Diskuse » Železnice » Nejotřesnější zážitky na železnici » Archiv diskuse Nejotřesnější zážitky na železnici do 24. 11. 2020 « předcházející | další »

Archiv diskuse Nejotřesnější zážitky na železnici do 24. 11. 2020

dolů
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda
odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři
   autor příspěvek
Komis
Neděle, 13. září 2020 - 23:28:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 848
Registrován: 2-2019
Ve čtvrtek jsem upozorňoval v Olomouci průvodčího v pendolinu, že ty Pardubice už svítí na plánu cesty nějak moc dlouho. Výsledkem byl restart systému, ovšem opět tvrdošíjně naběhly Pardubice. [biggrin]
Středa, 16. září 2020 - 11:19:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 988
Registrován: 3-2004
V minulých dnech jsem strávil několik dní dovolené na Králicku s plánem využívat vlaky k výletům po regionu (Králicko, Jesenicko). Situace na kolejích však byla více než tristní, takže jsem cestování "vlakem" omezil prakticky jen na cestu z Prostřední Lipky do Starého Města (výšlap na Králický Sněžník), a i ta se kvůli nekvalitním informacím Leo Expressu málem nekonala.
Když to shrnu, tak:
z Dolní Lipky do Hanušovic výluka,
z Hanušovic do Starého Města výluka,
z Hanušovic na Jeseník výluka,
z Lipové do Javorníku výluka.
V pondělí jsem měl v plánu odjíždět zpět domů (nástup v Králíkách nebo v Dolní Lipce) a samozřejmě probíhala výluka pro jistotu až do Ústí nad Orlicí. Neplánovaně jsem však měl zajištěn odvoz autem až do Prahy; a to by nebylo, abychom cestou na Hradec Králové nepotkali další výlukový autobus náhradní dopravy...

Tohle už je fakt přehnaný... [angry]
Středa, 21. října 2020 - 22:06:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5712
Registrován: 5-2007
Přemýšlel jsem kam to dám. Tak holt sem.
Čtvrtek, 22. října 2020 - 07:06:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4178
Registrován: 9-2003
Standa: A hlásil jste na Leo Ezpresu a na SprŽel, že šotouš jede na dovolenou, že mají zrušit všechny výluky?
Pavel Dačický: O co méně stresující by to bylo podle německých pravidel.
NOBLE BRICKS
Pátek, 23. října 2020 - 21:29:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 89
Registrován: 8-2002
Tak jsem se dočkal! Jako na potvoru to vyšlo přesně na 30 dní po podání stížnosti...

původní zpráva:

Dobrý den,
jako pravidelný cestující bych se rád dozvěděl, zda jste již trvale rezignovali na dodržování kvality na rychlících Svitava. Např. na spoji R872 a dalších, kdy je místo jednotky InterPanter, nasazována klasická souprava "Béček". Souprava působí svým stavem jako čerstvě vytažená někde z křoví u České Třebové. Jedná se o zcela pravidelný stav, jestli se nemýlím, tak od května/června. Ani přes tuto dlouho trvající dobu, jste nepodnikli zhola nic, aby jste tento již pravidelný výpadek kvality jakkoliv napravili. Zašlá špína, nechutné polstrování, absence základní čistoty v době COVID-19. Snad jediné co se v této době dá považovat za plus je možnost ten puch v kupé ve stanicích vyvětrat.
Plánujete se vrátit ke standardům roku 2020, nebo jste se definitivně rozhodli pro rok 1980 a donutit tak ten zbytek lidí, kteří se bláhově rozhodli cestovat v tomto zcela nedůstojném prostředí, napříště použít automobil? Já jen abych věděl, až mi bude končit IN25, zda v tomto cirkuse dále pokračovat.

...trochu jsem to zkrátil, pak jsem ještě brečel ohledně přepravy kol, ale to je trochu vedlejší...

Děkuji za upřímnou odpověď.

Sestavení odpovědi trvalo 30 dní, na den přesně, co si o tom myslet?

Vážený pane,

velmi si vážíme faktu, že pro Vaše cesty využíváte služby dopravce České dráhy. O to více nás mrzí popsaná negativní zákaznická zkušenost. Vámi uvedené skutečnosti jsme prověřili.

Vlaky linky R19 Praha - Česká Třebová - Brno, jsou standardně vedeny jednotkou řady 661 InterPanter. Tyto jednotky postupně odcházejí na vyvazovací opravu, která trvá relativně dlouhou dobu (řádově dny až týdny). Po tuto dobu je snížen počet vozidel, které je možné na linku R19 nasazovat. V případě výpadku záložní jednotky z důvodu běžné údržby, provozního ošetření nebo kvůli poruše jsme pak nuceni nasazovat na vybrané spoje náhradní soupravu tvořenou vozy klasické stavby.

Dne 23. 9. 2020 byl vlak R 872 řazen soupravou sestavenou z vozů řady A149 (vůz 1. třídy), 3 x Bd264 (pro přepravu kol) a vozu řady B. Mimořádné řazení bylo zveřejněno na stránkách dopravce ČD a v aplikaci Můj vlak.

jako - fakt ne, ale protože jsem "znalý situace", tak jsem tušil vo co de. Když nemůžete místenku vybrat podle plánku vozu.. ...tak na Svitavách už víte odkud vítr vane. Či povane.

Všechny vozy ČD, nové i staré, procházejí systémem úklidu, kdy se celý vůz vyčistí. Šetřením však bylo zjištěno, že dne 23. 9. 2020 došlo u vlaku R 872 k nahodilé chybě, kdy úklidová četa uklidila vozy, které na vlak nebyly řazeny, a řazené vozy neuklidila.

Ty vole, já mám takovej pech. Pravidelně po dvou týdnech co Svitavou jezdím, se četa sekne a neuklidí. No nejsem já sakra smolař? Na uklizenou náhradní soupravu jsem od jara nenarazil. N e u v ě ř i t e l n á smůla co?

Rádi bychom Vám toto pochybení v zájmu zákaznické přízně kompenzovali formou voucheru - kódu na slevu v hodnotě 50 Kč. Máte možnost jej uplatnit na další nákupy služeb dopravce České dráhy, a to na pokladní přepážce nebo v e-shopu na www.cd.cz/eshop. Pravidla využití naleznete v příloze této zprávy. Kód voucheru: TZLD-P3KU-2BPQ
Platnost voucheru do: 1. 4. 2021

Za nedodržení standardů cestovního komfortu při Vaší cestě se jménem dopravce České dráhy omlouváme.

Tak Vážení, Enjoy, voucher je Váš. Já na to kálím. Začal jsem jezdit autem, tohle fakt nemám zapotřebí

... a to se považuju za velkého fandu železnic. Ovšem trasu Letovice - Hradec Králové radši fakt protrpím v autě, jako správný masochista na I/43 a I/35. Už mi není 20, ve vlaku jsme obvykle pracoval, využíval čas - stoleček, notebook, vlastní mobilní internet a jelo se.... Když si na své zážitky v kupéčkách ve Svitavách vzpomenu - a věřte trpělivost jsem fakt měl (jezdil jsem tu trasu 5 let), tak mi hnedka naskočí reklama v TV s Trojanem - jak uzavírá bussiness.

Cool. Respekt.
Pátek, 23. října 2020 - 23:04:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13012
Registrován: 8-2012
Všichni to nakonec pochopí. Dřív nebo později, ať už z trpělivosti nebo (postupně vychládajícího) fandovství. Jen komunita šotoultras je bude mít za hlupáky, co nedokáží ocenit otevírací okno, dederonový závěsy a ZažranouŠpínu™.
電車オタク
Úterý, 27. října 2020 - 04:01:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 810
Registrován: 8-2017
Michalcz - no, před pár dny jsem vezl do depa pantera, kde "cestující" rozmlátili dveře (resp. je ukradli - ty vnitřní na kliku)

jj, nevýhoda ucelených souprav je ta, že při jakékoli poruše nelze odstavit jen postižený vůz, ale musíte odstavit celou soupravu - třeba v takovém německu ani nevypravují náhrady - prostě vlak zrušen
Úterý, 27. října 2020 - 07:52:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13024
Registrován: 8-2012
třeba v takovém německu ani nevypravují náhrady - prostě vlak zrušen
Jakože po celou dobu, co je jednotka "v depu s dveřma", jo? Hahaha [happy].
電車オタク
Úterý, 27. října 2020 - 12:43:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 23172
Registrován: 5-2002
TH: Jakože po celou dobu, co je jednotka "v depu s dveřma", jo?
Psal o "německu", tam to možná funguje jinak, než v Německu... [proud]
Zakažte tužky! Zanechávají uhlíkovou stopu...!
Sobota, 31. října 2020 - 09:53:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2622
Registrován: 12-2009
Já už to říkal dávno... Místo postiženého vozu vyměnit celého Pantera a když není tak se modlit aby se místo jednoho vozu našlo rovnou 8! Co na to, že krom rozbitého jednoho "okna" či podobné "drobnosti" kterejch je tam milion, jsou oba panteři 5+3 zcela v kupě připravený na odjezd... Tak zas pojede koženka, protože vůz by se možná našel i +- slušnej ale 8? To už se nenajde skoro určitě. Místo snížení komfortu pro 80 lidí, lépe snížit komfort pro 500 lidí. Hlavně že máme nízkopodlažní a moderní ucelenou jednotinu. Uf, ještě, že jednotky nemaj obdobné oběhy jako třeba lok 162 z Děčína, to by ta náhrada jezdila 5 dní! Tohle se opravdu nepovede! Z tohohle Vám pomůžou buď obří zálohy a nebo se na to vy... A pořídit radši vozy. Zlaté soupravy s řidičákem. Je to sice taky opruz rozpojovat sysla ale na rozdíl od toho to alespoň jde.... Snad brzy tenhle nepovedený koncept přestane být in alespoň u vlaků nad 50m délky... Nebo sic blbě a je to už hodně nouzový jde postižené místo alespoň zamknout.... To není jedna z nevýhod to je hodně podstatná nevýhoda a další jsou v zástupu. Hlavně že se ušetří...Ale pokud se budou prosazovat nízkou cenou jezdící starší vlaky, tak to třeba nebude tak strašný, to těch jednotek zas tolik nebylo! Ucelený dlouhý jednotky jsou z provozního hlediska tragédie. Čekám kdy to začne u Railjetů, ty se ještě nějak nepochopitelně drží...
Upozorňujeme cestující, že vlak nebude opožděn!
Mladějov
Sobota, 31. října 2020 - 10:43:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15307
Registrován: 3-2007
Honnzok: Samozřejmě, že nasazení jednotek oproti klasikám je dražší, jak provozně tak údržbově, tak právě tou nutností kvůli jednomu šutru, co rozbil okno ve čtvrtém vagonu nasazovat záložní jednotku a tedy držet více drahých záloh.

Plný souhlas.

Na druhou stranu jako cestujícímu mi prostě pokaždé přijede standardní railjet/ pendolino/471 a příště zase a příště zase..

Holt ČD měly ten blbý zvyk, že se souprava udělala kratší, když to vyšlo na nějakou nedělní špičku, tak všichni stáli, protože náhradou se nikdo nezalamoval (a když ano, tak +50). Pak se řada souprav stala sbírkou různých řad vozů "jak jim to na Odstavném vyšlo pod ruku" a v neposlední řadě praxe "je
málo vozidel/ musíme šetřit/ poslali jsme je do Brna/Polska/kamkoliv, tak vlaky xxx - yyy budou mít o vůz méně a když náhodou se něco vyřadí (rozbité okno, poblitý vůz), tak o dva [crazy].
Věčné rozpojování je zdrojem poruch a je sice moc hezké plánovat pro patra s ŘV v kladiva peršouna do Řevnic a o víkendu "sedmu" na Pacifik, ale prostě pak těch náhrad je ještě daleko víc.
Taky se pak kvedlá a vyhazují vozy jen kvli tomu, že některé už mají km do prohlídky a jiné ne, protože to nejezdí spolu.

A z hlediska cestujícího nemožnost dodržovat otočení vozu kvůli místenkám - já třeba jen velmi nerad pojedu z Kolína do Uherského Brodu pozpátku.

Prostě samozřejmě tohle nejsou fyzikální vlastnosti klasik, ale v praxi to takto dopadá, nasazování jednotek prostě "hne" s údržbou metodou padajícího howna, protože odříct vlak je (zatím) průser, kdežto klasika "co dům dal" i kratší nikoli.

Takže mně jako cestujícímu raijety, 680 a 471 se docela líbí koncept "malých rj" na Praha-Cheb.
Panter mi bohužel připadá jako cestujícímu těžce nepovedený a nepohodlný, tak trochu jako pojízdná výstavka Baumaxu.
Sobota, 31. října 2020 - 11:03:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2624
Registrován: 12-2009
Věčné rozpojování je zdrojem poruch a je sice moc hezké plánovat pro patra s ŘV v kladiva peršouna do Řevnic a o víkendu "sedmu" na Pacifik, ale prostě pak těch náhrad je ještě daleko víc.
Taky se pak kvedlá a vyhazují vozy jen kvli tomu, že některé už mají km do prohlídky a jiné ne, protože to nejezdí spolu.


Tohle bych ještě ale uměl vymyslet, proti vyslochtanym zásuvkam se dá bránit obdobně jako u mnoha dalších (třeba desticky na kotoucovych vozech), zjistí se kolik ta zásuvka +- vydrží a k nějakému prihodnemu stupni oprav, se přidá výměna zásuvek...

Vozy by spolu jezdit měly a měly by na velké opravy chodit tak jak jsou spojené. Ano občas se stane, že se vůz díky odstavení udělá dřív, ale domnívám se, že by těch pár kiláků zas tak zásadní rozdil neudělalo...

Věc s otáčením nechápu. Pokud je mimořádka a jednotka se pošle odklonem tak se proti vozům otáčí jinak? Nebo v čem konkrétně spatřujete ten rozdíl v otáčení vozů a jednotek, mě se to zdá stejné. Třeba špatně otočné Abpee jsem na R10 už neviděl hodně dlouho, vždy 1. třidou k Trutnovu(Příspěvek byl editován uživatelem Honnzok.)
Upozorňujeme cestující, že vlak nebude opožděn!
Čtvrtek, 05. listopadu 2020 - 03:27:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 812
Registrován: 8-2017
Mladějov - není pravda, za nasazení jiného vozidla/soupravy jsou flastry - stejný, jako když se pošle autobus, navíc se musí platit nafta/elektrika, obsluha (fíra, četa), takže autobus vyjde ve finále levněji, než náhradní souprava

otázka je, zda je ten flastr stejný, když se nepošle nic, protože flastr bude vždy, ale odpadnou náklady na náhradní dopravu
Mladějov
Čtvrtek, 05. listopadu 2020 - 11:26:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15335
Registrován: 3-2007
Honnzok - třeba byste to uměl vymyslet, problém je ten, že to neuměj vymyslet patřiční pánové a dámy na ČD.

Co nechápete na tom, že když si koupím místenku, tak u klasy není zaručeno, jestli pojedu dopředu nosem nebo [zadnice] ?

Practicus - no tak ať to ČD tak dělaj. Proserou tak zaručeně zbytek výběrek a rozstřelů, protože je už fakt nikdo nebude chtít a tak si nastavěj kraje podmínky tak, aby vyhrál někdo jinej.

Objednat si rovnou autobus u autobusníka přijde kraj násobně levněji - ony ho to ČD koukám brzo naučí.
Čtvrtek, 05. listopadu 2020 - 12:12:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2680
Registrován: 12-2009
Mladějov:

K 1) no tak to je z logiky věci jasný

2) Ne nechápu jaký je v tomto ohledu rozdíl mezi klasikou a jednotkou. Jednotka nemůže přijet otočená (ať už jakéhokoliv důvodu?) Nebo vozy nemůžou být řazeny pokaždé stejně? Nebo mě unikají nějaké záhadné záležitosti typu přetečení sedaček v jednotkách či co? Viz to Abpee (na R10) kde bych řekl, že si mistenku po směru jízdy koupím tak jak chci se stejnou úspěšností jako v panteru
Upozorňujeme cestující, že vlak nebude opožděn!
Mladějov
Čtvrtek, 05. listopadu 2020 - 13:00:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15338
Registrován: 3-2007
Já nechci řešit, co může a co nemůže a proč jo a proč ne.
Já pouze poukazuju na fakt, že u 680 a rj (jednotky) tu místenku mám zaručenou po/proti směru, u klasiky NIKDY ne.

Jestli to nejde nebo se nechce je z hlediska výsledku přece úplně jedno.

A už na to věčné vysvětlování jasných věcí nemám kdy, klidně si dělejte advokáta až do alelujá.
Čtvrtek, 05. listopadu 2020 - 13:28:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 381
Registrován: 8-2017
Mladějov:
"Taky se pak kvedlá a vyhazují vozy jen kvli tomu, že některé už mají km do prohlídky a jiné ne, protože to nejezdí spolu. "
DB to pred 2 lety vyresilo tak, ze soupravy sestavene z vozu jsou "pevne". Tzn. pohlizi se na ne jako na jednotku a je zakaz je rozpojovat a s nima kvedlat (stejne na to uz leckde neni personal). Na udrzbu chodi vozy vzdy pohromade a kdyz se vysere 1 vuz, tak se pouzije bud zalozni "jednotka" nebo se odrika.

A tak to bude az do konce vozove flotily IC1 nekdy kolem roku 2025.
Čtvrtek, 05. listopadu 2020 - 13:53:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 183
Registrován: 5-2015
Honnzok: ABpee na R10 je jediný vůz v soupravě, který je otočen téměř vždy stejně. Zbytek soupravy je o náhodě. Tj. když chci místenku po směru jízdy do kupátka (BDs nebo Bmz), tak je to čistá loterie.
Čtvrtek, 05. listopadu 2020 - 14:41:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 328
Registrován: 6-2016
Já teda s místenkou nikdy nejezdím, ale mám dojem, že garantovaný směr jízdy je i u klasických souprav. Na lince R9 (Praha-Havlíčkův Brod-Brno) mám vypozorováno, že kupé a sedadla s vyšším číslem jsou vždy blíž ku Praze a kupé/sedadla s nižším číslem blíž na Moravu. Sedadla s čísly 7x-10x jsou zároveň bez expresní rezervace (zatímco sedadla 1x-6x jsou expresní). Zkušený šotouš nebo pravidelný dojíždějící pak z toho může odvodit směr jízdy, ačkoliv České dráhy směr jízdy ve svých pláncích vůbec neuvádějí.

Jednou jsem se tím zkusil řídit a cestou na výlet do Polska zarezervoval v Ex 143 v slovenském Bmpz sedadlo u okna po směru, a světe div se, měl jsem sedadlo u okna po směru. [happy] Sice to byla jen jedna jediná pozitivní zkušenost, ale i to se počítá. [ok]
Petr_hradecký
Pátek, 20. listopadu 2020 - 13:46:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3998
Registrován: 4-2015
Zase zažitek, který bychom si klidně odpustili: člen rodiny musel nutně cestovat vlakem ze stanice bez prodeje jízdenek, která je předposlední před cílovou vlaku.
Štiplístek odmítl na 54,- Kč jízdného vzít stovku... [uhoh] Ano, 100,- Kč neboli "kilo". Sice slušně, ale odmítl. Přitom nešlo o nějaký orchestrion, co se tluče mezi dvěma stanicemi a jednou zastávkou tam a zpátky, ale o pražský R "Krakonoš" [nene].
Na K-Reportu od 2012.
Modely amerických trucků - dcp.wz.cz
Pátek, 20. listopadu 2020 - 14:25:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4234
Registrován: 9-2003
A co jako, nechal je jet zadarmo?
NOBLE BRICKS
Petr_hradecký
Pátek, 20. listopadu 2020 - 14:47:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3999
Registrován: 4-2015
Ne, ale to není ta správná otázka. Každý, kdo drží kasu a cokoliv prodává, musí mít na vrácení na největší používané platidlo. Tečka.
Na K-Reportu od 2012.
Modely amerických trucků - dcp.wz.cz
Pátek, 20. listopadu 2020 - 15:08:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7152
Registrován: 9-2011
Na jednu stranu plně chápu, že zboží za 54 Kč platím stovkou.
Ale "musí mít na vrácení na největší používané platidlo. Tečka." je trochu demagogie. Spíš "měl by mít na vrácení z přiměřeně větší bankovky".
Když uděláte ráno v 5.30 před trafikou frontu 5 kamarádů, každej si bude chtít koupit jedny sirky a vytáhne Masaryka, taky trafikant "bude muset" mít nazpátek i tomu poslednímu?
Všichni jste volové. Servít
Pátek, 20. listopadu 2020 - 15:32:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1997
Registrován: 1-2013
SPPO ČD čl. 65.2: Cestující je povinen při hotovostní platbě u pokladní přepážky nebo u pověřeného zaměstnance ČD ve vlaku zaplatit jízdné platnými mincemi nebo platnými bankovkami v přiměřené výši odpovídající ceně placených dokladů.
O povinnosti pověřeného zaměstnance ČD mít na vrácení na nejvyšší používané platidlo není nikde zmínka.
K12V170DR
Pátek, 20. listopadu 2020 - 15:36:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 428
Registrován: 4-2014
Petr_hradecký: To začíná být kolem Hradce oblíbený "sport". Jízdenka za 30 korun a remcání, že dám stovku, platit kartou "nejde", hlavně se to tak nikdy nedělalo. Asi nejlepší byl průvodčí, co remcal, když sem mu jízdenku za 13, platil dvacetikorunou, prej mám mít přesně.
Pátek, 20. listopadu 2020 - 15:36:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 869
Registrován: 7-2017
Podľa pravidiel ČNB áno, musí mať vydať a ak nemá, tak je to problém obchodníka. Osobne som zažil aj nižšiu čiastku, za danú osobu som sprievodcovi dal peniaze, aby nešla na čierno.
Pátek, 20. listopadu 2020 - 16:56:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9212
Registrován: 5-2002
Na mě to zkusil průvodčí ČD jednou. Přede mnou platil cestující tisícovkou já pak jen pětistovkou a útratu měl přes 100 korun. Problém byl, že mi průvodčí vracel neplatnou (hodně poškozenou = jednal nezákonně) bankovku a já ji odmítl přijmout, protože bych s ní musel do banky. Začal mi proto vyhrožovat vypsáním návratky kdesi v horní dolní. Tak jsem ho důrazně vyzval k vrácení bankovky (nemá nárok ji zabavit) a ať si mě pak řeší. Kdyby místo toho pilně vybíral jízdné, už by nazpátek dávno měl... Trvalo mu to dost dlouho, než to dořešil a vrátil (holt to byl líný výběrčí). Dnes naštěstí jde platit kartou.
Pátek, 20. listopadu 2020 - 17:08:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13232
Registrován: 8-2012
SPPO ČD čl. 65.2: Cestující je povinen při hotovostní platbě u pokladní přepážky nebo u pověřeného zaměstnance ČD ve vlaku zaplatit jízdné platnými mincemi nebo platnými bankovkami v přiměřené výši odpovídající ceně placených dokladů
Ale radši nebudeme pátrat po tom, v jaké zákonné normě má toto ustanovení oporu, viďte? (Protože pokud nemá, je neplatné.)
Já bych teda dokázal akorát znásilnit §2551 NOZ, že nepřijetí "nepřiměřené" platby je kvůli bezpečnosti a pohodlí cestujícího [happy], ale třeba jste lepší. (Jo, a prosím o uvedení definice z těch SPP, co je to "přiměřená výše".)
電車オタク
Pátek, 20. listopadu 2020 - 17:44:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 257
Registrován: 7-2017
Myslím, že níže uvedené by na to mohlo i stačit.

175/2000 Sb. Vyhláška o přepravním řádu pro veřejnou drážní a silniční osobní dopravu

Podrobnosti týkající se prodeje jízdních dokladů a souvisejících cestovních dokladů, podmínek jejich vracení, druhu, formy, případně vzorů jízdních dokladů a souvisejících cestovních dokladů a způsobu označení jízdních dokladů pro jednotlivou jízdu při samoobslužném způsobu odbavování cestujících, stanoví dopravce ve smluvních přepravních podmínkách.
Pátek, 20. listopadu 2020 - 18:16:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13234
Registrován: 8-2012
Podrobnosti týkající se prodeje jízdních dokladů
Týkající se prodeje (prodejní kanály, možnosti odbavení, otevírací doba), nikoli platby. Prodej je možný v hotovosti/kartou, to je tak maximum, co se dá stran placení upravit za "podrobnosti". Pořád nemůžete jít vyhláškou proti zákonu 136/2011 Sb. Jinými slovy, nějaké ty deklarace o "přiměřené výši" (bez definice, co je to přiměřená výše - a rozhodně to není stokoruna při platbě 54,- Kč) mají stejnou relevanci, jako cedule v hospodě na věšáku "za odložené věci neručíme" (i tak ručí), a v praxi to bude záležet především na situaci a domluvě. Rozhodně není možné z tohoto titulu cestujícího vyloučit z přepravy (nejde o porušení přepravních podmínek ve smyslu "nezaplatil", protože zaplatit chtěl) ani mu uložit žádnou další sankci.

P.S. Zvlášť v případě, kdy modré gumy dlouhodobě bojkotují bezhotovostní způsoby placení (např. kartu IDOL stále není možné "dobít" u průvodčích ČD v POP, zatímco přes stejnou POP od ODP, akorát drženou průvodčím Arriva, to možné je), je nějaké určování "přiměřené" hotovosti docela chucpe.
電車オタク
Pátek, 20. listopadu 2020 - 18:17:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 870
Registrován: 7-2017
Nemohlo, pretože hovorí o samoobsluznom odbavení.
Článok
Tu je o tom článok, pokiaľ nemá na vrátenie, môže dať potvrdenie na vrátenie v pokladni CD alebo sa to pokúsi vybrať vo vlaku. Inak v dnešnej dobe by uz platba kartou mala byť samozrejmosťou
Petr_hradecký
Pátek, 20. listopadu 2020 - 18:17:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4000
Registrován: 4-2015
K12V170DR: jenže to vůbec nebylo kolem Hradce, ale úplně jinde.

T_H_ "v přiměřené výši" vy nádivo, to jasně bylo. On má 65.2. za 1) ještě podčlánek 65.2.1.a za 2) je za termínem "přiměřené výši" odkaz na zákon, který to upravuje. To jste samozřejmě neuvedl, protože se vám nehodí do krámu...

ad 1)
65.2.1.Pokud cestující použije bankovku v nominální hodnotě 1000 Kč a vyšší nebo 50 EUR a vyšší a zaměstnanec ČD nebude mít hotovost na vrácení,může zaměstnanec ČD cestujícímu nabídnout vydání poukazu k výplatě hotovosti na částku, kterou nemohl vyplatit, a to po předložení osobního dokladu cestujícího, nebo může platbu odmítnout.

ad 2)
65.2.Cestující je povinen při hotovostní platbě u pokladní přepážky nebo u pověřeného zaměstnance ČD ve vlaku zaplatit jízdné platnými mincemi nebo platnými bankovkami v přiměřené výši11 odpovídající ceně placených dokladů.

odkaz 11)
§ 5, odst. 1 zákona č. 136/2011 Sb., o oběhu bankovek a mincí, ve znění pozdějších předpisů

Příjem tuzemských bankovek a mincí
(1) Každý je povinen přijmout tuzemské bankovky a mince bez omezení, ledaže je oprávněn jejich příjem odmítnout.

Takže abych to shrnul pan téháčko: Podle zmíněného se za přiměřenou výši považuje i bankovka v hodnotě 200 i 500. Naopak 1000 je už výše nepřiměřená a je podle SPPO oprávněn ji odmítnout.

A základní ustanovení SPPO k placení jízdného - článek 20:

Cestující má právo zakoupit jízdenku pro zamýšlenou jízdu v1. nebo 2. vozové třídě, za kterou je povinen zaplatit jízdné...
Zde cestující hodlal využít svého práva a hodlal i dostát své povinnosti, jenže "pověřená osoba" mu do jeho práva svémocně zasáhla.

Použity SPPO změna 17 přímo z webu ČD (platí od 1.10. 2020)

Howgh. [satan]
Na K-Reportu od 2012.
Modely amerických trucků - dcp.wz.cz
Pepa_kox
Pátek, 20. listopadu 2020 - 18:20:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4568
Registrován: 9-2005
Ne, ale to není ta správná otázka. Každý, kdo drží kasu a cokoliv prodává, musí mít na vrácení na největší používané platidlo. Tečka.

Poměrně úsměvná představa, že by měl každý na vrácení u sebe skoro pět tisíc. Tolik totiž nemají ani směnné pokladny v některých stanicích, vlakové čety už vůbec ne.
Proto se právě vymyslela ta "návratka" resp. přeplatek o kterém píše Borovička. A není to výmysl dráhy, v dopravních podnicích při nákupu u řidiče to funguje už dlouho před dráhou.
Neboj se toho co nevidíš. Boj se toho, že neuvidíš vůbec nic!
Petr_hradecký
Pátek, 20. listopadu 2020 - 18:32:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4001
Registrován: 4-2015
Aleš Liesk:
Aleš_Liesk.:
"Když uděláte ráno v 5.30 před trafikou frontu 5 kamarádů, každej si bude chtít koupit jedny sirky a vytáhne Masaryka, taky trafikant "bude muset" mít nazpátek i tomu poslednímu?"

To záleží na tom co jsem psal už výše "krotiteli" o § 5, odst. 1 zákona č. 136/2011 Sb., o oběhu bankovek a mincí, hlavně jestli je "oprávněn odmítnout" nebo ne...

Řečený případ je sice ad absurdum, ale je řešitelný několika způsoby, to je už mimo téma fóra.

@Pepa_kox: psal jsem snad "na místě"? Psal jsem o tom, že odmítl přijmout bankovku 100,- Kč.
Nejvyšší hodnota bankovky v ČR je 5K a zákon o oběhu říká jasně, co dělat a nedělat.


Myslím, že po více jak 20 letech v obchodě bych o tom něco měl vědět... [wink]

(Příspěvek byl editován uživatelem Petr_hradecký.)
Na K-Reportu od 2012.
Modely amerických trucků - dcp.wz.cz
Pátek, 20. listopadu 2020 - 18:59:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13235
Registrován: 8-2012
On má 65.2. za 1) ještě podčlánek 65.2.1.a za 2) je za termínem "přiměřené výši" odkaz na zákon, který to upravuje. To jste samozřejmě neuvedl, protože se vám nehodí do krámu
Tak mi to o "přiměřené výši" v tom zákoně najděte, dvacetiletá nádivko z obchodu. Tady máte odkaz. V §5 teda nic o "přiměřené výši" nenajdete, jediné kvantifikační kritérium pro odmítnutí je "více než 50 tuzemských mincí".
電車オタク
Pepa_kox
Pátek, 20. listopadu 2020 - 19:28:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4569
Registrován: 9-2005
Petr Hradecký:
Psal jste Každý, kdo drží kasu a cokoliv prodává, musí mít na vrácení na největší používané platidlo. Tečka.

Na to jsem reagoval. Největší používané platidlo může být i ten Masaryk na částku třeba třicet korun. O žádném Vašem "na místě" nebyla řeč. Tečka.[wink]
Neboj se toho co nevidíš. Boj se toho, že neuvidíš vůbec nic!
Pátek, 20. listopadu 2020 - 20:05:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2705
Registrován: 12-2009
Jo s vrácením peněz mám dost zkušeností a bývá to problém.... Kór když se poštěstí, že se Vam sejdou třeba 4-5ks petistovek na sumy do 100Kč... Dvakrát vrátíte velký pak už nemáte, tak vrátíte v 50 korunách a dvackách a razem nemáte nic... Jindy zas odevzdávate 1000 Kč v kovu... Hrozně špatně se to trefuje... V podstatě neexistuje vodítko kdy se Vám co seběhne... Někdy máte tunu drobných a jste hnedka bez nich, jindy máte málo drobných a brzy jich máte skoro 3x tolik... Někdy papírové na vrácení vůbec nepotřebujete jindy se rozlítnou hned na začátku...

V takových případech, když už není tak jsem prosil zákazníky zda nemají možnost zaplatit kartou...(Příspěvek byl editován uživatelem Honnzok.)
Upozorňujeme cestující, že vlak nebude opožděn!
Petr_hradecký
Pátek, 20. listopadu 2020 - 21:15:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4002
Registrován: 4-2015
@téháčko:
Máte něco s očima, krotiteli?

SPPO 65.2 odkazuje na §5 zákona o oběhu peněz, co se týká "přiměřené výše". Že se tam o ní nepíše, je věc toho, kdo tvořil SPPO. ČD si tím dělají alibi pro podčlánek 65.2.1, kde si sami stanovují tuto výši na bankovky v hodnotě 1000 Kč nebo 50 EUR.

Ale řeč je o tom, že "oprávněná osoba" porušila přepravní podmínky svého zaměstnavatele, protože ani dle zákona o oběhu peněz, ani dle SPPO nebyla oprávněna k tomu aby odmítla převzít bankovku.

Konec debaty, jděte si hrát s někým jiným (a mohl byste si dát pár dvanáctek v marketu na kase, ať víte, co je to práce...)

A doplňující informace od rodinného přislušníka: rozměněno někým jiným, když placeno, ukázalo se, že "oprávněná osoba" měla plnou prkenici drobných nazpátek...

(Příspěvek byl editován uživatelem Petr_hradecký.)
Na K-Reportu od 2012.
Modely amerických trucků - dcp.wz.cz
Pátek, 20. listopadu 2020 - 21:31:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13237
Registrován: 8-2012
Máte něco s očima, krotiteli?
SPPO 65.2 odkazuje na §5 zákona o oběhu peněz, co se týká "přiměřené výše"

Máte pár dvanáctek v hlavě?
SPPO sice odkazuje na zákon, ale zákon nic takového netvrdí. Tak kde to tedy má oporu (i když se mi to nehodí do krámu, zřejmě do marketu na kase)?
電車オタク
Pátek, 20. listopadu 2020 - 21:53:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10820
Registrován: 4-2003
aké ty deklarace o "přiměřené výši" (bez definice, co je to přiměřená výše - a rozhodně to není stokoruna při platbě 54,- Kč) mají stejnou relevanci, jako cedule v hospodě na věšáku "za odložené věci neručíme"

[uhoh][nene][nene][nene]

Jde o dlouhodobě ustálený právní výklad. Dopravní podniky mají ta ustanovení o přiměřeném něco napsaný po konzultacích s MF a ČNB. Spotřebitel by o tom přiměřeném obnosu měl být vhodnou formou informován dopředu (například přepravní řád, na zastávce před nástupem, atd.)

To že někdo nemá nazpátek (a obchod se neuskuteční) se nepovažuje za odmítání přijmu tuzemských peněz.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Pátek, 20. listopadu 2020 - 23:21:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 871
Registrován: 7-2017
TH oporu to ma v občianskom zákonníku, vid článok ktorý som dával vyššie. Ide o to, ze pri nástupe do vlaku/autobusu súhlasím s podmienkami prepravy toho ktorého podniku. V nich môže byť uvedená max hodnota bankovky, ktorú sprievodca/vodič akceptuje. Mince musí akceptovať do 50ks podľa zákona.

Vzťah v obchode medzi predávajúcim a kupujúcim je iný ako vzťah pri nástupe do vozidla VHD.
Pátek, 20. listopadu 2020 - 23:35:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4238
Registrován: 9-2003
RadekŠ: A je stovka na 54 podle dlouhodobě ustáleného právního výkladu ČNB nepřiměřená? A jak by se v tomto případě "obchod neuskutečnil", kdyz už mezitím došlo k částečnému plnění smlouvy? Odvezl by mě násilím zpět do výchozí stanice?
Hradecky: O co se vsadíte, že jsem těch dvanáctek na kase odpracoval více, než vy a to v dobách, kdy to nebylo jen "píp - píp - píp - tohle vám nemůžu prodat, nemá to kód - píp - píp" ale kdy jsem si musel buďto pamatovat pár set kódů alespoň od nejčastějšího zboží, jako např -1845245 kabel Hama scart - 3x cinch" nebo si to v menu pro alfanumericky vyhledat?
NOBLE BRICKS
Petr_hradecký
Sobota, 21. listopadu 2020 - 00:02:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4003
Registrován: 4-2015
S4991023: Fajn, kdy jste v obchodě začal? Já 1986 - ve Špindlerově Mlýně a kasy byly ADS, který mohly klidně jet i na kliku. Přijel maník v zimě se zbožím, auto nechal na náměstí, přišel šourem a hned ve dveřích hlásí: "tohle nevyjedu, nějak si to složte" Z toho by dnešní "podavači a podavačky" s odpuštěním s...i maggi v kostkách...

(Příspěvek byl editován uživatelem Petr_hradecký.)
Na K-Reportu od 2012.
Modely amerických trucků - dcp.wz.cz
Sobota, 21. listopadu 2020 - 00:25:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 872
Registrován: 7-2017
S499 Vysadil by vás na najbližšej zastávke, prečo by vás mal viezť naspäť? [crazy]
Sobota, 21. listopadu 2020 - 09:00:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4239
Registrován: 9-2003
Velky_sef: To asi ťažko, to možno tak vás. Ja som predsa bol ochotný zaplatiť.
Hradecký: Začínal jsem ještě jako nezletilec brigádou v roce 1982, to jsem ještě ke kase nesměl. Prodejnu jsme měli na rovině ale v péší zóně, takže jsme to museli tahat průjezdem ze dvora, sklad 100 metrů od prodejny, stokilové pračky ve třech patrech a já jediný chlap na prodejně, takže kdo si chtěl pračku odvézt sám, musel mi s ní pomoci.

Ale klidně si řekněte, že jste lepší, já to nepotřebuji, já jsem vás jen chtěl upozornit, že se nemáte vytahovat, když nevíte, s kým mluvíte.
NOBLE BRICKS
Mladějov
Sobota, 21. listopadu 2020 - 10:47:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15491
Registrován: 3-2007
[lol]
Ono je to zase nesmírně půvabné, když třeba šotoušové raděj Hajnejm, jak a co kdy může a nemůže AVV, nebo jiní jiným zas něco jiného a nejlepší jsou ti šotoředitelé zeměkoule, co tady před pár lety pomalu neuměli ani napsat kloudnou větu, vysvětlovaly se jim úplně základní věci a za pár let jsou (tady) těžcí machři a suveréni.

Sranda.
Sobota, 21. listopadu 2020 - 11:26:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4241
Registrován: 9-2003
Jojo, já pamatuji jednoho, co chtěl vzorec pro převod z brzdicích tun na brzdicí procenta.
NOBLE BRICKS
Petr_hradecký
Sobota, 21. listopadu 2020 - 13:23:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4004
Registrován: 4-2015
S4991023:,to vy jste se chtěl vsadit, ne? [wink].
S4991023:
"O co se vsadíte, že jsem těch dvanáctek na kase odpracoval více, než vy a to v dobách, kdy to nebylo jen "píp - píp - píp - tohle vám nemůžu prodat, nemá to kód - píp - píp" "
Zřejmě jste vyhodnotil, že jsem mlaďas bez praxe a vzdělání, jaký supermarkety ve velkým přijímají. Tam jsem totiž strávil jen necelé čtyři roky a už jsem nechtěl být za pár šupů cvičená opice... A teď vytahujete zbytečné moralizování:
S4991023:
"Ale klidně si řekněte, že jste lepší, já to nepotřebuji, já jsem vás jen chtěl upozornit, že se nemáte vytahovat, když nevíte, s kým mluvíte."

Ani vy nevíte s kým mluvíte... Já jsem, do toho BTW počítal až první řádné zaměstnání po vyučení. Na brigádu jsem šel už v prvním ročníku, to mě na kasu jako nezletilce samozřejmě nepustili.

Nešlo o žádné "vytahování" ale prosté sdělení "měl jsem to takto". Mimochodem, vy jste měl elektro, já širokosort "obch. středisko", takže jsem lítal od hraček k elektru, od elektra k papíru atd.

A tímto doplňujícím vysvětlením bych to ukončil, nad nikoho se rozhodně nemíním povyšovat. Hezký den. [happy]
Na K-Reportu od 2012.
Modely amerických trucků - dcp.wz.cz
Sobota, 21. listopadu 2020 - 15:21:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13245
Registrován: 8-2012
dlouhodobě ustálený právní výklad
[biggrin] "Dlouhodobě ustálený právní výklad" je právnický ekvivalent paragrafu jedna pravidel modrého života "není na to předpis" [happy]. Proboha, vždyť "hradecký" právě (sic nechtěně) dokázal, že České dráhy se v SPP odkazují na ustanovení zákona, které nic takového neobsahuje, a až to jednou dojde k soudu, protože nějaký obzvláště prudivý modrogum provede zajištění opatření k vyloučení z přepravy zákazníka, co má na 54 korun "nepřiměřenou" stovku, tak budou tahat za o dost kratší konec.

Fajn, kdy jste v obchodě začal? Já 1986
"Kdo je tu nejstarší, kdo je tu nejstarší?" křičel jedenasedmdesátiletý Strauss a tloukl o stůl svým občanským průkazem. [biggrin]
Jo, pro někoho je holt věk a "odsloužené roky" (na lokálce do Humpolce nebo v marketu na kase) jediná kvalifikační doložka.
電車オタク
Petr_hradecký
Sobota, 21. listopadu 2020 - 18:31:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4005
Registrován: 4-2015
T_._H_.:
" právě (sic nechtěně) dokázal"

Nechtěně? [nene]
Na K-Reportu od 2012.
Modely amerických trucků - dcp.wz.cz
Sobota, 21. listopadu 2020 - 18:59:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2710
Registrován: 12-2009
Nevzpomene si někdo z debatujících kde bych mohl číst něco o desetinásobku. Mám za to, že to někde bylo, že ve výši desetinásobku požadované částky. Vím, že jsme se tomu s někým smáli. Protože by se nemuselo vracet ani na 100 v dnešních cenách... Ale nevím kde, jdu zkusit dohledat SPPO v DPMHK...
Upozorňujeme cestující, že vlak nebude opožděn!
Sobota, 21. listopadu 2020 - 19:08:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13249
Registrován: 8-2012
Jaký význam budou mít SPP DPMHK pro cestu s Českými drahami?
電車オタク
Sobota, 21. listopadu 2020 - 19:14:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 158
Registrován: 8-2017
Tedy obdivuji T. H. jak dokáže během pár hodín prostudovat všechny zákony a vyhlášky ČNB o penězích. 😀
Sobota, 21. listopadu 2020 - 19:27:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 874
Registrován: 7-2017
Tak u CD to je jasné, neprijať bankovku nemôže, mincí max 50 kusov, ak nemá sú tri možnosti, skúsi vybrať a vráti, vydá potvrdenie a peniaze vrátia v pokladni alebo človek bude musieť vystúpiť. Šedá zóna je nechať cestujúceho cestovať načierno.
Dopravné podniky si môžu dať nejaké obmedzenia do PP, je to potom podľa zákona jednoznačnejšie, inak sa zákon spolieha na dohodu dvoch strán
Sobota, 21. listopadu 2020 - 20:48:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7156
Registrován: 9-2011
Nevzpomene si někdo z debatujících kde bych mohl číst něco o desetinásobku.
Zkuste nějakou reklamu Viktora Koženého na kuponovou privatizaci. "Jistota desetinásobku" [lol][biggrin][rofl]
Všichni jste volové. Servít
Sobota, 21. listopadu 2020 - 21:00:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1054
Registrován: 3-2013
Tak jsem nějak rád, že tohle už v JMK řešit nemusím. V šalině si platební kartou pípnu jízdenku na kolik zón potřebuji a průvodčí ve vlaku to dokonce umí na té kartě zkontrolovat. Případně mi prodá opět jakoukoli jízdenku - platit mohu hotově i kartou.
Neděle, 22. listopadu 2020 - 08:06:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10821
Registrován: 4-2003
ě ustálený právní výklad" je právnický ekvivalent paragrafu jedna

To jsem zmiňoval odborný výklad a doporučení ředitelky JUDr. J.K. (tehdy)& melody girls z odboru ochrany spotřebitele s dovětkem že tohle je záležitost ČOI (+obecných právních předpisů, zejména OZ). Ty DP se k nás obracely, protože se domnívaly, že to je námi dozorovaná činnost. A to že není je vidět i z citovaného zákona.

Věcně jsem se k tomu dostal tak, že mi kdo z nějakého DP poslal dopis od nás (proč, to si už fakt nepamatuju a ani to není podstatný)a protože jsem s dotyčnou toho času pravidelně dřepěl na poradě a vrtalo mi to v makovici, tak jsem se to při nejbližší příležitosti optal. Protože je vždycky lepší se poradit s odborníkem, než si tzv. něco myslet.[wink]
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Pondělí, 23. listopadu 2020 - 10:09:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 717
Registrován: 12-2007
Do dneška jsem jako správný šotopacient mohl říct, že mi vlak nikdy neujel, pokud jsem byl včas na nádraží, a mohl jsem se smát lidem, kteří se na nádraží neorientují a omylem vždycky nasedají do špatného vlaku... ale SŽ(DC) umí celkem překvapit.

Čekal jsem na Masaryčce na Os 8605 v 9:30 do Českého Brodu. Na tabulích byl vypsán jen KŽC v 9:26 směr Čakovice z 1. koleje vpředu, u 8605 nástupiště nebylo. Situace beze změny až do cca 9:28, kdy KŽC zjevně odjel a z tabulí zmizel. Někdy těsně před půl se na tabuli zobrazilo u 8605 5 minut zpoždění. Pár minut po půl se u 8605 zobrazila 1. kolej vpředu. Vyrazil jsem spolu s většinou cestujících z haly tím směrem, nejblíž na dané koleji stála souprava dvou elefantů s nápisem Nenastupovat. Šel jsem poměrně svižnou chůzí s náskokem jako první z davu, ale i tak jsem zahlédl jen koncová světla rozjíždějícího se elefantu, který stál od budovy na první koleji jako třetí jednotka v pořadí a byl to zjevně ten 8605 (a odjel určitě s míň než +5).

Dobře si pamatuju klasické sprinty na hlaváku při vyhlašování vlaků 10 minut předem, ale udělat to po čase pravidelného odjezdu a ani ne minutu poté odjet (přičemž ten vlak stál víc než 100 m od haly), takový humor se na Masaryčce provozuje pravidelně, nebo to byl nějaký exces?

Chápu, že byl asi problém s možnou záměnou s KŽC - obojí bylo 1. kolej "vpředu", "vzadu" byl ten 6vz elefant bez cestujících. Chápu i to, že asi komunikace mezi tím, kdo se že SŽDC stará o vyhlášení vlaku a četou ČD, nemusí být ideální. Ale použité řešení dost těžko obhájit, když ten vlak musel odjet prakticky prázdný, zatímco na nástupišti zbylo minimálně 50 cestujících, kteří si holt museli počkat přes půl hodinu navíc...

Aktuálně sedím v následném 9323 s odjezdem 10:00 a zatím stojíme na Masaryčce a po 5 minutách naskakuje zpoždění - zatím 10 minut[kladivo]
ČD - Ihre Erlebnisbahn. Jeden Tag. Jeder Zug.
Pondělí, 23. listopadu 2020 - 19:44:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 358
Registrován: 2-2012
Fabi: Nebyl jste dost tvrdý [biggrin]. Páteční 5118 se z Újezda u Chocně do Chocně vracel pro lidi, na které se tam zapomnělo [crazy].

Pravda, to je ale poslední spoj.
[bomba]
Úterý, 24. listopadu 2020 - 08:56:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8062
Registrován: 1-2007
Někdo: Na CDP zapomněli vypsat vlak na "Progotron"? Nebo ujeli s přípojem?