Diskuse » Archiv 2017 » Železnice » RegioJet » Archiv diskuse RegioJet do 22. 11. 2017 předcházející | další

Archiv diskuse RegioJet do 22. 11. 2017

dolů
   autor příspěvek
Sobota, 18. listopadu 2017 - 20:23:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2297
Registrován: 9-2003
TH: Čekal jsi snad od Zdeňka něco jiného?
NOBLE BRICKS
Pikehead
Sobota, 18. listopadu 2017 - 21:18:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3504
Registrován: 3-2007
Já jsem naopak rád, že mi pozorování o tristní úrovni vlaků v jižních Čechách potvrdil přímo zaměstnanec ČD.
Sobota, 18. listopadu 2017 - 23:06:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 81
Registrován: 7-2017
Tak naštěstí už to modré jihočeské utrpení za pár týdnů nahradí milý, hodný a hlavně levný soukromník - teda zatím jenom někde [happy]

Když si vzpomenu na fotky prodeje jízdenek na Slovensku (borka v kostýmku se rozloží před zavřenou pokladnou a prodává lístky), nějak nejsem o tom ráji, který tam žlutý nastolil zcela přesvědčen [uhoh] ale aspoň vím, kde jsem: https://www.youtube.com/watch?v=ldM9F4-HWPo
Neděle, 19. listopadu 2017 - 11:26:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9317
Registrován: 12-2009
nějak se to shodit musí,
?? Prostě jsem jen opakoval sdělené. Co je na tom shazovací? Vždyť je to jeden z hlavních atributů o třídu lepšího.

pozorování o tristní úrovni vlaků v jižních Čechách potvrdil
Nevím, jak v celých jížních Čechách, ale zrovna ty lipenské jsou dost pod průměrem. Kromě vlaků vedených 842, ty jsou jakž takž. Kolem Třeboně zas víceméně v normě.
Neděle, 19. listopadu 2017 - 12:15:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2302
Registrován: 9-2003
Bobmaster: Třeba Břeclav je už taky na Balkáně?
NOBLE BRICKS
Neděle, 19. listopadu 2017 - 17:50:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5191
Registrován: 9-2011
Bob: borka v kostýmku se rozloží před zavřenou pokladnou a prodává lístky
A na druhou fotku "Najděte 1 rozdíl" se už nepamatujete?
Neděle, 19. listopadu 2017 - 19:53:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 82
Registrován: 7-2017
Jaký Balkán, jaký rozdíl - něco mi uniklo ? Vypadá to že ano...
Neděle, 19. listopadu 2017 - 20:44:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 79
Registrován: 7-2017
Breclav je na Balkane, CD tam predávajú vlastný rum značky cen
Pondělí, 20. listopadu 2017 - 10:01:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5194
Registrován: 9-2011
Bob: no, já tu dával před nějakými snad 3 a 2 lety dva skoro stejné snímky z L. Mikuláše.
Na prvním byla ona růžová díffčina, sedící na "stolku" pro dočasné odkládání bagáže před zavřenou pokladnou - nepokladnou, a na druhém ("najděte 1 rozdíl") už v té kukani bydlela réglrecht Regiojetí pokladna.
Pondělí, 20. listopadu 2017 - 14:23:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 83
Registrován: 7-2017
Aleš Lisek.: nevzpomínám si, ale věřím Vám. Vzpomínám si jenom na 2 fotky, na obou ta dívčina seděla před pokladnou - nepokladnou. Jasně, šlo o přechodné řešení, takže se to (asi) dalo vydržet. Ještě že můj zaměstnavatel to takhle neřeší, když jsem nucen pracovat v provizoriu tak dostanu aspoň potřebné vybavení (a nějakou korunu navíc).
Pondělí, 20. listopadu 2017 - 15:09:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5197
Registrován: 9-2011
Bob: tu první fotku (s dívčinou) jsem nenašel, tu druhou (bez dívčiny) ano.

Pondělí, 20. listopadu 2017 - 15:25:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6221
Registrován: 8-2012
Přitom kdyby si ti hloupí soukromníci vzali příklad, jak se to dá vyřešit jednoduše a bez provizorií:

Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Pondělí, 20. listopadu 2017 - 17:17:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3444
Registrován: 8-2010
TH: S ŽD je to špatný příklad. Co si pamatuji tak se jízdenky za éry soukromníka prodávaly jen v pár stanicích a to pokladny byly spíše zavřené než otevřené. Takže ve finále většinou člověk musel i tak koupit jízdenku až ve vlaku. S ČD žádná zásadní změna v tomhle nepřišla.
Praha-Ruzyně, Olomouc
Pondělí, 20. listopadu 2017 - 18:37:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 84
Registrován: 7-2017
Aleš: díky za snahu, tohle mi bohatě stačí. Samozřejmě vím, že žlutý není žádný barbar, po dobu provizoria zajistil svému personálu perfektní zázemí, s vytápěním, tekoucí vodou, přípravnou jídla, uzamykatelnou skříňkou na osobní věci, nebo prostě jenom obsluha před každým vlakem odněkud dojela a zařídila se po svém. Pokladna tam je a to je hlavní [ok]

Jinak se zdá, že J. Sůra má nového kolegu, teda aspoň ve stylu psaní. Pokud ovšem neplatí staré pravidlo, že nadpisy dělá někdo jiný a autor za ně nezodpovídá:

http://zdopravy.cz/obrazem-jak-se-promeni-areal-smichovskeho-nadr azi-po-vypuzeni-zlutych-vlaku-4560/
Pondělí, 20. listopadu 2017 - 19:16:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 108
Registrován: 7-2017
Jinak se zdá, že J. Sůra má nového kolegu, teda aspoň ve stylu psaní.

Slovník českých synonym: VYPUDIT - vystrnadit, vyhnat.

Máte pocit, že by RJ odcházel dobrovolně, nebo by se ho někdo ptal, jestli už ty koleje nechce? Já ne.
Předpokládám, že kdyby teď někdo na Slovensku navrhnul z trati Bratislava-Komárno udělat cyklostezku, tak se tady bude ve velkém slavit že ten zlý žlutý vlak nebude mít kde jezdit. Výsledek: o několik km používaných kolejí méně, nikoho nezajímá.
Pondělí, 20. listopadu 2017 - 19:43:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 85
Registrován: 7-2017
Ernie: mám pocit, že když někomu skončí smlouva o pronájmu a není prodloužena, tak už tam nemá co dělat. Něco jako ti frajeři na Klinice, doufám že SŽDC si poradí se žlutými i zelenými, samozřejmě podle platných zákonů. Jestli nemají kam jít - jejich problém, ať napřed nastaví zrcadlo sami sobě a pak přemýšlejí, proč jsou na ně ostatní tak zlí [kladivo]
Pondělí, 20. listopadu 2017 - 19:52:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 109
Registrován: 7-2017
Bobmaster: A oni měli žlutí ty koleje v pronájmu?
Pondělí, 20. listopadu 2017 - 19:57:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6222
Registrován: 8-2012
S ŽD je to špatný příklad
Tak samozřejmě, ostatně jako vždycky každý nepohodlný [happy]

Jestli nemají kam jít - jejich problém
Tak zrovna v případě kolejiště "společného" nádraží je to problém SŽDC ("zařízení služeb"). Každopádně to má ke zrušení ještě hodně daleko...
(Já vím, správný jančurobijec byť tvářící se jako příznivec železnice musí nadšeně tleskat rušení kolejí, pokud se nacházejí pod vlaky Žlufozla [crazy] - je jen Jediná Správná Dráha!)
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Pondělí, 20. listopadu 2017 - 20:34:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3445
Registrován: 8-2010
T_._H_.:
" Tak samozřejmě, ostatně jako vždycky každý nepohodlný [happy]
"

Tak si to klidně myslete dál. Většina ocení spíš přímé spojení do Olomouce a nějaké pokladny jsou jim ukradené. Fuj, fuj ČD navíc přinesly na ŽD žhavou novinku a to je nákup lístku online takže kdo nechce na pokladnu nemusí.
Praha-Ruzyně, Olomouc
Nesni
Pondělí, 20. listopadu 2017 - 21:00:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1605
Registrován: 6-2014
že by RJ odcházel dobrovolně
Regiojet dobrovolně odchází z mnoha relací. Neustál konkurenci Bratislava-Žilina, nyní ani Břeclav-Staré Město u UH. Po roce, než si cestující stačili zvyknout, ruší zastavování v Zaječí a zkouší ho na trati 260, ale jen u některých vlaků, aby si to cestující hůř pamatovali.[sad] Od ledna nejspíš omezí autobusovou linku Praha-Brno, podle mého názoru v zoufalé snaze zaplnit nadbytečnou kapacitu svých vlaků. Teď je běžná cena za jízdenku 140 Kč - to je adekvátní? Nevím, dopravní školy nemám, ale s ČD pár dní před odjezdem a v den odjezdu téměř vždy za 219 Kč. Říkal mi jeden známý, že se servis ve Standardu už prakticky neposkytuje, neboť dostal šanci si za hodinu cesty něco objednat jen jednou za čtyři cesty.
Pondělí, 20. listopadu 2017 - 21:10:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 80
Registrován: 7-2017
Tak konkurencia BA ZA, kto by platil 10€ keď vedľa môže ísť zadarmo. ZSSK stratu zaplatí štát, ale RJ má aj záväzky, ktoré musí splácať. Preto sa ide modelom, prednosť má vyšší potenciál tržieb.
Nesni
Pondělí, 20. listopadu 2017 - 21:20:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1606
Registrován: 6-2014
Velky_sef:
ZSSK stratu zaplatí štát
No ještě aby nezaplatil, když jí takovou podivnou povinnost nařídil.[kecal] Mně šlo ale o to, že Regiojet nedokázal oslovit dostatek jiných lidí, kteří např. jezdí autem ale ani těch, kteří za vlak normálně platí.
Pondělí, 20. listopadu 2017 - 21:41:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 81
Registrován: 7-2017
To budem tým, že ten prúd nie je zase taký silný, kto jazdil autom budem aj neskôr, pretože RJ zase toľko vlakov nemal a tiež bez záloh to nebolo úplne ono. Tiež to bolo dané štruktúrou a tiež BP. Brno sa im zdalo potencionalnejsie
Pondělí, 20. listopadu 2017 - 22:20:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14
Registrován: 8-2017
Říkal mi jeden známý, že se servis ve Standardu už prakticky neposkytuje, neboť dostal šanci si za hodinu cesty něco objednat jen jednou za čtyři cesty.

Však už to je v nových vlakových průvodcích napsáno oficiálně - nově i u Relaxu:

1 stevard/ka může mít na starosti více vozů

Mimochodem se divím, že se ti noví průvodci tady ještě neřešili. Část položek z menu zmizela, některé jsou nové a u části sortimentu došlo ke změně cen (směrem nahoru).

odkaz
Pondělí, 20. listopadu 2017 - 22:52:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 407
Registrován: 1-2016
Dík za odkaz na nového průvodce, jel jsem minulý týden a ve vlaku byly ještě ty původní (a ceny jsem platili taky původní). Co se týká toho servisu, tak na to upozorňují prakticky při každém hlášení při nástupu, že první se obsluhuje byznys/relax, pak standard. Což je OK, druhá věc je, že když je málo personálu a plný vlak, tak pak na kratší trase nemusí v tom standardu být nic... Osobně bych dal do lowcost vozu automat(y), jako mají ČD v těch "rychlících vyšší kvality" a tím by se vyřešilo čekání na stewarda pro toho, kdo si chce něco dát.

Ceny se u něčeho mírně zvýšily, ale pořád ok řekl bych. Spíš škoda, že toho nevyužili k nějaké obměně či doplnění sortimentu, když člověk ráno na snídani nechce se cpát dortem tak moc na výběr nemá. I když u byznysu myslím přibyl výběr Bohemka nebo džus. A taky vozíky teda pořád jezdí? Měl jsem za to, že je vyhodili, i když možná se to týkalo jen byznys/relaxu.

Co mě v tom průvodci baví, jsou ty "rekola" - ideální na dopravu po Praze nebo Brně s kufrem :-)

Platby kartou už půjdou, neví někdo?

Jinak uvidíme, jsem na to zvědavý, jak se to bude vyvíjet, podle mě poslední dobou ty autobusy dost kazí a je blbost ustupovat minimálně na Brno - Praha, když je tu pořád minimálně ten Flix (bez ohledu na cenu).
Babilon
Pondělí, 20. listopadu 2017 - 23:07:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3681
Registrován: 12-2007
Regiojet dobrovolně odchází z mnoha relací.
... do švestek nevydrží, zimu nepřežije, ...[proud]
Pikehead
Pondělí, 20. listopadu 2017 - 23:53:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3510
Registrován: 3-2007
Babilon: přesně tak, je to hnus. Ještě, že existuje Jediná Správná Dráha, která za 3x prodaná nádraží sem a tam a nevysoutěžené veřejné zakázky poskytne zázemí a sociální jistoty retardům jako je Bobmaster.
Pondělí, 20. listopadu 2017 - 23:56:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 199
Registrován: 1-2010
Dobrý večer nechci nijak prudit,ale jdou takové fámy,že se celý RegioJet bude stěhovat do žst Praha Malešice a bude využívat vlečku teplárny.Jen se ptám jestli se o této možnosti uvažuje.
Úterý, 21. listopadu 2017 - 00:30:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3973
Registrován: 6-2008
Asi jsem dojezdil nebo dochlastal si v klídku...[crazy]
Jsem netušil, že ve vlacích Regiojet je zakázáno používat vlastní alkohol.
Jelikož Chotěboř a tak trochu i Svijany považuji za zvrácenost neboť jsem tomu nepřišel na chuť zatím kupuji si na cestu občas dle možnosti či příležitosti pivko svoje.
Většinou pokud mohu Radegast 10tku v plechu...[happy]
Asi moc čtu všechny ty železniční tématiky...[vypravci]
A pak se divím, co všechno mi hrozí...[crazy]

https://www.vlaky.net/zeleznice/spravy/6689-Nase-tema-Alkohol-na- palube-vlaku/
Nesni
Úterý, 21. listopadu 2017 - 00:40:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1607
Registrován: 6-2014
Velky_sef:
To budem tým, že ten prúd nie je zase taký silný
Kde už jinde na Slovensku by byla silnější doprava než mezi Bratislavou a Žilinou? Mezi Košicemi a Humenným? Každopádně jeho odchod dává tušit, že nedokázal přitáhnout žádné lidi z aut a přetahoval se s ŽSSK o stejné cestující.

Babilon:
do švestek nevydrží, zimu nepřežije
Koncept, na kterém je Regiojet založen, tj. "vše je levné", se ale hroutí, nebo snad ne? V současné době jsou v rozvalinách jeho složky "zaměstnanci jsou levní" a "lokomotivy jsou levné". Opouštějí se zavedené relace (připomeňme si ještě autobusy do Hradce Králové) a experimentuje se s jednodenními výlety ("linka" Praha-Passau). Narozdíl od vás si vůbec netroufám odhadovat životnost projektu, ale jsem si skoro jistý, že se usilovně hledá jeho nová podoba.
Úterý, 21. listopadu 2017 - 08:00:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 111
Registrován: 7-2017
u části sortimentu došlo ke změně cen (směrem nahoru).

Všechny položky v menu si samozřejmě nepamatuji, nicméně se mi nezdá že by podražilo něco jiného, než croissanty.
K tomu je třeba říct, že důvod bude téměř jistě v ceně másla. Regiojetí croissanty jsou totiž z máslového těsta, nikoliv z margarínu. A v listovém těstě je obsah tuku-másla velmi vysoký.
Úterý, 21. listopadu 2017 - 08:09:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 112
Registrován: 7-2017
zkouší ho na trati 260, ale jen u některých vlaků, aby si to cestující hůř pamatovali

railjet má stejně jako RJ na 260 výjimku "jen u některých vlaků", taky si to cestující hůř pamatují, že v Blansku, Letovicích a Svitavách zastavuje jen Leoš Janáček?

Neustál konkurenci Bratislava-Žilina, nyní ani Břeclav-Staré Město u UH
A že těch komerčních vlaků mezi Břeclaví a SM jezdí stovky, že? Jak byste postupoval vy? Nakoupil vlaky za miliardy, začal s nimi jezdit v hodinovém taktu v relaci Zaječí-Praha, a pak když by to nestálo za to, tak byste udělal co? Samozřejmě že jde o průzkumný model.

Regiojet dobrovolně odchází z mnoha relací.
Dobrovolně zavádí i nové. Byl první, kdo zastavoval v Návsí, přestože Jablunkov po ČD dávno před vznikem myšlenky regiojetu žádal zastavování Ex. Pokud se chcete vymlouvat na objednavatele Ex1, řekl bych že kdo chce, tak hledá způsob, kdo nechce, hledá důvod. A chtít se začalo až když tam vlezl RJ. O Havířově a Stodolní nemluvě.
Úterý, 21. listopadu 2017 - 08:50:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8110
Registrován: 4-2003
Dýmák:Dobrý večer nechci nijak prudit,ale jdou takové fámy,že se celý RegioJet bude stěhovat do žst Praha Malešice a bude využívat vlečku teplárny.

Neelektrizovaná vlečka s nedostatečně dlouhými kolejemi?!? Regiojet pro sebe potřebuje elektrizované kolejiště s kolejemi dlouhými 300 metrů.

Tohle se mi nezdá moc pravděpodobné.........

Spíš než vlečkové kolejiště přímo v teplárně tak možná dopravní staniční koleje 5, 7, 9 v žst. Praha Malešice, které patří přímo teplárně.

Uvidíme [wink].
Úterý, 21. listopadu 2017 - 09:32:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 82
Registrován: 7-2017
Medzi Ba a ZA RJ na Slovensku skoro nikde nestal, snáď v Trenčíne a možno v Trnave, tak ťažko mohol vybrať veľa cestujúcich v staniciach medzi. Veru, kedysi Praha Košice 280, dnes 380 stojí lowcostu a 480 štandard, čo je viac ako CD a napriek tomu má stále plno. A 1021 bude totálne preplnená, keďže CD sa sústredí na sotousov s príchodom po 8 ráno, čo je do práce neskoro. Ale všetko ide do kytek a zoufale SE hleda
Úterý, 21. listopadu 2017 - 09:46:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15
Registrován: 8-2017
nicméně se mi nezdá že by podražilo něco jiného, než croissanty

Změna cen se dotkla podstatně většího počtu položek.
Úterý, 21. listopadu 2017 - 10:24:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 113
Registrován: 7-2017
Změna cen se dotkla podstatně většího počtu položek.

Tak prosím aspoň o nějaké konkrétní příklady. Podle toho co jsem dohledal na netu zdražil ještě o 5Kč slaný koláč Quiche (z 55 na 60) jinak nic.

Dorty, jogurt, saláty, kuskus, řízky, chia pudink i sushi zůstávají stoprocentně na stejné úrovni.

U balených potravin-nápojů a snacků porovnání nemám, ale co si tak pamatuju, tak mě žádná změna do očí netrkla.

Takže podstatně větší počet položek než mnou uvedené dvě, tvoří ten jeden koláč, tedy tři? [proud]
Úterý, 21. listopadu 2017 - 10:29:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 114
Registrován: 7-2017
Tak jo, ještě sushi set zdražil z 80 na 90.
Takže čtyři položky ze čtyřiceti. To jo, to je drama [lol]

+

Část položek z menu zmizela,
a byla nahrazena jinými položkami (jak to při výměně menu bývá)
Úterý, 21. listopadu 2017 - 10:44:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16
Registrován: 8-2017
Jerky, džus,... ve všem bude jistě máslo. [proud]
Úterý, 21. listopadu 2017 - 10:48:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17
Registrován: 8-2017
a byla nahrazena jinými položkami (jak to při výměně menu bývá)

Když už hodláš poučovat, co takhle kopírovat texty celé a nevytrhávat z kontextu? [wink]

Část položek z menu zmizela, některé jsou nové a u části sortimentu došlo ke změně cen (směrem nahoru).
Úterý, 21. listopadu 2017 - 10:55:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 210
Registrován: 9-2015
>> Malešice
Je to o dost dál, to by mu asi náklady dost vzrostly.
Ale hlavně, kudy by tam jezdil? Tedy až se bude (bude-li se - my ze Strašnic jako jediní každý odklad oslavujeme!) dělat Vršovice - Hostivař. Pak to nejspíš bude přervané.
Vlastně možná přepřah a přes Libeň, no nazdar, to by byl problém nejen pro Regiojet, ale i pro provoz Hlavního, ne?
Takže možná někdy výhledově, až bude dostavěno. Ale teď už skoro žádné řešení není, ne? Kromě ONJ. Nebo je něco použitelného v Krči?
Samozřejmě by se měl především za každou cenu zatnout tipec developerským okrajovatelům železniční infrastruktury, no ale místní závistiví čecháčkovští přátelé železnice raději vítají vše, co poškodí Jančuru. Nejradši by byli, kdyby zanikly všechny koleje - Jančura by nemohl jezdit.
Úterý, 21. listopadu 2017 - 10:56:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 662
Registrován: 9-2012
Vcera jsem se koukal do nove nabidky, kde jsou i nejake nove salaty. Jinak ano, suchi 90,- crossy 25 ,-. Dorty zustaly. Nemyslim si ze se jedna o nejake extra zdrazeni
Úterý, 21. listopadu 2017 - 11:24:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 211
Registrován: 9-2015
>> Ic540/Radegast (sorry za offtopic).

A chutnal Ti líp před 3 roky SABMiller, před rokem ABInBev nebo teď Asahi? Na přímo jihoafrické pivo (SAB) se neptám, Ti vařili jen "původní" Prazdroj a Kozla, a Radegast myslím ještě tenkrát neměli.

Nezastávám se Svijan (ty teď taky někdo z ciziny koupil, ne? ale nemůžu o tom nic najít).
Není to taky nic proti Tobě, chápu, že jsi vlastně psal o něčem jiném, a že každý má své chutě.
Vlastně to není ani ironie. Já si opravdu dělám naděje a iluze, že Japonci by to konečně mohli zvednout - už zachránili svým odběrem české chmelařství.

Hezký závěr článku zde: http://www.zivo-byti.cz/ktere-pivo-je-skutecne-ceske
Ano, když nám líp chutná zahraniční pivo než české, deklarujeme tím, že v Čechách pivo vařit neumíme, a české pivo zaniká (no..pořád líp než v Rumunsku nebo na Slovensku - tady aspoň minipivovary)
Pezos
Úterý, 21. listopadu 2017 - 11:55:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 818
Registrován: 4-2014
V článku mají podstatnou chybu: skupina Lobkowicz patří nepřímo Číňanům a proto sedm značek z horního seznamu patří do toho druhého. Mimochodem, toto platí od roku 2015, kdyby někdo chtěl omlouvat datem vzniku článku.

Pravda, není to zahraniční pivovar, ale v článku se pojednává o vlastenectví [wink]

(Příspěvek byl editován uživatelem pezos.)
Úterý, 21. listopadu 2017 - 12:20:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 115
Registrován: 7-2017
Je to tak, Jerky zdražilo o 2 Kč ze 38 na 40 Kč. Taky nechápu, že se tady o tom nevede už týden diskuze [lol]
Úterý, 21. listopadu 2017 - 12:35:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18
Registrován: 8-2017
Jestli ta otázka nebyla spíš o tom, že se změnily i položky v nabídce a už je v průvodci oficiálně přiznáno omezení servisu. Ale chápu, že vrchní žlutý onanovač se musí chytat každé drobnosti. Proč jsem o tom Jerky nepsal v původním příspěvku je všem normálním asi jasné. Blahoslavení chudí duchem. [wink]
Úterý, 21. listopadu 2017 - 12:57:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3974
Registrován: 6-2008
Mirek_zv : [ok]
S tím pivem to je tedy jasné.[happy]
Jinak mě ty piva z nabídky moc nejedou i proto, že já raději desítku...

Velky_sef : 82. dnes 9:32 [ok]
Přesně tak. Jsem se ještě nevzpamatoval ze stavu kam spěje ČD noční doprava a ono je to zas horší. Jsem zvědav co vymyslí nebo kam to posunou za rok. Přitom mají kapacity/možnosti, aby v noci vyžrali doslova všechno a všem...
Úterý, 21. listopadu 2017 - 13:09:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6224
Registrován: 8-2012
Změna cen se dotkla podstatně většího počtu položek
Jo jo, jančurobijci sice bytostně odmítají nákupy suši a jerki, ale mají dokonalý přehled o ceníku [happy]. Zlo je holt zlo a je ho třeba vymítat dnes a denně, stíhat pod vodou i pod zemí...

Ano, když nám líp chutná zahraniční pivo než české, deklarujeme tím, že v Čechách pivo vařit neumíme, a české pivo zaniká
Co to zas je za kecy? To v Plzni vaří Urquell nějaký Japonec podle japonské technologie z japonské vody? Nebo to je "české pivo" jako každé jiné zde uvařené?
Já teda piju pivo podle toho, jak mi chutná, ne podle nějakých nacionalistických pouček o Jediné Správné Českosti.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Úterý, 21. listopadu 2017 - 13:24:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19
Registrován: 8-2017
jančurobijci sice bytostně odmítají nákupy suši a jerki, ale mají dokonalý přehled o ceníku

Aneb jak místní úderka nelibě nese obyčejnou zmínku o tom, že došlo k částečné obměně palubního menu (zjištěno na palubě vlaku...) a v tom je i zmínka o úpravě cen. [crazy]
Úterý, 21. listopadu 2017 - 15:02:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 86
Registrován: 7-2017
Náhodou, mě se ten nový průvodce opravdu líbí - když pominu PR mazání medu kolem pusy typu Tohle všechno dostanete u nás ZADARMO !!!, tak sice ceny šly nahoru, ale není to nic z čeho bych nespal (pravda, už dlouho jsem v neděli večer neviděl naši elitu národa v Praze vystupovat s plnou náručí plastových vaniček a upalovat na kolej). Taky přiznávají, že už to prostě nedávají s personálem, zdražení mi nevadí (dortík se dá vždycky ukrojit ještě menší), akorát to pivo...

Bohužel, je to tak. Osobně vyzkoušeno, že na palubě vlaku zakoupené pivo lze vypít bez jakýchkoliv přiblblých poznámek personálu. Svoje si do vlaku nenosím, ale některé ohlasy mluví až o hysterických reakcích obsluhy (ženského pohlaví). Možná to někdy vyzkouším, nebo koupím to samé pivo před nástupem do vlaku a budu mít vedle sebe dokonce dvě (!) úplně stejná piva - na reakci jsem fakt zvědavý [rofl]

A že se tlučhubovy vlaky odněkud stahují - tak je to jeho byznys, akorát by to mohl dělat stylověji - s pohřební kapelou, věncem a cedulí DNES NAPOSLED na čele lokomotivy a možná i podávat v posledním vlaku rakvičky se šlehačkou. To by plně odpovídalo komedaji zavádění každé nové žluté linky a byla by to stylová tečka, která nechává prostor pro nový vpád na scénu [kladivo]
Úterý, 21. listopadu 2017 - 15:34:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9326
Registrován: 12-2009
Regiojet dobrovolně odchází z mnoha relací.
Dobrovolně zavádí i nové. Byl první, kdo zastavoval v Návsí,

Taky v Bystřici. A vzápětí toho zastavování nechal směrem na Slovensko. Kdežto fujmodrý zastavuje stále, víceméně co dvě hodiny.
Nedělejte si iluze, Návsí je jen proto, že jiné "ONJ" poblíž není. Třinec i Těšín je ucpaný náklady, Havířov by nestačil.

pak když by to nestálo za to, tak byste udělal co? Samozřejmě že jde o průzkumný model.
Mám dojem, že hromadná doprava by měla být pravidelná, ne se každou chvíli průzkumně měnit. Zvlášť poté, co je s velkou slávou zaveden otřídulepší vlak, který má zachránit železnici, před otřesným cestováním konkurencí.
Úterý, 21. listopadu 2017 - 18:34:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 116
Registrován: 7-2017
Nedělejte si iluze, Návsí je jen proto, že jiné "ONJ" poblíž není.
Bystřice byla zavedena v rámci pravidelné změny GVD v prosinci 2013 kvůli zprovoznění zastávky Třinec-centrum jako nejbližší "ONJ". Půl roku poté, v červnu 2014, byl vlak prodloužen až do Návsí a iniciativa vycházela - aspoň to tak politicky bylo prodané - od vedení Jablunkova. I kdyby ne, on někdo Regiojetu bránil v tom aby v noci hajal v Bystřici (kde zůstal a zastavuje stále)? Podle jejich vyjádření České dráhy ani Leo Express na jejich žádosti nereagovali. ČD zavedly zastávku v Návsí až potom.

Mám dojem, že hromadná doprava by měla být pravidelná, ne se každou chvíli průzkumně měnit.
A takové ty hrátky s Pendolinem, jak jede do Karviné, pak nejede do Karviné, pak jede do Karviné jenom v pátek, pak po půl roce zase nejede, pak zase pojede do Košic přes Karvinou ale nezastaví tam, pak se ohne raději přes Havířov a jde provokovat zase jiné, to bylo v něčem jiné?

Jak jinak chcete vyzkoušet efektivitu a smysluplnost zastávek, než tím že je zkusíte zavést a pak vyhodnocujete jejich smysl? Že nějaký bafuňář někde v kanclíku bude rozhodovat o tom jestli má Návsí smysl nebo nemá? Ještěže se nerozhodují podle k-reportu. Protože podle některých zdejších příspěvků jsou zastávky v Ostravě-Stodolní, Třinci-centru, Bystřici, Návsí, nebo vůbec pravidelná jízda přes Havířov, doslova výsměch železničním předsudkům a každý kdo si to dovolí by měl jít sedět.

PS: Inspirace na zastávku Ex1 v Ústí nad Orlicí město samozřejmě taky nikdy nebyla, ta zastávka byla dlouhodobě v plánu a jen se čekalo na vhodný moment k jejímu zavedení, že? :-)

(Příspěvek byl editován uživatelem Ernie.)
Úterý, 21. listopadu 2017 - 18:51:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9329
Registrován: 12-2009
on někdo Regiojetu bránil v tom aby v noci hajal v Bystřici
Nevešel by se. Možná zpočátku, když jezdil se čtyřmi vozy.
politicky bylo prodané - od vedení Jablunkova
Spíš od senátora, který chtěl bez přestupu jezdit do práce.

pak se ohne raději přes Havířov a jde provokovat zase jiné,
Pokud považujete výluky za provokace, prosím.[proud]
Každopádně nebylo zrušeno, jak vlaky RJ.

Zjistím si, kam chtějí lidé z takové zastávky jezdit, kdy a v jakém počtu.
Metoda pokus-omyl je také možná, to jo.
Úterý, 21. listopadu 2017 - 19:29:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 83
Registrován: 7-2017
Tie ceny skôr zdvihli dodávatelia RJ a ten ich len premietol do svojho cenika.Ono v Bystrici zastavuje aj niečo iné ako Os? Lebo ten platí kraj a ten rozhodne, kde bude zastavovať, CD to môže byť jedno, ak to dostanú zaplatené. A v tom je hlavný rozdiel Cd a RJ, kým RJ sa musí snažiť onco najviac cestujúcich, tak CD to môže byť jedno, keď stratu zaplatí štát/kraj. EN jeden na komerčné riziko a jediné, čo s tým CD dokážu je jazdiť v silnejšie dni, takže v tomto je RJ určite udernejsi. A čo sa týka pokusov, evidentne im výsledky neprinášali očakávaný zisk, tak odtiaľ odišli, Margecany tiež časom zmizli, ale opäť sa vrátili.
Úterý, 21. listopadu 2017 - 19:41:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 117
Registrován: 7-2017
Nevešel by se. Možná zpočátku, když jezdil se čtyřmi vozy.
Od 15.12.2013 do 14.6.2014 končily vždy tři soupravy RJ v Bystřici. V uvedené době byla základní vozová sestava RJ složena z šesti vozů, ale ve špičkách se vyhoupl až na deset (lze rovněž dohledat)
Od té doby se nějak zmenšila kapacita v Bystřici, že byl chudák žlutý donucen jet až do Návsí?

Každopádně nebylo zrušeno, jak vlaky RJ.
V Karviné nějaké Pendolino zastavuje? (protože dřív ano) :O A v Havířově zastavuje nějaký přímý spoj ČD do Prahy (protože dřív byl)?
Pezos
Úterý, 21. listopadu 2017 - 20:30:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 820
Registrován: 4-2014
V Bystřici je jen jedna kolej, kam to může odstavit. Třeba zítra ráno má 10+10+8 vozů. To se na jednu kolej nevleze.
Babilon
Úterý, 21. listopadu 2017 - 20:32:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3682
Registrován: 12-2007
Ono v Bystrici zastavuje aj niečo iné ako Os?
RJ a LE.
Nesni
Úterý, 21. listopadu 2017 - 20:39:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1608
Registrován: 6-2014
Ernie:
A takové ty hrátky s Pendolinem, jak jede do Karviné, pak nejede do Karviné
Chápu, že jste velkým fanouškem žlutého, ale tímhle argumentem ukazujete právě na to, že se čím dál víc přibližuje standardům Jediné Správné Dráhy, jak ten výraz zde používá jeden nejmenovaný ing. H. Jak píšete v příspěvku v 8:09, tak dřív, to slovo je důležité, byl Regiojet skutečně ten, kdo přicházel s novými věcmi. Ať už zastávkami (Ústí nad Orlicí? - nikdy se to tak nedělalo), projížděním zastávek (Česká Třebová) nebo občerstvením (místo nesmyslného nahnání lidí do jídelního vozu servis menších jídel až na místo). Ale to je to, co dneska u Regiojetu nevidím - inovace, nápady. Není třeba jezdit každou hodinu z Prahy do Zaječí, jak v témže příspěvku navrhujete, stačilo by tam zastavovat projíždějícími soupravami. Pro cestující z Mikulova, aby se tam naučili jezdit. Další příklad je třeba zastavování v Praze-Libni, kde bude výhoda opět přenechána Českým Drahám. Nenechte se zmást tím, že nádraží není u metra, jedou od něj přímé autobusy do celé východní Prahy a to jsou statisíce lidí, kterým se zkrátí cesta až o půl hodiny (hlavně večery a víkendy).

A pokud to zde čte někdo od Regiojetu, navrhuji lépe zkontrolovat překlad žlutého průvodce do angličtiny a němčiny. Co je vidět na první pohled, tak jsou v těchto jazycích zcela vynechány informace o bezplatně poskytovaném časopise Žlutý. A opravdu je vhodné překládat kreditovou jízdenku jako "credit card" (str. 39)? Kuřecí stripsy jsou v němčině "Hühnerstreifen", překlad "Chicken-Stripes" mi připadá hodně ale opravdu hodně neobvyklý (str. 15).[jidlo]
Úterý, 21. listopadu 2017 - 23:31:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 408
Registrován: 1-2016
Když jsme teda u těch palubních průvodců, tak myslím že každého spolehlivě vyléčí, nahlédne-li do nabídky v "červeném" Railjetu, pokud se někde v dosahu sedačky nachází. Pak jestli stojí (docela dobrý) croasant dvacku nebo dvacet pět, zdá se zcela nepodstatné. Aspoň to v rámci Regiojetu stojí stejně, ne jako u ČD, kde když jede "rakušák", tak je rakouská přirážka a člověk si jen nadává, že si nešel vystát tu frontu do Billy na Hlaváku. ČD "prodávají" Railjet jako pravidelnou linku do Vídně co dvě hodiny, lákají na menu jako v dobré restauraci, ale přitom co se týká nabídky, tak tam mají dvě nesrovnatelné věci (jak sortimentem, tak cenově). Tím neříkám, že ta nabídka v "červeném" je špatná, u dosti věcí naopak, ale štve mě ten rozdíl ač se to prodává jako stejný produkt / cesta. A to jsem teda ještě nezkoumal, jak je to s tím Metropolitanem, aby zase nebylo překvapení "kafe" za 70 z vozíku ;-)
Úterý, 21. listopadu 2017 - 23:44:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 20
Registrován: 8-2017
TN26 - na budapešťských EC stojí kafe v minibaru už nějakou dobu 20 Kč. Jinak jsem nedávno někde četl na nějakém AT fóru, že Henrymu teď někdy končí smlouva a OBB soutěží nového dodavatele a zájem má i JLV. Tak uvidíme.
Středa, 22. listopadu 2017 - 00:04:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 87
Registrován: 7-2017
Tomáš Hádek je inženýr ? A sakra, to bych měl se sebou taky něco dělat [lol]