Diskuse » Archiv 2017 » Železnice » RegioJet » Archiv diskuse RegioJet do 17. 03. 2017 předcházející | další

Archiv diskuse RegioJet do 17. 03. 2017

dolů
   autor příspěvek
Středa, 15. března 2017 - 19:49:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2996
Registrován: 8-2010
Ernie: Já jsem jenom vyvrátil tvrzení, že člověk musí počkat na výrobu karty, aby mohl jezdit se slevou což není pravda, protože papírovou IN kartu člověk dostane hned.

Dohady kreditovka vs IN karta mě opravdu nezajímají. Mám obojí a u obou vidím výhody a nevýhody.
Praha-Ruzyně, Olomouc
Středa, 15. března 2017 - 19:58:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6069
Registrován: 5-2002
To je to samé, jako si dát svíčkovou ráno v devět za stovku, ale pak v poledne za stopadesát....

No vy jste zdroj teda. [proud] Všiml jste si toho že to tak v hospodách normálně je? (Akorát je většinou poledne levnější než zbytek dne, byť může jít o to samé jídlo )
Nebo ve vlacích, tuhle mi to nabízelo pendolíno z Prahy do Plzně za 175, protože byl pátek... No... Každý své tržby strůjce, ne?

Nebo by se měla svoboda (zde konkrétně svoboda podnikání) zrušit?
dvx
Středa, 15. března 2017 - 20:02:59  
Neregistrovaný host
194.228.169.254
Ono je to tak: Zmrd nejde na kompromis, ale musí vyhrát. Zmrd nejde na vítězství, které by soupeři umožnilo čestný odchod z kolbiště, ale musí ho absolutně rozdrtit, zadupat do země.

Že mi to až moc připomíná praktiky Jančury, které se v minulosti odehrály například v autobusové dopravě mezi Prahou a Brnem.
Babilon
Středa, 15. března 2017 - 20:03:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3409
Registrován: 12-2007
Nezlobte se na mě, ale tohle nepřinesl RJ, to je dáno dobou
No jo, vždyť ono být olympijským vítězem nebo jako první dosáhnout severní pól vlastně není nic světoborného, to je dáno dobou, a když to nevyhraje jeden, tak to vyhraje někdo jiný.}
Bobmaster
Středa, 15. března 2017 - 20:17:42  
Neregistrovaný host
37.188.229.168
Kolemjdoucí: tak dobře.

Zvýšení četnosti nabídky spojů v určitých časech a na určitých tratích.

Zavedení nového konceptu poskytovaných služeb.

Nepřímo vyvolaný tlak na jiné dopravce na stejných tratích k dalšímu rozvoji jimi poskytovaných služeb.

Orchidej na záchodě [lol]

Jasně že nejde o nic převratného, třeba že dne XYZ zprovoznili první linku hyperloopu nebo vyřešili problém s integrací imigrantů na 100%. Prostě to zkusili - a ono to vyšlo, dali lidem co chtějí. Ty další věci co z toho vyplývají jsou spíš omáčka. Ale orchidej na záchodě - to tu fakt ještě nebylo.
Nechic
Středa, 15. března 2017 - 20:22:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2001
Registrován: 4-2010
Určitý přínos konkurence nepopírám (hlavně doplnění kapacity), nevýhody tu ale jsou také (vyčerpaná kapacita a omezení okrajových spojů - vesměs je to na hřišti MD, kterému to je šumafuk).

Jen je prostě blbý, že Regiojet ani LE věrnějším a častěji jezdícím zákazníkům nic nenabídnou. Žádná předplacenka na dojíždění, žádný bonus při nabití většího množství kreditu (nebo při častém dobíjení kreditu), žádný věrnostní program (vratky pár jednotek Leokorun jsou k smíchu) a ještě vás oholí ve špičce. Takže kdo jezdí z Prahy v pátek do Ostravy a v neděli zpět, tak dává nyní i přes 450 korun za jednu cestu (i kreditovou a na tenhle pátek slevu na kreditovku moc nevidím) a čím později objedná, tím dražší to mít bude. A je úplně jedno jestli už tam projel třeba 10000.

Jasně, proč by to měnil, zákazníky si vždycky najde, těch co jedou málo a studentů bude vždycky víc než těch co jezdí pravidelně, většina je nastavená jinak. Blesk je taky nejčtenější a Zeman nejvolenější.
Středa, 15. března 2017 - 20:39:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3920
Registrován: 4-2003
Kolemjdoucí:
"Nic jsem nechtěl říci, ptal jsem se. Chtěl jsem odpovědi na otázky, proto ty otazníky."
Znovu zopakuji - vyjadřuj se tak, aby tvé sdělení dávalo smysl. Pokud smysl dávat nebude, nemůžeš na něj očekávat reakci.

Já napsal, že počet spojů ČD provozovaných na komerční riziko je minimální a ukončení jejich provozování by vyvolalo problémy stejného charakteru, jako kdyby ukončily provoz RJ a LE. Tedy, že rozdíl mezi přestane jezdit RJ nebo LEO a přestane jezdit ČD nebude veskrze žádný. Na co se v souvislosti s tímto ptáš a je-li to vůbec v souvislosti s tímto, netuším, neboť tvé sdělení je nesrozumitelné.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Středa, 15. března 2017 - 21:59:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1773
Registrován: 12-2007
141.0.14.50: Anonymní idiote. Já nic nesrovnávám. Jen chci jet tím dopravcem, který je v čas, v který MUSÍM jet, levnější. Nakopej se třeba do [zadnice], ale taková je realita. Chápu, že oslovení hlupáku jsi použil při kocovině, kterou jsi pocítil při zjištění, že Regio Jet není tím nejlevnějším jak je ti vmasírováváno a tvůj chabej mozeček to celé nekriticky hltal.
Naposled jsem musel jet v neděli z Olomouce do Phy kolem 16 hod. ČD bez Inkarty 199, Leo 299.
Halt ne každý je studentík, aby si mohl koupit lístek dva měsíce dopředu a pak celej den jen čumět a čekat na ten svůj spoj.
Rychlík: PRAHA HL.N.,odj. 15:05 -Praha Libeň-Nymburk město-Křinec-Rožďalovice-Kopidlno-Jičín-Ostroměř-Lázně Bělohrad-Nová Paka-Nová Paka město-Stará Paka-Roztoky u Jilemnice-Martinice v Krkonoších-Kunčice nad Labem-Hostinné-TRUTNOV HL.N.,příj. 18.53
Nesni
Středa, 15. března 2017 - 22:00:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1313
Registrován: 6-2014
co super jiného se objevilo na českých, potažmo slovenských železnicích s jeho příchodem ?
stylem: jev - výhoda pro cestující
1) ubylo spojů v okrajových časech - cestující nemusí spěchat na poslední vlak, ale klidným krokem můžou zamířit do hotelu a úplně na pohodu cestovat až ráno, ovšem zase ne moc brzy ráno
2) ubylo místa pro nákladní vlaky - cestující nejsou v horkých letních dnech v pokušení cestovat nákladními vlaky, aby se vyhnuli loterii s funkčností klimatizace
3) přibylo spojů, vznikl tzv. vlakodrom - cestující si už nemusejí pořizovat domů drahé modelové kolejiště, by se mohli kochat pohledem na vlakodrom
4) prudce klesla cena jízdného - jízdenka z Ovy do Phy již nestojí nehorázných 450 Kč, nýbrž lidových 450 Kč
5) roste nasazení moderních vozů - ČD dodržely harmonogram nasazování modernizovaných vozů na tratě jako Pha-Cheb a vůbec je nevrhly do konkurenčního boje na ostravské trati
6) více místa okolo sebe - místo tísnění se na představku během jízdy si cestující mohou užívat neskonale větší prostor ve vzdušných nádražních halách při čekání na spoj s volnými místy
7) cestující si mohou vychutnávat monopol ČD o něco déle - vstup komerčních soukromých dopravců omezuje možnosti MD objednávat vlaky na tratích zasažených komerčními spoji, a tím současně omezuje jeho možnost plánovat celostátní síť linek rychlých vlaků (a následně je soutěžit).

(Příspěvek byl editován uživatelem Nesni.)
Středa, 15. března 2017 - 22:05:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1774
Registrován: 12-2007
Babilon 3408: Tak jistě [wink] https://cs.wikipedia.org/wiki/Tommaso_Campanella#Slune.C4.8Dn.C3. AD_st.C3.A1t_.281602.E2.80.931623.29
Rychlík: PRAHA HL.N.,odj. 15:05 -Praha Libeň-Nymburk město-Křinec-Rožďalovice-Kopidlno-Jičín-Ostroměř-Lázně Bělohrad-Nová Paka-Nová Paka město-Stará Paka-Roztoky u Jilemnice-Martinice v Krkonoších-Kunčice nad Labem-Hostinné-TRUTNOV HL.N.,příj. 18.53
různé ceny
Středa, 15. března 2017 - 22:06:53  
Neregistrovaný host
141.0.14.50
Kolemjdouci
A teď si představte, že hodně lidem různé ceny ve špičce a mimo ní vyhovují. Dopředu vím cenu a mohu se podle toho zařídit. Když mi cena nevyhovuje, zařídím se jinak, například pojedu levnějším spojem nebo autem. Studenti si mohou čas volněji zorganizovat, takže jízdou mimo špičku ušetří. Naopak pracující, který chce v pátek na Moravu prostě zaplatí více. V autě taky v pátek strávím více času na D1 než v sobotu a je na mne, co si zvolím. Klasický tržní princip, ale bolševikům tohle nevoní. Nejlépe všem stejně a všem na ho...
Tak s tim prostě nejezděte a je to. Najde se hromada jiných, kterým to nevadí.
opět lež
Středa, 15. března 2017 - 22:10:05  
Neregistrovaný host
141.0.14.50
Nesni
Opět lžete, jen prostě kvůli In kartě ignorujte vlaky RJ a LE. Nebo koukáte do papírového JŘ. Mně spojů přibylo a to i v okrajových časech. [proud]
Ernie
Středa, 15. března 2017 - 22:11:32  
Neregistrovaný host
85.71.191.123
ubylo spojů v okrajových časech
toto je přetřásáno pořád dokola, já bych se rád zeptal na nějaké konkrétní porovnání toho JAK ubylo spojů v okrajových časech, protože z toho co si pamatuju já , nebo jsem vysledoval v archivech, spojů v okrajových časech naopak výrazně přibylo - kromě jediného vlaku - Excelsiora, což stále kdekdo neumí přenést přes srdce, ale jde jen o jeden vlak.
upe
Středa, 15. března 2017 - 22:18:33  
Neregistrovaný host
141.0.14.50
Úpo, já zase vím, že v pátek je RJ do Ostravy za 319, nikoliv 484, což je vyšší třída relax. Někdo si umí lépe zorganizovat svůj čas a zajistit jízdenku za 319 a někdo jede za 395 pendolinem, nemám s tím problém.
Nesni
Středa, 15. března 2017 - 22:33:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1314
Registrován: 6-2014
Ernie:
kromě jediného vlaku - Excelsiora, což stále kdekdo neumí přenést přes srdce
Ano, můj příspěvek nebyl vědecká analýza, ale zapojil jsem i srdce. Excelsior samozřejmě chybí v obou směrech. Ale rozdíl oproti např. GVD 2010 je taky v tom, že první ranní vlak z Ovy jede jen v pracovní dny. Leoše, byť má soupravu na vlak denní, beru jako noční.[happy]
to Nechic
Středa, 15. března 2017 - 22:46:56  
Neregistrovaný host
141.0.14.50
Nechic
Píšete čím později koupím, tím více zaplatím. Už vám tady ten blábol vyvrátilo dost lidí, takže pro vás speciálně naposled:
RJ nemá letecký tarif, nemění se v čase. Má ceny na spoj/den a je jedno, zda si koupím jízdenku 2 měsíce dopředu nebo 5 minut před odjezdem, stále mám (na rozdíl různých super akčních jízdenek s neznámým počtem) jasně ferově nabidnutou cenu. Že vidíte v pátek cenu 450 je prostě proto, že o produkt je velký zájem a jízdenky do standardu za 319 jsou vyprodány. Co vás na tom vlastně sere? Závist? Že je o RJ velký zájem? Že nemáte 450 Kč? Nemusíte tím jezdit.
Slim
Středa, 15. března 2017 - 23:47:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5632
Registrován: 2-2005
Jeho výsost Budulínek druhý:
Slimak, predaj a prenajom su 2 rozne veci, vieme?
V čem, pokud je problém v tom, že se na té trase potká s kamionem? Pronajímaný vlak nelze pojistit?
Viac cestujucich znamena pre CD lepsi obraz pred ministerstvom, veritelmi..
Zatímco pro Jančuru je tomu naopak. Ministerstvo, pokud vím, doplácí náklady v penězích bez ohledu na počet cestujících. Veřitel řeší rovněž peníze, ne substrát. Blábol na kvadrát. Oběma je úplně fuk, kolik lidí vlak veze, pokud dodá tržbu. Pokud nad počtem cestujících teda někdo privátně neejakuluje.
Samozrejme, ze ludia cestuju, kedy potrebuju, ale su aj taki, ktori su flexibilni, trebars studenti v case prazdnin, pokial nechcu dat peniaze za cestu ale ine veci, tak mozu cestovat v sedle, kedy ma RJ nizsie ceny, oproti spicke je rozdiel znacnejsi.
Ano, jen nerozumím Vaší naivní či spíš demagogické představě, že tací jezdí s Jančurou a nikoliv s ČD.
Medzi regionalnou a dialkovou dopravou je teda zasadny rozdiel, pokial to teda vobec dokazate rozlisit.
A to je reakce na co?
Bohuzial pri vasej schopnosti vytrhavat veci z kontextu som uplne bezbranny
Berte to jako zoufalý pokud bránit se proti snůšce hovadin, kterou na jednu hromadu hážete Vy.
breptovi
Středa, 15. března 2017 - 23:53:12  
Neregistrovaný host
84.42.196.190
Cena je samozřejmě spoj/třída/den a v čase se nemění.

Ne? Takže čím se liší pár míst ve vlaku v "třídě" s nižší cenou oproti omezenému počtu jízdenek za to cenu do celého vlaku? Nějak honibrku zapomínáš, že tvůj žlutý idol sám na MD u žákovského jízdného zdůvodňoval, že standard i relax atd. je jedna a ta samá třída. Jen jde o "slevy" na konkrétní sedačku. ale chápu, prostším budulínkům to nedochází a jen tupě tleskají. [wink]
HP
Čtvrtek, 16. března 2017 - 00:45:13  
Neregistrovaný host
37.188.129.228
Čím větší základní cena , tím větší dotace od státu na žákovske jízdné. Dobře vymyšleno.
Jeho Vysost
Čtvrtek, 16. března 2017 - 02:02:06  
Neregistrovaný host
94.230.152.11
Slimák, vlak ktorý nejazdí, nezaraba. Ono vlak je málokedy na vine a tá poistka u kamiónov často nepokryje náklady nutné na jej opravu. V prípade uplneho odpisu už navyše ani nič nezarobí.
Jancura je v úplne inej pozícii, pretože on musí čo najviac lákať ľudí, ktorí mu dajú peniaze. CD to robiť nemusia, lebo aj tak im tie prachy bez kontroly doleje štát. Jediné riziko sú komerčné spoje, ale aj tie môžu CD spokojne skryté dotovať, tak ako Jancura môže Relax prehlásiť za 2.triedu
Ja niekedy spomínam, že takí nejazdia CD? Zobral ste si lieky? Vidím,že akýkoľvek racionálny argument u vás nemá zmysel, lebo píšete len hlúposti.
Ghost
Čtvrtek, 16. března 2017 - 06:02:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1727
Registrován: 1-2011
http://ekonomika.idnes.cz/regiojet-zdrazil-vlaky-praha-ostrava-ve -spicce-fl6-/eko-doprava.aspx?c=A170315_144657_eko-doprava_suj
Čtvrtek, 16. března 2017 - 06:59:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8803
Registrován: 12-2009
tie prachy bez kontroly doleje štát.
Do Komárna to nedolévá?
Ta sviňa stát(kraj) dokonce dolévá téměř veškerou veřejnou dopravu. Nejlepší bude to zrušit, že.[wink]
Čtvrtek, 16. března 2017 - 07:21:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1185
Registrován: 5-2010
Regiojet ani LE věrnějším a častěji jezdícím zákazníkům nic nenabídnou. Žádná předplacenka na dojíždění, žádný bonus při nabití většího množství kreditu (nebo při častém dobíjení kreditu), žádný věrnostní program (vratky pár jednotek Leokorun jsou k smíchu) a ještě vás oholí ve špičce.
Ještě za doby autobusů, kdy jsme se mohli bavit jen o autobusech Student Agency, nicméně věrnostní systém byl, zrušili ho však v roce 2010 s tím, že podle průzkumu firmy dokonce ani zhruba polovina klientů neví, že se jim za každou jízdu rezervovanou a zaplacenou před kreditovou jízdenku načítají kilometry.

Leo Express pro změnu zavedl věrnostní systém v roce 2013, ale taky ho před časem zrušili. Asi zjistili, že se jim to nevyplatí...
Já jsem v tomto směru docela rád za ČD body.
Ernie
Čtvrtek, 16. března 2017 - 07:26:17  
Neregistrovaný host
85.71.191.123
Leoše, byť má soupravu na vlak denní, beru jako noční

Větší blbost jsem neslyšel. "Ten vlak považuju za noční jenom proto, abych měl pravdu."


Co kdybychom se shodli na tom, že první ranní spoj z Ostravy do Prahy je IC Opava? Je to totiž první vlak, který jede po východu slunce (dnes 6:11).
Čtvrtek, 16. března 2017 - 07:34:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1775
Registrován: 12-2007
141.0.14.50: Naopak pracující, který chce v pátek na Moravu prostě zaplatí více. V autě taky v pátek strávím více času na D1 než v sobotu a je na mne, co si zvolím. Klasický tržní princip, ale bolševikům tohle nevoní. Nejlépe všem stejně a všem na ho...

Bolševik jsi ty soudruhu. Jako nepracující studentík jsem měl možná podobné názory, ale neboj, to tě zařazením do pracovního procesu a odstavením od matčina prsu přejde hochu [wink]
Ono zaměstnavatel také šetří peníze a těžko bych si při proplácení jízdného obhájil, že jsem v ten samý čas jel o 100 Kč dráž jenom proto, že je to Regio Jet. Ale to poznáš, až budeš žít za své, zatím žiješ v utopii.
Rychlík: PRAHA HL.N.,odj. 15:05 -Praha Libeň-Nymburk město-Křinec-Rožďalovice-Kopidlno-Jičín-Ostroměř-Lázně Bělohrad-Nová Paka-Nová Paka město-Stará Paka-Roztoky u Jilemnice-Martinice v Krkonoších-Kunčice nad Labem-Hostinné-TRUTNOV HL.N.,příj. 18.53
Čtvrtek, 16. března 2017 - 08:23:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1186
Registrován: 5-2010
Co kdybychom se shodli na tom, že první ranní spoj z Ostravy do Prahy je IC Opava?Je to totiž první vlak, který jede po východu slunce (dnes 6:11).
Jasně, ale potom se musíme domluvit i na tom, že jak se prodlužuje den, bude tím prvním vlakem za chvíli SC 516 Pendolino (Svinov v 5:29) a v létě před slunovratem to už bude i RJ 1000 RegioJet (Svinov v 5:01). Tudy fakt ne.
Cogwheel
Čtvrtek, 16. března 2017 - 08:36:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4612
Registrován: 1-2012
Řešením by bylo, zavést tzv. "babylónský" či "staročeský" čas: Mezi východem a západem Slunce by bylo vždy 12 hodin (v zimě kratších, v létě delších). Pražský orloj na Staroměstské radnici dokonce tento čas nějakým způsobem ukazuje. [rofl]
Čtvrtek, 16. března 2017 - 08:56:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1777
Registrován: 12-2007
[biggrin][biggrin][lol][lol]
Rychlík: PRAHA HL.N.,odj. 15:05 -Praha Libeň-Nymburk město-Křinec-Rožďalovice-Kopidlno-Jičín-Ostroměř-Lázně Bělohrad-Nová Paka-Nová Paka město-Stará Paka-Roztoky u Jilemnice-Martinice v Krkonoších-Kunčice nad Labem-Hostinné-TRUTNOV HL.N.,příj. 18.53
Čtvrtek, 16. března 2017 - 09:22:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4733
Registrován: 8-2012
v létě před slunovratem to už bude i RJ 1000 RegioJet (Svinov v 5:01)
Jenže ten je z těch správných jízdních řádů vygumánkovanej, tak se přece nedá považovat za okrajový (první ranní) vlak - ten se nesmí považovat za vlak vůbec [lol]
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Čtvrtek, 16. března 2017 - 10:00:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6070
Registrován: 5-2002
Takže čím se liší pár míst ve vlaku v "třídě" s nižší cenou oproti omezenému počtu jízdenek za to cenu do celého vlaku?

Máte to vždy do specifické třídy v pojetí jeho zákaznického servisu, typu economy bez kafe, economy s kafem, economy s kafem a ramínkama...

Kdežto u pendolína je to navýšení ceny za zcela totéž, i v rámci jednoho konrétního vlaku a času.
Čtvrtek, 16. března 2017 - 10:06:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6910
Registrován: 4-2003
Jako nepracující studentík jsem měl možná podobné názory, ale neboj, to tě zařazením do pracovního procesu a odstavením od matčina prsu přejde hochu.

Jasně, s bídou zaplatí jídlo a nájem a zbyde mu méně naž matčino kapesné. To musí bejt docela chlap-tragéd.[ko]
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Čtvrtek, 16. března 2017 - 10:13:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6911
Registrován: 4-2003
Neesni: ubylo spojů v okrajových časech

Mně by vážně zajímalo, kde ubylo spojů v okrajových časech. To se vážně nejste schopni kouknout, jak vypadal JŘ před 10, 20 či 30 lety?

A pomíjím to, že dneska by se lidi na nějaký nelidský vstávání většinou vykakali.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Jeho Vysost
Čtvrtek, 16. března 2017 - 11:43:51  
Neregistrovaný host
94.230.152.11
No môj zamestnávateľ mi dá nejaký rozpočet na sluzobku a čo je naviac, to si zaplatím sám, ale určite nesonduje, koľko stáli lístky na rôzne spojenia a už určite nebude riešiť či to bolo 400 alebo 600kc, keď je rozpočet 2000.
Čtvrtek, 16. března 2017 - 12:13:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1778
Registrován: 12-2007
A pomíjím to, že dneska by se lidi na nějaký nelidský vstávání většinou vykakali.

To byste se asi dost divil, kolik lidí denně či několikrát týdně vstává i před 4 ranní, aby byli na osmou v práci v Praze. Jízd v RJ 580 (Brno 4.31) už jsem za poslední dva roky absolvoval několik desítek a takových lidí, kteří denně či několikrát týdně vstávají na RJ 580 a jedou z Brna, Blanska, Letovic a Svitav do Prahy je několik stovek.
Předpokládám, že Ex 546 (Svinov 4.01) je stejným příkladem.
A budík před 4 ráno už mi přijde dost nelidský [biggrin]
Rychlík: PRAHA HL.N.,odj. 15:05 -Praha Libeň-Nymburk město-Křinec-Rožďalovice-Kopidlno-Jičín-Ostroměř-Lázně Bělohrad-Nová Paka-Nová Paka město-Stará Paka-Roztoky u Jilemnice-Martinice v Krkonoších-Kunčice nad Labem-Hostinné-TRUTNOV HL.N.,příj. 18.53
Čtvrtek, 16. března 2017 - 13:12:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3673
Registrován: 6-2008
Úpa: [ok]
S těmi okrajových spojí s vámi souhlasím. Jejich rušení či omezování o víkendu a podobně. Znemožňuje cestování velkému množství lidí. A je jedno jestli je to za prací či kulturou nebo jen na výlet...
Osobně vstávám v pracovní dny ve 4:00 do práce na 5:20...
Čtvrtek, 16. března 2017 - 14:47:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6913
Registrován: 4-2003
To byste se asi dost divil, kolik lidí denně či několikrát týdně vstává i před 4 ranní,

No nepochybně, ale jejich počet ve společnosti se očividně zmenšuje.

S těmi okrajových spojí s vámi souhlasím. Jejich rušení či omezování

Co konkrétně bylo v předmětu této debaty omezeno a netočte se prosím na jednom vlaku v jednom-dvou GVD, jak je tu dobrým zvykem a vyloženě zoufalých argumetech "nemůžu ve 4 ráno na vejlet do Tater".
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Čtvrtek, 16. března 2017 - 14:53:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10931
Registrován: 5-2004
"No nepochybně, ale jejich počet ve společnosti se očividně zmenšuje."

Tak určitě. Míň se svážej odpadky, míň se nakupuje, služby přestávaj bejt (skoro)nepřetržitý...
Čtvrtek, 16. března 2017 - 16:37:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4736
Registrován: 8-2012
Míň se svážej odpadky
Představa ostravskýho popeláře, jedoucího "okrajovým" expresem do Prahy popelařit, mě bude pronásledovat i ve snu [happy]
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Čtvrtek, 16. března 2017 - 17:55:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1779
Registrován: 12-2007
Oni mají na pavilonu B2 v Kosmonosích zase vycházky? Nebo proč se TH zase tak inteligentně projevil aniž by něco pochopil?
Rychlík: PRAHA HL.N.,odj. 15:05 -Praha Libeň-Nymburk město-Křinec-Rožďalovice-Kopidlno-Jičín-Ostroměř-Lázně Bělohrad-Nová Paka-Nová Paka město-Stará Paka-Roztoky u Jilemnice-Martinice v Krkonoších-Kunčice nad Labem-Hostinné-TRUTNOV HL.N.,příj. 18.53
Čtvrtek, 16. března 2017 - 18:54:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4739
Registrován: 8-2012
Takže to není tak, že by rušení a omezování okrajových spojů (a co si v případě Ic540 budeme povídat, jde dlouhodobě jen o lichý Excelsior) dělalo problém při vlčkem zmíněném vyvážení odpadků?
Samozřejmě že se počet lidí "ve čtyři vstávajících" zmenšuje (vezměte si jen, kolik na kdejakém českém nádraží nastupovalo v 6:00 nádražáků před dvaceti lety a kolik to je dnes); málokde je sámoška otevřená od šesti; nepřetržité služby už nemusí povinně střídat 6:00/18:00. Zároveň k tomu výrazně narostlo dojíždění vlastními/"carsharing" auty.
P.S. že se to netýká zrovna vás a "všech" vašich spolukolbenkářů je smutný, nicméně jde o nesprávné usuzování z části na celek.

Ony ty okrajové spoje neumřely zrovna na to, že by byly nezvladatelné tlačenice v nich.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Čtvrtek, 16. března 2017 - 19:33:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6916
Registrován: 4-2003
Oni mají na pavilonu B2 v Kosmonosích zase vycházky?

Co kdybyste odpověděl na dotaz?
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Ernie
Čtvrtek, 16. března 2017 - 19:37:01  
Neregistrovaný host
85.71.191.123
Znovu se ptám na to, které okrajové spoje kromě Excelsiora se s nástupem RJ a LE bez náhrady zrušily. Argument že LE1350 je noční vlak a nepočítá se, je blbost na entou.

Jasně, ale potom se musíme domluvit i na tom, že jak se prodlužuje den, bude tím prvním vlakem za chvíli SC 516 Pendolino (Svinov v 5:29) a v létě před slunovratem to už bude i RJ 1000 RegioJet (Svinov v 5:01). Tudy fakt ne.

Pro ty, kdož nepochopili ironii, bych navrhnul vyřadit ze soutěže o první denní vlak i RJ1000. Přece jen z Návsí vyráží už ve 3:47 a v tu dobu je tma i v létě... Takže je to typický noční vlak, který se do závodu nepočítá, je zlý protože je žlutý a denní vlaky kvůli němu musely ustoupit (kvůli 40minutovému ochrannému pásmu, které jsem si právě vymyslel, a které odděluje noční vlaky od denních)
nenidulezite.
Čtvrtek, 16. března 2017 - 20:17:04  
Neregistrovaný host
141.0.14.50
Spoje zmizely jen jančurobijcům a polorežimkám, většině naopak spoje přibyly.
závist
Čtvrtek, 16. března 2017 - 20:38:09  
Neregistrovaný host
213.192.30.1
Spoje zmizely jen jančurobijcům a polorežimkám

Chudáčku, závidíš že si tu IN100 nemůžeš koupit, protože máš plat uklízečky, co?
Čtvrtek, 16. března 2017 - 20:56:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1780
Registrován: 12-2007
TH: Já vím, že se to zpoza mříží ústavu v Kosmonosích nemusí zdát, ale lidé, kteří jezdí z Moravy na osmou do Prahy skutečně již dnes nejsou kolbenkáři, ale zaměstnanci terciálního a kvartérního sektoru. Zkrachovalá dráha koloťuka vás ve vnímání širého světa velmi špatně poznamenala.[uhoh]
Rychlík: PRAHA HL.N.,odj. 15:05 -Praha Libeň-Nymburk město-Křinec-Rožďalovice-Kopidlno-Jičín-Ostroměř-Lázně Bělohrad-Nová Paka-Nová Paka město-Stará Paka-Roztoky u Jilemnice-Martinice v Krkonoších-Kunčice nad Labem-Hostinné-TRUTNOV HL.N.,příj. 18.53
nenidulezite.
Čtvrtek, 16. března 2017 - 20:56:17  
Neregistrovaný host
141.0.14.50
Je to naopak. Brečí stále dokola několik málo polorežimek jak jim mizí spoje. My ostatní jsme si polepšili a můžeme si vybírat, protože my se nemusíme omezovat jen na modré vlaky. Takže naopak závidí polorežimky, protože jsou otroky jediného správného dopravce.
Nesni
Čtvrtek, 16. března 2017 - 20:59:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1315
Registrován: 6-2014
Ernie:
které okrajové spoje kromě Excelsiora se s nástupem RJ a LE bez náhrady zrušily
Například Beskyd. V GVD 2011 odjížděl z Ostravy denně v 19:55. V GVD 2016 byl posledním denně jezdícím vlakem SC 240 s odjezdem již v 19:14.

Argument že LE1350 je noční vlak a nepočítá se, je blbost na entou.
Asi jsem vás trochu přecenil. Vlaky jezdí celou noc, tak jak jinak chcete posoudit, jestli ubylo spojů v okrajových časech? Noční vlaky, a vlak s odjezdem z výchozí stanice ve 23:06 a příjezdem do cílové stanice v 7:19 za noční vlak označí 11 z 10 cestujících, nejsou pro přistupování moc příjemné, když musíte budit spáče rozvalené i na vaše místo.
závist
Čtvrtek, 16. března 2017 - 21:06:39  
Neregistrovaný host
213.192.30.1
Takže naopak závidí polorežimky, protože jsou otroky jediného správného dopravce.

Ano, jistě. Lepší je být přece otrokem hodných soukromníků kde člověk ve špičce nově zaplatí až o 230% víc a žádnou věrnostní nabídku pro pravidelné zákazníky nemají [biggrin]
Čtvrtek, 16. března 2017 - 21:10:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3110
Registrován: 11-2008
T_._H_.:
"
Samozřejmě že se počet lidí "ve čtyři vstávajících" zmenšuje (vezměte si jen, kolik na kdejakém českém nádraží nastupovalo v 6:00 nádražáků před dvaceti lety a kolik to je dnes); málokde je sámoška otevřená od šesti;"
Samoska možná ne, ale u nás třeba Kaufland otvírá každý den od 6,00 hod. A někteří tam pracující, jezdí cca z 15 km vzdálenosti vlakem z odjezdem z místa bydliště třeba v 4,55 hod.[andel] A těm se rušení "okrajových" spojů o víkendech moc nelíbí [andel]
Čtvrtek, 16. března 2017 - 21:18:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4740
Registrován: 8-2012
jezdí cca z 15 km vzdálenosti vlakem ... z Ostravy? Nebo jen nestíháte sledovat vlákno?
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
nenidulezite.
Čtvrtek, 16. března 2017 - 21:21:11  
Neregistrovaný host
141.0.14.50
Problém je v tom, že nyní nikdo není otrokem soukromých dopravců. Slevová kartička byla zdarma takže když pojedu někým jiným, nestojí mne to nic navíc. Kdežto pořídit si In něco znamená zaplatit dopředu, stát se dobrovolně otrokem jediného dopravce a pak kopat na všechny strany a konkurenci nejlépe zakázat. Nedávno tady jeden chtěl dokonce znárodňovat.
Ernie
Čtvrtek, 16. března 2017 - 21:25:41  
Neregistrovaný host
85.71.191.123
Například Beskyd. V GVD 2011 odjížděl z Ostravy denně v 19:55. V GVD 2016 byl posledním denně jezdícím vlakem SC 240 s odjezdem již v 19:14.

Tato díra na trhu okrajových spojů ale vydržela jen půlku platnosti GVD, než ji objevil LE. Od června 2016 se totiž vrátil okrajový spoj LE s odjezdem z Ostravy přesně v době Beskyda - v 19:55 a rovněž denně. Tento spojů zůstal, dnes jezdí jen o pár minut později (a jezdil i v GVD 2015, takže šlo jen o krátký výpadek).

Vlaky jezdí celou noc, tak jak jinak chcete posoudit, jestli ubylo spojů v okrajových časech?
Tvrdil jste, že "první ranní vlak jede jen v pracovní dny" evidentně máte na mysli Ostravana s odjezdem ve 4:01. LE jede deset minut po něm, má tři zastávky navíc (i pro cestující z jiných měst) a jezdí denně, toho vy ale ignorujete, protože ho berete za noční vlak, kam mají denní cestující asi zákaz vstupu. Nerozumím logice, že nejdříve jede první denní vlak a krátce po něm následuje noční vlak. Že se někdo rozvalí v kupé chápu, v tom Flirtu to zas tak možné není.

vlak s odjezdem z výchozí stanice ve 23:06 a příjezdem do cílové stanice v 7:19 za noční vlak označí 11 z 10 cestujících
Tak hlavně že vlak, který z výchozí stanice jede ve 3:43 a do cílové stanice přijede o sedm minut dřív než ten noční, je tak denní, že by se mohl překřtit na Poledník. }
žlutý anděl
Čtvrtek, 16. března 2017 - 22:12:55  
Neregistrovaný host
46.135.226.1
ad Jeho Vysost Škoda, že Jančuroj nemá sochu v nadživotní velikosti přímo v Brně na náměstí. Vlezl by jste mu tam až do [zadnice] Za ty příspěvky zde vám Jančuroj platí?

ad nenidulezite. Takže každý kdo je ochoten zaplatit přes 20 litrů za IN 100 když se mu vyplatí je blb. A co jste vy když jenom ty lidi tady urážíte? A že křičí když se omezují spoje ČD? To je celkem logické, když vrazili do toho své prachy. A já bych taky křičel. K Jančuroj bych nevlezl, ale s ČD jezdím pořád a jsem spokojen. Asi je problém, že tam není káva zdarma. Tak to holt pro některé není dostatečně "in". Ale doba se otáčí. Jsem zvědavý kolik lidí po tom zdražení co říkaly s ČD už nikdy přejdou zpět k nim. Je zajímavé sledovat debatu na kschitbooku, najednou jsou zlé ČD dobré.
Nesni
Čtvrtek, 16. března 2017 - 22:15:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1316
Registrován: 6-2014
Ernie:
noční vlak, kam mají denní cestující asi zákaz vstupu
Zbytečně přeháníte. Jestli vám to udělá radost, tak to můžeme uzavřít s tím, že se brzy ráno zhoršil komfort při cestování o víkendu, ale v prac. dny je vše jako dřív.

Nerozumím logice, že nejdříve jede první denní vlak a krátce po něm následuje noční vlak.
Proč ne? Čím blíž cílové stanici, tím bude víc denních vlaků jedoucích před nočním vlakem. Z Kolína odjíždí noční vlak LE 1350 dokonce až v 6:45.
Jeho Vysost
Čtvrtek, 16. března 2017 - 23:40:03  
Neregistrovaný host
94.230.152.11
Upa, preboha, aki zamestnanci dochadzaju z Moravy denne do Prahy? To mame 4h na ceste+1h po Prahe +9h pracovny cas uz mame 14h este 8h spanok, to je 22h a den ma 24, nepocitam este pohyb po domovskom meste pred a po praci, to chudakovi ostane tak 80min na ine aktivity[coze] Nehovoriac, ze je to 6400 mesacne len cestovne.
zluty andel, Jancura mi za nic neplati, bohuzial pouzivam racionalne argumenty a to mnoho tunajsich argumentov nedokaze vstrebat. Napriklad vase chapanie In karty, fajn zopar ludom sa to oplati, lebo im vyhovuju casy a spojenia CD, lenze pokial take spojenie CD nemaju, tak mi je In karta na 2 veci, musim za nu zaplatit a este sa dostavam do pyramidovej hry, kde musim jazdit vlakom CD, pokial nechcem dalsi rok opat platit 450kc. U sukromnika si kartu zalozim a ked chcem, mozem ju vyuzit a nieco usetrit. Nemusim ale sledovat platnost ani nutene jazdit LE alebo RJ, pokial nemaju vhodny spoj kam potrebujem.
Ad tych 230%, zaujimal by ma vypocet, ako k tomu clovek dosiel. Inak vid vyssie, sukromnikom ist nemusim, lebo mi nepodmienuje moju zlavu ziskanim nejakeho poctu bodov, pokial nechcem platit zbytocne $ navyse
Jeho Vysost
Čtvrtek, 16. března 2017 - 23:48:33  
Neregistrovaný host
94.230.152.11
Jo a este ku kritike rozdielnych cien, v case Vianoc CD stahuju akcni jizdenky do Kosic, takze lozko stoji cca 2200Kc a pritom Ex+R stoji od 414Kc v bezne dni, tak si mozete spocitat rozdiel...
Slim
Čtvrtek, 16. března 2017 - 23:56:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5634
Registrován: 2-2005
Jeho výsost:
Ono vlak je málokedy na vine a tá poistka u kamiónov často nepokryje náklady nutné na jej opravu.
Nějaká fakta by byla? Nebo jen uhlířská víra jako obvykle?

Jancura je v úplne inej pozícii, pretože on musí čo najviac lákať ľudí, ktorí mu dajú peniaze. CD to robiť nemusia, lebo aj tak im tie prachy bez kontroly doleje štát.
Sice mi reakci vzal z huby Ohl, ale musím aspoň pogratulovat k tomu, jak debilitu jednoho příspěvku umíte vždy následně trumfnout debilitou ještě výrazně větší.

môj zamestnávateľ mi dá nejaký rozpočet na sluzobku a čo je naviac, to si zaplatím sám, ale určite nesonduje, koľko stáli lístky na rôzne spojenia
Chcete říct, že Váš zaměstnavatel Vám dá na služebku dvojku na dlaň a nezajímají ho jízdenky? A když přinesete jízdenky a paragon z hotelu za tři, dá si do účetnictví jakej doklad? Mohl bych si Vašeho zaměstnavatele přijet barevně vyfotit? Kromě Bureše to bude asi druhá firma, u které, řečeno s Kalouskem, je daňová kobra v pozici daňového slepýše...Snad Vás Andrej nečte...Nebo si pletete náklady na služebku s kapesným od maminky? To by odpovídalo Vámi popsanému mechanismu líp, tady máš, chlapečku, zlatku, a jestli si koupíš hodně levných lízátek nebo málo drahých, je Tvůj problém...Jinak viz předchozí odstavec...
Slim
Čtvrtek, 16. března 2017 - 23:58:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5635
Registrován: 2-2005
bohuzial pouzivam racionalne argumenty a to mnoho tunajsich argumentov nedokaze vstrebat

Dyť to říkám...najlepší fór dnešného dňa...[rofl][rofl][rofl][rofl][rofl][rofl][rofl]

Argumenti jsou kolikrát hrozní tupci...

sukromnikom ist nemusim,
zatímco ČD se s pistolí u Vaší palice chovají jako Baader-Meinhofová ke Schleyerovi před popravou...

(Příspěvek byl editován uživatelem Slim.)
Pátek, 17. března 2017 - 00:02:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4743
Registrován: 8-2012
Slimto, pro vás je fakt "rozpočet na služebku" to samé co "dvojka na dlaň"? Chápu, že se do někoho musíte vysírat, když mě převzal do gesce s lehkostí sobě vlastní HlÚpa, ale proč při tom máte nutkání dělat pitomce ze sebe?
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Babilon
Pátek, 17. března 2017 - 00:08:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3410
Registrován: 12-2007
Ad tych 230%, zaujimal by ma vypocet, ako k tomu clovek dosiel.
Cena ve špičce / cena v sedle * 100 - 100 = 314/94*100-100 = 234 %.
Kdyby RJ mimo špičku zlevnil na korunu, tak bude rozdíl mezi špičkou a sedlem dokonce 31300 %.[crazy]
Jo, když se vytáhne jeden údaj a ostatní zatají, tak se dají dělat kouzla.