Diskuse » Archiv 2019 » Tramvaje a metro » Tramvaje v Ostravě » Archiv diskuse Tramvaje v Ostravě do 15. 07. 2019 předcházející | další

Archiv diskuse Tramvaje v Ostravě do 15. 07. 2019

dolů
   autor příspěvek
Neděle, 30. června 2019 - 22:26:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2335
Registrován: 8-2002
Možná znáte... Fotky Ostravy z dob dávno minulých (Bazaly, stavba Frýdlantských mostů, trať do Hlučína)

Hlavně ty trolejbusy v úvodu mě překvapily. Jsem nevěděl, že tady jezdily.

(Příspěvek byl editován uživatelem Gakon.)
Neděle, 30. června 2019 - 23:09:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6847
Registrován: 5-2005
Gakon: Myslíš Sanosy? Byly dva, ev. č. 3501, 3502, následně vyměněny s Gottwaldovem za 15 Tr ev. č. 3503.
1735
Neděle, 30. června 2019 - 23:20:11  
Neregistrovaný host
os98: Ne, Stadler ne...
Pondělí, 01. července 2019 - 08:20:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2608
Registrován: 11-2004
Trochu mě ty fotky z výstavby Frylantských mostů zaujaly hlavně ta pohozená vyhýbka a absence porubského nástupiště. Jaký vypadala kolejová křižovatka směr Vítkovice/Poruba? Dle fotek mi to příjde že po postavení nového mostu existovalo jen Vítkovické nástupiště odkud se jezdilo i rovně do Poruby a Porubské bylo postaveno až později (by tomu logicky i odpovídalo jelikož tam musel zpočátku stát starý most)
Pokud chcete nějakou moji fotografii prosím napište mi, jinak čtěte zde.
Slova jsou jen schránky pro významy, jednou je bílá černá, a jindy ani černá černou není


Jenki
Pondělí, 01. července 2019 - 08:54:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5491
Registrován: 5-2002
Nejprve byl postaven silniční most směr centrum a na něj se položilo dočasné kolejiště (to je ta "pohozená" výhybka) bez trojúhelníku. Nástupiště tam nebyla, stálo se na ul. 28. října a na Vítkovické (zhruba tak jako dnes při výlukách). Pak byl zbourán starý most, na jeho místě postaven tramvajový a silniční směr MarHory a vše bylo přepojeno do současného stavu.
Úterý, 02. července 2019 - 14:12:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2609
Registrován: 11-2004
Dnes jsem viděl na výletě 1508 v modrém. Nevím co měla na BUSE (nějaké dva řádky textu) a dokonce jsem měl dojem, že měla na levém boku za kabinou vypnutý panel s linkovou orientací.
Pokud chcete nějakou moji fotografii prosím napište mi, jinak čtěte zde.
Slova jsou jen schránky pro významy, jednou je bílá černá, a jindy ani černá černou není


Úterý, 02. července 2019 - 18:48:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 97
Registrován: 7-2018
Foto pouze dokumentační[fotic]
Středa, 03. července 2019 - 18:38:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7688
Registrován: 2-2006
Největším problémem městské hromadné dopravy je její bezpečnost, resp. nebezpečnost přepravy, viz zde.

Paradoxně s tím DPO mnoho dělat nemůže, ale začíná to být velmi velký problém...
Středa, 03. července 2019 - 19:02:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2080
Registrován: 10-2005
Ještě k těm T6. Jenki to popsal vystižně. Jelikož kontrolka dobíjeni kondenzátorů svítí na druhém voze, předpokládám, že přes spřáhlo neproudí 600V, ale prostě méně.

Oba vozy berou proud jen z jednoho místa a dohromady 800A při rozjezdu je už na těchto místech problém. Kdyby oba vozy jely na dva sběrače, problém by to být neměl. Každý by měl svůj okruh 600V. Letos v zimě jsem takhle viděl jezdit pár kolegů.

Haki: Až budete mít možnost jet s T6 od 1103-1120, vyzkoušejte si to [wink] A nebo se stavte, předvedu.
Punk's not dead! blesk happy
Dolfa
Čtvrtek, 04. července 2019 - 11:44:26  
Neregistrovaný host
[kecal] Nastal čas na radio ČAS !!!! Ale dali jsme si na čas....[wink]
Sobota, 06. července 2019 - 15:06:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1505
Registrován: 2-2017
Proč je tak velká snaha, aby Vario #1332 jezdilo téměř 24 hodin denně? Chápu, že prošlo malou modernizací, ale nepochopím, proč se kvůli této tramvaji musí pravidelně měnit vůz na kurzu 921/304.
Elektrobusy SOR - to nejlepší v Ostravě [ok]


VYPRAVENOST OSTRAVA
xyzž
Neděle, 07. července 2019 - 09:21:24  
Neregistrovaný host
Protože se na něm testuje nový typ dveří aby mohli být schváleny?
Kočkopes
Neděle, 07. července 2019 - 10:37:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 908
Registrován: 10-2017
A to nejsou ty samé, které jsou použity u Varií série 1362-1373?
Boris
Neděle, 07. července 2019 - 11:25:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3484
Registrován: 6-2002
Ne.
1326
Neděle, 07. července 2019 - 12:34:58  
Neregistrovaný host
Na Křivé už máme i Vario 1326. Zase nemá klimatizaci pro kaštanstvo [angry]
1326apůl
Neděle, 07. července 2019 - 18:05:58  
Neregistrovaný host
Na co klima, stačí otevřít okýnka na těch pár teplejch dní.
Neděle, 07. července 2019 - 18:40:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6848
Registrován: 5-2005
1326: Ani nemůže mít, když ofiko není zveřejněn ani vítěz VŘ na klimy.
Poskok
Neděle, 07. července 2019 - 18:50:05  
Neregistrovaný host
1326apůl: Tak si cestujte teda v těch vedrech každý den z práce s Variem s těmi pidi výklopnými okýnky... Fakt už ale.
Navíc ta klima bude sloužit k tomu, aby se v těch Variích tak nedržela vlhkost (a nehnily tak) + k lepší tepelné pohodě v zimě.
1326apůl
Pondělí, 08. července 2019 - 00:02:06  
Neregistrovaný host
Já jezdím autem, moc dobrá věc, vřele doporučuju.
Pondělí, 08. července 2019 - 00:17:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1508
Registrován: 2-2017
1326apůl: Já jezdím MHD, je to moc dobrá věc a taky vřele doporučuji. Odpoledne se budeme s kamarádem vozit po Ostravě.
Elektrobusy SOR - to nejlepší v Ostravě [ok]


VYPRAVENOST OSTRAVA
GR
Pondělí, 08. července 2019 - 10:28:17  
Neregistrovaný host
Promiňte, že vstupuji do pozoruhodné debaty, ale nedá mi to.
Domnívám se, že městská doprava je určena k přepravě cestujících, nikoliv k vození se s kamarádem po Ostravě. K ukrácení dlouhé chvíle jsou naopak určeny kolotoče, lochneskové dráhy a jiné poťouchlé lunaparkové atrakce.

Obávám se, že doporučení k užívání MHD současně s přiznáním, že dotyčný doporučovatel tento druh veřejné dopravy používá jako zážitkové ukrácení dlouhé chvíle, vyzní kontraproduktivně.
vřele doporučuji
Pondělí, 08. července 2019 - 18:57:40  
Neregistrovaný host
I.
(A) Já jezdím MHD, je to moc dobrá věc a taky vřele doporučuji.
(B) Já jezdím autem, moc dobrá věc, vřele doporučuju.
Když budu chtít zažít adrenalin, dám za pravdu (A), když se budu chtít dostat z místa do místa B dám za pravdu (B).
Nic nového pod sluncem.
II.
Odpoledne se budeme s kamarádem vozit po Ostravě.
Takže už nejenom důchodci jezdí ve špičku, když jsou návaly.
ridicprofesional
Pondělí, 08. července 2019 - 19:17:28  
Neregistrovaný host
os98 ma kamarady?
Hranicka
Pondělí, 08. července 2019 - 19:58:56  
Neregistrovaný host
Os98 ma kamarada, ktery rozlisuje ridice tramvaji na pomale a rychle. A nikdo ho nemam rad... Hranicky
Kočkopes
Pondělí, 08. července 2019 - 21:34:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 909
Registrován: 10-2017
když se budu chtít dostat z místa do místa B dám za pravdu (B)
Až jednou budete stát 15 minut v koloně na Nové Vsi nebo v Hrabůvce na ÚMObu a já okolo vás prosvištím v tramvaji, tak úsměv budu mít na tváři já. A než tu kolonu vystojíte, já už budu doma [wink] A mimochodem, stáním v té koloně brzdíte autobusy. Kdyby v těch autobusech jeli všichni, co stojí tu kolonu, tak by vlastně ani žádná kolona nebyla a autobus by projel křižovatkou jako horký nůž máslem. A doma budou všichni dříve [happy]

A spíš než "šotouši", kteří se vozí MHD pro radost, mi jako problém připadají jisté skupiny občanů a jejich dětí (z nichž mnoho se vyznačuje tmavším odstínem pleti), kteří jezdí tramvají, aby zabili čas, většinou nemají ani platný jízdní doklad a tramvaj si pletou s tělocvičnou (kupříkladu místo hrazdy používají štangle, jejichž primárním cílem je, aby se jich cestující za jízdy drželi, nikoliv na nich dělali shyby), řečnickým pódiem nebo koncertní halou.
Norton
Úterý, 09. července 2019 - 00:13:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2672
Registrován: 12-2004
Mily teoretiku,
kdyby se zdejsi mhd dalo rozumne mimo spicku dopravovat a kdyby cesta do / z prace pomoci mhd netrvala 2.5x dele, nez autem a 1.5x dele, nez na kole, tak pak bych i ja do ni zpet presedl (a to ted neresim desivou sockovitost napr. proti stavu pred 10 lety). Takto vsak radeji volim cestovani autem a mam jistotu, ze se vcas a vsude dostanu...
Ale klidne si sve sny sni i nadale.
.........
Úterý, 09. července 2019 - 01:29:30  
Neregistrovaný host
Až jednou budete stát 15 minut v koloně na Nové Vsi nebo v Hrabůvce na ÚMObu ...
A další příklady by nebyly? Tyto dva se omílají do nekonečna
Kdyby v těch autobusech jeli všichni, co stojí tu kolonu...
Ty autobusy jsou nafukovací? Když jezdí jednou za hodinu, kolik by jich muselo být, aby posbíraly všechny lidi z aut? třeba linka 49 z Heřmanic
Všechno je jinak
Úterý, 09. července 2019 - 02:11:21  
Neregistrovaný host
Hranicka: špatně on umi rozdělit jen na Poruba nebo Křiva jinak je uplěn mimo
Hranicka
Úterý, 09. července 2019 - 02:48:41  
Neregistrovaný host
Všechno je jinak: ano, a urcuje je podle rychlosti. Vlastne Poruba je pro nej odpad mezi ridici tramvaji.
Kočkopes
Úterý, 09. července 2019 - 12:21:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 911
Registrován: 10-2017
kdyby se zdejsi mhd dalo rozumne mimo spicku dopravovat a kdyby cesta do / z prace pomoci mhd netrvala 2.5x dele, nez autem a 1.5x dele, nez na kole
Dobrá, v případě MHD odpadá problém s parkováním. Za další, autem tam rychleji nebudete, protože si v koloně vystojíte takovou dobu, že pak se čas jízdy autem přibližuje času jízdy v MHD. Občas, když projíždím okolo kolony, tak se musím těm pitomcům, co v ní tvrdnou, smát. Vy ráno vyrazíte v 5:10, abyste si ke 20-minutové cestě do práce vystál ještě jednu 20-minutovou kolonu. Já vyrazím v 5:25, k tramvaji dojdu za 10 minut, sednu na tramvaj a za 20 minut se v práci potkáváme v šatnách. Vy máte nervy s kolonama, já mám 15 minut navíc k dobru. A taky v motoru propálíte větší peníze, než já za měsíční ODISku (která bude levnější i přesto, že Ostrava má jedno z nejdražších jízdných v zemi).
Je to jednoduché - buď můžu jet např. na Svinovské nádraží 20 minut tramvají, která to všechno projede, nebo můžu jet na Svinovské nádraží autem, kde mám dohromady několik možností, ale u každé je riziko, že se někde zasekám. A mimochodem, já např. do Vítkovic jedu tramvají 20 minut a na kole 40, totéž do Hrabůvky - MHD 10-15 minut, na kole 20-30. Nemáte to náhodou obráceně? A i přesto, že je co zlepšovat, tak dopravovat se dá velmi slušně i mimo špičku.

A další příklady by nebyly? Tyto dva se omílají do nekonečna
Jestli po mě chcete další příklady typických ucpaných dopravních tepen v Ostravě, stačí si vybrat z bohaté nabídky možností - Mariánskohorská, Rudná, Místecká, Frýdlantské mosty...

Ty autobusy jsou nafukovací? Když jezdí jednou za hodinu, kolik by jich muselo být, aby posbíraly všechny lidi z aut?
Spočítejte si, kolik lidí jezdí odpoledne po Rudné do Poruby. Linka 45 jezdí ve špičce co 10 minut, tak jaká hodina? V době střídání šichet na NH jezdí dokonce co 5 minut. Tak tady nekecejte.
Úterý, 09. července 2019 - 14:04:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2338
Registrován: 8-2002
Ad Kočkopes:
můj případ:
cesta do práce autem nyní 14 až 15 min
na kole 29-31 min
busem s přestupem - 35 až 40 min. když by jezdila 54(56) na Hlučín a nezajížděla na 5.obvod (jako kdysi), pak by cesta trvala 20 min, což by bylo konkurenceschopné... takhle moc ne.

takže za mě úspora až 1 hodina denně. Což je 20 hodin za měsíc... což dělá cca 10 dní volného času za rok. A volný čas je to, co mě zajímá a co má pro mě nejvyšší hodnotu. 10 dní = dva týdny dovolené. A kdo mi dá 2 týdny dovolené navíc? Nikdo! Musím si je umět získat. A ano, je to trochu dražší a možná i trochu bezohlednější vůči životnímu prostředí. na druhou stranu nejezdím žádným vrakem.

a ta sockovitost, jak to tady nazval Norton je to, co se nyní děje. Ano, máme hezké autobusy, tramvaje, wifi a pod. Ale vedení tras, stavění terminálů je to, co odrazuje cestující. Já nechci jezdit vyhlídkové trasy, nechci přestupovat... Ale na druhou stranu rozumím, že to tak asi musí být. Asi už nejde provozovat linky "odnikud nikam" jako v 80 a 90 letech. MHD se zaměřuje na základní obslužnost, ale nenabízí už nic navíc. Nějaké expresní linky např. (l.č.10 nepovažuji za nic expresního). Když jdu na pivo z práce, tak ano, použiju MHD, protože jednou za čas mi to nevadí, že jedu dlouho. Ale každý den mi to zkrátka vadí. Asi to není dobře, jsem rozmazlený, ale jak píšu výše. Pro mě je priorita ten volný čas...

Problém je i ten, že auta jsou obecně dostupnější než kdysi. Ten boj asi MHD nemůže vyhrát. Ale to jsme tady už řešili x-krát
Úterý, 09. července 2019 - 14:17:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2339
Registrován: 8-2002
Ještě jeden dovětek. v pátek jsem seděl na pivu na Hlavní třídě v Porubě a měl přehled o každém autobuse, co projel mezi 20 až 22:30. Některé spoje l.č.44 směr Tesco byly úplně prázdné. Jeden spoj l.č.54 také úplně prázdný (místo hospody je mezi Nezvalovým náměstím a Francouzskou). Paradoxně nejvíce lidí (cca 5) sedělo ve spojích l.č.46. Cestou z hospody jsem potkal bus l.č.45 (s orientací "pokračuje jako l.č.48 na Opavskou) a sedělo v něm tak asi 5 nebo 6 cestujících. Spoj z NH jezdí co 10 min...

Není to plýtvání? Neměl by se nějak přeorganizovat večerní provoz? Opravdu udělat jen tu základní obsluhu a ušetřené vozokm dát na něco, co zrychlí dopravu ve špičce? Nechci tady vymýšlet zase nějaké kraviny, za které mě zase někdo setře, ale proč nemůže např. 44 od cca 20:00 zajíždět od Vozovny na Alšák a tam se převléct za l.č.54 a pokračovat do Přívozu. interval třeba 30 min. proč jedou 3 spoje linky č.45 z NH po 22:00 co 10 min? Když to asi vozí vzduch. Asi ten pátek nebyl nejlepší den na pozorování (léto, prázdniny, státní svátek), ale i tak... k čemu je l.č.3 o víkendu, když tím skoro nikdo nejezdí? V neděli jsem ji viděl u stadionu Baníku ve Vítkovicích a byla skoro prázdná. Řídil jsem, tak nevím, kolik tam bylo cestujících, ale asi by to šlo spočítat na prstech jedné ruky a to i kdyby nějaké chyběly.
Kočkopes
Úterý, 09. července 2019 - 14:54:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 912
Registrován: 10-2017
Píšete, že "volný čas si musím umět získat". Zvláštní je, že já používám MHD k cestování po městě prakticky denně, a ten volný čas mám, i když bych doma mohl být autem třeba rychleji. A ve výsledku je vám těch 10 dní stejně na ho*no, protože je máte rozložené do celého roku, a hodina navíc denně vám jen možná něco dá - budete moct jít na to pivo o hodinu dřív. Ale na druhou stranu chápu, že v dnešní uspěchané době jsou lidi z některých zaměstnání rádi i za tu hodinu.

A s těmi vyhlídkovými trasami vám pomoct neumím. Mě třeba připadá, že většina linek má svůj smysl (byť třeba taková 44 je skutečně "vyhlídková", ale nutná pro propojení celé Poruby). A expresní linky zase podle mě smysl nemají, protože ne všichni cestující jedou stejnou trasu, někdo nastoupí o zastávku dřív, ale vystoupí o 2 zastávky později (možná by takhle pár linek předělat šlo, např. 48, 54, 61, ale nemyslím si, že by to něčemu pomohlo). Tady by spíš pomohlo zrychlení MHD jako takové, ovšem ten městský autobus se vám asi na víc než těch 80 nevyškrábe, ani když bude mít vlastní BUS-pruh. A předělání jízdního řádu na "expresní" taky není řešení, vždyť kolikrát se jízdní doby nedají stíhat, např. na 34-ce.

Když uberete na večerním provozu, tak odpolednímu nepřidáte, protože ty samé autobusy, co večer vozí vzduch, jezdí v to odpoledne někde jinde. Ušetřené vozokm se vždy nerovná ušetřené vozy. I když třeba v případě linky 61 a většině spojů 31 (ty, které nejezdí v době střídání šichet na NH) jde o vyložené plýtvání. tam by bohatě ten krátký vůz stačil. 3 spoje linky č.45 z NH jedou nejspíš proto, že je AMO (teď už vlastně Liberty O-va) objednává. Je to stejné, jako s večerní linkou 48 z Pískových dolů na Hrabovou. Těch spojů jede asi 8, reálně je využitý ten první, možná druhý. Ve zbytku tak po třech lidech. Ale musí to jet, protože si to objednávají a platí jednotlivé fabriky z Hrabové. Linka 3 o víkendu nejezdí až zas tak prázdná. O víkendu ji docela využívám, něco bych o tom věděl.
Úterý, 09. července 2019 - 15:46:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2340
Registrován: 8-2002
S něčím samozřejmě souhlasím. Je mi jasné, že zkrouhnutí spojů večer neznamená uvolnění na ráno či odpoledne. Zvláště v dnešní době, kdy je nedostatek řidičů. Musely by být nové kurzy, takže další lidi. Toho jsem si vědom. Ale nějakou reorganizací by se asi něco ušetřit dalo. Ale zase chápu, že nikdo nechce komplikovat trasy linek tím, že od 19:00 to pojede jinak než jindy během dne.

Ty expresní linky se také zavádět nebudou. To by snad mělo opravdu význam jen pro Porubu (daleko od centra). Muselo by to jet z nějakého uzlu typu Duha a bez zastávky na Svinov a pak buď SBN nebo někde v centru. Nereálné, navíc ty kolony u Vodárny opravdu kolem 7:00 jsou. Ale je na druhou stranu je pravda, že jízdní doba linek se spíše prodlužuje a nutí se přestupovat.

Pokud jsou ty večerní dělnické spoje placené firmou, pak OK.
6563
Úterý, 09. července 2019 - 20:18:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 257
Registrován: 8-2017
DPO zveřejnil výběrové řízení na přestavbu vozu 1301 na víceúčelové vozidlo (pokud jsem to pochopil správně, měl by to být měřicí vůz).
Úterý, 09. července 2019 - 21:52:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 140
Registrován: 12-2017
Tramvaje T3 na prodej

Kdo by chtěl vlastní tramvaj, tak má teď možnost.
Mé fotky MHD naleznete zde:

Busphoto.ru
Transphoto.ru
Instagram

Středa, 10. července 2019 - 00:29:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 192
Registrován: 7-2017
Právě linky (tram 4, 14) 24, 31, 32, 35, 45, 48, 57, 62, 73, 74 jsou v jistých oblastech někým objednávané a reálně je jedno, jestli tím někdo jede či nikoli, ale to tu už zaznělo. A po několika večerech na NH můžu říct, že prakticky každý den je unikátní, co se zaplnění autobusů týče. Někdy se chci kouknout i do Hrabové, na ty rozjezdy ve 22h. [jidlo]

Já osobně vidím problém i v tom, že jede prázdný vůz třeba na druhou konečnou. Příklad, noční 2ka z Výškovic, přijede kachna kolem 23h, proletí točnou a režijním přejezdem jede prakticky 90% trasy, přitom by mohla někomu posloužit. Nebo, 64ka se nabije na Svinově, a jede prázdná na Sanatoria, odkud s lidma na Svinov. To mi přijde jako plýtvání, docela. Ale tam to asi vázne na tom, že to nikdo nechce platit a je relativně jedno, jestli to jede pro někoho nebo prázdné. Akorát někde se zaplatí asi jen ty km (nebo upíšou, v tomhle se vůbec nevyznám) a nebo se zaplatí za spoj.
Středa, 10. července 2019 - 13:12:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2082
Registrován: 10-2005
I když jsou některé linky vyhlídkové, cestující mohli jezdit v úseku Duha - vozovna. Tam jsi Gakone nemohl vědět kolik jelo lidí.

Nově se teď tvoří mega kolony u Mexika. 108 i 49 nabirájí velká zpoždění, lituji kolegy řidiče.

Jamnik: Sice máš pravdu, ale je to zbytečné zdržování řidičů. Třeba z Dubiny jezdí asi tři tramvaje, z toho dvě služebně a jedna bere lidi. Bylo to tak před letními změnami. Vše jelo zhruba ve stejný okamžik (do 20 min určitě).

PS. Gakone, tam kousek bydlím, kde jsi byl? V tom novém Sbeerka?
Punk's not dead! blesk happy
Středa, 10. července 2019 - 14:10:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2084
Registrován: 10-2005
Škoda představila model nové tramvaje. Brzy budou k vidění i v Ostravě


EDIT: Nevím jestli jste to postřehli, už konečně jezdí 1402 [jidlo][fotic]

(Příspěvek byl editován uživatelem Ross.)
Punk's not dead! blesk happy
Středa, 10. července 2019 - 14:46:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1510
Registrován: 2-2017
Ross: 1402 jezdila už včera na ranním díle 5/403 a následně na 5/1. Dnes jsem ji však nikde nezaznamenal, tak asi nejezdí. Ale je to jen Vario, moc jsem nepochopil pár lidí z mého okolí, že se tam šli včera projet.
Elektrobusy SOR - to nejlepší v Ostravě [ok]


VYPRAVENOST OSTRAVA
Středa, 10. července 2019 - 15:08:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2341
Registrován: 8-2002
Ad Ross: Ano, nevím, jak to jezdilo obsazené v jiné části té linky, to je fakt. Taky myslím, že těm vnitroobvodovým linkám trochu uškodil i NextBike. Hodně lidí tu službu využívá (včetně mě) a na popojížďky po Porubě to je cajk. I když najít volné kolo, je problém.

Ano, seděl jsem ve Sbeerce.
Středa, 10. července 2019 - 17:23:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2085
Registrován: 10-2005
Os98: ty jsi fakt ultrast sotous. Jen Vario [biggrin] Mělo fajn polep a bylo celkem oblíbené a mělo těžkou nehodu. Přes různé spekulace nakonec jezdí tak jak každý doufal [wink]


Gakon: a jaké to je? Chystám se tam delší dobu a furt nic. Jejich piva jsem měl na různých akcích u Karolíny a byly super

Postřeh s koly je velmi dobrý. Rozšířit jejich stanoviště k dokonalosti a myslím, že to bude používat ještě více lidí. Zrovna dneska dala Poruba na FB statistiku ohledně kol. Počty atd. Kdyztak se podívej.
Punk's not dead! blesk happy
Středa, 10. července 2019 - 19:49:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2342
Registrován: 8-2002
AD Ross: Jo, vykouklo mi to na FB. A hned je jasné, proč kolo občas neseženu.. "Nejčastěji si pro ně chodili ke kruhovému objezdu na Hlavní třídě"

Je to takový klub a la Stodolní. Pivo v 0,4 sklenicích, trochu dražší, ale piva mi chutnala (ale nejsem nějaký štamgast nebo znalec piv).

Ale to už jsme trochu odbočili od tématu.

Ad Jamnik: a co to je za kurz, že se bus nabije a jede režijně na Sanatoria?
Středa, 10. července 2019 - 21:17:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1511
Registrován: 2-2017
Gakon: Je to kurz 64/102 o víkendu, který jede ze Svinova do Klimkovic, aby od Sanatorií odjížděl ve 12:42. Teď tam kvůli výluce jezdí autobusy, ale jinak by to byl elektrobus Ekova Electron.
Elektrobusy SOR - to nejlepší v Ostravě [ok]


VYPRAVENOST OSTRAVA
Středa, 10. července 2019 - 21:59:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7690
Registrován: 2-2006
Zastřešení terminálu Dubina
Aaa
Čtvrtek, 11. července 2019 - 18:19:50  
Neregistrovaný host
V souvislosti s festivaly, které navštěvuje řada cizinců (ale i obecně) - dívám se špatně, nebo na úvodní stránce webu dpo.cz není nikde možnost zobrazit cizojazyčnou verzi? Ani v angličtině nebo němčině?
Čtvrtek, 11. července 2019 - 18:32:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2086
Registrován: 10-2005
Aaa: Máš pravdu, angličtina zapnout nejde. Na starém webu byly aspoň okýnka s cz/aj textem v době mistrovství. Transport guide například.

Jedinou českou tramvaj T3R.EV s designem „Pelikán“ čeká přestavba - vůz 1301.
Punk's not dead! blesk happy
Čtvrtek, 11. července 2019 - 22:20:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 68
Registrován: 12-2018
Zůstane tak 301 jako muzejní?
Pátek, 12. července 2019 - 04:58:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2087
Registrován: 10-2005
Dneska vyjedou krivacke Stadlery. Možná je to poprvé, Os98 bude vědět více [wink]
Punk's not dead! blesk happy
Pátek, 12. července 2019 - 11:43:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1512
Registrován: 2-2017
Ross:
"Dneska vyjedou krivacke Stadlery. Možná je to poprvé, Os98 bude vědět více [wink]"
Skutečně se dnes jedná o první den provozu křiváckých Stadlerů.
Více vím, ale ne vše, protože ještě nevyjela 1733. Prý bude odpoledne na 6/401, nebo 6/402. Nebo nevyjede vůbec. Brzo se to dozvíme, až ty kurzy vyjedou.
7/4 1735 - ráno na služební jízdě z Křivé do Výškovic měl vůz poruchu a první dvě kola musela odjezdit 1651
12/3 1734
Elektrobusy SOR - to nejlepší v Ostravě [ok]


VYPRAVENOST OSTRAVA
xyzž
Pátek, 12. července 2019 - 14:25:44  
Neregistrovaný host
6/402 1733,7/204 1735,12/203 1734
Pátek, 12. července 2019 - 17:34:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 292
Registrován: 10-2006
1733 na odpoledním díle 6/402 potvrzuji přímo ze stanoviště. [happy]

TEchnicky SLAbý
Poskok
Pátek, 12. července 2019 - 18:36:44  
Neregistrovaný host
Je tam teda neco jinak oproti Stadlerum v Porube?
Pátek, 12. července 2019 - 19:47:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 293
Registrován: 10-2006
Nic. Vše stejné.
Je nějaký důvod aby cokoliv bylo jinak a tím se vytvářely další atypy?
TEchnicky SLAbý
Poskok
Pátek, 12. července 2019 - 19:52:03  
Neregistrovaný host
Tak co vim, nekteri problematicti jedinci si stezovali, ze je z vozidla spatny vyhled a tim padem je nebezpecne v provozu... Takze jestli jsou v kabine nejake obrazovky s prenosem z kamer navic, nebo tak neco [happy]
nic není vidět
Sobota, 13. července 2019 - 00:28:28  
Neregistrovaný host
Problematický jedinec je ten, kterému jde o bezpečnost a výhled z vozu. A premiant je ten který na to sere! Bravo! [zadnice]
Sobota, 13. července 2019 - 08:30:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8130
Registrován: 6-2004
nic není vidět : Možná si něco zjistit a pak hejtovat... Stejně to mají nové videnské tramvaje a všeobecně je to trend takhle nové vozy stavět...

Ptal jsem se přímo na Siemensu a odpověd od odpovědných osob byla, že se upřednostnuje bezepečnost řidiče resp lidí ve voze, proto jsou silné čelní sloupky...
ridicprofesional
Sobota, 13. července 2019 - 11:58:23  
Neregistrovaný host
K vyhledu na levou stranu Stadleru asi tolik.
Nevim jak mam dodrzet pripoj s linkou 12 na Palkovskeho kdyz nevidim jestli nekdo od ni dobiha..

Fotky zapujcene od kolegy
Poskok
Sobota, 13. července 2019 - 12:07:44  
Neregistrovaný host
Protoze je takovy strasny problem prepnout kamery na vnejsek, ze? [wink]
A po rozjeti se prepinaji na vnejsi pohled automaticky...
Sokrate112
Pondělí, 15. července 2019 - 12:55:17  
Neregistrovaný host
Zdravím mohu se prosím vás zeptat proč některé Kt8.. nemají černý pruh kolem oken? Předem děkuji za odpověď.