| Diskuse » Železnice » Nádražní budovy, restaurace a jejich rekonstrukce | « předcházející | další » |
Nádražní budovy, restaurace a jejich rekonstrukcedolů |
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři |
| autor | příspěvek |
|---|---|
|
Mladějov
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 26513 Registrován: 3-2007 |
za chviličku se postavila paní z "Remagenu" a šup do sebe pivo proti vyčerpání Že si nedala zadarmo "doma"? Asi se potřebovala svěřit, jakého tam měla neodbytného hosta (viz Hospoda na Mýtince) (Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.) |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 11014 Registrován: 1-2007 |
Jestli už měla odraženou bečku... |
|
Pajzák
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 10080 Registrován: 6-2015 |
Ten podnik byl normálně v provozu? Z fotek to tak moc nevypadá. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 11015 Registrován: 1-2007 |
Pajzák: Šel jsem kolem nějakýho rok a půl zpátky a myslím, že tehdy fungoval. |
|
Pajzák
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 10081 Registrován: 6-2015 |
To ano, myslel jsem v době pořízení fotografií. |
|
Sirka
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1435 Registrován: 9-2007 |
No právě. Jako jo, mohl bych dát nějaké hádanky, ale takové ambice nemám, zde by asi netrvalo dlouho a místní znalci by vše snadno poznali. U Znojma jsem to spíš já sám nepoznal. Ale tak ok: Našel jsem jednu fotku kde mě nejprve napadlo že by to možná nemuseli hned všichni poznat, ale na fotce je nápis. Tak ho mažu a dávám jako hádanku tuto budovu která mě zaujala i malým modelem stejné budovy
"Kdo Bakcha příliš velebí, pocítí to ráno na lebi. Pročež mudřec napomíná syna: střez se hochu, zlá jest kocovina!"
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 15285 Registrován: 6-2004 |
Kdepak ? |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 11027 Registrován: 1-2007 |
Moldava prodala historické vlakové nádraží, podnikatel tam chce luxusní hotel |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 11038 Registrován: 1-2007 |
Místo staré nádražní budovy bistro i kreativní prostor. Varnsdorf chystá nové multifunkční centrum |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 11045 Registrován: 1-2007 |
Oranžová fasáda a netypické úpravy na nádraží v Pacově. Správa železnic se za jeho podobu omluvila |
|
Sirka
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1443 Registrován: 9-2007 |
Nikdo nepoznal mou hádanku, jo? Není to sice ČR, ale není to zase nijak daleko... A kamarádovi nedávno přistála do mailu následující informace, tak předávám, třeba to zde někoho zaujme (Český rozhlas Brno, ale už to tedy bylo, dnes od 9:00): "Vážený pane Junáku, Končí provoz jedné restaurace pod katedrálou Petrov, kde se parta fanoušků vlaků, tramvají, trolejbusů a někdy i lodí a letadel scházela - popovídali jsme si o cestovatelských zážitcích a také něco pojedli a vypili dobré pivo. Probíhalo to vždy první úterý v měsíci. Restaurace se nachází v blízkosti skladových prostor Malá Amerika. Než najdeme něco podobného v blízkosti, odkud je dobré spojení do našich domovů, zahrajte prosím v Srdcovkách dne 18.3.2026 písničku Zámoří, v podání Karla Hály, ve spolupráci s Karlem Gottem a Jiřím Kysilkou, za doprovodu orchestru divadla Apolo, pod vedením Ladislava Štaidla. V podstatě jsme se s naší oblíbenou restaurací rozloučili v magický den 3. března 2026, myslíme si však, že písnička potěší nás a i personál restaurace."
"Kdo Bakcha příliš velebí, pocítí to ráno na lebi. Pročež mudřec napomíná syna: střez se hochu, zlá jest kocovina!"
|
|
Mladějov
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 26597 Registrován: 3-2007 |
Hlavně nenapsat, jak se ta restaurace jmenovala - na to musí být prostě fištrón Já tedy tipuji Bogotu, ale proč to tam psát, že. (Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.) |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 11047 Registrován: 1-2007 |
Opuštěné nádraží na Kokořínsku jde do dražby. I s čekárnou a dřevěnými záchodky Sirka: Nakonec se to bude hrát v pondělí 23. března. Srdcovky Zdeňka Junáka začínají v 9:04 a skutečně se jedná o Bogotu. (Příspěvek byl editován uživatelem Mouka.) |
|
Administrátor Číslo příspěvku: 76088 Registrován: 4-2003 |
Když by se chtěl někdo přidat, v úterý od půl páté bude v Bogotě zamluven stůl... Někdo tam bude určitě minimálně z místních, já ještě uvidím, zda se tam aspoň na chvilku otočím. ![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 6672 Registrován: 9-2003 |
Rád bych se do Šalingradu zase jednou podíval ale bohužel mám ve středu ráno důležité jednání.
NOBLE BRICKS
|
|
Mladějov
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 26616 Registrován: 3-2007 |
Já jsem jí předminulý týden v rámci pracovní cesty poprvé a naposledy navštívil, abych poznal klasiku ![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 11055 Registrován: 1-2007 |
Z hlavní haly zmizelo lešení. Rekonstrukce památkově chráněného nádraží v Pardubicích jde podle plánu |
|
Sirka
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1450 Registrován: 9-2007 |
"Sirka - Štětí: Klub u KD? Tam to mohu doporučit, jen je to občas polosamoobslužné a je dobré to vědět" "Sirka: No v Dc je fígl v tom, že tam tak po šesté mají jen jedno jídlo nebo vyjedeno a funguje to jen jako nálevna nebo majitel předčasně zavře, když tam nemá lidi"
"Kdo Bakcha příliš velebí, pocítí to ráno na lebi. Pročež mudřec napomíná syna: střez se hochu, zlá jest kocovina!"
|
|
Mladějov
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 26769 Registrován: 3-2007 |
No, nevím, co myslí MZ, ale já tak říkám podnikům, často s barovým pultem, kde si musíte u pultu objednat, přinesou vám to a pak zase musíte k pultu zaplatit, protože na vás serou jako na placatej šutr. (Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.) |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 764 Registrován: 11-2020 |
V květnu bude otevřena nová nádražka v žst. Ústí nad Labem Západ. Přesné datum neznám. |
|
Sirka
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1462 Registrován: 9-2007 |
Mix postřehů z cest směr Morava: a) Onyx - kvalita kolísavá, kvantita nadprůměrná. Nějak mi přijde že ten barák zvenku nevypadá jako typická hospoda, je to jen pocit, ale prostě mě to tak napadlo b) Střelice – dostal jsem se sem náhodou na přestupu, tak jen rychlý komentář – nádražní budova vyvedená v nezvyklé kombinaci jakéhosi mramoru a plastových oken, restaurace opodál decentně železničně vyzdobena, piva Radegast a Kozel pod 50, Plzeň pod 60, otevřeno denně přičemž pátky a soboty do půlnoci c) Blansko – zajímavá velká hala, nádražka má vchod zezadu, otevřeno do 22.00, soboty do 23 a pátky do půlnoci, celkem moderní interiér, decentní výzdoba fotkama vlaků, malý dětský koutek i salonek d) Otrokovice – již je otevřeno i bistro přímo na peroně, víc než základní jídla okolo stovky mě zaujaly zákusky s cenama typu 29,80 nebo 24,60 e) Kolín - co tam zas vrtaj? Přijde mi že rekonstrukce tam nedávno skončila
"Kdo Bakcha příliš velebí, pocítí to ráno na lebi. Pročež mudřec napomíná syna: střez se hochu, zlá jest kocovina!"
|
|
Pajzák
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 10156 Registrován: 6-2015 |
Díky za info ohledne židenického Onyxu, ani jsem netušil, že tam něco takového na dostřel od nádraží je. |
|
Sirka
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1465 Registrován: 9-2007 |
Nemáš zač (těší mě paradox že místní objeví podnik díky někomu kdo nedávno ani nevěděl kde Židenice jsou), ale zrovna zde těch informací přitom moc nepřináším, o tomto "restobaru" jsem tu ale už informoval dříve. Situaci kdy místo misky polévky obsluha přinese prázdný talíř a kotel s naběračkou jsem už zažil i jinde (zrovna někde okolo Otrokovic myslím), ale jedině v Onyxu tu mísu nechali celou dobu vedle mě, tak jsem si nandal dva talíře polívky a měl jsem co dělat abych pak dojedl jídlo
"Kdo Bakcha příliš velebí, pocítí to ráno na lebi. Pročež mudřec napomíná syna: střez se hochu, zlá jest kocovina!"
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 11102 Registrován: 1-2007 |
Sirka: Proměna na nádraží pokračuje. Vzniká nový podchod i 4. nástupiště |
|
Pajzák
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 10158 Registrován: 6-2015 |
Polévka v kotli na stole funguje i v Thalii na Rooseveltově nebo ve Starobrněnské hospůdce na Kšírově. Což teda není zrovna u vlaku, to uznávám. O Onyxu jsem fakt nevěděl. Sice jsem měl o dvě ulice dál babičku, nicméně před 45 lety mě poloha hospod asi moc nezajímala. ![]() |
|
Administrátor Číslo příspěvku: 76180 Registrován: 4-2003 |
"No, nevím, co myslí MZ, ale já tak říkám podnikům, často s barovým pultem, kde si musíte u pultu objednat, přinesou vám to a pak zase musíte k pultu zaplatit, protože na vás serou jako na placatej šutr." |
|
Pajzák
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 10165 Registrován: 6-2015 |
Tak polévku v míse jsem měl včera i v Bon Ami. Což taky není u (použitelného) nádraží, ale možná časem bude.![]() |
|
Administrátor Číslo příspěvku: 76216 Registrován: 4-2003 |
Nový podchod, plus se k tomu přilepila rekonstrukce nástupišť, které předtím OŘ nechalo zchátrat. Nové přístřešky budou jistě nádherné, ale notně zkrácené, takže minimálně na 4. nástupišti bude s ohledem polohu cesťáku směrem do Prahy pod přístřeškem většina vlaku mimo přístřešek (pod přístřešek se vejde tak mašina a první dva vozy). Po mnoha letech (kolem 10 to bude téměř jistě) od rekonstrukce prostoru zrušené nádražní restaurace se po jistě „usilovném hledání” podařilo sehnat nájemce pro tento prostor - bude tam cosi jako papírnictví/knihkupectví. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 11122 Registrován: 1-2007 |
Navrhl ji Adolf Loos? Hrušovany u Brna žádají památkovou ochranu tamní nádražní hospody |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 11125 Registrován: 1-2007 |
Správa železnic ukázala, jak bude nově vypadat nádraží v Mostě. Hotové by mělo být v roce 2033 |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 11126 Registrován: 1-2007 |
Jako ze šedesátek. V Chebu začne rekonstrukce nádražní budovy, takto bude vypadat |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2 Registrován: 1-2026 |
Zdravim. Je ve Vsetíně nějaká nadražka? Nebo klasika někde kousek od nádraží? |
|
Pajzák
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 10216 Registrován: 6-2015 |
Naproti budově najdeš Restauraci Na Špici. Otevřeno mimo neděli od 9 ráno. |
|
Sirka
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1474 Registrován: 9-2007 |
Tak ono před 45 lety onyx ani nebyl, takže i kdyby tě hospody zajímaly tak bys o něm nevěděl (a bylo to myšleno skoro jako že se omlouvám že o tom píšu podruhé), ale myslim si prostě že původně tam byla nějaká firma/showroom/prodejna. Vtipný je jak maj podobný ceny - celotýdenně výhodný meníčko, nerozlišujou víkend, svátek, všední den, desítka stojí podobně jako dvanáctka,... (a na velikonoce zelený pivo) A dále tu máme něco ze středních Čech: a) Čáslav – přímo naproti nádraží klasická jídelna s pultem, ta podražila poměrně rychlým tempem, pod 160 už toho tady moc nemají, a porce pouze 100 gramů (to bych si musel dát dvě jídla) b) Kutná Hora – v docházkové vzdálenosti byla dlouhodobě nejlevnější rohová putyka Na závisti kde i vařili a ne zle, ale tím jak zdražila tak jí těsně předběhla restaurace U Zlatého Lva – šel jsem se tam podívat ze zvědavosti a zůstal jsem, sice není levná, ale přes obědy mají zvýhodněné menu polévka + jedno jídlo za 130, jinak krom nedaleké jídelny (řízky, sekaná, koleno,…) vše 170 a víc za porci. Je i vidět jak tam nepanuje žádná konkurence tak se obsluha vůbec nesnaží (a pivaři by měli zpozornět u recenze "Devadesátky jsou zpět. Pár dní zpět zastávka na pivo. V TV Dobrý voják Svejk, hrobové ticho, umolousane ubrusy. Ale to se dá přežít, když jde člověk na jedno. Zásadní chyba, dát si Plzeň, když celá hospoda pije Kozla. Při objednavce druhého jsem si vsimnul, že je pod pipou smutno poloprazdnemu nakapanemu pulitru, tak jsem zostražitěl. A co byste řekli, paní vedoucí bez rozpaků dotoci zbytek a nese mi ho na stůl. Pivo jsem odmítl, že je to dotoceny kapak a paní bez uzardeni odnesla zpět a přinesla nové. Co mě zarazilo, ze ho nevylila, ale postavila kamsi dozadu. Chvíli jsem tomu nevěnoval pozornost, o to víc překvapující bylo, že po 5 minutách toto pivo opět stalo pod pipou. Asi čekalo na dalšího zákazníka. Nevěř moře, tohle je prasečí a nejhrubsiho zrna"), ta závist taky má blbý recenze, ale nepřijdou mi tak špatný jako tohle. c) Mělník – přímo naproti nádraží je řezník, šel jsem ale tentokrát opodál - Blatecká hospoda u závor, zahrádka směrem do silnice ale na vlaky vidět je, točí pomelo grep a celkem netypicky Rebel, piva okolo padesátky, polívka není v ceně menu, zajímavá nabídka jídel – celotýdenně maj stejné ceny, takže i o víkendu se tady najíte od 158 do 168 korun. Jídlo průměr, ale obsluha velice svižná, to je plusový bod. Jinak hospoda na kraji autobusáku se zdá že nějak vaří (je možné že jídelní část je 10-14), venku ale žádné info moc není, dočteme se pouze několikrát přepsanou otevírací dobu a že mají několik druhů piv. Bistro přímo na autobusáku má jen ve všedních dnech a to 8-17
"Kdo Bakcha příliš velebí, pocítí to ráno na lebi. Pročež mudřec napomíná syna: střez se hochu, zlá jest kocovina!"
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 18536 Registrován: 5-2004 |
hospoda na autobusáku má webové stránky nečekaně hospodanaautobusaku.cz . Vaří 10-14 (už léta), na webu jídelníček na týden. Párkrát jsem tam byl i s kolegou a jídlo vždy dobré. |
|
Administrátor Číslo příspěvku: 76308 Registrován: 4-2003 |
Sirka: Závist je minimálně na pivo rozhodně lepší, ale vaří asi jen přes obědy, takže zatím nevyzkoušeno (k pivu jsme si dali pak druhý pivo). S pivem a snahou „naproti” podobná zkušenost, aneb horší než Kozel už může bejt jen hnusná zvětralá Plzeň. V Mělníce na AN vaří reálně i o víkendu (omezeně), ale moc jinak než dotazem se tomu člověk nedobere. Řezníka jsem ještě v otevřené verzi nenatrefil. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2201 Registrován: 1-2009 |
V Českom Tešíne u nakladoveho nádražia je bistro apetít,objavilo sa aj v reportáži CNN Prima News- levné obedy. Tak som vyskúšal a pohoda.A pekná čašníčka |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 3014 Registrován: 5-2007 |
V Blansku už je půl měsíce zavřená (v poslední době už dosti oblíbená a vyhlášená) nádražka Na pražci. Nově přijatá pomocná síla zatajila, že má žloutenku, a i když nebyla v kuchyni majitel po dohodě s hygienou podnik uzavřel. A protože ochranná lhůta u žloutenky je 50 dní, začátkem července na viděnou...![]() Vzhledem k návštěvnosti a oblíbenosti bude ztráty počítat určitě v řádech minimálně pěti nul.. |
|
Pajzák
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 10222 Registrován: 6-2015 |
No, to je radost.![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 13118 Registrován: 6-2006 |
Když před léty byla provedena pečlivá rekonstrukce pražského hlaváku, něco bylo přehlédnuto: Je to sice detail, ale mohli si s tím listem pohrát. Na levé straně je vzor. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 3890 Registrován: 4-2005 |
Szklarska Poręba Górna - velmi sympatické zařízení + na nádraží obchod Žabka.
1982 - 2022 40 let trolejbusů 14 Tr v Brně
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2203 Registrován: 1-2009 |
Obchody siete Žabka sú super,otvorené majú aj v nedele a štátne sviatky.V Zakopanom takýto obchod tiež pod žel.+autobusovou stanicou.A samoobslužná reštaurácia pri kruhovom objazde |
|
Mladějov
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 27075 Registrován: 3-2007 |
"hospoda na autobusáku má webové stránky nečekaně hospodanaautobusaku.cz . Vaří 10-14 (už léta), na webu jídelníček na týden. Párkrát jsem tam byl i s kolegou a jídlo vždy dobré."Hlásím že řezníka jsem vyzkoušel loni, klasický teplý bufet a za mne zcela OK. Cholesterolový ráj, jistě, ale jednou za čas se to snese. |
|
Administrátor Číslo příspěvku: 76334 Registrován: 4-2003 |
Bohužel otvírací doba výletníkům moc nepřeje. Řezník, co stojí za návštěvu, je i v Kolíně proti nádraží (u Nováků), tam mají otevřeno i v sobotu (naopak drží klasický pondělní pondělní zavírací den). Jen ráno tam bejvá dost frmol a obvykle i fronta ještě před otevřením. ![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 18560 Registrován: 5-2004 |
V Kolíně taky stále snad funguje jídelna U Hrbků kousek za novým mostem směrem do centra. |
|
Sirka
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1484 Registrován: 9-2007 |
Aspoň foto. Ještě foto z Benešova (ceny příznivé) ale report proběhl opodál: Sedlčany – cestou od nádraží k náměstí je vlevo jídelna na kraji náměstí, není to až tak daleko od vlaku (a je to ještě v Nádražní ulici), ale není to nádražka, otevřeno pouze všední dny 7 až 13, točená malinovka a pivo Lobkowicz, jídla 130 až 150 Kč, prostředí s židlema jak ve škole sice nevypadá přesvědčivě, ale jídlo vůbec nebylo špatný
"Kdo Bakcha příliš velebí, pocítí to ráno na lebi. Pročež mudřec napomíná syna: střez se hochu, zlá jest kocovina!"
|
|
Administrátor Číslo příspěvku: 76343 Registrován: 4-2003 |
Sirka: Díky! Někdy to snad vyjde. Petr_vlček: Jo, Hrbků také stojí za návštěvu, ale už je to o kousek dál. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 18505 Registrován: 12-2009 |
Výhled z nádražky |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 3893 Registrován: 4-2005 |
Praha Výstaviště, stánek pod estakádou a zastávkou. Dobrý páreček a Ferdinand taktéž, do skla. Trochu mě překvapilo, že nemají kafe..., ale čaj ano.
1982 - 2022 40 let trolejbusů 14 Tr v Brně
|