Diskuse » Archiv 2017 » Železnice » RegioJet » Archiv diskuse RegioJet do 03. 12. 2017 předcházející | další

Archiv diskuse RegioJet do 03. 12. 2017

dolů
   autor příspěvek
Bdlm
Čtvrtek, 30. listopadu 2017 - 16:37:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1432
Registrován: 3-2007
Neni že to jen pro Tebe Brame.
Čtvrtek, 30. listopadu 2017 - 16:43:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5210
Registrován: 9-2011
Takže se můžeme těšit na vyhlášení ČD, jak se jim podařil skvělý kauf a konkurenci vyfoukli před nosem 40 prakticky zánovních vozů [proud][proud][proud].
Čtvrtek, 30. listopadu 2017 - 16:46:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8195
Registrován: 4-2003
Bdlm:Neni že to jen pro Tebe Brame.

Nerozumět řeč Tvůj kmen [proud].
Čtvrtek, 30. listopadu 2017 - 16:46:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 300
Registrován: 7-2017
Ať je to jak chce, pořád to je při dostupných financích asi nejlepší možná volba...
Čtvrtek, 30. listopadu 2017 - 16:59:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3352
Registrován: 5-2002
V tom článku na zdopravy.cz se cituje tento rozhovor z Kurieru. Zajímavé jsou názory čtenářů.[happy] Že by pověst ÖBB u rakouské veřejnosti zas tak skvělá nebyla?
Vagonet
Čtvrtek, 30. listopadu 2017 - 19:15:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 71
Registrován: 7-2017
Dnes měl RJ 1032 kolem +140, to není přelud, ale skutečnost. Na sněhovou kalamitu to ještě ráno nebylo, takže asi tradičně závada (mimo území republiky[happy]).
Čtvrtek, 30. listopadu 2017 - 19:31:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 216
Registrován: 8-2017
Proč maj na tom plakátě Prag a Brünn, ale ne Pressburg? [proud]
Čtvrtek, 30. listopadu 2017 - 20:21:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 128
Registrován: 7-2017
Proč maj na tom plakátě Prag a Brünn, ale ne Pressburg?
Z úplně stejného důvodu, proč ČD mají u railjetu "přímé spojení do Vídně a Grazu", místo do "Vídně a Štýrského Hradce" nebo do "Wienu a Grazu".
Čtvrtek, 30. listopadu 2017 - 21:42:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3454
Registrován: 8-2010
Brr:
"Zajímavé jsou názory čtenářů.[happy] Že by pověst ÖBB u rakouské veřejnosti zas tak skvělá nebyla?"

Celých 5 diskusních příspěvků pod článkem to je fakt relevantní....
Praha-Ruzyně, Olomouc
Pátek, 01. prosince 2017 - 01:11:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 93
Registrován: 7-2017
Takže žlutý si na Společném vybrečel 2 roky navíc (no bodejť by ne, takoví šíbři jako Jančura a Sekyra se vždycky nějak domluví). Do té doby si prý postaví novou servisní základnu. Takže už jsem viděl všechno.
Slim
Pátek, 01. prosince 2017 - 09:12:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5769
Registrován: 2-2005
T.H.:
Jančura si to hold umí zařídit
Hlavně se ukazuje, že "vyhazov" od ČD byl zas akorát úmyslná snaha škodit

Jistě. ČD prodaly pozemky Sekyrovi,ale nájemníka tam měly nechat, jo? Takhle se běžně prodávají třeba byty, že? Zatímco Sekyra si koupil pozemek, na kterým si může dělat, co chce, třeba i pronajmout ho Jančurovi.
Obvykle kopete do ČD daleko sofistikovaněji, tohle bylo fakt ubohý.

P.S.: Osobně bych napsal holt s T, když už tady mistrujete kdekoho za kdeco...
http://www.mojecestina.cz/article/2009072305-hold-x-holt
Pátek, 01. prosince 2017 - 09:33:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 540
Registrován: 11-2007
S tou Vídní si klaun pěkně nakakal do bot, pochybuju, že mu teď ještě ÖBB prodá nějakej vagón[proud]No alespoň třeba ubude Béček u modrých[ok]Teda pokud toho využijou a budou kupovat vše co bude k mání[happy]
Pátek, 01. prosince 2017 - 10:27:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5217
Registrován: 9-2011
Dj Těsto: kdyby Jančura poslouchal vás a vám podobné, tak dodnes prodává nanejvejš tak studijní zájezdy na zdokonalování svahilštiny.
Nevydrží do švestek, do zimy, do léta...
Tak teď přibylo "už mu nikdo neprodá ani nárazník".
Karfík
Pátek, 01. prosince 2017 - 12:37:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 386
Registrován: 12-2006
Bobmaster:
"Takže žlutý si na Společném vybrečel 2 roky navíc (no bodejť by ne, takoví šíbři jako Jančura a Sekyra se vždycky nějak domluví). Do té doby si prý postaví novou servisní základnu. Takže už jsem viděl všechno."
Postaví? Leda prd. Spíš si ji vybrečí (spíš vyvzdoruje a vyvydírá [smrt]) za veřejné peníze.
Opravdu vlastní zázemí za své peníze si připravuje akutálně snad akorát LE.
Zavolejte Chocholouška, má tu práci!
Pátek, 01. prosince 2017 - 13:55:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 95
Registrován: 7-2017
Karfík: správně [ok] je vidět, že nejste na světě týden, nepřijel jste do Prahy na Babetě a nemáte hlavu ve žluté krdeli (prý je to teď sprosté slovo). Já jsem taky spíš rád, že to takhle dopadlo, představa že se ONJ zahltí ještě dalšími soupravami a začne Radimovo obvyklé Co si tady na vás můžu všechno dovolit ? mě docela děsila. I kdyby tam na té balkánské skládce bivakoval ještě třeba 4 - 6 let, tak se na nic nového stejně nezmůže (šoto sny a zbožné přání dost pokulhávají v porovnání se soupravami belgických vraků v Přerově a okolí, což hezky demonstruje jeho postoj k novým investicím), takže jediné co mu zbyde je další kolo nářků, výhružek a politického lobování. Po svých nedávných zkušenostech se žlutými autobusy na D1 (vyjádření firmy: vše se prověří, nejspíš šlo o selhání jednotlivců) začínám být alergický na žlutou barvu...
Pátek, 01. prosince 2017 - 21:19:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 129
Registrován: 7-2017
Na tiskovce ve Vídni Radim Jančura celkem důrazně zmínil, že ačkoliv došlo ke zpoždění tak během příštího roku (konkrétně červen a rozjezd odloženého čtvrtého spoje na Bratislavu) RJ uvede do provozu dalších 40 "těchto vozů"- myšleno na Astru.

Správná je tedy nezodpovězená otázka: co tím bylo myšleno? Podle zpráv z léta z Aradu přijede 10 nových vozů, 6 překopaných italských vozů. Zbývá tedy 24 dalších, což by sedělo na Bp z Krnova, které mají zpoždění, ale u nich bylo řečeno že budou sice typově podobné Astrám, ale bez monitorů (dost podstatný rozdíl). Kromě toho určitě nebudou v létě v plném počtu, možná ty co jsou v Krnově nyní by být mohly, ale jejich modernizace probíhá už rok, a těch 11-12 lowcostů v dnešním provozu přijdou na řadu až poté.

Takže je ta informace zavádějící a neúplná, nebo z Rumunska má objednáno více?

PS: Rovněž tam informoval o tom že v Rakousku se záměrně neprodávají jízdenky do lowcostu, což se zde probíralo při spuštění prodeje, ale oficiálně k tomu RJ pokud vím zatím nikdy nic neřekl.
Nesni
Pátek, 01. prosince 2017 - 21:59:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1617
Registrován: 6-2014
Aleš_Liesk.:
Nevydrží do švestek, do zimy, do léta
Mě vždy zaskočí, když nějaký přispivatel, kterého považuji za inteligentního, používá podobné zkratky. Regiojet vydržel - ale proč vydržel? No protože se změnil. Původní Regiojet, jeho původní obchodní model, už nefunguje. Je to vidět hlavně v razantním omezení servisu, ale taky třeba na snížení mediálního prostoru, který si ing. Jančura uměl dříve zajistit. Rovněž hledání cestujících mezi zákazníky konkurence a uživateli IAD nejspíš nějak drhne, když se připravuje na omezení vlastních autobusů Brno-Praha.

Ernie:
v Rakousku se záměrně neprodávají jízdenky do lowcostu
Dvojí kvalita už i v dopravě?[coze]
Pátek, 01. prosince 2017 - 22:34:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 130
Registrován: 7-2017
Dvojí kvalita už i v dopravě?
Jančura: Nebudeme vozy lowcost na začátku nabízet do prodeje, ale pokud by se na trati rozjela cenová válka mezi námi, ÖBB či Flixbusem, spustíme prodej spojení Praha-Vídeň v lowcost třídě za 9 Euro.

Takže je ochotný lowcost použít pro cenovou válku a jít s cenou o 40% dolů, což dosud v této třídě určitě neplatí, cena je nižší při využití KJ jen nepatrně.

PS: Odkazuji na výše uvedené Jančurovo prohlášení i již dříve zmíněné informace, a sice že lowcosty by měla čekat "humanizace" - tj. výměna sedaček a WC, do podoby vozu Astra bez monitorů. Takže sedačky z 1.třídy Railjetu. Jestli to pak bude stále třída lowcost no service, nebo standard, to nevím.
Pátek, 01. prosince 2017 - 23:32:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 90
Registrován: 7-2017
No neviem, či nejak RJ drhne, pred 2-3 rokmi jazdil Košice za 228 resp 280, dnes len vybrané spoje majú cenu 380 lôžka už stoja rovnako ako u CD, napriek tomu stále solídna obsadenosť. Podobne bus, šiel som teraz Flixbusom z Brna a napriek polovičnej cene nebolo plno, zato Grand praskal v žltých švíkoch.Je rozumné,ze chce bus nahradiť vlakom a uvoľniť ich pre prípadné ďalšie trasy.
Pátek, 01. prosince 2017 - 23:32:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 91
Registrován: 7-2017
A minimálne v spojoch na SK teda nebadam žiadne obmedzenie servisu
Neděle, 03. prosince 2017 - 00:49:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 423
Registrován: 1-2016
Razantním omezením servisu se zřejmě myslí to, že je míň stewardů a v případě plnějšího vlaku holt Standard musí počkat a občas se stane, že kafíčko např. z Prahy do Pardubic se nestíhá, což asi není až tak záměr. Stačí se podívat jinam, jak jsou na tom třeba přepravci balíků (letos úplně nejvíc v háji, že omezují co se dá a negarantují nic už teď a určitě si nemůžou stěžovat na to, že by neměli co vozit) - prostě nejsou lidi. A mnohé další firmy nejen v dopravě a logistice. A zase těm stewardům nebude platit kdo ví kolik, to nedělá nikdo. JLV horko těžko shání lidi taky do vlaků.

Jiného omezení servisu jsem si nevšiml, v autobusech už naopak ty spoje jezdící "lowcost" zase začaly ubývat i třeba na Liberci.

Na druhou stranu, i s tím omezeným servisem je to pořád výrazně lepší po této stránce, než (prakticky) nic u ČD ve dvojce. Pokud holt někdo chce rychlý servis, má možnost si koupit Relax, není až o tolik dražší

----

ad Wien - Bratislava za euro - bývalo těch jízdenek/spojů víc, normálně šly koupit bez problémů, nebylo to jen na plakátu. Teď jsem spojení shodou okolností hledal před víkendem a našel jsem pouze v jednom spoji v jeden den (a ještě to počítalo tak, že když jsem zadal 4 osoby z toho 2 děti, tak se počítala vyšší cena pro všechny, ale když jsem zadal 2 dospělé, měl jsem je za dvě eura v přepočtu. Celkově v rezervacích minimum obsazených míst
Neděle, 03. prosince 2017 - 10:37:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 124
Registrován: 7-2011
Velky_sef:
"No neviem, či nejak RJ drhne, pred 2-3 rokmi jazdil Košice za 228 resp 280, dnes len vybrané spoje majú cenu 380 lôžka už stoja rovnako ako u CD, napriek tomu stále solídna obsadenosť. Podobne bus, šiel som teraz Flixbusom z Brna a napriek polovičnej cene nebolo plno, zato Grand praskal v žltých švíkoch.Je rozumné,ze chce bus nahradiť vlakom a uvoľniť ich pre prípadné ďalšie trasy."
Protože se lidé chovají jak ovce a jiní už ani nebudou. Včera jsem vezl nějaké lidi na hlavák a rámci úspory času jím říkám, no vidíte a teď i krásně stíháte slušné EC co jede do Varšavavy, jede vám za 10 minut. Odpověď? My jedeme s Leošem. A kdy vám to jede? Za hodinu. Tak jsem se jen v duchu pousmál a popřál jim hezký pobyt v burgerkingu. [proud]
Garfield
Neděle, 03. prosince 2017 - 11:05:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12476
Registrován: 10-2004
RJ 1008 si veze ze Slovenska cca +120, údajně porucha [masinka]
Babilon
Neděle, 03. prosince 2017 - 11:14:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3689
Registrován: 12-2007
Protože se lidé chovají jak ovce a jiní už ani nebudou.
Co si představujete pod "chovají se jako ovce"? To, že jedou vlakem, na který mají koupenou jízdenku s místenkou?
Neděle, 03. prosince 2017 - 11:17:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 131
Registrován: 7-2017
Garfield: Není souvislost zpoždění RJ1008 s RJ1020 který měl +185 cca?
Neděle, 03. prosince 2017 - 11:32:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6342
Registrován: 8-2012
no vidíte a teď i krásně stíháte slušné EC co jede do Varšavavy, jede vám za 10 minut. Odpověď? My jedeme s Leošem. A kdy vám to jede? Za hodinu
A v obrácené pozici "no vidíte a teď i krásně stíháte slušné LEO, jede vám za 10 minut. Odpověď? My jedeme s ČD. A kdy vám to jede? Za hodinu" byste taky napsal takový srdceryvný příspěvek? [crazy]
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Neděle, 03. prosince 2017 - 11:47:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 96
Registrován: 7-2017
TN26: zkuste nechytat za slovo, koncept žlutých vlaků se opravdu vyvíjí. Od požadovaného převzetí 15-ti hlavních rychlíkových tras v celé ČR v provedení Stadler jednotek, přes dotažení lokomotiv z Itálie a vozů z Rakouska a jejich první linku, následováno smělými plány s Brnem, Českými Budějovicemi, Plzní a Slovenskem, to vše doplněno intermezzy typu Berlín, Zvolen a další. Něco vyšlo, něco ne, prostě jako v podnikání. Samozřejmě se zadařilo na Slovensku v ZDO, naopak nevyšly rychlíky přes Jívovou. Nabízený koncept se taky mění, ubylo tlučhubovských keců, přibývají nové vozy různých provedení a ruku v ruce s tím se mění úroveň služeb (na tu působí i další vlivy). To je prostě vývoj, a právě proto neberu Regiojet moc vážně. Při stavu jejich servisního zázemí (což mě zajímá pouze soukromě, ne jako zákazníka) a různých náhodných pokusů typu Co kde vyjde, tam to zkusíme a když se to chytne, tak vyštípeme konkurenci, to snad ani jinak brát nemůžu. Navíc tahle firma může ze dne na den odejít, zabalit to a lidem zůstanou max. oči pro pláč - o čemž se od nového GVD přesvědčí v řadě destinací. Prostě nic moc pro mě, mám rád určitou jistotu a garanci služeb, vím co dostanu, ne to co mi někdo slíbí a pak možná i (podle možností) zajistí.

(Příspěvek byl editován uživatelem Bobmaster.)
Neděle, 03. prosince 2017 - 12:07:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 125
Registrován: 7-2011
Babilon, T_._H_. : to není nic srdceryvného.[biggrin] Každý samozřejmě ať si jezdí čím chce. Je to jen miniaturní údiv nad tím, že i po skoro třiceti letech od pádu totality, se pořád chováme jako stádo ovcí, tím, že jsme schopni obětovat pro dvě pětky klidně i hodinu času, nebo komfort, klid a pohodu. Sám jezdím vlakem jen občas, většinou tedy pouze v kombinaci s kolem, a moc dobře vím, jak mě samotného dokáže trochu rozhodit, v rámci povinné rezervace na kolo, či nutného přestupu mezi vlaky, že to neklapne tak jak má[happy], ale stává se to minimálně a když už, tak pak při tom množství vlaků, v relaci po které jezdím, to není žádná tragédie, vždy je to alternativa max. na několik málo desítek minut navíc. Ale čekat na další vlak např. dvě hodiny.. no nevím. Ale proti gustu..[happy]
Ostatně nyní i viz. Bobmaster, to o té jistotě.

(Příspěvek byl editován uživatelem Monin.)
Neděle, 03. prosince 2017 - 12:10:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6344
Registrován: 8-2012
nic moc pro mě, mám rád určitou jistotu a garanci služeb ... a co dopravce, u kterého nevím, jestli přijede InterPanter nebo koženkové království, Bdmpee s wifi a zásuvkou nebo Bdtee "holobyt", a pendolínem do Bratislavy nebo Vídně jsem mohl intermezzo jezdit jak dlouho? [crazy]
Ne, to rozhodně není otázka jistoty a garance, ale jen čistá ideologie.

Je to jen miniaturní údiv
No a já se akorát ptám, jestli stejně "udivený" budete v opačné konstelaci - LEO za deset minut a ČD za hodinu. Ale o to tu očividně nešlo - zúčtovat bylo potřeba s cestujícími pomýlenými konkrétním směrem, že? [wink]
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Nesni
Neděle, 03. prosince 2017 - 12:20:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1619
Registrován: 6-2014
Monin:
že jsme schopni obětovat pro dvě pětky klidně i hodinu času
Při odjezdu za 10 minut se rozhodně nestíhají koupit jízdenky u pokladny, to je tak akorát na doběhnutí k vlaku. Takže pisné 40 Kč/osoba a nejistota ohledně místa k sezení. Nemluvě o tom, že ti cestující mohli mít důvod pro použití nízkopodlažní soupravy. No a hodina času nebyla obětována, nýbrž využita na pohodově snězené jídlo v Burger Kingu.

ad servis Regiojetu:
Jančura ze začátku říkal, že naučí lidi jíst ve vlaku. Dneska by k tomu měl dodávat, že jen pokud jsou ochotni si připlatit za to, že jim bude dovoleno si nějaké jídlo objednat.
Neděle, 03. prosince 2017 - 12:25:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 301
Registrován: 7-2017
TH: Kde místo Bdmpee jezdí Bdtee? [coze]
Neděle, 03. prosince 2017 - 12:30:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6346
Registrován: 8-2012
Hele, já si tak důkladný smolný knihy jako jančurobijci nevedu, ale bylo to tak 2015, 2016 - expres z Prahy na východ, nakonec jsme cestu prožrali ve špajzáku, než sedět v něčem takovém.
Ale nemusíme jít do detailů (pokud to není záměr k odvedení pozornosti) - ty koženky "vyšší kvality" i pendoliní intermezza jsou taky realita.
P.S. koukám, že už se slétají ti správní oponenti [happy]

(Příspěvek byl editován uživatelem T_._H_..)
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Neděle, 03. prosince 2017 - 12:31:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 97
Registrován: 7-2017
T. H. nemám tě rád, ale souhlasím. Příklady, které jsi uvedl, by mi opravdu vadily. Nebudu alibisticky říkat, že si lebedím v nevytopené kožence s neblokovanými dveřmi, nebo dokonce v Bdtee. Nakonec si dobře pamatuju na doby cestování linkou Ex1 v Bc, sliby o Bmz do Plzně a pokud se po Praze nepohybuju na elektrizované trati, potkám opravdu ledacos. Jde spíš o to, že když si kraj/MD objedná službu a ČD ji dodají (plus přidají navíc jídelák/minibar), tak vím že dojedu. Žádné velkohubé kecy jak bych to dělal líp, kdyby..., politika..., státní dopravce mě šikanuje..., jezdím bez dotací..., a podobně následováno tichým ukončením linky a Všichni mě bili, takže je to vaše chyba. Neřeknu kdyby sokolík byl čistý jako lilie, ale prostě není, tak aspoň ať drží ústa a krok. To je jako s Tololánkem - oni si jako myslí, že jsme všichni úplně blbí a nepamatujeme si co bylo ještě před pár lety ?
Neděle, 03. prosince 2017 - 12:36:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6347
Registrován: 8-2012
nemám tě rád
V tom případě je všechno v nejlepším pořádku.
Jde spíš o to, že když si kraj/MD objedná službu a ČD ji dodají... zatímco u jiného dopravce si kraj/MD objednal službu a dopravce ji nedodal?
státní dopravce mě šikanuje... Všichni mě bili
Ne, to opravdu v jiné souvislosti neuslyšíme, třeba jak jsou ČD znevýhodněné kvůli režimkám a nevděčnej substrát nechápe jejich obětavost a filantropii pro babičky z Horní Dolní [crazy]. Hele, vždyť tu skřehotáte a řešíte každý uprdnutí Žlutozla už šest let (a karavana jde dál)... To už nemůže být z nudy nebo nedostatku jiných příležitostí, to už je diagnóza.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Neděle, 03. prosince 2017 - 12:48:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 126
Registrován: 7-2011
Nesni:
"Monin:
No a hodina času nebyla obětována, nýbrž využita na pohodově snězené jídlo v Burger Kingu."
Tak v tom případě je to jasné, protože na nějakou pohodu, máme každý z nás naprosto diametrálně rozdílné pohledy. Prej pohodově snězené jídlo v bg. No tvl. [biggrin] Jinak těch deset minut člověk dá i kdyby nechtěl. Já sem se s nimi neloučil v Opletalce.
T.H. nejde přece nejde o nějaké zúčtování. Jako já se divím třeba nad tím, že někdo jede s károu do centra Prahy a teprve v Perlovce s údivem zjistí, že tam nemá kde zaparkovat, tak zase tento dotyčný je v údivu nad tím, že já tam tou Perlovkou zrovna projíždím na kole, a říká si v duchu, co tohle musí bejt za idiota.[proud]
Neděle, 03. prosince 2017 - 12:51:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8201
Registrován: 4-2003
Monin:že já tam tou Perlovkou zrovna projíždím na kole

Jízda Perlovkou na kole je opravdu diagnóza hodná pozornosti lékařů [wink].
Neděle, 03. prosince 2017 - 13:04:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 127
Registrován: 7-2011
Bram: já ti to neberu. Chápu, že je přirozenější tam jet s károu, a 20 minut tam pak jezdit s ostatními, co tam chtějí také zaparkovat, pořád dokola, a celé to tam následně tím zablokovat.[biggrin]
Možná jen, kdyby jsi věděl, že třeba z Podolí na Žižkov, to dáš tom kole, i přes tu ucpanou pelovku, za necelých 20 minut, tak bys s tou diagnózou ještě chvíli počkal.[proud]
Neděle, 03. prosince 2017 - 13:10:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8202
Registrován: 4-2003
Monin: Chápu, že je přirozenější tam jet s károu, a 20 minut tam pak jezdit s ostatními, co tam chtějí také zaparkovat, pořád dokola, a celé to tam následně tím zablokovat.

Já tam károu nejezdím, používám MHD [wink].


Možná jen, kdyby jsi věděl, že třeba z Podolí na Žižkov, to dáš tom kole, i přes tu ucpanou pelovku, za necelých 20 minut, tak bys s tou diagnózou ještě chvíli počkal.

Nehodlám kamkoliv přijít jako smraďoch a proto po Praze na kole nejezdím. Kolo je prostě volnočasová aktivita a jakkoliv se to militantním cyklistům nelíbí, tak prostě jako doprava je kolo v Praze v podstatě nepoužitelná záležitost. Tedy pokud nemám možnost po příjezdu ihned zajít do sprchy a převléknout se. Nic víc v tom není [wink].
Neděle, 03. prosince 2017 - 13:17:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3457
Registrován: 8-2010
T.H: Vy asi tou Ex1 už moc nejezdíte, že? Od té doby co jezdím z Libně tak skoro vždy s ČD s Ex1. Řazení odpovídá vždy plánku (letos se mi ještě nestalo, že by byl řazen jiný vůz), Bdmpee s WiFi tam vždycky je, ČD minibar taky. Víc ke spokojenosti nepotřebuji. Jediné co musím vytknout je, že ČD neumí v rezervačním systému ukazovat směr jízdy daného vozu takže je to 50 na 50.

Takže musím souhlasit s Bobmasterem, v případě Ex1 o které je tu řeč (protože Bobmaster pokud vím stejně jako já jezdí Ol-Praha) tam ta garance služeb je. To jak to bylo v minulosti to mě fakt nezajímá.
Praha-Ruzyně, Olomouc
Neděle, 03. prosince 2017 - 13:37:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 304
Registrován: 7-2017
Bobmaster: Bmz o Plzně budou už za týden, tak to už bude taky minulost. Zpoždění to je, ale Bee/Bpee mi rozhodně neurazí - narozdíl od Bm Alexu.

TH: Koženky vyšší kvality jezdí určitě z radosti dotčených dep, že? [crazy] Nebude to spíš náhodou nepojízdností InterPanterů? Pendoliními intermezzy je myšleno co? Souprava standardu IC/Rx (z Chebu) jako náhrada?

Případné náhradní soupravy z Béček pro úseky Plzeň - Praha / Děčín - Praha pro neschopnost/zpoždění soupravy z DB Netz mi přijdou lepší, než to stejně jako DB odříkat (dneska tedy DB překvapily, místo Maria Von Weber jede Berlin - Dresden náhradní ICE [ok] ).
Garfield
Neděle, 03. prosince 2017 - 13:38:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12478
Registrován: 10-2004
Honza7887:
ČD s Ex1. Řazení odpovídá vždy plánku (letos se mi ještě nestalo, že by byl řazen jiný vůz)
Já mám zkušenosti přesně opačné. Letos 3× ze 4 jízd s kolem se mi stalo, že jsem měl místenku pro kolo do Bdmpee a tenhle vůz tam vůbec nebyl. Bez jakéhokoliv upozorněnípředem . Takže se po příjezdu vlaku zařiď jak umíš [crazy] Pak úplně běžnou situací je nasazování Bček, Bdmtee a podobných šrotů (nepamatuju, kdy naposledy byl Landek řazený tak, jak má být). Když napíšu stížnost, tak přijde omluva za nedodržení řazení a že se na tom snaží pracovat - hahaha. Pak tady je další věc, a to nemožnost si vybrat místo u vlaků ze zahraničí (čímž by se částečně dalo předejít výše uvedenému). Jedním slovem - katastrofa.
Naopak u RJ s řazením vozů letos žádný problém (a to mám poměr ujetých km s ČD a RJ tak 4:1 ve prospěch RJ). Akorát jednou byl řazený standard bez velkých stolečků místo standardu s velkými stoly. Takže když se s někým bavím, jednoznačně doporčučuju na cesty mezi Prahou a Ostravou RJ nebo LE, doporučit ČD mi za tu ostudu nestojí.
Neděle, 03. prosince 2017 - 14:02:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 305
Registrován: 7-2017
Garfield: Nemožnost rezervace z plánku ze zahraničí ČD neovlivní - je to přes protředníka v podobě mezinárodního rezervačního systému. Jedná se o přímém přístupu do systému dotčených dopravců ( například Alex, ZSSK, ÖBB, DB), ale zejména poslední 2 jmenované se na to fakt moc netváří, protože to mimo ČD žádný z národních dopravců neumí. [happy] Jo, to jsou ty plody mezinárodní kooperace.

Pracovat se na tom pracuje, včera bylo na ta další Bmz pozdě.
Neděle, 03. prosince 2017 - 14:18:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19
Registrován: 2-2017
Pokud jde o řazení, tak v případě Ex 142/3 Petr Bezruč tak tam jsou také řazeny vozy Bdpee bez wifi, vím to jel jsem v tom. Velmi nepohodlné sezení na delší dobu, něco jako v low costu u RJ.
Neděle, 03. prosince 2017 - 14:23:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 306
Registrován: 7-2017
Pedris2: Bdpee v dálkovce jsou nouzovka [uhoh] To patří na rychlíky. Holt nejsou vozy, ta Budapešť se hrozně protahuje.
Neděle, 03. prosince 2017 - 14:26:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6350
Registrován: 8-2012
Řazení odpovídá vždy plánku
Proč ne, nedělní odpoledne je vhodný čas na pohádky [lol]

Jako já se divím třeba nad tím
No a nad tím, že někdo neodjede LEO za deset minut, ale ČD za hodinu, se teda divíte nebo ne?

Koženky vyšší kvality jezdí určitě z radosti dotčených dep, že
... zatímco mimořádnosti u jiných dopravců jsou záměr, nebo co to má být za debilní "argument"? [crazy]
Pendoliními intermezzy je myšleno co?
Že jančurobijecká vysírka "to vše doplněno intermezzy typu Berlín, Zvolen a další" není zrovna to, podle čeho by se nějaký dopravce měl brát vážně - akorát to je třeba Vídeň, Bratislava a další [wink]
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Neděle, 03. prosince 2017 - 14:30:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 20
Registrován: 2-2017
Tantin27: Nevím jestli nouzovka, ale jel jsem s tím ve středu z Olomouce. Při čekání na můj spoj, přijel Bezruč ze Žiliny, a měl také soupravu pouze z vozů Bdpee, kromě jednoho Bmz, tak jako ten do Žiliny.
Neděle, 03. prosince 2017 - 14:35:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9365
Registrován: 12-2009
Co měla za problém 1008, že má 130 minut?
Neděle, 03. prosince 2017 - 14:43:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 21
Registrován: 2-2017
Ohl: Tak jako dnešní 1021 měla 190 minut. Ale co se stalo včera 1006, vyjela z Návsí načas, ale pak zůstala trčet v Třinci na hlavním více jak hodinu?
Babilon
Neděle, 03. prosince 2017 - 14:57:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3690
Registrován: 12-2007
Tak v tom případě je to jasné, protože na nějakou pohodu, máme každý z nás naprosto diametrálně rozdílné pohledy.
Jasně. A ten můj pohled je jediný správný, zatímco ostatní, kteří to dělají jinak, jsou pitomci.
Neděle, 03. prosince 2017 - 15:00:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3459
Registrován: 8-2010
Garfield: Já jezdím Portou Moravicou nebo Landekem a tam to řazení sedí. Ano, to že když vlak jede že zahraničí nejde vybrat konkrétní místo to mě taky štve na to jsem zapomněl.

Je vidět, že každý má jiné zkušenosti. Já zas jednou s RJ, že vlak přijel v opačném řazení a SMS o této změně přišla až když vlak přijížděl na nástupiště. Takže hezký pochod přes celé nástupiště [biggrin] To byl takový můj poslední problém s řazením vlaku na který si vzpomenu. Asi mám štěstí [happy]
Praha-Ruzyně, Olomouc
Neděle, 03. prosince 2017 - 15:08:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 132
Registrován: 7-2017
Já jezdím Portou Moravicou
To mají jistě všichni radost že řazení sedí, ale myslím že zrovna v tomto případě by bylo lepší, kdyby seděl jízdní řád [lol]
Já vím, to ne ČD, to zlí Poláci.
Neděle, 03. prosince 2017 - 15:14:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3460
Registrován: 8-2010
Ernie: [happy] Jezdím hlavně tou z Prahy takže tam zpoždění z Polska nehrozí, ale poslední dobou to už tak hrozné není teď ve středu skoro včas [biggrin][satan]
Praha-Ruzyně, Olomouc
Neděle, 03. prosince 2017 - 15:50:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 133
Registrován: 7-2017
Honza7887: Pokud vím tak předevčírem i včera přes dvě hodiny v Ostravě.
Neděle, 03. prosince 2017 - 15:58:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 128
Registrován: 7-2011
Babilon:
"Tak v tom případě je to jasné, protože na nějakou pohodu, máme každý z nás naprosto diametrálně rozdílné pohledy.
Jasně. A ten můj pohled je jediný správný, zatímco ostatní, kteří to dělají jinak, jsou pitomci."
Tak to jako soráč, ale to spojení pohoda/dobře snězené jídlo/burger king, mě fakt hodně rozesmálo, ale to ještě přece neznamená, že si hned myslím, že jsi vůl. Jsem člověk hodně tolerantní a hlavně jsem optimista tělem a dusí, takže do poslední chvíle chci vždy věřit tomu, že dotyčný není idiot.[wink]
T.H. zatím jsem takového člověka nepotkal, co bych chtěl opačně čekat třeba hodinu, až pojedou ČD, aniž by jel radši dříve s Leošem, či s RJ. Jinak bych se mu divil samozřejmě taky.[biggrin]
Bram: no vidíš, jen já, na rozdíl od tebe, tě hned neposílám s diagnózou na detailní vyšetření specializovaného oddělení nějaké nemocnice. I když jezdíš s MHD.
Nesni
Neděle, 03. prosince 2017 - 16:09:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1620
Registrován: 6-2014
Monin:
spojení pohoda/dobře snězené jídlo/burger king, mě fakt hodně rozesmálo
Jenže to bylo spojení "hodina času - pohodově snězené jídlo". Možná mě řadíš mezi idioty a ovce, ale hodina času je na pohodový oběd tak akorát. Jestli v Burger Kingu nebo v La Degustation Bohême Bourgeoise - to už podle vkusu každého soudruha.[happy] A o to jde. Užít si celou cestu včetně té neželezniční části a ne být za každou cenu doma o hodinu dřív.
Neděle, 03. prosince 2017 - 16:09:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9366
Registrován: 12-2009
to ne ČD, to zlí Poláci.
V případě třeba té ze Slovenska zpožděné 1008 to byli zlí Slováci nebo hodný regiojet?
Neděle, 03. prosince 2017 - 16:23:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8206
Registrován: 4-2003
Monin:no vidíš, jen já, na rozdíl od tebe, tě hned neposílám s diagnózou na detailní vyšetření specializovaného oddělení nějaké nemocnice. I když jezdíš s MHD.

Dal jsem tam smajlíka, tak snad nějaká újma není nutná a pokud se stala, tak se za ní omlouvám [wink].

Jinak vychází to z mé zkušenosti - poznal jsem jisté týpky, kteří se po příjezdu z domova na kole v práci ani nepřevlékli, ani nenavoněli. Na připomínky reagovali tak, že si mám trhnout levou zadní. Tak samozřejmě, pach jejich potu mne nezabil, ale není to nic úplně příjemného.....
Neděle, 03. prosince 2017 - 16:24:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 129
Registrován: 7-2011
Nesni: tak on je asi trochu rozdíl mezi tím, když pojedu např. na týden vlakem v zimě do Tater, tehdy ještě v mém případě přes Valmez, to si cestu člověk opravdu užije, a to až tak, že už v Žilině neměli v jídeláku ani jednu flašku sektu, z těch dvou, kterou tam na výjezdu z Prahy měli a tak člověk pro další flašku musel běžet do vestibulu železničnej stanice v Žilině. [proud]A je trochu rozdíl, když vcelku spěchám vlakem, třeba do Pardubic, či do Brna - to si cestu člověk také sice užívá, ale že by se musel ještě před tím ukájet hodinu v burgerkingu, to si až tak úplně jistý zase nejsem. [proud] Možná kdyby to bylo půl roku od listopadové revoluce. Tak to možná ještě asi, možná ano. [proud]
Nesni
Neděle, 03. prosince 2017 - 16:35:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1621
Registrován: 6-2014
je trochu rozdíl, když vcelku spěchám vlakem
No právě. Někdo sprintuje k pokladnám a pak na nástupiště a má radost, že ušetřil hodinu času. Jiný je rád, že se výlet trochu protáhne a on nemusí dřepět doma. Mimochodem, Regiojet prorazil právě díky jídlu a do té doby neotřelému konceptu jeho poskytování ve vlaku, jízdní dobou nemohl konkurovat.
Neděle, 03. prosince 2017 - 16:36:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6351
Registrován: 8-2012
zatím jsem takového člověka nepotkal, co bych chtěl opačně čekat třeba hodinu, až pojedou ČD
Pohádkové odpoledne přechází do večera vtipů? [crazy]
Deset jich napočítáte jen na této stránce... protože oni přece nejsou ovce [biggrin].
Forever trusting who we are, and nothing else matters.