naše weby

Výpravní budova 16/H
aktualizace 20. 3. 2021
Tranzitní koridory
popisy, tabulky, foto...
Historie českých SPZ
aktualizace 12. 1. 2007
Elektrizace ve Slezsku
historie, mapy, tabulky

naši partneři

praktické

RSS 2.0RSS 2.0
mobilní verze

tiráž

© Společnost přátel kolejové dopravy,
2004–2021
ISSN 1801-6189
celá tiráž | přispěvatelé
ochrana osobních údajů
redakce@k-report.net

naše weby » poznávací značky silničních vozidel v českých zemích – historie a vývoj » číselné bloky pz pro čechy (výchozí stav 1906)

Číselné bloky PZ pro Čechy (výchozí stav 1906)

poznávací značka dobový název současný název
O 1–20 Asch
O 21–70 Aussig Ústí n. L.
O 71–100 Beneschau Benešov
O 101–115 Bischofteinitz Horšovský Týn
O 116–120 Blatna Blatná
O 121–145 Böhm. Brod Český Brod
O 146–185 Böhm. Leipa Česká Lípa
O 186–210 Braunau Broumov
O 211–310 Brüx Most
O 311–410 Budweis České Budějovice
O 411–425 Choteboř Chotěboř
O 426–445 Chrudim Chrudim
O 446–460 Časlau Čáslav
O 461–475 Dauba Dubá
O 476–495 Deutschbrod Havlíčkův Brod
O 496–575 Dux Duchcov
O 576–600 Eger Cheb
O 601–650 Falkenau Sokolov
O 651–700 Friedland Frýdlant
O 701–740 Gabel Jablonné v Podještědí
O 741–790 Gablonz a. N. Jablonec nad Nisou
O 791–805 Grasslitz Kraslice
O 806–825 Hohenelbe Vrchlabí
O 826–865 Hohenmauth Vysoké Mýto
O 866–875 Hořowitz Hořovice
O 876–900 Jičin Jičín
O 901–910 Joachimsthal Jáchymov
O 911–999 Jungbunzlau Mladá Boleslav
O I 1–10 Jungbunzlau Mladá Boleslav
O I 11–20 Kaaden Kadaň
O I 21–30 Kamenitz Kamenice n. L.
O I 31–40 Kaplitz Kaplice
O I 41–65 Karlsbad Karlovy Vary
O I 66–95 Karolinenthal Karlín
O I 96–135 Kladno Kladno
O I 136–155 Klattau Klatovy
O I 156–335 Kolin Kolín
O I 336–360 Komotau Chomutov
O I 361–460 Königgrätz Hradec Králové
O I 461–500 Königinhof Dvůr Králové n. L.
O I 501–530 Kralowitz Kralovice
O I 531–540 Krumau Český Krumlov
O I 541–565 Kuttenberg Kutná Hora
O I 566–575 Landskron Lanškroun
O I 576–605 Laun Louny
O I 606–610 Ledeč Ledeč n. S.
O I 611–640 Leitmeritz Litoměřice
O I 641–655 Leitomischl Litomyšl
O I 656–665 Luditz Žlutice
O I 666–685 Marienbad Mariánské Lázně
O I 686–695 Melnik Mělník
O I 696–715 Mies Stříbro
O I 716–720 Moldauthein Týn nad Vltavou
O I 721–725 Mühlhausen Milevsko
O I 726–775 Münchengrätz Mnich. Hradiště
O I 776–785 Nachod Náchod
O I 786–810 Neubidschow Nový Bydžov
O I 811–820 Neuhaus Jindřichův Hradec
O I 821–855 Neupaka Nová Paka
O I 856–875 Neustadt a.d. Mettau Nové Město n. Met.
O I 876–915 Pardubitz Pardubice
O I 916–925 Pilgram Pelhřimov
O I 926–975 Pilsen Plzeň
O I 976–990 Pisek Písek
O I 991–999 Plan Planá
O II 1–30 Poděbrad Poděbrady
O II 31–80 Podersam Podbořany
O II 81–85 Polička Polička
O II 86–100 Prachatitz Prachatice
O II 101–105 Přestitz Přeštice
O II 106–125 Přibram Příbram
O II 126–135 Rakonitz Rakovník
O II 136–155 Raudnitz Roudnice
O II 156–205 Reichenau a. Kněžna Rychnov n. Kn.
O II 206–455 Reichenberg Liberec
O II 456–485 Rokitzan Rokycany
O II 486–585 Rumburg Rumburk
O II 586–655 Saaz Žatec
O II 656–705 Schlan Slaný
O II 706–725 Schluckenau Šluknov
O II 726–775 Schüttenhofen Sušice
O II 776–780 Selčan Sedlčany
O II 781–810 Semil Semily
O II 811–840 Senftenberg Žamberk
O II 841–850 Smichow Smíchov
O II 851–870 Starkenbach Jilemnice
O II 871–910 Strakonitz Strakonice
O II 911–930 Tabor Tábor
O II 931–940 Tachau Tachov
O II 941–950 Taus Domažlice
O II 951–955 Tepl Teplá
O II 956–999 Teplitz-Schönau Teplice
O III 1–55 Teplitz-Schönau Teplice
O III 56–85 Tetschen Děčín
O III 86–145 Trautenau Trutnov
O III 146–175 Turnau Turnov
O III 176–185 (Königl.) Weinberge Vinohrady
O III 186–190 Wittingau Třeboň
O III 191–210 Žižkov Žižkov
O III 211–260 Reichenberg-Stadt Liberec-město