Diskuse » Archiv 2019 » Železnice » Slovensko » Archiv diskuse Slovensko do 19. 06. 2019 předcházející | další

Archiv diskuse Slovensko do 19. 06. 2019

dolů
   autor příspěvek
Sobota, 08. června 2019 - 15:49:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6893
Registrován: 12-2011
Rozhodně s nějakým rozumným a hlavně systémovým jízdním řádem by Levočanka udělala větší službu než těch pár výstřelů na Šahy.
"Je to vaše zadnice?" otázal se a ukázal fotografii Zdeničce.
"Je," řekla a usmála se.
"Kdo vám tam natiskl ta staniční razítka?" ptal se rada Zednicek.
"Pan výpravčí Hubička"


Mé fotky na K-reportu odkaz
Sobota, 08. června 2019 - 15:50:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 105
Registrován: 1-2019
Zámčan:
"Tak dobre zrušme tie desiatky autobusov ktoré zoberú ludí rovno od brány až do centra a nahraďme vlakmi. Prečo lebo tam jazdia českí turisti viac ako do Krupiny....podľa toho sa meria v Cechách systémovosť?"

Na idioty z Kyjova nemá smysl reagovat. Jestliže místní ty vlaky chtějí a zvolí si politiky, kteří jim to zařídí, nikdo nemá právo cokoliv proti tomu namítat. Provoz na jakékoliv trati, stejně i jeho podoba, je čistě politické rozhodnutí.

Od 9.6. se na trati Zvolen - Šahy obnoví u některých vlaků zastávka Bzovská Lehôtka. Byl to požadavek starosty obce, který kvůli tomu jednal s ministrem Ersékem.
Sobota, 08. června 2019 - 17:49:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 454
Registrován: 1-2013
Ahoj všem. Měl by někdo nápad, kde sehnat jízdní řády pro nákladní vlaky na Slovensku ? Zkoušel jsem server GVD data a ten je [smrt].
Jedná se mi hlavně o vlak Nex 47168. Jestli stále platí, že se jezdí Po, St a Pa. Nebo je něco jinak. A hlavně čas odjezdu by mě zajímal [fotic]
Nákladní doprava [jidlo] [fotic]
Sobota, 08. června 2019 - 19:16:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 100
Registrován: 7-2017
intelpetr vlaky nemusia jazdiť len tam kde tvoria nosný systém dopravy...
Pozrite ste sa do mapy, videli by ste aké biele miesto vzniklo zrušením os dopravy....však sa pozrite a porovnajte hustotu žel. siete v Cechách a na Slovensku a podľa toho posudzujte...ak je raz na Honte jedna trať tak je dobre aby sa zachovala aby celý region nezostal v budúcnosti bez koľají.....ved aj teraz pri obnove hoci sa nič svetoborné neurobilo stálo to pekný balík peňazí.....
trať Zvolen - Šahy je spojovacia ,alternatíva k trate cez levice a s možným napojením na sieť MAV ani ja nie som stotožnený s GVD aký tam je ..ale ja by som bol ete chudobnejší ja by som zaviedol len 4 páry os vlakov denne , bez križovania aby sa nemusel platiť dopravný personál a obslúžil by to len jeden mravec....odchody zo Zvolena XX.7:05., 11:05., 15:05 a 19:05, prích do ZV 6:55 ., 10:55., 14:55 a 18:55 a verte že by sa to využívalo trebars aj českými turistami smer Dudince
Sobota, 08. června 2019 - 21:54:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2630
Registrován: 5-2008
Kůčis: tu ho máš

Don Parmezano
Pezos
Neděle, 09. června 2019 - 10:44:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1363
Registrován: 4-2014
intelpetr:
"Rozhodně s nějakým rozumným a hlavně systémovým jízdním řádem by Levočanka udělala větší službu než těch pár výstřelů na Šahy."
Na Slovensku se rozhoduje výhradně podle odborných kritérií. Nejdůležitějším z nich je počet voličů Mostu-Híd v dané oblasti [proud]
Neděle, 09. června 2019 - 13:12:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 108
Registrován: 1-2019
Pezos:
"Na Slovensku se rozhoduje výhradně podle odborných kritérií. Nejdůležitějším z nich je počet voličů Mostu-Híd v dané oblasti [proud]"

Bacha, třeba v okrese Krupina dosahuje nejlepších výsledků Kotlebova ĽSNS. Ale je pravda, že o pár kilometrů na jih už je to jiné.
Neděle, 09. června 2019 - 15:11:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 101
Registrován: 7-2017
Pezos....zrovna tá trať na Šahy tých voličov madarskej národnosti nemá tak veľa, len mesto šahy a jedna dedina. Po Dudince je "slovenské osídlenie" Inak ja som nepísal že na Slovensku sa niečo ruší či zavádza odborne zdatne....len ked niekto rozdáva rozumy z druhej strany čo koncepčné je a čo už nie podľa svojich potrieb....lebo rozhodne trať do Levoče potrebná nie je, ja nie som proti kludne nech tam jazdia trebárs aj vlaky ked to niekto zaplatí ale pre žel sieť ako takú má nulovú hodnotu. Tieto krátke črevá z hlavnej trate majú len vtedy význam ked sa tam aj potiahnu vlaky z hlavnej trate, čo si v tomto prípade neviem dosť dobre predstaviť že by niekto ešte aj levočanku elektrifikoval
Pružinskij
Neděle, 09. června 2019 - 15:47:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3722
Registrován: 4-2015
Pane, být Levoča v ČR, tak vítězí zarubovska mafie a nad levocou se leskne TV :-)
West code was broken.

Neděle, 09. června 2019 - 17:21:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6903
Registrován: 12-2011
A nejspíš by se osobní doprava pod českým vedením ani nezastavila. To je jak kdyby se zastavily vlaky například ze Suchdola nad Odrou do Nového Jičína.
"Je to vaše zadnice?" otázal se a ukázal fotografii Zdeničce.
"Je," řekla a usmála se.
"Kdo vám tam natiskl ta staniční razítka?" ptal se rada Zednicek.
"Pan výpravčí Hubička"


Mé fotky na K-reportu odkaz
Pezos
Neděle, 09. června 2019 - 18:06:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1365
Registrován: 4-2014
No, stačí se podívat, jak dopadlo prodloužení vlaků z Čadce do Skalitého (tam by to šlo dokonce bez navýšení počtu souprav).
Neděle, 09. června 2019 - 18:30:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 102
Registrován: 7-2017
intelpetr a čo tak z Hodslavic do NJ h.n.

a vôbec sa nemienim hádať čo by bolo pod "českým vedením" .....na Slovensku už tradične mala železnica iný rating ako v Cechách. keby bolo na niektorých politikoch okrem EU trás by vytrhali koľaje všade
Neděle, 09. června 2019 - 18:32:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 103
Registrován: 7-2017
Pezos odkedy je Skalité slepé črevo..to je ked to nazvem nadnesene slovenský koridor do Polska, ak by nefungoval dnes vlaky do skalitého nejazdia
Neděle, 09. června 2019 - 20:00:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 104
Registrován: 7-2017
ja túto debatu zhrniem

1 Občania v tejto chvíli sa dožadujú aj vlakového spojenia lebo by bolo pre mnohých zadarmo...( toto nepokladám za systémové)...
2 je málo pravdepodobné vzhľadom na biedu ŽSR že by sa tam niečo modernizovalo na spôsob 21. storočia

3 na rozdiel od trate do Šiah jazdí zo Spišskej do Levoče neumerné množstvo autobusov napr. ráno od piatej do siedmej 15 spojov, je v podstate jedno kedy dialkovým vlakom do Spišskej prídete takmer vždy do polhodiny je v prac dni aut.spoj,

4 ak by bola železničná lobby silná viem si predstaviť v ťažiskových časoch namiesto tolkých autobusov zaviesť vlakové spojenie , ale či by sa finančne vyrovnalo nákladom na autobusy....

5 treba si uvedomiť že transformácia verejnej dopravy sa nedokončila, na Slovensku sa ponáhľali s privatizáciou aut dopravy, kompetencie v prímestských autobusoch - objednávku majú kraje spolu s už kontaktmi na majitelov , no a vlaky objednáva ministerstvo, za 15 rokov nedokázali vyriešiť dopravnú autoritu , preto nejaké vlaky do Levoče treba riešiť až ked sa definitívne dorieši objednávanie - financovanie.Zjednoduene kraje nebudú protestovať proti vlakom lebo ich neplatia, ministerstvo nebude objednávať nové vlaky lebo prímestskú dopravu nech zabezpečí kraj autobusmi atd

6 ZSSK by v súčasnosti ani nemala čím Levoču odjazdiť....sú aj iní , ja viem
Pondělí, 10. června 2019 - 10:21:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 81
Registrován: 7-2017
Zámčan: v čem měla železnice na Slovensku jiný rating než v Čechách? Při rozdělení federace 1. 1. 1993 byl startovací podmínky obou železničních zpráv zcela stejné. Naopak z ČR byla řada motoravých vozů převedena na Slovensko, což vedlo k problémů se zajištěním řady spojů, např. nasazování řady 704 v traťové službě.
Tak jaký je důvod dnešního rozdílného stavu?????
Pondělí, 10. června 2019 - 12:48:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2176
Registrován: 12-2007
Při rozdělení federace 1. 1. 1993 byl startovací podmínky obou železničních zpráv zcela stejné.

Boli diametrálne odlišné v tom najzásadnejšom - v prístupe všeobecnej verejnosti k železnici ako takej. Doteraz železnica nie je pre politikov zaujímavá téma*, lebo zaujíma iba prachbiednu časť verejnosti. A z toho plynú ďalšie veci, a preto je železnica na SVK v [zadnice] v akej je...

* - teda zaujímavá je - ako nástroj zamestnanosti a odklonu finančných tokov kam treba...
Pondělí, 10. června 2019 - 13:19:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3972
Registrován: 9-2007
A to tak jako má být napořád, nebo co? [happy] Železnice sice skutečně je rukojmím sociální politiky státu, ale to neznamená, že to tak musí být věčně..
Pondělí, 10. června 2019 - 15:10:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2177
Registrován: 12-2007
Vantju:
"A to tak jako má být napořád, nebo co? [happy]Železnice sice skutečně je rukojmím sociální politiky státu, ale to neznamená, že to tak musí být věčně.."

Nemusí to byť večne, ale exterpolácia doterajšieho chovania sa akejkoľvek politickej strany, ktorá bola od roku 1993 pri koryte, nedáva ani štipku nádeje na zmenu. Zvlášť, pokiaľ nie je celospolečenský tlak na zlepšenie stavu.

Podľa mňa to dospeje do stavu, kedy sa viaceré trate ŽSR samovoľne rozpadnú* a cca 50% ich bude nutné zrušiť, pretože budú proste nezjazdné. Dávam tomu tak 10 rokov.

A pár ľudí si pofrfle, napíše sa o tom pár článkov, bude o tom pár šotov v správách a po mesiaci sa bude vravieť/písať zas o niečom inom...

* - uvedomte si, že ŽSR majú dlhodobo zlomok prostriedkov na údržbu a investície oproti SŽDC a ešte aj to málo dokážu neefektívne prehajdákáť…
A 25 rokov to nikoho neserie...
Pružinskij
Pondělí, 10. června 2019 - 19:31:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3734
Registrován: 4-2015
Nevím tedy, jestli to mladší generace pochopí, ale tohle:
https://www.youtube.com/watch?v=p-m8KF6F30Y
je důvod, proč mám rád východní Evropu.
West code was broken.

Pondělí, 10. června 2019 - 19:54:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6908
Registrován: 12-2011
Ing. F.K.: Absolutně nechápu Vaši narážku na mladší generaci, zvláště k tomuto videu. Máte potřebu ze sebe dělat nějakého mazáka?
"Je to vaše zadnice?" otázal se a ukázal fotografii Zdeničce.
"Je," řekla a usmála se.
"Kdo vám tam natiskl ta staniční razítka?" ptal se rada Zednicek.
"Pan výpravčí Hubička"


Mé fotky na K-reportu odkaz
Pružinskij
Pondělí, 10. června 2019 - 20:19:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3735
Registrován: 4-2015
To nebyla narážka na mladší generaci, ale na obsah celého skoro hodinového reportu, který dle mého skromného názoru, nemusí všichni pochopit stejně. Zejména ten závěr ve stylu "nechte to tak bejt".
U lidí 40+ jsem si téměř jist, že pochopí o co autorovi jde.
West code was broken.

Úterý, 11. června 2019 - 16:48:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 31
Registrován: 12-2018
Pružinskij musí zdůraznit svou nemladost, protože jeho hlavním životním úspěchem je dosažení věku 40+, aniž by se přes veškerou svou snahu uchlastal.
Úterý, 11. června 2019 - 17:20:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 105
Registrován: 7-2017
no ja som tiež poznámku od Pružinského nepochopil a už mám hodne nad + 40, snád to myslel tak ,že sa mu páči retro 80 - 90 roky...holt každému sa páčia roky mládí...
toto video by si malo dať ZSSK do rámečku, lebo v ňom Číňan chváli 861 , čo je teda rarita, že sú tiché..no neviem čo si šlahol...

k tým tratiam HD - BS , ZV - H. Štubňa a aj Prievidza - H.Š. boli vybraté v minulosti na zrušenie ( os dopravy), tam sa jazdí len politicky a nasilu o tom svedči grafikon, ked sa tie vlaky nezrušia tak takto isto to bude vyzerať aj o dalších 30 rokov, na trati do H.Štubne aj Prievidze sa v budúcnosti objaví dunihlav 861 a to je tak všetko.....
samozrejme že je otázne či BS ako mesto zapísané v UNESCO by malo prísť o vláčiky...ale realne sú víkendovo - turistické jazdy nejaké víkendovky ked si pozriem vaše objednávky od krajov takýchto úsekov máte habakuk a tiež tam nejazdia najmodernejšie vozidlá, kde tu ešte stále obdoba MV 810....
Realne sa asi zachráni trať cez Handlovú do Prievidze lebo súbežná cesta nevedie a je tam potencial cestujúcich.

odhliadnuc od toho všekého sa mi zdá priam nemožné čo ten pán za jeden deň stihol....verte na Slovensku by sa nenašiel asi taký nadšenec, no ísť z BA o 6.00 ráno , v Žiari na autobus na nadjazde v BS okolo 9,10 pozrieť si mesto, vyšplhať sa niekam do kopca a na žel. st v BS a odtial obklukou courákmi kde z H Dúbravy do Prievidze je najvyšia rýchl. 60 km z Prievidze po Topolčany 80 dalej 100 po leopoldov ale s os vlakmi kde na staniciach je interval križovania 9 min a každé 2 km zastávka, no a prísť o 22.00 do BA..klobúk dolu.
neviem či pružinskému chýba také niečo ako ked som išiel na Vlárke pred tými 30 rokmi a z vlaku som si trhol jablká ( ked stál) ....to sa dnes už nezažije ani z tých vlakov ktoré jazdia po Slovensku
Pezos
Úterý, 11. června 2019 - 19:19:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1370
Registrován: 4-2014
Zámčan:
"lebo v ňom Číňan chváli 861 , čo je teda rarita, že sú tiché"
Když stojí u plotu, tak jsou opravdu tiché [proud]
Tratovak:
"uvedomte si, že ŽSR majú dlhodobo zlomok prostriedkov na údržbu a investície oproti SŽDC a ešte aj to málo dokážu neefektívne prehajdákáť… "
Zrovna jsem si vzpomněl, jak jsem viděl nástupiště pokryté vrstvou kamínků ze zimního posypu - na konci srpna! Pokud ŽSR nejsou schopné řešit ani takovéto triviality, tak jak se budou chovat v důležitějších projektech.
Jeden příklad, zrovna probíhá velká přestavba nádraží v Martině, komplet včetně nástupišť. A co udělali? Zachovali rozměrově stejné (úzké) nástupiště, ze kterých se cestující musí škrábat do vlaku jako po žebříku. Jediný rozdíl oproti minulosti je, že to vydláždili.
Pružinskij
Úterý, 11. června 2019 - 19:26:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3746
Registrován: 4-2015
aniž by se přes veškerou svou snahu uchlastal.
Máte hodně špatné informátory.

snád to myslel tak ,že sa mu páči retro 80 - 90 roky.
Tak mně osobně například ne. Ale myslel jsem to tak, že autor - cocik - to video ukončuje konstatováním v trochu šoto duchu "nechte to tak", čemuž IMHO porozumí lépe lidé poněkud starší, zatímco pro kindermafii to bude zcela mimoběžné sdělení.
West code was broken.

Úterý, 11. června 2019 - 23:26:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 599
Registrován: 3-2005
Poznámka k videu Banská Štiavnica atd-----lehkou ironii a sarkasmus pochopí i mladý inteligent :-) si myslím.
Mě vadila jiná věc. Autor, ten cecík, mluví stylem, který mě vadí i když nejsem Slovák. Ten jeho styl vyprávění, když kráčí k nádraží v Bratislavě (ale i na jiných místech), to jako by mladý lord přijel do Husákovy ČSR, a divil se ,že tam lidi chodí po ulicích v botech,oblečeni a jedí příborem.
Jestli borec chtěl být jemně nadnesený, tak spíš vypadal jako nadutý Čecháček...si myslím..
Úterý, 11. června 2019 - 23:49:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3479
Registrován: 9-2003
Tak ono stačí podívat se na jeho videoreportáže z jídelních vozů, jak tam s výrazem světoběžníka líčí naprosté triviality.
Mne osobně irituje celkově ten styl selfie-reportáže, kdy má kameru neustále natočenou na sebe, přičemž není moc co obdivovat, leda rozvinuté akné.
NOBLE BRICKS
Pružinskij
Středa, 12. června 2019 - 08:44:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3747
Registrován: 4-2015
Z jídelních vozů točí Kalous, ne? Ale i Jariss má pravdu, cocik to dělá hodně "na efekt", i když není o čem.
West code was broken.

Středa, 12. června 2019 - 09:59:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 600
Registrován: 3-2005
Kdyby to takhle natočil třeba Holanďan nebo Dán, ani neceknu, ale z české huby mě to do jisté míry štve..
Komis
Středa, 12. června 2019 - 11:57:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 415
Registrován: 2-2019
Mně to připadá, že to natočil Marťan, který nejel nikdy vlakem.
Středa, 12. června 2019 - 20:54:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3486
Registrován: 9-2003
Pružinskij: Tak já se musím přiznat, že na mne obě osoby (Kalous i Čočil) působí natolik stejně, jak svým vystupováním, tak svými designovými markanty, že jsem je až doteď považoval za jednoho.
NOBLE BRICKS
Středa, 12. června 2019 - 22:31:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 35
Registrován: 12-2018
irituje celkově ten styl selfie-reportáže, kdy má kameru neustále natočenou na sebe, přičemž není moc co obdivovat
Je vidět, že jste stará struktůra, pane! Kamera je samozřejmě natočena na to nejdůležitější v celém videu, totiž osobu samotného vloggera/jútubera/ynfluencra. To ostatní je balast. Bohužel to třeba Hanzelka&Zikmund nebo Jiří Stöhr (kameraman "Tatry kolem světa") nevěděli.
Vagonet
Středa, 12. června 2019 - 23:00:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 232
Registrován: 7-2017
Co včera předváděli na smolenické trati? Sice byla půl dne výluka Senica - Smolenice, ale odpoledne měly některé spoje hodinu zpoždění a při hodinovém taktu jely dva za sebou. Dokonce ve Smolenicīch se sjely vedle sebe dva vlaky stejného směru.
Další věc, vlaky se křiźují hlavně v Senici, kde jsou po rekonstrukci dvě úzká nástupiště vedle sebe - asi specialita ŽSR.
A ŽSR, přejezdy v poruše nebo vypnuté (u jednoho je přímo cedule Výstražné zariadenie vypnuté) v úseku Zohor - DNV se budou opravovat kdy? Plazení v tomto úseku zdržuje.
Čtvrtek, 13. června 2019 - 06:37:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2180
Registrován: 12-2007
v úseku Zohor - DNV se budou opravovat kdy?
Zrejme to súviselo s poruchou napájania UAB 6kV, opravené včera popoludní.
Vagonet
Čtvrtek, 13. června 2019 - 18:58:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 233
Registrován: 7-2017
Přejezdy fungují, i když u jednoho zahlédnuta zřízenkyně s vysílačkou. Včera jsem to asi psal z rozmrzelosti nad všudypřítomným zpožděním na tratích kolem Kútů a Bratislavy, včetně RJ.
Pátek, 14. června 2019 - 23:45:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1298
Registrován: 1-2013
Vážení kolegové, dovolím se zeptat.
Trať Trenčianská Teplá - Trenčianske Teplice: jedná se o trať se zjednodušeným řízením dopravy? Nebo jak je tam doprava řízená? Ptám se proto, že lichoběžníkovou tabulku jsem nikde nespatřil a vjezdové návěstidlo do Trenč. Teplé taky ne.
Pezos
Sobota, 15. června 2019 - 19:53:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1375
Registrován: 4-2014
Podle TTP
Prevádzka: Zjednodušené riadenie vlakovej dopravy
Neděle, 16. června 2019 - 09:53:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1305
Registrován: 1-2013
Pezos: dík za odpověď.
Zjednodušené řízení vlakové dopravy - ano, ale (podle mého názoru) by potom před Trenč. Teplicemi měla být Lichoběžníková tabulka.
Vagonet
Neděle, 16. června 2019 - 09:53:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 238
Registrován: 7-2017
Neděle, 16. června 2019 - 10:40:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 39
Registrován: 12-2018
Jaroslav_T: lichoběžníková tabulka tam být nemusí, pokud to není dopravna.
(Nejen Tr.Teplice, ale i celá trať může být provozována v režimu "z km do km" bez dopraven, pak tam holt smí být jen jeden vlak, což asi v rozsahu jaký tam je vyhovuje.)
Neděle, 16. června 2019 - 13:41:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4613
Registrován: 4-2003
Na železnici dějou se věci... Fotím si takhle z pešuňku motorák v zastávce Dvorníky, po rozjezdu vlaku vidím, jak strojvedoucí vykukuje z okénka. Mladý borec, odhadem třicátník. Říkám si, že asi bude chtít poslat fotku. Ale ne. Zastaví a dožaduje se předložení povolení k focení. Zprvu jsem si myslel, že je to vtípek na prolomení ledů. No nebyl, myslel to vážně a stále trval na povolení k focení v obvodu ŽSR. Pravda, mýlil jsem se, když jsem mu tvrdil, že k focení povolenku nepotřebuji, neboť jak jsem později zjistil, skutečně existuje (existoval) interní předpis řešící mimo jiné i focení v obvodu ŽSR. Ovšem zámysl zřejmě nebyl postihnout fotografování na širé trati, resp. v zastávkách typu Dvorníky. Pak se divte poznámkám o Balkánu. A nejhorší je, že je to zažrané i v mladých.

železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Neděle, 16. června 2019 - 13:58:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6923
Registrován: 12-2011
To je spíš jen extrém z extrémů [crazy] Když jsem byl na Slovensku naposled, setkal jsem se s naprosto opačným přístupem, všichni byli velmi družní.
"Je to vaše zadnice?" otázal se a ukázal fotografii Zdeničce.
"Je," řekla a usmála se.
"Kdo vám tam natiskl ta staniční razítka?" ptal se rada Zednicek.
"Pan výpravčí Hubička"


Mé fotky na K-reportu odkaz
Neděle, 16. června 2019 - 14:46:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 186
Registrován: 12-2017
Doktor: buďte rád že na vás nechrcnul vodu nebo třeba něco horšího. Také bych byl trochu v šoku, setkat se s něčím takovým zrovna na Slovensku, ale snad se jedná skutečně o extrém.

A mezitím na východě...
Cáknutí vody I
Cáknutí vody + hození petkou
nadávky atd...
Neděle, 16. června 2019 - 16:01:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2181
Registrován: 12-2007
A potom, že nemajú tie vlaky meškať...

A ešte buďte rád, že na Vás nezavolal policajtov. Vlastne ste tam nemali čo robiť...
-------------
Marí sa mi, že svojho času (rok 2006) sa možnosť fotografovať vyznačovala vo vstupe do koľaje. Nikdy som vyznačené nemal.

A o tom, ako pohyb v koľajisku berú na ŽSR svedčí aj fakt, že keď ideme robiť v stanici Q, koľaj X a výhybky Y, Z, tak vstup je nám povolený iba na koľaj X a na výhybky Y, Z. To, že sa na tieto miesta potrebujete nejak dostať, že materiál je v inej stanici atď - to ich nezaujíma. A právnička ŽSR to považuje za správne, lebo lokácia korešponduje so Zmluvou o dielo...
Neděle, 16. června 2019 - 16:11:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 47
Registrován: 12-2018
Vlastne ste tam nemali čo robiť...
Cestující "vlastne nemá čo robiť" na nástupišti? A čím to severobalkánští modrogumové zdůvodňují?
Jediné, o čem se dá v této souvislosti argumentovat, je (neoprávněný) vstup do "vyhradeného obvodu dráhy". Tím ovšem není místo přístupné veřejnosti (nástupiště, přejezd, okolní krajina). To platí i ve východních guberniích.
Neděle, 16. června 2019 - 16:48:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 48
Registrován: 12-2018
EDIT: Doktor to popsal trochu nejasně, ale podle fotky opravdu stojí ve (veřejnosti nepřístupném) obvodu dráhy... Takže severobalkánský modrogum za kniplem mravence ho sjel i za cenu zpoždění vlaku oprávněně (ovšem oprávnění ke kontrole nějakého "povolení" nemá). Budiž to pro Doktora poučením, že zdravý rozum má hledat v nějaké civilizovanější zemi a na Balkáně prostě odpovědět "hej, povolenie mám".
(Anebo samozřejmě dotyčného tazatele ignorovat úplně.)

(Příspěvek byl editován uživatelem lehce_bystrý_diskutující.)
Neděle, 16. června 2019 - 18:04:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 117
Registrován: 7-2017
Nevím, jak to mají postavené Slováci legislativně, ale předpokládám, že stejně, tudíš širá trať je krom prostoru 2,5 m od osy koleje veřejně přístupná.

Jinak v klidu, cca 3 měsíce zpátky mě prudil výpravčí v žst. Ústí n.L. hl.n. s focením, tak ono to není nic vyjímečného ani u SŽDC. Výhoda je v tom, že v Čechách mu člověk řekne, ať se netrápí s tím, na co nemá vliv a on to přestane řešit a odejde. Ale je fakt, že je s podivem, jaký exoti občas u SŽDC pracují. A to jsem mu ukazoval i obrázky ve foťáku, ze kterých mu bylo patrné, že jeho nefotím. Ovšem v dnešní době, s dostupností dnešních technologií, toto řešit opravdu svědčí o nízkém IQ.

Ano, je pravda, že v Čechách máme více peněz na železnici, ale že bychom tam měli oproti Slovensku výrazně chytřejší lidi, tak o tom mě nikdo nepřesvědčí.
Neděle, 16. června 2019 - 18:12:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2182
Registrován: 12-2007
Ak pominieme to povolenie na fotenie (čo je fakt argument ako [cunik]), tak je fakt, že hádam každý deň je na ŽSR nahlasená osoba so samovražednými sklonmi a s tým súvisiace zníženie rýchlosti vlakov v dotknutom úseku a v tomto roku bolo tých samovrážd niekoľko i dokonaných.

Takže z tohoto uhlu pohľadu sa fírom ani nečudujem, že sú "citlivejší" keď sa im tam niekto motá.
Čiže ak Doktor (ktokoľvek) nemal vestu, tak i toto mohlo prispieť...
Neděle, 16. června 2019 - 18:34:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4614
Registrován: 4-2003
lehce_bystrý_diskutující:
"Doktor to popsal trochu nejasně"
Píšu, že jsem fotil z pešuňku a ze snímku je má pozice patrná (po rozjezdu vlaku ze zastávky jsem se stáhnul ještě dále od kolejí, až do svahu na úroveň sloupu).

Případný pojeb za neoprávněný vstup do obvodu dráhy bych tak akceptoval, no strojvedoucí se dožadoval povolení k fotografování. To je to, co mi hlava nebere - fascinace tím, že někdo fotografuje železnici a nutkání řešit a perzekvovat to, jakoby šlo o utajovanou strategickou oblast. Cca dvouminutové zdržení se lehce ztratí při křižování v Krupině, neboť protisměrné spoje vyjíždí velmi často zpožděné už ze Zvolena a spoje ze Šiah tak musí v Krupině čekat na jejich příjezd.

Další snímek z trati 153 zde.

Mravce se mi jeví jako relikt minulosti. Designově 90. léta, dílenské zpracování (interiér) tragické, jízdní komfort žádný zázrak. Pozitivem je vakuový záchod, může se tedy i ve stanicích. Vtipné ovšem je zamykání tlačítkem, které je pro mnoho lidí neznámé, nepochopí ho a nechávají dveře nezajištěné.

Tratovak:
"Čiže ak Doktor (ktokoľvek) nemal vestu, tak i toto mohlo prispieť..."
Přispět k čemu? Opakuji, že dotyčný požadoval povolení k fotografování. Nechat se zabít stojícím vlakem dost dobře není možné a po rozjezdu jsem odcházel od kolejí, proto jsem tentokrát vestu na sebe nevzal.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Mladějov
Neděle, 16. června 2019 - 18:50:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13918
Registrován: 3-2007
>To je to, co mi hlava nebere - fascinace tím, že někdo fotografuje železnici a nutkání řešit a perzekvovat to, jakoby šlo o utajovanou strategickou oblast.

Koukám máte mezery pochopit, že ne všichni strojvedoucí ZSSK mají právní vzdělání [lol].
Příště si vemte vestu (u Vietnamce okolo 65.-Kč), reagujte na případné zahoukání zvednutím ruky, že o vlaku víte, a máte pokoj. Z prostor přístupných cestujícím fotit můžete, že vám někdo vynadá, se vám ovšem speciálně na Slovensku státi může.

Motání se v kolejích bez vesty (= nejspíš nepoučený) není moc chytré a ani bezpečné, speciálně pro vás.

Povolení chtít může [proud].
Neděle, 16. června 2019 - 19:16:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 49
Registrován: 12-2018
1) severobalkánský rušňovodič nemá nárok dožadovat se čehokoli. Že to neví je jistě smutné, ale asi bych se na místě do žádné právní osvěty nepouštěl, stejně to neudrží.
2) Doktor byl (tj. rovněž neoprávněně vstoupil) v obvodu dráhy, který je dle 513/2009 z.z. definován vzdáleností tři metry od vnějšího okraje tělesa dráhy (přičemž násep je součástí tělesa, takže ty tři metry se budou měřit až od jeho paty).
3) že se po obnovení provozu Zvolen-Šahy vrhnou na zdejší trať tlupy zdivočelých šotoušů mohly místní gumy očekávat a odlišit takového šotouška od osoby se sebevražednými sklony by mohly i při své "precitlivenosti" na ně.
Neděle, 16. června 2019 - 19:34:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4615
Registrován: 4-2003
Mladějov:
"Příště si vemte vestu (u Vietnamce okolo 65.-Kč), reagujte na případné zahoukání zvednutím ruky, že o vlaku víte, a máte pokoj."
Nosíte dříví do lesa. Přesně tak to činím, když se, byť neoprávněně, motám okolo kolejí. No situaci, kdy fotím stojící vlak v zastávce, po jehož rozjezdu odcházím z obvodu dráhy, jsem vyhodnotil jako vesty nepotřebnou. Respektive vestu bych si i vzal, když jsem po hledání vhodného místa k focení zvolil toto místo, no už se mi nechtělo a nebyl čas jít pro vestu do auta. Psychologie mi je známa a vím, že když budu mít vestu (pracovní oděv stejnokroj), nikdo si mě nevšimne, byť budu na první pohled nepřehlédnutelný.
Mladějov:
"Motání se v kolejích bez vesty (= nejspíš nepoučený) není moc chytré a ani bezpečné, speciálně pro vás."
Speciálně pro mě?
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Mladějov
Neděle, 16. června 2019 - 19:48:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13919
Registrován: 3-2007
nosíte dříví do lesa
Jen jsem chtěl poradit a možná i předejít dvotýdenní diskusi o howně [wink].
Pikehead
Neděle, 16. června 2019 - 20:01:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5203
Registrován: 3-2007
S trochou snahy by se za lahev borovičky mohla nechat sehnat i vesta ŽSR a to je pak neprůstřelné. [happy]
Neděle, 16. června 2019 - 20:13:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2183
Registrován: 12-2007
Přispět k čemu?
K tomu, že bol nasratý, že sa zase ktosi motá po koľajách...

A dovolím si pripomenúť začiatok toho príspevku:
Ak pominieme to povolenie na fotenie (čo je fakt argument ako [cunik]), [wink]
Neděle, 16. června 2019 - 21:04:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1240
Registrován: 3-2011
Doktor: dosť nepríjemná skúsenosť, no až by nabudúce chcel byť niekto dôležitý, tak nahoďte úsmev a odpovedajte "sorry, I don´t speak slovak". Prípadne si naštudujte legislatívu, čím získate nadhľad nad vecou.
Osobne som raz bol spolu so známym fotiť v RD HE, no a počas fotenia sa nejaký okoloidúci zamestnanec pri nás pristavil a oznámil nám, že fotenie je zakázané a či máme povolenie. Ja som mu suverénne odpovedal, že fotenie nie je zakázané, na čo sa dotyčný zobral a išiel bez slova preč, zvyšok prehliadky RD prebiehal bez nepríjemností.
Ide o to, že pokiaľ sa za dobu cca 8-9 rokov nič nezmenilo, platí zákaz vstupu do vyhradeného obvodu dráhy. Samotné fotenie vo vyhradenom obvode nie je nikde zakázané, legislatíva upravuje vstup a (logicky) ak platí zákaz vstupu, tak nie je potrebné zvlášť upravovať podmienky na fotenie. Ale ako píšem, je to stav 8-9 rokov späť.
Záverom, vychádzajúc z vyššie popísaného stavu, v prípade fotenia v Dvorníkoch, mohol sa rušňovodič dožadovať povolenia k vstupu ale nie povolenia k foteniu, hoci pochybujem, že rušnovodič je oprávnený od niekoho len tak "na potkání" od kohokoľvek požadovať potvrdenia, povolenia a pod. Určite sa nenechajte odradiť, vezmite to ako poučenie.
EDIT: kolega v práci stále vraví "na chuja musíš chujovo". Prípadne dalo sa v danej situácii reagovať spôsobom "podľa môjho názoru na fotenie nie je potrebné žiadne povolenie a ak máte podozrenie, že došlo k nejakému priestupku, bude potrebné zavolať políciu." Samozrejme, takto od PC sa mi to dobre píše - po vojne každý generál - každopádne, bolo by zaujímavé sledovať reakciu a či by riskoval meškanie spoja.

(Příspěvek byl editován uživatelem Fero.)
E pericoloso sporgersi - Nicht hinauslehnen - Не высовываться - Ne pas se pencher au dehors

Neděle, 16. června 2019 - 22:13:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 106
Registrován: 7-2017
myslím že rušňovodičovi sa nepáči že ho niekto fotil, nie to že fotil v obvode dráhy....

u nás si fotí kade kto čo chce, ide to len na nervy ked sa postaví medzi koľaje kde prechádzajú vlaky...nikto nechce mať nepríjemnosti ked sa budú zberať kúsky tela...

a na dôvažok neviem sú aj zákony na ochranu súkromia.....takže vláčiky kludne , lebo tie súkromie nemajú ale civilné osoby si neberte do záberu....
Středa, 19. června 2019 - 12:54:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6926
Registrován: 12-2011
Do Petržalky dnes jezdí místo Jánoška Žehlička [rofl]

https://www.railpage.net/fotografie/zehlicka-210-011-na-osobnych- vlakoch/
"Je to vaše zadnice?" otázal se a ukázal fotografii Zdeničce.
"Je," řekla a usmála se.
"Kdo vám tam natiskl ta staniční razítka?" ptal se rada Zednicek.
"Pan výpravčí Hubička"


Mé fotky na K-reportu odkaz
Středa, 19. června 2019 - 17:41:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4616
Registrován: 4-2003
Aby nedocházelo k možným dezinterpretacím, historku se strojvedoucím považuji veskrze za úsměvnou a sdílel jsem ji ctěnému publiku pro zpestření.

S fotografováním v obvodu dráhy, resp. v obvodu ŽSR se to má tak - fotografování řeší předpis ŽSR Z 9 POVOĽOVANIE VSTUPU DO OBVODU DRÁHY V SPRÁVE ŽSR , kde se v Kapitole VII. mimo jiné píše:
Cudzím osobám v obvode dráhy v správe ŽSR, ktorý nie je prístupný verejnosti, je dovolené fotografovať, filmovať, zakresľovať alebo inak zobrazovať objekty a zariadenia na základe súhlasu udeleného pre daný obvod zo strany GR ŽSR alebo určených organizačných útvarov ŽSR v rámci ich kompetencie vo vydanom „Povolení na vstup cudzích osôb do obvodu dráhy v správe ŽSR“.

V úvodních ustanoveních daného předpisu se ovšem píše, že předpis je závazný pro zaměstnance ŽSR a organizační útvary v působnosti ŽSR. Případně pro osoby vykonávající smluvně dohodnuté práce, kdy se závaznost stanoví ve smlouvě. Tedy ŽSR vyžadují po cizích osobách povolení k fotografování (filmování a zakreslování) předpisem, který pro tyto osoby není nijak závazný. Závěr nechť si ctěný čtenář vytvoří sám.

Pro kvality předpisu ŽSR Z 9, tedy minimálně kapitoly o fotografování a filmování, svědčí i fakt, že řeší fotografování cizími osobami, fotografování zaměstnanci ŽSR pro služební účely, ale zcela pomíjí variantu focení zaměstnanci ŽSR pro soukromé účely. Pasáž o médiích rovněž budí rozpaky.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Středa, 19. června 2019 - 19:53:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 115
Registrován: 7-2017
Vlaky na trati Zohor - Záhorská Ves nahradia ku koncu roka autobusy