek a podal v tomto případě dle mého oprávněnou stížnost? Mě se také nelíbí systém některých, kdy u stojícího vlaku, i přesto, že jsou lidé na peróně, dokážou uzavřít dveře, aniž by měli jistotu, zda někdo nestojí třeba v jejich prostoru. Bez upozornění, bez výzvy. A pak zde pobyt další dvě tři i více minut. Co s ním? Vyřešit. Ale nikoli zde. Není jich mnoho, ale jak už jsem psal, všude je to o lidech. Všude se můžete setkat s takovými nebo makovými. Jen věřím tomu, že těch neochotných na dráze hrubě ubylo. Tytam jsou doby, kdy pod jednou žst. jezdil "kolega", jemuž nebylo stoudno žebrat po lidech jídlo a prázdné láhve, nebo člověk, který neuměl spočítat jízdné, protože na dráhu šel jen kvůli "holkám", nebo že již nepotkáte průvodčí, jenž smrděla jako veřejný záchodek, a vedení stanice to nevadilo.
Krňan
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.209.212.194
Odesláno Pondělí, 28. července 2014 - 07:27:27   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Vlada749: Uznávám, že se v přístupu průvodčích mnohé změnilo k lepšímu, dokonce bych řekl, že je to - obecně řečeno - ta nejvíce prozákaznická složka současných ČD. Naopak staré ČSD lze často spatřit zejména v pokladnách velkých stanic ... I tak občas ve vlaku narazíte na strýce, který kontroluje jízdenky stylem "cestující je vinen, neprokáže-li opak." Drží-li v ruce mohou platnou jízdenku spolu s průkazkou, z níž vyplývá, že mám předplacený "vějíř výhod", nemohl by ve mně přece jen vidět více svého klienta než potenciálního okrádače dráhy (jenž chce jet drze z Brna do Jičína přes Hradec Králové ...)?
Kvb
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.48.43.246
Odesláno Pondělí, 28. července 2014 - 21:11:18   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

A teď mi napište, v čem by mi pomohla, třeba i oprávněná stížnost, že se vlak rozjel dříve, než jsme stačili vyložit kočárek? Myslím si, že si to pak cestou průvodčí celkem vyříkali, a že se této směně již nestane něco podobného.
Vlada749
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2428
Registrován: 2-2009

Odesláno Úterý, 29. července 2014 - 00:14:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Kvb: Možná v ničem, možná v tom, že dotyčný pracovník si příště dá větší pozor při výpravě vlaku. Vám to sic již nepomůže, ale dalším ano. Anebo pak ještě jedna rada, raději pak mlčte a nic neřešte. Ani zde, ani jinde [wink].

Krňan: Také jsem kdysi zažil paní pokladní, která neuměla pochopit, že ten na tý druhý straně okýnka chce vnutit dráze více peněz, než musel (jízda zajímavou oklikou, a jí to nebylo po chuti). Ale jeho požadavek zněl jak zněl, a jelikož to dotyčná dáma nebyla s to pochopit, následek svého jednání si nesla sama. Mám za to, že od té doby pochopila.

Zadejte svůj příspěvek zde
Příspěvek:
Tučné Kurzíva Podtržení Vytvořte hypertextový odkaz Vložte klipárt

Uživatelské jméno: Informace o příspěvku:
Veřejně přístupná oblast diskusních skupin. Pokud máte svůj účet, zadejte uživatelské jméno a heslo. Jinak zadejte plné jméno a heslo nevyplňujte. E-mail můžete, ale nemusíte zadávat.
Heslo:
E-mail:
Volby: V příspěvku používám HTML kód
Odkazy (URL) v příspěvku automaticky aktivovat
Akce:

Diskusní skupiny | Poslední den | Poslední 4 dny | Stromové zobrazení | Vyhledávání | Seznam uživatelů | Nápověda | Prohlížeč obrázků | Program Credits Administrace