Diskuse » Archiv 2019 » Tramvaje a metro » Tramvaje v Ostravě » Archiv diskuse Tramvaje v Ostravě do 23. 07. 2019 předcházející | další

Archiv diskuse Tramvaje v Ostravě do 23. 07. 2019

dolů
   autor příspěvek
Lakovač vozů
Pondělí, 15. července 2019 - 13:20:26  
Neregistrovaný host
Protože v lakovně došla černá barva.
pm81
Pondělí, 15. července 2019 - 14:12:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19
Registrován: 5-2019
Ze zajímavosti - na základě jakého klíče se určují noční linky (číslo linky), mám na mysli, například - 9 jezdí ve dne (kromě letního provozu) i v noci, 2 celý den, 3 denní linka, 18 noční linka. Jestli by nebylo od věci vytvořit linkové vedení a tím linky rozdělit na denní a noční. Tak jako tomu je u TROL dopravy. Například zavést noční linky - 15,16,17,18,19 a linky 1 až 14 čistě denní linky s provozem 4 - 23. [wink] Totéž i u autobusů (rozdělit denní a noční linky), jednu dobu jezdila noční linka s trojmístným číslem, pak se to zrušilo. Např. scifi - 15 v trase dnešní 2 s vynecháním některých zastávek, 16 v trase dnešní noční 9 s konečnou Hlavní nádraží s vynecháním některých zastávek, atd. Abychom změnili téma. [wink]
Pondělí, 15. července 2019 - 16:33:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2344
Registrován: 8-2002
to by asi byl chaos a navíc by asi nestačila čísla u tramvají. V autobusech také máme čistě noční linky (43,71,77..) a pak ty smíšené (21, 46...).
Poskok
Pondělí, 15. července 2019 - 18:45:08  
Neregistrovaný host
Ad Sokrate112: Pouze 1 KT (1504) nema cernou kolem oken a to z toho duvodu, ze se po nalakovani 1504 prislo, ze bez te cerne vypada blbe :D
Pondělí, 15. července 2019 - 18:58:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6849
Registrován: 5-2005
pm81: A k čemu kromě šota by to bylo? Lidi si stejně spojení vyhledávají ve vyhledávači a je jim pak jedno, co je to za linku, zbytečně bychom navíc měli duplicitní linky se shodnou trasou...
kastani pryc
Pondělí, 15. července 2019 - 19:41:37  
Neregistrovaný host
Sice máš pravdu, ale je to zbytečné zdržování řidičů.
Naprosto správný názor!!! Řidič by se měl vždy rozhodovat, jestli se mu chce na zastávce zastavit, anebo jet bez zastávky až na konečnou!!! Hned se zrychlí MHD a nebude mít zpoždění!!

Vše jelo zhruba ve stejný okamžik (do 20 min určitě).
Konečně je třeba pochopit, že jsou tu cestující pro řidiče a ne řidiči pro cestující!! Je třeba ten substrát vymýtit
Úterý, 16. července 2019 - 08:29:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 333
Registrován: 7-2014
Když už trollite, aspoň to nedělejte tak okatě...[ko]
Vlek
Úterý, 16. července 2019 - 14:55:22  
Neregistrovaný host
Zkouší se souprava Vario +Vario a vlek. Že by na Colours?

Loni prý jezdily soupravy na černo, proto jezdí letos T6.
T3
Úterý, 16. července 2019 - 18:18:51  
Neregistrovaný host
https://moravskoslezsky.denik.cz/nehody/zena-uvizla-v-tramvajovyc h-dverich-20190716.html
Středa, 17. července 2019 - 16:15:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 71
Registrován: 12-2014
https://www.idnes.cz/ostrava/zpravy/tramvaj-dpo-prodej-ostrava.A1 90716_489457_ostrava-zpravy_woj
Boris
Středa, 17. července 2019 - 18:24:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3485
Registrován: 6-2002
T2 musí rovnou do šrotu. Jo, tak to jo...
Středa, 17. července 2019 - 19:10:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1945
Registrován: 5-2002
Vlek :
"Loni prý jezdily soupravy na černo ..."

… mohu potvrdit, že loni i letos jezdí soupravy na elektrický proud. [blesk]
Pezos
Středa, 17. července 2019 - 21:18:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1399
Registrován: 4-2014
Ta sedla [lol]
42ka
Středa, 17. července 2019 - 23:07:09  
Neregistrovaný host
Čau, ta 1301 ze které je plánován služebák zatím jezdí s lidma, nebo je odstavena a vyjede až po přestavbě?
Čtvrtek, 18. července 2019 - 00:15:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1517
Registrován: 2-2017
1301 je ještě provozní vůz a normálně jezdí.

Z jakého důvodu vypravuje Křivá na vsuvky ke Coloursu soupravy T+T, když ve vozákách je napsáno T+T+T?
Elektrobusy SOR - to nejlepší v Ostravě [ok]


VYPRAVENOST OSTRAVA
xyzž
Čtvrtek, 18. července 2019 - 09:13:11  
Neregistrovaný host
A z čeho by to TTT křivá udělala?povoleno bylo jen T6T6T6.
Čtvrtek, 18. července 2019 - 09:25:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1518
Registrován: 2-2017
xyzž: Z T3 by udělali trojčata. Nevím, co je tu za problém.
Elektrobusy SOR - to nejlepší v Ostravě [ok]


VYPRAVENOST OSTRAVA
Čtvrtek, 18. července 2019 - 12:43:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2610
Registrován: 11-2004
Přidáván první fotku trojčete DPO. T+V+V

Pokud chcete nějakou moji fotografii prosím napište mi, jinak čtěte zde.
Slova jsou jen schránky pro významy, jednou je bílá černá, a jindy ani černá černou není


Čtvrtek, 18. července 2019 - 12:56:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 334
Registrován: 7-2014
os98: A nemyslíš, že kdyby tomu nic nebránilo, že by i Křivá ty trojice vypravila? Ať už je to administrativní nebo technická překážka, něco tomu zkrátka brání...pak může být ve vozácích napsáno klidně Stadler+T+LF+vlek, ale v reálu na trati to bude vypadat pořád stejně...
Je to to samé, jako na kurzech kde je psáno LF3 se celkem běžně vyskytuje LF+LF, místo Tria Stadler a naopak nebo před prázdninama taková 15/4 kde se střídalo LF s T...Fakt mě dojímá, jak si tady místní ultras přečtou něco ve vozácích (ke kterým by se v 90% případů správně ani neměli dostat, ale to je druhá věc), pak zjistí, že to v ulicích vypadá trochu jinak a málem z toho mají srdeční zástavu...
xyzž
Čtvrtek, 18. července 2019 - 16:36:52  
Neregistrovaný host
A kolik těch T3 na křivé mají?a pokud vím,tak podle výrobce je sprahovatelna do trojic pouze T3.jine deriváty to nemají.ze si to dpo dovolil na svoje triko minulý rok sám je věc druhá.proc jinde nejezdí Varia,progres atd ve 3?
pm81
Čtvrtek, 18. července 2019 - 22:30:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 22
Registrován: 5-2019
Rád bych se informoval, proč trojčata nejezdí i v běžném provoze? Při poslední návštěvě v Brně mě překvapilo, že ke kloubáku mají připojen další samostatný vůz.
Kůň
Čtvrtek, 18. července 2019 - 22:34:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1826
Registrován: 1-2012
Nyní tam jezdí i 3x T6 [happy].
Každý má právo na můj vlastní názor.
Na K-Reportu již od 09/2005.
Čtvrtek, 18. července 2019 - 23:29:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1570
Registrován: 10-2003
Není to celé nějaký nesmysl? Vždycky to bylo omezené délkou soupravy mimo samostatné těleso , ta se před nějakým časem prodloužila ( hádám, že určitou roli v tom hrál DPMB). Není jedno co se spojí, pokud to spolu komunikuje a nehadá se to?
Někdo čte na záchodě noviny, já čtu K-Report.
Používejte reflexní prvky!!
Čtvrtek, 18. července 2019 - 23:45:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1599
Registrován: 10-2010
Znalejší jistě doplní a upřesní. Řekl bych, že drážní vozidlo je schváleno do provozu za určitých podmínek, které se musí při jeho provozu dodržovat. Ostatně, výše zmíněná brněnská souprava VarioLF2+VarioLF taky v roce 2013 musela absolvovat zkušební provoz a schvalovací proces.
Pátek, 19. července 2019 - 00:23:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1520
Registrován: 2-2017
Tommyx: Však taky jsem se ptal, proč Křivá místo trojčat vypravila jen dvojčata, protože nevím, co tomu zabránilo. Z T3G a T3R.P by šlo trojčata vytvořit.

Co se týče tvého druhého odstavce, tak tady mluvíme o něčem jiném. Když místo LF3 jede LF+LF, tak to kapacitně vychází podobně. To samé T místo LF na negarantovaném kurzu. Jenže když jede T+T místo T+T+T, tak je to, jako kdyby jelo LF místo Astry.
Elektrobusy SOR - to nejlepší v Ostravě [ok]


VYPRAVENOST OSTRAVA
xyzž
Pátek, 19. července 2019 - 08:38:11  
Neregistrovaný host
os98:
Tak ještě jednou,nic kromě "origoš" T3 a T6 nemá od výrobce povolení jezdit víc jak ve dvouvozovych soupravach!progres,tyristory a jiné prekopavky v Ostravě neprošli schvalovacím procesem na toto řazení.kdyby T6 prošli nakou rekonstrukci,taky by toto povolení neměli.loni to prostě bylo "na černo"o povolení a schválení je zažádáno(bohužel pozdě) a příští rok už budou trojčata v pestřejších provedeních....
Pátek, 19. července 2019 - 09:06:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 945
Registrován: 12-2007
Prostě co si budem říkat, opět jsme papežštější než papež. Kocourkov style.[proud]
Kočkopes
Pátek, 19. července 2019 - 10:11:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 919
Registrován: 10-2017
xyzž: SUCS je taky považována za "překopávku"? I když je to originál z výroby, resp. není to "čistá" T3 bez jakéhokoliv přídavku, ale od výroby se do ní nebabralo?
xyzž
Pátek, 19. července 2019 - 10:45:21  
Neregistrovaný host
Tak jelikož ove snad ani žádná čistokrevná T3 není...SU apd,jsou tuším vyrobené jako SU..tudíž schváleno.ale nejsem až takový odbornik
tondaBlaník
Pátek, 19. července 2019 - 13:50:29  
Neregistrovaný host
https://www.dpo.cz/pro-cestujici/aktuality/novinky/3754-ostrava-n ove-tramvaje.html
Pátek, 19. července 2019 - 22:11:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 195
Registrován: 7-2017
Byl jsem teď 2 dny se kouknout na to slavné posílení během CoO a nemám z toho moc skvělé pocity. Ten, kdo objednával ty vsuvky, totálně zapomněl na to, že lidi nejezdí jenom od Hlubiny, ale i od Dolních Vítkovic. Realita je taková, že na Dolních Vítkovicích je tak 30 lidí, odhadem, vsuvky z Výškovic a Dubiny projíždějí bez zastavení jako služební jízda, lidi po nich řvou, nadávají řidičům, kteří jen dělají co mají, a pak se nacpou do spoje 2ky na kterou jsou odkázaní, která jezdí jednou za hodinu, a výsledek je takový, že pohodlná jízda z Výškovic do centra přibližně od 23:00 do 3:00 není moc reálná. A k tomu ještě ten slogan na obou zastávkách, Dobře Posílený Odvoz, to pak hodně lidí zcela jistě omlátí o hlavu podniku, byť ten je v tom nevinně, chlubí se jen cizím peřím a bude odkazovat na Colours.

Pevně doufám, že si to tady někdo zodpovědný přečte, zamyslí se nad tím, jestli je opravdu potřeba, aby jezdily posilové tramvaje kolem nacpané zastávky a nemohly ty lidi nabrat, aby se slušně dostali domů a příští rok už se bude ve směru Vřesinská/HLN začínat na Dolních Vítkovicích a ve směru Dubina/Výškovice jako teď na Hlubině.

Mimochodem, včera viděn nějaký Stadler s cílem Vs Plynárny, přibližně kolem půlnoci u Don Bosco. Ví někdo co to bylo zač, nějaké operativní posílení? Jel nacvakaný docela dost.
Pátek, 19. července 2019 - 23:15:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1522
Registrován: 2-2017
Jamnik: Někteří řidiči vsuvek nabírali cestující i na Dolních Vítkovicích. Stadler na vsuvce byl kurz 7/204, podívej se do VJŘ.
Elektrobusy SOR - to nejlepší v Ostravě [ok]


VYPRAVENOST OSTRAVA
Pezos
Sobota, 20. července 2019 - 10:42:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1410
Registrován: 4-2014
Jamnik:
"A k tomu ještě ten slogan na obou zastávkách, Dobře Posílený Odvoz, to pak hodně lidí zcela jistě omlátí o hlavu podniku, byť ten je v tom nevinně, chlubí se jen cizím peřím a bude odkazovat na Colours."
K tomu jsem na jejich FB viděl jedovatý komentář ve smyslu, že když se něco povede, tak se DPO chlubí, jak je to jejich zásluha. A když se nepovede, tak najednou "o tom nerozhodují oni". Bohužel naprosto trefné.
Sobota, 20. července 2019 - 11:33:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 196
Registrován: 7-2017
os98:
"Někteří řidiči vsuvek nabírali cestující i na Dolních Vítkovicích."
Co já vím, tak ve čtvrtek i v pátek to byl pouze jen jeden a ten samý řidič. Ale spíš mi jde o to, že to dělal prakticky načerno, nechal lidi nastoupit do tramvaje která k tomu nebyla určená, nebo jak by to šlo nějak "předpisově" pojmenovat. A k tomu největší po*eb byl, když jeden nejmenovaný řidič měl ve voze asi tak 6 šotoušů, které vezl z Výškovic, to pak lidi byli naštvaní ještě víc, že se někdo jiný veze a oni ne. [uhoh]
Sobota, 20. července 2019 - 12:08:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1523
Registrován: 2-2017
Jamnik: Já mám teda pocit, že na Dolních Vítkovicích bralo cestující více řidičů, ale moc jsem to nesledoval. Zkusím se teď v noci podívat, zhruba od půlnoci do jedné stojím na DVH (směr Don Bosco) a zapisuji vsuvky do vypravenosti. Vím, které dva řidiče jsi myslel, znám je osobně.

Ještě se zeptám. Kolik má Poruba celkem spražených trojčat T6 ve vozovně?
Elektrobusy SOR - to nejlepší v Ostravě [ok]


VYPRAVENOST OSTRAVA
Sobota, 20. července 2019 - 15:05:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1946
Registrován: 5-2002
Jamnik:
"Pevně doufám, že si to tady někdo zodpovědný přečte ..."

A já tě mohu ujistit, že odpovědná osoba z Colours není zapálený fanoušek MHD, ale běžný občan využívající MHD pouze jako obyčejný cestující. Stránky K-Report nečte, ani netuší, že existují. Projíždění zast. Dolní Vítkovice směr Hlubina se řešilo několikrát. Tak jak je to nastavené, tak je to schválně.
Sobota, 20. července 2019 - 15:07:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1947
Registrován: 5-2002
os98:
"Ještě se zeptám. Kolik má Poruba celkem spražených trojčat T6 ve vozovně?"

Sedm kusů [tramvaj]+[tramvaj]+[tramvaj]
Sobota, 20. července 2019 - 15:12:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1524
Registrován: 2-2017
Haki: Když se na další ročník CoO bude objedvávat doprava, tak to třeba nemůže říct DPO těm, kteří jsou odpovědni za vsuvky, aby se stálo i na Dolních Vítkovicích? Organizáři možná opravdu neví, že lidé nechodí jen na DVH a pak možná kývnou i na Dolní Vítkovice.
Elektrobusy SOR - to nejlepší v Ostravě [ok]


VYPRAVENOST OSTRAVA
Sobota, 20. července 2019 - 16:23:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1948
Registrován: 5-2002
os98:
"... aby se stálo i na Dolních Vítkovicích?"

V 15:05:48 už jsem to napsal. Projíždění zast. Dolní Vítkovice směr Hlubina se řešilo několikrát. Tak jak je to nastavené, tak je to schválně.
Sobota, 20. července 2019 - 16:30:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 197
Registrován: 7-2017
Haki:
"A já tě mohu ujistit, že odpovědná osoba z Colours není zapálený fanoušek MHD, ale běžný občan využívající MHD pouze jako obyčejný cestující. Stránky K-Report nečte, ani netuší, že existují."
No hlavně doufám, že účastnici festivalu si na to budou stěžovat, ostatně opak by byl velmi překvapivý a příští rok už se pojede tak, aby to pobralo všechny účastníky.
Haki:
"Projíždění zast. Dolní Vítkovice směr Hlubina se řešilo několikrát. Tak jak je to nastavené, tak je to schválně."
Čistě ze zajímavosti, pokud ten důvod není extra tajný, tak by mě tedy opravdu zajímal. A myslím si, že ze strany těch lidí, co se chtějí dostat z fesťáku domů, a jen mohou počítat služební jízdy, které už by je dávno mohly odvézt a koukat se akorát na LF3/2 které pro jistotu má Dolní Vítkovice jen pro obrat (minulý rok odtama i odjíždělo), to je tedy dost [ko]. Ať už jako prezentace DPO co by ty "kulisy" o dobře zajištěném odvozu na zastávkách, ať už jako prezentace Colours co by toho, kdo se o tu dopravu má starat a také i jako prezentace města, přecijen, Colours je velkou prezentací Ostravy..

A když už opravdu nejde odvážet lidi přímo od Dolních Vítkovic, tak aspoň nějak výrazně upozornit, že posilové spoje do Poruby a Přívozu jezdí od zastávky Dolní Vítkovice Hlubina, nikoli už od Dolních Vítkovic.

Jinak, ještě k tématu. Vyjelo trojče LF+LF+vlek na Vsuvky vůbec? Ve čtvrtek ani pátek jsem ho neviděl, ale dostal jsem informaci, že ve čtvrtek se pohybovalo ve Výškovicích.
Sobota, 20. července 2019 - 16:42:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1525
Registrován: 2-2017
Haki: Pochopil jsem to tak, že se to několikrát řešilo zde na K-reportu, ne někde oficiálně, když se zařizovaly vsuvky.
Ale když to chtějí mít tak, jak je teď, tak ať mají. Já na Colours nechodím a vsuvky jsou mi celkem ukradené.

Jamnik: Soupravu Varií s vlekem si snad najdeš u mě v tabulce, ne? Párkrát do týdně tě tam vidím přihlášeného, jak si procházíš výpravy. Každopádně tato souprava jela v noci se středy na čtvrtek jako záloha na 253/310. V noci z pátku na sobotu na kurzu 253/312.


(Příspěvek byl editován uživatelem os98.)
Elektrobusy SOR - to nejlepší v Ostravě [ok]


VYPRAVENOST OSTRAVA
Sobota, 20. července 2019 - 17:04:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 198
Registrován: 7-2017
os98: jop, poslední dobou ale moc na výpravu nechodím, spíš jsem skoro celodenně venku, málokdy doma. U Coloursů jsem prakticky byl doma jen na přespání, je škoda být doma v takovém fajn počasí. Ale díky za info, myslel jsem, že díky vleku to moc často jezdit (nebo vůbec) nebude, ale opak je naštěstí pravdou.
Sobota, 20. července 2019 - 17:36:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1526
Registrován: 2-2017
Jamnik: Souprava s vlekem odjezdila přibližně 1,5 směny ze 3. Jestli je to moc, nebo málo, už musí posoudit každý sám.
Ale jsem rád, že už Colours končí, čekat na výjezd 14/401 (LF+LF) ve 3:19 z DVH na Dubinu není vůbec snadné.
Elektrobusy SOR - to nejlepší v Ostravě [ok]


VYPRAVENOST OSTRAVA
Sobota, 20. července 2019 - 18:07:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2091
Registrován: 10-2005
os98: Jojo ukradené, slyšel jsem tvůj názor na ně [proud] Stěžoval sis jak šotouš, že se nevlezeš. Uvědom si, že to je vypraveno pro lidi z festivalu. Včera jsem měl poslední vsuvku směr Výškovice i Poruba a bohatě by stačila ta historická bedna č. 25. A všichni by seděli [wink] Jelo asi 5 lidí.

Dneska to bude asi pestřejší, protože hodně lidí pojede automaticky na nádraží, protože jezdí nějaké Colours vlaky. Jejich časy nevím, tak mě nekamenujte.

Všude plno šotoušů a sem na Káčko nikdo fotky nedává. Ale pár jich je na FB [happy]
Punk's not dead! blesk happy
Sobota, 20. července 2019 - 18:22:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1949
Registrován: 5-2002
Jamnik:
"Haki: Čistě ze zajímavosti, pokud ten důvod není extra tajný, tak by mě tedy opravdu zajímal."
Tajný není, ale nejsem tiskový mluvčí, abych zde zveřejňoval detaily jednání s druhou stranou.

Jamnik:
"Haki: A když už opravdu nejde odvážet lidi přímo od Dolních Vítkovic, tak aspoň nějak výrazně upozornit, že posilové spoje do Poruby a Přívozu jezdí od zastávky Dolní Vítkovice Hlubina, nikoli už od Dolních Vítkovic."
Zajištěno je již několik let. Na tohle se myslí. Nejsme takoví idioti, jako jsme tebou prezentováni zde na K-R.

Jamnik:
"Haki: Vyjelo trojče LF+LF+vlek na Vsuvky vůbec?"
Jezdilo každý den

os98:
"Haki: Pochopil jsem to tak, že se to několikrát řešilo zde na K-reportu, ne někde oficiálně, když se zařizovaly vsuvky."
Neřešilo se to zde. Pokud jednám s objednatelem Colours, tak se s ním sejdu pracovně a sepisuje se smlouva. Přes K-Report se to opravdu neřeší.

Ale rádi vás uvítáme při přípravě dalšího ročníku Colours 2020. Můžete připravit návrh smlouvy s Coloursem, městem a dalšími organizacemi, které se podílejí. Následně udělat finanční rozpočet na veškeré Vs a my se necháme rádi poučit. Na následně zorganizovat celý festival po dopravní stránce.
Sobota, 20. července 2019 - 18:30:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1527
Registrován: 2-2017
Ross:
"os98: Jojo ukradené, slyšel jsem tvůj názor na ně [proud] Stěžoval sis jak šotouš, že se nevlezeš."
Jel jsem ve čtvrtek v 1:05 z DVH na Náměstí Republiky soupravou 987+965 na kurzu 252/305 a souprava byla skutečně narvána k prasknutí. Souhlasím s tebou, že některé spoje jely prázdné.
Elektrobusy SOR - to nejlepší v Ostravě [ok]


VYPRAVENOST OSTRAVA
xyzž
Sobota, 20. července 2019 - 20:58:19  
Neregistrovaný host
To že se nabira až na hlubině je dost jasně napsáno jak na stránkách dpo tak i na stránkách colorsu apd.je tam oficiální hlavní vstup a dokonce jsou lidé i nabádání,aby používali výhradně podchod.ze někdo stojí jinde je jeho problém.informace jsou o tom všude dostačující,že je někde ignoruje je jeho problém.na vlak bys taky nestal na 1 kolejí,kdyz má napsáno,že jede na koleji 4!
Uznávám,je to zvlastni,ale prostě si to tak pořadatelé přáli,tak to tak je.informace o tom jsou dostačující...a když někam jdu na takovou odrhovačku a vim,že pojedu MHD,kór,když nejsem zdejší,předem si zjistím co a jak abych pak necumel jako puk.
Neděle, 21. července 2019 - 11:54:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2092
Registrován: 10-2005
Noční máme za sebou a napíšu pár postřehů. Měl jsem všechny 4 noci vsuvky s 3x T6.

[ok] Na chytrých zastávkách byla psaná Vs jako Vs. Žádná číselná kombinace jak tomu bylo dříve. Kromě zastávky Mírové náměstí, tam se neukazovala vsuvka vůbec.

[ok] Navazující autobus na vozovne směr Opavská. Až na jednu jízdu (poslední do Poruby ) jim jel vždy někdo z mé tramvaje. Tím posledním jeli asi ti, co čekali na 40 nebo 44. Pokud vůbec.

[ko] Hodně lidí chtělo jet na nějaký hotel u Kapitána Vajdy. Netuším o jaký hotel se jedná, ale na zastávku tam jezdí tramvaj velmi málo, možná by pro příště mohla být posílena i 11. Aby jezdila aspoň co hodinu. A nebo trasovat nějaké vsuvky po trase linky 6. Nebo tak, aby jela doleva ke Sport aréně jako 3. Tam je záchytné parkoviště a pak by jela po trase 11.


Toť asi vše. Bylo to zajímavé, byla to čest se toho zúčastnit.
Punk's not dead! blesk happy
Madusan
Neděle, 21. července 2019 - 17:10:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 307
Registrován: 2-2007
Ross: na ko.Vajdy to bude areál Visty, oblibené ubytoávní pro přespolní řemeslníky firem a jak je nějaká sportovní nebo kulturní akce tak i fanoušků, na tram zastávce kp.Vajdy se jich s náramky teď plantalo jak cyp.Osobně odsledováno.
Dolfa
Neděle, 21. července 2019 - 19:04:30  
Neregistrovaný host
Tuto [new] celovozovku asi realizovali soudruzi z NDR - někde udělali chybu....[ko] Přesněji pod prvními dveřmi.[kladivo]
Dolfa
Neděle, 21. července 2019 - 20:04:23  
Neregistrovaný host
Před jednadvaceti lety .... 6/1998-12/1999 [happy]
dopravopat
Pondělí, 22. července 2019 - 10:23:38  
Neregistrovaný host
Dolfa:
Pred dvadsitimi rokmi to šlo aj bez polepenia okien na ľavej bočnici.
Pondělí, 22. července 2019 - 18:11:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 199
Registrován: 7-2017
Haki: beru to z laického pohledu. Těch lidí opravdu nebylo málo, kdyby jich bylo 10, ale když jich tam bylo minimálně 30.. dokonce jak tam jeden řidič zastavil se soupravou T3 tak byla solidně zaplněná. Chápu, peníze jsou peníze, ale díky jedné zastávce a zastavování vsuvky aspoň jednou za hodinu do Poruby, do Přívozu a na Hranečník, která tam stejně musí jet, by snad nikdo nezbankrotoval. Lidi by byli spokojeni, 3 spoje za hodinu by i klidně stačily na to, aby to ty lidi pobralo a odvezlo domů.
Haki:
"Ale rádi vás uvítáme při přípravě dalšího ročníku Colours 2020. Můžete připravit návrh smlouvy s Coloursem, městem a dalšími organizacemi, které se podílejí. Následně udělat finanční rozpočet na veškeré Vs a my se necháme rádi poučit. Na následně zorganizovat celý festival po dopravní stránce."
Od toho jsou kompetentní lidi aby se postarali o to, aby lidi, co na ten šaškec chodí, se dostali pohodlně tam i zpět. Doprava tam je víceméně všem jedno, krom zastavování 6 a 10 na Hlubině nic víc, nebýt 6ky tak se ve středu (nebo kdy CoO začal) nedostanu normálně do Výškovic, minimálně 3 spoje linky 2 jsem si musel nechat ujet, tak jako další lidi, 1čka to samé, protože byly totálně nacpané k prasknutí. Žádná výjimka že jely 2 spoje za sebou, oba totálně plné. U 2ky se většinou točilo přes Zábřeh, aby se to zpoždění nějak dotáhlo.
Odvoz byl fajn, akorát je fakt škoda těch Dolních Vítkovic. Možná jak tu někdo psal, že poslední vsuvky byly relativně poloprázdné, tak co je třeba škrtnout (jel jsem přes Dolní Vítkovice lehce po 3:00 a všecko už bylo pryč, na zastávce lidí tak na Trio) a tím získat nějaké money pro ty Dolní Vítkovice. Tam by se taky mohlo zastavovat u Vsuvek jen 23:00-3:00, dejme tomu.
xyzž:
"Uznávám,je to zvlastni,ale prostě si to tak pořadatelé přáli,tak to tak je.informace o tom jsou dostačující...a když někam jdu na takovou odrhovačku a vim,že pojedu MHD,kór,když nejsem zdejší,předem si zjistím co a jak abych pak necumel jako puk."
Souhlas, ale prostě lidi jsou lidi a ani maxi cedule jim nepomůže. Sice je hlavní vchod na Hlubině, ale určitě je třeba brát ohled i na ty Dolní Vítkovice, byť třeba nejsou nejhlavnější. Tam byl i paradox ten, že hodně lidí šlo na Dolní Vítkovice, protože pak jeli směr Výškovice/Dubina, a s nimi šli i lidi co jednoduše počítali s tím, že odtama odjíždí i Vsuvky do Poruby/Přívozu. Ti první se dočkali odvozu, ti druzí si hold museli vystačit s 2kou co hodinu, a nebo se koukat na služební jízdy..

Lehce mi to připadá, že ty Dolní Vítkovice jsou stranou než Hlubina, a pokud se tím někdo chce chlubit, tak je lepší se chlubit krásně odvezenou zastávkou DV Hlubina, kde chodí většina lidí, a vykašlat se na Dolní Vítkovice, které přeci nikoho nezajímají, tam chcípl pes. Sice je mi to víceméně jedno, na takové festivaly bych nikdy nešel, ale přijde mi to blbé kvůli těm lidem.
Úterý, 23. července 2019 - 01:40:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2611
Registrován: 11-2004
ad Jamnik: už několik dní čtu ty tvé stezky na nazastavování na Dolních Vítkovicích. Pořád nad tím přemýšlím a pokud by bylo možno tam nastoupit, zvládli by poté nastoupit lidi na "hlavní zastávce" Důl Hlubina? Tys tam byl tak to posuď. Nebylo by už plno? Odpověď by mohla naznačit situace opačným směrem, bylo možné na Dolních Vítkovicích ještě nastoupit nebo už přijela narvaná tramvaj?
Pokud chcete nějakou moji fotografii prosím napište mi, jinak čtěte zde.
Slova jsou jen schránky pro významy, jednou je bílá černá, a jindy ani černá černou není


gyam
Úterý, 23. července 2019 - 08:25:10  
Neregistrovaný host
už několik dní čtu ty tvé stezky
my se nejvyc lybyla stezka korunami stromů
Úterý, 23. července 2019 - 12:44:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 200
Registrován: 7-2017
Mayg:
"ad Jamnik: už několik dní čtu ty tvé stezky na nazastavování na Dolních Vítkovicích. Pořád nad tím přemýšlím a pokud by bylo možno tam nastoupit, zvládli by poté nastoupit lidi na "hlavní zastávce" Důl Hlubina? Tys tam byl tak to posuď. Nebylo by už plno? Odpověď by mohla naznačit situace opačným směrem, bylo možné na Dolních Vítkovicích ještě nastoupit nebo už přijela narvaná tramvaj?"
Zas tolik lidí na těch Dolních Vítkovicích nestálo, bůhví kolik lidí jelo kam (Poruba/Přívoz, jak tam někdo zastavil se služební jízdou tak jim zřejmě šel říct kam pak jede, tak je možná dovezl jen na Hlubinu a oni si tam počkali na Vsuvku do svého směru, kdo ví). A plno by bylo už tak, akorát ten, kdo by zůstal na Hlubině by si počkal 15 minut (nebo 20) na další Vs, ten kdo byl na Dolních Vítkovicích hodinu a to ještě jen směr Přívoz, do Poruby 2kou na Hlubinu nebo někam dál a pak buď Vs nebo nějak nočníma linkama. A po tom, co jsem viděl v ten první den, na Náměstí Republiky, jak se doslova vmáčklo aspoň 10 lidí do 1 kde lidi měli huby na skle dveří, se už nedivím ničemu.

Opačný směr byl relativní. Směr Výškovice kde jezdily trojice byl jako minulý rok systém 1. + 2. vůz zaplněný, 3. po sedačky, v jedné vsuvce jsem viděl jak v zadním voze seděla jen jedna slečna. Na Dubinu, kde jezdily soupravy, ty jezdily většinou plné, ale ze zastávky s 20 lidma se všichni nějak vešli.

Ale koukal jsem se na video z minulého roku, sice tam není vidět čas, ale je vidět, že na Dolních Vítkovicích směr Hlubina většinou nikdo nestál, a Vsuvka na Hranečník co tam zastavovala odjížděla většinou s pár jednotlivci. Pokud čerpali z tohoto a proto se vykašlali na Vsuvky z této zastávky, tak to beru, ale příští rok už by to fakt chtělo. Aspoň jednou za hodinu jednu vsuvku do jednoho směru, což by možná šlo nacpat do 15 minutového intervalu (jednou Poruba, jednou Hranečník, jednou Přivoz a jednou pravidelný spoj 2ky.
pm81
Úterý, 23. července 2019 - 13:39:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 24
Registrován: 5-2019
Tramvajová linka č 5, Ostrava Svinov Kyjovice Budišovice aneb mašinkou údolím Porubky
Náhodně jsem na toto video narazil, pěkné vzpomínky. [wink] Sporadicky vídávám na TRAM v Ostravě tento typ Vario LF2.
Úterý, 23. července 2019 - 22:01:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 831
Registrován: 5-2002
Můžu připsat pár postřehů... v Ostravě jsem byl na CoO poprvé, ale i místní MHD jsem jel zcela prvně... [happy]

Využíval jsem zprvu mapu na google kde nevím proč, ale ty zastávky se jmenují jinak než v reálu...
Don Bosco je tam jako Dr. Malého
Dolní Vítkovice Hlubina jako Důl Hlubina
Dolní Vítkovice jako Vítkovice Vys. pece
Takže po chvilce mi došlo, že názvy zastávek na google maps jsou leda k prdu :D

Pak jsme chvilku tápali nad spoji Vs, kde ve skutečnosti jezdili dvě samostatné linky - zda by pro příště nešlo pojmenovat linky Vs1, Vs2, chvilku jsme zkoumali mapu, která konečná je kde... ale to je víceméně detail, ale trochu by to usnadnilo orientaci.

Při placení kartou vše ok až na jednu situaci, kdy jsem kupoval lístky ještě pro dalšího člověka, což proběhlo ok, ale při výstupu a přiložení karty nenaskočila tradiční hláška pro výstup pro krátkou cestu... (jelikož sem nechtěl u dveří zdržovat, tak sem ani nezjistil proč to).
Využíval jsem odvoz z festivalu každý den okolo druhý ráno z Hlubiny a pokaždé bez problémů. Organizačne bych tedy klidně udělil jedničku, jezdilo to tak akorát... :D Příště už ale budu vědět co a jak...
http://www.metroweb.cz
6563
Úterý, 23. července 2019 - 22:16:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 264
Registrován: 8-2017
Tom:
"Využíval jsem zprvu mapu na google kde nevím proč, ale ty zastávky se jmenují jinak než v reálu...
Don Bosco je tam jako Dr. Malého
Dolní Vítkovice Hlubina jako Důl Hlubina
Dolní Vítkovice jako Vítkovice Vys. pece "

To jsou staré názvy zastávek, jmenovaly se tak do roku 2017. Takových věcí je v těch mapách víc (v Liberci tam třeba mají zastávku, která už 10 let neexistuje... [lol])
Úterý, 23. července 2019 - 23:00:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1532
Registrován: 2-2017
Tom:
"Využíval jsem zprvu mapu na google kde nevím proč, ale ty zastávky se jmenují jinak než v reálu..."
Už pár let používám výhradně Mapy.cz, které mi přijdou mnohem lepší než ty od Googlu.
Elektrobusy SOR - to nejlepší v Ostravě [ok]


VYPRAVENOST OSTRAVA