Diskuse » Archiv 2017 » Železnice » RegioJet » Archiv diskuse RegioJet do 15. 03. 2017 předcházející | další

Archiv diskuse RegioJet do 15. 03. 2017

dolů
   autor příspěvek
Babilon
Úterý, 14. března 2017 - 17:13:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3404
Registrován: 12-2007
Jinak RJ potichu zdražil v pátky a neděle, místy dost výrazně.
Pro zajímavost jsem koukl na Leoše, jízdné má pořád ve srovnání s ostatními astronomické (minimálně v dobách a relacích, kde mě to zajímá). Ale zaujalo mě, že u některých spojů je jízdenka Praha-Ostrava hl.n. o 60 Kč dražší než Praha-Svinov.
StarMaster
Úterý, 14. března 2017 - 18:04:35  
Neregistrovaný host
89.176.82.228
Proč si nestěžujete např. na Benzinu, že nemá cenový strop a benzin musíte zaplatit do poslední kapky? Proč nemohu v obchodě zaplatit 20 rohlíků a vzít si libovolné množství?
Protože náklady na každou další jednotku statku u Benziny i rohlíku nejsou nulové, ale náklady dopravců na dalšího cestujícího jsou téměř nulové, protože se vozí spousta vzduchu tam a zpět. A druhak je to státní zájem, aby tu ta flexibilní možnost pro lidi bez auta jezdit byla. Nelíbí se vám to? Tak volte třeba Svobodné, ale do té doby se s tím smiřte. Jsou státy, kde dávají některým skupinám obvyvatel pro jízdu vlakem i 100% slevu. Jentak. A překvapivě v nich většina mužů nepracuje v dolech na zlato a ženy se tam neživí prostitucí a neumírají ve 20.

A jaká? Že je základním lidským právem jezdit se slevou?
Základním lidským právem ne, ale dneska to máme a zrušit to určitě není pokrok k lepšímu.... Nebo máte dojem, že by na tom ČR byla ekonomicky tak zle, aby si tohle nemohla dovolit dál dotovat? (síťové lístky)

Řešíte neexistující problém.
Je to existující problém. U ČD lze občas ještě tyhle nízké ceny snížit, zatímco soukromník, který nejenže takové lístky nemá, tak kdyby je z donucení státu vytvořil a s nějakým partnerem na ně dal slevu, tak o té slevě nebude informovat víc než se mu vyplatí, protože on nemusí a taky ani nechce, aby mu na ně jel ten, kdo by byl ochotný jet i bez slevy. Což ani ČD nedělají (že by informovali každéhoú, jenže u nich to lze najít ve Věstníku, kde tyhle neinzerované slevy jako státní firma musí uvést, takže to každý může najít, zatímco u soukromníka se po tom bude pátrat mnohem hůře. Člověk je u soukromníka v podstatě odkázán na info od známého, nebo na to, aby sám dostal nápad co googlit.

2500 oskm za 1300 Kč mi přijde jako velice slušná nabídka
O čem mluvíte? O jaké se bavíme vzdálenosti autem (normální počet km, nevím o nikom, kdo by v autě počítal osobokm)? 1300 mi za jakoukoli cestu po republice o víkendu bez auta přijde ve 2 lidech jako naprostý finanční úlet.

A je třeba mít v nabídce síťovky i na kratší vzdálenosti. Jako mnou uvedená Praha-Písek, Praha-Tábor.
Jeho Vysost
Úterý, 14. března 2017 - 18:33:09  
Neregistrovaný host
194.228.18.230
Zlavy 100% urcite nie, mame na Slovensku a sposobuje to maximalne to, ze si vyvolene skupiny rozvazaju zadky vo vlakov a navyse sa spravaju arogantne. Pokial vam 1,24kc za km prijde ako sialena cena, tak nema cenu sa dalej bavit, to je cisty socializmus. A samozrejme to zaplatia ti lepsie zarabajuci...[angry]
Priapos
Úterý, 14. března 2017 - 18:34:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1228
Registrován: 10-2012
Jeho Vysost:
"Priapos, ta uvaha je uplne nezmyselna, pretoze tato situacia nastala uz minuly rok, "



Netárajte somariny. Tato situace sice nastala vloni, ale na trati Bratislava - Košice. Konkurence „odešla" a Jančura nejlacinější jízdné zdražil. Z 9 na 13 €.
Ernie
Úterý, 14. března 2017 - 19:35:58  
Neregistrovaný host
85.71.191.123
BoH:
Reakce se týkala příspěvku:
A až nebude tarif ČD, ale nahradí ho Paroubkův státní tarif, tak pokud se Paroubek vůbec uráčí vytvořit síťovky, tak chci vidět, jak se tu a tam dohodne Billa, Kauland, o2, Tchibo, Blesk, Lídl, ERA se státem na slevě na síťovky. Už fakt vidím ten zájem státních ouřadů o tomhle jednat, když pro ně je to jen bezdůvodná ztráta. Další věc, která díky liberalizaci zanikne.
Babilon
Úterý, 14. března 2017 - 19:54:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3405
Registrován: 12-2007
StarMaster: Na vaše komunistické představy nebudu reagovat, nemá to cenu, tak jenom drobné poznámky.

2500 oskm za 1300 Kč mi přijde jako velice slušná nabídka
O čem mluvíte? O jaké se bavíme vzdálenosti autem

Nevím, proč sem taháte auto, řeč je o jízdě Regiojetem Liberec-Brno 2 dospělí a 2 děti. S touto kombinací jste tady začal sám.

1300 mi za jakoukoli cestu po republice o víkendu bez auta přijde ve 2 lidech jako naprostý finanční úlet.
Jedná se o 4 lidi. A pokud je to pro někoho úlet, tak může sedět doma nebo jet s ČD. Ale musí to stihnout na otočku, protože když pojedou v sobotu tam a v neděli zpátky, tak těch 1300 zaplatí taky.
Garfield
Úterý, 14. března 2017 - 20:36:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12150
Registrován: 10-2004
Babilon:
Ale zaujalo mě, že u některých spojů je jízdenka Praha-Ostrava hl.n. o 60 Kč dražší než Praha-Svinov.
Asi půjde o nějakou chybu, např. u některých spojů je teď lowcost dražší než standard. [proud]
Babilon
Úterý, 14. března 2017 - 21:50:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3406
Registrován: 12-2007
Tem rozdíl 60 Kč byl u Leoše a tam mi to přijde sice extrémní, ale jinak poměrně standardní chování toho jejich leteckého simulátoru, který občas podobné kousky udělá.
Jeho Vysost
Úterý, 14. března 2017 - 22:00:58  
Neregistrovaný host
94.230.152.11
Pokiaľ si dobre pamätám, tak na trati Ba-Ke sa zdrazovalo ešte počas prevádzky IC vlakov, ale môžem sa mýliť. Na trati Praha Košice mám ale určite pravdu, nebude to problém nájsť ani v histórii mojej kreditove, takže prestaňte tu tliachat nezmysly. Priapos
PPP
Úterý, 14. března 2017 - 23:45:37  
Neregistrovaný host
109.81.215.10
Na FB píšou, že u některých relací došlo k chybě a ceny jsou vyšší, než mají být. Chyba prý bude odstraněna a cestující si pak mají jízdenky přerezervovat nebo reklamovat a rozdíl jim bude vrácen.
Slim
Úterý, 14. března 2017 - 23:45:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5631
Registrován: 2-2005
Jeho výsost Budulínek:
Talenty a Desira nie sú a pochybujem, žeby ich niekto poskytol na trať, kde sa rozbili 3 jednotky za posledný rok...nebude to taká škoda, keď zase nejaký blb ignoruje predpisy
Neprodáme vám vlak, páč byste si ho mohli rozflákat. Co Pendolino, to se často trefí do kamionu ve Studénce, béček by byla daleko menší škoda...?

nezmyslom je porovnavat RJ a CD, kym RJ sa snazi vlaky co najviac naplnit, takze akekolvek prazdne miesto vo vlaku mu neprinasa peniaze, tak u CD je to prazdne miesto uz zaplatene,
versus
stat dotuje vacsinu vlakov, na ktore ta SoNe+ plati, takze CD moze byt jedno, ci tie vlaky niekto vyuzije alebo nie, niekto to zaplati
Proč se teda ČD na SoNe+ v duchu Vaší "logiky" zkostnatěle nevyserou?

sedackou v noci pocestuje malo ludi, tak ich RJ motivuje lacnejsou jizdenkou, aby mu pripadne nepreplnovali kapacitu denneho spojenia do Kosic.
versus
aky je rozdiel medzi spickou a sedlou na vasom spojeni? 0-20Kc, takze vam je jedno, ci pocestujete stredu alebo piatok v spicke, lebo cena bude velmi podobna. Cestujuci na Ostravu moze cestovat za 158 v sobotu nadranom, ale piatok poobede to bude vyse 300czk, takze rozdiel min 140kc.
Člověk by řekl, že lidi cestujou tehdy, když potřebujou...jet po týdnu v Praze domů do Ostravy v sobotu ráno místo v pátek po šichtě kvůli levnější jízdence, to ten víkend musí fakt stát za to...

Ovšem vrcholem Vašich blábolů je
Nejaké argumenty o teplote v lete sú pase, lebo vtedy je teplo aj v pražskom metre.
Čili pětiletá diskuze zde o klimě/neklimě fungující/nefungující namontované/nenamontované byla zbytečná, páč v létě je logicky horko, tak co by substrát chtěl. Pro ČD to platí taky nebo žlutá barva to uchladí líp než modrá?
P.S.: V zimě je logicky zima, takže taky...?

Vaše schopnost močení si do huby je naprosto odzbrojující.
Nesni
Úterý, 14. března 2017 - 23:50:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1312
Registrován: 6-2014
jet po týdnu v Praze domů do Ostravy v sobotu ráno místo v pátek po šichtě kvůli levnější jízdence
Měl jsem kdysi dávno spolužáka, který jezdil z Prahy do Olomouce v sobotu v 6 ráno. Tehdy se ještě na nějaké rádoby "ceny jako u letadel" nehrálo. Jen se mu nechtělo jet přeplněným vlakem.
Babilon
Středa, 15. března 2017 - 00:17:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3407
Registrován: 12-2007
Člověk by řekl, že lidi cestujou tehdy, když potřebujou...
Ne všichni, resp. ta potřeba může být poměrně volná, třeba i v řádu dnů. Proto taky mají smysl jiné ceny ve špičce a mimo špičku.
Jeho Vysost
Středa, 15. března 2017 - 00:21:48  
Neregistrovaný host
94.230.152.11
Slimak, predaj a prenajom su 2 rozne veci, vieme?
Viac cestujucich znamena pre CD lepsi obraz pred ministerstvom, veritelmi..
Samozrejme, ze ludia cestuju, kedy potrebuju, ale su aj taki, ktori su flexibilni, trebars studenti v case prazdnin, pokial nechcu dat peniaze za cestu ale ine veci, tak mozu cestovat v sedle, kedy ma RJ nizsie ceny, oproti spicke je rozdiel znacnejsi.
Medzi regionalnou a dialkovou dopravou je teda zasadny rozdiel, pokial to teda vobec dokazate rozlisit.

Bohuzial pri vasej schopnosti vytrhavat veci z kontextu som uplne bezbranny a nemam v plane sa s vami o tom bavit, v tom bahne by som sa utopil. Zdar sudruh Slimak
StarMaster
Středa, 15. března 2017 - 00:58:02  
Neregistrovaný host
89.176.82.228
RJ potichu zdražil v pátky a neděle, místy dost výrazně

Jo, sen lidí ve veřejné dopravě, 4x do roka změna ceny. Nemůžou se toho dočkat, stejně jako letecký tarif v průběhu dne, taky pecička. To bych zavedl i v IDS... ať je metro dražší ve špičce a kdo ním chce jet, musí si nabít na Lítačku nějaký kupon s + nebo dokoupit jednorázový příplatek za třeba 10kč. Ale aby to nebylo nefér, tak uděláme kontingent pro ty, co jsou si svojí cestu metrem v úterý ráno ve špičce schopní naplánovat 2 měsíce předem a těm to dáme za jen 5kč příplatek.
Středa, 15. března 2017 - 09:15:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 565
Registrován: 10-2011
StarMaster: To ještě zlaté vlaky i RegioJet. Tady u nás místní ČSAD kromě přejmenování na BUSEM zavedlo loni v květnu, že když si lidi pořídí jejich kartičku (za 120 Kč), mohou si kupovat levnější jízdenky do Prahy, a to tak, že 10-14 dní dopředu byla sleva asi dvacka a s větším předstihem dokonce třicet. Dokonce zavedli speciální asi šedesátiprocentní (!) slevu na trase Strakonice - Praha, kde je konkurence dopravců. Vše platilo asi měsíc a půl, pak to potichu zrušili, následoval útlum spojů, který ve 3 fázích vedl až k současnému stavu, kdy v kladiva jedou spoje za den 2, v pátek tři a v neděli jeden (v sobotu nejede žádný). Docela by mne zajímalo, kolik lidí se na nesmyslnou kartičku za 120 nechalo chytit a jestli s ní teď škrábou ráno námrazu z oken aut.
in karta
Středa, 15. března 2017 - 09:33:25  
Neregistrovaný host
141.0.14.49
Kotec
Takže stejně jako In karta, kde taky platím dopředu a pak mi mění podmínky a dávají různě velké slevy, jiným dají stejnou slevu i bez karty. Zlatá žlutá kreditovka za 0 Kč.
Středa, 15. března 2017 - 09:35:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1076
Registrován: 5-2014
Jeho Vysost: OK v tomto máte v zásadě pravdu. Kvůli oběhům je potřeba trochu zatřást prasátko.

Ernie: Uff, to jsem se do toho zamotal a nerozumím, jak to přesně souvisí s tím, co jsme řešili. Nicméně když přidám komentář k tomuto, tak nevidím důvod, proč by stát nemohl vytvořit síťové jízdenky. Ty běžně fungují v integrovaných tarifech krajů, a proto není důvod, proč by nemohly být i na celostátní úrovni.

StarMaster: V zásadě s Vámi souhlasím, protože ani mě se nelíbí časté a skokové změny cen v dopravě. Nicméně. Kdyby se to skutečně lidem celkově tak nezamlouvalo, tak by se soukromníky nikdo nejel. A jelikož jezdí, tak to asi až takový problém pro velkou část cestujících nebude.

(Příspěvek byl editován uživatelem BoH.)
Středa, 15. března 2017 - 09:40:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 566
Registrován: 10-2011
in karta: No sleva 50 % na In50 mi platí všude stejně... jediné, co se změnilo, je bodový program, ale tam to bylo vždy v můj prospěch. Srovnávat situaci na dráze s tím, že nějaká sleva platila jen měsíc a půl (od 2.5. do 13.6.) a navíc její ukončení nebylo dopředu nijak avízováno, to opravdu hraničí se protimodrým zaujetím.
letecky tarif
Středa, 15. března 2017 - 09:41:05  
Neregistrovaný host
141.0.14.49
Mimoň
Regiojet nemá letecký tarif, jeho jízdenka stojí čase stále stejně ovšem jsou různé ceny ve špičce a mimo ní, což naprosto efektivně zaplňuje vlaky, jak už zmínil Babilon. Nechápu, že tohle modří kritizují, protože stejný model má i SC. Spousta lidí se tomu umí přizpůsobit a volí cesty mimo špičky, což dokládá i slušná obsazenost RJ.
Pro mne jako platícího zákazníka je tento model nejpřijatelnější,protože to zajišťuje důstojné cestování i ve špičkách. Rozumím, že důchodci nebo režistovi se tento model nelíbí.
kreditovka
Středa, 15. března 2017 - 10:04:30  
Neregistrovaný host
37.188.225.235
Zlatá žlutá kreditovka za 0 Kč.

U modrých se za zřízení kreditového účtu taky neplatí. [wink]U žlutých dostaneš na většině tras slevu až 5 Kč, u modrých zase sbíráš body a můžeš proměňovat v jízdenky zdarma a jiné odměny...[wink]
Garfield
Středa, 15. března 2017 - 10:28:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12152
Registrován: 10-2004
U žlutých dostaneš na většině tras slevu až 5 Kč
Tohle už minimálně rok neplatí, aktuálně je na kreditovku sleva 20 %, pokud si dobře vzpomínám. Což mezi Prahou a Ostravou může dělat třeba 80 CZK.
4Garfield
Středa, 15. března 2017 - 10:32:30  
Neregistrovaný host
37.188.225.235
Už to opět neplatí. I na webu tu slevu 20 % (jen ve vlacích a jen ve třídě standard) stáhli...
Garfield
Středa, 15. března 2017 - 10:38:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12153
Registrován: 10-2004
Já ji tam pořád vidím, 319 vs. 399 CZK.
4Garfield
Středa, 15. března 2017 - 10:48:08  
Neregistrovaný host
37.188.225.235
Ano. Jen u třídy standard.ČD Body se sbírají bez ohledu na zvolenou třídu... a kdo chce jet nejlevněji volí low-cost a tam to žádných 20 % není....
Garfield
Středa, 15. března 2017 - 10:53:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12155
Registrován: 10-2004
U jiných tříd to ani nikdy nebylo, ta sleva 20 % od začátku platí jenom ve standardu. Ale hlavně je ta sleva zadarmo. U modrých musím napřed za kartičku zaplatit tisícovku a pak teprve mám slevu 25 % (u akčních jízdenek většinou míň).
4Garfield
Středa, 15. března 2017 - 10:59:57  
Neregistrovaný host
37.188.225.235
Ale hlavně je ta sleva zadarmo.

A na Ježíška taky věříš? [rofl] Alza má taky super "slevy"....

U modrých musím napřed za kartičku zaplatit tisícovku a pak teprve mám slevu 25 %

Nemusíš. Jednak nemusíš kupovat hned tříletou a In Karta jde získat zdarma právě za ty ČD Body...
Garfield
Středa, 15. března 2017 - 11:47:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12156
Registrován: 10-2004
Ale abych si mohl koupit in kartu za body, musím je někde nasbírat, že... U žlutých si vyřídím zadarmo virtuální kartičku za pár sekund a můžu jezdit o 20 % levněji, žádné body k tomu nepotřebuju. U modrých to trvá bůhvíjak dlouho, vysolím za to litr a pak teprve můžu jezdit.

Tohle modří prostě nidky nepochopí, ale netrápí mě to. Já jsem u žlutých spokojený. [happy]
Středa, 15. března 2017 - 12:01:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1077
Registrován: 5-2014
Garfield: Ale pochopí. Samozřejmě je to u modrých "opruz". Ale pokud ten "opruz" podstoupíte, tak můžete do nekonečna jezdit s 25% slevou, protože když už máte ty body a alespoň občas jedete, není problém si pořídit každý rok IN 25 za 40 Kč. Jistě, může to být jednodušší, ale kdo není líný...
Středa, 15. března 2017 - 12:03:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2994
Registrován: 8-2010
Garfield:
"U modrých to trvá bůhvíjak dlouho, vysolím za to litr a pak teprve můžu jezdit. "

Dočasnou papírovou IN kartu dostanete ihned po zaplacení a jezdit se slevou můžete prakticky hned.....
Praha-Ruzyně, Olomouc
4Garfield
Středa, 15. března 2017 - 12:55:36  
Neregistrovaný host
37.188.225.235
Tohle modří prostě nidky nepochopí

A žlutí zase nepochopí, že ne každý chce slevu jen do základní třídy. A pokud jde o to ušetřit co nejvíc, tak si žlutou kreditovkou moc nepomůžešancí, protože do nejnižší třídy LCD ta sleva není žádných 20 %. IK jde navíc používat hned a není třeba žádný litr.

můžu jezdit o 20 %

Ano, alza má taky neustále slevy 50 a více %. Ovšem stačí mrkout ke konkurenci na normální ceny, že. [wink]
Středa, 15. března 2017 - 14:11:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4721
Registrován: 8-2012
můžete do nekonečna jezdit s 25% slevou
...zatímco u jiných dopravců jezdím za stejnou cenu i beze slevy. Ale jo, marketingově je to dobře udělaný, nechci slevu zadarmo [lol].

(Příspěvek byl editován uživatelem T_._H_..)
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Středa, 15. března 2017 - 14:43:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1772
Registrován: 12-2007
TH: No když teď kupuji lístek na páteční odpoledne z Prahy do Ostravy, tak je pendolino za 395 Kč bez inkarty a RJ od 489 Kč s kreditovou jízdenkou. Tady si opět někdo kaká do pusy a dělá mu to moc dobře.
Rychlík: PRAHA HL.N.,odj. 15:05 -Praha Libeň-Nymburk město-Křinec-Rožďalovice-Kopidlno-Jičín-Ostroměř-Lázně Bělohrad-Nová Paka-Nová Paka město-Stará Paka-Roztoky u Jilemnice-Martinice v Krkonoších-Kunčice nad Labem-Hostinné-TRUTNOV HL.N.,příj. 18.53
Jeho Vysost
Středa, 15. března 2017 - 15:21:23  
Neregistrovaný host
194.228.18.230
Takto, kreditovka nedava zlavu na relax/business a ani na niektore trasy, no napriklad na Praha-Brno dava zlavu 45Kc, takze ak ju absolvujem raz za rok, dostanem naspat za 10 rokov 900Kc
IN25, 16bodov za trasu Praha-Brno s IN25 za rovnaku cenu ako RJ, no vstupna investicia 450+405 za 9 rokov predlzovania za body, takze si musim byt isty, ze na inych cestach mi IN25 usetri 900+450+405=1755Kc, aby som bol na tom rovnako. Nehovoriac, ze ak ma zamestnavatel posle niekde do zahranicia a body nenazbieram, tak si budem musiet zaplatit 450, body maju nejaku platnost. Jo a IN karta ma este nejaku zradu, ze sa musi o jej predlzenie poziadat do uplynutia platnosti aplikacie, inak je potrebne ziadat o novu. Takze pokial mam aspon 30-40 ciest vlakom za rok, tak sa mi moze IN25 oplatit, u kreditovky nemusim riesit platnost, bud ju vyuzijem alebo nie. A napriklad pri ceste do Kosic dostanem len 10b.
Nechic
Středa, 15. března 2017 - 15:35:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2000
Registrován: 4-2010
No nevím, takovou cenu za jízdenku jakou mám na IN50 mi Regiojet v pátek odpoledne nenabídne. Nemluvě o tom, že část cesty jedu mimo žluto-černý dosah. Takže Regiojet ani LE nemají kvalitní nabídku pro stálé zákazníky. (LE je ještě víc k smíchu s jeho "právě vám vracíme 7 Leo Korun...). U ČD mám 2500 bodů, co bych asi tak za stejnou dobu a utracený obnos za jízdenky dostal u těhle dvou?
jablka a hrušky
Středa, 15. března 2017 - 15:38:39  
Neregistrovaný host
141.0.14.50
Úpo, to pendolino za 395 je první třída?
Podívej se jakou třídu srovnavas hlupáku.
nabídka
Středa, 15. března 2017 - 15:41:54  
Neregistrovaný host
141.0.14.50
Nechic
Tobě nenabídne. A všem bez zbytečných In naopak nabídne. A právě proto je v pátek vyprodaný standard [proud]
4jablka a hrušky
Středa, 15. března 2017 - 15:47:53  
Neregistrovaný host
37.188.225.235
A ona se jednička u Pendolina nějak zásadně liší od dvojky? Nebo snad v Pendolinu ve dvojce je jiné uspořádání než v Relaxu u RJ (tedy 2+1)?
jablka a hrušky
Středa, 15. března 2017 - 16:01:25  
Neregistrovaný host
141.0.14.50
To netvrdím, ale Úpa nepochopil, že RJ je i v pátek levnější, jen je prostě vyprodáno, což modří těžce nesou.
Středa, 15. března 2017 - 16:39:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4722
Registrován: 8-2012
No nevím, takovou cenu za jízdenku jakou mám na IN50 mi Regiojet v pátek odpoledne nenabídne
No tak jeďte s tím, kdo vám ji nabídne (ale jak jste se hezky shodli na pátku odpoledne [sad] ). Není to přece povinný, od toho je konkurence (kterou by tu někteří nejradši zakázali), aby lidem nabídla různé produkty podle různých požadavků. Jinému se zas nevyplatí IN50 za tři tisíce na rok (nechci slevu zadarmo), protože nemusí jet v pátek 17:44, nebo nejezdí tak často... Jiní jezdí, zdá se, když je to (skoro) vyprodané i za tu cenu (v pátek odpoledne). Asi jim to je furt milejší než standard 2010 - jízda na jedný noze u záchodku nějakou 15XX plívou.
Nechápu to - proč pořád musíte řešit, že RJ/LEO jsou ghownu, mají špatné nabídky, služby, soupravy? Sere vás samotná jejich existence a potřebujete je zašlapat do země už poněkud zoufalými argumenty, že s IN50 máte levnější jízdenku? ŠESTÝ ROK to tu točíte, ale psi štěkají a karavana táhne dál...
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
jablka a hrušky
Středa, 15. března 2017 - 16:56:03  
Neregistrovaný host
141.0.14.50
Přidávám se k T.H. Nejezděte s tím, je dost jiných, kterým to vyhovuje a vlaky zaplní. Klidně si myslete, že je to drahý a špatný. [proud]
Středa, 15. března 2017 - 17:04:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 266
Registrován: 7-2008
T.H.: No fajn, prosím o jednu stručnou odpověď, v čem je RJ nebo LEO jedinečný, originální nebo co super jiného se objevilo na českých, potažmo slovenských železnicích s jeho příchodem ??? Teď samozřejmě nemyslím ty jeho žvásty o vyjímečnosti atd., to nebylo na železnice ale v bobkových listech a televizní bedně, kde si můžeme pomalu blít co nás napadne...... když tedy pominu kafíčko zadara a dortíček.. Což ostatně ani jedno mě neoslovuje...joo takhle gulášek zadara to by byla jiná, ale to asi neprojde u Radimka jako vegetariána a lidumila, což [happy] [happy].

A za druhé stále nevím, ale nemohu se zbavit pocitu, že když třeba od pondělí přestane jezdit RJ nebo LEO, tak se prakticky nic nestane (příklad už máme, že ze Slovenska) a za další tři měsíce po nich neštěkne ani pes. No jo no, ale kdyby přestaly jezdit ČD, tak by asi byl problém, což, to by se pak ani třeba takový krabičkový mág nedostal do fachy do Uháčka.. ?? [happy]. Ale chápu, že to bývalá červená čápka, potažmo současný krabičkový vševěd ze severu nějak nechce vstřebat. Rozumím i tomu, že musí zpívat píseň toho, koho chleba jí.
Středa, 15. března 2017 - 17:13:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4724
Registrován: 8-2012
to by se pak ani třeba takový krabičkový mág nedostal do fachy do Uháčka.. ?? [happy]. Ale chápu, že to bývalá červená čápka, potažmo současný krabičkový vševěd ze severu
Neexistuje racionální důvod s vámi na této úrovni "diskutovat".
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Středa, 15. března 2017 - 17:14:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7042
Registrován: 4-2003
S RJ a LEO se objevila konečně nabídka, která pokryla poptávku tak, že byla odstraněna disproporce, která zde byla za éry před vstupem RJ a LEO. Kupříkladu to je pro mne to skutečné SUPER, co zde tolik chybělo [wink].
Jeho Vysost
Středa, 15. března 2017 - 17:40:58  
Neregistrovaný host
194.228.18.230
Nas cezhranicnych potesilo urcite to, ze RJ ani LEO nemaju ziadny NRT tarif, netreba si tlacit listky a hlavne maju priame vlaky az na vychod bez prestupu. Urcite potesilo SC ako konkurencia RJ az do Kosic.
Len podotknem, ze v pripade odchodu RJ a LEO, by CD museli odniekial pokryt zvysenu potrebu suprav do Ovy StM, ludia by ich zacali porovnavat a urcite by im viacere sluzby na palube chybali. A tvrdenie, ze odchod RJ na Slovensku si ludia nevsimli je totalny nezmysel.
Ovce z Lenina
Středa, 15. března 2017 - 18:08:10  
Neregistrovaný host
84.42.196.190
Klidně si myslete, že je to drahý a špatný.

Evidentně jo, když mimo špičky musí jít na kilo. Ztrátu doženem ve špičce na těch, co jim nic jiného nezbývá a musí jet tak jako tak i když je všude už plno. [wink]
Středa, 15. března 2017 - 18:08:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 267
Registrován: 7-2008
T.H.: To jsem předpokládal, ale přesto ve své naivitě jsem doufal, že když použiji váš slovník, tak přeci jen, když se zeptám, dostanu odpověď... přepočítal jsem se...asi se nehodila odpověď do krámu, což chápu...

Bram: Jaká disproporce ??? Pokud nějaká byla nebo je, tak pouze do dvou směrů, jinde není nebo jak tomu mám rozumět ?? Co je pro vás SUPER, to kafe a dortík nebo ty kecy v novinách nebo ta nefungující klima?? Když vezmu vozy, nic nového co tu nebylo, krom té nefunkční klimy a neustále obutých vozů, když vezmu loko, nic nového, co tu nebylo, nepočítám Vectrony, ty jsou z půjčovny, jízdní doby kratší nejsou, sem tam nějaká sleva na jízdném, která je samozřejmě vykoupena nižším platem zaměstnance, takže zase skončíme u toho kafe a dortíku atd... Takže opět se ptám, v čem je přínos RJ ???

Jeho výsost: Nejsou jediný, kdo má vlaky bez přestupu až na východ a nejen pendolino, Zvýšená potřeba souprav by nebyl pro ČD problém... Myslíte, že je to nesmysl, kdo to říká nebo kde se o tom píše ??? Nevšiml jsem si... [happy].
Středa, 15. března 2017 - 18:10:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 268
Registrován: 7-2008
Ostatně jaký přístup má RJ a LEO k zákazníkům i stálým, to krásně předvedl před Vánocemi, kde jízdné bylo několikanásobně zvýšeno.... super přístup... [happy] [happy].
Středa, 15. března 2017 - 18:15:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3918
Registrován: 4-2003
Kolemjdoucí:
"No jo no, ale kdyby přestaly jezdit ČD, tak by asi byl problém"
Vezmi v potaz podíl spojů v závazku veřejné služby a spojů provozovaných na komerční riziko. Pokud by tedy přestaly jezdit ČD spoje na komerční riziko, důsledek by byl obdobný, jako kdyby přestaly jezdit RJ a LE.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Středa, 15. března 2017 - 18:20:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6067
Registrován: 5-2002
@KolemK-ReportuJdoucí: Kolikanásobně konkrétně zdražil?

Teď na nadcházející Velikonoce je nejdražší s přehledem pendolíno, Košice přes 900 a dost volných míst... RJ i přes extra dražší cenu (asi 600 ?) stál výrazně méně a je vyprodán, LE taky tak nějak...

když tedy pominu kafíčko zadara a dortíček.. Což ostatně ani jedno mě neoslovuje...joo takhle gulášek zadara to by byla jiná

Co gulášovka, rovnou půlka kachny pro každého jen tak zdarma jako pozornost, případně zabalit sebou. [proud]
Bobmaster
Středa, 15. března 2017 - 19:02:10  
Neregistrovaný host
37.188.229.168
Vstup firmy Student Agencu na železniční dopravní trh v České republice byl v určitých ohledech přínosem a posunul podnikání v tomto segmentu o velký kus dopředu. Tečka.
Středa, 15. března 2017 - 19:02:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 269
Registrován: 7-2008
Doktore: Proč bych to dělal ?? To si nemyslím... Co vás vede k tomuto tvrzení ???

H k: Si to dohledejte a nebuďte línej. Bavil jsem se o Vánocích, tak proč sem teď taháte Velikonoce ??? A navíc ještě Košice [happy] [happy] [happy].

Jasně, tomu bych uznale pak řekl, že to je průlomové řešení na české a slovenské železnici... To by byl pak originální a byl by to super přínos a super prozákaznický přístup...jen ty vegani by to asi moc nekvitovali...[happy] [happy][happy].
Středa, 15. března 2017 - 19:04:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 270
Registrován: 7-2008
Bobmaster. Obecné řeči. V čem konkrétně...... ptám se už poněkolikáté....
Středa, 15. března 2017 - 19:12:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2995
Registrován: 8-2010
Kolemjdoucí: Ačkoliv jsem člověk co z 90% jezdí mezi Prahou a Olomoucí s ČD tak naprosto nesouhlasím s tím, že by RJ a LE nepřinesli na železnici nic nového. S jejich příchodem se třeba WiFi ve vlacích stává samozřejmostí, existují levné ČD minibary, SuperAkční jízdenky, palubní portál, voda a noviny v Pendolinech a určitě by se ještě něco našlo. Je dobře, že mají ČD konkurenci.

Navíc nikdo vás nenutí s RJ nebo s LE jezdit [happy] ČD jezdí mezi Prahou a Ostravou po hodině, do Olomouce máte na výběr i spoje Ex2 nebo Luhačovické rychlíky (které sice jedou o něco málo déle, ale použít se dají). Tak nějak nechápu co řešíte [happy]
Praha-Ruzyně, Olomouc
Středa, 15. března 2017 - 19:26:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3919
Registrován: 4-2003
Kolemjdoucí:
"Doktore: Proč bych to dělal ?? To si nemyslím... Co vás vede k tomuto tvrzení ???"
Zkus formulovat své myšlenky poněkud smysluplněji. Takto mohu jen hádat, cos vlastně chtěl říci.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Ernie
Středa, 15. března 2017 - 19:40:29  
Neregistrovaný host
85.71.191.123
No když teď kupuji lístek na páteční odpoledne z Prahy do Ostravy, tak je pendolino za 395 Kč bez inkarty a RJ od 489 Kč s kreditovou jízdenkou
A ona se jednička u Pendolina nějak zásadně liší od dvojky? Nebo snad v Pendolinu ve dvojce je jiné uspořádání než v Relaxu u RJ (tedy 2+1)?

Rozdíl č.2 se projeví někdy zítra. Pendolinová kapacita na páteční odpoledne je v jedničce i dvojce dohromady 1324 míst. Regiojet na téže trase v tentýž pátek odpoledne sveze minimálně 2612 (jednou tolik) cestujících bez započítání dalšího spoje na Olomouc a SM a bez dalšího spoje před desátou večer.

Ostatně jaký přístup má RJ a LEO k zákazníkům i stálým, to krásně předvedl před Vánocemi, kde jízdné bylo několikanásobně zvýšeno
U RJ nedošlo k žádnému novému tarifu. Prostě jen na úterní a středeční den, kdy bývají jízdenky výrazně levnější, se prodávaly za špičkové páteční ceny. Je to obdoba toho, když na uvedený den ČD nevydají žádné superakční jízdenky.

Dočasnou papírovou IN kartu dostanete ihned po zaplacení a jezdit se slevou můžete prakticky hned.....
Kreditovou jízdenku není ani třeba mít, stačí si zapamatovat 10 číslic. Se slevou můžete jezdit a žádnou kartu (ani papírovou) vás nikdo nenutí mít. Taky na ní může cestovat celá rodina, přátele i známý z Ulanbátaru, který přiletí do Čech na dovolenou poprvé a naposledy v životě. Nemusí si každý pořizovat svou. Žádnou apokalypsu odstranění kartokracie přitom nezpůsobilo.
Středa, 15. března 2017 - 19:44:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6068
Registrován: 5-2002
H k: Si to dohledejte a nebuďte línej.

Já si to pamatuju, tenkrát byla economy max za 325, výš nešel... Nějak tam ten mnohonásobek běžné ceny nemůžu najít. (A minimum naopak asi jenom 190, takže přesun nějakých vlaků z nejnižšího do nejvyššího pásma před svátky furt nebyl ani dvojnásobek ceny...)
Středa, 15. března 2017 - 19:46:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 271
Registrován: 7-2008
Doktore: Nic jsem nechtěl říci, ptal jsem se. Chtěl jsem odpovědi na otázky, proto ty otazníky. [happy].

Honza7887: Někde jsem napsal, že to není dobře, že ČD mají konkurenci ??? Nezlobte se na mě, ale tohle nepřinesl RJ, to je dáno dobou, vývojem atd...ano, možná se to urychlilo, ale to pořád není nic převratného nebo ojedinělého nebo o třídu lepší nebo jak to mám nazvat... Nevím, no...stále nic... Jediné možná to, že cenu srazil někam nesmyslně dolů, kde je stejně dlouhodobě neudržitelná, protože to buď musíte buď ojebávat údržbu, zvyšovat proběhy vozidel, joo, tam se dá hodně ušetřit, ale za jakou cenu nebo dávat nízké mzdy zaměstnancům, ano tam se též dá hodně ušetřit a pak už vám toho moc na úsporu nezbývá.. a nevím, nevím, zda tohle je přínosem železnice... Tedy v čem je vlastně originální, tak to je v tom originálním prozákaznickým přístupu, že má pro tu samou službu rozdílné ceny, což si myslím, že zrovna moc v souladu se zákonem není. Když ve čtvrtek zaplatíte za jízdenku nějakou částku a v pátek za tu samou službu vyšší částku. To asi není zrovna moc košér, že. To je to samé, jako si dát svíčkovou ráno v devět za stovku, ale pak v poledne za stopadesát..... No třeba se tím změní to, že lidi začnou obědvat ráno v devět ??? [happy].
Babilon
Středa, 15. března 2017 - 19:46:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3408
Registrován: 12-2007
v čem je RJ nebo LEO jedinečný
V tarifní politice, systému slev, možnosti výběru místa, storna, ve vztahu ke stojícím cestujícím, přepravě kol, psů, vozíčkářů, možnosti občerstvení, zastavovací politice, liší se destinacemi, atd. atd. Každý to má jinak.
Samozřejmě to není nic světově unikátního, ale cestující má daleko pestřejší možnost volby a konkurence nutí dopravce, aby se přizpůsobili potřebám cestujících.
Středa, 15. března 2017 - 19:46:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4725
Registrován: 8-2012
Navíc nikdo vás nenutí s RJ nebo s LE jezdit ... Tak nějak nechápu co řešíte
Že s nimi nemusí jezdit je jedna věc, druhá je, že by se to mělo nějak znemožnit i ostatním.
Ono je to tak: Zmrd nejde na kompromis, ale musí vyhrát. Zmrd nejde na vítězství, které by soupeři umožnilo čestný odchod z kolbiště, ale musí ho absolutně rozdrtit, zadupat do země.
Vysoký jízdný je špatně, nízký jízdný je špatně (vykořisťuje zaměstnance), málo vagónů je špatně, moc vagónů je špatně... jsou zmrdi, kteří vám tuhle nekonzistenci předvedou ve dvou příspěvcích po sobě, nebo i v jednom jediném.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.