naše weby

Výpravní budova 16/H
aktualizace 5.1.2019
Tranzitní koridory
popisy, tabulky, foto...
Historie českých SPZ
aktualizace 12. 1. 2007
Elektrizace ve Slezsku
historie, mapy, tabulky

naši partneři

praktické

RSS 2.0RSS 2.0
mobilní verze

tiráž

© Společnost přátel kolejové dopravy,
2004–2019
ISSN 1801-6189
celá tiráž | přispěvatelé
ochrana osobních údajů
redakce@k-report.net

články » železnice » provoz » kombinovaná doprava okd, d v nových relacích

Kombinovaná doprava OKD, D v nových relacích

text a foto: Lukáš Soukup
vloženo: 19. 2. 2008

Již před rokem začala pravidelná vozba slévárenského koksu z Ostravy do Neubergu v režii společnosti OKD, Doprava, uskutečňovaná v odvalovacích kontejnerech ACTS. V letošním roce se pak přepravy podařilo významně rozšířit a přesunout tak na železnici objemy realizované dosud většinou po silnici. K jednou týdně jezdícímu vlaku do Bavorska přes PPS Česká Kubice přibylo křídlo do oblasti Porúří. V současnosti je tak jednou týdně vypravován ze stanice Ostrava hl. n. ucelený vlak složený z vozů Slps s kontejnery ACTS patřících OKD, Doprava, švýcarskému ACTS AG a ACTS Luxembourg S.A. V Praze Libni pak dochází k rozdělení vlaku na část směřující do Furth im Wald a část do Bad Schandau. Zde pak probíhá předání vlaku německým dopravcům BCB (Bayerische CargoBahn GmbH), resp. RBH (původní RAG Bahn und Hafen GmbH) v druhém případě, a současně převzetí vozů s prázdnými kontejnery.

Další zajímavostí je, že v soupravě směřující do Bad Schandau jsou řazeny zpravidla tři vozy Sgss, každý s dvojicí 30´ výměnných nástaveb. Ty jsou rovněž loženy koksem s určením do Duisburgu. V Lovosicích jsou tyto vozy přisunuty na překladiště Intrans, kde dojde k překládce nástaveb na soupravu vlaku Bohemiaexpres (viz článek Bohemiaexpres konečně skutečností) a naopak jsou na ně naloženy prázdné nástavby z Duisburgu. Na jednom vlaku jsou tak neobvykle využity hned dva typy kombinované dopravy – ACTS s horizontální překládkou a výměnné nástavby s rozšířenější vertikální překládkou. Z Německa jsou vlaky z obou směrů vedeny do stanice Kladno-Dubí, odkud je pak vypraven vlak do Ostravy k dalšímu naplnění kontejnerů a nástaveb.

Pokud se podaří takto získat další zákazníky, může dojít k dalšímu rozšíření jak jízd vlaků OKD, Doprava, tak i vlaků Bohemiaexpres do Duisburgu.

Vlak do Ostravy při průjezdu stanicí Praha Libeň dne 17.2.2008. Vyrovnávkový vlak se stroji 753.703+705 u odb. Rokytka dne 10.2.
Opět vlak do Ostravy z prvního snímku, zde ovšem na estakádě u odbočky Rokytka.
Vůz Sgss (původem ze Slovinska, nyní v majetku Lokotrans Slovakia) s nástavbami pronajatými od německé firmy Löblein. Vůz Slps patřící ACTS Luxembourg (dceřiná firma CFL).


diskuse k článku

založit diskusi