Diskuse » Archiv 2019 » Železnice » Tratě Jizerských hor a Frýdlantska » Archiv diskuse Tratě Jizerských hor a Frýdlantska do 07. 12. 2019 předcházející | další

Archiv diskuse Tratě Jizerských hor a Frýdlantska do 07. 12. 2019

dolů
   autor příspěvek
Pondělí, 25. listopadu 2019 - 16:14:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2353
Registrován: 12-2007
Taky v provozu nejednou mrzí, že se dá křižovat jen v Hamrech a jinak mezi ŽB a Tamvaldem nikde.
Rychlík: PRAHA HL.N.,odj. 15:05 -Praha Libeň-Nymburk město-Křinec-Rožďalovice-Kopidlno-Jičín-Ostroměř-Lázně Bělohrad-Nová Paka-Nová Paka město-Stará Paka-Roztoky u Jilemnice-Martinice v Krkonoších-Kunčice nad Labem-Hostinné-TRUTNOV HL.N.,příj. 18.53
Pondělí, 25. listopadu 2019 - 18:55:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1794
Registrován: 1-2005
PedroJbc - díky za snímky.
Demolice původní budovy zastávky v Plavech mi připadá zhola zbytečná, zvláště pak v situaci, kdy byla předmětná stavba nahrazena oním "luxusním" přístřeškem na fotografii. Na druhé straně třeba byl pro tento postup legitimní, příp. nutný, důvod, ale osobně nevím o tom, že by původní budova byla v havarijním stavu, popř. zasahovala na cizí pozemek apod.
Jediné slušné vlakové spojení z Prahy a Severních Čech do Polska a Vy ho chcete zpochybňovat. Ekonomie zničí vše užitečné s šetřily jako jste Vy. - M. Š., obhájce rychlíku Praha - Jelenia Góra a zpět.
Úterý, 26. listopadu 2019 - 12:23:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 175
Registrován: 5-2007
2 PedroJbc: díky moc za dokumentaci.
Všude kam lze zasadit "Antivandal" není žádná demolice zbytečná.[wink][lol]
Po kolejích Českého ráje - www.vlakregion.cz
Středa, 27. listopadu 2019 - 16:33:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 291
Registrován: 12-2017
http://www.zubacka.cz/index.php/o-nas/kontakty
Ta poslední věta se doufám týká a bude dále týkat jen vlaků ČD a.s.
Od 15. prosince začnou do Tanvaldu jezdit vlaky firmy Arriva. Když se tedy zeptám na uvedeném telefonním čísle třeba pana ředitele o.p.s., informaci bych měl dostat. [wink]
Čtvrtek, 28. listopadu 2019 - 07:37:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 625
Registrován: 4-2004
Sixyellowclasses: Zubačka a tedy ozubnice, kde ŽST pořádá občasné historické vlaky se nachází pouze v úseku mezi Tanvaldem a Kořenovem, a zde jezdí na pravidelných vlacích pouze České Dráhy. Nevím proč by se měl spolek zabývat celou sítí SŽDC, ale když se nám někdo dovolá a informaci víme, nevidím důvod proč ji nepovědět...
www.854foto.net - stránky věnované motorovým vozům 852,853 a 854 + řidicí vozy 954.
www.paolo3.854foto.net - osobní galerie
Čtvrtek, 28. listopadu 2019 - 09:41:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10419
Registrován: 8-2012
To nic, pan "sixyellowclasses" je prostě ultrašotouš (viz i nick a "vtipná" emailová adresa), kterému se hroutí modré jistoty a tak se bude předvádět.

P.S. ostatně zrovna pan ředitel by o vlacích Arrivy informace mít mohl...
電車オタク
Čtvrtek, 28. listopadu 2019 - 10:11:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1271
Registrován: 10-2007
Máte tam překlep v odkazu www.cz.cz -> www.cd.cz

http://www.zubacka.cz/index.php/o-nas/kontakty

(Příspěvek byl editován uživatelem mrkef.)
Nechic
Pátek, 29. listopadu 2019 - 19:45:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2631
Registrován: 4-2010
Koukám Rychnov má stále přesunutou zastávku MHD. Tak dokumentace:


Nejde mi na rozum proč je rychlospoj nastaven tak, aby to na rychlík nevycházelo. Boji se, aby tím někdo jel?

(Příspěvek byl editován uživatelem Nechic.)

(Příspěvek byl editován uživatelem Nechic.)
Pátek, 29. listopadu 2019 - 21:22:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10438
Registrován: 8-2012
Kdy nevychází "patnáctka" na rychlík? Je na nádraží 16:15 a 18:15, rychlík do Turnova jede 16:20 a 18:20.
電車オタク
Nechic
Sobota, 30. listopadu 2019 - 00:18:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2632
Registrován: 4-2010
T.H.: Myslel jsem navazovat na rychlík, aby se dalo jet do Jablonce
Sobota, 30. listopadu 2019 - 07:03:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10441
Registrován: 8-2012
Kdy nevychází patnáctka na rychlík, aby se nedalo jet do Jablonce?
電車オタク
Neděle, 01. prosince 2019 - 13:24:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 146
Registrován: 11-2011
Od dnešní dne se nemají prodávat jízdenky v Novém Městě pod Smrkem, průvodčí ve vlaku nejezdí. Změní se automaty, aby uměly akceptovat platební karty? Nebo bude jízdenky placené kartou nebo bankovkami stíhat prodávat strojvedoucí?
Jaydeesq
Neděle, 01. prosince 2019 - 13:51:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 503
Registrován: 9-2008
T.H: ono jednodušší je napsat, kdy vychází, a to jen 13:45 a 15:45, jinak ne

asavic: na jednu stranu, kdo zvládne obsluhu automatu a platit kartou, proč si nekoupí jízdenku rovnou v mobilu? jediný problém vidím v tom, že nelze koupit jízdenku s okamžitou platností..tzn. při zpoždění mám smůlu, to co dříve šlo s jejich novinkou nedávno zmizelo..

(Příspěvek byl editován uživatelem JayDeeSq.)
Neděle, 01. prosince 2019 - 14:22:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10454
Registrován: 8-2012
A kdy jindy to je nastaveno tak, aby to "nevycházelo", protože se "bojí, že by s tím někdo jel" (nebojte se, jezdí)?
(Asi fakt nejde bus v *:15 odkvedlat o půl hodiny jinak, zvlášť když ten je "nastaven" na jiný vlak... i když tenhle význam už ty spoje stejně dávno ztratily.)
Ano, i já bych si uměl představit zdvounásobení počtu spojů na "patnáctce", ale bohužel Kraj upřednostňuje obskurnější relace, kde nejezdí vůbec nikdo, a DSOJ je bigotně konzervativní, takže do skonání světa bude základní spojení rychnovského nádraží s Jabloncem muset být po historické "tramvajové" trase...
電車オタク
Jaydeesq
Neděle, 01. prosince 2019 - 15:38:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 504
Registrován: 9-2008
třeba protože ten spoj během cesty obslouží x dalších zastávek z toho každá má větší potenciál než lesní zastávky u Rádla a Dobré Vody?
Neděle, 01. prosince 2019 - 16:03:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1662
Registrován: 9-2009
Asi fakt nejde bus v *:15 odkvedlat o půl hodiny jinak
V souvislosti s linkou (1)15 jsem se dozvěděl od organizátora dopravy v DSOJ pro mě nový dopravní termín, a sice "vyžbrdlíkovaná". Patrně to znamená cosi jako "nejoptimálnější", tj. na JŘ se nesahá.
Inu, člověk se učí celý život.

Ano, i já bych si uměl představit zdvounásobení počtu spojů na "patnáctce", ale bohužel Kraj upřednostňuje obskurnější relace, kde nejezdí vůbec nikdo, a DSOJ je bigotně konzervativní, takže do skonání světa bude základní spojení rychnovského nádraží s Jabloncem muset být po historické "tramvajové" trase...
Já bych si toho taky uměl představit mnoho, tak např. sloučení linek 115 a 150, aby častější spojení s Jabloncem měly i Hodkovice, a z uzlu v Hodkovicích i Českodubsko. V režimu PAD by linka stála kraj polovinu a za ušetřené peníze by si Rychnov mohl doobjednat linku 115 v 1/2-hodinovém intervalu.
Ale protože to je patrně útok na samotné principy DSOJ* (čehož se kraj, nevím proč, bojí), tak je výsledek, jaký je, a tím pádem máte vlastně pravdu.
* Zeptejte se na radnici, proč za stejné peníze město odmítá vyšší počet spojů. Já se setkám totiž s argumenty, že rychnovští si změny nepřejí, protože linka je "vyžbrdlíkovaná".
Stěžujte si, pište. Ale předem se smiřte, že připomínky budou ze strany organizátora dopravy v DSOJ vypořádány jako "ojedinělé připomínky Pražáků" - stejně jako v případě, kdy se v zimě do linky 101 nevešly už na Bedřichov lidi a já si dovolil nabídnout pomoc příměstským skibusem (obdobně jako funguje z Liberce).
"Usínal jsem s pocitem, že celý svět je v pr.... Když jsem se ráno probudil, tak jsem ten pocit měl dál. Asi neumím spát." (Jan Werich)
Neděle, 01. prosince 2019 - 16:25:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10457
Registrován: 8-2012
třeba protože ten spoj během cesty obslouží x dalších zastávek z toho každá má větší potenciál
Největší potenciál má ten Rychnov samotný (+Pulečný, ale to jste měl vidět vymýšlení důvodů, proč "to nejde" dostat autobus dokonce až někam do Pulečného k hasičárně a tam konečnou). No tak holt jezdí jednička Kokonínem a Rychnováci do Jablonce autem, když nejede patnáctka. (A to je i odpověď pro vás stran návaznosti na pardubickoliberecké R - ty se na její frekvenci podílejí naprosto zanedbatelně.)

Stěžujte si, pište. Ale předem se smiřte, že připomínky budou ze strany organizátora dopravy v DSOJ vypořádány jako
Hele, vaše soukromé války fakt nebudu bojovat. Bez DSOJ by už dávno jezdila jednička do Rychnova v sedle po hodině (aniž by se to promítlo do frekvence 15), protože Kraj by ty peníze využil na "posílení" nějaké té Srbské nebo Budíkova. Jo, 530150 třikrát denně (zveřejněný návoz pro Tenneco), to je takový pěkný příklad moderní dopravní obslužnosti - přesný KORIDí adept na sloučení s 15, která má přece jen aspoň nějaký význam a půlhodinu ve špičce... tak tudy fakt cesta nevede.
電車オタク
Neděle, 01. prosince 2019 - 16:46:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1663
Registrován: 9-2009
Bez DSOJ by už dávno jezdila jednička do Rychnova v sedle po hodině
Ano, s podobnými smyšlenými "argumenty" se také setkávám. DSOJ si vytvořilo vlastní umělý svět, ve kterém sami sebe přesvědčili, že kdokoliv zvenku by jim ho zboural. (Ven si chodí jen pro peníze, protože bez těch krajských by si zaplatili tak akorát 4 páry spojů na každé lince.)
A samozřejmě KORID byl jednou provždy onálepkován jako třídní nepřítel, který chce DSOJ zrušit. To je taky odkaz, ze kterého dodnes žijeme (i když na tom tvrzení o zrušení není z pohledu názoru stávajících zaměstnanců ani pšouk pravdy)...

Jo, 530150 třikrát denně (zveřejněný návoz pro Tenneco), to je takový pěkný příklad moderní dopravní obslužnosti
1. Bez KORIDu by žádný návoz nebyl. (Zvláštní linková, která vozí primárně cizince, je určena pro zaměstnance agentury a nikoliv Tenneco a je to taky vlastní svět.)
2. Těch párů je na lince celkem 5 a kraj i Hodkovice by stály o víc, ale nikoliv za cenu paralelního vození linky 150 vedle krajem také financované 115.
3. V roce 2014 měla města na stole návrh 1-hodinového intervalu linky 150 (s možností doobjednat si další spoje za ušetřené peníze). Ale ze strany Rychnova to bylo odmítnuto. (Aktivní byl/je v boji proti tomuto spojení i Jablonec, přitom jedním z efektů měla být návaznost na linku do Mladé Boleslavi, což bylo spojení, o které město stálo.)

vaše soukromé války
Moje soukromá válka to skutečně není. Já se v dobré víře snažil hospodárně využít prostředky na veřejnou dopravu a pomoci tak cestujícím. Setkal jsem se útoky podobnými, jako byly/jsou ty od Vás.
Žijte si tedy v bublině nejlepšího systému MHD na světě za cenu dopravního výkonu, ze které zbývá dost na podporu českého hokeje a výletů pro politiky. Pak ale vaše stížnosti na tomto DF vyzní v duchu hesla: "Stojí to za hovno, ale chválíme si to."

Protože vidím, že Vám stále více záleží na tom, kdo píše (a nikoliv co píše), tak se nebudu vysilovat dalším vysvětlováním. Přeji hezkou neděli.[andel]
"Usínal jsem s pocitem, že celý svět je v pr.... Když jsem se ráno probudil, tak jsem ten pocit měl dál. Asi neumím spát." (Jan Werich)
Neděle, 01. prosince 2019 - 18:01:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10459
Registrován: 8-2012
ze strany Rychnova to bylo odmítnuto
Výměna dvanácti párů 15 za (snad) hodinový interval 530150 se zastavením na "Rychnov hlavní silnice" = reálně deset minut chůze od těžiště města?
Gott sei dank, že bylo odmítnuto (Rychnov potřebuje co půlhodinu rychle do Jablonce i mimo nejšpičatější špičku, ne další zhoršení v ní).
bublině nejlepšího systému MHD na světě
Už tahle vaše diskuzní emoce svědčí o tom, že jde o osobní mindrák a nemá cenu se v tom dál patlat. DSOJ má spoustu masařek (15 je jen jednou z nich), ale KORID očividně nemůže být ve stávajících projevech "dobré víry" jejich řešením.
電車オタク
Neděle, 01. prosince 2019 - 21:32:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1664
Registrován: 9-2009
T.H.:
Linka 150 by v případě sloučení s linkou 115 pochopitelně jezdila do města, nikoliv jen na kruháč za ním.
Vaše domýšlení "všechno špatně" svědčí spíše o Vašem mindráku.
Byl bych rád, kdyby v budoucnu Vaše reakce na mou osobu následovaly jedině v případě, že máte skutečný zájem se něco dozvědět.

"Usínal jsem s pocitem, že celý svět je v pr.... Když jsem se ráno probudil, tak jsem ten pocit měl dál. Asi neumím spát." (Jan Werich)
Jaydeesq
Pondělí, 02. prosince 2019 - 00:32:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 505
Registrován: 9-2008
a Kokonín a Vrkoslavice nemají potenciál? Krom špičky všedních dnů, tam také nic jiného nejezdí a v tom čase jezdí i ta 15ka celkem slušně..jen je škoda, že to není čistá půlhodina pořád a má to díry.. To jakože by 115ka místo u nádraží končila v Pulečným? a tím pádem 101 zkrácena do Kokonína nebo jak to mám chápat? Já bych naopak byl pro protažení 110ky do Rychnova a zrušení 113 souběžně se 101..tenhle souběh busů, dříve ještě i hojně X1 (nevím aktuální stav, jestli se to ještě provozuje) jsem moc nechápal.. Protože společně s frekvencí do Rychnova (vč. Pulečného) se už lidi na Vrkoslavice a Kokonín do toho nevejdou..tak mi logicky lepší přišlo ten bus přidat na 110 a Rychnov by měl ve špičce 15minutový takt i přes Kokonín, ale tohle bylo takové to ala ČSAD, půl dne a nic a pak najednou tři busy jedím směrem.. třeba na Brod a tak.. Jinak teda nevím, že by Rychnováci místo přes Kokonín jezdili auty.. to nebude tak o lince, ona i ta 115 se postupně rozcourává, že ten výsledek není zas tak výrazný, ale je to samozřejmě přijemnější, spíš to auty jezdí z jiných důvodů, ale i tak přes Kokonín jich jezdí dost a že by vlak neplnil busy se také úplně říct nedá, ale možná je větší frekvence od Os než od R, zvláště o víkendech za hezkého počasí je bus plný už od nádraží lidmi od vlaku..takových 30 kousků pak není vůbec problém a pak samozřejmě páteční odpoledne a to stejné v opačném směru v neděli
Nechic
Pondělí, 02. prosince 2019 - 04:12:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2633
Registrován: 4-2010
Přišlo mi jen logický mít ten rychlospoj svázaný i s rychlíkem(na 101 sahat nechci, ale kodrcat se tím půl hodiny k přehradě mi přijde moc), aby cestování dál krom Prahy pro Jablonec bylo z velmi mizerné jen mizerné. Cesty na HK nebo Kolín jsou prostě zahajovány exkurzemi po kraji Jablonecka.

(Příspěvek byl editován uživatelem Nechic.)
Pondělí, 02. prosince 2019 - 07:47:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10463
Registrován: 8-2012
Kokonín a Vrkoslavice nemají potenciál?
Kokonín a Vrkoslavice mají potenciál do Jablonce, nikoli do Rychnova. To je úplně jiná relace (jasně, že i tam by něco mělo jet "skrz"). Ale neřešte to, tohle je prostě "tradiční" trasa jedničky a nehnete s tím, no a KORID jak vidíte akorát vymýšlí, co by za ty peníze "koupil" jiného (530150 do Hodkovic) místo MHD, takže je potřeba ho držet od nich co nejdál. No a že z pohledu šotouše musí busy jezdit podle vlaků je mi jasné, ale to jich potřebujete dvounásobek a určitě neplatí váš primární odsudek, že "rychlospoj je nastaven tak, aby to na rychlík nevycházelo. Boji se, aby tím někdo jel?". To je prostě šotoblábol.
Jinak pro cesty "na HK" se dá použít 530841, která na/od rychlíků navazuje v Železném Brodě - ne vždy, asi nějaké to "pumprlíkování", ale třeba k 1263 jede v kladiva "zveřejněný Sv" spoj 530843/21 a to odjíždíte z Jbc v čase, kdy byste už musel být v Rychnově (6:15).
電車オタク
Nechic
Pondělí, 02. prosince 2019 - 09:50:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2634
Registrován: 4-2010
T.H.: Řeším spíš na Kolín, ale klidně i na HK až skončí ta výluka. Neděle večer tam, pátky večer zpět, studentů potkávám docela dost hlavně v tu neděli a je smutný, že se musíme od/k rychlíku tak hrozivě kodrcat do Jablonce (posledních 17km z ŽB nebo posledních 24km z Turnova, obojí průměr kolem 30km/h takže by skoro bylo lepší půjčovat v těhle stanicích elektrokola a vracet v Jablonci).
Pondělí, 02. prosince 2019 - 10:19:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10467
Registrován: 8-2012
V neděli večer nejezdí 15 vůbec a k HK rychlíku v 17:00 v Brodě (oblíbený pětivozový rakvovod) vám jede z Jablonce 530841/111 v 16:15 z Jablonce (tou dobou už byste musel být v Rychnově).
Ano, v pátek večer zpět je to horší, zřejmě nějaké koridí "pumprlíkování", takže rychlíku v pět ujede autobus v 16:45 a zbývá jen nepříliš rychlý "Huntířovák" (530842/16 v 17:10), ale i to je lepší (co bych za něj za dob svých studií dal) než jet přes Rychnov (ale tam vám jede i ta patnáctka v 18:00).

P.S. Ne, netočí se všechno jen podle vás.
電車オタク
Nechic
Pondělí, 02. prosince 2019 - 10:33:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2635
Registrován: 4-2010
T.H.: Jen jsem na to chtěl poukázat, zvlášť na tu rychlost přesunu, ale budiž, když to lidu vyhovuje.
Pondělí, 02. prosince 2019 - 11:29:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10468
Registrován: 8-2012
No a já jsem vám napsal, že to "lidu" (pracujícímu? dělníkům, nebo i rolníkům?) úplně nevyhovuje, ale že ten odsudek "nenavazuje to na rychlík, aby tím nikdo nejezdil" je akorát ufňukaný šotoblábol. Dál to točit fakt nepotřebuju.
電車オタク
Jaydeesq
Pondělí, 02. prosince 2019 - 12:30:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 507
Registrován: 9-2008
Kokoním a Vrkoslavice mají potenciál na Jablonec a Rychnov ho má kam? Taky na Jablonec, proto tvrdím, že 101 jezdí tak jak jezdí protože tím obslouží mnohem víc cetujících v rámci jedné jízdy, než linka 115, krom špičky by ten bus Rychnov prostě nezaplnil a minimálně na z Kokonína by musel bus jezdit tak jako tak..takže to máme jeden bus do Rychnova a druhej do Kokonína.. takhle to 101 vezme při jednom..to je stejný asi jako zavádět expres Liberec - Pardubice, který taky žije právě dost z přípojů, nebo rozvávat přípoje, ano 115 je pro ideální polovinu Rychnova o 9minut rychlejší, pro druhou už to znamená delší procházku, kde se těch 9minut už začíná ztrácet..sám tvrdíš, že jako přípoj k vlaku ty busy už ztratily svůj význam, takže spíše důležitější je obsluha celého území, než jen odvoz k/od vlaku a to udělá mnohem lépe právě ta 101. 115 v 18:00 je trochu souběh, je to obrat nějakého výstřelu 110 či 113 protaženého do Rychnova, proto jede takto nesystémově a do Jbc příjede ve stejnou dobu jako 101, která jede už 17:51..
Pondělí, 02. prosince 2019 - 12:39:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9971
Registrován: 4-2003
Jaydeeseq:takhle to 101 vezme při jednom..

Přičemž to odveze mnohem méně lidí, než by odvezlo to, co navrhuje T. H..

to je stejný asi jako zavádět expres Liberec - Pardubice

Není. Zatímco expres Liberec - Pardubice by se motal pod kola současným rychlíkům, tak skoro bezzastávkové autobusové spojení Rychnov - Jablonec se nebude motat přes Kokonín. A proč? Protože silniční infrastruktura to UMOŽŇUJE, kdežto železniční infrastruktura mezi Pardubicemi a Libercem je stále v provedení jako silnice mezi Jabloncem a Rychnovem přes Kokonín [crazy].
Jaydeesq
Pondělí, 02. prosince 2019 - 15:26:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 508
Registrován: 9-2008
Bram
o kolik více lidí by odevezla 115 než odvozí 101 z Rychnova? To se lidi jedoucí z/d Rychnova nějak vylučují z přepravy? Já vím, že to umožňuje, ale kapacitu Rychnov prostě pro svůj extra bus nezaplní, se stačí podívat jak jezdí zaplněná 115 a kolik lidí jezdí mimo špičku 101 z/do Rychnova, já jsem pro doplnění chybějících spojů 115 do plného půl hodinového taktu ve špičce, čímž Rychnov získa spojení cca po 15ti minutách, ale aby jezdil v 8 večer extra bus jen pro Rychnov?
Úterý, 03. prosince 2019 - 08:13:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10476
Registrován: 8-2012
Jen aby šotoultras neměli z nedostatku informací pocit, že fujfuj neČD dopravci "nedělají poznání" a tak:
Do Tanvaldu jede ARRIVA jako vlak 11977, t.č. v Turnově.
電車オタク
Úterý, 03. prosince 2019 - 14:55:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1797
Registrován: 1-2005
845 v Tanvaldě, zdroj http://www.tanvald.cz

Jediné slušné vlakové spojení z Prahy a Severních Čech do Polska a Vy ho chcete zpochybňovat. Ekonomie zničí vše užitečné s šetřily jako jste Vy. - M. Š., obhájce rychlíku Praha - Jelenia Góra a zpět.
Úterý, 03. prosince 2019 - 20:48:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 311
Registrován: 12-2017
"A tak" si Tomík vod Hádků krapet vodplivnul. Jak jinak. [crazy]
Poznání si dělají již třetím týdnem a do Tanvaldu se mohli dostat až teď po výluce.
To by takovému expertovi přes železnici nemělo uniknout. Jdete z formy.
Úterý, 03. prosince 2019 - 23:11:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 147
Registrován: 11-2011
Dnes večer jel na spoji 6344 Liberec (21:39) - Frýdlant (pardubický?) motor 841 - bez automatu. Pokladny na nádraží byly zavřené. Průvodčí nejel.....
Středa, 04. prosince 2019 - 08:33:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10477
Registrován: 8-2012
Teď si představte tu šotohrůzu, že do Tanvaldu jede Arriva i dnes. Voni snad vyjedou, konec světa se rychle blíží!
電車オタク
Nechic
Středa, 04. prosince 2019 - 09:35:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2637
Registrován: 4-2010
T.H. v téhle části diskuze použil už 6x slovo začínající na "šoto..", bez toho skoro nejde napsat příspěvek.

Já se na Arrivu docela těším, proti regionovám v údolí kamenice to bude určitě pokrok. Doufám, že si kraj vyjednal čekací doby na rychlíky v ŽB.
Středa, 04. prosince 2019 - 09:57:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10479
Registrován: 8-2012
Pro nikoho jiného to totiž hrůza není.
(Vidíte, jde to i bez "šoto".)
(Sakra.)
電車オタク
Středa, 04. prosince 2019 - 16:52:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1531
Registrován: 1-2013
Nechic: Doufám, že si kraj vyjednal čekací doby na rychlíky v ŽB.
Čekacé doba Os na R je deset minut.
Středa, 04. prosince 2019 - 19:06:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 312
Registrován: 12-2017
Nejspíš v Uhři fasovali místo bonboniéry trochu té travky. TH za chvilku změní nick na THC. Jinak to není možný, když už začíná věřit na konec světa. [crazy]
Středa, 04. prosince 2019 - 19:39:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9675
Registrován: 4-2003
Sixyellowclasses: Musíte se tady i jinde projevovat neustále jako totální kretén?? Kdo má tohle sračkobití číst??
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Středa, 04. prosince 2019 - 19:40:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3510
Registrován: 7-2017
za nás se říkávalo hobbysté[wink]
Jaydeesq
Středa, 04. prosince 2019 - 20:11:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 509
Registrován: 9-2008
i na 035 budou desira? nebo tam bude 628?
Středa, 04. prosince 2019 - 20:11:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1840
Registrován: 4-2010
Nakonec se ukáže jak to celé dopadne. Tak nebudou platit režijky. Na rychlicích do Tanvaldu nebude nasazovaná řada 754. To opravdu konec světa nebude. Podstatné bude, co Ariva předvede. Jak budou spokojení cestujicí. I když vlastně o cestujicí nejde. Skutečný zákazník je kraj a ministerstvo dopravy. Jak kraj, tak ministerstvo ušetří a papírově za lepší služby zaplatí méně. V případě autobsové Arivy v Praze. To příliš oslnivé výkony nejsou.

(Příspěvek byl editován uživatelem Haldir.)
Středa, 04. prosince 2019 - 20:19:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3513
Registrován: 7-2017
výztižně napsáno[ok]třeba to fungovat nebude a za rok se to zase změní..a když do teď už nebylo skoro co fotit,tak od teď už vůbec nic[happy]
Středa, 04. prosince 2019 - 23:34:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1841
Registrován: 4-2010
zeuke
To je otázka. Koho by napadlo, že by do Koutů jezdila na Os vlacích bobina. V případě Arivy to může přinést zajímavější náhrady.
Čtvrtek, 05. prosince 2019 - 08:04:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 313
Registrován: 12-2017
RadekŠ: Už jste vše vyzvrátil, nebo ještě něco zůstalo?
Čtvrtek, 05. prosince 2019 - 08:06:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9978
Registrován: 4-2003
sixyellowclasses:Už jste vše vyzvrátil, nebo ještě něco zůstalo?

Sračkobití i přes upozornění stále pokračuje [crazy].
Čtvrtek, 05. prosince 2019 - 19:16:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10486
Registrován: 8-2012
třeba to fungovat nebude
Můžete holt akorát doufat [happy]
a za rok se to zase změní
V to radši nedoufejte. ČD už stejně nebudou schopné vzít to zpět.
když do teď už nebylo skoro co fotit,tak od teď už vůbec nic
No jo, no, jiní šotoultras a režimkáři si zase projíždí tratě, na kterých "končí" provoz... tohle magoření holt patří k věci.
電車オタク
Pátek, 06. prosince 2019 - 19:21:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1842
Registrován: 4-2010
No uvidíme jak to dopadne. Každý komu jde o železnici musí doufat, že to nakonec bude fungovat dobře. Protože pokud by to dobře nefungovalo, tak to uškodí převeším železnici jako takové. Nejen pro ro Arivu to bude první skutečřně zátěžový grafikon. Kapacitu pro přepravu kol asi už nebude možné tak snadno vyřešit pomocí předělaných poštovních vozů.

Pro"režímkáře" začiná obdoví, kdy jen tak se projet se na mnoha místech výrazně prodraží. A ohledně focení. Vždy je co fotit. Záleží na vkusu a preferencích každého jednotlivce. Když končily páry, když končili sergeje, brejlovci, kredence.... Vždy před koncem panovala skepse... Nakonec, se místo toho začly fotit jiné lokomotivní řady, před tím přehlížené. Nebo které před tím neexistovaly. Život není jen o focení.
Pátek, 06. prosince 2019 - 20:19:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10495
Registrován: 8-2012
No uvidíme jak to dopadne. Každý komu jde o železnici musí doufat, že to nakonec bude fungovat dobře. Protože pokud by to dobře nefungovalo
A proč by to mělo dopadnout špatně? Proč by to nemělo dobře fungovat? Jen proto, že si to ultrašoto a modrogumové vroucně přejí, aby to dopadlo špatně (čím hůř, tím líp), aby "to nefungovalo", protože pak "se to za rok zase změní", vždyť jedině jim "jde o železnici"?
Nejen pro ro Arivu to bude první skutečřně zátěžový grafikon
Nálevka, Adamka, Hnulíková, Konopík a další... tak těm asi o železnici nejde, nebo jsou totálně neschopní (a že tak najednou až v době, kdy zradili a opustili Matku?), nebo co se tím snažíte říct? Vždyť už je to směšný, tyhle neustále "musíme doufat", kdyby a pokud... hlavně že ta ze všech nejschopnější Dráha měla (minimálně) posledních deset let klidné bagrování a mohla se s tím "dobrým fungováním" dávno předvést.
kdy jen tak se projet se na mnoha místech výrazně prodraží
Budete platit jako všichni normální lidi. To je jako nějaká potupa, nebo dokonce zločin na chudácích režimkářích? Vy jako necítíte, jak uboze tyhle kecy znějí vůči všem ostatním?

(Příspěvek byl editován uživatelem T_._H_..)
電車オタク
Pátek, 06. prosince 2019 - 20:21:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3699
Registrován: 5-2002
Kapacitu pro přepravu kol asi už nebude možné tak snadno vyřešit pomocí předělaných poštovních vozů. To se na Jizerskohorské železnici někdy dělalo?
Když Arriva jezdila mezi Prahou a Benešovem, tak jsem vozil kolo radši s ní, než s ČD - v rychlíkách je drahá rezervace a do háků v 471 se mi kolo nevejde. V 628 je to bez problémů.
Pátek, 06. prosince 2019 - 21:08:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13139
Registrován: 8-2004
Haldir:
[ok] Rozumný pohled.

P.S. Ze stihomamu některých diskutujících si nic nedělejte.
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba horším zprávám dávat úsměvná hesla." (S tebou mě baví svět)
"Proti hlouposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá." (Jan Werich)
Jaydeesq
Pátek, 06. prosince 2019 - 21:28:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 510
Registrován: 9-2008
nevím co někteří mají na tom, že když nastupuje nový dopravce, který v takovém velkém objemu nikdy nic neprovozoval, že mají lidé obavy? Zvlášť i když to málo co měl, spolehlivostí provozu dvakrát neoplývalo, to je snad normální ne? A je úplně jednou o jakou firmu se jedná
Adamek
Pátek, 06. prosince 2019 - 23:37:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1103
Registrován: 10-2007
T_._H_.:
"
A proč by to mělo dopadnout špatně? Proč by to nemělo dobře fungovat?"
Minimálně ze začátku je zcela oprávněná obava, že vznikne řada drobných problémů zejména z hlediska odbavení cestujících. Obzvlášť, když kraj ani ministerstvo nijak zvlášť neinformují o změně dopravců ani o způsobu budoucího odbavení.
To, že se zcela jistě vyskytnou běžné provozní problémy u nového dopravce (ze začátku obzvlášť), které někteří diskutující pořádně rozmáznou, je věc jiná.
Sobota, 07. prosince 2019 - 00:01:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7193
Registrován: 12-2011
které někteří diskutující pořádně rozmáznou

Já čekám obsáhlý článek ještě v prosincovém Obzoru.
"Je to vaše zadnice?" otázal se a ukázal fotografii Zdeničce.
"Je," řekla a usmála se.
"Kdo vám tam natiskl ta staniční razítka?" ptal se rada Zednicek.
"Pan výpravčí Hubička"


Mé fotky na K-reportu odkaz
Sobota, 07. prosince 2019 - 00:46:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1843
Registrován: 4-2010
Proč by to nemělo dopadnout dobře? Protože tu je zkušenost stím jaké výkony předvádí Ariva v případě autobusů v Praze. A ty nepatří mezi ty oslnivé. Zpoždění, vychané spoje, nahrazování spojů jinámi dopravci. Stav autobusů často nevalný. Uvedl jste jména. Ano, mohou to být schopní lidé. Ale těžko mohou zvrátit že nebude dost peněz na údržbu, na nová vozidla, na poruchovost a stav těch stávajicích, na schopnosti příjmout a udržet si dost personálu. Vždy se může něco pokazit a nebo bude záležet na přístupu vlastníka. A ty lidi o kterých píšete, jsou stále jen pěšáci. I kdy na vysoké úrovni.

Ohledně zátěžového prvního grafikonu. Jde o to, že výkony se relativně rychle zněkolikánásobí. Více vozidel, personálu, jízdního a dílenského. Zázemí které je zatím spíše improvizované. Nebo si myslíte, že například vlečka teplárny v Malešicích se proměnila na malé ONJ?

Ohledně předelaných poštovních vozů. Ano do Tanvaldu nic takového nikdy nejezdilo. Také zatím tam ČD nasazovaly na exponované vlaky klasickou soupravu. Která má mimojiné i služební vůz na přepravu kol. Předelané poštovní vozy se začaly používat v sezóně na trati z Českých Budějovic do Nového Údolí. Když nový dopravce začal nasazovat pouze motorové vozy. Pokud Ariva na podobné vlaky nenasadí klasickou soupravu. Bude si muset použít nějaký typ přípojného vozu na kola k motorovým jednotkám. Také může vyřešit nasazením třech jednotek s tím, že to musí stačit. Na přepravu kol mít rezervaci a ti na které se nedostane. Budou mít prostě smůlu.


A budu v těchto vlacích jako každý jiný. A kde píšu že s tím mám nějaký problém? Nebo že to je zločin a potupa. Spíše mám pochopení pro lidi, kterří to mají jinak. Ale to je asi problém mnoha lidí. Vidí danou věc pouze ze svého omezeného pohledu. Ani je nenapadne si položit otázku, jak to může vnímat někdo jiný. Mě by zajímalo, koho by nerozladilo, že náklady na danou věc se výrazně zvednou.
Sobota, 07. prosince 2019 - 07:52:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10498
Registrován: 8-2012
Minimálně ze začátku je zcela oprávněná obava, že vznikne řada drobných problémů zejména z hlediska odbavení cestujících
Ale samozřejmě, to tu komentuju taky - lze čekat, že se kvůli naschválům ČD (neinformování cestujících, přednostní prodávání ČD jízdenek místo IDS na společných úsecích atd.) k těmto problémům dojde. Ale to teda jsou ty hlavní "obavy jak to dopadne"? Obávám se, že modré gumy jedou úplně jiné mantry včetně toho, že "za rok se to vrátí" - jistě ne kvůli "drobným problémům z hlediska odbavení", že...
Na druhé straně - vždyť je tu už několik témat naplněných "obavami" z klávesnic pořád stejných přispěvatelů, typologicky naprosto jasně zařaditelných a majících dnes zahřívací kolo na ostrý start hejtů příští neděli. Pochybuju, že to jsou lidé mající obavy z nástupu nového dopravce, který v takovém velkém objemu nikdy nic neprovozoval... ten důvod je úplně jiný a zcela očividný.

Proč by to nemělo dopadnout dobře? Protože tu je zkušenost stím jaké výkony předvádí Ariva v případě autobusů v Praze
A jak to spolu souvisí?
mohou to být schopní lidé
Mohou, ale nejsou? [happy]
těžko mohou zvrátit že nebude dost peněz na údržbu, na nová vozidla, na poruchovost
A jak to víte, že nebude dost peněz na údržbu, na nová vozidla (ne, žádná nová vozidla ve smlouvách na tři roky nebudou!!!)? Je totiž zajímavé, že tyhle "zaručené" zprávy o tom, co všechno nebude, vycházejí pořád ze stejného prostředí ("říkal mi to kamarád, co jezdí v Praze jako průvodčí" [happy] ).
Vždy se může něco pokazit
Ale samozřejmě že se pokazí - já tvrdím, že už během prvního týdne dvou dojde minimálně k nějaké neschopnosti hnacího vozidla (to je statistika), kterou samozřejmě vy a další "vymítači" okamžitě a hystericky zveličíte jako systémové selhání, jak jste to přece říkali, jak dřív bylo líp, a že se to okamžitě musí vrátit Matce Dráze.
Nebo si myslíte, že například vlečka teplárny v Malešicích se proměnila na malé ONJ?
Proměnilo se společné nádraží na Smíchově v malé ONJ? (Ne, proměnil se v něj Zličín.) Nefunguje to? Regiojet byl a je ochcáván stejnými lidmi s úplně stejnými "obavami" (garážovka, nemá pořádné depo se spoustou boudiček a rozsáhlým THP aparátem atd...) a taky neměl nikdy vyjet, nepřežít zimu, nevydržet do švestek... Přitom majitel ONJ a depa Vršovice atd. má vozidlový park v takových sračkách, že argumentovat exČSAD Vršovice zrovna v jeho prospěch je poněkud trapné.
Na přepravu kol mít rezervaci a ti na které se nedostane. Budou mít prostě smůlu
Že by povinné místenkování kol byl zrovna vynález Arrivy? [biggrin][crazy]

P.S. Máte třeba obavy, jestli s novým GVD vyjedou původně slibované 646 ("ojetý šrot, tramvaje z Německa" [happy] ) v Olomouci? (Já ne - nevyjedou.)
電車オタク
Sobota, 07. prosince 2019 - 08:19:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 542
Registrován: 6-2019
modré gumy jedou
ostrý start hejtů
Regiojet byl a je ochcáván
nikdy vyjet, nepřežít zimu, nevydržet do švestek
"vymítači" okamžitě a hystericky zveličíte

Zvyšte dávku antipsychotik...[crazy][crazy][crazy]... to už je závislost.
doch liebe keinen von der Eisenbahn
doch liebe keine ausm Tagebau

Sobota, 07. prosince 2019 - 08:23:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 46
Registrován: 9-2019
To jsou starosti... jako bych se já obával, že Metrans někde ztratí cestou bednu z vozu. Podtrženo sečteno, TH stále dokazuje, že si musí do ČD kopnout. Evidentně je velký rozdíl, když někdo od ČD odejde k jinému dopravci a když nějakého TH ČD ani nezaměstná. Kdyby ho tehdy zaměstnalo, asi by dnes na krp žádný TH nebyl nebo by mluvil jinak. A o taková moudra ČD přišlo, sakra!

No tak nový dopravce nevyjede. Nebo vyjede s bobinou nebo mu tu německou ojetinu bude tahat ještě ojetější 742 nebo na vlak nasadí pojízdný cirkus jako na Šumavě, doplněný 810....No a co? Už to zde bylo, tak to zde třeba (ne)bude zase. Zastaví se snad rotace naší planety? Vyhodí pan PŠ pana TH i z polského azyláku? Ne, tak jsou to tedy zbytečné debaty. [ko]
Sobota, 07. prosince 2019 - 08:24:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9984
Registrován: 4-2003
Přiznám se, že včera jsem měl cestu přes žst. Praha Smíchov a velice se mi líbilo, jak se rozšiřuje park motorových jednotek řady 628 (845) v ČR. Takových pěkných a pohodlných vozidel a některým se to tak nelíbí. Vozidla tohoto provedení (dvoudílná motorová jednotka zejména pro rychlíky a spěšné vlaky) a stáří chybí v ČR velké množství, tak není důvod naříkat. ČD ke své škodě nic takového nepořídily a se stávajícím vozovým parkem je to už za hranicí udržitelnosti...



T. H.:Máte třeba obavy, jestli s novým GVD vyjedou původně slibované 646 ("ojetý šrot, tramvaje z Německa" [happy] ) v Olomouci? (Já ne - nevyjedou.)

Též jsem přesvědčen, že nevyjedou. Přitom tato vozidla stačilo upravit jen v míře nezbytně nutné pro provoz na síti SŽDC. Což je v podstatě jen vozidlo zprovoznit, vyčistit a dle potřeby přečalounit sedadla. Do informačního systému se dá naklofat zcela určitě cokoliv, včetně Olomouce. Nic dalšího na nich radši nedělat. Vysílačku MESA (která zvládne jak GSM-R, tak analog) a SIFu to snad proboha má, tak by neměl být problém vyrazit na trať [wink].

Přístup ČD k těmto vozidlům fakt nechápu...