Diskuse » Archiv 2017 » Železnice » RegioJet » Archiv diskuse RegioJet do 20. 03. 2017 předcházející | další

Archiv diskuse RegioJet do 20. 03. 2017

dolů
   autor příspěvek
Slim
Pátek, 17. března 2017 - 00:09:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5636
Registrován: 2-2005
T.H.: No když pominu, že tenhle člověk se v podstatě vysírá sám do sebe (páč jak se s Vámi shodnu v podstatě akorát na politických postojích, tak musím uznat, že Vaše demagogie má většinou hlavu a patu a nezřídka i vtip, obojí na rozdíl od něj), tak čistě účetně si neumím představit ten mechanismus, který tam popisuje - rozpočet je x, já přinesu jízdenky a účet z Hiltonu za x + y a zaměstnavatel mi zaplatí jen x a do účetnictví si dá teda co? Konkrétně, abych předešel další dávce demagogie - budu mít rozpočet 1000 Kč a přinesu zpáteční jízdenku na 1300,- Kč. Možná odtud ty desítky prostřílených hlav účetních a auditorů z poslední doby.
mamláskovi
Pátek, 17. března 2017 - 00:18:17  
Neregistrovaný host
84.42.196.190
Nehovoriac, ze je to 6400 mesacne len cestovne.

Roční IN 100 = 19990. Tzn 1665 Kč/měsíc... ti, co dojíždějí denně autem do 10 km vzdáleného pracoviště projezdí daleko víc...
Slim
Pátek, 17. března 2017 - 00:42:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5638
Registrován: 2-2005
Babilon:
Jo, když se vytáhne jeden údaj a ostatní zatají, tak se dají dělat kouzla.
A zde se zatajilo co?
Pátek, 17. března 2017 - 06:25:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1781
Registrován: 12-2007
trol 141.0.14.50: Nemám inkartu. Stejně jako ji nemá spousty dalších lidí. Vaše teorie o In Kartách má vážné trhliny, zkuste to znovu.[ok]
Jak jsem ukázal na příkladu dnešní cesty z Prahy do Ovy, i bez inkarty je pendolino v požadovaný čas levnější.
Naopak lituju TH a další brepty, že mohou jet z Prahy do Brna jen třikrát denně, protože modrým fuj fuj dopravcem by nejeli. Jim naopak pro ně relevantní nabídka spojů výrazně klesla [rofl][rofl][rofl][rofl][rofl][rofl]
Ale holt jejich tmářství.
Rychlík: PRAHA HL.N.,odj. 15:05 -Praha Libeň-Nymburk město-Křinec-Rožďalovice-Kopidlno-Jičín-Ostroměř-Lázně Bělohrad-Nová Paka-Nová Paka město-Stará Paka-Roztoky u Jilemnice-Martinice v Krkonoších-Kunčice nad Labem-Hostinné-TRUTNOV HL.N.,příj. 18.53
Pátek, 17. března 2017 - 08:21:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6924
Registrován: 4-2003
R_1463Úpaim naopak pro ně relevantní nabídka spojů výrazně klesla?

Konkrétně - kde co komu kleslo? Ptám už se potřetí a evidentně jste impotentní vyplodit jakoukoliv smysluplnou odpověď.

Chcete říct, že Váš zaměstnavatel Vám dá na služebku dvojku na dlaň

Slim: Slyšel jste někdy pojem záloha, na kterou máte ze zákona nárok?

Lidi, vážně Vás baví ze sebe dělat takový výstavní pitomce?
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Babilon
Pátek, 17. března 2017 - 08:45:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3411
Registrován: 12-2007
Jo, když se vytáhne jeden údaj a ostatní zatají, tak se dají dělat kouzla.
A zde se zatajilo co?

Konkrétní částky. Rozdíl v procentech špička vs. sedlo neříká nic o tom, jak moc je to vlastně drahé.
Pátek, 17. března 2017 - 08:57:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1783
Registrován: 12-2007
Radečku, když jste se opět ponížil k urážení, zkontrolujte si svou prostatu. Abyste náhodou nezjistil, že jste impotentní sám. Já o redukci spojení nepsal. Pokud ano, prosím konkrétní odkaz na můj příspěvěk. Jinak můžete leda tak Maul halten und weiter dienen.
Redukce spojení je jen pro vymyté žluté frustrátí mozečky, pro které je modrý dopravce fuj fuj a tak musí čekat vždy jen na toho správného žlutého. A tak pokud chtějí jezdit vlakem do Brna, mohou jen třikrát denně [rofl][rofl]
Rychlík: PRAHA HL.N.,odj. 15:05 -Praha Libeň-Nymburk město-Křinec-Rožďalovice-Kopidlno-Jičín-Ostroměř-Lázně Bělohrad-Nová Paka-Nová Paka město-Stará Paka-Roztoky u Jilemnice-Martinice v Krkonoších-Kunčice nad Labem-Hostinné-TRUTNOV HL.N.,příj. 18.53
Jeho Vysost
Pátek, 17. března 2017 - 10:35:50  
Neregistrovaný host
94.230.152.11
Nebodaj poistka polskeho kamionistu pokryje opravu pendolina?
Cena listkov, ak by som musel buduci tyzden do OSR, streda ta a piatok naspat
660- SC,2.trieda
698- RJ relax bez KJ
618- RJ relax s KJ-vlastnou, s firemnou KJ to bolo este o nieco lacnejsie
Potrebujem dnes do Kosic, u CD ma listok moze stat 414 ale aj 1228, takze rozdiel 197%, to uz sa celkom blizi tomu RJ, a to v jeden den.

Co sa tyka sluzobky, zamestnavatel si da do nakladov normalne plnu sumu, vsetky ostatne detaily ma kazdy clovek vyjednane vo vlastnej zmluve, takze pripadne neschvalenie navysenia rozpoctu na cestovne naklady mu firma vacsinou strhne z platu. Hotel mi aj tak rezervuje firma, posle mi navrh, odsuhlasim a hotovo resp na oddeleni uz maju rozne preferencie ludi z timu, takze sa vedia dopredu zariadit.
Pátek, 17. března 2017 - 11:23:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4745
Registrován: 8-2012
čistě účetně si neumím představit ten mechanismus, který tam popisuje - rozpočet je x, já přinesu jízdenky a účet z Hiltonu za x + y a zaměstnavatel mi zaplatí jen x a do účetnictví si dá teda co?
Když teda toho pitomce ze sebe musíte dělat: Čistě účetně si zaměstnavatel dá do účetnictví x+y a y vám jako "spoluúčast" odečte. Máte "rozpočet" (limit) 1000 Kč a přinesete něco za 1300,- Kč, tak se zaúčtuje 1300 a vy budete mít na pásce -300.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Pátek, 17. března 2017 - 11:55:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4746
Registrován: 8-2012
Konkrétně - kde co komu kleslo? Ptám už se potřetí
Neptej se. HlÚpa už dávno reálnou diskuzi nevede, on akorát potřebuje hejtovat ty, kteří neoštívají dostatečně intenzivně Jančuru, např. podsunutím nějakých pozic o (ne)ježdění někam a s někým a zuřivou polemikou s neexistujícím nepřítelem.
Prostě IGNORE ON, nemá to smysl.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Pátek, 17. března 2017 - 12:26:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3674
Registrován: 6-2008
RadekŠ : [ok]
Já jsem tentokráte nepsal světě div se o Excelsioru, ale o cestování do práce i když nás je méně v tom čase než bývalo. Když vynechám vlak jedoucí z Havířova po třetí hodině ranní, tak o víkendu se už na ranní nedostanu. Příjezd do Kunčic je v 5:20 což i kvůli docházkové vzdálenosti do Arcelor Mittal je pro 90%lidí pozdě. Tak zbývá jedině auto.
Toto ořezávání okrajových spojů jsem měl na mysli. Některým vlaků se dalo omezení, že nejede o víkendu.
Tedy nedá se jen ani do práce z Havířova do Ostravy a ani přestoupit ve Svinově třeba na první R Brno...

TH :[ok]
To jste se u mě zmýlil minimálně ve směru použití Excelsioru mnou. Ale to je jedno... [happy]
Jeho výletní možnosti ve směru Slovensko a zpět jsou jasné a my jsme ho i takto využívali v hojné míře.
Mnohem více jsem je však využíval ve směru z a do Prahy/, ale i Karlových Varů. Nejvíce však Praha a z Prahy...

Ostatním sorry za OT... [happy]
Jeho Vysost
Pátek, 17. března 2017 - 13:05:46  
Neregistrovaný host
94.230.152.11
No ked je ludi menej ako byvalo, tak najskor sa uz ekonomicky neoplati vlak prevadzkovat, mozno by kraj mohol zaviest autobus. Excelsior do Prahy, no prichod 3:55 teda nic moc, navyse tie neustale vymeny pruvodcich a budenie, nebolo to nic moc. Este chapem nejaky vylet do zapadnych Ciech, ale kolko ludi jazdi 400km na jednodenny vylet...Z Prahy zase ide Bohemia o 23, to oproti 0:14 taky rozdiel nie je.
Pátek, 17. března 2017 - 13:06:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6927
Registrován: 4-2003
Když vynechám vlak jedoucí z Havířova po třetí hodině ranní, tak o víkendu se už na ranní nedostanu. Příjezd do Kunčic je v 5:20 což i kvůli docházkové vzdálenosti do Arcelor Mittal je pro 90%lidí pozdě.

Promiňte, ale řekl bych, že trasa Havířov-Ova Kunčice a dojíždění do hutí nijak nesouvisí tímhle tématem. Obávám, se že to si musíte stěžovat o objednatele regionální dopravy=MSK a zde do k-reporu se přepnout do jiný kolonky.

A pokud jde o zdejší železárny, tak mi při jejich rozsahu uniká pojem docházková vzdálenost. Což někdo může mít 500 metrů a někdo jiný 5 kilometrů.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Pátek, 17. března 2017 - 13:34:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4751
Registrován: 8-2012
cestování do práce i když nás je méně v tom čase než bývalo. Když vynechám vlak jedoucí z Havířova po třetí hodině ranní, tak o víkendu se už na ranní nedostanu. Příjezd do Kunčic je v 5:20 což i kvůli docházkové vzdálenosti do Arcelor Mittal
Promiňte, a jakou dialektikou za to může Regiojet? Že "vyzobal rozinky" a přitom nezajistil (dotovaný) cuk do werku?
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Pátek, 17. března 2017 - 13:46:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1786
Registrován: 12-2007
TH: RadekŠ se mě ptal potřetí na něco, co jsem neřekl. On to může svést na svou impotenci. Ale že se vy zmíníte počtvrté, to snad ani nejde svést na vaši demagogii a snůšky polopravd, ale jen na dráhu zkrachovalého koloťuka [ok]
Rychlík: PRAHA HL.N.,odj. 15:05 -Praha Libeň-Nymburk město-Křinec-Rožďalovice-Kopidlno-Jičín-Ostroměř-Lázně Bělohrad-Nová Paka-Nová Paka město-Stará Paka-Roztoky u Jilemnice-Martinice v Krkonoších-Kunčice nad Labem-Hostinné-TRUTNOV HL.N.,příj. 18.53
Pátek, 17. března 2017 - 14:35:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1187
Registrován: 5-2010
RegioJet už asi musí řešit problém, že si lidé koupí jízdenku do LowCost a pak chodí loudit do vedlejších vozů jídlo, protože v rezervačním systému nyní svítí jasné upozornění, viz příloha:

PPP
Pátek, 17. března 2017 - 16:51:54  
Neregistrovaný host
109.81.215.10
Jsou i tací, kteří si pak jdou do Standardu rovnou sednout a ještě se tím chlubí na Facebooku. Jak ČESKÉ [happy]
Pátek, 17. března 2017 - 19:29:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3675
Registrován: 6-2008
TH : [ok]
Ne. Nevyzobal. Byl jsem asi svým příspěvkem nepochopen...
Moje chyba. [happy]

RadekŠ : [ok] Omlouvám se, že jsem asi reagoval nevhodně a nějak to nebylo pochopeno. Obecně jsem jen chtěl podpořit Úpu. Co se rušení a omezování okrajových spojů týká...
Semmering
Sobota, 18. března 2017 - 11:34:43  
Neregistrovaný host
80.188.48.245
Z jiného soudku - nevěděl by někdo, jakej peršing jel ve čtvrtek 16.3. po 10 hodině na Zličín?
Slanour
Sobota, 18. března 2017 - 18:39:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 560
Registrován: 6-2008
Zdarma plyšová sedačka. Za kolik se dá střelit taková sedačka třeba na Aukru? [proud]
Slaňour
xichtokniha
Sobota, 18. března 2017 - 19:36:34  
Neregistrovaný host
185.51.248.136
at si to trolove tady uzijou:

Gratuluji k tajnému zdražení lístků na lince Staré Město - Praha. V pět ráno stála 20 km cesta Hodonín - Břeclav 27 korun. Vlak byl poloprázdný věčně. Dnes 55 korun...Už nikdy víc!

Gabriela Bohatá; Zabori Nad Labem Vy jste se tak zhorsili ze to neni mozne,jela jsem do Prahy rano a nebyli kolace a kdyz jsem jela druhy den zpatky do Ostravy odpoledne tak uz byli a zmrzle jak led,pri kousnuti me tak zastudely zuby az mi hrkly slzy do oci!to je neskutecne a vecne neco neni o crosantech ani nemluvim...a stiznosti slysim ze vsech stran...je mi to fakt lito protoze v posledni dobe jsem hodne zklamana.Mejte se nashledanou.

David Homolka&; Dobrý den, hodláte už někdy začít řešit nefunkční toalety nebo budete stále jen dokola na stížnosti odpovídat " omlouváme se "? V Astře ve vlacích směr Brno a zpět jsem nezažil fungující WC už více než měsíc. Je trapné a nedůstojné, že lidé musí procházet vlakem a hledat funkční WC, protože ani ty v nejbližších vagónech nefungují.
‎Karel Chuděra‎ pro RegioJet Dobrý den, mohu se zeptat, v systému vidím mezi Ostravou a Prahou téměř každý den nějaké vozy lowcost, ale není do nich možné si zakoupit lístek. Odkdy to možné bude? S pozdravem Karel Chuděra

Ludka Vandermolen; · Včera v 1:53 ·
Yesterday at 12. 30 I took your bus from Bratislava to Schwechat. The journey a nightmare.The bus driver talked throughout with an idiot sitting behind him.When I asked the driver nicely to please stop talking, he said he was not aware of a law preventing him from talking when driving.The idiot said thanks to him the driver didn't fall asleep while driving.If the driver is too tired to drive,he should not be driving.Utterly unacceptable that a bus driver does not fully concentrate on the road. Despicable.

Pavel Kotyz; Tak jste se prave stali jiz drazsimi nez CD .. od pridtiho tydne rano listek pod 111 kc nelze (mimo low cost za 104kc) .. u CD s inkartou25 lze jet od 92 do 109 kc. Alespon by se to hodilo nekam zverejnit, ze ceny opet narostly, coz vam nikdo nebere, ale nemusi delat kolem toho ticho po pesine a cekat co na to lidi :-)

Petr Peťák; · 16 březen v 12:29 ·
Proc je ten vlak v 16:49 tak drahej?

Lukáš Hrmel; 16 březen v 12:03 ·
Dobrý večer, na webových stránkách máte informace o výlukách a o mimořádnostech. Nechcete tyto informace sepsat do poněkud srozumitelnější podoby? V současné podobě to cestujícím moc informací nepřinese. Díky.
RegioJet zdražil vlaky ve špičce, ceny se liší až o 230 procent - iDNES.cz
Soukromý železniční dopravce RegioJet začíná čím dál více v cenách…

Helena Kopelová; · 15 březen v 14:55 ·
Dobrý večer, při nákupu jízdenky jsem si všimla, že u třídy „Low cost“ píšete, že je garantována nejnižší cena na trhu. Ve stejnou dobu a na stejné trase ale jede spoj Českých drah, který je levnější.
Můžete mi prosím objasnit, co tedy „garance nejnižší ceny na trhu“ znamená?

Evelina Liberte; 15 březen v 8:55 · Porovnani vlaků Pendolina a Regiojetu na trati Praha-Ostrava je něco jako Porsche a repasovaná felicie v kůži. Nefungovali 3 mě nejbližší záchody. Už nikdy víc.

Petr Alky Prý je to normální, že v zimě zamrzne záchod.. A v létě nejde klima.. ¨

RegioJet Dobrý den, Evelino, mrzí nás, že toalety nebyly během Vaší cesty k dispozici a omlouváme se za způsobené komplikace. Zároveň však doufáme, že se k nám po čase znovu vrátíte, abychom Vám mohli ukázat, že to umíme i lépe! ;-) Vašek, tým RJ

Michal Podloučka Mám pocit, že záchody jsou čím dál větší potíž. Tak snad po zdražení jízdenek budou kačky i na ... opravu záchodů.

Matouš Modr; · 15 březen v 4:34 ·
Dobry den, jsem ve vasem autobusu z Uh.Hradiste do Trencina. Cesta me stala 210kc! Jedna se o 60km!! Stejnou cestu jsem jel pred par mesici za 85 kc, jak je to mozne?
RegioJet Dobrý den, Matouši, ceny jízdného se odvíjí od mnoha faktorů. Dle informací, které mám k dispozici, však došlo na trase mezi Uherským Hradištěm a Trenčínem ke zlevnění ceny o 30 Kč u standardní jízdenky. Vašek, tým RJ

Matouš Modr Dobry den, jako ze cena byla 240? Vzdyt vam pisu, ze ta cena behem nekolika mesicu naopak narostla z 85 na 210 korun.. Neodpovedel jste mi na otazku, jak je to mozne..
RegioJet Ano, cena jízdenky, která byla zakoupena na prodejním místě, příp. u autobusu, činila před několika týdny 240 Kč. Cena jízdného je závislá na mnoha faktorech a její finální podoba závisí na rozhodnutí vedení společnosti. Děkujeme za pochopení. Vašek, tým RJ

Jan Procházka · 14 březen v 9:55 ·
Garance nejnižší ceny bez kapučína, časopisu a milých dotazů jestli máte všechno je o tři koruny DRAŽŠÍ než plný servis? RegioJet nechápu. Možná zaútočil Generál Error.

Dobrý den. Proč mažete dotaz na vlak 1013? To vám cestujicí nestojí za odpověď? Opravdu o třídu lepší..

Jiří Kameník; · 14 březen v 2:30 · Praha · Dobrý den, prosím vás kde se aktuálně dozvím, že vlak RJ 1035 má 40 minut zpoždění? Na vašich stránkách, Zpoždění spojů píše žádné zpoždění. Děkuji za odpověď Jirka

Alena Mrázková; · 14 březen v 1:48 · Ty vikendove ceny jsou ted teda mazec...to opravdu neni"mirny" narust ceny...
Ernie
Sobota, 18. března 2017 - 19:55:11  
Neregistrovaný host
85.71.191.123
kde se aktuálně dozvím, že vlak RJ 1035 má 40 minut zpoždění

Já jsem to věděl už tři týdny předem, stejně jako každý, kdo si to přečetl na webu - a je to tam dodnes:
Slim
Sobota, 18. března 2017 - 19:56:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5639
Registrován: 2-2005
RadekŠ:
Slyšel jste někdy pojem záloha, na kterou máte ze zákona nárok?
A vona záloha a rozpočet na služebku jsou jedno a totéž?

Lidi, vážně Vás baví ze sebe dělat takový výstavní pitomce?
Ne spíš, sledovat, jak to dělají jiní.
Sobota, 18. března 2017 - 20:17:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6933
Registrován: 4-2003
A vona záloha a rozpočet na služebku jsou jedno a totéž?

Šmarjápanno, proč řešíte takový pitomosti u jízdenek v ceně pár piv, který stejně proplatí zaměstnavatel?
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Nesni
Sobota, 18. března 2017 - 20:23:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1318
Registrován: 6-2014
ad xichtokniha:
Alespon by se to hodilo nekam zverejnit, ze ceny opet narostly, coz vam nikdo nebere, ale nemusi delat kolem toho ticho po pesine a cekat co na to lidi
Když přijde člověk do supermarketu, tak tam taky nevisí seznam zboží, které zdražilo. Některé požadavky mi opravdu připadají maličko uhozené.

Proc je ten vlak v 16:49 tak drahej?
Protože přišel čas zaplatit účet za kávu zdarma.[satan]
Babilon
Sobota, 18. března 2017 - 21:31:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3412
Registrován: 12-2007
Hodonín - Břeclav ... Dnes 55 korun...Už nikdy víc!
Zajímavé, že podobná vzdálenost, taky na kraji linky, Návsí-Český Těšín stojí 10-20 Kč. Přijde mi, že pro poslední zdražení si půjčili generátor cen od Leoše.
Sobota, 18. března 2017 - 21:34:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 779
Registrován: 9-2013
Odklonové vlaky RJ v Čáslavi
a další vlaky ve stanicích Kutná Hora a Kolín
Nesni
Sobota, 18. března 2017 - 21:45:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1320
Registrován: 6-2014
Babilon:
Hodonín - Břeclav ... Dnes 55 korun...Už nikdy víc!
Zajímavé

Možná se jenom překouknul čičmunda, který tarif zadával do systému.
Staré Město u UH - Břeclav 39 Kč za 54 km
Ernie
Sobota, 18. března 2017 - 23:38:41  
Neregistrovaný host
85.71.191.123
zajímavé, že podobná vzdálenost, taky na kraji linky, Návsí-Český Těšín stojí 10-20 Kč
ČT-Návsí v lowcostu za 10 Kč, ALE Třinec centrum-Návsí v lowcostu za 19 Kč.
Podobné to je i s tím Hodonínem/Starým Městem.
Kromě toho jsou některé lowcosty na trati Praha-Ostrava proti Standardu levnější o 1 Kč,což zase vypadá na nějaké dočasné opatření (prosté nastavení systému tak, aby v případech kdy LC>ST změnil LC cenu na ST-1.
RJ problémy s nastavením nového tarifu přiznal a slibuje nápravu. Hloupé a amatérské na firmu této velikosti a své praxe to sice je, ale zas takové drama a nezvyk to není, na železnici je to celkem běžná věc (Opava-Olomouc vlakem 3460/1134 je 116 km za 139 Kč, ale Vávrovice-Olomouc tímtéž vlakem vyjde 108km za 155 Kč a to jsou Vávrovice městskou částí Opavy, pouze místní zastávka nebyla obdařena názvem města).
Babilon
Neděle, 19. března 2017 - 00:17:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3413
Registrován: 12-2007
zas takové drama a nezvyk to není
Mně zdražili jízdenku o rovnou stovku a zřejmě to není chyba nějakého čičmundy.
Nicméně jsem zjistil, že když pojedu část cesty pendolinem, tak (se započtením bonusu ČD) ušetřím dokonce 120 Kč. To jsou paradoxy.
Pikehead
Neděle, 19. března 2017 - 11:01:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2883
Registrován: 3-2007
Mně se zdá, že tu znovu slyším nějaké dozvuky diskusí z roku 1990, kdy přestalo stát všechno všude stejně. Taky to bylo velikánské vzrušení - ale v tomto případě nejenže se s tím už všichni smířili, ale dokonce někteří i pochopili, že materiální podstata výrobku není jediný determinat ceny. [biggrin]

Což samozřejmě není omluva pro nelogičnosti v tarifu, ale chápejte, že jednotky lidí, pro které ten vlak jezdí jako tramvaj do Nawsia, nejsou pro dopravce ta nejzásadnější cena k hlídání...
Neděle, 19. března 2017 - 11:40:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4756
Registrován: 8-2012
Mně zdražili jízdenku o rovnou stovku ... pojedu část cesty pendolinem
Nerad se vám do toho jako klasifikovaný jančuromilec, sluníčkář a zkrachovalý koloťuk pletu, ale to je podle mého názoru na tom právě to skvělé - můžete jet s někým jiným, když se vám nabídka jednoho z nějakého důvodu nelíbí. V tom je krása konkurence - v ceně, kvalitě, službách... A i pro podnikatele je to dobrá zpětná vazba, jestli to zdražení je únosné, nebo to přepálil a uteklo mu tolik zákazníků, že by se nad tím měl zamyslet. Tohle monopoly nemají (a i proto musí být regulovány jinak).
Kdysi České dráhy brutálně zdražily ze dne na den jízdné (začaly mu říkat "obyčejné") a volba byla akorát začít jezdit autem (což taky spousta lidí udělala). Zlevnily pak? Proč, když jim chybějící tržby někdo "oddlužil", dosypal "za tuhou zimu", "za prodej majetku" atd.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Babilon
Neděle, 19. března 2017 - 12:17:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3414
Registrován: 12-2007
Nerad se vám do toho jako klasifikovaný jančuromilec, sluníčkář a zkrachovalý koloťuk pletu
Vlamujete se do otevřených dveří. To říkám odjakživa, že na konkurenci je nejlepší právě ta možnost volby a že ten, kdo kouká na svět jednobarevnými brýlemi, o tu výhodu přichází.
Neděle, 19. března 2017 - 13:00:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6935
Registrován: 4-2003
T.H.: Hele zkrachovalče vod kolaťuku... ty vůbec nechápeš, jak je ta svoboda volby pro některý "vobyčejný lidi" děsně složitá.[crazy]
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Nesni
Neděle, 19. března 2017 - 13:11:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1322
Registrován: 6-2014
pro podnikatele je to dobrá zpětná vazba, jestli to zdražení je únosné
Už jsem tady psal svůj názor, že se podnikání Regiojetu ocitlo na rozcestí. Model levně pořízených udržovaných vozů a málo placeného personálu (protože stewardku přeci nebude dělat celý život, plat má podle situace na trhu práce apod.) přestává fungovat. Vagóny si nejspíš začínají říkat o větší údržbu (minimálně podle těch stesků na nefunkční WC) a personál chce lepší plat. Zároveň je potřeba splácet bance. Podle mého názoru ceny dolů nepůjdou. Jestli bylo zdražení o 230 %, jak se psalo, nebo alespoň o desítky procent, tak tržby vzrostou, i kdyby část cestujících odešla. České dráhy si zakrátko situace všimnou a pokud se zachovají logicky, tak omezí výhodné nabídky a ceny se srovnají cca na té vyšší úrovni s Regiojetem. I když od firmy, která v největší sezóně nabízí největší slevu (Jízdenka na léto), logickou reakci moc nečekám.[biggrin]
Babilon
Neděle, 19. března 2017 - 13:18:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3415
Registrován: 12-2007
Jestli bylo zdražení o 230 %, jak se psalo
To nebylo zdražení, ale rozdíl mezi špičkovým (314 Kč) a sedlovým (94 Kč) jízdným.
Neděle, 19. března 2017 - 13:51:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4759
Registrován: 8-2012
Vlamujete se do otevřených dveří
Tak o váš příspěvek jsem se opřel, ale číst ho bude víc lidí.
ocitlo na rozcestí ... přestává fungovat ... začínají říkat ... je potřeba splácet
No prostě do švestek nevydrží [biggrin]. To už se tu píše pět let.
Jestli bylo zdražení o 230 %
Nebylo, to byla zdejší ať už záměrná, nebo nevědomá manipulace - šlo o podíl nejdražšího a nejlevnějšího jízdné ve stejné relaci. No a zbytek je zas jen nějaké odhalování Jančurovy ďábelskosti.

P.S. Mattonka 0,33l stojí v akci v Tesku šest korun a u Pohlreicha v Imperiálu šedesát. Rozdíl 900%. Co z toho plyne?
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Neděle, 19. března 2017 - 13:53:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6936
Registrován: 4-2003
Jestli bylo zdražení o 230 %, jak se psalo

Já jsme tedy jako z přehazování bankovek vidlema naprosto vygumovaný, takže pro zachycení takovýho článku:

a) přemyšlím, zda to co se píše v novinách není nějaká blbost (jako že v 80 % případů je)
b) přemýšlím, zda si někdo opravdu může dovolit zdražit 2,3x, pokud tedy výchozí cena nebyla 1 koruna a tankějank podobně, protože inflace je u nás 2,5 % a ne o jeden či dva řády více.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Nesni
Neděle, 19. března 2017 - 14:19:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1323
Registrován: 6-2014
T_._H_.:
No prostě do švestek nevydrží. To už se tu píše pět let.
Ale on opravdu nevydržel. Ten koncept, se kterým začínal, zmizel. V každém voze jeden steward, špičková gastronomie ("naučíme lidi jíst ve vlaku"), návštěva toalety příjemným zážitkem. To všechno už je pryč, alespoň podle příspěvků z FB sem občas zkopírovaných. Já jsem rozhodně nepsal o tom, že Regiojet zmizí z kolejí. Mění ale koncept, už nechce být, a patrně už dál ani být nemůže, ten "levný s kafem zdarma".

stojí v akci v Tesku šest korun a u Pohlreicha v Imperiálu šedesát. Rozdíl 900%. Co z toho plyne?
Mattonka je pořád Mattonka. Racionálně uvažující člověk se do sytosti napije až v Tesku a v restauraci raději o to více ochutná z různých jídel. U cestování to ale až tak není. Dovedu si představit, že u Regiojetu někdo zůstane z důvodu poskytovaných služeb (chutná mu palubní catering, využívá kreditovou jízdenku) a oželí pár korun za dražší jízdenku.

Babilon, T_._H_.:
Díky za upřesnění u těch 230 %. Zdražení bylo cca o 20 %, jestli pan Sůra dobře počítal.
Bobmaster
Neděle, 19. března 2017 - 14:40:34  
Neregistrovaný host
37.188.149.8
Nesni: že si vozy řeknou o údržbu se dalo předpokládat, přece jenom žlutá folie, koberec s nápisem Regiojet a květinka na záchodě z upgrading programu 2001 zázraky neudělá. Nejlíp je to vidět na jídelních vozech, provozovat gastronomii po Jančurovsku prostě dlouhodobě nelze, tak si z nich teď z nich staví vozovou hradbu a Smíchově a poskytuje je pro umělecké kreace sprejerů.

Otázkou je - co bude dál ? Počítám že do cca 5-ti let začnou vozy vyžadovat vyšší stupně oprav, nebo dokonce modernizace, Belgičani pořád postávají na Přerovsku, Švýcaři dostávají jenom to nejnutnější a 10 Aster to nevytrhne. Lokomotivu lze pronajmout, ale vozy ? Aby to vydržely aspoň do těch švestek...
Neděle, 19. března 2017 - 14:56:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4761
Registrován: 8-2012
přemyšlím, zda to co se píše v novinách není nějaká blbost
Tak ono to v tom článku "RegioJet zdražil vlaky ve špičce, ceny se liší až o 230 procent" to je správně, jen to zas v rámci boje proti Žlutozlu bylo vyloženo v jeho neprospěch.

V každém voze jeden steward, špičková gastronomie ("naučíme lidi jíst ve vlaku"), návštěva toalety příjemným zážitkem. To všechno už je pryč
No jasně. A taky šest tříd a lety do vesmíru (nebo to byl Leoš?) jste zapomněl...
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
pravidelný cestující
Neděle, 19. března 2017 - 15:35:47  
Neregistrovaný host
46.135.110.247
Souhlasím s názorem pana Nesni. Když RegioJet vyjížděl na koleje tak to bylo něco jako zjevení. Poskytoval služby dosud nevídané. Bohužel mé poslední zkušenosti s ním nejsou moc pozitivní. Špinavá WC, internet moc nejede než jede a podstav personálu se projevuje na pomalosti s doručováním objednávek.

Upřímně mi ČD připadají naprosto srovnatelné ne-li lepší než RegioJet. Vůz Bdmpee mi celkem vyhovuje, internet tam většinou funguje, kávu si koupím za 10 Kč případně k tomu i drobnost z minibaru. Každopádně RJ patří dík za zlepšení úrovně služeb u ČD, ale dnes už mi RegioJet nepřipadá jako něco extra a nevídaného.
Neděle, 19. března 2017 - 15:54:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6937
Registrován: 4-2003
dnes už mi RegioJet nepřipadá jako něco extra a nevídaného.

Což se dalo čekat a není na to moc překvapivého ani nevídaného a funguje to takhle i v jiných oborech lidské činnosti. Stejně tak není zarážející, že někdo nedrží 5 let stejný provozní koncept.

Jako daňového poplatníka by mě zajímalo, kolik na tom "dohnání" ČD v čele s pobřežím chujoviny zase prodělaly.[angry]
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

PPP
Neděle, 19. března 2017 - 16:08:29  
Neregistrovaný host
109.81.215.10
ČD truc Ex Josef Ressel s odjezdem 16:19 z Prahy na Břeclav už má 3 týdny pravidelné řazení 3 vozů + jeden v pátek. Původně to bylo 4+2 [crazy]
taky prav.cestující
Neděle, 19. března 2017 - 16:27:23  
Neregistrovaný host
82.202.112.229
pravidelný cestující
Když RegioJet vyjížděl na koleje tak to bylo něco jako zjevení. Poskytoval služby dosud nevídané.
dnes už mi RegioJet nepřipadá jako něco extra a nevídaného.

Však taky už jezdí nejméně 5 let, nebylo by to divné po tolika létech, kdyby to bylo jinak?
A co pendolíno? Jak to Vám připadá po více než 10 létech?
A co třeba Brno - Ostrava? taky výrazné zlepšení? Také tam jezdíte radši s ČD než s RJ?
Já tam teda jezdím jedině s ČD
Neděle, 19. března 2017 - 16:36:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6073
Registrován: 5-2002
@Ksichtokniha: Přijde Vám normální sem kopírovat příspěvky z facebooku a u nich bez upozornění promazat případné pochvalné zmínky? Třeba tahle: "Coffe excellent, newspaper provided.", byla po první větě tohlo AJ příspěvku...

To už je teda stádium... [uhoh]
pravidelný cestující
Neděle, 19. března 2017 - 17:15:33  
Neregistrovaný host
46.135.110.247
A co pendolíno? Jak to Vám připadá po více než 10 létech

Když už se ptáte tak Pendolino považuji i po těch 10 letech za velice povedený vlak. Služby na palubě a teplá kuchyně jsou super. Rovněž se mi líbí i palubní portál a donášky na místo přes něj. Souhlasím se slečnou, že: Porovnani vlaků Pendolina a Regiojetu na trati Praha-Ostrava je něco jako Porsche a repasovaná felicie v kůži.

A co třeba Brno - Ostrava? taky výrazné zlepšení? Také tam jezdíte radši s ČD než s RJ?

Mezi Brnem a Ostravou nejezdím takže nemohu posoudit. Koukám, že trollové zase vkládají do úst, že kdo pochválí ČD tak si myslí že je všude všechno u ČD v pořádku. To si rozhodně nemyslím. Jen jsem porovnával na trase Praha-Ostrava kde vlakem jezdím nejčastěji. Asi to někteří nedokážou pochopit.

Já tam teda jezdím jedině s ČD

Když je to tak hrozné tak proč nejezdíte s autobusy RJ které mezi Brnem a Ostravou jezdí?
Ernie
Neděle, 19. března 2017 - 17:40:20  
Neregistrovaný host
85.71.191.123
Ten koncept, se kterým začínal, zmizel. V každém voze jeden steward, špičková gastronomie ("naučíme lidi jíst ve vlaku"), návštěva toalety příjemným zážitkem.

Nemyslím si, že by zmizel. Rozdíl je v tom, že dřív v dobách 4vozových vlaků býval servis na stejné úrovni pro každé sedadlo ve vlaku. Ve vozech ABmz a Ampz ten servis zůstává na stejné úrovni a je na ní držen - změny nastaly ve vozech, které začaly do vlaků přibývat. Omezený servis v Astře, nulový v lowcostu nebo dejme tomu pomalejší servis ve velkokapacitních Bmz vozech. To všechno je ale navíc k tomu standardu, který si nastavil a v rámci možností dodržuje. Zmizely snad jen čerstvé jahody na dortu a francouzská hudba na WC.
dohlib
Neděle, 19. března 2017 - 17:48:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 334
Registrován: 8-2014
Služby na palubě a teplá kuchyně jsou super. Rovněž se mi líbí i palubní portál a donášky na místo přes něj.

Mně by se taky líbily ty služby, pokud by fungovaly, i když je pendolino ve špičce či obsazeno-tehdy tyto služby fungují jen max. pro cestující v první třídě. Z vlastní zkušenosti vím, že personál jídelního vozu když nestíhá, tak si můžete online přes portál jak chcete, ale nic nedostanete...a když jsme si před Prahou v Pardubicích došli do papu vozu sami, čekali jsme, až donesou panáky do 1. třídy a až pomalu účtující a obsluhující dáma vyúčtuje. Ochota a vstřícnost se také jaksi vytratila a bylo znát, že v Regiojet a LE se přistupuje k zákazníkovi zcela jinak a hlavně lépe...
Babilon
Neděle, 19. března 2017 - 17:58:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3416
Registrován: 12-2007
Pendolino považuji i po těch 10 letech za velice povedený vlak
Nedávno jsem s ním po dlouhé době jel a měl jsem pocit, že jedeme oraništěm. Doufám, že to je to, čemu tady říkáte obutá kola a že se to nebude opakovat, když už mám v plánu s ním jezdit pravidelně.
Neděle, 19. března 2017 - 18:51:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6074
Registrován: 5-2002
@dohlib: Moje zkušenosti jsou ze západní větve pinďy, a výkyvy v kvalitě "bistra" jsou tady taky značné - ale spíš mi přijde že je to záležitost posádky než obsazenosti. Už jsem zažil totální ignoranci i dobrou obsluhu, a s obsazeností spoje to většinou nijak nesouviselo.

Naposledy jsem zažil i zkušeného průvodčího (pamatuju ho už léta) co to evidentě ví a nám v bistru sedícím doporučil ať si jdem objednat na bar, že ta obsluha není garantovaná nebo tak něco... A obsluha byla stejná jako z té "ignorance" story... Je to škoda, no, ale dát ty lidi do latě tak by to bylo v rámci možností v pohodě. (A udělat generálku celému vlaku, samozřejmě, interiér už začíná být děs)
Jeho Vysost
Neděle, 19. března 2017 - 20:18:31  
Neregistrovaný host
94.230.152.11
No v SC sice je tepla kuchyna, clovek akceptuje aj tu plastovu krabicku, kedze v tom vlaku to nie je jednoduche prenasat, ale krajat divinu s plastovym priborom bolo teda dost narocne aj z hladiska toho, aby obsah krabicky neskoncil na mne resp na chodbicke. Po dojedeni mi zase ta krabicka zavadzala na mieste a kedze v nej bola stava, nemohol som ju len hodit niekde do kosa resp zobrat so sebou a vyhodit, takze suhlas s tym, ze v SC si dava personal nacas, ale je super, ze sa to da hned zaplatit kartou.
Nechic
Neděle, 19. března 2017 - 21:24:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2010
Registrován: 4-2010
V SC jsem se zatím vždy najedli skvele, ale jsou tam značné výkyvy jak v personálu, tak ve skladových zásobách. Docela smutný je, když pendolino do Chebu má za Třebovou už jen sendvič a pivo. Personál umí být profesionální i dost arogantní (a v případě jedné servírky i docela hloupý, když se hádá, že jsme si neobjednali to co jsme si jasně objednali a ještě neuměla počítat)

U RJ I LE jsou ty skoky taky zažil, i když u palubního servisu to není tak výrazné. Snad jen se zásobami to u RJ je taky občas na houpačce (až jsem se jednou divil, že se vůbec ptal co si dám, když skoro nic neměl). LE mi většinou přišli takový milejší a přirozenější, i když hloupost personálu umí také dosahovat zajímavých úrovní (holt za ty prachy...). Překvapivě nejlepší servis i kvalitu jsem vždy zažil v EC Praha-Bratislava.
Babilon
Pondělí, 20. března 2017 - 15:37:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3417
Registrován: 12-2007
Hodonín - Břeclav ... Dnes 55 korun...Už nikdy víc!
Už to opravili.
Mladějov
Pondělí, 20. března 2017 - 15:52:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9912
Registrován: 3-2007
"ale krajat divinu s plastovym priborom bolo teda dost narocne aj z hladiska toho, aby obsah krabicky neskoncil na mne resp na chodbicke. Po dojedeni mi zase ta krabicka zavadzala na mieste a "

Vy jste holt, jak se u nás v Čechách říká, takový věčně nespokojený stromeček (tedy kromě RJ, pozoruju) [biggrin]

Můj otec by řekl, že by vám dva roky vojny moc prospěly [proud]
Pondělí, 20. března 2017 - 15:59:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3923
Registrován: 4-2003
Mladějov:
"Můj otec by řekl, že by vám dva roky vojny moc prospěly "
Protože by se naučil i divinu jíst bagrem ;-)
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Mladějov
Pondělí, 20. března 2017 - 16:04:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9914
Registrován: 3-2007
I proto [lol]
StarMaster
Pondělí, 20. března 2017 - 16:43:03  
Neregistrovaný host
89.176.82.228
http://zpravy.e15.cz/byznys/doprava-a-logistika/dotace-na-student ske-jizdne-rostou-nejvice-jich-miri-ke-student-agency-1330181

Peníze, co mohly jít do např. večerního rychlíku z Chebu nebo ranního z Jindřichova Hradce do Jihlavy, nebo do chybějících rychlíků na trati 238, končí kde jinde než v soukromníčkovi, alias Regiojetu.
pozorný čtenář
Pondělí, 20. března 2017 - 17:08:19  
Neregistrovaný host
128.0.179.99
pozorný čtenář si tam může také přečíst:
Pořadí je dáno mimo jiné tím, že stát dopravcům jízdné dorovnává pouze na komerčních linkách. Zatímco první dvě firmy jezdí v tuzemsku na své podnikatelské riziko, u Českých drah se kompenzace za slevy týká jen pendolin.V žebříčku se odráží i oblíbenost jednotlivých dopravců u studentů.
„Slevy na jízdném studentů, žáků, dětí do šesti let a zdravotně postižených jsou státem nařízené. U každé studentské či dětské jízdenky doplácí dopravcům rozdíl do plné ceny. Zlevněné jízdné studentů a dětí do 15 let tvoří dohromady téměř 60 procent kompenzací státem nařízených slev
Pondělí, 20. března 2017 - 17:47:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 900
Registrován: 8-2007
Peníze ... končí kde jinde než v soukromníčkovi
Až stát zruší povinné slevy tak bude mít tvoje duše klid [rofl]