Diskuse » Archiv 2019 » Železnice » Slovensko » Archiv diskuse Slovensko do 08. 08. 2019 předcházející | další

Archiv diskuse Slovensko do 08. 08. 2019

dolů
   autor příspěvek
Vagonet
Pátek, 12. července 2019 - 10:03:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 266
Registrován: 7-2017
Slatina, zastávka a nákladisko, ani tady nic nestaví.


Pátek, 12. července 2019 - 16:14:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8
Registrován: 5-2019
Jsou někde dostupné návrhy na CP 2019/2020 pro TEŽ? Nikde jsem je nenašel.
Pátek, 12. července 2019 - 23:13:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1328
Registrován: 1-2013
Jarda 24: taky jsem je hledal, ale marně. Na stránkách Prešovského kraje jsem se dozvěděl všechno možné, i jaké mají zastoupení v Bruseli, ale návrhy CP 2019/2020 pro TEŽ jsem nikde nenašel.
Vagonet
Sobota, 13. července 2019 - 09:16:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 267
Registrován: 7-2017
Tupá.




A to je vše mezi Zvolenem a Šahy.
Sobota, 13. července 2019 - 16:30:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1243
Registrován: 3-2011
Dobrý skanzen a dobre zdokumentované.[ok]
E pericoloso sporgersi - Nicht hinauslehnen - Не высовываться - Ne pas se pencher au dehors

Sobota, 13. července 2019 - 22:13:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6962
Registrován: 12-2011
Včera jsem projel Velké Kapušany alias Nagykapos. Díky tomu, že tam byla také mnoho let zastavená osobní doprava, tak trať je krásně zakonzervovaná a člověk se hned přenese někde do pure devadesátých let. Jen je potřeba si 812 představit jako 810.
"Je to vaše zadnice?" otázal se a ukázal fotografii Zdeničce.
"Je," řekla a usmála se.
"Kdo vám tam natiskl ta staniční razítka?" ptal se rada Zednicek.
"Pan výpravčí Hubička"


Mé fotky na K-reportu odkaz
Neděle, 14. července 2019 - 07:59:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 66
Registrován: 6-2019
Kdepak pane Docente IP, je nutné si představit vám dobře známou jednotku, hektora na posunu a samozřejmě ne Kapušany, ale Maťovce, kde většina (všechny?) spojů končila. Odkočili jsme si tam cestou do Taškentu (to by se mmch. Doc. Vantju líbilo - K. Vary - Taškent a tři lůžkové spoje, jen sekce KE - Maťovce - Čop byla v Os).

احمد شاه مسعود
Neděle, 14. července 2019 - 08:09:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 61
Registrován: 12-2018
Lokomotiva na posunu samozřejmě není hektor, ale ŤAPKA.
Pondělí, 15. července 2019 - 09:15:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 650
Registrován: 9-2008
Lokomotiva na posunu samozřejmě není hektor, ale ŤAPKA.
Ani jedno ani druhe, na vychode jednoznacne - traktor
Pondělí, 15. července 2019 - 16:54:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4621
Registrován: 4-2003
kfk:
"jedna sa o miestneho pablba, co bohuzial nemozte vediet, asi 4 rocneho rusnovodica, tych odhadovanych 30r. nema ani zdaleka.. bohuzial je to chyba systemu, ktorych bude zrejme cim dalej viac. Ma aj normalnych kolegov ci uz starsich alebo mladsich.
Za nich: prepacte."
Díky za objasňující informace. Omlouvat se netřeba, holt i to patří k životu a mě se událost nikterak nedotkla.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Úterý, 16. července 2019 - 00:53:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4042
Registrován: 9-2007
460 v Maťovcích, napsal bych něco o hanbatých obrázcích, ale asi bych nebyl správně pochopen. [biggrin] Z Maťovců do Čopu jste jel jak, prosím? Lůžko Kyjev – Taškent je teda brutálně šoto (snad i větší, jak Dněpropetrovsk - Vladivostok), nicméně naštěstí jezdí ještě stále podobný zajímavý rychlík, Kyjev/Dnipro – Baku, přičemž vzhledem k prodloužení z původního Charkova do Kyjeva a doplnění přímých vozů do Dnipra nevypadá, že by měl být zrušen.

Jinak tou 460 jste mě inspiroval k naplánování šotojízdy. [proud] Teď na to ještě asi nejsem dost vyzrálý a určitě by bylo moudřejší si podobnou akci na dráze nacvičit u nás, nicméně taková projížďka spojek okolo Košic ve 460 v trase Košice - Haniska - Lastovce - Michaľany - Maťovce - odb. Hatalov - Košice by snad i těch 50 šotošů nalákat mohla a pak by se třeba i zaplatila...

Jinak teda musím se pochlubit, už jsem stihl jednu šotojízdu spolupořádat, jen to ale nebyl vlak. [proud]

EDIT: Když už jsem teda v té slovenské diskuzi, tak něco slovenského. [happy]



Málem bych to už i některým těm bystřejším diskutérům věřil, že když někde přes čáru vozil před 15 lety vlak vzduch a byl tedy zrušen, tak je už jen úvaha nad jeho obnovením zcela mimo realitu... o to víc jsem se pak alespoň divil, když byl vlak z Medzilaborců do Sanoku ze tří čtvrtin plný a z Muszyny do Popradu plný zcela (a od Staré Ľubovně dál se stálo).

(Příspěvek byl editován uživatelem Vantju.)
Úterý, 16. července 2019 - 21:12:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6966
Registrován: 12-2011
https://www.noviny.sk/krimi/456078-nehoda-na-trati-vodicka-aj-nap riek-svetelnej-signalizacii-vosla-na-kolajnice

Vlak do Krupiny vezl celé 4 cestující.
"Je to vaše zadnice?" otázal se a ukázal fotografii Zdeničce.
"Je," řekla a usmála se.
"Kdo vám tam natiskl ta staniční razítka?" ptal se rada Zednicek.
"Pan výpravčí Hubička"


Mé fotky na K-reportu odkaz
Středa, 17. července 2019 - 10:24:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 74
Registrován: 6-2019
Z Maťovců do Čopu jste jel jak, prosím?
Osobáky.
Lůžko Kyjev – Taškent je teda brutálně šoto (snad i větší, jak Dněpropetrovsk - Vladivostok)
Oprava: Bylo to na více spojů: R421 Excelsior do Košic, noční R Čop - Lvov, den a noc R Lvov - Rostov, další do Volgogradu, noční skok do Astrachaně, další noční skok do Atyrau, Os do Novyj Useň, na kamazu přes poušť do Turkmenistánu, noční R Turkmenbaši - Ašchabad - Mery, busy a stop do Urgenče (Chiva, trolejbusy), noční R přes Samarkand do Kitabu, stopem do Samarkandu (trolejbusy), R do Taškentu a tam pár dní.
Zpět R Taškent - Ufa, další R Ufa - Uljanovsk - Nižnyj Novgorod - Zlatý kolo - Moskva - Gomel - Kijev - Sarny - Antonivka - Zarečnoje - Antonivka - Lvov - Čop - Záhony - Bp - Praha.
Takže rozhodně ne na tři spoje, to jsem napsal nepřesně, to byl jiný výlet, nicméně bylo to na jednu jízdenku vydanou GŘ ČD :-)

Btw. jak vypadá spojka mimo Plaveč?
احمد شاه مسعود
Středa, 17. července 2019 - 12:03:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1418
Registrován: 11-2005
Ahmad_Šáh_Masúd:
"Z Maťovců do Čopu jste jel jak, prosím?
Osobáky. "

Vantju otázka zjevně mířila jinam (a mě by zajímalo to samé): kudy? Bylo to zpět přes Michaľany, nebo nějak přes čáru do Užhorod-2 ?
Středa, 17. července 2019 - 17:38:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 75
Registrován: 6-2019
Samozřejmě zpět. Jak už jsem zde psal, tak s největším pravděpodobností od devadesátých let zatím projel durch osobní vlak jen jeden a to z Užhorodu do VSŽ a to jedna plackarta narvaná šotouši. O ničem jiném nevím.
احمد شاه مسعود
Bdlm
Středa, 17. července 2019 - 18:16:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1757
Registrován: 3-2007
Z Maťovců vede normální rozchod na čáru pak už je vše až do Čopu vytrháno.
Mladějov
Pátek, 19. července 2019 - 09:24:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13981
Registrován: 3-2007
Vantju:
" o to víc jsem se pak alespoň divil, když byl vlak z Medzilaborců do Sanoku ze tří čtvrtin plný a z Muszyny do Popradu plný zcela (a od Staré Ľubovně dál se stálo).

"

Ano, správný šotouš posuzuje potřebu někam zavádět nové a další vlaky z jejich obsazenosti :
1) V sobotu dopoledne, kdy jezdí na výlety
2) O prázdninách (dtto)
3) O vícedenních volnech a svátcích
4) Měsíce jako říjen, listopad, prosinec, leden, únor, březen a duben ignoruje [wink]
Mladějov
Pátek, 19. července 2019 - 09:27:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13982
Registrován: 3-2007
BDlm: Tak tak, ovšem vjezdové návěstidlo normálního rozchodu pár metrů za státní hranicí pořád stojí, byť v křoví.
Pátek, 19. července 2019 - 09:56:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12779
Registrován: 5-2004
No když motorák výchozí v červnovou středu v poledne ze Staré Lubovně směr Poprad veze už z tý Lubovně dobře 50 ks tak se vkrádá myšlenka že by to ani z toho Plavče asi prázdný nejelo.

Mch kdysi se tu psalo jak není důvod jezdit z Náchoda do Kudowy protože kdo jede na nákup pojede autem. Bus tam jezdí plnej víc než solidně (a víc než v kdejaký vnitro regionálce).

Dtto Jakuszyce kde taky léta nejezdilo nic než 1 pár Jablonec - JG a ejhle - vlaky tam jezděj solidně plný (ono už předtím nebvylo výjimkou 20 Poláků jdoucích pěšky z/do Harrachova od polskýho busu, to ale "není odtud vidět").


Medzilaborce - na slovenský straně je turisticky sic celkem mrtvo (zaplaťpámbu za to...) leč na polský je sakra živo a to i "při trati" (Komancza, Zagorz). Podobně pak i kolem Muszyny - tam je totiž na polský straně rekreační a lázeňskej dá se říct megaareál který strčí do kapsy i Marjánky s Kynžvartem dohromady co do návštěvnosti. Takže obsazený vlaky resp. jakýkoli spoje přes hranice (v tom kraji prakticky VHD přes čáru neexistuje) jsou překvápko jen pro toho kdo kouká do mapy. I taková Szczawnica u Dunajce je co do turistiky nejmíň na úrovni Špindlu.
Mladějov
Pátek, 19. července 2019 - 10:21:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13983
Registrován: 3-2007
Hele, klidně to zkrať - prostě ty vidíš potřebu vlaků všude, kam vytáhneš paty, já jen někde [lol]
Jakušice jsem ti nikdy nezpochybňoval, ale by mne zajímalo, kolik jede lidí do Krupiny třeba (intelpetr - čtyři), nebo do tý Mučiny v úterý v říjnu, to je furt to posuzování v sezoně, viz výše.

Jinak by mne momentálně spíš zajímala historie a využití těch zbylých normálněrozchodných tratí na Podkarpatské Rusi po 1945, to je, řekl bych, z hlediska historiků pole neorané.

Doporučil by mi někdo nějakou literaturu, nějaký odkaz, nebo tady něco (i delšího) napsal ? Poukázal na nějaké místní zajímavosti ?
Nějak mne to láká prozkoumat (a navštívit s tímto cílem).

Konkrétně Čop/Čierná/Užgorod/Mukačevo/Djakovo, vč. elektrizace a vozby.

Děkuji mnohokrát.

(Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.)
Mladějov
Pátek, 19. července 2019 - 11:12:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13985
Registrován: 3-2007
A raději do správné rubriky (ž. bývalého SSSR).
Pátek, 19. července 2019 - 12:06:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12780
Registrován: 5-2004
"nebo do tý Mučiny v úterý v říjnu"

No to nejspíš nikdo když to jezdí sone a mám dojem že jen nějak do toho října...
Pezos
Pátek, 19. července 2019 - 16:16:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1408
Registrován: 4-2014
Krásno nad Kysucou, bez komentáře.
Pátek, 19. července 2019 - 20:21:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1337
Registrován: 1-2013
Mladějov: ovšem vjezdové návěstidlo normálního rozchodu pár metrů za státní hranicí pořád stojí, byť v křoví.
Začínám věřit na přenos myšlenek, protože právě jsem se chtěl zeptat, zda dosud existuje vjezdové návěstidlo pro kolej normálního rozchodu.

historie a využití těch zbylých normálněrozchodných tratí na Podkarpatské Rusi po 1945, to je, řekl bych, z hlediska historiků pole neorané.
Doporučil by mi někdo nějakou literaturu, nějaký odkaz,

Taky jsem se po něčem takovém pídil, leč marně; krátké zprávy jsou víceméně útržkovité, vzájemně nesouvisící a nedá se z nich zdaleka sestavit v podstatě bohužel nic (tím nechci tvrdit, že něco takového neexistuje, ale alespoň pro mne je to v tuto chvíli neznámé).
Sobota, 20. července 2019 - 06:13:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1833
Registrován: 1-2009
Pezos: keď manažeri i býv.šéfovia ŽSR rozkradli,čo sa dalo...Myslím,že to bol p.Hlinka,ktorý len tak mal v turistickom batohu milióny...niekde u Štrby na pumpe[kladivo][ko]

ŽSR-BBR alias Bad Balkan railways[proud]
Sobota, 20. července 2019 - 06:51:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2201
Registrován: 12-2007
keď manažeri i býv.šéfovia ŽSR rozkradli,čo sa dalo...
Keby to aspoň robili kvalifikovane. Ale oni dokážu prehajdákať aj to minimum, čo im ostane...

Napr. za týchto 326 400 eurochechtákov (https://www.crz.gov.sk/index.php?ID=4112722&l=sk) keby kúpili túto jedinú srdcovku s tým, že 300 000 pojde niekomu do batohu, tak by to bolo omnoho užitočnejšie ako stohy počmáraného papiera, ktoré na milión percent skončia niekde v skrini a potom v zbere...
Pezos
Sobota, 20. července 2019 - 08:04:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1409
Registrován: 4-2014
Přilepy:
"ŽSR-BBR alias Bad Balkan railways[proud]"
Myslím, že není třeba vymýšlet novou zkratku. Při pohledu na stav tratí je víceméně jasné, jak rozvinout ŽSR: Železnice v stave rozkladu [uhoh]
Sobota, 20. července 2019 - 16:38:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 188
Registrován: 12-2017
Zase bych to neviděl tak katastroficky černě. Holt na Slovensku jsou tam, kde česká železnice byla před 15-20 lety. Stačí si vzpomenout na průšvihy koridorizace v druhé polovině devadesátek, Poříčany přes který se jezdilo kolik 30 nebo 50? Totálně rozmlácenou hlavní trať z Úval (včetně) do Běchovic, kde panťáky předjížděly EC bo na nultý byla 50, a pak byla 50 všude a bylo po předjíždění. V roce 2007 pendolino vylítlo z kolejí hned za zastávkou P.Kyje jak byl ten svršek v "cajku"... a zrovna jednotka, která byla po soustruhu, jo tomu se říká pešek...
Sobota, 20. července 2019 - 18:20:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 473
Registrován: 7-2017
Nepovedal by som to tak, na Slovensku nie su problémom iba peniaze, ale pochybujem, ze na MinDop sedí dosť odborne zdatných ľudí, ktorí by dokázali našu železnicu posunúť do 21.storocia.
Sobota, 20. července 2019 - 22:13:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2202
Registrován: 12-2007
Holt na Slovensku jsou tam, kde česká železnice byla před 15-20 lety.
Sú na tom omnoho horšie, pretože tých 15-20 rokov systematickej devastácie železnice navrch...

odborne zdatných ľudí
Koľko ich vobec na SVK je?

Ja by som sa vobec nečudoval, keby o 10 rokov bola železničná sieť ŽSR redukovaná o cca 50%.
Ale podobne som zvedavý, ako sa s nedostatkom kapacít vysporiada SŽDC.
Bo iba prachy nestačia...
Neděle, 21. července 2019 - 13:17:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 461
Registrován: 1-2013
Ahoj, plánuji si udělat výlet na Slovensko. Chtěl bych se zeptat místních na nákladní dopravu [jidlo]
1) Jde mi o Mn vlaky na Rajec.
2) Dále by mě zajímal "Ekocell express".
3) A pak Mn 82160/82161.
4) A dále ještě Mn 86561/86560.
Budu rád za všechny možné informace, jako jsou časové odjezdy +/- a dny v týdnu, kdy se jezdí [vypravci]
Nákladní doprava [jidlo] [fotic]
Neděle, 21. července 2019 - 15:48:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1340
Registrován: 1-2013
Kůčis:když nefunguje odkaz na pomůcky GVD ŽSR, tak se to dá (sice dost zdlouhavě) zjistit takto:
na tomto odkazu

http://fvc.sk/

jsou dole vlevo Dokumenty pre vlakové čaty. Po rozkliknutí jsou na posledním řádku platné sešitové JŘ - ZCP komplet. A protože tam jsou ty SJŘ všechny v kuse a ne rozdělené podle tratí (celý soubor má 4146 stránek), tak nezbývá než hledat a hledat... Je to časově zdlouhavé, např. 86561/86560 Lisková - Podbiel jsou ve dvou SJŘ. Bohužel tam nikde není ani seznam tratí podle čísel SJŘ nebo listů GVD, ale v tuto chvíli o žádných jiných volně dostupných pomůckách GVD nevím. Snad aspoň toto pomůže.
Pondělí, 22. července 2019 - 06:41:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2204
Registrován: 12-2007
Čísla tratí sa dajú zistiť tu:
https://www.zsr.sk/dopravcovia/infrastruktura/tabulky-tratovych-p omerov/
(pre zmenu, dajú sa niekde pozrieť TTP SŽDC?)



Mn 82160/1 hľadať na ktorej trati?
Pondělí, 22. července 2019 - 07:03:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2205
Registrován: 12-2007
Žilina - Rajec, možem poslúžiť iba poznatkami z občasných pozorovaní, takže ak niekto znalý doplní, budem jedine rád.
V zásade sa jazdí podľa toho, koľko je záťaže, nie podľa toho, aké dni sú uvedené v ZCP.
Cez víkend iba výnimočne, ale už som sobotný Mn "vymákol".
Ak idú oba Mn, tak 86540 vezie záťaž pre Bytčicu a Rajec, 86542 pre L.Lúčku a Rajec.
Občas je drevo aj v Konskej, ktorý z nich ho berie neviem.
Chytil som už aj deň, kedy išiel iba jeden Mn, aj to z LL do Rajca samotný čmeliak…

V Bytčici má na vlečke Ferona vlastnú 740 a s ňou si jazdia pre záťaž od 86540 a privážajú záťaž pre 86541. V LL majú na vlečke tiež svoju 740, ale obsluhu vlečky robí Cargo.

Ekocel = neznáma. Tipujem, že jazdí podľa toho ako je treba. Vnemotechnická pomocka: ak Mn vytiahne ráno cibule z vlečky do stanice - pojde, ak nie, nepojde. Teoreticky (a vraj niekedy aj prakticky) može ísť z LL s náskokom.




(Příspěvek byl editován uživatelem tratovak.)
Pondělí, 22. července 2019 - 10:30:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 620
Registrován: 9-2010
Kůčis:
Provoz na Rajecké byl již vícekrát probírán v diskuzi o čmelácích. Z vlastního dlouhodobého pozorování lze říci následující:

1) první Mn 86540 jezdí víceméně každý pracovní den, přičemž obsluhuje všechny nácestné stanice Bytčica (vlečka Ferony), L.Lúčka (dřevo + návoz prázdných rajek na vlečku cementárny), Konská (dřevo), Rajec (dřevo, popř. břizolit). Jak již zmínil Traťovak, pokud jede Ekocell, vytáhne mu ložené cibule z vlečky v LL. Zpět obsluhuje jako Mn 86541 všechny nácestné stanice

2) druhý Mn 86542 jezdí pouze, nakládá-li se břizolit v Rajci. Samozřejmě pokud by měl první Mn zátěž nad normu, může druhý obsluhovat i mezilehlé stanice. Zpět zpravidla veze jako Mn 86543 ložené vozy z Rajce

3) vzhledem k omezené možnosti křižování s Os vlaky, jezdí oba Mn do Rajce víceméně podle SJŘ.

4) Ekocell jezdí v pracovní dny 1-3krát do týdne. Lokomotivy se z Prievidze do Horné Štubně navážejí na závěsu Pn 68320, dále pak Lv až do LL a odtud zpět jako 55721.

Další informace po mailu.
Pondělí, 22. července 2019 - 20:37:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2737
Registrován: 11-2006
Mark21: Informace máte dobré, ale vyhoďte si z hlavy ten nesmysl s brizolitem. V okolí Rajce se těží dolomit. Brizolit je hotová fasádní směs vápna, písku, slídy a cementu.
http://www.spdz.estranky.sk/- stránka věnovaná M131.1443 (a nejen jemu)
Pondělí, 22. července 2019 - 20:51:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6975
Registrován: 12-2011


Ještě když se vrátím k těm Kapušanom, tak chci kolegu F.K. uklidnit, že jeho projížděčství nenaruším, neb mi na Slovensku ještě zbývá těch pár kousků, kde nejsou šance k projetí (Komárom, Somoška, Bánréve, Satoraljaúhely, z vnitrostátních pak Velký Krtíš, Leopoldov - Sereď, Hronec nebo Spišská Belá).

Nemáte třeba z Krtiše nějakou fotku FOs?
"Je to vaše zadnice?" otázal se a ukázal fotografii Zdeničce.
"Je," řekla a usmála se.
"Kdo vám tam natiskl ta staniční razítka?" ptal se rada Zednicek.
"Pan výpravčí Hubička"


Mé fotky na K-reportu odkaz
Pondělí, 22. července 2019 - 23:42:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3541
Registrován: 9-2003
E499001: Tak. A bŘizolit není už vůbec nic.
NOBLE BRICKS
Úterý, 23. července 2019 - 00:38:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1342
Registrován: 1-2013
bŘizolit není už vůbec nic

Břizolit je lidový název brizolitu, protože se jako první začal vyrábět v Horní Bříze.

https://cs.wikipedia.org/wiki/Brizolit
Úterý, 23. července 2019 - 10:42:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3542
Registrován: 9-2003
No tak ono se to původně i jmenovalo Břizolit ale kvůli exportu se stalo brizolitem a břizolit už dneska považuji za zvrácenost typu konzertu.
NOBLE BRICKS
Úterý, 23. července 2019 - 11:25:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1079
Registrován: 9-2014
Intelpetr : V Komárne je šanca prejsť z Komárom do Komárna veľmi ľahká, taxíkom za 2 €, aj s kuframi, od jednej stanice po druhú. Dispečing 2 firiem je 50m od stanice.
Úterý, 23. července 2019 - 11:37:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3543
Registrován: 9-2003
Len či Intelpetr nemyslel skôr šotoprechádzanie vlakom. Každopádne Komárno - Komárom nie je neriešiteľné, nákladov tam jazdí dosť.
NOBLE BRICKS
Úterý, 23. července 2019 - 16:27:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 621
Registrován: 9-2010
Ano, samozřejmě dolomit. Ještě opravuji, že návoz 3x751 (Ekocell) z Prievidze do Horné Štubně je na Pn68321, Pn63820 jede opačným směrem.
Úterý, 23. července 2019 - 20:06:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6976
Registrován: 12-2011
Laminátka, hej.
"Je to vaše zadnice?" otázal se a ukázal fotografii Zdeničce.
"Je," řekla a usmála se.
"Kdo vám tam natiskl ta staniční razítka?" ptal se rada Zednicek.
"Pan výpravčí Hubička"


Mé fotky na K-reportu odkaz
Sobota, 27. července 2019 - 09:18:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 108
Registrován: 6-2019
24.8. jízdy s čoudou na vlečce v Bardejove:
https://www.vlaky.net/zeleznice/spravy/7346-Rozluckovy-parny-vlak -z-Kosic-i-Presova-do-historickeho-Bardejova/
احمد شاه مسعود
Neděle, 28. července 2019 - 16:57:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 462
Registrován: 1-2013
Všem moc děkuji za cenné informace [vypravci]
Snad bude přát počasí [kladivo]
Nákladní doprava [jidlo] [fotic]
Pondělí, 29. července 2019 - 17:20:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 697
Registrován: 6-2007
Kůčis:

Mn Žilina-Rajec jezdí po-pá, někdy i odpolední pár ,asi když je objednaná větší nakládka dolomitu.
Odjezd z L.Lúčky buď kolem 8:00 nebo v 9:30. Záleží asi kolik mají práce v Bytčici(Ferona,Kovošrot-mají vlastní lok) popř L.Lúčce ,nebo zda musí obsloužit po cestě nějaké nákladiště Porúbka nebo Konská (nakladáka dřeva). Jízda zpět z Rájce kolem poledne cca 11-13 hod.

Ekocell jezdí zhruba 3xtýdně, vějšinou 1,3,5,(není to ale pravidlo). Odjezd L.Lúčka 10-11hod, příjezd do Horné Štubně bývá kolem 12-13 hodiny. Úvrať a odjezd směr Nováky 14-15 hod.

Ty ostatní ti neporadím pač podle čísel nevím o co se jedná.




http://www.flickr.com/photos/32969935@N05/
Pondělí, 29. července 2019 - 17:34:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1848
Registrován: 4-2014
Obracím se na všechny znalce nákladní dopravy tratě Košice - Rožňava - Zvolen. Jak často a v jakých čsech se pohybují Mn v Žst. Rožňava a jezdí se taky s Mn vlaky na odbočnou trať do Dobšiné. Díky

(Příspěvek byl editován uživatelem Luboš_3.21.)
Pondělí, 29. července 2019 - 18:24:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 698
Registrován: 6-2007
Luboš 3.21: Od po-pá jezdí Mn Plešivec-Dobšiná, odjezd z Plešivce někdy kolem 4-5 ráno, příjezd do Dobšinej okolo 7 hod. Odjezd zpět cca 8-9 hod a Plešivec příjezd 12-13 hod. Pak ještě jezdí Mn Plešivec-Velká Ida, moc informací o něm nevím, jezdí snad taky po-pá, Odjezd Plešivec 5-6 ráno a příjezd Plešivec někdy okolo poledne.
http://www.flickr.com/photos/32969935@N05/
Pondělí, 29. července 2019 - 20:52:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1849
Registrován: 4-2014
Jakub helmich - Díky
Úterý, 30. července 2019 - 19:49:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 624
Registrován: 9-2010
Mn a Pn vlaky v okolí Plešivce, na kterých jezdí ř. 751 (752):

Do Veľké Idy jezdí Mn víceméně denně. Ráno vyjíždí kolem 6h, zpátky se vrací až někdy odpoledne. Do Lubeníka (Muráně) jezdí také denně. Ráno také kolem šesté a dopoledne se vrací zpět. Často vyjíždí také druhý Mn do Lubeníka kolem 2h odpoledne. Ten mívá někdy i postrk (popř. přípřež). Do Dobšiné jezdí Mn podle potřeby. Občas se může vyskytnout i ř. 751 na lokálce do Slavošovců. Zde jezdí jeden pár podle potřeby. Mimo to, jezdí ještě Mn z Plešivce do Lenártovců, kde přetahuje zátěž do maďarského Bánréve.

Dále celkem pravidelně jezdí ucelenka kotlů z Kapušan do Stožoku (2x751/752) kolem 2h odpoledne. 2-3x za týden jezdí odpoledne "šutr" z Turně do Slavce (3x751) a pak ještě jezdí ráno a večer nějaké směsky mezi Plešivcem a Košicemi. Ty ale nemám vysledované.

(Příspěvek byl editován uživatelem Mark21.)
Středa, 31. července 2019 - 19:24:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 754
Registrován: 1-2014
https://www.vlaky.net/zeleznice/spravy/7344-Fotopostrehy-z-korido ru-5/

Dostavba se zpozdila o 2 roky...
Prcekzlipy
Čtvrtek, 01. srpna 2019 - 11:15:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3817
Registrován: 11-2007
Luboš
Do Dobšiný se jezdí pravidelně. Vyjímečně iba Betliar.

Muráň už dlouho ne, jen Revúca. Ta taky celkem pravidelně,ale ne vždy.

Slavoš se 742 (občas 751) tak 1-2xtýdně, někdy jen Štítnik.
Čtvrtek, 01. srpna 2019 - 11:23:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1022
Registrován: 10-2012
Prosím vás, nemá někdo kontakt na depo TEŽ v Popradě? Nedaří se mi to nikde najít, pojedu do tater a rád bych se tam podíval, ale kontakt nikde, ŽSR a muzea si mě přehazují jak horkej brambor a nikdo mi nechce dát na ně telefon nebo email a nikde se mi to nedaří najít, díky za info.M.
www.modelytramvaji.cz můj web o modelech MHD ve velikosti HO, TT a N
Prcekzlipy
Čtvrtek, 01. srpna 2019 - 12:02:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3818
Registrován: 11-2007
Napiš mi mejl a pošlu ti kontakt [wink]
Čtvrtek, 01. srpna 2019 - 13:02:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1023
Registrován: 10-2012
Prcekzlipy: poslal jsem SZ s emailem.M.
www.modelytramvaji.cz můj web o modelech MHD ve velikosti HO, TT a N
Sobota, 03. srpna 2019 - 18:25:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1854
Registrován: 4-2014
Mark21, Prcekzlipy - díky.
Neděle, 04. srpna 2019 - 21:16:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2742
Registrován: 8-2008
754.010 Brusno 7.3.2009


Fotogalerie lokomotiv: http://krumpolc.rajce.idnes.cz/


Fotogalerie pohraničního opevnění z let 1936 - 1938: http://ropiky1938.rajce.idnes.cz/

..............................................................
Čtvrtek, 08. srpna 2019 - 08:36:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1615
Registrován: 5-2010
Jsem asi slepý pokud jde o web ŽSR, ale nějak nenacházím na ŽSR webu něco jako má SŽDC, nebo i něco podrobného jako tento souhrn map. To fakt z webu ŽSR nemohu zjistit nejvyšší traťové rychlosti, nadmořskou výšku, počty kolejí?
Osobní blog na iDNES.cz (někdy i s reportážemi o cestách)
Osobní vizitka
Připravovaný web o severním okolí Brna

Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian
Čtvrtek, 08. srpna 2019 - 10:06:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2207
Registrován: 12-2007
Toto by nestačilo?
https://aplikacie.zsr.sk/infomapainternet5/