Diskuse » Archiv 2017 » Automobily, lodě a letadla » Auta - vše okolo nich, historky, zážitky, postřehy, fotky atd. » Archiv diskuse Auta - vše okolo nich, historky,... do 25. 10. 2017 předcházející | další

Archiv diskuse Auta - vše okolo nich, historky,... do 25. 10. 2017

dolů
   autor příspěvek
Neděle, 17. září 2017 - 10:57:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 596
Registrován: 10-2007
K žárovkám: Nakonec jsem vzal Osram Long Life (či tak nějak). Dávají na ně záruku čtyři roky, čili na Pregiu, které pořádně jezdí v podstatě jen přes léto, by mohly vydržet „věčně“. Díky všem za odpovědi!
Neděle, 17. září 2017 - 12:49:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4066
Registrován: 11-2006
Ad žárovky: již 8 let používám do Feldy Osram Cool Blue a rozdíl je znát. Svítí dál a bílé světlo je příjemnější a svítivější. Životnost mi dvakrát zařízl přebíjejíci altík, sami od sebe ještě nepraskly. Naopak Osram Night Breaker byly hrozné, svítily strašně vysoko a nešlo to seřídit, takže letěly do koše.

Ad Fabia pickup: často bývaly k vidění na trase Boleslav - Vrchlabí, ale od té doby, co ve Vrchlabí přestali dělat auta, jsem je nepotkal, zrovna nedávno jsem si říkal, jestli ještě existují. Také bývaly vidět z vlaku v areálu Škodovky. Kdysi jsem sem také dával fotky té s boudou. Docela škoda, ze je Škoda nevyráběla. Felda pickup byla super.

Ondra: teď jsem na mobilu, takže sem nedám fotky, ale Tebou zmiňovaný "long" Favorit mám vyfocený, několik jich bylo i v běžném provozu.
Neděle, 17. září 2017 - 22:02:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6926
Registrován: 12-2005
long" Favorit mám vyfocený, několik jich bylo i v běžném provozu
Neměla v tom prsty Laureta jako potom u feldy?
Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Slim
Úterý, 19. září 2017 - 13:21:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5751
Registrován: 2-2005
Mirous: Osram Night Breaker byly hrozné, svítily strašně vysoko a nešlo to seřídit
Co je to za blbost? Copak světlo se seřizuje žárovkou?
Středa, 20. září 2017 - 13:35:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1707
Registrován: 4-2014
Hodím tu něco k diskuzi
http://www.autoforum.cz/zajimavosti/norska-elektricka-pohadka-nab ira-horke-konce-takhle-to-opravdu-nepujde/?utm_source=www.seznam. cz&utm_medium=sekce-z-internetu



(Příspěvek byl editován uživatelem bobesh.)
Čtvrtek, 21. září 2017 - 11:07:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1799
Registrován: 10-2007
Tak když se nikdo nechytá...

Je zbytečné dělit společnost na petrolheady a zelené šílence. Toto je další z těch článků, co jednu skupinu utvrdí ve svých postojích a druhou naštve (a v důsledku opět utvrdí ve svých názorech). Novinář je spokojený, protože taková témata, rozdělující společnost, se hodně sdílí, a tak je hodně kliknutí. Ale nevyřeší se nic. Protože ten problém je daleko hlubší. Jen se to ve článku nedozvíme, protože to je na rozbolení hlavy.

Každý je dnes pánem a každý má prostředky na to, aby poměrně zásadně ovlivnil veřejný prostor a další zdroje, které sdílíme, a nic není nafukovací. Každý si zvykl, že je jeho právo postavit na ulici soukromé auto a mít zajištěné podmínky pro jeho provoz. Myšlenkka je to krásná, ale bude neustále narážet na to, že fyziku tyhle deklarace nezajímají. Vyřešili jsme, jak to udělat, aby všichni ti suveréni kulturně bydleli a přitom město bylo fyzicky použitelné - stavíme byty na sebe do vysokých domů. Co ale s jejich auty? Auta se spalovacím mootorem jsou momentálně nezávislejší na infrastruktuře, takže je lze "svobodněji" rozesívat po veřejném prostoru. To ano. Proč tedy vlastně někdo chce ty elektromobily? Kdyby nebyly, problém by zmizel. Opravdu? Nemají náhodou elektromobily řešit nějaké problémy stávajících aut se spalovacím motorem?
Cogwheel
Čtvrtek, 21. září 2017 - 14:58:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5021
Registrován: 1-2012
Zachraňte velryby, stromy, ledovce, nosorožce: https://www.youtube.com/watch?v=1dQ9a5EFZeI (vtipná reklama na auta KIA). [rofl]
-OndraS
Čtvrtek, 21. září 2017 - 15:13:10  
Neregistrovaný host
95.82.137.200
Risan - já se nechytnu, já trvám na tom, že jediný použitelný auto na elektriku je trolejbus [happy]
Čtvrtek, 21. září 2017 - 15:46:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1068
Registrován: 8-2012
Peugeot patriaci US ambasáde, ktorý sa v minulosti ocitol na homologizačnej skúške v Saudskej [proud]

Pre najväčšie kuriozity som tu JA! [kladivo]

SPZ o.s.
Pátek, 22. září 2017 - 07:57:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3785
Registrován: 8-2005
Slin(ad.žárovky): Na Feldě jsem mělOsram Nightbreaker Unlimited tři roky a teď je tam má ješte bratranec a na Thalii mám ty samé už druhým rokem a pořád svítí [wink]
Dálkaři na cestách - Stránky věnované autobusům na pravidelných dálkových linkách
Pátek, 22. září 2017 - 11:50:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 388
Registrován: 12-2008
Slim:
"Před pár lety jsem v AMS četl test žárovek a jednoznačný vítěz byl Osram Nightbreaker Unlimited..."

Na Feldě mám Osram Silver a drží už třetím rokem. Passat má Osram Night Brake Unlimited už půl roku a v klidu.
Ono hlavním důvodem prasknutí těchto žárovek je přepětí v autě, a jako koncové zařízení to odnesou.
MHD Ostrava
Autobusákem se člověk nestává ale rodí!!
Pátek, 22. září 2017 - 12:09:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2048
Registrován: 8-2013
Jeden z prvých Škoda Karoq pred školiacím strediskom škoda v Nitre

slabšia kvalita je to screen s autokamery.
www.autoskodaklub.sk
Pátek, 22. září 2017 - 16:38:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4067
Registrován: 11-2006
Martin 100: tohle fáčko je přímo prototyp ze Škody. Ostatní, jako třeba tohle možná dělal Metalex a nebo Lauretta a nebo kdo ví kdo.

Slim: Co je to za blbost? Copak světlo se seřizuje žárovkou?

No podle mě se hýbe celou parabolou ne? Ale nikdy jsem to nezkoumal, každopádně jsem vyhodil žárovky, dal tam jiný a svítilo to v pohodě.

Lubos: V Karoqu jsem seděl, je to asi 14 dní zpět, jeden ze zkušebních co skončí někde v lisu, ale za ty prachy nic moc. To už bych si raději (kdybych vůbec něco takového chtěl) připlatil za to větší. Jinak jsem k tomu měl rozhovor s jedním poměrně vysoce postavným člověkem ze Škodovky, a to člověku občas vstávají vlasy hrůzou, když slyší, co slyší. Například mě, mimo jiné, vůbec nepotěšila zpráva o politice EU, která prostě jednoho dne zařízne spalovací motory pod určitý rok výroby auta. Což bude údajně za nedlouho a ten limitní rok výroby bude cca 2006.

Já teď vybírám zase nějakou ojetinu, protože končím v práci a příjdu o služební a musím říct, že je to zase peklo. Nechce se mi do toho cpát teď moc peněz, protože je potřebuju jinde, tak jsem pokukoval třeba po BMW E39, kterej se mi vždy strašně líbil a mají pověst spolehlivých aut. Jenže mě strašně zklamal vnitřním prostorem, kam se hrabe na blbou Oktávku [sad]. Takže zatím je varianta dvojková Oktákva, ale to se zase bojím nějaké stočené hrůzy..

(Příspěvek byl editován uživatelem mirous.)
Pajzák
Pátek, 22. září 2017 - 16:50:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1130
Registrován: 6-2015
A co treba nejake Mondeo?[wink]
Pátek, 22. září 2017 - 18:48:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4068
Registrován: 11-2006
Pajzák: ale to jsou mi vtípky :D
Pavel2
Pátek, 22. září 2017 - 22:37:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15633
Registrován: 8-2002
mirous:
a co takhle S60/V70 nebo C5? chceš sedana nebo kombík?
škoda že už ti m_100 prodal Škorpióna [lol]
třeba u d-fense se občas testy ojetin objevujou...
Sobota, 23. září 2017 - 12:08:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4759
Registrován: 10-2008
Mirous: A ake mas naroky na tu ojetinu?
Hlavne cenovy strop, rok vyroby, co by to mala byt za kategoria resp. pocet dveri/karosarska varianta?

@Dvojkova Octavia: Ja som predal tento rok dvojkovu Octaviu r.v. 2004 1.9 TDI Elegance za 2300€
Mala 240tis originalnych km (co mi samozrejme kupujuci mohol a nemusel verit), ale hoci mala zachovaly interier, tak kazdy nad nou ohrnal nosom, lebo snad okrem strechy bola vsade poskriabana.
Hold byvaly sluzobak...
To len, aby si sa nevzdaval a nenechal sa zmiast obalom. [wink]

20 rokov vydávania slovenských EČV 1.4.1997 - 1.4.2017
Podrobná orientačná mapa Bratislavského kraja
EČV - maximá RZ - maximá
Sobota, 23. září 2017 - 12:16:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 598
Registrován: 10-2007
Co Sonata? Hodně musiky za podprůměrně peněz. Mám už druhou, je to generace EF-B (Kosatku, tedy Sonatu EF-A nám nabourali před domem), a jsem spokojený. Běžná údržba a občas nějaká drobnost nebo opotřebení (naposled čidlo světel zpátečky, teď po patnácti letech provozu a rund 150 tis. km se začíná ozývat spojka). Jo, reznou zadní lemy. Jinak v zásadě jen leju benál a jezdím.
Sobota, 23. září 2017 - 21:03:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 356
Registrován: 8-2014
Karoq už je pro mě běžné auto, vídám je denně. Ale přijde mi hnusnější než KudyJak.

Auta stojí, vlaky jedou...
[auto][auto][auto][auto]
[masinka][tramvaj][tramvaj][tramvaj]
Neděle, 24. září 2017 - 08:01:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4574
Registrován: 12-2007
749.253-1: Celý mi to přijde jako omyl. Yeti měl trefný název a šel od zbytku produkce jednoznačně rozeznat (hlavně předface), což je dneska věc nevídaná. A oni ho nahradí anonymní krabicí s nicneříkajícím názvem. [crazy]
-OndraS
Neděle, 24. září 2017 - 11:37:37  
Neregistrovaný host
37.188.160.26
Já to nechápu dokonce vůbec. Kdyby tam nebylo napsaný, že to je Karoq, tak bych to od Kodiaqu těžko poznával. Možná je to trochu menší, ale to podle fotky poznat nejde, asi by ta auta musela stát přímo vedle sebe, aby to člověk poznal. Ostatně asi jako Rapid/Octavia, zprvu jsem to od sebe taky nebyl schopnej rozpoznávat.
Myslel jsem si, že móda SUV už je konečně v háji, ale je vidět, že obludný krabice, který nemají defacto žádnou přidanou hodnotu oproti klasickýmu kombíku, chytly druhej dech.
Kdyby se Škodovka radši pustila do nějakýho úhlednýho kupé třeba na technickém základě té veleslavné Octavie RS245. Jenže to oni radši na základě toho udělají kombík, kterej má šmrnc asi jako chlebová zmrzlina.
Ovšem vítám, že se navrátili k prémiovým barvám jako je tahle holubí šedá. Ještě by se mohla vrátit ta stodvacítková průjmová hnědá a favoritová vybledlá žlutá a zelenomodrá [happy]
Neděle, 24. září 2017 - 12:42:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1
Registrován: 9-2017
Dokuď se najdou lidi, co tyhle plechovky budou kupovat, tak nám je automobilky budou i nadále nabízet. Jak jednuduché...

Stejně v tom nevidím žádné klady mít takhle velké auto. Ano, slyšel jsem, že jsou prej bezpečnější... Ale od doby, co jsem viděl nějaký velký Hnůjdaj, jak to schytal při vjezdu do křižovatky od shnilého Favorita a Favorit z této přetlačované vyšel jako vítěz, tak nechci, děkuji.
Já jsem Bender, prosím vložte trubku...
Neděle, 24. září 2017 - 13:47:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2053
Registrován: 8-2013
Mne osobne (či už Kodiaq a teraz Karoq), páčia. Jediné čo by som zmenil sú názvy.

Kodiaq mohol byť Snowman ako sa na začiatku hovorilo, a Karoq mohli kľudne nazvať Yeti II.gen. ale čo už.

Keby Karoq nebol tak drahý (od 19 770€ na Slovensku), tak by som ho asi kúpil.
www.autoskodaklub.sk
Neděle, 24. září 2017 - 17:42:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 599
Registrován: 10-2007
Karotka a Kokodák. Já nevím, co furt máte ;-) Jinak, Ondro, to je tabáková. Nikdo ze škodovkářů tomu samozřejmě neřekne jinak než ho*nová.
Neděle, 24. září 2017 - 22:37:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4069
Registrován: 11-2006
No hlavně ta šedá se dává na Octavie RS, soused si to teď koupil a já si říkám, že když jsem nedávno natíral parapety základovkou, vypadalo to stejně :D.

Ad.ojetina: auto bude sloužit jak soukromě, tak pracovně. Roční nájezd cca 30-40 tis. km. Takže asi bohužel nafta a nebo LPG. Dieslů se asi ze zkušenosti nejméně bojím u té Oktávky. Plus je obrovská výhoda, že jsou dostupné i v 4x4, což se u nás na horách hodí. Takže zatím to asi dvojková okta před FL vyhrává. Né, že bych byl ten typ českého řidiče, který má oktu za modlu, ale nějak mě nic jiného nenapadá. Rozpočet cca 150 tisíc. Potřebuji teď prachy cpát do něčeho jiného, než do auta. Musí to být kombík. To Bávo jsem měl vybrané kvůli spolehlivosti a určité atraktivnosti, strašně se mi líbí a navíc trvdím, že je z generace posledních poctivých aut, ale vnitřní prostor mě hodně zarazil.
Taky by to auto mělo mít nějakou výbavu, alespoň tempomat, žena chce výhřev sedaček. Problém je, že se trošku bojím kupovat Oktu tady, je to tu samej šmelinář a stočený krumply. No a mám sice dva známý, který tahaj auta z D, ale jedni jen Fordy a druzí jen BMW. [sad]
Středa, 27. září 2017 - 16:38:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4072
Registrován: 11-2006
Pánové, nemá někdo zkušenost s Octavií II Scout? je jich na netu strašně moc, ale někdo mi říkal, že jsou docela poruchový, tak by mě zajímala něčí zkušenost. Díky.
Úterý, 03. října 2017 - 22:17:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5495
Registrován: 11-2009

Úterý, 03. října 2017 - 22:46:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6931
Registrován: 12-2005
UP - řezanka z 1303s to je strašný. Ptám se za co? Žádný auto snad tolik nezlobí aby zasloužilo tak krutej trest.
Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
PI
Pondělí, 09. října 2017 - 14:46:28  
Neregistrovaný host
81.90.173.33
Mirous: Nevím, nakolik se konstrukčně liší "normální" Oktávka od Scouta, ale moje 1.6 MPI r. v. 2005 má teď první závadu po dvanácti letech, a to na systému sekundárního vzduchu (Na odhalení příčiny čekám - tak jsem se přesvědčil o tom, že ty hospodský žvásty o tom, že autorizáky Šklodovky jsou k hovnu, nejsou zas tak úplný žvásty. Jestli je to takhle u všech značek, tak potěš...). Ale Ty chceš asi naftu, takže tohle Tě nezajímá. V jinejch ohledech ale zatím naprosto bez problémů.
Středa, 11. října 2017 - 12:31:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1719
Registrován: 4-2014
Polib mi mou bílou prdel!
-OndraS
Středa, 11. října 2017 - 20:54:48  
Neregistrovaný host
95.82.137.200
Občas má to stání v kolonách aspoň něco do sebe:

Čtvrtek, 12. října 2017 - 19:49:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1608
Registrován: 12-2006
Máte už někdo zkušenost s úpravou TDI motoru v důsledku dieselgate? Já mám od včerejška za sebou asi 400 kilometrů a sice to auto má příjemnější zvuk a příjemnější reakci v nízkých otáčkách, ale celkově mi přijde tupější projev motoru.[uhoh]
bylo: Trabant sedí na silnici výborně a jeho akcelerace je bezvadná. To však nesmí svádět k lehkomyslnosti. (návod - Trabant) + VAZ-2108 je pětimístný, komfortní, rychlý, maloobjemový automobil nejmodernější koncepce určený pro provoz na jakýchkoliv vozovkách s vyjímkou cest s nezpevněným povrchem s hlubokou stopou.(návod - Lada)

je: VAZ 2105 hranatec a VAZ 2101 kulatec
Pátek, 13. října 2017 - 09:18:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4075
Registrován: 11-2006
Ondra: tak minimálně jsou tam dvě (zezadu) hezké studentky, ale to je tak vše, co je tam zajímavé [proud]

Vodis: přišla nám do práce svolávačka na Oktávku 1,6 TDI a na STK i ve dvou servisech mi řekli, že to máme vyhodit a nikam nejezdit [happy]
Pátek, 13. října 2017 - 09:53:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1609
Registrován: 12-2006
Mně to provedli v rámci servisky po 90tkm, výraznější změnu jsem nezaznamenal (kdybych o tom nevěděl, tak si možná ani nevšimnu) a i spotřeba je myslím stejná. Čekal jsem to horší. [proud]
bylo: Trabant sedí na silnici výborně a jeho akcelerace je bezvadná. To však nesmí svádět k lehkomyslnosti. (návod - Trabant) + VAZ-2108 je pětimístný, komfortní, rychlý, maloobjemový automobil nejmodernější koncepce určený pro provoz na jakýchkoliv vozovkách s vyjímkou cest s nezpevněným povrchem s hlubokou stopou.(návod - Lada)

je: VAZ 2105 hranatec a VAZ 2101 kulatec
-OndraS
Pátek, 13. října 2017 - 19:49:25  
Neregistrovaný host
95.82.137.200
Mirous - to myslíš ty s těma kozíma nohama? Kdoví jak vypadaj zepředu a co je pod kapotou teda jako v hlavě... U toho Camara je to jistější. Zezadu i zepředu dobrý, hlavy to má dvě a v obou jsou určitě ventily [happy]
Sobota, 14. října 2017 - 11:34:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4478
Registrován: 5-2003
Vodis: Osobně mám za sebou úpravu někdy v polovině srpna. Už mi to nabízeli při předešlé prohlídce, ale "odolal" jsem až nyní. V autorizovaném servisu nedokázali říct, jestli se úprava nějak projeví, ale reklamace prý žádné nejsou. A jako bonus dávají litr originálního oleje[proud] Asi 14 dní po úpravě přišel ještě svolávací dopis přímo od výrobce[proud]
Laik po úpravě prakticky rozdíl nepozná. Jezdím ale denně a tak jsem rozdíly poznal. Auto má o něco tižší a vyváženější chod, ale zároveň větší tendenci k podtáčení (mám DSG), což bude asi i příčinou toho, že spotřeba šla lehce dolů (cca 0,1 - 0,2 l). Všímám si i delší odezvy na přidání plynu u DSG, ale to může mít souvislost s výměnou oleje u DSG..
Ale celkově hodnotím neutrálně. Spotřeba potěší, ale auto se chová tak nějak více dutě. Jinak je to Superb kombi 2,0TDI 125kW, r.v. 2012, prozatím stále servisováno v autorizovaných servisech Škoda..
Sobota, 14. října 2017 - 19:27:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1807
Registrován: 10-2007
Ondro, jestli je myslíš to černý auto před trolejbusem, tak to asi není zezadu moc dobrý. Já na ten obrázek koukal několikrát a stejně jako Mirous jsem si říkal, co že tam asi má být. Jasně, že jsem se prvně díval po autech, když je to tu o nich, ale říkal jsem si, že to je zase nějaký Daewoo a aby to nevypadalo tak zoufale asijsky, opisovali tentokrát od Francouzů, takže to asi nebude ono. Pak už jsou ale na snímku jen ty holky a to méně zajímavé nároží Semilassa.
Sobota, 14. října 2017 - 20:29:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 609
Registrován: 10-2007
A co to tedy je? Camaro?
Sobota, 14. října 2017 - 21:46:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1610
Registrován: 12-2006
Jpribil: Rapid 1,6TDI 66 kW, těší mě. [proud] Nepřipadá mi rozdíl nějak výrazný, uvidíme. Motor je takový kultivovanější, ale tupější.
bylo: Trabant sedí na silnici výborně a jeho akcelerace je bezvadná. To však nesmí svádět k lehkomyslnosti. (návod - Trabant) + VAZ-2108 je pětimístný, komfortní, rychlý, maloobjemový automobil nejmodernější koncepce určený pro provoz na jakýchkoliv vozovkách s vyjímkou cest s nezpevněným povrchem s hlubokou stopou.(návod - Lada)

je: VAZ 2105 hranatec a VAZ 2101 kulatec
-OndraS
Neděle, 15. října 2017 - 23:53:20  
Neregistrovaný host
95.82.137.200
Je to Camaro, mělo by bejt V6. Z jiných úhlů pohledu vypadá tak nějak američtěji.
Ale no tak mi nechte tu radost, Camaro se nepotkává každej den [biggrin]
Gapa
Úterý, 17. října 2017 - 05:37:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1530
Registrován: 8-2006
Zdravím diskutující. Asi to sem přímo nepatří, ale nenašel jsem jinou komoru... Včera jsem v Praze v protisměru spatřil jet policejní auto na majáky a za ním v doprovodu si to řítili dva asi VW Transporter černé barvy, kteří měli zapnutý červené majáky. Jen takové malé na střeše a za předním sklem. Neví někdo, co by to mohlo být? [uhoh]. Díky
Nad lidskou blbostí se nedá zvítězit, ale nikdy se proti ní nesmí přestat bojovat.

chcete dostávat pohledy z celého světa? Registrujte se na www.postcrossing.com/about - posíláte a dostáváte pohledy od ostatních uživatelů
Úterý, 17. října 2017 - 12:50:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4596
Registrován: 5-2005
Tak najskôr "kukláči", na slovensku PPU - Pohotovostný Policajný Útvar jazdia takto na transportéroch T5. Alebo nejaká delegácia so štátnou ochrankou.
Čtvrtek, 19. října 2017 - 13:28:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1727
Registrován: 4-2014
Všiml jsem si takového neduhu. Z Českého Těšína do Frýdku-Místku (cca 25km) mohu jet buď po dálnici, nebo pokud nemám známku, tak po staré cestě. Pokud ale pojedu po obchvatu Těšína a budu se držet striktně cedulí na F-M, tak skončím chtě nechtě na dálnici, což je bez známky docela problém. Na odbočce starou cestu je na tabuli jen "CENTRUM a PRŮMYSLOVÁ ZONA". Kdo tudy čas nejezdí, není problém skončit na dálnici bez známky. To samé je i od Frýdku (tam to je o to horší, že výjezd z města, který kdysi vedl na starou cestu na Těšín dnes vede přímo na dálnici a na odbočce, kam by bylo třeba odbočit je cedule "BAŠKA"). Sjezd od Nošovic to samé v bledě modrém. Otázka zní. Proč se neznačí i alternativní trasy po neplaceném úseku, je to snad úmysl?
Čtvrtek, 19. října 2017 - 14:43:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 610
Registrován: 10-2007
Tohle vídám i jinde. Typicky u dálnic, kolem kterých vedou ještě i „staré“. Velká města jen na cedulích pro dálnici a na staré jen pár vesnic okolo. Tipuji, že snaha je prostě svést provoz na dálnici, která je k tomu určená, a odlehčit obcím, kterými ty staré vedou.
Pavel2
Čtvrtek, 19. října 2017 - 21:31:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15700
Registrován: 8-2002
správcem dálnic a silnic I. třídy je ŘSD, o silnice druhých a třetích tříd se stará kraj, potažmo tedy nějaká místně příslušná správa silnic, o cesty ve městech a obcích pečuje obec. značení bych viděl jako dotaz na ŘSD i na kraj a nebál bych se zeptat. mail na správný osoby by měl stačit.

taky si myslím, že je to záměr, hlavní část dopravy navádět na dálnice. jelikož se zřejmě vychází z toho, že místní to znají a ti zdaleka ať frčí po dálnici.
Čtvrtek, 19. října 2017 - 22:50:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1809
Registrován: 10-2007
No a co teda dává smysl? Navádět tranzitní dopravu na dálnice nebo lidem budovat (v době navigací v každé kapse) precizní značení alternativních tras? Mně teda dává smysl to první. Přece smysl dálnice je právě toto - je to cesta pro tranzitní dopravu. Co chceme dotazy na ŘSD dosáhnout? Vydat státní peníze na značení, aby soukromník pohodlně ušetřil na známce, nemusel vytáhnout telefon, případně mapu, a podívat se, jak má jet? Až se nadělají všude šipky se stejnými cíli, ale mířící na opačné strany, nebude si zase někdo stěžovat, že to je matoucí?

Osobně si myslím, že placení dálnic extra poplatkem je úchylná myšlenka, bohužel v dnešním úchylném světě populární, takže najdeme nemálo těch, kterým ke štěstí stačí, že "se hodně vybralo do státního rozpočtu" - jako by to samo o sobě bylo zárukou toho, že se "všichni budem mít líp".
Pajzák
Čtvrtek, 19. října 2017 - 23:03:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1174
Registrován: 6-2015
Ja bych byl predevsim pro to, aby se na silnicich nizsich trid platilo vyssi mytne nez na dalnicich. Soucasny stav mi pro vyuziti rychlostnich komunikaci misto prutahu obcemi moc motivacni neprijde. Mam samozrejme na mysli nakladni dopravu, u osobni (predevsim pravidelne verejne) pro to duvod nevidim.
Pátek, 20. října 2017 - 10:48:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6938
Registrován: 12-2005
Jezdim po dálnicích skoro denně.
A pokazdý se ptam proč se za to kurwa vybírá. Na většině dálnic jsou díry že mám pocit že se auto rozpadne jaký jsou to rány. [angry]
Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Pátek, 20. října 2017 - 13:31:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 612
Registrován: 10-2007
Osobně si myslím, že placení dálnic extra poplatkem je úchylná myšlenka

Amen.
Pavel2
Sobota, 21. října 2017 - 04:10:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15702
Registrován: 8-2002
Risan:
ftip je v tom, že i na silnicích nižších tříd jsou v CZ ty místní cíle značený dost nepořádně, i když zase - jak kde. já s sebou vozím docela podrobnou mapu i navi. pokud jedu od jara do podzimu někam kde to neznám nebo jsem nějakej tejden nebyl, je dobrý se podívat do mapy dopravniinfo.cz, abych na místě uzavírky z důvodu rekonstrukce narychlo když třeba zrovna nemám čas nehledal náhradní trasu a pak jí ťukal do navigace.
Sobota, 21. října 2017 - 06:24:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 688
Registrován: 11-2005
Tak jsem přece jen našel ještě jeden reflexní oválek CD. Ale už nevím, kdo ho tu chtěl. Tak se případně ozvěte.
Neděle, 22. října 2017 - 22:14:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4077
Registrován: 11-2006
Tentokrát bylo vybírání ojetiny trošku jednodušší, měl jsem 4 typy z nichž jsem všechny vyloučil, abych nakonec vybral "sen českého řidiče". Můj sen to sice nebyl, ale vzhledem k účelu použití to byla asi nejlepší volba. Vybral jsem Oktávku II 4x4, motor 1,9 TDI nebyl moc na výběr a tak jsem zvolil dvoulitr osmiventil - byť s PDF ale u Škodovek jsou snad celkem bez problémové. Vybavená je pěkně, ale hlavně je fakt neuvěřitelně zachovalá a snad i nestočená a nebouraná :D. No a 4x4 už jsem vyzkoušel dneska při navážení dřeva po rozmáčené louce a je to fakt super. Vloni jsem totéž musel vozit traktorem [happy]. Tak snad bude sloužit lépe, než Fjord...


Pondělí, 23. října 2017 - 13:23:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6942
Registrován: 12-2005
Gratuluju ke koupi a přeju ať jsi konečně spokojenej.
Líbí se mi že to je předface. A doufám že si jí nevyhlídne nějakej nenechavec.
Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Pondělí, 23. října 2017 - 14:24:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 613
Registrován: 10-2007
Taky blahopřeji. Ať dobře slouží!
A offtopic: To je Pražská bouda na první fotce, nebo která? Vypadá hrozně (na rozdíl od auta)… :-(
Pondělí, 23. října 2017 - 14:47:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4078
Registrován: 11-2006
Martin: facelift se mi strasne nelibi, mam ho jako sluzebak a kdyz to postavim vedle sebe, tak starsi verze jasne vitezi nad asijskym stylem.

Jo zlodějů se bojím, to byl taky důvod, proč jí nechci. Poprvé mám auto pojištěné na odcizení, snad by to k něčemu bylo.

Jabberwocky: Pražská vcelku prosperuje, tohle je Sokolská - nebo spíš byla. Dle mého názoru obrovská škoda. Já tam byl v pátek pracovně, nahoře bylo 20 stupňů a u lanovky zasněžovali (tuhle hromádku dělají už měsíc). Je to trošku tedy konrast. U lanovky chrlí nesmyslně peníze do vzduchu - lépe řečeno do vody v podobě tajícího jako sněhu a o pár metrů vedle se rozpadá někdejší chlouba Černé hory. Prý má jít k zemi a snad tam vyroste zase nějaká zrůdnost, která na hory nepatří.
Pondělí, 23. října 2017 - 22:05:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 614
Registrován: 10-2007
Nojo, jak psal tuším D-fens: Škoda s čínskou tváří…
Sokolské boudy je škoda :-(
Úterý, 24. října 2017 - 17:34:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4765
Registrován: 10-2008
Mirous: Gratulujem k prirastku. Tiez sa mi predface paci ovela viac [kladivo] a tieto ALU su [ok]
BTW
Prave ten Scout na ktoreho si sa pytal (a RS) sa chvilku robil v starsiom looku a myslim s FL budikmi.
20 rokov vydávania slovenských EČV 1.4.1997 - 1.4.2017
Podrobná orientačná mapa Bratislavského kraja
EČV - maximá RZ - maximá
Úterý, 24. října 2017 - 20:06:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4079
Registrován: 11-2006
No oproti FL má jen jednu nevýhodu a to jsou malá zpětná zrcátka. Zvyknul jsem si na velká a tady je to fakt peklo seštelovat to tak, abych něco viděl a ještě podle toho mohl couvat [happy].
Jinak při otáčkách mezi 2000-2500 trošku rezonuje motor, což jsem zjišťoval, že jsou netěsnící vstřiky - oprava tak do pěti tisíc, tak snad to tak bude [happy] Trošku mě zklamaly xenony, čekal jsem, že budou svítit trochu lépe no a od dvoulitru jsem také čekal trochu víc. Oproti 1,9 to zas takový rozdíl není. Spotřeba čtyřkolky 6,5 - 7l okresky/dálnice. S jedna šestkou jezdím za 6l, takže to není zas tak hrozné (akorát tady si to platím sám a u druhé firma :D)
Středa, 25. října 2017 - 07:38:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1735
Registrován: 4-2014
"Trošku mě zklamaly xenony, čekal jsem, že budou svítit trochu lépe"
Tak to je budeš mít asi vysvícené. Já mám xenony na autě poprvé a spokojenost. Postav někde ve tmě vedle sebe dvě auta, jedno s projektory, druhé s xenony. Nejdříve posviť projektorem, pak xenonem a pokud rozdíl nebude výrazný, tak je něco špatně.
A ke spotřebě, myslel jsem si, že Octávky jsou úspornější. S 1,6 průměr 6/100? To já mám na 20 let starém, skoro dvoutunovém Sharanu 1,9 dlouhodobý průměr 6,5 a to mám naježděno většinu km po městě. Dálnice/ okresky jsem na šesti taky, i pod.
Jinak taky gratulace ke koupi. Ať slouží.

(Příspěvek byl editován uživatelem Bobesh.)
Středa, 25. října 2017 - 09:04:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1736
Registrován: 4-2014
Ale z druhé strany, na Superbu 1,6 nejsem se spotřebou o moc jinde, než jsem býval u Passata 2,0. Akorát Sup o dost hůř jede. Motor chce aspoň 1500 otáček, jinak mi přijde podtočený a to znamená v obci 50 km/h jet na trojku a to zase nesedí mě. Tohle u motorů 1,9 a 2,0 neznám. Ty berou krásně odspoda. Bavíme se samozřejmě o TDI.