Diskuse » Archiv 2017 » Automobily, lodě a letadla » Auta - vše okolo nich, historky, zážitky, postřehy, fotky atd. předcházející | další

Auta - vše okolo nich, historky, zážitky, postřehy, fotky atd.

dolů
   diskuse  posl. autor příspěvků  stran  posl. příspěvek
Archivy starších příspěvků   
 
Archiv diskuse Auta - vše okolo nich, historky,... do 11. 01. 2017 Slim 60 11-01-17  00:32
Archiv diskuse Auta - vše okolo nich, historky,... do 23. 01. 2017 Mihyl 60 23-01-17  20:32
Archiv diskuse Auta - vše okolo nich, historky,... do 05. 02. 2017 kwasi 60 05-02-17  16:39
Archiv diskuse Auta - vše okolo nich, historky,... do 24. 02. 2017 Bobesh 60 24-02-17  19:19
Archiv diskuse Auta - vše okolo nich, historky,... do 13. 03. 2017 Lubos1993 60 13-03-17  12:48
Archiv diskuse Auta - vše okolo nich, historky,... do 03. 04. 2017 Quex 60 03-04-17  23:06
Archiv diskuse Auta - vše okolo nich, historky,... do 12. 04. 2017 Martin_100 60 12-04-17  13:56
Archiv diskuse Auta - vše okolo nich, historky,... do 02. 05. 2017 Bobesh 60 02-05-17  11:42
Archiv diskuse Auta - vše okolo nich, historky,... do 23. 05. 2017 Martin_100 60 23-05-17  22:15
Archiv diskuse Auta - vše okolo nich, historky,... do 17. 06. 2017 Tomino 60 17-06-17  21:50
Archiv diskuse Auta - vše okolo nich, historky,... do 03. 07. 2017 Petruš_opava 60 03-07-17  22:17
Archiv diskuse Auta - vše okolo nich, historky,... do 08. 08. 2017 -OndraS 60 08-08-17  23:07
Archiv diskuse Auta - vše okolo nich, historky,... do 16. 09. 2017 Martin_100 60 16-09-17  23:11
Archiv diskuse Auta - vše okolo nich, historky,... do 25. 10. 2017 Bobesh 60 25-10-17  09:04
Archiv diskuse Auta - vše okolo nich, historky,... do 29. 11. 2017 Lubos1993 60 29-11-17  14:43
   autor příspěvek
Středa, 29. listopadu 2017 - 15:54:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 646
Registrován: 10-2007
prednimi mlhovkami v noci sviti proto, aby lip videl na krajnici

K tomuhle se prosím hlásím. Z nějakého důvodu je mi to hlavně na venkovských silnicích a silničkách o dost příjemnější než bez nich. Protijedoucím autům to samozřejmě zhasínám, stejně jako dálková světla.

Jinak úplně nechápu šrumec kolem Martinova citróna. Já bych si to tam sice asi nenamontoval a nenalepil, ale že by to zase bylo až tak strašlivé votuzidlo, to mi nepřijde…
Pajzák
Středa, 29. listopadu 2017 - 16:43:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1297
Registrován: 6-2015
Jabberwocky: Ale rekni mi, k cemu to prakticky je? Na vzdalenost, na kterou sviti, stejne neudelas nic, pokud tedy nejedes jako v te mlze, tedy vicemene krokem. I kdyz mozna zalezi i ma aute, kamardcino Punto mlhovkami svitilo pomerne daleko, zato treba skodovky soucasne produkce mi tak neprijdou.

Jinak ke srumci. Ja jsem si chtel jen pratelsky rypnout, lec Martin zareagoval jako, jako, no jako obvykle.

(Příspěvek byl editován uživatelem Pajzák.)
Středa, 29. listopadu 2017 - 20:44:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6967
Registrován: 12-2005
Jelikož pravidelně za tmy jezdim od D5 z loděnic přes ameriku do Všenor a taky opačným směrem tak světla setsakra potřebuju. Tuto auto má na hovno světla a svítí to jak petrolejky. Asi jsem zmlsanej ze škopka kde na dálkový svítily 4 paraboly. A pro idiotskýho anonyma - ano mají homologaci.

Je zajímavý že když se ve vedlejší diskuzi kolega 353 pochlubí mlhovkama a denním svícenim na veteránskym moskviči všichni z toho vlhnou v rozkroku. Když mám já dálkový světla na spotřební mrdce každýmu to hned strašně vadí.

Jinak Lubos1993 máš recht srát na dementního anonyma. Já asi tuším o koho jde. Ten by měl držet hubu pokud je to skutečně on. Ten se nebojí(nebál) dát si několik piv a pak vesele za volant..... Takovej člověk má právo mi akorát tak políbit [zadnice]

Pajzák sorry trefil ses prostě hned za toho anonymního mamrda tak sem to vzal při jednom když jsem byl rozjetej. Promiň.

(Příspěvek byl editován uživatelem martin_100.)
Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Středa, 29. listopadu 2017 - 22:28:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 513
Registrován: 10-2014
Martine, víš co by mě zajímalo? Jak ti tam ty halogeny držej. To jsou na to nějaký speciální úchyty, nebo jsi musel vrtat? A propos: mě už rozkrok nevlhne...[wink]
Středa, 29. listopadu 2017 - 22:33:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6969
Registrován: 12-2005
Konzole šroubovaný do traverzy pod nárazníkem.
Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Středa, 29. listopadu 2017 - 22:48:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 647
Registrován: 10-2007
Pajzáku, ono záleží na tom, co budeme považovat za praktické. Když si seřídím sedačku tak, aby se mi v ní dobře sedělo, je to praktické, nebo jen pohodlné? A když se díky pohodlí pomaleji unavím, je to praktické? S mlhovkami do křoví to mám podobně. Lépe se mi do takhle osvětleného prostoru dívá, protože hranice mezi světlým a tmavým se mi posune k okraji zorného pole. V důsledku toho mám subjektivní pocit, že se mi oči pomaleji unaví a déle a snáz udržím pozornost. Takže mně osobně to praktické přijde.

Jožin: V bažinách je vlhko pořád ;-)
Středa, 29. listopadu 2017 - 23:03:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4080
Registrován: 4-2003
Pajzák:
"Ale rekni mi, k cemu to prakticky je? "
Prakticky je to k tomu, aby byla osvícena i místa, která by jinak byla ve tmě. Tedy k rozšíření zorného pole řidiče.
Pajzák:
"Na vzdalenost, na kterou sviti, stejne neudelas nic, pokud tedy nejedes jako v te mlze, tedy vicemene krokem."
To se ovšem velice mýlíš. Vzhledem k širšímu zornému poli zaregistruje řidič případnou zvěř (či jinou pohyblivou překážku) dříve a byť by nestihnul zastavit, stále má k dobru čas navíc pro reakci, oproti situaci, kdy by se překážka objevila náhle až v úzkém kuželu potkávacích/dálkových světel.

Nehledě k tomu, že výše uvedené není jediným důvodem pro přisvícení mlhovkami. Jak píše Jabberwocky, hodí se to kupříkladu i při jízdě silničkami bez vodorovného značení, kdy se tím zlepší viditelnost krajnice.

To vše platí samozřejmě pouze za předpokladu, že mlhovky svítí dolů a do stran. U mlhovek v metrové výšce směřujících přímo kýžený efekt nelze očekávat a svícení jimi je pak opravdu zbytečné.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Čtvrtek, 30. listopadu 2017 - 00:47:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6970
Registrován: 12-2005
Je fakt že u náklaďáku si na menších silnicích taky pomáham mlhovkama hlavně kvůli dobytku. Zaprvý s tím nejedu tak rychle jak s osobákem takže je víc času nareakci. Zadruhý líp vidím krajnici páč čáry často chybí o patnících nemluvě.

A třeba u starýho dobrýho Atega za tmy pouštim mlhovky všude. Tam jsou v tělese hlavního světlometu...... Toho hlavního světlometu co svítí silou asymetrických bludiček trabantu se 6ti voltovou výzbrojí a slabou baterkou. Paradoxně atego na délku světelnýho kužele mlhovkama přesvítí potkávací světla.
Prostě Atego první generace nesvítí. Tečka.
Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Čtvrtek, 30. listopadu 2017 - 11:34:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 514
Registrován: 10-2014
Jabberwocky [lol] [ok]
-OndraS
Čtvrtek, 30. listopadu 2017 - 15:26:01  
Neregistrovaný host
95.82.137.200
Já teda ty Martinovy přídavný dálkový chápu. Vypadaj tam teda hrozně, to jo, ale funkční budou. Jestli to auto svítí jak Tigra nebo jak vysokozdvižnej vozejk Desta, tak to chápu.
Čtvrtek, 30. listopadu 2017 - 23:01:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6973
Registrován: 12-2005
Právě že tomu sednou jak prdel na hrnec. Z usedlý nákupní tašky dělají okreskovýho dravce[biggrin]
Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Slim
Pátek, 01. prosince 2017 - 09:29:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5770
Registrován: 2-2005
Doktor: I když budu akceptovat výhody mlhovek, které popisujete (tedy při svícení mmimo mlhu), nic to nemění na tom, že to je prasárna vůči protijedoucím řidičům a na konto jejich nevýhod nutno připočítat nebezpečí, které může vznikat při oslnění těchto. Fakt, že to je proti vyhlášce, pomíjím, takových věcí je plno a ne všechny mají reálný smysl.
Je to individuální, auto od auta, některé nevadí, některé hodně, ale upřímně - ještě jsem nezažil řidiče, který mlhovky vypíná podobně jako dálková. osobně pokud proti mně takové hovado jede a opravdu mě oslňuje, pustím na něj klidně dálková, abych viděl aspoň něco. K bezpečnosti provozu evidentně nepřispívá ani jedno.
Slim
Pátek, 01. prosince 2017 - 09:31:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5771
Registrován: 2-2005
...a když jme u toho - máte někdo zkušenost s LED světelnou rampou (pracovní světla) jako posilou dálkových? Soused to má a na stojícím autě mi přišlo, že to svítí super...a navíc to daleko líp vypadá, vejde se to do kdejaký škvíry...
Pátek, 01. prosince 2017 - 10:01:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4083
Registrován: 4-2003
Slime, nějak zde v diskuzi nemohu najít zmínku o tom, že bychom svítili mlhovkami protijedoucím řidičům do očí. Naopak Jabberwocky jasně píše, že protijedoucím autům to samozřejmě zhasínám, stejně jako dálková světla.

Na druhou stranu nechápu hysterii okolo oslnění předními mlhovkami. Jezdím hodně, potkávám hodně aut s rozsvícenými předními mlhovkami a rozhodně mohu říci, že se předními mlhovkami necítím oslněn. Ostatně, jak bych mohl být oslněn světly směřujícími do země a do stran. A pak, u řady aut se rozsvěcují přední mlhovky automaticky jako přisvícení při zatáčení. To mě mnohem více oslňují neseřízená potkávací světla, zejména u dodávek a hen ty ony moderní xenóny, či co to je.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Pátek, 01. prosince 2017 - 14:16:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 649
Registrován: 10-2007
ještě jsem nezažil řidiče, který mlhovky vypíná podobně jako dálková

Zde prosím, Mlha se hlásí :-)
Pátek, 01. prosince 2017 - 16:03:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4783
Registrován: 10-2008
Kto ma skusenost s tlmenymi a dialkovými svetlami na Citroenoch C2 a C3, tak ten akekolvek zvysenie svetelneho vykonu oceni.
Na Martinovom mieste by som sice radsej vyhodil tie zaslepky a na miesto hmloviek by som hodil nejake silne LED - tiez sa mi tie pridavne svetla nepacia, ale ucel svati prostriedky...
20 rokov vydávania slovenských EČV 1.4.1997 - 1.4.2017
Podrobná orientačná mapa Bratislavského kraja
EČV - maximá RZ - maximá
Strzewoń
Pátek, 01. prosince 2017 - 17:21:15  
Neregistrovaný host
88.146.202.92
jo šmolko máš recht. ale pak by to nevypadalo jako auto píčuse teda okreskovýho dravce a Střevoněk by si musel nastavovat kokota něčim jinym
Pátek, 01. prosince 2017 - 17:56:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6976
Registrován: 12-2005
Šmolko jenže žádný silný ledky se mi v garáži neválely......

A ani se mi ledkový světla nelíbí [satan]

(Příspěvek byl editován uživatelem martin_100.)
Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Středa, 06. prosince 2017 - 21:01:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2783
Registrován: 6-2007
Může se vám taky stát
Kolega ztratil malý techničák. Jako pořádkumilovný občan šel nahlásit ztrátu
a požádat o nový.
Jenže....jak otráveně konstatovala úřednice...karta jeho vozidla jaxi
zmizela z registru vozidel [biggrin]
Prý nic extra...stává se to [coze]
Takže z 15 minutové operace byl hodinový proces kdy pilná úřednice
musela kompletní velký techničák ručně přepsat do "karty"...
Vítejte v Bordelistánu [satan]
www.czechplates.cz
Kde je vůle je i cesta. (George Bernard Shaw)
Neděle, 10. prosince 2017 - 20:39:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6832
Registrován: 6-2004
Minor: Tohle je věc, kterou naprosto nechápu... Všechno co je spojené s auty je hrozný problém, ale třeba věci ohledně osobních dokladů jedou naprosto na pohodu... Přišel jsem s půlroční dcerou pro její OP na MČ do 10 minut jsme odcházeli, žádné papíry, žádné fotky nic a hotovo...

Přitom to je vlastně stejné... Každé auto má svoje rodné číslo, které se jednou zadá do systému a hotovo..
Pondělí, 11. prosince 2017 - 12:42:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4107
Registrován: 11-2006
Minor: a oproti tomu mně vypsali kompletní záznamy na auto z roku 1969 od jeho prvního uvedení do provozu. Jen údaje kolem roku 1985 chybí (pro mě ty nejdůležitější). Je to ale hodně úřad od úřadu. Pracuji kousek za Prahou, mám tu trvalé bydliště a většinu agendy jsem tedy zařizoval zde. Konkrétně auta na úřadě v Říčanech. To je ukázkový úřad, jak to nemá fungovat. Bordel, neuvěřitelně dlouhé čekají doby, černý obchod s pořadovými čísly. Co se teď může vyřizovat dopravní agenda mimo trvalé bydliště, tak vše vyřizuji doma v Jilemnici a s takovou ochotou jsem se ještě snad na úřadě nesetkal. Většinou navíc odcházím do půl hodiny.
Slim
Pondělí, 11. prosince 2017 - 14:50:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5774
Registrován: 2-2005
Doktor:
Slime, nějak zde v diskuzi nemohu najít zmínku o tom, že bychom svítili mlhovkami protijedoucím řidičům do očí. Naopak Jabberwocky jasně píše, že protijedoucím autům to samozřejmě zhasínám, stejně jako dálková světla.

Na druhou stranu nechápu hysterii okolo oslnění předními mlhovkami.


Já jsem zaprvé nikdy nepotkal někoho, kdo by jel oproti mně a mlhovky ztlumil (čímž neříkám, že někdo takový neexistuje), zadruhé píšu o tom, že to oslnění je individuální a za tím si stojím. Někdy to vadí hrozně, někdy je to úplně v pohodě. Předpokládám, že je to dáno typem vozu, dneska už mlhovky nikdo do nárazníku nevrtá.
Peta303
Středa, 13. prosince 2017 - 22:05:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2561
Registrován: 6-2005
Mlhovky jsou větší problém jen za tmy za mokra, kdy se vše leskne. Mnohem horší jsou nahoru svítící xenony nebo ledky (nejlépe SUV v noci se lepícího na kufr)...
cynický škarohlíd
Čtvrtek, 14. prosince 2017 - 11:43:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5801
Registrován: 2-2005
Xenony, pokud jsou správně seřízeny (což platí pro jakákoliv světla), z principu nemohou svítit nahoru, protože mají povinně automatickou nivelaci. Mnohem horší jsou halogeny vozidel které mají v kufru tři pytle cementu a nepoužijí manuální sklápění světel. [satan]
Je to Rebel!!! Při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho zesměšnil!!!
Pátek, 15. prosince 2017 - 14:40:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 453
Registrován: 9-2016
Daleko horší jsou zadní mlhovky. Ono ani nemží, vidět je na 10 km, ale blb jede furt s červeným reflektorem na [zadnice]

Jinak ale ty přední samorozsvícecí mlhovky na Škodovce fungujou tak do max 30 - 40 km/hod. Jak je to ale u jiných značek, to nevím.
Martinmarilynmanson
Neděle, 17. prosince 2017 - 10:08:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10508
Registrován: 12-2007
Zdravím, u přítelkyně Fabie (I. generace) při jízdě občas hučí pravé přední kolo. Blíže jsem to nezkoumal, netušíte, co by to mohlo být? V jednom servisu už to bylo a nepřišli na to... [uhoh]
Be clever - use public transport!
Neděle, 17. prosince 2017 - 11:04:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 658
Registrován: 10-2007
Takhle od oka těžko říci. Taky nevíme, kdy to hučí (zatáčky, zrychlení, zpomalení, pořád) a jak to hučí. Hučívá ložisko. Ale na to by v servisu přijít měli.
Pondělí, 18. prosince 2017 - 22:51:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6993
Registrován: 12-2005
Dnešní výpad do říše aneb zakwasím si.
Cíle byly dva. Weiden a moje oblíbený hračkářství pro doplnění sbírky.


A pak Norimberk vánoční trhy.
Moje oblíbená Große Strasse po který se mnohokrát promenoval Adolf a jeho věrní při přehlídkách a manifestacích.


Cestou jsem viděl pár zajímavých aut.
Renault wind a Daihatsu Copen kousek od sebe, moc pěknýho éčkovýho havrana a obytnou krabici.



Ale auta jsou tam vychovaný.... umí i pozdravit.

Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Pondělí, 18. prosince 2017 - 22:57:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6994
Registrován: 12-2005
No ale co se nevešlo do příspěvku....
Zkusil jsem jak se jezdí bez limitu a auto si nadělilo jeden pěknej milník.

Jsem pyrát o 3km/h jsem překročil konstrukční rychlost [rofl]
Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Úterý, 19. prosince 2017 - 10:33:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 664
Registrován: 10-2007
Netuší někdo, co je ta Martinem vyfocená integrovaná obytka zač? Mě starší obytňáky docela zajímají – třeba Hymer dělal pěkné věci – ale tohle jsem ještě neviděl. Snad je to dělané samodomo?
Úterý, 19. prosince 2017 - 10:58:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 454
Registrován: 9-2016
Martinmarilynmanson:
"Zdravím, u přítelkyně Fabie (I. generace) při jízdě občas hučí pravé přední kolo. Blíže jsem to nezkoumal, netušíte, co by to mohlo být? V jednom servisu už to bylo a nepřišli na to..."
Pokud to spíš hučí a podle rychlosti to mění výšku tónu, tak by to mohlo být ložisko. Pokud to spíš píská, tak to může být destička. Oboje se může projevovat pouze při zatáčení, když na kolo působí boční síly. Ale v servisu by na to měli přijít. Možná by jim pomohlo, kdybyste zjistil za jakých okolností to hučí - rychlost od - do, změna výšky tónu, směr jízdy apod.
Vechtr
Úterý, 19. prosince 2017 - 19:34:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 73
Registrován: 12-2015
Na služební yetině máme jinou záhadu, občas začne něco docela hlasitě pištět u přední nápravy, jako by o kotouč drhnul kámen. Když se brzdí, tak se to zmírní, ale ne úplně. Dělá to náhodně, třeba jednou za dva dny.

Taky si nejsem jistý funkcí 4x4 u tohoto auta. Když se přední kola zahrabou na ledu, nejede se nikam, zadní kola se netočí a auto se ani nehne.
Středa, 20. prosince 2017 - 15:58:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 462
Registrován: 9-2016
Ten kamínek, který uvízne u destiček je docela možný. Ale aby se tam dostával tak často, tak to je divný.
Středa, 20. prosince 2017 - 20:40:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4114
Registrován: 11-2006
Vechtr: a je to určitě 4x4? ne všechny Yeti jsou čtyřkolky [happy]. Pokud ale je, tak může být problém třeba jen v pojistce. A nebo hůř, v haldexu, i když ten poruchový nebývá.

Já mám Oktávku 4x4 již dva měsíce, najel jsem s ní k dnenšímu dni 5000 km a zatím spokojenost. Jak jsem původně Oktávku nechtěl, tak teď nelituji, touhle dobou byl Ford již 4x v servisu, zatímco Škodule ani jednou. Ale na mém nadšení má velký vliv právě pohon 4x4. O víkendu u nás napadlo během chvíle 30cm sněhu, který navíc napadl na ledovku. Najezdil jsem za ty dny po zledovatělých horských silnicích cca 200 km a bylo to super. Poprvé v životě jsem se dostal za takového počasí k baráku bez nasazování řetězů. A tam kde ostatní museli řetězy nasazovat, tam jsem jel.

Pravda je, že se zde ukazuje velký rozdíl mezi ledem a sněhem. Ve sněhu to auto jen tak viset nezůstane, no na ledě už to zas takový rozdíl oproti předokolkám není, to jsem párkrát problém měl, ale nakonec haldex zafungoval. Chce to hodně jemně pracovat s plynem. Super je to v ostrých zasněžených zatáčkách, kde si člověk přidá na plynu a zadek zatáčku hezky vykrouží.

U nás se silnice v podstatě jen pluhují a sype se sem tam v nejhorších kopcích. Takže tady se mnohými zatracovaný haldex opravdu hodí a ten zimní komfort za ten litr vyšší spotřeby stojí. Samozřejmě, občas je nevyzpytatelný, protože se občas sepne v zatáčce, kdy to člověk nepotřebuje a malér může být na světě.

Kaňkou na tom všem je, že jsem byl nabořen na parkovišti a tak mám prohlý nárazník, urvaný ostřik světel, urvaný držák světla a snad i trochu bouchlý blatník [sad]. Naštěstí to jde přes povinko a mám šikovného klempíře, tak snad si z tím poradí. 220 tisíc km to vydrželo u předchozího majitele bez škrábnutí a tady po dvou měsících hned ťukanec.

Fakt je ten, že moc nechápu lidi, kteří si čtyřkolky kupují jen proto, aby jí měli a do hor jedou maximálně do Špindlu na lyže. Pak naprosto pozbývá smysl a je spíše ku škodě. Ale tady v horách, už bych nikdy nic jiného nechtěl...

Peta303
Středa, 20. prosince 2017 - 22:10:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2562
Registrován: 6-2005
ad MMM - na ložisko lze přijít i doma, stačí zvednout dotyčné kolo a (při vyřazené rychlosti) ho roztočit, uslyšíš. Ne nutně hučí to kolo, které se ti v autě zdá. Každopádně ložisko, jak už bylo zmíněno, hluk mění podle směru jízdy (při zatáčení a zatížení dotyčného kola je intenzivnější, při nadlehčení v opačném směru slabší) a s rychlostí... Neotálel bych, dá se s tím najet pár tisíc km, ale umí se taky kousnout i po pár stovkách od prvních příznaků (obojí na fabiích). Máš-li přítulkyni a její auto rád, nech tam dát něco normálního, rozdíl v ceně oproti nekvalitě není velký. Lepší je vyměnit obě, není to ale nezbytné. Hučet umí i pneu (obzvlášť zimní) a nemusí ani být blbě sjeté (nejčastěji kvůli špatné geometrii nebo oskákané ze zadku dané na předek) a i jejich hluk se v zatáčkách mění.

ad Vechtr - nemusí to být kamínek, může to být destička nebo něco volného.
cynický škarohlíd
Vechtr
Středa, 20. prosince 2017 - 22:52:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 74
Registrován: 12-2015
Čtyřkolka to je, s haldexem už byly nějaké problémy, ale na ty upozornila kontrolka. Teď nesvítí nic, jen to prostě nefunguje. Taky už se tam po nějakých 60 000 km měnila zadní ložiska...
Pátek, 22. prosince 2017 - 07:57:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4793
Registrován: 10-2008
Mal by niekto fotku original podsvietenych budikov z jednotkovej Octavie RS - ziadne prerabky ?

Vopred vdaka [kladivo]
20 rokov vydávania slovenských EČV 1.4.1997 - 1.4.2017
Podrobná orientačná mapa Bratislavského kraja
EČV - maximá RZ - maximá
Pátek, 22. prosince 2017 - 21:58:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1732
Registrován: 4-2010
Jedna zajímavost, pokud se tady již neobjevila [bomba]
F 40-19


V JMK sbírce mi chybějí série RZ: 9B2 1BE 1BH 1BJ 1BN 1BP 1BR 1BS 1BT 1BU 1BV [jidlo]
[new] --->MDCCCXXVII<---[new]
Pátek, 22. prosince 2017 - 22:27:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4117
Registrován: 11-2006
Objevila, sám jsem sem dával několik fotek, co jsem fotil. Jezdívala do Vrchlabí.
Neděle, 24. prosince 2017 - 13:09:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 356
Registrován: 2-2009
Pravé české auto jak [cunik]sviňa[cunik]

Ford Mustang


http://marek275.rajce.idnes.cz/
Úterý, 26. prosince 2017 - 00:03:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7000
Registrován: 12-2005
No tak na tuto sem opravdu zvědavej [satan]

I to mi přistálo pod křakem.... mimo jiných darů.

Tchánovi jsme nechali namalovat jeho Waltříka.


A co automobilního bylo naježeno vám?

Jinak o5 proběhla tradiční štědrovečerní půlnoční. Parkoviště jako obvykle skoro plný. Některý auta i hezky nazdobený. Zlatej hřeb bylo pár donutů vykroužených správným náčiním.... Dodge challenger hell cat a 8 válcema nám zabublala i corvette. (loni nám ameriky zastupoval velmi punkovej chevy caprice )
Nu a sešlo se tam moje bývalé scorpio se současnou c2.

Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Úterý, 26. prosince 2017 - 10:17:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4794
Registrován: 10-2008
Martin_100: Aj ja som dostal tricko s Busikom [happy]

Dufam ze tie HID nebudu prilis osvetlovat oprotiiduce vozidla. [uhoh]
20 rokov vydávania slovenských EČV 1.4.1997 - 1.4.2017
Podrobná orientačná mapa Bratislavského kraja
EČV - maximá RZ - maximá
Úterý, 26. prosince 2017 - 15:13:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4118
Registrován: 11-2006
Já byl hodný a Ježíšek mi nadělil dva nové kousky do sbírky a do auta dálniční známku [happy].
Úterý, 26. prosince 2017 - 19:11:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 522
Registrován: 10-2014
Martine, to tričko "nobody is perfect" je super..[ok] Škoda, že není to samý s Kachnou...[happy]

Jinak pod stromeček jsem si nadělil už dřív...[wink]


Hladík
Úterý, 26. prosince 2017 - 19:57:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2508
Registrován: 10-2008
To mě taky ježíšek navštívil už trochu dřív...
Koupil jsem si hračku na hraní [proud][biggrin]

Úterý, 26. prosince 2017 - 20:08:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1804
Registrován: 3-2007
[pozor][pozor][pozor] paráda!
Úterý, 26. prosince 2017 - 20:09:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4119
Registrován: 11-2006
No pěkný pánové. Vypadá to, že Jožin bude mít více práce, než Hladík.

Avia Chavdar? jaký je to rok výroby? podle fotky vypadá velmi zachovale. Zaujal si tím rozhodně více, než Dácií [happy]. Ty máš papíry na bus?

(Příspěvek byl editován uživatelem mirous.)
Pajzák
Úterý, 26. prosince 2017 - 20:15:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1354
Registrován: 6-2015
Hladík: To jsi kupoval přímo u Kálmána, nebo v Brně, kde byl taky podobný (nebo přímo tento?) se vzduchovými dveřmi na prodej?

(Příspěvek byl editován uživatelem pajzák.)
Hladík
Úterý, 26. prosince 2017 - 20:27:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2509
Registrován: 10-2008
Mirous:

Je to rok výroby 1989
Dčko bohužel nemám, to budu řešit během roku...

Pajzák:
od Kalmána ne, bral jsem to od ARES busu - stálo to v Lozorně konkrétně tento
http://evidencia-dopravcov.eu/voz/1360

Ten co se prodával v Brně s těma socialistickýma nálepkama byl durch ten stejný kus. Doslova dvojče, jen jiné světlejší potahy. V zimě 2012/2013 prošli oba vozy zároveň GO u jedné firmy, u jaké, to bohužel nevím. Oba kusy mají na míru dělané vzduchové dveře. Inzerát toho Brněnského už zmizel ,měl jsem zájem i o ten, ale nemohl jsem se tam vůbec dovolat
Pajzák
Úterý, 26. prosince 2017 - 20:36:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1356
Registrován: 6-2015
Aha, díky. Nenapadlo by mě, že se najednou vyskytnou dva stejné stroje. Kdybys nepsal o těch potazích, bral bych to, že se stejný stroj prodával na dvou místech. Kálmán jej má stále na webu, tak mě nenapadlo, že jej prodal už před časem... Ať slouží.

(Příspěvek byl editován uživatelem pajzák.)
Hladík
Úterý, 26. prosince 2017 - 20:54:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2510
Registrován: 10-2008
Pajzák: pokud to vadit nebude, tak sem na porovnání dám fotky z internetu (zdroj google) toho druhého kusu

Jinak děkuju

Rozdíli jsou fakt minimální a jdou to opravdu jen detaily
Ten s těma polepama je rozhodně v mnohem hezčím stavu, nebo byl rozhodně garážovaný, zatímco ten můj stál téměř rok na tom stejným místě venku. Trochu mě to mrzí, ale jsem rád i za ten, s klukama z ARES busu byla dobrá domluva a cenově to vyšlo trochu líp. Na mém je trochu snížená nástupní hrana dveří (originál?) , novější volant, tmavé potahy, chromová kaplička RZ a ostřikovače světel

Pomalu bych to chtěl spravovat, než si udělám řidičák - potom bych to měl na občasné výlety, nějaké srazy a rodinné akce a podobně [happy]
Nevím, jestli by se mi podařila udělat na to veteránská testace, jelikož to není uplně v 100% původním stavu, natož ještě 30 let...
Pajzák
Úterý, 26. prosince 2017 - 21:04:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1357
Registrován: 6-2015
Díky za fotky.
Testací by to snad projít mohlo, i když asi ne hned. Tady máš pár náhradních dílů za slušnou cenu.
Hladík
Úterý, 26. prosince 2017 - 21:28:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2511
Registrován: 10-2008
Pajzák:

Jedinné co, tak byhc možná bral do zásby čelní okno - jenže ten kus zrovna má prasklé... a hodili by se ty rolety na přední okno, ale kupovat vrak kvůli tomu nechci. Náhradní díly jinak v podstatě nepotřebuju, nové díly na Avii se dají koupit ještě téměř všude [happy]
Pajzák
Úterý, 26. prosince 2017 - 21:32:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1359
Registrován: 6-2015
Měl jsem na mysli spíš dveře, zadní lampy atd., k uvedení do stavu akceptovatelnému testační komisí.

Dodatečně poznámka k M100: Nevšiml jsem si omluvy, promiň, že jsem nezareagoval. V pohodě, o nic nešlo.

(Příspěvek byl editován uživatelem pajzák.)
Hladík
Úterý, 26. prosince 2017 - 22:04:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2512
Registrován: 10-2008
Pajzák: tak to se omlouvám, tak jsem to nepochopil. Dávat to do původního stavu ani nechci - nevím jak ty lampy, ale ty dveře... není na tom nic moderního - ovládání včetně celého mechanismu pochazí ze 700 Karos, které odpovídají dané době výroby a i kvůli těm dveřím jsem to kupoval

ps. - teď se dívám na internet a údajně jsou to lampy z MANa, ale nedaří se mi nikde najít, na konkrétně kterých autech a v jakém roce se to používalo

Edit: - tak nakonec přeci ne - jsou to originál lampy na Avii A31T

(Příspěvek byl editován uživatelem Hladík.)
Pajzák
Úterý, 26. prosince 2017 - 22:22:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1361
Registrován: 6-2015
Myslíš zadní lampy? Měly to Tourbusí patráky.Caetano Porto Star. Brr, asi bych se radši svezl s Čavdarem, než zase jet s BSC 26-66 na 720255...

Jinak se omlouvám také, myslel jsem, že to do původního stavu budeš chtít dávat.
Úterý, 26. prosince 2017 - 23:09:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4120
Registrován: 11-2006
Má to STK? Co na tom budeš opravovat. To má veškeré vnitřnosti (motor, převodovka atd.) shodné s Avií? Budeš to mít pod střechou? Nahoď pak fotky stanoviště řidiče.
Hladík
Úterý, 26. prosince 2017 - 23:15:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2513
Registrován: 10-2008
Mirous:

Ano, na Slovensku před dovozem to prošlo kontrolou originality, emisní a technickou kontrolou - ovšem než to půjdu přihlásit budu s tím muset znovu na české STK [crazy]
Celý rám, pdovozek, motor převodovka, nápravy,... to vše je česká Avie A31 - jen kastle je bulharský Chavdar s licencovaným vzhledem Setry 100 řady.
Šéf dělá místo ve staré hale, kde chce uložit karavany a dá se tam i chavdar
Jak pojedu na firmu tak rozhodně vyfotím [wink]
Středa, 27. prosince 2017 - 00:13:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4121
Registrován: 11-2006
Takze to je dovoz? To ma slovensky papiry?
Středa, 27. prosince 2017 - 09:14:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4795
Registrován: 10-2008
Hladík: Gratulujem k novej hracke [kladivo]

Ked pises, ze je to dovoz zo Slovenska, tak sa chcem spytat ci by si nemal fotku slovenskych vyvoznych znaciek?
Ja lem kvoli moznemu posunu, resp vyplneniu bieleho miesta do tabulky analyzi. [andel]
20 rokov vydávania slovenských EČV 1.4.1997 - 1.4.2017
Podrobná orientačná mapa Bratislavského kraja
EČV - maximá RZ - maximá
Středa, 27. prosince 2017 - 09:48:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 232
Registrován: 10-2014
Pěkný[ok],myslím si,že tohle je nejpovedenější variace na téma midibus na podvozku avia 31,má to pěkný tvar a hlavně to nemá tak strašně utopený kola v podbězích.Hezčí byla asi Neretva, ale ta je postavená na "malé" avii.Vítej v klubu přátel modrého dýmu[satan][lol]
Hladík
Středa, 27. prosince 2017 - 19:23:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2514
Registrován: 10-2008
Mirous:
ano dovoz z SK



Šmolko:
děkuji, ohledně dovozník RZ tě asi zklamu, ještě se to dotáhlo na původních MA 875DI a pak se to odhlásilo na SK úřadě

Sběratel kuriozit: podle mě je to taky nejhezčí Avie jaké se dělali - navíc se mi líbí ten desing Setry 100. řady (pravda, u Chavdaru setru až tak nejde poznat, zatímco na velkých autobusů Chavdar, ze kterého vychází vzhled, to jde hodně poznat...) Hlavně pro Avii sem se rozhodl, že je to jednoduchá mechanika, na kterou jsem se učil na škole - dokážu si ji opravit svépomocí, jinak bych do toho nešel
Pajzák
Středa, 27. prosince 2017 - 21:42:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1364
Registrován: 6-2015
Ha, prvni Cavdar s klackem na podlaze, co vidim.
Čtvrtek, 28. prosince 2017 - 09:16:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 233
Registrován: 10-2014
To bude asi rokem výroby,řazení na podlahu se u avií přestěhovalo v roce 88 a když se dívám na fotky místa řidiče tak bych řekl,že celá podlaha včetně prostoru pod sedačkama a víko motoru je taky made in avia,jen je víc místa mezi krytem motoru a sedačkou spolujezdce.
Martinmarilynmanson
Čtvrtek, 28. prosince 2017 - 10:44:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10517
Registrován: 12-2007
U té Fabie to hučí v rychlostech od zhruba 40 do stovky. Je to pravidelné, ložiško to údajně není. Dnes jde auto znovu do servisu, tak uvidíme. Dneska totiž začala svítit kontrolka "ZÁVADA SYSTÉMU ŘÍZENÍ EMISÍ"...
Be clever - use public transport!
Čtvrtek, 28. prosince 2017 - 11:05:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7003
Registrován: 12-2005
No to že sněží už asi víte pokud máte fejcbuk nebo okno.
Ale taky běhá kolem silnic dobytek. Před chvílí sem viděl pořádný hejno srnek.

Ty vlézt do silnice tak by to byly řádný jatka.
Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Čtvrtek, 28. prosince 2017 - 11:30:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4123
Registrován: 11-2006
Já sice nejsem znalec, ale řekl bych, že nejsou srny, ale jeleni a laňe. A fakt pěkné stádo.