Diskuse » Železnice » Školy se zaměřením na dopravu « předcházející | další »

Školy se zaměřením na dopravu

dolů
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda
odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři
   diskuse  posl. autor příspěvků  stran  posl. příspěvek
Archivy starších příspěvků   
 
Předchozí roky: 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006
Archiv diskuse Školy se zaměřením na dopravu do 16. 2. 2022 Tratovak 60 16. 2. 2022 14:43
Archiv diskuse Školy se zaměřením na dopravu do 23. 2. 2022 Tratovak 60 23. 2. 2022 09:01
Archiv diskuse Školy se zaměřením na dopravu do 19. 5. 2023 Ythomas_ct 60 19. 5. 2023 10:15
   autor příspěvek
Pátek, 19. května 2023 - 11:03:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13321
Registrován: 4-2003
Tak doufám, že aspoň tuší, co konkrétně to je.

Netřeba si dělat iluze, jakýkoliv hejtmanství má samozřejmě nulové odborné analytické kapacity v tomhle ohledu a jde jen o to pár místním podnikatelům přihrát děcka - na úkor někoho jiného. O tom jsou všechna tahle memoranda, případně o tom že je potřeba mermomocí čerpat nějaký ujetý dotační titul.

A vůbec ta představa že se někdo učí třeba na truhláře a přitom si udělá řidičák na náklaďák, aby po vyučení na truhláře šel dělat do autodopravy řidiče - no to je úplně perverzní.
Do Prahy jsem nepřijel na mopedu, ale dvanáctiválcem Českých drah!

Úterý, 23. května 2023 - 17:32:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13334
Registrován: 4-2003
Ještě dovětek k tomu zmiňovanému gymnáziu v Chomutově: letos tam stačilo k přijetí 41 bodů.

Pro srovnání moje škola, gymnázium Arabská 14 Praha 6: 88 bodů.

Ostatní impikace nechť si každý domyslí.
Do Prahy jsem nepřijel na mopedu, ale dvanáctiválcem Českých drah!

Středa, 24. května 2023 - 20:50:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4120
Registrován: 6-2019
Takže kdo v Praze mermomocí chtěl mít dítě na gymplu, tak ho mohl přihlásit na to chomutovský a nejspíš by se tam bez potíží dostalo.
Takto bude v Praze někde na průmce a bude tam "plýtvat potenciálem". [talker]
Opravdu jsi byl jen tam, kam jsi došel pěšky (Goethe)

Pátek, 26. května 2023 - 15:30:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13342
Registrován: 4-2003
do v Praze mermomocí chtěl mít dítě na gymplu, tak ho mohl přihlásit na to chomutovský

To fakt ještě nechápete, že to by to udělá leda sadista snažící se to dítě potopit - při úrovni chovanců ústavu Chomutově?
Do Prahy jsem nepřijel na mopedu, ale dvanáctiválcem Českých drah!

Pátek, 26. května 2023 - 15:54:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4131
Registrován: 6-2019
A vy fakt ještě nechápete, že:

a, ten Chomutov jsem uvedl jako příklad
b, rodiče si mohou vyndat hlavu z [zadnice] a zjistit si reference i na gymply jinde než v Praze
c, vyjadřovat se o studentech jakékokoliv školy, kterou neznáte, jako o chovancích ústavu svědčí spíš o vaší úrovni než jejich?
Opravdu jsi byl jen tam, kam jsi došel pěšky (Goethe)

Pátek, 26. května 2023 - 16:43:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13344
Registrován: 4-2003
rodiče si mohou vyndat hlavu z [zadnice] a zjistit si reference i na gymply jinde než v Praze

Tak to nejdříve račte provést Vy pak třeba pochopíte, že když v regionu nejsou místa na školách, tak se tahle strategie letos ukázala jako naprosto k ničemu.


jakékoliv školy, kterou neznáte

41 bodů je na gymnázium brutální podlézání laťky. Což právě v plné nahotě ukazujou ty jednotné zkoušky.
Do Prahy jsem nepřijel na mopedu, ale dvanáctiválcem Českých drah!

Pátek, 26. května 2023 - 16:47:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4132
Registrován: 6-2019
Když v regionu (Praha a okolí - předpokládám, že prově o něm píšete) nejsou místa na školách, tak může jít buď na střední nebo gympl jinde.
Jestli se vám zdá chomutovský gympl jako projev sadismu, tak co si potom můžete myslet o nějaký běžný průmyslovce? Tam tím "potenciálem" plýtvat nebude nebo jak?
Opravdu jsi byl jen tam, kam jsi došel pěšky (Goethe)

Pátek, 26. května 2023 - 19:02:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13346
Registrován: 4-2003
Já fakt nechápu kam by měl jít vyjma harakiri typu internát, tj. zcela mimo místní sociální realitu třetí dekády21st. A ještě v situaci, kdy je tady ta populační vlna dlouhodobější.

Žák s 41 body byl tady bez šance i před 5 lety, třeba v GJPalacha bylo minimum tuším 60 bodů a prostě nechali pár míst ve třídě volných. Člověk s takovými výsledky nemá na gymplu co dělat.

A já nemám proto průmkám absolutně vůbec nic, jenom je hovadina tam dávat nevyhraněný dítě.
Do Prahy jsem nepřijel na mopedu, ale dvanáctiválcem Českých drah!

Pátek, 26. května 2023 - 19:41:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4136
Registrován: 6-2019
A já nemám proto průmkám absolutně vůbec nic, jenom je hovadina tam dávat nevyhraněný dítě.
Opakuji a to podruhé nebo potřetí, že je uvádím jen jako příklad střední školy - doplňte si tam třeba zemědělku nebo ekonomku a výsledek bude úplně stejnej - taky "je hovadina tam dávat nevyhraněné děti".
Jenže tenhle přístup má jedno zásadní vadu - znamená to, že ti všichni co jsou na jiné školy než gymnázia, jsou tam omylem, z nouze, je to hovadina?
Obda dobře víme, že v tomhle věku jsou téměř všechny děti nevyhraněný - a někdo na ty SŠ asi nastoupit musí a jako hovadinu by to nenazýval. Je určitě fůra dětí jako můj potomek, kterej by se v Praze a okolí na gympl zcela určitě nedostal, ale na běžný střední škole by se kopal do zadku, protože by ho to zšglajchovalo s ostatními (nehledě na úroveň a obsah výkladu apod.).

Člověk s takovými výsledky nemá na gymplu co dělat.
Já sice nevím co znamená číslo 40 nebo 60 (už jsem to úspěšně zapomněl, páč přijímačky jsme rozhodně neřešili půlročním drilem), ale ty tisíce dětí po celé zemi (bez Prahy a okolí) jsou na těch "regionálních" gymplech taky proto, že by se někde na yntegrovaný střední dopravní, průmyslový, zemědělský a bůhvíjaký unudili k smrti. Takže tam mají co dělat. A nazývat je chovanci ústavu je uvažování na úrovni Lakatoše, kterej mi v úterý postavil bagr do vlakový cety pro vlak (s vysvětlením, že to přece ubrzdí).

Já fakt nechápu kam by měl jít vyjma harakiri typu internát, tj. zcela mimo místní sociální realitu třetí dekády21st.
To byste ovšem měl, když ten systém kritizujete horem dolem a chovanci z ústavu z Chomutova vám nejsou dost dobrý. Jinak totiž řešení nenajdete, ty gymply pro lepšolidi asi nejsou nafukovací.
Opravdu jsi byl jen tam, kam jsi došel pěšky (Goethe)

Neděle, 28. května 2023 - 08:45:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13347
Registrován: 4-2003
chovanci z ústavu z Chomutova vám nejsou dost dobrý

Ten min. počet bodů je na gymnázium prostě dost malý, pokud uvážíme že posláním této školy v dnešním systému (a pozor: tím neříkám, že ho schvaluji) je příprava na slušnou VŠ. A cokoliv jiného nad nějaké zákonité a pochopitelné výjimky je ztráta.
Do Prahy jsem nepřijel na mopedu, ale dvanáctiválcem Českých drah!

Neděle, 28. května 2023 - 11:28:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4138
Registrován: 6-2019
A není to náhodou jen důsledek rozložení populace třeba v těch Sudetech? Tedy menší podíl talentovaných dětí z celkové populace? To pochopitelně není příliš korektní, ale vystihuje to to, co jste popsal někde v úvodu diskuze (dosídlování po válce a jejich potomci etc.). Protože každý škola, i gymp, má nějaký dolní limity, kdy ji provozovat a taky to může být snaha, aby pak z regionu nebyly (např.) 4 gymply, ale jen tři?
Že to je příprava na slušnou VŠ beru jako hotovou věc. Tedy s upřesněním, že bych nerozlišoval na úrovni VŠ, ale určitě jednotlivých fakult a možná i kateder.
Opravdu jsi byl jen tam, kam jsi došel pěšky (Goethe)

Neděle, 28. května 2023 - 11:36:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 28814
Registrován: 5-2002
AŠM: přijímačky jsme rozhodně neřešili půlročním drilem
To tu někdo navrhuje...?
Zakažte tužky! Zanechávají uhlíkovou stopu...!
Neděle, 28. května 2023 - 12:47:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1222
Registrován: 11-2021
RŠ: kromě přípravy na slušné VŠ potřebuješ i přípravu na neslušné VŠ. Mnohem větší ztráta, než když vzděláš ty, který na tu vejšku nepůjdou, vznikne, když vyhodíš ty, který by tam šli, akorát se to o nich v 15 ještě neví.
Neděle, 28. května 2023 - 19:39:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13348
Registrován: 4-2003
důsledek rozložení populace třeba v těch Sudetech?

Je. Ale to přeci vyřeší zlepšení kvality školství a eliminace vlivu špatnýho rodinnýho zázemí (v těch Sudetech), ale ne snižování laťky. Pak to vede přesně k těm jevům že v kraji není ani jeden novej žubař - prostě neobstáli v konkurenci.

ad původní gp: Ano.

e určitě fůra dětí jako můj potomek, kterej by se v Praze a okolí na gympl zcela určitě nedostal, ale na běžný střední škole by se kopal do zadku, protože by ho to zšglajchovalo s ostatním

Však já neříkám že Vy jste něco měli dělat jinak...

(Příspěvek byl editován uživatelem RadekŠ.)
Do Prahy jsem nepřijel na mopedu, ale dvanáctiválcem Českých drah!

Neděle, 28. května 2023 - 20:03:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1224
Registrován: 11-2021
RŠ: v kraji nejsou žubaži, protože neobstáli v konkurenci? Není to tak, že žubaži původem že Šudet žůštali v Praže a v Plžni a kde jsou ještě MDDr. školy?
Neděle, 28. května 2023 - 20:08:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4141
Registrován: 6-2019
Tak to si rád poslechnu - s tím zlepšením kvality školství a eliminaci špatnýho rodinnýho zázemí v Sudetech to bude teda zajímavý. Zvlášť u národa, který za 30 let do Karlovarského kraje nedostavěl ani jednu dálnici a postavil jeden žel. "koridor" v parametrech regionální dráhy vyspělého světa, který ani do toho krajského města nevede.

Jinak tím zvýšením laťky dosáhnete přesně toho, co kritizujete výše - ze sedmi zbydou tři (OK, nic proti, každé okresní město jeden) a studenti budou dojíždět na intry, co bylo výše označeno za harakiri.
A to ještě samo o sobě vůbec neznamená zvýšení kvality. Se totiž dost vážně obávám, že kvalita školy je dána především kvalitou pedagogů. No a tam to bude podobný jako u těch zubařů. Mimochodem nějaký nový jsou, tak v konkurenci obstáli.
Opravdu jsi byl jen tam, kam jsi došel pěšky (Goethe)

Neděle, 28. května 2023 - 20:17:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4142
Registrován: 6-2019
GP: Není to tak, že žubaži původem že Šudet žůštali v Praže a v Plžni a kde jsou ještě MDDr. školy?
Absolventi se nevrací napříč obory, to není jen o zubařích. Třeba v Chebu jsou tři noví, Jáchymov jedna, sem tam někdo přijde. Ale tisíce lidí ho nemají vůbec a někteří nemaj ani prachy na dojíždění třeba do Plzně (já si tam rád zajedu - zrovna jsem potřeboval nějakou drobnost u speciality - v KV kraji je jen jeden a termín jsem dostal nejdřív na září, pak jsem to ukecal na čtvrt roku a nakonec se dohodl v Plzni na 6 týdnech...).
Opravdu jsi byl jen tam, kam jsi došel pěšky (Goethe)

Neděle, 28. května 2023 - 20:46:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13349
Registrován: 4-2003
Není to tak, že žubaži původem že Šudet žůštali v Praže

Právěže nedávno kdesi (HN ?) dělali průzkum a překvapením jistili, že se v řadě oborů jako právě ten zubař do sudet skoro nemá kdo vracet. Právě proto to zmiňuju.

zvýšením laťky dosáhnete přesně toho, co kritizujete výše

No bezpochyby, ale já přeci nenavrhuju (kdybych měl tu moc) odzítra posunout někde laťku.
Do Prahy jsem nepřijel na mopedu, ale dvanáctiválcem Českých drah!

Neděle, 28. května 2023 - 21:26:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1226
Registrován: 11-2021
RŠ: zrovna u žubažů bych to chápal. Tam to víš předem, že budeš omezenej na výkony hrazený pojišťovnou. A dokud budou v kraji lidí ochotný dělat za minimální mzdu, tak si na nějakej průmysl 4.0 nesáhneš.
Pondělí, 29. května 2023 - 05:05:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4143
Registrován: 6-2019
i když s tím vnitřně nesouhlasila
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-zivot-v-cesku-pripravne -kurzy-roztaceji-spiralu-cim-dal-narocnejsich-prijimacek-231616#d op_ab_variant=942530&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&dop_re q_id=ajl2r8SNu5e-202305290301&dop_id=231616&source=hp&seq_no=4&ut m_campaign=abtest219_novinky_na_pozici_1_varB&utm_medium=z-boxiku &utm_source=www.seznam.cz

Neboli, když je tak systém nastavený, uděláme dětem pakárnu...
Opravdu jsi byl jen tam, kam jsi došel pěšky (Goethe)

Pondělí, 29. května 2023 - 08:15:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13350
Registrován: 4-2003
když je tak systém nastavený, uděláme dětem pakárnu...

Bohužel. Ale obávám se, že právě tady nedojde ke změně - ekonomicky a sociálně zajištěným rodičům to nevadí (naopak si mnohdy to přijetí přes doučování a dril "koupí"), těm rodičům co jim je to jedno je to jedno.

Jinak k těm průmkám, dnes je v HN rozhovor s pražským radním: Letos že je krize? Ta teprve přijde, příští rok nastane na středních peklo, říká radní pro školství.

Zajímavé je např. tohle - tím jsme totiž tenhle flame začali: .... Musíme digitalizovat. To je jediná možnost, rodiče dají dopředu své preference škol a tím odpadne šílené řízení se zápisovými lístky a vyhodnocováním. My jako zřizovatel pak konečně budeme mít data o tom, co žáci preferují. Dosud nám totiž chybí. V Praze je podle dat Cermatu větší přetlak na střední průmyslové školy, ale my nevíme, jestli je to větší zájem, nebo jestli je to taktizování. Ale pokud budou tři nebo pět přihlášek, bude se taktizovat až s tou poslední.
Do Prahy jsem nepřijel na mopedu, ale dvanáctiválcem Českých drah!

Mladějov
Čtvrtek, 29. června 2023 - 20:18:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19802
Registrován: 3-2007
No to je blábol..
Pondělí, 03. července 2023 - 00:14:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 407
Registrován: 6-2010
Trochu zas rozvíříme stojaté vody.

Mám tu dotaz pro Ythomase_ct ale i Vás ostatní co případně vystudovali kombík na DFJP. [happy]

Pro AR 23/24 jsem se přihlásil na DFJP - TŘD v kombíku. Jelikož jsem přeci jen ze školy už nějakej ten pátek, projíždím si už teď postupně středoškolskou matiku abych se do toho zas trochu vpravil (protože s ní úplně parťák nejsem). Matematika mi asi dá zabrat ohledně času a toho přeci jen při práci/rodině/škole není úplně moc tak bádám nad studijním plánem. Rád bych v ZS vynechal volitelná matematická cvíka a nahradil je angličtinou.

Otázky zní - je na DFJP možné mít zapsanou v dalších semestrech opět angličtinu ovšem vyšší náročnosti? Počítám, že jelikož každá náročnost má svoji kreditovou hodnotu tak ano.

A druhá, neuškodím si (s ohledem na další semestry) moc vynecháním matematických cvičení? Rád bych je vynechal čistě z časových důvodů, protože na anglinu bych se mohl podívat jen zběžně, kdežto cvíka by ten čas žraly jak nezavřený. Už tak toho asi bude dost a mít o problém míň s ohledem na volitelnost by mi dost pomohlo. [andel]
Pondělí, 03. července 2023 - 21:53:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 28991
Registrován: 5-2002
Pendular: Na DFJP jsem nechodil, ale obecně platí, že matika je základní vercajk a bez ní to jde dost blbě, tím spíš, když se už z velké části vykouřila z hlavy. Čas ušetřený matikou se tak může vymstít v jiných předmětech, které se bez ní neobejdou.
Ale připouštím, že na dopravce se to nejspíš nebude projevovat tak výrazně, jako tomu bylo na ČVUT FEL...
Zakažte tužky! Zanechávají uhlíkovou stopu...!
Ythomas_ct
Pondělí, 03. července 2023 - 23:05:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3235
Registrován: 10-2009
Ad Pendular:
Mám tu dotaz pro Ythomase_ct...
...je na DFJP možné mít zapsanou v dalších semestrech opět angličtinu ovšem vyšší náročnosti?

Abych pravdu řekl, tak nevím. V akreditaci Dopravní techniky máme k tématu pouze kouzelnou větu: Student si volí jeden ze tří povinně volitelných předmětů zaměřených na výuku anglického jazyka s minimální požadovanou výstupní úrovní dle CEFR B1+, ale jak to mají jiné studijní programy, to nevím. Teoreticky by mělo být možné zapsat si jako volitelný jakýkoliv předmět z celé UPCE, ale prakticky to může narazit na nějaká omezení (kapacita, prerekvizity apod.). Každopádně by Vám to ale měly zodpovědět na studijním...

A druhá, neuškodím si (s ohledem na další semestry) moc vynecháním matematických cvičení?
To dost záleží na tom, co od té budoucnosti očekáváte a jak se Vám podaří vstřebat tu matematiku "základní". Obecně bych ale řekl, že cvičení jsou "jen" cvičení, takže pokud Vám matematika nedělá problémy, tak jejím dodatečným neprocvičováním žádnou větší újmu neutrpíte. S ohledem na text Vašeho příspěvku výše si ovšem nejsem jist, zda je uvedená podmínka splněna...


Ad Hajnej:
Ale připouštím, že na dopravce se to nejspíš nebude projevovat tak výrazně, jako tomu bylo na ČVUT FEL...
...tak k tomu bych podotknul, že poměrně zásadním faktorem je také volba studijního programu, příp. specializace. Ostatně se aktuálně nad matematikou a jejím rozsahem v různých studijních programech vedou různé úvahy...
Tobik
Čtvrtek, 06. července 2023 - 03:03:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 929
Registrován: 10-2010
Jaké jsou reference na vzdělávací instituci VOŠ, SPŠ automobilní a technická České Budějovice, obor Provoz a ekonomika dopravy (VOŠ), kombinované studium?
Pátek, 22. září 2023 - 07:56:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9456
Registrován: 1-2007
Děti ať začnou dříve se školou. Dřív začnou i vydělávat, radí ekonom

Když totiž vyjdou ze školy, umí sice spoustu věcí, které ale nikdo nepotřebuje.

až 38 % mladých lidí v Česku po odborné škole nastoupí do úplně jiné práce

Obzvláště učiliště dlouhodobě pracují se starými technologiemi, s mistry odborné výchovy, kteří dělají věci postaru.

Je v něm obrovská neúspěšnost, obzvláště u bakalářského programu, který každý druhý skončí neúspěšně. Stát to stojí hodně peněz.
Ythomas_ct
Úterý, 26. září 2023 - 13:02:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3256
Registrován: 10-2009
Ad Mouka:

Je v něm obrovská neúspěšnost, obzvláště u bakalářského programu, který každý druhý skončí neúspěšně. Stát to stojí hodně peněz.

...a variace na dané téma ještě tady. Řekl bych, že jeden z faktorů, který vede k té obrovské neúspěšnosti v prvních ročnících a který v textu zůstal opomenut, je skutečnost, že i průměrně inteligentní delfín si spočítá, že když mu ještě nebylo 26 let, tak zapsáním se ke studiu získá status studenta a s ním i určité benefity (jako např. státem hrazené zdravotní pojištění). A dřív než za půl roku ho nikdo nevyhodí, tak proč to nevyužít, když to stát umožňuje, resp. financuje. A zdá se, že to do určité míry využívají i studenti, kteří už někde vystudovali a dále studovat nechtějí (a ještě jim nebylo 26 let) - prostě se zapíšou "ještě někam". Pozice škol v této otázce není jednoduchá:
- pokud by zavedly přijímačky, aby odradili ty, co se chtějí jenom zapsat, tak se může stát, že jim poklesne celkový počet studentů, což v konečném důsledku vede k poklesu výše finančního příspěvku (a navzdory článkům o rostoucí demografické křivce je mnoho oborů, zejména technických, kde se ten zvýšený zájem o studium fakt neprojevuje, a tudíž si ty přijímačky školy nemohou dovolit);
- je jim sice vyčítáno, že mají vysokou studijní neúspěšnost, ale jak, sakra, můžou pracovat se studenty, kteří se jen zapsali a do školy nikdy nepřišli? (A že jich v tom prváku je - na konci prvního semestru se bavíme třeba o třetině ročníku...)
- No a případné téma požadavku na nesnižování úrovně získaných znalostí (obzvlášť v kontextu nástupu studentů, kteří na SŠ absolvovali verneovské dva roky prázdnin) asi radši otevírat vůbec nebudu...
Ythomas_ct
Pátek, 19. ledna 2024 - 12:12:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3278
Registrován: 10-2009
Přidám sem zase jednou odkaz na den otevřených dveří DFJP v Pardubicích dne 2. 2. 2024... [tramvaj] [vypravci] [masinka]
Úterý, 19. března 2024 - 09:54:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9708
Registrován: 1-2007
Ythomas_ct: Dokonce jsi tam zvěčněn.
Mladějov
Úterý, 19. března 2024 - 10:40:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 21944
Registrován: 3-2007
A hned v první větě hrubka - úžasná vizitka [wink]
Úterý, 19. března 2024 - 13:03:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1526
Registrován: 11-2021
Yt: když už jsi něco vystudoval, tak na další škole platíš školné, sice jen měsíční za celý semestr, ale platíš. S tím zdravotním je to trochu jinak, stát ho platí za studenty, kteří nepracují, jakmile pracuješ, platíš si ho sám.
Pendular: jestli se s matikou nekamarádíš, tak volitelný cvika rozhodně nejsou ztracenej čas, zvlášť pokud je vede cvičící, kterej nutí lidi počítat a ne jen opisovat z tabule (třeba 'nadměrným' psaním pisemek, což je sice vopruz, ale funguje to). Na cvičení angličtiny face-to-face dneska seženeš native speakera i pozváním na pivo, na matiku by to asi bylo dražší.
tam je cvičící, kterej Tě může vést.
Úterý, 19. března 2024 - 13:59:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9712
Registrován: 1-2007
Mladějov: A hned v první větě hrubka - úžasná vizitka

Na akci zavítali stovky návštěvníků.

Ty stovky zavítaly. Učivo základní školy. Bohužel pravopisné chyby jsou dnes běžné a člověk se s nimi setkává tak často, že už se mu to třeba i zafixuje špatně. Ach jo.

(Příspěvek byl editován uživatelem Mouka.)
Pajzák
Úterý, 19. března 2024 - 14:04:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8012
Registrován: 6-2015
Teď už nic, bylo tam měkké I.
Úterý, 19. března 2024 - 14:06:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9713
Registrován: 1-2007
Pajzák: Takže ono jich bylo původně víc? [crazy]
Pajzák
Úterý, 19. března 2024 - 14:26:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8013
Registrován: 6-2015
Tak ne, pod dojmem toho, co jsi napsal, jsem hledal chybu v té konkrétní citované větě. Byly to ty stovky na jiné stránce: https://dfjp.upce.cz/fotoreport-den-otevrenych-dveri-dfjp-222024

On teda třeba web Mikroelektroniky je taky dílo:


(Příspěvek byl editován uživatelem pajzák.)
Úterý, 19. března 2024 - 14:45:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14326
Registrován: 4-2003
web Mikroelektroniky

"Abychom Vám usnadnili orientaci na našem webu, tak Vám podhodíme další webovou sránku"....to musel opravdu vymyslet nějaký ukázkový fachidiot.[crazy] Bez ohledu na gramatiku.
Do Prahy jsem nepřijel na mopedu, ale dvanáctiválcem Českých drah!

Úterý, 19. března 2024 - 14:55:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4970
Registrován: 6-2019
i průměrně inteligentní delfín si spočítá, že když mu ještě nebylo 26 let, tak zapsáním se ke studiu získá status studenta a s ním i určité benefity (jako např. státem hrazené zdravotní pojištění).

Naštěstí jsem nebyl delfín a spočítal si, že se mi vyplatí normálně pracovat. [biggrin][biggrin][biggrin]
Opravdu jsi byl jen tam, kam jsi došel pěšky (Goethe)

Nový příspěvek
     
  Text příspěvku:

  Uživatelské jméno:  
Pouze registrovaní
  Heslo:
  Přílohy:
  Volby: V příspěvku používám HTML kód
Odkazy (URL) v příspěvku automaticky aktivovat
  Akce:
, více zde.