Diskuse » Archiv 2019 » Tramvaje a metro » Tramvaje v Ostravě » Archiv diskuse Tramvaje v Ostravě do 23. 03. 2019 předcházející | další

Archiv diskuse Tramvaje v Ostravě do 23. 03. 2019

dolů
   autor příspěvek
pm81
Pátek, 08. března 2019 - 08:52:53  
Neregistrovaný host
Pracuje tady někdo jako dopravní informátor pro DPO? [wink]
Pátek, 08. března 2019 - 13:51:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 727
Registrován: 7-2010
Fotoreport z únorové návštěvy Ostravy [happy]

Na kukačku: Tramvaje v Ostravě (2019)
http://mhd86.cz/2019/02/28/na-kukacku-tramvaje-v-ostrave-2019/

www.MHD86.cz[tramvaj] Dopravní magazín o městské hromadné dopravě. Dopravní akce. Komentáře, názory.
www.OMH86.cz[kecal] Osobní web vašeho oblíbeného komentátora.
Kočkopes
Pátek, 08. března 2019 - 14:35:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 709
Registrován: 10-2017
Pokud se na to podívám z pohledu "cizince", tak je to poměrně pěkné čtení, jinak pro ostravaka poměrně nudné čtení o tom, co už zná (větu, že si připadá "jak v jiném státě" pominu, pro nás je Praha úplně stejná [wink]).

Jen bych rád připomněl, že Ostrava není jen Centrum, Karolina, Masarykáč a Bolt Tower, jak si mnoho lidí myslí [happy] a linky 4 a 8 nejsou jediné tramvajové linky v Ostravě (byť ano, uznávám, jsou páteřní a velmi významné). Nicméně chtělo by to navštívit Ostravu hlavně v pracovních dnech, kdy je provoz takový "šťavnatější", o víkendu už je to celkem nuda (od doby zavedení celonízkopodlažního víkendového provozu vyjma nočních spojů).
Kůň
Pátek, 08. března 2019 - 17:11:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1745
Registrován: 1-2012
Sice jsem článek nečetl, ale mohu říct, že větu, že si připadám "jak v jiném státě" používám u nás dost často [proud] (a ne jen ve špatným slova smyslu). Kolikrát si musím říkat, že vlastně jsem pořád v ČR a přitom je to všechno jiné...
Každý má právo na můj vlastní názor.
Na K-Reportu již od 09/2005.
ppkk
Pátek, 08. března 2019 - 17:41:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 463
Registrován: 11-2014
Souhlasím, že víkend je celkově poměrně nudný a co se týče provozu, nejlépe to asi vystihl Kočkopes výrazem šťavnatější. Nejen, že jezdí víc vozidel, jsou zajímavější intervaly, ale jezdí i víc linek, město je víc živější, pestřejší.

Takže příště v pracovní den [proud] a ideálně mimo prázdniny [happy]
Solaris Urbino 12 7753 DPO [jidlo]
Sobota, 09. března 2019 - 18:03:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7509
Registrován: 2-2006
Ostravský dopravní podnik spustil neomezenou wifi, podmínkou je aplikace
Sobota, 09. března 2019 - 23:04:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1308
Registrován: 2-2017
Chtěl bych DPO napsat, jestli by šlo zavést tramvajové zastávky na znamení. Jsou kromě zrychlovačů ještě nějaké jiné tramvaje, kde se řidičům v kabině nezobrazí, že cestující chce vystoupit?
Elektrobusy SOR - to nejlepší v Ostravě [ok]


VYPRAVENOST OSTRAVA
Sobota, 09. března 2019 - 23:46:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 74
Registrován: 9-2017
To ta zeleno-modro-šedá barva je nejlevnější? Že se s ní patlají už i autobusy a tramvaje po dílnách Je to jen můj názor,ale dopravni prostředek MHD by měl být dobře vidět už z dálky,
ne takové mumie.
T3
Neděle, 10. března 2019 - 05:08:42  
Neregistrovaný host
os98:
"Chtěl bych DPO napsat, jestli by šlo zavést tramvajové zastávky na znamení. Jsou kromě zrychlovačů ještě nějaké jiné tramvaje, kde se řidičům v kabině nezobrazí, že cestující chce vystoupit?

Zobrazení že cestující chce vystoupit na zastávce na znamení se zobrazuje na palubním počítači.
Řidič akorát odklikne že ví o cestujícím který chce vystoupit a v takovém případě zastaví na zastávce."
Poskok
Neděle, 10. března 2019 - 08:33:44  
Neregistrovaný host
Exfira: Nove barevne schema souhlasi s grafickym manualem mesta/podniku, proto se do nej lakuji vozy po nehodach a VP. Proste to tak je a bude, smirte se s tim.
A nevim, ale ja kdyz potkam v noci (v aute) nejaky vuz v novem schematu, tak jde nadhere videt, hlavne diky tomu fosforeskujicimu prouzku.
xyzž
Neděle, 10. března 2019 - 08:57:17  
Neregistrovaný host
Chyba lávky,toto se ukazuje jen busum a trokejbusum.na tramvajích toto není zprovozněno.a.co.se.tyce světelné signalizace v tlačítku toto nemají T3,tyristory a některé staré prohřešky,takže ještě dost tramvají.
xyzž
Neděle, 10. března 2019 - 08:59:09  
Neregistrovaný host
Progresy,omlouvám se za preklep
xyzž
Neděle, 10. března 2019 - 09:45:38  
Neregistrovaný host
A otázka zní,kde by se takové zastávky dali použít...třeba linka 5 v cele delce...úsek Teplotechna až Huť,Zárubek,U hradu,HLucinska až k Boženě...ale co pak s časem?
Boris
Neděle, 10. března 2019 - 10:10:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3430
Registrován: 6-2002
Co pak s časem. To není vůbec problém. Prostě se budou ploužit 30 stejně jako busy, které pak brzdí ostatní dopravu.
xyzž
Neděle, 10. března 2019 - 10:37:04  
Neregistrovaný host
No což si právě u tramvají představit nedovedu.max na tě 5 by se to nakym způsobem udělat dalo,ale...
Neděle, 10. března 2019 - 13:33:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 136
Registrován: 7-2017
Tramvaje mají většinou větší zpoždění než autobusy, jediná 5ka se může zdržet jen na křížení či vjezdu na jednokolejku, ostatní linky mají dost semaforů, nebo máme i hodně rychlostních omezení, zdržení, co autobus nebo trolejbus moc řešit nemusí, takže aspoň ta minutka tam je skoro vždycky. Za mě tedy určitě ano, zastávek je na to dost (Moravská, Český dům, Pohraniční, Železárenská, Most. Čs. Armády, U hradu, Důl Zárubek, Teplotechna, NH učiliště a tak by se dalo pokračovat..)
Neděle, 10. března 2019 - 14:55:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1310
Registrován: 2-2017
T3:
"Zobrazení že cestující chce vystoupit na zastávce na znamení se zobrazuje na palubním počítači.
Řidič akorát odklikne že ví o cestujícím který chce vystoupit a v takovém případě zastaví na zastávce."
Takže i u zrychlovačů apod. by se řidiči zobrazilo, že cestující chce vystoupit a tramvajové zastávky na znamení by mohly být?

Boris:
"Co pak s časem. To není vůbec problém. Prostě se budou ploužit 30 stejně jako busy, které pak brzdí ostatní dopravu."
Tak třeba mezi Výstavštěm a Hranečníkem by se dala ubrat minuta. Nebo zavést to, že odjezdy nebudou vždy v celou minutu, ale po 50 sekundách od minulé zastávky.

(Příspěvek byl editován uživatelem os98.)
Elektrobusy SOR - to nejlepší v Ostravě [ok]


VYPRAVENOST OSTRAVA
jen tak
Neděle, 10. března 2019 - 16:14:27  
Neregistrovaný host
větu, že si připadá "jak v jiném státě" pominu
asi je chyba, že před svinovským nádražím není takový Sherwood jako před hlavním v Praze,
Koncem února udeřily vedřiny a když jsem šel v poledne z nádraží Washingtonovou ulicí k Muzeu, přede mnou šla asi dvacítka v minisukni. Proti ní šli dva opálení chlapi, obestoupili ji a šáhli ji mezi nohy. Začala je odstrkovat a jeden ji říkal: Prečo nosiš taku sukňu keď nechceš jebať.
Tak třeba to ve Svinově slečně chybělo, když je tu taki region razovity
Siesta
Úterý, 12. března 2019 - 08:07:41  
Neregistrovaný host
Boris: Naprosto přesné vystihnutí s tou třicítkou. O víkendu jsem večer jel po Novoveské a ploužil se možná i dvacítkou za trolejbusem, který tam má hned sérii zastávek na znamení za sebou. Naštěstí řidič byl dost milosrdný, že aspoň uhnul do zastávkového pruhu, abych jej mohl předjet. Není to samozřejmostí, často řidiči jedou vedle zastávky po cestě a brzdí veškerý provoz za sebou.
Ale to je holt odvrácená strana provozu zastávek na znamení. Ve špičce to ušetří trochu času, mimo špičku se vozy plouží pomalu, brzdí vše kolem a cestujícím uvnitř připadá, že jedou do cíle nekonečně dlouho.
Úterý, 12. března 2019 - 08:48:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5536
Registrován: 2-2005
To jestli se plouží 30 je ale kombinací více faktorů, ne jen samotné existence zastávek na znamení.

- Jde o to, jak přísné jsou normy na spotřebu. Pokud jsou moc utažené, tak řidič raději pojede těch 30, než aby jel 50 a pak čekal, zbytečně brzdil a zbytečně se rozjížděl.
- Jak přísné jsou tresty za odjetí ze zastávky dřív a jak moc se to sleduje. V Plzni nesmíme odjet ze zastávky ani o sekundu dřív, nicméně jsou techniky jak to trošku obejít a času odjezdu vyčkat třeba v další zastávce, která není na znamení.
V Praze třeba nesmí odjet dřív jen z vybraných zastávek na trase. To by třeba v případě linky 101 v Ostravě mohlo znamenat, že vyjede na čas z Hranečníku, jede plynule k MMS, tam si tu půlminutu srovná a jede plynule zase do další zastávky.
- Jak přísný je jízdní řád. Není (alespoň v Plzni) problém mít mezi zastávkami třeba jen 20 sekund. Pak není pro řidiče problém jet plynule, protože je pořád o pár sekund zpožděný a nic ho nenutí se ploužit.
- A samozřejmě jak moc se řidiči chce a jak je schopný nad provozem přemýšlet. Jsou lidi, co za sebou tahají kolonu aut a nic je nezajímá (a pak se diví, že je nikdo nechce pustit ze zastávek), další alespoň uhnou do zálivu, když už se plouží. A jiní třeba odjedou z prvních pár zastávek o pár sekund později, vytvoří si minutové zpoždění a pak můžou jet plynule těch 50.

Takže je to i o nastavení celého systému. Ale přemýšlet některé lidi nenaučíte nikdy a jiní na vás mávnou sazebníkem pokut za kdeco se slovy, že oni svojí výplatou plynulost provozu sponzorovat nebudou a nazdar.
MHD je pro lidi ! ! !
Kočkopes
Úterý, 12. března 2019 - 11:05:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 718
Registrován: 10-2017
Jak přísné jsou tresty za odjetí ze zastávky dřív a jak moc se to sleduje.
Tuším, že se smí odjet s předstihem maximálně 10 (nebo 8?) vteřin.
Úterý, 12. března 2019 - 13:01:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1311
Registrován: 2-2017
Kdyby si ale někdo stěžoval, že tramvaj odjela o 5 sekund dříve a cestujícímu tak ujela, tak má řidič problém. Nejsem si jistý, jestli legální předjetí není 19 sekund za předpokladu, že nebude stížnost.

Takže určitě by tramvajové zastávky na znamení šly (v Praze už jsou) a klidně ať se zvýší na vybraných úsecích rychlost na 80 km/h, ale pak se musí změnit JŘ = zkrátit jízdní dobu mezi zastávkami (např. místo minuty jet 50 sekund).
Elektrobusy SOR - to nejlepší v Ostravě [ok]


VYPRAVENOST OSTRAVA
Úterý, 12. března 2019 - 15:22:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2304
Registrován: 8-2002
Spíše by se měly vytipovat zastávky, na kterých by se předčasný odjezd nehlídal. Typicky právě zastávky před nedůležitou konečnou. Např. zastávky v Antošovicích před konečnou Šilheřovice, Ricka, to samé v Řepištích nebo Datyních. Ale toto nejde použít všude.

Třeba ty Hulváky by asi neprošly, to je konečná, která je uzlová a cestující může nastoupit i na zastávce Vršovců. Tam spíše ubrat tu minutu už někde dříve. A když to bude spoj, který stojí všude, pak zkrátka přijede s minutovým zpožděním.

Já to taky nemám rád, když jedu busem a on jede, jak kdyby nemohl... to se mi nedávno stalo na l.č.37 ve večerních hodinách od Nádraží po Nábřeží SPB. V pozdně odpoledních hodinách už ubrat minutu přímo mezi zastávkami Nádraží, Svinov škola. A taky nemám rád, když ten spoj jede a musí na té zastávce zastavit, i když je jasné široko daleko, že tam nikdo nenastoupí/nevystoupí. To by snad mohl řidič projet, i když to není na znamení, ne? Kdysi to bylo běžné. Nebo na to byly stížnosti? Poznámka: Netvrdím, že tama má projet 50 km v hodině...
Poskok
Úterý, 12. března 2019 - 16:58:12  
Neregistrovaný host
Ad Gakon: Kdysi to bylo tolerovano prave z toho duvodu, ze zastavky na znameni nebyly...
A ja bych sel klidne jeste dal a po vzoru jinych mest zavedl na znameni uplne vsechny zastavky [lol]
Úterý, 12. března 2019 - 19:27:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 138
Registrován: 7-2017
Možná budu jako trapák, ale já osobně stále stojím za tím, že by se u zastávek na znamení mělo tolerovat i projetí minutu před odjezdem když opravdu široko daleko nikdo není, možná za podmínky snížené rychlosti. Ze stálých zastávek nechat maximálně současných 9 s (při 10s už Herman zapípá na předčasný odjezd) ať se nestane, že by to někdo valil, projížděl a pak odjel 5 minut předem. Ať se nikdo na mě nezlobí, ale minutu před odjezdem bych už měl netrpělivě koukat do mobilu kolik je hodin a kde sakra ten vůz je a né si myslet a spoléhat, že odjede přesně včas. Tím by se problém ploužení u zastávek na znamení když jich je více za sebou vyřešil (většina úseků je po minutě s docela krátkými mezizastávkovými úseky, třeba jako Hulváky-Vršovců, Záblatská-U Kříže, kde prostě při normální rychlosti jste nadjetí do té míry, že zastavit musíte, byť máte blbých 20s a je už docela pozdě v noci). Zpozdění spojů by to neovlivnilo, pokud máš zpoždění, neřešíš, dokud ho nesrovnáš, pokud máš času dost, tak maximálně minutu do odjezdu, jinak ne. Dle mě účinné a nikomu by to nic moc neudělalo.

Mmch, i zde se dá dobře obejít to čekání na JŘ. Nebudu konkrétní, znalí ví, co a jak. U trolejbusů je to u některých typů úplně jednoduché, u autobusů u většiny taky. A jen tak, na YT bylo video kdy jeden řidič projel zastávku U Hradu, Herman ji normálně pomocí GPS přehodil na další. Ale samozřejmě, pokud by si někdo stěžoval a zjistilo se co a jak, tak se půjde na kobereček. [kladivo]
Úterý, 12. března 2019 - 20:19:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 708
Registrován: 11-2008
Už jsem to kdysi psal. V Polsku, v Lodži konkrétně bývá na JŘ tolerance -1/+4 minuty.

I u tramvají. Mě to naučilo chodit o minutu dříve během jednoho dne. [happy]

Pane tvůrčí, se vší pokorou k Vašemu dílu, Vám však musím oznámit, že mne trápíte více, než mi přinášíte radosti. Opravdu si nestěžuji na radost, kterou jste pro mne napsal doposud, ona byla nečekaná a přinesla do mého příběhu zvláštně barevné odlesky ze všech koutů, ze kterých mohla.
Boris
Úterý, 12. března 2019 - 20:44:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3432
Registrován: 6-2002
Nevidím důvod, proč by na zastávkách na znamení nemohl být uvedený dřívější časový údaj.
xyzž
Úterý, 12. března 2019 - 22:04:45  
Neregistrovaný host
No jenže právě nejvíce stížnosti chodí na ty minutové dřívější odjezdy... Typu,každý den jako vždycky dobiham a ta tramvaj jela o minutu dřív,byť to bylo o 10s.ja jsem k te zastávce dochazel o ten ču... nezastavil apd.a protože máme slunickove smýšlení teď v podniku,tak se kontroluje,dohledava a seká...takže nake +- fakt nehrozí.navenek podnik musí vypadat procestujicne.samozerejme tě nesejmou za jeden,dva,tři 10s.drivejsi odjezdy,ale máš jich třeba 10 za měsíc a jdeš na koberec.ted se to vedoucímu už generuje samo v kanclu,kdo kde kolikrát atd podle GPS...
pesobus
Úterý, 12. března 2019 - 22:40:48  
Neregistrovaný host
zavedl na znameni uplne vsechny zastavky
a dalsi krok by mohl byt zastavky uplne zrusit
Úterý, 12. března 2019 - 23:07:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 76
Registrován: 9-2017
Zalovte v paměti, kde byla určitě tramv. zastávka na znamení. V r. 1976 možná i dvě.
Úterý, 12. března 2019 - 23:35:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1313
Registrován: 2-2017
Jamnik:
"Tím by se problém ploužení u zastávek na znamení když jich je více za sebou vyřešil (většina úseků je po minutě s docela krátkými mezizastávkovými úseky, třeba jako Hulváky-Vršovců, Záblatská-U Kříže, kde prostě při normální rychlosti jste nadjetí do té míry, že zastavit musíte, byť máte blbých 20s a je už docela pozdě v noci). Zpozdění spojů by to neovlivnilo, pokud máš zpoždění, neřešíš, dokud ho nesrovnáš, pokud máš času dost, tak maximálně minutu do odjezdu, jinak ne. Dle mě účinné a nikomu by to nic moc neudělalo."
Předčasný odjezd se mi v žádném případě nezamlouvá. Když jsem chodil ještě na ZŠ, jezdil jsem 3x týdně do Havířova hrát fotbal a nemám vůbec dobré vzpomínky, jak autobusy jezdily někdy i o 3 minuty dříve. A že mi jich ujelo. Takže tohle fakt ne.

Opět musím navrhnout zkrácení jízdní doby mezi zastávkami, zrušit minutové intervaly a nahradit je sekundovými. Z Hulvák na Sokola Tůmy klidně může být 0 minut (jízdní doba je asi 20 sekund). Linka 28 to samé, tam by se daly ubrat bez problémů 3 minuty, možná i 5 u některých spojů. 52 o víkendu a večer v PD také. Pak tu jsou ty problémy, o kterých psal Trollino_15, kdy se strašně řeší spotřeba. Někteří řidiči jezdí kvůli tomu pomalu a pozdě (raději nebudu jmenovat).
Elektrobusy SOR - to nejlepší v Ostravě [ok]


VYPRAVENOST OSTRAVA
Kočkopes
Středa, 13. března 2019 - 00:14:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 720
Registrován: 10-2017
S prosazením vteřinových intervalů a jízdních dob vám přeji úspěch... Když jsem to zde nedávno navrhoval já (byť v souvislosti se zrychlením dopravy při rychlosti 80 km/h), bylo na mě ze všech vypáleno milion argumentů, proč to nejde.
kockocpsovi
Středa, 13. března 2019 - 09:24:49  
Neregistrovaný host
kockopsovi:
a co jsi cekal? nevis ze se na kacku hlavne hejtuje?
Středa, 13. března 2019 - 17:41:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 82
Registrován: 7-2018
Ví někdo k čemu je ten detail u stemmannu Fb500?
Boris
Středa, 13. března 2019 - 18:04:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3434
Registrován: 6-2002
To není Stemmann Fb500.
Dolfa
Středa, 13. března 2019 - 18:14:22  
Neregistrovaný host
Stemmann Fb500: výztuha horního ramene,prohnutí je provedeno z důvodu kolize s trubkou dolního ramene při staženém sběrači...[wink]
Středa, 13. března 2019 - 18:32:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 83
Registrován: 7-2018
Spletl jsem se[wink]
Boris
Středa, 13. března 2019 - 18:53:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3435
Registrován: 6-2002
Jedná se o Stemmann Fb700. U některých kusů ta věc, ať už ji nazveme příčkou, výztuhou nebo jinak, jednoduše schází. Tam, kde je, má patku s otvorem, který je snad určen pro uchycení tlumiče, ovšem ne na tomto konkrétním typu, kde není žádné uchycení pro tlumič na spodním ramenu. Některé díly sběračů jsou univerzálně použitelné u více typů, takže jinde "ta prohnutá věc" s patkou může sloužit svému účelu.

(Příspěvek byl editován uživatelem boris.)
Středa, 13. března 2019 - 20:44:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 84
Registrován: 7-2018
Děkuji za informace
Čtvrtek, 14. března 2019 - 17:18:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 139
Registrován: 7-2017
os98:
"Předčasný odjezd se mi v žádném případě nezamlouvá. Když jsem chodil ještě na ZŠ, jezdil jsem 3x týdně do Havířova hrát fotbal a nemám vůbec dobré vzpomínky, jak autobusy jezdily někdy i o 3 minuty dříve. A že mi jich ujelo. Takže tohle fakt ne."
Tohle by nehrozilo... když by ze stálých zastávek odjel o těch 10s dřív, tak není moc reálné aby nabral takové velké nadjetí, to by musel fakt pražit stabilních 80 a jezdit stylem levá, pravá. A já mluvil s tím projížděním o max. minutě, kdo by to překročil, tak by ho na to Herman upozornil a zároveň poslal info k vedoucímu, a to si myslím, že by si v DPO nikdo moc nedovolil. U příměsta je to přecijen trošku jiné..

Mimochodem, neplatí náhodou tady pravidlo jako v Praze, že jak jeden vůz zastaví v zastávce na znamení, druhý vůz by měl zastavit taky, kdyby náhodou chtěl někdo přestoupit? Sám uznávám, že to je docela kravské pravidlo, ale někde jsem četl že to platí i tady v Ostravě, a realita je tedy úplně jiná.. ale možná se jen mýlím nebo mám jen "štěstí" na řidiče, co to mají prostě u zádele.
Poskok
Čtvrtek, 14. března 2019 - 18:41:05  
Neregistrovaný host
Jenže kdyby se povolilo předjetí JŘ o tu minutu, tak by stejně většina řidičů jezdila o minutu dříve a pak se opět mezi zastávkami na znamení plazila...
Čtvrtek, 14. března 2019 - 22:20:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1318
Registrován: 2-2017
Jamnik:
"Mimochodem, neplatí náhodou tady pravidlo jako v Praze, že jak jeden vůz zastaví v zastávce na znamení, druhý vůz by měl zastavit taky, kdyby náhodou chtěl někdo přestoupit? Sám uznávám, že to je docela kravské pravidlo, ale někde jsem četl že to platí i tady v Ostravě, a realita je tedy úplně jiná.. ale možná se jen mýlím nebo mám jen "štěstí" na řidiče, co to mají prostě u zádele."
V žádném případě toto není kravské pravidlo. Dám příklad dle současných JŘ. Představ si, že jsi v Bartovicích na zastávce U Samoobluhy a chceš jet linkou 28 do Šenova. Ve 12:27 tam má přijet 38, o minutu později 28. Obě linky jsou mírně zpožděné, proto tam nemusí zastavovat, i kdyby tam nikdo nebyl (aby kvůl tomu nejely napřed).
Takže 38 ti tam zastaví, protože tam stojíš, ale ty tou linkou nechceš jet. Jenže řidič 28 si řekne, proč zastavovat, když už tam je 38, a zastávku projede. Výsledkem je, že čekáš do 12:31 na příjezd 441.
Elektrobusy SOR - to nejlepší v Ostravě [ok]


VYPRAVENOST OSTRAVA
Ccc
Pátek, 15. března 2019 - 13:56:38  
Neregistrovaný host
Musí zastavit i 28
Pátek, 15. března 2019 - 13:59:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1109
Registrován: 6-2005
Boris, stancermediapb:

Jedná se o Stemmann Fb800.

- původní prototypový sběrač (DPmB - KR2R03 1059) měl ve spodní části horního ramene do kříže vevařené ploché výztuhy
- sériové verze mají zpevnění horního ramene klasicky pomocí ocelových lanek
- poslední verzí bylo doplnění trubkové výztuhy pro zpevnění spodní části horního ramene (z výroby 1338 a výše)
Did you say it? I love you. I don't ever want to live without you. You changed my life. Did you say it? Make a plan, set a goal, work toward it. But every now and again, look around, drink it in. 'Cause this is it. It might all be gone tomorrow...

http://nakresy.webnode.cz
Boris
Pátek, 15. března 2019 - 17:16:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3440
Registrován: 6-2002
Eeeeeee... Pravda, je to 800, ne 700. Moc práce.
Pátek, 15. března 2019 - 17:48:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 140
Registrován: 7-2017
os98:
Ten příklad je docela špatný.. když někdo čeká na zastávce tak většinou vůz zastaví i když je druhý, zvlášť když řidič vidí, že nelezu k 38 ale furt čekám. Spíš tady jde o to, že prý to je kvůli tomu, že by někdo vystoupil a chtěl jet busem co jede za ním. V tom případě si řidič druhého busu řekne "no tak tady vystoupil, to asi se mnou nepojede" a autobus v zastávce normálně předjede, což je na jednu stranu normální, ale pokud v Ově má platit tohle pravidlo, tak už to je asi trochu "na hulváta". Ale jak říkám, sám když bych chtěl přestoupit, tak si radši počkám na stálou zastávku, no na jednu stranu když třeba v úseku Mírák-Gajdošova počítám, že z 50 přestoupím do 39 co jede za náma, 50 ve které jsem já zastaví na Hlubinské a řidič 39 nás rovnou předjede a ztrácí se v nedohlednu, zatímco se teprve rozjíždíme.. to asi není úplně super.
Pátek, 15. března 2019 - 19:51:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1320
Registrován: 2-2017
Jamnik: Rozumím, co myslíš, ale řidič druhého vozu si nemusí všimnout, že na zastávce někdo stojí (právě ta zastávka U Samoobsluhy je dost schovaná) a zastávku projede v domnění, že tam někdo jen vystupuje, i když to tak nebude. Navíc to, co píšeš, že nebudeš přestupovat na zastávce na znamení, je hezké, ale normální cestující se takto nezachovají.

Pamatuji si na dva roky starý případ toho přestupování, jak moje spolužačka z gymplu chtěla přestoupit na Olšáku (směr Šenov) z 38 do 441, jenže havířovský řidič to projel, tak musela čekat na 28.

A ještě jsem si vzpomněl na další případ z dojíždění na gympl. Když jsem ve 4. ročníku začínal v 7:30, jezdil jsem 28 v 7:04 ze Šenova křižovatky (byl to úplně poslední spoj, abych stihl školu) a v úseku Ještěrka - Hranečník jsem se snažil přestoupit na 38, která dle JŘ měla být minutu před námi. Pravidelně však měla zpoždění a přestup mi jen jednou nevyšel (aspoň jsem pak jel 15Tr na 101). Občas jela 38 těsně před 28 a na zastávce U Samoobsluhy (směr Hranečník) nastupovali dva kluci, kteří jezdili vždy 28, protože tam měli kamarády. Pro ně naštěstí se nestalo (aspoň tehdy, když jsem tam jel), že by 38 zastavila, oni do ní nenastoupili a 28 by zastávku projela.

Na základě těchto zkušeností si myslím, že když na zastávce na znamení zastaví jeden autobus, tak za ním musí zastavit i další, co jede za ním. Cestující jsou nevyzpytatelní a až si někdo bude stěžovat, že autobus nezastavil, tak jde vina na řidiče.
Elektrobusy SOR - to nejlepší v Ostravě [ok]


VYPRAVENOST OSTRAVA
Ccc
Pátek, 15. března 2019 - 20:53:31  
Neregistrovaný host
Řešíte p....ny Nastupování

Vozidlo zastaví na zastávce, pokud se v prostoru zastávky viditelně nachází alespoň jedna osoba nebo již na zastávce stojí jiné vozidlo.https://dotazy.dpo.cz/695663-Co-je-to-zastávka-na-znamen%C3%AD
Neděle, 17. března 2019 - 09:38:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 141
Registrován: 7-2017
Takže to platí i tady.. v tom případě jsem tohle ještě nezažil. Na Hlubinské, Hlučínské a dalších zastávkách se pravidelně autobusy předjíždějí (mluvím jen o DPO). V tom případě to trochu postrácí smysl, no snad to někde funguje jak má.
Pondělí, 18. března 2019 - 06:25:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13
Registrován: 12-2017
Nová tramvajová smyčka Výstaviště
Pondělí, 18. března 2019 - 21:44:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1322
Registrován: 2-2017
Možná je škoda, že na plánované nové smyčce nebude odbočka na Hranečník, jaká je na té staré smyčce. Často se tam odstavují tramvaje, které měly nehodu nebo zdechly.
Elektrobusy SOR - to nejlepší v Ostravě [ok]


VYPRAVENOST OSTRAVA
T2681
Úterý, 19. března 2019 - 12:09:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 274
Registrován: 7-2007
Zitra je nejaka na strankach DPO neobvykle zajimave popsana vyluka na d-5. To bude nejake obvykle mereni anebo se to tyka tech novych technickych vychytavek na tamnich prejezdech?
Úterý, 19. března 2019 - 17:58:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1
Registrován: 3-2019
Nedávno mě zarazil vzhled jedno panelu linky 11 končící na Porubě vozovně (17:41 ze Zábřehu). Je to od nějaké nové aktualizace nebo je to tak již delší dobu? Tuším že podobně to má udělané i R&G.

V GBuse jsem vytvořil kopii tohoto panelu.
Úterý, 19. března 2019 - 18:15:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1323
Registrován: 2-2017
Kiubka: Je toho z toho důvodu, že zatahující kurzy linky 11 (kromě 11/205, který od vodárny zatahuje režijně) patřící pod Vozovnu Poruba nejezdí ze Zábřehu na Porubu vozovnu jako linka 11, ale jako 11 jedou jen k vodárně, odkud dále pokračují jako linka 7 na konečnou zastavku Poruba vozovna. Pro cestující se nic nemění a je to tak od 2. září 2018, pokud se nepletu.
Elektrobusy SOR - to nejlepší v Ostravě [ok]


VYPRAVENOST OSTRAVA
Úterý, 19. března 2019 - 19:20:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2
Registrován: 3-2019
os98: Já jsem spíše myslel to rolování spodního řádku, kdysi např. u linky 8 (nevím jestli je to i dnes) která pokračuje z Vřesinské do Zátiší bylo pod horním řádkem kde byla napsaná Vřeinská napsáno dále do Zátiší.
Úterý, 19. března 2019 - 20:07:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1923
Registrován: 5-2002
T2681:
"Zitra je nejaka na strankach DPO neobvykle zajimave popsana vyluka na d-5."

Každé Drážní zařízení potřebuje občas kontrolu a revizi. Zabezpečovací zařízení na lince č. 5 už pomalu oslaví 10 let, tak je potřeba udělat pravidelnou revizi.
Pátek, 22. března 2019 - 10:43:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2593
Registrován: 11-2004
https://www.msstavby.cz/revitalizace-tramvajove-smycky-hlucinska- 11-03-2019/

Popravdě nevím co znamená čárkovaná čára, ale vypadá to, že přijdeme o kusou kolej a dvě výstupní koleje. Trochu mě zaráží ponechání vnitřní koleje, ale to asi aby se dali protáčet linky při odklonu z Hl.N.
Snad nechají uvnitř trávu pro kravičky [happy]
Pokud chcete nějakou moji fotografii prosím napište mi, jinak čtěte zde.
Slova jsou jen schránky pro významy, jednou je bílá černá, a jindy ani černá černou není


Luka158
Pátek, 22. března 2019 - 12:37:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 74
Registrován: 9-2009
Mayg:
"https://www.msstavby.cz/revitalizace-tramvajove-smycky-hlucinska- 11-03-2019/

Popravdě nevím co znamená čárkovaná čára, ale vypadá to, že přijdeme o kusou kolej a dvě výstupní koleje. Trochu mě zaráží ponechání vnitřní koleje, ale to asi aby se dali protáčet linky při odklonu z Hl.N.
Snad nechají uvnitř trávu pro kravičky [happy]"

Myslím si, že se bude jednat o typ terénu..... panely/živiční povrch - rovná čára, kolejiště s štěrkem - čárkovaná čára....[uhoh]

Ale, možná se pletu [kladivo][ko]
Pátek, 22. března 2019 - 20:00:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7523
Registrován: 2-2006
Terminál Dubina
Se zahájením prací se počítá v květnu, v polovině srpna 2019 by mělo být hotovo.
StaroBělák
Sobota, 23. března 2019 - 02:18:01  
Neregistrovaný host
Dobrý den. Při dnešní projížďce mě zaujalo toto místo, podjezd s náspem oddělující Černý les a ulici Antošovickou, nedaleko bývalého Dolu Koblov. Chtěl jsem se zeptat někoho znalého, zda tudy vedla nějaká vlečka, nebo tramvajová trať? Děkuji