Diskuse » Archiv 2017 » Železnice » Vysokorychlostní tratě (VRT) » Archiv diskuse Vysokorychlostní tratě (VRT) do 24. 07. 2017 předcházející | další

Archiv diskuse Vysokorychlostní tratě (VRT) do 24. 07. 2017

dolů
   autor příspěvek
Středa, 19. července 2017 - 22:28:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5422
Registrován: 8-2012
Nic to ovšem nemění fakt, že Ústavodárné Národní shromáždění republiky Československé byl jednokomorový zákonodárný sbor ČSR existující od června 1946 do 30. 5. 1948. Vznikl na základě posledních demokratických voleb
I když budete pořád opakovat něco o demokratických volbách v roce 1946, nic to nezmění na faktu, že demokratické nebyly (zákaz jiných stran než těch v NF) - demokracie už tehdy (zejména péčí KSČ a jejho "Košického národního programu") dostávala pěkně na prdel.

P.S. Samozřejmě lidi byli tenkrát naivní, že už nemůže existovat brutálnější režim než nacismus.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Středa, 19. července 2017 - 22:55:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7163
Registrován: 4-2003
Problém je, že "sociální" fakulty chrlí jinak nevzdělatelné (k titulu jinak nedoputovavší) existence, které z nedostatku jiných možností (no, teda až na floormanagera v mekáči, viz známý vtip) musí nasáknout do státní správy,

Jojo, třeba taková FSV UK, kde je první roky společnej program vč. zkoušek s matfyzákama a po absloventech se na trhu práce jen zapráší.[biggrin][biggrin][biggrin]


bohužel podobně jako ekonomie, se ve státních službách zprostituovala zcela mimo vědeckost.

Jako, že těch 5,5 ekonoma v naší státní správě, který politici neberou na zřetel, s někým zprostituovalo.[biggrin]

to pak s jejich "zaměstnaností" RadkoviŠ v globálu vyjde

To na trhu práce nehraje téměř žádnou roli a jde o klasickou urban legend.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Čtvrtek, 20. července 2017 - 06:53:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14084
Registrován: 5-2002
TH: Jsem z města, které bylo na vstup do kapitalismu vybaveno nadměrně blbě kombinací průmyslu sklářského (ŽBS, Technosklo, Labora) a textilního (Kolora)
Přesně tak, ta uniformita průmyslu v tom kraji byla děsivá - kam se koukneš, tam sklárna nebo textilka. Dokud si nikdo nepřipouští potíže (až krach) odvětví jako celku, tak to vypadá úžasně, třeba pro ty sklárny stačila (zjednodušeně) "výroba" nových lidí na "sklandě" v Brodě. Když ale ty potíže přijdou, je to v [zadnice].
Ještě horší situace je tam, kde jsou určité profese preferované, ba až glorifikované, čímž myslím zejména hornictví a hutnictví...

ale musí se chtít, kavárenská chiméro
To DJ uslyší nerad... [wink]
Podobně je to i v okolí Ostravy, přičemž společným jmenovatelem je to chtění...

DJ: Ale 35–40 procent má velké problémy hradit nenadálý výdaj v hodnotě deset tisíc korun, podobný počet si nemůže dovolit cestovat a podobně. To je skupina domácností, které si vlastně nemohou dovolit finanční strategie a žijí takříkajíc „od výplaty k výplatě“ a jsou více ohroženy zadlužením.
Spousta rodin si nemůže dovolit finanční strategie z důvodu absence jakékoliv strategie spotřební. V našem okolí si na nedostatek financí nejvíc stěžovaly rodiny, které musely mít kdejakou kravinu a chodili jako ze žurnálu. Prostě jako v tom vtipu o tom, co si říkají děti ve školce: "Heč, my máme nový auto! Neměl bys kus chleba...?"
Čtvrtek, 20. července 2017 - 07:12:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14085
Registrován: 5-2002
Simba: Prof.ing.dr. Alois Myslivec - Odborný posudek k Lipenské vodní nádrži - o nic nejde, jen pro vyjasnění: nakolik se pletu s rodinnou vazbou
Pleteš se na 100%: není mi známo, že by byl v našem příbuzenstvu, v životě jsem ho neviděl, pouze o něm slyšel/četl nebo byl naň tázán.

a s tím související nedávnou diskusí o přehradách ?
Tam je jiná rodinná vazba, která byla v oné diskuzi rovněž vysvětlena: otec pracoval na vodohospodářském dispečiknu Povodí Vltavy.
Mimochodem ho tam osud zavál poté, co děda za kolektivizace přišel o svých "nemravných" 8 hektarů - to když tady tak pláčeme nad vylidňováním venkova...
Čtvrtek, 20. července 2017 - 07:35:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5
Registrován: 7-2017
@ Pikehead & T_H
Jenže prekarizace práce atd. je fakt problém, kterej se musí řešit. To že před ním strkáte hlavu do písku ještě neznamená že neexistuje.
Jinak pan Hajnej má pravdu ohledně fin, strategie. Na venově jsem svědkem jak paní si koupí v trafice Blesk, Aha, dvě krabky cigaret vsadí si sportku a jedním dechem brečí jaká je všude bída
McBain
Čtvrtek, 20. července 2017 - 08:21:40  
Administrátor
Číslo příspěvku: 25432
Registrován: 5-2002
T_._H_.:
"Zřejmě bychom to tedy mohli uvést na pravou míru - KSČ vyhrála v roce 1946 volby."

K tomu by se navíc hodilo doplnit, že ne úplně na celém území společného státu dvou bratrských národů...

A co teprve skutečně domkratické volby o 11 let předtím a jejich nezpochybnitelný vítěz.
Čtvrtek, 20. července 2017 - 08:54:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5425
Registrován: 8-2012
třeba taková FSV UK
To je z těch "těžkých gymplů" ten nejlepší, nebo dáváš za příklad nějaký průměr? Absolventi zaprášení (nějací ti lepší, které mají jako příklady na webu): Člověk v tísni, Česko-německý fond budoucnosti, asistentka europoslance, Lékaři bez hranic, náměstek ministra, Český rozhlas, Lidové noviny, diplomacie... prostě fabrika na státní úředníky a NGO. A to je IMS, kde se aspoň naučí jazyky a můžou těžit z toho. V oboru "Veřejná a sociální politika" na ISS to je ještě zoufalejší (no ano, na FHS ještě horší). Ono fakt nejde jen o to, že jsou (jako za socíku) "někde" zaměstnaní, ale jaký smysl a hodnotu to má (jasné, státní úředníci jsou pořád potřeba...).

uniformita průmyslu v tom kraji byla děsivá
To holt bylo dáno historicky a bolševik na nějakou restrukturalizaci prostě neměl (naštěstí; vrazit do toho údolí nějakou ocelárnu by bylo ještě horší [happy] ). Ale já tím chtěl říct něco jiného: průser to byl, ale i bez nějakého zásadního sociálního inženýrství se z toho to místo nějak dostalo na republikový průměr, má největší počet podnikatelských subjektů na obyvatele v kraji... jen to holt znamenalo začít se starat sám o sebe a nečekat na vodění za ručičku. Proč to nejde jinde to netuším, ale kecama o mzdovém dumpingu a prekarizaci práce to u nás určitě nebylo.

Jenže prekarizace práce atd. je fakt problém, kterej se musí řešit
Určitě, nějakým sociálním inženýrstvím a další regulací a buzerací, aby ti zaměstnavatelé nenabírali lidi vůbec, že? Proč existují smlouvy na dobu určitou (vedle skutečně limitovaných kontraktů)? Protože je pro zaměstnavatele problém propustit zaměstnance s neurčitým kontraktem (ať už kvůli nedostatku práce, nebo i nekvalitě onoho). Ale vy byste určitě neřešil faktproblém cestou zjednodušení legislativy kolem vzniku a zániku pracovního poměru, viďte?
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Čtvrtek, 20. července 2017 - 09:02:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6
Registrován: 7-2017
@T_H
Já bych problém řešil tak že bych zaměstnancům vůbec nevyplácel mzdu, naopak, zaměstanci by mi každý měsíc museli nosit peníze, za to že vůbec můžou pracovat.
Vláďa42
Čtvrtek, 20. července 2017 - 09:19:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1729
Registrován: 9-2009
Zdravím ekonomy z dovolené. Je mi tu bez vás dobře. Zkuste taky ať zas léto nestrávíte na káčku.
Čtvrtek, 20. července 2017 - 09:37:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14088
Registrován: 5-2002
TH: průser to byl, ale i bez nějakého zásadního sociálního inženýrství se z toho to místo nějak dostalo na republikový průměr, má největší počet podnikatelských subjektů na obyvatele v kraji
Zrovna nedávno jsem koukal na nějaký povídání ohledně nanovláken v Liberci. [ok]

Ale vy byste určitě neřešil faktproblém cestou zjednodušení legislativy kolem vzniku a zániku pracovního poměru, viďte?
Dvoje volby nazpátek se mě ptala moje tehdy cca jedenáctiletá dcera, vidouc billboard "Už žádné výpovědi bez udání důvodu", co bude dělat podnikatel, kterej pro ty lidi nemá práci a jestli se pak kvůli tomu nebude bát brát lidi v době, kdy tu práci má.
Je děsivé uvědomit si, že dobrá třetina elektorátu nedosahuje úrovně jedenáctiletého dítěte... [uhoh]
Čtvrtek, 20. července 2017 - 09:38:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14089
Registrován: 5-2002
V42: Je mi tu bez vás dobře.
Nápodobně. [proud]

Zkuste taky ať zas léto nestrávíte na káčku.
Já to zkoušel už na jaře, ale nějakej trouba tu pak o mně rozhlašoval, že mám zaracha kvůli zatýkání. Nevíš o tom něco...? [wink]


(Příspěvek byl editován uživatelem Hajnej.)
Čtvrtek, 20. července 2017 - 10:15:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 388
Registrován: 9-2002
Jojo, třeba taková FSV UK, kde je první roky společnej program vč. zkoušek s matfyzákama

Uveďme to na pravou míru. Matematiku sice zajišťuje matfyz a předmět se jmenuje také Matematická analýza,ale ve skutečnosti jde o soft podmnožinu toho, co mají matfyzáci. 'Tohle u zkoušky dokazovat nemusíte, metamorfované hvězdičkové příklady z Děmidoviče nehrozí'.
Pikehead
Čtvrtek, 20. července 2017 - 10:19:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3162
Registrován: 3-2007
Simbo, k doplnění reálií o zakládání kolchozů v ČSR viz poslední loňské a první letošní číslo časopisu "Pod Blaníkem" - popisují tam okolnosti zakládání JZD v Domašíně. Popisují to tam trochu odlišnými slovy.

A nemyslím, že je to jednoduše škatulkovatelné v hodnotách "pravice/levice", spíš by bylo dobré pochopit, že větší svoboda všech vede i k větší prosperitě obecné.
Čtvrtek, 20. července 2017 - 10:29:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5428
Registrován: 8-2012
Já bych problém řešil tak že bych zaměstnancům vůbec nevyplácel mzdu, naopak, zaměstanci by mi každý měsíc museli nosit peníze
Tady si už spousta lidí všimla, že neumíte "diskutovat" jinak než faulama "ad absurdum", nicméně teď se nemluvilo o výši mzdy, ale o (ne)určitosti trvání smlouvy ("vědecky" tzv. prekarizace práce).

Vláďa42: mně je tu bez vás taky dobře.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Čtvrtek, 20. července 2017 - 10:50:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7
Registrován: 7-2017
@Pike
"větší svoboda všech vede i k větší prosperitě obecné"
Platí toto i třeba ve Vietnamu? Nebo v ČLR? Máte pro toto tvrzení nějaký rigorózní důkaz?
Cogwheel
Čtvrtek, 20. července 2017 - 10:52:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4880
Registrován: 1-2012
Třešničkáři z Čelákovic v tom mají jasno: http://www.kscmcelakovice.estranky.cz/clanky/bezi-na--internetu/m ainstreamove-lhani-o-cine.html Čína - náš vzor! [biggrin]
Čtvrtek, 20. července 2017 - 11:02:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8
Registrován: 7-2017
@ T_H já z tý spousty lidí mám akorát prdel, protože mi vejplaty nepíšou.
Jen se bojím že narůstající společenské tenze (viz ta prekarizace atd.) můžou vygenerovat autoritáře ať pravýho nebo levýho typu.
Že jsem se ale dostali daleko od problematiky VRT
Čtvrtek, 20. července 2017 - 11:07:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7164
Registrován: 4-2003
prostě fabrika na státní úředníky a NGO.

- Malinká fakulta vyhlášená permanatním nedostatkem šušní, většinu absloventů není schopen zaměstnat (=zaplatit) stát a odchází do soukromé sféry.

-Pokud je v něčem tato ekonomika nekonkurenceshopná, tak je to úroveň státní správy, hlavně té vrcholové. Ale asi má bejt hůř. Z doslechu (když potkám lidi ze státní správy) se tedy dovídám o desítkách volných pozic. Navíc je řeč ani ne o procentu celýho trhu práce.

- Nevím co je tady špatnýho na soukromých novinách a nebo na Člověku v tísni (nějaký peníze jsem jim posílal naposledy loni)- to mi rozum vážně nebere. Asi pro někoho není idelogicky správný, co si dělám s vlastními penězi. To tedy potěš koště....

jde o soft podmnožinu toho, co mají matfyzáci

Ale to já vím taky, ale nejde o školu, kdy by člověk prošel nepolíben matematikou, což je častý OOO. Nemalá část VŠ by se to toho (a těch tuším dvou zkoušejících) po***la.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Čtvrtek, 20. července 2017 - 11:32:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5429
Registrován: 8-2012
Jen se bojím že narůstající společenské tenze
Žádný tenze tu nenarůstají, vždyť se lidi musí strašit neexistujícími uprchlíky a podřezáváním krků a tenze stejně prakticky nulová... V Hamburku demonstrují extremisti proti chudobě (páč nějaký důvod musí být) ve značkových hadrech, značkových botách (které ušil nějaký vykořisťovaný Bangladéšan nebo Pakoš - který by bez "vykořisťování" akorát míchal nějakou přiboudlinu v kotli a měl ještě daleko větší hovno) a se značkovejma mobilama... co mají za tenzi?

Nevím co je tady špatnýho
Já jsem o ničem špatným nepsal, to mi jen podsouváš. A že z celku vybereš jen výjimku (Lidovky) a na té se otočíš je taky faul.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Čtvrtek, 20. července 2017 - 11:48:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7165
Registrován: 4-2003
o ničem špatným nepsal

Sorry, ale to z toho čouhá jako sláma z bot, aspoň já to tak vnímám.

že z celku vybereš jen výjimku (Lidovky) a na té se otočíš je taky faul.

To platí pro cokoliv v tom výčtu. Kdybych chtěl bejt v životě novinářem a vystudoval bych žurnalistiku, tak by jako byla chyba pracovat pro ČRo - pokud by mi vyhovoval kolektiv, peníze, pracovní náplň? Poptávka po práci žurnalistů přeci nezmizí zrovna zrušením ČRo a nebo ČT - jasně ten Záruba bude k tomu hokeji mít někde horší podmínky a bude třeba muset říkat to, co mu někdo nařídí (a teď si Vás koupím všechny..), ale lidi budou na hokej koukat furt.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

McBain
Čtvrtek, 20. července 2017 - 11:48:36  
Administrátor
Číslo příspěvku: 25433
Registrován: 5-2002
00_Hex:
"@Pike
"větší svoboda všech vede i k větší prosperitě obecné"
Platí toto i třeba ve Vietnamu? Nebo v ČLR? Máte pro toto tvrzení nějaký rigorózní důkaz?"

Jojo, Čína a Vietnam. Tam určitě nic takového jako tzv. prekarizace práce neznají. Každý pracující tam má pracovní smlouvu na dobu neurčitou, která mu zaručuje všechny civilzační výdobytky. A výplatu dostává pravidelně a ve výši, bezpochyby srovnatelné s západní částí planety.
McBain
Čtvrtek, 20. července 2017 - 12:03:40  
Administrátor
Číslo příspěvku: 25434
Registrován: 5-2002
Cogwheel:
"Třešničkáři z Čelákovic v tom mají jasno: http://www.kscmcelakovice.estranky.cz/clanky/bezi-na--internetu/m ainstreamove-lhani-o-cine.html Čína - náš vzor! [biggrin]"

Pár pravdivými čísly z Číny poopravím náš mainstream :

1. Roku 2015 vycestovalo z Číny do zahraničí 128 milionů lidí , kteří jako turisté utratili 292 miliard dolarů !! To je více , než druhé USA, třetí Německo a čtvrtá Anglie dohromady ! Číňané v hotelích a restauracích světa utratí čtvrtinu všech turistických globálních výdajů !!! Občané USA jen 9 %. Roční HDP ČR je 195 mld. USD , čínští turisté tak ročně utratí o 50 % více peněz na svých cestách, než činí HDP ČR !!

2. V Číně ročně přibývá na silnicích 28 milionů nových aut / v USA - 17 milionů/. Počet aut na čínských silnicích nedávno překročil 200 milionů a do tří let překoná počet v USA /250 mil./

3. Čína provozuje 22 000 km vysokorychlostní železnice , to je 60 % !! z celosvětové délky. Pro stovky milionů Číňanů je jízda rychlostí 250 až 350 km na kolejích zcela cenově dostupná . My v ČR jsme ovšem u vytržení z jízdy Pendolinem a 160 Km/h.

4. Průměrný čínský dělník ve fabrice ve městě má dnes 16 000 - 18 000 Kč hrubého. To je jenom o něco méně jak podobný dělník v ČR.

5. Na univerzitách v USA studuje 350 000 studentů z Číny. Každý třetí zahraniční vysokoškolák v USA je tak z Číny.

6. V Číně je dnes 750 milionů uživatelů internetu / více jak obyvatel Evropy/ a 1350 milionů uživatelů mobilů, = každý tam má mobil.

7. Lidé v Číně mají svobodu podnikání i cestování. Pokud by se někomu v Číně cokoli nelíbilo, má možnost zkusit to jinde a usadit se třeba v USA nebo Austrálii.

8. V Číně je dnes rozestavěno 21 nových atomových reaktorů, to je 36 % světového počtu.


To je fakt super, že zrovna tyto parametry imponují komunistům[pozor][pozor] [biggrin]
Čtvrtek, 20. července 2017 - 12:41:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5432
Registrován: 8-2012
Jen upozorňuju, že to není origoš text od čelákovských bolševiků (na to nemají), ale Copy-Paste z "manifestačního" proruského webu novarepublika, kde jsou podobných perel megatuny.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Čtvrtek, 20. července 2017 - 12:58:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9
Registrován: 7-2017
@McBain
Chtěl jsem jen naznačit že jenom tohle "větší svoboda všech vede i k větší prosperitě obecné" samo o sobě nepostačuje.
Jinak Čína nějak oslabuje jenom 6,9% růstu HDP místo standardních 9%
předesílám, že nejsem vůbec, ale vůbec zastáncem čínského modelu ekonomiky
Cogwheel
Čtvrtek, 20. července 2017 - 12:59:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4882
Registrován: 1-2012
Také mě upoutalo, že ti "bolševici z Čelákovic" opěvují údajné konzumní požitky pracujících Číňanů - místo aby tradičně pěli chvalozpěvy na poměry v současném Putinovském Rusku, vyspělost tamní železniční techniky, ruské VRT... [crazy]
Čtvrtek, 20. července 2017 - 14:40:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5434
Registrován: 8-2012
jenom tohle "větší svoboda všech vede i k větší prosperitě obecné" samo o sobě nepostačuje
NIKDO, krom právě teď vás, nepoužil v diskuzi vsuvky "jenom" a "samo o sobě". Další diskuzní faul.
Že vás osobně svoboda spíš sere je očividné, ale to ještě není důvod k těmhle figurám.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Čtvrtek, 20. července 2017 - 14:53:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10
Registrován: 7-2017
@T_H
Špatná logická úvaha navíc vycházející ze špatnýho předpokladu. Kdyby mi někdo řekl, dejme tomu v roce 1986, že budu lítat na Kanáry a stačí mi zamávat občankou, tak bych ho poslal, ať si dá studenou sprchu. Inu užívám si svobody plnými doušky (jak finance stačej)
mmch když jsem v roce 1987 žádal o výjezdní doložku do Rakouska, bylo mi sděleno, ať jsem rád, že mám vůbec pas.
To vše kvůli nevinnému výroku při cestě do DDR, na nádraží v Děčíně, když se mě pasovák v usmolený uniformě ptal jestli jedu do vých. nebo záp. Berlína, tak jsem mu odvětil, že neznám pojem východní neb západní Bln, znám dle postupimské dohody toliko Sovětskou nebo Spojeneckou okupační zónu. Skákal jak kaučukovej dědek a celňák mě pak málem svlíknul do naha
Simba
Čtvrtek, 20. července 2017 - 17:28:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2504
Registrován: 7-2008
... poměry v současném Putinovském Rusku, vyspělost tamní železniční techniky, ruské VRT...

V tom případě nedoporučuji číst tolik zde a často proklamovaný ŽM (nic proti němu), tam se to úspěchy ruského železničního průmyslu celkem pravidelně jen hemží [lol].

ad "Pod Blaníkem" - vůbec jsem netušil, že v době internetu tenhle plátek ČSOP Vlašim ještě vychází, navíc Blaník je trošku někde jinde, jak polohou, tak i sférou mého zájmu a na čtení kdejaké regionální tiskoviny opravdu není čas (zvláště-li je jich dnes tolik a ve většině lautr nic). Navíc mi osobně připadá přispívat dnes do regionální tiskoviny s malým nákladem, prodávajícím svůj každý výtisk mnohdy léta, a v době internetu i později třeba za poplatek nedostupným a tím omezeným svou dostupností, poněkud kontraproduktivní. Že by honoráře? Jiný smysl mi to nedává. Detaily, jak se tématem (jakým způsobem) články zabývají by taky přišlo vhod. Přeci jen, paměť je věc ošidná, stejně jako nezávislost, o čemž se sám několikrát přesvědčil a mnozí tady tím také dost často argumentují (tím nezpochybňuji smysl dané práce ve stylu Pamětí národa).

Když už jsme tu tedy mimo téma VRT - vznik JZD má sice se železnicí jen okrajovou souvislost, Zdivočelou zemi jsme viděli všichni a nic objevného v předmětném díle paní profesorky z vlašimského gymnázia (je-li to tedy ona a ne zase nějaká shoda jména či příjmení jako v případě Hajného - čímž mu díky za vysvětlení) opravdu nečekám.
Chci říct, že jsem nikdy nezpochybňoval násilí,které bylo, naproti tomu byla řada lidí, kteří tam vstoupili, když ne rádi, tak pro klid a mír v duši (a neustále se v tom hnípat na těch událostech nic nezmění, stejně jako na tom, že záleželo na tom, kdo dané JZD vedl ). Z doby , co pamatuji já, z deputátů a toho, co kdo kde uzmul (a přitom nikde nic nechybělo) si leckdo živil doma slepice, králíky, prase, ba i kravku (polemice o tom, nakolik to kompenzovalo nedostatky na trhu či nakolik je lepší nebo horší tehdejší nebo dnešní stav, kdy je sice vše po celý rok, leč dost často nepoživatelné či nakolik se díky těmto výdobytkům drancuje krajina a dalším souvislostem bych se raději vyhnul).
Nám třeba úspěšné JZD coby dítkám školou povinným dotovalo výlety A maso nám na stole taky nechybělo, ani doma, ani ve školní jídelně. Asi proto, že už se nepsaly ani padesátá, ani volnější šedesátá léta (kdy se i kritika všech možných nešvarů v médiích počala objevovat a skončila po invazi v 68), ale doba mnohem pozdější.

Zem.družstva, co přežila změny po roce 1989 byla nakonec úspěšně zlikvidována "koblihobačou", za což mu jistě jsou mnozí asi vděční - já ne, jinak je mi onen pán, stejně jako všichni ostatní tlučhubové, úplně u [zadnice].
Chvála tak patří lidem, kteří dokázali na trh vrátit třeba chřest, nebo český česnek či hospodařit bez všudypřítomných dotací (každý si může vyhledat sám).
Čtvrtek, 20. července 2017 - 18:07:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5439
Registrován: 8-2012
Chci říct, že jsem nikdy nezpochybňoval násilí,které bylo
Zpochybňoval: "ani do těch JZD nelezli všude pod pohrůžkou násilí, stačí se poptat pamětníků" - až na nějakou neuvěřitelnou výjimku, o které jsem nikdy neslyšel, to ve všech družstvech pod pohrůžkou násilí alespoň vůči někomu bylo (i když filmové týdeníky tvrdily opak), jakkoli to mělo budit zdání dobrovolnosti, stačí si přečíst něco od pamětníků... jak se bolševik snažil lidi zlomit, okrást, vyhladovět, zničit rodiny.
naproti tomu byla řada lidí, kteří tam vstoupili, když ne rádi, tak pro klid a mír v duši
Jestli jsem si doteď mohl myslet něco o vaší neznalosti (stejně jako v případě voleb roku 1946), tak váš problém bude hlubší... Např.: Musel jsem vstoupit dobrovolně + Třídní boj jsem prohrál... v Simbově podání to ale bude "dobrovolně", "když ne rád tak pro klid a mír v duši"?
(a neustále se v tom hnípat na těch událostech nic nezmění
Ale při lepší informovanosti se budou méně často objevovat lži od Simbů, kteří budou kázat o dobrovolných vstupech v naději, že jim někdo neznalý, naivní, hloupý uvěří...
Nejhorší bylo to zničení vztahu lidí a půdy, dalších generací k práci a odkazu jejich předků... ale hlavně že byly dotované výlety. Blil bych.

P.S. IMHO líp než Zdivočelá země popisuje kolektivizaci film "Všichni dobří rodáci"...
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Čtvrtek, 20. července 2017 - 19:10:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14094
Registrován: 5-2002
Simba: byla řada lidí, kteří tam vstoupili, když ne rádi, tak pro klid a mír v duši
No... rádi tam povětšinou vstupovali leda tak ti, co měli vlastní grunt zanedbanej, s vidinou, že se bez přispění dostanou na lepší, přesněji řečeno že ti, co měli lepší, o něj přijdou (čímž pak u dotyčných nastal onen klid a mír v duši, protože už nebylo co závidět).

Konkrétně moji prarodiče tam vstupovali tak strašně "dobrovolně", že kdyby to babička nepodepsala, tak dědu nechali ve špitále umřít se zauzlením střev. [angry]
Čtvrtek, 20. července 2017 - 19:18:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14095
Registrován: 5-2002
TH: Nejhorší bylo to zničení vztahu lidí a půdy, dalších generací k práci a odkazu jejich předků
Přesně tak. Když přijedu někam do Rakouska a vidím tam tu kontinuitu (třeba fotky, že tam v tom baráku rodina hospodaří už po staletí) a srovnám to s rozoranejma mezema za dědovou stodolou a vraky bramborovejch kombajnů rezavějící o kus dál na kopci, tak nevím, jestli mám brečet nebo vraždit (míněno bolševiky, ne Rakušáky).
Čtvrtek, 20. července 2017 - 19:56:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7167
Registrován: 4-2003
Simba: tom případě nedoporučuji číst tolik zde a často proklamovaný ŽM (nic proti němu), tam se to úspěchy ruského železničního průmyslu celkem pravidelně jen hemží

Já tam tedy žádný úspěchy nevidím, spíš technický muzeum. Ale určitě se najde pár nesoudných magorů, co to budou obdivovat. [crazy]

Zem.družstva, co přežila změny po roce 1989 byla nakonec úspěšně zlikvidována

JZD nikdo nelikvidoval, většina z nich díky své neuvěřitelně nízké efektivitě a přezaměstnanosti NEMOHLA PŘEŽÍT návrat ze skleníku socialismu do NORMÁLNÍCH poměrů.


T.H:Nejhorší bylo to zničení vztahu lidí a půdy, dalších generací k práci a odkazu jejich předků...

Přesně.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Pikehead
Čtvrtek, 20. července 2017 - 21:05:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3163
Registrován: 3-2007
Simba:
"ad "Pod Blaníkem" - vůbec jsem netušil, že v době internetu tenhle plátek ČSOP Vlašim ještě vychází, navíc Blaník je trošku někde jinde, jak polohou, tak i sférou mého zájmu a na čtení kdejaké regionální tiskoviny opravdu není čas (zvláště-li je jich dnes tolik a ve většině lautr nic)"

No Pod Blaníkem má podtitul "Vlastivědný časopis Benešovska, Vlašimska, Voticka, Českého Meránu a Dolního Podsázaví." Na tvé radonové chýši bylo kdysi napsáno Votice-Veselka - uznejme prosím to Voticko. Přispívají tam i šotouši z vlašimského železničního spolku (aktuální číslo - 3x foto pára), obecně spousta zajímavých věcí o místech, která člověk prochodí, ale málokdy ho napadne hledat k nim vlastivědné zajímavosti. K bližšímu posouzení prostorově-tematické shody s Tvým vědeckým záběrem doporučuju archiv časopisu.

A doba internetu neznamená konec všech papírových médií, třeba týdeníky se meziročně drží na stejné úrovni...
Čtvrtek, 20. července 2017 - 22:08:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1
Registrován: 7-2017
Já vím že tahle diskuse je asi trochu mimo tady, ale nechci to tady ještě dál rozvádět, i tak je toho dost. Nicméně záleží na uhlu pohledu, každý to muže vidět ze své historie a mentality trochu jinak. Namátkou přežití JZD nebo STS po 89 bylo trochu složitější. V mnoha případech se to rozdělilo na kvalitní část a plevy, té kvalitní se chopilo pár znalých a "schopných" a pomocí privatizace přetransformovaly se do subjektů, které dnes kvetou, ovšem se zemědělstvím už dávno nemají nic společného. Ta druhá část chcípla sama. Ovšem v tom úplně prvopočátku tomu nechtěně napomohli ti, kteří dnes nadávají.
Vláďa42
Pátek, 21. července 2017 - 08:38:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1730
Registrován: 9-2009
To byste nevěřili. Letos nejsou skoro žádné borůvky. A o prašivku nezakopneš. Louky však pěkně spasené, přibylo krav. A volů.
Pátek, 21. července 2017 - 14:08:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14101
Registrován: 5-2002
V42: To byste nevěřili. Letos nejsou skoro žádné borůvky.
Ale věřili, já na svých pár keřících nemám ani kuličku. Tedy upřesnil bych to na ČR, zato v Tyrolsku jich bylo mraky (a lesních jahod taky).

A o prašivku nezakopneš.
Hmmm, to bylo předloni taky... [sad]
Friedrich.S
Pátek, 21. července 2017 - 14:23:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 70
Registrován: 1-2013
Tak to chodíš po špatném lese.
Já byl od borůvek modrý až za ušima (a letos jsou nadprůměrně velké) a houby jsem čistil až do půlnoci.
Anebo se před tebou schovávají a naopak se k tobě hlásí krávy a volové. Že by svůj k svému...?
Ythomas_ct
Pátek, 21. července 2017 - 14:31:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2448
Registrován: 10-2009
Ad V42, Hajnej:

A o prašivku nezakopneš.

To je zajímavý. Tady jsou houbový žně. Naposledy ve středu plnej koš praváků, kolodějů, poddubáků a masáků, plus nějaká ta liška a holubinka...


Jinak koukám, že to VRT vlákno začíná stát celkem za houby... ;-)
Pátek, 21. července 2017 - 15:09:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14103
Registrován: 5-2002
YT: To je zajímavý. Tady jsou houbový žně.
V tuzemsku jsem se do lesa ještě nedostal (až za dva týdny), takže nemůžu soudit.
Na zahrádce ale fakt borůvky letos nejsou ani ťuk, zato ostružin je hafo (strefily se s kvetením mimo mrazíky).

Naposledy ve středu plnej koš praváků, kolodějů, poddubáků a masáků, plus nějaká ta liška a holubinka
To možná bude tím, že nejsi na Brtnicku... [wink]
Vláďa42
Pátek, 21. července 2017 - 15:23:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1731
Registrován: 9-2009
Tu v České Kanadě opravdu letos bída. Mrzuté. Ovšem hovad jako vždy dost. Kol dobytka.
Pátek, 21. července 2017 - 15:35:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1716
Registrován: 8-2010
ad Ythomas_ct:
Jinak koukám, že to VRT vlákno začíná stát celkem za houby... ;-)

Souhlasím, vůbec to nechápu, proč to tady umírá...[crazy][sad]........osobně jsem sem dal tolik materiálu k VRT Brno - Praha (..i jiným...) a v skrytu duše jsem doufal, že třeba nick Suchol v těch mapách tu VRT-ku podle svých ručně udělaných tajných zákresů tu trať kompletně přetrasuje do nové polohy a bude se to tady do jejího prvního kopnutí do země v roce 2089 zuřivě řešit....[biggrin][rofl]

(Příspěvek byl editován uživatelem Paul_red_adair.)
Pružinskij
Sobota, 22. července 2017 - 17:16:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1725
Registrován: 4-2015
Anebo se před tebou schovávají a naopak se k tobě hlásí krávy a volové. Že by svůj k svému...?
Asi ano. Právě jsem sjel s dětma z hor a borůvek je plný Krušnohoří (různé velikosti) a houby rostou taky, ačkoliv skoro nepršelo (ale jakmile se někde drží vlhko, tak jsou).

PSA: Mě zaujalo třeba toto:
In July 2016, SNCF suspended traffic between Montbrison and Boën on an 18 km section of the Clermont-Ferrand - St-Etienne route via Thiers. They cited urgent repairs needed on the line, but no finance was available. A familiar scenario on secondary routes with less than ten trains a day. However, once again, locals rallied around and it is now reported ("Le Progrès" Loire edition, 27/05/17) that agreement has been reached to spend 8 million euros to replace rails, sleepers, ballast and repair the level crossing at Boën. SNCF will contribute 10% (!), Auvergne Rhône-Alpes Region 50%, département Loire 24% and the agglomération Loire-Forez 16%.
It is hoped that the line can be re-opened in 2018. This will allow trains to operate again between two large metropoles, and will restore rail services to the small villages of Noirétable (pop: 1,700) and Boën-sur-Lignon (pop: 3,100) in the rural département of the Loire, 50 km north of St-Etienne.

Moc zajímavé jsou podíly, SNCF (ex. RFF) jen 10 %! To by bylo u nás řevu... a ještě by Vláďa42 chytil psotník, že se rvou prachy do lokálek...[biggrin]
West code was broken.

Vláďa42
Sobota, 22. července 2017 - 18:53:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1732
Registrován: 9-2009
Pružinský: Ale Česká Kanada nejsou Krušné hory. To je pak težký tu něco povídat o VRT, když tu provařený diskutér nezvládá ani vlastivědu 4. třídy. Ale tak co čekat od zdejších mudrlantů.
Sobota, 22. července 2017 - 19:23:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5459
Registrován: 8-2012
To by bylo u nás řevu
Tuhle metodu - vyjezdit trať, na kterou pobírám dotaci na provozuschopnost, aniž by do ní koruna kápla, do mrtě a pak postavit "někoho jiného" před dilema, že buď někde vyškrábne prachy nebo "jim" to zavře, používala Dráha (tehdy ještě Jediná Všeobjímající) na konci devadesátých a v "nultých" letech. Tehdy třeba trať Tanvald-Harrachov nebo most ve Mšeně, co si jen tak matně vybavuju z mého okolí, dál třeba Nová Bystřice.
Navíc ve francouzském socíku je otázka, jak dalece je důležité, odkud peníze jdou.

(Příspěvek byl editován uživatelem T_._H_..)
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Sobota, 22. července 2017 - 22:07:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1845
Registrován: 12-2007
T . H .: Nevím, jestli není trať Tanvald - Harrachov technickou památkou kvůli ozubnicové železnici. I když se v běžném provozu tato ozubnice nepoužívá, je to snad jediná ozubnicoví trať v České republice. Kromě toho je trať Tanvald - Harrachov s prodloužením až do Sklarzske Poręby využívána řadou turistů. Pokud se týká úzkorozchodné železnice Jindřichův Hradec - Nová Bystřice, která je v soukromých rukou, bylo by škoda uzavřít trať, kde v zastávce Kaproun vykopli největšího Čecha Járu Cimrmana z vlaku, a kde má také pomník[proud].
Simba
Neděle, 23. července 2017 - 00:35:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2506
Registrován: 7-2008
ad Pod Blaníkem: fakt mě ten plátek nezajímá. Archiv znám. Jen jsem na ten plátek zapomněl. Nezajímavé, povětšinou Podblanicko, od Pikea se v něm nic nedočteme, tak není důvod se tím dále zabývat. A pozdravuj na"kopci".
Neděle, 23. července 2017 - 16:05:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14115
Registrován: 5-2002
V42: Ale Česká Kanada nejsou Krušné hory.
Co kdyby sis tak přiznal, že sis to tak trochu spískal sám tím, že Tvůj původní výrok "Letos nejsou skoro žádné borůvky. A o prašivku nezakopneš." byl poněkud, jak to říci, zeměpisně bezbřehý...
Neděle, 23. července 2017 - 16:37:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4780
Registrován: 9-2005
Ythomas: počkej, to je přece taky důležitý, jezdit na houby VRtunelem Smí-Ber do Holoubkova, nebo na Vysočinu. Lesní VR zastávky bych tam postavil. A v Kruškách podzemní zastávku v basistunelu pro tůristy a lyžaře. [zadnice]
Stránky o lok. 109E: http://109-e.wgz.cz
Neděle, 23. července 2017 - 18:50:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5468
Registrován: 8-2012
Nevím, jestli není trať Tanvald - Harrachov technickou památkou kvůli ozubnicové železnici
To nijak nebránilo Českým drahám (tehdy ve všeobjímající funkci) "vyjezdit" most přes Jizeru až k takové vyhnilosti mostnic, že musel být zastaven provoz v úseku Kořenov-Harrachov (a následně došlo k zastavení provozu na celé trati, takže musela přijít iniciativa Jizerské dráhy)...
Na tom, že se jezdí až do Polska a s moderními vozidly, nemají ČD absolutně žádnou zásluhu, naopak to v průběhu let spíš bojkotovaly.

No a podobně "vyžily" ČD i trať do Nové Bystřice, kde byl pro technickou nezpůsobilost zastaven provoz 27.1.1997 (což bylo impulsem k privatizaci).
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Neděle, 23. července 2017 - 20:56:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 136
Registrován: 2-2016
Pánové, Vaše rádoby vtipné přípomínky k různým houbám a VR tunelům začínají být velice trapné, a Vláďovi doporučuju nikoho neprovokovat, sám víš, jak to vždy dopadá.
Spíše mě zajímá jedna věc, nedávno jsem viděl nějaké nové plány ohledně zaustění VRT od Ústí do Prahy přes letiště, z které by vedla odbočka VRT směr Beroun (kratším tunelem a podél D5), víte o tom někdo něco víc ? Nepřijde mi totiž vůbec vhodné uvažovat tímto směrem, který by neřešil tak zásadní problém, a tím je trať 171 a její nahrazení právě tunelem do Berouna, který by byl, předpokládám, využíván především nákladní dopravou. Díky
Neděle, 23. července 2017 - 21:24:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7797
Registrován: 5-2002
To jsem viděl taky. Je to nápad MPO a Hospodářské komory.
Pikehead
Neděle, 23. července 2017 - 21:27:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3164
Registrován: 3-2007
VRT na letiště je lidová tvořivost motýla Emanuela z Hospodářské komory. Původně se tamtudy mělo jezdit jen do Německa, ale v nějaké další verzi k tomu přihodil i Beroun. Ani s Berounem tato idea zatím nezískala masovou podporu, tzn. není čeho se bát.

Mimochodem, a ten starej nezajímavej Beroun ze Smíchova se teda znovu počítá, nebo už padl ve prospěch Hostomic?
Pondělí, 24. července 2017 - 14:20:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 379
Registrován: 5-2013
Bývalý generální ředitel ČD a bývalý náměstek ministra dopravy napsal o VRT na letiště do SUDOP Revue 2/2017 článek:
Pondělí, 24. července 2017 - 14:38:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1206
Registrován: 9-2005
Tak v Brně asi zavařili křišťálovou kouli. Že se oblbnou média, někteří politici, studenti - budiž, ale i univerzita?

Brněnský deník
Hyperloop porazil rychlovlak
24.7.2017 Brněnský deník str. 3 Brno / Aktuálně z víkendu
MICHAL RAPCO
Hyperloop je výhodnější než pořízení rychlovlaku. Plyne to z bakalářské práce Petra Šlapala, kterou nedávno úspěšně obhájil.

Brno – Rychlovlak si na sebe nevydělá, hyperloop to ale zvládne. Takový je závěr bakalářské práce Petra Šlapala, kterou úspěšně obhájil na Mendelově univerzitě v Brně. Práci má Brněnský deník Rovnost k dispozici.
Srovnával v ní ekonomickou výhodnost rychlovlaku a hyperloopu. Vycházel z odborných studií, které o nákladech na výstavbu rychlých tratí už existují, a v případě hyperloopu ze studie od autora konceptu Elona Muska Hyperloop Alpha a nákladů na stavbu tratě z Los Angeles do San Francisca ve spojených státech. „Protože je u dopravních staveb známé i zdražování výstavby, zahrnul jsem do výpočtů třicetiprocentní rezervu nákladů,“ uvedl autor práce Šlapal.
Mezi Prahou a Brnem má podle studií, ze kterých vycházel, cestovat denně přibližně devatenáct tisíc cestujících oběma směry. „Pro oba typy dopravy jsem vypočítal doporučenou cenu jízdenky na 250 korun za jeden směr,“ dodal Šlapal.
Podle jeho výpočtů je provoz vysokorychlostních tratí prodělečný, zato hyperloop dokáže být v plusu. perloop Že
je Šlapalova práce kvalitní, potvrdil také oponent Kamil Fuchs. „Student použil správný ekonomický přístup a opřel práci o bohaté zdroje,“ napsal v oponentském posudku Fuchs.
Vývojem hyperloopu, který má jezdit rychlostí až dvanáct set kilometrů za hodinu, se v současnosti zabývá několik firem. Jedna z nich, Hyperloop One, nedávno představila a otestovala dopravní kapsli pro cestující. „Dokázali jsme jako první otestovat celý systém hyperloopu. Je to poprvé za posledních sto let, kdy někdo vyzkoušel nový způsob dopravy,“ uvedl ředitel společnosti Shervin Pishevar. O stavbu hyperloopu usiluje také Brno. Jeho představitelé letos na jaře podepsali smlouvu o spolupráci s dalším vývojářem technologie, firmou Hyperloop Transportation Technologies. „Máme za sebou několik koordinačních schůzek, v rozpočtu města jsou také tři miliony pro zapojení místních výzkumníků. Nedávno s firmou jednal i Jihomoravský kraj a inovační centrum ohledně zpracování studie proveditelnosti,“ informovala Kateřina Gardoňová z tiskového střediska magistrátu.

***

Hyperloop a rychlovlak

• Hyperloop má umožnit nový způsob rychlého cestování. • Petr Šlapal do hodnocení ekonomické výhodnosti obou konceptů zahrnul náklady na výstavbu i provoz. Počítal i s případným navýšením nákladů až o třicet procent. • Podle jeho propočtů se rychlovlaky nevyplatí, hyperloop ale dokáže být v zisku.
Pondělí, 24. července 2017 - 14:59:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2049
Registrován: 9-2003
Bakalářem čeho se stal Petr Šlapal po tomto excelentním duševně-regurgitačním výkonu?
ANNUAL TRANSYLVANIAN CONVENTION
P_v
Pondělí, 24. července 2017 - 15:10:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1834
Registrován: 5-2002
brněnský hyperplop
Pondělí, 24. července 2017 - 15:20:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5480
Registrován: 8-2012
S499.1023: Ústav ekonomie, Provozně-ekonomická fakulta, Mendelova univerzita Brno. Prostě nějakej ten těžší gympl.
Práce, posudek vedoucího, posudek oponenta (50 bodů z 60).
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Pondělí, 24. července 2017 - 15:59:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7186
Registrován: 4-2003
50 bodů z 60.

Jaaauuuúú... moje bránice.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Ythomas_ct
Pondělí, 24. července 2017 - 16:04:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2449
Registrován: 10-2009
Ad Martin_kašpar:

Rychlovlak si na sebe nevydělá, hyperloop to ale zvládne.

Tak určitě! Technicky zvládnutá, plně funkční, bezpečná a spolehlivá technologie hyperloopu je jistě ekonomicky výhodnější než nějaká vysokorychlostní železnice, využívající přes 200 let starou technologii kolo-kolejnice. Buďte rád, že se autor práce nezaměřil na porovnání teleportu a VRT. Teleport by totiž minimálně v časové úspoře dalece předčil i ten hyperloop. Je tu ovšem jeden háček, kterým je splnění podmínek daných těmi čtyřmi adjektivy, které jsem napsal do druhé věty tohoto odstavce. (Někdy bývá tento háček nazýván "realitou".) A to platí jak pro teleport, tak ale i pro ten hyperloop. Přitom úspěšná teleportace subatomárních částic v laboratorních podmínkách se již - pokud vím - podařila, takže bychom také mohly mluvit o "principiálně zvládnuté technologii"... ;-)
Pondělí, 24. července 2017 - 16:32:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 389
Registrován: 9-2002
Tak se mu nesmějte. Aspoň zvládne trojčlenku a i funkce IPP, ROC v excelu umí použít. Teď už je jen potřeba se na VRT a hyperloop podívat očima kritického feminismu a genderových aspektů a úspěch se brzy dostaví. Kapacity na tvrdou a těžkou práci v těchto oborech jak v Praze na FSV odkaz tak i Brně odkaz