naše weby

Výpravní budova 16/H
aktualizace 15. 10. 2022
Tranzitní koridory
popisy, tabulky, foto...
Historie českých SPZ
aktualizace 12. 1. 2007
Elektrizace ve Slezsku
historie, mapy, tabulky

naši partneři

praktické

RSS 2.0RSS 2.0
mobilní verze

tiráž

© Společnost přátel kolejové dopravy,
2004–2023
ISSN 1801-6189
celá tiráž | přispěvatelé
ochrana osobních údajů
redakce@k-report.net

aktuality » starší aktuality

Aktuality (starší aktuality)

Je zde celkem 1744 aktualit.

Omezit výběr na území
14. 7. 2008, Karel Zeman
Pod Hněvkovem vznikne na bývalé trati cyklostezka

Koleje železničního koridoru se ukryly do nových tunelů a mezi Hněvkovem a Lupěným na Zábřežsku zbyly tři kilometry opuštěného tělesa. Nyní už dráhy nepožadují za převod pozemků peníze a tak radnice v Zábřehu hodlá zajistit dotace a v místě dráhy zřídit stezku pro kola.

Bližší informace uvedla MF Dnes.


12. 7. 2008, Milan Smrčka
Na „Heřmaničce“ vyjedou vlaky i cyklisté

Tímto zdánlivě protichůdným způsobem podporuje Liberecký kraj snahu frýdlantských nadšenců po obnově zrušené úzkorozchodné trati a plán Heřmanic na stavbu cyklostezky v ose dráhy.
... celá aktualita


12. 7. 2008, Vít Hinčica
Po českých VRT možná až 360 km/h

V poslední době se to články o budoucnosti tratí pro vysoké rychlosti v Česku jenom hemží, stále jsou však pro našince pouhým snem. Jako bychom četli už více než třicet let to samé; jen ty rychlosti se na papíře občas upraví k vyšším číslům.

Na u nás populární téma opět referuje server iDnes. Rozsáhlejší aktuální materiál na téma VRT naleznete v SUDOP Revue.


11. 7. 2008, Milan Smrčka
Tramvají do Rochlic snad už za dva roky

Renesance tramvajové dopravy v Liberci pokračuje přípravami na stavbu nové tratě na sídliště Rochlice. Město hodlá zajistit potřebných 700 milionů i v případě, že se nepodaří dosáhnout na dotace z fondů EU. Letos probíhá tzv. nultá etapa, zahrnující rekonstrukci terminálu Fügnerova v centru města.

Více informací uvedla v reportáži Česká televize.


11. 7. 2008, Jan Bonev
Železnice Desná uvažuje o prodloužení

V souvislosti s připravovanou výstavbou lyžařského areálu v Koutech nad Desnou uvažuje Svazek obcí údolí Desné o protažení kolejí z Kout o cca 1 km k novému areálu, který bude s kapacitou 13 000 osob/hod jedním z největších v ČR. Snahou starostů je využít na projekt evropské dotace.

Bližší informace o akci uvedl Šumperský a Jesenický deník.


9. 7. 2008, Jan Bonev
Na Vysočině nejspíš ubudou vlaky

Letos dráhy obdrží na zajištění provozu v kraji Vysočina zhruba 260 milionů. Pro příští rok ČD požadují ovšem už 451 milionů, což je podle představitelů kraje nad jejich možnosti. Reálně tak hrozí nahrazení části vlaků levnějšími autobusy.

Zprávu uvedla MF DNES.


8. 7. 2008, Milan Smrčka
Krajům nestačí peníze na dopravu

Všech čtrnáct hejtmanů se obrátilo na stát s žádostí celkem o 900 milionů, které jim v rozpočtech chybí na zajištění dopravní obslužnosti pro tento rok. Důvodem je podle nich vysoký růst cen pohonných hmot, hrozí údajně zdražování jízdného v autobusech a vlacích.

Detaily uvedl server iDnes.


8. 7. 2008, Milan Smrčka
Zlínské nádraží padne za oběť modernizaci

Budova stanice Zlín-střed bude při plánovaném zdvoukolejnění a elektrizaci tratě Otrokovice – Zlín – Vizovice nahrazena novými krytými nástupišti. V nejdůležitějším nádraží na trati vzniknou dva ostrovní peróny s podchodem. Se stavbou za 5,5 miliardy je počítáno po roce 2010.

Aktuální informace o stavbě napsal Slovácký deník.


8. 7. 2008, Vít Hinčica, Jan Bonev
Příprava nové tratě z Plzně pokračuje

Ministerstvo dopravy jedná s bavorskými městy o podpoře pro stavbu nové tratě z Plzně do Regensburgu. Zatímco Češi dále upřesňují trasu nového kordoru pro rychlost 200 km/h, německá strana i nadále vyčkává. Trať by měla po roce 2020 výrazně urychlit spojení Prahy s Mnichovem a západem Evropy.

Bližší informace uvedl server Hospodářských novin.


7. 7. 2008, Milan Smrčka
Dvě aktuality z CZ Loka

Česká společnost vyrábějící a opravující lokomotivy se chystá ve středu v České Třebové podepsat s ČD Cargo dlouho připravovanou smlouvu na rekonstrukci třiceti strojů řady 750/753.

Jihlavský závod firmy hodlá představit 23. července zcela novou posunovací lokomotivu 719.701 vybavenou oproti předchozím asynchronními trakčními motory.

Informace dnes uvedl Orlický deník.