Diskuse » Archiv 2019 » Železnice » „Vlára“ a okolí » Archiv diskuse „Vlára“ a okolí do 19. 11. 2019 předcházející | další

Archiv diskuse „Vlára“ a okolí do 19. 11. 2019

dolů
   autor příspěvek
Komis
Úterý, 22. října 2019 - 21:20:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 572
Registrován: 2-2019
V éře rychlíkových příplatků jsme taky museli přemýšlet, jestli se nám vyplatí jet rychlíkem. Jet rychlíkem na krátkou vzdálenost nikoho ani nenapadlo. Tím neříkám, že to není zhoršení nabídky. Ale na hodnocení je ještě brzo. Počkejme s tím, až to vypukne.
Úterý, 22. října 2019 - 22:03:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 588
Registrován: 2-2011
Komis:
"V éře rychlíkových příplatků jsme taky museli přemýšlet, jestli se nám vyplatí jet rychlíkem. Jet rychlíkem na krátkou vzdálenost nikoho ani nenapadlo."
Jenže dneska je jaksi jiná doba. Tenkrát jste moc možností neměli. Dneska si dotyčný koupí auto (nové/ojeté) a potom už žádné pitomé rychlíky, osobáky, Écéčka a milion odlišných jízdenek nemusí řešit.
Komis
Úterý, 22. října 2019 - 23:01:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 573
Registrován: 2-2019
Auto nepotřebuju ani dnes. Ale tady se řeší jiné věci, ne auta.
Středa, 23. října 2019 - 08:08:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 141
Registrován: 7-2018
https://zdopravy.cz/zlinsky-kraj-odklada-plnou-integraci-bude-pla tit-zatim-jen-ve-vlacich-cast-jizdenek-cd-kraj-neuzna-36161/
Středa, 23. října 2019 - 11:40:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2788
Registrován: 11-2006
Ale tady se řeší jiné věci, ne auta.

Řeší,řeší. Jen aby do vyřešení už právě všichni neseděli v těch autech.Z těch se potom těžko vrací do prostředků hromadné dopravy.[uhoh]
http://www.spdz.estranky.sk/- stránka věnovaná M131.1443 (a nejen jemu)
Středa, 23. října 2019 - 15:08:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3530
Registrován: 6-2007
Stejně jako před rokem, i letos vyrazí teplanský Hurvínek M131.1443 na projížďku po trati Bylnice - Horní Lideč [fotic][jidlo]

V neděli 27.října 2019 odveze celkem tři páry vlaků, dle přiloženého jízdního řádu.
Jízdné zdarma [vypravci]

[new] www.rajnochovicka.cz - Rajnochovická lesní železnice

Pátek, 25. října 2019 - 18:59:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7139
Registrován: 12-2011
Vypadá to, že tarifní změny od 1.1.2020 si začínají sedat. Hlavně prodej jízdenek IDSJMK přes e-shop ČD. I přirozené jízdní doklady za úplatu budou uznávány. Integrace vlaků se rozšíří až do Starého Města u U.H.

https://zdopravy.cz/jihomoravsky-kraj-odolava-za-ceskodrazni-rezi jky-chce-1500-korun-36309/
"Je to vaše zadnice?" otázal se a ukázal fotografii Zdeničce.
"Je," řekla a usmála se.
"Kdo vám tam natiskl ta staniční razítka?" ptal se rada Zednicek.
"Pan výpravčí Hubička"


Mé fotky na K-reportu odkaz
Pátek, 25. října 2019 - 19:41:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7140
Registrován: 12-2011
Ta integrace se bude týkat jen rychlíků R13 a Slováckého expresu do Veselí nad Moravou [sad]
"Je to vaše zadnice?" otázal se a ukázal fotografii Zdeničce.
"Je," řekla a usmála se.
"Kdo vám tam natiskl ta staniční razítka?" ptal se rada Zednicek.
"Pan výpravčí Hubička"


Mé fotky na K-reportu odkaz
Sobota, 26. října 2019 - 18:03:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10098
Registrován: 6-2004
Dotaz: ve Strážnici jsou stále tři dopravní koleje? Bývá tam pravidelné křižování?
balik
Sobota, 26. října 2019 - 20:19:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2480
Registrován: 11-2002
Ano, ano.
Pondělí, 28. října 2019 - 20:33:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 318
Registrován: 7-2017
Posílám dva obrázky ze včerejší návštěvy slovenského Hurvínka na Horní Vláře. Jak vidět, počasí bylo na rozdíl od dnešního parádní, stejně tak, jako atmosféra v interiéru Hurvínka. Po cestě tam i zpět jsem měl možnost během jízdy popovídat si se strojvedoucím panem Kuncem. Shodli jsme se na Hurvínkově zvláštnosti, a to na nevyzpytatelném brzdovém ústrojí soustavy "Knorr", což nám brzda při jízdě zpět i jednou dokázala.
Na oplátku jsem mu vzpomenul pár z mnohých příhod, které jsem s Hurvínkem prožil nejen já, ale i mnozí mí bývalí kolegové. Nakonec mnoho svých příhod s tímto strojem jsem popsal ve svých vzpomínkách, které jsou uloženy v archívu tohoto vlákna.
Věřím, že návštěva tohoto historického stroje ze Slovenska nebyla u nás na Moravě poslední. Shodli jsme se na tom, že by možná bylo dobré uskutečnit nějakou jarní, vyhlídkovou jízdu do Luhačovic, kde by byla pauza 2- 2.5 hodiny a poté by se Hurvínek vydal na svou zpáteční cestu. Vyjde to ? Uvidíme.
Ještě jednou děkuji strojvedoucímu p.Kuncovi za bezchybný výkon a poděkovaní patří i těm, kteří tuto akci zaštítili, včetně skvělého pohoštění posádky Hurvínka . . . . . . [masinka]
Středa, 30. října 2019 - 16:53:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3531
Registrován: 6-2007
Vzhledem k velkému zájmu a úspěchu již druhého ročníku této akce se příští rok bude konat dokonce těch jízd i více [vypravci]
Jen letos nebylo tolik času na focení, protože těch těch povinností bylo více


V sobotu se do Bylnice přes tunely podívala "Ponorka" 730.639, která se postarala o zvláštní vlak z Bylnice do Znojma. Ovšem ráno i večer to bylo za tmy.

[new] www.rajnochovicka.cz - Rajnochovická lesní železnice

Středa, 30. října 2019 - 19:49:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 319
Registrován: 7-2017
Příběhy s Hurvajzem lze nalézt v archívu zdejšího vlákna. . . . Třeba "Malý Sergej, Nechytila mi brzda, Hore Pitínem s velkým přívěšákem, Plameny na konci vlaku s benzínem". . . . . . . [masinka]
Čtvrtek, 31. října 2019 - 19:33:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 143
Registrován: 7-2018
https://www.zelpage.cz/clanky/komentar-dve-trate-tri-pristupy
Pátek, 01. listopadu 2019 - 15:57:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 144
Registrován: 7-2018
Na IDOSu je již možno vyhledat nové jízdní řády platné od 15. prosince.
Sobota, 02. listopadu 2019 - 16:24:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 52
Registrován: 2-2018
taky se dívám a porovnávám do a od novýho jízdního řádu, hlavně ty info o vozech.
Sobota, 02. listopadu 2019 - 20:43:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 320
Registrován: 7-2017
Když se tak dívám na ty obrázky Hurvajze, znovu se mi promítají všechny zážitky, které jsem s tímto strojem zažil. Snad vás neurazí, když jednu svou příhodu znovu zopakuji, i když po těch létech může dojít k malému zkreslení, jak to tehdy vlastně vše proběhlo.
Nejprve ale malá, celkem humorná vzpomínka na už v předešlém příspěvku vzpomínanou nevyzpytatelnou, brzdu "Knorr" kterou byl a je Hurvínek vybaven.
Měl jsem tehdy "posun depo" což byla celkem dobrá, denní 12-ti hodinová šichta, na kterou mi pasovaly i vlaky z domu a zpět. Někdy okolo oběda nám strojmistr nakázal, že na "uhlové" koleji stojí odstavený neschopný Sergej. Aby jsme ho přestavili na točnu.Máme tomu prý použít Hurvínka. S kolegou který byl s Hurvínkem na rozdíl ode mě obeznámen, jsme Hurvínka oživili a po chvilce jsme najížděli na uhlovou kolej na vzpomínaného Serjožu. Rychlost 8-10km/hod kterou jsme s k němu blížili, se mi zdála celkem přijatelná, ale jen do doby, než kolega po manipulaci s kohoutem brzdiče zjistil, že brzda nemá žádný účinek. Pokusil se ještě bleskově použít ruční brzdu, která je zřejmě z těchto důvodů předvídavě umístěná přímo pod kohoutem brzdiče. Bohužel, udělal snad jednu otáčku kolem brzdy, když došlo k fatálnímu nárazu. Při něm vyrazilo na naftové nádrží, která byla na stanovišti hned za místem pro vlakvedoucího víko na plnícím otvoru. Víko bylo snad nedbale zašroubované a plná nádrž nafty vykonala své. V okamžiku jsme byli oba dva vykoupaní v naftě včetně celého stanoviště. Dvacetitunový Hurvínek po nárazu do zabrzděného Sergeje odlétl zpět 5 metrů a zhasl mu přitom jeho motor. Je samozřejmostí, že zabrzděný 120t. těžký Sergej se přitom ani nepohnul.
Trochu jsme se otřepali a po chvíli provedli strojmistrem požadovaný úkon. Já jsem se poté odebral do šatny, zlikvidoval montérky, postál půl hoďky pod sprchou a směnu jsem dokončil v civilu, ve kterém jsem přijel na šichtu. Tehdy jsem poznal, jak byl Hurvínek proti té mase Sergeje bezmocný a nepatrný, což se potvrdilo v další příhodě s ním, i když za zcela jiných okolností.. . . . .
. . . . Jak jsem vzpomenul výše, tuto příhodu jsem zde již kdysi uveřejnil, ale snad Vám nebude vadit, když ji zopakuji?
Stala se za tuhé a kruté zimy ve večerních hodinách. Nevím už, jaký vlak jsme tehdy ze Sergejem dovezli do Žiliny. Po příjezdu do přednádraží, po odvěšení jsme sjeli dolů na odj.zhlaví, kde nás na čtvrté koleji očekával ucelený cisternový vlak, tuším č. 52692. Tento vlak měl stanovenou rychlost 70 km/hod což mělo v této události na rozdíl od běžných Pn. vl. (65 km/hod) rozhodující roli.
Cisternový vl. měl hmotnost okolo 1800 t. Byl ložený tzv. "ťažkým benzínom" což byl surový neupravený benzín , který se získával z ropy tuším na východě Slovenska ve Veľkých Kapušanoch?
Tento surový benzin nevábně voněl, občas se stávalo, že i odkapával přes vypouštěcí ventily. Přivolaný vozmistr tehdy odpočítal počet kapek za minutu, pokud jejich počet nepřekročil 60 prohlásil, že to je v "norme". Neměl jsem z toho tehdy dobrý pocit, stačila nějaká jiskra z okují či jiná jiskřící závada a došlo by k zahoření?
Okolo devatenácté hodiny jsme se pohli se Sergejem a 1800 tunami za ním na svou 200 km dlouho pouť dole kolem Váhu.Po vyzkoušení brzdy, jsme po spádu celkem svižně dosáhli stanovenou rychlost, při které jsme krátili díky "zelené uličce" i krátké časy jízdních dob. Sebekriticky musím uznat, že rychlost tehdy kolísala mezi 70-75 km/hod. Měl jsem velmi rád tyto noční zimní jízdy. Zdálo se mi, že jízda je snad při sněhové pokrývce nějaká měkčí, v každém případě však tišší a romantičtější.
Projeli jsme Dolný Hričov, Bytču, Považskou Teplou. Blížili jsme se do stanice Považská Bystrica, na předvěsti jsme chytili výstrahu. Chopil jsem se brzdiče a táhlým pravostranným obloukem jsme se při ubývající rychlosti blížili k vjezdu. Jako vždy, ze zvyku jsem otevřel boční okno, abych zjistil jestli někde něco nejiskří, ale už při letmém pohledu dozadu mně přeběhl mráz po zádech. Sice se nejiskřilo, ale vzadu na konci vlaku šlehaly plameny. Ihned jsem s vlakem zastavil. Protože jsem měl pomocníka předdůchodového věku, a nechtěl jsem jej štvát okolo víc jak 400 m. dlouhého vl. v půlmetrovém sněhu, domluvili jsme se, že já budu zdrhat dozadu, a on bude konat co mu podle ručních návěstí zamávám. Hodlal jsem totiž hořící vůz odvěsit, a se zbytkem vl. potáhnout alespoň 50 - 70 m. dopředu.
Slezl jsem z mašiny a v patnáctistupňovém mrazu, v půlmetrovém sněhu jsem po náspu škobrtal co mi síly stačily podél vlaku. Po chvilce jsem měl mokrá záda a lapal po dechu. Po 3-4 minutách , když jsem se blížil k plamenům jsem uslyšel zvláštní zvuky, které se zostřovaly tím víc jak jsem se k plamenům přibližoval. Za pár okamžiků jsem se ocitl na konci vlaku a spatřil zprvu nepochopitelnou věc. Na konci vlaku se skvěl motorový vůz Hurvínek z pod něhož šlehaly plameny. Vedle vozu ve sněhu ve kterém se válely rozházené hasící přístroje, klečel nějaký muž a s klením s maďarskými nadávkami metal sníh pod pod Hurvínka. . . . . . . [masinka]
Sobota, 02. listopadu 2019 - 21:19:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 321
Registrován: 7-2017
Pokr. . . . . . Když jsem se přiblížil až k němu, "přepnul" jsem na slovenský způsob dorozumívání, slušně se ho otázal "čo sa tu j***š?", on mě zaostřil a zeptal se mě "a ty si kto?". Řekl jsem mu , že jsem majster zepředu z mašiny. Když to uslyšel, bleskově vyskočil a vrhl se na mě ze slovy"Ty k***a jedna, ty si ma chcel zajebať". Setřásl jsem ho, a pomohl mu zahasit sněhem hořící dřevěnou podlahu Hurvinka. Jako "osvětlení" nám dobře posloužily téměř doběla-oranžova, rozžhavené zdrže nebohého Hurvajze. Po deseti-patnácti minutách se nám podařilo tlející podlahu Hurvínka sněhem zcela uhasit a dostatečně zchladit i brzdové zdrže. Jak ale vypadaly obruče po tomto "hoblování" jsem nezjistil. Poté celkem zdeptaný, jsem se odebral na čelo vlaku a zmenšenou rychlostí pokračoval až do Lepoldova, kde zdeptaného Hurvínka odvěsili, ten poté pokračoval do svého dom.depa v N.Zámkoch.
No, a jak k celé události došlo? V Žilině mi bez jakéhokoli předchozího upozornění zavěsili Hurvajze na konec vlaku. Neřekl mi o něm ani vozmistr, který vykonával brzdu. Zámecký fíra prý ve snaze "aby som mu neurobil plochy na kolesiach" Hurvajze, který jel ze soustruhu kol, po odchodu vozmistra od konce vl. aktivně zavřel kohouty mezi posl. vozem a Hurvajzem.
Zanedlouho však zjistil, že rychlost vl. překračuje konstrukční rychlost jeho stroje. Snad z obavy o svůj stroj či o svůj život počal intenzívně brzdit ve snaze snížit 22-tunovým Hurvínkem rychlost téměř dvoutisíc tunového vlaku. Výsledek byl ale jediný, zanedlouho se do běla rozžhavily brzdové zdrže Hurvínka. Od jejich okují a jisker po chvilce bez problémů vzplála letitá, dobře vysušená dřevěná podlaha Hurvínka.
Dnes je to už vzpomínka spíš úsměvná, ale tehdy mi do smíchu rozhodně nebylo. . . . . . . [masinka]nu
Pondělí, 04. listopadu 2019 - 18:54:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1
Registrován: 11-2019
Tak kraj zveřejnil nějaké další informace k tarifu, na jednu stranu je to krok dopředu (jednotná cena a uznávání), na druhou stranu prostě chybí integrace rychlíků a hlavně autobusů.
Z pohledu běžného cestujícího chybí aplikace typu Můj vlak, kde se dá koupit jízdenka jednoduše v mobilu.

https://www.kr-zlinsky.cz/co-prinese-novy-tarif-ve-verejne-doprav e--aktuality-15892.html?fbclid=IwAR18SvWbiGtSrWZu8imzCz85xSYfnGmr _RvKkoZyJuPeOTmHlSosa2MpOtw
Pondělí, 04. listopadu 2019 - 20:57:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2793
Registrován: 11-2006
Kolelač:
Dost infantilní nápad, snižovat rychlost takového vlaku brzdným účinkem motoráčku.[biggrin] Kdyby měl rozum, mohl raději použít přechodové dveře a otevřít kohout na posledním voze. A mimochodem, podlaha není místy dobře vysušená, spíše dobře napuštěná ropnými látkami. A to tak, že i přes dvojitou vrstvu fošen nafta s olejem prosakují až na lino, které tím pádem flekatí. Mimochodem, s hurvínkem v závěsu a rychlostí přes 70km/h mám také osobní zkušenost. A vpředu byl shodou okolností také sergej.[wink]
http://www.spdz.estranky.sk/- stránka věnovaná M131.1443 (a nejen jemu)
Úterý, 05. listopadu 2019 - 07:18:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 323
Registrován: 7-2017
E499001. . . . .Do háje, a umíte maďarsky a poznáte jejich nadávky? No nakonec zjistíme, že jsme se tehdy setkali my dva? . . . . .Ale neberte to vážně[rofl]. . . . . . . . .A ještě jednou děkuji za hezké nedělní odpoledne (Bufet se vám doufám povedlo zlikvidovat?) [masinka]
Úterý, 05. listopadu 2019 - 09:46:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 58
Registrován: 6-2017
Jizdni rad na rok 2020 uz oficialne na SZDC. Vlara zde. O 2 Sp do/z Brna min, Javorina nove nestavi na horni vlare. Arriva pozastavi kazdodenni zdvojene spoje do Nitry...

(Příspěvek byl editován uživatelem jadris.)

(Příspěvek byl editován uživatelem jadris.)
Iša
Úterý, 05. listopadu 2019 - 15:28:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 248
Registrován: 4-2007

Demont vlečky v Kyjově.
jagg
Středa, 06. listopadu 2019 - 10:40:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 713
Registrován: 5-2012
Co to bylo za vlečku?
Středa, 06. listopadu 2019 - 12:11:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 592
Registrován: 2-2011
K jízdnímu řádu:
1) Ty šestiminutové nepřípoje ve Veselí jsou nádhera.
12/14/16:31 příjezd do Veselí,
12/14/16:25 odjezd do Kyjova. Na vině však není konstruktér GVD, který je limitován polohou R13 ve Starém Městě a minimálními dobou obratu v Kyjově ale Zlínský kraj. Výběrem jiného dopravce zabil možnost zajištění půlhodinového intervalu ve špičce pro relaci Kyjov - Uherské Hradiště (- Staré město u UH) soupravou bez přestupu (mohly to jezdit regionovy/kočkopsi napřímo s 8 minutovovou dobou na obrat v Kyjově.) Ono to ale bude s přestupem ve Veselí mezi dvěma dopravci a to pouze ve směru od Kyjova. Od Hradiště bude zajištěn přestup jen v 15:22. Účel takto vynaložených prostředků na zvýšení dopravního výkonu se docela míjí účinkem.
2) Oproti návrhu všechny okrajové spoje Veselí - Hradiště má Arriva. Co to znemaná pro běžného cestujícího? Přestup navíc.
Např. u Os 4161 / 12203 (dříve Os 4303), Sp 1775 / Os 12219 (dříve Sp 1735). Sp 1758 měl být dle návrhu výchozí ze Starého Města ve 4:23. Místo toho pojede Os 12200 o 10 minut později a přijede do Veselí ve 4:58 ale Sp 1758 odjede ve 4:50 takže 8 minutový nepřípoj. [ko] Přestup směr Brno je až v 5:22 a to na Os 4106, takže atraktivita ranního spojení Kunovice/Ostrožská/Uh. Brod - Brno je nulová. (Ti co jezdí současným Sp 1418 mohou potvrdit, že před zavedením tohoto ranního Sp Veselí - Brno v Kyjově z 810 přestupovalo na klasiku do Brna 5-10 lidí. S nabídkou přímého zrychleného spojení se počet cestujících skrz Kyjov zvýšil na 30 - 40.) Ranní potenciál Sp 1775 zůstává dále nenaplněn.[ko]
Ovšem ještě větší [cunik] je přestup ve Veselí mezi Sp 12202 a Sp 1760 namísto současného přímého Sp 1720.
Jestli tohle má být ten super efekt změny dopravce, nad kterým tu někteří jedinci hýkali blahem, tak je to dost ubohý výsledek.
Z toho co se naštěstí povedlo je protažení některých vlaků do/ze Starého města, vznik půlhodinové nabídky spojů Kyjov - Uherské Hradiště v ranní špičce.
Středa, 06. listopadu 2019 - 12:12:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1070
Registrován: 3-2006
Do mlýnů a původní trasa jednokolejné Vláry
Středa, 06. listopadu 2019 - 12:53:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5481
Registrován: 6-2010
Zdenek102: ad 1 - Ano, za vše může Zlínský kraj [lol] A navýšení spojů ve špičce v relaci Hradiště-Veselí je asi zanedbatelné že?
Středa, 06. listopadu 2019 - 19:55:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 593
Registrován: 2-2011
Máte problém s chápáním textu. Tak znovu tedy:
Tom754:
"Zdenek102: ad 1 - Ano, za vše může Zlínský kraj [lol]"
To jsem napsal kde? Věcný argument proti by nebyl?
Pochopitelně je na vině i JMK (kordis) a to tím, že se ZL krajem nekomunikují a pokud ano, tak velmi nedostatečně, protože právě vytvořili bariéru na hranici krajů - Veselí nad Moravou a Moravský písek. Dva vlaky zbytečně končící/začínající ve Veselí místo Starého Města, zrušený Os 4243 ve 4:20 z Hodonína do Písku, kterým jezdilo ve zmíněném úseku 20 - 25 lidí a v odpolední špičce ve Veselí 3 hloupé nepřípoje. Ty nepřípoje jsou důsledkem časových poloh R13 kdy je příjezd od Otrokovic v L:53 ale od Hodonína až v S:01. Nabízí se zkrácení 10 minutového pobytu L:33-L:43 v Hodoníně u R13 tak aby přijel již v L:53. (Bylo by nutné drobně posunout odjezd Os 342 ze Bzence.) Os 122xx by mohl odjíždět v X:58 ale přesto by na bezpečný a spolehlivý přestup scházeli minuty. Z Kyjova 2 minuty na přestup ve Veselí stačí, vlak totiž není fixován na přípoje ale ve směru z Hradiště, Bzence je riziko přenášení zpoždění kvůli přípojům. Proto je mnohem zásadnější změna dopravce a vynucené přestupy ve Veselí nad Moravou, což je dílo především Zlínského kraje. Kdyby jezdil jeden dopravce v celé trase, dá se model přímých špičkoých Os Hradiště - Kyjov při nasazení vratné soupravy zvládnout už teď. Takto ale nikoliv.
Tom754:
"A navýšení spojů ve špičce v relaci Hradiště-Veselí je asi zanedbatelné že?"
Zdenek102:
"Z toho co se naštěstí povedlo je protažení některých vlaků do/ze Starého města, vznik půlhodinové nabídky spojů Kyjov - Uherské Hradiště v ranní špičce."
Zdenek102:
"Účel takto vynaložených prostředků na zvýšení dopravního výkonu se docela míjí účinkem. "
Pokusím se to speciálně pro Vás přeložit;
Ano, navýšení spojů v relaci Hradiště - Veselí je dobrá věc, ale peníze vynaložené na zahuštění intervalu ve odpolední špičce mají dle mého názoru nedostatečný/neuspokojivý efekt kvůli vzniklým nepřípojům. Z toho plyne méně atraktivní nabídka spojení pro relaci Hradiště - Kyjov v odpolední špičce, která má, jak známo, jiný časový průběh, než špička ranní.
Priapos
Středa, 06. listopadu 2019 - 22:45:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1679
Registrován: 10-2012
Zdenek102:
"Kdyby jezdil jeden dopravce v celé trase, dá se model přímých špičkoých Os Hradiště - Kyjov při nasazení vratné soupravy zvládnout už teď. Takto ale nikoliv.


"
Jistě, Uh. Hradiště - Kyjov by se dokonce zvládlo i s přestupem ve Veselí. Ale ze St. Města už nikoliv. Už nevymýšlejte nic, buďte rád za přípoje alespoň v lichém směru. Kraje si totiž vždy budou hájit svoje, když už ty pravomoce (bohužel?) dostaly. A hranice je zrovna tady.
Čtvrtek, 07. listopadu 2019 - 00:02:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 594
Registrován: 2-2011
Priapos:
"
"Jistě, Uh. Hradiště - Kyjov by se dokonce zvládlo i s přestupem ve Veselí. Ale ze St. Města už nikoliv. "

Špatně jsem se vyjádřil. Měl jsem namysli přímé Os Staré Město - Hradiště - Kyjov. Pokud by byl nasazen kočkopes, stíhalo by se to. Odjezd ze Starého Města v L:05, příjezd do Kyjova v S:58, odjezd z Kyjova L:06 příjezd do Veselí v L:32... U regionovy by to bylo horší, se 4minutovým obratem v Kyjově (L:00-L:04)..
Ale chápu, že pro zlínský/jihomoravský kraj a stabilitu systému je jednodušší tyto návaznosti odstřelit. To nic nemění na tom, že je to špatně.
Čtvrtek, 07. listopadu 2019 - 13:07:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5483
Registrován: 6-2010
Napsal jste
Na vině však není konstruktér GVD, který je limitován polohou R13 ve Starém Městě a minimálními dobou obratu v Kyjově ale Zlínský kraj. Výběrem jiného dopravce zabil možnost zajištění půlhodinového intervalu ve špičce pro relaci Kyjov - Uherské Hradiště (- Staré město u UH) soupravou bez přestupu
- na vině je Zlínský kraj, takže ne že nechápu [happy]
Čtvrtek, 07. listopadu 2019 - 14:31:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 595
Registrován: 2-2011
Tom754:
"Zdenek102: ad 1 - Ano, za vše může Zlínský kraj [lol]"
Nikde jsem nenapsal, že za VŠE může Zlínský kraj.
Tom754:
"takže ne že nechápu [happy]"
Ale ano, nechápete.
Čtvrtek, 07. listopadu 2019 - 20:39:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 767
Registrován: 1-2014
Zdenek102:
"Ty nepřípoje jsou důsledkem časových poloh R13 kdy je příjezd od Otrokovic v L:53 ale od Hodonína až v S:01. Nabízí se zkrácení 10 minutového pobytu L:33-L:43 v Hodoníně u R13 tak aby přijel již v L:53. "

To, že se postupně stala poloha R13 úplně debilní už víme dlouho a ten pobyt v Hodoníně je [cunik]. Pokud to má někdo na svědomí, tak IDS JK Kordis, díky čemuž se dostanete z horní Vláry do Brna za krásných 3,5 hodiny a půlhodinovým čekáním ve StM. Nádhera [crazy]
Čtvrtek, 07. listopadu 2019 - 22:09:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 789
Registrován: 11-2006
Portáš: A on ještě někdo jezdí z Horní Vláry do Brna? Bohužel mám pocit, že kromě pár studentů co nemají auto nikoliv. Prostě oba kraje a stát s nimi to tady zabetonovali a tím to zhaslo.
Čtvrtek, 07. listopadu 2019 - 23:00:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1734
Registrován: 5-2007
Portáš:
"To, že se postupně stala poloha R13 úplně debilní už víme dlouho a ten pobyt v Hodoníně je [cunik]. Pokud to má někdo na svědomí, tak IDS JK Kordis, díky čemuž se dostanete z horní Vláry do Brna za krásných 3,5 hodiny a půlhodinovým čekáním ve StM. Nádhera [crazy]
"
Tak pokud vím, těch 10 minut v Hodoníně vzniklo někdy vloni tím, že Kordis po jednáních uspíšil jízdní dobu mezi Brnem a Hodonínem zejména zkrácením čekačky v Břeclavi, což je ale zcela logicky v jeho zájmu (cesta přes Jm kraj, spojení dvou velkých měst) Čekání v Hodoníně bylo poté zdůvodněno nutností zachování přípojů v úseku Hodonín- Přerov (Olomouc). Hledal jsem to v archívu, ale bohužel nenašel. Zda to platí i dnes, nedokážu posoudit. Holt STMuUH a dál už není Jm kraj, tak asi nelze příliš zazlívat Kordisu, že upřednostní zájmy Jm kraje a dál jej to až tak nezajímá...[uhoh]
Koho chleba jíš, toho píseň zpívej [proud][wink] (říká prastaré české přísloví)

(Příspěvek byl editován uživatelem Jarda Krapas.)
Pátek, 08. listopadu 2019 - 05:53:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 499
Registrován: 3-2018
Už to tu bylo, ale pobyt v Hodoníně požadovaly zejména České dráhy z důvodu nutnosti vykázání zkrácení cestovní doby a tím nárokovosti na dotaci EU na jednotky. Kordisu to vyhovovalo jen částečně, protože tím byly rozbity zejména přípoje v Šakvicích. Dále na severu byla MD požadována stávající trasa.
Pátek, 08. listopadu 2019 - 05:59:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10128
Registrován: 6-2004
z horní Vláry do Brna za krásných 3,5 hodiny a půlhodinovým čekáním ve StM

tak jedině Arriva Sp TT-Brno, jako to jezdívávalo před 30 lety... 3x denně R/Sp TAM, 3x denně Zpět
Pátek, 08. listopadu 2019 - 08:51:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5485
Registrován: 6-2010
... a nebo Slovácký expres do Trenčína [proud] ... ani jedno nepředpokládám
Priapos
Pátek, 08. listopadu 2019 - 16:17:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1682
Registrován: 10-2012
Starý_Hanák:
"Už to tu bylo, ale pobyt v Hodoníně požadovaly zejména České dráhy z důvodu nutnosti vykázání zkrácení cestovní doby a tím nárokovosti na dotaci EU na jednotky. Kordisu to vyhovovalo jen částečně, protože tím byly rozbity zejména přípoje v Šakvicích. Dále na severu byla MD požadována stávající trasa."


V pracovní dny to odnesly i přípoje na Mikulov v Břeclavi. Zatímco některým cestujícím se pobyt ve vlaku zkrátil,
u tranzitujících přes Hodonín se zase prodloužil. Vzhledem k rozvázání přípojů a tím narušení síťovosti to bylo naprosto špatné řešení. A pro cestujícího ze Zlínského kraje do Hustopečí se to proto i prodražilo.
Sobota, 09. listopadu 2019 - 03:28:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10129
Registrován: 6-2004
to bylo naprosto špatné řešení.

stále mi něco říká, že to čekání v Hodoníně bylo kvůli odjezdům "v taktu" a dále si myslím, že možná "odpočinek" fíry a dále eliminace případného zpoždění od Olomouce...

Pro zajímavost: konstrukci gvd na Vláře má na starosti jeden člověk? A už teď začíná vymýšlet novinky pro příští gvd?
Sobota, 09. listopadu 2019 - 08:07:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5486
Registrován: 6-2010
Rozsah dopravy stanovuje kraj pro celé své území.

V případě Zlínského kraje si myslím, že se budou chtít stůj co stůj vrátit k návrhům, které zpracovala agentura. To ale ukáže až další rok.
Sobota, 09. listopadu 2019 - 08:20:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 504
Registrován: 3-2018
Fany: Ani jeden z důvodů není správný. Navíc odjezd "v taktu" může být přece v kteroukoli minutu. Důvod pobytu jsem tady už několikrát psal, ale většina lidí si stejně myslí a bude myslet, že za to může ten "zlý" KORDIS...
Čtvrtek, 14. listopadu 2019 - 10:05:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 59
Registrován: 6-2017
SŽDC pokročila s přípravou nejdražší části Vláry, úsek Kyjov – Veselí bude nejrychlejší
Sobota, 16. listopadu 2019 - 20:14:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 326
Registrován: 7-2017
Zdravím. . . . Tak nevím. Občas z dlouhé chvíle pozoruji na "Vlaky na Ousteckém nádraží" live průjezdy vlaků, zvláště pak s oblibou "Arrivu". Mám ale dojem, že sousední stanice Brandýs n/Orlicí předj.kolej je pro tohoto přepravce asi zakletá? Už po několikáté, AEx 1063, po své celkem krátké cestě z Prahy, na této koleji ukončil svou pouť. Průjezd AEx 1063 touto stanicí je 15:39 hod. Nyní je 19:50 hod. a AEx 1063 stále stojí na stejném místě. Aby tomu nebylo málo, AEx 1062 jedoucí v opačném směru, měl sice po Brandýs 40 min. ale tam, zřejmě ve snaze o pomoc fírovi kolegovi chytil dalších 50 min.
Věřím , že se změnou jízdního řádu tato společnost na tyto vlaky nasadí novější, a hlavně spolehlivější jednotky.. . . . . . . . . . . [masinka]
Sobota, 16. listopadu 2019 - 22:03:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 73
Registrován: 2-2018
Přeji Zlínskému Kraji aby jejich nový dopravce jezdil ze 325 min na každém spoji .. Arriva fakt válí včera i dnes .. i 1062 měla hod a půl.. záloha žádná sice linty v Rohatci ale nic se nedělo..
Neděle, 17. listopadu 2019 - 17:01:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 327
Registrován: 7-2017
Takže dnes pro změnu AEx 1063 ve Velimi +125 min [sad]. . . . . . . . . [masinka]
Neděle, 17. listopadu 2019 - 17:14:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 74
Registrován: 2-2018
Dnes měly všechny Arriva spoje zpoždění :D
Neděle, 17. listopadu 2019 - 18:10:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 329
Registrován: 11-2008
A to jedna neschopná jednotka Arrivy stojí od pátku ve Velké nad Veličkou. [smrt]
Komis
Neděle, 17. listopadu 2019 - 18:33:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 619
Registrován: 2-2019
Dneska stála 270 kvůli nehodě, tak měla zpoždění i Arriva i pendolino. 90 i 120 minut.
Pondělí, 18. listopadu 2019 - 08:42:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7169
Registrován: 12-2011
železničář_všeho_druhu: Je opravdu na místě srovnávat zpoždění spoje jedoucího přes celou republiku s budoucími regionálními spoji, které nepojedou dál než do Starého Města? Máte na to velmi jednoduchý pohled.
"Je to vaše zadnice?" otázal se a ukázal fotografii Zdeničce.
"Je," řekla a usmála se.
"Kdo vám tam natiskl ta staniční razítka?" ptal se rada Zednicek.
"Pan výpravčí Hubička"


Mé fotky na K-reportu odkaz
Pondělí, 18. listopadu 2019 - 09:22:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3190
Registrován: 2-2007
Bavím se. Takže je v pořádku, že spoj "jedoucí přes celou republiku" má za poslední měsíc průměrné zpoždění 50 minut? Proč tu garážovku pořád obhajujete?

130, 340, 30, 35, 60 - to je inzerované zpoždění vlaku 1063 v Otrokovicích za posledních 5 dní. Jako pravidelný cestující bych rozhodně spokojen nebyl.
Pondělí, 18. listopadu 2019 - 10:03:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 60
Registrován: 6-2017
Arriva dneska jezdi po vlare - viz grapp [happy]
Jakozto obcasny cestujici z Prahy na Slovacko musim rict, ze tech 30,35 obcas i 60minut neni zapricineno jednotkou, ale situaci na koridoru mezi Prahou a Trebovou.
Pondělí, 18. listopadu 2019 - 16:48:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 598
Registrován: 2-2011
Přímé spojení Brno - Trenčín bude od nového GVD nabízet Jančura, nikoliv po Vláře ale po koridoru přes Bratislavu. Brno 17:48 - Trenčín 20:23 = JD 2:35. V opačném směru Trenčín 7:00 - Brno 10:09 = JD 3:09. Myslím, že cestující, kteří nebudou závislí na časové poloze zvolí jančuru místo pátečního/nedělního Sp ČD + Os ZSSK se dvěma přestupy a delší jízdní dobou. Odsouhlasená podoba modernizace Vláry nahrává trase po koridoru, protože plánovaná 14 minutová úspora JD Brno - Veselí je opravdu tragický výsledek za ty budoucí výluky a vyhozené prachy za elektrifikaci.
Pondělí, 18. listopadu 2019 - 17:04:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7170
Registrován: 12-2011
Pospec: Já se taky bavím. Nicméně zde nejde jen o porovnání té tzv. garážovky, která do švestek nevydrží. Takže jinak: Je na místě srovnávat zpoždění Slováckého Expresu, který jede přes půl republiky, se zpožděním nějakého prastarého Katra, který nepojede dál než do Starého Města? Já chápu, že se vám to nehodí do krámu.

(Příspěvek byl editován uživatelem intelpetr.)
"Je to vaše zadnice?" otázal se a ukázal fotografii Zdeničce.
"Je," řekla a usmála se.
"Kdo vám tam natiskl ta staniční razítka?" ptal se rada Zednicek.
"Pan výpravčí Hubička"


Mé fotky na K-reportu odkaz
Pondělí, 18. listopadu 2019 - 18:01:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3191
Registrován: 2-2007
O žádném prastarém Katru nic nepíšu a o Slováckém expresu už vůbec ne [crazy]

Pracuji pouze s čísly. Vlak 1063 je dlouhodobě nespolehlivý, viz. výše. A potom jsou jiné vlaky "přes půl republiky", které jsou na tom statisticky mnohem lépe. Podrobnosti si dohledejte sám.

Pokud má "vlakový dopravce" v repertoáru 4 (slovy: čtyři) vlaky, tak to prostě garážovka je. Opět řeč čísel.

Co by se mi mělo hodit "do krámu"? Do krámu si zajděte vy a poptejte si tam nějakou objektivitu.

(Příspěvek byl editován uživatelem pospec.)
Pondělí, 18. listopadu 2019 - 19:06:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7171
Registrován: 12-2011
Pro tu správnou objektivitu si přece přečtu Nářky strojvůdce nebo nějaký podobný plátek [wink]

Arriva čtyři vlaky nevozí, to je vaše fakenews. Garážovkou, která do švestek nevydrží, si nazývejte co chcete.

(Příspěvek byl editován uživatelem intelpetr.)
"Je to vaše zadnice?" otázal se a ukázal fotografii Zdeničce.
"Je," řekla a usmála se.
"Kdo vám tam natiskl ta staniční razítka?" ptal se rada Zednicek.
"Pan výpravčí Hubička"


Mé fotky na K-reportu odkaz
Pondělí, 18. listopadu 2019 - 20:08:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3193
Registrován: 2-2007
Nedržíte se tématu a motáte S49 s Nitrou. Arriva u nás v dálkovce vozí dva páry vlaků. 2*2=4.

O švestkách jsem taky nic nepsal. Pokud "garážovka" uráží, můžeme jim říkat "amatéři". Na výsledcích toho dopravce to nic nezmění.
Úterý, 19. listopadu 2019 - 13:12:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 770
Registrován: 1-2014
Zdenek102:
"Odsouhlasená podoba modernizace Vláry nahrává trase po koridoru, protože plánovaná 14 minutová úspora JD Brno - Veselí je opravdu tragický výsledek za ty budoucí výluky a vyhozené prachy za elektrifikaci."

Ta 14 minutová úspora je ale pro Sp vlaky, které mají snad 8 zastávek.

K tématu kudy v budoucnu z Brna do Trenčína viz. můj příspěvek na vláknu 331.
Slanour
Úterý, 19. listopadu 2019 - 20:01:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 690
Registrován: 6-2008
Dnesk přijela "garážovka" s asi "jen" 25min do Starého Města, mimochodem, za sebou měla Leoša a Ec103, kterou kvůli jejímu stanicování na poslední chvílu poslali na jinou kolej. Co na tom, že se jejich jiná, ta samá jednotka, " poflakovala" asi o 300 dále, na přednádraží nebo jak se tam tomu říká..
Slaňour
Úterý, 19. listopadu 2019 - 20:41:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 330
Registrován: 11-2008
Tak už nestačí jedna odstavená jednotka ve Velké, dnes večer druhá jednotka ani do Velké nedojela [smrt] - odstavena ve Veselí.
Jen tak dál [ok]