K-report
 

Nejotřesnější zážitky na železnici Odhlásit | Diskusní skupiny | Vyhledávání
Moderátoři | Registrace | Editace profilu

Diskuse K-report » Železnice » Nejotřesnější zážitky na železnici « Předcházející Další »

  Diskuse Autor Příspěvky Stran Posl. příspěvek
Staré archivyRadekŠ 960 17   
Archiv diskuse Nejotřesnější zážitky na železnici do 01. 9. 2015Zapa 60  01-9-15  21:14
Archiv diskuse Nejotřesnější zážitky na železnici do 15. 9. 2015soundman 60  15-9-15  10:20
Archiv diskuse Nejotřesnější zážitky na železnici do 20. 9. 2015Pozorující 60  20-9-15  23:58
  ClosedUzavřeno: Další diskuse již nemůžete zahájit.        

Autor Příspěvek
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6513
Registrován: 5-2002
Odesláno Pondělí, 21. září 2015 - 00:13:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ale 14 nebo 15 tisíc je fakt almužna.

Opravdu?

Dovedete pochopit, že to je pro zaměstnavatele cca 30 000 Kč a to vynechávám náklady na další zvyšování kvalifikace, dále například na služební oděv a na cestovní náhrady?
Kačer Donald
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.100.0.70
Odesláno Pondělí, 21. září 2015 - 02:51:25   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Honza7887: Ty jsi zmodral až do té míry, až to zdravé není...
9308
Neregistrovaný host
Odeslán z: 141.0.14.241
Odesláno Pondělí, 21. září 2015 - 06:47:37   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Dnes Os9308 v Uvalech +13 z duvodu predjizdeni vlaky vyssi kvality. Zejmena vyhniti v Peckach kvuli predjizdeni nocnim nadvlakem CD EN444 bylo vyzivne. Za tu dobu by Os9308 v pohode dojel do Porican. Podelanost rizeni provozu z toho, aby EN nenavysil sve zpozdeni o 30 s., je neskutecne.
Bobik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2050
Registrován: 7-2011
Odesláno Pondělí, 21. září 2015 - 07:32:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Dovedete pochopit, že to je pro zaměstnavatele cca 30 000 Kč a to vynechávám náklady na další zvyšování kvalifikace, dále například na služební oděv a na cestovní náhrady?

No a? Takže chceš snad říct, že kvůli tomu, že zaměstnavatel musí zaplatit pomalu jednou tolik na daních maj lidi brát místo platu almužnu?
Krom toho by mě zajímalo, jak jim například služební oděv pomůže třeba zaplatit nájem?
Vejplata je to, co lidem přijde na účet, případně na ruku. Tedy peníze. Všecko ostatní jsou větší či menší ojebávky něčeho (nejčastěji daní), na který ve svým důsledku stejně ty lidi doplatí (nájem jim to nezaplatí, elektriku taky ne).
Johny11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1821
Registrován: 5-2002
Odesláno Pondělí, 21. září 2015 - 08:21:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Boblicku, s vámi nemá cenu diskutovat. Co příspěvek, to lež.
Taky se od té doby jen zvyšují daně,
Nechce se mi to hledat, takže orientačně a z hlavy - v devadesátých letech byla 4 pásma daně z příjmu pro fyzické osoby, pro právnické snad jen dvě. To nejvyšší pro fyzické osoby bylo 32 %. Současná daň z příjmu je 15 %. I s vyjebávkou v podobě superhrubé mzdy (v podstatě zdanění daně - to neměli ani v pohádce o Pyšné princezně) je míra efektivního zdanění zaměstnance (to je člověk pracující na základě pracovní smlouvy) někde kolem 22 %.
Rozhodně nehájím tento stát a jeho ekonomickou politiku - za jakékoliv vlády - ale váš způsob myšlení, argumentace a bohužel asi také praktického jednání je z oblasti šedé až černé ekonomiky. Typický pro hospodské a jiné podnikatele, kteří si z firemních peněz financují i domácí hajzlpapír a stále nadávají na to, jak je stát "okrádá" na daních. Aniž by nějaké skutečně platili. Stačí srovnat veřejně dostupné dokumenty v obchodním rejstříku a podívat se na to, v čem kdo bydlí a jezdí... Když už žerou, nemuseli by mlaskat. A když mlaskají nemusí rozstřikovat mláto kolem koryta.
Tečka.
RadekŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5875
Registrován: 4-2003

Odesláno Pondělí, 21. září 2015 - 09:30:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ale 14 nebo 15 tisíc je fakt almužna.

Do [zadnice]e, tak ať za to ten mladej, zdravej kluk nedělá a najde si něco jinýho a nebo si dřepne do lavice a něco se ještě doučí. Kolik byste si představoval za chození po motoráku a cvakání kleštičkama? To je nekvalifikovaná práce a je v tom "příplatek navíc", že se motorák hejbe a musí se třeba brzo ráno vstávat v duchu hesla "když nemám v hlavě, musí bejt v pažích"- taky proto obsluha někde u benzínky "v - od-do" a nebo prodavačka bere míň. Na to aby měl člověk lepší prachy nepotřebuje mít IQ 140 a zvládat termojadernou fůzi.

Krom toho tyhle hlášky jsou urážkou lidí, kteří si každý ráno musí natáčet budík kvůli tý "almužně" a musí v práci krom příchodu a odchodu předvést víc, než cvak, cvak, cvak.

Proč se těmhle lidem nepřidává trefne popisuje třeba pan fujfuj kapilalista Grund:.....pokud zvednu mzdu pracovníkům relativně málo kvalifikovaným, tak to nabourá celý řetězec odměňování ve firmě. Musím pak přidat všem. To se bavíme v řádech desítek procent za celou firmu. A to je problém. Navíc u toho mladého člověka nepomůže, jestli mu přidáte třeba tři tisíce korun. Jeho očekávání, představa práce a životní styl jsou úplně někde jinde.
To je střet kultur. Mladí lidé, kteří vyrostli na Facebooku a žijí v krásném světě obrázků, mají najednou jít pracovat do svařovny? Z pohledu toho mladého člověka je pak jedno, jestli dostane dvacet nebo dvacet pět tisíc hrubého. To fakt nehraje roli. Spousta z nich radši skončí na úřadech práce a je pořád mezi těmi hezkými obrázky. Rodiče se postarají...A co si přiznat, že ČD prostě platí líp než ti soukromníci ?

V proto je průměrná mzda zaměstanců bez top managementu GWTR stejná, jako podobná kolonka u ČD. Což lze během pár vteřin dohledat na internetu.

Vejplata je to, co lidem přijde na účet, případně na ruku.

Přátele, kamarádi... výprava Idixep... pardon ... Joudova finanční inteligence v praxi.[crazy]

Makat je fakt na ...
Pozorující
Neregistrovaný host
Odeslán z: 46.135.3.3
Odesláno Pondělí, 21. září 2015 - 11:49:27   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

RadekŠ: Vy prostě dokážete z toho vybrat to evidentně nejméně podstatné že ? Ono je jednoduché něco bouchat do klávesnice. Já nikoho neurážím ale prostě 14 tisíc je málo za to cvakaní lístků. Pak se nemůžeme divit, že Arriva má problémy shánět řidiče když jejich představa o práci za takových 14 tisíc opravdu stojí za [zadnice] To podstatné prostě je že se nelze divit odborům že řvou, protože nižší plat, žádná režijka atd. A myslím jak Honza psal že ten plat byl druhořadý: Je zvláštní, že u ČD je evidentně lepší přístup k uchazečům o práci.
Pozorující
Neregistrovaný host
Odeslán z: 46.135.100.23
Odesláno Pondělí, 21. září 2015 - 11:54:58   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

A přidat by si zasloužili i učitelé, lékaři atd. Obecně to s platy v této Banán republice stojí za pendrek. Pak se nedivím, když lékaři a i ostatní houfně zdrhají za kopečky [ko]
nereg.user
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.103.221.23
Odesláno Pondělí, 21. září 2015 - 12:07:19   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Na ČD je o trochu víc, ale aspoň ke GWTR nechodí kontroloři, auditoři a jiní -oři. Stačí to sledovat u nás v KH kraji. Ke GWTR z kraje nikdo nechodí a po ČD se dupe až to hezký není. U ČD motoráku, stojící v "horní dolní" je problém, že u vlaku stál vlakvedoucí 4 minuty před odjezdem, u GWTR, kde je též nějaký vlakvedoucí / průvodčí, nevadí, že tam nikdo není a zákazník se nemá koho zeptat.
A těch věcí je daleko víc.
RadekŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5877
Registrován: 4-2003

Odesláno Pondělí, 21. září 2015 - 12:26:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Pak se nemůžeme divit, že Arriva má problémy shánět řidiče když jejich představa o práci za takových 14 tisíc opravdu stojí za

Díky za nahrávku - u mě ta Arriva jezdi, aktuálně shání řidiče jako sůl, ovšem kvalita řidičů je nemlich stejná (přesněji, stejně blbá), jako u líp placených řidičů DP. hl.m. Prahy, kde je to poslední léta těžký, ba až katastrofální kvalitativní sešup.

To bohužel není primárně o výši platu, ale obecně o množině lidí, z nichž se v dnešní době rekrutují řidiči z povolání a pak o tom, že se těmi lidmi nepracuje.

Makat je fakt na ...
Kačer Donald
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.100.0.70
Odesláno Pondělí, 21. září 2015 - 12:28:05   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

nereg.user: ČD se hlídat musí, jinak by zavládla anarchie.
Viribus Unitis
Neregistrovaný host
Odeslán z: 77.237.143.101
Odesláno Pondělí, 21. září 2015 - 13:12:39   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

RadekŠ:
Spíš je nutno vytáhnout na povrch, jak stát profesionálním řidičům "zpříjemnil" [angry] pracovní podmínky. Profesákem počínaje.
Normální člověk si rozmyslí investici okolo 70000 do povolání, kde odpovědnost je obrovská, a díky státní daňové politice odměna = almužna.
Aleš_Liesk.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3424
Registrován: 9-2011

Odesláno Pondělí, 21. září 2015 - 13:21:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

u ČD je evidentně lepší přístup k uchazečům o práci.
Opravdu relevantní názor vytvořený na základě jednoho případu u ČD a jednoho u soukromníka.
Možná že kdyby ten soukromník dřív dostal od státu zdarma nějaké baráky, které by mu teď mohl za pár miliard prodat nazpátek, tak by taky mohl zvednout mzdy. A kdyby mu peníze začly docházet, tak by zažádal o příspěvek na horké léto, suchý podzim a krutou zimu.
T_._H_.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2331
Registrován: 8-2012
Odesláno Pondělí, 21. září 2015 - 13:44:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

co si přiznat, že ČD prostě platí líp než ti soukromníci ?
Hele jestli, tak o pár procent (vyvážených pro někoho prudou a buzerací třeba). Určitě ne 15 versus 25 tisíc - vždyť pak by přece vůbec nepotřebovaly nabízet přesčasy, zatímco u fujfuje by neměl kdo jezdit. Nedělejte z nás tak okatě blbce, trh práce nenechá dlouhodobě čtyřicet procent rozdílu mzdy na srovnatelné pozici bez povšimnutí. Ani dvacet procent.

informuji vás, že své podezření na vaše opakované páchání trestného činu pomluvy prostřednictvím tohoto internetového diskuzního fóra dle § 184 zákona č. 40/2009 Sb. v platném znění vůči mně, dalším osobám i obchodním partnerům společností, pro které pracujete, jsem předal studentům práv a stáváte se součástí jejich projektu
Viribus Unitis
Neregistrovaný host
Odeslán z: 77.237.143.101
Odesláno Pondělí, 21. září 2015 - 13:53:50   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Aleš Liesk:
Ze čtyř úhlavních nepřátel ČernéDíry jste nezmínil deštivé jaro [lol]. Tihle čtyři nepřátelé neumožňují našim pracovitým, poctivým natáhlým prackám od ČernéDíry, aby přežily s menším platem než 25t měsíčně, neboť substrát ještě otravuje a nechce pochopit železniční špecifiká, a tak se, chudáci, musí uchýlit k různým antidepresivům: chlastu, kouření, vylepšených o tulení nemoc. Že ČernáDíra vydělá jen 2816 na palici je jim samozřejmě jedno. Oni jsou totiž zaměstnanci STÁTNÍHO a zároveň NÁRODNÍHO dopravce. Oni přeci musí dostat svoje. Jinak se bude stávkovat!
Pozorující
Neregistrovaný host
Odeslán z: 46.135.96.21
Odesláno Pondělí, 21. září 2015 - 15:25:49   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Nemám čas ani chuť to tady celé číst. Jen řeknu že je dost jednoduché soudit od klávesnice. Ano, Honza se možná trochu unáhlil. Všichni mají plno keců co jak by mělo být s odborama atd. přitom věřím, že kdybyste byli v jejich kůži, tak taky budete hájit své zájmy.

Boblick: Radši se starej o ty své bus dopravce které jsi poslal do kytek.
Vlada749
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2613
Registrován: 2-2009

Odesláno Pondělí, 21. září 2015 - 18:02:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Viribus Unitis: Jedno český pořekadlo říká: "Podle sebe soudím tebe."

Jde vidět, že nemáte odvahu ani se registrovat, což o něčem svědčí. Dokážete jen urážet, aniž byste tu práci kdy dělal. Jste jako naší mocipáni. Dle mého ubožák.
Bobik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2051
Registrován: 7-2011
Odesláno Pondělí, 21. září 2015 - 18:03:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

ovšem kvalita řidičů je nemlich stejná (přesněji, stejně blbá), jako u líp placených řidičů DP. hl.m. Prahy, kde je to poslední léta těžký, ba až katastrofální kvalitativní sešup.
To bohužel není primárně o výši platu, ale obecně o množině lidí, z nichž se v dnešní době rekrutují řidiči z povolání a pak o tom, že se těmi lidmi nepracuje.

Jenže to primárně o výši platu je taky. DPP, na rozdíl od Arrivy, má šanci za ty prachy sehnat kvalitnější lidi. Arrivě tam za tu almužnu ti kvalitnější ani nepáchnou. Jinak souhlas, taky se s těma lidma musí pracovat. Ale jedno souvisí s druhým, za slušný peníze maj ty lidi větší motivaci něco se sebou dělat, případně je bude víc mrzet (bolet), pokud na sobě dělat nebudou a o tu práci díky tomu přijdou.
BmbČ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6770
Registrován: 1-2007

Odesláno Pondělí, 21. září 2015 - 22:28:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Proč firmám chybějí řidiči.

Skutkové předkův buďtež chloubou i výstrahou potomkům!
Pozorující
Neregistrovaný host
Odeslán z: 46.135.64.5
Odesláno Úterý, 22. září 2015 - 08:33:12   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

troubovi: Hezký pokus Boblicku!!

Co říkáte na to, když jsou opět na koridoru upřednostňovány žluté nadvlaky před ostatními a jsou tím zdržovány jak vlaky SC Pendolino tak Leo Expressu. Asi to má Jančura ošetřené nahoře [uhoh]
Johny11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1822
Registrován: 5-2002
Odesláno Úterý, 22. září 2015 - 08:41:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

AL: A kdyby mu peníze začly docházet, tak by zažádal o příspěvek na horké léto, suchý podzim a krutou zimu.

Hmmm... já jsem si ted všiml, že o takové příspěvky obvykle žádají soukromí zemědělci, provozovatelé rekreačních areálů, vlekaři apod. Stejně tak ale vykazují ztrátu i v případech, kdy se sezóna vydaří - nízké výkupní ceny kvůli nadúrodě, sinice v jezerech a rybnících, tolik sněhu, že lyžaři nemohli do středisek projet... V prvním případě chtějí dotace, ve druhém stejně daně nezaplatí.
Ale "soukromníci" na dráze, to je jiná liga. Něco jako Mirek Dušín a Rychlé šípy. Ti by si veřejné peníze nikdy nevzali, i kdyby jim je ten zlý stát strkal do rukou.
Btw - nemáme náhodou vedle "národního dopravce" také národního výrobce a dodavatele zabezpečovacího zařízení?
Kosac
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 231
Registrován: 1-2006
Odesláno Úterý, 22. září 2015 - 09:25:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

...příspěvek na horké léto, suchý podzim a krutou zimu

Jen pro info - kdy naposledy neco takoveho probehlo?
Ohl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7227
Registrován: 12-2009
Odesláno Úterý, 22. září 2015 - 11:18:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Akedemická otázka:
On je letos docela nepříznívý rok- má právo dopravce požadovat kompenzace po objednavateli za zvýšeném náklady za busí NAD?
Nebo má raději platit pokutu za zpožděné spoje?
Trupak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1031
Registrován: 5-2003

Odesláno Úterý, 22. září 2015 - 11:32:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ohl:
To jako když ČD zkasírují za šukafon od kraje a od státu 90,- Kč/km, v rámci výluky objednají autobus za 25,- Kč/km a budou chtít od státu aby jim ten rozdíl zaplatil ještě jednou?
Ohl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7229
Registrován: 12-2009
Odesláno Úterý, 22. září 2015 - 11:41:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Honza7887
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1081
Registrován: 8-2010

Odesláno Úterý, 22. září 2015 - 17:51:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ty jsi zmodral až do té míry, až to zdravé není

Děkuji Kačerovi za příspěvek a tímto ho zdravím z paluby fuj fuj černozla Leo Expressu [lol]

P.S. Příště přiveď i strýčka Skrblíka [biggrin]

Na světě je 70 % blbů. Jsem rád, že patřím do těch 13 %..... [lol]

ad RadekŠ 5875
Neregistrovaný host
Odeslán z: 23.92.53.89
Odesláno Středa, 23. září 2015 - 00:55:51   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

RadekŠ 5875:"Přátele, kamarádi... výprava Idixep... pardon ... Joudova finanční inteligence v praxi."

Radečku, co si myslíš, že má být "Idixep"?
Jako obvykle máš vše z doslechu a to ještě špatně slyšíš.
Znovu ti prozradím, že správně je to "ydykseb".
Jabberwocky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 227
Registrován: 10-2007

Odesláno Sobota, 26. září 2015 - 19:36:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Promiňte, ale přijde mi, že tahle debata je naprosto o ničem. GWTR potřebuje nějakou službu, cení si ji na nějakou částku a zájemci na tuto částku buď přistoupí, nebo nepřistoupí. Pokud nepřistoupí a GWTR nikoho nesežene, bude muset přitlačit. To je celé. Kvalita pracovníka a jeho výkon je pak věcí GWTR, služby poskytované objednavateli a jejich kvalita jsou pak věcí objednavatele. Má-li publikum dojem, že služby by mohly a měly být lepší, nechť prudí objednavatele, případně mu to spočítá u voleb. Proč takových emocí?

http://www.promonarchii.cz/
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.27
Odesláno Neděle, 27. září 2015 - 19:23:01   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Trošku do té učené debaty o mzdě štípačů lístků.
Průměrná měsíční délka pracovní doby při 36 hodinovém týdenním pracovním režimu je 157 hodin
KS ČD uvádí pro 36 hodinový pracovní režim následující tarifní mzdu :
TT 6 = 115,40 > 18 118 Kč
TT 7 = 124,90 > 19 609 Kč
TT 8 = 133,90 > 21 022 Kč

K tomu "balík" příplatků (za praxi, soboty, neděle, noci, dělená směna, výkonnostní odměna [prémie], příplatek za režim práce, atd.), takže to těch cca 25 000 hrubého dát může ...
Erwin
Neregistrovaný host
Odeslán z: 86.61.158.141
Odesláno Úterý, 29. září 2015 - 19:38:44   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Miroslav Zikmund: A za vybrané jízdné ve vlaku se už procenta nedávají???
Erwin
Neregistrovaný host
Odeslán z: 86.61.158.141
Odesláno Úterý, 29. září 2015 - 19:42:16   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Miroslav Zikmund: A ještě prosím co si mám vysvětlit pod pojmem "výkonnostní" odměna u průvodčího - není to tržba právě za to prodané jízdné???
ooo
Neregistrovaný host
Odeslán z: 84.21.123.209
Odesláno Úterý, 29. září 2015 - 23:33:20   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Průvodčí mají "odměnu za zabránění úniku tržeb" Těžko říci, proč, když je to jejich jediná práce. Pokladní v Kauflandu také nemá procenta za namarkované rohlíky...
Bobik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2095
Registrován: 7-2011
Odesláno Středa, 30. září 2015 - 06:22:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

"odměnu za zabránění úniku tržeb" Těžko říci, proč,
Proč, no přece proto, aby měli alespoň nějakou motivaci vylízt z hytláku a jít něco dělat...[rofl]
Johny11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1825
Registrován: 5-2002
Odesláno Středa, 30. září 2015 - 07:49:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Pojem výkonnostní odměna se na dráze používá tradičně. Jde o pohyblivou složku mzdy závislou na rozhodnutí nadřízeného a objemu prostředků, které na tuto složku mzdy má přidělenou pro řízené pracovníky. Ekvivalentem jsou v jiných podnicích prémie, osobní příplatky, odměny... Nevím jestli v Kauflandu, ale v některých maloobchodních organizacích má personál tzv. procenta z tržby. Stejně tak recepční v hotelech, pokud prodají pokoj tzv. pasantovi (zájemce o ubytování bez předchozí rezervace) a z doplňkového prodeje nápojů, toaletních potřeb apod.
Leinad
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 407
Registrován: 8-2009
Odesláno Středa, 30. září 2015 - 15:31:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Pokladní v Kauflandu také nemá procenta za namarkované rohlíky - a proto taky jsou v Kaufu fronty. Kdyby pokladní namarkovala víc položek za hodinu, jediný co dostane je zvýšení normy -> už by musela pořád. Možná je to záměr, děcka v kočárech se víc nudí, víc řvou a pravděpodobněji dostanou zboží vystavené u pokladny.
5168
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.101.191.232
Odesláno Středa, 30. září 2015 - 19:34:08   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

No prostě vždy se najde člověk co má potřebu zde brečet, že ti blbci u dráhy jsou ten proble[happy]m..
Aleš_Liesk.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3452
Registrován: 9-2011

Odesláno Čtvrtek, 01. října 2015 - 09:27:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

a proto taky jsou v Kaufu fronty
No takhle vod stolu jste to odhadl docela špatně. Do několika Kaufů chodím pravidelně a že by se tam holky (i kluci) nudili, to si fakt nemyslím. Nejvíc zdržujou zákazníci, když pomalu odebírají zboží za pokladnou (jó kdyby takhle zákazníci jeli v úkolu, to by to vodsejpalo) a pak hledají peněženku, v ní drobné / kartu, pak druhou kartu, protože tahle nefunguje, pak přemejšlej, jakej je k tý druhý kartě PIN...

Ale proti Polsku je to u nás všude tryskové. Tam když máte před sebou 3 lidi a každej má v košíku 5 kusů, tak se musíte bát o chycení busu, kterej vám jede za 15 minut zpřed superhypu.
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6695
Registrován: 3-2007
Odesláno Čtvrtek, 01. října 2015 - 09:59:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Nejvíc zdržujou zákazníci, když pomalu odebírají zboží za pokladnou

No a když to tam nasypou, tak může být zase o dvě pokladní míň a stres ještě větší, osobně ani já nemiluju pokladní, co to zboží doslova hází za sebe.
Proti Polsku ? Stačí rozdíly třeba mezi Prahou a menšími městy, třeba v Třebové mají na všechno času až moc (ve všech obchodech), asi výchova a mentalita.

Jakkoli mne zrovna minulý týden u pumpy namíchla v Kostelci nad černými lesy nějaká dáma, co místo tankování dloouze prohlížela auto, až jsem se jí musel dojít otázat, jestli bude tankovat, či ne.

Tak udivený obličej jsem dlouho neviděl, pak už byla nasraná, šlo to rychle.

(Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.)
Durchgangszug
Neregistrovaný host
Odeslán z: 46.13.92.124
Odesláno Čtvrtek, 01. října 2015 - 16:34:34   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Tak to já zastavil před autem s německou registračkou. Do minutky přišel Helmut s dvěma zmrzkama a jali se se je v poklidu pojídat. Jestli je tohle v Reichu normální jsem se přišel zeptat po tom, co je nenapadlo s autem popojet mimo stojan. No pitomci se najdou všude.
Sorry za OT.
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.27
Odesláno Pondělí, 05. října 2015 - 08:33:07   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

ooo : procenta z tržby za prodané jízdenky (vystavené doplatky) byly "co já pamatuji" ... za mého štiplístkování to bylo tuším 8 % z psaných jízdenek, 5 % z trhaček (tzv. útržkové jízdenky), kolik bylo z prodaných místenek si už nepamatuji ...
Když se vybralo za měsíc 20 000 Kčs (nejlevnější jízdenka kdysi za 0,60 Kčs, pak za kačku), tak ta procenta byla docela dost ...
Výpravčíxy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2533
Registrován: 11-2008
Odesláno Pondělí, 05. října 2015 - 09:22:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Nebylo to 10 procent ? Znal jsem jednu vlakvedouci na ptg. která jezdila trasu Pardubice - Praha, ta uměla udělat tržbu i 15 000 Kč. A 1500 Kčs do výplaty, to už tenkrát byla slušná částka [andel] Ta psala i režijní jízdenky za 0,20 Kč, neb za trhačky procenta tenkrát ne [nene][andel]
Cogwheel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3560
Registrován: 1-2012

Odesláno Pondělí, 05. října 2015 - 22:28:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Házení kamenů na kabinu lokomotivy: https://www.youtube.com/watch?v=lEHbv6O71wE - nedávno v Maďarsku.

Zadejte svůj příspěvek zde
Příspěvek:
Tučné Kurzíva Podtržení Vytvořte hypertextový odkaz Vložte klipárt

Uživatelské jméno: Informace o příspěvku:
Veřejně přístupná oblast diskusních skupin. Pokud máte svůj účet, zadejte uživatelské jméno a heslo. Jinak zadejte plné jméno a heslo nevyplňujte. E-mail můžete, ale nemusíte zadávat.
Heslo:
E-mail:
Volby: V příspěvku používám HTML kód
Odkazy (URL) v příspěvku automaticky aktivovat
Akce:

Diskusní skupiny | Poslední den | Poslední 4 dny | Stromové zobrazení | Vyhledávání | Seznam uživatelů | Nápověda | Prohlížeč obrázků | Program Credits Administrace