Diskuse » Železnice » Nádražní budovy, restaurace a jejich rekonstrukce « předcházející | další »

Nádražní budovy, restaurace a jejich rekonstrukce

dolů
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda
odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři
   diskuse  posl. autor příspěvků  stran  posl. příspěvek
Archivy starších příspěvků  zobrazit všechny (35)   
 
Předchozí roky: 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006
Archiv diskuse Nádražní budovy, restaurace a je... do 29. 1. 2020 M_g 60 29. 1. 2020 14:48
Archiv diskuse Nádražní budovy, restaurace a je... do 02. 6. 2020 Zarri 60 02. 6. 2020 22:36
Archiv diskuse Nádražní budovy, restaurace a je... do 14. 9. 2020 Mouka 60 14. 9. 2020 09:34
Archiv diskuse Nádražní budovy, restaurace a je... do 25. 2. 2021 Vlakoň 60 25. 2. 2021 12:59
Archiv diskuse Nádražní budovy, restaurace a je... do 25. 5. 2021 RadekŠ 60 25. 5. 2021 07:37
Archiv diskuse Nádražní budovy, restaurace a je... do 18. 8. 2021 Mladějov 60 18. 8. 2021 15:07
Archiv diskuse Nádražní budovy, restaurace a je... do 09. 9. 2021 Doktor 60 09. 9. 2021 21:51
Archiv diskuse Nádražní budovy, restaurace a je... do 16. 9. 2021 Fabec 60 16. 9. 2021 19:39
Archiv diskuse Nádražní budovy, restaurace a je... do 14. 3. 2022 Mladějov 60 14. 3. 2022 16:51
Archiv diskuse Nádražní budovy, restaurace a je... do 05. 7. 2022 honzaklonfar 60 05. 7. 2022 20:23
Archiv diskuse Nádražní budovy, restaurace a je... do 22. 1. 2023 hjguzf 60 22. 1. 2023 17:47
Archiv diskuse Nádražní budovy, restaurace a je... do 16. 4. 2023 Mladějov 60 16. 4. 2023 23:00
Archiv diskuse Nádražní budovy, restaurace a je... do 30. 7. 2023 Ohl 60 30. 7. 2023 17:59
Archiv diskuse Nádražní budovy, restaurace a je... do 18. 10. 2023 S4991023 60 18. 10. 2023 14:09
Archiv diskuse Nádražní budovy, restaurace a je... do 27. 11. 2023 Mladějov 60 27. 11. 2023 11:25
Archiv diskuse Nádražní budovy, restaurace a je... do 26. 1. 2024 Mořepetr 60 26. 1. 2024 21:23
Archiv diskuse Nádražní budovy, restaurace a je... do 13. 5. 2024 Mouka 60 13. 5. 2024 11:47
Archiv diskuse Nádražní budovy, restaurace a je... do 22. 9. 2024 Ohl 60 22. 9. 2024 14:56
Archiv diskuse Nádražní budovy, restaurace a je... do 07. 1. 2025 Ohl 60 07. 1. 2025 21:38
Archiv diskuse Nádražní budovy, restaurace a je... do 31. 1. 2025 Ohl 60 31. 1. 2025 11:39
Archiv diskuse Nádražní budovy, restaurace a je... do 23. 2. 2025 Ohl 60 23. 2. 2025 11:40
Archiv diskuse Nádražní budovy, restaurace a je... do 29. 3. 2025 Machiavelli 60 29. 3. 2025 15:28
Archiv diskuse Nádražní budovy, restaurace a je... do 01. 4. 2025 Caracas 60 01. 4. 2025 06:32
Archiv diskuse Nádražní budovy, restaurace a je... do 24. 4. 2025 S4991023 60 24. 4. 2025 15:41
Archiv diskuse Nádražní budovy, restaurace a je... do 06. 5. 2025 Petr_vlček 60 06. 5. 2025 19:28
Archiv diskuse Nádražní budovy, restaurace a je... do 20. 6. 2025 Mladějov 60 20. 6. 2025 12:58
Archiv diskuse Nádražní budovy, restaurace a je... do 24. 7. 2025 Bram 60 24. 7. 2025 15:46
Archiv diskuse Nádražní budovy, restaurace a je... do 29. 7. 2025 RadekŠ 60 29. 7. 2025 13:26
Archiv diskuse Nádražní budovy, restaurace a je... do 04. 8. 2025 Pajzák 60 04. 8. 2025 17:03
Archiv diskuse Nádražní budovy, restaurace a je... do 21. 8. 2025 Caracas 60 21. 8. 2025 06:28
Archiv diskuse Nádražní budovy, restaurace a je... do 09. 9. 2025 Petr_vlček 60 09. 9. 2025 11:51
Archiv diskuse Nádražní budovy, restaurace a je... do 19. 10. 2025 Jenc 60 19. 10. 2025 05:09
Archiv diskuse Nádražní budovy, restaurace a je... do 23. 12. 2025 Mladějov 60 23. 12. 2025 15:04
Archiv diskuse Nádražní budovy, restaurace a je... do 08. 1. 2026 Ohl 60 08. 1. 2026 12:59
Archiv diskuse Nádražní budovy, restaurace a je... do 03. 3. 2026 Mouka 60 03. 3. 2026 12:47
   autor příspěvek
Mladějov
Úterý, 03. března 2026 - 12:59:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 26513
Registrován: 3-2007
za chviličku se postavila paní z "Remagenu" a šup do sebe pivo proti vyčerpání

Že si nedala zadarmo "doma"? Asi se potřebovala svěřit, jakého tam měla neodbytného hosta (viz Hospoda na Mýtince) [lol]

(Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.)
Úterý, 03. března 2026 - 13:15:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11014
Registrován: 1-2007
Jestli už měla odraženou bečku...
Pajzák
Úterý, 03. března 2026 - 13:36:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10080
Registrován: 6-2015
Mouka:
"Není to sice nádražka, ale je to prakticky jediný podnik v Doubravici u zastávky."
Ten podnik byl normálně v provozu? Z fotek to tak moc nevypadá.
Středa, 04. března 2026 - 10:33:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11015
Registrován: 1-2007
Pajzák: Šel jsem kolem nějakýho rok a půl zpátky a myslím, že tehdy fungoval.
Pajzák
Středa, 04. března 2026 - 10:39:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10081
Registrován: 6-2015
To ano, myslel jsem v době pořízení fotografií.
Sirka
Středa, 04. března 2026 - 21:45:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1435
Registrován: 9-2007
Pajzák:
"Tos neřekl, že to byla hádanka. Bych žádal odměnu"
No právě.[happy]
Jako jo, mohl bych dát nějaké hádanky, ale takové ambice nemám, zde by asi netrvalo dlouho a místní znalci by vše snadno poznali. U Znojma jsem to spíš já sám nepoznal.
Ale tak ok: Našel jsem jednu fotku kde mě nejprve napadlo že by to možná nemuseli hned všichni poznat, ale na fotce je nápis. Tak ho mažu a dávám jako hádanku tuto budovu která mě zaujala i malým modelem stejné budovy

"Kdo Bakcha příliš velebí, pocítí to ráno na lebi. Pročež mudřec napomíná syna: střez se hochu, zlá jest kocovina!"
Sobota, 07. března 2026 - 07:14:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15285
Registrován: 6-2004
Kdepak ?

Úterý, 10. března 2026 - 06:07:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11027
Registrován: 1-2007
Moldava prodala historické vlakové nádraží, podnikatel tam chce luxusní hotel
Pátek, 13. března 2026 - 12:04:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11038
Registrován: 1-2007
Místo staré nádražní budovy bistro i kreativní prostor. Varnsdorf chystá nové multifunkční centrum
Středa, 18. března 2026 - 13:37:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11045
Registrován: 1-2007
Oranžová fasáda a netypické úpravy na nádraží v Pacově. Správa železnic se za jeho podobu omluvila
Sirka
Středa, 18. března 2026 - 15:24:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1443
Registrován: 9-2007
Nikdo nepoznal mou hádanku, jo? Není to sice ČR, ale není to zase nijak daleko...
A kamarádovi nedávno přistála do mailu následující informace, tak předávám, třeba to zde někoho zaujme (Český rozhlas Brno, ale už to tedy bylo, dnes od 9:00): "Vážený pane Junáku, Končí provoz jedné restaurace pod katedrálou Petrov, kde se parta fanoušků vlaků, tramvají, trolejbusů a někdy i lodí a letadel scházela - popovídali jsme si o cestovatelských zážitcích a také něco pojedli a vypili dobré pivo. Probíhalo to vždy první úterý v měsíci. Restaurace se nachází v blízkosti skladových prostor Malá Amerika. Než najdeme něco podobného v blízkosti, odkud je dobré spojení do našich domovů, zahrajte prosím v Srdcovkách dne 18.3.2026 písničku Zámoří, v podání Karla Hály, ve spolupráci s Karlem Gottem a Jiřím Kysilkou, za doprovodu orchestru divadla Apolo, pod vedením Ladislava Štaidla. V podstatě jsme se s naší oblíbenou restaurací rozloučili v magický den 3. března 2026, myslíme si však, že písnička potěší nás a i personál restaurace."
"Kdo Bakcha příliš velebí, pocítí to ráno na lebi. Pročež mudřec napomíná syna: střez se hochu, zlá jest kocovina!"
Mladějov
Středa, 18. března 2026 - 21:38:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 26597
Registrován: 3-2007
Hlavně nenapsat, jak se ta restaurace jmenovala - na to musí být prostě fištrón [biggrin]

Já tedy tipuji Bogotu, ale proč to tam psát, že.

(Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.)
Čtvrtek, 19. března 2026 - 09:41:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11047
Registrován: 1-2007
Opuštěné nádraží na Kokořínsku jde do dražby. I s čekárnou a dřevěnými záchodky

Sirka: Nakonec se to bude hrát v pondělí 23. března. Srdcovky Zdeňka Junáka začínají v 9:04 a skutečně se jedná o Bogotu.

(Příspěvek byl editován uživatelem Mouka.)
Neděle, 22. března 2026 - 17:23:13  
Administrátor
Číslo příspěvku: 76088
Registrován: 4-2003
Když by se chtěl někdo přidat, v úterý od půl páté bude v Bogotě zamluven stůl... Někdo tam bude určitě minimálně z místních, já ještě uvidím, zda se tam aspoň na chvilku otočím. [uhoh]
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Neděle, 22. března 2026 - 19:30:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6672
Registrován: 9-2003
Rád bych se do Šalingradu zase jednou podíval ale bohužel mám ve středu ráno důležité jednání.
NOBLE BRICKS
Mladějov
Neděle, 22. března 2026 - 22:59:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 26616
Registrován: 3-2007
Já jsem jí předminulý týden v rámci pracovní cesty poprvé a naposledy navštívil, abych poznal klasiku [wink]
Středa, 25. března 2026 - 13:26:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11055
Registrován: 1-2007
Z hlavní haly zmizelo lešení. Rekonstrukce památkově chráněného nádraží v Pardubicích jde podle plánu
Sirka
Středa, 08. dubna 2026 - 12:24:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1450
Registrován: 9-2007
Martin_zlivský:
"Sirka - Štětí: Klub u KD? Tam to mohu doporučit, jen je to občas polosamoobslužné a je dobré to vědět"
Ano. Zrovna u nádraží Štětí docela chápu že se hospoda neudržela - široko daleko tam nic není a počty cestujících na dráze tam nebudou nijak velké. Ale nechápu co je myšleno tím "polosamoobslužné" - v posledních několika měsících kdy jsem se tam vyskytoval to fungovalo normálně jako klasická restaurace. Mně se pod pojmem samoobslužné vybaví spíš proces kdy si strávník dojde pro jídlo samostatně (jako v Děčíně např.), pravdou ale je, že jednou když jsem tam byl tak nebylo komu zaplatit, protože tam chvíli nikdo nebyl. Ale tak to není taková tragédie
Mladějov:
"Sirka: No v Dc je fígl v tom, že tam tak po šesté mají jen jedno jídlo nebo vyjedeno a funguje to jen jako nálevna nebo majitel předčasně zavře, když tam nemá lidi"
Njn, to se občas děje různě. Děčín mi ale připomíná, že když jsem běžěl tuhle kolem tak mezi pivama bylo ručně dopsáno "Beránek" takže asi nějaký nový druh. Víc nevím, ale někdo to třeba využije
"Kdo Bakcha příliš velebí, pocítí to ráno na lebi. Pročež mudřec napomíná syna: střez se hochu, zlá jest kocovina!"
Mladějov
Čtvrtek, 09. dubna 2026 - 22:17:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 26769
Registrován: 3-2007
No, nevím, co myslí MZ, ale já tak říkám podnikům, často s barovým pultem, kde si musíte u pultu objednat, přinesou vám to a pak zase musíte k pultu zaplatit, protože na vás serou jako na placatej šutr.

(Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.)
Pondělí, 13. dubna 2026 - 16:20:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 764
Registrován: 11-2020
V květnu bude otevřena nová nádražka v žst. Ústí nad Labem Západ. Přesné datum neznám.
Sirka
Středa, 22. dubna 2026 - 11:57:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1462
Registrován: 9-2007
Mix postřehů z cest směr Morava:
a) Onyx - kvalita kolísavá, kvantita nadprůměrná. Nějak mi přijde že ten barák zvenku nevypadá jako typická hospoda, je to jen pocit, ale prostě mě to tak napadlo
b) Střelice – dostal jsem se sem náhodou na přestupu, tak jen rychlý komentář – nádražní budova vyvedená v nezvyklé kombinaci jakéhosi mramoru a plastových oken, restaurace opodál decentně železničně vyzdobena, piva Radegast a Kozel pod 50, Plzeň pod 60, otevřeno denně přičemž pátky a soboty do půlnoci
c) Blansko – zajímavá velká hala, nádražka má vchod zezadu, otevřeno do 22.00, soboty do 23 a pátky do půlnoci, celkem moderní interiér, decentní výzdoba fotkama vlaků, malý dětský koutek i salonek
d) Otrokovice – již je otevřeno i bistro přímo na peroně, víc než základní jídla okolo stovky mě zaujaly zákusky s cenama typu 29,80 nebo 24,60
e) Kolín - co tam zas vrtaj? Přijde mi že rekonstrukce tam nedávno skončila

"Kdo Bakcha příliš velebí, pocítí to ráno na lebi. Pročež mudřec napomíná syna: střez se hochu, zlá jest kocovina!"
Pajzák
Středa, 22. dubna 2026 - 12:18:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10156
Registrován: 6-2015
Díky za info ohledne židenického Onyxu, ani jsem netušil, že tam něco takového na dostřel od nádraží je.
Sirka
Čtvrtek, 23. dubna 2026 - 00:30:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1465
Registrován: 9-2007
Nemáš zač (těší mě paradox že místní objeví podnik díky někomu kdo nedávno ani nevěděl kde Židenice jsou), ale zrovna zde těch informací přitom moc nepřináším, o tomto "restobaru" jsem tu ale už informoval dříve. Situaci kdy místo misky polévky obsluha přinese prázdný talíř a kotel s naběračkou jsem už zažil i jinde (zrovna někde okolo Otrokovic myslím), ale jedině v Onyxu tu mísu nechali celou dobu vedle mě, tak jsem si nandal dva talíře polívky a měl jsem co dělat abych pak dojedl jídlo
"Kdo Bakcha příliš velebí, pocítí to ráno na lebi. Pročež mudřec napomíná syna: střez se hochu, zlá jest kocovina!"
Čtvrtek, 23. dubna 2026 - 08:08:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11102
Registrován: 1-2007
Sirka: Proměna na nádraží pokračuje. Vzniká nový podchod i 4. nástupiště
Pajzák
Čtvrtek, 23. dubna 2026 - 08:57:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10158
Registrován: 6-2015
Polévka v kotli na stole funguje i v Thalii na Rooseveltově nebo ve Starobrněnské hospůdce na Kšírově. Což teda není zrovna u vlaku, to uznávám. [happy]
O Onyxu jsem fakt nevěděl. Sice jsem měl o dvě ulice dál babičku, nicméně před 45 lety mě poloha hospod asi moc nezajímala. [happy]
Pátek, 24. dubna 2026 - 15:15:22  
Administrátor
Číslo příspěvku: 76180
Registrován: 4-2003
Mladějov:
"No, nevím, co myslí MZ, ale já tak říkám podnikům, často s barovým pultem, kde si musíte u pultu objednat, přinesou vám to a pak zase musíte k pultu zaplatit, protože na vás serou jako na placatej šutr."
Ano, tak nějak zhruba. Když není frmol, normálně se obsluhuje, když se ale sejde víc lidí (což je případ, kdy se tam obvykle vyskytuji), je zvykem si na pult zajít (nebo o to víc počkat).
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Pajzák
Pátek, 24. dubna 2026 - 15:35:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10165
Registrován: 6-2015
Tak polévku v míse jsem měl včera i v Bon Ami. Což taky není u (použitelného) nádraží, ale možná časem bude.[happy]
Neděle, 03. května 2026 - 10:25:50  
Administrátor
Číslo příspěvku: 76216
Registrován: 4-2003
Sirka:
"Kolín - co tam zas vrtaj? Přijde mi že rekonstrukce tam nedávno skončila"
Nový podchod, plus se k tomu přilepila rekonstrukce nástupišť, které předtím OŘ nechalo zchátrat. Nové přístřešky budou jistě nádherné, ale notně zkrácené, takže minimálně na 4. nástupišti bude s ohledem polohu cesťáku směrem do Prahy pod přístřeškem většina vlaku mimo přístřešek (pod přístřešek se vejde tak mašina a první dva vozy).
Po mnoha letech (kolem 10 to bude téměř jistě) od rekonstrukce prostoru zrušené nádražní restaurace se po jistě „usilovném hledání” podařilo sehnat nájemce pro tento prostor - bude tam cosi jako papírnictví/knihkupectví.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Sobota, 09. května 2026 - 21:01:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11122
Registrován: 1-2007
Navrhl ji Adolf Loos? Hrušovany u Brna žádají památkovou ochranu tamní nádražní hospody
Pondělí, 11. května 2026 - 19:56:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11125
Registrován: 1-2007
Správa železnic ukázala, jak bude nově vypadat nádraží v Mostě. Hotové by mělo být v roce 2033
Úterý, 12. května 2026 - 13:03:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11126
Registrován: 1-2007
Jako ze šedesátek. V Chebu začne rekonstrukce nádražní budovy, takto bude vypadat
Sobota, 23. května 2026 - 04:41:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2
Registrován: 1-2026
Zdravim. Je ve Vsetíně nějaká nadražka? Nebo klasika někde kousek od nádraží?
Pajzák
Sobota, 23. května 2026 - 08:59:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10216
Registrován: 6-2015
Naproti budově najdeš Restauraci Na Špici. Otevřeno mimo neděli od 9 ráno.
Sirka
Středa, 27. května 2026 - 15:47:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1474
Registrován: 9-2007
Pajzák:
"O Onyxu jsem fakt nevěděl ... před 45 lety mě poloha hospod asi moc nezajímala"
Tak ono před 45 lety onyx ani nebyl, takže i kdyby tě hospody zajímaly tak bys o něm nevěděl (a bylo to myšleno skoro jako že se omlouvám že o tom píšu podruhé), ale myslim si prostě že původně tam byla nějaká firma/showroom/prodejna. Vtipný je jak maj podobný ceny - celotýdenně výhodný meníčko, nerozlišujou víkend, svátek, všední den, desítka stojí podobně jako dvanáctka,... (a na velikonoce zelený pivo)
A dále tu máme něco ze středních Čech:
a) Čáslav – přímo naproti nádraží klasická jídelna s pultem, ta podražila poměrně rychlým tempem, pod 160 už toho tady moc nemají, a porce pouze 100 gramů (to bych si musel dát dvě jídla)

b) Kutná Hora – v docházkové vzdálenosti byla dlouhodobě nejlevnější rohová putyka Na závisti kde i vařili a ne zle, ale tím jak zdražila tak jí těsně předběhla restaurace U Zlatého Lva – šel jsem se tam podívat ze zvědavosti a zůstal jsem, sice není levná, ale přes obědy mají zvýhodněné menu polévka + jedno jídlo za 130, jinak krom nedaleké jídelny (řízky, sekaná, koleno,…) vše 170 a víc za porci. Je i vidět jak tam nepanuje žádná konkurence tak se obsluha vůbec nesnaží (a pivaři by měli zpozornět u recenze "Devadesátky jsou zpět. Pár dní zpět zastávka na pivo. V TV Dobrý voják Svejk, hrobové ticho, umolousane ubrusy. Ale to se dá přežít, když jde člověk na jedno. Zásadní chyba, dát si Plzeň, když celá hospoda pije Kozla. Při objednavce druhého jsem si vsimnul, že je pod pipou smutno poloprazdnemu nakapanemu pulitru, tak jsem zostražitěl. A co byste řekli, paní vedoucí bez rozpaků dotoci zbytek a nese mi ho na stůl. Pivo jsem odmítl, že je to dotoceny kapak a paní bez uzardeni odnesla zpět a přinesla nové. Co mě zarazilo, ze ho nevylila, ale postavila kamsi dozadu. Chvíli jsem tomu nevěnoval pozornost, o to víc překvapující bylo, že po 5 minutách toto pivo opět stalo pod pipou. Asi čekalo na dalšího zákazníka. Nevěř moře, tohle je prasečí a nejhrubsiho zrna"), ta závist taky má blbý recenze, ale nepřijdou mi tak špatný jako tohle.


c) Mělník – přímo naproti nádraží je řezník, šel jsem ale tentokrát opodál - Blatecká hospoda u závor, zahrádka směrem do silnice ale na vlaky vidět je, točí pomelo grep a celkem netypicky Rebel, piva okolo padesátky, polívka není v ceně menu, zajímavá nabídka jídel – celotýdenně maj stejné ceny, takže i o víkendu se tady najíte od 158 do 168 korun. Jídlo průměr, ale obsluha velice svižná, to je plusový bod. Jinak hospoda na kraji autobusáku se zdá že nějak vaří (je možné že jídelní část je 10-14), venku ale žádné info moc není, dočteme se pouze několikrát přepsanou otevírací dobu a že mají několik druhů piv. Bistro přímo na autobusáku má jen ve všedních dnech a to 8-17

"Kdo Bakcha příliš velebí, pocítí to ráno na lebi. Pročež mudřec napomíná syna: střez se hochu, zlá jest kocovina!"
Středa, 27. května 2026 - 17:45:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18536
Registrován: 5-2004
hospoda na autobusáku má webové stránky nečekaně hospodanaautobusaku.cz[wink]. Vaří 10-14 (už léta), na webu jídelníček na týden. Párkrát jsem tam byl i s kolegou a jídlo vždy dobré.
Čtvrtek, 28. května 2026 - 10:11:28  
Administrátor
Číslo příspěvku: 76308
Registrován: 4-2003
Sirka:
Závist je minimálně na pivo rozhodně lepší, ale vaří asi jen přes obědy, takže zatím nevyzkoušeno (k pivu jsme si dali pak druhý pivo). S pivem a snahou „naproti” podobná zkušenost, aneb horší než Kozel už může bejt jen hnusná zvětralá Plzeň. [crazy]

V Mělníce na AN vaří reálně i o víkendu (omezeně), ale moc jinak než dotazem se tomu člověk nedobere. Řezníka jsem ještě v otevřené verzi nenatrefil.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Sobota, 30. května 2026 - 11:19:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2201
Registrován: 1-2009
V Českom Tešíne u nakladoveho nádražia je bistro apetít,objavilo sa aj v reportáži CNN Prima News- levné obedy.
Tak som vyskúšal a pohoda.A pekná čašníčka
Neděle, 31. května 2026 - 09:50:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3014
Registrován: 5-2007
V Blansku už je půl měsíce zavřená (v poslední době už dosti oblíbená a vyhlášená) nádražka Na pražci. Nově přijatá pomocná síla zatajila, že má žloutenku, [angry] a i když nebyla v kuchyni majitel po dohodě s hygienou podnik uzavřel. A protože ochranná lhůta u žloutenky je 50 dní, začátkem července na viděnou...[sad][sad]
Vzhledem k návštěvnosti a oblíbenosti bude ztráty počítat určitě v řádech minimálně pěti nul..
Pajzák
Neděle, 31. května 2026 - 18:34:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10222
Registrován: 6-2015
No, to je radost.[uhoh]
Neděle, 07. června 2026 - 12:29:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13118
Registrován: 6-2006
Když před léty byla provedena pečlivá rekonstrukce pražského hlaváku, něco bylo přehlédnuto:

Je to sice detail, ale mohli si s tím listem pohrát. Na levé straně je vzor.
Neděle, 07. června 2026 - 21:44:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3890
Registrován: 4-2005
Szklarska Poręba Górna - velmi sympatické zařízení + na nádraží obchod Žabka.

1982 - 2022 40 let trolejbusů 14 Tr v Brně
Pondělí, 08. června 2026 - 07:36:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2203
Registrován: 1-2009
Obchody siete Žabka sú super,otvorené majú aj v nedele a štátne sviatky.V Zakopanom takýto obchod tiež pod žel.+autobusovou stanicou.A samoobslužná reštaurácia pri kruhovom objazde
Mladějov
Pondělí, 08. června 2026 - 08:30:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 27075
Registrován: 3-2007
Petr_vlček:
"hospoda na autobusáku má webové stránky nečekaně hospodanaautobusaku.cz[wink]. Vaří 10-14 (už léta), na webu jídelníček na týden. Párkrát jsem tam byl i s kolegou a jídlo vždy dobré."

Hlásím že řezníka jsem vyzkoušel loni, klasický teplý bufet a za mne zcela OK. Cholesterolový ráj, jistě, ale jednou za čas se to snese.
Úterý, 09. června 2026 - 15:19:09  
Administrátor
Číslo příspěvku: 76334
Registrován: 4-2003
Bohužel otvírací doba výletníkům moc nepřeje.
Řezník, co stojí za návštěvu, je i v Kolíně proti nádraží (u Nováků), tam mají otevřeno i v sobotu (naopak drží klasický pondělní pondělní zavírací den). Jen ráno tam bejvá dost frmol a obvykle i fronta ještě před otevřením.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Úterý, 09. června 2026 - 16:56:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18560
Registrován: 5-2004
V Kolíně taky stále snad funguje jídelna U Hrbků kousek za novým mostem směrem do centra.
Sirka
Středa, 10. června 2026 - 17:03:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1484
Registrován: 9-2007
Martin_zlivský:
"Řezníka jsem ještě v otevřené verzi nenatrefil"
Aspoň foto.

Ještě foto z Benešova (ceny příznivé) ale report proběhl opodál:
Sedlčany – cestou od nádraží k náměstí je vlevo jídelna na kraji náměstí, není to až tak daleko od vlaku (a je to ještě v Nádražní ulici), ale není to nádražka, otevřeno pouze všední dny 7 až 13, točená malinovka a pivo Lobkowicz, jídla 130 až 150 Kč, prostředí s židlema jak ve škole sice nevypadá přesvědčivě, ale jídlo vůbec nebylo špatný

"Kdo Bakcha příliš velebí, pocítí to ráno na lebi. Pročež mudřec napomíná syna: střez se hochu, zlá jest kocovina!"
Čtvrtek, 11. června 2026 - 17:49:36  
Administrátor
Číslo příspěvku: 76343
Registrován: 4-2003
Sirka:
Díky! Někdy to snad vyjde.


Petr_vlček:
Jo, Hrbků také stojí za návštěvu, ale už je to o kousek dál.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Čtvrtek, 11. června 2026 - 20:15:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18505
Registrován: 12-2009
Výhled z nádražky
Pátek, 12. června 2026 - 17:50:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3893
Registrován: 4-2005
Praha Výstaviště, stánek pod estakádou a zastávkou. Dobrý páreček a Ferdinand taktéž, do skla. Trochu mě překvapilo, že nemají kafe..., ale čaj ano.

1982 - 2022 40 let trolejbusů 14 Tr v Brně
Nový příspěvek
     
  Text příspěvku:

  Uživatelské jméno:
  Heslo:
  Přílohy:
  Volby: V příspěvku používám HTML kód
Odkazy (URL) v příspěvku automaticky aktivovat
  Akce:
, více zde.