Diskuse » Archiv 2019 » Tramvaje a metro » Tramvaje v Ostravě » Archiv diskuse Tramvaje v Ostravě do 26. 02. 2019 předcházející | další

Archiv diskuse Tramvaje v Ostravě do 26. 02. 2019

dolů
   autor příspěvek
Progress
Neděle, 10. února 2019 - 19:54:22  
Neregistrovaný host
Boris: Včera

Aha, tak to se omlouvám.
Pondělí, 11. února 2019 - 15:42:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 68
Registrován: 12-2017
ÚD je kde? Myslí se tím dílny v Martinově? V tom případě tomu nerozumím...

Jinak netuším kde by mohla být souvislost s Ostravou...
Renault Citybus
Boris
Pondělí, 11. února 2019 - 16:30:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3422
Registrován: 6-2002
Co je k nepochopení na tom, že vozy přijedou do Martinova?
Pondělí, 11. února 2019 - 19:17:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1998
Registrován: 10-2005
ÚD jsou ústřední dílny.

Věděl by někdo jestli ta klimatizace do Varií půjde do těch šesti vozů určených k modernizaci nebo do úplně jiných vozů?
Punk's not dead! blesk happy
Pondělí, 11. února 2019 - 23:44:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 69
Registrován: 12-2017
Boris:
"Co je k nepochopení na tom, že vozy přijedou do Martinova?"

DPO se teď zbavuje starých tramavají, tak mi přišlo zvláštní, že nechá přivézt jiné starší kousky. To budou nějaké muzejní nebo jdou do Ekovy na renovaci podobně jako ty ze Švédska?
Renault Citybus
Úterý, 12. února 2019 - 00:41:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1254
Registrován: 2-2017
Tucnak: Přečti si tento článek, pak to pochopíš.
Elektrobusy SOR - to nejlepší v Ostravě [ok]


VYPRAVENOST OSTRAVA
Progress
Úterý, 12. února 2019 - 07:00:55  
Neregistrovaný host
Klimatizace by podle toho co jsem četl na stránkách mhd ostrava měla jít do těch 6ti co jsou určené k modernizaci. Ale nejsem si tím jistý, abych tady zase nepsal to co není pravda.
Úterý, 12. února 2019 - 08:04:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1999
Registrován: 10-2005
Dnes se na chvíli objevil Stadler (1728) na lince 15. Byl ale už vyměněn za 1357.

Myslím, že na Rodinné by byla pěkná fotka, tam se Stadler jen tak nedostane. Minimálně jako cvičná jízda nebo při výluce.

(Příspěvek byl editován uživatelem Ross.)
Punk's not dead! blesk happy
Úterý, 12. února 2019 - 10:48:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2000
Registrován: 10-2005
Dnes v 8:40 jely T2 směr Mariánské Hory. Ze Svinova. Tak očekávám jejich doručení do dílen během dneška [fotic]
Punk's not dead! blesk happy
Úterý, 12. února 2019 - 11:01:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1272
Registrován: 9-2011
Jestli teprve dnes dopoledne dojely vozy s tramvajemi do Mariánek, tak se do Třebovic dostanou spíš až zítra dopoledne.
Středa, 13. února 2019 - 08:11:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1274
Registrován: 9-2011
Dopoledne budou na vlečku DP Ostrava přistaveny vozy s tramvajemi. Mašina, co je tam poveze,je aktuálně v Polance nad Odrou.
geront
Středa, 13. února 2019 - 08:26:29  
Neregistrovaný host
Čas místo, linka, který spoj, ideaálně evid.č. nebo RZ vozidla....
Stalo se mi totéž... Rozhodl jsem se vyzkoušet ODISku při 65+ při výstupu z tramvaje. Ukázalo se červeně "chyba".
A co teď s tím!
číslo linky nevím... jel jsem z Tesca v Porubě do svinova na autobus, na hodinky jsem se taky nedíval, snažil jsem se před klienty asistentů (ti tam ale nebyli) uchránit kapsy, evidenční číslo ani RZ taky nevím...
Co vím přesně, je číslo ODISky, příjmení a jméno, takže to je akorát tak dostatečné, abych dostal pokutu za jízdu bez platné jízdenky..
jdu kopírovat dklad o pořízení, třeba bude mít u asistentů úspěch
Čtvrtek, 14. února 2019 - 15:08:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2588
Registrován: 11-2004
Tak dle FB odpůrců tratě ke Globusu se to v aktuálním dotačním okně nestihne a tram nebudou. Vzhledem k bujarému veselí to mají asi ověřeno.
Škoda, vyhráli řvouni.
Pokud chcete nějakou moji fotografii prosím napište mi, jinak čtěte zde.
Slova jsou jen schránky pro významy, jednou je bílá černá, a jindy ani černá černou není


Poskok
Čtvrtek, 14. února 2019 - 17:45:38  
Neregistrovaný host
Mayg: S tim je pocitano, ale to, ze se to nestihne v tomto dotacnim obdobi neznamena, ze:
1) V pristim dotacnim obdobi mohou byt klidne opet dotace na vystavbu novych trati
2) Mesto se muze klidne rozhodnout, ze to postavi ze svych penez (cimz by odpadnul oblibeny argument odpurcu, ze tu trat chteji stavet jenom z toho duvodu, ze jsou na to dotace EU)
Čtvrtek, 14. února 2019 - 18:06:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 52
Registrován: 4-2012
Tak jsem dnes měl konečně čest svézt se Stadlerem. Bylo to v úseku Svinov - Hlavní třída.
Je fakt že mě to vysloveně horizontální rozhoupání v jednom okamžiku poměrně překvapilo. Čumák šel výrazně na jednu stranu a prostředek na druhou a následně nekolik dokmitů.
Bylo to překvapivě intenzivní až jsem na sedačce trochu ztratil balanc. Byl to rovný úsek, asi nějaká nerovnost na trati, ale to rozhoupání bylo hodně citelné.

Houpání při nastupování cestujích bylo také, ale to je podobné jako třeba v některých autobusech. Žádná hrůza.

To horizontální houpání je ale fakt poměrně hodně nepříjemné. A to hlavně kvůli těm dokmitům když se vozidlo něčím na trati tahle rozhodí. Myslím že moje přítelkyně už by měla žaludeční problém :-)

No chce si to najít asi to správné místo ve voze. Asi podobně jako v Pendolínu. Tam když si někdo žaludečně slabší sedne do prvního vozu, který se při najetí do oblouku naklání hodně intenzivně než zabere regulace, tak u Hranic na Moravě, nebo za Zábřehem na Moravě spolehlivě v těch několika zatáčkách zezelená :-)

Viz moje tchýně, která nadšeně nakočila v Zábřehu do prvního vagónu Pendolína které sbíralo cestující z mrtvého expresu a v Krasíkově už byla na záchodě... až do Prahy... Né že bych jí to přál... [andel] [satan]

Tak sorry za tuhle mimotématickou vložku pro odlehčení.
Čtvrtek, 14. února 2019 - 21:48:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1256
Registrován: 2-2017
tombru:
"No chce si to najít asi to správné místo ve voze."
Vzhledem k tomu, že Stadlery jezdím dost často, tak mám vyzkoušeno, že se dobře sedí v zadním článku na čtyřce, kde si ještě navíc mohu dobít mobil. Přijde mi, že tam to moc nehoupe.
Elektrobusy SOR - to nejlepší v Ostravě [ok]


VYPRAVENOST OSTRAVA
geront
Pátek, 15. února 2019 - 08:58:56  
Neregistrovaný host
Čumák šel výrazně na jednu stranu
není to proto, aby si lidi konečně přestali kupovat papírové jízdenky?
Pátek, 15. února 2019 - 22:13:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7485
Registrován: 2-2006
Trať do Poruby bude později, než se čekalo. Někteří Ostravané jsou ale stále proti

Stavba není připravena tak, aby město dosáhlo na dotaci EU. Vedení magistrátu o ni chce zažádat až v dalším programovém období 2021–2027. … „Jedno z rizik je, jestli budou vypsané peníze, jestli peníze dostaneme. Další riziko je, jak se bude vyvíjet ekonomika. To znamená, jestli nebudou nějaké škrty, za tři roky mohou technologie postoupit někam úplně jinam a můžeme tady mít elektromobilitu. Rizik je tam tolik, že si nemyslím, že by se nám to za nějakých x let povedlo,“ myslí si zastupitel Poruby … O dotaci na výstavbu tramvajové trati chce magistrát požádat v dalším programovém období. Začít stavět by se pak podle náměstkyně pro investice mohlo v roce 2021 nebo 2022.

Tím je v podstatě řečeno, že nová tramvajová trať v Porubě bude nejdříve v roce 2030 (6krát se někdo odvolá, 3krát to někdo napadne, 2krát propadne EIA, ...), pokud vůbec nějaká trať bude.
Pátek, 15. února 2019 - 23:07:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2003
Registrován: 10-2005
Semolina: Zajímavé. Takže trať nebude nikdy. Macura zklamal. Tohle byla zřejmě poslední a jediná šance.
Punk's not dead! blesk happy
Sobota, 16. února 2019 - 00:39:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1199
Registrován: 12-2006
A jéje, to zase budeme celý rok od jisté osoby z "Porubské výzvy" poslouchat, jak to vlastně celé zachránila [biggrin]. Pravda je bohužel taková, že projekt potopilo samotné vedení města svým jednáním i nepřipraveností a zdržování ze strany petice to jen dorazilo. [angry]
Uvidíme. Tramvaje jsou aktuálně a celém světě opět v trendu, tak snad půjdeme s dobou.

(Příspěvek byl editován uživatelem vtobola.)
[kladivo] T3 mizí, wany se šíří... [kladivo]

[pozor] MHD Ostrava [pozor] -
Pako
Pondělí, 18. února 2019 - 18:25:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2294
Registrován: 6-2002
Dobrý podvečer.

Nemyslím, že by ta tramvajová trať byla odpískána. Co takhle jen realističtější pohled...? Výkonnost ekonomiky jde dolů, ono nejde pořád růst... Což znamená, že stát, tedy i samosprávné jednotky, budou muset začít více otáčet výdaje, zejména když přes 60 % výdajů jsou výdaje mandatorní.

Na tu trať je velká EIA, což znamená, že vzhledem k možnosti čerpat dotační titul do určitého data se realizační lhůta nepřiměřeně zkrátí. A teď si vemte, vyhlásí se výběrové řízení, do toho se někdo odvolá, k tomu pár šílenců ještě budou komplikovat výstavbu různými připomínkami... Realisticky, když jsem investičně závislý na dotaci a ne na svojí peněžence, byl bych sebevrah, kdybych se teď do toho pouštěl. A vracet pak dotaci jen proto, že jsem to prošvihl... :-)

Takže optimisticky. Dokud je tu ten koblihář, jak ho nemusím, tak u něj paradoxně je větší pravděpodobnost, že to projde, než když tam byli ti předchozí primátoři. Posledního umořil chlast, jeho předchůdce ambice jeho bývalé manželky.

Díky.
Pondělí, 18. února 2019 - 19:37:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7492
Registrován: 2-2006
Informace ze strany města tak pesimistické nejsou, viz: Ostrava pokračuje v přípravě projektu nové tramvaje

S ohledem na blížící se konečný termín pro realizaci projektů podpořených ve stávajícím programovém období, vzrostlo riziko, že by stavba byla stihnutelná pouze za cenu výrazného zrychlení doby samotné výstavby a výrazným omezením dopravní dostupnosti v lokalitě. Rozhodli jsme se proto požádat o financování projektu až v následujícím programovém období. Po získání rozhodnutí EIA bude probíhat územní řízení, další dva stupně projektové dokumentace a k vlastnímu zahájení stavby by mohlo dojít v letech 2021 nebo 2022.
Úterý, 19. února 2019 - 00:45:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1262
Registrován: 2-2017
Na http://www.portal.idos.cz/ jsem se díval na JŘ tramvají a moc jsem tam pozitivních změn nenašel (asi jen prodloužení desítky do 18 hodin). První 10 z Hranečníku pojede až v 6:26 (o 10 minut později než dnes) a linka 12 bude opět zastavovat u Zárubku (proč?) a vyjíždět z Hranečníku o minutu dříve. Příjezd na Hranečník sice bude ve stejné minutě, ale menší zdržení tam i tak bude. Fakt super, takže když pojedu odpoledne 441 na Hranečník, 12 mi o minutu ujede. Z Šenova křižovatky na Hranečník bude lepší spojení než z Hranečníku na Karolinu. Tedy to už je skoro dnes, co většina spojů linky 10 končí na Výstavišti a březnové změny to ještě podtrhnou.
Elektrobusy SOR - to nejlepší v Ostravě [ok]


VYPRAVENOST OSTRAVA
Úterý, 19. února 2019 - 07:27:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2004
Registrován: 10-2005
Největší změnou je konec nějakých kurzů linky 9 na Křivé ráno. A taky se mírně prodlužuje dopravní špička, linka 6 bude jezdit déle, i linka 9.

Změna na lince 44 je skvělá. Možná by nebylo špatné opustit smyčku Řecká. A taky by v sedle mohl jezdit autobus na nádraží třeba co 40 minut.
Punk's not dead! blesk happy
Úterý, 19. února 2019 - 09:40:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 779
Registrován: 8-2009
U linek 6 a 10 došlo ráno k odebrání 3 spojů (interval tedy 20 minut), odpoledne byly ty 3 spoje přidány (provoz do 18+h).

U linky 9 byly ráno po 8. hodině odebrány 3 spoje, přibyly 2 spoje na konci odpolední špičky ve směru vozovna. Ve směru do centra přibyl jeden spoj ráno (8:23), ubyly 4 spoje odpoledne (13:23,33,45,53)a přibyly spoje v 17:23 a 33.
Úterý, 19. února 2019 - 15:17:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18
Registrován: 12-2018
Zdravíčko,
zas píšu s křížkem po funuse, vím. Ale mám poslední dobou potíže se dostat k internetu.
Mě ani tak neštve, že by tam tu tramvaj nechtěli, to už je konec konců tak trochu jejich problém. Ale jejich důvody? Že už mají ekologickou MHD v podobě CNG je pěkné, ale když se podíváte po zbytku Ostravy, třeba v Zábřehu, Hrabůvce, BUS linek tam je dvakrát méně právě kvůli dostatečné TRAM síti. A stěžují si tam někdy? Navíc, podívejte se do výroční zprávy na cenový rozdíl provozu BUS a TRAM. Nebo, vychvalování Ekov, jsou to takové krámy a vsaďte se, že je tam nakonec chtít nebudou.
A tohle, to mě fakt vytáčí:
"Informace o odkladu potěšila vedení městského obvodu Pustkovce, které na zastupitelstvu proti projektu tramvajové trati už devětkrát vyjádřilo nesouhlasné stanovisko. „Tramvajová trať zabere určitě víc místa, auta dostanou menší prostor, než měla doteď. I integrovaný záchranný systém bude mít problém, když se někde vytvoří kolona. Daleko šetrnější by byly trolejbusy, které by zabraly méně místa a komunikace a zeleně by neubylo,“ tvrdí starosta Pustkovce Stanislav Pyš (ČSSD)."
Ty jejich slavný trolejbusy už jim navrhovány byly. Nikdy nechtěli. A najednou chtějí. A proč? Protože je jisté, že peněz v příštím dotačním období bude méně a že jestli budou prachy na MHD, budou to tramvaje a ne trolejbusy. Tak mají jisté, že jim to město neschválí a budou mít klid. Ačkoli jsem zastáncem Tramprojektu, přál bych jim teď ty trolejbusy. Ať na ty problémy, co neustále způsobují a zveličují, konečně dojedou.
Úterý, 19. února 2019 - 16:04:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2291
Registrován: 8-2002
Já myslím, že hodně lidí děsí jen ta představa, že se tam bude 2 roky (kdoví, kolik let to bude ve skutečnosti) stavět. Taková gigantická akce podle mě nemá v novodobé historii v Ostravě paralelu. Možná tak akorát Místecká, ale tam kolem ní nikdo nebydlí. Tato trasa měla být postavena už při stavbě sídliště, jak tomu bylo třeba na tom Jihu nebo i v Porubě) a pak by nikdo nereptal.

Navíc (a to se bude už poněkolikáte opakovat) to spojení s centrem se moc podle nevylepší. K žádnému zkrácení jízdní doby nedojde, spíše naopak. A věčné problémy v tramvajové síti, kdy se tvoří kolony kvůli nehodám a poruchám tramvají tomu také moc nepřidávají. A ano, i na Vodárně jsou kolony aut...
Kočkopes
Úterý, 19. února 2019 - 16:18:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 685
Registrován: 10-2017
Ale zajíždění i pozdějších odpoledních spojů linky 10 na Hranečník jsme se stejně nedočkali... [ok][ok]
Poskok
Úterý, 19. února 2019 - 19:05:00  
Neregistrovaný host
Ze se nezkrati dojezdova doba do centra? Samozrejme, kdyz to budeme porovnavat s lokalitou SBN, tak ano... Jenze tam opravdu nikdo nejezdi a vetsinou pokracuji dale. Kdyz vezmeme zastavky Nam. Rep, Karolina, Elektra/Vystavist a Stodolni, kde jezdi vetsina lidi, tak je ta tramvaj rychlejsi.
Kočkopes
Úterý, 19. února 2019 - 21:06:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 686
Registrován: 10-2017
Jen drobné upozornění na chybu (pokud je zde někdo ze správců stránky Seznam-autobusů) - odkaz, vůz 992 jezdí (dnes jsem jej potkal na 12)
Úterý, 19. února 2019 - 21:48:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2006
Registrován: 10-2005
Gakon: Přesně jak píše Poskok. Lidé jezdí nejvíce do jádra Ostravy a tam pořád přímý spoj Duha - Centrum nejezdí. To by tramvaj efektně vyřešila.

Z Duhy jezdí pouze přímý spoj linky 49 a to jen ve špičku. Navíc krátké autobusy. Spousta lidí jezdí linkou 48 a poté přestupují na 54.

Ideální by bylo, kdyby nebyl nucený přestup na trolejbus na SBN a 49/54 by jely až na MMS. To je sice šílená vize, ale v minulosti to bylo, jen trochu jiná trasa (38 a možná i 33).
Punk's not dead! blesk happy
Úterý, 19. února 2019 - 22:07:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2292
Registrován: 8-2002
Ad Ross: Linka č.49 jezdila v trase Opavská - .... - SBN - Nová Radnice - Most Pionýrů - Bazaly. L.č.33 nikdy do centra nejezdila. Ze SBN pokračovala do Michálkovic (kdysi pár spojů na Důl Odra).
Nowak Jan
Úterý, 19. února 2019 - 23:21:07  
Neregistrovaný host
L.č.33 nikdy do centra nejezdila.
Kdysi jezdily účelové spoje, místní tomu říkali "rychlíky" ráno z Nezvalova nám. a Zápotockého bez zastávky na Muglinovskou a k Nové radnici, poslední autobusy až na Revoluční a odpoledne z Muglinovské zase do Poruby (některé jezdily od Nové radnice).
Úterý, 19. února 2019 - 23:28:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 70
Registrován: 12-2017
Ross:
"Změna na lince 44 je skvělá. Možná by nebylo špatné opustit smyčku Řecká. A taky by v sedle mohl jezdit autobus na nádraží třeba co 40 minut."

Asi jsem slepý, ale nevidím, co se změnilo na lince 44...
Renault Citybus
Středa, 20. února 2019 - 09:09:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2293
Registrován: 8-2002
Ad Tučňák: O víkendu jezdí ranní spoje na nádraží Svinov.
něco pro ovčany
Čtvrtek, 21. února 2019 - 09:55:54  
Neregistrovaný host
Stavba není připravena tak, aby město dosáhlo na dotaci EU.
Proč by měl úředník dělat něco navíc kromě příchodu a odchodu do práce a dodržování polední pauzy?? Dostane za to něco navíc?

Kromě toho kolik brečí lidí nad tramvajovou tratí?
Nezviditelní město daleko víc výstavba nového fotbalového stadionu (BANIK 3,14ČO!!!!!), lanovky do zoo anebo největší počet akavaparků na km2 než tramvajová trať z [zadnice] A do [zadnice] B?
Nebo myslíte, že se budou podepisovat petice: Nechceme fotbalový stadion, chceme tramvajovou trať?
Čtvrtek, 21. února 2019 - 20:36:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 74
Registrován: 7-2018
Mám menší dotaz:
Byly vypravovány vozy z vozovny křivé na linku 9 ještě když jezdila na NH?
Čtvrtek, 21. února 2019 - 21:07:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1920
Registrován: 5-2002
Nikoliv
Pátek, 22. února 2019 - 22:24:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5369
Registrován: 11-2007
Dvě momentky :
Sobota, 23. února 2019 - 14:39:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1269
Registrován: 2-2017
Chtěl bych se zeptat, jaká je výrobcem udávaná životnost Stadlerů?
Elektrobusy SOR - to nejlepší v Ostravě [ok]


VYPRAVENOST OSTRAVA
Poskok
Sobota, 23. února 2019 - 17:07:39  
Neregistrovaný host
Ve VR bylo pozadovano tusim 30 let
Neděle, 24. února 2019 - 18:05:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 76
Registrován: 7-2018
Něco z provozu[happy]

1732
Pondělí, 25. února 2019 - 11:10:46  
Neregistrovaný host
Na 1/1 dnes 1717 😉
NamRep
Pondělí, 25. února 2019 - 13:45:50  
Neregistrovaný host
Včera blbec v kolejišti na frýdlantských mostech, vjel od zastávky Karolina (vůbec nevím, jak se mu to podařilo) a skončil na prostřední koleji. Než přijeli hasiči s jeřábem, odklon d-1 a d-2 přes Mariánské náměstí. Chtělo by to tam dát nějakou zábranu, která za trest otočí auto na střechu.[biggrin]

Po vjetí do vypnutého úseku zkolaboval Stadler 1724.


24.02.2019 20:22 - ZPOŽDĚNÍ NA LINCE
Datum a čas vzniku: 24.02.2019 20:22 hod.
Příčina: překážka na trati
Místo: Náměstí Republiky oběma směry
Dotčené tramvajové linky: 1, 2, 4, 8, 11 a 12
Zpoždění: cca 1-2 hod.
Náhradní doprava: ANO
Doplňující informace: Nepravidelná doprava a zpoždění až 15 minut na uvedených linkách. Zásah HZS u zastávky Náměstí Republiky.
Datum a čas ukončení události: 24.02.2019, 22:45
McBain
Pondělí, 25. února 2019 - 14:59:56  
Administrátor
Číslo příspěvku: 26071
Registrován: 5-2002
Dotaz: nevíte, jak byla v osmdesátých letech přepravována KáTéčka z Prahy do Ostravy? Na vagonech nebo trajlerech?
Pondělí, 25. února 2019 - 16:15:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 783
Registrován: 3-2013
100% na vagonech. Tohle je Brno a o 10 let později, ale auta na převoz tramvají nebyla.
McBain
Pondělí, 25. února 2019 - 22:11:26  
Administrátor
Číslo příspěvku: 26072
Registrován: 5-2002
Díky, takže devadesátky?
xyzž
Pondělí, 25. února 2019 - 23:41:34  
Neregistrovaný host
Tak po dnešku už víme,že na d1 Stadler fakt neeeeeeeee.sic to bylo neúmyslně,nebyli vozy,ale fakt neeee
Raquac
Úterý, 26. února 2019 - 07:34:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1800
Registrován: 12-2007
xyzŽ: Copak se stalo?
Úterý, 26. února 2019 - 08:44:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 784
Registrován: 3-2013
AD McBain: 1999.
Úterý, 26. února 2019 - 09:02:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 77
Registrován: 7-2018
Raquaq: Kurz 1/1 🙃


(Příspěvek byl editován uživatelem stancermediapb.)
Úterý, 26. února 2019 - 10:49:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1277
Registrován: 2-2017
Raquac: Souprava Varií 1351+1319 měla poruchu, tak ze zálohy vyjel Stadler.

(Příspěvek byl editován uživatelem os98.)
Elektrobusy SOR - to nejlepší v Ostravě [ok]


VYPRAVENOST OSTRAVA
McBain
Úterý, 26. února 2019 - 10:58:22  
Administrátor
Číslo příspěvku: 26073
Registrován: 5-2002
TMB:
"AD McBain: 1999."

Dík [wink].
Úterý, 26. února 2019 - 12:28:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2008
Registrován: 10-2005
Dneska jezdí 919 na lince 3.
Punk's not dead! blesk happy
Kočkopes
Úterý, 26. února 2019 - 15:05:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 693
Registrován: 10-2017
Smím se zeptat, co je na tom zvláštního? T3 jezdí na lince 3 ještě celkem běžně, byť po příchodu Stadlerů o něco méně.
Úterý, 26. února 2019 - 17:01:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 409
Registrován: 7-2006
Ross:
"Dneska jezdí 919 na lince 3."

Kočkopes:
"Smím se zeptat, co je na tom zvláštního? T3 jezdí na lince 3 ještě celkem běžně, byť po příchodu Stadlerů o něco méně."

Ross nespíše myslel 999, jako jeden z posledních dvou zrychlovačů na Porubě. [fotic]
Pište prosím česky
Ikarus, to byl vůz!!! ICQ:347-114-279
Kočkopes
Úterý, 26. února 2019 - 17:36:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 695
Registrován: 10-2017
To mě také napadlo, nicméně 919 dnes také jezdí na lince 3, konkrétně 3/107-414, právě proto mě to trochu zmátlo. 999 jezdí 3/102-202.
Úterý, 26. února 2019 - 18:03:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2009
Registrován: 10-2005
Zvláštní je to, že se do provozu 919 vrátila. Mám pocit, že jezdily v poslední době jen 999 a 955.
Punk's not dead! blesk happy
Kočkopes
Úterý, 26. února 2019 - 18:39:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 696
Registrován: 10-2017
Do jakého provozu by se 919 vracela, když jezdí pořád? Nejspíš si to pletete s 911, což byl zrychlovač, který se vyřadil měsíc zpátky. 919 je typ T3R.P.
Úterý, 26. února 2019 - 21:19:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 315
Registrován: 7-2014
919 je erpina, která na 3/107-3/414 je naprosto běžně [happy] A má parádní řadič [happy]
Ostrava/Pardubice/Praha