naše weby

Výpravní budova 16/H
aktualizace 2. 12. 2023
Tranzitní koridory
popisy, tabulky, foto...
Historie českých SPZ
aktualizace 12. 1. 2007
Elektrizace ve Slezsku
historie, mapy, tabulky

naši partneři

praktické

RSS 2.0RSS 2.0
mobilní verze

tiráž

© Společnost přátel kolejové dopravy,
2004–2024
ISSN 1801-6189
celá tiráž | přispěvatelé
ochrana osobních údajů
redakce@k-report.net

aktuality » návěsy do paskova

Návěsy do Paskova

autor: Lukáš Soukup
vloženo: 9. 1. 2011

Od ledna tohoto roku zahajuje operátor Bohemiakombi novou pravidelnou službu pro přepravu intermodálních zásilek z Lovosic do Paskova. V rámci nabídky KOMBI CZ je nabízena přeprava zásilek na pravidelných vlacích ČD Cargo Nex 55003/50501 z terminálu ČD DUSS v Lovosicích přes Kralupy nad Vltavou a Prahu do Vratimova a odsud po vlečce do terminálu CLC firmy AWT.

Na trase jsou omezujícím úsekem především tzv. Nelahozevské tunely, kde platí pro zásilky s intermodálními jednotkami s větší rohovou výškou (návěsy a výměnné nástavby) omezení rychlosti a přeprava pouze po jedné koleji.

Prvním zákazníkem se stala firma Ewals Cargo Care, pro kterou bude přepravována denně dvojice návěsů, které z Lovosic pokračují dále na vlaku do Duisburgu. Za tímto účelem byl terminál CLC Paskov vybaven novým překladačem Hyster 45–27 IH s kleštinami pro překládku nástaveb a návěsů, jako náhrada za překladač stejného výrobce, který sloužil na terminálu do loňska. Návěsy jsou přepravovány na dvou dvoučlánkových vozech Sdggmrs 717, které byly za tímto účelem vyčleněny z parku DB Schenker. Od 10.ledna bude probíhat testovací fáze přeprav a případně rozhodnuto o její další budoucnosti.

Manipulace s návěsem na překladišti CLC. Manipulace s návěsem na překladišti CLC. foto AWT