Diskuse » Archiv 2017 » Železnice » RegioJet » Archiv diskuse RegioJet do 30. 11. 2017 předcházející | další

Archiv diskuse RegioJet do 30. 11. 2017

dolů
   autor příspěvek
Středa, 22. listopadu 2017 - 00:10:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 84
Registrován: 7-2017
To je človek hneď šťastnejší, že zaliate vrecúško stojí len 20kč. Dajme tomu aj ceny by človek prežil, len keď si objedná a čaká 30min než dostane odpoveď nemáme a tak si objedná niečo iné, na čo čaká ďalšiu polhodinu a pre istotu zber je snáď raz za 8 hodín vo vlaku. Na slovenských spojoch teda menej personálu nebadať, v lôžku prídu 2-3x do nočného režimu a prinesú aj veci z vozíka.
Babilon, skôr som myslel vyššiu vrstvu u CD, keď už sa hovorí, že tam CD zastavujú a ono to sú len objednané Os. Inak si myslím, že viac sa oplatí mať konečnú súprav v jednej stanici ako mať zázemie v dvoch blízko seba.
Středa, 22. listopadu 2017 - 08:47:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6225
Registrován: 8-2012
obyčejnou zmínku o tom, že došlo k částečné obměně palubního menu
Nevím kdo je "místní úderka", ale předpokládám že někdo, kdo se o obyčejné obměně palubního menu vyjadřuje v kategoriích "onanovač" a "tlučhuba", popř. se diví tomu, že se tu neřeší palubní průvodce (proč by se jako měly řešit, to je akorát umělý "problém" jančurobijců)?

jsou v těchto jazycích zcela vynechány informace o bezplatně poskytovaném časopise Žlutý
No a on je časopis Žlutý poskytován v angličtině a němčině, nebo proč by se o tom uživatelé těchto jazyků měli informovat?
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Středa, 22. listopadu 2017 - 12:11:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 21
Registrován: 8-2017
že se tu neřeší palubní průvodce (proč by se jako měly řešit

No to je nebetyčná drzost, ve vláknu pojmenovaném Regiojet dát novou palubní nabídku dopravce Regiojet! [crazy][biggrin][biggrin][biggrin]
Středa, 22. listopadu 2017 - 13:18:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 118
Registrován: 7-2017
Nesni: Omlouvám se, ale nerozumím. Celý letošní rok RJ testoval inovace, nápady - přímé spojení Zaječí, Hodonína atd. s Prahou. Vzhledem k tomu, že u všech zastávek šlo o jeden spoj, byl to opravdu jenom zkušební provoz. Neujal se, tak končí.
Ano, v novém GVD RJ nenabízí nic převratně nového (mimochodem, myslíte že takových možností je dost na to, aby každý rok byla nějaká?), ale pro svoje klienty novinky má i tak, přestože přímé spojení Opavy s Prahou už existuje a noční vozy směr Humenné už taky existují. Tři vlaky by v úseku Ostrava-Návsí měly být integrovány do ODISu, což je taky novinka, zatím jsou v ODISu jen osobní zastávkové vlaky (+Sp vlak, který má ale úplně stejný počet zastávek).

PS: RJ bude v Libni zastavovat (ve směru do Prahy)
Středa, 22. listopadu 2017 - 13:26:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3341
Registrován: 5-2002
v novém GVD RJ nenabízí nic převratně nového Spojení do Vídně a podstatné rozšíření provozu do Brna bych rozhodně nenazýval "ničím převratně novým". Byť se spojení asi budou rozbíhat průběhu platnosti GVD.
Zastavení v Židenicích je opět zkouška toho, jestli se to ujme.
Nesni
Středa, 22. listopadu 2017 - 13:51:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1609
Registrován: 6-2014
T_._H_.:
proč by se o tom uživatelé těchto jazyků měli informovat?
O možnosti obdržet denní tisk v češtině a slovenštině ovšem informaci dostanou.

Ernie:
byl to opravdu jenom zkušební provoz. Neujal se, tak končí.
Vy možná vidíte víc do zákulisí, ale Ondrůjem prezentovaný důvod jsou dotace Českým drahám. Na ostravské lince začaly ČD kvůli nástupu soukromníků jezdit na komerční riziko, třeba by se stejného modelu žlutí časem dočkali i na lince do Zaječí.[happy]

RJ bude v Libni zastavovat (ve směru do Prahy)
Ale jen na ostravské lince.

Brr:
podstatné rozšíření provozu do Brna
Lze očekávat seškrtání autobusových spojů. Připadá mi, že cestující do nových vlaků hledá ve svých autobusech, že už nedokáže přilákat lidi z aut nebo je přetáhnout Českým drahám. Přitom jezdí za 140 Kč, České dráhy za 219 Kč.
Středa, 22. listopadu 2017 - 13:51:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 119
Registrován: 7-2017
Zastavení v Židenicích je opět zkouška toho, jestli se to ujme.

Ono už se to letos zkoušelo (a předpokládám že brzy zase vyzkouší), ale vzhledem k tomu že v Židenicích chce RJ vybudovat vlastní parkoviště se 100 místy, tak to nevypadá že by se mu někdy chtělo tuto stanici opouštět.
Středa, 22. listopadu 2017 - 13:59:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9330
Registrován: 12-2009
zatím jsou v ODISu jen osobní zastávkové vlaky (+Sp
Je toho víc(R z/do Brna, IC, R do/z Opavy, ale do Návsí fakt jen Os. Chtělo by to zařadit i linku Ex1.
Středa, 22. listopadu 2017 - 13:59:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 120
Registrován: 7-2017
Ondrůjem prezentovaný důvod jsou dotace Českým drahám
V tom vyjádření bych já třeba viděl posloupnost: 1) zkusili jsme tam jezdit jedním spojem ráno/večer, 2) cestujících bylo moc málo na to aby se nám to vyplatilo, 3) dotovat to z vlastní kapsy nemá smysl, když kolem existuje nabídka spojů v ZVS, raději to ohneme do Bratislavy, což je rentabilnější.

To co Vám na tom asi vadí je, že tento osud byl pravděpodobný dávno před tím, než to RJ zkusil a AO to prodává jako nějakou novinku, přitom Českým drahám byl zřejmě jeden spoj tímhle směrem ukradený. Toto chápu.
Středa, 22. listopadu 2017 - 14:00:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 121
Registrován: 7-2017
Ohl: Nejenom Návsí (Jablunkov), ale i Třinec, Český Těšín, Karviná a Havířov. ČT + HAV mají sice "Sp" vlaky, ale ty mají v tomto úseku stejný počet zastávek jako osobní vlaky.
Středa, 22. listopadu 2017 - 14:28:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 22
Registrován: 8-2017
V tom vyjádření bych já třeba viděl posloupnost: 1) zkusili jsme tam jezdit jedním spojem ráno/večer, 2) cestujících bylo moc málo na to aby se nám to vyplatilo, 3) dotovat to z vlastní kapsy nemá smysl, když kolem existuje nabídka spojů v ZVS, raději to ohneme do Bratislavy, což je rentabilnější.


Jančura dnes tvrdil pro MF dnes tohle:


Radim Jančura, majitel RegioJetu, o omezení autobusů a vlaků RegioJetu do Zlínského kraje:
„Rušení autobusů souvisí s ekonomikou, registrovali jsme slabší poptávku cestujících a spoje se přestaly vyplácet. Vlaky výdělečné byly, ale před Starým Městem jsme dali přednost spojení do Ostravy, kde stále rosteme.“
Středa, 22. listopadu 2017 - 14:44:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 122
Registrován: 7-2017
Vlaky výdělečné byly, ale před Starým Městem jsme dali přednost spojení do Ostravy, kde stále rosteme.“
Ano, ale RJ má Staré Město a Staré Město - to spojení o kterém mluví se týká severní trasy přes Olomouc, 1002/1015 je zkrátka z Olomouce přetrasován na Ostravu a Opavu.

Jižní cestou spoj dnes jedoucí do SM zůstává. Ráno pojede ve stejném čase, ale pouze z Brna (další část trasy z toho evidentně nebyla výhodná). Odpoledne dnešní spoj do SM přes Brno pojede zase přes Brno, do Bratislavy (od června).
Středa, 22. listopadu 2017 - 19:38:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 272
Registrován: 7-2017
Nesmí: ČD jezdí za i za 159,-, stačí koupit jízdenku včas (a mít InKartu). I bez ní to jde ale včas pod 200.
Babilon
Středa, 22. listopadu 2017 - 20:40:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3684
Registrován: 12-2007
Vlaky výdělečné byly, ale před Starým Městem jsme dali přednost spojení do Ostravy, kde stále rosteme.
Já jsem se divil, proč všichni papouškují tenhle nesmysl, a ejhle, on ho šíří sám Jančura.

Na Ostravu žádný vlak nepřibyl, vlak do Opavy není přetrasován ze Starého Města, ale z Návsí. Naopak, ubyl jeden vlak do Olomouce a Přerova - to je ten do Starého Města.
Mladějov
Středa, 22. listopadu 2017 - 20:49:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11448
Registrován: 3-2007
>Na Ostravu žádný vlak nepřibyl,

A počet vozů, cestujících a tržeb též "nepřibyl" ??

(osobně opuštění "Staráku" považuji za nějakou džentlmenskou dohodou s "paštikářem", který nemůže na střídavinu).

(Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.)
Garfield
Středa, 22. listopadu 2017 - 21:08:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12457
Registrován: 10-2004
Na Ostravu žádný vlak nepřibyl, vlak do Opavy není přetrasován ze Starého Města, ale z Návsí

V současnosti jede RJ z Prahy do Ostravy 14:44, 15:44, 17:44. Nově pojede 14:44, 15:44, 16:44, 17:44 (resp. asi o pár minut jinak, nemám otevřené tabulky s novým JŘ). Já tam jeden vlak navíc vidím, a to právě ten v 16:44, který jezdil do Staráku. A vůbec se nedivím, dlouho jsem nechápal, proč zrovna v nejlepší časy ráno a odpoledne jede z/do Staráku a nebo z/do Ostravy.
Babilon
Středa, 22. listopadu 2017 - 21:30:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3685
Registrován: 12-2007
Tak to se omlouvám, špatně jsem se podíval. Zmátlo mě (a naštvalo[wink]), že vlak v 15:44 do Návsí nově pojede do Opavy.
Středa, 22. listopadu 2017 - 23:29:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 414
Registrován: 1-2016
„Rušení autobusů souvisí s ekonomikou, registrovali jsme slabší poptávku cestujících a spoje se přestaly vyplácet. Vlaky výdělečné byly, ale před Starým Městem jsme dali přednost spojení do Ostravy, kde stále rosteme.“

Řekl bych, že to bylo spíš naopak s tím, co (ne)vydělávalo. Jasně, poptávka se v čase mění, je to i hodně o studentech, proto ty "posilové" spoje ve špičku, ale že by nebyl zájem cestujících bych neřekl, hlavně na ty odpolední spoje, který zrušil místo přesměrování z UH. Blbý je, že na téhle trase stojí vlak za houby, o dost pomalejší + přestupy, do KM je tu Arriva, do/ze Zlína nic prakticky. Za půl roku budou zase měnit jízdní řád, tak uvidíme, jaká další "zlepšení" nás potkají. Auto mám, tak to tak asi dopadne jako dřív.
Čtvrtek, 23. listopadu 2017 - 06:19:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8132
Registrován: 4-2003
TN26:Řekl bych, že to bylo spíš naopak s tím, co (ne)vydělávalo. Jasně, poptávka se v čase mění, je to i hodně o studentech, proto ty "posilové" spoje ve špičku, ale že by nebyl zájem cestujících bych neřekl, hlavně na ty odpolední spoje, který zrušil místo přesměrování z UH. Blbý je, že na téhle trase stojí vlak za houby, o dost pomalejší + přestupy, do KM je tu Arriva, do/ze Zlína nic prakticky. Za půl roku budou zase měnit jízdní řád, tak uvidíme, jaká další "zlepšení" nás potkají. Auto mám, tak to tak asi dopadne jako dřív.


Řekl bych, že právě tady je prostor pro to, aby stát objednal dvouhodinový takt vlaků Rx třeba u ČD. Ale stát se "zřeďováním" vlaků radši bude vlamovat tam, kde to funguje vesele bez jeho zásahů [crazy].

Jinak 318 km za 3 h a 25 min z Prahy hlavního nádraží do Starého Města u Uherského Hradiště není nic, na co by se dalo nadávat. Relace není tak silná, jako do Ostravy, takže když se to nejede tři hodiny, ale trochu déle, tak to není nic, co by někomu mělo trhat žíly. Prostě Ostrava a její okolí je výrazně významnější, než okolí Uherského Hradiště a Zlín dohromady [wink].
Čtvrtek, 23. listopadu 2017 - 09:54:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6227
Registrován: 8-2012
dát novou palubní nabídku dopravce Regiojet
Očividně se nikdo nebrání a za drzost nepovažuje "dát novou nabídku". Otázka ale je, proč by se ta měla jako vždy hystericky "řešit", teda krom toho, že "nová palubní nabídka" je ještě větší ZLO než stará, ale to určitě všichni tušíme [crazy]
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Čtvrtek, 23. listopadu 2017 - 10:38:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 23
Registrován: 8-2017
proč by se ta měla jako vždy hystericky "řešit"

Jediný, kdo to tady hystericky řeší jsi ty a Ernie. [wink]
Čtvrtek, 23. listopadu 2017 - 11:01:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 89
Registrován: 7-2017
Sice to sem tak úplně nepatří, ale fotka v článku lehce souvisí s tímto tématem:

https://praha.idnes.cz/repy-praha-signalizace-zeleznicni-prejezd- fj5-/praha-zpravy.aspx?c=A171122_151334_praha-zpravy_nuc
Čtvrtek, 23. listopadu 2017 - 11:20:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6228
Registrován: 8-2012
Já ji neřeším vůbec (to akorát podle sebe soudíš jiné, když už si tykáme).
Regiojet je zlo a do jara nevydrží, můžu to tak nechat?
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Čtvrtek, 23. listopadu 2017 - 11:28:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 25
Registrován: 8-2017
Já ji neřeším vůbec

Tak určitě. [wink]
Čtvrtek, 23. listopadu 2017 - 21:00:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3975
Registrován: 6-2008
Garfield: [ok]
Něco jsem zaslechl, že ani do té Opavy příliš nechtěl.
No ale do Návsí se už nevejde.
Stojí tam tři jeho soupravy a Hutník plus jeden osobní.
No a na Slovensko ho nechtěli pustit z nějakým tím večerním.
To že se tam chce posunout vím i od slovenského personálu.
Tož uvidíme další rok.
Snad se najde prostor pro alespoň tři denní Košice a dva noční.
Zatím ať nezaclání v Košicích posunuje spací až do Humenného. No to jsem zvědav...[vypravci]
Čtvrtek, 23. listopadu 2017 - 21:10:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 85
Registrován: 7-2017
V Košiciach s tými 5-6 kociarmi nezavadzia, navyše do HE len štandard lehátko a dve lôžka
Kubajz
Čtvrtek, 23. listopadu 2017 - 23:13:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 205
Registrován: 6-2006
V Košiciach s tými 5-6 kociarmi nezavadzia ...

Za to v Opavě bude zavázet víc než dost. [angry][angry][angry]
Čtvrtek, 23. listopadu 2017 - 23:49:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3976
Registrován: 6-2008
Velky_sef: [ok]
Jo tam se určitě vejde do Košic. Špatně jsem to pojal.
Ať využije spací, tak je posílá dál do Humenného.
Zeptám se. štandart Jste myslel vůz k sezení nebo třeba dva a lehátko a dvě lůžka.
Nebo štandart co by lehátkový vůz a dvě lůžka.
Tedy zřejmě ani jeden vůz k sezení v úseku Košice Humenné a zpět? Děkuji.[happy]

Osobně, tedy můj postoj je, že měl nebo by mohl posunout něco z návsí do Žiliny respektive Martina s příjezdem tam cca k půlnoci a odjezdem mezi 4-5 z toho Martina.
To by si co by okrajový spoj mohlo ty cestující najít.
Včetně větší možnosti využití Slovenského personálu.

Kubajz: Zřejmě zaclánět bude, ale v pohodě se vejde.
V sekci 320 nebo Ostravsko se to probíralo i s detailama kde kdo bude stát přesně, či na jaké koleji, ale dohledávat se mi to nechce...[happy]
Pátek, 24. listopadu 2017 - 00:03:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 416
Registrován: 1-2016
Bram: spíš jsem to myslel na trasu Brno - Zlín v souvislosti s tím, jak se jim "povedl" ten nový JŘ pro autobusy. Jinak jízdní doba vlaku z Prahy do Starého Města, proti té nic nemám.
Pátek, 24. listopadu 2017 - 00:52:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 86
Registrován: 7-2017
IC540, jedno kupé, ležadlo a dve lôžka teda 4 vozne. Skôr než do Martina by to mohol potiahnuť do Popradu, predsa len Liptov je ešte oblas, odkiaľ sa dá rozumne dlho cestovať od skorého rána a je tam aj solídna vyťaženosť.
Pátek, 24. listopadu 2017 - 09:58:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19
Registrován: 7-2017
Kubajz: ČD už v Opavě zavazejí teď [ko][ko][ko]
Pátek, 24. listopadu 2017 - 11:43:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 123
Registrován: 7-2017
"Zavázet" mez 19. a 4.hodinou? Vagony pro Vančuru trčí na prvním nástupišti celý víkend, ale to je zřejmě v pořádku.
Pátek, 24. listopadu 2017 - 13:32:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3977
Registrován: 6-2008
Ernie : [ok] A to se vyplatí... [crazy]
Celý víkend...
Kubajz
Pátek, 24. listopadu 2017 - 16:43:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 206
Registrován: 6-2006
"Zavázet" mez 19. a 4.hodinou? Vagony pro Vančuru trčí na prvním nástupišti celý víkend, ale to je zřejmě v pořádku.

Samozřejmě, že v noci tam zavází víc než kdyby tam stál přes den. Takové Cargo, tak ti budou úplně štěstím bez sebe, protože přijdou o celou jednu kolej. Ono už teď není v Opavě v noci k hnutí.
A Vančura nezavazí prakticky vůbec, protože tam stojí přes víkend a zabírá pouze půlku koleje, na tu druhou se dá v pohodě jezdit do/z Hlučína, protože tam stejně jezdí regionova, tak není potřeba objíždět. A Cargo přes víkend taky prakticky nejezdí.


Ic540: Zřejmě zaclánět bude, ale v pohodě se vejde.

Líbí se mi, jak jsou tady všichni chytři a vůbec neví, jak to chodí. Tvoje chytré kecy si můžeš nechat do hospody a nebo někde, kde Ti je žerou.
Pátek, 24. listopadu 2017 - 17:05:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6237
Registrován: 8-2012
nezavazí prakticky vůbec, protože tam stojí přes víkend a zabírá pouze půlku koleje
[happy] Aneb správné vysvětlení se vždycky najde.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Pátek, 24. listopadu 2017 - 18:23:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 124
Registrován: 7-2017
No, jedna regionova rozhodně potřebuje využívat to nejdelší nástupiště, které v Opavě je. Tak mě tak napadá, aby do toho Regiojetu nenastupovali cestující na Hlučín, když ten zlý regiojet má stejnou barvu a bude stát na "jeho" koleji [lame]

PS: Jen by mě zajímalo, proč tam regiojet bude zavázet víc než IC Opava a ne opačně? Podle čeho se to soudí?
Pátek, 24. listopadu 2017 - 19:07:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8489
Registrován: 10-2003
Ernie: když ten zlý regiojet má stejnou barvu a bude stát na "jeho" koleji

Dotaz na občerstvení v regionově, protože je žlutá, jsem už také měl. :D
Proti lži se člověk strašně špatně brání, protože když se lež pěkně řekne, tak vypadá jako pravda, a někdy je problematika tak složitá, že lidé nevědí, co je pravda a co ne.
Radim Jančura ...asi o sobě...
Pátek, 24. listopadu 2017 - 20:15:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 20
Registrován: 7-2017
Kubajz: A co jinak zdravíčko, dobrý? Já jen, až Jančura přijede do Opavy na furt, tak aby to s tebou neseklo...
Pondělí, 27. listopadu 2017 - 09:48:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8162
Registrován: 4-2003
Kubajz:Takové Cargo, tak ti budou úplně štěstím bez sebe, protože přijdou o celou jednu kolej. Ono už teď není v Opavě v noci k hnutí.


Již dávno mohlo existovat toto: https://mapy.cz/zakladni?mereni-vzdalenosti&x=17.9163115&y=49.929 7590&z=16&l=0&base=ophoto&rm=9oybcxXAn4U48h8gRpYwRyW2O3-9N-WGKngO SHM8KGw

......a žádný nákladní vlak do Opavy Východ nemusel vyjma obsluhy VNVK a zbylých vleček vůbec jezdit. Tohle je typická neschopnost a nezájem ČSD, ČD a SŽDC vyřešit relativně jednoduchý problém do té doby, dokud to jde. Až to pole někdo zastaví, tak už to nepůjde. A všichni si oddechnou, jak se problém "vyřeší" sám bez toho, aniž by museli hnout prstem [crazy]. Obdobný léta neřešený problém je dodnes v Turnově.

Samozřejmě by se také někdo od ČDC musel zajímat o stanici Opava Západ, která byla tak pěkně redukována [crazy]

Líbí se mi, jak jsou tady všichni chytři a vůbec neví, jak to chodí.

Bacha na to zdraví, prasklá žilka v hlavě by mohla znamenat odchod od dráhy na trvalo [wink].

(Příspěvek byl editován uživatelem Bram.)
Pondělí, 27. listopadu 2017 - 10:10:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 125
Registrován: 7-2017
Až to pole někdo zastaví, tak už to nepůjde.

Dokud je to "jenom pole", tak by to bylo moc jednoduché a moc levné, proto to nikoho nezajímá. Lepší je to zastavět a pak teprve hledat náhradní řešení, na tom se dá rozkrást víc. Třeba podtunelovat celé město [ok] [wink]
Pondělí, 27. listopadu 2017 - 10:25:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8164
Registrován: 4-2003
Ernie:Třeba podtunelovat celé město

Špatný nápad by to nebyl, jen by byl hooooooooodně drahý: https://mapy.cz/turisticka?mereni-vzdalenosti&x=17.8992866&y=49.9 374857&z=16&l=0&base=ophoto&rm=9oxCpxXDml0VX7A3Qdfk-6oAB6hfhe8Sfg dQJfYNYJfI0gSQf8Og1G
Cogwheel
Pondělí, 27. listopadu 2017 - 10:55:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5204
Registrován: 1-2012
To je slabé, já bych byl pro tunel až do Jaktaře. Pak by se dala zřídit podzemní stanice Opava-centrum (někde u nám. Republiky) a nádraží Opava-Západ zcela zrušit (a pozemky developersky zastavět). [biggrin]
Pondělí, 27. listopadu 2017 - 14:40:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 126
Registrován: 7-2017
Cogwheel: A RJ+ICOp protáhnout tím pádem až do Skrochovic, aby se zastávka Opava-centrum dala využívat [proud]

Bram: No zajímavé by na tom bylo hlavně to vyústění z tunelu na stávající kolejiště, umístěné o několik metrů výš. [lol]

(Příspěvek byl editován uživatelem Ernie.)
Úterý, 28. listopadu 2017 - 11:20:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 212
Registrován: 9-2015
>> Zaječí
Já teda, když jsem prvně slyšel o zavedení Zaječí, tak jsem automaticky předpokládal, že tam bude u každého vlaku mikrobus Regiojetu nebo domluveného soukromého dopravce do Mikulova, každopádně s prodejem do stanice Mikulov přes stránky Regiojetu.
Jestli tohle nenastalo (jako že asi ne), tak smysl toho experimentu taky moc nechápu.
Středa, 29. listopadu 2017 - 17:34:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 421
Registrován: 1-2016
Nenastalo. I autobusy na Vídeň Mikulovem jen projedou, přitom Mikulov byla jedna z tras, která se i objevila v hlasování o nových (bus) linkách nějakou tu dobu zpátky. Když už jde o tu Jižní Moravu, docela se divím, že RJ nenasadil busy Brno - Znojmo už dávno.
Středa, 29. listopadu 2017 - 17:42:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18
Registrován: 2-2017
Novinky ohledně Smíchova, citace redaktora ČT Honzy Beránka.
"Ještě před pár dny to vypadalo na válku, která může ohrozit samotné fungování RegioJetu. Výpověď z "depa" na Smíchově ale prozatím platit nebude. ČT zjistila, že RegioJet se dohodl se Sekyrou, že zůstane až do konce roku 2019."
Středa, 29. listopadu 2017 - 17:52:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6319
Registrován: 8-2012
...ale jak si to teď ideově vysvětlí jančurobijci?
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Středa, 29. listopadu 2017 - 18:09:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 214
Registrován: 8-2017
Jančura si to hold umí zařídit.
Kdežto Ropid vyklidil Knížecí bez boje tři roky předtím než se kopne.
Středa, 29. listopadu 2017 - 19:24:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8179
Registrován: 4-2003
Pedris2:ČT zjistila, že RegioJet se dohodl se Sekyrou, že zůstane až do konce roku 2019."

Sekyra dobře ví, že rok 2019 znamená spíše 2029. Ovšem není politicky (vůči městské části) vhodné nějakým delším nájmem ukazovat na to, že současný stav ještě delší dobu vydrží, takže se to bude řešit pro každý rok nejspíš dodatkem ke stávající smlouvě, je li nějaká. A Sekyrovi peníze od RJ nesmrdí, na rozdíl od ČD, což u poblázněných šotoušů - vymítačů žlutozla vyvolá nejspíš amok [biggrin].
Středa, 29. listopadu 2017 - 22:38:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 87
Registrován: 7-2017
To je ale práve problém, pretože budovy patria CD a tie sa správajú ako jesitna svokra zneuzivajuca dominantné postavenie a RJ vyhadzuje už dlho vopred. Hlavne, že žiadny EN do Prahy nepríde z východného Slovenska pred 8, takže úplne uvoľnili konkurencii trh, ktorý chcú ovládnuť takto nezmyselne, než aby konečne pochopili, že je 21.stirocie. Ale to nemá cenu rozoberať, keďže mnohí sú myslením stále v tom 19. za chvíľu sa určite vyroja
Čtvrtek, 30. listopadu 2017 - 07:41:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6325
Registrován: 8-2012
Jančura si to hold umí zařídit
Hlavně se ukazuje, že "vyhazov" od ČD byl zas akorát úmyslná snaha škodit, a zdejší jančurobijci se představili v obvyklé roli užitečných idiotů [happy]
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Čtvrtek, 30. listopadu 2017 - 10:28:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 213
Registrován: 9-2015
Zkusil jsem napsat na Regiojet, protože toto by mě docela zajímalo. Pochybuji, že oficiální stanovisko (kromě striktně negativního) získám, ale stejně jsem zvědavý. Pokud o tom někdo něco víte, napište sem...
----------
chtěl bych se zeptat na Vaše, pokud možno oficiální, stanovisko:
Někteří dopravci uznávají jízdenky na delší trasu použité pouze v části cesty.
Vychází to
A) z obecných předpisů o veřejné dopravě,
nebo B) jen z interních předpisů dopravce?

A jak je to tedy u Regiojetu?
Laicky bych si myslel, že při nástupu ve výchozí stanici těžko můžete výstupu po cestě bránit,
(příklad: z Prahy, výstup v Györu, lístek do Budapešti).

Při nástupu později asi uplatňujete nějakou politiku,
buď 1) to striktně neuznáváte (lístek z Budapešti při nástupu v Györu),
2) nebo to tolerujete, pokud místo nebylo ve výchozí stanici (např. v Budapešti) prodáno.

Pokud (náhodou) platí 2), pak zřejmě např. ústní oznámení druhým spolujezdcem z Budapešti by mělo stačit pro udržení místa? (a zároveň i zabránit dispečerskému pokynu k projetí zastávky Györ, pokud tam nikdo nenastupuje?)
Čtvrtek, 30. listopadu 2017 - 10:54:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 940
Registrován: 6-2002
Dnešní, zřejmě první Regiojet ve Vídni.

Řazení: loko 193 205, Astra 008, Bmz 018, Ampz 005.





Nějaké ty reklamy:

Vagonet
Čtvrtek, 30. listopadu 2017 - 11:40:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 69
Registrován: 7-2017
Žlutý zase perlí: od Bratislavy +140.
Čtvrtek, 30. listopadu 2017 - 11:47:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8183
Registrován: 4-2003
Vagonet:Žlutý zase perlí: od Bratislavy +140.

A neperlíš spíš Ty?!?
Čtvrtek, 30. listopadu 2017 - 13:53:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 127
Registrován: 7-2017
Dnešní, zřejmě první Regiojet ve Vídni.

V okně Astry vidím Jančuru [proud]

Třeba se ho někdo zeptá, kdy začnou přijíždět další Astry, nebo co všechno bude vlaky táhnout do příjezdu Traxxů.
Čtvrtek, 30. listopadu 2017 - 14:55:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 741
Registrován: 11-2004
Dnešní, zřejmě první Regiojet ve Vídni.
Ne tak uplne. Souprava byla ve Vidni uz vcera (spatrena ve Stadlau). Dnes rano byla na Hbf. tiskovka.

Žlutý zase perlí: od Bratislavy +140.
Teoreticky sice prodava Wien-Blava za euro, ale v praxi jsem ty listky nikdy nevidel. 5e je bezna cena, takze se vlastne nic nezmeni.
Vláďa42
Čtvrtek, 30. listopadu 2017 - 15:48:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2146
Registrován: 9-2009
http://zdopravy.cz/regiojet-poprve-ve-vidni-prisli-jen-sliznout-s metanu-rika-sef-obb-5030/
Čtvrtek, 30. listopadu 2017 - 15:55:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1980
Registrován: 12-2007
a prodaj jim těch 41 emzet? [rofl]
Rychlík: PRAHA HL.N.,odj. 15:05 -Praha Libeň-Nymburk město-Křinec-Rožďalovice-Kopidlno-Jičín-Ostroměř-Lázně Bělohrad-Nová Paka-Nová Paka město-Stará Paka-Roztoky u Jilemnice-Martinice v Krkonoších-Kunčice nad Labem-Hostinné-TRUTNOV HL.N.,příj. 18.53
Čtvrtek, 30. listopadu 2017 - 16:01:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8191
Registrován: 4-2003
R 1463Úpa:a prodaj jim těch 41 emzet?


Neprodají, protože je Regiojet prostě jako příliš zastaralý typ nemá zájem koupit. To je ale překvápko, že ano?