Diskuse » Archiv 2019 » Železnice » Tratě Jizerských hor a Frýdlantska » Archiv diskuse Tratě Jizerských hor a Frýdlantska do 09. 12. 2019 předcházející | další

Archiv diskuse Tratě Jizerských hor a Frýdlantska do 09. 12. 2019

dolů
   autor příspěvek
Sobota, 07. prosince 2019 - 08:45:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10501
Registrován: 8-2012
Přístup ČD k těmto vozidlům fakt nechápu
Já ano.
Vozidla byla primárně koupena proto, aby je nekoupil někdo jiný (Regiojet pro ÚK).
Teprve následně začaly ČD řešit, co s nimi vlastně budou dělat. Resp. komu je slíbit, aby jim výměnou za tento příslib nabagroval další mnohaletou smlouvu (bez sankce za to, že ta vozidla nakonec nenasadí). Přitom regionov bude relativně dost (nově ze Zlínského, Pardubického a Libereckého kraje), takže ty 646 nejsou nutně potřeba. Takže je (s výjimkou pár kusů jako "putovních výstavek" na Czech Raildays apod.) čeká osud odstavení a pomalého definitivního rozpadu ev. cesta dál na východ, v lepším případě se za nějakých obrovských nákladů "zrekonstruují" a odstaví se až průběžně během pár let skrze zanedbávanou údržbu. Ale na tom nevidím reálný zájem (Olomoucký kraj desetiletou smlouvu už nabagroval a ta další se už stejně bude muset soutěžit povinně).
電車オタク
Sobota, 07. prosince 2019 - 09:30:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 47
Registrován: 9-2019
TH: gratuluju k nástupu k ČD na odbor kolejových vozidel. Můžeš nám poskytnout oběhy s TP 814,810....? Vidíš, já myslel, že 814 nebude nadbytek, ale vykryjí potřebu na určitých výkonech. Holt jsem se mýlil.

Vzpomínám, jak zde už nevím kdo psal, o nadbytku 854, dokonce o tom, že se asi budou rušit. Pak záhadně se opak stal pravdou.
Sobota, 07. prosince 2019 - 09:32:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1844
Registrován: 4-2010
Pane TH. Jak souvisí autobusy s vlaky? Nesouvisí, přímo. Proč by vlaky od Arivy by měli být výrazně lepší. Ne každý kdo nevidí v nových dopravcích spásu železnice musí být jejich nepřítel. Jen jsem realista. Bude příjemným překvapením když vše dobře dopadne a Ariva se stane úspěšným dopravcem na železnici. Naopak vy opakovaně dokazuje že jste pomyslný protipól modrým gumám. Kdy ČD jsou z principu špatně. Jedině ne ČD dopravci jsou spása a budoucnost. Použil jsem mohl být. Chnic teProtože ostrý start takto rozsáhlého provozu je teprve před náma. Olympijské vítěze také nevyhlašujete před započetím her. Ukázaná platí jak se říká. Než se tak stane. Jsou to jen předpoklady. V případě depa nejde o THP. Ale o vybavení.
Sobota, 07. prosince 2019 - 09:42:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9985
Registrován: 4-2003
Haldir:Jedině ne ČD dopravci jsou spása a budoucnost.

Ano, jedině ne ČD dopravci jsou momentálně spása a budoucnost. ČD jim v tom nenakupováním vozidel (ať už nových či slušných ojetých) jdou vstříc. Přitom objednávka výkonů rok od roku roste, tak nechápu, proč si někdo naivně myslí, že to jde zvládnout se současným vozovým parkem.

Prostě příchod dalších dopravců s řadami 628, 654, linty a desiry vyřeší zejména kritickou situaci vozového parku u ČD. Uvědomte si, že nová vozidla pro regionální dopravu se kupovala u ČD naposledy v roce 2013 a z podstaty do nekonečna žít nelze. Řadu 646, kterou ČD nakoupily z Německa, zatím nepočítám. Je totiž otázka, kdy vůbec vyjede.

Také by bylo si dobré uvědomit, že i ČD z příchodu nových dopravců budou něco mít - zbrojení, někde i údržba a pronájem prostor. Zdarma tyto služby ČD poskytovat nebudou [wink].

(Příspěvek byl editován uživatelem Bram.)
Sobota, 07. prosince 2019 - 10:22:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1380
Registrován: 8-2017
Bram: Vozidel tohoto stáří a provedení máme až dost - motorové vozy 842 a 843. Nejsou to sice jednotky, ale lze z toho jednotku udělat, řídicí vozy existují. Nadšení zrovna z 628 fakt nechápu - výkon nic moc a pohodlí dost omezuje blbé větrání.
Jó, kdyby sem DB skrz Arrivu natlačily BR 611, to by bylo jiný kafe.

ČD jim v tom nenakupováním vozidel (ať už nových či slušných ojetých) jdou vstříc.
ČD nakupují to, na co mají poptávku. Pokud kraji stačí regionova a je ochoten zaplatit jenom regionovu, tak je logický, že mu ČD nabídnou - světe div se - regionovu. Pokud to objednateli nestačí, tak i ČD jsou schopny nabídnout něco lepšího - viz Liberecko.

TH: Kdyby bylo regionov dostatek, tak bych očekával, že i pro Národního dopravce bude výhodnější třeba na Os Opava - Rýmařov nasadit regínu, místo celodenního blbnutí s vlekem, který bude spolu s použitým 810 nutno nějak odhumusovat.
Sobota, 07. prosince 2019 - 10:44:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9986
Registrován: 4-2003
M250.0:Vozidel tohoto stáří a provedení máme až dost - motorové vozy 842 a 843.

A kšefty pro ně snad od nového GVD nebudou? Třeba Sp vlaky Ostrava - Studénka - Štramberk, které nekritický severomoravský fanoušek ČD (kolega diskutující Ohl) považoval vždy za totální nesmysl?!?


Nadšení zrovna z 628 fakt nechápu - výkon nic moc a pohodlí dost omezuje blbé větrání.

Na výkony, které s nimi bude provozovat Arriva, tedy zejména ministerská objednávka, je jejich výkon dostačující. 854 + 2 x 054 jsou na tom hůř, o 854 + 3 x 054 ani nemluvím. Tahle zvěrstva, kdy si někdo plete řadu 854 s lokomotivou, tak konečně zmizí [wink].

Hele, to tak špatné větrání u 628 (845) jsem zažil několikrát v létě. Nic, z čeho by se mělo střílet. Optimální to samozřejmě není, ale tak kritické, že to nejde přežít, jak tu zastánci dřívbylolípu uvádí, to fakt není [wink].

Pokud to objednateli nestačí, tak i ČD jsou schopny nabídnout něco lepšího - viz Liberecko.

Nepsal se tehdy náhodou rok 2012?
Sobota, 07. prosince 2019 - 10:50:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 543
Registrován: 6-2019
Osobně tedy raději jezdím řadou 844 s klimatizací než se vařit jak žába v 628.
doch liebe keinen von der Eisenbahn
doch liebe keine ausm Tagebau

Sobota, 07. prosince 2019 - 10:56:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10502
Registrován: 8-2012
Proč by vlaky od Arivy by měli být výrazně lepší
Stejně tak přece může znít otázka, proč by neměly být výrazně lepší - právě proto, že s autobusy ve Vršovicích (technologicky, provozně, organizačně...) nesouvisí? Proč by dva nezávislé jevy měly být na sobě závislé? Já vlastně nedělám nic jiného, než že vám "realistovi" [crazy] postavím tu otázku obráceně - a protože jste na extrémně ČD pozici, logicky (dle vás) musím být "pomyslný protipól" a podsunete mi nějaké ad absurdum výplody o "jedině ne-ČD dopravci jsou spása a budoucnost".
Použil jsem mohl být
Ne, použil jste "mohou to být schopní lidé". Předpokládám, že v železničním oboru jsou již dostatečně známi jako schopní lidé, vy jste přesto pocítil potřebu zpochybnit i toto. OK, je to vaše právo, akorát ta stylizace se do "realisty" a jediného vidícího, kdo mi otevře oči, působí dost naivně. Ale třeba vám to někdo (podobné "krevní skupiny") uvěří... už se tu někteří ozývají.

Vozidel tohoto stáří a provedení máme až dost
Ale tady přece jde o něco jiného - na dlouhodobých smlouvách má nový dopravce přinést novou kvalitu (i když ne okamžitě, protože to prostě bylo vypsané pozdě). Regiolinky v Liberci do desir, regiolinky v ÚK do elektrických jednotek. Ministerská objednávka je oproti tomu na tři roky, tam nemá smysl řešit nějaký úžasný výkřik techniky - ty tři+jeden rok měly sloužit k tomu, aby Ministerstvo dopravy připravilo a vysoutěžilo regulérní dlouhodobý závazek s příslušnou kvalitou. (Akorát mám pocit, že tam ty 845 budou déle, protože zatím na tu přípravu MD zvysoka kašle...)
Pokud to objednateli nestačí, tak i ČD jsou schopny nabídnout něco lepšího - viz Liberecko
Na liberecké zadání L3+L5+L31 nabídly ČD částečně vozy 844 (které by ale akorát sebraly z jiné linky v Libereckém kraji, protože žádné navíc nemají) a částečně - světe div se - zřejmě "lepší" regionovu. To vše za cenu o čtvrtinu dražší, než byla nabídka Arrivy... co je na tom tak super?
電車オタク
Sobota, 07. prosince 2019 - 10:56:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 48
Registrován: 9-2019
628 vs 810 a interiér tedy se rovná ve své podstatě totéž, no to je pokrok. A že se dopravce nepochlapil po zlém ČD a neudělal z 628 také nějaké ty regio....Sumasumárum se vystřídala ojetá Škodovka za ojetý Golf. Jak typické české....[rofl]
Sobota, 07. prosince 2019 - 10:56:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9987
Registrován: 4-2003
AŠM:Osobně tedy raději jezdím řadou 844 s klimatizací než se vařit jak žába v 628.

klimatizované vozidlo je vždy lepší, než neklimatizované. Problém je, že jednotek řady 844 je malý počet. Nemá tedy žádný smysl z řady 844 dělat putovní výstavku...
Sobota, 07. prosince 2019 - 11:09:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12979
Registrován: 5-2004
628 jsem mel tu cest v lete v nemecku pred ca 25 lety. Zlata regina s otviracima oknama ba sukafon s klapackou na kazdym okne.
Sobota, 07. prosince 2019 - 11:19:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10504
Registrován: 8-2012
Nemá tedy žádný smysl z řady 844 dělat putovní výstavku
Především na ministerskou poptávku R21, R22, R24 a R26 na dobu "od začátku platnosti jízdního řádu pro období 2019/2020 do konce platnosti jízdního řádu pro období 2021/2022" žádné 844 nabídnuty nebyly, takže je to typické tzv. "falešné dilema" (pisatel spoléhá na to, že se necháte vtáhnout do dilematu 628 vs. 844, i když takhle to vůbec nestojí).
Samozřejmě si ty fňuky o tom, že 844 by byla lepší než 628, rádi (několikrát dokola) přečteme [happy].
電車オタク
Sobota, 07. prosince 2019 - 11:42:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9990
Registrován: 4-2003
T. H.:Akorát mám pocit, že tam ty 845 budou déle, protože zatím na tu přípravu MD zvysoka kašle...

Řada 845 bude na ministerských výkonech daleko déle. Již teď by ČD musely mít vysoutěženou a podepsanou smlouvu na dodávku nových vozidel, aby mohly Arrivu nějak nahradit. Pak by byla velká pravděpodobnost, že by vozidla byla včas dodána (s čímž třeba Pesa má velké problémy) a pokud by se jednalo o ČD dobře známé žraloky, které ve svém parku mají, pak by to převzetí zpět mohlo i podařit. Jenže nic takového není na pořadu dne a se současnými vozidly je to mimo realitu. Ty mezitím budou jezdit někde jinde, protože dochází skoro všude k navyšování výkonů.
Sobota, 07. prosince 2019 - 11:52:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3702
Registrován: 5-2002
Haldire, hlavní nesmysl ve Vašich úvahách je předpoklad, že Arriva je nový dopravce. Ve skutečnosti má Arriva dlouhodobé skutečnosti s provozováním vlaků v okolí Prahy, ať už jako Sp Praha - Benešov nebo městskou linku. Dále pak již nějakou dobu provozuje rychlík z Prahy do Nitry.
Sp mezi Prahou a Benešovem jsem pravidelně jezdil a bylo to téměř vždy k mé spokojenosti. Speciálně ty 628 mi připadaly v mnoha směrech lepší, než co nasazují ČD, už třeba kvůli přepravě kol nebo pohodlnějším sedadlům. Nebo taky, že si tam nějaký debil nemůže na konci října otevřít okno dokořán za jízdy - opravdu se stalo v nástupci těch arriváckých Sp.
Takže když to shrneme: Arriva má zkušenosti s provozováním příměstské dopravy, s činností v IDS, s provozem dálkových vlaků. Má zkušenosti s provozem vhodných vozidel a přístup k dalším.
Tohle je "nový" dopravce?
Nějaké zabíhací problémy se asi vyskytnou, přece jen mají např. dost nového personálu, ale žádnou pohromu od poloviny prosince opravdu nečekám.
Sobota, 07. prosince 2019 - 12:36:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 295
Registrován: 3-2007
Tak s tím dálkovým vlakem do Nitry mě to rozesmálo. Když čtu denně závady, a vidím jak R do Nitry zastavuje v Chocni, v ČT, v Zábřehu a dále po cestě, zpoždění kolem 15 minut, důvod - cestující šli na WC. To je opravdu kvalitní dálková doprava. A to ještě nepíšu o nefunkční klimatizaci....

Takže to je vše, co Brr chtěl do nebes vychválit 628? Nebo reklama na 628 bude ještě pokračovat? [biggrin]
Sobota, 07. prosince 2019 - 12:50:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1381
Registrován: 8-2017
Bram: A kšefty pro ně snad od nového GVD nebudou?
Třeba osobáky Písek - Tábor v sólu a dvakrát denně s vlekem, který se musí nechat v Branicích, protože nemůže na most, mi jako moc dobrý kšeft nepřipadá.

854 + 2 x 054 jsou na tom hůř
Nevím proč to srovnáváte se soupravou s větší kapacitou. Kapacitním ekvivalentem 628 je 854 + 1*054.

Řada 845 bude na ministerských výkonech daleko déle.
Pokud budou za ty tři roky podmínky stejně mírné, jako letos, tak to mohou klidně získat na pár let opět ČD s hydrama. Volných jich tou dobou bude dost - bude končit smlouva s Královéhradeckým krajem, který, předpokládám, trilobita na Žamberk na dalších deset let chtít nebude.
Sobota, 07. prosince 2019 - 13:26:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1845
Registrován: 4-2010
Ano. Ariva nový dopravce není. Ale kolik vozidel nasazovaly každý den? Kolik měli personáluv? nyní se rozsah provozu zněkolikanásobí. Bude super když se to podaří. Jde o cestujicí a jejich spokojenost. Naštvaný cestující je problém pro všechny dopravce. Ten příště bude preferovat jiný typ dopravního prostředku. Proč věříte, že Ariva bude lepší než ČD? Že se vše podaří a bude fungovat jak má? Před zahájením GVD? Protože věříte lidem co jsou ve vedoucích funkcích. Protože Ariva musí být lepší? Protože to nebudou ČD? Ono to není o otázce zda bude nebo nebude lepší než ČD. Oboje je jen předpoklad,odhad. Podstatný bude reálný provoz. A ten teprve rozhodně jak se Arivě bude dařit. Například budu příjemně překvapen ,když to dopadne dobře. Narozdíl od lidí, kteří si přejí aby Ariva selhala. Protože to nejsou ČD. Mě zajímají hlavně reálné ýsled}}ky. A aby selhání nezazdlo možný rozvoj železnice na daných trasách.
Sobota, 07. prosince 2019 - 13:27:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 49
Registrován: 9-2019
Co nejede TH pod okny = neexistuje, svodky nečte. R do Nitry na koridoru je naprosto v pořádku, nebudeme zde snad řešit to, že nedosahuje Vmax. vhodné na koridor, že pálíme naftu pod trolejí...při zpoždění +15 určitě nenarušuje trasu jiného dopravce.
Sobota, 07. prosince 2019 - 14:07:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9992
Registrován: 4-2003
M250.0:Nevím proč to srovnáváte se soupravou s větší kapacitou. Kapacitním ekvivalentem 628 je 854 + 1*054.

A též i ve výkonu vztaženém na jednotku hmotnosti jsou ekvivalenty [wink].

Jenže pak je třeba v rámci objektivity dodat, že povětšinou se jezdí ve složení 854 + 2 x 054. Přitom jízdní doby jsou na trati Praha - Turnov konstruované na 854 + 3 x 054 a tyto soupravy zde běžně jezdí. Takže když se místo toho použije 2 x nebo 3 x 628 (845), bude poměr kW/t daleko lepší ve prospěch řady 628 (845). To je třeba lidem, kteří řadu 628 (845) nenávidí coby německé zlo v českém rybníce, nutné stále připomínat [wink].


Pokud budou za ty tři roky podmínky stejně mírné, jako letos, tak to mohou klidně získat na pár let opět ČD s hydrama.

Vlaky Ostrava - Štramberk přestanou najednou jezdit a ty další také? A tam, kde si na hydry zvyknou (oproti regionově či dokonce 810 je řada 854 opravdu pokrok), je budou chtít pustit?

Volných jich tou dobou bude dost - bude končit smlouva s Královéhradeckým krajem, který, předpokládám, trilobita na Žamberk na dalších deset let chtít nebude.

Dopadne to nejspíš jako u GWTR - Arriva i ostatní budou mít dost starostí s tím, aby si stávající rozsah provozu udržely a celé si to personálně stabilizovaly - odejde i hromada důchodců, prostě už chtít jezdit nebudou, nebo prostě ze zdravotních důvodů už jezdit nebudou moci. GWTR se také nikam teď nehrnul.

A pokud Královéhradecký kraj bude chtít něco jiného, než 854, tak to má prostě a jednoduše smůlu, protože teď už na změnu je pozdě. Už by dávno musel vyhlásit soutěž a nějak to začít řešit, aby dopravci měli čas na objednávku nových vozidel...
Sobota, 07. prosince 2019 - 14:33:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1382
Registrován: 8-2017
A tam, kde si na hydry zvyknou (oproti regionově či dokonce 810 je řada 854 opravdu pokrok), je budou chtít pustit?
Třeba na 226 se vrací regionovy i za cenu nezanedbatelého prodloužení jízdních dob. Mám pocit, že si to vyřvalo pár důchodců kvůli nízkopodlažnosti.

A pokud Královéhradecký kraj bude chtít něco jiného, než 854, tak to má prostě a jednoduše smůlu, protože teď už na změnu je pozdě. Už by dávno musel vyhlásit soutěž a nějak to začít řešit, aby dopravci měli čas na objednávku nových vozidel...
Na dovezení německých ojetin je ještě času dost.

Přitom objednávka výkonů rok od roku roste
Donekonečna růst nemůže a někdy opět přijde doba, kdy bude zase klesat. Ekonomika zpomaluje už teď, takže pokles výkonů očekávám s příštím, nanejvýš s přespříštím grafikonem. Středočeský kraj omezuje už teď, Jihočeský měl při přípravě nabídkového řízení taky velké oči a nakonec na poslední chvíli řešil, co seškrtat (bohužel to odnesly Blatenky a 226, zato metro do Dívčic bude).
Sobota, 07. prosince 2019 - 14:44:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9994
Registrován: 4-2003
M250.0:Na dovezení německých ojetin je ještě času dost

ČD dovezou německé ojetiny? Vždyť je to snad už přes rok, co dovezli 646 a nejezdí zatím ani jedna. Silně pochybuji, že si ČD nechají dopravu v KHK jen tak vzít a naopak jsem přesvědčen, že ostatní v současnosti působící dopravci nebudou mít o převzetí provozu zájem. Důvody viz výše. Leda, že by přišel někdo úplně nový...

Donekonečna růst nemůže a někdy opět přijde doba, kdy bude zase klesat.

Dá se předpokládat, že přijde doba, kdy objednávka bude v určitýc oblastech klesat, protože je tu stále dost regionálních tratí, kde kdyby byl zastaven provoz už teď, tak se to podstatě nikoho nedotkne. Vyřadí se tedy všechny 810, které nejsou rekonstruovány ve stylu těch, co má GWTR. Padnou konečně i všechny 010, začnou se postupně vyřazovat přestárlé 854. Dále se vyřadí už i pár regionov. Naopak bude i přes ekonomické problémy tlak na zvýšení provozu na mnohých příměstských tratích.
Sobota, 07. prosince 2019 - 15:03:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12982
Registrován: 5-2004
Vzhledem k tomu, ze stc kraj omezuje hlavni trat (200) zatimco treba rozmital nebo zlonice - straskov "jedou" dal to spis vypada ze sukafony prave potreba budou.}
Jaydeesq
Sobota, 07. prosince 2019 - 15:06:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 511
Registrován: 9-2008
T_._H_.:
"Ale samozřejmě, to tu komentuju taky - lze čekat, že se kvůli naschválům ČD (neinformování cestujících, přednostní prodávání ČD jízdenek místo IDS na společných úsecích atd.) k těmto problémům dojde.
"
a o čem by měly čd informovat? Není to spíš práce někoho jiného? Objednatele a nového dopravce? Proč by měly čd informovat o příchodu nového dopravce? Jaká společnost informuje o jiné společnosti a jejím nástupu na trh a nejlépe návodu jak využívat jejich služby? Trochu nelogické že.. Co se týká prodeje jízdenek, tak jsem se nesetkal, že by čd prodávaly svůj tarif, od integrace R do idolu vůbec a dříve to bylo se mnou vždy konzultováno jakým spojem pojedu, přestupy atd. a to jsem si všimunl i u ostatních cestujících, takže tlačení jejich tarifu jsem osobně nikdy neviděl a to trochu těmi vlaky v tom lbc kraji jezdím..

Bram:
"Hele, to tak špatné větrání u 628 (845) jsem zažil několikrát v létě. Nic, z čeho by se mělo střílet. Optimální to samozřejmě není, ale tak kritické, že to nejde přežít, jak tu zastánci dřívbylolípu uvádí, to fakt není [wink].
"
ano tomu se říká pokrok..nic co by se nedalo nepřežít..já s nima naštěstí osobní zkušenost v opravdu v tropických dnech nemám, ale zkušenosti ostatních ukazují na to, že je to ještě horší jak hrozná 810.. v běžném letním dnu s teplotami okolo 25°C se to ještá dá "přežít" to souhlasím..

T_._H_.:
"Na liberecké zadání L3+L5+L31 nabídly ČD částečně vozy 844 (které by ale akorát sebraly z jiné linky v Libereckém kraji, protože žádné navíc nemají) a částečně - světe div se - zřejmě "lepší" regionovu. To vše za cenu o čtvrtinu dražší, než byla nabídka Arrivy... co je na tom tak super?"
kde je ta o čtvrtinu dražší nabídka? Nabídka Arrivy na vše (s tím, že ŽB-Tanvald po 7 letech odpadne) byla 157,12 Kč/km, nabídka ČD byla 158,98 Kč/km za linky Lb-Paka-Lomnice (řada 844) a 105,52 Kč/km na linku ŽB-Tanvald (řada 814), výsledný součet celkové částky za desetileté období se mi teď počítat nechce, ale nějak nevím, kde vidíš tu o čtvrtinu vyšší cenu? To, že by 844 sebraly jinde to už je věcí objednatele, že je nemá nesmlouvané jinde..nikoliv problém ČD, oni je prostě vzít mohou, tak je prostě nabídly.. s ohledem na nabídku vozidel byla nabídka od ČD prostě lepší, to že si to kraj odůvodnil, že nechce 814 je už věc jiná (což mi zrovna na ŽB-Tanvald nepřijde jako nevhodné vozidlo, zvláště, když trať je po reko a nebude to jak jízda na horské dráze a nejvyšší frekvence je v úseku Tanvald-Plavy, což je kratký úsek, na který i ta 814 je dostačující). Mě osobně kombinace 844+814 přijde vhodnější, než start s ojetými 845 a po roce teprve s desiry, která po 10ti letech už budou dosti zastaralá a bůhví v jakém stavu.. to 844 by mělo lepší předpoklad na odježdění celého období v rozumném stavu
Sobota, 07. prosince 2019 - 18:42:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3704
Registrován: 5-2002
Haldir: Proč věříte, že Ariva bude lepší než ČD?
Protože jsem s jejich vlaky dlouho pravidelně jezdil a byl jsem s jejich službami spokojený. Tehdy taky začínali. Proč bych neměl věřit?
Obráceně: proč jste se takhle neptal, když vloni ČD přebíraly ty benešovské Sp? Taky to pro ně byl nový výkon. A tam skutečně pociťuju zhoršení, co se vozidel týče.
Sobota, 07. prosince 2019 - 18:47:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9997
Registrován: 4-2003
Brr: proč jste se takhle neptal, když vloni ČD přebíraly ty benešovské Sp? Taky to pro ně byl nový výkon. A tam skutečně pociťuju zhoršení, co se vozidel týče.

Proč by se ptal? Buď o tom vůbec neví (Sp provozovanými Arrivou nikdy nejel), či spíše nechce vědět (nehodí se to do krámu).

Ano, skutečně zde po nástupu ČD nastalo zhoršení. Buď jede natřásač [zadnice] s lámacími dveřmi, nebo jede bymák, kde si o pohodlí lze nechat také zdát, sedí li na čtyřce více, než dva lidé.
Sobota, 07. prosince 2019 - 20:04:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1846
Registrován: 4-2010
Sp vlakem arivou jsem jel a bylo to dobré svezení. Předpokladám, že z práce vlaky Ariva budu relativně často využáívat. U ČD mě nenapadlo se ptát, protože jsem čekal rozumnou soupravu s leketrickou lokomotivou. Navíc jsem neviděl důvod proč by měly ČD selhat. Naproti tomu Ariva zatím provozovala jen doplňkové výkony. Nyní se rozsach provozu zněkolikanásobí. Více vozidel, personálu. Bude jezdit za nižší cenu než jezdí ČD. Při současné napjaté situaci na pracovním trhu. Jak Ariva docilí, že bude mít lepší dílenský a jízdní personál než ČD? Zaplatí výrazně více? Nabídle lepší pracovní zázemí? Lepší bonusy? Kde se projeví tato nížší cena? Buď ji měly ČD přestřelenou. Nebo se u Arivy nějak projeví. Třeba v rychlosti oprav motorových jednotek. Může se tak reálně stát, že místo ztrojené nebo zdvojedné pojede kratší souprava. Ty Sp vlaky nebo městká linka jsou málo kdy pně obsazené. Naproti tomu rychlíky do Tanvaldu dovedou být dost plné. Nejen cestujicích ale kol. Jsem zvědaví jaké to bude svezení v exponovaných časech. Zda si pohodlně sednu s knihou v ruce. Proto mám raději vlak. Nebo budu stát mezi Prahou a Všetatama.
K12V170DR
Sobota, 07. prosince 2019 - 20:15:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 393
Registrován: 4-2014
jojo.... nemá zkušenosti, vozidla, personál, nevyjede, nevydrží do jara, slunovratu, švestek... [proud]
Sobota, 07. prosince 2019 - 20:21:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3706
Registrován: 5-2002
po nástupu ČD nastalo zhoršení. Abych byl spravedlivý, v 8.10 z Benešova jezdí v soupravě i Ačko, které tady lze použít s jízdenkou 2. třídy. Ale tohle Ačko, to je fakt retro.[lol]
S Bymákama to je opravdu rozumná souprava.
Ty Sp vlaky jsou ráno obsazené plně a byly i za Arrivy.
Nejen cestujicích ale kol. Kola se v 628 vozí přinejmenším stejně dobře, jako v 054.

(Příspěvek byl editován uživatelem BrR.)
Sobota, 07. prosince 2019 - 22:10:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 139
Registrován: 6-2016
Něco z dnešního Kořenova. Světelné podmínky mizerné.



Sobota, 07. prosince 2019 - 22:11:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 140
Registrován: 6-2016

Sobota, 07. prosince 2019 - 22:13:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 20657
Registrován: 5-2002
PTM: když nějakého TH ČD ani nezaměstná. Kdyby ho tehdy zaměstnalo
Hele, nestojíš mi za to zkoumat, jestli za dob TH-ova působení v LB byl ještě unitár nebo už oddělené ČD a SŽDC - ale i kdyby už nakrásně platila druhá možnost, tak by si odchodem k ČD od toho, co mu vadilo u SŽDC, asi moc nepomohl, že...?
Zakažte tužky! Zanechávají uhlíkovou stopu...!
Jaydeesq
Sobota, 07. prosince 2019 - 22:25:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 513
Registrován: 9-2008
s kolama v 845 opravdu problém není, akorát když v exponovanou dobu pojede jen jedna jednotka tak to problém bude, nevím jakou mají kapacitu nasmlouvanou ve smlouvě s MD, pokud se bude posilovat jen vyjímečně tak to bude docela sardinkárna a na Bezdězech to bude ještě horší, tam jsem většinou stál i v řazení 854+954+054, tam v létě by měly být dvě jednotky skoro základ
Sobota, 07. prosince 2019 - 22:37:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13144
Registrován: 8-2004
Jaydeesq:
"já s nima naštěstí osobní zkušenost v opravdu v tropických dnech nemám, ale zkušenosti ostatních ukazují na to, že je to ještě horší jak hrozná 810.. v běžném letním dnu s teplotami okolo 25°C se to ještá dá "přežít" to souhlasím.."
Já s nimi z tropických dnů zkušenost mám a bohužel musím potvrdit zkušenosti ostatních, že je to ještě horší jak 810.[sad]
K tomu na R22 absence 1. třídy, takže pro mne na R21 a R22 zhoršení.
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba horším zprávám dávat úsměvná hesla." (S tebou mě baví svět)
"Proti hlouposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá." (Jan Werich)
Jaydeesq
Sobota, 07. prosince 2019 - 23:19:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 514
Registrován: 9-2008
Hroch
a to se na více jak dvouhodinová ramena vyplatí.. to je asi nejzásadnější problém těchto jednotek.. pak teda mě osobně nevyhovuje převažující autobusové uspořádání sedaček..ale chápu že je snaha tam narvat co nejvíc míst k sezení.. doplnit do nich klimu, nebo lepší okna, tak to oproti 854 opravdu bude posun k lepšímu..
Sobota, 07. prosince 2019 - 23:41:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1847
Registrován: 4-2010
Krássně se to tu rozdělilo. Jedna skupina předpovidá jak Ariva selže a bude se radovat z každého nezdaru. Zatímco ta druhá už dnes je přesvědčena, že vše dopadne na výbornou, žádné problémy nebudou. Kapacita vlaků bude i nadále vyhovujicí. Jen jsem se znažil krotit to až budovatelské nadšení z příchodu nového dopravce. Protože pro mě je podstatné co v reálném provozu předvede. A jak budou cestujcí spokojení. Ale to se dozvíme skutečně až za půl roku. Do té doby to jsou jen teoretické předpoklady. Které mohou ale nemusí být v souladu s realitou. Narozdíl od skupiny která si přeje aby Ariva schořela jak papír. Uvědomuji si, že nezdar Arivy může poškodit železnici jako takovou. Protože naštvaný cestujicí bude preferovat jiný způsob dopravy. A doplatí nato i ČD

Ohledně v případě přepravy kol. ČD do přestavby Vršovic nasazovaly do Tanvaldu klasickou soupravu. Co nasadí ARIVA? Trojici jednotek?


(Příspěvek byl editován uživatelem Haldir.)
Neděle, 08. prosince 2019 - 06:24:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10004
Registrován: 4-2003
Jaydeesq:ano tomu se říká pokrok..nic co by se nedalo nepřežít..já s nima naštěstí osobní zkušenost v opravdu v tropických dnech nemám, ale zkušenosti ostatních ukazují na to, že je to ještě horší jak hrozná 810.. v běžném letním dnu s teplotami okolo 25°C se to ještá dá "přežít" to souhlasím..


Minulý rok v létě jsem jel s jednotkou 628 z Českých Budějovic do Černého Kříže. Venku bylo cca 30 stupňů a po nástupu do jednotky jsem si všiml, že jednotka uvnitř oddílu topí. Tak jsem se šel zeptat strojvedoucího, co to má znamenat a zda by to nešlo vypnout. Odpověděl mi, že to není úplně dobrý nápad, neb zlobí chlazení, takže bychom mohli někde zůstat viset. Sedl jsem si tedy zpět na své místo a říkal jsem si, že alespoň pocítím na vlastní kůži, jak se budu smažit. Nic takového se nekonalo, nucené větrání i tento zcela nežádoucí stav zvládlo celkem v pohodě. Jen ostatním lidem ve vozidle bylo divné, proč mají u nohou takové teplo...

Popisovaný stav byl samozřejmě nežádoucí, vůbec se neměl vyskytnout. Ale stalo se a nakonec se i s malým zpožděním dojelo. Přežili to v pořádku všichni. Píšu to na k-report již podruhé proto, protože se tu stále vyskytují nářky kvůli údajné neschopnosti řady 628 vyvětrat si interiér v horkých dnech. Ty nářky tu píší evidentně lidé, kteří v horkém dni nikdy s řadou 628 nejeli, kdežto já jsem měl to štěstí (či spíše smůlu [crazy]) jet ve vedru s jednotkou, která zdaleka nebyla ve zcela dobré kondici. Spíš by mne zajímalo, zda s jednotkou 628 místní naříkající vůbec někdy jeli, tj. kdekoliv, kde se vyskytuje, tj. třeba i v Německu.


Haldir:Narozdíl od skupiny která si přeje aby Ariva schořela jak papír.

Neshořel GWTR, neshoří ani Arriva. Proč by měla, když s vozidly řady 628 (845) má dlouholeté zkušenosti?!?


Uvědomuji si, že nezdar Arivy může poškodit železnici jako takovou. Protože naštvaný cestujicí bude preferovat jiný způsob dopravy. A doplatí nato i ČD

Četné poruchy vozidel ČD jsou na denním pořádku a svět se nezhroutil. Ani já se neposeru, když mi přijede na vlaku jen jeden slon místo dvou a pak se někde tlačím třeba u dveří a jsem rád, že vůbec jedu. Nebo si počkám na další vlak, protože vlak, kterým jsem chtěl jet, prostě nepřijel. I to už se mi několikrát stalo. Dobře to samozřejmě není, ale děje se to... Kdežto u Arrivy bude každé zakolísání ve spolehlivosti posuzováno jako útok na funkčnost hromadné dopravy v České republice. Tyhle starosti bych fakt chtěl mít [crazy].
Neděle, 08. prosince 2019 - 10:30:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13146
Registrován: 8-2004
Bram:
"Spíš by mne zajímalo, zda s jednotkou 628 místní naříkající vůbec někdy jeli,"
Když píšu, že zkušenost mám, tak jsem s ní (překvapivě) jel.
To jsou otázky...[crazy]
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba horším zprávám dávat úsměvná hesla." (S tebou mě baví svět)
"Proti hlouposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá." (Jan Werich)
Neděle, 08. prosince 2019 - 11:46:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3707
Registrován: 5-2002
K tomu na R22 absence 1. třídy, takže pro mne na R21 a R22 zhoršení.
Těch 6 míst s větší roztečí nepočítáte proč? Tenhle oddíl DB provozovaly jako první třídu. Ty jednotky, co jezdily mezi Prahou a Benešovem, ho měly taky, i když se tam vybíralo jízdné jako 2. třída. Nevím o tom, že by ho Arriva z vlaků odstraňovala.
Já jsem s tím jezdil pravidelně i v létě a mezi Prahou a Benešovem jsem si žádných problémů s teplotou nevšiml. Podotýkám, že jsem nejel "jednou", ale pravidelně minimálně třikrát týdně tam a zpět.

je přesvědčena, že vše dopadne na výbornou, žádné problémy nebudou. Nějaké zabíhací problémy budou, ale nečekám nic, co bychom neznali odjinud, třeba od ČD.

Ohledně v případě přepravy kol. ČD do přestavby Vršovic nasazovaly do Tanvaldu klasickou soupravu. Co nasadí ARIVA? Trojici jednotek? Přesně tak, s tím se počítá.
Za sebe: mám radši, když mám kolo pod dohledem celou cestu. Na rozdíl od pitomé "úschovny během přepravy", kde musí člověk svěřit kolo do ruky někomu cizímu, a pak aby se klepal, v jakém stavu mu ho v cíli předají. Taky jsem viděl, jak obsluha hází kola na sebe naležato a pak je silou rve od sebe - byť teda ne v tanvaldských rychlících. Ale za sebe mám radši, když mám kolo pod dohledem celou cestu.
Neděle, 08. prosince 2019 - 12:00:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1383
Registrován: 8-2017
No vidíte, já radši svěřím kolo četě, která ho zamkne do hytláku a vím, že se k němu nikdo kromě ní nedostane, než běhat na každé zastávce na představek Bbdgmee koukat, jestli mi kolo nikdo neukradl. Není pod dohledem jako pod dohledem.
Neděle, 08. prosince 2019 - 13:06:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1848
Registrován: 4-2010
Mám za to že kvalita sedaček je jen část přínosu první třídy. Další je její menší obsasenost a větší konfort.

Ohledně přepravy kola. Bude záležet také na její kapacitě.
Neděle, 08. prosince 2019 - 13:30:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10006
Registrován: 4-2003
Že by nakonec alespoň dvě 646 vyjely?!?

http://www.zeleznicni-magazin.cz/aktuality/prvni-gtw-2-6-v-barvac h-cd?utm_source=web&utm_medium=rss

Tak sláva, snad se tedy možná během prvního čtvrtletí příštího roku alespoň dvou zprovozněných vozidel dočkáme [wink]. Ovšem po více než roce od jejich nákupu...[sad]
Neděle, 08. prosince 2019 - 13:43:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12987
Registrován: 5-2004
Asi kdyz videj brr tak mu kolo schvalne zvosmej. Vozim kolo leta letouci a to v uschove i na slovensko (coz uz bohuzel na slovakii neni a tudiz se s ni s kolem neda je - na sedacku a hlidat celou noc fakt ne) a po slovensku a nezazil jsem problem.

Jiny to bylo v davnych casech cestovnich zavazadel kdy se musely hlavne hlidat prestupy.
Neděle, 08. prosince 2019 - 14:15:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3708
Registrován: 5-2002
Mám za to že kvalita sedaček je jen část přínosu první třídy. Další je její menší obsasenost a větší konfort.
Jo, a kdyby to MD chtělo, tak tam tu jedničku může mít okamžitě.

Ohledně přepravy kola. Bude záležet také na její kapacitě. Nejsou soupravy 854 + 054 a 628, co se poměru počet sedadel/ počet míst pro kola skoro rovnocenné?
Přeprava kol se, s výjimkou toho víkendového spoje v klasice, taky nezmění. V 054 i v 628 je to stejné.
Pro mě je to zlepšení v tom, že ráno ve všední dny pojede R1145 s přepravou kol už z Tanvaldu, dneska v obdobném čase (o něco dřív) jede sólo 854, co pak dobírá 054 v Turnově a přechází na rychlík, takže kola až odtamtud.

--------------
Mimochodem, někdy průvodčí dovolí cestujícím v té 854 v Turnově během posunu zůstat, někdy prohlásí, že všichni musí vystoupit. Jak je to správně?
Neděle, 08. prosince 2019 - 14:46:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10007
Registrován: 4-2003
Brr:Mimochodem, někdy průvodčí dovolí cestujícím v té 854 v Turnově během posunu zůstat, někdy prohlásí, že všichni musí vystoupit. Jak je to správně?

Pochopitelně není žádný důvod cestující z 854 vyhazovat. Nemění se přeci vozidlo, dveře zajistí strojvedoucí ze svého stanoviště. Posun nikterak cestujícího nepokouše, je třeba ale cestujícím říci, že se něco takového bude dít, ať nejsou zbytečně vyjevení z ježdění po nádraží sem a tam. Tato informace by v rámci prozákaznického jednání měla být od průvodčí samozřejmostí [wink].

I za éry ČSD i ČD se na přímých vozech Liberec - Praha jezdilo po Turnově posunem s cestujícími [wink].


Ano, také už jsem někdy před čtvrtstoletím lety zažil v Turnově průvodčího, který nás chtěl dosti nevybíravě z vlaku vyhodit s odkazem na nějaký předpis a dělal na nás ramena v rámci toho, že to tu má celé na povel a my ho musíme ihned poslechnout. Jenže pak se někdo v oddíle zvedl, ukázal mu služební průkaz, pronesl pár slov a uražený průvodčí dal už pak všem ve vlaku pokoj...
Jaydeesq
Neděle, 08. prosince 2019 - 15:02:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 517
Registrován: 9-2008
až na to že většina vlaků je vedená spíše v řazení 854+2x054, takže případně jen jedna jednotka oproti tomu bude pokles kapacity, ale to vše je věcí smlouvy s MD jakou na konkrétní vlaky požadovalo kapacitu..a pak taky na tom jak to arriva bude případně dodržovat.. třeba se bude běžně jezdit dvojmo a jen okrajové vlaky budou vedeny sólo jednotkou.. a vytížené víkendy trojmo..to arriva slibovala
Neděle, 08. prosince 2019 - 16:49:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10511
Registrován: 8-2012
Jaydeesq: nevím jakou mají kapacitu nasmlouvanou ve smlouvě s MD, pokud se bude posilovat jen vyjímečně tak to bude docela sardinkárna a na Bezdězech to bude ještě horší
A sice byste se mohl na tu nasmlouvanou kapacitu kouknout, ale lepší je ublíženecky fňukat a vyrábět bubáky, jak dřív bylo líp a teď to bude stát za hovno, sardinkárna a ještě horší...
Smlouva o veřejných službách v přepravě cestujících veřejnou drážní osobní dopravou k zajištění dopravní obslužnosti vlaky celostátní dopravy na linkách R21 Praha – Mladá Boleslav – Turnov – Tanvald, R22 Kolín – Mladá Boleslav – Česká Lípa – Nový Bor, R24 Praha – Rakovník a R26 Praha – Příbram – Písek – České Budějovice, článek 2 - Kapacita vozidel. OK, tak já vám to vykopíruju:
Kmenové soupravy - R21 120 míst, R22 100 míst, R24 230 míst v ⚒ a 140 míst mimo ⚒, R26 120 míst.
Pravidelné posily disponibilní kapacita (garance kvality) - R21 400 míst, R22 140 míst, R24 160 míst, R26 160 míst.
Sezónní posily (bez garance kvality) - tak, aby stojících cestujících bylo max. 10% na dobu max. 30 minut až do 130% důvodně očekávatelné poptávky (to s 10% stojících max. 30 minut je dopravce povinen dodržet vždy).
Čili na Tanvaldech musí dopravce garantovat 400 míst ve smluvní kvalitě, resp. musí garantovat to, že bez garance kvality bude mít vlak min. 1,3*400 = 520 míst (+ 0,1*400 = 40 stojících max. na třicet minut). Kdy naposled měly Tanvaldy 7 béček? No a samozřejmě teď v zimě najednou šotokomunita houfně vozí kola, tak u těch musí být garantována přeprava 2 kusů na každých 50 míst k sezení (článek 3 odst. 8 uvedené smlouvy), přičemž jednotka 845+945 má fyzicky 18 "koloháků" (v nástupních prostorech v místě "klapaček").
No a třeba ten Bezděz je v posile 240 míst (čili vyhoví 2*845 = 286+42 míst), to tam jezdilo naposledy možná v dobách osobáků Nymburk-Rumburk s českolipskými brejláky... ale v roce 2019 byly nejsilnější soupravy 954+854+Bdtn756 (čili 189+8 míst).
Takže teď už to víte [happy].

Haldir: Zatímco ta druhá už dnes je přesvědčena, že vše dopadne na výbornou, žádné problémy nebudou
Nikdo krom vás tu rozhodně netvrdí, že "vše dopadne na výbornou, žádné problémy nebudou"! Chápu, že to potřebujete mít jednoduše černobíle zaškatulkováno, ale vy jste prostě nádražák, který hnusně lže a podsouvá, protože se mu hroutí modrý svět "ježdění zadarmo" a focení různého obskurního šrotu na náhradách pravidelných souprav. Omlouvám se, že jsem se na vás (narozdíl od předem ztracených případů ultrašoto a modrogumů) snažil reagoval, už to neudělám.
電車オタク
Neděle, 08. prosince 2019 - 16:59:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 51
Registrován: 9-2019
Demagog co si myslí, že 845 a další klony nejsou šrot.Ještě že kombinace 628+742 u GWTR ex ČD není šrot, podobně není šrot upravená 810 GWTR, 162 RJ atd.
Mmch tobě PŠ nedal INgold kartu ČD?
Jaydeesq
Neděle, 08. prosince 2019 - 17:39:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 518
Registrován: 9-2008
T_._H_.
já tu nefňukám, kdybych fňukal, tak jsem psal jaksi něco jiného, jasně bylo psáno, že nevím jaké jsou nasmlouvány kapacity, ale stejně z uvedeného není uvedena podmínka, kdy ta posila má jezdit, jestli jen na základě předpokládané poptávky, nebo prostě na některých vlacích pěvně dáno, pokud budou jezdit místo 954+854+Bdtn756 2x845 tak je to jen dobře, protože v létě se to tam užije, taky tam byl s ČD problém, že tam nebyly schopný poslat nic víc než trilobit a s kolamam jsem neměl problém nikdy, protože 845 je pro přepravu upravena lépe než dvouvozová souprava s 854. Ale třeba tam těch lidí nakonec tolik jako dříve ani jezdit nebude, ale to ty slyšet nechceš, ale já třeba výlety s arrivou neplánuji, protože za ty peníze raději sednu do auta[happy] při rodinném výletu se to vyplatí, doteď se dalo dobře jezdit na krajskou jízdenku, která platila už od Turnova a kupoval jsem jí za body z čd shopu.. i za ty peníze by byla přijatelnější než za rodinný výlet do polabí vlakem vysolit přes 500, při více trasách ještě více..
Neděle, 08. prosince 2019 - 17:41:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10513
Registrován: 8-2012
kde je ta o čtvrtinu dražší nabídka? Nabídka Arrivy na vše (s tím, že ŽB-Tanvald po 7 letech odpadne) byla 157,12 Kč/km, nabídka ČD byla 158,98 Kč/km za linky Lb-Paka-Lomnice (řada 844) a 105,52 Kč/km na linku ŽB-Tanvald (řada 814), výsledný součet celkové částky za desetileté období se mi teď počítat nechce, ale nějak nevím, kde vidíš tu o čtvrtinu vyšší cenu?
Ten uvedený výpočet (a stejnou manipulaci používá i SOSAD a další odboráři) je až z "druhého kola" poté, co ČD už znaly cenu Arrivy (přesto ji nedokázaly podstřelit...). Původní nabídka ČD (prosinec 2018) byla nad 200 Kč/vlkm, navíc s nedostatečnou kvalitou (řada 814), i když už o dva roky dříve na tu 035 mohly "doplnit" již "zaplacenou" 840 ze smlouvy o JHŽ, ale ani tuhle nahrávku nevyužily.
Osobně si myslím, že ČD tu ani vyhrát nechtěly a vy jim akorát děláte užitečné idioty.
電車オタク
Neděle, 08. prosince 2019 - 17:51:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10514
Registrován: 8-2012
Ale třeba tam těch lidí nakonec tolik jako dříve ani jezdit nebude
Taky si myslím (odpadnou "režimky" včetně zadarmokol, ty se prozatím přeorientují na Železnou Rudu a Trutnov). Šotouši teda budou chvíli vyhrožovat "přesednutím do aut", ale speciálně až se PID prodlouží až do Turnova, "objeví" jeho síťovky.
電車オタク
Neděle, 08. prosince 2019 - 18:27:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 554
Registrován: 6-2019
odpadnou "režimky" včetně zadarmokol,
Co je to zadarmokolo k režimce? Za mě to musel chlebodárce zaplatit v plný palbě!
doch liebe keinen von der Eisenbahn
doch liebe keine ausm Tagebau

Neděle, 08. prosince 2019 - 18:48:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10516
Registrován: 8-2012
Vy jednoduše z Tanvaldů/Rumburků odpadnete (museli byste platit) a tudíž v těch vlacích samozřejmě nepojede tolik lidí (souhlas s Jaydeesq, neděle, 08. prosince 2019 - 17:39:13).
電車オタク
Neděle, 08. prosince 2019 - 18:56:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 555
Registrován: 6-2019
Neodpadneme, ani nechápu proč bych se měl přeorintovávat na Rudu či Trutnov.
doch liebe keinen von der Eisenbahn
doch liebe keine ausm Tagebau

Neděle, 08. prosince 2019 - 19:46:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1849
Registrován: 4-2010
T_._H_.
To je otázka kdo lže a podsouvá. Kdo reaguje jak kluzký had aby měl vždy pravdu. Vždy diskutuji férově. Diskuze není souboj. Maximálně se snažím oponenta aby se jasněji vyjadřoval. Pro některé diskutery je důležité védst diskuzi elasticky. Chodit okolo a usilovat jen o jakési diskuzní výtěztví. Poku něco z mé strany lze chápat jako podsun. Tak to je ta snaha o přesnější vyjádření. Mimochodem, v posouvání jste velice zdatný.

Zatímco ta druhá už dnes je přesvědčena, že vše dopadne na výbornou, žádné problémy nebudou. Tu větu jsem použil protože když jsem nadhodil možnost, že by se něco nemuselo povédst. Že by Ariva by se mohla dostat do problémů protože by navzdory velké snaze by mohl být problém s udržením potřebného množství motorových jednotek. Že by se někde mohla projevit ta nižší cena. Tak vy a další jde reagoval jak to mohu vědet ARIVA selže, že bude mít problémy. Jak si dovoluji zpochybnit kvality společnosti ARIVA. Realita je taková že to nevím, nikdo doopravdy to neví. Zda uspěje a vyroste tu dobrý a spolehlivý železniční dopravce. Který pozvedne kvalitu železničního cestování. Nebo vykročí špatnou nohou a bude mít podobné problémy jako ARIVA která provozuje autobusy v Praze. Kde si myslím, že také do toho šli s přesvědčením, jak jsou dobří, že vybudují velmi dobrého autobusového dopravce. Jak se bude dařit. To ukáže až čas a reálný provoz. Do té doby to jsou jen spekulace a toužebná přání. Například budu rychlíky které bude provozovat ARIVa i nadále používat. Vychází to dobře časově a nejsem takový kolenovrt abych jezdil horším spojením jenom protože v něm platí ŽP. Překvapivě budu příjemě překvapen a celkem i potěšen když bude ARIVA na železnici úspěšná. Ta železnice tu není pro nějaké plané projíždění. Není tu pro to aby si vlaky někdo vyfotil. Ale pro cestujicí. Ohledně focení. Tak jedna epochat zkončí. Stejně to jednou muselo přijít. Ony ty změny a vývoj. dávají tomu focení skutečný rozměr. Jinak to je jen prázdné hoby.

(Příspěvek byl editován uživatelem Haldir.)
Neděle, 08. prosince 2019 - 20:25:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3709
Registrován: 5-2002
Ale samozřejmě, že se něco nepovede. Ani neočekávám zázraky, jen víceméně to, co jsem znal z trati 221 a s čím jsem byl celkem spokojen.

Ale proč si myslíte, že počáteční problémy budou horší, než když nové výkony přebírají ČD? Proč se tu nebjevily podobné dotazy, jak chtějí ČD provozovat třeba Jižní nebo Západní expresy? Nebo jak zvládnou provoz benešovských Sp, kde byla Arriva již úspěšně zavedená?
Neděle, 08. prosince 2019 - 20:39:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1850
Registrován: 4-2010
Brr ,
Protože jejich výkony se znekolikanásobí, jejich zázemí me připadne o dost skromější. Je rozdíl nasazovat do provozu třeba 4 motorové jednoty a nasazovat jich 20. Také si řikám, proč je ARIVA levnější. To ČD měly přestřelenou cenu? Nebo ARIVA bude preferovat levnější řšení. Když nebude jednotka, bude menší kapacita, nebo dokonce pojede autobus? Aby si držely víc motorových jednotek než je turnusová potřeba nebo dokonce soupravu s lokomotivou. Tak to jsou náklady navíc. Na které díky nižší ceně nemusí být. Málo kdy je za méně peněz více muziky.

Sp vlaky do Benešova. Mám za to, že to byl projekt, na kterém chtěli ukázat, že to dovedou. Ukázat svoje kvality aby mohli jít do výběrových řízení.
Neděle, 08. prosince 2019 - 22:24:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 20669
Registrován: 5-2002
Vlčoun: Vozim kolo leta letoucí...
...ale protože v té plečce většina lidí kolo nepozná, tak je vcelku v bezpečí.
(to byla jen metafora - na vlastní oči jsem viděl, jaký plečky se kradou v Amsterodamu)

Haldir: Zatímco ta druhá už dnes je přesvědčena, že vše dopadne na výbornou, žádné problémy nebudou
Nikdo reálnej tu o ničem takovým přesvědčen není, to si tu jen někteří někoho takového fabulují, aby pak nad ním slavně zvítězili.
Zakažte tužky! Zanechávají uhlíkovou stopu...!
Pikehead
Neděle, 08. prosince 2019 - 22:50:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5739
Registrován: 3-2007
Haldire, to tak prostě je, že konkurent snažící se o vstup na trh se snaží být levnější.

Konkrétně Arriva nemusí platit rozsáhlý administrativní aparát, má jednu (a provozně snad celkem slušnou) vozovou řadu namísto stopadesáti různě zbastlených rekonstrukcí, asi má lepší disponibilitu vozidel, možná lepší oběhy souprav, které jsou vratné bez nutnosti objíždění...
Pondělí, 09. prosince 2019 - 08:27:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 235
Registrován: 12-2010
Jen si tu vylevejte narážky na arrivu která vám vytre zrak na nedělních rychlicich.. Mám to přímo od personálu že v neděli bude mít na výkonech které CD měly bude Brejlovec KDS a 4 vozy KDS... Takže teď mluvte.
Trať 331-Zlínka ta přežije !
Pondělí, 09. prosince 2019 - 10:41:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1851
Registrován: 4-2010
Pokud to tak bude. Tak to bude zajímavé. Narozdíl od jiných příchod nového dopravce nepředstavuje konec světa. Ale také nemám od nového dopravce přehnaná očekávání. Protože to nebudou ČD. Proto jsem zde psal že čas a reálný provoz ukáže. Také jsem se domníval, že Ariva může stále překvapit a i někteří fotografové budou mít co fotit. Jenomže to někteří to pochopili jako útok proti Arivě.

Jak to myslíte, že Ariva může uspět? Dopravce jako Ariva nemůže být neúspěšný.

(Příspěvek byl editován uživatelem haldir.)