K-report
Nabídka zaměstnání
 

Nejotřesnější zážitky na železnici Odhlásit | Diskusní skupiny | Vyhledávání
Moderátoři | Registrace | Editace profilu

Diskuse K-report » Železnice » Nejotřesnější zážitky na železnici « Předcházející Další »

  Diskuse Autor Příspěvky Stran Posl. příspěvek
Staré archivyApollo_17 660 12   
Archiv diskuse Nejotřesnější zážitky na železnici do 30. 5. 2015T_._H_. 60  30-5-15  18:59
Archiv diskuse Nejotřesnější zážitky na železnici do 01. 7. 2015Apollo_17 60  01-7-15  08:25
Archiv diskuse Nejotřesnější zážitky na železnici do 21. 7. 2015Mad_noodle2 60  21-7-15  06:40
  ClosedUzavřeno: Další diskuse již nemůžete zahájit.        

Autor Příspěvek
Peno
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2672
Registrován: 8-2004

Odesláno Úterý, 21. července 2015 - 07:00:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Jaká je šance, že nějaký uprchlík z Rakouska pojede do Německa přes Česko a ještě se zastávkou v Brně, kde si navíc vybere vlak, jedoucí z Maďarska, ve kterém se dá čekat větší koncentrace kontrol? Navíc, podle známého měl dotyčný dva velké kufry a před sebou rozložený notebook, což ilegálové také zpravidla nemají. Ale chtít po policajtech logické uvažování, je asi moc. Prostě si ho vybrali jenom podle barvy kůže, aniž by posuzovali cokoliv jiného. A to je špatně, stejně jako to, že teď mnoho umělců z Afriky nebo arabských zemí nedostává víza do EU. To už totiž snad ani není rasismus, ale iracionální strach ze všeho neznámého.

Zákaz kouření není žádná sranda[pozor]

Ares: To nejlepší z Irisbusu [wink]
honzaklonfar
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.113.251.98
Odesláno Úterý, 21. července 2015 - 07:53:30   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Peno: "ekonomický migrant z islámské oblasti" (můj vlastní, zcela korektní název) má mnoho záporných vlastností, ale minimálně jednu kladnou - NENÍ ŠOTOUŠ! Tudíž ho nezajímá ODKUD vlak jede, ale KAM jede.
Policajt, kontrolující ve vlaku, se zcela přirozeně zaměří na maníka černé pleti a ne na bábu ve strážnickém kroji, že? V případě, že by mu unikl nějaký imigrantský sígr (i takoví soudruzi mezi nimi jsou), by měl průšvih, že "nekonal"!
Závěrem bych dodal, že sluníčkoví lidé Tvého formátu rozloží euroatlantickou společnost bohužel již velmi brzy. Pak už si ale na káčku nepostěžuješ na neurvalou kontrolu muslimské policie ve vlaku. Žádné káčko nebude... A nejen káčko... Jo, a neargumentuj prosím barvou kůže! V současné době disponuji odstínem "jamajský mulat" (v nouzi dodám foto - musel bych hledat stativ)
bartik09
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.182.182.186
Odesláno Úterý, 21. července 2015 - 08:52:42   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Peno, honzaklonfar: Tak pokud chceme byt fer (netvrdim, ze mame byt fer), tak by si policajti nemeli vybirat ani podle barvy kuze, ani podle obleceni, ale ani podle toho jestli dotycny ma notebook nebo dva kufry.
Jestli chceme aby ty kontroly byly efektivni, tak si musej policajti vybirat podle nejakejch typickejch znaku. Nekdo si mysli, ze takovym hlavnim znakem muze byt barva kuze, jiny zas, ze pocet kufru mensi nez 2.
Vzhledem k tomu, ze jediny vysledek uspesneho odchytu je ten, ze uprchlika budeme zivit my a ne Nemci, tak jsem spis proto, aby kontroly byly "fer" nez aby byly "efektivni".
Aleš_Liesk.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3288
Registrován: 9-2011

Odesláno Úterý, 21. července 2015 - 09:02:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

bartik: uprchlika budeme zivit my a ne Nemci
Nikoliv, uprchlíka budou živit Maďaři, páč ho tam na základě nějaké dohody vyexportujeme (země, kde si poprvé zažádal o azyl).
A jinak náklady na živení uprchlíků jsou v podstatě zanedbatelné, třeba vězni prožerou daleko víc.

hk: bábu ve strážnickém kroji
Co když se uprchlíci budou inšpirovat Básníkama? Takovej černoch v hodonínském kroji... [rofl] Bude či nebude kontrolovanej policajtama?
honzaklonfar
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.113.251.98
Odesláno Úterý, 21. července 2015 - 09:07:01   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

AL: obávám se, že Tvůj návrh je návodný a povede k brutálnímu nedostatku hodonínských i strážnických krojů[biggrin]
Nicméně partička takových borců v krojích , kteří by si na notebooku pouštěli příslušný díl "básníků" by kontrolou jistě v pohodě prošla.
Peno
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2673
Registrován: 8-2004

Odesláno Úterý, 21. července 2015 - 10:13:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Honzaklonfar: Heh, označit mě za sluníčkáře, to jsi první. V mém okolí by to lidé, co mě znají, fakt neudělali. Ze současné imigrační vlny nejsem nikterak nadšen, ale rozhodně si nemyslím, že bychom ji nějak zastavili tím, že přestaneme umělcům z některých zemí udělovat víza, nebo tím, že budeme bezhlavě kontrolovat každého s jinou barvou kůže. Tuto vlnu je třeba utnout v zárodku, tedy v zemích, kde začala. Tam je potřeba s lidmi pracovat, tam je potřeba lidem zajistit takové prostředí, aby neměli potřebu utíkat do Evropy. To je samozřejmě problém ve chvíli, kdy existuje něco, jako Islámský stát, který vraždí lidi jak na běžícím páse. Proto říkám, že bychom své úsilí měli zaměřit právě na eliminaci takovéhoto nebezpečí a ne na buzeraci lidí, kteří už v Evropě jsou. Čímž ale také neříkám, že bychom si je tu měli nechat za každou cenu. Ale jen tak je vyhostit také nic neřeší, protože za chvíli je tu stejně budeme mít zpět.

Zákaz kouření není žádná sranda[pozor]

Ares: To nejlepší z Irisbusu [wink]
balik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2180
Registrován: 11-2002

Odesláno Úterý, 21. července 2015 - 14:08:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

honzaklonfar:
Už to vypadá, že se místopisně pohybujeme na stejných vlnách (mezi Berounkou a Strážnicú) [happy]
Před pár dny jsem podával referenci o - podle mě - korektním přístupu pohranič. policie i celkem chápavé/trpělivé odezvě pasažérů. Tož včil doplňuju, že k nekontrolování mně stačijú aj obyčejné strážnické bermudy. Asi to poznávajú podle nosa, či co ... [biggrin]

2koridor.websnadno.cz
Starý Hanák
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.197.155.190
Odesláno Úterý, 21. července 2015 - 21:18:44   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Neustále se tu probírá jak se chovají LE a SA, jak si vybírají jen lukrativní spoje.A jak se chovají ČD???Úplně stejně, možná ještě horší.potřeboval jsem se dopravit s jízdním kolem (kdykoliv během dne)do malé stanice na trati Vyškov Brno.NEMOŽNÉ.ČD na této trati neprovozuje jediný!!!osobní vlak.Proč asi....
Nemá zájem o cestující jedoucí osobákem pár stanic."Bohumínské" rychlíky nestaví v Nezamyslicích-proč asi? Ale zato stojí v Ivanovicích, kde se křižují a z zdržují rychlíky do a z Šumperku.Pro zajímavost jízdní dobu rychlíků 910, 912 s jednou zastávkou na trati Nezamyslice Vyškov je 21 minut (čas dle jř, pravidelně delší) "osobák" 4039 který staví třikrát to stíhá za 19 minut.Ony ty "šumperské" rychlíky to je něco.Pouhým nasednutím do rychlíku jako-by se člověk vrátil v čase do minulého století a to hodně, hodně hluboko.Tam by člověk nepoznal jestli je to pravidelný vlak, nebo nostalgická jízda. Hold ČESKÉ DRÁHY Auta jedou, české dráhy stojí.Jen to pražské projíždí bez zastavení:-) hold žízeň je potvora i u vlaků dělá divy.
Výpravčíxy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2435
Registrován: 11-2008
Odesláno Úterý, 21. července 2015 - 21:24:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

ad Starý Hanák: A nebude to tím, že v té trati Vyškov - Brno Os vlaky "zrušil" objednavatel, prostřednictvím KORIDu ? A nácestné zastávky obsluhuje busy, čímž se uvolnula kapacita na rychlejší spoje ( R a Sp ).
Arctia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1032
Registrován: 6-2010

Odesláno Úterý, 21. července 2015 - 22:29:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Hanak: A proc jim teda porad skladas hold? :-)

Utúlien aurë...
Honza7887
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 776
Registrován: 8-2010

Odesláno Úterý, 21. července 2015 - 22:31:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Starý Hanák: Ty osobáky se tam totiž jaksi nevejdou [wink]

Vlastním IN25 fandím modrým a vůbec se za to nestydím [kladivo]
RegioJet: Když ptáčka lapají, pěkně mu zpívají.

holt hold
Neregistrovaný host
Odeslán z: 144.76.80.171
Odesláno Středa, 22. července 2015 - 01:24:00   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Starý Hanák se konečně začne učit česky, aby nebyl jak Zahorak: http://www.mojecestina.cz/article/2009072305-hold-x-holt
Jaroslav_T
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 275
Registrován: 1-2013
Odesláno Středa, 22. července 2015 - 06:06:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Starý Hanák: nezakládá se na pravdě Vaše tvrzení, že ČD mezi Vyškovem a Brnem neprovozují jediný osobní vlak.
Os 4702 a Os 4027 jsou co?
intelpetr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3949
Registrován: 12-2011

Odesláno Středa, 22. července 2015 - 13:59:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Výpravčíxy: prostřednictvím KORIDu

Kordisu.

Řídící systém INTELO

Vítejte na PKP - tam, kde dnes znamená minulý rok[pozor]
Vlada749
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2568
Registrován: 2-2009

Odesláno Středa, 22. července 2015 - 21:50:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Starý Hanák: Kdo si myslíte, že rozhodl o zrušení Os mezi Vyškovem a Křenovicemi? Byl to někdo jiný než ČD. Ale zase na druhou stranu vám zařídil spoustu bus spojů, které můžete s radostí (dle radních JMK) využít.
Mouka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6022
Registrován: 1-2007
Odesláno Středa, 29. července 2015 - 21:15:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Tak mi uznali stížnost.

Vážený pane Moučko,

věřte, že nás velmi mrzí důvody Vámi zaslané stížnosti. Ujišťujeme Vás, že není naším cílem získávat nespokojené zákazníky.

Dne 16.7.2015 přijel vlak Os 3227 do ŽST Valašské Meziříčí v 9:32 se zpožděním 12 min. m. j. i z důvodu čekání na opožděný přípoj v ŽST Hranice na Moravě. Vlak Os 3169 má z této ŽST prav. odj. ve 9:22 a vzhledem k čekací době 15 min. musí odjet nejpozději ve 14:37 => přestup měl být zcela jednoznačně realizovatelný bez zásahu průvodčího i dispečera. Pochybení je jednoznačně na kompetentních zaměstnancích provozovatele dráhy. Správa železniční dopravní cesty, s.o. totiž dbá nad dodržováním čekacích dob a proto bude tato záležitost důrazně projednána s jejich odpovědnými zaměstnanci.

Vážený pane, omlouváme se Vám za Vámi uvedené komplikace. Věříme, že vysvětlení v tomto rozsahu i upřímnou omluvu přijmete s pochopením. Děkujeme za dosavadní využívání služeb společnosti České dráhy a věříme, že i nadále zůstanete našim příznivcem při využití veřejné dopravy.

S pozdravem a přáním pěkného letního dne


Pozn: Namísto 14:37, tam má být 9:37.
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12261
Registrován: 12-2007

Odesláno Čtvrtek, 30. července 2015 - 01:35:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Pro zajímavost jízdní dobu rychlíků 910, 912 s jednou zastávkou na trati Nezamyslice Vyškov je 21 minut (čas dle jř, pravidelně delší) "osobák" 4039 který staví třikrát to stíhá za 19 minut.
Zjevně proto, že ten rychlík má v Ivanovicích pobyt za účelem čekání na křižování s protijedoucím bohumínským rychlíkem.
Obdobná zajímavost je k vidění na trati č. 240, kdy ranní Os 4802 ujede trasu mezi Náměští a Jihlavou za dobu pouze o 3 minuty (!) delší než libovolný taktový rychlík v témže směru, přestože Os 4802 má v tomto úseku o 11 zastavení více než rychlík...

Dne 16.7.2015 přijel vlak Os 3227 do ŽST Valašské Meziříčí v 9:32 se zpožděním 12 min
Dost by mě zajímalo, co by mi odpověděli na moji stížnost, kterou bych podal, kdybych (shodou okolností rovněž 16. 7. 2015) potřeboval v žst. Střelice přestoupit z Os 4835 na Os 4408, ale přípoj by mi ujel doslova před nosem (oba vlaky se vzájemně minuly na zhlaví).
Asi by mi odepsali, že jsem se měl ohlásit průvodčímu (s tím, ať on zavolá pro vyčkání přípoje), jinak při příjezdu Os 4835 do Střelic ve 13:13 h (16min. zpoždění) přeci může přípojný Os 4408 odjet ze Střelic ve včasných 13:12 h. [crazy]
Nerozmazával bych zde onu zdokumentovanou situaci, ale poté, co jistý zdejší vysírač napsal k tomu videu příslušný komentář, jsem tu chuť nějak dostal. [satan]

(Příspěvek byl editován uživatelem David.)

http://www.youtube.com/user/DavidDopravniVidea

Zadejte svůj příspěvek zde
Příspěvek:
Tučné Kurzíva Podtržení Vytvořte hypertextový odkaz Vložte klipárt

Uživatelské jméno: Informace o příspěvku:
Veřejně přístupná oblast diskusních skupin. Pokud máte svůj účet, zadejte uživatelské jméno a heslo. Jinak zadejte plné jméno a heslo nevyplňujte. E-mail můžete, ale nemusíte zadávat.
Heslo:
E-mail:
Volby: V příspěvku používám HTML kód
Odkazy (URL) v příspěvku automaticky aktivovat
Akce:

Diskusní skupiny | Poslední den | Poslední 4 dny | Stromové zobrazení | Vyhledávání | Seznam uživatelů | Nápověda | Prohlížeč obrázků | Program Credits Administrace