K-report
 

Nejotřesnější zážitky na železnici Odhlásit | Diskusní skupiny | Vyhledávání
Moderátoři | Registrace | Editace profilu

Diskuse K-report » Železnice » Nejotřesnější zážitky na železnici « Předcházející Další »

  Diskuse Autor Příspěvky Stran Posl. příspěvek
Staré archivyRadekŠ 960 17   
Archiv diskuse Nejotřesnější zážitky na železnici do 01. 9. 2015Zapa 60  01-9-15  21:14
Archiv diskuse Nejotřesnější zážitky na železnici do 15. 9. 2015soundman 60  15-9-15  10:20
Archiv diskuse Nejotřesnější zážitky na železnici do 20. 9. 2015Pozorující 60  20-9-15  23:58
Archiv diskuse Nejotřesnější zážitky na železnici do 12. 10. 2015K12V170DR 60  12-10-15  14:45
Archiv diskuse Nejotřesnější zážitky na železnici do 28. 10. 2015čelakovičan 60  28-10-15  13:51
Archiv diskuse Nejotřesnější zážitky na železnici do 17. 11. 2015Erwin 60  17-11-15  18:21
  ClosedUzavřeno: Další diskuse již nemůžete zahájit.        

Autor Příspěvek
Negrelli
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 890
Registrován: 9-2007
Odesláno Středa, 18. listopadu 2015 - 00:33:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

"nehody" se nevyhýbají ani jiným zemím. Dnes u Vídně "špatně" postavená cesta. Fíra zastavil až na špatně postavené veksli, následovalo couvání a čekání na správné postavení cesty. Zpoždění 11 minut.

Pozitivní, že to zúčastnění zvládli sami a nemuseli se volat vyšetřovatelé. Výlet sice mírně pokažen, protože přípoje nečekaly, ale hlavně, že nedošlo k blízkému setkání s protijedoucím vlakem...
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7083
Registrován: 3-2007
Odesláno Středa, 18. listopadu 2015 - 01:02:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Pozitivní, že to zúčastnění zvládli sami a nemuseli se volat vyšetřovatelé.

Holt i ve zbytečné byrokracii jsme tu Vídeň předběhli.
U nás by to byl tyjátr na několik hodin.
Podroužek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1065
Registrován: 10-2009
Odesláno Středa, 18. listopadu 2015 - 08:08:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Mladějove, to je fakt. Když před dvěma lety projel kolega s EC odjezd z Letovic, (o pár metrů), byli na místě i hasiči. A taky za výjezdy všech složek záchranných a vyšetřovacích týmů musel platit. Blázni si připadají normální a normální si musí myslet, že se zbláznili. P.
Aleš_Liesk.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3595
Registrován: 9-2011

Odesláno Středa, 18. listopadu 2015 - 10:03:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

U nás by to byl tyjátr na několik hodin.
Potvrzuji. Minulý týden došlo ve Vrš. na čekačkách k témuž (blízké setkání bez vzájemného kontaktu [happy]). Po 4 3/4 hodinách (to jsem odjížděl domů) stály vlaky pořád na tomtéž místě [ko].
Michal_novotny
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1911
Registrován: 11-2002
Odesláno Středa, 18. listopadu 2015 - 12:24:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Negrelli a Ales Liesk.: Porovnáváte různé věci - špatně zabezpečenou vlakovou cestu (na obsazenou - MU) a dobře zabezpečenou cestu nesprávným směrem (není MU).
Zrovna před týdnem se na hlaváku s osobákem z Lysý taky netrefili a místo na Masaryčku dojel k tunelům na Vítkově. Po zastavení fíra přelezl na druhou stranu, vyjelo se zpátky před vjezd na Balabenku a odjelo se na Masaryčku s cca 10 minutama.
Bobmaster
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.170.96.37
Odesláno Středa, 18. listopadu 2015 - 13:00:32   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Aleš Liesk: u těch Vršovic - čekaček to bylo horší než si myslíte, mj. se řešilo podezření na špatné zapojení SZZ. Věřte že se tam nad tím dlouho kroutilo hlavami a ještě teď se objevují nové okolnosti, proto bylo stání vlaků zcela na místě, navíc vliv na osobní dopravu nula, pár odkloněných nákladů - to není zase takové drama[wink]
Polaanek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 474
Registrován: 10-2004
Odesláno Středa, 18. listopadu 2015 - 13:53:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

u těch Vršovic - čekaček to bylo horší než si myslíte, mj. se řešilo podezření na špatné zapojení SZZ
Tím je myšlen ten "klíčový průmysl", co tam je? Nebo už je tam "něco lepšího"?
Aleš_Liesk.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3596
Registrován: 9-2011

Odesláno Středa, 18. listopadu 2015 - 14:05:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Bobmaster: Věřte že se tam nad tím dlouho kroutilo hlavami
Věřím. Ale není mi jasné, proč u toho musely fyzicky asistovat ty vlaky.

navíc vliv na osobní dopravu nula
Taky věřím. Nicméně dokud si "dráha" nezvykne na to, že ani "uhlí" nemůže jen tak pro nic za nic stát někde v kopřivách X hodin zbytečně, tak to s tou konkurencí kamionům asi moc vážně nemyslí.

podezření na špatné zapojení SZZ
On se v tom SZZ někdo v nedávné době ryl (a mohl teda něco zku*vit)? Těch možností (kombinací) různých vlakových cest tu snad není tolik, aby stejná kombinace jako minulý týden zatím nikdy v historii nenastala, ne?
Bobmaster
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.170.96.37
Odesláno Středa, 18. listopadu 2015 - 15:53:59   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Zkuste - stejně jako já - počkat na závěrečnou zprávu DI. Kdo ví co se ještě může objevit, já zatím vím že to nebylo tak jak to na první pohled vypadalo (pouze lidský činitel). Proč tam ty vlaky stály - určitě ne jen tak, ptejte se toho kdo o tom rozhodnul. Já to nebyl[nene]
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7089
Registrován: 3-2007
Odesláno Středa, 18. listopadu 2015 - 17:53:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

ptejte se toho kdo o tom rozhodnul.

Ale no jo, když ale s takovýmhle alibismem, opatrnictvím a přizdisráčstvím se za chvíli nebude tím vlakem vozit ani to uhlí a kontejnery, když všude sedí x "brzdičů", co uměj akorát říct "(radši) zakazuji".
Ono je to v silniční dopravě hodně podobné - dřív se dopravní policista staral (nebo výpravčí) aby "se jezdilo", dnes to nikoho nezajímá.

Já teda nejsem zabezpečovák, jako třeba pan AL, ale taky by mne zajímalo, co se dá na tamním ZZ zkurwit, domnívám se, že to prostě někdo prohlásil s pokusem hodit vinu na něco jiného.

Jinak v roce 2015 je dokumentace situace otázkou řekněme 30 minut po příjezdu na místo.
Pět hodin nešetří na místě ani kriminálka vraždu.
Ty vlaky tam rozhodně 5 hodin stát nemusely, ale alibismus a nekompetentnost..

(Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.)
Výpravčíxy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2601
Registrován: 11-2008
Odesláno Středa, 18. listopadu 2015 - 22:12:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

adMladějov: Co se dá na tamnim ZZ zkurwit ? ............... Jestli je tam to, co tam bylo, když jsem tam jako voják základní vojenské služby sloužil, to znamená ručně stavěné výhybky, klíče a "klíčový bubnový přístroj" a několik EZ, tak se toho asi moc zkurwit nedá. A ja se dívám do aktuálního plánku stanice, tak to tam asi pořád je. Jen se vykuchala jedna spojka a jeden angličan.......[vypravci] .....Nejelo se tam náhodou z nějakého důvodu na PN a signalista to blbě postavil ????
djst
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 263
Registrován: 8-2014
Odesláno Středa, 18. listopadu 2015 - 23:00:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

No, pak tedy nechápu význam článků "Projel-li vlak návěstidlo zakazující jízdu (...a zastavil-li před/na/za IK...) a je-li jeho odjezd možný..." v předpise Z1. Pokud se bude pokaždé vyšetřovat, tak odjezd možný asi není.

Jinak asi před rokem se stalo to, že ve stanici se skupinovými odjezdy výpravčí postavil ze špatné koleje, signalista taky. Škoda - jedna rozříznutá výměna s mechanickým přestavníkem, nezávorovaná... Stačilo by ti prohlédnout a může se jezdit. Přijeli vyšetřovřci, na onom zhlaví se nesmělo jezdit vůbec (ani na druhou trať), pro jízdu na opačném zhlaví se nesměl obsluhovat řídicí přístroj (proč?), takže rozkazy... Dneska je tam DOZ (první fialová smrt již po týdnu provozu...) a nic takového už se stát nemůže (jenom to vypadne při sebemenší bouřce).[vypravci]

pokud mi chcete poslat mail, klikněte zde
Tobik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 504
Registrován: 10-2010

Odesláno Neděle, 22. listopadu 2015 - 18:01:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

K tématu Přestup v Židenicích:
http://www.k-report.net/presmerovani/?prispevek=3448487

Od ČD už jsem vydoloval odpověď
Našemu dodavateli jsem zadal opravu tak, aby vyhledávání počítalo s omezením uvedeným v poznámce pro stanici Brno-Židenice (tedy minimálně 3 minuty mezi příjezdem a odjezdem vlaku).
Takže se skutečně o garantované návaznosti asi nejedná.
Jenomže interní předpisy, ke kterým kaštanstvo nemá přístup, říkají ještě něco jiného:


Jsou to teda PŘÍPOJE, nebo NEPŘÍPOJE? Mám to chápat, tak že to pude - nebo NEpude, ale není to garantováno?
Lze při ujetí uplatnit reklamaci (Právo z přepravní smlouvy)? Případně prodloužit časovou platnost dokladu IDS?

Ještě zkusím napsat na IDSJMK (objednavatel je kraj) a pak sem dám vědět.

S flaštičkou a se spacákem, kdysi býval dobrým žákem...
Priapos
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 809
Registrován: 10-2012
Odesláno Neděle, 22. listopadu 2015 - 21:44:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Tobik:
Jsou to teda PŘÍPOJE, nebo NEPŘÍPOJE? Mám to chápat, tak že to pude - nebo NEpude, ale není to garantováno?

V konkrétně uvedeném případě (4911/4724) se o přípoj nejedná. Takových nepřípojů je tam hodně a navíc ještě mnoho vlaků v Židenicích nečeká na žádné přípoje.
Babilon
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2798
Registrován: 12-2007
Odesláno Neděle, 22. listopadu 2015 - 21:47:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

V konkrétně uvedeném případě (4911/4724) se o přípoj nejedná.
I přesto, že je tato dvojice v čekacích dobách vyjmenovaná jako přípoj?
Tobik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 509
Registrován: 10-2010

Odesláno Neděle, 22. listopadu 2015 - 22:27:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Priapos, Babilon:
Pak dám vědět, jaký názor na to má zákazník (objednavatel Jihomoravský kraj).

S flaštičkou a se spacákem, kdysi býval dobrým žákem...
Babilon
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2800
Registrován: 12-2007
Odesláno Neděle, 22. listopadu 2015 - 22:47:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

V konkrétně uvedeném případě (4911/4724) se o přípoj nejedná.
Ještě jsem kouknul, jak to vypadá v reálu - při zpoždění do pěti minut čeká, víc ne. Zpoždění nad 5 minut a ujetí nastává cca každý třetí den.
Tobik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 511
Registrován: 10-2010

Odesláno Neděle, 22. listopadu 2015 - 23:29:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ano, spousta vlaků zde "Nečeká na žádné přípoje".
Takže se dá čekat, že (ne)návazný osobák bude při minimálním zpožděním či dokonce dobíhání z podchodu v [zadnice].
Jde i o to, jestli je to přípoj. z hlediska přepravní smlouvy. Např. cestující v neděli z Blanska někam za Tišnov (poslední spoj) 4735/4918 bude při ujetí poslán do [zadnice] a ponechán osudu, nebo budem mít nárok na náhradní přepravu (taxi)?

S flaštičkou a se spacákem, kdysi býval dobrým žákem...
Tobik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 518
Registrován: 10-2010

Odesláno Pondělí, 23. listopadu 2015 - 11:00:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Takže už mám odpověď od KORDISu. Věci se mají takto:

1) garantované návaznosti jsou vyznačeny v JŘ IDSJMK
S3 (250); S2 (260)

...Údaje uvedené v celostátních jízdních řádech jsou v případech povinného čekání často zavádějící. ...

...V principu platí, že návaznost je garantována v dobách, kdy je interval na vlacích S2 a S3 jedna hodina – tzn. večer a v nepracovní dny. V ostatních časech čekání vlaků není garantováno, i když někdy na sebe vlaky čekat můžou, přestupy mohou vycházet a vyhledávače toto spojení najdou. Pokusíme se zajistit, aby České dráhy poskytovaly shodné informace.

2) možnost uplatnění práva z přepravní smlouvy:

právo z přepravní smlouvy lze uplatnit pouze tehdy, pokud je návaznost garantována jízdním řádem. Napsal jsem Vám i kdy je garantována. Ve špičkách pracovních dnů návaznost garantována není.

Takže jak je to doopravdy se kaštanstvo v současnosti nedozví ani z Knižního jízdního řádu, ani z vyhledávače, ale z Jízdního řádu IDS. Aspoň někde v tom mají pořádek a informují cestujícího.

Musím říct, že v Jihomoravském kraji je svět ještě v pořádku, když to porovnám s různými Neandrtálistány v okolí, kde ani není zveřejněno linkové vedení, ceník je věcí dopravce a jízdní řády vypadají jak noty na buben.


EDIT:
Dokonce i interní dokumenty SŽDC platí pro kaštanstvo jen v nepracovní den (ve špičkách P.D. ne).

(Příspěvek byl editován uživatelem Tobik.)

S flaštičkou a se spacákem, kdysi býval dobrým žákem...

Zadejte svůj příspěvek zde
Příspěvek:
Tučné Kurzíva Podtržení Vytvořte hypertextový odkaz Vložte klipárt

Uživatelské jméno: Informace o příspěvku:
Veřejně přístupná oblast diskusních skupin. Pokud máte svůj účet, zadejte uživatelské jméno a heslo. Jinak zadejte plné jméno a heslo nevyplňujte. E-mail můžete, ale nemusíte zadávat.
Heslo:
E-mail:
Volby: V příspěvku používám HTML kód
Odkazy (URL) v příspěvku automaticky aktivovat
Akce:

Diskusní skupiny | Poslední den | Poslední 4 dny | Stromové zobrazení | Vyhledávání | Seznam uživatelů | Nápověda | Prohlížeč obrázků | Program Credits Administrace