naše weby

Výpravní budova 16/H
aktualizace 2. 12. 2023
Tranzitní koridory
popisy, tabulky, foto...
Historie českých SPZ
aktualizace 12. 1. 2007
Elektrizace ve Slezsku
historie, mapy, tabulky

naši partneři

praktické

RSS 2.0RSS 2.0
mobilní verze

tiráž

© Společnost přátel kolejové dopravy,
2004–2024
ISSN 1801-6189
celá tiráž | přispěvatelé
ochrana osobních údajů
redakce@k-report.net

aktuality » regiofox již i v jihočeském kraji. a také v ghaně!

RegioFox již i v Jihočeském kraji. A také v Ghaně!

autor: Železniční magazín
vloženo: 22. 4. 2024

Dne 22. 4. 2024 byl zahájen zácvik strojvedoucích a vlakových čet v reálném provozu na jednotkách RegioFox také na trase Olbramovice – Tábor. Pro tento účel byla do Tábora přesunuta jednotka 847.006 (ze série pro Středočeský kraj, tj. v barvách PID) a je zde nasazována na běžných Os vlacích místo RegioNovy řady 814.0. V Táboře bude umístěno sedm jednotek RegioFox určených pro vozební rameno z Tábora do Písku a Strakonic. Na něm však budou moci být provozovány až po otevření nového mostu přes Vltavu u Červené nad Vltavou a do té doby budou dočasně jezdit na trati z Veselí nad Lužnicí do Českých Velenic.

O týden dříve začala být jiná jednotka nasazována v Pardubickém kraji – České dráhy se přibývajícími zácviky připravují na předpokládané brzké schválení řady 847 (o něž je již podána u Drážního úřadu žádost). Po něm by konečně jednotky měly být Českými dráhami přebírány – jak uvedl tiskový mluvčí Pardubického kraje, jednotky pro provoz v tomto kraji by měly ČD přebírat koncem května, aby nejpozději k letní změně jízdního řádu, tedy k 9. 6. 2024, byly nasazeny do běžné služby. Pokud se tyto předpoklady uskuteční, v druhé polovině května by měly proběhnout přepravy velkého počtu jednotek ze závodu PESA Bydgoszcz, kde jich dosud bylo vyrobeno již okolo 35.

Pro zajímavost také dodejme, že počátkem dubna dorazila do ghanského přístavu Tema první jednotka téhož výrobního typu, tedy Regio160. Nyní je určena nejen k vlastnímu zkušebnímu provozu, ale také ke zkušebnímu provozu nově postavené 97 km dlouhé železnice spojující Temu (na okraji aglomerace hlavního města Accra) a severně ležící město Mpakadan. První jízdy na širé trati se odehrály 18. 4., tentýž den však prozatím skončily po střetu s nákladním automobilem stojícím na koleji. Společnost Ghana Railway Company (GRC) má prozatím objednány dvě jednotky s opcí na dalších deset.

Celá aktualita na ŽM