Diskuse » Archiv 2017 » Železnice » Nejotřesnější zážitky na železnici » Archiv diskuse Nejotřesnější zážitky na železnici do 09. 06. 2017 předcházející | další

Archiv diskuse Nejotřesnější zážitky na železnici do 09. 06. 2017

dolů
   autor příspěvek
Úterý, 06. června 2017 - 09:38:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1999
Registrován: 9-2003
Každopádně je kradení zásuvek marginální jev, v případě, který šotouš v této diskusi reklamoval, ukradená nebyla a Practicus to akorát chtěl zneužít na obhajobu Dráhy v tradičním stylu "cestující nalili vodu do oken".
Piráti, kteří vynutili rychlost 600 ampérů, přiblížili se na déli tří vlečňáků a chystali se vrhnout lana, opatřená háky, aby zachytili prchající kořist. Dvojka právě vjela do zatáčky Na Špejcharu; vůz se nakláněl nebezpečně doprava, ale Dejmek jej mistrně vybalancoval, zamávav levou nohou ve vzduchu.
Arctia
Úterý, 06. června 2017 - 17:13:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1096
Registrován: 6-2010
"chtel zneuzit". :-D :-D
Jiste, Draha je ZLO a Practicus je jeji prorok. :-D

Je to ale uzasny, kdyz NEJOTRESNEJSIM zazitkem na zeleznici je nenabitej notebook. :-D
Vazne nejsem ve vtipech?
Utúlien aurë...
Trolleybus
Úterý, 06. června 2017 - 17:19:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2768
Registrován: 5-2002
Bobik:
"Co k tomu koho vede netuším, tipuju na obyčejnou blbost v kombinaci s tím, že "to potřebuju, tady to je, tak si to vezmu a už to nemusím nikde schánět". [crazy]"
IMHO je to ještě horší - jsou lidi, co něco ukradnou jen proto, že se to ukrást dá. Před lety takhle mizela třeba malá světla nad sedačkami ve vozech 1. třídy. Přitom to nebylo nic jiného než vytvarovaný plech, jednoduchý vypínač, malá žárovka a čočka. Nedovedu představit, k čemu by se to doma hodilo, leda snad jako osvětlení do kadibudky, ale přesto ve vagónech často chyběly.
Ostatně - v už zmíněných syslech chybí u většiny zásuvek odklopná krytka. K čemu je lidem tenhle kousek plastu, to taky nechápu, ale začaly mizet už po pár dnech provozu...
Kdo se ve sporu odvolává na autoritu, bere si na pomoc paměť, a ne rozum.
Leonardo da Vinci
Úterý, 06. června 2017 - 19:28:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5155
Registrován: 8-2012
Takže proč ta zásuvka není řešena inteligentněji, to se už asi nedozvíme...
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Practicus
Úterý, 06. června 2017 - 20:43:21  
Neregistrovaný host
78.45.75.167
T_._H_. - u výtvorů z Parsu bych se spíš divil, kdyby něco bylo dělaný "normálně" a ještě to bylo v pořádku a dokonce to vydrželo - už se to tu psalo, do Parsu odjela mašina po svých, byť s nějakými závadami, po opravě v Parsu už nebyla schopna jet vlasní silou a do domovského depa musela být odtažena, kde ji následě tamní dílna po 14-ti dnech usilovné práce zprovoznila
Practicus
Úterý, 06. června 2017 - 20:45:19  
Neregistrovaný host
78.45.75.167
T_._H_. - tak sysel je třeba výrobek Parsu a protože je to výrobek z Parsu tak viz výše
Středa, 07. června 2017 - 07:02:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2863
Registrován: 2-2009
T.H.: "Takže proč ta zásuvka není řešena inteligentněji, to se už asi nedozvíme..."

Aha, takže za krádežemi zásuvek a jiných součásti vozů může neinteligentní řešení. Tak to je poznatek. Ale spíše jsou to pracky nenechavců. Bohužel mnohdy těch rádoby inteligentnějších.
Středa, 07. června 2017 - 10:38:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5160
Registrován: 8-2012
za krádežemi zásuvek a jiných součásti vozů může neinteligentní řešení
Jistěže ano. O ukradených zásuvkách např. ve stadlerech jsem ještě neslyšel, protože to prostě nejde, aniž byste přitom nerozebral půlku vlaku ("bombenfest und idiotensicher"). Ale při dlouhodobé nádražnické mentalitě "lidi si to ukradli, tak to tam mít nebudou" *) se vašemu vystoupení nikterak nedivím.

*) fungující pro mě už od dob krádeží zrcadel v kupátkách béček, která se pak objevovala především v různých fírcimrách a boudičkách traťovek, protože nikdo normální si nepověsí doma zrcadlo s vypískovaným ČSD
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Středa, 07. června 2017 - 13:48:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8356
Registrován: 9-2002
Jednou jsem narazil u jedny kamosky u ni doma na WC na Alu popelnicek, ale bylo na nem CSD.

Byl to +/- tenhle:
http://www.k-report.net/ukazobrazek.php?soubor=994357.jpg

Takze bych se nedivil, ze si nekdo na svoji chajdu v Posazavi prinesl zrcatko z vlaku.
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
Středa, 07. června 2017 - 14:08:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5164
Registrován: 8-2012
Copak zrcátko, ale zásuvku!
(Na těch taky bejvalo vylisované nebo vyryté "ČSD".)
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Středa, 07. června 2017 - 17:07:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2864
Registrován: 2-2009
T.H. "...Ale při dlouhodobé nádražnické mentalitě "lidi si to ukradli, tak to tam mít nebudou...."

Možná by pomohlo občas veřejně někomu urazit pazoury. Ale to by byl asi špatný přístup k cestujícímu, který si k možné jízdence vlastně bere suvenýrek. A bylo by mi jedno, zda je to platící, či ten jak vy říkáte nádražník. Pár jich na mě s láskou vzpomíná. Nedali si říct, a nedali. Jinak se to bohužel doplní, ale ne vždy to jde okamžitě. Vím, výmluva. Pardon.
Středa, 07. června 2017 - 17:19:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3838
Registrován: 7-2011
Vlada749:
"Možná by pomohlo občas veřejně někomu urazit pazoury..."
Zbláznil ses? [coze] To bys přece porušil jeho práva! [crazy]
A sluníčkáři či pseudohumanisti by tě sežrali i s botama.
(jo, ty bych fackoval taky)
Středa, 07. června 2017 - 19:51:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5166
Registrován: 8-2012
Možná by pomohlo občas veřejně někomu urazit pazoury
Mě nezajímá, co uděláte s pachatelem (zatím jste někde na hladině těžkého ublížení na zdraví, dolní hranice tři roky), ale co udělat pro to, aby ta zásuvka fungovala. Protože ano, jedna možnost je neustále doplňovat chybějící díly, druhá je hned na začátku to udělat tak, aby to bez rozebrání půlky vlaku sebrat nešlo. Nebo ne?
Vždyť si vezměte jen blbá tlačítka např. v ešusech.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Středa, 07. června 2017 - 20:11:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2865
Registrován: 2-2009
T.H.: Ha, už jsem na to přišel[biggrin], T.H. nový sluníčkář. Asi máte zkušenosti s těžkým ublížením. No, ono to začíná už v mládí. Dítko něco provede, a všichni se mohou málem podělat, pokud by jej někdo potrestal. A tak to s nimi roste. Naši rodičové se s námi moc nemazlili, když jsme něco provedli, padl pohlavek, v tom jemnějším případě, ale byly i ostřejší metody, a nikdo se z toho nepo, leda trestaný. A tudíž nepotřebuji někde něco ničit, krást a pod. S našim jemnocitem jsme to dotáhli víte kam.
Takže na začátku by to chtělo trochu přitvrdit .
Středa, 07. června 2017 - 20:23:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5168
Registrován: 8-2012
T.H. nový sluníčkář
Nový? Touhle vysírkou mě častují chudáci už několik mnoho let, dokonce ještě Zdeněk Hudec na bývalém DF ČD, jste holt jen pomalej. Ale užijte si to, mě to neublíží a vám snad udělá dobře.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Čtvrtek, 08. června 2017 - 07:25:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3845
Registrován: 7-2011
T_._H_.:
"druhá je hned na začátku to udělat tak, aby to bez rozebrání půlky vlaku sebrat nešlo. Nebo ne?"
Ne, bojím se, že bez toho urážení pazour to nepůjde. No tak holt budou postižení jedinci rozebírat vlak. Sice toho bude míň, než když to půjde "jednoduše" sebrat, protože to bude složitější, ale problém nezmizí.
Pokud mě někdo ustavičně vykrádá, není řešením pořizovat si větší a masivnější zámky, ale střílet zloděje. Pokud je budu střílet dobře, nakonec nebudu muset ani zamykat. [biggrin]
Čtvrtek, 08. června 2017 - 07:55:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 792
Registrován: 5-2002
Agent, 3. 6. 2017 14:34:56 "Bmz co nesmi 200 ? Co to je za sroty ? - sekacovy od OeBB. To teda musel bejt super kseft."

A co jako? Kolik vnitrovlaků tady jezdí 200?? A pohodlím svých sedaček jsou tyhle vozy na tuzemské železnici zjevením. Kšeft to byl jednoznačně dobrej.
Čtvrtek, 08. června 2017 - 08:58:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 793
Registrován: 5-2002
Úžasná modrogumní mentalita: "když nám zakazujete lidem urážet pazoury, tak se smiřte s tím, že to bude ukradený!" [ko]
Petr_hradecký
Čtvrtek, 08. června 2017 - 13:07:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 850
Registrován: 4-2015
@Jirka nadměrné velikosti a HV: Bože... [crazy] To teď už nikdo nepozná sarkasmus bez toho, aby u toho byla červená šipka a tabulka?
Nejsem [new] Na K-Reportu od 2012.
Modely amerických trucků - dcp.wz.cz
Čtvrtek, 08. června 2017 - 13:45:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1172
Registrován: 5-2014
Super, další vlákno plné fekálního bahna, ve kterém se dá koupat [happy] Jen nevím, jestli mě překvapuje, že někdo tak marný, že krade zásuvku (toto mě vážně pobavilo [happy]) a nebo ten, kdo vymýšlí neukradnutelnou zásuvku [happy] Pravda, také jsem 2x zažil, že v Bdtee nefungovala zásuvka. Prostě mé nejotřesnější zážitky na železnici :D

(Příspěvek byl editován uživatelem BoH.)
Practicus
Čtvrtek, 08. června 2017 - 16:09:01  
Neregistrovaný host
78.45.75.167
Sants - a když Vám zvednou ceny za lísky o korunu, tak se z toho div nezblázníte
Practicus
Čtvrtek, 08. června 2017 - 16:15:40  
Neregistrovaný host
78.45.75.167
ale zase nápady typu, kvůli jedný zásuvce rozebírat celej vůz, to taky není zrovna pravý ořechový

já říkám toto, pokud to "cestující" kradou a rozbíjejí, tak asi to tam nechtějí, tak nevidím důvod, proč by se to tam mělo dávat, aby to zas ukradli, nebo rozbili? zbytečné náklady na víc, které lze využít jinak
Adamek
Čtvrtek, 08. června 2017 - 16:20:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 930
Registrován: 10-2007
Jojo, pokud u vás v ulici někdo rozbije lampu, tak je tam asi nechcete a celá ulice bude najust potmě.
Čtvrtek, 08. června 2017 - 16:21:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1173
Registrován: 5-2014
Practicus: No, že jeden blbec to rozbije, neznamená, že to ostatní nechtějí. To máte stejné, jako odstranit všechny veřejné popelnice, protože nějaký vandal je zničil, tak je tam lidé nechtějí. Na druhou stranu je pravda, že vše je o penězích. Každá "blbuvzdorsnost" a "antivandalismus" něco stojí.
Jirka_E
Čtvrtek, 08. června 2017 - 16:26:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 649
Registrován: 6-2015
Practicus:
"já říkám toto, pokud to "cestující" kradou a rozbíjejí, tak asi to tam nechtějí, tak nevidím důvod, proč by se to tam mělo dávat, aby to zas ukradli, nebo rozbili?"
Koukám, že už mě diskusní kolegové předběhli. Těžko to jde takto globalizovat. Je třeba rozlišovat cestující a "cestující". To, že přijde nějaký hovado, který tu zásuvku rozbije neznamená, že to tam slušní cestující, kterých bude většina, nechtějí.
Vítejte v DOBĚ INTERNETOVÉ.
Čtvrtek, 08. června 2017 - 16:38:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 795
Registrován: 5-2002
Practicus:
"a když Vám zvednou ceny za lísky o korunu, tak se z toho div nezblázníte"
He..? Zrovna jsem navrhoval principálovi místní scény, aby teda zdražil, když nezvládá převis poptávky po svých představeních...
BoH:
"...a nebo ten, kdo vymýšlí neukradnutelnou zásuvku [happy] "
Netřeba nic vymýšlet, vyzvedněte si fipku (dokud ještě jsou) a zajeďte si na západ a mějte oči vnímavé pro detaily.
Practicus:
"já říkám toto, pokud to "cestující" kradou a rozbíjejí, tak asi to tam nechtějí, tak nevidím důvod, proč by se to tam mělo dávat, aby to zas ukradli, nebo rozbili? zbytečné náklady na víc, které lze využít jinak"
Chodíte do hospody? Když tam někdo zebleje záchod, taky si má hospodskej říct, že to tak chcete a nechat vám to tak?
Practicus
Čtvrtek, 08. června 2017 - 16:38:59  
Neregistrovaný host
78.45.75.167
Jirka_E - no, pokud se to opakuje neustále - holt se lidi musí zajímat o svý okolí pokud tu něco chtějí mít a dát jasně najevo, že vandalství a ožralství není projevem hrdinství a oslavovat to, ale projevem naprosté ubohosti a ostuda pro toho dotyčnýho - např. když já přeberu, tak se snažím, aby mě nikdo neviděl a co nejrychleji zmizet dom, páč je to ostuda, že neumím chlastat a neznám míru
Practicus
Čtvrtek, 08. června 2017 - 16:49:25  
Neregistrovaný host
78.45.75.167
Sants - co to je "dovolená" ?
Čtvrtek, 08. června 2017 - 16:52:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3848
Registrován: 7-2011
Practicus:
"...holt se lidi musí zajímat o svý okolí pokud tu něco chtějí mít a dát jasně najevo, že vandalství a ožralství není projevem hrdinství a oslavovat to, ale projevem naprosté ubohosti a ostuda pro toho dotyčnýho..."
Což ovšem v situaci, kdy je obvykle přes prsty klepnutej ten všímající si a vandalovi se obvykle nic vážnýho nestane, věc nereálná. Pak se ovšem nedivím, že většina se nezajímá a vidět nechce.
Jirka_E
Čtvrtek, 08. června 2017 - 16:59:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 650
Registrován: 6-2015
Practicus: Oslavovat to budou jedině stejní ožralové a vandalové, popř. kamarádíčci daného vandala. Normální člověk nic takového oslavovat nebude. Ale většina se nebude angažovat ani nijak jinak, zkrátka bude dělat, jako nic (jak píše Bobik). To je holt problém společnosti. Je úplně jedno, jestli někdo proti nějakému vandalovi vystoupí, protože se najde spousty dalších vandalů, kteří budou přehlíženi.
Vítejte v DOBĚ INTERNETOVÉ.
Practicus
Čtvrtek, 08. června 2017 - 17:55:43  
Neregistrovaný host
78.45.75.167
Jirka_E - tak vidíte, sám jste si napsal i odpověď

Bobik - a kde je tedy ten problém?
Čtvrtek, 08. června 2017 - 18:50:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3849
Registrován: 7-2011
Klepat přes prsty ty, co škodí a chválit ty, co si všímaj. Problém je v tom, že se to děje spíš naopak (víc přes prsty nakonec dostanou ti, co si všímaj).
Krňan
Čtvrtek, 08. června 2017 - 19:37:39  
Neregistrovaný host
62.209.212.194
Vlada 749, Bobik - ad T.H. nový sluníčkář apod. - vždycky mě pobaví, když svého oponenta častuje sluníčkářem někdo, kdo se hlasitě dovolává zavedení prvků islámského práva u nás, což je chlapci, přesně to vaše sekání rukou drobným zlodějíčkům[lol]
Čtvrtek, 08. června 2017 - 19:54:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 758
Registrován: 6-2016
Krňan: "Klepat přes prsty" je ustálené slovní spojení, značící potrestání pachatele v rámci zákona. Tedy v případě těch zničených/ukradených zásuvek projednat jako přestupek (pakliže je škoda pod 5 litrů).
To se myslím od všelikého slimáckého "práva" dost liší, není-liž pravda?
Krňan
Čtvrtek, 08. června 2017 - 20:31:09  
Neregistrovaný host
62.209.212.194
honzaklonfar: Má reakce se netýkala klepání přes prsty, o něco výš máte explicitní sekání rukou a navážky do T.H. se sluníčkářem (ale nemusíte tam rolovat, zase tak zajímavé to není).
Pátek, 09. června 2017 - 01:10:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3302
Registrován: 3-2010
Tresty podle práva šaria bych tady raději nezaváděl, to by většina politiků, senátorů a poslanců byla postrádajíce horní končetinu invalidní, ale co s tím dělat? Já to nechápu, že někdo odmontuje a ukradne pitomost za pár korun.
Pátek, 09. června 2017 - 05:57:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3851
Registrován: 7-2011
Krňan:
" Má reakce se netýkala klepání přes prsty, o něco výš máte explicitní sekání rukou..."
Dovolím si upozornit, že rozdíl mezi slovním spojením "urazit pazoury" a požadováním fyzického sekání rukou je značný. Ale asi se snažím zbytečně, což?
Na druhou stranu, asi by jsi měl rovnou uvažovat o hromadné žalobě za týrání na většinu rodičů, že výkřiky typu "krucinál, polož to, nebo ti urazim pazoury" vyhrožují svým ratolestem oddělováním končetin. No fuj, tyrani, Barnevernet na ně! [proud]

P.S. Protože to nevyšlo s tím "sekáním rukou", očekávám ve snaze si kopnout najít někde něco jiného, proto ohledně té věty se střílením zlodějů si raději rovnou pro méně chápavé dovoluju upozornit, že to úplně na konci, to zelené, kulaté co cení zuby se zove smajlík. Obvykle se s ním označují i věci myšlené v nadsázce, víme? To jen tak, pro jistotu, aby sem zas někdo nechtěl tahat nějakej extremismus, nebo Šaríju (co je ta ženská vůbec zač, furt se o ní mluví, ale ještě jsem ji neviděl, je alespoň hezká? [biggrin])
Pátek, 09. června 2017 - 06:13:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2866
Registrován: 2-2009
Krňan: Když už jste tedy zabrousil na to, že toužíme zavést prvky islámského práva šária, tož si vezměte některou dějepisnou knihu. Možná zjistíte, že tento, a i jiné, drastičtější prvky trestů platili i za dob velice mírumilovného křestanství. Jen tak pro úplnost.
Za dob "totality" se říkavalo jedno pořekadlo, a to: "Kdo nekrade, okrádá vlastní rodinu". Mám ten blbý pocit, že to je v platnosti pořád, bohužel.
Pátek, 09. června 2017 - 07:34:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 796
Registrován: 5-2002
Jirkaxxxl:
"Já to nechápu, že někdo odmontuje a ukradne pitomost za pár korun."
Já to taky nechápu, ale prostě to tak je. A tím spíš, že železnice se staví do role poskytovatele sociální služby, tak se s takovýmihle typy setkává častěji.
Pátek, 09. června 2017 - 07:46:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3146
Registrován: 8-2010
Nejen zásuvky, ale už i kola se ve vlacích kradou [uhoh][angry]

https://m.facebook.com/groups/183250577019?view=permalink&id=1015 5384797332020
Praha-Ruzyně, Olomouc
Jirka_E
Pátek, 09. června 2017 - 07:51:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 651
Registrován: 6-2015
Practicus: A proto by se problém vandalismu neměl řešit stylem: blbec to rozbije - cestující to nechtějí - nic tam nebude.
Vítejte v DOBĚ INTERNETOVÉ.
Pátek, 09. června 2017 - 08:50:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 763
Registrován: 6-2016
Honza7887: Obávám se důvodně, že dotčený velocipéd už změnil nejen vizáž, ale je i v bazaru někde hooodně daleko. Když vezu kolo vlakem, tak sedím tak, abych na něj STÁLE viděl. Jsem totiž realista...
Pátek, 09. června 2017 - 09:18:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1175
Registrován: 5-2014
Sants: Nevím, co je "fipka". Ale jak jsem napsal dále, každá sranda něco stojí. A v ČD opravdu nejsou tak hloupí, aby si nedokázali spočítat, jestli je pro ně levnější platit za něco neukradnutelného nebo případné škody opravovat. Jistě, má to i jiné důsledky, například reputaci u zákazníků. Nicméně i s tím jistě počítají a cestující se v drtivé většině případů nepo..., když jednou nefunguje zásuvka [happy]


(Příspěvek byl editován uživatelem BoH.)
Pátek, 09. června 2017 - 09:19:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1176
Registrován: 5-2014
Honza7887: Nechci být cynický, ale krást kolo má proti kradení zásuvky "smysl".
Pátek, 09. června 2017 - 10:17:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 378
Registrován: 9-2002
No abych jako cestující ukradl ve vlaku zásuvku, tak musím být vybaven minimálně šroubovákem, a pokud nejsem dobrodruh, co se chce šťourat v zásuvce pod napětím, tak musím mít ještě čtyřhran a vědět kde zásuvkový obvod vypnout. Takto materiálně a znalostně vybavený cestující bude s nejvyšší pravděpodobností vybaven ještě kartičkou, jejíž jméno se nesmí vyslovit. Pak by místo plácání přes prsty pomohlo jiné opatření, ale máme ZP a odbory, takže nelze[pozor] [wink]
M250.0
Pátek, 09. června 2017 - 10:37:14  
Neregistrovaný host
213.220.216.197
Když vezu kolo vlakem, tak sedím tak, abych na něj STÁLE viděl.

Což znamená často na zemi.
Pátek, 09. června 2017 - 10:50:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 557
Registrován: 2-2007
nebo zámek a kolo zamknout
Pátek, 09. června 2017 - 10:57:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1418
Registrován: 10-2009
Vytrezviteli,
máte opravdu mlhavé či spíš žádné informace o ZP a odborech. Myslíte, že podle ZP nelze zamést velice rychle se zaměstnancem, který krade?
Já to zažil taky, i jako předseda ZO odborové organizace. Když jeden člen byl přistižen při krádeži, (žádný důvod k hrdosti, že), dostal okamžitou výpověď. Podpora ze strany odborů nulová. Na což si onen povedený zaměstnanec stěžoval, že odbory jsou k ničemu, když mu nepomohou v jeho svízelné situaci. Nenašel se ani jeden člen ZO, který by jej chtěl jakkoli omlouvat, natož hájit.
Shrnuto, plácáte nesmysly, víte prd. Fakt byste měl vytrezvit.
Našli se i členové odborů a kolegové, kteří udělali opačný čin. Před hlavní pistole zadrželi a plazením plížením donutili zloděje barevných kovů (topné spojky) k přepravě do kanceláře strojmistra, odkud si jej s náramky odvezla PČR. Nebo jiného, který vandala, jak se ukázalo synáčka drážního papaláše, poučil o správném chování jeden kolega strojvůdce tak, že to měl napsáno na ksichtu. Byl oceněn vedením depa a tatíček byl varován, že v případě nějakých protestů si může hledat novýho fleka. Všechno ide, enom malé děcko nechodí, jak se říká na mém milém Slovácku. Zdraví P.
Mladějov
Pátek, 09. června 2017 - 11:16:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10419
Registrován: 3-2007
Klid. Prostě bylo potřeba si kopnout.
Pátek, 09. června 2017 - 11:37:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3573
Registrován: 11-2009
Podroužek > no ja nevim, ale proc mam tedy pocit, ze tohle jsou spis ojedinele pripady? Mnohem casteji jsem zde svedkem situace, kdy zde nekdo zmini nejakou konkretni souvislost, pripadne doplni fotku - a pak se tu na nej sesypou nadraznici jako vosy a desne prskaji, co je to za kretena, vzdyt kvuli tomuhle prozrazeni muze mit dotycny pruser jako krava a pritom by se to tak krasne dalo zamest pod koberec ... tedy nebyt toho "aktivniho blba" kvuli kteremu se to dostalo na verejnost [uhoh]
ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
Krňan
Pátek, 09. června 2017 - 13:03:22  
Neregistrovaný host
37.48.46.205
Ad Bobik, Vlada749: Točíte to hezky, nicméně faktem zůstává, že celé to rozjel Vladův nápad "možná by pomohlo někomu veřejně urazit pazoury" a vaše nadšené přitakání, doplněné nejasnou úvahou o tom, že byste, nebýt běžným suáčem z internetových diskusí a mít koule, rád fackoval také sluníčkáře a pseudohumanisty (bez souvislosti s krádežemi zásuvek). K tomu jste pak se shodným radostným hýkáním onálepkovali T.H., když vás upozornil, jak na toto počínání pohlíží zákonodárství civilizované země. Skvostný je i Vladův "argument", že ono urážení pazour není specialitou pouze radikálního islámu, takže je zřejmě OK. Jen tak dál, chlapci[biggrin]
jk
Pátek, 09. června 2017 - 13:48:53  
Neregistrovaný host
195.113.171.206
Přičemž "veřejné urážení pazour" jaksi nikdy a nikde drobnou kriminalitu nevymýtilo.
Practicus
Pátek, 09. června 2017 - 14:16:42  
Neregistrovaný host
78.45.75.167
jk - no, v Turecku jsou na to hrdí, že když někdo někam něco položí, tak to tam najde i za týden a nemusí to bejt přivázaný, neb platí zákon o sekání rukou
jk
Pátek, 09. června 2017 - 14:19:59  
Neregistrovaný host
195.113.171.206
No jo, no. Tak se mějte hezky, pane majore...
Pátek, 09. června 2017 - 14:38:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3853
Registrován: 7-2011
Krňan - tak pro ty méně chápavé, nebo ty, co za každým prdem chtějí vidět radikální násilí. Urazit pazoury obvykle v překladu znamená požadovat takový trest, který dotyčného "zabolí" (ne nutně fyzicky), samozřejmě v rámci zákona. A přitom to nemusí být trest nijak drastický. Spíš jde o to, aby nepřišel až za půl roku, pokud vůbec a aby to spíš než trest, nebylo nějaké směšné "tytyty ošklivý chlapec", ze kterého si nikdo nic nedělá.

Jo a k tomu sluníčkářství a zákonům - pokud ty považuješ zemi, ve které oběti hrozí vyšší trest za to, že se brání, než pachateli za to, co provádí, pak pardón, ale takovou zemi já za civilizovanou nepovažuju. Takovou zemi považuju za blbou, řítící se do vlastní záhuby.
Pátek, 09. června 2017 - 17:02:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 379
Registrován: 9-2002
to Mladějov: první kopanec přišel od Modrých, že prý cestující kradou, to že jsem naznačil, že by za mizenním mohl být někdo zevnitř není kopanec.
Zkušenosti z velkých firem jsou takové, že pokud se něco někde ztrácí, tak lze aplikovat pravidlo 80 na 20 (celkem užitečné pravidlo), a v tomto poměru bývá zloděj uvnitř firmy. Prodože většinou dáleko lépe než okolojdoucí zákazník ví co, kde, jak a kdy, aby ho při tom nikdo nechytil. Byť se mi pan Podroužek snažil oponovat, tak svými příběhy defakto potvrdil, že i vlastníci PJD se podílejí na krádežích či vandalismu. Že ve svém okolí nezaznamenal nějaké to zametení pod koberec, vůbec neznamená, že k němu nedošlo. Loajální nohsled, na kterého něco vím, se funkcionářskému zmrdovi vždycky hodí. Pan Podroužek vypadá jako poctivý chlap, tak nelze očekávat, že by se mu zmrd či nohsled pochlubili.
Mladějov
Pátek, 09. června 2017 - 17:54:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10428
Registrován: 3-2007
Nojo, tak si poslužte.
Pátek, 09. června 2017 - 19:21:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8361
Registrován: 9-2002
Bobik:
"Jo a k tomu sluníčkářství a zákonům - pokud ty považuješ zemi, ve které oběti hrozí vyšší trest za to, že se brání, než pachateli za to, co provádí, pak pardón, ale takovou zemi já za civilizovanou nepovažuju. Takovou zemi považuju za blbou, řítící se do vlastní záhuby."

Bohuzel, tohle se nedeje jen v cz. Nebudu tady psat zadny detaily, ale co s fetakem, co mi vleze do auta, vytahne na me nuz, dostane ode me nakladacku, nasledne me naprasi me na fizlech a este drze tvrdi, ze se do toho auta sel jen vyspat. Hadejte, jak to skoncilo a jak dlouho to trvalo... Ja bych to strilel do hlavy, ale jaksi je to nezakonny.
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
Pátek, 09. června 2017 - 19:55:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5187
Registrován: 8-2012
v Turecku jsou na to hrdí, že když někdo někam něco položí, tak to tam najde i za týden
Jo v Turecku, prej v Turecku [happy]. Si to tam jeďte vyzkoušet, nebo tam můžete odjet natrvalo... kde jste přišel k téhle pohádce?
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Krňan
Pátek, 09. června 2017 - 21:40:11  
Neregistrovaný host
37.48.46.205
Bobik: No dobře, možná jsem nedovtipný a pod urážením pazour hned vidím nějaké násilí. Vaši větu o touze fackovat sluníčkáře a pseudohumanisty lze v tomto kontextu chápat jako jakou formu nefyzického jednání? (když tedy pomineme skutečnost, že někomu nějak ubližovat jen pro jeho názor je kromě různých diktatur komunistického typu typické také pro koho? - správně, opět pro džihádisty). (Při této příležitosti si prosím povšimněte, že si netykáme - děkuji). Pokud jde o to, že někomu hrozí horší postih za obranu než pachateli daného skutku, nemám takový pocit, bavíme-li se tedy o samotných zákonech. K problematickým výrokům justice v posuzování nutné obrany asi došlo, ale nepřijde mi, že by se tady nějak zásadně škrtily možnosti nezbytné obrany.