K-report
 

MHD v Mostě, Litvínově a okolí Odhlásit | Diskusní skupiny | Vyhledávání
Moderátoři | Registrace | Editace profilu

Diskuse K-report » Tramvaje a metro » MHD v Mostě, Litvínově a okolí « Předcházející Další »

  Dialog Autor Příspěvky Stran Posl. příspěvek
Staré archivySamot572 11   
  Novější archivy:        
Archiv do 18.září 2007Tzv60  18-9-07  14:31
Archiv do 12.listopadu 2007B74160  12-11-07  21:50
Archiv do 20.listopadu 2007Jirka_most60  20-11-07  18:09
Archiv do 08.prosince 2007Vladass60  08-12-07  19:56
Archiv do 31.prosince 2007pepeQ60  31-12-07  11:15
  ClosedUzavřeno: Další dialogy již nemůžete zahájit.        

Autor Příspěvek
pepeQ
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.86.31.73
Odesláno Pondělí, 31. prosince 2007 - 11:24:37   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ad moderátor + redakce K-Report

Díky za moudře a elegatně vedené stránky s dopravní tématikou.

Vše nejlepší v roce 2008 přeje všem členům redakce a dále všem čtenářům a autorům příspěvků

PepeQ
Orlí_spár
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 656
Registrován: 8-2004


Odesláno Pondělí, 31. prosince 2007 - 11:27:32   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Vše nejlepší v roce 2008 vám přeje Orlí spár Doufám, že nedopadnete dnes večer jako

Vámos: díky za hezkou fotku Fotka není z míst mezid Souší a Zálužím (tam jezdil jenom trolejbus), ale mezi starým Mostem a Kopistama.
Na obrázku je vlastně přeložka tramvajové tratě (důvod: 1 rozmbombardování tratě staré, 2) rozšiřování povrchového dolu)z roku 1945.
Vlevo je důl Ležáky (právě kvůli němu se ta trat přeložila). Za dolem je vidět staré město Most s nádražím, elektrárnou a tramvajovou vozovnou (včetně autobusové a a již zrušené trolejbusové).

Na horizontu ulice jsou vidět střechy domů kolnie postavené pro pracovníky německé říšské dráhy u seřazovacího nádraží v Kopistech (to jsou ty baráky, kde se říká u devíti zlodějů, dnešní zastávka rychlodráhy "Sídliště Č(S)D". Vpravo je zakladač na kopistské výsypce.

Zastávka (+výhybna) na obrázku se jemnovala důl Mistr Jan Hus (ten samý důl, který měl na obrázku s busem vyfocený PepeQ).
Tohle je poslední provozní úsek větve ze stanice Most-spořitelna do Litvínova. Provoz tam už byl asi jen v době střídání šichet. Dál už vedou jen opuštěné koleje směr Kopisty.

Knížka by mne zajímala. V mostecké knihovně jí sice vyhledávací systém slibuje, ale jaksi jí tam nemají Asi jí někdo ukrad...no jo, Sudek se poměrně cení.

Rudolf 33: samozřejmě, že to rozchod 1000mm je. V té době tu byl jediný důlní úzky rozchod 900 mmm. A i kdyby, tak jestli ten rozdíl 10 cm poznáte, tak jste fakt king . Ty sloupy jsou taky tramvajové.
K připravované publikaci o trati Praha-Most-Moldava sháníme všechny zajímavé materiály: fotky (i negativy) do r. 1995,pohlednice,dokumenty a ostatní zajímavé materiály.
Máte-li něco,ozvěte se prosím na : prag_duxer_eisenbahn@centrum.cz

DĚKUJEME
Orlí_spár
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 657
Registrován: 8-2004


Odesláno Pondělí, 31. prosince 2007 - 11:41:36   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

PepeQ: ha, koukám, že nejenom já jsem reagoval. Tak ty hypotéza je zcela nesprávná Je to opravdu tak, jak jsem psal. když by to bylo u dolu Minerva, tak by například nebyl vidět Hněvín, který je na Sudkově obrázku též. Ne že bych se chtěl hádat, ale tímto jsem si opravdu jist
K připravované publikaci o trati Praha-Most-Moldava sháníme všechny zajímavé materiály: fotky (i negativy) do r. 1995,pohlednice,dokumenty a ostatní zajímavé materiály.
Máte-li něco,ozvěte se prosím na : prag_duxer_eisenbahn@centrum.cz

DĚKUJEME
pepeQ
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.86.31.73
Odesláno Pondělí, 31. prosince 2007 - 11:59:19   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ad Orlí spár:

Přiznám se že jsme si tady s Petrem kreslili právě polohy Hněvína, údolíčko kterým jezdila BUS 11 z Mostu 3 na Souš, kostelní věže .... a tak v nás to vyvolalo dojem, že to hlavní trať úzké TT Most - Litvínov - Janov být nemůže ... ale mýliti se jest lidské - takže se tímto omlouváme za nesprávné informace. Jenom prosím, pokud se Vám podaří místo kde asi mohl stát fotograf doplnit na výše uvedném snímku jako červený bod. Díky
PepeQ
Orlí_spár
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 658
Registrován: 8-2004


Odesláno Pondělí, 31. prosince 2007 - 12:05:33   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

důkaz místo slibů:

červená čára-úzkorozchodná tramvaj

fylajová-dnešní trasa rychlodráhy

1) místo pořízení snímku s koncovou výhybnou

2)vlastní areál dolu, který na snímku není vidět (je po pravé ruce fotografa Sudka)

3)seřazovací nádraží Kopisty

4)kolonie pracovníků neměckých říšksých drah a posléze československých drah

5) vozovna dopravního podniku

6)původní hlavní železniční nádraží Most a vlastní staré město

7) důl Ležáky II, ktwrý je vlevo na snímku, na snímku je ale už těsně u silnice


K připravované publikaci o trati Praha-Most-Moldava sháníme všechny zajímavé materiály: fotky (i negativy) do r. 1995,pohlednice,dokumenty a ostatní zajímavé materiály.
Máte-li něco,ozvěte se prosím na : prag_duxer_eisenbahn@centrum.cz

DĚKUJEME
pepeQ
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.86.31.73
Odesláno Pondělí, 31. prosince 2007 - 12:09:15   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ale mám zde ještě staré resty:

Ad Orlí spár:

V miniseriálu fotek z let 1982-84 po stopách úzké nebylo z mého numělého popisu zcela jasné kde se jednotlivá foto nacházejí. Vyrobil jsem na podkladu zmíněné mapy 1947-1957 výřez do kterého jsem za pomoci PaintBrushem zakresil místa odkud a kam jsou jednotlivé fotky orientovány:

1 - podjezd pod tratí ČSD (ATE)
2 - pohled na Hněvín
3 - pohled na trojúhelník včetně kostela sv.V.
4 - pohled přes nadjezd
5 - sloupy podél trati

pepeQ
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.86.31.73
Odesláno Pondělí, 31. prosince 2007 - 12:32:03   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ad Orlí spár -now:

Díky za bleskovou reakci - ta moje má zpoždění a je na ní znát, že moc neumím kreslit ...

Ad další resty:

Kolejový trojůhelník Rozkvět - neviděl jsem osobně, ani nemám foto. Viděl jsem u Jirky Hertla nákres z německého StadtVerkheru kde výtažná kolej trojúhelníku vedla východním směrem, ale zda-li byl trojúhleník s křížením nebo bez netuším.

Myslím si že rychlodráha byla stavěna jako definitivní - vždyť rozhodnutí o přemístění Mostu jako města mělo být z roku 1962.

Odstavné koleje u stadionu si pamatuji dobře, byť již značně zarostlé a tak zanesené, že zajet do nich by byl riskantní podnik. Domnívám se že zanikly v rámci panelizace BKV. Resp. po ní už tam nebyly.

Stav smyčky u DP - opět není to osobní zážitek leč doměnka - myslím že celý projekt trati již s touto vozovnou počítal a tak považuji za provděpodobné že tam křížení a část kolejí k vozovně již byla. Vždyť kolik let byla "rozestavěná" trať do Velebudic !

Jinak bych se moc přimlouval zda-li by moderátor nemohl pro staré Mostecko udělat separé složku něco jako MHD Starý Most - začíná ta koumikace být velmi zajímavá a napínavá ..... :-)

PepeQ
Vladass
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2460
Registrován: 3-2004


Odesláno Pondělí, 31. prosince 2007 - 13:21:20   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

VŠEM PŘEJI VŠE NEJ V NOVÉM ROCE 2008
Orlí_spár
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 661
Registrován: 8-2004


Odesláno Pondělí, 31. prosince 2007 - 13:31:26   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

pepeQ: nač se omlouvat ?
spíš vám musím poděkovat za řádné rozproudění diskuze a doplnění poznatků.

Snímek z +/- současného místa je
zde

Podle jedné fotky, která je ve veledíle o tramvajích T2, bych skoro řekl, že nějaký trojúhelník či dokonce smyčka byla až za budovou rozkvětu ve směru k DP.

Ano, rychlodráha byla v té době stavěná jako definitivní. V 50. letch se uvažovalo (při projetování skrze vlastní staré město)o tom, že se budou křížit a častečně vést ve splítce (!) s původní úzkorozchodnou trasou linek 2 a 3, u kterých se uvažovalo, že vydrží až do roku 1970...dokonce se uvažovalo o tom, že se na na úzkorozchodné tratě nasadí T2 (snad se to dokonce zkoušelo )...z fleku by T2 šly nasadit na linku 2...prakticky novostavba, na obou koncích smyčky, výkon měníren (nových o zmodernizovaných) byl po sružení trolejbusové sítě taktéž dostatečný.

Podobně jako trasa do Velebudic na tom byl úsek od stovek k nádraží. Kolejově byla hotová celá smyčka a úsek (bez trolejí a bez přístřešků)zhruba k dnešnímu Tescu. Pak ale koleje končily a kus dál byly ještě pracující ocelárny.

No začátkem 60. let ještě nebylo úplně jasné, kde ta vozovna pro rychlodráhy bude. uvažovalo se i trasou dnešní ulicí J.Skupy a SNP ke Stalingradské čvrti, kde měla být vozovna.
K připravované publikaci o trati Praha-Most-Moldava sháníme všechny zajímavé materiály: fotky (i negativy) do r. 1995,pohlednice,dokumenty a ostatní zajímavé materiály.
Máte-li něco,ozvěte se prosím na : prag_duxer_eisenbahn@centrum.cz

DĚKUJEME
Vámos
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2170
Registrován: 6-2002
Odesláno Pondělí, 31. prosince 2007 - 15:56:09   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Orlí spár a pepeQ:
Díky moc. Tahle debata se mi taky líbí
Ta Sudkova knížka je zajímavá, sem tam jsou někde i vidět tramvajové koleje, ale tramvaj žádná
Přidám ještě jednu fotku z té knížky, opět jen s kolejemi bez tramvaje, ale s množstvím jiných prostředků hromadné dopravy. Tenkrát je ovšem místo jasné.

Historie SPZ v Čechách, na Moravě a ve Slezsku
pepeQ
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.86.31.73
Odesláno Pondělí, 31. prosince 2007 - 17:32:39   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ad Vámos:

Díky za super foto. Třetí nebo-li autobusové náměstí vidím takto poprvé. Leč dlužno konstatovat ten širokoúhlý záběr tak trochu zkresluje ...

Pokud se Vám podaří dát sem i další fotky tak nejméně dva "čtenářové" se pokochají - myslím že to nebude nic proti ničemu ... a pan Saudek by se nezlobil .... :-)

Diskusní skupiny | Poslední den | Poslední 4 dny | Stromové zobrazení | Vyhledávání | Seznam uživatelů | Nápověda | Program Credits Administrace