K-report
Nabídka zaměstnání
 

Nejotřesnější zážitky na železnici Odhlásit | Diskusní skupiny | Vyhledávání
Moderátoři | Registrace | Editace profilu

Diskuse K-report » Železnice » Nejotřesnější zážitky na železnici « Předcházející Další »

  Dialog Autor Příspěvky Stran Posl. příspěvek
Staré archivyS4991023 540 10   
Archiv diskuse Nejotřesnější zážitky na železnici do 01. 7. 2014T_._H_. 60  01-7-14  13:06
Archiv diskuse Nejotřesnější zážitky na železnici do 13. 7. 2014Ústečák 60  13-7-14  23:06
Archiv diskuse Nejotřesnější zážitky na železnici do 22. 7. 2014Peno 60  22-7-14  18:42
Archiv diskuse Nejotřesnější zážitky na železnici do 30. 7. 2014P_z 60  30-7-14  23:51
Archiv diskuse Nejotřesnější zážitky na železnici do 04. 8. 2014Ohl 60  04-8-14  09:25
Archiv diskuse Nejotřesnější zážitky na železnici do 09. 8. 2014David 60  09-8-14  14:36
Archiv diskuse Nejotřesnější zážitky na železnici do 18. 8. 2014Nechic 60  18-8-14  10:06
  ClosedUzavřeno: Další dialogy již nemůžete zahájit.        

Autor Příspěvek
hmmm
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.25
Odesláno Pondělí, 18. srpna 2014 - 14:40:31   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Arctia: to, co čtem v černý kronice, jsou většinou jiný případy, než selhání smyslů. Zakázal bych teda veškerou dopravu, je nebezpečná. Nebo rovnou zákaz vycházení[uhoh]
Kůň
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 868
Registrován: 1-2012

Odesláno Pondělí, 18. srpna 2014 - 19:09:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Nebo rovnou zákaz vycházení

Jenže tam na vás může spadnout kus stropu. Ono vůbec se má nejlíp ten, kdo se nenarodil (přesné znění viz Švejk).

Každý má právo na můj vlastní názor.
gagarinXY
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 15
Registrován: 2-2014
Odesláno Sobota, 23. srpna 2014 - 12:15:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Vagoňák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 431
Registrován: 8-2013

Odesláno Neděle, 24. srpna 2014 - 08:04:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

gagarinXY - krásný článek, upe jsem se rozplakal...třeba ono klasické "...a nechutné záchody (Kryštof už ví, že se nesmí ničeho dotýkat)". Ano, v DB a OBB (nebo u žluťáska) vlacích jsou tak čisté záchody, že by se tam dalo operovat. Co operovat, i chleba s máslem, kterým obtáhnu zdi a okolo záchodku se pak dá jíst...Co na to říct? Má cestovat v jedničce, když už "Vlakem jezdím právě hlavně kvůli dítěti: nesnáší dlouhé jízdy autem, vlaky miluje (bezvýhradně)!" a ještě: "I přesto pořád jezdíme do Berlína rádi vlakem..." Já jezdím vlakem často a jel jsem už vším možným, ale vždy je na něčem špína - ať už od lidí, kteří prostě nemaj výchovu a nebo prostě neudržovaný vůz. Ještě jsem neviděl vyleštěný vůz - a to ani třeba ABpee (i v první třídě) který jezdilo testovací jízdy a bylo prakticky nové - prostě nikdo neutřel ani prach. Vlaky nikdy nebudou čisté - jezdí v tom lidi...leda by každej měl nějaký oblek jako v chemičce, roušku a rukavice jako v nemocnici, čepku na hlavě a mezi průchody do druhého vozu by ho vždy obstříkla dezinfekce. Vlak je buď špinavý nebo čistější - záleží čím jedete. V jedničce je spíše čistější - teoreticky.
Klima a zima - co na to říct? Píše, že jezdí pravidelně a pořád se udivuje, že někdy nefunguje klima nebo topení? Já taky jezdím pravidelně a počítám s tím, že něco fungovat nebude. Je to nějaký stroj-zařízení-elektronika atd, jezdí to pořád, pořád to pracuje, tak se to časem porouchá. Ach já zapomněl "ve Vindoboně vše funguje a je tam čisto..."
honzaklonfar
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.113.251.98
Odesláno Neděle, 24. srpna 2014 - 08:22:11   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

k tomu článku bych si dovolil zdůraznit jeden fakt - psala to ženská... Jejich vidění světa je GENETICKY jiné než u mužů. Někdy je to dobře, jindy ne. Jistě má každý spoustu příkladů z vlastního života.
Z textu usuzuji na dobře zaopatřenou maminu (bez urážky, jistě elegantní a inteligentní) z managerskou minulostí. Tedy z velké části žijící mimo reálný prostor a čas.
Ústečák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2094
Registrován: 3-2004

Odesláno Neděle, 24. srpna 2014 - 10:09:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

No, tak než si tu všichni odplivnou nad tím, jak je hrozné, že si platící pravidelná cestující dovolila kritizovat nefungující klimatizaci a špínu ve vlaku, možná bychom se mohli zamyslet nad tím, zdali v EC na sever skutečně nějaký problém neexistuje.

Právě pravidelné cesty EC ze severu a na sever ČR mě nejdříve naučily kupovat první třídu, poté přesedlat ve všech možných případech na chebáky nebo déle jedoucí děčíňáky, a pouze v tom nejhorším případě jet v EC - nejlépe v jídeláku. Mám totiž pocit, že se trochu nepodchytil nárůst cestujících na trase. Soupravy jezdí stejné jako před pěti, snad i deseti lety, nicméně cestujících jezdí laickým pohledem mnohem více. I v poměrně nečekaných časech může zbývat pouze chodbička, čemuž hojně přispívají cestující zpoza čáry. Poslední dobou (rozumějte posledních pár let) mě vskutku fascinuje, jak se někteří cestující směrem z Německa dokáží ve vlaku chovat. Klasikou je zaházení volných sedadel věcmi, neochota místa uvolňovat, spaní přes několik sedadel, boty na sedácích, v případě kupé max. čtyři lidi, zataženo, zamčeno, jakmile přijdu s rezervací místa, najednou nikdo nerozumí anglicky.

Přeplněnost se samozřejmě odráží i jinde. Běžným koloritem jsou několikaminutové fronty na toalety, když už se vám ve třetím vagonu podaří najít funkční. Z Němec jezdí vozy vskutku zaprasené, odpadky nastrkané i mezi sedačkami, na podlaze, na toaletě nejlépe vymotaný papír v neidentifikovatelné kaluži na podlaze.

Vindobona je lepší, cestuje-li člověk jedničkou, má totiž dvě. Navíc do cílových stanic doráží už poměrně pozdě, avšak přes ČR jedou kolem brzkého odpoledne, tudíž se mi, upozorňuji, subjektivně, zdá, že lidí je trochu méně, zejména o víkendu.

Navíc rakouské vagony obecně působí vizuálně nejlépe, navíc bývají bez takové té letité zažrané špíny. Naopak nejhůře jsou na tom Maďaři, a to zdaleka. České vagony společně s německými jsou kdesi uprostřed.

Snad jen tu část o rozdílných cenách v Německu a Česku moc nechápu. Kupní síla je totiž opravdu jiná a Happy Hours přilákaly do českých jídeláků opravdu hodně nových cestujících, kteří, dle mého, onen rozdíl cen v důsledku vyrovnají. Tam prostor ke kritizování moc není. Paní si totiž neuvědomuje, že normální hladina nejsou české ceny, nýbrž ceny, které platí v zahraničí.

Slovan!
kaer_morhen
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 291
Registrován: 1-2012
Odesláno Neděle, 24. srpna 2014 - 10:35:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Výše uvedený text z lidovek (sic!!!) vypotila nějaká PR manažerka z planety Praha, které se na mersilonce rozsvítilo "čas na dítě" a tak ho má, čímž splnila další úkol svého portfolia, další překážku ve svém skvělém PR životě. K pobavení dobré....
gagarinXY
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 16
Registrován: 2-2014
Odesláno Neděle, 24. srpna 2014 - 14:26:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Fascinuje mě, že postřehy normálního cestujícího zde diskutující rozcupují jako názory debilní nány, která ničemu nerozumí. Předpokládám, že prostě pracujete u ČD, protože vás nikam jinam, než do takovéhle žumpy nechtěli.
Ano, je to tak, že rakouské vlaky a soukromí dopravci mají lepší servis a jsou čistší. O opaku nemůže nikdo soudný vůbec uvažovat.

A dotaz na závěr: Co je přesně pražsky-manažersky pokřiveného na tom, že za několik set až tisíc korun, které dám za cestu mezinárodním rychlíkem, chci čisto a funkční klimatizaci?

Krize měla být hlubší, když i stále ještě naprosto neschopní pitomci mají na zaplacení internetu.
Majkl007
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.182.144.146
Odesláno Neděle, 24. srpna 2014 - 15:08:30   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

gagrinXY: a jak to "čisto" zajistit v mezinárodním vlaku, který jede několik (mnoho) stovek kilometrů a na své trase nabere cestující všech různých typů od navoňených manažerů (viz. paní pisatelka) až po upocená, smradlavá individua, kterým je všechno jedno a o nějakou čistotu se nestarají, to taky víte, pane schopný inteligente, nepracující v žumpě jménem ČD? Myslím si, že Vagoňák to ve svém příspěvku napsal dobře - vlaky nikdy nebudou čisté (jako jistě je domeček paní pisatelky) už jenom proto, že je používají lidé.
O klimatizacích nemluvím, tam souhlasím s tím, že v dnešní "technicky vyspělé" době je opravdu na pováženou, jak často nefungují. Ale to je tak se vším, a možná to bude i tím, že si tu technickou vyspělost obecně jenom namlouváme. Spíš mi to připadá, že čím novější věc, tím větší s odpuštěním sráč... a to nejen na železnici, ale všude.
Vagoňák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 432
Registrován: 8-2013

Odesláno Neděle, 24. srpna 2014 - 15:52:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

gagarinXY: myslím, že nikdo nepopírá, že OBB a soukromníci mají čistější vozy - a napsal jste to právě dobře "...jsou čistější". To je to. Čistější, ne čisté. A o tom jsem psal. Jinak mi je jedno, zda to napsala ženská nebo chlap. Jde spíše o to, že jsem ještě neviděl článek v novinách nebo na internetu, jak někdo chválí, že jel tam a tam čistým vlakem s fungující klimou a laskavým personálem. Ono psát něco pochvalného se u nás nenosí. Kritika je daleko lepší. Taky si myslím, že si paní v článku sepsala všechny negativní zkušenosti ze všech jízd a dala je do jedné, jakože to tak je pořád a běžně. Jen tak mimochodem, slavná Vindobona...několikrát po sobě jsem viděl jak jela posprejovaná. Ani okna neočistili, když už nevyměnili vagon. Ano, taky jsem koukal, že Rakušáci a nechají to vyjet několikrát po sobě...(tu samou čmáranici).
FiJi
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.113.86.129
Odesláno Neděle, 24. srpna 2014 - 15:53:23   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Zvláštní je, že v restauracích nebo nákupních centrech může být čisto, dokonce i na WC. Zřejmě se tam nevyskytují lidé...
Je známá věc, že se lidé chovají podle toho, v jak čistém a udržovaném prostředí se nacházejí. Pokud je někde čisto, málokdo si dovolí tam něco znečistit. Ale pokud už někde nepořádek je, je to zjevně neudržované, tak už se spousta lidí nerozpakuje přidat ještě svůj bordýlek. Takže záleží především na dopravci, jak to tam bude vypadat. Ano, ten nepořádek tam (většinou) nevytvářejí zaměstnanci ČD nýbrž cestující - ale je především na ČD (a ostatních dopravcích), zda tam cestující ten nepořádek vytvářet budou.
Vagoňák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 433
Registrován: 8-2013

Odesláno Neděle, 24. srpna 2014 - 16:09:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

FiJi: BINGO! Správně, ale má ten nebo onen vagon tržbu - zisk - na sebe tak velkou, aby si dovolili mu přidělit dvě uklízečky navíc, které si opravdu dají záležet, jako v tom obchodním centru? A je také trochu rozdíl uklízet WC v obchodním centru a ve vagoně. V centru může kolovat uklízečka co dvě hodiny (třeba na letištích chodí snad pořád, at tam jsou lidi nebo ne...), jenže do vagonu se dostane až v depu a to ještě ne vždy a všude.
Peta303
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1937
Registrován: 6-2005

Odesláno Neděle, 24. srpna 2014 - 16:28:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ačkoli by se to některým zdejším diskutérům tak líbilo, za zažranou špínu ani za např. mastné černé fleky* na opěradlech cestující opravdu nemohou.

*) pár let nemytá mastnota smíchaná s prachem, tvoří krásně nechutné kulaté fleky, tak typické pro Bčka z Plzně blahé paměti (a tohle se za tři měsíce, což je dle vyjádření "obálky" nejzažší doba pro čištění sedaček, rozhodně neudělá ani v tom nejparnějším létě)

Někdo zodpovídá za úklid vozů, další je přebírá, další zodpovídá za oběhy a přistavování k údržbě a další za dislokaci. Všichni tito lidé nesou nějakou odpovědnost. Nebo snad nenesou? Vždyť jen a pouze aplikace jejich odpovědnosti je cestou ke zlepšení stavu. Jsou za to koneckonců placeni, stejně jako ta uklízečka za úklid!

(Příspěvek byl editován uživatelem peta303.)
Nesni
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 87
Registrován: 6-2014
Odesláno Neděle, 24. srpna 2014 - 16:36:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

se spousta lidí nerozpakuje přidat ještě svůj bordýlek
A kam podle vás mají cestující dávat odpadky? Ve vlaku žádné popelnice nejsou a koše jsou malé. Řešením je pouze odnos odpadků průběžně během cesty.

na sebe tak velkou, aby si dovolili mu přidělit dvě uklízečky navíc
Cestující ze zahraničí platí za úsek ČD takové sumy v mezinárodním tarifu a ČD dostávají ještě navíc dotace, že to na dvě uklízečky bohatě stačí. A pak je taky samozřejmě potřeba uklízet během cesty, ne až v depu.
honzaklonfar
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.113.251.98
Odesláno Neděle, 24. srpna 2014 - 16:42:25   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ty svoje slinty si Juriji Alexejeviči strč tam, co si sedáš! I když jsi jistě velmi schopný a máš v pohodě na zaplacení internetu[biggrin]
Evidentně víš o provozu na dráze tolik, co marxová - leninová o realitě cikánských ghet...
Tu dámu jsem si dovolil nazvat managerkou, protože z jejího článku čiší nesnesitelná lehkost PowerPointu a norem kvality ISO9001 - ISO9XYZ. Tím nikterak neobhajuji MOŽNOU nefunkčnost klimatizace/topení i když ZEJMÉNA u ženských je to věc ZCELA INDIVIDUÁLNÍ a závislá mimo jiné i na aktuální pozici stěžovatelky na časové ose menstruačního cyklu... To samé platí o subjektivním vnímání čistoty. Rozdíl mezi vnímáním normálního chlapa a např. jeho pedantské tchýně je měřitelný pouze v logaritmické míře[biggrin]
Ústečák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2096
Registrován: 3-2004

Odesláno Neděle, 24. srpna 2014 - 16:43:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Jde spíše o to, že jsem ještě neviděl článek v novinách nebo na internetu, jak někdo chválí, že jel tam a tam čistým vlakem s fungující klimou a laskavým personálem.

O tom by se snad nemělo psát, ne? To by, proboha, měl být standard, ke kterému by se to mělo hnát. To přece není něco extra, za co by platící cestující měli děkovat!

Slovan!
Mouka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4838
Registrován: 1-2007
Odesláno Neděle, 24. srpna 2014 - 17:06:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ústečák: Třeba zde jsou vychvalovány vlaky soukromých dopravců.
FiJi
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.113.86.129
Odesláno Neděle, 24. srpna 2014 - 17:40:12   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Vagoňák: Obchodní centrum co dvě hodiny zavírá, aby bylo možné uklidit WC? Nebo to zvládají i za provozu? Takže vagon asi také nemusí do depa, ne? Ale hlavně to, co má vliv na to, jak se k tomu budou lidé chovat, není špína nastřádaná za dvě nebo čtyři hodiny, to jsou věci, které jsou nastřádané za léta neúdržby.
Vagoňák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 434
Registrován: 8-2013

Odesláno Neděle, 24. srpna 2014 - 18:01:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

FiJi: proč by to některá obchodní centra nezvládala? Já byl na letišti v Praze i jinde a normálně tam šla uklízečka na pány a drhnula podlahu člověku prakticky pod nohama.
Vagony musí do depa, ale ne všude je asi uklízí.
Já neříkám, že je to dobře, ale nedá se to srovnat s tím, co jezdilo v 90 letech. To se na WC nedalo ani podívat, ne tam vlést.
Ústečák: aha, a to je fakt takový problém někoho za něco pochválit? Pro vás asi jo. Kdyby někdo napsal, že jel čistým vozem a že na něj byl personál milej, tak není třeba poděkovat. Na co, že? "Já zaplatím a chci a chci a chci aby to bylo všechno super deluxe. A běda jak najdu zrnko prachu na rámu okna, hned napíšu do novin, jak ČD provozuje hnusné a špinavé vlaky". Divná logika.
Krom toho, nikdo tu paní (a kohokoli, kdo si pořád stěžuje) nenutí jezdit vlakem. Může jet busem, autem, na koni, na kole, pešky.
Lijemničák
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.200.55.6
Odesláno Neděle, 24. srpna 2014 - 18:21:33   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Fiji: Vy jste asi četl jen poslední příspěvek, jinak si nejsem jist, co tím příspěvkem chcete říci. Když se podíváte poněkud výš nad váš příspěvek(přesně je to 7 příspěvek), tak snad pochopíte, o čem je řeč. Jestli ne, nepochopíte nikdy nic.
5168
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.101.191.232
Odesláno Neděle, 24. srpna 2014 - 18:24:25   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Vagoňák: Autem, autobusem to nepujde, protože Kryštof to nemá rád.. No a na koni to moc houpe.. [happy] Tak snad nebude kluk po mamince, a vlakem bude jezdit v pohodě i v dospělosti.. [happy]
Trolleybus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2346
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 24. srpna 2014 - 18:53:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

K tomu srovnání s obchodním centrem - zažil jsem příhodu, kdy si šel jistý inteligent na záchod nejmenovaného obchodního centra zakouřit, jelikož se mu nechtělo ven na mráz. Půl minuty poté, co tam vlezl, začala někde houkat siréna. Vzápěti přiletěli dva hošani v černých uniformách a vběhli dovnitř. Za chvíli huliče vyvedli ven, s ukázkových rudým šlincem od rány nějakým obuchem přes obličej a vlekli ho pryč. Za dvě minuty od chvíle, kdy si ten osel zapálil pod požárním čidlem, bylo vyřízeno.
Co myslíte, bude tohle někdy reálné ve vlaku, aniž by kolem toho bylo plno keců, že za všechno můžou železničáři a že se snad tolik nestalo, akorát je na zemi popel, v celém voze smrad (protože to nasála ventilace) a ten spálený flek na stěně od típnutí vajgla je přece detail, ne?

Kdo se ve sporu odvolává na autoritu, bere si na pomoc paměť, a ne rozum.
Leonardo da Vinci
Mouka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4840
Registrován: 1-2007
Odesláno Neděle, 24. srpna 2014 - 19:05:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Třeba Panter a Railjet má požární čidla, ale fíra jaksi nemá za jízdy možnost tam někoho chodit vyhazovat.
Ústečák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2097
Registrován: 3-2004

Odesláno Neděle, 24. srpna 2014 - 19:12:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Vagoňák: Jak bych vám to jenom... Nu, když si zaplatím, tak vskutku chci. [happy] Chci, aby bylo čisto a aby se mnou bylo zacházeno jako se zákazníkem. Zároveň by mě zajímalo, dle čeho soudíte, že neumím pochválit. To totiž ani vědět nemůžete. Předmět diskuse je totiž trochu jinde.

Mimochodem, věta: "Krom toho, nikdo tu paní (a kohokoli, kdo si pořád stěžuje) nenutí jezdit vlakem" je do zlatého fondu. To je totiž přesně ono, ten rozdíl přístupu a základní důvod, proč se neshodneme. Ta věta je prazákladem problémů v přístupu k zákazníkovi v českých službách obecně. Tak. A tímto bych tuto debatu ze své strany pomalu ukončil. Naštěstí s vědomím, že se situace sice velice plíživě, ale přece jen lepší.

Slovan!
Peta303
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1938
Registrován: 6-2005

Odesláno Neděle, 24. srpna 2014 - 21:05:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Trolleybus - já úplně stejně doufám, že se u ČD naučí vyhazovat dobytky s basou piv...
Lexa_karel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 847
Registrován: 12-2009
Odesláno Neděle, 24. srpna 2014 - 22:02:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

K čistotě souprav do a z Němec - jezdím pravidelně EC 178 z Prahy do Děčína. Zapatlaná okna (všechna, včetně dělící stěny kupé) jsou zde základní normou (čisté otisky mastných rukou, žádná rozmytá špína). Naposledy byl i plný koš v kupé, madlo pod oknem na chodbě ulepené. To vše po přistavení z ONJ.
Takže - co si do Německa posíláme, to nám vrací zpět.
Obálka zaslána, v odpovědi obecné fráze a v reálu žádná změna k lepšímu.
Cestující se mnohdy chovají jako dobytek, o tom není pochyb - ale jak již někdo uvedl - někdo je placen za práci (kterou neodvedl), jiný zase za přejímku (kterou neprovedl), další zase podepsal fakturu firmě k proplacení (za práce které nikdo neudělal).

Pochvala dnes patří fírům R975 a dopravákům za zvládnutí přípřeže s mini zpožděním[ok]
5168
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.188.140.45
Odesláno Neděle, 24. srpna 2014 - 23:24:19   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ústečák.; Opravdu by jste potřeboval pár let v provozu.. Bo jenom dnešní odpolední zážitky na "hlaváku". . Cestujicí doběhne " budějc rychlik" (2 minuty po odjezdu) a co udělá? No přece zásadně má v prdel. voj.., neb za dobrotu.. [crazy] Večer návrat ešusem k domovu.. Jdu po "slečně" na WC a co tam po ní zůstalo.., tak to bylo jak od "dospělého' chlapa!! No stačilo použít jenom tlačítko.. Pak nadavej na ČD.. Dále ve vlaku 649 parta (4) slušně upozorněna, že jsou v jedničce.. Vlakvedoucí se dozvěděla, že je pí.. atd. Tak kur.... , co chcete po těch lidech na tom vlaku?. Neb každej zaměstnanec v dnešní době musí držet ústa, protože cestující má vždy pravdu a nedej bože mu říct zavři za sebou dveře, spláchni WC, atd... [blush]
Vlada749
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2448
Registrován: 2-2009

Odesláno Pondělí, 25. srpna 2014 - 13:16:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

5168: [ok]
Ústečák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2098
Registrován: 3-2004

Odesláno Pondělí, 25. srpna 2014 - 13:49:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Já vím, že tací existují, denně se s nimi setkávám. Ovšem pokud člověk dělá s lidmi, musí umět přepnout. Pokud to neumí, nikdo ho na dráze nenutí dělat, může kupříkladu jít dělat dřevorubce a celý den komunikovat s pilou. Nicméně když já se chovám slušně, totéž očekávám od pracovníka drah, na jehož plat několika cestami přispívám. To však rozhodně není pravidlem. Rovněž kritizuju nepořádek systémový. Je mi jasné, že když dobytek vylije v Drážďanech pivo na podlahu kupé a já nastupuji v Ústí, moc se toho udělat nedá. Avšak je-li špína zažraná léty podúdržby, setkávám-li se neustále s přemraženými či neklimatizovanými vozy, kde průvodčí na problém odvětí něco ve smyslu: "Tak si jeďte chebákem za hodinu," to už neberu.

A takový příměr. Od svých patnácti let jezdím každý rok na dětské letní tábory. Nejdříve jako praktikant, poté jako vedoucí, v posledních letech dokonce čas od času jako instruktor na lyžák v zimě. Pravda, není to moje zaměstnání, dělám to rád a za pakatel, který v podstatě dorovná mou útratu za dobu, kdy vedoucího dělám. A to byste viděli, s čím se člověk setká. Hovno vedle záchodu není výjimkou, většinou to bývají i daleko větší chuťovky, zejména od dospívajících slečen, to jsou ta největší prasata. Každopádně na základě podobné zkušenosti prostě nemůžu pérovat všechny děti bez výjimky. Vždycky tam je totiž většina, která se chová slušně. A ta si takový přístup nezaslouží. Jak říkám, když člověk práci s lidmi nezvládá, tak by se na ni měl vykašlat.

Celé to shrnu: Nezastávám se těch, kteří dělají bordel. Nicméně drtivá většina cestujících je slušná, jsou to zákazníci, kteří platí za službu, a tak by se s nimi mělo zacházet. Rozhodně by to neměli odnášet za hulváty, a to byť zpruzelostí nebo neochotou lidí, kteří tam jsou kvůli a díky nim.

Slovan!
Jirkaxxxl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2391
Registrován: 3-2010

Odesláno Pondělí, 25. srpna 2014 - 20:34:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Je pravda, že někteří cestující se chovají hůř jak Kalousek. Ale jsou to naši klienti, takže i pytel brambor v uniformě musí za svůj plat zachovat určitou formu, byť nesouladnou k chování cestujícího.
pytel brambor
Neregistrovaný host
Odeslán z: 46.135.48.253
Odesláno Úterý, 26. srpna 2014 - 08:05:27   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Jirkaxxl: Běž už do [zadnice], ty hroudo hlíny za kniplem, co neumí do deseti napočítat, na D3 mu musí radit vlakvedoucí, pro neschopnost je uklizen na posun a o těch tvých projetých stůj nemluvě ... že se v tom nepoznáváš? Ale ano, jsi to ty, stejně jako já pytel brambor ;-)
Hroch.R420
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 490
Registrován: 8-2011

Odesláno Úterý, 26. srpna 2014 - 09:41:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

ad 5168: ano ,to jsou všechno příklady toho,kdy cestující jsou spíš prasata ne lidi. Ale proto jsou (nebo mají být) lidé,kteří tohle odstraní,aby další zákazník mohl mít pocit,že je zákazník. Nebo snad pokud v restauraci někdo poleje ubrus tak ho tam personál nechá celý den a hostům řekne " tak se běžte najíst jinam"?
RadekŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5265
Registrován: 4-2003

Odesláno Úterý, 26. srpna 2014 - 11:42:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Cestujicí doběhne " budějc rychlik" (2 minuty po odjezdu) a co udělá? No přece zásadně má v prdel. voj.

A průvodčí místo aby tam stál (dá se předvídat, kam +-lidi doběhnou) stojí úplně někde jinde, nechá otevřené svoje dveře, dokráčí zavřít ty po cestujícím a pak se klidným krokem zkušeného drážního zamce vydá k těm svým (přeci nebude zpátky za jízdy procházet vozy) a zpoždění naroste z dvou na pět minut. Důsledek toho, že zamci ČD rostou jak dříví v lese...



Jdu po "slečně" na WC a co tam po ní zůstalo.., tak to bylo jak od "dospělého' chlapa!! No stačilo použít jenom tlačítko..

Jenže nejen pro tu slečnu představuje výlet na jakýkoliv veřejný záchodek poměrně velký stres. Je tak těžký pochopit, že to tlačítko třeba nenajde ? Tyhle věci rozhodně nejsou udělány bůhvíjak ergonomicky -nedávno jsem v nějakým voze zkoumal asi třičvrtě minuty, jak se to splachuje a nechybělo málo, abych taky nechal nespláchnuto.

Pryč s režimsty, ekologisty a sandálisty !
Nudíte se ? Svolejte meeting !
Že jsem politicky nekorektní ? No a co ? [zadnice]
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10806
Registrován: 12-2007

Odesláno Úterý, 26. srpna 2014 - 11:49:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Cestujicí doběhne " budějc rychlik" (2 minuty po odjezdu) a co udělá? No přece zásadně má v prdel. voj.., neb za dobrotu..
Možná s vědomím, že vagóny, ve kterých běžně jezdí (pokud nedobíhá), mají zavírání dveří automatické?

Proč nikde na dveřích vagónů bez automatického zavírání dveří není uvedeno upozornění/prosba, ať lidé za sebou dveře zavírají, hm?
(není snad povinností každého cestujícího, aby věděl, které dveře se zavírají automaticky a které ne; notabene když některé automaticky zavírané dveře se ani ručně zavřít nedají - viz např. 460/560).

http://www.youtube.com/user/DavidDopravniVidea
průvodčí
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.103.221.23
Odesláno Úterý, 26. srpna 2014 - 12:55:47   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

David: A proto mi milý cestující s oblibou zavírají dveře na 854,810, Bdmtee a pod.. :D ale na R, kde ty "Béčka" snad nikdy nezavíraly. tak tam jako by se snimi roztrhl pytel.

RadekŠ: Ono když naši milý cestující servou všechny nálepky, které jsou na tom WC tak je to pak těžké. A kde potkáváte takové vlakové čety, že mají tenhle systém. Minule jsme taky čekal u dveří, které jsou nejblíže podchodu, bohužel nezavírač přiběhl přesně z druhé strany, kde nejspíš přeběhl koleje a dveře zůstaly, dveře zůstaly otevřené.

Hroch.R420: A to mám během dejme tomu 3 hodinové cesty chodit po soupravě s kýblem vody a hadrem abych utřel okna, skla a stolečky a se smetákem a zametal pod lidma...? Vlakový čety mají dost svých starostí na to aby ještě dělali takovýhle věci. Stačí že průběžně vyhazuju ze sedadel zbylé lahve, papíry apod. Nehledě na 4 vozové soupravě jsem vůbec rád, když ji v některých mezistaničních úsecích projdu celou a není problém dělat na takovém dlouhém vlaku revizi třeba 40-50 minut, po nějaké stanice, kde vystoupí většina lidí a většina zas naleze. Do toho někde stavíte, jdete pozavírat dveře, fíra nervozně ze dveří ukazuje na hodinky... (chtělo by to blicícho smajlíka)
Persink163054
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 282
Registrován: 11-2012
Odesláno Úterý, 26. srpna 2014 - 13:21:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Co se týče WC je opravdu problém s umístěním příslušných tlačítek.

Jedu z práce, regionova. Pán si otevře, automaticky koukne kde je mísa a tím má zavření a zámek v tu chvíli za sebou. A hledá. Upozorním že za zády. A ted ne aby se otočil a zmáčkl, kouká do prostoru o uhlu 180 stupnu před sebe (kroutí hlavou a nevidí nic), opět opakuji:Máte to za zády. V tu chvíli se otočí o 270 stupnů (stačilo by změnit směr a otočit o 90 stupnu), nakonec najde, ale nezamkne se, protože si nepřečte pojem zámek. Pak se diví že v nejlepším tam vleze slečna (to už jsem vystupoval a předpokládal že vystupuje taky, jinak bych ji upozornil.

Podobné to je v řidičáku (954).

Jen si říkám když se tohle montovalo, kde byly ti psychologové, protože bud se spletli, nebo nechápou jak uvažuje člověk.

Výše uvedený popis s malými odchylkami vídám zhruba 2xdenně, podle toho jak moc cestuju. Ale obecně se dá říct že k tomuto jevu dochází pouze pokaždé když já jedu tím vlakem.

Přitom stačí si to přečíst.
K12V170DR
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 49
Registrován: 4-2014
Odesláno Úterý, 26. srpna 2014 - 13:28:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Persink163054: Vlezu na WC mám tlačítka přímo před sebou... [lol] A to že v dnešní době lidi nečtou a musí se navádět nebo myslet za ně je smutná ovšem realistická věc. Jak řiká kamarád, stádo ovcí.
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5567
Registrován: 3-2007
Odesláno Úterý, 26. srpna 2014 - 13:37:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Z toho je ovšem JEDINÁ cesta ven, když nechcete zavést povinné školení pro zájemce o cestu vlakem : Sjednotit pokud možno (a sjednocovat) ta ovládání dveří, WC a podobně. Tohle zjevně žádného úředníka dopravce nepálí a ani ho to nenapadne. To jde o zadání jasných požadavků při objednávání nových motoráků, ešusů, Panterů,Raijetů, rekonstrukcí a ne "každý pes jiná ves".
Persink163054
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 283
Registrován: 11-2012
Odesláno Úterý, 26. srpna 2014 - 13:58:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

K12V170DR:Ano, já je mám taky. A i ti co nevědí, jenže po otevření dvěří instinktivně kouknou kde je mísa a v té chvíli už to neplatí a pak hledají.

Mladějov:Naprostý souhlas, nedávno to někdo psal v deníku Metro. V jednom čísle někdo vynadal DPP, v druhém čísle reakce shodná s tvojí. Je to každý pes jiná ves a to mate
Ústečák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2099
Registrován: 3-2004

Odesláno Úterý, 26. srpna 2014 - 14:05:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Problém je, že my všichni, co zde diskutujeme, máme o železnici jakýsi vztah, a tak nám některé věci přijdou samozřejmé. Nicméně běžný cestující se vlakem vrací z práce, ze školy, jede na služební cestu nebo za výletem. Vlak pro něj není oblast zájmu, ale prostředek, kterým se potřebuje někam dostat. V hlavě má spousty jiných věcí, nicméně dráha se ho soustavně snaží někde načapat. Dveře a hajzly jsou úplně typickej příklad.

Dveře: Většinou se pro cestujícího dělí na lámací a posunovací. Lámací se dělí na ty, které se zavírají samy a ručně zavřít nejdou, na ty, které se musí zavřít ručně, a na ty, které se dají zavřít ručně a zavírají se automaticky. Posuvné jsou taky dobré. Na tlačítko, tedy automatické, přičemž v různých typech ono tlačítko vesele cestuje po stěnách, sloupcích u dveří, tyčích a dveřích samotných. Někde tlačítko dveře otevře i zavře, někde je třeba na zavření speciálního tlačítka, dvoukřídlé dveře se jednou otevírají celé, podruhé jen půlka. Případně se předsuvné dveře otevírají zase manuálně lehkým zabráním za kličku, musí se táhnout a páčit, a tak dál. Uvnitř vlaku jsou dveře na několik druhů tlačítek, na kliku, případně na téměř nereagující fotobuňku.

Záchody jsou pak navrhovány naprostými diletanty, každý je jiný, změť různých tlačítek, které jsou při přestupu z jednoho typu vlaku do druhého, případně i v rámci jedné soupravy, rozházeny zcela nahodile po celém prostoru toalety. Většina lidí, hlavně žen, používá toaletu ve vlaku opravdu pouze v krajním případě, a není nic lepšího, než se dopotácet kupříkladu v Regionově v minutě dvanácté na záchod a ještě hledat, co všechno a v jakém pořadí se musí zmáčknout. Tam už chybí opravdu jen kapitán Picard.

A v tomhle nesmírném, neskutečném bordelu navíc nahodile řvou průvodčí cosi o hovadech, která neumí zavřít dveře, případně jim lomcují s dveřmi, které se zavírají automaticky.

A pak člověk přijde sem a přečte si, jaký že je cestující blbec, že se v tom nevyzná. No, já nevím. Jestli ti blbci nejsou náhodou taky někde jinde.

Slovan!
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10810
Registrován: 12-2007

Odesláno Úterý, 26. srpna 2014 - 14:14:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

někde je třeba na zavření speciálního tlačítka, dvoukřídlé dveře se jednou otevírají celé, podruhé jen půlka.
... a u některých typů vozidel (471, 814) dokonce platí obě varianty, závislé na tom, zda jde o vozidlo ze starší či z novější série...

Další nejednodnou věcí je funkce "stisknu-li tlačítko otevírání dveří ještě před zastavením vlaku, otevřou se dveře poté, co vlak zastaví"? Nutno dodat, že např. ani v Rakousku toto není jednotné (u Talentů by se dveře otevřely, u Desir nikoliv).

P. S. Co se týče WC, tak jako nejpitomější případ mi přijde řada 840 a ručně zavíratelné dveře (ačkoliv "čudlíků" je tam jinak mnoho), navíc zavíratelné dost ztuha.

http://www.youtube.com/user/DavidDopravniVidea
1510015
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1533
Registrován: 1-2010
Odesláno Úterý, 26. srpna 2014 - 14:25:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

stisknu-li tlačítko otevírání dveří ještě před zastavením vlaku, otevřou se dveře poté, co vlak zastaví
To jsem vyzkoušel u Pantera. Asi 5s před zastavením jsem to zmáčknul, on zastavil, dalších 5s nic, zmáčknu znova, zase nic. Chci zmáčknout ještě, najednou se to otevře...

seznamy 843, 943, 842, 362
YouTube kanál
RadekŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5266
Registrován: 4-2003

Odesláno Úterý, 26. srpna 2014 - 14:28:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

to že v dnešní době lidi nečtou a musí se navádět nebo myslet za ně je smutná ovšem realistická věc.

Vžijte se do situace člověka, který jde lehce vystresován (močit a kálet v cizím prostředí je stres pro jakýhokoliv savce) na vagónový hayzl, kde třeba nebyl 2 roky a vypadá to úplně jinak, než Geberit u něj doma a ještě je k tomu zavřenej v nějaký se pohupující kobce a na polici v kupé musí nechat svůj kufr.

Neposuzujte to objektem šotouše, ale běžnýho člověka. Ten má kolikrát problém najít i tlačítko ovládání dveří anebo mu třeba nemusí být zřejmý systém číslování perónů.

Pryč s režimsty, ekologisty a sandálisty !
Nudíte se ? Svolejte meeting !
Že jsem politicky nekorektní ? No a co ? [zadnice]
Vagoňák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 439
Registrován: 8-2013

Odesláno Úterý, 26. srpna 2014 - 14:49:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

RadekŠ: naprosto souhlasím! Já jsem ze staré školy, znám dveře na kliku, páčku na zamknutí a "splachování" pedálem. Teď přišly regíny, šarky (a jiná city a regio zvířátka) a záchod připomíná velín jaderné elektrárny. A kdyby byl alespoň někde na konci vozu, ne oni jej dají doprostřed vagonu, aby na to mohli koukat všichni přicházející, procházející, cyklisti a matky s kočárky. A když jede regína nebo šark narvaný kolama a kočárama(u nás běžná věc, proč by dráhy posilovali spoje, že), tak se na záchod dá dostat jen stylem "promiňte...můžu?...pardon...děkuji..." no a pak už všichni sledují jen vás, jak se motáte na wc a hledáte která páčka.
Strhané nálepky u tlačítek - no to je taky nápad - nálepka! Idiot vymyslel. Dřív plastový štítek čytřma šroubama přidělaný. Výdrž - věčnost. Samolepka - prvních pár km.
Ale koukal jsem, že třeba v nových vozech ABpee jsou dva záchody a kupodivu mají normální dveře s klikou a zamikací páčkou [proud]
RadekŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5267
Registrován: 4-2003

Odesláno Úterý, 26. srpna 2014 - 14:54:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

A kde potkáváte takové vlakové čety, že mají tenhle systém

Na ty debatovamé Budějice. Vyšší dívčí je podat kolo do BDflmpsvz.

Pryč s režimsty, ekologisty a sandálisty !
Nudíte se ? Svolejte meeting !
Že jsem politicky nekorektní ? No a co ? [zadnice]
Aleš_Liesk.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2330
Registrován: 9-2011
Odesláno Úterý, 26. srpna 2014 - 15:50:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Dřív plastový štítek čytřma šroubama přidělaný. Výdrž - věčnost.
Jó, bejvávalo...
Dneska nevydrží ani cedule na mašinách [sad]
(pokud to teda není samolepka [proud])
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3875
Registrován: 5-2007
Odesláno Úterý, 26. srpna 2014 - 16:09:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Vagoňák: Ešte raz, Ovládanie WC "vzor Apollo 11" sa umiestňuje spravidla iba na tie WC, u ktorých je predpoklad ovládania invalidom...
Vagoňák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 440
Registrován: 8-2013

Odesláno Úterý, 26. srpna 2014 - 16:24:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Asdf - ok beru, tak ať jsou ve vlaku alespoň dva záchody, druhej normální (např. v regíně v části 814 a ve žralokovi někde jak je 1 třída. Jeden záchod je málo. A to stačí aby mu zamrzly všechny CD ROMy a můžete tak leda do gatí...
kulhající_nosorožec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8
Registrován: 5-2012
Odesláno Úterý, 26. srpna 2014 - 17:12:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ty svoje slinty si Juriji Alexejeviči strč tam, co si sedáš! I když jsi jistě velmi schopný a máš v pohodě na zaplacení internetu[biggrin]

Na úrovni. Předpokládám, že by si slinty měli někam strčit i lidi, co zkritizují něco shnilého na dráze, že? A takové ty řeči "že si to přece lidi zničili, pochcali apod. sami" - tak pokud to pánové železničáři nezvládáte, tak to nedělejte. Letadlama už dneska jezdí stejný plebs jako vlakem, "obratové" časy mají mnohdy ještě našponovanější, ceny letenek jsou pomalu nižší než mezinárodní jízdné a přesto tam není zažraná špína. A taky vás tam nikdo (alespoň ne doslova) nepošle do hajzlu (jak je to tady ve zvyku a na dráze jakbysmet). Protože by to byl pro takového zaměstance jeho poslední let.
Martin_b
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 588
Registrován: 12-2007
Odesláno Úterý, 26. srpna 2014 - 20:41:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

K nechuti lidí číst, mám pěknou příhodu. K okýnku přišla paní asi tak 40 let s dotazem kdy jí jede vlak. Pokladní jí odpověděla, paní se zeptala kdy jede další a kdy potom, a asi po třetí otázce jí pokladní ukázala na velkou tabuli s odjezdy vlaků, že si tam může vybrat. Paní ani nehla hlavou s tím, že se v tom nevyzná. Pokladní na to, že jí to klidně vysvětlí, ale paní jí odsekla, že se to nechce učit, a ať jí to řekne ona.
5168
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.188.235.17
Odesláno Úterý, 26. srpna 2014 - 21:10:46   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Tak všeobecně: Tak pokuď je ve vlaku nepřádek, tak určitě většinu z nás to také štve.!! Ale bohužel někteří občané považujou za běžnou věc, že přec zaplatil a ČD jsou tu od toho, aby to co jsem tu nadělal dal někdo cajku.. Ano dopravce zajistí úklid soupravy, ale pokuď se někteří lidi budou chovat jak prasata, tak prostě nikdy nebude na alespoň chvalitebné.. Dále obrat letadel/ vlak.? No tak "ešus" v Praze točí zpět na BN, atd. za 10 minut (3-4 min. zpoždění z důvodu výluk).. Tak jak tedy má proběhnout uklid za cca. 6-7 minut? 2x471 se opravdu nedá uklidit, tak jak by jsme to všichnrádi... Holt je potřeba zrušit tyhle kámoš firmy, a zajišťovat si úklid vozů v rámci depa.! To by se ušetřilo peněz...!! Ad letadlo.; Tak většina letadel má na obrat alespoň 90-120 minut.. Tak pročistit letadlo 737 pro 168 pasantů není takovej problém.. A hlavně v tom letadle se chovaj o trošíčku slušněji. Neb tam maj sevřenou prdel.. Neb Kpt. je ten co je doveze ve zdraví domu.. ale ten strojvedoucí také musí dojet v čas.. Neb každé zpoždění je zaznamenáno, případně ohodnoceno..
RadekŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5268
Registrován: 4-2003

Odesláno Úterý, 26. srpna 2014 - 21:19:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

K nechuti lidí číst, mám pěknou příhodu

Z těch infotabulí bude mít problém nemalá část populace zjistit i pro šotouše tak triviální věc, jaký vlaky jedou z Prahy hl.n. do Kolína.

Pryč s režimsty, ekologisty a sandálisty !
Nudíte se ? Svolejte meeting !
Že jsem politicky nekorektní ? No a co ? [zadnice]
RadekŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5269
Registrován: 4-2003

Odesláno Úterý, 26. srpna 2014 - 21:48:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

le pokuď se někteří lidi budou chovat jak prasata, tak prostě nikdy nebude na alespoň chvalitebné..

Krucifix [pozor], to je tak těžký pochopit, že když nechtěně rozleju Colu, tak fakt člověk nevozí hadr+kýbl nebo mop a těžko to utřu posledníma dvěma papírovýma kapesníčkama ? A ten zbytek je o pravděpodobnosti a počtu lidí vystřídajících se ve voze za určitý čas. Malý dítě taky opatlá okno, než řeknete švec -neměli by s sebou rodiče vozit Okenu a jelenici ?

Tak většina letadel má na obrat alespoň 90-120 minut.. Tak pročistit letadlo 737 pro 168 pasantů není takovej problém.. A hlavně v tom letadle se chovaj o trošíčku slušněji.

To platilo tak před 15 lety.

Pryč s režimsty, ekologisty a sandálisty !
Nudíte se ? Svolejte meeting !
Že jsem politicky nekorektní ? No a co ? [zadnice]
pro 1510015
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.71.116.240
Odesláno Úterý, 26. srpna 2014 - 22:20:24   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

1510015 Číslo příspěvku: 1533
"stisknu-li tlačítko otevírání dveří ještě před zastavením vlaku, otevřou se dveře poté, co vlak zastaví
To jsem vyzkoušel u Pantera. Asi 5s před zastavením jsem to zmáčknul, on zastavil, dalších 5s nic, zmáčknu znova, zase nic. Chci zmáčknout ještě, najednou se to otevře..."

To je v pořádku. Po zastavení fíra zkontroluje, zda jsou splněny podmínky pro bezpečný výstup kaštanů a teprve pak dá čudlíkem souhlas k otevření dveří.
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7634
Registrován: 10-2003

Odesláno Úterý, 26. srpna 2014 - 23:27:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

RadekŠ: Fakt se mi líbí, jak z každé vaší reakce na cokoliv, přímo sálá, jak na dráze dělají jen idioti, kteří nejsou schopni pochopit, že zákazník je pán, i když přijde se sebevětší blbostí. Jasně, zákazník je pán, ale pokud vychodil alespoň základní školu, tak by určité věci mohl zvládnout. Kam ten svět spěje.

Proti lži se člověk strašně špatně brání, protože když se lež pěkně řekne, tak vypadá jako pravda, a někdy je problematika tak složitá, že lidé nevědí, co je pravda a co ne.
Radim Jančura ...asi o sobě...
Hroch.R420
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 491
Registrován: 8-2011

Odesláno Úterý, 26. srpna 2014 - 23:49:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

průvodčí:
Hroch.R420: A to mám během dejme tomu 3 hodinové cesty chodit po soupravě s kýblem vody a hadrem abych utřel okna, skla a stolečky a se smetákem a zametal pod lidma...?


Píšu někde,že to má dělat zrovna průvodčí??? Zákazníkovi je jedno kdo to udělá,stejně jako je mu jedno jestli ten ubrus v hospodě vymění pingl nebo šatnářka.
Nesni
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 90
Registrován: 6-2014
Odesláno Středa, 27. srpna 2014 - 00:00:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

průvodčí:
chodit po soupravě s kýblem vody a hadrem abych utřel okna
V jednom dokumentu o čínských železnicích říkali, že průvodčí vždy ve stanici otírají vnější kovová madla vedle dveří. Něco podobného byste asi mohl dělat, doslova byste "leštil kliky"[happy].
RadekŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5272
Registrován: 4-2003

Odesláno Středa, 27. srpna 2014 - 00:25:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Fakt se mi líbí, jak z každé vaší reakce na cokoliv, přímo sálá, jak na dráze dělají jen idioti

Díky. Já Vás ale zklamu - vůbec si to totiž nemyslím. Konduktér samozřejmě nemůže za to, že někdo z GŘ nechal z vozů vymontovat dálkový zavírání. Ani za to, že mu někdo neukázal, jak se třeba stojí u vlaku. Ty výpady vůči zákazníkům, z nichž je 99,5% slušných (kór v ČR) jsou ale docela hloupé.

Pryč s režimsty, ekologisty a sandálisty !
Nudíte se ? Svolejte meeting !
Že jsem politicky nekorektní ? No a co ? [zadnice]
hmmm
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.25
Odesláno Středa, 27. srpna 2014 - 07:28:36   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Vagoňák: "i chleba s máslem, kterým obtáhnu zdi a okolo záchodku se pak dá jíst"

pán je evidentně fajnšmekr[biggrin]

"dráhy posilovali, zamikací páčkou"

ááá, už chápu...

"já úplně stejně doufám, že se u ČD naučí vyhazovat dobytky s basou piv..."

já doufám, že ne. Takoví totiž, jedouc většinou z DE, přináší ČD za jednu cestu asi to, co Ty za rok :-)

A kdo jel někdy vlakem v civilizovanejch zemích, tak ví, že malý koše jsou prostě všude. Zas ten vlak jaksi nemůže být jedoucí popelnicí. No tak co, posbírá se to, až to dojede. Oni tam jsou zase cestující zvyklí nechávat noviny pro další, atd., takže to je vlastně i ekologický (ano, zažraná špína je jiná věc).
Btw. viděli jste někdy, jak vypadá letadlo po výstupu cestujících po longhaulu?
honzaklonfar
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.113.251.98
Odesláno Středa, 27. srpna 2014 - 08:00:36   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

kulhající_nosorožec: nenech cloumat zlost svým majestátem! Já jsem NIKDY NEBYL, NEJSEM a NEBUDU zaměstnancem ČSD, ČD ani SŽDC. Jen jsem za svůj život najel statisíce kilometrů vlakem jako cestující (hlavně po ČSR, ČSSR, ČSFR a ČR, pár tisíc i zahraničí) a mohu tudíž trochu čerpat ze svých zkušeností. A tak jsem vyjevil svůj názor, že poznatky autorky článku nemusí být úplně relevantní a jsou patrně zkresleny jejím subjektivním náhledem na věc. Nic víc, nic míň.
K těm letadlům - zde má špína řádově menší šanci se na palubu dostat, že? A k úklidu paluby bych dodal jen tolik, že neznám počty pracovníků úklidové firmy, ani plán úklidu, takže nemůžu hodnotit. Ale souhlasím s tím, že lidi jsou dobytek i v letadlech. Když jsem naposled vylézal z letadla na Mallorce (seděli jsme kousek za odtokovou hranou křídla), tak jsem nevěřil svým očím!
Aleš_Liesk.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2332
Registrován: 9-2011
Odesláno Středa, 27. srpna 2014 - 08:47:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

jak vypadá letadlo po výstupu cestujících po longhaulu
Odposlechnuto z vysílačky staničního (pardon, vlastně letištního) personálu při čekání na reklamaci kufrjošky:
"Chrr chrr, pošlete mi další úklid na Cé sedum, přiletěla s tím nějaká banda studentů a to letadlo je zasraný jak prasečí chlív"

Za pár vteřin se okolo kanceláře prohnalo stádo mladých Španělů a když se usadil prach [crazy], tak na zemi ležely papírky, pytlíky, ...
(že to donesli až k odběru zavazadel... nebo jestli se ta stopa táhla už od Cé 7?). No a za pár minut, při chůzi okolo pásu s kufry, co už leželo na zemi? K tomu neskutečný hluk (jasně, když mám v uších špunty, v nich 90 dB duc-duc, ten druhý totéž, tak se musí řvát, abychom se slyšeli)
Sim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2945
Registrován: 11-2009

Odesláno Středa, 27. srpna 2014 - 10:11:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

hmmm > mno, ono je to o te elementarni logice a vstricnosti na obou stranach; me nevadi, ze jsou kose ve vlaku male (spis naopak, aspon mam kam dat nohy), ale je potreba to nejak resit - zvlast, pokud ve vlaku funguje roznaska jidla.
Pokud ve vlajkove lodi modrych dostanu na sve misto jidlo v plastu, da se predpokladat, ze po konzumaci z toho budou pomerne neskladne odpadky, ktere nebude kam dat. A prestoze kolem chodi spousta personalu, nikoho z nich netrapi, ze uz hodinu je na stole hromada neceho, s cim si cestujici proste nema sanci poradit. Proste nezajem... hlavne ze za chvilku tam projde dvouclenny promo tym s mikromagnumem za dvacku.
Nerikam, ze u zlutych je to vzdy v naprostem poradku, ale aspon je system nastaven tak, ze obsluha ma v naplni prace i odnos odpadku. A absence teto sluzby je vnimana jako nedostatek.

ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7637
Registrován: 10-2003

Odesláno Středa, 27. srpna 2014 - 11:21:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

RadekŠ: že mu někdo neukázal, jak se třeba stojí u vlaku.

Dokonce je přímo nařízeno, že by se mělo stát u 1.tř. To že je řazena, jinde než podchod tak za to já nemůžu. Osobně se mi to zdá také přitažené za vlasy, zvlášť u příměsta, ale někteří lidé se v kontrole tohoto přímo vyžívají. Zastávám názor, že k většímu užitku jsem, třeba na hlaváku v Praze, uprostřed nástupiště, než kdesi na konci.

Proti lži se člověk strašně špatně brání, protože když se lež pěkně řekne, tak vypadá jako pravda, a někdy je problematika tak složitá, že lidé nevědí, co je pravda a co ne.
Radim Jančura ...asi o sobě...
RadekŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5275
Registrován: 4-2003

Odesláno Středa, 27. srpna 2014 - 11:34:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

ktere nebude kam dat.

A když nedejbože nedopatřením spadnou pod sedačku přede mnou (kam se těžko natáhnu), tak jsem cestující -[cunik]e.

ale aspon je system nastaven tak, ze obsluha ma v naplni prace i odnos odpadku.

A nebo že konduktér umí stát u vlaku a né že se zabývá kdesi nějakýma pitomostma a vystresovaný člověk ho musí snánět.

Pryč s režimsty, ekologisty a sandálisty !
Nudíte se ? Svolejte meeting !
Že jsem politicky nekorektní ? No a co ? [zadnice]
RadekŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5276
Registrován: 4-2003

Odesláno Středa, 27. srpna 2014 - 11:40:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Osobně se mi to zdá také přitažené za vlasy

Já taky nepíšu, že za to můžete Vy.

Pryč s režimsty, ekologisty a sandálisty !
Nudíte se ? Svolejte meeting !
Že jsem politicky nekorektní ? No a co ? [zadnice]

Zadejte svůj příspěvek zde
Příspěvek:
Tučné Kurzíva Podtržení Vytvořte hypertextový odkaz Vložte klipárt

Uživatelské jméno: Informace o příspěvku:
Veřejně přístupná oblast diskusních skupin. Pokud máte svůj účet, zadejte uživatelské jméno a heslo. Jinak zadejte plné jméno a heslo nevyplňujte. E-mail můžete, ale nemusíte zadávat.
Heslo:
E-mail:
Volby: V příspěvku používám HTML kód
Odkazy (URL) v příspěvku automaticky aktivovat
Akce:

Diskusní skupiny | Poslední den | Poslední 4 dny | Stromové zobrazení | Vyhledávání | Seznam uživatelů | Nápověda | Prohlížeč obrázků | Program Credits Administrace