Diskuse » Železnice » Nádražní budovy, restaurace a jejich rekonstrukce » Archiv diskuse Nádražní budovy, restaurace a je... do 09. 9. 2025 « předcházející | další »

Archiv diskuse Nádražní budovy, restaurace a je... do 09. 9. 2025

dolů
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda
odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři
   autor příspěvek
Čtvrtek, 21. srpna 2025 - 09:12:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1681
Registrován: 4-2019
Bogotu doporučuje 11 z desíti savců, kteří ji navštívili
Pajzák
Čtvrtek, 21. srpna 2025 - 09:27:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9716
Registrován: 6-2015
Dříve tam byla jihoamerická restaurace.
https://brnensky.denik.cz/zpravy_region/bogota-nadrazni-restaurac e-uplne-jinak20100305.html
Čtvrtek, 21. srpna 2025 - 10:03:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 33800
Registrován: 5-2002
Caracas: A tušíte někdo proč se to jmenuje Bogota?
Hezké kouzlo nechtěného, že se na to ptá zrovna člověk s nickem podle hlavního města sousedící země... [wink]
Zakažte tužky! Zanechávají uhlíkovou stopu...!
Pajzák
Čtvrtek, 21. srpna 2025 - 10:15:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9717
Registrován: 6-2015
Třeba má v plánu navrhnout přejmenování hospody podle sebe, co ty víš... I když by se to pak bilo s mostem u BVV.
Čtvrtek, 21. srpna 2025 - 11:30:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10688
Registrován: 1-2007
Pajzák: Díky za odkaz. Šéfkuchař Jiří Vařílek potěšil. Krásné nomen omen.
Čtvrtek, 21. srpna 2025 - 13:22:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15110
Registrován: 6-2004
Léto 2015 aneb kde na Pacifiku ? :-)


https://www.youtube.com/user/FanyCz
Čtvrtek, 21. srpna 2025 - 14:10:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10689
Registrován: 1-2007
Fany: Davle? Nádražka tam stále je, ale nádraží vypadá jinak.
Čtvrtek, 21. srpna 2025 - 14:28:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15111
Registrován: 6-2004
ano, bohužel i ta cenová nabídka je patrně nenávratně minulostí ...
https://www.youtube.com/user/FanyCz
Čtvrtek, 21. srpna 2025 - 14:54:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6213
Registrován: 12-2020
Tak to víte, konkurence nám snižuje ceny až do nadoblačných výšin[wink]
Čtvrtek, 21. srpna 2025 - 15:51:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5881
Registrován: 4-2003
Fany:
"ano, bohužel i ta cenová nabídka je patrně nenávratně minulostí"
Stejně jako jsou minulostí mzdy roku 2015. Jinak Plzeň za 57 Kč a Kozel za 47 Kč, to jsou normální ceny a poměr cen nyní a tehdy je jen nepatrně vyšší než poměr mezd nyní a tehdy, takže o nějakém extra zdražování nemůže být řeč.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Čtvrtek, 21. srpna 2025 - 16:07:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6218
Registrován: 12-2020
O extra zdražování nikdo nepsal Doktore[proud]
Čtvrtek, 21. srpna 2025 - 16:14:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5882
Registrován: 4-2003
J.M., mýlíte se. V kontextu srovnání cen o něm píšu já v komentáři, na nějž očividně reagujete. Ale chápu – je tam emotikon, takže univerzální omluva, že plácáte nesmysly.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Čtvrtek, 21. srpna 2025 - 16:26:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6220
Registrován: 12-2020
Zkoušíte to sice udatně, ale původní poznámka Fanyho o extra zdražování nic neříkala[lol]
Čtvrtek, 21. srpna 2025 - 16:55:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5883
Registrován: 4-2003
J.M., potřebujete to namalovat, abyste pochopil, že zdražování je zmiňováno v souvislosti se srovnáním cen piva?
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Středa, 27. srpna 2025 - 21:31:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6408
Registrován: 9-2003
Hlavně prosím Fanyho a hlavně Džema, aby to této nádražky nechodili v pátek až v neděli.
NOBLE BRICKS
Středa, 27. srpna 2025 - 22:17:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17439
Registrován: 12-2009
to jsou normální ceny a poměr cen
Aha, když se změní cena o x Kč, není to zdražení, protože za císaře pána si člověk nemohl dovolit tolik piva jako dnes.
Ještě srovnání se Somálskem, kolik si můžeme dovolit sežrat na oběd...
Mladějov
Středa, 27. srpna 2025 - 22:36:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 24998
Registrován: 3-2007
S4991023:
"Hlavně prosím Fanyho a hlavně Džema, aby to této nádražky nechodili v pátek až v neděli."
Neboj, je to tam přece drahé..
Sirka
Středa, 27. srpna 2025 - 22:57:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1260
Registrován: 9-2007
Pajzák:
"Piš. Na pohled pajzl, ale vaří výborně. Chodím tam nepravidelně na meníčko."
Jo to je ta stavba ve dvoře za nějakou tou závorou kde se ometaly různý individua...? Asi vím, je to takové schované, ale jídelníček nevypadá zle když na to koukám na webu. No tak příště budu vědět že skrz závoru se nemám bát...

A k té Davli tu taky mám nějakou dokumentaci...

"Kdo Bakcha příliš velebí, pocítí to ráno na lebi. Pročež mudřec napomíná syna: střez se hochu, zlá jest kocovina!"
Čtvrtek, 28. srpna 2025 - 00:38:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5885
Registrován: 4-2003
Ohl:
"Aha, když se změní cena o x Kč, není to zdražení, protože za císaře pána si člověk nemohl dovolit tolik piva jako dnes.
Ještě srovnání se Somálskem, kolik si můžeme dovolit sežrat na oběd..."
Až pochopíte význam pojmů "nominální cena", "reálná cena" či "reálná kupní síla", pak přijďte diskutovat. Tahat do toho Somálsko je pak důkaz vaší absolutní neschopnosti chápat, o čem je řeč. Opět.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Pajzák
Čtvrtek, 28. srpna 2025 - 18:11:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9729
Registrován: 6-2015
Sirka: Pro slečinky ten podnik asi není, ale myslím, že bys ho mohl zvládnout ve zdraví. V podstatě to nehorší tě čeká ještě před vstupem, uvnitř je to v pohodě. [wink]
Čtvrtek, 28. srpna 2025 - 23:07:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17441
Registrován: 12-2009
Až pochopíte význam pojmů cena + její navýšení = zdražení, bude to dlouho trvat.
Sobota, 30. srpna 2025 - 21:09:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6238
Registrován: 12-2020
Dle některých zde diskutujících žádné zdražování neexistuje, bo prý si koupíme všeho víc. Ale zdražování reálně existuje, říkali to totiž v televizi[lol]
Takže o tom mohou vést spory, ale to je tak všechno co s tím mohou dělat...[proud]
BmbČ
Sobota, 30. srpna 2025 - 22:58:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9579
Registrován: 1-2007
Sirka: Je vidět, že v Davli si umějí vážit hostů, když jim i na dveřích připomínají, aby si nezapomněli klíče, mobil, brejle. [wink]
Skutkové předkův buďtež chloubou i výstrahou potomkům!
Neděle, 31. srpna 2025 - 21:29:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 33886
Registrován: 5-2002
JM: Ale zdražování reálně existuje, říkali to totiž v televizi
Moje babička zase říkávala, že je něco pravda, protože to hlásilo rádio. [proud]
Hele, a o benzínu taky v televizi říkali, že se zdražuje...?
Zakažte tužky! Zanechávají uhlíkovou stopu...!
Pondělí, 01. září 2025 - 08:00:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6241
Registrován: 12-2020
Benzin je naopak pořád +- na stejné ceně, čili k poměru k platům je stále levnější. Přesně to likviduje nákladní dopravu po železnici (při obrovském nárůstu plateb za elektřinu) a vede k naprosto nezvladatelnému počtu aut a zplodin z nich[ko]
Mauricio
Pondělí, 01. září 2025 - 08:46:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11148
Registrován: 4-2005
a vede k naprosto nezvladatelnému počtu aut a zplodin z nich
To jste si spletl diskuzi, zdopravy.cz je jinde.
Pondělí, 01. září 2025 - 09:42:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6242
Registrován: 12-2020
Jen odpovídám na dotaz. To je slušnost.
Pondělí, 01. září 2025 - 10:27:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 33893
Registrován: 5-2002
JM: Jen odpovídám na dotaz. To je slušnost.
Slušná odpověď skončila tečkou za prvním souvětím. Dál už následuje jen tradiční urážení spoludiskutujících předkládáním hámotin k uvěření.
Zakažte tužky! Zanechávají uhlíkovou stopu...!
Pondělí, 01. září 2025 - 11:23:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15132
Registrován: 6-2004
V Davli v nádražce jsem byl jednou a naposledy... ze Zlínska to nemám zrovna za rohem :-)
https://www.youtube.com/user/FanyCz
Úterý, 02. září 2025 - 10:06:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10736
Registrován: 1-2007
Cestující na nádraží Praha-Bubny si mohou okolí prohlédnout ze střechy. Otevřela se tam nová vyhlídka

Huráááááá!!!
Čtvrtek, 04. září 2025 - 06:28:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10748
Registrován: 1-2007
V Kladně začala stavba prvního českého nádraží v podobě dřevostavby. Otevře se příští rok na podzim
Čtvrtek, 04. září 2025 - 08:39:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2057
Registrován: 9-2015
Kuřáci se sice zaradují, ale pro mě je Davle nejhorší pajzl. Že se dnes na kouření dohodne pět vesnických strejců v garáži, chápu. Ale provozovat veřejnou hospodu a ještě na nádraží, a dovolit hulení, to je jak skanzen socialismu nebo jak enkláva Srbska v Čechách. Nejhorší je že je to celá pravobřežní Davle. Jsou tam tři hospody vedle sebe, v každé hospodský/á a 3 štamgasti, když se zrovna urodí a přijdou. Tak přeju příjemnou ekonomiku provozu. Nikdy už do žádné z nich nevlezu.
Čtvrtek, 04. září 2025 - 10:29:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10749
Registrován: 1-2007
Mirek: Neber si to nějak osobně, ale myslíš si, že jim tam budeš chybět?
Čtvrtek, 04. září 2025 - 11:27:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 377
Registrován: 4-2006
Ale provozovat veřejnou hospodu a ještě na nádraží, a dovolit hulení, to je jak skanzen socialismu nebo jak enkláva Srbska v Čechách.

Poměrně často (a hodně) se kouří na veřejných místech i ve Švýcarsku. Taky skanzen nebo snad enkláva? [crazy]
Velkou knihu přírody mohou číst jen ti, kteří rozumějí jazyku, jímž byla napsána. A tímto jazykem je matematika. (Galileo Galilei)
Mauricio
Čtvrtek, 04. září 2025 - 12:22:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11149
Registrován: 4-2005
Ivošu, samozřejmě, že bude chybět. V gastru více než kde jinde platí, že každý zákazník, který odchází z podniku s negativním zážitkem rozhodnut se, že se do podniku již nikdy nevrátí ani na to jedno pivo za 35 Kč, v tržbách citelně chybí, o to spíše, že svůj zážitzek pak všude vykládá, čímž zajistí odchod i dalších hostů, ať už stávajících nebo budoucích.
Čtvrtek, 04. září 2025 - 14:43:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2058
Registrován: 9-2015
Tak řekl jsem, že to kuřákům přeju - a zase naopak, je tímto do Davle lákám.
S tím Švýcarskem teda koukám. Pro těch cenách jsme tam podniky moc neprozkoumávali. Když Interrail umožňuje tak krásná kouzla jako: koukat v Brigu na hospodu s kafem za 6 CHF, místo ní si jít sednout do vlaku, po 15 minutách úpatním tunelem sedět ve Varzu v Bar Stazione na kafi za 1.50 a u vína, do hodiny být v Brigu zpátky, akorát o 1 vlak do Zermattu později.
Jinak to tam mají hezké. A hezky se tam jezdí. Teda pokud se jim u horní stanice nerozesere zubačka, a vy pak jen koukáte bez nějaké rozumné možnosti náhradního řešení, jak na digitální tabuli mizí vlaky, jako kdyby již projely. Ale byla náplast na bolístku: tím jsme se od Ženevského jezera trefili do Spiezu do té secesní soupravy.
Čtvrtek, 04. září 2025 - 21:28:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6418
Registrován: 9-2003
Zvolský: Potěšil jste mě. Raději budu sedět v hospodě s kuřáky, než s ruským agentem.
NOBLE BRICKS
Bdlm
Čtvrtek, 04. září 2025 - 21:53:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2300
Registrován: 3-2007
Mě teda hospody v Davli vůbec nevadí ba naopak.😀
Pikehead
Čtvrtek, 04. září 2025 - 23:05:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10210
Registrován: 3-2007
V zápalu boje jste si nevšimli, že Džem koncept reálných cen ovládá bravurně. A to díky ceně benzinu, která se nominálně drží, čímž - svině - zlevňuje.

A docela mě samotného šokovalo kam se ty mzdy vydaly - medián 2015 byl 21 143 Kč (=556 Plzní za 38 Kč), medián 2025 byl 41 115 Kč (=721 Plzní za 57 Kč). Sice je to o půlku dražší, ale reálně Plzeň zlevnila.
Čtvrtek, 04. září 2025 - 23:45:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 33941
Registrován: 5-2002
Pike: Reálně nejspíš zlevnilo ledacos, protože v tom mém benzínovém srovnání byla inflace asi 46 %, kdežto nárůst průměrné mzdy byl v témže období asi 60 %...
Zakažte tužky! Zanechávají uhlíkovou stopu...!
Pátek, 05. září 2025 - 08:16:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10752
Registrován: 1-2007
Průměrná mzda? To je takový to, čemu dezoláti nevěří, protože ve svým okolí neznají nikoho, kdo by na to dosáhnul? [biggrin]
El_Barto
Pátek, 05. září 2025 - 08:35:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 326
Registrován: 9-2024
Ale vy to nechápete, je nutné si konstantně na něco stěžovat, nadávat a naříkat, jak je dnes vše špatně. A nejde jen o prachy, viz nekonečné diskuze o (ne)zastaralosti banánů, pantografů a brejlí (zdravím všechny Filípky, ostravská tornáda a jiné), a nedejbože když někdo dá na brejle LEDky, najbrta a CAT motor. Nebo nyní berta 006, kde jsou strašným průserem kabel a nepřítomnost závěsek...
Pátek, 05. září 2025 - 13:55:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 775
Registrován: 8-2017
Mirek_Zv.:
"Když Interrail umožňuje tak krásná kouzla jako: koukat v Brigu na hospodu s kafem za 6 CHF, místo ní si jít sednout do vlaku, po 15 minutách úpatním tunelem sedět ve Varzu v Bar Stazione na kafi za 1.50 a u vína, do hodiny být v Brigu zpátky, akorát o 1 vlak do Zermattu později. "
Mne se libi, jak u kolenovrtu jejich cas "nic nestoji"/nema zadnou cenu. Takze vy jste "ztratil" hodinu sveho casu, abyste usetril 4,5 CHF? Ja si teda cenim hodiny sveho casu na vice... Kazdopadne proti Dzemovi jste jeste neskutecny hyril, ten zvladl tyden ve Svycarsku pod 1000 Kc. [kladivo]
Mouka:
"Průměrná mzda? To je takový to, čemu dezoláti nevěří, protože ve svým okolí neznají nikoho, kdo by na to dosáhnul? [biggrin]"
A jeste tak zacit s medianovou mzdou... I kdyz u te by mozna i nekoho znali.
Pátek, 05. září 2025 - 15:27:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17979
Registrován: 5-2004
To já před nějakými 22 lety ztratil hned tři dny.

Do Ticina jsem služebně místo érem přes Milano jel vlakem v sobotu, přes Německo SWT, třídenní Eurodomino tehdá. No a abych to domino využil nejen pro cestu zpět (pro změna přes Pgafikon a Lindau...) tak jsem v neděli ztratil celou neděli okruhem Arch Goldau, Lucern, Brýnigem do Interlakenu, Brig, Domodosolu (ED platilo peáží Centovalinou, to už ale u Locarna byla tma protože březen a přes Bellinzonu nazpátek.

Přitom jsem moh jet až v neděli a neztratit celej jeden den[proud]
Pátek, 05. září 2025 - 21:03:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17471
Registrován: 12-2009
u kolenovrtu jejich cas "nic nestoji"/nema zadnou cenu.
Na to nemusí být člověk kolenovrt. Při takovém putování jde o to poznat co nejvíc a čas není to nejdůležitější.
Pátek, 05. září 2025 - 21:06:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 776
Registrován: 8-2017
Co pozná člověk jízdou v tunelu za levnějším kafem?
Sobota, 06. září 2025 - 08:23:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17472
Registrován: 12-2009
To na konci tunelu je taky v tunelu?

Když je tu i ta debata o mzdách- když jsem kdysi začátkem devadesátek tomu Rakušákovi, co jsme spolu kecali ve vlaku, přepočítal mzdu na šilinky, tak se divil, že ještě žijeme.[proud]
Sobota, 06. září 2025 - 13:54:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 33945
Registrován: 5-2002
Ohl: když jsem kdysi začátkem devadesátek tomu Rakušákovi, co jsme spolu kecali ve vlaku, přepočítal mzdu na šilinky, tak se divil, že ještě žijeme
A kdybys mu tenkrát přepočítal cenu piva, tak by se divil, že jste se ještě neuchlastali...
Zakažte tužky! Zanechávají uhlíkovou stopu...!
Mladějov
Sobota, 06. září 2025 - 14:55:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 25082
Registrován: 3-2007
Kdo ví, jak to bylo..
Mladějov
Sobota, 06. září 2025 - 15:19:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 25085
Registrován: 3-2007
El_Barto:
"Ale vy to nechápete, je nutné si konstantně na něco stěžovat, nadávat a naříkat, jak je dnes vše špatně. A nejde jen o prachy, viz nekonečné diskuze o (ne)zastaralosti banánů, pantografů a brejlí (zdravím všechny Filípky, ostravská tornáda a jiné), a nedejbože když někdo dá na brejle LEDky, najbrta a CAT motor. Nebo nyní berta 006, kde jsou strašným průserem kabel a nepřítomnost závěsek..."

Touché!
Sobota, 06. září 2025 - 22:13:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17475
Registrován: 12-2009
tenkrát přepočítal cenu piva,
Oni uvažovali jinak. Přibližně jako my, když nám o některé zemi přepočítají jejich peníze na koruny.
A nechápal, jak můžeme přežít u nich a ještě cestovat.

Mladějov
Jak? [proud]
Mladějov
Sobota, 06. září 2025 - 22:25:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 25103
Registrován: 3-2007
No že si prostě vymýšlíš.
Pondělí, 08. září 2025 - 09:19:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17481
Registrován: 12-2009
No jasně. Nesmíš své vlastnosti připisovat i jiným.[wink]
Mladějov
Pondělí, 08. září 2025 - 14:11:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 25106
Registrován: 3-2007
To se učíš od Dominika na Hudcově DF, kam chodíš s oblibou prudit, tyhle hloupé dětské manipulace?
Pondělí, 08. září 2025 - 15:29:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17483
Registrován: 12-2009
Divné, nemělo by to tak působit..
Pondělí, 08. září 2025 - 15:36:33  
Administrátor
Číslo příspěvku: 75241
Registrován: 4-2003
https://zdopravy.cz/sprava-zeleznic-chysta-instalaci-prvnich-smar t-zastavek-budou-energeticky-nezavisle-154653/

Mezi zastávkami byl zmíněn Golčák. Ještě jsem tam teda nevystupoval, ale jediné, čeho jsem si tam všiml, že byla zazděna velká čekárna (kde byl v létě chládek) a nahrazena malým budníkem.
Je tam už něco, nebo to vyšumělo?
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Úterý, 09. září 2025 - 07:40:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10759
Registrován: 1-2007
Včerejší Oktopus se odehrává v Davli. Dokonce tam místní chataři šli do nádražky a přidal se k nim policejní vyšetřovatel.
Pikehead
Úterý, 09. září 2025 - 08:36:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10229
Registrován: 3-2007
Petr_vlček:
"Do Ticina jsem služebně místo érem přes Milano jel vlakem v sobotu, přes Německo SWT, třídenní Eurodomino tehdá. No a abych to domino využil nejen pro cestu zpět (pro změna přes Pgafikon a Lindau...) tak jsem v neděli ztratil celou neděli okruhem Arch Goldau, Lucern, Brýnigem do Interlakenu, Brig, Domodosolu (ED platilo peáží Centovalinou, to už ale u Locarna byla tma protože březen a přes Bellinzonu nazpátek."
Nezasvěcené je třeba upozronit, že tohle není travel report čerstvě zaměstnaného absolventa, ale že to ing. Vlček absolvoval jako čtyřicátník pracující v hlavním městě. A k tomu si představte, kolik se dá vydělat tím, že čtyři dny žvejkáte housky s májkou a diety si strčíte za žebro!
Úterý, 09. září 2025 - 11:48:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17991
Registrován: 5-2004
To víš že jo ty ťunťo...

To jsem třeba taky kdysi "ztratil" asi 3 odpoledne ve Ždanově když jsem si kreslil na papír plánek trolejbusový sítě neb žádná mapa města ani MHD tehdy tamo neexistovala. Tak jsem vždy vlez v centru do nějaký linky, jel na konečnou, pak na druhou a zas zpátky. Jo, moh jsem čas trávit užitečně čuměním na televizi na hotelu.
Úterý, 09. září 2025 - 11:51:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17992
Registrován: 5-2004
Jo a v tom Švajcu bylo kousek od hotelu muzeum s výrobou a podnikovým krámem čekulády. Tak jsem toho zneužil a vez asi 20 nejrůznějších čekulád pro známý - ony tehdy tamo ty běžný byly hnedle levnější než u nás i při prostém kurzovním přepočtu.