Diskuse » Archiv 2019 » Tramvaje a metro » Tramvaje v Ostravě » Archiv diskuse Tramvaje v Ostravě do 14. 04. 2019 předcházející | další

Archiv diskuse Tramvaje v Ostravě do 14. 04. 2019

dolů
   autor příspěvek
Pako
Sobota, 06. dubna 2019 - 16:39:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2295
Registrován: 6-2002
Dobré odpoledne.

@Ostravak: Jako pořád si nemyslím, že by to k něčemu bylo. Fakt tam nejezdí davy na to, aby tam musela být přímá linka

No, sice to na první pohled vypadá jako blbina, ale...

Stávající průjezd ul. 1. máje může v době přepravního sedla asi pokrýt d-12 bez problémů.

Dnes jezdí d-3 přes týden v intervalu 10 min. Kdyby se to postavilo stejně, jako před časem u t-106 přes Kamenec, tzn. každá druhá přes Bazaly, každá druhá přes Kamenec, mohlo by se to vyzkoušet.

Jestliže ta stávající spojka mezi Mariánským a Mírovým náměstím, v podstatě zajistí Mall.cz, vítkovické hasiče, tu školu a zaměstnance Vítkovických železáren, pak ať to ve špičku jezdí jako dnešní d-3 a v sedle cik-cak přes DOV.

Mi to přišlo nejdříve jako docela ujetý nápad, protože právě i mi se zdálo, že zase tolik lidí se z Poruby na DOV asi moc hnát nebude... Jenže...

V DOV vyrůstá takové zajímavé městečko pro volný čas. Jezdím tam s mladším synem na lezeckou stěnu a musím říci, že jsem byl dost překvapen, kolik lidí tam odpoledne je.

Teď se tam otevírá ta kavárna CoKafe. Krom té lezecké stěny je tam ještě masérna, ta další kavárna vedle s tím tancováním nahoře a další atrakce. A ty dílničky. Prostě to tam docela žije. Takže nějaké spojení toho navrhovaného typu by bylo dobré alespoň vyzkoušet.

Navíc, ono to není jen o DOV. Ber to tak, že ta linka by vlastně reprezentovala posilu Poruba - skoro centrum, kde část cestujících opravdu nemusí dojet až na Karolinu, ale stačí jim vystoupit na hejtmanství nebo dříve. Taky část lidí jede na Starou Karolinu do Kaufu. A jestli to představuje ve výkonech jen jeden kurs navíc, tak to zase není taková katastrofa.

A pokud kolegové výše avizovali, že v době výluky byla obsazenost d-3 vyšší, tak třebas by to za vyzkoušení fakt stálo. Obnovit tu výlukovou zastávku u Tieto, ještě více stoupne atraktivita. NámRep už dávno není takovým přestupním uzlem, jako bývalo... Dopravní poptávka se vývojem času fakt může měnit.

Tož za pokus to stojí, což...? :-)

Dík.
Sobota, 06. dubna 2019 - 17:11:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2313
Registrován: 8-2002
To zastavování l.č.13 u Tieta mě také napadlo, ale nakonec jsem to tam nedal. Ta zastávka je tuším jen v jednom směru a navíc by to asi stálo peníze ji zprovoznit pro pravidelné zastavování. Ale výhledově by to bylo jistě užitečné.

Ten můj návrh by prakticky nic nestál (z pohledu investic). Jen ten jeden kurz navíc a nějaký ten km navíc. To s tím jedním kurzem je jen můj odhad, takže to nelze brát jako jistotu. Ale myslím, že jsem dodržel všechny bezpečnostní pauzy, takže by to mělo být cajk.

ad Pakova úprava pro všední dny s každým druhým spojem přes DOV (asi také jen v době provozu areálu) by byla fajn. Ranní a večení návozy na směny by byly beze změny (tedy 10 min ráno a 20 min večer). A 20 min interval během odpoledních návozů/odvozů) po ulici 1.máje by byl ok, takže Ostravákův argument podle mě padá. Případně přidat jeden pár spojů Vozovna - Mírák - Most čs. Armády, tak jak jsem to udělal u l.č.3 o víkendu... tedy odjezd z Poruby po 13:00 a návrat přes Mírák kolem 14:15. Tím by byl po 14:00 u třech spojů l.č.3 10 min. interval.

Chceme podporovat MHD a tato oblast je na to jako stvořena. Rodinka si sedne do tramvaje a bez přestupů dojede na místo. Otec od rodinky si dá i to pivko a nemusí řešit parkování.

Spíše by mě zajímalo, jestli jsem tím JŘ o víkendu něco fakt rozbil. Ze strany Poruby podle mě vůbec nic, nechal jsem to jak je to dnes. Já tam vidím jen trochu problém v trase (Poliklinika - Dubina) u l.č.1 ve směru na Dubinu, kdy ty spoje nejedou v prokladu, jako dnes.

(Příspěvek byl editován uživatelem Gakon.)
Sobota, 06. dubna 2019 - 21:35:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6805
Registrován: 5-2005
Ale nepadá. Pořád je to hovadina. MHD se zajišťuje pro pravidelné cestující, ne pro nějaké náhodné návštěvníky DOV. Navíc pokud pojedeš každým druhým spojem přes DOV, tak z Míráku do Hrabůvky nepojedeš v intervalu 10, ale 5/15 min., což taky není kdo ví co.

A taky není pravda, že by to nic nestálo, stálo by to právě víc o ten kurz (řidič je na tom to nejdražší) a navíc by se vážně najezdilo více. Opravdu nestojí za to promrhat vozové km zbytečně, ikdyž je možné v klidu přestoupit na cokoliv jiného na Nám. R.
Sobota, 06. dubna 2019 - 22:10:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2314
Registrován: 8-2002
A co linka č.90? Vozí to vzduch a o pravidelných cestujících si můžeš nechat jenom zdát. A taky je to kurz navíc [wink].
Sobota, 06. dubna 2019 - 22:19:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 91
Registrován: 12-2017





Slíbené pokračování fotek z Tieto Towers.
Renault Citybus
Sobota, 06. dubna 2019 - 22:27:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 92
Registrován: 12-2017
Haki:
"Pokud se něco plánuje se Stadlery kam se nasadí, to samozřejmě zde se psát nehodí. "

Proč jsou vlastně takové informace tajné (plus další, na které naráží os98)?
Chápu, že DPO nemá povinnost to zveřejňovat, na druhou stranu nevidím možnost to zneužít. Není to know-how, které se prodává.

Pochopil bych to u informací o řidičích, ale tu se jedná čistě o stroje.
Renault Citybus
Sobota, 06. dubna 2019 - 22:46:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6806
Registrován: 5-2005
Gakon: Ano, ale nebyla na její úkor změněna žádná pravidelná linka. O to tady jde.
Sobota, 06. dubna 2019 - 22:53:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2315
Registrován: 8-2002
Tvé argumenty mě zatím teda moc nepřesvědčily, ale OK. Ty jsi od fochu, ne já [wink].
Sobota, 06. dubna 2019 - 22:57:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1357
Registrován: 2-2017
Tucnak: Stačí se trochu zamyslet, jaké kurzy patří Křivé, a kde by se těch 8 Stadlerů mohlo objevit. Určitě to nebude na linkách 1, 2 a 8 díky jejich menší kapacitě. Můj odhad už na podzim byly kurzy 4/8, 4/9, 4/10. Zbývající dva Stadlery nevím, možná 4/412, 12/6, 12/411-12/210 nebo nějaká další trhačka linky 6. Více možností už tady moc není. Jen doufám, že nikoho nenapadne dát Stadler na noční kurz z pátku na sobotu. Pak si myslím, že by vyšachované Astry ze svých kurzů mohly jít na jiné kurzy, na kterých dnes jezdí sóla, ale je to jen z mé hlavy a nemusí být to tak.

Gakon: Dívám se tvůj návrh linky 13 a z Krajského úřadu na Dolní Vítkovice bych určitě nedal 3 minuty jako ty, ale 4.
- Krajský úřad - Don Bosco: 2 minuty
- Don Bosco - Dolní Vítkovice Hlubina: 1 minuta
- Dolní Vítkovice Hlubina - Dolní Vítkovice: 1 minuta

(Příspěvek byl editován uživatelem os98.)
Elektrobusy SOR - to nejlepší v Ostravě [ok]


VYPRAVENOST OSTRAVA
Neděle, 07. dubna 2019 - 00:03:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2038
Registrován: 10-2005
Opravdu je škoda, že přímá linka z Poruby na DOV není. I spousta turistů vystupuje na Svinově místo hlavním.

Tucnak: Díky za fotky z Tieta. Skvělé [happy]
Punk's not dead! blesk happy
Neděle, 07. dubna 2019 - 00:46:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1926
Registrován: 5-2002
Píšete o návrhu rozdělit linku na jeden spoj přes a co druhý spoj jiné přes. Tohle je cesta do pekel. Na všech konferencích (i zahraničních) se to vždy ukázalo že ne, protože odlákám cestující.

Sami by jste rádi málo linek s hustým intervalem, ale zde jdete opačným směrem.
Neděle, 07. dubna 2019 - 07:19:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2316
Registrován: 8-2002
Ten prvotní návrh platil jen pro víkend, a tam by to podle toho jezdilo buď vše jako l.č.3 a nebo od cca 8:00 do 20:00 jako ta nová linka.

Ad os98: Mám tam 4 min. u většiny spojů, jen u spojů v první minutu z Vozovny tam mám (omylem) 3 min. Ale stačí zaměnit "21" za "22" u řádku Dolní Vítkovice a bude to sedět, protože pro další úsek na Mírák tam mám pro změnu o jednu minutu více...
Pako
Neděle, 07. dubna 2019 - 09:55:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2296
Registrován: 6-2002
Dobré dopoledne.

@Haki: Tohle je cesta do pekel. Na všech konferencích (i zahraničních) se to vždy ukázalo že ne, protože odlákám cestující.

Sami by jste rádi málo linek s hustým intervalem, ale zde jdete opačným směrem.


Ano, pod to se stoprocentně podepisuju a beru to jako nejvážnější argument proti.

Mi se líbí schéma, jak ho používají v Brně. Jenže Brno má proti Ostravě jednu obrovskou výhodu. Je to hvězda, tzn. ze všech směrů se jede do centra a zde lze v podstatě přestoupit všemi směry. Takže typický HUB.

Ostrava má tu smůlu, že centrum je v podstatě orientováno hodně vysoko severně a obyvatelé západních a jižních obvodů v podstatě navštěvují centrum jen příležitostně. Východní oblast, tedy Slezská, do centra v podstatě musí, protože nedostatečná či chybějící infrastruktura... Takže tady se HUB udělá jen obtížně.

O co mi šlo - v podstatě stávající ostravské schéma beru jako kompromis mezi třemi faktory - požadavky obvodů (zjednodušeně přepravní poptávka), technické možnosti a ekonomický aspekt.

Nicméně myslím, že postupem času se mění ta přepravní poptávka ze strany samotných cestujících. Zatímco ul. 1. máje byla kdysi frekventovaná - dopravní inpektorát, závod 2 Vítkovic a dalších X firem, dnes řidičáky jsou u velké radnice, občanky u Jindřicha, závod 2 v podstatě kaput a na zdravku se lidi dostanou v pohodě od Vítkovic.

Naopak ta oblast DOV začíná žít docela slušným životem a dávno to není jen o Coloursech... Moji kluci třebas chodí do DOV min. 2x ročně se školou, navíc starší měl teď v 7. třídě část prvního pololetí výuku dílen právě v těch dílničkách. S mladším chodím na tu lezeckou stěnu, potkávám tam své současné i bývalé kolegy (teď třebas v Tieto) bydlící v Porubě.

Takže pokud by d-12 zvládla obsloužit 1. máje a d-3 to alespoň na jeden cyklus změn jízdních řádů zkusila jezdit přes DOV, pak by se to alespoň zkusilo. Pokud by to nepřineslo efekt, pak šup zpět.

Nepřesvědčuju. Ale pokud tato diskuse přispěje alespoň k tomu, že se lidi čas od času zamyslí, jestli by se nedalo něco inovovat ve smyslu zlepšení, pak je to dobře.

Hezkou slunnou neděli. Zahrada volá... :-)

Ještě dodatečný EDIT... Někde jsem viděl, že při rekonstrukci Náměstí republiky se má rušit smyčka trolejbusů a ty by se měly posunout právě někam k DOV... Pro tuto změnu d-3 vlastně ideální kombinace pro přestup.

Nehledě na to, že u t-104 se pak vlastně vyřeší situace pro návštěvníky ZOO. Auto zaparkují v DOV, s t-104 dojedou bez přestupu k ZOO a tady si zodpovědní otcové rodin mohou dát i to jedno pivo v ZOO, aniž by riskovali průšvih.

Dík.

(Příspěvek byl editován uživatelem pako.)
Kočkopes
Neděle, 07. dubna 2019 - 11:47:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 755
Registrován: 10-2017
Souhlasím s názorem, že pro běžného cestujícího by měl být jízdní řád co nejjednodušší. Cestující není nepřítel a cílem MHD je jeho přeprava a ne ho co nejvíce zmást různými variantami.

Argumenty po volbu tramvaje jsou zcela jednoznačné a dobré - je relativně rychlá, většinou nestojí v zácpách (tedy to platí pro víkendovou Ostravu, kdy by linka našla využití) a je schopná přepravit velký objem cestujících.
Nicméně si myslím, že by možná nebylo na škodu prodloužit do DOV linku 37 (myslím, že by stačilo jen o víkendech), klouby by jezdily celý víkend místo neděle odpoledne. Jezdí sice závlekem přes Fifejdy, ale právě to nabídne přímé spojení s DOV i občanům, žijícím na Fifejdách. V Porubě už by jen stačilo trochu upravit vedení. Neříkám, že by linka neměla jezdit na Studentskou, tak je to vyhovující právě pro dojíždějící studenty. Nicméně spoje na Studentské koleje jsou využívány hlavně v neděli odpoledne dojíždějícími studenty. Tudíž linka 37 by mohla jezdit ve větší míře právě "dovnitř" do Poruby a jen některé vložené spoje by jezdily na Stud. koleje. Rozdílem oproti lince 3/13 je to, že není změněna trasa uprostřed, ale na okrajových zastávkách linky, takže by tady to rozdílné vedení nemuselo až tak vadit.
Neděle, 07. dubna 2019 - 11:48:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 279
Registrován: 1-2009
Preruším vážnu debatu jednou dokumentačnou z noci.. [happy]

Bmpeer [wink]
Správca PO.iMHD.sk
Neděle, 07. dubna 2019 - 12:10:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2039
Registrován: 10-2005
Cesta do pekel možná, tak proč se nově rozdělila linka 106. Něco přes Kamenec, něco přes Jakloveckou. U té trojky by to vyšlo podobně. Asi to taková velká cesta do pekel není.

U autobusové dopravy jsou taky nějaké spoje, které jezdí jinak než běžná trasa a nikoho to snad nemate. Třeba linka 32, která je nová a jezdí buď přes ghetto nebo přímo na Outlet. Nebo nová linka 90, která taky jezdí jednou přes areál VŠB a jednou trochu jinak.

To jen u tramvají nikdo nechce takhle dělit linky, což je v případě DOV velká škoda. Pako má pravdu, chodí tam davy lidí. A cestující obecně nemají moc rádi přestupy a navíc na Náměstí Republiky, která je dlouhodobě vyhlašována jako jedna nejhorších zastávek v Ostravě.



Na rekonstrukci Náměstí republiky jsem zvědav. Jestli to bude stavěno podle veřejného plánu na MSStavbách, dopadne to zajímavě. Obrovský kruhový objezd, podchody se změní v parkoviště, které v této oblasti je celkem potřeba.

Mrzí mě, že se nějak zapomnělo na rekonstrukci zastávky Hulváky, čili druhá etapa terminálu Hulváky. Po otevření trolejbusové smyčky se psalo v různých mediích, že do dvou let bude bezpečnější zastávka tramvají a bohužel stále nic.
Punk's not dead! blesk happy
Neděle, 07. dubna 2019 - 13:08:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6807
Registrován: 5-2005
Ross: U 106 je to ale úplně něco jiného. Oběma trasami má stejnou jízdní dobu a původní trasou neobsluhovala nic zásadního. Tzn. přetrasování vybraných spojů přes Kamenec jen cestující přilákalo a nikomu z původních cestujících se cestování nezhrošilo.

V případě přetrasování 3 přes DOV VŽDY uškoníš cestujícím, kteří by chtěli jet z Hrabůvky do Mariánek nebo z Poruby do Vítkovic.
Pondělí, 08. dubna 2019 - 23:48:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1364
Registrován: 2-2017
Internet v brněnské MHD nabízí vyšší limit, je však stále žalostně pomalý.
Poslednímu odstavci tohoto článku moc nerozumím.
Po Brně spustila bezplatnou wi-fi síť také Ostrava, dostupná je pod názvem MojeDPO. Ve třetím největším městě naší republiky dopravní podnik datový limit nijak neomezuje, brouzdat po síti však lidé mohou pouze 15 minut.
Těch 15 minut má znamenat co, výmysl od redaktora Novinek.cz?
Elektrobusy SOR - to nejlepší v Ostravě [ok]


VYPRAVENOST OSTRAVA
Úterý, 09. dubna 2019 - 06:05:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 30
Registrován: 12-2018
Ne, to je doba, za kterou můžeš používat wifi bez té apky "Moje dpo". Poté by se to mělo seknout. Má to sloužit jako čas pro stáhnutí té aplikace.
Úterý, 09. dubna 2019 - 08:01:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2595
Registrován: 11-2004
Když už jsme u té wifi. Má někdo nějakou zkušenost jak by to mělo fungovat konkrétně na iOS? Připojím se k wifi, napíše mi to ať si zapnu aplikaci, zapnu aplikaci a tím jsme skončili, žádný internet se nekoná. Vyzkoušeno v dost vozidlech a pořád stejně. Můžu tedy ještě zkusit odinstalovat tu 'apku', jen by mě zajímalo zda to někomu s iPhone funguje.
Pokud chcete nějakou moji fotografii prosím napište mi, jinak čtěte zde.
Slova jsou jen schránky pro významy, jednou je bílá černá, a jindy ani černá černou není


Úterý, 09. dubna 2019 - 12:49:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 33
Registrován: 12-2018
Mám dotaz. Na facebooku tvčr psali, že 1332 už je v novém i s klimatizací (nad zadnim podvozkem, kde jinde), skládačkami atp. Je to pravda? Ekova to "technické zhodnocení tramvají" (formálně) vyhrála teprv minulý týden. To nemohli stihnout.
(Dal bych tu odkaz ale nechce to fungovat)
Maxipes_Fík
Úterý, 09. dubna 2019 - 15:30:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3070
Registrován: 12-2005
TVČR je bulvár, stejně jako pan OMG96... [crazy]
Jenki
Úterý, 09. dubna 2019 - 16:27:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5451
Registrován: 5-2002
Což neznamená, že to není pravda.
Úterý, 09. dubna 2019 - 17:11:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6808
Registrován: 5-2005
Jenki: Jo jo, taky mě to pobavilo. [biggrin]
6563
Úterý, 09. dubna 2019 - 18:07:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 247
Registrován: 8-2017
1403: Ještě v sobotu ráno to bylo i na FB Ekovy. Ten příspěvek už tam teď nevidím, ale fotka 1332 je tam pořád (odkaz).
Poskok
Úterý, 09. dubna 2019 - 19:14:15  
Neregistrovaný host
6563: Ehm... Jak to rici...
Reknu Vam to tak, tramvaj tam stala hotova uz asi tyden pred vyhlasenim toho vyberka...

Ale i dle ofiko informaci Ekova asi udelala svetovy rekord v rychlosti provedeni VP u tramvaje (s dosazenim klimy atd.)
Úterý, 09. dubna 2019 - 20:40:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 34
Registrován: 12-2018
Já se tam ani nedíval, přišlo mi to zbytečné[biggrin] Ale k věci. Dnes na 8/6 jezdila další "výstavka" v podobě 990+986. Nemá sice přímo CVR, ale ten mimozemšťan se nedá přehlédnout. Však viz foto...
Aresák
Úterý, 09. dubna 2019 - 20:58:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2087
Registrován: 1-2007
Mě spíš baví, jak se dělá technické zhodnocení...ale zpětné zrcátko je stále manuální - pamatuje KAROSY řady 700 z roku 1990 !

Když přišla první ASTRA, tak měla elektricky ovládané zrcátko... Člověk by po dvaceti letech čekal, že už bude standard, hlavně u technického zhodnocení [biggrin].



Zrcátko elektricky ovládané za dva litry...

A jak by to ocenili řidiči při střídání na trati...............[kiss]
Úterý, 09. dubna 2019 - 21:05:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 94
Registrován: 12-2017

Dnešní srážka Varia 1601 s autem u zastávky Hlavní třída. Auto bylo dost promáčklé, ale pokud se nemýlím odjelo samo. Tramvaj taktéž odjela sama. Snad se nikomu nic vážného nestalo.

(Příspěvek byl editován uživatelem Tucnak.)



(Příspěvek byl editován uživatelem Tucnak.)
Renault Citybus
Úterý, 09. dubna 2019 - 21:20:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 95
Registrován: 12-2017
Mayg:
"Když už jsme u té wifi. Má někdo nějakou zkušenost jak by to mělo fungovat konkrétně na iOS? Připojím se k wifi, napíše mi to ať si zapnu aplikaci, zapnu aplikaci a tím jsme skončili, žádný internet se nekoná. Vyzkoušeno v dost vozidlech a pořád stejně. Můžu tedy ještě zkusit odinstalovat tu 'apku', jen by mě zajímalo zda to někomu s iPhone funguje."


Mi to na mém iPhonu střídavě funguje a nefunguje.

Zapnu appku, vyberu možnost připojit k Wi-Fi, nabídne mi DPO Spolu, což samozřejmě nejde, pak mi iPhone nabídne jiné dostupné Wi-Fi včetně MojeDPO, tu vyberu, a buď se připojím nebo ne.

Další možnost - dam rovnou v nastavení Wi-Fi MojeDPO, hodí me to na odkaz, at si stáhnu appku, kterou už ale mám, z odkazů na Google Play a App Store funguje jen Google a to jen někdy. Někdy mi otevření odkazu na Google Play pomůže, zřejmě mezitím Wi-Fi zjisti, že mám aplikaci.

Chtělo by to ještě vyladit.
Renault Citybus
Úterý, 09. dubna 2019 - 21:39:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 783
Registrován: 8-2009
Tucnak:
"... ale pokud se nemýlím odjelo samo.
"
S těma defektama a poškozeným rámem určitě [biggrin]
Úterý, 09. dubna 2019 - 21:51:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2041
Registrován: 10-2005
Vůz 1332 nemá klimatizaci salonu. Ptal jsem se na to přímo EKOVY a ti mi řekli, že je předpoklad jejího doplnění do těchto vozů.

Takže v praxi to bude vypadat tak, že 1332 vyjede do provozu, aby ji zase stáhli do dílen.

Vůz 1361 zřejmě zítra vyjede, a nebo dnes na noční. Pokud tedy ještě od nehody nejezdil, to nevím.
Punk's not dead! blesk happy
Úterý, 09. dubna 2019 - 22:06:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 96
Registrován: 12-2017
4everman:
"Tucnak:
"... ale pokud se nemýlím odjelo samo.
" S těma defektama a poškozeným rámem určitě [biggrin]"

Taky jsem se divil, ale
1) neviděl jsem nakládat bourané auto na vozidlo odtahovky
2) viděl jsem dojíždět černou Kiu Ceed, takovou jaká bourala, těsně před odjezdem bourané tramvaje

Tak teď nevím.
Renault Citybus
1732
Středa, 10. dubna 2019 - 09:56:34  
Neregistrovaný host
1361 dnes na 3/1, 955 na 11/10, 999 na některé z trojek....
Středa, 10. dubna 2019 - 19:57:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7545
Registrován: 2-2006
Ostrava chystá zrychlení tramvajových tratí až na 80 kilometrů v hodině
Středa, 10. dubna 2019 - 22:04:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1366
Registrován: 2-2017
Mám dotaz. Dnes odpoledne jsem viděl Vario #1363 na cvičné jízdě a na kurzovce svítilo 921/10. Vím, že 921 je cvičná jízda, ale znamenala ta desítka?
Elektrobusy SOR - to nejlepší v Ostravě [ok]


VYPRAVENOST OSTRAVA
1732
Čtvrtek, 11. dubna 2019 - 20:32:25  
Neregistrovaný host
Desítka znamená normálně linku č. 10. Kurzy 921/001, 002, atd až do 019 jsou v palubáku proto, aby se dalo jezdit po jednotlivých linkách s hlášením zastávek ve voze a jejich zobrazením na Hermanu a zároveň na panelech zůstala CJ.
Čtvrtek, 11. dubna 2019 - 20:40:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 86
Registrován: 7-2018
Dvě momentky[fotic]
Kočkopes
Čtvrtek, 11. dubna 2019 - 21:19:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 764
Registrován: 10-2017
Příště by to chtělo trochu méně mázlou a ostřejší fotku. Např. já z tohoto důvodu fotím v zastávkách nebo v místech, kde se jezdí hodně pomalu. Samozřejmě je na to třeba mít dobrý přístroj (ani ten můj na to není ideální), ale pokud se nehodláte focení věnovat nějak intenzivněji, tak je to zbytečná investice. Samozřejmě neříkám hned zrcadlo, dobrou fotku dneska udělá i nějaký lepší kompakt.

Já jsem si v posledních dnech taky počíhnul na pár neméně zajímavých kousků, určených k vyřazení:
Čtvrtek, 11. dubna 2019 - 21:21:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 912
Registrován: 3-2007
Jakejkoliv kompakt bude vždycky lepší než jakejkoliv mobil, ať si markeťáci říkaj co chtěj
Vokovice!

Anvilia *2007
Čtvrtek, 11. dubna 2019 - 22:43:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6810
Registrován: 5-2005
Kočkopes: No ale když už kritizujete kolegu stancermediapb, tak by bylo třeba se podívat na kvalitu svých fotek. Taky to není kdo ví co... [kladivo]
Kočkopes
Čtvrtek, 11. dubna 2019 - 23:37:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 765
Registrován: 10-2017
Snad jsem to nenapsal až zas tak hrozně. Je důležité rozlišovat doporučení/tipy/rady/říkejte si tomu jak chcete a konstruktivní kritiku od kritiky, kde zdrbete vše, co se dá. Navíc to, že jestli je fotka mázlá, je celkem důležité, je to základem úspěchu hned vedle např. focení proti světlu. Chlapec nemá špatný základ, evidentně má šajn o tom, co je kompozice a ani barvy nemá špatně, jen na můj vkus už trochu přehnané.

Když už máte potřebu se do mě pustit, tak napište, CO je špatně podle vás.

Navíc já jsem přiznal, že nemám nejlepší foťák, letos oslaví 15 let a přestože stále fotí slušně, zázraky se nedají očekávat. A krom toho, vidíte, že bych o svých fotkách vytruboval, že jsou měřítkem dokonalosti? Já teda ne, není o tom jediná zmínka, protože prostě nemám v hlavě nasraté. A v neposlední řadě se ani nepovažuji za zrovna excelentního fotografa. Já fotím, protože mě to baví a dělám to rád, nepotřebuju si léčit komplexy tím, že vylezu v Dolních Loučkách k viadukt a pak se s 50 dalšími hádám o tom, kdo tam pořídil lepší záběr. Své fotky mám prioritně pro sebe a zpravidla je nikam nedávám, chtěl jsem jen přispět svou troškou do mlýna. Nicméně pokud máte zájem dále šířit hate a neopodstatnenou kritiku, nemám problém dát vám k dispozici ukázky mé práce.
Pátek, 12. dubna 2019 - 00:00:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6811
Registrován: 5-2005
Kočkopes: OK, beru první odstavec, jen doplním, že fotografie stancermediapb jsou sice mázlé, ale kompozičně jsou na tom určitě lépe, než ty Vaše. To byl taky důvod pro to, co jsem napsal ve svém předchozím příspěvku.
Pátek, 12. dubna 2019 - 01:03:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 97
Registrován: 12-2017
S tou kritikou to je dost ošemetné. Kdysi jsem se dočkal velké kritiky na transphoto. Na čas mě to odradilo, ale časem jsem se rozhodl vzít rady k srdci a zlepšil jsem se v fotografování. Kritika by měla sloužit jednak z tomu, aby člověk měl chuť pokračovat ve svém koníčku ("je fajn že fotíš") a zároveň aby se zlepšil (fotky jsou dost rozmazané, poradím ti fotit když tramvaj jede pomaleji).

Je mi jasné, že mobil se nemůže měřit se zcradlovkami, ale myslím si, že fotit mobilem taky jde:
Busphoto
Transphoto
Renault Citybus
Pátek, 12. dubna 2019 - 07:33:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 145
Registrován: 5-2009
Zdravím všechny,

obracím se na diskutující s prosbou. V rámci své diplomové práce se zaměřuji na zákaznickou zkušenost při cestování MHD a to u mladých cestujících, a srovnání hodnocení mezi několika městy. Chtěl bych pro to poprosit vás všechny, kteří MHD v Ostravě využíváte, a je vám do 26 let o vyplnění krátkého dotazníku v odkazu níže. Výzkum poslouží pro zkvalitnění služeb DPO.

Dotazník je k dispozici zde.

Předem děkuji za Vaše odpovědi.
Kočkopes
Pátek, 12. dubna 2019 - 07:34:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 766
Registrován: 10-2017
Díky, to už je lepší, nicméně moc nerozumím tomu, co konkrétně je na té kompozici zle. Vše se snažím mít co nejvíce sterilní, tudíž na každém kusů fotky je něco, aby nevznikly hluché místa, ale zároveň tak, aby nebylo vše na jednom místě a působilo to přeplácaně. Pokud máte na mysli to, že tramvaj není přesně uprostřed, říká se tomu zlatý řez, kdy tramvaj je umístěna zhruba ve 2/3 daného rozměru, jestli si rozumíme. Je to běžné využívaná technika, ve fotografii i v malířství, ten bod zlatého řezu se dá přesně geometricky sestrojit a mřížku na zlatý řez má dnes každý lepší foťák i každý lepší editor.

Pokud myslíte to, že mám na fotce useklé lampy nebo sloupy, zde nevidím důvod to řešit. Jsme ve městě s tramvajovou a trolejbusouvou dopravou, kde se různých sloupů TV společně s lampami vyskytuje až moc. Tudíž pokud mám nějaký ten sloup uřízlý, nemyslím si, že je z toho třeba dělat vědu. V opačném případě, kdy jsou na fotce vedle vlaku dominantní třeba nějaké vzrostlé stromy, už by to byla chyba, tam si snažím dát pozor, ale jak říkám, mám starší přístroj bez možnosti výměny objektivu, tudíž někdy to tam prostě nenacpu.
Martas_u bez hesla
Pátek, 12. dubna 2019 - 11:52:10  
Neregistrovaný host
Kočkopes: První fotku s T3 bych kompozičně upravil tak, aby i dva paneláky vzadu byly ve zlatém řezu. Tedy tramvaj posunout trochu doprava, aby byla ve 2/3 a paneláky by se tam dostaly taky. Souprava T6 je dost uprostřed a kolem nic nic. Vzhledem k tomu, že v tom místě fakt nic není, stačilo by dát tramvaj víc dolů, nebo s ní vzít i tu T3 vpravo. Je to holt na nevhodném místě. Tam pomůže jedině zlatý řez a T6 ve spodních 2/3.
Kočkopes
Pátek, 12. dubna 2019 - 13:29:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 767
Registrován: 10-2017
Nechtěl jsem už to víc ořezávat, bál jsem se, že by to bylo až moc natěsno. To platí u obou případů.
U T6 se asi nechápeme - jakože vzít i ten sloup vpravo?
Pátek, 12. dubna 2019 - 16:46:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2042
Registrován: 10-2005
Dneska byly technické vozy u křížení Vlečky na bastro a vypadá to, že ho buď opraví a nebo odstraní. Ještě, že jsem to byl projít.

Zítra pořádá kamarád fotojizdu s T3 953. Sraz je na zastávce Plynárny v 9:15. Kdyby se někomu chtělo nechť dorazí. [happy]
Punk's not dead! blesk happy
mmm_94
Pátek, 12. dubna 2019 - 18:31:16  
Neregistrovaný host
Snad jen nebude moc pršet...snad se to vyvede. Akorá mi přijde velké časové rozhraní fotojízdy (skoro 6 hodin).
Pátek, 12. dubna 2019 - 22:08:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 99
Registrován: 12-2017
Ross:
"
Zítra pořádá kamarád fotojizdu s T3 953. Sraz je na zastávce Plynárny v 9:15. Kdyby se někomu chtělo nechť dorazí. [happy]"

Jaká je trasa?

Jinak to je nějaká tramvaj, co se bude vyřazovat?
Renault Citybus
Pátek, 12. dubna 2019 - 23:12:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 87
Registrován: 7-2018
Měla by to být trasa:
Plynáry-Hranečník-NH-Dubina-Zábřeh-Martinov a Hlučínská.
Ano 953 půjde pryč.
Pátek, 12. dubna 2019 - 23:38:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 316
Registrován: 7-2014
stancermediapb: Škoda, že je ta fotka trochu mázlá, jinak bych si ji k sobě sdílnul [happy]
Tak snad příště[proud]
Ostrava/Pardubice/Praha
Sobota, 13. dubna 2019 - 21:25:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1371
Registrován: 2-2017
Jak dnes byla v Porubě výluka a jezdila tam NAD za tramvaje (linka 983), tak si nejsem jistý, jestli bylo šťastné dát zastávku Rektorát VŠB (směr Poruba vozovna) na ulici 17. listopadu, kde teď stojí linka 46. Vždy ta zastávka byla na Opavské naproti tramvajové zastávce a cestující si už na ni zvykli. Jak jsem tam jel, někteří byli dost nemile překvapeni, že v místě, kde oni stojí, žádná zastávka není a autobus jim tam nezastavil.
Elektrobusy SOR - to nejlepší v Ostravě [ok]


VYPRAVENOST OSTRAVA
Sobota, 13. dubna 2019 - 22:35:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 88
Registrován: 7-2018
Fotky ze zmiňované fotojízdy[fotic]
Neděle, 14. dubna 2019 - 08:05:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 36
Registrován: 12-2018
Včera okolo desáté jsem viděl jet 1505 na služebce na Křivou. Možná už příští týden v provozu.
Neděle, 14. dubna 2019 - 08:40:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 90
Registrován: 7-2018
Zde dokumentačka:
Neděle, 14. dubna 2019 - 11:51:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2596
Registrován: 11-2004
Jen dokumentačně. Zaujal mě tmavý pantograf.

Pokud chcete nějakou moji fotografii prosím napište mi, jinak čtěte zde.
Slova jsou jen schránky pro významy, jednou je bílá černá, a jindy ani černá černou není


Neděle, 14. dubna 2019 - 12:46:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1200
Registrován: 12-2006
Co vůz, to originalita. Kachní cirkus.
Každopádně černý panťák tomu sedí rozhodně víc. Alespoň na tom nepůjde vidět ten bordel.

(Příspěvek byl editován uživatelem vtobola.)
[kladivo] T3 mizí, wany se šíří... [kladivo]

[pozor] MHD Ostrava [pozor] -
Kočkopes
Neděle, 14. dubna 2019 - 14:12:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 772
Registrován: 10-2017
Co vůz, to originalita. Kachní cirkus.
Od začátku jsem naznačoval, že to nakonec dopadne jak u ČD. Snaha mít unifikovaný nátěr způsobila, že ho teď existuje asi 6 verzí.