Diskuse » Archiv 2019 » Tramvaje a metro » Tramvaje v Ostravě » Archiv diskuse Tramvaje v Ostravě do 14. 05. 2019 předcházející | další

Archiv diskuse Tramvaje v Ostravě do 14. 05. 2019

dolů
   autor příspěvek
Neděle, 05. května 2019 - 17:16:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5413
Registrován: 11-2007
1721 na d-11
Hranolka amater
Neděle, 05. května 2019 - 17:44:58  
Neregistrovaný host
Hmm, dělat fotojízdu s T3, když teď nedávno byla jízda s 953 není rozumné. A ještě k tomu, 902 je poruchová tramvaj a dělat s něčím takovým fotojízdu může jen amatér. [cunik]
Neděle, 05. května 2019 - 23:06:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1404
Registrován: 2-2017
TommyX:
"12 Dubina - Poliklinika - Jubilejní kolonie - Mírové náměstí - Mariánské náměstí - Karolina - Hranečník (interval 20 minut CD, CT)
Tak a teď do mě [vypravci][talker]"
To by pak jezdilo z Hranečníku mimo špičku o 25 % méně spojů, takže u tohoto návrhu budu vždy proti. Ještě horší by to bylo při cestě z centra na Hranečník a dále mimo Ostravu. Astry by toto nevyřešily jako kompenzace kapacity. Horší spojení by akorát naštvalo cestující.
Elektrobusy SOR - to nejlepší v Ostravě [ok]


VYPRAVENOST OSTRAVA
Pondělí, 06. května 2019 - 08:05:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2
Registrován: 5-2019
Zdravím a co zřídit nějakou novou linku, která by začínala na smyčce Hulváky a pak by stálo za diskuzi, kam ji dále vést z DOV, zda směr po dnešní 1, 6, 10 (a pak zda ukončit na Nádraží Vítkovice nebo protáhnout po Jubilejní na Dubinu) nebo po lince 1, 10 směr Dubina rovnou nebo po dnešní 2 a pak u Zábřehu Vodárny odklon na Nádraží Vítkovice a buď udělat okružní linku, že by pokračovala z Nádraží Vítkovice na DOV nebo se otočila nazpět po své trase (tam si nevybavuji na točně Nádraží Vítkovice, zda by se otočila nebo ne). Intervaly v denní dobu, aby byly atraktivní pro DOV a DOV oslovit, zda přispějí na provoz, tak jako IKEA si přispívá na 45. Z druhé strany by to mělo být i v zájmu DOV, aby se k nim návštěvníci dostali ze všech stran, čím více návštěvníků, tím více peněz, atd. [happy] No a na základě rozumné trasy, pak nastavit intervaly nové linky a intervaly ostatních linek, minimálně bych nastavil, aby jezdila (Hulváky) za nějakou linkou z Poruby, nejspíš 3).
Pondělí, 06. května 2019 - 09:18:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2325
Registrován: 8-2002
Můj názor je, že by to nic nevyřešilo. Dubina i Výškovice jsou pokryté, co se týče spojení s DOV. Problém je s Porubou a nádražím Svinov. A to by linka končící na Hulvákách nevyřešila. Navíc nová linka = zvýšené náklady.
Jenki
Pondělí, 06. května 2019 - 10:17:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5466
Registrován: 5-2002
Co takhle ve vztahu Poruba - DOV vymyslet víkendový závlek pro linku 39?

A bude to i pro vozíčkáře, přímo až k U6...
Pondělí, 06. května 2019 - 10:43:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 320
Registrován: 7-2014
Gakon: Je fakt, že na oblast Úmobu a HDH jsem tak trochu pozapomněl. Sice jízdní doba HBH - Karolina je linkou 12 21 minut a kombinací 48+1 jen o minutu delší, ale ano, problém je v té nutnosti přestupu, ne v jízdní době.

os98: Toho sedla jsem si bohužel vědom, tam má moje řešení slabinu.

Jenki: Tohle mě nenapadlo a nezní to vůbec špatně...autobus jezdící až k U6 na tom bude co se týče dostupnosti do dané oblasti lépe než tramvaj.

Dobrá, ještě jedna varianta...na 3 a 12 nebudeme sahat a počkáme na dostavbu mostů na Výškovické. Následně zavedeme linku 13 v trase Dubina - ÚMOb Jih - OC - Ředitelství Vítkovic - DOV - Mariánské náměstí - Svinov - Poruba vozovna...provoz cca mezi 8 - 18 (s tím ranním začátkem těžko říct, která hodina je nejvhodnější), interval 20 minut jak v PD, tak o víkendu a v sólech. Samozřejmě pokud by se to chytlo, vždycky je možné upravit kapacitu/četnost spojení (ostatně vzpomeňte si, jak vznikala 15). Jediná docela zásadní nevýhoda je, že to jsou úplně nové vzkm navíc k současnému stavu, takže je otázka, zda by se do toho chtělo jít...
Pondělí, 06. května 2019 - 10:48:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2326
Registrován: 8-2002
Ad Jenki: jako, že by ty spoje l.č.39 jely z Gajdošovy k DOV a pak na Mírák a míjely tak zastávku Výstavní? hmm, zajímavé. By možná stačilo, kdyby tak jezdily jen ty krátké spoje (tedy co 40 min). Je to asi lepší, než co jsem tu psal kdysi já s tou l.č.45. Jen shrnu: Víkendové spoje l.č.45 jsem chtěl kromě těch návozových na NH vést ze zastávky Ocelářská (nebo Bivojova) k DOV. Na Ocelářské pak udělat závazný přípoj na l.č.31. Ale jezdí to teď jen co 60 min, takže asi ne. ta l.č.39 vypadá lépe.

Na druhou stranu by šlo asi také prodloužit i spoje l.č.37 o víkendu. Akorát trochu vyhlídková jízda přes Fifejdy (+ 5 min oproti tramvajím v úseku Svinov mosty - Nám. Rep. (UAN).
Pondělí, 06. května 2019 - 11:16:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2599
Registrován: 11-2004
Ještě můžete přetrasovat 4 nebo 9 (dle toho koho chcete nasrat) přes NVV-Palkovského-DOV-NamR (kdysi tak jezdila porubská d-6). Efekt to bude mít stejný jako vesměs většina návrhů výše, tedy naštvání aktuálních cestujících a vytvoření spoje pro mizivé procento návštěvníků DOV.

Jinak zavedení 10 minutového intervalu v PD na tramvajích je jedna z nejlepších věcí za poslední roky. Takže návrhy na 20 min v PD je krok zpět.
Pokud chcete nějakou moji fotografii prosím napište mi, jinak čtěte zde.
Slova jsou jen schránky pro významy, jednou je bílá černá, a jindy ani černá černou není


Pondělí, 06. května 2019 - 11:23:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2327
Registrován: 8-2002
Ad Myag: S tím víc méně souhlasím. Tu l.č.4 a 9 beru spíše jako rýpnutí. To nikdo udělat nechce ani nechtěl. U té l.č.3 o víkendu by se jednalo o mizivé množství cestujících, kterých by se případná změna týkala. To už tady padlo i ze strany řidičů.

(Příspěvek byl editován uživatelem Gakon.)
Pondělí, 06. května 2019 - 11:43:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4193
Registrován: 6-2008
Ross: Ad smyčka. No co se týká možných pozitiv přesunu smyčky je zřejmě mimo jiné i možnost tam postavit větší parkoviště pro auta. Na Hranečníku už po deváté ranní člověk riskuje že nezaparkuje...
Tak snad to tam s tím parkováním dopadne lépe...
Jenki
Pondělí, 06. května 2019 - 12:04:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5467
Registrován: 5-2002
Gakon:
"...jako, že by ty spoje l.č.39 jely z Gajdošovy k DOV a pak na Mírák a míjely tak zastávku Výstavní?"

Ještě jednodušeji : v křižovatce Ruská / Výstavní odbočit směr DOV, projet podjezdem, někde u U6 zastavit a vrátit se zpět.
Pondělí, 06. května 2019 - 12:39:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2328
Registrován: 8-2002
Ono se pak ještě nabízí (když už se tady o tom bavíme) i prodloužení krátkých spojů l.č.57 o víkendu z Míráku do areálu DOV. L.č.57 má 6 minut na obrátku na tom Míráku, což by asi bohatě stačilo na obrátku v DOV. V podstatě by to tam projelo areálem bez odstávky. Má to i přípoj na l.č.48 (a ta zase na 54)… no ale ty přestupy... [ko]
Pondělí, 06. května 2019 - 12:45:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6
Registrován: 5-2019
Dokud DOV neprojeví snahu o zlepšení dopravní dostupnosti i pro další čtvrtě a okolní města, tak můžeme leda snít. Pak možná zavedou nějakou linku od Svinovského nádraží k DOV přes rozumnou trasu.[sad] Uvědomuji si, že DPO na to vliv zcela nemá, aby to řešilo proaktivně.
Kočkopes
Pondělí, 06. května 2019 - 15:06:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 827
Registrován: 10-2017
Zkusím ještě jednou předhodit návrh do pléna: Co takhle prodloužit víkendovou 37 z ÚANu do DOV? Přidáním jednoho kurzu a nasazením 15/18m celý víkend místo neděle odpo by se to asi dalo nějak zvládnout, případně zavést ještě jednu odpolední jako posila pro ty studenty.

Nebo je v tom někde nějaký problém?
Pondělí, 06. května 2019 - 15:43:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16
Registrován: 12-2017
Když už je řeč od DOV tak tam odstavili T3G ev.č.1039 která tam bude sloužit jako kavárna. Více info zde.
Pondělí, 06. května 2019 - 18:07:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 161
Registrován: 7-2017
Já nevím, proč furt něco chcete tahat přes DOV. Chápu, Porubské spojení chybí, ale nemůžeme se zavděčit všem. V PD je tam mrtvo, o víkendu když je škaredě tak relativně taky, když je hezky, pobírá se to. V létě se na CoO či BfL dají objednat vsuvky, které cestující rozvezou opravdu kamkoli. Nějaké trvalé spojení dle mě smysl nemá, akorát se zbytečně rozruší linky a systémy, které fungují, a jak zde již někdo napsal, akorát budou cestující nasraní. 37ka je nesmysl, to už rychleji bych možná byl přímo v Porubě (37 je lukrativní pro Porubu jen po Svinov mosty) 2kou na Sport Arénu, a pak buď přestup na 7 či podle gusta na 17, které dovezou lidi přímo do Poruby, a né jen na začátek, kde se pak stejně musí přestoupit. Spíš být DOV bych se vykašlal na nějakou 88 od ZOO do DOV a nějaké pos*ané doubledeckery, ale kdyby byl teda opravdu zájem, tak ji vést třeba DOV-Rudná-Věžičky-Vozovna-Slavíkova (zastavování jen na některých zastávkách), dejme tomu. Podle zájmu nasadit klouby či 12m a spojení do Poruby by bylo. Linky to nerozruší, účel to splní..
Boris
Pondělí, 06. května 2019 - 18:30:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3472
Registrován: 6-2002
1039 najeto 2 700 000 km [rofl][rofl][rofl][rofl][rofl][rofl]
Tak to jo.
Úterý, 07. května 2019 - 12:27:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1115
Registrován: 6-2005
Opravdu se počítají "nové" 1039 kilometry a i ze života původní 706?

Já myslel, že T3G obdržely nová výrobní čísla a jedná se tedy o nový vůz a ne rekonstrukci - pletu se?
Did you say it? I love you. I don't ever want to live without you. You changed my life. Did you say it? Make a plan, set a goal, work toward it. But every now and again, look around, drink it in. 'Cause this is it. It might all be gone tomorrow...

http://nakresy.webnode.cz
Jenki
Úterý, 07. května 2019 - 13:24:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5469
Registrován: 5-2002
T3G byly deklarovány jako rekonstrukce původních vozů, nová T3 by v roce 1998 schválit fakt nešla.

Fyzicky to bylo tak, že se nová skříň vyplnila novými věcmi - teda možná se do kastle něco starého použilo, ale nějak mne nenapadá, co. Třeba někdo doplní.

Naopak staré, ale totálně zgenerálkované byly podvozky. Vzhledem k tomu, že podvozky pod T1, T2 a T3 jsou záměnné a i spousta dílů je záměnných nebo dokonce zcela shodných, nebyl s tím vcelku žádný problém, podvozků byl dostatek, nemuselo se nic nového shánět (nebo jen v malém množství). Vlastně se historicky vytvořily zásoby všemožných dílů podvozků "navíc" (podélníky, příčníky, motory, převodovky, kolébky, pružiny, kolejovky, brzdiče...) a tak jezdily pod spoustou vozů podvozky složené z náhodně rozmixovaných dílů různých T3, spousty T2 a občas i něco z T1.

Proto důrazně upozorňuji, že šotodotazy typu "která T3G je na podvozcích z T2 a která z T3" jsou nesmyslné, protože ty podvozky byly směsí všeho možného.

Výhoda je, že to výrazně pomohlo Borisovi při tvorbě podvozků pod 681 a GO podvozků pod 528 - stačilo si počkat, až se ty správné díly dostanou do údržby a odložit je na správnou hromádku [happy]
T3G 1998
Úterý, 07. května 2019 - 14:12:06  
Neregistrovaný host
Byly už tenkrát ty nové T3G vybaveny BUSE?
Jenki
Úterý, 07. května 2019 - 14:28:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5470
Registrován: 5-2002
Ano, ale čelní bylo jen malé. Velké se dodělávalo později, a to jen na některé vozy.

Nicméně píšu to z hlavy, berte to tak na 90%.
Boris
Úterý, 07. května 2019 - 17:20:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3473
Registrován: 6-2002
GO podvozků T1 zatím nebyla, ale věci na to více nebo méně jsou. Je to spíš otázka peněz, ale dokud budou někteří těžce pohrdat historií, protože budují nejmodernější blablabla, tak nebude nic.
Úterý, 07. května 2019 - 17:23:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 588
Registrován: 5-2008
Zdravím,

kdysi se dalo na webu DPO zjistit, kolik je momentálně v provozu tramvají/autobusů, ale teď to nemohu najít. Dá se věřit údajům na seznam-autobusu.cz? Potřebuji počet provozovaných tramvají a autobusů v Ostravské MHD pro kalkulace do bakalářky. Snad tu bude někdo znalý. [happy]

Díky
Udivený
Úterý, 07. května 2019 - 18:45:23  
Neregistrovaný host
Maurície, nebude náhodou někdo znalý v DPO? Co takhle položit dotaz tam a ne někde na amatérské žvanírně? Balakářská práce si snad zaslouží informace z hodnověrných a oficiálních zdrojů, ne?
Úterý, 07. května 2019 - 18:48:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1933
Registrován: 5-2002
Pročítám si výroční zprávy https://www.dpo.cz/o-spolecnosti/vyrocni-zpravy.html a tahle informace tam není. Ale pokud potřebuješ do bakalářky, není nic jednoduššího než napsat oficiálně na DPO a tyhle údaje z 90% poskytneme.
Úterý, 07. května 2019 - 19:26:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 589
Registrován: 5-2008
Pane Udivený, máte pravdu. Bohužel se mi už hodně krátí čas a toto je jedna z posledních věcí, která mi byla vytknuta vedoucím. Zároveň vím, že se zde pohybují lidé z DPO, tak jsem si pomoct co nejrychleji. Nevím, jakou rychlostí reaguje oddělení DPO určené pro tyto dotazy. Každopádně to zkusím a Tobě i Hakimu děkuji. :-)
Úterý, 07. května 2019 - 19:30:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1299
Registrován: 5-2009
Jenki:
Dokonce snad brněnská T3R, vyrobené komplet jako nové v ČKD, byť s novými eviďáky, byly nakonec postaveny na papírech nejstarších brněnských T3.
Novostavby ostravských T3G v 90. letech byly vlasně obdobné rekonstrukce, jako pozdější wanizace nebo reko na T3R.PV, T3R. EV apod.
antiekonom
Středa, 08. května 2019 - 10:53:15  
Neregistrovaný host
Tedy pokud jste to auto nedostali zadarmo a někdo jiný vám platí pravidelné výměny oleje, brzd, pneumatik, čepů, zkrátka všech těch věcí co se provozně opotřebovávají a také povinné ručení atd...
Mam auto pred domem.
Kdyz pojedu tramvaji a necham auto pred domem, tak usetrim za parkoviste pred domem (platim za rezidencni parkovani), na pravidelne výměne oleje, brzd, pneumatik, čepu, také povinného ručení atd., anebo to musim platit, jako bych jel autem?
Jestli usetrim, potom opravdu porovnavam holou jizdenku na MHD a komplexnimi naklady na dopravu autem. Jestli neusetrim, potom bych ty vydaje mel k te jizdence taky pricist, bo za to auto to parkovani a povinne ruceni budu platit furt, at s nim jezdim [auto] anebo mi stoji cely rok na parkingu a jezdim MHD [tramvaj]
dostanem se k lizu
Středa, 08. května 2019 - 11:05:14  
Neregistrovaný host
Ad smyčka. No co se týká možných pozitiv přesunu smyčky je hlavnim pozitivem, ze se zase operime[proud] uz to bylo treba
T3
Středa, 08. května 2019 - 11:16:32  
Neregistrovaný host
T3G 1039 s novým působištěm

https://moravskoslezsky.denik.cz/zpravy_region/pod-vysokymi-pecem i-dolnich-vitkovic-zaparkovala-tramvaj-bude-z-ni-kavarna-20190506 .html
Středa, 08. května 2019 - 11:56:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1409
Registrován: 2-2017
Od 19. dubna jezdí o víkendu nebo svátku na kurzech 8/3 a 8/5 soupravy Varií. Do té doby tam jezdily Stadlery. To je nějaká novinka ve VJŘ, nebo jak to mám chápat?
Elektrobusy SOR - to nejlepší v Ostravě [ok]


VYPRAVENOST OSTRAVA
1353+1321
Středa, 08. května 2019 - 15:31:38  
Neregistrovaný host
Ve VJŘ od 22/4 jsme tam napsane...[andel]
Středa, 08. května 2019 - 19:04:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5417
Registrován: 11-2007
Dnešní ťuknutí d-11 1360 s motorkářem který nedal přednost a mírné zdržení

Viník byl motorkář, který nedal přednost. Chci se zeptat, jestli po něm bude vymáháno zpoždění všech vozů na trase ( cca 20 min. )? Je na to nějaký "ceník" ?


(Příspěvek byl editován uživatelem pavluscha.)
T3
Středa, 08. května 2019 - 19:45:37  
Neregistrovaný host
T3G 1039 v areálu Dolní oblast Vítkovice

Kočkopes
Středa, 08. května 2019 - 20:24:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 830
Registrován: 10-2017
Pavlsucha:
Jenom ho to "odřelo", nebo skončil pod tramvají?
Středa, 08. května 2019 - 20:53:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7999
Registrován: 2-2006
Pavluscha:
"Chci se zeptat, jestli po něm bude vymáháno zpoždění všech vozů na trase ( cca 20 min. )? Je na to nějaký "ceník" ? "
Nevím jak v Ově, ale v Praze se nic takového po pojišťovně viníka nevymáhá.
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...

Informace uvedené v příspěvku pocházejí výhradně z veřejných zdrojů a mohou, ale nemusí vyjadřovat názor autora příspěvku.
Středa, 08. května 2019 - 21:16:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5418
Registrován: 11-2007
Kočkopes :
Jen to lízlo jeho stroj. Jel si ho zrovna nechat posvětit farářem Zábřežského kostela. Jemu ani spolujezdkyni se nic nestalo a nikdo z cestujících nebyl zraněn. Takže až na to zdržení a poškrábanou motorku se nic nestalo.
Středa, 08. května 2019 - 22:30:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1411
Registrován: 2-2017
1353+1321:
"Ve VJŘ od 22/4 jsme tam napsane...[andel]"
Osmičkou jezdí dost lidí, tak je asi správné, že tam pojedou kapacitnější soupravy, i když to jsou šílené plečky, které nesnáším.

Další dotaz mám k lince 5. Naposledy tam jel Stadler v neděli 14. dubna. Od té doby tam na celodenkách jezdí Varia LF2, příp. občas Trio. To je taky nějaká změna, která se ke mně nedostala, že už tam nemají jezdit Stadlery?
Elektrobusy SOR - to nejlepší v Ostravě [ok]


VYPRAVENOST OSTRAVA
xyzž
Středa, 08. května 2019 - 22:38:40  
Neregistrovaný host
Stadlery nesmí na 5...a tudíž i proto jsou na těch 8.dvojcata,protože ráno zajíždějí na 5.
Středa, 08. května 2019 - 22:49:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1412
Registrován: 2-2017
Proč tam nesmí? Vždyť tam normálně 5,5 měsíců jezdily.
Elektrobusy SOR - to nejlepší v Ostravě [ok]


VYPRAVENOST OSTRAVA
geront
Středa, 08. května 2019 - 23:04:27  
Neregistrovaný host
pro T3: zdá se mi to, anebo jsou opravdu ta okna poškrábaná? má to být svědectví doby?[blush]
Tou původní tramvají jsem jezdil vždycky z tanečních. jezdila na dvojce, v zimě to bylo moc bezva, když sedadla pěkně hřála do[zadnice]
T3
Čtvrtek, 09. května 2019 - 09:22:02  
Neregistrovaný host
geront:
"pro T3: zdá se mi to, anebo jsou opravdu ta okna poškrábaná? má to být svědectví doby?[blush]
Tou původní tramvají jsem jezdil vždycky z tanečních. jezdila na dvojce, v zimě to bylo moc bezva, když sedadla pěkně hřála do[zadnice]

Klasika s těmi oknami.
U ostatních vozidel v provozu jsou na sklech vně vozu nalepeny fólie které mají takovému vandalství zabránit ."
xyzž
Čtvrtek, 09. května 2019 - 09:52:34  
Neregistrovaný host
Po stadlerech zůstávali zablokované úseky a byl pořád naký problém se zabzař.neni na takové vozy stavene
Čtvrtek, 09. května 2019 - 17:46:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 47
Registrován: 12-2018
Upřímně, ta trať do Zátiší je v opravdu katastrofickém stavu. Vzhledem k tomu, že trať se tam naposledy opravovala před 35 lety, když tam přestaly jezdit dvounápravové vozy. Jenže ani ty koleje už tehdy nebyly nové, bo třeba na smyčce jsou použité kolejnice od "Edisona". Jelikož veškeré úpravy trati sestávají z odstraňování popadaných stromů z drážního tělesa a zvedání na zem spadlých drátů, nelze se ani divit. Ale ono to nelze ani nikomu zazlívat. Například, v meziúseku "Poruba koupaliště" a "Vřesina", kde je výhybna, jsou kolejnice z důvodu pokřivení rovnou v mnoha různých rozchodech (asi po těch nehodách). A přesně v tomto místě se ke trati nedostane pomalu ani tank. Takže tam se to bude opravovat paradoxně asi jako poslední, až bude hrozit, že by to někoho doopravdy znovu zabilo. A když se v roce 2013 přišlo s nápadem, že by na trati mohlo jezdit občas i něco bezbariérového, nikoho nenapadlo nic lepšího, než tam posílat Tria, čímž se tomu zasadila koruna. Ty tam jezdily ve společnosti všelijakých derivací Téček a od roku 2014 spolu s 1403 na 5/1 až do let 2017/18. Jenže ani ta 1403 není žádná výhra, bo pokud se nepletu, je novostavbou, což (paradoxně) znamená, že ničí koleje mnohem víc než jakékoli jiné antiTéčko (proč si tu tak přezdívám je story na jindy). No a do tohoto bídného stavu přišel 1. listopadu loňského roku 1705. Na začátku měl dětské nemoci jako ostatní. Časem jako u ostatních přestaly, jenže, on začal bejt problém v něčem jiném. Zatáčky na trati, které ze začátku zvládal dejme tomu bez nadávání, začal proskřípávat čím dál tím víc a i to charakteristické tdm tdm bylo čím dál zvučnější. Posléze asi někoho konečně přestalo bavit nečinně přihlížet na devastaci interiéru tradičními cestujícími, kteří měli společnou cestu. A tak se pravděpodobně se zhodnocením technického stavu vozu po pěti měsících provozu (poslední týdny tam posílali jiné nOVY) přišlo s definitivním zákazem. Dnes tam jezdí 1401 a 1403, rozdíl mezi nimi asi jako mezi nebem a zemí... Toť moje teorie. Oprava trati (jestli bude) nebude brzo, bo trať je silně v mínusu (každých šest týdnů v sobotu tam cosi vylepšují...) Cestujících také není mnoho, ona se totiž pořád snižuje rychlost trati, zatímco neúměrně tomu se zvyšuje cestovní rychlost individuální automobilové dopravy. ALE, na druhou stranu, znám spoustu lidí, kteří jezdí na Vřesinskou autem a dál pokračují MHD, ono by se tam možná vyplatilo i nějaké P+R, kdyby bylo kde.
[smrt][tramvaj][smrt]
Čtvrtek, 09. května 2019 - 20:10:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 321
Registrován: 7-2014
1403: Zákaz Stadlerů na 5 nemá nic společného s technickým stavem vozu...viz výše xyzž...A s tím počtem cestujících...svezte se někdy spojem v 6:59 ze Zátiší...



(Příspěvek byl editován uživatelem TommyX.)
Čtvrtek, 09. května 2019 - 20:42:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 48
Registrován: 12-2018
TommyX: co se technického stavu týče, jak jsem psal, to byla jen má teorie a postřehy z provozu. Nemám moc přístup k jiným informacím.
Spojem 6:59 ze Zátiší a odpoledne kurzem 5/1 nebo 5/2, na kterých se vyskytovaly nOVY, jezdím téměř denně. A ten ranní díl 5/403 je relativně plný jen proto, že tím jezdí malé děti do školy v Ově. Zbytek je vesměs prázdný, i ten odpolední díl, to by uvezlo 1,5 T. Jediným opravdu smysluplným a vytíženým odpoledním spojem je v 14:20 z Vřesinské, tedy 5/2 s 1401.
Zkrátka pětkou dnes jezdí jen děti do školy a senioři k fakultce a do Třebovic. A to je málo, protože by to svezl i BUS, proč se to tedy snažit nějakým způsobem udržovat v provozu. Dopadneme jak ti v Lodži, viz čs. dopravák 1/2019...Opravit na minimálně 65 km/h nebo zrušit.
Pátek, 10. května 2019 - 00:44:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 162
Registrován: 7-2017
No zrovna předevčírem jsem jel spojem 16:56 z Vřesinské a 18:11 z Horní Lhoty a ani jeden z nich mi nepřišel vyloženě na sólo. Pravda, ten první spoj byl relativně zaplněný po Vřesinu, pak většina lidí vystoupila na Dolní Lhotě, do Zátiší jel jeden člověk. Ale ten spoj s 1403 v těch 18:11 z HL byl opravdu zaplněný minimálně po sedačky, vzhledem k několika chybějícím místům kvůli kolům hodně lidí i stálo. Ale pravda, nemůžu soudit objektivně, to bych tam musel jet každým spojem a každý den. Jen si ještě matně vzpomínám na léto, hezky sluníčko a dost zaplněnou K2G 805, kde tak polovina tramvaje vystoupila u koupáku. To je jeden z těch nejhlavnějších živitelů "pětky".

Každopádně ať už je trať v jakémkoli stavu, pokud jsou lidi do toho schopni nacpat prachy (myšleno nějaké placení jako v LBC-JnN) tak si myslím, že trať by se měla zachovat a opravit, je-li to vyloženě nutné. Až skončí metrová jednokolejka mezi Libercem a Jabloncem, a stane se z ní už komplet dvoukolejná trať s normálním rozchodem, tak naše "5" bude jediná jednokolejka v ČR, kde jezdí v běžném provozu tramvaj. (Nemusíte mi říkat, vím, že to je jen šotoušské brečení, ale uznejte, že by to opravdu byla škoda)
Poskok
Pátek, 10. května 2019 - 05:27:18  
Neregistrovaný host
LBC-JnN nebyla planovana a ani nebude dvojkolejna v cele trase, jelikoz protorove podminky to neumoznuji.

Jinak na trat do Zatisi jsem taky zvedav... Misto 60 se tam uz muze jezdit docela dlouho 50, aby se "trat nenicila", tak abychom se nahodou nedostali na 40...
Pritom ono by stacilo na docela velke casti treba jenom podbit koleje
Pátek, 10. května 2019 - 06:30:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 49
Registrován: 12-2018
Poskok: Přesně tak. (Ale s tím Libercem bych si nebyl tak jistý) Ale mezi zmiňovanou "Porubou koupališťem" a "Vřesinou" už to je na 40 (pod mostem tuším 20) Jízdní doba celé dráhy je o pět minut delší než v devadesátkách po dokončení rekonstrukce. To je moc. Ale samozřejmě souhlasím s Jamnikem, já ji rozhodně likvidovat nechci, ale místy to popírá zdravý rozum. Ono je docela pech, že z toho labyrintu příměstských tratí zbyla jen a zrovna "5", ačkoliv vede krásným údolím kolem největšího koupaliště a kdoví co ještě.

PS: nikdy nezačal nový měsíc, aby nám tam aspoň jednou na ranní 5/403 nejelo SU12 a nějak to odvezlo.
....
Pátek, 10. května 2019 - 09:40:43  
Neregistrovaný host
Zkrátka pětkou dnes jezdí jen děti do školy a senioři
kdyby platili jako ostatni slusny lii, tak by nejezdili a dali pokoj

naše "5" bude jediná jednokolejka v ČR..
a v cem je to vyhoda?

ono by stacilo na docela velke casti treba jenom podbit koleje
a nenu lepsi setrit na patrovy autobus do zoo?
Kočkopes
Pátek, 10. května 2019 - 14:39:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 831
Registrován: 10-2017
Mě ta 5 připadá spíš jako výletní linka (asi se moc nevyplatí investovat do tratě, kde jezdí jen výletní linky), na kterou by v PD stačila jedna trhačka + nějaká odpolední (cca 12:30 - 22:30) pro zajištění nějaké základní obsluhy. O víkendech a prázdninách (hlavně během letní sezóny) klidně i dvojčata a celodenně 2 kurzy , protože na koupaliště i za turistikou (spíš teda na procházku) jezdí relativně dost lidí.

Kdyby zas měl někdo (ppkk nebudu jmenovat) blbé kecy, že "Kočkopes je na všechno expert, všude byl a všechno zná", tak upozorňuju, že se jedná o můj vlastní subjektivní názor.
geront
Pátek, 10. května 2019 - 15:25:00  
Neregistrovaný host
ot:
pěkně prosím, ti co dští oheň a síru na seniory si myslí, že nikdy senioři nebudou? a nikdy nebyli dětmi anebo neměli děti? za všechny problémy ostravskí dooravy mohou děti a senioři?
nechci žádnou odpověď a omlouvám se za text mimo téma rozvoje ostravské dopravy
Nové výstaviště
Pátek, 10. května 2019 - 16:10:57  
Neregistrovaný host
Napadla mě taková myšlenka ohledně přesunu smyčky Výstaviště. V místě původního Německého domu je místa příliš. Město s tím stále nic nedělá (aspoň, že dali pryč skleněné reklamní výplně, kde se už i pár lidí zranilo)... Určitě se tam smyčka vlezla...
Pátek, 10. května 2019 - 17:20:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 113
Registrován: 12-2017
Nové výstaviště:
"Napadla mě taková myšlenka ohledně přesunu smyčky Výstaviště. V místě původního Německého domu je místa příliš. Město s tím stále nic nedělá (aspoň, že dali pryč skleněné reklamní výplně, kde se už i pár lidí zranilo)... Určitě se tam smyčka vlezla..."

Předpokládám, že se jedná o sarkasmus/ironii. Je tomu tak?
Renault Citybus
Pátek, 10. května 2019 - 19:58:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 50
Registrován: 12-2018
Nové výstaviště: konečně to koupil i s Textilií nový developer, který chce nejstarší a památkově chráněnou část vyjmout z ochrany a zbořit...a zbytek přetvořit na jakési komerční prostory. Radnice MoaP to podporuje, tak uvidíme, kolik desetiletí se to povleče tentokrát. Ale smyčka se tam NEVLEZE, a postavit ji tam je podobná HOVADINA jako objednání opci 39T...
Pátek, 10. května 2019 - 21:08:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 322
Registrován: 7-2014
Víte, ony ty odpolední spoje na 5 nejsou tak vytížené jako ráno nejen protože je odpolední špička plošší a časově delší, ale hlavně protože se zde mezi půl třetí a půl pátou prohání o polovinu vyšší kapacita než ráno (3,5T/hod ráno vs 5T/hod odpoledne).

20 pod mostem mezi Vřesinou a koupalištěm (a 30 z opačné strany) visí kvůli nechráněnému přejezdu hned za mostem, rychlosti vycházejí z ČSN (takže s tím nehnete) a nijak nesouvisí s technickým stavem trati....
Neděle, 12. května 2019 - 08:10:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10318
Registrován: 12-2009
Minule jsem natrefil na Štádlera, kterému začínala řvát převodovka podobně, jako kdysi řvaly v trolejbusech např.9Tr.
Dost brzo na to, jak dlouho jezdí.
K tomu řvoucí převodovky schodů na Svinovských mostech...
Poskok
Neděle, 12. května 2019 - 17:19:09  
Neregistrovaný host
Na FB ČS-Dopraváka se objevila zajímavá fotka Varia 1313 pořízená v roce 2010, tedy po 5 letech provozu. Takto vyhnilý rám jsem snad v životě neviděl... Zajímavé je také porovnání fota s Astrou ze stejného roku.
https://www.facebook.com/csdopravak/photos/p.3257105394315689/325 7105394315689/?type=3&theater
Úterý, 14. května 2019 - 15:12:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 51
Registrován: 12-2018
Opět využiju situace a vrátím se k LF. Není to dávno, co se velkolepě mluvilo o nových LCD pro LF, některá SU/ST apod. A ono pořád nic, ani ta pitomá 1332. Ví někdo, kde to vázne? Jasně Variím to ani trochu nepomůže, ale třeba SU by to seklo. Jestli to budou mít Tx, budiž, kačeny by to potřebovaly. Ale za mě, ten kdo to dá do Aster a trií je vůl. Tři obrazovky do jednoho prodělečného malýho vozu , kde na tu přední uvidí 5% cestujících bo uchycení madel...
Podobně se tvrdilo o letošním jaru, kolik trávy v kolejích a info panelů na zastávkách... a to jsou fajne věci.