K-report
Nabídka zaměstnání
 

Nejotřesnější zážitky na železnici Odhlásit | Diskusní skupiny | Vyhledávání
Moderátoři | Registrace | Editace profilu

Diskuse K-report » Železnice » Nejotřesnější zážitky na železnici « Předcházející Další »

  Diskuse Autor Příspěvky Stran Posl. příspěvek
Staré archivyPracticus 540 10   
Archiv diskuse Nejotřesnější zážitky na železnici do 16. 5. 2016Láďa 60  16-5-16  19:44
Archiv diskuse Nejotřesnější zážitky na železnici do 14. 6. 2016Ohl 60  14-6-16  07:37
Archiv diskuse Nejotřesnější zážitky na železnici do 28. 6. 2016Honza7887 60  28-6-16  17:57
Archiv diskuse Nejotřesnější zážitky na železnici do 04. 7. 2016Adamek 60  04-7-16  14:56
Archiv diskuse Nejotřesnější zážitky na železnici do 06. 7. 2016Adamek 60  06-7-16  18:36
Archiv diskuse Nejotřesnější zážitky na železnici do 11. 7. 2016čelakovičan 60  11-7-16  18:20
Archiv diskuse Nejotřesnější zážitky na železnici do 17. 7. 2016Podroužek 60  17-7-16  17:58
Archiv diskuse Nejotřesnější zážitky na železnici do 23. 7. 2016Leinad 60  23-7-16  21:37
Archiv diskuse Nejotřesnější zážitky na železnici do 25. 7. 2016FiJi 60  25-7-16  20:54
Archiv diskuse Nejotřesnější zážitky na železnici do 27. 7. 2016Mad_noodle2 60  27-7-16  18:20
  ClosedUzavřeno: Další diskuse již nemůžete zahájit.        

Autor Příspěvek
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6730
Registrován: 5-2007
Odesláno Středa, 27. července 2016 - 18:27:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ja myslím, že sme sa okľukou dostali k celkom peknému záveru. Ten bude takýto:
- dôvod meškania vlaku prestať hlásiť
- veľkosť a zmenu veľkosti meškania prestať hlásiť
- veľkosť meškania na tabuli striktne držať ako najnižšiu možnú, ak sa tam bez úpravy vleze ešte jeden znak, pridať otáznik, že nikto netuší, koľko to nakoniec bude
- mimoriadnosti ošetrovať skôr globálnym hlásením o mimoriadnosti s vymenovaním vlakov, ktorých sa týka
honzaklonfar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 45
Registrován: 6-2016
Odesláno Středa, 27. července 2016 - 18:49:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Asdf: A to je taková hezká tečka za tím naším případem. Opakuji - to je taková hezká tečka za tím naším případem.
(Jára Cimrman, Vražda v salonním kupé)
Zpoždění
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.112.28.34
Odesláno Středa, 27. července 2016 - 19:49:10   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Nebo ještě lépe: Přilepit na každý pragotron před "chlívek" o zpoždění vlaku znak ± s tím, že by zpoždění mělo toleranci ± 5 nebo 10 minut. Zatímco frázi "ohlášená doba zpoždění se může změnit" málo kdo vnímá, takto bude vnímat naprosto každý, že zpoždění je ZHRUBA takové a takové. Pak by se dalo zabránit situacím, kdy vlak je zpožděný třeba 16 minut, ale na tabuli je "pro jistotu" jen 10 minut.
Mikulda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3114
Registrován: 3-2006

Odesláno Středa, 27. července 2016 - 21:55:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

NEJSEM ZAMĚSTNANEC DRAH ANI SŽDC, NÝBRŽ VYTRVALÝ A VÝKONNÝ CESTOVATEL Z TITULU SVÉHO POVOLÁNÍ !!!

A byl jste někdy v zahraničí, třeba v Německu? Slyšel jste tam na nádraží hlášení?

Upozornění: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, cynismu a černého humoru.
Vyrobeno v závodě, který zpracovává vzdálené vize, bláznivé sny a šílené nápady.
Leinad
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 686
Registrován: 8-2009
Odesláno Středa, 27. července 2016 - 22:11:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Pak by se dalo zabránit situacím, kdy vlak je zpožděný třeba 16 minut, ale na tabuli je "pro jistotu" jen 10 minut. - zaokrouhlování dolů o pět minut je v pohodě.
Průser sou příhozy u vlaku, který má +40 a hlásí se +5. Nebo zatajení uinformace (vlak stojí u nehody, zpoždění se zvyšuje).

Když jsem v Pardubicích, je čas odjezdu, naskočí 5 minut. Jdu se zeptat a odpověď je - ještě nevyjel z Kolína. Tak bych mu nejradši tu kůlničku s počítačem roztřískal. [happy]

asdf: Leinad: mě taky takové hlášení pomůže víc než přihazování po pětiminutách A to je ešte viac než 10% šanca, že je to bude ešte úplne inak. - tedy ta šance, že to není pravda, je daleko menší, než když se u sražené osoby hlásí +10.

Pretože dnes je to tá istá nehoda a budú to zas 4 hodiny? - v daný okamžik je to známá informace, u které nevidím důvod ji cestujícím tajit a zpoždění přihazovat. Až se vlak rozjede, tak se to upřesní.

Koukám zdejší věčně nespokojení stromečkové FiJi a Lejnad by se kdekoli v Německu nebo Švýcarsku asi umejlovali stížnostma, když tam zpožděný vlak vyšší kategorie jede u velkých měst prostě mezi esbánama a Rexama a hotovo, prostě nebudou rozvracet další vlaky. - kde sem schvaloval rozbití obratů osobáků kvůli ušetření mituty Pendolina? [biggrin]
FiJi
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.45.151.26
Odesláno Středa, 27. července 2016 - 22:17:20   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Mad_noodle2: Pokud se chcete dožít vysokého věku, i když podstatně méně, než dalších sto let, mám pro vás zadarmo jednu velmi důležitou radu - neřiďte se svými vlastními radami. Pokud si myslíte, že nejlepší kvalifikací pro návrh informačního systému (informační od slova informovat, nikoli informatika - počítače) na železnici je to, že hodně cestujete vlakem, analogicky určitě předpokládáte, že nejlepší kvalifikaci pro léčbu nemoci má ten, kdo hodně nemocí prodělal. Má rada tedy zní: až budete nemocný, vykašlete se na své nápady a neshánějte starce nad hrobem, který prodělal co nejvíce nemocí, shánějte raději lékaře. Pokud se dostanete do problémů se zákonem, shánějte raději advokáta než mnohokrát trestaného recidivistu. A až si budete dávat v restauraci oběd, přejte si, aby jedinou kvalifikací šéfkuchaře nebylo to, že hodně žere.
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6241
Registrován: 2-2009
Odesláno Čtvrtek, 28. července 2016 - 06:32:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

FiJi - děkuji za rady, určitě si z nich něco vyberu, jen nevím co.
Mezi námi -protřelý recidivista je ve své oblasti působení mnohem schopnějším advokátem / znalcem paragrafů /než průměrný advokát z profese. To jste nevěděl ?
K vašemu dotazu - nikoli, ale zakládá to rozsáhlé zkušenosti o existující realitě. Spolu s tím pak i představy o možném a reálném, potažmo realizovatelném řešení.
Ad kuchař - klidně bych to risknul, žere li hodně musí to být jedlé aby neotrávil sám sebe.

Jinak jsem si, díky vašemu příspěvku, jen upevnil a upřesnil svou představu o vás. Trefil jsem se. Děkuji.
FiJi
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.45.151.26
Odesláno Čtvrtek, 28. července 2016 - 07:30:44   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Mad_noodle2: Dobrý obhájce není ten, komu sedí nejvíc lidí ve vězení, právě naopak. Takže mnohokrát trestaný recidivista evidentně není moc schopný.

To, že někdo žere, ještě neznamená, že to sám uvařil.

Jako cestující máte zkušenosti pouze z pohledu cestujícího, tudíž máte představu o té podmnožině možného a reálného, která je vám předkládána. O tom, jestli je realizovatelné něco jiného, nevíte nic. Vaše rozsáhlé zkušenosti se sledováním černobílé televize neříkají nic o tom, jestli je možné natočit barevný film.

Mimochodem, pokud hodně cestujete po železnici, jsou vaše předpoklady pro návrh informačního systému spíš horší, protože nejste cílová skupina. Informace si dokážete zjistit i jinak, máte už spoustu zkušeností, za tu dobu jste pochytil,co znamenají některé typické obraty nebo hantýrka. Zkrátka se dokážete docela dobře orientovat i bez informačního systému. Informační systém je ale určen především pro lidi, kteří tyhle dovednosti nemají a jsou na IS odkázáni.
RadekŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6349
Registrován: 4-2003

Odesláno Čtvrtek, 28. července 2016 - 07:59:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Padek Š - někdo má akustický smog rád.

To nemá rád nikdo a je jedno, jestli jde o vytí sousedovic psa, soukromou diskotéku do tří ráno, nebo třeba houkání strojvedoucího v půl pátý ráno, protože si "vymyslel", že nebude na průvodčího pískat nafasovanou píšťalkou a nebo na něj mávat rukou a oblažuje tak lidi v okruhu 800 metrů okolo nádraží.

Když jste najel tolik km - byl jste někdy v na velkým nádraží Německu, Francii, Belgii,... a slyšel jste tam někdy hlášení?

Makat je fakt na ...
RadekŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6350
Registrován: 4-2003

Odesláno Čtvrtek, 28. července 2016 - 08:02:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Co bude s tou Florencí ? Jak tam řeší autobus v zácpě / zácpách / na D 1 ?

Já nevím (nebyl jsem tam minimálně 20 let) a je mi to srdečně jedno. Proč by to ale (při 99,9 % gramotnosti v kotlince) měli něco hlásit??

Makat je fakt na ...
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6242
Registrován: 2-2009
Odesláno Čtvrtek, 28. července 2016 - 08:22:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Radek Š- byl, slyšel. Byl jsem i na velkých letištích a slyšel ledasco.
RadekŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6352
Registrován: 4-2003

Odesláno Čtvrtek, 28. července 2016 - 08:42:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Byl jsem i na velkých letištích a slyšel ledasco.

Tak se zkuste zamyslet, co jste slyšel na velkém Německém nádraží (Frankfurt Hbf, Munchen Hbf, Koln Hbf) a najděte 10 rozdílů oproti vodopádu slov na našem hlavním nádraží (myšleno v Praze, Plzni, Brně).

Makat je fakt na ...
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8548
Registrován: 3-2007
Odesláno Čtvrtek, 28. července 2016 - 09:23:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Když na německém (píše se malé n) nádraží se s lidma tak neserou, jako u nás, kde berou v úvahu připomínky každého prudila a aspergra, takže se hlásí perly typu "zpoždění se může změnit".

No a když to hlásit nebudou, tak tady budeš ty první kritizovat, že cestující přece neví, že se může změnit atd.

Mně ten spam taky vadí, ale chápu, že to je alibismus kvůli prudilům, co potřebujou mít všechno napsaný, vyhlášený, eště chtěj do vlaku SPPO- koukni se třeba na příspěvky a korespondenci se SŽDC pánů třeba zde Davida, jinde Pavla Jůzy.
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12916
Registrován: 12-2007

Odesláno Čtvrtek, 28. července 2016 - 09:31:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

chápu, že to je alibismus kvůli prudilům, co potřebujou mít všechno napsaný, vyhlášený, eště chtěj do vlaku SPPO- koukni se třeba na příspěvky a korespondenci se SŽDC pánů třeba zde Davida
Vcelku je tam požaduji zejména v situaci, kdy sami nádražáci argumentují, že před cestou (při cestě) vlakem je mojí povinností si nastudovat SPPO.
A v situaci, kdy jsou ČD, a. s., zjevně schopny se z vlastní chyby vykroutit tím, že i já jsem chyboval tím, že jsem porušil některý z méně zásadních paragrafů SPPO.

Není mojí povinností si v této situaci něco pokoutně dohledávat či se o předložení těchto podmínek aktivně dožadovat, nýbrž v takové situaci musí dopravce sám mít tyto podmínky vyvěšené.

P. S. Čím to tedy je, že v autobusech smluvní přepravní podmínky obvykle visejí, zatímco ve vlacích kde nic tu nic, ale nádražáci se někdy i aktivně (výslovně) dožadují jejich dodržování?
Jsou autobusoví dopravci (resp. většina z nich) hloupí? Nebo...?

http://www.youtube.com/user/DavidDopravniVidea
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8549
Registrován: 3-2007
Odesláno Čtvrtek, 28. července 2016 - 09:36:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

No vy jste přesně prototyp toho, proč se vymýšlí kraviny typu sppo a různé dementní smluvní podmínky všude. "Mám právo", co ?
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12917
Registrován: 12-2007

Odesláno Čtvrtek, 28. července 2016 - 09:44:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

No vy jste přesně prototyp toho, proč se vymýšlí kraviny typu sppo
Ale kdepak.
Většinou je to druhá strana (resp. někteří její příslušníci), která si v SPPO najde co chce. I to, co tam patrně není (nepředpokládám, že by tam bylo uvedeno, že je povinností cestujícího, dostavit se na nádraží 5 minut před odjezdem vlaku, jak se snažil tvrdit jeden strojvedoucí ČD, a. s.).

P. S. Pro úplnost: SPPO ČD, a. s., nijak detailně nastudované nemám a je dost dobře možné, že v nich jsou uvedeny věci, které mi doposud nejsou známy.

http://www.youtube.com/user/DavidDopravniVidea
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8551
Registrován: 3-2007
Odesláno Čtvrtek, 28. července 2016 - 09:59:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Rozumím. Oni se vám ti nádražáci vymlouvaj na sppo.

Víte, já jezdím vlakem už nějakou tu desítku let a SPPO jsem nikdy k ničemu nepotřeboval.
Jisté povědomí mám, a to mi stačí spolu se selským rozumem.

Není to, že to na vás "nádražáci zkoušej a vymlouvaj se" spíš způsobeno vámi ?
Zkusil jste se někdy zamyslet nad svým chováním, jak ho vnímají druzí ?
Asi ne, že.
RadekŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6353
Registrován: 4-2003

Odesláno Čtvrtek, 28. července 2016 - 10:24:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

po a když to hlásit nebudou, tak tady budeš ty první kritizovat, že cestující přece neví, že se může změnit atd.

NE. (to je prostě klasická nádražácká argumentace z malýho nádraží o 3 výhybkách a 4 kurech v kolejišti se provedená se sevřeným svěračem z budoucí dálkoviny.... kterou nemáte přeci zapotřebí, ne?)

sami nádražáci argumentují, že před cestou (při cestě) vlakem je mojí povinností si nastudovat SPPO.

Houby s octem. Dopravce má nějaké povinnosti, aby se cestující mohl v přiměřené míře seznámit s přepravním řádem. Pokud nastoupíte do vlaku/autobusu a ten se rozjede, tak přistupujete na přepravní podmínky a máte z toho i nějaké povinnosti.
--------------------------
Hlavně ale - proč to (proboha)řešíte? Kdybych měl pocit, že na mě někdo šije nějakou levárnu, tak s ním do žádnýho obchodu nepudu. A sociální případ, abych se musel hrdlit o 8 korun (a nebo 8 EUR jako Marcel) taky nejsem.

Makat je fakt na ...
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10472
Registrován: 5-2004
Odesláno Čtvrtek, 28. července 2016 - 10:28:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Sppo v antabusu: k cemu je dobry jejich studium ve vozidle? To uz mam koupi listku pri nastupu podle nich uzavrenou smlouvu prepravni...

Jinak ja z nich potreboval asi 2x znat nejakej paragraf pri jejich zmenach. Pro sichr neb slo o ne zcela beznou zalezitost tudiz jsem predpokladal neznalost tehoz ve viru neustalych zmen.

Jinak vse vesmes reseno dohodou a to ke spokojenosti. A zdejsi priklad s odjezdem minutu nebo kolik pred-ja vylejzat fotit tak reknu pruvodcimu/fyrovi at mi neujedou. Je to jednodussi nez pak rvat.
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8553
Registrován: 3-2007
Odesláno Čtvrtek, 28. července 2016 - 10:39:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

NE ? Tak udělá David nebo Jůza, ty nečteš.
A slova "klasická nádražácká argumentace" si vetkni, to není argument.

S tím, co píšeš pod čarou souhlas, byť je to kapku demagogické, ovšem jak je zbytečné a kontraproduktivní věčné točení o sppo a zlých nádražácích, tak je i o tom hlášení.
Mně připadá, že holt jsou lidi, co maj zálibu řešit dlouze pseudoproblémy a osobně mi to připadá ztráta času.
Bobek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 722
Registrován: 2-2006

Odesláno Čtvrtek, 28. července 2016 - 10:41:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Nj, všude je něco, někde je smog akustický, jinde písmenkový.

Já bych všechny ty internety a počítače zakázala.
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8554
Registrován: 3-2007
Odesláno Čtvrtek, 28. července 2016 - 10:45:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

A zdejsi priklad s odjezdem minutu nebo kolik pred-ja vylejzat fotit tak reknu pruvodcimu/fyrovi at mi neujedou. Je to jednodussi nez pak rvat.

Když tohle právě těm "sppo" nedochází.
RadekŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6355
Registrován: 4-2003

Odesláno Čtvrtek, 28. července 2016 - 11:02:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Tak udělá David nebo Jůza, ty nečteš.

No tak to udělají - a co má bejt? Vždycky jsou nějaký nespokojenci. To přeci není důvod zachovávat status quo a neustále zvětsovat gap mezi náma a cizinou a cestující veřejnost dostávat do role oné pověstné žáby s ohřívajícím se hrnci. A to jenom proto, protože skutečný důvodem, je to, že nějaký bezvýznamný referent se snaží "zanechat svou stopu" a jeho vedení nemá žádný názor, protože být zcela mindless je strategie přežití v takovým molochovi.

Výsledkem je to, co jsem dávno převídal před znovuotevřením hl.n. v Praze. .. vodopád hlášení, který sotvakdo sleduje.

Makat je fakt na ...
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8555
Registrován: 3-2007
Odesláno Čtvrtek, 28. července 2016 - 11:17:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

ccestující veřejnost dostávat do role oné pověstné žáby s ohřívajícím se hrnci.

Přeháníš. Já zvýšenou "buzeraci" a tendence k ní pozoruji ve společnosti posledních 10 let zvýšenou měrou, ale že by zrovna hlášení na nádraží mne tak rozčilovalo..to už tě rozčílí úplně všechno a za pár let budeš v ordinaci psychiatra.
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6244
Registrován: 2-2009
Odesláno Čtvrtek, 28. července 2016 - 12:26:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Radek Š - psal jsem, že ledasco - stručnou informací počínaje a blábolem konče.
Špičkové hlášení na letišti Franfurkt a. M. při poruše letadla 1/2 hodiny před odletem - tolik nasraných lidí u jedné brány jsem hned tak neviděl. Nádherný, velkolepý chaos.
Jako vždy se osvědčilo v klídku vyčkat dalšího vývoje.
Aleš_Liesk.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4208
Registrován: 9-2011

Odesláno Čtvrtek, 28. července 2016 - 13:14:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ad akust. smog:
v CZ se hlásí: "Zpoždění je 15 minut, ohlášená doba zpoždění se může změnit"
v DE se hlásí: "Fršpétung ist etwa 15 minuten"

Doporučuji si porovnat obě vytučněné části, jejich význam je téměř stejný.
(Doufám, že někdo aktivní teď nepřipisuje do Gůgltranslátoru k německému slovíčku "etwa" český ekvivalent "ohlášená doba zpoždění se může změnit" [proud])
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6733
Registrován: 5-2007
Odesláno Čtvrtek, 28. července 2016 - 13:20:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Aleš_Liesk.: Ja myslím, že to "asi" tam je aj v CZ. Ale bolo to príliš málo na to, aby to ľudia pochopili. Ale sú tu ľudia, ktorí by im tam ešte rovno hlásili intervaly meškania...
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12918
Registrován: 12-2007

Odesláno Čtvrtek, 28. července 2016 - 13:38:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

A zdejsi priklad s odjezdem minutu nebo kolik pred-ja vylejzat fotit tak reknu pruvodcimu/fyrovi at mi neujedou.
Nebyl čas; toho náskoku jsem si všiml až ve chvíli, kdy vlak zastavoval. A když na to vzpomínám, nejsem si jist, zda průvodčí v tu chvíli nebyl(a?) ve služebním oddíle (tzn. stejně bych mu (/jí?) v tu chvíli nic nemohl říct.

A ať už s ohlášením či bez něj, není to argument pro rozjezd s otevřenými dveřmi (!) a se skoro minutovým náskokem.

Mmch. k těm hlášením: co se týče hlášení "kvůli křižování vlaků", tak tento důvod vidím jako legitimní, ale jen při zpoždění max. do 10 minut.
Byl jsem i svědkem situace, kdy toto zdůvodnění přišlo u vlaku, který si vezl více než půlhodinové zpoždění.

A pokud "obyčejný cestující" opakovaně slyší vysoká zpoždění se "zdůvodněním" typu "zpoždění vzniklo mimo územi ČR", tak si může začít říkat, proč teda ty vlaky pokračují do zahraničí, když je to takto zpožďuje, že. [happy]

http://www.youtube.com/user/DavidDopravniVidea
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6245
Registrován: 2-2009
Odesláno Čtvrtek, 28. července 2016 - 13:54:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

David - protože je tam vede poptávka, asi...[crazy]
RadekŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6356
Registrován: 4-2003

Odesláno Čtvrtek, 28. července 2016 - 14:10:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Špičkové hlášení na letišti Franfurkt a. M.

Hlásili tam každý zpožděný letadlo třema větama a ve třech jazykových mutacích a po celým letišti? Pokud jo, tak to muselo běžet tak čtyřhlasně, aby to stihli.

Hlásilo to letiště a nebo to hlásil už někde v nástupním prostoru 78fň dopravce (resp. jeho airhandlingová firma?), takže to slyšelo pouze 150 cestujících toho konkrétního letu a pár náhodněkolemjdoucích? Mezi tím je totiž fatální rozdíl.

už tě rozčílí úplně

Jenže já se nerozčiluju.

Makat je fakt na ...
RadekŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6357
Registrován: 4-2003

Odesláno Čtvrtek, 28. července 2016 - 14:36:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

tak si může začít říkat, proč teda ty vlaky pokračují do zahraničí,

Stejně tak u důvodů křižování si může říkat, proč vlaky jezdí na jednokolejných tratích:-)))

------
Hehe... mně a většině normálních lidí je vcelku jedno, jaký má dopravní protředek důvod zpoždění. Ale určitě mě a většině normálních lidí není jedno, co z toho plyne. Nedávno mělo moje letadlo zpoždění - většině cestujících bylo evidentně ukradený proč, ale zajímalo je, zda bude voucher na oběd (byl vydáván s palubkou) a nebo zda jim neuletí přípoj (a pokud jo, tak aby jim přebukovali místa na další let). Stejně tak vidím, že lidi nezajímá důvod zpoždění vlaku, ale to jestli jim neujedou někde v tramtárii přípoje a pokud jo, tak co dál.

Tohle všechno přeci nevyřeší nádražní(letištní) hlášení - pokud tedy cílou skupinou nejsou šotouši a spolek žvanivých drben.

Makat je fakt na ...
djst
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 454
Registrován: 8-2014
Odesláno Čtvrtek, 28. července 2016 - 17:56:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

"Vážení cestující, osobní vlak číslo 7816 společnosti České dráhy linky S70 ze směru Beroun pravidelný příjezd ve 14 hodin 45 minut přijíždí ke druhému nástupišti na druhou kolej. Vlak dále pokračuje jako osobní vlak číslo 7816 ve směru Cerhovice, Rokycany a Chrást u Plzně, pravidelný odjezd ve 14 hodin 45 minut. Upozorňujeme cestující, že vlak končí ve stanici Chrást u Plzně."

Takové hlášení jsem dnes vyslechl. Kdyby raději místo podtržených úseků přidali zmínku o tom, že dále do Plzně je nutno přestoupit na rychlík, který v Chrástu a Doubravce zastavuje, cestující by byli rádi.

P.S. Rozpadající se vexle a pomalá přes ně zavedená jsou podle hlášení výlukou na trati...

pokud mi chcete poslat mail, klikněte zde
djst
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 455
Registrován: 8-2014
Odesláno Čtvrtek, 28. července 2016 - 18:03:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Taky nesmíme zapomínat na to, že ČD nemusí pravdivě hlásit důvod zpoždění, pokud by to vyvolalo znepokojení. Což znamená nikdy, protože někdo znepokojený zpožděním se vždy najde.

Ze SPPO:
Cestující má právo na: c) oznámení důvodu zpoždění nebo vynechání vlaku (s výjimkou případů, kdy by mohlo vyvolat znepokojení nebo paniku)

pokud mi chcete poslat mail, klikněte zde
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12919
Registrován: 12-2007

Odesláno Čtvrtek, 28. července 2016 - 18:19:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Cestující má právo na: c) oznámení důvodu zpoždění nebo vynechání vlaku (s výjimkou případů, kdy by mohlo vyvolat znepokojení nebo paniku)
K tomu dodám, že např. v Táboře 16. 7. 2016 ve 13 h, kdy znenadání získaly oba protijedoucí rychlíky zpoždění, se údaj o 10 minutách zpoždění (o kterém se začalo vědět až těsně předtím, když už tam oba vlaky stály) sice zobrazil na displejích na nástupištích, ale rozhlas zůstal němý.

Příčinou zpoždění bylo vypnutí trakčního proudu kvůli zásahu hasičů, kteří hasili střechu lokomotivy 754.044 poté, co na ni stojícího pracovníka zasáhl elektrický výboj 25 000 V.

Hehe... mně a většině normálních lidí je vcelku jedno, jaký má dopravní protředek důvod zpoždění.
Pro mě je příčina zpoždění důležitá i v situaci, kdy chci jet jiným než právě ohlašovaným vlakem.
Např. počátkem července jsem potřeboval jet ze žst. Kájov směrem na Volary. Ovšem protijedoucímu vlaku bylo ohlášeno 70 minut zpoždění; příčina zpoždění však v hlášení nebyla uvedena.

Pokud by zpoždění bylo zaviněno závadou na vozidle, věděl jsem, že "můj" protijedoucí vlak pojede za několik desítek minut včas.
Pokud by zpoždění bylo zaviněno závadou/nehodou na trati, pak by vyšší zpoždění získal i "můj" vlak.
(nakonec byla pravdou první možnost)

http://www.youtube.com/user/DavidDopravniVidea
Johny11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2213
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 28. července 2016 - 18:56:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

djst: Jestli ono to nebude tím, že to hlášení se skládá z jednotlivých frází. A vsadím se o boty, že fráze "rozpadajících se výhybek" v číselníku důvody zpoždění nebude. Nehledě na to, že by to bylo přesně to "vyvolávání paniky".
Jinak je holt problémem, že opatření dělá dopravce a ten musí bůhvíjakou instanční cestou dodat podklady někam na SŽDC, kde ta hlášení dělají...
Ale zajímalo by mne, z čí hlavy vylezlo to pojmenovávání dopravce.

Ostatně soudím, že EU musí být rozpuštěna a nahrazena funkčním hospodářským společenstvím. Čím dříve, tím lépe...

Nejchráněnější organismus v Absurdistánu? Kůrovec - kvůli tomu obětovali celou Šumavu...
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6247
Registrován: 2-2009
Odesláno Čtvrtek, 28. července 2016 - 19:11:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Radek Š byls ve Frankfurtu na letišti ? Těžko, jinak bys nepsal takové krávoviny - těch gejtů je na té chodbě 6 a jen nás přiletělo 300.
Že nás honili od brány k bráně a tragicky šachovali s tím, koho kam pomíjím.
Hlásili prosím pěkně německy, anglicky a kupodivu rusky.

Tím bych s tebou končil - jezdi taxíkem a nebude tě trápit akustický smog. Nikoho dalšího s podobným problémem jsem nepotkal.
djst
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 456
Registrován: 8-2014
Odesláno Čtvrtek, 28. července 2016 - 19:47:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

A vsadím se o boty, že fráze "rozpadajících se výhybek" v číselníku důvody zpoždění nebude.
Tak třeba "technická závada na trati" to pořád vystihuje líp.

Jestli ono to nebude tím, že to hlášení se skládá z jednotlivých frází.
Celé je to o logických podmínkách. Třeba:
a) společnost nebude nutné hlásit, pokud např. zastavují 10 hodin před a 10 hodin po tomto vlaku pouze vlaky téže společnosti.
b) čas příjezdu se nebude hlásit, pokud je od času odjezdu rozdílný o méně než 2 minuty.
c) při poznámce "obrácené T" v JŘ se místo času odjezdu doplní "Vlak ihned dále pokračuje ve směru".
d) dále pokračuje jako vlak se nebude hlásit, pokud jsou hlášena čísla shodná...

pokud mi chcete poslat mail, klikněte zde
FiJi
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.45.151.26
Odesláno Čtvrtek, 28. července 2016 - 19:55:44   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

David: Ten důvod zpoždění jiného vlaku tedy chcete vědět proto, abyste na základě dalších informací, které máte, odhadl, jak na tom bude váš vlak. Systémovější ovšem je, když takový odhad učiní dopravce, protože jednak má obvykle více informací, jednak výsledek sdělí všem cestujícím, nejenom těm znalým.
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12921
Registrován: 12-2007

Odesláno Čtvrtek, 28. července 2016 - 20:01:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Systémovější ovšem je, když takový odhad učiní dopravce, protože jednak má obvykle více informací, jednak výsledek sdělí všem cestujícím, nejenom těm znalým.
V situaci, kdy do příjezdu kýženého vlaku zbývá ještě několik desítek minut, by tak neučinil ani v situaci, kdyby vlak skutečně byl opožděn.
Ale já jsem to chtěl vědět už takto v předstihu.

Navíc, pokud by šlo o případ, kdy by byla zablokovaná trať, tak vlak by nebyl opožděn na příjezdu, možná ani na odjezdu, ale až cestou dále (o několik stanic dále) by musel zastavit před neprůjezdným (nebo v tu chvíli teprve zprovozňovaným) úsekem.
Tzn. teoreticky bez důvodu ohlásit zpoždění, reálně však pro mě komplikace.

S čímž mmch. souvisí i další věc, a to když - v menších stanicích, kde třeba nejsou displeje s odjezdy vlaků; jediným zdrojem informací tam je právě hlášení - dojde k hlášení o zpoždění až ve chvíli, kdy už tam měl onen vlak pár minut být. A to i v situaci, kdy vlak získal zpoždění již o dost dříve.

http://www.youtube.com/user/DavidDopravniVidea
Johny11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2214
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 28. července 2016 - 20:07:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

dojde k hlášení o zpoždění až ve chvíli, kdy už tam měl onen vlak pár minut být.

Jestli to nebude tím, že normální cestující chodí na vlak pár minut před odjezedem a ne "o dost dříve", jako šotoušci. Nota bene - na těch menších stanicích je výpravčí sám a má podstatně důležitější povinnosti a starosti, než hlásat prázdnému nádraží o zpoždění vlaku, který má pravidelný příjezd za půl hodiny.

Ostatně soudím, že EU musí být rozpuštěna a nahrazena funkčním hospodářským společenstvím. Čím dříve, tím lépe...

Nejchráněnější organismus v Absurdistánu? Kůrovec - kvůli tomu obětovali celou Šumavu...
RadekŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6360
Registrován: 4-2003

Odesláno Čtvrtek, 28. července 2016 - 20:08:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Radek Š byls ve Frankfurtu na letišti ?

No určitě ne. Stejně tak neumím Aj, Nj a Rj a kdyby někdo tvrdil opak, pak vězte, že jde o nechutnou pomluvu.

se údaj o 10 minutách zpoždění (o kterém se začalo vědět až těsně předtím, když už tam oba vlaky stály) sice zobrazil na displejích na nástupištích, ale rozhlas zůstal němý.

Jakej rozhlas, staniční a nebo vlakový? Proč by měl staniční rozhlas (=nádražníci SŽDC)něco hlásit sedícím lidem ve vlaku, který to stejně neslyší a opruzovat ty kterých se to netýká?

Chápete, jak je důležitý strukturovat problém "kdo, komu, proč"?

věděl jsem, že "můj" protijedoucí vlak pojede za několik desítek minut včas.

Vy ano, 99,99 % populace je ta informace zcela nanic, resp. s ní neumí pracovat.

Makat je fakt na ...
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12922
Registrován: 12-2007

Odesláno Čtvrtek, 28. července 2016 - 20:16:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Jestli to nebude tím, že normální cestující chodí na vlak pár minut před odjezedem a ne "o dost dříve", jako šotoušci.
V čase pravidelného odjezdu vlaku už tam jsou snad všichni, ne?
Netřeba čekat na cokoliv dalšího.

A víte co je ironie?
Že k ohlášení zpoždění popisovaného vlaku došlo v Kájově hodinu před časem jeho pravidelného odjezdu. Viz odkaz
(tu zmínku o "hlášení až pár minut po čase pravidelného odjezdu" jsem myslel obecně; nikoliv pro tento případ)

Vysírka s "o dost dříve jako šotoušci" nezabrala, co? [biggrin]

Jakej rozhlas, staniční a nebo vlakový? Proč by měl staniční rozhlas (=nádražníci SŽDC)něco hlásit sedícím lidem ve vlaku, který to stejně neslyší a opruzovat ty kterých se to netýká?
- Staniční.
- Proč by to neměli slyšet? Okna ve většině rychlíkových vozů stahovací a většina oken byla stažena, tzn. hlášení bez problémů slyšitelné.

(Příspěvek byl editován uživatelem David.)

http://www.youtube.com/user/DavidDopravniVidea
Johny11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2215
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 28. července 2016 - 20:53:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Davide, s vámi nemá cenu diskutovat. Ve vašem 12921 nic o Kájově není. A řešit, jestli vlak má nebo nemá stahovací okna a zda je natolik teplo, aby byla/nebyla otevřena...to už je opravdu šotoúchylka na n-tou.
Nesnažte se předjímat chování a potřeby běžného cestující svým chováním a myšlením. Lidi, kteří jezdí třeba z toho Kájova do Budějovic opravdu nemají potřeby jako šotouš projíždějící dráhy po republice...

Ostatně soudím, že EU musí být rozpuštěna a nahrazena funkčním hospodářským společenstvím. Čím dříve, tím lépe...

Nejchráněnější organismus v Absurdistánu? Kůrovec - kvůli tomu obětovali celou Šumavu...
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12924
Registrován: 12-2007

Odesláno Čtvrtek, 28. července 2016 - 21:00:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

A řešit, jestli vlak má nebo nemá stahovací okna a zda je natolik teplo, aby byla/nebyla otevřena...to už je opravdu šotoúchylka na n-tou.
Kde vidíte nějaké psaní o "natolik teplo"? [coze]
Hlášení o tom, že např. vlak (který do stanice přijel včas) bude muset čekat, zaznívá poměrně často (ten Tábor byl výjimkou, možná opravdu z důvodu nešíření paniky). Takže jestli je to někomu určeno, tak právě mj. cestujícím slyšícím tuto informaci otevřenými okny, ne?

Nesnažte se předjímat chování a potřeby běžného cestující svým chováním a myšlením. Lidi, kteří jezdí třeba z toho Kájova do Budějovic opravdu nemají potřeby
... a z toho tedy vyplývá co?
Mělo/nemělo "z pohledu obyčejných cestujících" zaznít ohlášení zpoždění zaznít již hodinu přes časem pravidelného odjezdu vlaku?
(ve skutečnosti zaznělo)

Měla/neměla "z pohledu obyčejných cestujících" v tomto hlášení zaznít příčina zpoždění vlaku?
(ve skutečnosti nezazněla; příčinou byla "nepanická" porucha lok. 754.027).

http://www.youtube.com/user/DavidDopravniVidea
1510015
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3119
Registrován: 1-2010

Odesláno Čtvrtek, 28. července 2016 - 21:34:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Vlak že odjel o minutu dříve... nedávno jsem jel autobusem jisté jihočeské dopravní společnosti patřící jisté rakouské dopravní společnosti a jen díky tomu, že jsem přišel na zastávku o dost dřív, mi autobus neujel. Pravidelný odjezd 13:05, skutečný 12:58.. (malá frekvence cestujících, tudíž projetí mnoha předchozích zastávek a získání náskoku).

Web - přehledy laků a dislokace některých lokomotivních řad u ČD
YouTube - VlakyLesan
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6248
Registrován: 2-2009
Odesláno Pátek, 29. července 2016 - 05:37:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Fiji - nějak vám to kulhá.
Jestliže je možnost, že to žravý kuchař nevařil, pak je informace o žravosti irelevantní ve vztahu ke kvalitě jídla.
Ad recidivista - ano je zavřen ,ale možná s flastrem na dolní hranici, kdežto s tuctovým advokátem na hranici horní.

Kontrolní otázka / y/:
Byl jste někdy na nádraží ?
Cestoval jste někdy dál než v okruhu MHD ?

Radek š - akustický smog neutralizuji poslechem HM, eventuálně likviduji špunty do uší.
FiJi
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.45.151.26
Odesláno Pátek, 29. července 2016 - 07:11:06   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

David: Nebo-li stále popisujete situaci, kdy nějaké informace jsou pro cestujícího důležité, znalejší cestující je dokáže na základě kusých informací odhadnout, ale dopravce je cestujícím tají. Což je špatně, železniční doprava není soutěž pro cestující v tom, kdo dříve a přesněji dokáže z náznaků odhadnout zpoždění vlaku. Ostatně odvézt lidi bez jediné informace na neprůjezdnou trať, to už není neschopnost, to hraničí s trestným činem.

Mělo/nemělo "z pohledu obyčejných cestujících" zaznít ohlášení zpoždění zaznít již hodinu přes časem pravidelného odjezdu vlaku?
Cestující mají být o zpoždění informováni hned, jak se o něm ví. Takže když se o zpoždění ví čtrnáct dní dopředu, má být už těch čtrnáct dní dopředu na webu oznámené (proto se také vydávají výlukové jízdní řády). To, co má být vyhlášeno rozhlasem, vůbec nezávisí na době zpoždění nebo pravidelném odjezdu vlaku, ale na tom, pro kolik lidí je ta informace důležitá a jak je důležitá.
Leinad
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 687
Registrován: 8-2009
Odesláno Pátek, 29. července 2016 - 07:38:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Pokud by zpoždění bylo zaviněno závadou na vozidle, věděl jsem, že "můj" protijedoucí vlak pojede za několik desítek minut včas.
Pokud by zpoždění bylo zaviněno závadou/nehodou na trati, pak by vyšší zpoždění získal i "můj" vlak.
- za podmínky, že bys sledoval hlášení i pro "cizí" vlak (to já na prahlavním moc nedělám)

V případě závady na trati bych raději na displeji řádek typu "z důvodu závady na trati 231 v úseku Nymburk-Lysá může docházet na linkách PID S2,... ke zpožděním 5-10 minut" + pokud je to jisté, vyplnit kolonku zpoždění u konkrétního vlaku.
Leinad
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 688
Registrován: 8-2009
Odesláno Pátek, 29. července 2016 - 07:44:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

FiJi: To, co má být vyhlášeno rozhlasem, vůbec nezávisí na době zpoždění nebo pravidelném odjezdu vlaku, ale na tom, pro kolik lidí je ta informace důležitá a jak je důležitá. - rozlišujme vykecáno staničním rozhlasem a oznámeno cestujícím.
Cestujícím oznámit zpoždění jakmile je to možné(elektronicky těm s e-jízdenkou, říct v infocentru, odpovídat na otázky, pokud je na pragotronu řádek tak vyplnit kolonku zpoždění...)
Staničním rozhlasem vykecávat (kvůli akustickému smogu) až kolem času pravidelného odjezdu.
djst
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 457
Registrován: 8-2014
Odesláno Pátek, 29. července 2016 - 12:34:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

A co takhle:
"Prosím pozor, hlášení o nepříznivé dopravní situaci. Vážení cestující, z důvodu ... je v úseku .../ve stanici ... železniční provoz zastaven/výrazně omezen/omezen. Předpokládané trvání nepříznivé situace je asi do .../není známo. Vlaky ve/ze směru ... budou vedeny po objízdné trase (mimo stanici ...)/budou v úseku ... odřeknuty/budou v úseku ... nahrazeny NAD/budou o asi ... opožděny/vyčkají v ... obnovení provozu. Doporučujeme cestujícím, aby věnovali zvýšenou pozornost informačním tabulím a dalším hlášením staničního rozhlasu."

Pozn.: "budou o asi ... opožděny" se bude hlásit jen pokud je trať omezeně průjezdná (např. pouze po jedné traťové koleji), pokud je celá neprůjezdná, pak se hlásí jiná možnost

Takové hlášení se pak může hlásit po 15 minutách. Dále pak mohou přijít doplňková hlášení:
"Doporučujeme cestujícím, aby pro cestu ve směru ... použili vlak ... pravidelný odjezd ..., který odjede ze ... nástupiště (do stanice ..., kde přestoupí na jiný vlak.)" Takové hlášení by mohlo být problém tam, kde je více dopravců, co si neuznávají jízdenky.
"Vlaky ve směru ... mimořádně končí jízdu ve stanici ... Pro další jízdu použijí cestující NAD/MHD/nejbližší vhodný vlak."
"Prosím pozor, hlášení o obnovení provozu. Vážení cestující, provoz v úseku .../ve stanici ... byl (částečně) obnoven. (Přijatá opatření [odřeknutí, NAD, odklon] budou od ... ukončena.)"

pokud mi chcete poslat mail, klikněte zde
FiJi
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.45.151.26
Odesláno Pátek, 29. července 2016 - 17:27:28   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

djst: Dobrý text není takový, ke kterému už se nedá nic přidat, ale takový, ze kterého už není co vyškrtnout.

Prosím pozor, hlášení o nepříznivé dopravní situaci.

Balast, který je k ničemu. "Pozor pozor, budeme hlásat" nepotřebuju slyšet, to poznám z toho, že se něco hlásí. Úplně stačí nějaký gong, který nasměruje mou pozornost.

Vážení cestující, z důvodu ... je v úseku .../ve stanici ... železniční provoz zastaven/výrazně omezen/omezen.
"Z důvodu" na začátku je špatně. Když poslouchám hlášení, nejdřív se snažím rozlišit, zda se mne týká, podle toho vyhodnocuju informace. Až poznám, že se mne týká, začnu vnímat další informace - co bylo předtím, to jako by nezaznělo. Klidně si to můžete někdy vyzkoušet - řekněte někomu, že budete říkat různá slova, a ať co nejdřív tleskne, jakmile řeknete nějakého savce. Pak říkejte náhodná slova, a až tleskne na savce, zeptejte se ho, která slova jste říkal před tím.

Dále cestující obvykle neznají železniční zeměpis, takže "v úseku / ve stanici" většině z nich nic neřekne. Většinou samozřejmě nemůžete vyjmenovat všechny cílové nebo přestupní stanice, pak je ale jediná možnost cílová stanice vlaku, případně uzlové stanice a číslo/název vlaku, protože to jsou údaje, podle kterých cestující ten vlak identifikuje (ani to není zdaleka stoprocentní, ale je to podstatně lepší, než v úseku).

Začít tedy musíte identifikací vlaků nebo alespoň směru. "Vážení cestující, vlaky ve směru Praha" je snadné, "vážení cestující, vlaky linky S1 a ostatní vlaky ve směru Český Brod, Kolín" už je trochu krkolomnější, ale poskládá to jednou někdo v klidu v teple kanceláře a pak se to podle toho vzoru bude hlásit několik let furt dokola.

Doporučujeme cestujícím, aby věnovali zvýšenou pozornost informačním tabulím a dalším hlášením staničního rozhlasu.

Když na informačních tabulích budou užitečné informace a hlásit se nebudou nesmysly, ale to podstatné, budou cestující věnovat zvýšenou pozornost informačním tabulím i hlášení sami od sebe.

Takové hlášení se pak může hlásit po 15 minutách.
To je dobré leda tak pro slepé. Nikdo jiný nebude čekat 15 minut, aby se něco dozvěděl, pak v půlce hlášení zařve "Ježišmarjá, mámo, říkali Praha nebo Ostrava?! Já to neslyšel!" a bude čekat zase dalších 15 minut. Takovéhle informace mají být někde hlavně zobrazené, a hlášení má upozorňovat - takže má zaznít na začátku, když se zpoždění zjistí, pak při změnách, a když na nádraží přibyde větší počet cestujících (přijede vlak, autobus, metro...)
FiJi
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.45.151.26
Odesláno Pátek, 29. července 2016 - 17:28:38   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

djst: Jinak snaha dobrá, ale musíte při formulaci myslet hlavně na cestujícího a s ohledem na to, co on chce a potřebuje. Cestující se především chce někam dostat a v lepším případě ví jak, kterým vlakem. Jako první tedy musíte "zaseknout háček", dát mu takové informace, aby s jistotou věděl, že se ho to týká. Jako druhou informaci mu musíte říct, že se dostane do cíle. A teprve pak ho můžete instruovat, jak konkrétně to má udělat, aby se do cíle dostal. Každé slovo, které zazní navíc, může způsobit, že si cestující řekne "to mne nezajímá" a vypne.

Psaním informačních textů (hlavně pro weby a reklamu) se dne živí spousta lidí, mnozí z nich tomu doopravdy rozumí. Takže není problém ty texty připravit se spolupráci s profesionály, kteří k tomu mají přeci jen lepší kvalifikaci než to, že jsou držiteli In-gold.
FiJi
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.45.151.26
Odesláno Pátek, 29. července 2016 - 17:39:39   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Leinad: Nedá se to říct paušálně, kdy přesně by mělo hlášení znít. Hlášení by mělo pouze upozorňovat. Před časem pravidelného odjezdu je potřeba upozornit vždy, to je pravda. Pak také při každé významnější změně zpoždění, pokud už bylo oznámeno. Ale někdy má smysl upozorňovat i před časem pravidelného odjezdu. Třeba je někde dlouhý čas na přestup, třeba i z autobusu - pak má smysl to zpoždění ohlásit hned jak ti přestupující cestující dorazí. Nebo jede rychlík včas a po něm by měl jet s odstupem zpožděný osobák stejným směrem - opět má smysl vyhlásit zpoždění osobáku před rychlíkem, a to dokonce takovou dobu, aby cestující měl ještě dost času zjistit, jestli pro něj nebude lepší jet tím rychlíkem.

Akustický smog není způsobený hlášením jako takovým. Cestující pochopí, že nějaká informace není důležitá pro něj, ale je důležitá pro jiné cestující. Akustický smog je hlášení, které není užitečné vůbec pro nikoho, a cestující to moc dobře pozná.
Honza7887
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2397
Registrován: 8-2010

Odesláno Pátek, 29. července 2016 - 21:47:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Naruším zdejší diskusi na téma "jak se má hlásit zpoždění" svým možná trochu OT postřehem:

Letos jsem využil lákavé nabídky dvoutýdenní Jízdenky na léto. Udělal si dva týdny volno, za body v eShopu dokoupil doplatek do 1. třídy na týden (a pak navazující na další týden) a vyrazil poznávat naši vlast [happy] No, najezdil jsem toho docela dost přes 4000 km. Krom vlaků ČD jsem využil dvakrát i společnost ARRIVA Morava (Železnice Desná) a motorák S34 KŽC. Musím pochválit zaměstnance ČD, protože jsem opravdu za dva týdny neměl vůbec žádný problém. Vystřídal jsem opravdu snad všechny druhy vlaků od Pendolina (které hodnotím nejlíp, servis v jedničce se mi líbil) po Railjet, rychlík do Tanvaldu, Lovosic až po osobní vlaky. Nikde jsem neměl žádný problém a průvodčí vždy ochotně poradili když jsem potřeboval.

Co se týká jízdy a pohodlí tak nejlíp hodnotím Pendolino a nejhorší byl motoráček KŽC (s ČD jsem sice s 810 taky cestoval, ale měla aspoň vyměněné sedačky). S čistotou ve vlaku nebyl žádný problém.

Jediné problémy byly s WC. Ale jak jsem pochopil dělají to hlavně cestující co neumí po sobě spláchnout a nebo musí na záchodě kouřit. To ČD nemůžu vyčítat.

Takže celkově jsem byl s ČD spokojen a myslím, že se nemají za co stydět. Když srovnám ČD teď a před 7 lety tak je tam vidět opravdu zásadní rozdíl. Tím chci aspoň takto poděkovat všem průvodčím (bylo jich hodně) co měli se mnou za těch 14 dní tu čest se mnou za jejich ochotu a profesionalitu a přeji ČD do budoucna vše dobré a aby pokračovaly ve zlepšování služeb.

Příští rok snad zopakuji.

A na závěr něco, co jsem viděl při mé poslední cestě vlakem na WC. Škoda jen, že někteří cestující to nečtou:

(Příspěvek byl editován uživatelem Honza7887.)
T_._H_.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3701
Registrován: 8-2012
Odesláno Pátek, 29. července 2016 - 21:58:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ciwe, ten tvrdý znak místo б při pokusu napsat "хотели бы" je fakt boží... možná ten záchod znečistil nějaký Rusák, co se z toho smíchy posral [happy]
To to nemůžou aspoň dát přečíst někomu, kdo zná azbuku?
(Ovšem překlad ČD brožury o Jizerskohorské železnici do polštiny teda dopadl ještě daleko hůř.)

EDIT: ve slově опятъ je zase tvrdý znak (místo měkkého). Zdá se, že je jimi autor fascinován... a z verze "её" se špatnými "э" (já tu přehlásku nad э ani nedokážu napsat [happy]) bych se posral i já.

(Příspěvek byl editován uživatelem t_._h_..)

informuji vás, že své podezření na vaše opakované páchání trestného činu pomluvy prostřednictvím tohoto internetového diskuzního fóra dle § 184 zákona č. 40/2009 Sb. v platném znění vůči mně, dalším osobám i obchodním partnerům společností, pro které pracujete, jsem předal studentům práv a stáváte se součástí jejich projektu
Nesni
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1022
Registrován: 6-2014
Odesláno Pátek, 29. července 2016 - 22:06:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Honza7887:
Hledal jsem ve vašem příspěvku nějaký důvod pro zařazení do tématu Nejotřesnějších zážitků. Vyšlo mi tohle:

přeji ČD ... aby pokračovaly ve zlepšování služeb
Služby ČD jsou stále otřesné a je nutné je dále zlepšovat.

průvodčí vždy ochotně poradily
poděkovat všem průvodčím (bylo jich hodně) co měly

Průvodčí-muži se k vám nechovali dle vašich představ.
Honza7887
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2398
Registrován: 8-2010

Odesláno Pátek, 29. července 2016 - 22:12:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Nesni: Služby ČD jsou stále otřesné a je nutné je dále zlepšovat.

No tak vždycky je co zlepšovat. Třeba se mi líbí, že bude nový eShop [wink]

Průvodčí-muži se k vám nechovali dle vašich představ.

To je moje pravopisná chyba [happy]

Ale jinak jsem hned na začátku psal, že je to OT. ČD se tu často kritizují tak i pochvala neuškodí [wink] (Bohužel vlákno "příjemné zážitky na železnici" tady není).

(Příspěvek byl editován uživatelem Honza7887.)
Otravenej
Neregistrovaný host
Odeslán z: 141.0.15.170
Odesláno Pátek, 29. července 2016 - 22:15:30   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Osobák z Hradce ve 22.03 opět bezdůvodné zpoždění. Přípoje v Pardubicích nečekají. Díky za hodinu čekání na pardubickém nádraží. Čekej Dlouho.
Otravenej
Neregistrovaný host
Odeslán z: 141.0.15.170
Odesláno Pátek, 29. července 2016 - 22:43:40   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

A jako bonus pomalá jízda přes veksle v Opatovicích a Stéblové. A jako vrchol místo pantera vyklepaný regiohumus. Tak díky, příště radši autem.
Nesni
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1023
Registrován: 6-2014
Odesláno Pátek, 29. července 2016 - 22:45:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Honza7887:
Tak pak už jenom:
Když srovnám ČD teď a před 7 lety
Celkový dosažený pokrok je tak zanedbatelný, že je alespoň trochu patrný až při srovnání s obdobím před 7 lety.

pochvala neuškodí
Chápu, že si nechcete kazit vzpomínky na dovolenou, a dobře děláte, ale že nejhorší zážitek byl motoráček KŽC, kterým jste z těch 4000 km ujel, tipuju, 36 km, tomu se těžko věří. Všichni průvodčí znali Jízdenku na léto? Žádná zpoždění a ujeté přípoje? Vozy 1.třídy byly řazeny dle platného řazení ve všech vlacích?
Honza7887
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2399
Registrován: 8-2010

Odesláno Pátek, 29. července 2016 - 23:04:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Nesni: Všichni průvodčí znali Jízdenku na léto?

Ano

Žádná zpoždění a ujeté přípoje

Nějaká zpoždění ano, ale ujeté přípoje ne.

Vozy 1.třídy byly řazeny dle platného řazení ve všech vlacích

Jednou byla 1. třída řazena na opačném konci vlaku.

Zadejte svůj příspěvek zde
Příspěvek:
Tučné Kurzíva Podtržení Vytvořte hypertextový odkaz Vložte klipárt

Uživatelské jméno: Informace o příspěvku:
Veřejně přístupná oblast diskusních skupin. Pokud máte svůj účet, zadejte uživatelské jméno a heslo. Jinak zadejte plné jméno a heslo nevyplňujte. E-mail můžete, ale nemusíte zadávat.
Heslo:
E-mail:
Volby: V příspěvku používám HTML kód
Odkazy (URL) v příspěvku automaticky aktivovat
Akce:

Diskusní skupiny | Poslední den | Poslední 4 dny | Stromové zobrazení | Vyhledávání | Seznam uživatelů | Nápověda | Prohlížeč obrázků | Program Credits Administrace