Diskuse » Archiv 2019 » Tramvaje a metro » Tramvaje v Ostravě » Archiv diskuse Tramvaje v Ostravě do 10. 08. 2019 předcházející | další

Archiv diskuse Tramvaje v Ostravě do 10. 08. 2019

dolů
   autor příspěvek
T3
Středa, 24. července 2019 - 03:56:24  
Neregistrovaný host
https://www.msstavby.cz/ozeleneni-tram-pasu-dr-martinka-22-07-201 9/
geront
Středa, 24. července 2019 - 07:55:08  
Neregistrovaný host
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/technologicky-trend-ve-kterem- jsou-cesi-pred-evropou-a-ostrava-pred-prahou-76285?dop-ab-variant =11&seq-no=1&source=hp
Středa, 24. července 2019 - 14:04:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1
Registrován: 11-2018
@Haki: Kdybychom nechtěli znát pravý důvod, proč DPO uvažuje jako banda pi1čusů, zeptali bychom se té barové štětky mluvčí, my ale chtěli vědět, proč to tak je, tak jsi byl dotázán ty. Místo objasnění jsme se dočkali odpovědi jako od štětkové mluvčí.

(Příspěvek byl editován uživatelem Yellowcar.)
Norton
Středa, 24. července 2019 - 17:34:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2673
Registrován: 12-2004
A teď si ukážeme, jak jsou cestující našemu báječnému podniku u zadele:
- od 22.7. do 2.8. je výluka mezi ČEZárnou a Mostem Armády;
- o její účelnosti nediskutuji - dělat takové flikování a nechat mezilehlé úseky bez oprav (nebo je nedělat už dříve se zbytkem úseků)...
- cestujícímu skončí šichta a chce jet z Řed. Vítk. do Hrabůvky, řekněme ke kostelu;
- nasedne na d-3 (poučený jde rovnou na ČEZÁrnu) a jede na Palkovského;
- vysedne, vystojí důlek a náhradní dopravou se vydá směr Most Arm.;
- dojede (bez zpoždění!) na Most Arm. a před nosem mu ujede d-3 směr Hrabůvka, bo jezdíme na čas, ne?!;
- postojí si 15 minut (bo prázdniny) a po cca 30-40 minutách se dostane tam, kam by jinak cestoval 10 minut...

Příště se na to dotyčný vy..re a pojede buď autem nebo oklikou d-2>VVP>d-1/d-10 a bude tam za polovinu času. [angry] [angry]
Ale jo, nebojte, my vás máme rádi, my se jednou za čas nostalgicky svezeme běžným spojem, abychom zase další půlrok jezdili autem a neudělali tu blbost a nejeli MHD...
T3
Středa, 24. července 2019 - 21:20:53  
Neregistrovaný host
Norton:
"A teď si ukážeme, jak jsou cestující našemu báječnému podniku u zadele:
- od 22.7. do 2.8. je výluka mezi ČEZárnou a Mostem Armády; - o její účelnosti nediskutuji - dělat takové flikování a nechat mezilehlé úseky bez oprav (nebo je nedělat už dříve se zbytkem úseků)... - cestujícímu skončí šichta a chce jet z Řed. Vítk. do Hrabůvky, řekněme ke kostelu; - nasedne na d-3 (poučený jde rovnou na ČEZÁrnu) a jede na Palkovského; - vysedne, vystojí důlek a náhradní dopravou se vydá směr Most Arm.; - dojede (bez zpoždění!) na Most Arm. a před nosem mu ujede d-3 směr Hrabůvka, bo jezdíme na čas, ne?!; - postojí si 15 minut (bo prázdniny) a po cca 30-40 minutách se dostane tam, kam by jinak cestoval 10 minut... Příště se na to dotyčný vy..re a pojede buď autem nebo oklikou d-2>VVP>d-1/d-10 a bude tam za polovinu času. [angry] [angry] Ale jo, nebojte, my vás máme rádi, my se jednou za čas nostalgicky svezeme běžným spojem, abychom zase další půlrok jezdili autem a neudělali tu blbost a nejeli MHD...
"
Tak samo to je např u přestupů které uvádí vyhledávač spojení idos a když jsem napsal na podnik že podle vyhledáneho spoje který ujel mi DP odpověděl že neodpovídají za to co se zobrazí ve vyhledávači. Stalo se mi to na 12 když jsem chtěl na Palkovskeho přestoupit na 7 která měla čekat a ujela tudíž jsem šel na 2 která jezdí hned za 7 takže spoje na [ko]
T3
Středa, 24. července 2019 - 21:25:06  
Neregistrovaný host
T3:
"Norton:
"A teď si ukážeme, jak jsou cestující našemu báječnému podniku u zadele: - od 22.7. do 2.8. je výluka mezi ČEZárnou a Mostem Armády; - o její účelnosti nediskutuji - dělat takové flikování a nechat mezilehlé úseky bez oprav (nebo je nedělat už dříve se zbytkem úseků)... - cestujícímu skončí šichta a chce jet z Řed. Vítk. do Hrabůvky, řekněme ke kostelu; - nasedne na d-3 (poučený jde rovnou na ČEZÁrnu) a jede na Palkovského; - vysedne, vystojí důlek a náhradní dopravou se vydá směr Most Arm.; - dojede (bez zpoždění!) na Most Arm. a před nosem mu ujede d-3 směr Hrabůvka, bo jezdíme na čas, ne?!; - postojí si 15 minut (bo prázdniny) a po cca 30-40 minutách se dostane tam, kam by jinak cestoval 10 minut... Příště se na to dotyčný vy..re a pojede buď autem nebo oklikou d-2>VVP>d-1/d-10 a bude tam za polovinu času. [angry] [angry] Ale jo, nebojte, my vás máme rádi, my se jednou za čas nostalgicky svezeme běžným spojem, abychom zase další půlrok jezdili autem a neudělali tu blbost a nejeli MHD... "Tak samo to je např u přestupů které uvádí vyhledávač spojení idos a když jsem napsal na podnik že podle vyhledáneho spoje který ujel mi DP odpověděl že neodpovídají za to co se zobrazí ve vyhledávači. Stalo se mi to na 12 když jsem chtěl na Palkovskeho přestoupit na 7 která měla čekat a ujela tudíž jsem šel na 2 která jezdí hned za 7 takže spoje na [ko]
"
Jo a bylo to o víkendu takže 20 minut a víc takže rychlejší bylo dojít
Norton
Středa, 24. července 2019 - 22:51:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2674
Registrován: 12-2004
Prestupy dle vyhledavace jsou neprijemnym rozcarovanim, ale budiz, tam se da pochopit, ze to obcas nelze dokonale vyladit. Ovsem u NAD me to vytaci z toho titulu, ze pro cestujiciho to je porad jedna linka (zjednodusene), jen musi absolvovat bonus v presedani mezi vozidly. A podnik i toto presedani rozdupe a nezajisti navaznost / cestujiciho ma na parku...
Čtvrtek, 25. července 2019 - 04:31:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2
Registrován: 11-2018

Kdysi jsem doufal, že v Ostravě jednou budou zatravněné pásy v kolejích, ale nebyla by to Ostrava, kdyby na to nešla způsobem sovětského svazu. Hůř a dráž. "Doufám", že po dokončení budou na údržbu srát, jako na Frýdlantských mostech, aby to po první zimě, prochcané solí, bylo totálně zeschlé. Přitom to stačilo jen jednou prolet vodou.
xyzž
Čtvrtek, 25. července 2019 - 07:52:09  
Neregistrovaný host
Tak na Dr.Martinka je minimální šance,aby se tam ta sůl dostala...
Čtvrtek, 25. července 2019 - 21:02:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1950
Registrován: 5-2002
YellowCar:
""Doufám", že po dokončení budou na údržbu srát, jako na Frýdlantských mostech, aby to po první zimě, prochcané solí, bylo totálně zeschlé. Přitom to stačilo jen jednou prolet vodou."

Další chytrolín, který umí jen kritizovat.
1. travnatý pás na Frýdlantech není dopravního podniku, pouze je umístěn v kolejišti DPO
2. údržba se provádí podle návodu výrobce
3. sůl po zimě - již se reklamovalo
4. nemůžeme vrtat a opravovat něco, co není naše

Pěkně se ti to kecá a kritizuje, že? Hlavně, že máš kam házet špínu.
Čtvrtek, 25. července 2019 - 21:27:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3
Registrován: 11-2018
Haki:
"YellowCar:
""Doufám", že po dokončení budou na údržbu srát, jako na Frýdlantských mostech, aby to po první zimě, prochcané solí, bylo totálně zeschlé. Přitom to stačilo jen jednou prolet vodou." Další chytrolín, který umí jen kritizovat. 1. travnatý pás na Frýdlantech není dopravního podniku, pouze je umístěn v kolejišti DPO 2. údržba se provádí podle návodu výrobce 3. sůl po zimě - již se reklamovalo 4. nemůžeme vrtat a opravovat něco, co není naše Pěkně se ti to kecá a kritizuje, že? Hlavně, že máš kam házet špínu.
"
Ono to není tak těžké. DPO je přímo lapač špíny. Nepsal jsem nic o opravování a vrtání, jen, že to stačilo zalít, což je ale asi hrozný problém. Teda asi není problém objednat cisternu, ale proč, když "to není naše". "Jen ta sranda ze starých pneumatik a lišejníků stála daňové poplatníky pár milionů a my se nemohli na to, to ani zalít. Vše je v pořádku a ten pás podle návodu být správně uschlý má." Hlavně nepřiznat chybu..
Čtvrtek, 25. července 2019 - 21:36:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1951
Registrován: 5-2002
Furt nechápu, co se má zalít. Výrobce jasně říká, že se to nezalévá. Asi je to těžké pochopit.

Stálo to daňové poplatníky - a co my s tím, když to není naše, ani jsme si to nekoupili, ani v podstatě s tím nemáme nic společného.
Zdeno
Pátek, 26. července 2019 - 21:04:25  
Neregistrovaný host
Haki:
"Furt nechápu, co se má zalít. Výrobce jasně říká, že se to nezalévá. Asi je to těžké pochopit.
Stálo to daňové poplatníky - a co my s tím, když to není naše, ani jsme si to nekoupili, ani v podstatě s tím nemáme nic společného.
"
Doplňuji: extenzivní ozelenění má být bezúdržbové. DPO to nechtěl, tratě na to nejsou uzpůsobeny. Bohužel politická vůle zvítězila a poplatníky to stálo spoustu peněz. Zalévání loni probíhalo, v noci a cisternou. DPO nemá vybavení, ani pracovníky pro starost o zeleň. Dále bylo hnojeno, odstraňovány dvouděložné plevely a vybrané pásy byly vyměněny. Výsledek vidíte všichni. A za odměnu bude ve stejném duchu Dr. Martínka, kde to dopadne velmi podobně. Poděkuje na radnici a neházejte špínu na DPO, špína je úplně někde jinde.
Pátek, 26. července 2019 - 21:58:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6855
Registrován: 5-2005
Tak na Martínka by to nemuselo dopadnout tak špatně vzhledem k tomu, že vzdálenost od silnice je vyšší. Rozchodník na 28. října vykazuje největší úbytek rávě v úseku, který je nejblíže silnici.
Neděle, 28. července 2019 - 19:59:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1539
Registrován: 2-2017
Nevím, jestli je vhodné zamykat okna v neklimatizovaných Variích v těchto dnech. Před chvíli jsem jel jedním z nich (raději nebudu psát ev. č. a kurz, aby neměl řidič problém) a moc příjemně tu nebylo. Představa, že venku je přes 30 °C a já sedím v takovém skleníku, mě docela děsí.
Elektrobusy SOR - to nejlepší v Ostravě [ok]


VYPRAVENOST OSTRAVA
Poskok
Neděle, 28. července 2019 - 21:00:54  
Neregistrovaný host
Tak to bych ev.č. i kurz napsal, protože zamknout okna ve Variu může jenom de**l, ne řidič...
Neděle, 28. července 2019 - 21:10:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1540
Registrován: 2-2017
Poskok: Napsal jsem hodnocení na dejmiznamku.cz. To stačí, zde řidičům nechci škodit.
Až po odeslání minulého příspěvku mě napadlo, jestli okna řidič nezavřel kvůli večernímu dešti, který ani nemusel být, protože všude nepršelo. Ale že by se mu je chtělo zamykat, se mi moc nezdá.

(Příspěvek byl editován uživatelem os98.)
Elektrobusy SOR - to nejlepší v Ostravě [ok]


VYPRAVENOST OSTRAVA
xyzž
Neděle, 28. července 2019 - 22:09:00  
Neregistrovaný host
Chtěl bych vidět,které Vario má zamykací okna.odpovim si sam-zadne...takže si ujasnit,čím si jel
xyzž
Neděle, 28. července 2019 - 22:16:08  
Neregistrovaný host
Max.ve škodovce,ale ty v životě zamknute nebyli a pochybuju,že by si dal někdo tu práci,aby v té prolizacce okna pozamykal.uz tak dá zabrat,aby je člověk ve vozovně pozavíral
Pondělí, 29. července 2019 - 00:08:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1541
Registrován: 2-2017
xyzž: Bylo to škodovácké Vario a nejsem tak blbý, abych nepoznal zamknuté okno, když nešlo otevřít. Navíc zavřená okna byla všechna ve voze.

(Příspěvek byl editován uživatelem os98.)
Elektrobusy SOR - to nejlepší v Ostravě [ok]


VYPRAVENOST OSTRAVA
ridicprofesional
Pondělí, 29. července 2019 - 00:57:26  
Neregistrovaný host
A tohle vozime odkaz
xyzž
Pondělí, 29. července 2019 - 13:34:54  
Neregistrovaný host
Nechci nikoho urazit,ale asi d.... Jsi
Pondělí, 29. července 2019 - 13:50:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1542
Registrován: 2-2017
xyzž: Chápu, že se zastáváš svého kolegy, ale opravdu nejsem debil, že bych nepoznal zamknuté okno, které nešlo otevřít, a navíc všechna okna v tramvaji byla zavřená.
Elektrobusy SOR - to nejlepší v Ostravě [ok]


VYPRAVENOST OSTRAVA
Pondělí, 29. července 2019 - 15:39:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1020
Registrován: 10-2012
os98: proč to řešíš tady? nešlo ti otevřít okno, tak jsi měl jít za řidičem a říci mu, že chceš otevřít okno a nejde to, že za a, buď to neumíš, nebo za b, to nejde nebo za c, je to zamčené tak ať je odemče, tady problém, nevyřešíš.
www.modelytramvaji.cz můj web o modelech MHD ve velikosti HO, TT a N
Pondělí, 29. července 2019 - 21:15:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 279
Registrován: 11-2012
Za mě lepší mít zavřené okna a potit se než to co jsem zažil v sobotu na lince 1 ze zastávky Karolina. V 2 vagonu seděli dva bezdomovci a hned jsem si uvědomil proč je tam minimum lidí a většina je v prvním voze. Ten zápach s tím horkem to bylo opravdu něco nesnesitelného. Na Náměstí republiky jsem se taky nacpal do prvního vagonu.
Úterý, 30. července 2019 - 16:19:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7695
Registrován: 2-2006
Rekonstrukce zastávky Hotelový dům Hlubina
Starosta
Úterý, 30. července 2019 - 17:17:11  
Neregistrovaný host
lukas5:
"A proč si jim neukázal kdo je ve voze pánem? Nebo to neumíš?"
Úterý, 30. července 2019 - 18:36:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1543
Registrován: 2-2017
M2359:
"proč to řešíš tady? nešlo ti otevřít okno, tak jsi měl jít za řidičem a říci mu, že chceš otevřít okno a nejde to, že za a, buď to neumíš, nebo za b, to nejde nebo za c, je to zamčené tak ať je odemče, tady problém, nevyřešíš."
Nevidím důvod to zde neřešit.
a) Okno umím otevřít. Zde problém nebyl.
b) Tohle už je pravda
c) Tohle mě v tu chvíli nenapadlo, ale vzhlefem k tomu, že jsem přestupoval, tak jsem neměl čas chodit za řidičem. Jak jsem psal výše, napsal jsem mu hodnocení na http://dejmiznamku.cz/, což považuji za dostatečné (pětku jsem mu však nedal).
Dále bych už tohle téma opustil. Překvapuje mě, jak jsou někteří schopni z toho udělat takovou bouři.

Pak mám ještě menší dotaz, co je se Stadlerem #1725, který v úterý 16. července nedojezdil na kurzu 3/6 a od té doby nevyjel. Jde mi o to, jestli je po nehodě, nebo má poruchu.
Elektrobusy SOR - to nejlepší v Ostravě [ok]


VYPRAVENOST OSTRAVA
Středa, 31. července 2019 - 05:47:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 100
Registrován: 7-2018
Os98: dnes 1725 na 3/4
Středa, 31. července 2019 - 09:51:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 69
Registrován: 12-2018
Mě by spíš zajímalo, jestli ještě někdy vyjedou 1715 a 1726 (pokud se nepletu, tak jsou odstavené od té prosincové nehody s vraty ve VP).Neviděl jsem to sice, ale snad to nemohlo být tak hrozné jako s 1720, co už dávno jezdí?
Středa, 31. července 2019 - 10:21:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2094
Registrován: 10-2005
1403: Bylo to hrozné, protože oba vozy přišly o měch. Z části slouží jejich komponenty na ostatní Stadlery, co měly menší závady na rychlejší opravy.
Punk's not dead! blesk happy
Středa, 31. července 2019 - 10:32:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1544
Registrován: 2-2017
1403: Vůz 1715 měl nehodu ve vozovně v pátek 25. ledna pozdě večer a od té doby nevyjel. Před tím odjezdil kurz 3/6. Boural spíš dílenský než řidič. Vůz 1720 stál 195 dní, 1715 stojí zatím 187 dní. Za týden ve čtvrtek se nejspíš 1715 dostane do "vedení".
Vůz 1726 boural ve vozovně během kurzu 3/6 již v pondělí 21. ledna. Vůz byl odstaven 183 dní a ve středu 24. červnece vyjel poprvé po opravě do provozu na odpolední díl 3/408.

Ross: Nevíš, jak 1715 vypadá teď?
Elektrobusy SOR - to nejlepší v Ostravě [ok]


VYPRAVENOST OSTRAVA
Středa, 31. července 2019 - 14:40:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 70
Registrován: 12-2018
Takže tomu mám rozumět tak, že 1715 počká, až se rozebere na kost a pak se znova dodělá jako nová? To bude trvat...
Čtvrtek, 01. srpna 2019 - 06:34:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 101
Registrován: 7-2018
Trošku to tady vytapetuji skvělými vozy[fotic]


Čtvrtek, 01. srpna 2019 - 17:46:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7701
Registrován: 2-2006
Úprava tramvajové zastávky Zábřeh
Pátek, 02. srpna 2019 - 12:14:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2355
Registrován: 8-2002
Zdravím, už několikátý den vidím na l.č.11 Stadlery. Ale ve vypravenosti od OS98 nejsou uvedeny. To jsou nějaké přejezdy? Kurzovky jsem neviděl.
Pátek, 02. srpna 2019 - 13:34:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1546
Registrován: 2-2017
Gakon: Kvůli výluce jsou linky 3 a 11 spojeny, proto na 11 jezdí Stadlery.

(Příspěvek byl editován uživatelem os98.)
Elektrobusy SOR - to nejlepší v Ostravě [ok]


VYPRAVENOST OSTRAVA
Pátek, 02. srpna 2019 - 19:02:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2095
Registrován: 10-2005
os98: Pokud jsem se pozorně díval, tak 1715 není v Porubě ve vozovně.
Punk's not dead! blesk happy
Neděle, 04. srpna 2019 - 10:45:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18
Registrován: 12-2017
Zdravím, mám jeden dotaz. Dnes jsem se vracel z festivalu v DOV a docela nemile mě překvapilo sólo vario na lince 2 s odjezdem z DOV v 1:08. Jezdí tam to sólo na nočních spojích běžně? Čekal jsem něco kapacitnějšího už jen kvůli té akce. Lidé z areálu sice chodili postupně a do spoje kterým jsem jel já se vešli všichni. Jak to bylo s jinými spoji nevím. Předem díky za odpovědi.
Neděle, 04. srpna 2019 - 11:50:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1549
Registrován: 2-2017
stehlik018: Na nočních kurzech jezdí sóla. Pouze v noci z pátku na sobotu jezdí někde KT8, Astry a jedno Trio. Všechny vozy mají vždy uvnitř kamery. Něco kapacitněšího by tam jelo, kdyby to pořadatel festivalu objednal, což neudělal, ale tohle se už to mnohokrát řešilo.
Elektrobusy SOR - to nejlepší v Ostravě [ok]


VYPRAVENOST OSTRAVA
Úterý, 06. srpna 2019 - 04:59:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1485
Registrován: 9-2011
Nechystá se v Martinově (na vlečce DPO) nakládka šrotu? Do Třebovic mají být totiž dnes ráno přistaveny dva prázdné vysokostěnné vozy.
Úterý, 06. srpna 2019 - 19:52:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1
Registrován: 4-2019
Doporučuji se podívat na Mpvnet. Je tam nějaká změna! Nově je to celé tak zmenšené že ten kdo má problém se zrakem na to neuvidí,dále je u každého spoje šipka kde ten vůz jede a taky se nově zobrazují i vlaky v MS kraji. Je tam druh vlaku(např: Os,Sc,Ex..) Číslo(např: Os 2870) zpoždění,kam vlak jede a nejbližší stanici kde vlak je. Bohužel neukazuje výchozí stanici a příští stanici. Pouze stanici ve které se vlak zrovna nachází. Je to skvělé opravdu doporučuji se podívat..
Středa, 07. srpna 2019 - 12:28:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2363
Registrován: 8-2002
Ad Letofest: Ta organizace dopravy ohledně Letofestu je vtip nebo chyba?

vsuvky na Dubinu, Výškovice a do území nikoho (centrum). Na 80 000 obyvatel Poruby (plus de facto hlavní nádraží Ostravy ve Svinově) se zapomnělo nebo se záměrně tato oblast ignoruje? [angry] [ko]

Kapacitní posílení 4 a 9 je co? místo jednoho vozu pojede trio? Nebo jak?
Středa, 07. srpna 2019 - 13:16:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3
Registrován: 4-2019
972 je už off
Středa, 07. srpna 2019 - 13:19:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 335
Registrován: 7-2014
Gakon: To posílení bude model B4L zřejmě...
Středa, 07. srpna 2019 - 16:05:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2364
Registrován: 8-2002
Takto je ale hodně špatný model. Ale chápu, co je to za cestování bez přestupů [wink].
Poskok
Středa, 07. srpna 2019 - 17:45:58  
Neregistrovaný host
Za to ale nemuze DPO
Středa, 07. srpna 2019 - 18:39:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2365
Registrován: 8-2002
Já přece neobviňuji DPO... Ale toho, kdo ten systém vymyslel. 10 interval na Hl.N... A na Porubu nic a nebo s přestupem na "atraktivních" Frýdlantských mostech. To nevymyslíš [blush].

(Příspěvek byl editován uživatelem Gakon.)
Středa, 07. srpna 2019 - 19:05:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1553
Registrován: 2-2017
Aspoň si vydělají taxikáři.
Elektrobusy SOR - to nejlepší v Ostravě [ok]


VYPRAVENOST OSTRAVA
Poskok
Středa, 07. srpna 2019 - 21:39:51  
Neregistrovaný host
Gakon: Já to nechápu také... U Colours to funguje, tak proč si ostatní festivaly neobjednají dopravu směr Poruba, to je mi velká neznámá.
Čtvrtek, 08. srpna 2019 - 05:32:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1952
Registrován: 5-2002
Stále by mě zajímalo, proč si většina z vás myslí, že lidé ze šoubyznysu, kteří mají na starosti organizaci hudebních festivalů chodí na K-R a čtou zdejší příspěvky. Já už jako malé dítě zjistil, že tento web čtou pouze fandové a příznivci MHD. Ostatní lidi vůbec nezajímá.
Čtvrtek, 08. srpna 2019 - 07:43:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2366
Registrován: 8-2002
Předpokládám, že to organizátoři konzultují s někým aspoň trochu kompetentním a že ten dotyčný by mohl vyvinout třeba i nějakou svou iniciativu a jimi navrhovaná řešení trochu korigovat. V tomto případě minimálně zmínit, že u podobné akce COO jezdily využité spoje i směr Poruba... Já se ve své práci aspoň o tento přístup snažím. Když vidím, že má zákazník představy, které ze svých zkušeností vím, že nejsou ok, tak třeba navrhnu něco výhodnějšího nebo aspoň právě zmíním již v minulosti navržené řešení...

Ale možná fakt netuším, jak to chodí [wink]. Tento paskvil pak nevrhá dobré světlo ani DPO (byť ten za to opravdu asi nemůže).
Čtvrtek, 08. srpna 2019 - 21:28:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7730
Registrován: 2-2006
Zastřešení terminálu Dubina
Pako
Sobota, 10. srpna 2019 - 08:03:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2304
Registrován: 6-2002
Zdarec. Sobota ráno, na d-11 kachny. Co se děje?
ppkk
Sobota, 10. srpna 2019 - 08:46:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 496
Registrován: 11-2014
Fotbal.
Solaris Urbino 12 7753 DPO [jidlo]
Sobota, 10. srpna 2019 - 08:55:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1953
Registrován: 5-2002
Gakon:
"Předpokládám, že to organizátoři konzultují s někým aspoň trochu kompetentním …"

A co já bych si měl pomyslet o organizátorech [crazy] jsou oni kompetentní? Osobně jsem měl Vs. Nahlásili konec akce mezi 0:45 až 1:30h. Já jsem odvážel jako posilový spoj 15 lidí a tramvaj okolo 1:00 jela úplně prázdná. Tak nevím jak tohle mám pochopit já.
Sobota, 10. srpna 2019 - 09:59:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2369
Registrován: 8-2002
S tím souhlasím, tomu jsem se také podivoval. Už z programu je jasné, že každý den to končí trochu jinak a odjezdy jsou po oba dny stejné. Mandrage dozněli téměř přesně úderem půlnoci a dav se začal valit z areálu ven. Kdo by čekal 30 min na tramvaj.

Mimochodem. Spoj do Poruby (a l.č.4 za něj považuji) jel jen jeden vůz a byl narvaný až po střechu... Takže kapacitní posílení dopravy směr Poruba se nekonalo? Nebo jen l.č.9?
Sobota, 10. srpna 2019 - 12:44:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5669
Registrován: 2-2005
Pardon, ale já se musím trochu zastat Gakona:
Předně Létofest se koná pod záštitou náměstka primátora. Čili špatné posílení dopravy je i špatnou vizitkou vedení města a tím je to problém i jeho servisní organizace - dopravního podniku.

Že není schopný během jednání s organizátory nikdo z dopravního podniku otevřít pusu a zeptat se, jestli jim tam nechybí obsluha Poruby, svědčí jednoznačně o nekompetentnosti těch, co to mají v DPO na starosti.

Ale samozřejmě, možná že organizátor řekl, že to prostě chce takto a nazdar. Nikdo z nás u těch jednání nebyl.

Ale možná k pořádné práci potřebuje "nejmodernější dopravní podnik v republice" bigdata a nějakou cool aplikaci, aby zjistil, že mu v tramvajích jezdí lidi[rofl]

Že odjezdy nekorespondují s koncem programu už je vyloženě blbost organizátora.
MHD je pro lidi ! ! !
xyzž
Sobota, 10. srpna 2019 - 12:49:40  
Neregistrovaný host
A co když je to tak,z organizátor rekne"já nechci" a Ostravo,ty se poser,hmmm???
Sobota, 10. srpna 2019 - 20:24:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1571
Registrován: 10-2003
xyzž: tak v tom případě by mu Ostrava příští rok měla říct si naser s nějakým festivalem.
Někdo čte na záchodě noviny, já čtu K-Report.
Používejte reflexní prvky!!