| Diskuse » Železnice » Nádražní budovy, restaurace a jejich rekonstrukce » Archiv diskuse Nádražní budovy, restaurace a je... do 09. 9. 2025 | « předcházející | další » |
Archiv diskuse Nádražní budovy, restaurace a je... do 09. 9. 2025dolů |
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři |
| autor | příspěvek |
|---|---|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1681 Registrován: 4-2019 |
Bogotu doporučuje 11 z desíti savců, kteří ji navštívili |
|
Pajzák
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 9716 Registrován: 6-2015 |
Dříve tam byla jihoamerická restaurace. https://brnensky.denik.cz/zpravy_region/bogota-nadrazni-restaurac e-uplne-jinak20100305.html |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 33800 Registrován: 5-2002 |
Caracas: A tušíte někdo proč se to jmenuje Bogota? Hezké kouzlo nechtěného, že se na to ptá zrovna člověk s nickem podle hlavního města sousedící země... ![]()
Zakažte tužky! Zanechávají uhlíkovou stopu...!
|
|
Pajzák
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 9717 Registrován: 6-2015 |
Třeba má v plánu navrhnout přejmenování hospody podle sebe, co ty víš... I když by se to pak bilo s mostem u BVV. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 10688 Registrován: 1-2007 |
Pajzák: Díky za odkaz. Šéfkuchař Jiří Vařílek potěšil. Krásné nomen omen. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 15110 Registrován: 6-2004 |
Léto 2015 aneb kde na Pacifiku ? :-)
https://www.youtube.com/user/FanyCz
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 10689 Registrován: 1-2007 |
Fany: Davle? Nádražka tam stále je, ale nádraží vypadá jinak. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 15111 Registrován: 6-2004 |
ano, bohužel i ta cenová nabídka je patrně nenávratně minulostí ...
https://www.youtube.com/user/FanyCz
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 6213 Registrován: 12-2020 |
Tak to víte, konkurence nám snižuje ceny až do nadoblačných výšin![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 5881 Registrován: 4-2003 |
Stejně jako jsou minulostí mzdy roku 2015. Jinak Plzeň za 57 Kč a Kozel za 47 Kč, to jsou normální ceny a poměr cen nyní a tehdy je jen nepatrně vyšší než poměr mezd nyní a tehdy, takže o nějakém extra zdražování nemůže být řeč.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 6218 Registrován: 12-2020 |
O extra zdražování nikdo nepsal Doktore![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 5882 Registrován: 4-2003 |
J.M., mýlíte se. V kontextu srovnání cen o něm píšu já v komentáři, na nějž očividně reagujete. Ale chápu – je tam emotikon, takže univerzální omluva, že plácáte nesmysly.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 6220 Registrován: 12-2020 |
Zkoušíte to sice udatně, ale původní poznámka Fanyho o extra zdražování nic neříkala![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 5883 Registrován: 4-2003 |
J.M., potřebujete to namalovat, abyste pochopil, že zdražování je zmiňováno v souvislosti se srovnáním cen piva?
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 6408 Registrován: 9-2003 |
Hlavně prosím Fanyho a hlavně Džema, aby to této nádražky nechodili v pátek až v neděli.
NOBLE BRICKS
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 17439 Registrován: 12-2009 |
to jsou normální ceny a poměr cen Aha, když se změní cena o x Kč, není to zdražení, protože za císaře pána si člověk nemohl dovolit tolik piva jako dnes. Ještě srovnání se Somálskem, kolik si můžeme dovolit sežrat na oběd... |
|
Mladějov
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 24998 Registrován: 3-2007 |
Neboj, je to tam přece drahé.. |
|
Sirka
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1260 Registrován: 9-2007 |
Jo to je ta stavba ve dvoře za nějakou tou závorou kde se ometaly různý individua...? Asi vím, je to takové schované, ale jídelníček nevypadá zle když na to koukám na webu. No tak příště budu vědět že skrz závoru se nemám bát... A k té Davli tu taky mám nějakou dokumentaci...
"Kdo Bakcha příliš velebí, pocítí to ráno na lebi. Pročež mudřec napomíná syna: střez se hochu, zlá jest kocovina!"
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 5885 Registrován: 4-2003 |
"Aha, když se změní cena o x Kč, není to zdražení, protože za císaře pána si člověk nemohl dovolit tolik piva jako dnes. Ještě srovnání se Somálskem, kolik si můžeme dovolit sežrat na oběd..."
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
|
|
Pajzák
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 9729 Registrován: 6-2015 |
Sirka: Pro slečinky ten podnik asi není, ale myslím, že bys ho mohl zvládnout ve zdraví. V podstatě to nehorší tě čeká ještě před vstupem, uvnitř je to v pohodě. ![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 17441 Registrován: 12-2009 |
Až pochopíte význam pojmů cena + její navýšení = zdražení, bude to dlouho trvat. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 6238 Registrován: 12-2020 |
Dle některých zde diskutujících žádné zdražování neexistuje, bo prý si koupíme všeho víc. Ale zdražování reálně existuje, říkali to totiž v televizi Takže o tom mohou vést spory, ale to je tak všechno co s tím mohou dělat... ![]() |
|
BmbČ
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 9579 Registrován: 1-2007 |
Sirka: Je vidět, že v Davli si umějí vážit hostů, když jim i na dveřích připomínají, aby si nezapomněli klíče, mobil, brejle. ![]()
Skutkové předkův buďtež chloubou i výstrahou potomkům!
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 33886 Registrován: 5-2002 |
JM: Ale zdražování reálně existuje, říkali to totiž v televizi Moje babička zase říkávala, že je něco pravda, protože to hlásilo rádio. Hele, a o benzínu taky v televizi říkali, že se zdražuje...?
Zakažte tužky! Zanechávají uhlíkovou stopu...!
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 6241 Registrován: 12-2020 |
Benzin je naopak pořád +- na stejné ceně, čili k poměru k platům je stále levnější. Přesně to likviduje nákladní dopravu po železnici (při obrovském nárůstu plateb za elektřinu) a vede k naprosto nezvladatelnému počtu aut a zplodin z nich![]() |
|
Mauricio
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 11148 Registrován: 4-2005 |
a vede k naprosto nezvladatelnému počtu aut a zplodin z nich To jste si spletl diskuzi, zdopravy.cz je jinde. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 6242 Registrován: 12-2020 |
Jen odpovídám na dotaz. To je slušnost. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 33893 Registrován: 5-2002 |
JM: Jen odpovídám na dotaz. To je slušnost. Slušná odpověď skončila tečkou za prvním souvětím. Dál už následuje jen tradiční urážení spoludiskutujících předkládáním hámotin k uvěření.
Zakažte tužky! Zanechávají uhlíkovou stopu...!
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 15132 Registrován: 6-2004 |
V Davli v nádražce jsem byl jednou a naposledy... ze Zlínska to nemám zrovna za rohem :-)
https://www.youtube.com/user/FanyCz
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 10736 Registrován: 1-2007 |
Cestující na nádraží Praha-Bubny si mohou okolí prohlédnout ze střechy. Otevřela se tam nová vyhlídka Huráááááá!!! |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 10748 Registrován: 1-2007 |
V Kladně začala stavba prvního českého nádraží v podobě dřevostavby. Otevře se příští rok na podzim |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2057 Registrován: 9-2015 |
Kuřáci se sice zaradují, ale pro mě je Davle nejhorší pajzl. Že se dnes na kouření dohodne pět vesnických strejců v garáži, chápu. Ale provozovat veřejnou hospodu a ještě na nádraží, a dovolit hulení, to je jak skanzen socialismu nebo jak enkláva Srbska v Čechách. Nejhorší je že je to celá pravobřežní Davle. Jsou tam tři hospody vedle sebe, v každé hospodský/á a 3 štamgasti, když se zrovna urodí a přijdou. Tak přeju příjemnou ekonomiku provozu. Nikdy už do žádné z nich nevlezu. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 10749 Registrován: 1-2007 |
Mirek: Neber si to nějak osobně, ale myslíš si, že jim tam budeš chybět? |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 377 Registrován: 4-2006 |
Ale provozovat veřejnou hospodu a ještě na nádraží, a dovolit hulení, to je jak skanzen socialismu nebo jak enkláva Srbska v Čechách. Poměrně často (a hodně) se kouří na veřejných místech i ve Švýcarsku. Taky skanzen nebo snad enkláva? ![]()
Velkou knihu přírody mohou číst jen ti, kteří rozumějí jazyku, jímž byla napsána. A tímto jazykem je matematika. (Galileo Galilei)
|
|
Mauricio
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 11149 Registrován: 4-2005 |
Ivošu, samozřejmě, že bude chybět. V gastru více než kde jinde platí, že každý zákazník, který odchází z podniku s negativním zážitkem rozhodnut se, že se do podniku již nikdy nevrátí ani na to jedno pivo za 35 Kč, v tržbách citelně chybí, o to spíše, že svůj zážitzek pak všude vykládá, čímž zajistí odchod i dalších hostů, ať už stávajících nebo budoucích. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2058 Registrován: 9-2015 |
Tak řekl jsem, že to kuřákům přeju - a zase naopak, je tímto do Davle lákám. S tím Švýcarskem teda koukám. Pro těch cenách jsme tam podniky moc neprozkoumávali. Když Interrail umožňuje tak krásná kouzla jako: koukat v Brigu na hospodu s kafem za 6 CHF, místo ní si jít sednout do vlaku, po 15 minutách úpatním tunelem sedět ve Varzu v Bar Stazione na kafi za 1.50 a u vína, do hodiny být v Brigu zpátky, akorát o 1 vlak do Zermattu později. Jinak to tam mají hezké. A hezky se tam jezdí. Teda pokud se jim u horní stanice nerozesere zubačka, a vy pak jen koukáte bez nějaké rozumné možnosti náhradního řešení, jak na digitální tabuli mizí vlaky, jako kdyby již projely. Ale byla náplast na bolístku: tím jsme se od Ženevského jezera trefili do Spiezu do té secesní soupravy. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 6418 Registrován: 9-2003 |
Zvolský: Potěšil jste mě. Raději budu sedět v hospodě s kuřáky, než s ruským agentem.
NOBLE BRICKS
|
|
Bdlm
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2300 Registrován: 3-2007 |
Mě teda hospody v Davli vůbec nevadí ba naopak.😀 |
|
Pikehead
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 10210 Registrován: 3-2007 |
V zápalu boje jste si nevšimli, že Džem koncept reálných cen ovládá bravurně. A to díky ceně benzinu, která se nominálně drží, čímž - svině - zlevňuje. A docela mě samotného šokovalo kam se ty mzdy vydaly - medián 2015 byl 21 143 Kč (=556 Plzní za 38 Kč), medián 2025 byl 41 115 Kč (=721 Plzní za 57 Kč). Sice je to o půlku dražší, ale reálně Plzeň zlevnila. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 33941 Registrován: 5-2002 |
Pike: Reálně nejspíš zlevnilo ledacos, protože v tom mém benzínovém srovnání byla inflace asi 46 %, kdežto nárůst průměrné mzdy byl v témže období asi 60 %...
Zakažte tužky! Zanechávají uhlíkovou stopu...!
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 10752 Registrován: 1-2007 |
Průměrná mzda? To je takový to, čemu dezoláti nevěří, protože ve svým okolí neznají nikoho, kdo by na to dosáhnul? ![]() |
|
El_Barto
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 326 Registrován: 9-2024 |
Ale vy to nechápete, je nutné si konstantně na něco stěžovat, nadávat a naříkat, jak je dnes vše špatně. A nejde jen o prachy, viz nekonečné diskuze o (ne)zastaralosti banánů, pantografů a brejlí (zdravím všechny Filípky, ostravská tornáda a jiné), a nedejbože když někdo dá na brejle LEDky, najbrta a CAT motor. Nebo nyní berta 006, kde jsou strašným průserem kabel a nepřítomnost závěsek... |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 775 Registrován: 8-2017 |
"Když Interrail umožňuje tak krásná kouzla jako: koukat v Brigu na hospodu s kafem za 6 CHF, místo ní si jít sednout do vlaku, po 15 minutách úpatním tunelem sedět ve Varzu v Bar Stazione na kafi za 1.50 a u vína, do hodiny být v Brigu zpátky, akorát o 1 vlak do Zermattu později. " "Průměrná mzda? To je takový to, čemu dezoláti nevěří, protože ve svým okolí neznají nikoho, kdo by na to dosáhnul? " |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 17979 Registrován: 5-2004 |
To já před nějakými 22 lety ztratil hned tři dny. Do Ticina jsem služebně místo érem přes Milano jel vlakem v sobotu, přes Německo SWT, třídenní Eurodomino tehdá. No a abych to domino využil nejen pro cestu zpět (pro změna přes Pgafikon a Lindau...) tak jsem v neděli ztratil celou neděli okruhem Arch Goldau, Lucern, Brýnigem do Interlakenu, Brig, Domodosolu (ED platilo peáží Centovalinou, to už ale u Locarna byla tma protože březen a přes Bellinzonu nazpátek. Přitom jsem moh jet až v neděli a neztratit celej jeden den ![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 17471 Registrován: 12-2009 |
u kolenovrtu jejich cas "nic nestoji"/nema zadnou cenu. Na to nemusí být člověk kolenovrt. Při takovém putování jde o to poznat co nejvíc a čas není to nejdůležitější. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 776 Registrován: 8-2017 |
Co pozná člověk jízdou v tunelu za levnějším kafem? |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 17472 Registrován: 12-2009 |
To na konci tunelu je taky v tunelu? Když je tu i ta debata o mzdách- když jsem kdysi začátkem devadesátek tomu Rakušákovi, co jsme spolu kecali ve vlaku, přepočítal mzdu na šilinky, tak se divil, že ještě žijeme. ![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 33945 Registrován: 5-2002 |
Ohl: když jsem kdysi začátkem devadesátek tomu Rakušákovi, co jsme spolu kecali ve vlaku, přepočítal mzdu na šilinky, tak se divil, že ještě žijeme A kdybys mu tenkrát přepočítal cenu piva, tak by se divil, že jste se ještě neuchlastali...
Zakažte tužky! Zanechávají uhlíkovou stopu...!
|
|
Mladějov
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 25082 Registrován: 3-2007 |
Kdo ví, jak to bylo.. |
|
Mladějov
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 25085 Registrován: 3-2007 |
"Ale vy to nechápete, je nutné si konstantně na něco stěžovat, nadávat a naříkat, jak je dnes vše špatně. A nejde jen o prachy, viz nekonečné diskuze o (ne)zastaralosti banánů, pantografů a brejlí (zdravím všechny Filípky, ostravská tornáda a jiné), a nedejbože když někdo dá na brejle LEDky, najbrta a CAT motor. Nebo nyní berta 006, kde jsou strašným průserem kabel a nepřítomnost závěsek..." Touché! |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 17475 Registrován: 12-2009 |
tenkrát přepočítal cenu piva, Oni uvažovali jinak. Přibližně jako my, když nám o některé zemi přepočítají jejich peníze na koruny. A nechápal, jak můžeme přežít u nich a ještě cestovat. Mladějov Jak? ![]() |
|
Mladějov
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 25103 Registrován: 3-2007 |
No že si prostě vymýšlíš. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 17481 Registrován: 12-2009 |
No jasně. Nesmíš své vlastnosti připisovat i jiným.![]() |
|
Mladějov
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 25106 Registrován: 3-2007 |
To se učíš od Dominika na Hudcově DF, kam chodíš s oblibou prudit, tyhle hloupé dětské manipulace? |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 17483 Registrován: 12-2009 |
Divné, nemělo by to tak působit.. |
|
Administrátor Číslo příspěvku: 75241 Registrován: 4-2003 |
https://zdopravy.cz/sprava-zeleznic-chysta-instalaci-prvnich-smar t-zastavek-budou-energeticky-nezavisle-154653/ Mezi zastávkami byl zmíněn Golčák. Ještě jsem tam teda nevystupoval, ale jediné, čeho jsem si tam všiml, že byla zazděna velká čekárna (kde byl v létě chládek) a nahrazena malým budníkem. Je tam už něco, nebo to vyšumělo? |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 10759 Registrován: 1-2007 |
Včerejší Oktopus se odehrává v Davli. Dokonce tam místní chataři šli do nádražky a přidal se k nim policejní vyšetřovatel. |
|
Pikehead
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 10229 Registrován: 3-2007 |
"Do Ticina jsem služebně místo érem přes Milano jel vlakem v sobotu, přes Německo SWT, třídenní Eurodomino tehdá. No a abych to domino využil nejen pro cestu zpět (pro změna přes Pgafikon a Lindau...) tak jsem v neděli ztratil celou neděli okruhem Arch Goldau, Lucern, Brýnigem do Interlakenu, Brig, Domodosolu (ED platilo peáží Centovalinou, to už ale u Locarna byla tma protože březen a přes Bellinzonu nazpátek." |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 17991 Registrován: 5-2004 |
To víš že jo ty ťunťo... To jsem třeba taky kdysi "ztratil" asi 3 odpoledne ve Ždanově když jsem si kreslil na papír plánek trolejbusový sítě neb žádná mapa města ani MHD tehdy tamo neexistovala. Tak jsem vždy vlez v centru do nějaký linky, jel na konečnou, pak na druhou a zas zpátky. Jo, moh jsem čas trávit užitečně čuměním na televizi na hotelu. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 17992 Registrován: 5-2004 |
Jo a v tom Švajcu bylo kousek od hotelu muzeum s výrobou a podnikovým krámem čekulády. Tak jsem toho zneužil a vez asi 20 nejrůznějších čekulád pro známý - ony tehdy tamo ty běžný byly hnedle levnější než u nás i při prostém kurzovním přepočtu. |