Diskuse » Archiv 2019 » Železnice » „Vlára“ a okolí » Archiv diskuse „Vlára“ a okolí do 10. 12. 2019 předcházející | další

Archiv diskuse „Vlára“ a okolí do 10. 12. 2019

dolů
   autor příspěvek
Úterý, 19. listopadu 2019 - 20:53:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 519
Registrován: 3-2018
Hcmarek: Mám pocit, že pro Arrivu je teď stěžejní rozjet od 15.XII. objednávanou dopravu a komerční linka je jim skoro "šumák".
Úterý, 19. listopadu 2019 - 21:01:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 75
Registrován: 2-2018
Doufám že kraj bude spokojen .. Pokuty asi nebudou když tohle nikomu nevadí..
Úterý, 19. listopadu 2019 - 21:10:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 148
Registrován: 6-2012
Pospec, Arriva není dopravce, Arriva je povoznictí.
Úterý, 19. listopadu 2019 - 21:39:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1080
Registrován: 7-2009
Arriva - dle hesla "Ke každému prodanému lupenu nočník v ceně" ...
Úterý, 19. listopadu 2019 - 23:15:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 772
Registrován: 1-2014
Zdenek102:
"Přímé spojení Brno - Trenčín bude od nového GVD nabízet Jančura, nikoliv po Vláře ale po koridoru přes Bratislavu. Brno 17:48 - Trenčín 20:23 = JD 2:35. V opačném směru Trenčín 7:00 - Brno 10:09 = JD 3:09. Myslím, že cestující, kteří nebudou závislí na časové poloze zvolí jančuru místo pátečního/nedělního Sp ČD + Os ZSSK se dvěma přestupy a delší jízdní dobou. Odsouhlasená podoba modernizace Vláry nahrává trase po koridoru, protože plánovaná 14 minutová úspora JD Brno - Veselí je opravdu tragický výsledek za ty budoucí výluky a vyhozené prachy za elektrifikaci."

Ještě si k tomuto tématu dovolím několik postřehů:
V současnosti je relace Brno - Trenčín o IAD nebo o busech. Busy využívají brněnští i pro cesty do Tater, takže jednoduše přestoupí v Trenčíně z busu na horalkové rychlíky. Ten nejrychlejší noční bus má JD 2h,v průměru pak něco přes 2,5h. Jisté však je, že pokud cestujícímu ukáže Idos přímý vlak z Brna do Trenčína za rozumnou dobu i korunu, proč by s ním nejel?
Třeba to nakonec přiměje Arrivu nasadit na Ex do Nitry ještě nějakou lepší jednotku [wink]
Středa, 20. listopadu 2019 - 09:51:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 61
Registrován: 6-2017
Muj pocit je stejny, nasazuji ty nejstarsi jednotky na komercni spoj, potrebuji rozjet zakazky. Aktualne se po Vlare potuluje neoznacena, cerstve zrekonstruovana jednotka - achycena dnes v UB

z
Středa, 20. listopadu 2019 - 22:50:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 773
Registrován: 1-2014
Jadris:
Mel jsem moznost jet repasovanou jednotkou z Bylnice do Lidce a kvituji, ze je znat kvalitativni posun [wink]
Středa, 20. listopadu 2019 - 22:51:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 774
Registrován: 1-2014
Zajimalo by me, zda bude AEX stavet nove i v Koline?
Priapos
Čtvrtek, 21. listopadu 2019 - 11:23:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1688
Registrován: 10-2012
Portáš:
"Zajimalo by me, zda bude AEX stavet nove i v Koline?"


Nebude, nemá k tomu důvod.
Čtvrtek, 21. listopadu 2019 - 14:50:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 107
Registrován: 7-2017
Nevím jestli to tady už bylo, ale od 25.11. bude uzavřena pokladna i čekárna ve stanici Velké Karlovice a Hovězí. Kdo má teda zájem udělat dokumentaci, má poslední možnost.
Čtvrtek, 21. listopadu 2019 - 17:14:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 230
Registrován: 12-2010
Portáš Priapos no a proč by nebyl? Stejně Arriva přebírá rychlíky z Kolína do Rumburku, takže vazby na připoje by být měly. A pro toto povoznictví by to mělo výhodu.
Trať 331-Zlínka ta přežije !
Čtvrtek, 21. listopadu 2019 - 18:11:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 328
Registrován: 7-2017
Dnes v 11:45 hod,jsem při průjezdu autem Bojkovicemi letmo zahlédl nějakou novou , či zanovní motorovou dvoudílnou jednotku stříbrné barvy ujíždějící směrem na Pitín.. . . . . Neví někdo něco bližšího ?. . . . . . . . . . . . . [masinka]
Čtvrtek, 21. listopadu 2019 - 18:47:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 62
Registrován: 6-2017
Kolelac: Nebyla to Arriva pri skolicich jizdach? S jednotkami od Leo Expressu. Viz muj prispevwk zde 22.9.
Čtvrtek, 21. listopadu 2019 - 21:34:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2810
Registrován: 11-2006
Kolelač: Tipuji na tuhle. Tak dlouho jezdili před okny, až mě to vytáhlo ven z hospody[wink]


(Příspěvek byl editován uživatelem E499001.)
http://www.spdz.estranky.sk/- stránka věnovaná M131.1443 (a nejen jemu)
Pátek, 22. listopadu 2019 - 07:37:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 329
Registrován: 7-2017
Jadris & E499001. . . Jo , je to ona, děkuji. . . . . [masinka]
Pondělí, 25. listopadu 2019 - 08:03:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1571
Registrován: 9-2011
Brno-Maloměřice - Bzenec - Moravský Písek - Přerov - Třemešná ve Slezsku veze 714.006 plošinový vůz s lokomotivou 705.913. V 7:53 odjezd z Maloměřic.[fotic]
Pondělí, 25. listopadu 2019 - 12:17:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 785
Registrován: 4-2007
Průjezd Kostelany nad Moravou cca 10:50 - bohužel v nízké kvalitě z mobilu

Ferdinandka přežije!
Středa, 27. listopadu 2019 - 03:35:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2
Registrován: 11-2019
https://www.idnes.cz/zlin/zpravy/vlaky-zlinsky-kraj-ceske-drahy-a rriva-jizdenky-2020-zmeny-cestovani-vlakem.A191114_514070_zlin-zp ravy_ras

Jízdenku s krajským tarifem ale nebude možné pořídit na internetu ani v mobilní aplikaci. Bude pouze v papírové variantě.

„Nejde to. České dráhy by musely měnit svůj dosavadní software,“ vysvětlil Botek.
Středa, 27. listopadu 2019 - 07:08:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3200
Registrován: 2-2007
Nejde to...
Středa, 27. listopadu 2019 - 07:54:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 63
Registrován: 6-2017
Od 1. ledna 2020 se po dohodě Zlínským krajem, Ministerstvem dopravy a Českými drahami podařilo rozšířit IDS JMK do Starého Města a Uherského Hradiště. Do Starého Města bude prodloužena platnost Tarifu IDS JMK na linkách R13 a S9. Do Uherského Hradiště pak budou z Brna nebo Veselí nad Moravou zajíždět vlakové linky S6 a R56. Rovněž budou nově integrovány rychlíky linky R18 jedoucí do či z Veselí nad Moravou v úseku po Staré Město u Uherského Hradiště. Na těchto trasách budou po uzavření příslušných smluv zaintegrovány i vlaky dopravce ARRIVA vlaky. Jihomoravský i Zlínský kraj rovněž vyřešily mezikrajské cestování. Tarif Zlínského kraje tak bude platit až po Veselí nad Moravou a Moravský Písek. Cestující zvyklí na tarif Zlínského kraje tak dojedou do hlavních cílů svých cest bez toho, aby se museli učit nová tarifní pravidla. zdroj
Středa, 27. listopadu 2019 - 11:15:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 45
Registrován: 1-2015
jadris: takže JMK je schopen zařídit platnost jeho tarifu i na rychlíku, jedoucím mimo jeho území, zatímco ZLK není schopen toto zařídit ani pro rychlíky v jeho vlastním rajónu - tak to už je opravdu zoufalství.
Středa, 27. listopadu 2019 - 20:07:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 148
Registrován: 7-2018
Článek je aktualizován. Doporučuju přečíst aktualizovanou verzi. Krajské jízdenky pravděpodobně budou v rychlících uznávány.
Čtvrtek, 28. listopadu 2019 - 07:54:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 46
Registrován: 1-2015
Brodensis: díky za info o aktualizaci stavu. Podepsáno sice ještě není, ale teď už se dá věřit, že "špatný stav" by neměl trvat déle, než do konce roku - což se dá vydržet.
Čtvrtek, 28. listopadu 2019 - 13:54:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5494
Registrován: 6-2010
Tarif ZLK i v rychlících

Bude tarif Zlínského kraje i v expresech Praha-Nitra?
Čtvrtek, 28. listopadu 2019 - 18:40:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4872
Registrován: 5-2002
Hádám, že by se ty "expresy" musely vsáknout do objednávky ZLK. To může být zajímavé - v jednom zeleném vlaku to platit bude a v druhém ne [crazy] .
Čtvrtek, 28. listopadu 2019 - 19:31:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 524
Registrován: 3-2018
Honza_o: Hádám, že by se ty "expresy" musely vsáknout do objednávky ZLK No to je blbost, rychlíky taky nejsou v objednávce kraje, ale státu. Na tom to vůbec nezávisí, jde jen o dohodu mezi krajem a dopravcem. Integrované vlaky RJ na Ostravsku (nyní, ne linka Brno - Bohumín) jsou také vlaky na komerční riziko, stejně tak integrované RJ Brno - Břeclav. To může být zajímavé - v jednom zeleném vlaku to platit bude a v druhém ne U modrého dopravce to již nyní funguje úplně stejně...
Pátek, 29. listopadu 2019 - 07:35:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4873
Registrován: 5-2002
Starý_Hanák:
"...jde jen o dohodu mezi krajem a dopravcem. "

A ta je tedy jaká? S modrými bych to nesrovnával - pokud budu mít jízdenku ZLK, tak mi snad uvnitř kraje bude platit na všech jejich vlacích.
Pátek, 29. listopadu 2019 - 17:54:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 527
Registrován: 3-2018
Honza_o: A ta je tedy jaká? To netuším. S modrými bych to nesrovnával - pokud budu mít jízdenku ZLK, tak mi snad uvnitř kraje bude platit na všech jejich vlacích. Ve Zlínském kraji asi ano. Měl jsem na mysli komerční vlaky ČD, u kterých tarif IDS také nemusí vždy platit.
Pátek, 29. listopadu 2019 - 20:40:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 151
Registrován: 7-2018
Malé srovnání cen. Jedná se o kilometrický tarif pro trasu 17 km, je to např. vzdálenost Uherský Brod - Uherské Hradiště, což jezdím poměrně často.

Tarif ČD 36 Kč od 15.12. (nyní 35 Kč).

Krajský tarif 26 Kč od 15.12.

Arriva Express 20 Kč (nyní, novou cenu neznám, od nástupu expresů se nezdražovalo).
Pondělí, 02. prosince 2019 - 17:44:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1
Registrován: 12-2019
Jen rychlá dokumentační mobilovka Arrivy z dnešních jízd.Focena v Luhačovicích
}
Pondělí, 02. prosince 2019 - 20:34:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5495
Registrován: 6-2010
Arriva Mikuláš - Valašské Klobouky
Úterý, 03. prosince 2019 - 19:15:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 330
Registrován: 7-2017
Tak dnes jsem měl zkažený téměř celý den. Může za to sen, který by patřil spíš do vlákna "Sny s železniční tematikou",ale já jsem doma zde.
Ale nejprve co tomu všemu předcházelo. Už jsem zde psal, že posl. zkoušku fíry č.8 jsem absolvoval 30 září 1969 v budově SVD v Blavě. Poté následoval ještě týdenní kurz a opět závěrečná zkouška z parního agregátu PG-500.Jeho pozdější obsluhy jsem si užil až, až. Hlavně na "Kači" do Ledn.Rovného. Tehdy se velmi sledovala kvalita napájecí vody. Pro každé odběrné místo, bylo stanoveno množství sody která se používala ke změkčení tvrdosti vody. Je pravda, že stanovené množství změkčovadla jsem nikdy nedodržel, sodou nešetřil a dávku několikanásobně překračoval. Vzorek vody, který se každý den odevzdával do laboratoře ale vždy obdržel jedničku. Za vrchol "mistrovství" obsluhy jsem považoval, pokud se mi PéGéčko podařilo nastavit na tzv. "přerušovaný chod". To se ale dalo uskutečnit nevím proč, jen u málokterého agregátu. Obyčejně po chvíli skapal, a bylo jej nutné zprovoznit znovu.
Další zkouškou byla zkouška z předpisu pro zjednodušenou dopravu D-3.Tak zde musím předeslat, že na trati, kde se jezdilo podle tohoto předpisu, jsem jezdil už dost dlouho načerno, bez toho, že bych zkoušky z tohoto předpisu měl. Jednou se mi dokonce v Nemšovej stalo, že po příjezdu z Ledn.Rovného s Hondou vyšel z dopr. kanceláře velmi obávaný KD s.Hájíček, upřel na mne zrak, ale ustál jsem to. Ti kdo měli přezkoušení z vykonávacího nařízení, měli nějaký průkaz. Já jsem ale neměl zkoušku ani z D-3 ani z vykonávacího nařízení. Takové delikventy s.KD bez pardonu "stáhl" z mašiny dolů. Zkrátka, tehdy při mně stáli všichni svatí.
Netrvalo to ale věčně. Jednoho krásného letního dne mně a mému kolegovi J.K. (který později tragicky zahynul při srážce lokomotiv mezi H.Srním a Nemšovou) paní Hilda z pers.oddělení oznámila, že na druhý den ráno máme přezkoušení z předpisu D-3 v budově žst. Bratislava N.Mesto. Tak problém byl v tom, že ač jsem před tím na zjednodušené už dost často jezdil, o tomto předpisu jsem neměl ani tušení a za D-3 jsem považoval tzv.Vykonávací nařízení. To jsem si večer jen tak zběžně přečetl. Ráno jsme s kolegou dojeli do Blavy, za stanicí byla samoobsluha, kde jsme koupili sedmičku nějakého destilátu a dvě krabičky cigaret. Zkoušející komisař s. Polakovič nás už očekával. První otázku položil mně ( co znamená v ZCP vedle stanice Nemšová to mezikruží?) Do háje, jediné co mě napadlo bylo to, že to značí, že ve stanici jsou vložené náv. ale to jsem zase věděl, že v Nemšové nic takového není, tak jsem raději moudře mlčel. Kolega se též na svou otázku nechytil a tak to pokračovalo i při dalších. Nakonec to s. Polakovič vzdal, a prohlásil " Keby som s vami teraz vyrazil dvere, nemožte mi povedať ani slovo. Preboha, len sa na tej dé trojke ukazujte čo najmenej" a dal nám to za tři. Odevzdali jsme mu dárek a s pocitem hanby jsme se rozloučili. Ale mohu zodpovědně říct, že jsem na D-3 nikdy žádnou ostudu neudělal, ba dá se říct, že jsem i několka průšvihům zabránil, což potvrzujé i mé vzpomínky, které jsem zde před časem uveřejnil.
A nyní k tomu dnešnímu snu. Možná za něj může nový dopravce, který se má za pár dní zjevit na Horní Vláře. Večer v posteli před usnutím, jsem meditoval nad tím, že mít o pár roků míň, snad bych to ještě na chvíli zkusil, ale toto přání patří bohužel jen do říše snů.
To se i stalo. V noci se mi totiž zdálo, že jsem se k tomuto dopravci přihlásil. Jako poslední z celého zácviku byla mé závěrečné vystoupení před nějakou komisí. Předstoupil jsem před ní. Měl jsem nachystané nějaké dva listy, na kterých jsem měl připravený text. Vzal jsem první bílý list, a ten byl prázdný. Vzal jsem druhý, modrý a na něm též nic nebylo. Ještě jsem měl v kapse kalhot "tahák", a to cibuli, ve které jsem měl ten text též. vytáhl jsem z kapsy cibuli, rozmotal ji, ale tam taky nic nebylo. tak neslavně skončilo mé vystoupení před komisí, ale bohužel i má nadějná kariéra u nového dopravce na Horní Vláře.
Tož tak, doufám že to vezmete z humorem, a nebudete mě brát za nějakého pomatence, . . . .I když, jsem zvědavý, co se mi bude zdát příště, mějte se. . . . . . . .[masinka]
Úterý, 03. prosince 2019 - 20:12:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 531
Registrován: 3-2018
Kolelač: No měli jste štěstí, že tehdy ještě za dopravní úkony na D3 (a nejen tam) zodpovídal vlakvedoucí...
Úterý, 03. prosince 2019 - 21:10:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 331
Registrován: 7-2017
Starý Hanák. . . .Máte naprosto pravdu pane. Tehdy to bylo všechno naprosto jinak. Svědčí o tom i má jedna příhoda "Říkali jí Amanda" z dob, kdy jsem už na D-3 cestoval legálně. . . . . . [masinka]
Úterý, 03. prosince 2019 - 21:16:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 118
Registrován: 3-2013


Něco z včerejší mé poslední projížďky vlakem po valašských tratích.
Čtvrtek, 05. prosince 2019 - 15:44:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1469
Registrován: 8-2010
751 002 ve sledovačce 754? Mikulášská nadílka, nebo zbožné přání??
Pátek, 06. prosince 2019 - 20:55:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 334
Registrován: 7-2017
Učitelka : "Tak děti, spočítáme si jednoduchý příklad"
Anička pojede o prázdninách z Liberce k babičce do Strážnice.
Z Liberce do Pardubic pojede rychlíkem v tarifu pardubického a
hradeckého kraje.
Z Pardubic do Olomouce pojede rychlíkem RJ.
Z Olomouce do Starého Města pojede rychlíkem ČD.
Ze Starého Města do Strážnice pojede osobákem v tarifu zlínského
kraje.
Kolik bude Anička potřebovat jízdenek?
Kolik zaplatí Anička celkem za jízdenky?
A kdy Aničku propustí z psychiatrie?
Přihlásil se Pepíček, paní učitelce sdělil :" Já navrhuji, aby
idioty, kteří tento stupidní systém vymysleli, zavřeli do klece
a už je nikdy nepustili ven". . .Sorry,tak mi to přišlo v mailu. . . [masinka]
Pátek, 06. prosince 2019 - 21:51:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 533
Registrován: 3-2018
Kolelač: V tom příkladu je samozřejmě několik věcných chyb, které ani nehodlám vyjmenovávat (např. do Strážnice určitě za tarif Zlínského kraje nepojede, atd.). Tím tento systém samozřejmě neobhajuji. A za druhé, i dnes by potřebovala minimálně tři jízdenky, protože na RJ jízdenka ČD neplatí...
Sobota, 07. prosince 2019 - 08:06:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 335
Registrován: 7-2017
Starý Hanák. . . . Omlouvám se, asi to vymyslel někdo, kdo "nepozná mapu" a navíc, omluvil jsem se na konci, že to není mé dílo. . . . . . . . . . [masinka]
Lajos
Sobota, 07. prosince 2019 - 12:48:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 171
Registrován: 8-2014
Starý Hanák: i kdyby tam byla jediná věcná chyba, tak to docela výstižně a vtipně poukazuje na současný a nadcházející absurdistán na české železnici - a to moc dobře víš, Tome.
P.S. Strážnice v letech 1949 - 1960 náležela do tehdejšího územně-správního paskvilu, řečeného Gottwaldovský kraj, takže možná to psal někdo dříve narozený, kdo má zažitou starší mapu [wink]
Kolelač: [ok] a hodně vysoko
https://www.railtrains.sk/
http://www.zdankoweb.estranky.cz/
http://www.lignitove-drahy.estranky.cz/
Sobota, 07. prosince 2019 - 12:57:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7195
Registrován: 12-2011
Tyto fakenews se na Káčku objevily už během týdne. Řešení je v tom, že Anička si koupí pro celou trasu jízdenku ČD dle TR10. Pouze z Pardubic do Olomouce a ze Starého Města do Veselí musí využít vlaky ČD. Nevěřte všemu, co čtete.

Samozřejmě má pravdu i Hanák s využitím Regiojetu. Takové dělení jízdenek funguje již od roku 2011, kdy dopravce začal jezdit.


(Příspěvek byl editován uživatelem intelpetr.)
"Je to vaše zadnice?" otázal se a ukázal fotografii Zdeničce.
"Je," řekla a usmála se.
"Kdo vám tam natiskl ta staniční razítka?" ptal se rada Zednicek.
"Pan výpravčí Hubička"


Mé fotky na K-reportu odkaz
Sobota, 07. prosince 2019 - 18:24:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 64
Registrován: 6-2017
Mikulasske jizdy do Valasskych klobouk 2019 video-Hostetin video-Zahorovice
Sobota, 07. prosince 2019 - 21:44:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 152
Registrován: 7-2018
Lajos: Ty kraje z 50. let 20. století, někdy nazývané Gottwaldovské (nikoli podle Gottwaldova, ale přímo podle Klementa Gottwalda), jsou těm dnešním hodně podobné. U Zlínského/Gottwaldovského kraje je rozdíl hlavně v tom, že Hodonínsko přešlo pod Brno. Celkově rozdíl minimální. Někdy opravdu přemýšlím (nejen v souvislosti s krajským uspořádáním), kam jsme se to posunuli...
Neděle, 08. prosince 2019 - 01:39:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7
Registrován: 12-2019
Samostatná jednotka Lint v Luhačovicích před odjezdem do Valašských Klobouk
Javorina
Neděle, 08. prosince 2019 - 12:23:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 592
Registrován: 9-2007
Intelpetr:
Od 15. 12. dojde ke zhoršení přehlednosti tarifu při nejrůznějších cestách, kombinací vlaků, tarifů apod.
I v dnešním stavu dochází k mnoha situacím, kdy někteří cestující naprosto nechápou, že existuje více dopravců, různé tarify a z toho vyplývající skutečnosti. Tato stránka cestování se od 15. 12., popř. 1. 1. některým lidem ještě více zkomplikuje. Doprava bude méně "uživatelsky příjemná".
Můžeš tady stále dokola psát svá moudra o komunistech, odborech, režijkách nebo nově vše označovat za fakenews, ale skutečnost tím nezměníš [wink]
Neděle, 08. prosince 2019 - 18:29:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7200
Registrován: 12-2011
Pokud to chceš přenášet do osobní roviny, tak režimka ti v rychlíku bude platit dál, takže nebudeš muset chodit pěšky.

(Příspěvek byl editován uživatelem intelpetr.)
"Je to vaše zadnice?" otázal se a ukázal fotografii Zdeničce.
"Je," řekla a usmála se.
"Kdo vám tam natiskl ta staniční razítka?" ptal se rada Zednicek.
"Pan výpravčí Hubička"


Mé fotky na K-reportu odkaz
Neděle, 08. prosince 2019 - 20:17:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 22
Registrován: 5-2010
Dobrý večer,

chtěl bych Vás poprosit o radu, jak nejlépe vybrat jízdenku na následující plán. 18.12. pojedu trasu Val.Mez.-Hulín-Otrokovice-Zlín Malenovice. Poté Zlín Malenovice-Otrokovice-SMuUH-přes Uherský Brod do Bylnice-Horní Lideč-Vsetín-Val.Mez. Vždy mi stačila jednodenní jízdenka od ČD pro Zlínský kraj, což je nyní pasé. Co jsem pročítal informace, nejlepší bude koupit jízdenku přes tarif Zlínského kraje. Tzn. koupit 2 jízdenky? A nebo koupit celodenní jízdenku Zlínský kraj od ČD a poté ze SMuUH do Bylnice, Horního Lidče koupit jízdenku Arrivy? Dají se někde provnat ceny, zkalkulovat?

Děkuji za rady.
Strom
Neděle, 08. prosince 2019 - 20:25:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 890
Registrován: 7-2008
Pokud to chceš přenášet do osobní roviny, tak režimka ti v rychlíku bude platit dál, takže nebudeš muset chodit pěšky.

Nejde o "režimky".
Chyba je v celkovém systému, kdy jedny peníze ze státního rozpočtu z balíčku dopravní obslužnost se rozdělují na MD, další do rozpočtu jednotlivých správních celků (krajů) na vlaky, které kolikrát jedou pod jedním dopravcem v několika různých krajích. Přitom ty přerozdělené peníze jsou ve výsledku stále jen ty jedny ze státního rozpočtu. Bordel to bude, bohužel.
Já mám in 50 a kde mi bude platit a kde nebude, tak to opravdu nevím. Nejlepší by byl SJT a zákaznické karty i na SJT, klidně i dražší. Dopravci a objednatelé ať si vymýšlí svoje obchodní nabídky též, ale cestující ať má na výběr mezi SJT a komerčními nabídkami dopravců. Což bohužel příští rok nebude.
Nejlepší byl zatím topírenský posun v DPOV Nymburk na stroji 703 717[ok]
Javorina
Neděle, 08. prosince 2019 - 20:29:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 593
Registrován: 9-2007
Intelpetr:
Jak jsem napsal, tak se stalo - přišlo moudro o režijce [biggrin] [crazy]
Ovšem na faktu, že se cestování po tarifní stránce zkomplikuje, to nic nezměnilo, že? [wink]
Neděle, 08. prosince 2019 - 20:35:10  
Moderátor
Číslo příspěvku: 16525
Registrován: 11-2005
Javořina: Neztrácej čas, pane...
Neděle, 08. prosince 2019 - 23:25:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7202
Registrován: 12-2011
Jozefe opakuji, pokud bys to nepřenášel do osobní roviny, nic by přijít nemuselo. Pokud cestující pojede s ČD, žádné komplikace ho nečekají. V mezikrajských relacích se bude jezdit tak jako doposud, ve vnitrokrajských relacích cestující dostane automaticky jízdenku dle tarifu kraje, která je levnější než TR10 ČD a v JMK je i pod cenou IN25, což určitě bude velké zhoršení. Komplikace nastává, pokud člověk pojede mezikrajskou relaci (pouze mezikrajskou, ve vnitrokrajské relaci žádné komplikace nenastávají) do stanice, kde bude jezdit Arriva. Zde se cesta rozpadá již na dvě jízdenky. Pro neznalé cestující to bude ze začátku matoucí, ale z české sítě to není vůbec nic neznámého a cestující se to naučí. Jako na Šumavě, na lince R26, u Länderbahn v Liberci, Vrbno pod Pradědem, AŽD na Švestkové dráze apod. Od devadesátek se na dvě jízdenky jezdilo do Koutů nad Desnou nebo do Kraslic atd. Příští rok se spustí státní tarif, takže penzista z Přerova do Luhačovic dojede na jednu jízdenku a nebude muset řešit dopravce. On by ani žádný problém v tarifu být nemusel. Dlouhá léta fungoval prodej lomeného jízdného ČD/GWTR a byly u GWTR i Länderbahn uznávány i síťové jízdenky. Pak to ČD ale náhle vypověděly po ztrátě Šumavy. Pokud by tento prodej fungoval dál a připojila se k němu i Arriva, nebyl by vůbec žádný problém. V Německu u DB a menších soukromých dopravců v tom není problém (tam akceptují i Včasné mezinárodní z e-shopu nebo síťovky spolkových zemí).

PS: Krajské tarify a zákaz tarifu dopravce je běžný v Německu nebo v Rakousku a žádný exodus cestujcích se tam nekonal.

Strom: Vlastním IN50 a od 1.1. budu do Brna nově dojíždět na univerzální jízdenku IDSJMK. Zdražení bude o 4 Kč, což nebude tak velký rozdíl. A na slevové karty u státního tarifu si budeme muset ještě počkat, až se najde politická vůle je zavést.

(Příspěvek byl editován uživatelem intelpetr.)
"Je to vaše zadnice?" otázal se a ukázal fotografii Zdeničce.
"Je," řekla a usmála se.
"Kdo vám tam natiskl ta staniční razítka?" ptal se rada Zednicek.
"Pan výpravčí Hubička"


Mé fotky na K-reportu odkaz
Pondělí, 09. prosince 2019 - 07:46:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4882
Registrován: 5-2002
Kdo nesouhlasí s novým tarifem ZLK má automaticky režijku [crazy] . V roce 2021 bude státní tarif, prý také integrovaný tarif ZLK, ale Zlínský kraj musí natruc zavádět změny hned příští rok, navíc v jakési polovičaté formě [zadnice] .
Pondělí, 09. prosince 2019 - 10:27:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 775
Registrován: 1-2014
Lajos:
"
Strážnice v letech 1949 - 1960 náležela do tehdejšího územně-správního paskvilu, řečeného Gottwaldovský kraj, takže možná to psal někdo dříve narozený, kdo má zažitou starší mapu "

A kdo si vygůglí ještě staší mapy zjistí, že ono tzv.gottwaldovské členění udělali soudruzi už v době barokní, ne-li dříve a že se ten kraj jmenoval Hradišťský a zahrnoval mmj. i Kyjov a Břeclav a mám za to, že toto uspořádání se zachovalo až do 1.republiky (cca 300let).

Výmysl v podobě megakrajů, viz.ten Jihomoravský je jasnou snahou o centralizaci. Druhou stranou mince je, že se díky zřízení ZK podstatně zhoršilo=zpomalilo spojení z Brnem z Horní Vláry a Slovenska tím, že se degradovala Vlára a zrušily se R.
Pondělí, 09. prosince 2019 - 12:36:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1968
Registrován: 7-2017
Portáš 1775: Ne tak úplně.

Na Moravě se krajské zřízení ustálilo v roce 1637. Sídla krajů byla v Brně, Olomouci, Hradišti, Jihlavě a Znojmě, cca o 100 let později přibyl Přerovský kraj se sídlem v Hranicích. Toto platilo až do r. 1848, v l. 1848 - 55 byly na Moravě kraje jen dva - brněnský a olomoucký, od r. 1855 opět 6 krajů (akorát místo přerovského vznikl kraj novojičínský, ale jinak byla sídla krajů stejná jako do r. 1848), nicméně v r. 1860 byly kraje na Moravě zcela zrušeny. Vlastně až do r. 1949 pak platilo zemské zřízení bez krajů (I. republika počítala se zřízením žup, které se ale nikdy nerealizovalo), s výjimkou období 1939 - 45, kdy se protektorát dělil na dvě země, Čechy a Moravu, a ty na tzv. Oberlandratsbezirke, jeden z nich se sídlem ve Zlíně. Dá se tedy říci, že první, kdo umístil do Zlína sídlo správního celku na úrovni kraje, byli Němci za protektorátu. A to ještě neplatilo celých 6 let: 1939 - 40 bylo na Moravě těch "krajů" 7, 1940 - 42 5, 1942 - 45 už jenom 3. No a dál už to většina z nás pamatuje...

Je také nutno podotknout, že za úpadek Hradiště jako přirozeného regionálního centra začátkem 20. století může kromě jiných vlivů i rozhodnutí tamních radních, kteří mladému Tomáši Baťovi v r. 1894 nepovolili založit živnost, takže se byl nucen vrátit do Zlína, kde se sice narodil, ale když mu bylo 10 let, jeho otec přestěhoval svou dílnu do Hradiště.
Pondělí, 09. prosince 2019 - 20:40:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5
Registrován: 11-2018
Možná je to otázka v blbém vlákně, ale neví někdo, proč došlo v novém GVD k přečíslování Sp vlaků na Vláře z léty obvyklých 1720 a výš na 1760 a výše? Díky
Pondělí, 09. prosince 2019 - 20:44:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 153
Registrován: 7-2018
Je tam i něco o prodeji jízdenek na Vláře.

https://zdopravy.cz/arriva-bude-prodavat-jizdenky-v-automatech-se -vzdalenou-pokladni-38599/
Pondělí, 09. prosince 2019 - 22:04:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 65
Registrován: 6-2017
"Po Zlínsku je nejlepší cestovat s jízdenkou podle tarifu Zlínského kraje. Můžete na ni jet s regionálními vlaky obou železničních dopravců, jízdenky si Arriva i České dráhy budou vzájemně uznávat. I jízdenky Zlínského kraje bude Arriva prodávat nejpozději od pátku 13. prosince ve svém e-shopu, jízdenky koupené na internetu však budou platit jen ve vlacích Arrivy". www.arriva.cz
Slanour
Úterý, 10. prosince 2019 - 13:37:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 696
Registrován: 6-2008
intelpetr: To zlevnění v IDS JMK neplatí v každém případě, a už vůbec ne při cestách na okraji Brna, před několika dny sem za 2km jizdy autobusem platil 20kč! což mi přijde jako zlodějina. Žádná úseková varianta, nikde nic..
Slaňour
Úterý, 10. prosince 2019 - 19:23:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7203
Registrován: 12-2011
Já mluvím o tarifu ve vlaku. V autobusech platí tarif IDSJMK kolem Brna už od roku 2004. Pokud jste jel uvnitř Brna, tak je to normální cena za MHD a žádná zlodějina.

(Příspěvek byl editován uživatelem intelpetr.)
"Je to vaše zadnice?" otázal se a ukázal fotografii Zdeničce.
"Je," řekla a usmála se.
"Kdo vám tam natiskl ta staniční razítka?" ptal se rada Zednicek.
"Pan výpravčí Hubička"


Mé fotky na K-reportu odkaz
Úterý, 10. prosince 2019 - 20:51:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1750
Registrován: 5-2007
Jízdenka 20 Kč je na 2 zóny. V zónách 100 a 101 platí 15 minut. Pokud není využita žádná z těchto zón, je platnost 45 minut.
Úseková jízdenka za 10,-Kč existuje, mimo zóny 100 a 101 a úsek je ten černý či bílý proužek v JŘ ve sloupci vedle zastávek. Za 16,-Kč jsou potom: dva úseky za sebou nebo ve vlaku 2 zastávky/10minut nebo 2 zóny/10 minut.
U úsekových jízdenek má být menší změna, pokud jsem zachytil tak by nějaká úseková jízdenka měla začít platit i ve vlacích.