24. 2. 2021, Železniční magazín

Dne 24. 2. 2021 firma CZ LOKO oznámila, že v únoru podepsala smlouvu s norským dopravcem Trainpoint Norway na dodávku lokomotivy typu EffiShunter 1000.
Dodána má být ještě letos a provozována bude nejprve ve Švédsku, kde má až do první poloviny roku 2022 následovat zkušební provoz. Ukončení schvalovacího procesu je plánováno do konce příštího roku. Poté se má rozběhnout proces schválení typu také v Norsku.
23. 2. 2021, Železniční magazín

Dne 23. 2. 2021 představily společnosti ÖBB a Siemens Mobility exteriérové řešení vlaků nightjet.
Ve vídeňském závodě firmy Siemens se v konečné montáži nachází několik hotových a nalakovaných skříní pro vozy určené pro novou generaci netrakčních jednotek ÖBB pro noční cestování. Poprvé byl představen i design řídicích vozů s kabinou strojvedoucího z lokomotiv Vectron.
20. 2. 2021, Železniční magazín

Společnost Wiener Lokalbahnen Cargo (WLC) je již dlouhodobě zavedeným mezinárodně činným dopravcem. Na vlastní licenci však donedávna vykonával provoz pouze v domácím Rakousku a také v Německu.
Letos oznámil záměr vstoupit i na české koleje, takže nedávno se odehrály premiérové jízdy. Dne 11. 2. 2021 přejel dopravce WLC v tranzitu Děčín – Břeclav s vlakem močoviny v trase Lutherstadt-Wittenberge – Krems an der Donau, a to s vlastním Taurusem 1216 954.
17. 2. 2021, redakce

Škoda Transportation bude dodavatelem nových nízkopodlažních tramvají do německé spolkové země Braniborsko. Tramvaje si objednaly dohromady dopravní podniky měst Frankfurt (Oder), Brandenburg an der Havel a Cottbus. Škoda dodá celkem 24 vozidel s opcí na dalších 21. Celková hodnota kontraktu dosahuje téměř 3 miliard korun. Zákazník získá pro své provozy o rozchodu 1 000 mm tramvaje z rodiny Škoda ForCity Plus, částečně (70%) nízkopodlažní jednosměrné tříčlánkové vozy se dvěma hnacími otočnými podvozky a jedním běžným neotočným podvozkem. Tramvaje budou klimatizovány a uzpůsobeny specifickým požadavkům jednotlivých měst, zejména dvěma různými šířkami skříně. Třináct z 24 objednaných vozidel poputuje do Frankfurtu, čtyři plus případně osm dalších z opce do Braniboru a zbývajících sedm plus třináct z opce si objednala Chotěbuz.
...
celá aktualita
15. 2. 2021, Železniční magazín

Počátkem února 2021 byl ukončen zkušební provoz lokomotivy 388.002 v osobní dopravě, když došlo k naplnění podmínek zkušebního provozu typu TRAXX MS3 na síti Správy železnic.
Podmínky dosažení předepsaného proběhu 40 000 km v nákladní a 10 000 km v osobní dopravě jednou z lokomotiv 388.001 anebo 002 bylo dosaženo již v loňském roce...
Pantery pro Elron
Druhá série FLIRTů pro PKP IC
KISS pro SŽ na zkouškách
Vectron 193 902 nasazen do provozu
Další tramvaje Artic pro HKL
Zácviky na řadu 193 u MÁV
Čínský Bizon v Evropě