Diskuse » Archiv 2017 » Železnice » Nejotřesnější zážitky na železnici » Archiv diskuse Nejotřesnější zážitky na železnici do 06. 06. 2017 předcházející | další

Archiv diskuse Nejotřesnější zážitky na železnici do 06. 06. 2017

dolů
   autor příspěvek
StarMaster
Pondělí, 01. května 2017 - 14:15:32  
Neregistrovaný host
89.176.82.228
Hasiči neblokují dlouhé tunely? Znova už to řešit nebudu.
Pondělí, 01. května 2017 - 14:30:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3960
Registrován: 4-2003
A zase úhybný manévr. Ve věci hasičů narážím na tvé tvrzení, že hasiči berou provize od stavebních firem. Dotaz na důkazy doposud bez odpovědi. Stejně jako dotaz, v čem je služba sledování aktuální polohy vlaků kontraproduktivní a v čem spočívá ona bezpečnostní hrozba.

Ty prostě nejsi schopný normální debaty. Jen naprázdno plácáš do vody a prokládáš to vrstvením argumentačních faulů.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
StarMaster
Pondělí, 01. května 2017 - 15:19:26  
Neregistrovaný host
89.176.82.228
Když ti nevadí, jak blokování dlouhých tunelů brání stavbám pořádných tratí, tak si klidně české hasiče obdivuj. Aspoň že v cizině nejsou tak lidé tak hloupí a nedají tam moc nad stavbou tunelů do rukou egoistických podplacených kecálků do všeho alá čeští hasiči.

Ty si je a jejich pokroková rozhodnutí klidně obdivuj, já zase chci tunel do Berouna. Nemůžeme se shodnout.
Pondělí, 01. května 2017 - 15:40:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3961
Registrován: 4-2003
Snažíš se vyhrát v soutěži o nejprůhlednější úhybný manévr?

Otázka zněla, na základě čeho tvrdíš, že hasiči berou od stavebních firem provize. A v čem je služba sledování aktuální polohy vlaků kontraproduktivní a v čem spočívá její bezpečnostní hrozba.

Na tyto otázky odpověz a nestáčej to k nesouvisejícím věcem.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
StarMaster
Pondělí, 01. května 2017 - 16:01:30  
Neregistrovaný host
89.176.82.228
Kdo je znalejší, myslí si o hasičích svoje a nepotřebuje k tomu mít kopie vynesených policejních spisů o tom, jaká korupce mezi hasiči je. Argumentační klam tu podsouváš akorát ty, protože se snažíš vnutit, že kdo nemá jasné nevyvratitelné důkazy, nemůže si nic myslet. Ujišťuji tě, že může a taky bude. Praktiky, co tu převádíš dělají diktátoři... nejdřív všechny svědky a důkazy a celou opozici zlikvidují, a pak se tváří, že proti nim nikdo nic nemá. Hasiči blokují pro svůj prospěch dlouhé tunely, které se v západní Evropě staví, ví to každý, kdo trochu železnici sleduje a fakt nepotřebuje mít k tomu nezvratné důkazy, aby si to myslel.

Ujištuji tě, že i bez toho, abych sem dal důkazy, si spousta lidí dál bude myslet, že jsou hasiči hajzlové, co blokují tunely. A to samé, že je babitron bezpečnostní hrozba. Hodně lidem by se ulevilo, kdyby byl konečně vypnut.

Ty si pro mě za mě mysli klidně, že dlouhé tunely jsou špatné a nechtěj je, tvá věc. Já je chci a mám západní Evropu za důkaz toho, že tunel po překročení 5km lidi požírat nezačne (ani nezačnou trpět na samovznícení) a lidi co to blokují, naše hasiče, budu nazývat tak, jak si zaslouží.
Pružinskij
Pondělí, 01. května 2017 - 16:25:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1555
Registrován: 4-2015
A to samé, že je babitron bezpečnostní hrozba. Hodně lidem by se ulevilo, kdyby byl konečně vypnut.
Neměl by jste to s tím pervitinem tolik přehánět.
West code was broken.

Pondělí, 01. května 2017 - 16:27:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3962
Registrován: 4-2003
StarMaster: Nikomu nic nevnucuji, myslet si samozřejmě může každý co chce, ale pak jde jen o domněnky, kdežto ty korupci hasičů stavíš do pozice faktu. Domněnka a fakt, to je setsakramentský rozdíl. Policejních spisů netřeba, postačí pouhé sdělení, o který hasičský útvar či útvary se jedná, v jaké záležitosti mělo docházet ke korupci. Netuším, proč neustále utíkáš k tunelům. Na ty jsem se neptal. Nebo chceš snad říci, že hasiči si říkají o bakšiš, jinak nepovolí stavbu dlouhých tunelů?

Lidé, včetně tebe, si samozřejmě můžou myslet i to, že sledování aktuální polohy vlaků je bezpečnostní hrozba. A pokud si myslíš, že je to bezpečnostní hrozba, pak si to musíš myslet na základě něčeho. A na to se tě ptám - na základě čeho považuješ sledování aktuální polohy vlaků za bezpečnostní hrozbu? A kdo jsou ti lidé, kterým by se po vypnutí Babitronu ulevilo a proč by se jim ulevilo?

Pokud by měl být Babitron vypnut, protože je bezpečnostní hrozbou, mělo by pak být ukončeno i sledování aktuální polohy vlaků poskytované provozovatelem dráhy?
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
StarMaster
Pondělí, 01. května 2017 - 16:46:37  
Neregistrovaný host
89.176.82.228
Máš za bezpečnostní hrozbu focení nádraží a tratí? Já jen, že v řadě zemí to za ní mají a vůbec nemusí jít o Severní Koreu. Tolik k Babitronu. Jeho zrušení bezpečnosti ČR rozhodně neublíží, že.

A hasiči nejenže jsou na ruku firmám, co dlouhé tunely nechtějí stavět, bo na ně nemají technologii a také firmám, co díky nim můžou dělat stále nové projekty, když to ekonomicky nevyjde s dlouhým tunelem ve kterém by směl být 1 vlak v 1 troubě, ale ještě chtějí být důležití a dostát svému egu, že dokážou ovlivnit, co se bude a nebude v ČR stavět aspoň na železnici (u silničních tunelu 1 auto na tubus nepožadují). Není nad to, když rozhodování o dopravní infrastruktuře dáme do rukou lidí s IQ 90, jejichž jedinou předností je, že se nebojí výšek a mají slušnou fyzickou kondici. Pak pořádají hasičské bály a takováhle "inteligence" nám následně káže o tom, jak nebezpečné jsou tunely delší než 5km, stavěné všude mimo ČR. Skoro se divím, že do devizových intervencí nesměla mluvit vítězkyně lokální miss mokré tričko ze Zapadlé Díry nad Potokem. Tady vysoká inteligence, ne? Kdyby do toho mohla mluvit, určity by ty intervence skončili dřív. Není nad lidovej názor. Lid ví co chce. Intervence zdražovaly dovču a dlouhý tunely jsou nebezpečný a co kdyby tam zaběhlo dítě.
Pružinskij
Pondělí, 01. května 2017 - 16:53:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1556
Registrován: 4-2015
Bezpečnostní hrozba šíitů:
http://pws0.rai.ir

Zjevně jsou chytřejší než SlaveMaster na haluškách.
West code was broken.

Pondělí, 01. května 2017 - 17:56:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3963
Registrován: 4-2003
StarMaster: Řeč není o focení vlaků, ale o sledování jejich aktuální polohy. Opět provádíš do očí bijící úhybný manévr.

Zrušení Babitronu bezpečnosti ČR skutečně neublíží, stejně jako třeba zrušení K-reportu, otázka je ovšem položena jinak - jak a čím zrušení Babitronu bezpečnosti prospěje. Tedy? Odpovíš už konečně, nebo budeš pokračovat v proudu vytáček?

A nezapomínej na odpovědi na otázky, kdo jsou lidé, kterým by se po vypnutí Babitronu ulevilo a proč by se jim ulevilo a zda by mělo být ukončeno i sledování aktuální polohy vlaků poskytované přímo provozovatelem dráhy.

Co se týče hasičů a jejich korupce, tam je zřejmé, že nejsi schopen odpovědi, která by dávala alespoň minimální smysl.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Pondělí, 01. května 2017 - 18:01:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3719
Registrován: 7-2011
Teda Doktore, já vím, že tě baví "srát trolly" a obdivuju tvojí trpělivost, ale předpokládám, že ti je jasný, že se jakýkoli, natož smysluplný odpovědi nedočkáš? [biggrin]
Pondělí, 01. května 2017 - 18:20:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3964
Registrován: 4-2003
Jo, to je mi jasný. Ale baví mě to. Baví mě, s jakou další absurditou přijde. Baví mě ta jeho průhlednost s jakou užívá učebnicových příkladů argumentačních klamů. Baví mě, jak se v tom plácá.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Majkl007
Pondělí, 01. května 2017 - 21:55:32  
Neregistrovaný host
78.102.91.56
Doktor:"Baví mě, s jakou další absurditou přijde. Baví mě ta jeho průhlednost s jakou užívá učebnicových příkladů argumentačních klamů. Baví mě, jak se v tom plácá."
[ok] Jo, to se nedivím, je to fakt sranda, co tento jedinec dokáže vyplodit... i když na druhou stranu je to spíš k pláči. Já bych na něj taky nervy neměl, a být adminem tohoto fóra, tak už ho dávno pošlu někam, takhle rozesírat bych si to tu nenechal. [crazy]
Hroch. R420...
Pondělí, 01. května 2017 - 23:37:41  
Neregistrovaný host
46.135.42.10
Hodně lidem by se ulevilo, kdyby byl konečně vypnut.

No pokud mluvíš o sobě, tak ano....
Hačiči
Úterý, 02. května 2017 - 15:40:33  
Neregistrovaný host
83.167.225.161
Co ste hasiči, co ste dělali,
že ste nám ten tůnel,
tůnel, tůnel, tůnel,
postavit nenechali... [lol]
Středa, 03. května 2017 - 10:45:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1146
Registrován: 6-2002
Bez legrace StarMastera v určitém ohledu obdivuji, jak dokáže neodpovědět na přímo položenou otázku je až fantastické. Myslím, že by byl ozdobou nejdnoho politbyra, případně by se určitě uživil jako tiskový mluvčí (kde splňuje základní požadavky - nemít páteř a nemyslet). Ba dokonce bych řekl, že kdyby Napoleon měl StarMastera tak dodnes nikdo ve Francii netuší, jak vlastně u Moskvy dopadl.

Na druhou stranu doufám, že dalších cca 30-40 let co se budu potulovat po světě (snad) nebudou mít podobní lidé u nás více moci. Opět něco vypínat, zakazovat a určovat to, na co smím kouokat a co smím používat. (Je vidět, že StarMastera pořád hřeje na prsou rudá knížečka (pod modrou uniformou)).

Babitron byl vždy naprosto super, vzpomínám si jak jsem podlě něho plánoval delší cesty s ostrými přestupy (zjišťoval jsem, kolik daný vlak měl za posledních x-dní zpoždění a jak se mohu na přípoj spolehnout). Vynikají věc!
Existuje teorie, která tvrdí, že kdyby jednou někdo přišel na to, k čemu vesmír je a proč tu je, vesmír by okamžitě zmizel a jeho místo by zaujalo něco ještě mnohem bizardnějšího a nevysvětlitelnějšího.

Existuje jiná teorie, která tvrdí, že už se stalo.
Středa, 03. května 2017 - 21:11:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5766
Registrován: 8-2006
1) Fakt TO NEJDE dávat v Kolíně ústecké a havlbrodské R ke stejnému nástupišti? Fakt musí havlbrodský R přijet na čtvrté, když ústecký stojí na pátém?[angry][ko]

2) Jak dlouho ještě bude ráno plzeňský Rx764 odjíždět z Prahy zpožděný kvůli čekání na lůžko z Humenného? Včera jsme odjeli v 8:32 (+20) a dneska tam kolem 8:20 taky ještě stál. Ale dneska jsem s ním nejel.
Dotaz
Pondělí, 22. května 2017 - 15:50:52  
Neregistrovaný host
93.89.144.5
Zajímala by mě jedna věc. Je možné, aby na člověka, který se šel zeptat do dopravní kanceláře jestli něco pojede a výpravčí vidí, že má foťák, informuje ho, že za nějakou dobu něco pojede a poté v době průjezdu stojí a fotí na nástupišti u neprovozované koleje (ve prostřed nástupiště, od provozované koleje asi 10 metrů) a chce na Vás zavolat policii? Mě se to stalo v jedné nejmenované stanici, a měl jsem s paní výpravčí velmi zajímavý rozhovor, kde jsem vlastně nezjistil, co jsem porušil (radši jsem zmizel jinam). Lístek na vlak jsem měl, takže v tom neshledávám problém. Spíše vidím problém ve výpravčí, která si léčí asi komplexy proti železničním fotografům (že prý jsou všichny oprsklý a myslí si, že si mohou chodit kdekoliv), a poté těsně před dalším vlakem skočí rodinka do kolejiště, která si zkracuje cestu, výpravčí na ně kouká a nic neřekne (bylo to pomalu o pár vteřin). Asi by mě zajímalo, kde to je v předpise zakázáno.
Bobmaster
Úterý, 23. května 2017 - 00:29:07  
Neregistrovaný host
37.188.237.173
Dotazi, tvoje starosti a Rotchildovy miliony bych chtěl mít [lol] ne vážně, jestli máš lístek je výpravčí vcelku jedno, a jestli jsi nebyl v provozované koleji (a nestál někde kam se nesmí vstupovat před zastavením vlaku) tak ať policii klidně zavolá a pak si o tom všichni popovídáte. Škoda že jsi neuvedl víc podrobností, třeba jestli voláním policie přímo vyhrožovala, nebo to jen mezi řečí naznačovala, jestli jsi ji upozornil že tam plánujete fotit a není s tím nějaký problém, kde zhruba to bylo (Praha je v tomhle dost liberální, naopak venkov a Morava stále nechce opustit stesk nad zrušením SOOŽ) - bez nich se tohle těžko posuzuje.

S těmi špatnými zkušenostmi s šotouši musím bohužel souhlasit, část z nich se chová poněkud výstředně. Zajímalo by mě jestli se podobný jev vyskytuje třeba v armádě, nebo v jiných zájmových sférách - vyskytují se tam podobní jedinci nebo jde o doménu čistě železniční ?
Dotaz
Úterý, 23. května 2017 - 17:21:01  
Neregistrovaný host
93.89.144.5
Přímo vyhrožovala, už měla v ruce telefon, že jdu fotit bylo už naznačeno tím, že jsem se byl zeptat, jestli nepojede něco zajímavého na vyfocení a stejně nemohla vědět, jestli tím vlakem nepojedu (stál jsem tam s dalšími deseti cestujícími, po vyfocení jsem ihned opustil nástupiště, aby jsi nemyslela, že tím vlakem jedu a zdržuji provoz. Byla to paní okolo max 40 let, takže nečekám ,že by to mělo něco společného s dřívější dobou a ano, bylo to spíše venkov (nádražíčko v Libereckém kraji). Ale i tak to spíše vypadá, že si tím něco dokazuje, a nebo jí už nějaký železniční fotograf způsobil problémy (jak říkám, nadávala na fotografy železniční obecně)
Practicus
Středa, 24. května 2017 - 16:13:54  
Neregistrovaný host
78.45.75.167
Zákon 266/1994sb.

§ 4a
Ochrana dráhy
(1)
Nikdo nesmí bez povolení provozovatele dráhy vykonávat v obvodu dráhy činnosti, které se považují za podnikání, vstupovat na dráhu a v obvodu dráhy na místa, která nejsou veřejnosti přístupná, pokud zvláštní právní předpis nestanoví jinak.
(2)
Všechna místa na dráze a v obvodu dráhy jsou veřejnosti nepřístupná s výjimkou
a)- dráhy a jejího obvodu, pokud je dráha vedena po pozemní komunikaci,
b)- dráhy a jejího obvodu v místě křížení dráhy s pozemní komunikací,
c)- prostor určených pro veřejnost, nástupišť a přístupových cest k nim a prostor v budovách nacházejících se v obvodu dráhy, pokud jsou v nich poskytovány služby související s drážní opravou,
d)- veřejně přístupných účelových komunikací v obvodu dráhy,
e)- volných ploch vzdálených nejméně 2,5 m od osy krajní koleje dráhy.
(3)
Úrovňové přístupové cesty k nástupišti jsou veřejnosti přístupné, s výjimkou přechodu kolejí když:
a)- je dávána výstraha světelným signálem výstražného zařízení pro přechod kolejí,
b)- je dávána výstraha akustickým signálem výstražného zařízení pro přechod kolejí,
c)- se sklápí, je sklopena, či se zdvihá závora výstražného zařízení pro přechod kolejí,
d)- je již bezprostředně vidět nebo slyšet přibližující se drážní vozidlo, křižující přechod kolejí,
e)- je přechod kolejí zakázán pokyny provozovatele dráhy. Technické způsoby výstražného zařízení
pro přechod kolejí stanoví prováděcí předpis.
P_v
Úterý, 30. května 2017 - 14:38:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1803
Registrován: 5-2002
Cestující nastoupili na rychlík do Košic, skončili v depu
Petr_hradecký
Úterý, 30. května 2017 - 19:06:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 838
Registrován: 4-2015
Ale za tenhle "zážitek" si lidi můžou sami, když bylo na tabulích psáno "NENASTUPOVAT".
Nejsem [new] Na K-Reportu od 2012.
Modely amerických trucků - dcp.wz.cz
Úterý, 30. května 2017 - 19:14:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5062
Registrován: 8-2012
Na druhé straně se na ně "Dráha" nevydefekovala a hodila je zpátky na stanicu [happy]
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Středa, 31. května 2017 - 08:07:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7034
Registrován: 4-2003
A dokonce byla tak milá, že jim nedala pokutu.[uhoh] To je hodná matka Dráha.[zadnice]
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Středa, 31. května 2017 - 09:16:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2371
Registrován: 1-2006
A kolik šotoušů teď lituje, že to nemají projeté [wink]
Středa, 31. května 2017 - 10:28:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3571
Registrován: 11-2009
Petr_hradecký > otazkou zustava, jak casto "nenastupovat" sviti, i kdyz se jedna o spravny vlak
ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
Čtvrtek, 01. června 2017 - 11:37:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 585
Registrován: 10-2004
Brno hl.n.:https://pbs.twimg.com/media/DBGXiRfXoAAJyiO.jpg
Ich habe gesagt
Čtvrtek, 01. června 2017 - 12:40:51  
Neregistrovaný host
62.168.54.174
Nemělo be bét správně po moravsku "kóření"?
Pátek, 02. června 2017 - 13:23:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8361
Registrován: 10-2003
Z podobného soudku. [proud]
Proti lži se člověk strašně špatně brání, protože když se lež pěkně řekne, tak vypadá jako pravda, a někdy je problematika tak složitá, že lidé nevědí, co je pravda a co ne.
Radim Jančura ...asi o sobě...
Cogwheel
Pátek, 02. června 2017 - 14:09:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4773
Registrován: 1-2012
To je rusismus - čeština asi nebyla mateřštinou tvůrce samolepky.
Leinad
Pátek, 02. června 2017 - 21:38:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 729
Registrován: 8-2009
Průvodčí v Rx895 prohlásil, že klimatizaci nezapne, protože jsou otevřená okna. Detail je, že klima byla vypnutá už na prahlavnim.
Sobota, 03. června 2017 - 07:47:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5090
Registrován: 8-2012
Ve vlaku, co se označuje jako "vyšší kvality", jsou otevíratelná okna? [coze]
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Sobota, 03. června 2017 - 14:23:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8958
Registrován: 12-2009
Jestli to byl tento, tak ano.
Bmz 234
Sobota, 03. června 2017 - 14:34:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8342
Registrován: 9-2002
Bmz co nesmi 200 ? Co to je za sroty ? - sekacovy od OeBB. To teda musel bejt super kseft.
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
Alex7
Sobota, 03. června 2017 - 14:46:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 100
Registrován: 6-2016
Není to sice otřesný zážitek, ale mám pár postřehů ze včerejšího R 976 Porta Coeli, kterými bych chtěl poukázat na nešvary ČD a SŽDC.

SŽDC: R 976 přijel do Havlíčkova Brodu včas. Z Brodu ale odjel se zpožděním 33 minut, protože čekal na protijedoucí Os 5913 a R 987 Sázava. V úseku Okrouhlice-Havlíčkův Brod se totiž rekonstruuje trať a je zde jednokolejný provoz s pomalou jízdou 30 km/h. Proč rychlík z Brodu neodjel včas a s protijedoucími vlaky se nevykřižoval v Okrouhlici? Projet úsek z Brodu do Okrouhlic trvá podle Babitronu 12 minut, tam a zpět to vychází na 24 minut + rezerva, to znamená, že by R 976 v pohodě stihl dojet do Okrouhlic dřív, než protijedoucí R 987.

ČD: V R 976 jsem se usadil do vozu Bbdgmee (velkoprostorového oddílu), abych mohl pracovat s notebookem. V zásuvce elektřina samozřejmě nešla. K čemu potom ty zásuvky v Bbdgmee jsou, když nejméně v polovině případů vůbec nenapájí? Jen tak na ozdobu? Ne, že bych kvůli tomu nemohl s notebookem nic dělat, to ne, ale zásuvky ve vlacích jsou snad proto, aby funguvaly, ne? Kdyby to byl ojedinělý případ, vůbec bych to neřešil, ale v Bbdgmee se mi to nestalo poprvé.
Mladějov
Sobota, 03. června 2017 - 14:54:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10392
Registrován: 3-2007
Ojetá Bmz od OeBB, za pár babek, ano, byl to opravdu dobrý kšeft, Udržují se (termíny revizí) na 160 s vnitrostátním režimem, jezdí to na různých těch vnitro Rx (třeba Praha-Staré Město), za mne nejpohodlnější vozy ČD.
Zrovna včera jsem si v něm lebedil z Olomouce do Prahy.
S nějakými Bpee, ABpee na tomtéž vlaku to vůbec nejde pohodlím a soukromím srovnat.

(Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.)
Sobota, 03. června 2017 - 16:24:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8960
Registrován: 12-2009
Bmz co nesmi 200 ?
Jiné Bmz jet 200 mohou. Sdělte, kde tuto rychlost v ČR využívají.
Sobota, 03. června 2017 - 17:44:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1986
Registrován: 9-2003
Agent: Ty Bmz od ÖBB byl dobrý kšeft bez ironie.
All: Ty Bmz s otevíracími okny a režimem 50 mají klimatizaci? To je v rozporu s dogmou Dušana Pavla Červeného Hasiče, že takové vozy klimatizaci nemají a mít nemůžou.
Piráti, kteří vynutili rychlost 600 ampérů, přiblížili se na déli tří vlečňáků a chystali se vrhnout lana, opatřená háky, aby zachytili prchající kořist. Dvojka právě vjela do zatáčky Na Špejcharu; vůz se nakláněl nebezpečně doprava, ale Dejmek jej mistrně vybalancoval, zamávav levou nohou ve vzduchu.
Mladějov
Sobota, 03. června 2017 - 17:50:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10396
Registrován: 3-2007
Ne, nemaj. Maj akorát teplovzdušnou ventilaci.
Ono těch sérií je ale víc a něco se rekovalo v ČR / už přišlo z A s pevnými okny a klimou.
Sobota, 03. června 2017 - 18:21:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1413
Registrován: 10-2009
Mladějove zdar,
to se taky říkalo, že nejpohodlnější jednička je rakouská dvojka. Naprosto souzním s Tvými zkušenostmi. Nevím, co je to za pokrok, ale tak pohodlné sezení už se nevyskytuje ani u nás, ani v Rakousku či Německu. V módě jsou teď tvrdé sicny. Včetně jedniček. Třeba je to na návrh ortopedů (?). P.
Sobota, 03. června 2017 - 18:24:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5095
Registrován: 8-2012
Ohl: v Bmz234 není jaksi co zapnout, tam tím nezapnutím klimatizace průvodčí vyhrožovat nemohl (ledaže byl třeskutě vtipnej)... to jsou ty Bmz, co Dráha zachraňovala v Rakousku před Jančurou, kterej je přitom vůbec nechtěl, jen ty klima a tlakotěsné [happy]. Ovšem je to pořád o stovky kilometrů lepší vůz, než cokoli origoš ČSD, takže beru narážku zpět (myslel jsem si, že je tam B přehadrizace, což dost často bývá).
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
velkej hyvry
Neděle, 04. června 2017 - 07:48:17  
Neregistrovaný host
213.226.252.62
Alex7: v pátek to bylo skutečně "maso"..Nicméně, poopravím Tě. Jízdní doba s PJ do Okrouhlice byla třeba u onoho R 976 17 minut. Proti tomuto R jel Os 9211, Sv 5913 a R 987. Ta 9211 vezla do HB lidi na přestup, byla v ní i frekvence z 5913. Bohužel, Os 9211 "vyhnil" v Okrouhlici(36 min) proti zpožděnému R 978, který zase "vyhnil" v HB(19 min) proti zpožděnému R 985, který stál v Okrouhlici(14 min) proti zpožděnému Os 9266, který z HB odjel s +23´, které dostal proti zpožděnému Os 5911 (ten si to odstál v Okrouhlici proti zpožděnému R 980(+26´)..Zkrátka, zpoždění se přenášela, jediným řešením by bylo některé Os v části trasy zrušit, k tomu ale nedošlo. Nasraní byli ten den prakticky všichni cestující, někteří méně, jiní více. Jestli mě paměť neklame, přípoj směr Jihlava nebyl od Prahy zachován ani jednou během celého dne...
asdfg
Neděle, 04. června 2017 - 08:02:35  
Neregistrovaný host
89.190.90.7
Alex7 : Přístě stačí říct pruvodčímu ... Jde třeba jen o spadlí jistič... Kdy v létě ten vuz nevydrží nápor odběru ... Jak klimatizace tak právě v zásuvkách ...
Neděle, 04. června 2017 - 10:23:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3290
Registrován: 3-2010
Jo jo, je to sranda, když místo dvoukolejky máme jednu kolej , navíc s překopanými kabely, protože romové když kopou, tak kopou, a nad tím vším bdí debil ve funkci dispečera, který ani neví, kam které vlaky jedou a jaké přípoje by měly počkat. Do toho všeho šotoušek Alex s vyblitým Notebookem, který na něm nemůže pracovat[pozor] Kde je problém? S tím bordelem na kolejích jsem přestal cestovat už před deseti lety, režijku si neplatím, jezdím autem. Kdy chci, jak chci a kam chci. Víc lemplů, kteří řídí železnici a to kolem ní u nás má snad jen armáda ...
Petr_hradecký
Neděle, 04. června 2017 - 11:26:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 843
Registrován: 4-2015
Armáda řídí železnici? A bližší informace k tomu byste neměl? Třeba které velitelství je zodpovědné za kterou trať?
Nejsem [new] Na K-Reportu od 2012.
Modely amerických trucků - dcp.wz.cz
HV
Neděle, 04. června 2017 - 11:48:02  
Neregistrovaný host
88.103.221.23
P_h: Doporučuji před reakcí dvakrát přečíst.
Alex7
Neděle, 04. června 2017 - 12:16:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 104
Registrován: 6-2016
velkej hyvry:
"Alex7: v pátek to bylo skutečně "maso"..Nicméně, poopravím Tě. Jízdní doba s PJ do Okrouhlice byla třeba u onoho R 976 17 minut..."
Děkuji moc za doplnění.
Jirkaxxxl:
"Do toho všeho šotoušek Alex s vyblitým Notebookem, který na něm nemůže pracovat"
Šotoušek Alex žádný problém s notebookem neměl, normálně s ním dělal, neb jeho baterie má slušnou výdrž. Jen ho trochu naštvalo, že poslední dobou 2x v tom samém vagónu nešlo napájení, neboť očekával, že národní dopravce zajistí, aby zásuvky ve vlaku fungovaly (skoro) vždycky. [happy] Ani 45 minut zpoždění pro Alexe nebyl žádný problém, protože MHD Praha jezdí každou chvíli. Ti, kteří ale přestupovali na Plzeň nebo Ústí, ti to měli krapet horší.
Neděle, 04. června 2017 - 13:12:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 738
Registrován: 6-2016
Dovolím si jednu inverzní perličku - při sledování Primátorek jsem viděl, že cestující z ešusu 8830 (podle času, přesně nevím) měli možnost sledovat dojezd ženských osmiveslic, protože se čekalo na uvolnění vjezdu na Smícháč po průjezdu "žlutého" po železničním mostě[happy]
Practicus
Neděle, 04. června 2017 - 16:03:25  
Neregistrovaný host
78.45.75.167
Alex7 - tak až naši zákazníci přestanou krást ty zásuvky, tak třeba budou i fungovat
Krňan
Neděle, 04. června 2017 - 16:15:11  
Neregistrovaný host
37.48.33.63
Practicus: Ano, jako za vše ostatní i za toto mohou cestující![lol] (z původního Alexova příspěvku jsem ale pochopil, že zásuvka nebyla ukradena, byla na svém místě, ale nefunkční ...)
Neděle, 04. června 2017 - 16:20:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3292
Registrován: 3-2010
Petr hradecký
Umíš psát, tak bys měl i umět číst.
Practicus
Neděle, 04. června 2017 - 17:35:56  
Neregistrovaný host
78.45.75.167
Krňan - ovšem už jaksi nevíte, že zásuvky jsou na jeden (max. dva) okruh, takže když někdo ukradne tu sousední, je třeba vypnout celý okruh, aby nedošlo k úrazu - zkušenosti ze syslů - samo, že může být závada i na měniči
Neděle, 04. června 2017 - 18:24:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5118
Registrován: 8-2012
Na tom stojí za povšimnutí to, že nějaké zásuvky ve vlaku nejsou bombenfest und idiotensicher a dají se ukrást... zase nějaká klasicky zfušovaná rekonstrukce?
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Garfield
Neděle, 04. června 2017 - 19:04:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12271
Registrován: 10-2004
T_._H_.:
Ve vlaku, co se označuje jako "vyšší kvality", jsou otevíratelná okna?

Celkem běžně, viz všecky rychlíky vyšší kvality z Prahy přes Plzeň do Železné Rudy. Včera jsem měl v jednom takovém Bdtee276 tu čest jet. Absence klimy by mi asi až tak nevadila, daleko horší byl neskutečný kravál od vibrujících, klepajících a nevím co všecko dveří oddělující prostor pro lidi na 2 části. 2 lidi nezávisle na sobě si po chvilce radši šli sednout jinam. [kladivo]
Pondělí, 05. června 2017 - 00:21:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1992
Registrován: 9-2003
TH: Jsou to obyčejné zásuvky z krámu, není to ABB Classic ale hned ta druhá nejlevnější řada. Ale ještě jsem se s ukradenou nesetkal, to jen Practicus zkouší, jestli by to nešlo hodit na paragraf 7 drážních dogmat.

(Příspěvek byl editován uživatelem S4991023.)
Piráti, kteří vynutili rychlost 600 ampérů, přiblížili se na déli tří vlečňáků a chystali se vrhnout lana, opatřená háky, aby zachytili prchající kořist. Dvojka právě vjela do zatáčky Na Špejcharu; vůz se nakláněl nebezpečně doprava, ale Dejmek jej mistrně vybalancoval, zamávav levou nohou ve vzduchu.
HV
Pondělí, 05. června 2017 - 08:10:44  
Neregistrovaný host
37.48.59.246
Nám je asi 3 roky zpět ukradla nějaká svině v 954 :D Takže možný je všechno.
Practicus
Pondělí, 05. června 2017 - 19:11:49  
Neregistrovaný host
78.45.75.167
S4991023 - už jsem se s ukradenejma zásuvkama setkal na syslech a osobně jsem ty jističe zhazoval, aby se někdo nerozsvítil
Úterý, 06. června 2017 - 06:51:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3831
Registrován: 7-2011
Lidi jsou schopný ukrást úplně všechno. Už jsem se u nás setkal i s tím, že jsou schopný zmizet i prkýnka ze služebních hajzlíků, kam maj přístup jen zaměstnanci, nebo talíře z mikrovlnek ze služebních místností. O blbým hajzlpapíru nemluvě - a to je ten nejlevnější šmirgl, co se dá sehnat, přesto je někdo schopnej ho vzít.
Co k tomu koho vede netuším, tipuju na obyčejnou blbost v kombinaci s tím, že "to potřebuju, tady to je, tak si to vezmu a už to nemusím nikde schánět". [crazy]
Úterý, 06. června 2017 - 07:56:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5137
Registrován: 8-2012
Lidi jsou schopný ukrást úplně všechno
O tom žádná - ale tak se podívejte, jak jsou řešeny "lidem" přístupné zásuvky u inteligentních výrobců (třeba v 840). Proč to není možné zreplikovat i u ČD objednávaných modernizacív v PRASu? Namontuje se tam to nejlevnější, které se na daný účel ani nehodí, jen aby se zbytek peněz mohl rozkrást? Nebo jde o normální lidskou hloupost managerů z Pobřeží?
Forever trusting who we are, and nothing else matters.