Diskuse » Archiv 2017 » Automobily, lodě a letadla » Auta - vše okolo nich, historky, zážitky, postřehy, fotky atd. » Archiv diskuse Auta - vše okolo nich, historky,... do 29. 11. 2017 předcházející | další

Archiv diskuse Auta - vše okolo nich, historky,... do 29. 11. 2017

dolů
   autor příspěvek
Zlin__24tr
Středa, 25. října 2017 - 15:51:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3274
Registrován: 3-2005
Mirous:
"NS jedna šestkou jezdím za 6l"
S 1,6 v OII/OIII jsem dlohodobě jezdil/jezdím za cca 5l, na okrskách a klidnější jízdě se dostávam k číslům okololo 4,5l a když vyložene jedu ekonomicky tak i méně (naposledy trasa - Chrudim-Pardubice-HK-Jičin-Liberec-Jablonné a zpět s 4,1l[proud])

Ty zrcátka jsou peklo, i na OIII jsou menší (a nějak divně lomené), než z koncernové éry okolo roku 2010 (které jsou asi best!).
http://trajfly.wz.cz - novinky z provozu MHD ve Zlíně a Otrokovicích, rozsáhlá fotogalerie...
Následuj svůj instinkt - Rába :-) .:. ICQ: 271 444 785
Středa, 25. října 2017 - 16:40:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4080
Registrován: 11-2006
Já mám rekord 4,8 z Českých Budějovic do Prahy. Teď jsem zrovna jel z Hradce Králové do Říčan, 20km okreska, zbytek dálnice a něco po městě a měl jsem to za 6,5litru. Na druhou stranu, já moc ekonomicky nejezdím, celou cestu po dálnici jedu těch 140. Nějak to s ní za méně neumím, ale vlastně se asi ani moc nesnažím [proud]. Docela to točím, aby se to auto trošku hlo, ta 1,6 je prostě při určitých situacích slabota.
Čtvrtek, 26. října 2017 - 07:54:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1812
Registrován: 10-2007
Tak je pravda, že diskusní potenciál tématu "kupuju ojetinu" zde může přebít jedině téma "spotřeba tédéíčka".

Mě třeba zaujalo toto: https://www.zive.cz/bleskovky/rusky-vyrobce-automobilu-gaz-ukryl- do-systemu- aut-funkcni-hru-tetris-hraje-se-primo-na-palubnim-displeji/sc-4-a -190121/def ault.aspx. Možná je to jen virální video, reklama na ty ruský dodávky, ale každopádně jako nápad je to úžasné. Konečně někdo vystihl, na co v těch moderních autech ty displeje jsou. Na hraní. Český člověk se ještě od začátku milénia moc nikam neposunul a stále jen sleduje přeskakující čísílka na desetinách průměrné spotřeby, ale Rus již hraje grafickou hru.
Pavel2
Čtvrtek, 26. října 2017 - 11:02:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15714
Registrován: 8-2002
Risan: někde se stala chyba [uhoh]
Omlouváme se, ale stránka, kterou hledáte, neexistuje.
Možná máte špatnou adresu, nebo jsme třeba už stránku z nějakého důvodu odstranili, případně přesunuli.


Mirous:
tak hodně šťastných km a minimum provozních nákladů [happy]

a pokud byste úplně chtěli změnit téma, dnes na mě vykouklo tohle o fungování balíku do ruky v podání státní Český pošty:
https://www.youtube.com/watch?v=JsWJtgc9u_4

znám to velice dobře, jsem pracovně ve styku s poštou cca 3x do týdne, takže tohle je pro mě naprosto klasickej případ a celou dobu jsem se u videa řezal jako kráva [lol]

dát na oznámení o uložení balíku na vaší místně příslušnou dodávací poštu číslo na fax je případ ze stejný kategorie jako když je tam číslo který ímrvére nikdo nezvedá. takže bohužel můžu potvrdit, že to co je ve videu, je na Český poště každodenní realita, která už nás ostřílený borce nemůže překvapit [wink]

navíc na poště už teď pomaličku začínají VÁNOCE, čehož se každej pošťák odjakživa bojí - hromady balíků a strašně práce, málo času, stres.

rada už zazněla ve videu, nechte si nejen vánoční balíky posílat jinýma firmama. i s těma mám všelijaký zkušenosti, balíky ztrácí PPL i DPD, zatím nejlepší zkušenost mám s Uloženkou, kde si po městě pro balík do krámku dojedu sám [happy]
Čtvrtek, 26. října 2017 - 11:21:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1813
Registrován: 10-2007
Omlouvám se, do odkazu se nějak dostaly dvě mezery, které tam nepatří. Snad už správný odkaz je tento: https://www.zive.cz/bleskovky/rusky-vyrobce-automobilu-gaz-ukryl- do-systemu-aut-funkcni-hru-tetris-hraje-se-primo-na-palubnim-disp leji/sc-4-a-190121/default.aspx
Pavel2
Čtvrtek, 26. října 2017 - 11:32:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15715
Registrován: 8-2002
jo, odkaz už běží. ten postup jak se k velikonočnímu vejci dostat je hustej [proud]
kdo máte prohlížeč Firefox a neznáte to, napište do adresního řádku about:mozilla a odklepněte [happy]
Čtvrtek, 26. října 2017 - 14:41:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6946
Registrován: 12-2005
P2 a jak to souvisí s autama? Dej to vlákna o poště.
Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Čtvrtek, 26. října 2017 - 19:29:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 664
Registrován: 8-2015
Zlín Jižní Svahy 2017-10-26 neznámá Lada
-OndraS
Čtvrtek, 26. října 2017 - 19:45:50  
Neregistrovaný host
95.82.137.200
Měla by to být Lada Kalina, pojmenovaná ovšem číselně - 111x, poslední číslo značí myslím karosářskou verzi, v tomto případě tedy 1117, jak jest psáno na pejdeji [happy]
Pavel2
Čtvrtek, 26. října 2017 - 23:51:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15716
Registrován: 8-2002
m_100:
jen mě to dnes pobavilo [happy]
Pátek, 27. října 2017 - 09:53:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4082
Registrován: 11-2006
Risan: tak je to forum o autech, já klidně budu rozebírat kolik hezkých holek jsem dneska potkal, ale asi by to tu dlouho nevydrželo :D Neber to tak vážně [crazy]

Ad OT o poště: to je nejhorší instituce v ČR a lituju lidi, kteří tam pracují.
Pátek, 27. října 2017 - 11:03:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1815
Registrován: 10-2007
Mirous: nerozumím - co jsem vzal vážně? Já myslel, že můj příspěvek byl odlehčený dost a o autech byl taky.
Pátek, 27. října 2017 - 18:27:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6948
Registrován: 12-2005
Mirous - Já sem relativně spokojenej. [wink]

A Pavel2 honí vodu ale sám má k poště blíž než si myslíte.
Mám ho v zácviku a za pár tejdnu už bude jezdit sám.
viz. obr. [rofl]

Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Pátek, 27. října 2017 - 20:26:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 825
Registrován: 12-2006
Zdravím,
dnes jsem si koupil svého prvního nafťáka (Citroen C5) a potřeboval bych poradit ohledně tankování. Doteď jsem měl jenom benzín. Dotaz to bude asi triviální, ale co. Kde je podle Vás nejlepší nafta??? U nás v okolí je hlavně Benzina(Orlen) pak Shell, MOL, Robin Oil, Globus, TANK ONO, a pár no-name čerpaček. Dokud tu byla OMW, tak jsem jezdil tam, benzín tam byl super. Díky za tipy a rady. [happy]
Volvo 7700 Hybrid (Volvo 7705 LH) - TRAM Servizi - Rimini [uhoh]


Pátek, 27. října 2017 - 20:42:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1613
Registrován: 12-2006
Do služebáku beru na Benzině Vervu a do soukromýho obyč naftu na Benzině a VIF k tomu.
bylo: Trabant sedí na silnici výborně a jeho akcelerace je bezvadná. To však nesmí svádět k lehkomyslnosti. (návod - Trabant) + VAZ-2108 je pětimístný, komfortní, rychlý, maloobjemový automobil nejmodernější koncepce určený pro provoz na jakýchkoliv vozovkách s vyjímkou cest s nezpevněným povrchem s hlubokou stopou.(návod - Lada)

je: VAZ 2105 hranatec a VAZ 2101 kulatec
Pátek, 27. října 2017 - 22:12:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 619
Registrován: 10-2007
ONO jede na výtoč, takže u nich asi nejméně hrozí, že by se nafta povalovala na pumpě dlouho. Kromě toho se u nich, pokud vím, skoro nikdy nenašel žádný problém. Vzhledem k tomu, jak ostatním šlapou v zelí, předpokládám, že by se cokoli u nich dost rozmázlo a řešilo. Vzpomínám si jen na jeden případ, kdy měli v naftě příliš nízký podíl biosložky, čili prodávali palivo zakázaně kvalitní :-) Když je mám při cestě, beru u nich benál i naftu a neaditivuju nic - ale provozuju obstarožní atmosféry, co schrupnou cokoli. U turbodieselu nejspíš VIF.

Pak Tvé pozornosti doporučuju Eurooil, přes který stát točí strategické palivové reservy. Na to mají výjimku a prodávají palivo bez biosložky. (Doufám, že tahle informace stále platí - znalejší případně doplní.)
Pavel2
Sobota, 28. října 2017 - 03:14:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15720
Registrován: 8-2002
ONO souhlas, kdyby měli špatnou naftu, tak pochcípá hromadu aut napříč Evropou. stačí zajet na asi jejich největší pumpu do Nejřan a uvidíte kolik kamiónů tam projede. pokud chcete vědět kolik stojí PHM, otevřete si http://tank-ono.cz/cz/index.php?page=cenik a hned víte - že všude jinde to na 95% bude dražší [happy]

já jezdil na naftu z ONA asi 5 let, dokud jsem měl na služebáku (dodávka Opel Vivaro, takže renaultí dCi) CCSku. ale prej byla na poplatcích moc drahá a ani ONO to nedorovnalo. tak teď mám Shelláckou kartu a můžu tankovat Shell-Benzina-OMV, ze stojanový ceny máme asi 1,50 slevu. jelikož Shell je téměř všude suverénně nejdražší, a OMV je na tom jen o trochu líp, jezdím většinou na Benzinu, zřídka na OMV a ještě míň k Shellu. jsou předražený a když nemusím, tak je nepodporuju. na dálnici netankuju. občas jsem donucenej vzít naftu na noname pumpách, naposled v Načeradci (okres BN, ORP Vlašim).

servis mi nikdy nehlásil, že jezdím na něco špatnýho. spotřebu neřeším, ale běžně 7-9 litrů. určitě trochu záleží jestli dělám přískoky po městě nebo jedu po dálnici nebo prázdnej/naloženej a jestli je třeba zima. ale kdy auto žere nejmíň vysledovaný nemám. ujet cca 850 km ve stejným režimu se mi jen tak nepovede.

m_100:
fotka dobrá, ale s nějakou povídací grimasou, Atego by mi asi nevadilo, ale ještě by to chtělo dodělat C [happy]
Sobota, 28. října 2017 - 18:02:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 638
Registrován: 7-2008
No vida, téma kvalita paliv, to se hodí. Ale s dovolením to pojmu trochu obšírněji a poprosím o radu. Je to tu samý odborník, tak kam jinam se obrátit.
Partnerčino auto Toyota Yaris, rok myslím 2002, benzín 1.0 vvt-i nebo jak se to píše. Najeto cca 300 tisíc. Problém: při jízdě do kopce nebo s trochu víc přišlápnutým plynem auto začne škubat, netáhne a problikává kontrolka diagnostiky. Ne vždy se závada zaznamená, ale když ano, tak se načte závada 4.válce a závada lambda sondy. Takže se nejprve měnily svíčky. Bez výsledku. Pak nám v servise tvrdili že to může dělat zapalovací (nebo startovací - pardon, nejsem odborník) cívka, takže ji zkusmo přehodili na 1.válec a čekalo se, kde se načte chyba. Opět na čtvrtém, takže tuto část taky vyloučili. Pak že tedy zkusí změřit kompresi, taky ok. Dále jsou laserem vyčištěny vstřiky a vyměněna lambda. Auto se chová stále stejně, akorát jsme o nějakých pár tisíc lehčí. Připadá mi že už ani servisáci sami moc nevědí kam sáhnout, teď nám tvrdí, že je to asi nekvalitním palivem a radí nechat vyčistit nádrž plus brát do auta některé z "prémiových" paliv. Co si o tom kdo myslíte? Může být opakovaná závada na jednom z válců a závada lambda sondy (i po výměně) způsobena palivem? Nebo na co se ještě máme případně zaměřit? Dík za jakoukoli odezvu
Pavel2
Sobota, 28. října 2017 - 19:21:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15724
Registrován: 8-2002
všechny pumpy na severu Moravy mají nahouby benzín a ČOI chrápe? to je dost divný, ne?
celou cestu paliva z nádrže do motoru bych určitě vyčistit nechal. jezdíte s tím furt do jednoho servisu? dokud závadu úplně neodstraní, nic neplatím. tím bych začal [wink]
já vím že se to snadno říká a hůř dělá, ale i servis přece na svojí práci musí držet záruku.
Neděle, 29. října 2017 - 07:55:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 639
Registrován: 7-2008
Pavel2: ono většinu "běžných" věcí v ohledu údržby na tom doteď dělal partneřcin otec (bylo to fakt prakticky bezproblémové auto), ale co se týče této konkrétní věci, pak ano - jezdíme s autem stále dokola do jednoho servisu - autorizák Autobond v Opavě - Komárově
Neděle, 29. října 2017 - 20:24:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6712
Registrován: 6-2004
Nexion: Za mě Eurooil. Jak zaznělo bez biosložky ( pořád to platí ) a O2 2.0 přede jak kočka[satan]

S ČSOB Mastercardem k tomu sleva -0,4Kč/litr

P.S. Jsem si připadal jak v 18, když jsem kousek za Vysokým mýtem bral o prázdninách za 26,4 litr [biggrin]
Úterý, 31. října 2017 - 09:59:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9261
Registrován: 5-2002
Krize identity?

Úterý, 31. října 2017 - 12:07:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 621
Registrován: 10-2007
Ten motor je prostě mrtvola, no ;-)
Úterý, 31. října 2017 - 12:29:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13672
Registrován: 11-2004
Celou autodopravu i s osobákem (Magiqu jo, já vím že tady se dá jen pousmát [proud]) drtím na Eurooil přes karty Axigon a jsem spokojený.
Úterý, 31. října 2017 - 14:10:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5257
Registrován: 2-2005
No my celých osm let tankujeme naftu na jediné čerpací stanici, která bere naftu od společnosti Petrol Plzeň, nikdy jsme neměli s naftou a palivovou soustavou nejmenší problém. To asi málokomu pomůže, takže jen drobná zkušenost od kolegů z Tábora, kde měli obrovské problémy s neprémiovou naftou od Shellu, na několika autech jim odešlo palivové čerpadlo. Možná už se něco změnilo, je to nějakou dobu, ale od té doby si u nás Shell nikde v republice neškrtl...

Na OMV bez problémů.
MHD je pro lidi ! ! !
Úterý, 31. října 2017 - 18:21:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4084
Registrován: 11-2006
Eurooil je fajn, akorát má čerpačky v dírách na okreskách. Když teď zapátrám v paměti, nenapadá mě jediná jejich stanice v místech, kudy pravidelně jezdím. Já nejvíce tankuji Benzinu, do služebáku klasickou a do svého auta budu asi tankovat Vervu. Tankoval jsem jí i do Forda. Rozdíl jsem nepoznal, ale alespoň to neobsahuje řepku. Jinak třeba Shell paradoxně často v testech kvality propadá a říká se, že Verva je nejlepší.
Pajzák
Úterý, 31. října 2017 - 20:21:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1197
Registrován: 6-2015
Muze mi nekdo rozumne vysvetlit, proc auto oznacovane v reklame za nejlepsi cesky kombik nema menu palubniho pocitace v cestine?
Středa, 01. listopadu 2017 - 09:49:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5800
Registrován: 2-2005
Pokud se něco nezměnilo, tak:

Verva - má bisložku ze řepky - FAME
OMV MAxxMotion - nemá biosložku ze řepky, ale z rostlinného oleje (HVO)
Eurooil Diesel Plus - nemá biosložku (% podíl totiž Čepro plní díky distribuci směsné nafty s 30% podílem bisložky).

V testech, ale vždy vyhrála Verva díky vyšší mazivosti, kterou paradoxně zajišťuje právě ta biosložka. Aditiva by naopak měla zajistit aby se neusazovala ve spalovací soustavě. Vervu tankoval celých pět let, co jsem měl Focuse s TDCi a naprosto bez problémů. [ok]
Je to Rebel!!! Při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho zesměšnil!!!
Středa, 01. listopadu 2017 - 16:09:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 623
Registrován: 10-2007
nemá biosložku ze řepky, ale z rostlinného oleje

Rostlinným olejem se myslí co přesně? Řepkový olej je přece také rostlinný. Jinak ale ano, dříve zajišťovala naftě mazivost síra. Tu už v ní z pochopitelných důvodů moc nechceme, takže dnešní nafta může mít s mazivostí problém a jedním z možných řešení je potom řepková biosložka (nevím, jestli přímo MEŘO, nebo nějaká jiná složka, je-li v tom). Má to ovšem zase jiné háčky…
Pavel2
Středa, 01. listopadu 2017 - 20:32:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15734
Registrován: 8-2002
Pajzák:
tady http://www.autacesky.cz by ti měli pomoct, aspoň to tvrdí a já bych jim i věřil [happy]
a možná i znají odpověď na tvojí otázku a neodbydou tě větou holou že to je prostě Kundaj [lol]
Pajzák
Čtvrtek, 02. listopadu 2017 - 11:20:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1202
Registrován: 6-2015
Mne je to vcelku jedno, uz jsem ho zase pujcovne vratil a presednul zpet do octavky. Jen me to zarazilo.
Pátek, 03. listopadu 2017 - 12:58:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 625
Registrován: 10-2007
Vědění je síla.
http://dfens-cz.com/vinikem-autonehody-snadno-a-rychle/
Pátek, 03. listopadu 2017 - 18:46:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 826
Registrován: 12-2006
Zdravím,
děkuji za rady. Eurooil určitě vyzkouším, nejblíž ho mám v Prunéřově. Bohužel radost z Citroenu C5 mě po týdnu opustila. Proč? Dnes je to přesně týden co ho mám. A má dva podpisy od idiotů. Zrcátko v práci a bok zadního nárazníku asi doma před barákem. [sad] Jsem z toho na prášky, v takovém pěkném stavu jsem ho koupil. Do předchozím aut (Carisma, 9-3) se mi nikdo netrefil, a do Citroena hned 2x za týden. [sad]


Volvo 7700 Hybrid (Volvo 7705 LH) - TRAM Servizi - Rimini [uhoh]


Pajzák
Pátek, 03. listopadu 2017 - 19:32:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1209
Registrován: 6-2015
Pockej, az prijde zima. Ten, se kterym jsem par set km najezdil, obvykle reagoval zamrzlou hydraulikou, nemoznosti vypnout motor jinak nez zarazenim petky a pustenim spojky atd. Ano, byl to jeden z prvnich, ale dokonale me pres vsechny jeho klady odradil.
Slim
Sobota, 04. listopadu 2017 - 08:38:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5768
Registrován: 2-2005
Já jsem teda dlouho tankoval u Eurooilu právě s pocitem, že si žiju bez biosložky, a najednou v zimě motor po startu (v teplé garáži) nechtěl chytat a po startu se hádal, v servisu nic nenašli, jen to svedli na palivo. Změnil jsem a naprostá spokojenost. S vervou nebo i s prémiovou naftou v Makru, pocit podobný, cena nesrovnatelně nižší.
Pavel2
Čtvrtek, 09. listopadu 2017 - 22:17:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15754
Registrován: 8-2002
něco veselýho z cest po vlastech českých [biggrin]

informace v mapě je strohá, skutečnost na místě podstatně barvitější. místním už to sraní s kanalizací a blbost řidičů asi začíná lézt krkem. bydlet u silnice první třídy není žádnej med.
Čtvrtek, 16. listopadu 2017 - 10:08:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2778
Registrován: 6-2007
Ovšem ta důvěra poskytovatele semaforu!!!
Normálně jsou v kovové kleci a implantovaným
čipem na případné dohledání v případě krádeže...
www.czechplates.cz
Kde je vůle je i cesta. (George Bernard Shaw)
Středa, 22. listopadu 2017 - 00:44:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4100
Registrován: 11-2006
Tak doufám, že se ten pán mýlí [happy]: https://auto.idnes.cz/bob-lutz-konec-aut-03j-/automoto.aspx?c=A17 1120_231612_automoto_fdv

Nexion: taky jsem koupil auto, které nemá oděrku a čekám, kdy mě to úspěšně někdo obouchá na parkovišti. A tak když to lze, snažím se tomu vyvarovat.


Jinak já francouzská auta moc nemusím, ale před dvéma léty kamarád sháněl auto a vybrali jsme spolu právě Citroena C5 (před FL), za ty peníze to bylo nejlepší auto a mimořádně zachovalé. Je to 1,8 benzín, závoďák to není, ale zatím slouží bez poruch a i v zimě funguje hydraulika bez problému.
transit01
Středa, 22. listopadu 2017 - 17:01:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2250
Registrován: 9-2012
Těch lidí co Francouze moc nemusí je spoustu. A většina z nich takový auto nikdy neřídili, nebo ním dokonce nejeli.. Měli jsme v rodině tři francouzský auta, a nikdy nebyl problém, jenom na Xantii odešli po letech měchy.. Jsou to skvělý auta, když se někdo umí starat.
IQ+Love= Škoda Auto [auto] [ok] Scania R 620 [ok]
Peugeot 306 1994 1.6 8V [satan] Až vyrostu, koupím si Trabaranta! rndrndrndrnd
Středa, 22. listopadu 2017 - 17:45:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 499
Registrován: 10-2014
Máš recht, Transite, měl jsem Peugeot 309D a kdyby to žena neposlala přes boudu, tak to jezdí dodnes-jen jsem lil naftu a občas olej. No a teď mám Kachnu a to je jeden z drahokamů z triumvirátu 2CV-DS-HY. Esteticky dokonalé, technicky nezničitelné a pokud přemůžeš lišku rezavou, tak i nesmrtelné.

P.S. Na dlouhé cesty mám ještě Passat B 5,5 TDI 96kw a to je také super auto - nafta, olej a sem tam ňáká ta brzdová destička..
Středa, 22. listopadu 2017 - 19:02:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4101
Registrován: 11-2006
Tak já jich řídil hodně, dvě jsme měli a jedno mají naši a jsou to hrozný křápy :D. Renault funfoval jen na heslo a mámino Berlingo mi připomíná žebřiňák.
Středa, 22. listopadu 2017 - 19:10:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 503
Registrován: 10-2014
Každej máme ňáký zkušenosti - já bych si nikdy např. nekoupil Š 100-120 nebo dvanáctsettrojku, páč si pamatuju, jak se to furt kazilo a byl jsem zhýčkaný z T603, kde nebyl žádný problém. Novodobá auta jsem měl/mám jen výše jmenované a naprostá spokojenost. Možná mám štěstí[wink].
Středa, 22. listopadu 2017 - 20:00:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 220
Registrován: 2-2016
Ja sa vozím na Fjorde C-Max a ďalšieho by som si už nekúpil ale jediná vec, o ktorej som skalopevne presvedčený pri francúzskych vozidlách je to, že trpia psoriázou. Poznám Renaulta, ktorý sa extrémne šúpal a o koncernových dodávkach Pežjot, Citroen a Fiat (hoci talian) ani nehovorím.
Ale aj tak milujem Pežjoty 208čky a verím, že si raz nejakého obstarám.[jidlo]
Pavel2
Sobota, 25. listopadu 2017 - 14:27:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15806
Registrován: 8-2002
prej zázrak z komunistický KLDR:
https://auto.idnes.cz/kim-cong-un-kldr-traktor-nakladni-dqf-/auto moto.aspx?c=A171124_085324_automoto_fdv
kabina trochu připomíná Nissan Cabstar, ale asi na podvozku Avie [lol]

škoda že nevidíme ty detaily, jelikož se mi zdá, jak kdyby kabiny klempíři sochali ručně podle nějakýho kopyta a lakovali to štětcem... takže se nabízí i otázka, jak dlouho fabrika vyráběla to množství aut na dvorku.

vůdce je vysmátej, ale všichni okolo něj jsou v pozoru. asi kdyby nebyli, rychle s nima zatočí. je to dost divná země.
Neděle, 26. listopadu 2017 - 11:41:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1748
Registrován: 4-2014
P2
Na 25 milionů obyvatel 30 tisíc aut. Mazec.
http://autoroad.cz/historie/76231-automobilovy-prumysl-v-kldr-fia t-karosa-i-cinane
Pavel2
Neděle, 26. listopadu 2017 - 12:32:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15816
Registrován: 8-2002
vysvětlení je prostý - soukromá osoba nemůže vlastnit auto [coze]
docela se divím, že maníka nechali natáčet video v tom jediným autosalonu v zemi.
hustota od začátku do konce.
Pondělí, 27. listopadu 2017 - 00:29:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6794
Registrován: 6-2004
Pavel2: Ono všechno je relativní. Proč křovák co nikdy nezažil civilizaci je vlastně vysmátý?

KLDR bude to samé...

Nekonstatuji jestli je to dobře nebo špatně, ale tak to je.

A natáčení asi takový úplně nepřekonatelný problém nebude... Asi měsíc zpět byla v ČT série reportáží o KLDR a na to, že to bylo oficiální natáčení "imperialistickým" médiem, tak záběrů i mimo hlavní město je dost ;-).

(Příspěvek byl editován uživatelem 9001.)
Pondělí, 27. listopadu 2017 - 12:15:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4601
Registrován: 5-2005
Pavel2: škoda že nevidíme ty detaily, jelikož se mi zdá, jak kdyby kabiny klempíři sochali ručně podle nějakýho kopyta a lakovali to štětcem... takže se nabízí i otázka, jak dlouho fabrika vyráběla to množství aut na dvorku.

Asi tak nejak, tiež mi do oči padlo to "zázračné" dielenské spracovanie. Už praga RN mala presnejšiu a kvalitnejšiu karosériu ako tieto zázraky z roku 2017.
Pondělí, 27. listopadu 2017 - 16:03:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1035
Registrován: 3-2011
9001: tiež to vidím podobne, keď sú spokojní tak ako sú, načo im to brať alebo nútiť niečo iné
E pericoloso sporgersi - Nicht hinauslehnen - Не высовываться - Ne pas se pencher au dehors

Pavel2
Úterý, 28. listopadu 2017 - 00:54:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15822
Registrován: 8-2002
já netvrdím, že musíme severokrejcům ukazovat všechny výhody globálního neokapitalismu a snažit se jim natlouct do palic myšlenku, že náš systém je to nejlepší pod sluncem. pokud jim jejich život vyhovuje...

jen prostě všechny soudný státy okolo trochu děsí ten svéhlavej vůdce s atomovou bombou, kterýmu do hlavy nikdo nevidí. ale to už jsme v politice a tu tady rozebírat nechceme [happy]
Úterý, 28. listopadu 2017 - 14:07:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6959
Registrován: 12-2005
Zimní setup....
Ještě přezout z letních zimních na zimní zimní a bude. [rofl]

Pro šťouraly termostat mám v cajku ale jezdim často krátký cesty tak potřebuju aby se dřív ohřál.
Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Strzewoń
Úterý, 28. listopadu 2017 - 15:49:55  
Neregistrovaný host
88.146.202.92
nemáš tu ještě fotku když si to koupil? abysme se podívali jaký to bylo pěkný autíčko než ho někdo takhle zbastlil...
Úterý, 28. listopadu 2017 - 22:14:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 147
Registrován: 7-2017
https://aukro.cz/skoda-felicia-chicago-1928-6917212096
...
Středa, 29. listopadu 2017 - 00:02:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6963
Registrován: 12-2005
Polib mi prdel demente anonymní.
Nevím fakt nevím co je na sériovým autě zbastlenýho.
Jestli pravidelný výměny svíček, filtrů nebo oleje po 10tkm nebo komplet antikorozní ošetření spodku a dutin plřed zimou nebo zavaření děravýho vejfuku.
Fakt nevím. Pouč mě slovutný kretene.... Pochlub se čím jezdíš ty?

(Příspěvek byl editován uživatelem martin_100.)
Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Pajzák
Středa, 29. listopadu 2017 - 06:19:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1295
Registrován: 6-2015
Mozna stacilo otocit ty halogeny, mel bys tepla habadej.[wink]
Středa, 29. listopadu 2017 - 12:52:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6965
Registrován: 12-2005
Možná by stačilo nebejt debil a zjistit si k čemu slouží dálkový světla Pajzáku [yawn]
Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Pajzák
Středa, 29. listopadu 2017 - 13:04:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1296
Registrován: 6-2015
Doted jsem myslel, ze i francouzska auta byla dalkovymi svetly vybavena uz z vyroby, takze podobnych opicaren netreba. Ale kdyz mi nekdo argumentuje, ze prednimi mlhovkami v noci sviti proto, aby lip videl na krajnici, ale uz mi nedokaze odpovedet, co na tech lip osvetlenych 5 metrech stihne ucinit, ze se zadni mlhovkou jezdi po dalnici 160, protoze je spatne videt, tak verim, ze nejaky podobny bezpecnostni argument jiste najdes i tady, protoze na kratke vzdalenosti je jiste treba dlouhych svetel.
Středa, 29. listopadu 2017 - 14:07:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2130
Registrován: 8-2013
Martin_100 v prvom rade sa musí tebe páčiť. A na ostatných sa vykašli (možno len závidia)
www.autoskodaklub.sk
Strzewoń
Středa, 29. listopadu 2017 - 14:21:11  
Neregistrovaný host
88.146.202.92
jo jo samolepku s lebkou místo mlhovek určitě někdo závidí... schválně si tady najdi v archivu fotku jako to auto vypadalo když ho střevoněk koupil. tenkrát to na závidění ještě bylo.
a s těma světlama si mě pobavil. máš sololitem vycpanou masku kvůli krátkým jízdám a na auto si pověsíš dálkovky který ti určitě přidaj pár kilowattů výkonu a hlavně pár centimetrů dole mezi nohama. jezdíš takhle i na technickou nebo tu opičárnu sundaváš jako správnej čecháček bo homologace netřeba...?
Středa, 29. listopadu 2017 - 14:43:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2131
Registrován: 8-2013
Strzewoń tak sa pochvál na čom jazdíš ty. A je to jeho auto a jeho vec čo si tam dá, teba do toho....
www.autoskodaklub.sk