Diskuse » Autobusy a trolejbusy » Trolejbusy v Ústí nad Labem « předcházející | další »

Trolejbusy v Ústí nad Labem

dolů
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda
odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři
   diskuse  posl. autor příspěvků  stran  posl. příspěvek
Archivy starších příspěvků   
 
Předchozí roky: 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006
Archiv diskuse Trolejbusy v Ústí nad Labem do 01. 1. 2018 Kolja 60 01. 1. 2018 21:10
Archiv diskuse Trolejbusy v Ústí nad Labem do 20. 2. 2018 Dopravní_dispečer 60 20. 2. 2018 21:46
Archiv diskuse Trolejbusy v Ústí nad Labem do 17. 6. 2018 OKŽ 60 17. 6. 2018 18:00
Archiv diskuse Trolejbusy v Ústí nad Labem do 16. 8. 2018 nereg.pozorovatel 60 16. 8. 2018 15:50
Archiv diskuse Trolejbusy v Ústí nad Labem do 04. 12. 2018 Jenki 60 04. 12. 2018 11:33
   autor příspěvek
Úterý, 04. prosince 2018 - 20:56:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 157
Registrován: 10-2010
Mě by se 15m na lince 5 velmi líbili. Doufám, že si s kopcovitym profilem dokázali poradit bez problémů. Potom ještě stáhnout interval na logických 15 minut....
Pokud DP už vybral 10,5m tak jich mohlo být víc. Linka 2,13,16, noční linky tam všude by našli uplatneni.
OKŽ
Úterý, 04. prosince 2018 - 21:27:40  
Neregistrovaný host
Kolja: DP se zřejmě zhlédl v nasazování 15M na 17ku (1704 a 1702). Mně by se na 5ce taky líbily, ale současné intervaly bych tam nechal- je to JEDINÁ linka v DP, která má časové přizpůsobení poptávce (a navíc, když by se opakovala situace jako nedávno- že by nebyly klouby, tak se ty intervaly na odvoz lidí budou hodit). Koneckonců si myslím, že primární je stejně odvézt lidi do Brné (a tam nasazení kapacitních vozidel je opravdu znát). Takže suma sumárum...
6x KB na 11ku, 1x 1904, 6-7x do Brné, zbylo něco? KB+ 15M máme 18 (s 374kou 19) -> zbyly by 4x KB, které by mohly být na l5 nasazeny. Když už by sem byly nasazeny, tak nejspíš by jezdily na šejdrových kurzech linky 5.
A co si budeme povídat, nejlepší by na 5ce byl trolejbus!

Minibusy
Za mě jsou dobré- menší než 12M, ale s nasazováním do zdejšího prostředí bych byl skeptický (pokud se nechceme vracet do časů "sardinek", které tu máme bohužel ještě teď).
Linka číslo 2: v PD ráno by asi stačil, ale tak jako tak tam je přejezd a pokud se nepletu, tak zrovna tahle 13ka nebývá zas až tak prázdná. Odpoledne by to bylo dobrý (a dopoledne by mohl minibus jezdit na školních spojích). A o víkendu? Na těch pár spojů denně to tu není potřeba, stačí 12M.
Linka 13: Divil byste se, ale v PD bývá docela plná (pomineme-li večerní hodiny- 20:00- 23:00). Ten 12M je tam akorát (viz. ty sardinky). O víkendu je to různé- někdy by stačil minibus, jindy by byl optimální 12M, takže těžko říct (ale viděl bych tam taky minibus).
noční spoje: už vidím, jak s tím řidiči budou rádi jezdit[proud], navíc 1/41 má přejezd na 17ku a tam minibus opravdu vidět nikdo nechce. A 1/42? Možná, ale radši bych tu viděl citybusy[wink]
Úterý, 04. prosince 2018 - 22:19:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3003
Registrován: 3-2004
Ad linka 5: Stále jsme u toho samého, je třeba zadrátovat Výstupní a poslat pětku do trolejbusů. Jasně, nejde jen o tento úsek, bylo by třeba překopat Rokli, doplnit to v u Rondelu a domyslet Všebořice. Ale s tím by už mohly pomoct parciály, že. Navíc když by jízda mimo dráty byla vyloženě minoritní. Ale bez té Výstupní se to nehne. Smutné je, že doba už dost možná nikdy nebude tak příznivá, ovšem příležitost se promrhává. Neslyšel jsem, že by se tímto směrem něco podnikalo. Nebo se pletu? Navíc vzhledem k tomu, jak šíleně dopadly volby, se situace zjevně na další čtyři roky zakonzervuje. Nejsem moc optimistickej.

Jenki: Pro mě je lehce zmíněná Ekova furt takový trochu zjevení. Tuší se, jaké jsou cíle rozvoje firmy, kam to může jít? Je to konkurenceschopné? Jak ty jejich t-busy vypadají v provozu? A kde vůbec dělají kastle?
Úterý, 04. prosince 2018 - 23:47:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 158
Registrován: 10-2010
Obsazenost linek se tady řešila mnohokrát, nicméně bohužel vždy jenom subjektivním pocitem.
l.č.5 její frekvence zažívá setrvalou klesající tendenci. Skončilo Tesco, máme tady slabší školní ročníky, neustálé kvrdlání s přestupovou vazbou v KB se také podepsalo na frekvenci cestujících... Z mého pohledu je 15 min interval zárukou zajištění přestupních vazeb v KB na TR, nasazením 15m se pokryje zvýšená poptávka, a možná odpadnou názory, že bus je plný při počtu 40 cestujících (kterých tam v exponovaných časech jede) ačkoliv kapacita 12m je o dost vyšší. Zároveň se vyřeší problém s vyšším výskytem přepravy kočárků, což udělá s 12m i při relativně málem množství cestujících plný bus.
Jinak s souhlas se snem o TT Výstupní ☹️
L.č.17/27 zde bych hájil nasazení kloubů v případě, že bychom na Klíši nevedli l.č.9, a že na dolní Střekov by byl pravidelný poklad linek 7(resp.8)minut. Jinak jsou klouby jenom do Brné naprostá zbytečnost(aby mě někdo nenapadl, v letní sezóně kvůli koupališti jo).
Ad10,5m: samozřejmě když se chce tak pomocí různých přejezdů lze vymyslet různé alternativy využití kapacity(viz Teplice), a tím i zlepšení oběhu, ale tady se radši přidá kurz, aby řidič nemusel přemýšlet, zdali má na Předmostí odbočit doprava nebo jet rovně...
L.č.13 zde je na poklesu frekvence vidět posílení intervalu u krajských linek a integrace jízdních dokladů. Zde je 13-tka důležitá jen pro stanice Svádov obec a Olešnice.
Noční linky: zažíval jsem ty víkendové pěkně narvaný, ale vzhledem k tomu, že DP drží dobrých 20 let pořád stejný JŘ a nemá potřebu se ničemu přizpůsobit, tak je to vidět i na nočních linkách. O víkendu v exponovaných časech 15-20 cestujících, jinak je to bída o jednotlivcích(kdy už tam nasadí tr21?) ☹️
Středa, 05. prosince 2018 - 09:49:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3004
Registrován: 3-2004
Kolja: Ta pětka mi furt nedá. [happy] Její kardinální problém odjakživa byl, že se násilně roztrhla a vytvořila se umělá přestupní vazba v Krásném Březně. Chápu motiv, ale doteď si myslím, že to byla vůči cestujícím trochu podpásovka. Pokud máte jet přímo nebo s nejistým přestupem v KB (kde nebyl podnik dlouhá léta s to vytvořit rozumnou přestupovou vazbu odkudkoliv), je sakra velký rozdíl.

Kdyby TT Výstupní stála, tak máme s příchodem parciálů vyřešeno. Ale dlouhodobě se mi zdá, že DP po trati touží pouze ústně. Kdyby byl vyvíjen kontinuální tlak na to, že trať je potřeba (a ona je), třeba už mohla stát. Ale já nic takového nepozoruji. Jako kdyby to odpovědným bylo trochu jedno, přece tu máme důležitější úkoly, tak co se tím zabývat. Jenže tohle přezírání provozních potřeb a vývoje dopravní situace se samozřejmě pomalu a jistě v negativním smyslu vrací.

Mimochodem, pětce se blíží další darda - přesun gymnázia na Terase ke středním školám pod Hotelákem. Ono to bude mít vcelku šílené následky, hlavně tedy v podobě prázdného baráku uprostřed nejlepšího ústeckého sídliště, to ještě bude humus, navíc za přesun paradoxně kope ředitel, který se "udělal" na protestech proti spojování gymnázií, to jsou takové klasické ústecké paradoxy, pro pětku to však bude znamenat další citelný úbytek cestujících ve špičkách pracovních dní.

Obecně tu však sledujeme obrovskou nepružnost DP reagovat na vývoj přepravních proudů a nezájem města to jakkoliv řešit. Mnoho let jsme četli a slýchávali, že výraznější reorganizace provozu přijde. Nejdřív to mělo být po průzkumu, kterých bez výstupů směrem k veřejnosti proběhlo hned několik. Pak se hovořilo o tom, že se čeká na rekonstrukci obratiště Mírová tak, aby bylo komplet průjezdné z/do všech směrů. No a stále se nic neděje. Poptávka přišla, ale se zbytečnými porodními bolestmi a za dost umrlé kampaně směrem k cestujícím. Odbavovací systém už se montuje, ale cestující opět neví vůbec nic - kdy to bude, co jim to přinese, jaké s tím má podnik dlouhodobě plány. Prostě nic. Nemluvě o tom, jak tristní je komunikace DP k veřejnosti v obecné rovině. Ono ostatně stačí otevřít FB dopravního podniku, aby si člověk udělal obrázek.

K tomu mám mimochodem osobní připomínku. Dlouho se mi velmi nelíbí, jak komunikace DP probíhá, či spíše neprobíhá. Je vidět, že občas do toho ukápne trocha upřímného nadšení od pár jednotlivců, ale ve výsledku působí nesmírně amatérsky, zejména na největší městskou firmu, byť ostuda by to byla i na řádově menší podnik. Když jsme si o tom povídali s kamarády nad pivem, jeden z nich se mě zeptal, co jsem se s tím tedy pokusil udělat. Že kecáním se to v Ústí opravdu nezlepší. Nějakou dobu mi to docela vrtalo hlavou, a když DP úspěšně odignoroval i třicetileté výročí trolejbusů (přestože jsem o nějakých pěkných dílčích plánech jednotlivců slyšel, zjevně se nepotkaly s vůlí na patřičných místech), řekl jsem si, že je čas pokusit se něco udělat.

Jelikož jsem se v oboru poměrně dlouho pohyboval a myslím si, že bych měl ohledně zlepšení komunikace co přinést, na konci prázdnin jsem se podniku ozval. Vysvětlil jsem, v čem vidím nedostatky, naznačil mou vizi možného zlepšení a nabídl se, že bych přiložil ruku k dílu, a to klidně v symbolické rovině, klidně na zkoušku - a zejména za symbolickou odměnu. Odpověď od srpna nepřišla. Za více než čtvrt roku to nestálo nikomu z DP ani za to, aby napsali, že nemají zájem. Původně jsem ještě vyčkával, zdali se něco nezmění po volbách, ale vzhledem k zakonzervování či snad ještě zhoršení stavu, kterého jsme se po volbách dočkali, jsem ztratil víru, že bych se jakékoliv reakce vůbec měl dočkat.

A ono to takhle funguje nejen v podniku (či třeba v hokeji), ale v celém městě. Chobotnice má chapadla všude a panuje naprostá shoda na udržování neměnného stavu. Vše tak jede jaksi setrvačností, městu i podniku chybí jasná koncepce představená veřejnosti (která by se s ní mohla ztotožnit), ale proč by taky měla existovat, když se zjevně většina spokojí s tím, že si mohou k večeru zajít do Fora. V Ústí sice existuje mnoho nadějných lidí, kteří jsou schopni svou aktivitou vytvořit neskutečné věci, ale zjevně jich stále není tolik, aby vládnoucí Nihilismus v koalici s Arogancí a Podnikatelským projektem dokázali porazit. Kéž by se jednou situace změnila a já se mohl do Aussig natrvalo navrátit. Zatím to ale zjevně nepůjde.

No nic, to jsem se trochu planě rozkecal, tak zase vzhůru pod trolej [tramvaj]. A bacha na [satan].
nereg.pozorovatel
Středa, 05. prosince 2018 - 10:26:49  
Neregistrovaný host
Základní problém je, že lidem, kteří se mají optimalizaci a vůbec námětům věnovat, prochází šaškárny s nákupními vozíky, barvičkami na panelech, změny Hlavní nádraží ČD na Hlavní nádraží .... Dokud to budou jeho nadřízení tolerovat a dovolovat, že dělá to, co dělá, je cokoliv zbytečné. A to, že oslavy dopadly tak, jak dopadly. Bylo by stačilo, kdyby se do toho ona osoba opět necpala, bohužel.
Luky,ul
Středa, 05. prosince 2018 - 16:39:25  
Neregistrovaný host
Zde neni vubec problem v tech "saskarnach" . Nejvetsi problem je mesto, ktere proste schvali jednoduche zmeny, ale pretrasovani linek, pridani vice zastavek na znameni apod. uz ne. Stezujte si na mestu. To je jediny problem a uz delsi dobu. Proste DP si bez nich ani neuprdne. Nejaky zajem by tu na ty zmeny byl, ale mesto proste dava STOP a bez nich to nejde!
OKŽ
Středa, 05. prosince 2018 - 18:01:15  
Neregistrovaný host
Ad 5: Přesun gymnázia bude mít veliký vliv a dopad... Když už se to bude přesouvat, tak co místo části spojů l5 zavést (i) ve špičce linku 23 (která by neobjížděla ST- nejela by přes Mírovou- ale z Orlické rovnou kolem Albertu)? Začínat to může na Doběticích (nahoře) a ať si kdo chce co chce říká, problém by byl (skoro) vyřešen. Takže by část spojů (jen linka 5) mohla jezdit okružně (přes Mírovou) a část by z Orlické jela dolu kolem Albertu. Navíc pod dráty, takže pro parciály jako dělané [wink]. Tím by byl problém Dobětice-gympl vyřešen. A pak už ty 15/20 minutové intervaly na 5ce stačí. Ale ne, tady se už nic dít nebude, Ústí se stává bezcitným městem (dá- li se ještě nazývat městem).[sad]
Dráty na Výstupní chybí, co dodat.

Ad minibus a linka 2: Když by se minibus nastálo přiřadil na jedno pořadí l2, které by nově obsluhoval šejdrový oběh, tak je vše vyřešeno- pracovní doba ok, přejezdy a trasování- ok a od 7:30 může minibus na návoz dětí na plavání! Nic složitého (teda jak pro koho) [wink] Samozřejmě by se to dalo vymyslet lépe, ale za současných provozních podmínek mě nic jiného nenapadá.

parciály: Proč se jich kupovalo jen 9? Nebyla dotace na více kusů? Nebo se město chystá pořídit ještě další?[happy]
teec
Středa, 05. prosince 2018 - 20:42:11  
Neregistrovaný host
S parciály se počítá až se uzavře benešák, tudíž na nějakou linku 23 zcela nemožné. A pochybuji, že se v nějaké dohledné době budou kupovat další, když nejsou peníze...
Karosa10
Středa, 05. prosince 2018 - 22:32:37  
Neregistrovaný host
Kamaradi, jakou prevodovku ma nase 10? Pragu nebo ZF?
nereg.pozorovatel
Středa, 05. prosince 2018 - 22:54:04  
Neregistrovaný host
Město je vždy a všude problém. Ale jde o to, jak se mu to podá. Pokud se mu šaškárny podají "vhodně", jako to nejlepší možné řešení, protože to lépe nejde, tak to město posvětí, bo město do toho nevidí... Pokud na šaškárny nikdo (z DP) nedohlíží, tak jsme u toho, že jsou šaškárny hore dole, co se dá.
VH
Čtvrtek, 06. prosince 2018 - 12:50:15  
Neregistrovaný host
Karosa10: Pokud to říkám správně, tak vaše 10 by měla mít 6-kvalt ZF s retardérem, protože je to podtyp 1718. U B952/B952E by měly být celkem 4 podtypy:

1712: 5-kvalt Praga, jenom motorovka
1714: 5-kvalt Praga, motorovka i retardér
1716: 6-kvalt ZF, jenom motorovka
1718: 6-kvalt ZF, motorovka i retardér
Phd
Čtvrtek, 06. prosince 2018 - 21:55:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 643
Registrován: 2-2007
Ústečák: Stejně jsem ke svému postoji dozrál i já. Na nějaké zlepšováky ohledně organizace dopravy tady bohužel není nikdo zvědavý. Oni jako praktici to zvládnou líp, protože razí názor, že co fungovalo před 20 lety, bude fungovat i teď.
Comquaaq
Čtvrtek, 06. prosince 2018 - 21:58:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5
Registrován: 2-2018
Ahojte, chtel bych se vas zeptat, jestli nekdo z vas nema schema napajeci site. Jde mi o to, kde jsou menirny, kde jsou delice, kde jsou napajeci body a ktere useky jsou kterymi menirnami napajeny. Dik za cokoliv. [happy]
OKŽ
Čtvrtek, 06. prosince 2018 - 22:43:15  
Neregistrovaný host
Comquaaq: Něco je tady, ale ne všechbo. http://vlcoun.cz/index.php/ustecka-doprava/trolejbusove-tratě
Napájecí body- nejlepší by bylo si projet celou TT 😁.
OKŽ
Čtvrtek, 06. prosince 2018 - 22:49:00  
Neregistrovaný host
Omlouvám se za nefunkční odkaz- automatická kontrola a oprava prravopisu (odesíláno z mobilu). Tohle by už mělo fungovat:
http://vlcoun.cz/index.php/ustecka-doprava/trolejbusove-trate
Comquaaq
Pátek, 07. prosince 2018 - 23:27:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6
Registrován: 2-2018
Diky za odkaz. Podival jsem se na to a prostudoval. Ale moc uzitecnych informaci tam neni. Ja vim, ze bych mel byt rad i za tohle, aspon vim, kolik je v Usti nL menirem a jejich vybaveni. To je rozhodne skvele. Ale potreboval bych vedet kde jsou usekove deleni, napajecove body a ktery usek kazda menirna napaji. Zbytek jsou jen takove sotousske zajimavosti, ktere si muzu zjistit ze schematu. Nemam moc cas projizdet po googlu cele mesto.
Sliks
Sobota, 08. prosince 2018 - 16:08:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 693
Registrován: 8-2009
Buďte rádi, že 5 jezdí v takovém rozsahu, jakém jezdí, a že se do ní v pohodě vejdete. A co se týká nabízené kapacity a jejím využívání, tak je na tom Ústí velmi dobře oproti jiným městům.
Zajeďte se někdy podívat na ranní špičku do Pardubic na linky 3+33, nárazově i odpoledne, nebo do Liberce na linky 12 nebo 15. Potom si budete vážit toho, co ústecký DP na lince 5 nabízí za luxus.

A jestli chcete optimalizaci, tak ta by podle reálných dat přinesla do autobusové dopravy spíše omezení než rozšiřování provozu. Kromě špiček pracovních dní všude plně dostačují 12M autobusy s výjimkou dopravy do Brné na koupaliště a i 12M jsou v některých případech zbytečně velké.

Comquaaq: Obraťte se na DP oficiální cestou, požadované schéma by Vám snad mohli poskytnout.
Sobota, 15. prosince 2018 - 17:54:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 74
Registrován: 1-2011
Tak ono spousta výkonů vznikla v roce 2015 jen proto, aby měli řidiči práci po opuštění ZDO kraje. Sóla by stačila prakticky všude, upřímně nechápu nákup 18m Uwaů. Na linkách 17 a 27 se též začaly vypravovat dlouhé vozy jen proto, aby měly využití po překročení stáří.
OKŽ
Sobota, 15. prosince 2018 - 19:44:32  
Neregistrovaný host
Milý pane Husáku,
Chápu váš pohled na věc. Ale to, že jeden něco nechápe a NEDÍVÁ SE KOLEM SEBE! ještě nic neznamená. A že pár spojů za den je méně obsazených lidmi ještě neznamená, že na celou pracovní směnu vypravíme autobus s nižší kapacitou. Nebo si snad máme raději počkat demonstraci zdejších "občanů", že se nevešli do autobusu? Nestačil nám tady Pan Palach v 69tém (ikdyž to nebylo kvůli dopravě)?

,,Na linkách 17 a 27 se též začaly vypravovat dlouhé vozy jen proto, aby měly využití po překročení stáří."
Mohl bych se Vás zeptat, kde jste tuto informaci a jak starou získal? Jestli mluvíte o posledních měsících, dobrá, ale všichni moc dobře víme, co VŠECHNO TOMU PŘEDCHÁZELO. A to, že se nedokážou Někteří podělit o přebytek peněz, trochu smutné nemyslíte?

A mohu Vás ujistit, že se stejným přístupem vedení města a DP se těch "krátkých autobusů" na linkách 17 a 27 již brzy dočkáte. Snad budete spokojený.

Hezký večer,
OKŽ
Nový příspěvek
     
  Text příspěvku:

  Uživatelské jméno:
  Heslo (pro registrované):
  E-mail (volitelně):
  Přílohy:
  Volby: V příspěvku používám HTML kód
Odkazy (URL) v příspěvku automaticky aktivovat
  Akce:
, více zde.