Diskuse » Archiv 2019 » Tramvaje a metro » Tramvaje v Ostravě » Archiv diskuse Tramvaje v Ostravě do 07. 03. 2019 předcházející | další

Archiv diskuse Tramvaje v Ostravě do 07. 03. 2019

dolů
   autor příspěvek
Boris
Úterý, 26. února 2019 - 21:27:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3427
Registrován: 6-2002
Parádní řadič už jsem viděl a je v úplně jiném typu tramvaje.
Úterý, 26. února 2019 - 22:15:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1279
Registrován: 2-2017
Ross: Já si nejprve myslel, jak jsem četl tvůj příspěvek, že s 919 jezdíš jako řidič, ale kolem 16. hodiny jsem ji potkal a ty jsi tam nebyl.
Jak píšou Kočkopes a TommyX, 919 jezdí pravidelně.
Elektrobusy SOR - to nejlepší v Ostravě [ok]


VYPRAVENOST OSTRAVA
Jenki
Středa, 27. února 2019 - 06:54:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5436
Registrován: 5-2002
Boris:
"Parádní řadič už jsem viděl a je v úplně jiném typu tramvaje."

Pokud se ovládá klikama tak souhlas [happy]

I když, pravda, to není řadič, to je řadník [jidlo]
Středa, 27. února 2019 - 19:56:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19
Registrován: 12-2018
Zdravíčko,
může mi někdo vysvětlit, co se s těmi Varii děje?! Není dne, kdy by neměly nějaký Problém, zvláště pak ty tradiční soupravy 1351+1319, 1352+13xx atd. Ta slavná řada s "plastovými sedadly" řady 1345-1357, to je prostě katastrofa. Nejen že jsou zdaleka nejhlučnější, nejrozsypanější, nejporuchovější a nevím co ještě, ale i jejich estetický dojem...! Oproti tomu jsou některá Tria jako sen. Ale zase, 1256 (poruchová),1252,1259,1253 jsou odstavené už dost dlouho. Zato 1254, 1257, 1258, (rekonstruované) jsou pomalu spolehlivější jak Téčka. Takže, shrňme si to, je Problém v údržbě? Nebo ve výrobě některých sérií?

Viz dnešní událost. Radši nevím co se Zase stalo, ale ten vlek na d-8 mi to vybarvil docela jasně. Navíc, když ještě chvilku předtím byl na d-4...
Kočkopes
Středa, 27. února 2019 - 22:08:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 699
Registrován: 10-2017
Co konkrétně myslíte narážkou na "estetický dojem"?
Jinak mi teda připadá (což ale nikoho nemusí zajímat a bude to pravděpodobně opět shozeno či nazváno jako šotovýmysl), že Varia jsou ze všech tramvají nejšpinavější, protože nepořádku si ve Variích všímám asi nejvíce, stejně jako si všímám přítomnosti některých "spoluobčanů", zatímco v jiných tramvajích mi to tak vůbec nepřipadá...
Středa, 27. února 2019 - 22:44:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1281
Registrován: 2-2017
1403: Snad čekáš, že Varia jsou dobré tramvaje? Když mohu, tak s nimi nejedu. Když musím, tak sedám do staršího vozu (zpravidla "B" vůz). Poslední dobou má často poruchu souprava 1353+1321. Dobrá Varia jsou ta nejstarší (1311-1319), dalších cca 15 vozů se ještě trochu dá a zbytek jsou plečky, kterým se vyhýbám. Kloubová Varia jsou ještě relativně dobrá. Co se týče dnešní 1301+301 na 8/1 (výměna kolem 18 hodin), tak tam před výměnou jelo Vario LF3 #1601.

K Triím. 1252 už na 99 % nevyjede. Jestli se nepletu, je tam problém s výzbrojí. Oprava možná je, ale stála by hodně peněz. 1259 nevím, co s ní je, ale u 1253 si myslím, že prochází údržbou (nevzpomínám si, že bych tu tramvaj viděl někde stát). Jenki aspol. by mohli vědět více.

(Příspěvek byl editován uživatelem os98.)
Elektrobusy SOR - to nejlepší v Ostravě [ok]


VYPRAVENOST OSTRAVA
Čtvrtek, 28. února 2019 - 06:40:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 21
Registrován: 12-2018
Kočkopes: 1) ty plastové sedačky se žlutými tyčemi ladí opravdu skvěle
2) sedadla věčně poškrábaná atd.
3) špinavé
Snad jediné pozitivum je ta klimatizace v kabině, ale ještě jsem neseděl za pultem, neposoudím tedy výkonnost. S os98 naprosto souhlasím. Dík.
1318
Čtvrtek, 28. února 2019 - 08:14:57  
Neregistrovaný host
Ad Varia: 1318 po VP vypada uvnitr, mirneji receno, jako prepravni kontejner. Takova bida, odflaknute!

Spina a Varia: ano, souhlasim. Zejmena parapety oken v interieru jsou zaprasene a zamazane, v zivote to nikdo neumyl a omylem tam polozit ruku, tak ma clovek zamazanou bundu. To bylo zase kecu o umyvani. Plati pro vsechna Varia.
Čtvrtek, 28. února 2019 - 12:23:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2011
Registrován: 10-2005
Kočkopes: že by komplexy?

Dnes bylo Trio 1253 na vozovně v Porubě. Má nový lak a je dost možné, že brzy vyjede na zkušební jízdu a nebo dokonce na linku.

Nedávno jsem měl 1401 a nemůžu si ten vůz vynachválit, skvělý je [happy]
Punk's not dead! blesk happy
Čtvrtek, 28. února 2019 - 12:51:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1108
Registrován: 6-2005
Co to je za hlášku, že když nemusím tak s tím nejedu? Ať přijede cokoliv tak sednu/stoupnu a jedu. Nebo má snad VHD jiný význam?

Mně jako cestujícího přeci zajímá jen to, jak se dostat z bodu A do bodu B. To že jednou jedu Stadlerem, nebo Variem (jedno jaké série), je přeci naprosto podružné.
Did you say it? I love you. I don't ever want to live without you. You changed my life. Did you say it? Make a plan, set a goal, work toward it. But every now and again, look around, drink it in. 'Cause this is it. It might all be gone tomorrow...

http://nakresy.webnode.cz
Čtvrtek, 28. února 2019 - 13:06:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1284
Registrován: 2-2017
Izzy: Pro mě není MHD jen způsob přepravy z A do B, ale i jako místo trávení volného času. Běžně se vozím s kamarády, které znám díky vypravenosti, tak aspoň můžeme pokecat. V pohodě ujedu za odpoledne 60 km nebo i více.

I když jedu z A do B a nemusím, tak Variem nejedu. V nejhorším přijedu domů o pár minut později.

Ale je pěkné, že tu přesně po roce diskutujeme úplně o tom samém.
Elektrobusy SOR - to nejlepší v Ostravě [ok]


VYPRAVENOST OSTRAVA
Jenki
Čtvrtek, 28. února 2019 - 13:39:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5439
Registrován: 5-2002
Vario vypadá uvnitř jako popelnice z několika drobných důvodů, které dohormady tvoří ucelený systém.

1. konstrukce vozu byla vedena požadavkem, ať se to v UKVZ dobře vyrábí. (UKVZ = Usť - Krnovskij Vagonostrojitělnyj Zavod). Výsledkem je spousta rovných ploch, které přímo vybízejí k okopávání, počmárávání a jiné devastaci. Pokud je něco omylem kulaté tak je to fakt omylem a je to nějak doprasené, viz např. návaznosti stropu na zadní čelo jsou úplně boží.

2. celé vnitřní obložení vozu se vyznačuje tím, že tam žádné není. Většina toho co vidíte jsou přímo nosné jekly skříně. Zatímco u T3 šlo alespoň o kulaté výlisky, Wana je svařena z hranatých jeklů. Na parapetu tudíž stojí voda a šplouchá sem a tam, protože nemá důvod někam odtéct. Schválně nakoukněte do jiných tramvají - tam taková vodorovná plocha není, je někam skloněná nebo zaoblená, tudíž voda někam odteče a nestojí tam.

3. kulturní výrobci kulturních tramvají spáchají nějakou nosnou kostru a tu zevnitř oplácají nějakými obklady, třeba lamináty. Dokonce už v ČKD Tatra n.p. polepovali okenní sloupky u T3 PVC potahy, než jim to někdo v rámci zlepšovatelského hnutí zakázal. Produkt z UKVZ žádné vnitřní obložení na sloupcích nemá, takže sloupky mají více méně venkovní teplotu, takže na nich za chladného počasí kondenzuje voda, ta se hromadí na parapetech, z nich nemá kam odtékat, až přeteče tvoří vysoce estetické fleky a mapy...

4. v tramvaji je třeba větrat, v chladném období navíc topit. Vario tuto zásadu popírá - v chladném období se sice topí, ale ventilace zde není žádná. Při schvalování to nikou nevadilo, asi proto, že se to bralo jako modernizace (a u odvozenin se to "nějak" převzalo). Konstrukčně mnohem starší Astra má nucené větrání s příhřevem (stejně jako odvozené Trio nebo 14T). V (ak)Váriu se furt dokola honí stejný vydýchaný vzduch, který úspěšně kondenzuje na kovových částech skříně a vytváří iluzi krápníkové jeskyně. Kondenzace se s úspěchem přenáší i do míst lidskému oku nepřístupných, kde probíhá opravdový festival koroze. Nedá moc práce najít na různých Variích spáry a praskliny, kde zpod obkladů nebo oplechování doslova chčije rez. Jak to vypadá v údržbě při odstrojení si radši ani nepředstavujte, sice se v Martinově snaží dělat všemožná vylepšení, ale když je něco principiálně špatně tak to bude špatně furt. Pro porovnání - Astra nebo Trio oškubané na kostru po 15 letech provozu vypadají z hlediska koroze stejně jako Vario po dvou zimách.
K tomu pro doplnění - do T3 táhne různými konstrukčními nedostaky tak nějak konstantně, navíc sem může foukat vzduch ze zrychlu, pokud tam ještě je. Do T2 dokonce táhlo zcela plánovitě štěrbinou pod střechou nad okny. Zato Vario je dokonale utěsněné, což se zdálo jako skvělý nápad, ale nebyl. Co se týká schvalování - všimněte si, že vlek 301 má stropní ventilátory z Karosy, aby vyhověl normě na nucené větrání a šlo to schválit (u dalších kusů se tiše instalovaly střešní klapky á la T3, patrně aniž by se někdo někde ptal).

5. k celkovému dojmu přispívá absence jakéhokoliv designu interiéru. Prostě byl vytvořen nějaký prostor, do kterého se v 3D CADu naplácaly sedačky a madla. Takové záležitosti jako barvy všeho možného, světýlka (počet, tvar), nebo dokonce nějaké tvarové linie se u Varia neřešily. Interiér Varia je krásnou ukázkou designérského směru zvaného "vyšlizmus" (ze sousloví "bo to tak vyšlo"). Zadání bylo zjevné - tady máš konstruktére prostor, narvi tam nejlevnější komponenty co existují a minimalizuj pracnost při montáži (zákaz kulatých tvarů apod). V rámci zlepšiovatelského hnutí si tam pak DP ještě dotvořil některé sofistikované úpravy, např. nerezová madla (protože se z nich nemůže loupat barva) nebo dřevotřískové sedačky (protože se dají umývat hadicí). Výsledek vypadá jako zpracovatelská linka na Vodňanskou drůbež, jen chybí ty háčky u stropu. To nikoho evidentně netankuje, účel hry je snižovat náklady a plnit vozokilometry. Jako inovace se to po novu zvenku natře na světle modro, tak co ještě chcete, že.
dopravopat
Čtvrtek, 28. února 2019 - 14:07:49  
Neregistrovaný host
[rofl]
"celé vnitřní obložení vozu se vyznačuje tím, že tam žádné není"
"na nich za chladného počasí kondenzuje voda, ta se hromadí na parapetech, z nich nemá kam odtékat, až přeteče tvoří vysoce estetické fleky a mapy"
"V (ak)Váriu se furt dokola honí stejný vydýchaný vzduch, který úspěšně kondenzuje na kovových částech skříně a vytváří iluzi krápníkové jeskyně"
"kde probíhá opravdový festival koroze"
"je krásnou ukázkou designérského směru zvaného "vyšlizmus" (ze sousloví "bo to tak vyšlo")"
"Výsledek vypadá jako zpracovatelská linka na Vodňanskou drůbež, jen chybí ty háčky u stropu"
[rofl]

Ďakujem za skvelé pobavenie. [ok]

Mimochodom, pri tej T2 - ono sa tá nútená ventilácia "rušila" keď sa upravovali žľaby na bokoch strechy po vzore T3. Napr. aj bratislavská 215 tam tie otvoy síce má, ale sú "zaplechované". Čo som si všimol na fotkách, tak ex. Liberecká 19 vyzerá že má pôvodné "T2" žľaby, ale na 18ke to vyzerá byť upravené a predpokladám že tam to bude zaslepené. Je možné to zistiť?
ppkk
Čtvrtek, 28. února 2019 - 14:36:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 459
Registrován: 11-2014
Taky se připojím k tomu, že jsou pro mě Varia nejhorší tramvaje. Nemyslím si, že to jsou tramvaje 21. století. Soudím samozřejmě pohledem cestujícího. Vždy jsem rád, když jede jiný typ tramvaje.
Solaris Urbino 12 7753 DPO [jidlo]
Jenki
Čtvrtek, 28. února 2019 - 14:38:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5440
Registrován: 5-2002
dopravopat:
"Liberecká 19 vyzerá že má pôvodné "T2" žľaby"
Ano.

dopravopat:
"na 18ke to vyzerá byť upravené a predpokladám že tam to bude zaslepené"
Ano. Taky proto je o dost shnilejší (kondenzace -> koroze).

dopravopat:
"Ďakujem za skvelé pobavenie."
Rádo se stalo. I když ono to je spíš k pláči, než k smíchu...
T2681
Čtvrtek, 28. února 2019 - 17:06:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 272
Registrován: 7-2007
Koukam, te smycka Hulvaky prosla nejakou modernizaci kolejiste. Aspon tak pusobi pri letmem pohledu z kolemjedouci tramvaje. Co se tam delo, pokud to neni jen dosypani sterku?
Norton
Čtvrtek, 28. února 2019 - 18:04:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2665
Registrován: 12-2004
Jen zasypani sterkem.
Boris
Čtvrtek, 28. února 2019 - 19:21:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3428
Registrován: 6-2002
Všechno je jinak!
Při reko T2 na T2R v Martinově se u vozů se spouštěcími okny provedlo částečné zaslepení vaznice, ovšem určitý průduch zůstal. Okap měl po reko jednoduchý U tvar. Konstrukce mírně větrala a je v solidním stavu. U vozů s výklopnými okny se zaslepování neprovádělo vůbec a nový okap vzhledově připomínal původní, ovšem byl ve skutečnosti proveden značně odlišně. Při další reko v LBC na voze 613 zakryli mezeru nad nadokenními plechy uvnitř, totéž udělali na voze 694, kde ovšem navíc zcela zacpali větrací otvory pod okapy i z vnější strany. Tak vznikl prostor vcelku vodotěsný, ovšem především směrem ven, takže stav vozu 694 je v této části horší!
V Blavě se větrání zaslepovalo, ovšem montoval se také hliníkový okapní žlábek.
Čtvrtek, 28. února 2019 - 19:38:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1285
Registrován: 2-2017
Když se tu řešila smyčka Hulváky, tak proč je na vnitřní koleji zarážedlo?
Elektrobusy SOR - to nejlepší v Ostravě [ok]


VYPRAVENOST OSTRAVA
Kočkopes
Čtvrtek, 28. února 2019 - 19:55:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 700
Registrován: 10-2017
Ross:
"Kočkopes: že by komplexy?"
Pokud narážíte na to, že Varia na mě nedělají dobrý dojem, tak jsem si to taky chvíli myslel, ale jak se tak dívám, tak nejsem jediný, asi na tom fakt něco bude a třeba je to těmi tramvajemi...

Ono vůbec "pravda" o Variích a příběh o jejich vzniku je zajímavý...
Čtvrtek, 28. února 2019 - 20:41:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2012
Registrován: 10-2005
os98: Je to odstavná kolej, to se někdy hodí. To zarážedlo už tam je několik desítek let. Něco podobného máš i v Zábřehu, kde se odstavná kolej využívá párkrát týdně při vsuvkách.

Kočkopes: Mě jen pobavilo, že vidíš přítomnosti některých "spoluobčanů" hlavně ve Variích [proud] To mě dostalo a řekl bych, že tyto přítomnosti jsou časté i ve vozech typu T.
Punk's not dead! blesk happy
Kočkopes
Čtvrtek, 28. února 2019 - 20:49:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 703
Registrován: 10-2017
No, ve Variích je nejvíc vidět ten nepořádek a vlastně i k tomu ti "určití spoluobčné". Když sedím v jakékoliv jiné tramvaji, tak mi přijde, že to není tak vidět, ale ve Variích je z každého místa v tramvaji vidět úplně všude, ten vnitřek je takový vzdušnější a je tam všecko slyšet. Zatímco v jiných tramvajích (např. v T3, T6, Stadler) sedím na jednom konci tramvaje a nevím, co se děje na tom druhém. Když do Varia někde na Muglinovské nastoupí černá banda, tak se o nich hned dozvíte, ale v T3 (a ne že by to bylo zaujatostí v ne/prospěch určitých tramvají) si pomalu nikdo ničeho nevšimne.
Čtvrtek, 28. února 2019 - 20:59:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1921
Registrován: 5-2002
os98:
"proč je na vnitřní koleji zarážedlo?"

Každá kolej musí být nějak ukončena. Drážní vozidlo by nemělo vyjet z kolejiště. Nebo vždy by mělo být nějaké zařízení na konci kusé koleje, aby nedošlo k vyjetí drážního vozidla.
Čtvrtek, 28. února 2019 - 21:48:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1286
Registrován: 2-2017
Haki: Takže to je tam z toho důvodu, že je kolej ve špatném stavu a řešením bylo její ukončení? Jestli vím, tak ta kolej dále pokračuje až ke sjízdné výhybce s vedlejší (vnější) koleji.
Elektrobusy SOR - to nejlepší v Ostravě [ok]


VYPRAVENOST OSTRAVA
xyzž
Čtvrtek, 28. února 2019 - 22:50:42  
Neregistrovaný host
Bože os98.
Je to kusa,slovy kusa kolej.na jednom konci konči a nikam nepokračuje...vede do trávy.proto tam je zarážedlo,aby tramvaj nevyjela do trávy...kapišto?je to v Zábřehu,na Palkovskeho,na Vresinske,na Výškovicích...[angry]
Čtvrtek, 28. února 2019 - 23:02:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1288
Registrován: 2-2017
xyzž: Na smyčce Hulváky jsem byl jen jednou v životě, jak byla tma a stála tam bez dozoru nabouraná tramvaj. Jinak jsem si opravdu myslel, že ta kolej není kusá a je jen ve špatném stavu.
Elektrobusy SOR - to nejlepší v Ostravě [ok]


VYPRAVENOST OSTRAVA
Jenki
Pátek, 01. března 2019 - 06:53:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5442
Registrován: 5-2002
os98:
"Na smyčce Hulváky jsem byl jen jednou v životě, jak byla tma..."

Doporučuji použít takovu pravěkou technologii, jmenuje se chůze. Ze zastávky Hulváky stačí použít cca 3 minuty chůze.
Pátek, 01. března 2019 - 07:41:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2589
Registrován: 11-2004
ad Jenki: Vstup na drážní těleso je přísně zakázán. [proud]

Což mě tak napadá, co konkrétně je drážní těleso kam je zakázán vstup? Občas při fotografování si nejsem jist kdo mě přijde vytahat za límec [happy]. Oranžová vesta sice zvyšuje viditelnost, ale neopravňuje ke vstupu [happy]}
Pokud chcete nějakou moji fotografii prosím napište mi, jinak čtěte zde.
Slova jsou jen schránky pro významy, jednou je bílá černá, a jindy ani černá černou není


xyzž
Pátek, 01. března 2019 - 08:19:31  
Neregistrovaný host
Os98:no na to,že denně za odpoledne zvládnes až 60km i více jízdy víš teda prd.[proud]
A vana s vlekem na 8 byla ze stejného důvodu jako Stadler na 1.1601 měla nehodu a prostě nebylo na vozovně žádné dvojce...než by se spojili nake sóla,prdli tam na chvíli vlek.ta T3 NEVANA musí lítat a lítat ať už dojede km ať se s ní může už dělat to co se s ní má dělat....a hlavně ať už zmizí z normálního provozu...
dopravopat
Pátek, 01. března 2019 - 08:27:10  
Neregistrovaný host
Boris:
Ďakujem za doplňujúce info.
xyzž
Pátek, 01. března 2019 - 08:27:24  
Neregistrovaný host
Jen mě teď napadla taková myšlenka.co jsem byl na porubské vozovně tak odstavených vozu po nehodě ke celkem dost...to neřeším,prostě provoz...spíš řeším,že odstavených T3 a různých derivací je tam cca+-0,max 2 dvojčata a to fakt max.zbytek jsou v menším zastoupení tria a snad 10 i víc Stadleru...+ty nové,co nejsou předané.
Takže takových lahůdek,kdy po nehodě nebo poruše nastoupí záloha s triem nebo stadlerem bude asi přibývat😁
Pátek, 01. března 2019 - 09:05:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2590
Registrován: 11-2004
ad xyzž: a za kolik to má ta 1301? Nějaký odhad v počtu měsíců ať se ještě když tak svezu.
Pokud chcete nějakou moji fotografii prosím napište mi, jinak čtěte zde.
Slova jsou jen schránky pro významy, jednou je bílá černá, a jindy ani černá černou není


xyzž
Pátek, 01. března 2019 - 15:06:39  
Neregistrovaný host
Mayg:to fakt netuším,ale nasazuje se co nejvíc,ať je to.co nejrychleji,co jsem slysel
T2681
Pátek, 01. března 2019 - 18:00:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 273
Registrován: 7-2007
Deji se jeste drive bezne najezdy ridicu IAD na zastavku Hulvacka? Driv to byl dost casty nesvar zminovany nezridka v mediich, dneska uz to tam ridice netahne tolik jak drive?
Pátek, 01. března 2019 - 18:37:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2013
Registrován: 10-2005
T2681: už moc ne. Navíc tam je nové zabezpečení proti vjetí. Ale není tak dávno, kdy se někdo otáčel s autem kousek od zastávky. Byla fotka na FB.
Punk's not dead! blesk happy
Pátek, 01. března 2019 - 19:52:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 78
Registrován: 7-2018
Dneska vyjelo poprvé trio 1253 v novém laku 😍 a to na kurz 11/205

(Příspěvek byl editován uživatelem stancermediapb.)
Pátek, 01. března 2019 - 21:00:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 23
Registrován: 12-2018
Už i Stadlery mají své pohmožděniny
Pátek, 01. března 2019 - 21:30:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2015
Registrován: 10-2005
I 1729 se pravděpodobně objevila poprvé venku. Taky na lince 11.
Punk's not dead! blesk happy
Boris
Pátek, 01. března 2019 - 21:32:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3429
Registrován: 6-2002
V klidu. Českému člověkovi už je dneska shnilo pracovat na vlastním, natož na cizím, o nějaké řemeslné pečlivosti ani nemluvě, takže za pár let budou ze Stadlerů dobité, všemi možnými způsoby polátané a zaretušované trosky.
Pátek, 01. března 2019 - 21:59:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 79
Registrován: 7-2018
Ross: to trio vystřídalo právě tu zmíměnou 1729 + na trojku vyjela 1730[happy]
Nowak Jan
Pátek, 01. března 2019 - 23:42:55  
Neregistrovaný host
Chtěl bych se zeptat, jaká je výrobcem udávaná životnost Stadlerů?
Ve VR bylo pozadovano tusim 30 let

Prosím, kolik let má nejstarší tranvaj (asi T3, pamatuji si první v roce 1965 - hřála se mi v ní prdelka když jsem jezdil z tanečních, a vždycky jsem se na ni těšil), trolejbus a autobus (tehdejší RTO už asi nejezdí [happy])
Poskok
Sobota, 02. března 2019 - 08:33:46  
Neregistrovaný host
Nejstarsi vozidla v provozu s cestujicimi jsou:
Tatra T3SU ev. c. 902 (1982)
Skoda 21 Tr ev. c. 3303 (1997)
Karosa B941E ev. c. 4281 (2000)
ridicprofesional
Sobota, 02. března 2019 - 09:59:12  
Neregistrovaný host
Nejstarsi tramvaj je 1008 (ex 732 - 1966).
Sobota, 02. března 2019 - 10:01:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1291
Registrován: 2-2017
1008 je z roku 1980 je to opravdu druhá 1008 u DPO.
https://seznam-autobusu.cz/vuz/18231
Elektrobusy SOR - to nejlepší v Ostravě [ok]


VYPRAVENOST OSTRAVA
Sobota, 02. března 2019 - 12:37:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6799
Registrován: 5-2005
Potvrzuji info od os98, 732/I měla v r. 1980 nehodu, DPMO obdržel náhradní skříň, která byla také označena jako 732/II. Když pak v r. 1990 měl nehodu vůz 1008/I, tak byl vůz 732/II přečíslován na 1008/II.
pro pořádek
Sobota, 02. března 2019 - 17:59:21  
Neregistrovaný host
1008 je původně 732, která měla v r. 1980 nehodu, takže pochází z období před rokem 1990? Když byly první T3 někdy kolem roku 1965 (já si pamatuju, že jich bylo 20 - první deset bez pokladny a další s pokladnou), takže to je někdy z toho období, takže má za sebou více než 50 let. Babičku by měli hýčkat....
pm81
Pondělí, 04. března 2019 - 09:01:54  
Neregistrovaný host
Již to zde v minulosti zaznělo, ale pro připomenutí čtvrť Poruba, půvabné tram, konečná zastávka Bělský Les a v neposlední řadě Alšovo nám., jak dříve končívaly busy - film Kotrmelec z 60 let.
Pondělí, 04. března 2019 - 16:24:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 74
Registrován: 12-2017
Vytvářím si svoji vlastní databázi fotek ostravské MHD na Google Drive na způsob seznam-autobusu.cz nebo transphoto.ru

Budu rád za vaše připomínky.

Mám v plánu jakožto školní projekt vytvořit aplikaci s databází a fotkami vozidel, kde využiju právě fotky ze své sbírky.
Renault Citybus
1731
Úterý, 05. března 2019 - 07:08:11  
Neregistrovaný host
1301 byla pokud vím venku naposled v sobotu od té doby stojí.Jinak souhlas už ať to z linek zmizí....
Úterý, 05. března 2019 - 08:57:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 24
Registrován: 12-2018
Sorry že zase spamuju Haki, ale...

Uznávám, jel na Porubském kurzu. Ale ažbudou na Křivé, budou jezdit nejspíš na 12?
Kočkopes
Úterý, 05. března 2019 - 10:39:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 707
Registrován: 10-2017
Když jsem zde podobný dotaz pokládal minule (to bylo na voze 1724 tuším), bylo mi řečeno, že je to jen "nálepka, která nic neznamená" a na Křivé budou až vozy od čísla 32.
xyzž
Úterý, 05. března 2019 - 11:19:48  
Neregistrovaný host
Na Porubě se oživí, zprovozní,zajedou...a až vypukne akce blesk,pojedou na křivou.stadler má na Porubě základnu a není ji potřeba stěhovat jinam
Poskok
Úterý, 05. března 2019 - 11:52:31  
Neregistrovaný host
Dneska je 1301 zase venku.
Úterý, 05. března 2019 - 12:10:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1296
Registrován: 2-2017
Kočkopes:
"na Křivé budou až vozy od čísla 32."
Pokud se nic nezměnilo, tak na Křivou půjdou Stadlery až od 1733. 1730 by tak měla mít špatnou samolepku, což ani tak nevadí. Včera jsem s ní náhodou jel a ničeho jsem si nevšiml.
Elektrobusy SOR - to nejlepší v Ostravě [ok]


VYPRAVENOST OSTRAVA
Boubelak
Úterý, 05. března 2019 - 13:28:50  
Neregistrovaný host
Zdravím, mohu se prosím zeptat jak vzniklo logo DPO? Ba stránkách ČS dopravak je článek o nejstarší tramvají T3 a je tam jedna fotka viz níže a má docela podobné logo jak DPO..

Foto viz československý dopravak..
Jenki
Úterý, 05. března 2019 - 13:36:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5444
Registrován: 5-2002
Boubelak:
"...jak vzniklo logo DPO?..."

Takhle.
Úterý, 05. března 2019 - 20:16:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1922
Registrován: 5-2002
1403:
"Sorry že zase spamuju Haki, ale... "

Prostě samolepky byly vyrobeny podle původního plánu rozdělení vozidel. Až se vyrobí nová (správná), přelepí se.
Úterý, 05. března 2019 - 20:54:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1297
Registrován: 2-2017
Ross:
"Je to odstavná kolej, to se někdy hodí. To zarážedlo už tam je několik desítek let. Něco podobného máš i v Zábřehu, kde se odstavná kolej využívá párkrát týdně při vsuvkách."
Tak tedy jsem se dnes zašel podívat na smyčku Hulváky (sice nelegálně, ale jiná možnost nebyla). Kolej je opravu kusá. Vždy jsme si myslel, že někde v těchto místech byla rozjezdová výhybka, ale k mému překvapení nebyla.

Elektrobusy SOR - to nejlepší v Ostravě [ok]


VYPRAVENOST OSTRAVA
Středa, 06. března 2019 - 20:33:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7500
Registrován: 2-2006
V Ostravě spolu začínají „mluvit“ tramvaje, osazeno už je 95 procent vozidel
Čtvrtek, 07. března 2019 - 22:55:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1302
Registrován: 2-2017
Chtěl bych se zeptat, které T3R.P mají kamery. Na Křivé je mají 960, 977 a 1004. V Porubě pak 938, 952, 962, 972, 974, 983 a 996 (těchto 10 tramvají jezdí pravidelně na nočních kurzech). Je tam ještě další tramvaj, o které nevím?
Elektrobusy SOR - to nejlepší v Ostravě [ok]


VYPRAVENOST OSTRAVA