Diskuse » Archiv 2019 » Automobily, lodě a letadla » Auta - vše okolo nich, historky, zážitky, postřehy, fotky atd. » Archiv diskuse Auta - vše okolo nich, historky,... do 08. 08. 2019 předcházející | další

Archiv diskuse Auta - vše okolo nich, historky,... do 08. 08. 2019

dolů
   autor příspěvek
Úterý, 11. června 2019 - 11:05:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4610
Registrován: 4-2003
Hm, to je fakt. Hjondó je tak zase o krok napřed.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Úterý, 11. června 2019 - 12:08:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 53
Registrován: 6-2017
Mimochodem, Jonté už je zase Hjundaj. Všim jsem si toho v reklamě na Beatu asi před dvěma měsíci.
Pajzák
Úterý, 11. června 2019 - 12:10:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2826
Registrován: 6-2015
Ano, poslouchám to i na jiné stanici. A někdy v jedné reklamě užijí obou výslovností.
Pajzák
Čtvrtek, 13. června 2019 - 20:49:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2833
Registrován: 6-2015
Nepatrná obnova vozového parku.


Jen mi nesedí v TP údaje o motoru. Typ je 186A6000, což je klasika JTD se 110 koníky, ale u výkonu mám psáno stádo o 20 hlav větší. Což se ovšem do Multipel nedávalo, i když takový motor existuje. Nejspíš chyba při zápisu po dovozu před mnoha lety.
Pavel2
Neděle, 23. června 2019 - 13:34:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17094
Registrován: 8-2002
v Plzni máme jedno povedený místo pod zoo:
https://mapy.cz/s/3ucfa
je to tam fakt úzký, značka která by na to upozornila leta letoucí žádná ani z jedný strany.
náhodou jsem tam tuten týden taky projel, nastala situace [lol]

za volantem Fabie slepička do 30 let, amant vedle ní. a necouvne a necouvne, radši vymete zarostlou krajnici s možností střepů, hřebíků atp. nebo něčeho trčícího v křoví z plotu, ulomí si špígl, ale prostě necouvne. dlužno podotknout, že před ní se stejným způsobem krokem protáhly dva-tři jiný osobáky. někdy jsou ty lidi fakt na pěst [ko]
Neděle, 23. června 2019 - 20:14:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 178
Registrován: 11-2013

Asi sa to nechytilo, keď sa dodnes vyrábajú zo železa. Článok je z 80-tych rokov.
Neděle, 23. června 2019 - 20:18:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 179
Registrován: 11-2013
Neděle, 23. června 2019 - 21:59:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5838
Registrován: 2-2005
Pavel2: Tak hlavně, že ten "bus" tam má dobryho půl metru místa...
Je to Rebel!!! Při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho zesměšnil!!!
Pavel2
Pondělí, 24. června 2019 - 00:07:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17096
Registrován: 8-2002
stanley:
i minibus má zrcátka [wink]
ale ti osobáci jsou jak pitomý. místo aby nechali větší vůz projet, když vidí s jakýma problémama se tam protahujou ty před nima, stejně se tam naserou, aby zjistili, že to fakt nepude... zůstanou stát jak přikovaný a nehnou se ani dopředu ani dozadu.
Mauricio
Pondělí, 24. června 2019 - 11:26:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9207
Registrován: 4-2005
Kdyby se někdo chystal na Pohofest a jel by na celé tři dny, tak můžeme jet klidně hromadně, resp. může se přidat ke mne - osobně pojedu v pátek 5.7. před 8h ráno z Tvarožné, další zastávky Brno (8:15 Dolní nádraží) a pak klidně kdekoliv po trase (Letovice, Svitavy, Česká Třebová, Ústí nad Orlicí, Rychnov, Dobruška...), příjezd na místo nějak kolem poledního, návrat v neděli 7.7. odpoledne (dle potřeby - počítám s odjezdem kolem oběda). Cena tuším 50 Kč za vstup, zbytek je na mé náklady, ačkoliv když mi někdo dá příspěvek na naftu, zlobit se určitě nebudu [biggrin] Spaní zajištěno buď v busíku (klasický sklopný lux sedačky, potahy před tím snad stihnu vyprat) a nebo s sebou stan či karimatku a spacák. Občerstvení je na místě, já sám beru sud Dalešickýho a nějakou drobotinu na večer, jinak každý sám za sebe. Volných míst je spousta, zatím jedu já + 2ks šotoušů + 1ks nešotouše [biggrin]

Pojedeme mým posledním nákupem, pokud cestou chcípne, tak jedeme v podstatě pořád podél vlaku a jízdenky vám klidně koupím [biggrin]


P.S.: Případně jde spát i v kufrech, pokud je stihnu trochu vyčistit a vyházet ten sklad, co tam teď je

(Fotka vznikla pro reklmaní účely jakéhosi kalendáře, Kozla nepiju, redka nekouřím a v kufru bych se asi nevyspal)

(Příspěvek byl editován uživatelem Mauricio.)
Pondělí, 24. června 2019 - 12:20:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7390
Registrován: 3-2007
Mauricio: Čakal som, či sa ti podarí ten Abarth prekonať niečím ešte menej praktickým. Podarilo [lol]
Ale nie, gratulujem. [vypravci] Keby mám zázemie pre autobus, tiež by sa moja diagnóza prejavovala podobnými symptómami.

Aby bol príspevok aspoň trochu zaujímavejší aj pre iných, tak trochu zakwasím, keď už som po dvoch rokoch vypucoval Favorit [auto]


Chcel som ho aj vyleštiť a vytepovať, ale celý víkend v asi dvojhodinových intervaloch pršalo. Tak snáď niekedy nabudúce.
Mauricio
Pondělí, 24. června 2019 - 12:44:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9208
Registrován: 4-2005
Náhodou busík je vysoce praktická věc. Sice pravda, nevejde se do garáže, ale za to se do něho vejde spousta jiných věcí, například třeba zrovna z té garáže, kam se nevejde [biggrin]

S tím zázemím to zase taková sláva není. Pronajatý parkovací místo v JZD, mechanik s montážní jámou na osobáky... Ale všechno se dá vyřešit.
-OndraS
Pondělí, 24. června 2019 - 19:45:17  
Neregistrovaný host
[proud] ježišmarjá cos to zase koupil? Zastavte ho, je to blázen [biggrin]
Pondělí, 24. června 2019 - 20:36:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5014
Registrován: 7-2003
-OndraS Hele nevis co se deje v Lisni ? V posledni dobe se tam nejak moc hromadej ameriky a par jich mi zavazi aj na ulici [happy] .
8bity vseho sveta spojte se .
-OndraS
Pondělí, 24. června 2019 - 22:46:16  
Neregistrovaný host
No to nevim, v téhle lokalitě Brna se skoro nevyskytuju. Co tam je za plečky?
Úterý, 25. června 2019 - 10:32:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5015
Registrován: 7-2003
Skusim pofotit.. Ale naulici pokud vím zavazí modrej Chrysel LeBaron..
8bity vseho sveta spojte se .
Mauricio
Úterý, 25. června 2019 - 13:42:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9210
Registrován: 4-2005
Nejsem blázen! Rodičové mě nechali už 3x vyšetřit, naposledy tento týden, když jsem "tím" přijel na rodinnej oběd [biggrin]
Pajzák
Úterý, 25. června 2019 - 14:15:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2853
Registrován: 6-2015
A už proběhlo dědické řízení? Nebo tě stihli před infarktem ještě vydědit?
Úterý, 25. června 2019 - 21:16:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 544
Registrován: 7-2017

Zajímavě vypadající vehikl...
George
Středa, 26. června 2019 - 11:10:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1511
Registrován: 5-2002
Připomíná mi to postavičky ze seriálu Futurama, konkrétně Leela a Bender.
Hladík
Sobota, 29. června 2019 - 12:16:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2523
Registrován: 10-2008
Tak jako Mauricia se musím zastat, "karosa" je ještě celkem drobek proti tomu s čím sem občas přijel sám domů [proud]


Ale narozdíl od něj jsem si právě pořídil kapesní verzi autobusu, abych nemusel řešit tak "velký" zapeklitý problém s prostorem, ale i tak to není ono...

Čtvrtek, 04. července 2019 - 12:44:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7632
Registrován: 12-2005
Transite co je na tý mikře divnýho? Moje Andula je pracant a ppdle toho taky vypadá [satan]

Blatník byl v lemu shnilej a bouranej když jsem to koupil, kufrový vrata se sypaly na kusy jinak zdravý schopný auto. Mračítka, křidýlko a tažný. No a?
Příští tejden dam novou spojku bo je tady vysypaná dvouhmota.
Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Čtvrtek, 04. července 2019 - 14:56:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5839
Registrován: 2-2005
Jak jsi spokojenej s tím vlekem Martz? Něco vybírám, chci šířku min. 125 cm a délku > 2 a zatím nejlíp se mi jeví jednonápravový Martz Basic 263:

https://www.provleky.cz/katalog/privesy/privesy-rady-basic/produk t/prives-martz-basic-263-750kg-2630x1250mm
Je to Rebel!!! Při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho zesměšnil!!!
Čtvrtek, 04. července 2019 - 15:54:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7633
Registrován: 12-2005
Nu jde o to jak těžký věci budeš vozit. Je to montovaný vesměs z otevřených profilů takže pod velkou zátěží se kroutí. Na druhou stranu na to že má dvě nápravy tak byl za hezký prachy. Na domácí občasný tahání je supr. Na denní dělnickej provoz by stálo za to připlatit za něco robustnějšího.
Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
transit01
Čtvrtek, 04. července 2019 - 16:14:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2723
Registrován: 9-2012
Martine a jak se na tohle tváří na STK? Je to v pohodě? Potkal jsem nedávno takhle opravený getz.
vysokej jalovec, vysokej jako já, ve stovce sedím já, a cejtím se jako pán
Čtvrtek, 04. července 2019 - 21:36:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5840
Registrován: 2-2005
M_100: Ja uvažuji o jednonapravove variantě. Bude to pro domácí hobby použití. Sem tam něco odvézt na sberny dvůr, přivézt lešení dlažbu, za barákem mám lom, takže operativně přivézt trochu štěrku...
Je to Rebel!!! Při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho zesměšnil!!!
Pajzák
Čtvrtek, 04. července 2019 - 21:48:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2877
Registrován: 6-2015
Stanley:
"takže operativně přivézt trochu štěrku..."
Čti ukrást...[lame]
Sobota, 06. července 2019 - 17:16:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 183
Registrován: 11-2013



Sobota, 06. července 2019 - 17:27:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 184
Registrován: 11-2013


Pondělí, 08. července 2019 - 14:19:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6166
Registrován: 11-2009
Úterý, 09. července 2019 - 14:10:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1872
Registrován: 3-2010
Směska z USA, okolí městečka Kingman (počátek R 66) a něco z L.A.











Pajzák
Neděle, 21. července 2019 - 09:08:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2913
Registrován: 6-2015
Kde jinde jsme mohli v Brezně zaparkovat, než vedle jedné z pouhých dvou sestřiček, které jsme za víc jak týden putování po Slovensku potkali.
Neděle, 21. července 2019 - 12:54:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5842
Registrován: 2-2005
Fuj, to jsem se lekl!
Je to Rebel!!! Při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho zesměšnil!!!
Pajzák
Neděle, 21. července 2019 - 14:52:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2915
Registrován: 6-2015
Promiň, nečekal jsem, že si toho Forda v rohu všimneš.
Neděle, 21. července 2019 - 23:25:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4610
Registrován: 11-2006
Když jmenuješ Forda, tak se toho chytnu. Mnozí asi znají můj názor na Fordy, po mé neblahé zkušenosti s Mondeem MK3. Abych ale Fordu nekřivdil, řadu jejich počinů považuji za povednou. Například dvojkové Focusy s benzínovými motory, Transity a to i ty současné. Nevím jak na tom byly se spolehlivostí, ale poslední dvě řady Galaxyí se mi líbí, ale nemám s nimi praktickou zkušenost, stejně jako se současnými Rangery. Co se ale Fordu skutečně nedaří, je jejich vlajková loď..nebo spíš potápějící se vrak. A tím mám na mysli Mondeo. Řídil jsem Mondea od MK2 po současné MK5 a jen MK2 bylo skutečně povedené auto, i když ošklivé.

Mondeo Mk3 spousta lidí chválí jako neskutečný držák, já tu zkušenost prostě nemám. Ale dobře, třeba jsem narazil na špatný kus. Jenže to auto mělo celou řadu výrobních vad, které nebyly dány špatným kusem, to prostě měly všechny Mondea MK3. Uvedu dva příklady. Prvním je šílená ovladatelnost ve vyjetých kolejích a při prudké akceleraci tak prapodivně kola "tahají volant". Druhým je chorobné zatékání do vozu. Když pominu tyhle vady na kráse a značnou nespolehlivost, kterou ale mohl mít haluzově jen můj kus, nebyly by to špatný auta.

Koleje osudu jsou nevyzpytatelné, Fordi si mě prostě našly. V současné práci, kam jsem přišel před cca půlrokem, je (byl) šéf zapálený Fordař. Po Škodě 120 už neměl jiné auto, než Forda. Takže i služební vozy máme od Fordu. Doposud jsem se střídal s kolegou na Mondeu Mk4.

Auto je to v téměř plné výbavě, je to model po faceliftu, který se Fordu vážně povedl. Co se spolehlivosti týká, má najeto 250 tisíc a jelikož kolega je zároveň můj dlouholetý kamarád, znám to auto již několik let a vím, že nikdy nemělo žádnou poruchu. Dokonce Ford odstranil chorobné zatékání. Auto je to vážně pohodlné a moc se mi líbí i designově, líbí se mi i interiér, i když na kulaté výdechy topení připomínající ty ve Škode 120, jsem si musel zvyknout. Zdá se, že by to mohlo být fajn auto. ALE!. Opět dvě zásadní chybky. První a nevím, jestli to dělá jen tenhle kus a nebo je to chyba této generace: při rozjezdech je to auto úplně mrtvý. A to doslova. Potřebuji se rozjet rychle do křižovatky, sešlápnu plyn, pustím spojku áá.....nic..pomaličku se začne hrnout do křižovatky jako kdyby se nechumelilo. Standardní situace kdy člověk dojíždí k červené, blikne zelená, prdnu tam dvojku a pokračuji v jízdě. Každé auto a tím spíš silný nafťák s tím nemá problém, naopak v takové situaci tam prát jedničku je devastující. Ale milé Mondeo prostě nejede. Takže zastavit..jedničku a k nelibosti troubících řidičů za mnou rozjezd od nuly, který nikdy nebude svižný, protože je to zdechlý. Když už se rozjede, tak valí hezky. Je to fakt troufnu si říci jediné auto, kde v kopci zatahuji ručku, protože couvá dolů, místo aby jelo nahoru. [proud] Problém druhý je evidentně neschopnost Fordu se poučit a mezigeneračně problém vyřešit. Naprosto stejně jako MK3 tahá volant při sešlápnutí plynu, nejhorší je to asi při předjíždění, plnej plyn, přejíždím do protisměru, ale volant mě tahá na všechny strany. O jízdě ve vyjetých kolejích ani nemluvím. Koncernový auta tohle prostě nedělají. Takže tyhle dva problémy posunuly i Mondeo třetí generace, resp. MK4 na dno v mém seznamu dobrých aut.

Vím, už je to moc písmenek, ale teď se dostávám k jádru svých myšlenek. Já jsem totiž v pátek dostal Mondeo MK5. Skutečně jsem se na auto těšil. Takže jsem v pátek absolvoval svých prvních 100 km. Řeknu to jednoduše. Jestli tohle má být vlajková loď Fordu, jestli tohle má být managerské auto a konkurence Passatu a Superbu, tak jsem skřítek Hajaja. Než jsem ho dostal, pročítal jsem si recenze, ve kterých na něj testující novináři pějí jen chválu a diskutující píší, jak je o třídu lepší než "blbej" Passat a "tuctovej" Superb. Nejsem zarytý příznivec VW nebo Škody, ale tohle auto, to jim nesahá ani po náboj disku. Tak blbý auto, jsem fakt dlouho neřídil a být podnikatel, který za to utratí téměř 900 tisíc, tak se jdu snad oběsit. Můj šéf se neoběsil, ale dal ho mě a poprvé od Škody 120 skončil s Fordem a běžel pro Volvo.

Je to automat, na což si asi i zvyknu (byť já mám rád prostě fofrklacek). Je to nafťák, dvoulitr, 132 kw/180 koní . Celou dobu ale přemýšlím, kde ty koníky zapomněl. To snad ta slabší a zdechlá MK4 jede lépe (tedy až když se rozjede). Převodovka řadí plynule, ale na sportovní jízdu na okreskách je moc pomalá, naštěstí má pádla pod volantem. Motor a převodovka tedy není žádný zázrak, ale vyloženě průser také ne. Uvidíme, až zapřáhnu dvoutunový vlek.
V jednom testu redaktoři chválili "sportovní" sedačky, které jsou úžasně pohodlné. V tom testu měli úplně stejné sedačky, jako mám já. Z naprostou jistotou tvrdím, že jsou to zdaleka nejméně pohodlné sedačky, jaké jsem kdy v autě měl. Mám pocit, jako bych měl křivá záda a nebo bylo křivé opěradlo, zkrátka levá půlka zad se mi pocitově opírá více, než pravá. To stejné, ale zrcadlově, je na sedačce u spolujezdce. Autu chybí elektrické štelování sedačky, na to že je to verze Titanium se docela divím. To manuální je otřesné. Zejména štelování opěradla. Nelze provést za jízdy, protože jednou rukou musíte silou držet páku a druhou rukou chytnout opěradlo a nastavit si ho. Paráda! stejný systém má Polski Fiat z roku 1969. Když už jsem se nějak smířil s debilní sedačkou, začlo mě bolet koleno. To se totiž neustále opíra o kus tvrdýho plastu, který vede od středového panelu ke středovému tunelu. Je absolutně k ničemu, kdybych ho uřízl, nic by se nestalo. Ale je tam, kvůli němu můžu mít nohu jen v jedné poloze a neustále si otlačovat koleno o tuto plastovou dementnost.
Všudepřítomný černý, leský plast, je fakt úžasný na údržbu. Věčně opatlaný a zaprášený. Vyleštíte, utřete a za pět minut můžete znovu.
Auto za bezmála milion nemá ani klimatizovanou přihrádku. Moje 11 let stará Oktávka chladí kromě přihrádky i vnitřek loketní opěrky. V parných létech super na udržení pitelné vody. Oktávka, když zapojím vlek, automaticky vypne parkovací senzory. To je ale pro vývojáře ve Fordu asi moc pracné, raději vymýšlí, jak nacpat plasty tam, kde překáží. Kufr se tváří prostorně, ale je šílené mělký. Co je v prostoru mezi kufrem a podlahou, to vážně netuším. Auto je tak zvláštně masivní, že z něho není moc dobrý výhled. Obtékání vzduchu kolem auta není moc dobře vyřešené. Já rád jezdím s otevřeným okýnkem, v tomto voze to je nemožné, neboť i při nízkých rychlostech bych ohluchl. Je to stejný rámus, jako když v každém jiném autě někdo ve stokilometrové rychlosti otevře zadní okénko.
Poslední vrchol mé zloby byl, když jsem zjistil, že kola tahají ve vyjetých kolejích úplně stejně, jako u MK3 i 4. Alespoň po 15 letech a dvou generací aut odstranily tahání volantu při akceleraci.

Abych nebyl jen kritický, naprosto super jsou adaptabilní led světla, svítí úžasně. Ke cti Fordu také je, že zatím nešel cestou francouzských aut a tak sice je tu obrazovka a multimediální systém, přes který se dotykově ovládá jak klima, tak rádio a výhřev sedaček, ale zároveň jsou všechny tyto ovládací prvky i "čudlíkově" pod obrazovkou, rádio a telefon na volantu. Jak ale nemám rád telefony se systémem od Microsoftu pro chaotyčnost, nebudu asi úplně kamarád s podobným systémem od stejného výrobce v Mondeu. Stejně tak do teď moc nechápu princip ovládání tempomatu, který je ale stejný i v MK4. Proč musím zmáčknout dva čudlíky, abych nastavil tempomat? proč nezůstane v paměti poslední nastavení a musím ho nastavovat znovu? proč to u staré Oktávky je o 100% jednodušší a logičtější a ve Fordu to prostě neumí?

Někde jsem četl, že Ford s Mondeem skončí. Nedivím se. Ještě je ve hře Galaxy, která je lehce ťuklá a čeká na servis. Je v plné výbavě s motorem 2,2 Tdci, rok výroby 2009. Má ale najeto už 200 tisíc. Pak si jí projedu a pokud bude v dobrém stavu, vezmu si jí místo Mondea. Z tohohle auta jsem upřímně velmi zklamán a tak jeho největší a nepopiratelná výhoda je v tom, že není moje a nemusím ho platit.


Mauricio
Pondělí, 22. července 2019 - 11:01:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9219
Registrován: 4-2005
Nelze provést za jízdy, protože jednou rukou musíte silou držet páku a druhou rukou chytnout opěradlo a nastavit si ho.
No vidíš, a já ve svým autě nemám ani tu páku - jen obyčejné klasické kolečko [biggrin] I když teda z mého pohledu uživatelsky lepší než páka a pokud jde čistě o moji potřebu, tak i než elektrika.
Mimochodem teď je na prodej brácha, teda spíš dvojče - stejná barva, výbava, interiér, prakticky i nájezd a VINko ne moc rozdílné [biggrin] Zajímavá náhoda, o to větší, že to prodává stejnej prodejce a vůbec bych se nedivil, kdyby byl stejnej i provozovatel.

To se totiž neustále opíra o kus tvrdýho plastu, který vede od středového panelu ke středovému tunelu.
Ano, tohle mne velice štvalo na Fabii a byl to jeden z hlavních důvodů, proč jsem se díval po nějakém jiném a lepším vozidle. Člověk jede z Brna do Prahy a pak si dva dny léčí koleno [proud]

Poslední vrchol mé zloby byl, když jsem zjistil, že kola tahají ve vyjetých kolejích úplně stejně, jako u MK3 i 4. Alespoň po 15 letech a dvou generací aut odstranily tahání volantu při akceleraci.
Není to jen pneumatikama, resp. velikostí kol? Ono se to nezdá, ale může to dělat hodně, já jsem teď fiata přezul na čtrnáctky a nejen, že se vejdou lépe do podběhů, takže při zatížení neškrtají pneumatiky o podběhy, ale také jsou lepší jízdní vlastnosti, drží to lépe na silnici a celkově to už není tak uskákaná koza. A to tam jsou nějaký levný pneumatiky za pár korun [biggrin] Teď ještě chci vyměnit přední světla, tohle, co tam je, svítí asi tak dva metry před auto a je to vybledlý, navíc do toho teče. Akorát jsem se teda naštval, že původní majitel to tam narval dost prasáckým způsobem, takže krom světel je třeba vyměnit i kabelovej svazek k nim.



(Příspěvek byl editován uživatelem Mauricio.)
Pajzák
Pondělí, 22. července 2019 - 12:43:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2920
Registrován: 6-2015
Takže když nasedneš, tak už kola nedrhnou?[satan]
Mauricio
Pondělí, 22. července 2019 - 13:14:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9220
Registrován: 4-2005
Ne [biggrin]
Ale tu jemnou narážku jsem pochopil [smrt]

(Příspěvek byl editován uživatelem Mauricio.)
Rutak11
Pondělí, 22. července 2019 - 15:04:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1328
Registrován: 9-2009
To popisované tahání za volant znám z Mondea MK5, řídil jsem jich několik, automat i manuál a trpěly tím všechny...
Princezny by měly zůstat zazděný.
Pondělí, 22. července 2019 - 15:09:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5843
Registrován: 2-2005
To tahání (říká se tomu spíš zpětná vazba) bude dáno hlavně tím, že Ford je stále montuje do aut podvozky na rozdíl třeba od koncernu, který už u Škodovky pěkných pár let nahrazuje podvozek pravděpodobně měchem nebo plastelínou.

Za sebe můžu říct, že jsem minulý týden absolvoval s Focusem prohlídku po 3 letech/60k km. Dle očekávání bez sebemenšího problému. Největší a jedinou závadou byl loupající se zadní znak (téměř neznatelně, ale já jsem puntičkář a na záruku ho vyměnily).

Prakticky ale teď jezdíme víc s Galaxy. Zatím od koupě cca 7.500 km a už se s námi podívalo třeba do Itálie nebo Budapěšti. I základní naftový motor 1.8 TDCi 92kW stačí pro svižnou jízdu a spotřeba je za tu dobu 6,5l/100 km. I přesto, že je to už opravdu "krabice", tak pořád platí, že podvozek je prostě Fordu není třeba se bát pustit to svižněji do zatáčky. Protože jsem auto ale Galaxy nevybíral dle výbavy, ale rozumnou kombinaci ceny, nájezdu a stavu, chyběl mi tam tempomat. Tak jsem ho minulý týden za 2.000 Kč dodělal (tlačítka na volant z vrakáče, montáž a povolení přes diagnostiku doma). Za mě tedy Ford pořád. [ok]

Jo a v minulý týden prý proběhla konference pro prodejce, kde jim bylo vyvraceno, že Mondeo/S-Max/Galaxy končí. Doufám také, že to nebude pravda, protože bych to naše za cca 5 let rád vyměnil za současnou generaci mk4.
Je to Rebel!!! Při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho zesměšnil!!!
Středa, 24. července 2019 - 23:11:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4611
Registrován: 11-2006
Stanley: to mi chceš tvrdit, že Ford dává kvalitnější podvozky než koncern a proto tahá za volant? já bych tomu zpětná vazba moc neříkal, protože tohle je už silně nepříjemné. Oktávkou proletím vyjeté koleje a hrboly jak nic, tady mi to lítá ze strany na stranu. Přes hrboly mám pocit, že mi ustřeluje zadek, to stejné dělalo i MK3, jenže to mělo najeto 150 tisíc a tak jsem to sváděl na opotřebené tlumiče. Tohle je skoro nový auto.
Čtvrtek, 25. července 2019 - 08:49:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5846
Registrován: 2-2005
Já to netvrdí, já to vím. [lame]

Je to smutné, ale většina ovladačů volantu prahne po tom nevědět, co se děje mezi nimi a vozovkou (že jedu ve vyjetých kolejích, kde může být třeba i nečekaná kaluž, případně, že jsem vymetl díru takovou, že jsem tam málem nechal kolo), případně v motoru. Proto tu máme totálně přeposilované a gumové podvozky, kdy zjistíě, že je něco špatně až ve chvíli, kdy ti [zadnice] utrhne ESP, v horším případě, když lezeš z pole. Stejně tak požadují, aby byla ručička teploměru (pokud tam vůbec je) přikovaná na 90° bez ohledu na to, že to prostě není není možné, protože teplota chladící kapaliny kolísá.

No tak máš pocit, že Ti ustřeluje zadek nebo ti skutečně ustřeluje? To je totiž dost podstatný rozdíl. [wink] Referencemi na tvoje Mondeo bych se moc neoháněl. Spíš bych si zkusil připustit, že to auto mělo v reálu najeto víc než bylo na počítadle kilometrů (i s ohledem na jiné věci, které jsi řešil).

Focuse mk2 jsem prodával ve 180 tis. km a jediné, co jsem měnil, byly podélné silentbloky na přední nápravě asi ve 170t km, protože mě na STK upozornili, že jeden už není úplně OK (to bylo skoro devítileté auto a celou dobu jezdilo na letních R18 225/40 - kupodivu to tahalo za volant, na zimních R16 mnohem méně). Teď desetileté Galaxy, které má skoro dvě tuny, na tacho ověřených 160k km a od podvozku se neozývá jediný pazvuk či náznak nejistoty. Jediné, co bych mu vytknul, je "houpavost" v městském provozu (rozjezdy a brždění do zastavení) způsobená základními "balónovitými" pneu R16 215/60 s klasickou (rozumněj neXL) bočnicí. Na nich se dá rozhoupat i stojící auto. Další pneu budou XL.
Je to Rebel!!! Při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho zesměšnil!!!
George
Čtvrtek, 25. července 2019 - 09:49:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1537
Registrován: 5-2002
Stanley, Mirous: mě Mondeo taky tahá při rozjezdu, ale dlouhodobým pozorováním jsem zjistil že 1)je to závislé na stavu a kvalitě vozovky, 2) je to gumama (205/55/16) 3) je to stylem jízdy. Je fakt že jsem měnil skoro celý podvozek (ramena, čepy, ložiska, tlumiče, kotouče, poloosy). Jo u auta s 300 000 km to chce. Auto ztichlo, po kvalitní silnici jede neslyšně a hladce bez pazvuků (zkoušeno v trase PHA-KV, PHA-HK).
Mirousi musíš si uvědomit že naše silnice ( resp. jejich valná část) mají nekvalitní a hrbolatý povrch. De facto jezdíme s auty, stavěnými pro silnice I. třídy, po polních cestách. A Ty se pak divíš že to skáče hází atd.[wink] Koncernová auta jsou na tom o něco lépe, protože existuje výroba pro východní blok, kde se počítá s horší kvalitou cest.
Jinak kolik skutečně mělo Tvé Mondeo je také diskutabilní, všechny auta z ciziny mají přibližně 100.000 navíc. To je moje jistota, dlouhodobě ozkoušená. Kupříkladu Scorpio mělo na tachometru 170.000 km. Vyrobeno v 91 ježděno v D do 95 pak po malé kolizi přetaženo do ČR, opraveno (nové přední okno, LP blatník, volant?, patřil tam jiný) a vesele ježděno. Já ho koupi v roce 2001 s těmi 170tis. Pak praskla hlava motoru mezi 3-4 válcem(opraveno zavařením) a jezdilo se dál. Tahle závada se projevovala mezi 300 - 400tis. [wink] Jinak Scorpik jezdil nádherně, tiše, svižně ale potřeboval kvalitní silnice. Ostatně pro ty byl vyroben.
Kolik měl najeto Chrysler ani raději nechci vědět.[happy]
Pátek, 26. července 2019 - 08:26:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7637
Registrován: 12-2005
Já mam golfa stočenýho o 180 na 290 [rofl]
Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Vojtik
Pátek, 26. července 2019 - 15:21:36  
Moderátor
Číslo příspěvku: 6073
Registrován: 2-2007
Kolegové, nemáte někdo osobní zkušenosti s vozem Fiat Panda 3. generace? Někteří se asi budou smát, ale tohle auto mi při výběru zatím nejvíce pasovalo do všech požadovaných parametrů (spolehlivost, užitné vlastnosti, ale i velikost, sháním malé auto), akorát u prodejce neměli Pandu k dispozici na projetí se po silnici. Mohli jsme se samozřejmě svézt po areálu, ale z toho člověk pozná úplné základy. Samozřejmě se pro nás vynasnaží udělat maximum (taky by jim z toho mohl plynou kšeft, tak ještě aby ne [happy] ), ale zkušenosti přímo z praktického provozu jsou k nezaplacení.
Pátek, 26. července 2019 - 18:27:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 705
Registrován: 11-2005
Vojtik-Pandu jsem mel od roku 2004 do 2011, kdy jsem,koupil Punto Evo. Auto na které vzpominam. Motor 1,2 FIRE k nezaplaceni. Nikdy zadný problem a stale jezdi. Jen to chce neflakat udrzbu a davat olej Selenia, ktery tam patri.Jinak auticko, ktere bude vdecne a nenarocne. Spousta lidi na Fiaty nadava, ale to jsou jen hloupe predsudky a povidacky z minulosti. Pandu vrele doporucuji a jedno, jakou generaci.
Pajzák
Pátek, 26. července 2019 - 22:15:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2944
Registrován: 6-2015
Jenže to jsi o generaci zpět. Tu jsem chtěl jako druhé auto do rodiny taky, nakonec zvítězila opět Multipla (žena má pořádat příští rok jejich sraz na Plumlovské přehradě, takže nakonec nebylo volby) za pár korun jezdící za 4 litry a jsme spokojeni. Tu třetí generaci jsem už neřešil, neb se mi designově nelíbí, byť ceny byly víc než zajímavé.
Sobota, 27. července 2019 - 15:17:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1065
Registrován: 8-2015
Zlin namesti Prace 2019-07-27 VW New Beetle
GR
Čtvrtek, 01. srpna 2019 - 09:28:30  
Neregistrovaný host
Kdysi tady byla debata o emisích vypouštěných z automobilů vs. jiná motorová vozidla. V souvislosti s tím bylo i připomenuto, že hyeny novinářské hledaly senzaci tam kde není - a lživě překrucovaly informaci o novém evropském předpisu, že budou muset chudáci zahrádkáři jezdit se svýma domácíma sekačkama na STK. Skutečnost je jiná, v evropském předpisu se jednalo limity pro motory v nových lokomotivách, lodích atd.

Ledy se hnuly, nyní pražská radnice našla cestu, jak omezit provoz lodí i se starými hrubě neekologickými motory:
https://zpravy.aktualne.cz/domaci/nektere-lode-na-vltave-skodi-ja ko-1500-aut-vadi-praze-kdo-ne/r~32a826d8b38c11e98aa4ac1f6b220ee8/ ?utm_source=centrumHP&utm_medium=dynamicleadbox&utm_content=defau lt&utm_term=position-5&utm_campaign=Aktualne
Chválím!
Martinmarilynmanson
Pátek, 02. srpna 2019 - 06:36:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10916
Registrován: 12-2007
Zdravím, u levého kola mi při nízké rychlosti cosi vrže, zní to až jako kdyby se dva plechy třely o sebe. Netuší někdo, co to může být?
Be clever - use public transport!
Pátek, 02. srpna 2019 - 12:25:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7639
Registrován: 12-2005
Ojetý brzdový destičky nebo zdeformovanej štít dře o kotouč.
Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Martinmarilynmanson
Pátek, 02. srpna 2019 - 13:09:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10917
Registrován: 12-2007
Děkuji.
Be clever - use public transport!
Pondělí, 05. srpna 2019 - 09:33:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5848
Registrován: 2-2005
Minulý týden se náš vozový par rozrostl o přívěs.

Je to Rebel!!! Při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho zesměšnil!!!
Mauricio
Pondělí, 05. srpna 2019 - 16:34:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9230
Registrován: 4-2005
Tou RZ "potěšíš" jisté členy z diskuzní skupiny "U nás doma"... [biggrin]
Pajzák
Pondělí, 05. srpna 2019 - 22:07:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2965
Registrován: 6-2015
Není to na bečku moc nízké?
Úterý, 06. srpna 2019 - 08:16:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5849
Registrován: 2-2005
Když to dobře naskládáš, tak v pohodě.
Je to Rebel!!! Při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho zesměšnil!!!
Úterý, 06. srpna 2019 - 22:25:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4614
Registrován: 11-2006
Stanley (5846): tak já zrovna se nepovažuji jen za ovladače volantu, který prahne po přeposilovaném autě. To bych jinak nevyhledával staré pekáče. Ale řeknu Ti to asi takhle. Můj dobrý kamarád je srdcem i duší Forďák. Momentálně má dva Focusy. Jeho Focusy jsou fakt super auta. Krásně se to řídí, krásně to jede, krásně to sedí. Celkem měl rád i moje předchozí Mondeo, jemu se s tím jezdilo hezky. No a teď jsem mu půjčil tohle a byl zděšen, co je to za paskvil. Doslova říkal, že se v tom absolutně nedá najít pohodlná pozice za volantem, navíc má pocit, jako by seděl vyoseně. Podvozek se mu na tak velké auto líbil, ale také říkal, že to šíleně tahá, ve vyjetých kolejích a při prudké akceleraci. To Focus vůbec nedělá. Takže to fakt asi řidičem nebude, ale je to prostě v tom autě. Zrovna dvojková Oktávka taky není nějak přeposilovaná a "přestabilozovaná". Řízení má daleko tužší, než tohle Mondeo, ale řídí se nějak pohodlněji.

Už si ale zvykám, že holt musím ve vyjetých kolejích držet volant jak jezdec F1. Svižnost motoru je ale nakonec fajn, i když někdy by to ten automat mohl házet rychleji. Podvozek na tak valké auto drží v zatáčkách hezky.

Zatím se nedokáži nějak sladit s automatem, nebo nevím, kde je chyba, ale jezdím za 7,5 - 8 litru, což se mi zdá docela dost.

Nedávno jsem vedle sebe postavil obě naše Mondea, a vlastně bych řekl, že ta MK5 je jen větší facelift. Z boku jsou ty auta téměř na chlup stejná, liší se v detailech. Předek je hezší, tam změnili komplet masku, zadek je zase "sportovnější" u MK4, na ten se u MK5 úplně vykašlali a interiér se opticky zdá být v MK5 větší ale designově a praktičností vyhrává MK4.


Ad. přívěs: ty jsi chtěl hliníkové bočnice? Mě od nich spousta lidí odrazovala, že překližkový jsou prý lepší.
Středa, 07. srpna 2019 - 09:24:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 52
Registrován: 11-2012
Dobrý den, tušíte, jak poznat, které autorádio pasuje do daného auta? Vybírám nějaké (nové), které by pasovalo do Renautu Thalia I a mám dvě možnosti - spoléhat na omezení dle modelu - a to mi heureka našla jeden (1) model rádia. Kašlat na to a doufat v dostupnost redukcí - což výběr značně rozšiřuje. Fandím druhé možnosti - a nevidím důvod, proč by někdo vyráběl autorádio, co se nedá normálně zapojit (nebo naopak auto, kam se nedá zapojit normální autorádio), ale na druhou stranu - je to Renault a tak netuším, jaké úskoky čekat.
Středa, 07. srpna 2019 - 14:07:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4615
Registrován: 11-2006
Jen tak mimochodem, zrovna cekam v servisu, protoze Mondeo misto aby chladilo, tak zaclo na max.vykon topit. Ja mam fakt ty Fordy rad. Kdyz si tu prohlizim nove Fordy, libi se mi jen Ranger (a ten tu jako jedinej ma i fakt hezkej interier), Galaxy a Tournero. Ostatni auta jsou oskliva v cele s novym Focusem, ktereho povazuji za nejosklivejsiho Focuse v jeho historii.

Taky koukam, ze z tech vsech Mondei zmizely ty cerny leskly plasty a ta pritroubla paka na sedacce, misto toho je normalni kolecko, jako u kazdeho normalniho auta. Takze u to co jsem zkritizoval asi i u Fordu uz uznali, ze to nebylo nejlepsi reseni.
Čtvrtek, 08. srpna 2019 - 07:58:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5048
Registrován: 10-2008
V____F:
Pokiaľ nie a rozmerovo tam pasuje klasické 1 DIN autorádio,prípadne sa tam zmesti s pomocou nejakého redukčného rámika, stačí ti káblová redukcia ISO-Renault a pravdepodobne ten "noštek" do antény.
Potom už len vybrať autorádio s podsvietením pripomínajúcim podsvietenie budíkov, alebo zohnať "univerzálnu" bielu.
Tou bielou som to riešil na Citroëne C3 mojej manželky, nakoľko sa mi nedarilo nájsť autorádio s oranžovým podsvietením za rozumnú cenu.

Ovláda pôvodné rádio aj palubný počítač (povedzme ako vo vozidlách PSA)? To bola jediná nevýhoda aftermarketového autorádia v mojom prípade.

BTW našiel by sa niekto, komu by sa hodilo nové origo 1 DIN autorádio z Citroën C-Elysée / Peugeot 301 / Peugeot 208?
22 rokov vydávania slovenských EČV 1.4.1997 - 1.4.2019
Podrobná orientačná mapa Bratislavského kraja
EČV - maximá spz.unas RZ - maximá