Diskuse » Archiv 2019 » Železnice » „Vlára“ a okolí » Archiv diskuse „Vlára“ a okolí do 23. 12. 2019 předcházející | další

Archiv diskuse „Vlára“ a okolí do 23. 12. 2019

dolů
   autor příspěvek
Středa, 11. prosince 2019 - 13:22:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 337
Registrován: 7-2017
No, když čtu všechny zdejší příspěvky o cestovném, tarifech, pásmech, zónách atd.atd.Mám malý dotaz. Neví náhodou někdo z Vás, kdy a kde bude nějaké školení či kurz pro cestující veřejnost, aby se mohla bezproblémově orientovat v tom všem, a navíc využít všechny "výhody"které se jí nyní dostává plnými přehršlemi? . . . . . [masinka]
Středa, 11. prosince 2019 - 21:13:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 155
Registrován: 7-2018
Kolelač: Není to tak složité jak to vypadá. Řekněme, že v Integrovaném dopravním systému Jihomoravského kraje (IDS JMK) fungují principy existující v různých MHD už dávno. Ty zóny jsou významné především pro pravidelné cestující, kteří si kupují týdenní, měsíční, čtvrtletní atd. jízdenky. Pokud pojedete jednou za uherský rok třeba z Veselí nad Moravou do Brna, tak na nádraží u pokladny nahlásíte svůj požadavek a paní pokladní Vám vydá správnou jízdenku. Přitom Vàs nemusí zajímat přes jaké zóny vlak jede.

K tomu srovnání s MHD. Občas využiju MHD Zlín-Otrokovice, MHD Olomouc a MHD Brno. Jaké tam jsou pásma moc ani nevím. Stačí mi vědět, že ve Zlíně potřebuju do 20 minut jízdenku za 12 Kč a na delší cestu nebo přestup za 15 Kč. Za 20 Kč je i na vlak. V Olomouci to je za 14 Kč ale bude se zdražovat. Pravidelní cestující vědí přes jaké zóny jezdí.

Školení ohledně IDS JMK je zde https://www.idsjmk.cz/ . Jsou tam i mapy a ceníky.
Čtvrtek, 12. prosince 2019 - 11:11:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 338
Registrován: 7-2017
Co se nám to dnes v červenobílém nátěru promenádovalo po Horní Vláře? Křižovalo to s AEx 1060 ve Slavičíně. Bohužel jsem to zahlédl z kilometrové vzdálenosti, ale podle píšťaly bych to tipoval na přelakovanou postarší jednotku? . . . . . . . .[masinka]
Čtvrtek, 12. prosince 2019 - 13:38:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8
Registrován: 12-2019
Ano její foto z Luhačovic
Čtvrtek, 12. prosince 2019 - 13:47:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 66
Registrován: 6-2017
Dneska jely dve do Stareho Mesta z Prahy.
Čtvrtek, 12. prosince 2019 - 15:18:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 23
Registrován: 7-2017
Stejný červený "bazmek" si to před třetí přifrčel do Veselí od UH.
Čtvrtek, 12. prosince 2019 - 20:37:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 156
Registrován: 7-2018
Dnes jedu Os 4340 do Starého Města s přestupem na OS 4213 (směr Přerov). Přestup kolem 14.30. Jedem postřeh je ten, že od vlaku jde houf lidí, hlavně studentů, a na přilehlé koleji se musí právě posunovat. Lokomotiva jela sice pomalu, ale i tak mi to přijde divné. To se pořád hlásí nevstupovat do kolejiště přes zastavením vlaku a při vystupování se vesele posunuje. Kdyby někdo spadl do kolejiště, tak to fíra neubrzdí. Navíc o kousek dál prohrčela velkou rychlostí další lokomotiva Carga.

Další postřeh. Jedna ta červená Arriva byla odstavená ve Starém Městě a vedle ní LINT LEO Expressu.
Komis
Neděle, 15. prosince 2019 - 19:35:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 704
Registrován: 2-2019
Jak si vede Arriva na Vláře? Žádné postřehy tu nevidím.
Neděle, 15. prosince 2019 - 20:08:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 67
Registrován: 6-2017


Na 341 dnes v oběhu samý Lint. Jen jedno "Retro" 628 asi na 4 spojích. Bohužel díky dlouhým pobytům na zastávkách nabíraly spoje zpoždění. Když toto spojíme s ostrými obraty a čekáním na přípoj, spoje se začaly zpožďovat. Jednotky Lint na 341 celkem připravené, chce to zlepšit informační systém a platbu kartou ve vlaku. Jedná se o první den ostrého provozu, tyto nedostatky jsem (zatím) ochoten tolerovat. Pokud se sníží zpoždění a zapne infosystém, bude to OK. Nepracuji pro Arrivu, ani ČD. Ve zlínském kraji start vyšel celkem v pohodě (v porovnání ostatních linek Arrivy, jak se můžeme dočíst třeba na zdopravy cz). Jak to půjde dál ukáže jen čas. Je třeba na pár věcech zapracovat. Pár videí ze Zahorovic ZDE
Neděle, 15. prosince 2019 - 21:30:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 340
Registrován: 12-2006
Taky jsem to dnes v celku sledoval a na to, že ARRIVA začíná prakticky s novými strojvůdci bez zkušeností, které si musela horkou jehlou sehnat a vyškolit, mnohdy řekněme z nevhodných profesí, NEZKOLABOVALI! Jak někteří předpovídali. Na rozdíl od 810 je na horní Vláře kvalitativní posun k lepšímu. Osobně si myslím, že Zlinský kraj, resp. šéf dopravy pan Botek udělal dobře se změnou. Bohužel BUSLINE sabotuje co může. Během týdne si to vše sedne a pojedou!
Pondělí, 16. prosince 2019 - 07:47:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 50
Registrován: 1-2015
Loko:

Oproti 810 to mírné zlepšení je, oproti 814 výrazné zlepšení, ale ruku na srdce, kolik jich tu jezdilo? Jinak na Vláře jezdily převážně 842 a 854 (asi, pletou se mi), a ty mi nepřišly výrazně horší, než ty Linty. Naopak třeba na trati 331 brutální kvalitativní sešup dolů kvůli celému vozovému parku z Regionov. Podle mě se změna moc nepovedla. Vozy Arrivy ale rozhodně nevypadají zle, ráno jsem jel Lintem.

disclaimer: nepracuji pro žádnou zainteresovanou stranu - nemám nic ani proti Arriva, ani proti ČD
Pondělí, 16. prosince 2019 - 16:45:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 68
Registrován: 6-2017
Dnesni situace na 341: Zpozdeni Arrivy se stabilizovalo az odpoledne. Prvni ranni vlak byl problem, netusim co bylo pricinou. Velka cast zpozdeni byla take zapricinna krizovanim s rychliky Praha - Luhacovice a Valasskym Expressem na 280. Oproti vcerejsku je videt posun k lepsimu. Chtelo by to zapracovat na informacnim systemu a zprovozneni zastavek na znameni, mohlo by to zlepsit nektera zpozden a spoj by nemusel ujizdet v Bylnici. Stale vsak doufam, ze tyto "porodni bolesti" odezni...[vypravci]
Pondělí, 16. prosince 2019 - 19:22:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 339
Registrován: 7-2017
Sleduji zdejší debatu ohledně Arrivy na horní Vláře. Sám jsem odpoledne zjišťoval, jak to hošanům jezdí. Komentovat to nebudu, neboť se nedá určit jak ty zpoždění vznikají, jestli je to čekáním na přípoj v U.Brodě, nebo zaviněné něčím, či někým jiným, kdo ví?
Každý den odpoledne před 15 hod. chodím venčit svého psa nahoru nad Kolelač, při té příležitosti pozoruji i odjezd AEx 1062 jejíž cílovou stanicí je Praha hl. Tak tomu bylo i dnes, jenže Arrivy jsem se nedočkal a nedočkal jsem se jí ani po půl hodinovém čekání. Nakonec jsem to vzdal s úmyslem, že se doma na Grappu podívám, jak vlastně jede a nebo kde stojí. Bohužel, na Grappu se zobrazily všechny vlaky, tedy krom AEx 1062 a 1063. Takže nyní vlastně nevím nic.
Moje dcera se v sobotu vracela z Olomouce domů. Měla předem zakoupenou jízdenku na AEx 1061. Okolo desáté hodiny mi volala, že Arriva má 110 min. Nakonec použila nějaký autobusový spoj do Přerova, odtud vlakem ČD jela až domů, s tím že jízdenka Arrivy jí propadla. No, stávají se i horší věci.
Přoč to ale píšu? Arrivě jsem zprvopočátku fandil, zúčastnil jsem se dokonce první historické jízdy do Trenčína, kde nás tehdy očekávala i Tv "Markíza".
Jak se zpočátku zdálo, že se Horní Vlára i Považí dočkalo s Prahou skvělého spojení, s přibývající dobou se tyto spoje stávají čím dál nevyzpytatelnějšími.
Psal jsem to kdysi ve svých příhodách, kdy v Púchově "klekl" na rychlíku do Blavy Brejlovec, tak se operativně z nejbližšího Pn.vl. odvěsil Sergej a problém by vyřešený. U Arrivy na své dlouhé pouti, pokud někde vykape, bohužel takové řešení neexistuje, v tom je asi její největší slabina. Zdá se poruchovost těchto souprav se stále zvyšuje a to jí asi na získané popularitě mezi jejími uživateli určitě nepřidá. Jsem zvědavý, jak tuto záležitost hodlají jejich nadřízení představitelé řešit? V každém případě by to byla velká škoda, pokud bychom o takové skvělé spojení do Prahy přišli. . . . . [masinka]
Pondělí, 16. prosince 2019 - 19:44:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 69
Registrován: 6-2017
kolelac: Arriva na vlare zatim ztraci v delsim cekani na zastavkach, pomalejsi jizde. Kdyz do toho zakomponujeme obraty na kyvadle a vecne zpozdene rychliky z Prahy a Valasske Expresy na druhe strane a s tim spojene krizovani, je to zatim gulas. AEx byly nahrazeny autobusy, kvuli poruse dvou jednotek na jihu cech. Ano, 845 se vysypaly jak Arrive, tak RegioJetu. Jsem rad, ze tu na vlare mame Linty, i kdyz ty take nebyly bez poruchy.
Pondělí, 16. prosince 2019 - 20:15:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 111
Registrován: 7-2017
Tady jedna reportáž o změnách na železnici. Musím říct, že lituji všech, kteří na tuto změnu doplatili, tedy hlavně cestující. Co jsem i ve vlaku zaslechl, tak zvlášť starší cestující jsou z toho dost na nervy. No, jsem rád, že bydlím v regionu, kde jezdí jen jeden dopravce.
eber
Pondělí, 16. prosince 2019 - 20:45:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 60
Registrován: 11-2013
Také já se podělím se zkušenostmi z dnešního dne [jidlo] Pro nás cestující je jistě pozitivní zprávou fakt, že Arrivě ani dnes stále nefungoval systém na prodej jízdenek, ve vlacích ani na nádražích, takže cestující mohli jezdit zadarmo (vyzkoušeno na naší Vláře) [lol] Ale teď vážně...

K samotnému svezení (Lint pronajatý od LeoExpress): Jízda mi přišla klidná a hlavně velmi tichá. Oproti rozhrkané 810 či 814 je to jistě krok kupředu. Je pravdou, že za to může i lepší stav infrastruktury (konkrétně například v okolí Uherského Brodu). WiFi fungovala bez problému, sezení mi přišlo normální, pohodlné (ostatně jako všude snad kromě 810). Obávám se, že až přijdou skutečné mrazy, mohla by být zima v okolí nástupních dveří (nástupní prostory nejsou odděleny přepážkou narozdíl od všech přechozích řad ČD, které u nás jezdily). Toaleta čistá a fungovala (v jednotce 832.124-2 jezdící mezi Újezdcem a Luhačovicemi byla toaleta mimo provoz).

Trošku mi vadila absolutní nepřítomnost čehokoliv pod názvem "informační systém". Žádné tabule ani panely nejsou zvenku ani zevnitř vlaku, což je problém zejména ve větších stanicích, kde křižuje více vlaků (např. Uherský Brod) a pro cizí, kteří trať a zastávky neznají. Ještě horší je to u Arrivácké jednotky 845 (viděnou pouze zvenku), která jezdí na 341 v barvách DB - tam svítí německé nápisy a interiér nevypadal modernizovaně (jako u stejných jednotek, které jezdí na expresech)... Také dnes měla Arriva větší zpoždění (zejména spoje Brod - Bylnice), je otázka kvůli čemu... A dementuji výše uvedenou informaci o zpoždění, že to dnes odpoledne/večer bylo lepší,třeba 4315 měl dnes minimálně 20 minut a zpozdil kvůli křižování v Nezdenicích protější 4342. Opět říkám, je otázka kvůli čemu se tak děje a zda se to zlepší. Přátelé, kteří jeli ráno říkali, že jednotka měla delší pobyty v každé zastávce, kvůli špatně dovírajícím dveřím, ale toto jsem osobně nezažil. Také se ráno v některých jednotkách údajně netopilo (já odpoledne nic takové nezaznamenal).

Takže celkové zhodnocení: Linty jsou jistě posun dopředu (minimálně oproti 810 a 814). Můžeme být rádi, že tady u nás nemá Arriva takové problémy jako v Čechách. Kdo neví, doporučuji mrknout například na web zdopravy.cz (viz retro soupravy na rychlících, odřeklé spoje apod.) Vlaky (sice s nějakým zpožděním) jezdí, ale veškeré nedostatky by měly jít snadno (a snad brzy) odstranit. Je to asi dáno zmatky ze strany Arrivy během překotných příprav. Dal bych jim pár týdnů, zda se to zlepší. Mírně úsměvný postřeh na závěr: všechny drobnější vady a nedostatky dobře ilustruje fakt, že Arriva zde jezdí s Linty, které na sobě mají loga Pardubického kraje... [lol] Tzn. není to všechno úplně dobře, ale dá se to lehce napravit (a postupem se to snad opravdu udělá) [vypravci]

Ještě ma závěr pro přehlednost v +/- pro jednotky Lint
+ Čistý a vzhledný interiér (dokud to zákazníci neponičí)
+ Klidná jízda
+ Wifi
+ Zásuvky(ačkoliv mě na tak krátké vzdálenosti přijdou zbytečné)

- Absence informačního systému (vně i vnitř souprav)
- Nástupní prostor není oddělen od prostoru pro cestující
- Část popisků stále v němčině


A k Arrivě ještě obecně...
- I po dvou dnech nefunkční prodej jízdních dokladů
- Nerekonstruovaná jednotka 845 v barvách DB
- Neexistuje centrální přehledné místo (ideálně web, aplikace), kde by se psalo přehledně o všech mimořádnostech

Tolik první postřehy k novému soukromému dopravci [vypravci]
eber
Pondělí, 16. prosince 2019 - 21:10:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 62
Registrován: 11-2013
A ještě pár postřehů k Arrivě i ČD a vůbec k fungování krajského tarifu...

- Nemožnost koupit si v roce 2019 krajskou jízdenku online a nemožnost jezdit na tarif ČD/Arrivy považuji za obrovské selhání celého KOVEDu i vedení ZlK. Zde velký rozdíl oproti IDS JMK - tam sice také zakázali v Os a Sp tarif ČD, ale jízdenky krajského tarifu lze pořídit přes SMS i aplikaci [kladivo]

- Ze strany kraje byla změna dopravce podle mého názoru směrem k veřejnosti málo komunikovaná. Na nádraží v Uherském Bridě jsem byl svědkem mnoha zmatků, lidé chodí stále zejména k pokladně ČD, protože pokladna Arrivy není pro lidi vidět. Je umístěna ve stejném okénku jako ČSAD BUS Uherské Hradiště a i když lidé chodí kolem, prostě to nevidí. Navíc je tam jen jedno (!!!) průhledné logo Arrivy na skle, jinak nic (ani otevírací doba přepážky). nevím, jak je to v jiných obsazených stanicích, ale na tomto by to chtělo zapracovat.

- Arrivě nefungoval ani dnes prodej jízdních dokladů. Pokladní Arrivy v UB tak paradoxně cestujícím oznamovala, že pojedou zadarmo, přitom lidé, kteří si (z nevědomosti) kupovali jízdenky u ČD normálně platili. Jelikož platí v celém kraji pouze krajský tarif, prodají jízdenky na spoje Arrivy i ČD (dnes viděno) a tudíž to jde i naopak. Nemožnost domluvit se mě opravdu pobavila... [lol]

- Zatím mi přijde, že se průvodčí Arrivy chovali vždy mile (například, co jsem dnes zažil, každého zdravili už při nástupu do vlaku). Je otázka zda a jak dlouho to vydrží. Ale člověku, který si takových drobností všímá to udělá radost, zvlášť když ne vše zatím funguje, jak má... Také v UB u přepážky Arrivy byly viditelně k dispozici krajské letáky ohledně změny v dopravě (které mohly být distribuovány klidně několik měsíců dříve - viz moje poznámky výše), u přepážky ČD nebylo nic...

- Dnešní Os 4341 ( směr Bojkovice) měl 15 minut zpoždění. Přípojný 14315 (Újezdec u Luhačovic - Luhačovice) nejprve v Újezdci přibližně 10 minut navíc čekal a pak stejně odjel. zajímalo by mě, jakým způsobem se rozhoduje kdy vlaky čekají a kdy ne. Možná by to vřešilo i zpoždění na jiných spojích během dne.

- Nevím, zda to zaznělo, ale opravdu kvituji protažení R 893 Slovácký expres až do Luhačovic a tím pádem i nový R 858 z Luhačovic do Starého Města. Protažení R 893 má výhodu zejména ve dny, kdy se vrací lidé z Prahy/Olomouce. Kvůli častým zpožděním dřív ne vždy vyčkal přípoj ve Starém Městě a muselo se čekat na další. V opačném směru je to zase pohodlné pro lidi, kteří se chtějí relativně rychle dostat do UH/Starého Města. Rychlík stojí jen v Újezdci, UB a UH a navíc se nemusí přesedat. Bohužel, je trošku otázka, zda tyto dva vlaky vydží i příští GVD, protože dnes byl R 893 prakticky prázný (ale třeba to lidi ještě neví) [jidlo]
Pondělí, 16. prosince 2019 - 21:27:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 120
Registrován: 3-2013
https://www.ceskatelevize.cz/porady/1097181328-udalosti/219411000 101216/video/739690 Pěkná reportáž o tom, jak "funguje" ARRIVA zejména ve Zlínském kraji. Jen tak dál! [vypravci]
Úterý, 17. prosince 2019 - 15:38:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 112
Registrován: 7-2017
Aktuálně vlak Arrivy Os 13269 zpoždění na příjezdu do Velkých Karlovic +45! Přitom na odjezdu z Halenkova jen +4! Asi nějaká porucha nebo něco...
Úterý, 17. prosince 2019 - 15:52:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 157
Registrován: 7-2018
https://zdopravy.cz/arrive-hrozi-za-problemy-se-startem-zeleznicn i-dopravy-pokuta-od-zlinskeho-kraje-39147/
Úterý, 17. prosince 2019 - 15:54:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 113
Registrován: 7-2017
Nakonec obratový vlak 13270 zrušen. Protijedoucí vlak 13271 chvíli čekal na křižování v Halenkově a odjel s +18. Další vlak 13273 je nahrazen autobusem.
Úterý, 17. prosince 2019 - 15:59:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11
Registrován: 12-2014
Do Karlovic dojel tak tak...


(Příspěvek byl editován uživatelem Miszun.)
Úterý, 17. prosince 2019 - 16:05:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 114
Registrován: 7-2017
Taktéž vlaku 4311 (Arriva) se nedaří, z Uherského Hradiště +12, z Hradčovic +37 a nyní už nějakou dobu stojí v Újezdci a čeká nevím na co. Zatím předpokládaná doba zpoždění +52!
Úterý, 17. prosince 2019 - 16:09:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12
Registrován: 12-2014
Tak ze Vsetína opravdu NAD
Úterý, 17. prosince 2019 - 17:27:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 98
Registrován: 2-2018
EBER- tohle nepomůže, tady můžeš sledovat spoje- https://www.id-zk.cz/
Středa, 18. prosince 2019 - 10:38:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10
Registrován: 12-2019
Místo Arriva vlaků dnes mezi Újezdcem u Luhačovic a Luhačovicemi do 15:45 jezdí autobusy
Čtvrtek, 19. prosince 2019 - 09:57:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7226
Registrován: 12-2011
Dneska to vypadá u Arrivy nadějně. Zpoždění 15 minut má nyní jen vlak, který čekal na zpožděný Slovácký expres.
"Je to vaše zadnice?" otázal se a ukázal fotografii Zdeničce.
"Je," řekla a usmála se.
"Kdo vám tam natiskl ta staniční razítka?" ptal se rada Zednicek.
"Pan výpravčí Hubička"


Mé fotky na K-reportu odkaz
Čtvrtek, 19. prosince 2019 - 11:22:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 70
Registrován: 6-2017
intelpetr: celkove mi prijde, ze se situace stabilizuje.. doufam ze trend bude pokracovat
Priapos
Čtvrtek, 19. prosince 2019 - 15:32:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1701
Registrován: 10-2012
jadris:
"celkove mi prijde, ze se situace stabilizuje.. "


Ano, stabilní je i NAD Újezdec - Luhačovice.
Čtvrtek, 19. prosince 2019 - 18:11:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 340
Registrován: 7-2017
. . . . .Priapos & Jadris . . .Ano, zdá se, že se situace "stabilizuje", tedy krom zavedené NAD na zmiňované Luhačovce, a též místo AEx vlaků, což jak vypadá bude záležitost trvalejšího rázu.
Co mě však ráno spíš vyděsilo, než pobavilo, byla zpráva na "iDnes.cz" o tom, že "bulharský strojvedoucí Arrivy u Turnova nevyjel s vlakem na kopec"(a to ještě nezačala zima). Krom toho je v článku sdělení, že se zaměstnancům SŽDC s těmito fíry velmi špatně komunikuje pro jejich slabou znalost češtiny.
Tak pominu-li ve zprávě tu "jízdu na kopec",nechápu jak se na mašině může zjevit fíra, který neovládá zdejší jazyk? Co na to třeba FLČ a ještě spíš slovutná a vždy tak ostražitá DI?
Ze své kariéry fíry, vím, že někdy k velké nehodě stačil špatně pochopený rozkaz či nějaké opomenutí.Doufám, že se takoví týpci nezjevují i zde na horní Vláře? . . . . . . . . . . . .[masinka]
Čtvrtek, 19. prosince 2019 - 19:41:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 341
Registrován: 7-2017
. . Odkaz. . . https://www.idnes.cz/liberec/zpravy/liberecky-kraj-arriva.A191218 _162727_liberec-zpravy_jape&h=5044C46E11073262CABDFFB46D33FF90
Čtvrtek, 19. prosince 2019 - 20:19:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11
Registrován: 12-2019
Proč byla zavedena NAD na Luhačovice místo Arriva vlaků.
Nedostatek souprav nebo jsou ještě jiné důvody .
Priapos
Čtvrtek, 19. prosince 2019 - 21:42:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1703
Registrován: 10-2012
Kolelač:
". . . . .. .Ano, zdá se, že se situace "stabilizuje", tedy krom zavedené NAD na zmiňované Luhačovce, a též místo AEx vlaků, což jak vypadá bude záležitost trvalejšího rázu.

"
AEx do Nitry budou autobusy do 30.12.2019
Pátek, 20. prosince 2019 - 00:27:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 776
Registrován: 1-2014
Zavedeni NAD misto vlaku AEX neni moc rozumne, myslim, ze Arriva prijde zbytecne o cestujici v case vanocnim, kdy jezdi hodne lidi. Pro je vlastne ta NAD?
Pátek, 20. prosince 2019 - 05:33:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 547
Registrován: 3-2018
Portáš: Zásadní je vyjezdit závazkovou dopravu. Komerční je až na druhém místě. Dnes už se s tím žádný dopravce netají... V případě Arrivy byly Ex takovou malou propagací ve Zlínském kraji a na Slovensku, to si přiznejme a bylo to evidentní už dávno. Jen někteří to nepochopili a mysleli si, že jim jde o komfort a blaho obyvatel horní Vláry. Teď závazkovou dopravu (aspoň v ČR) dostali a Ex už není priorita.
Pátek, 20. prosince 2019 - 16:32:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 158
Registrován: 7-2018
Začnu konkrétním příkladem. Podle starého JŘ dojel o víkendu do UB Slovácký expres v 14.53 hod. V 15.02 odjíždělo několik návazných autobusů do okolí. Pokud měl Slovácký expres větší zpoždění (nad 15 minut) autobus samozřejmě nečekal a návaznost byla v háji. Dálkový cestující (např. na trase Praha - Nivnice) to možná riskne s tím, že v případě ujetí autobusu obětuje těch asi 130-150 Kč za taxík. To je ale cena do nejbližších obcí (Prakšice, Pašovice, Nivnice, Bánov), nikoli třeba do Strání.

Ovšem pro cestujícího na vnitrokrajské frekvenci je tak nespolehlivé spojení (kvůli zpožďování rychlíků) ještě více neatraktivní. Cesta z Uherského Hradiště do obce na Brodsku se může pořádně prodražit, tedy pokud cestující nejde z Brodu pěšky, nebo nepoužije dopravu typu halódojeďpromňe.

Dobrá to tedy bylo. Od nového JŘ máme na Horní Vláře více osobních vlaků i o víkendu a po Slováckém expresu dojede ještě do UB Os vlak v 15.03 hod. Došlo i k posunu autobusů na 15.05. Zjevný záměr zajistit návaznost na Os vlak. Říkal jsem si, že spojení bude spolehlivější. Přestupní čas sice jen 2 minuty, ale místní Os vlaky jsou z hlediska zpožďování spolehlivější.

Jenže... Os vlaky budou čekat na rychlíky. Otázka je jak dlouho. Arriva se nechala slyšet, že SŽDC je pustila dokonce až po 19. minutách čekání na dálkový vlak. Takže Slovácký expres příjezd do UH v 14.33, Os Arriva odjezd z UH v 14.42 a příjezd do UB v 15.03, kde čekají 4 autobusy s odjezdem v 15.05.

Takže dispečerské otázky zní:

1) Jak dlouho má čekat Os Vlak na Slovácký expres v Uherském Hradišti?
2) Jak dlouho mají autobusy čekat na vlak na Dopravním terminálu Uh. Brod?

Každou z těchto otázek budou patrně řešit jiní dispečeři. Vlaky SŽDC a autobusy KOVED. Jako větší zlo se jeví ujetí autobusů, protože cestující často nemají jinou možnost. Cestující z Prahy do Hradčovic může v případě zpoždění Slováckého expresu využít další Os vlak. Osobáky jezdí každou hodinu. V realitě naší železnice se mi ty 2-minutové přestupní časy nelíbí. Ty 2 minuty stačí v případě, že vlak dojede načas. Jinak, i když autobus čeká, se zpoždění přenáší dál

CO VY NA TO?
Komis
Pátek, 20. prosince 2019 - 17:25:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 709
Registrován: 2-2019
Ještě připojím postřeh, že v pátek čekají autobusy v UB ochotněji než během týdne.
Pátek, 20. prosince 2019 - 19:37:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7236
Registrován: 12-2011
V ten čtvrtek musely busy na Luhačovice nastoupit až někdy po obědě. A zatím bohužel dosud.
"Je to vaše zadnice?" otázal se a ukázal fotografii Zdeničce.
"Je," řekla a usmála se.
"Kdo vám tam natiskl ta staniční razítka?" ptal se rada Zednicek.
"Pan výpravčí Hubička"


Mé fotky na K-reportu odkaz
Sobota, 21. prosince 2019 - 04:42:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10184
Registrován: 6-2004
2-minutové přestupní časy

2minutový přestup=nervy... chce to všude tak 15 min. a klid a pohodu na přestup
Sobota, 21. prosince 2019 - 07:28:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 549
Registrován: 3-2018
Fany: Při cestách na dovolenou nebo k babičce do západních Čech ano, ale při každodenním cestování je to absolutní nesmysl.
Sobota, 21. prosince 2019 - 07:57:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 159
Registrován: 7-2018
15-minutové přestupy na terminálu, kde autobus čeká na Os vlak, to tedy snad ani ne. V tomto případě by 7 minut bylo tak akorát, protože jinak se i minimàlní zpoždění přenáší dál.

Něco jiného jsou přestupy např. mezi rychliky.
Sobota, 21. prosince 2019 - 14:27:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 71
Registrován: 6-2017
Kolelac: U nas bych to na Bulhary nevidel, hodne sousedu z IL,TN parkuji v Bylnici a jsou zamestnani u Arrivy.

Cekani na zpozdene R18 ma krome zpozdeni osobniho vlaku /za ktere nemuze dopravce/ vliv na hodnoceni cestujicich - kolikrat jsem slysel cestujici z UB v 15:05, ze je Arriva neschopna, protoze ma zase zpozdeni, nebo ze necekala na rychlik. Sibenicni termin obratu v Bylnici zustal i v novem JR, takze pokud ma 15min zpozdeni pri prijezdu do Bylnice, tak pripoj do Lidce ujede - ceka max 10 min. Navic si okamzite veze zpatky zpozdeni pri obratu (pokud nenabere vic, zachrani to cekani podle JR v UB, kdy se jizdni doba srovna). Nechci svadet zpozdeni Arrivy jen na R18 a Valasske Expresy, byly tu i jine problemy, to vime. Ale zrovna v dobe psani tohoto clanku ma R18 zpozdeni 49 min na prijezdu do Luha.

Otazky, ktere zde nastolil Brodensis jsou na miste. Bohuzel, koridor je precpany a papir snese vsechno. Pokud po skonceni vyluky budou mit R18 zpozdeni do 10 minut, situace se zvladnout da. Ale kdo jezdi pravidelne, tak vi, ze je to mnohdy i vic...

Dneska uz NAD na zlinske Arrive nevidim - nebo se pletu? Pravdou je, ze neni treba mit tolik jednotek jako v pracovnich dnech. Urcite je rozdil v jizdnich dobach dnes v porovnani s prvnimi tremi dny provozu.
Do CR dorazily dalsi 3 DB628, pocitam jako zalohy. Netusim jaka je situace s PARSem a dalsimi rekonstrukcemi. Take se v rozhovoru pro CT nechal mluvci Arrivy slyset, ze jiz v pristim roce chteji menit 628/845 za Stadler GTW - osobne by mi stacily i reko 845, v obratech na 341 se pres den vyskytuje jedna, max 2 tyto jednotky..
Sobota, 21. prosince 2019 - 19:43:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10186
Registrován: 6-2004
Navic si okamzite veze zpatky zpozdeni pri obratu

a musí tam už snad druhý či třetí gvd za sebou ten ostrý obrat být? proč si tam četa neoddechne, nedá kávu a v klidu v jinou netaktovou dobu zase odjede... přípoje na ValKlobouky ať čekají déle, přeci proto tam jsou, ne? Jinak to ztrácí jaksi smysl.. kam chudák cestující má jít čekat?
Sobota, 21. prosince 2019 - 21:16:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 72
Registrován: 6-2017
Fany: ono je to spojene s protazenim objednavanych vlaku az do Prusmyku. Kdyby se jezdilo jak na ceskou, tak slovenskou stranu s navaznymi prestupy, nebo stridave zajizdely spoje CZ do TT a SK do Bylnice, mohlo by se obnovit prihranicni spojeni, obzvlast v dnesni dobe volneho pohybu. Ano, pres Vrbovce neprojede 10tisic lidi denne, ale nekdo toto spojeni vyuzije - sam jsem byl svedkem. To by ale kraj a ZSSK stalo moc penez, pocitam. Timto by se rozbil takt (ano, potrebujeme o 2 jednotky vice), ale kraj asi neni ochoten investovat (tak jako ukonceni Os ve Strelne.) Vsechno co fungovalo tak rozbijeme a budeme se placat po ramenach, jak jsme dobre udelali...[smrt]
Neděle, 22. prosince 2019 - 05:13:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10188
Registrován: 6-2004
jadris

Ano, pamatuju slovenskou 152 v Bylnici, nějak po 13. hodině přijížděla, před půl druhou zase z5 směr Nemšová..

Takže stačí koncepce a spoje z doby předtaktové, rok 2008, myslím ... pak už začaly Ex jezdit v taktu a dál už to známe... Dnes se nikdo s nikým nedomluví, je už taková doba, každý chce mít "vrch"...
Neděle, 22. prosince 2019 - 06:08:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10189
Registrován: 6-2004
A tady snímek z Bylnice, kde jsem fotil, a odjezd toho motoru... Leč nevím už přesně ten rok:



(Příspěvek byl editován uživatelem Fany.)
Neděle, 22. prosince 2019 - 21:46:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 160
Registrován: 7-2018
Ohledně přeshraničního spojení samozřejmě záleží na mnoha okolnostech jako jsou oběhy vozidel, celková dopravní koncepce atd. Obecně bych řekl, že linka Staré Město - Trenčín, to by bylo něco. Měla by větší efekt než vlaky ze Slovenska do Bylnice, či dokonce ty legendární přestupy ve Vlárském průsmyku. Takový spoj by nejel odnikud nikam, ale ve Starém Městě by se napojil na koridor, propojil by Uherské Hradiště a Trenčín (což je i významný dopravní uzel), několik menších měst a přestupních uzlů.
Dobrá linka pro místní i dálkovou dopravu.

Jenže to by musela být vůle na patřičných místech.
eber
Neděle, 22. prosince 2019 - 22:21:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 64
Registrován: 11-2013
Opět něco k tématu [vypravci] Zlínský kraj hrozí Arrivě sankcemi, ČD připustily zpětné převzetí tratí. Týden od velkých změn na kolejích

Osobně si myslím, že tak daleko to (v našem kraji) nezajde, ale nechme se překvapit ... [uhoh]

Jinak ta zpoždění přetrvávají a často za to můžou opravdu rychlíky. Páteční situace, přesně jak popisoval Brodensis. Os 4313 čekal v UH na zpožděný R 891 (do toho všeho zpožděný Sp 1722), takže výsledek 20 minut [kladivo]

Co udělá 20 min zpoždění s obratem v Bylnici i dalšími vlaky bylo vidět o dvě hodiny později v UB. Nejprve odjel R 893 do Luhačovic (=Os 4341 zůstal v Hradčovicích), pak ale odjel zpožděný 4318 (obrat od Os 4313), čímž zablokoval a zpozdil Os 4341, stále čekající v Hradčovicích.

Možná nebylo úplně špatné (i když ani dokonalé) dřívější rozdělení Os na dvě ramena (UB - Bylnice a UB - Staré Město). V případě větších zpoždění (a čekání na rychlíky) byla zpožděná jen část ramene [andel]

Dále si říkám, jestli by nebylo rozumné protáhnout "liché" Os znovu až do Starého Města, jak to bývalo dřív. Vím, že v exponované časy je ta propustnost mezi Starákem a UH někdy na hraně, ale přece to dřív šlo. Právě v případech, kdy přijede více zpožděný rychlík od Prahy, by mohl navazující Os po přestupu cestujících co nejdříve odjet a dostat se alespoň do Kunovic, kde by ho rychlík následně předjel a tím by se určitě pár minut ušetřilo...

Na druhou stranu, určitě za to nemůžou jen rychlíky. Zajímalo by mě, jak to zvládají arrivácké 845 například v okolí Pitína (a vůbec dál směrem na Bylnici), když podle reportáže ČT mají problém i s menším stoupáním.... [kecal]
Pondělí, 23. prosince 2019 - 10:49:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14640
Registrován: 12-2007
Zajímalo by mě, jak to zvládají arrivácké 845 například v okolí Pitína (a vůbec dál směrem na Bylnici), když podle reportáže ČT mají problém i s menším stoupáním

Mimochodem, jak už po 2 roky (ne)zvládají jednotky téhož typu (byť registrované v DE a ne v CZ) stoupání od Kájova směr Lipenská přehrada? Tam je to taky slušný sklon. A vcelku dlouhý.
Pondělí, 23. prosince 2019 - 11:27:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 341
Registrován: 12-2006
Osobní zážitek z neděle.
Provoz ARRIVA: odřeknuté vlaky BEZ NÁHRADY mezi Luhačovicemi a Ujezdcem 4381, 14302, 14300, 14301.

(Příspěvek byl editován uživatelem loko.)
Pondělí, 23. prosince 2019 - 12:32:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9759
Registrován: 4-2003
podle reportáže ČT mají problém

To fakt nezkusíte ani na chvilku přemýšlet nad tím, co Vám pan Beránek z ČT za Vaše peníze neservíroval? Přeci ty vlaky jezdí podle JŘ sestaveném na ty jednotky a né na jiná vozidla.

Takže bych aspoň pro začátek zkusil hledat příčinu jinde.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Pondělí, 23. prosince 2019 - 16:42:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10193
Registrován: 6-2004
Přemýšlím, proč si ARRIVA "ukousla" takové sousto, když to nezvládá... to nevěděli všechna PRO a PROTI?
Pondělí, 23. prosince 2019 - 16:51:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14641
Registrován: 12-2007
** Plus bych coby další příklad k otázce "Jak to tam celé roky zvládali s jednotkami řady 628.2?" přidal např. i trať Marburg - Erndtebrück s průměrným sklonem přes 20 promile.


Pondělí, 23. prosince 2019 - 17:18:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 342
Registrován: 12-2006
Nejsem zastáncem ČD, to by jsme tu jezdili v reginách ještě 20 let. ARRIVA má problémy, ale jezdí i jinde v Evropě a BUDE jezdit i na Vláře. To se usadí, strojvedoucí povětšinou rychlokvašáci se rozjezdí a i na těch dlouhodobě odstavených motorácích z DE se vychytají závady. Jen s dispečerským aparátem musí něco udělat. V něděli, kdy jim ráno nejezdila Luhačovka , ani náhradní autobus měl jejich dispečer dost času situaci řešit, Motorák na Luhačovku nejel hned z Hradiště ve 4.49 hod a do vlaku z Luhačovic s od. 9.22, který už jel měl dost času. Pokud nebyla k dispozici náhradní soupra, v Luhačovicích ráno u nádraží stály 2 autobusy s označením ARRIVA. Mohl jeden udělat obrat do Ujezdce. Jenže dispečer nezareagoval, asi bylo na něj moc brzy ráno.
Můj názor je, že Zlinský kraj udělal dobře, že dal možnost něčemu jinému, než co zde nabízely ČD. Kdyby nepřišla konkurence LEO a Jančury s vlaky do Staráku, dodnes by jezdily na Luhačovických rychlících koženky.
Pondělí, 23. prosince 2019 - 17:36:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10194
Registrován: 6-2004
Loko:

ano, ale pro začátek si měli "vzít" tratě do Luhačovic a Velkých Karlovic a HL-Bylnice... měli by toho až, až... Nevím, zda mají vše "nacvičeno", všechny modelové situace, které provoz přináší...
Pondělí, 23. prosince 2019 - 19:16:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14642
Registrován: 12-2007
** Oprava: samozřejmě trať Marburg - Erndtebrück s průměrným sklonem přes 20 promile coby údaj platící pro vyznačený vrcholový úsek "přes kopec mezi údolími" (nikoliv pro celou trať).

pro začátek si měli "vzít" tratě do Luhačovic a Velkých Karlovic a HL-Bylnice... měli by toho až, až...
O tom, kdo si jaké konkrétní tratě "vezme", nerozhodovali dopravci, nýbrž kraj, který učil rozsah jednotlivých provozních souborů (kde provozovatelem jednoho z nich se stala Arriva).
Pondělí, 23. prosince 2019 - 19:29:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10196
Registrován: 6-2004
Ano, asi "kývli" a nedomysleli všechny souvislosti... a pak už nešlo zřejmě "vycouvat"... kdoví, Davide
Pondělí, 23. prosince 2019 - 20:36:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 755
Registrován: 2-2010
K Arrivě: Kdo ví, co všechno měli původně jezdit a jak to bylo původně namalované, tak si je vědom, že ty současné problémy jsou minimální. Představte si třeba jeden pár Arrivy do Rožnova mezi současné vlaky ČD

Je o ovšem známka především kraje, Čunka a Botka.

BTW, ještě mu radí ten údajný odborník Janoš?
Pondělí, 23. prosince 2019 - 20:56:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 756
Registrován: 2-2010
Brodensis:
Ad 1) Čekací doby mezi vlaky řeší pomůcka Přípoje mezi vlaky osobní dopravy, kde je uvedena základní čekací doba:
..pro vlaky kategorie Ex .. činí 5 minut;
.. pro vlaky kategorie R, Sp a Os ... činí 10 minut;
a pro ŽST Uherské Hradiště a Uherský Brod nejsou stanoveny odlišné čekací doby, platí tedy uvedené základní.

Ad 2) Čekací doby mezi vlaky a autobusy není centrálně řešena a případné čekání je jen na konkrétním dispečerovi konkrétního dopravce, jeho informacích a jeho prioritách.
Pondělí, 23. prosince 2019 - 21:00:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 757
Registrován: 2-2010
ARRIVA II: Abych nebyl "nespravedlivý" vůči Arrivě, tak jednu perličku o jejch kvalitách - poté, co vysoutěžila dopravu na trati Bylnice - Lideč požádala SŽDC o prodloužení nástupišť, protože se jí k nim nevlezou jejich vlaky. To nevěděli, o co soutěží?