Diskuse » Archiv 2019 » Automobily, lodě a letadla » Auta - vše okolo nich, historky, zážitky, postřehy, fotky atd. » Archiv diskuse Auta - vše okolo nich, historky,... do 11. 06. 2019 předcházející | další

Archiv diskuse Auta - vše okolo nich, historky,... do 11. 06. 2019

dolů
   autor příspěvek
Kejvačka
Středa, 24. dubna 2019 - 20:23:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2380
Registrován: 10-2004
Trocha aut z KLDR, několik dní nazad:






Některé hlavní ulice v Pchjongjangu jsou oproti novému roku opravené včetně nového vodorovného značení, vztah k dodržování dopravních předpisů zůstává však velmi liberální, nesrovnatelně s "demokratickou" ČR. Nejvýraznější změnou v Pchjongjangu je zmizení téměř všech dopravních policistek, které patřily k symbolům města. Křižovatky jsou už řízeny SSZ a většinou bez dozoru, případně s dozorem nebo řízením příslušníky-muži. Zatímco v loňském roce jsem viděl a nafotil velké množství krásných a vzorných dopravních policistek, letos jsem viděl snad čtyři za osm dní.
Karosa řady 700 - nejlepší autobus
Středa, 24. dubna 2019 - 21:57:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4581
Registrován: 4-2003
Soudruh na druhém snímku - nepadnoucí oblek, sešmajdané boty, špatně uvázaná kravata, snad i přehazovačka na hlavě... Chápu, že je to typický kolorit podobných existencí, no co si o nás severokorejští bratři pomyslí? Viz vzhled pánů za ním. Soudruzi, dbejte trochu na reprezentaci, pokrytecky si užíváte výdobytků kapitalismu, tak tak čiňte i na poli módy.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Kejvačka
Čtvrtek, 25. dubna 2019 - 00:11:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2383
Registrován: 10-2004
Doktor: No jo no, KLDR je i v módě nejlepší země světa, my cizinci máme co dohánět. Přidám ještě fotku pchjongjangské dopravní policistky, bohužel zjevně vymírajícího jevu.

Karosa řady 700 - nejlepší autobus
Pajzák
Čtvrtek, 25. dubna 2019 - 07:39:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2652
Registrován: 6-2015
A nezjistil náhodou Kim, že tam jezdíš ty policistky okukovat? Takže je v době tvého pobytu možná raději stáhnul.[wink]
Čtvrtek, 25. dubna 2019 - 07:56:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4582
Registrován: 4-2003
Kejvačka:
"No jo no, KLDR je i v módě nejlepší země světa"
No, zas se tolik nerozkokošujte. Být za manekýna ve srovnání s umolousanými soudruhy vašeho ražení není až tak těžké.
Kejvačka:
"Přidám ještě fotku pchjongjangské dopravní policistky, bohužel zjevně vymírajícího jevu."
Ono vymírání obecně není pod vedením rodiny Kimů nic neobvyklého.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Mauricio
Čtvrtek, 25. dubna 2019 - 17:58:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9148
Registrován: 4-2005
Nechce to někdo? Je to myslím 1:72, dostal jsem to k čemusi zadarmo a nějak mě to měřítkově nezapadá mezi ostatní modely, tak bych to zase zadarmo poslal dál. K vyzvednutí v Brně.

Čtvrtek, 25. dubna 2019 - 18:43:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1540
Registrován: 1-2013
Mauricio: Brno mám z ruky,kdyby to šlo poslat v obálce nějak opatrně jako dopis bral bych
Pajzák
Čtvrtek, 25. dubna 2019 - 20:12:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2653
Registrován: 6-2015
Jestli budeš v neděli v Řečkovicích, tak s ním uděláš mladýmu velkou radost.
Mauricio
Pátek, 26. dubna 2019 - 09:30:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9149
Registrován: 4-2005
Pajzák
V Řečkovicích nebudu, od roku 2014 se neúčastním [biggrin] Navíc erťák stejně nepojede, musí se dát do kupy převodovka. Bude až na muzejní noc. Ale pro mne za mne ti to klidně schovám nebo pošlu po Jarouškovi [biggrin]

JohnyTDI
Leda osobně... Balit se s tím, chodit na poštu, to se mi nechce [andel]
Pajzák
Pátek, 26. dubna 2019 - 09:50:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2654
Registrován: 6-2015
Vyměnil bych to za tvého Setrighta, co mi překáží doma. :-) Nech to u sebe, kdyby to někdo chtěl, tak mu to klidně dej, jinak si to předáme, až se uvidíme. Pokud se do té doby nepřerazíš na tom žihadle...
Mauricio
Pátek, 26. dubna 2019 - 10:25:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9150
Registrován: 4-2005
A jo, ty ho máš vlastně... Já jsem tuhle tak ležel v posteli a díval jsem se do skříňky a na poličky a přemýšlel jsem, proč mám jen 5ks Setrightů, kde je ten šestej... Tak už vím! Kdyby ses nepřipomněl, mohl ti zůstat, neb se mi to vykouřilo z hlavy stejně jako benzin v nádrži Fiata po posledním výletě [biggrin]

"Žihadlo" o výkonu celých 11 kW [proud] bude až někdy v průběhu května, teprv jsem zaplatil zálohu a vybral barvu (černá). Dle sdělení některých mých kolegů si mám uzavřít životní pojistku, aby mohla po mne čivava dědit, prej to bude potřeba nebo co... [proud]
Pajzák
Pátek, 26. dubna 2019 - 11:39:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2655
Registrován: 6-2015
Když ji budeš brát všude s sebou, tak dědit nebude...
Pátek, 26. dubna 2019 - 19:27:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1026
Registrován: 8-2015
Zlín Svit 2019-04-26 nová Škodovka (přesný typ neznám [happy] ), má to automat DSG [happy]
Pátek, 26. dubna 2019 - 20:27:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 471
Registrován: 7-2017
Je to Oktávka a až zas tak nová není, 2013-2016
Neděle, 05. května 2019 - 14:52:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2854
Registrován: 8-2013
Zaujímavá kombinácia

Škoda Fabia III. R5, Belgická posádka a značky Nitra?

www.autoskodaklub.sk
Zlin__24tr
Pondělí, 06. května 2019 - 12:25:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3383
Registrován: 3-2005
Lubos1993:
"Zaujímavá kombinácia
Škoda Fabia III. R5, Belgická posádka a značky Nitra?"

Pronájem vozu, ideálně i se servisem a pak už jen jezdit :-).
http://trajfly.wz.cz - novinky z provozu MHD ve Zlíně a Otrokovicích, rozsáhlá fotogalerie...
Následuj svůj instinkt - Rába :-) .:. ICQ: 271 444 785
Pondělí, 06. května 2019 - 17:00:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 84
Registrován: 2-2013
Podle eWRC patří Italskému týmu. Co mám odpozorováno tak v Itálii je více takových aut s CZ registrací a nikdy v ČR ani nebyly, viz třeba tohle Polo GTI R5.
Pondělí, 06. května 2019 - 22:03:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2998
Registrován: 6-2007
ad Kejvačka KLDR
Jistá česká doktorantka korejštiny napsala zajímavou knihu
o svých několika návštěvách KLDR - zkouším dohledat - bude
ovšem bez fotografií protože vytáhnout aparát (mobil) a cvaknout
tam není jen tak...navíc se rozhodla popsat život obyčejných
lidí ke kterým, po dobu svého studijního pobytu, také trochu
patřila (jen o málo lepší příděly potravin).
Co mi na vašich i jiných fotografiích z KLDR vždycky bouchne do
očí je absolutní čistota a udržovanost byť někdy očividně
dosluhujících budov, silnic atp. Podobná fota lze vidět z dob
nacistické vlády v Protektorátu i samotné Říši. Takové režimy si
očividně zakládají na imaginární i faktické čistotě všeho...tedy
i částečné lobotomii hlav svých poddaných.
Jo a ty registrační značky vozidel už taky nejsou taková bída jako
před pár lety - vybavení je očividně z Číny...
www.czechplates.cz
Kde je vůle je i cesta. (George Bernard Shaw)
Úterý, 07. května 2019 - 07:13:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4593
Registrován: 4-2003
Minor:
"Jistá česká doktorantka korejštiny napsala zajímavou knihu
o svých několika návštěvách KLDR - zkouším dohledat"
Nina Špitálníková.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Úterý, 07. května 2019 - 18:12:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1232
Registrován: 3-2011
Tú knižku Kejvačka pred časom analyzoval na webstránkach KLDR fanklubu.
E pericoloso sporgersi - Nicht hinauslehnen - Не высовываться - Ne pas se pencher au dehors

Neděle, 19. května 2019 - 17:31:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1044
Registrován: 8-2015
Jaguar Zlín Obchodní dům 19.5.2019

A má snaha pomoci postiženému dítěti https://naseklarinka.webnode.cz/
Neděle, 19. května 2019 - 18:24:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7626
Registrován: 12-2005
Ty dvě tašky vyďělaly postiženým dětem asi tak 20 halířů.
Občas mam pocit že postižený jsou organizátoři takových sbírek víček.
Na http://www.petcoin.cz/ si krásně můžeš spočítat výnos.
Když spočítáme kolik lahví vody na ty dvě tašky padlo... No prostě a jednoduše kdyby každej střádač víček se na to vysral a měsíčně poslal 50 korun tak by to mělo aspoň nějakej efekt.
Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Mauricio
Neděle, 19. května 2019 - 18:30:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9172
Registrován: 4-2005
Asi tak - když už, tak pomoct přímo vybranému jedinci něčím potřebným - určitě ne přes různé agentury apod. nesmyslama jako je sběr víček...

Nicméně já se v tomto řídím heslem, že každý svýho osudu strůjce a mne taky nikdo nic zadarmo nedá. Na druhou stranu já bych si nedovolil ani chtít.

(Příspěvek byl editován uživatelem Mauricio.)
Neděle, 19. května 2019 - 20:49:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1235
Registrován: 3-2011
Už keď ste to načali...
Vždy, keď sem kwasi prihodí fotku so zberom viečok pre tú holčičku, napadne mi, čo bude chudák dievča robiť s toľkými viečkami.
E pericoloso sporgersi - Nicht hinauslehnen - Не высовываться - Ne pas se pencher au dehors

Neděle, 19. května 2019 - 21:50:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5830
Registrován: 2-2005
Prodáváme naše druhé auto, "rodinný poklad". Kdyby někdo potřeboval pracanta, neudělá chybu. My jdeme do většího...

https://auto.bazos.cz/inzerat/104820541/Xsara-Picasso-20-HDi-66-k W-2001-po-velkem-servisu.php
Je to Rebel!!! Při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho zesměšnil!!!
Pondělí, 20. května 2019 - 11:08:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4582
Registrován: 11-2006
Mauricio: nikdy neříkej nikdy..nevíš dne ani hodiny. Jsou lidé, kteří jinou možnost nemají...
Pondělí, 20. května 2019 - 14:25:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 346
Registrován: 2-2016
Stanley: "My jdeme do většího." To už len dodávka je väčšia.[lol]
Strom
Pondělí, 20. května 2019 - 16:48:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 777
Registrován: 7-2008
Zdravím, mám opět technický dotaz k autu. Mám BMW E 91, r. v. 2006.
Koncová "červená" světla jsou řešena takto, na každé straně 2 světla, jedno v karoserii, druhé v 5. dveřích. Všechny 4 světla mají žárovku 12 V, 21W a její zastínění je vytvořeno samotným plexisklem světel. Problém je ten, že světla se při denním svícení neustále přehřívají a např. se i taví cín na kontaktu patice žárovky. Ta časem přestane doléhat ke kontaktu (vytaví se), byť vlákno uvnitř baňky je stále v pořádku a normálně by svítilo. Zkusil jsem koupit LED žárovky, nejsou ovšem schválené a mají studené bílé světlo, bez teplého nádechu. Koncová světla svítí o něco méně, alespoň mi to tak přijde...Nevím ovšem, jestli může být problém při silniční kontrole nebo STK? Taktéž nevím, jestli nízký odběr proudu nemůže stále signalizovat závadu na předmětných světlech? Nemá někdo s tímto také zkušenosti? Případně neví někdo o LED žárovkách tohoto typu s teplým bílým světlem? Na internetu jsem nic neobjevil.

V čem se liší levnější/dražší nafta u EuroOilu? Obě jsou bez bio složky?

Díky
Nejlepší byl zatím topírenský posun v DPOV Nymburk na stroji 703 717[ok]
Peta303
Pondělí, 20. května 2019 - 22:42:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2589
Registrován: 6-2005
Optimal diesel je bez kytek, Optimal plus bez kytek a s aditivem VIF.

Odkaz https://www.ceproas.cz/eurooil/sortiment-paliv

(Příspěvek byl editován uživatelem peta303.)
cynický škarohlíd
Úterý, 21. května 2019 - 09:07:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5831
Registrován: 2-2005
matej327:
"Stanley: "My jdeme do většího." To už len dodávka je väčšia.[lol]

"
Ještě tam jeden mezistupeň je. Ale to stejné nám říkali, když přítelkyně tvrdila, že C-Max je malý...[happy]
Je to Rebel!!! Při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho zesměšnil!!!
Úterý, 21. května 2019 - 09:34:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2112
Registrován: 10-2007
Strom: nejspíš to bude špatným kontaktem - na dotyku kontaktu patice a žárovky lokálně vzniká přechodový odpor, na němž procházející proud ztrácí část své energie (jenže energie dle známého zákona nezmizí, mění se potvora na teplo). Není to sice třeba moc, ale protože je to na velmi malém prostoru, přirozeně se to neuchladí a teplota velmi roste. Určitě to není teplem, které generuje svítící vlákno. LED žárovce stačí menší proud, tak i výkonová ztráta na přechodovém odporu je menší a teplota tam tedy lokálně tolik neroste. Přechodový odpor tam ovšem bude nejspíš stále. Asi tím pádem tolik nevadí, ztráta je menší a měnič v žárovce ji možná dokáže vykompenzovat, ale je to polovičaté řešení.

Zaměřil bych se na kontakty. Nevím, jak vypadají, ale asi tam bude oxidace. Pokud jsou nějak pokovované (vrstvou nějakého kovu, který má zabránit rychlé oxidaci), nejspíš už pokovení shořelo nebo je někdo odřel a problém se bude neustále vracet i po očištění. Další problém je, že vyhřátím ty kontakty ztrácí pružnost. Přitom nezanedbatelným faktorem, který snižuje přechodový odpor kontaktu, je síla přítlaku. Tedy napružení. Pak nezbývá než kontakty vyměnit, všechna ostatní řešení se mi jeví jen jako krátkodobá. Vyměnit ideálně za kvalitní - možná nějaké čínské nebo polské napodobeniny na tom nebudou dobře ani nové a začnou za chvíli hořet taky. Také bych se podíval, jestli ve světlech nějak moc nekondenzuje vlhkost.

Pokud jde o slabý svit LED žárovky v koncové lampě, možná je to způsobeno také tím, že levné bílé LED mají dost slabou červenou složku spektra. Hezky je to vidět třeba zde. Je to celé nahoněné modrou složkou. Tedy bíle svítí sice jakoby ostře, ale když se odfiltrují červeným filtrem (červené "plexi") ostatní složky spektra, té červené, která projde filtrem (zabarveným plexi) tam právě moc není. Teple svítící LED by byly určitě lepší. A viděl jsem snad dokonce někde (eBay?) i přímo červeně svítící LED žárovky do patice BA15. To by mělo být ono.

Problém s neschválenými LED žárovkami při kontrole nebo STK teoreticky být může, od toho jsou ty LED žárovky neschválené, že. Ale patrně se zde najdou lidé, kteří budou tvrdit, že profesionálové z řad policie a STK se zaměřují na opravdové piráty (ne na ty hodné, co jsou ve sněmovně, ale na ty zlé, co jich jsou plné silnice) a čárky si plní na nich a na lokálních mafiánech, slušným lidem se nemůže nic stát.
Mauricio
Úterý, 21. května 2019 - 10:34:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9174
Registrován: 4-2005
Mirousi, jasně. To máš pravdu. Proto mám doma devítku, která by to vyřešila rychle a snadno. Nerad bych zůstal někomu na krku.
Čtvrtek, 23. května 2019 - 22:15:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5832
Registrován: 2-2005
Mirous se orosí, ale už máme doma Fordy dva. [proud]

Je to Rebel!!! Při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho zesměšnil!!!
Pajzák
Pátek, 24. května 2019 - 06:43:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2744
Registrován: 6-2015
Jednoho na cestu tam, druhého na zpáteční?
Pátek, 24. května 2019 - 08:51:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5833
Registrován: 2-2005
Hledal jsem pod víčkem nádrže pakl jízdenek, ale nebyly ani v jednom. [ko]
Je to Rebel!!! Při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho zesměšnil!!!
Pajzák
Pátek, 24. května 2019 - 10:25:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2745
Registrován: 6-2015
Ty už jsou totiž dávno projeté...
Sobota, 25. května 2019 - 22:07:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 349
Registrován: 2-2016
Ako bývalý majiteľ Forda môžem iba potvrdiť.[lol] 3 mesiace v servise a nevedeli čo s tým.
Sobota, 25. května 2019 - 22:56:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7627
Registrován: 12-2005
Scorpio sloužilo a slouží do teď 7 let od doby co sem ho koupil jen tak ze srandy. Nikdy mě nikde nenechalo a kamarád co ho má po mě zatim jenom měnil motor bo propálil píst (dalo se čekat u motoru z taxíka na lpg) a loni se mu otevřeka kapota ba dálnici (jeho lajdáctví, nemazal zámek jak sem mu radil a jezdil s nedocvaknutou) .
Za mě ford dobrej
Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Neděle, 26. května 2019 - 00:40:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4587
Registrován: 11-2006
Stanley: Ty máš nějaké sebevražedné sklony? [lol] Teď mám jako občasný služebák Mondeo IV generace a je to úplně stejná sra*ka, jako bylo to moje trojkový. Naprosto stejné problémy, snad jen kromě zatékání [proud].
Neděle, 26. května 2019 - 21:22:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5834
Registrován: 2-2005
Vůbec ne. Je to můj třetí Ford a zatím se všemi spokojenost. Odtahovkou jsem jel poprvé letos v lednu - s Picassem. Pak v březnu s Masterem a znovu v květnu s PIcassem. S Fordem nikdy.[ok]

S Galaxy tedy máme zatím jen cca 1000 km, takže je brzy na hodnocení, ale zatím mě to auto moc baví. Je to sice jen "základní" naftový motor, starý Ken 1.8 TDCi s 92kW, takže žádný sprinter, ale stačí to na poměrně dynamickou jízdu v rámci limitů. A na to, že je to deset let staré auto se 160k km, tak je v super stavu, žádné známky koroze a absolutně bez jakýchkoliv pazvuků v interiéru nebo od podvozku.
Je to Rebel!!! Při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho zesměšnil!!!
Pajzák
Neděle, 26. května 2019 - 21:28:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2749
Registrován: 6-2015
Už se do Focusa nevejdeš? [andel] Proto mám Phedru.[wink]

Ale zapít by se to dalo, ne?
Pondělí, 27. května 2019 - 09:47:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5835
Registrován: 2-2005
Já se tam vejdu nádherně. Ale přítelkyně už s tím má trochu problém (hlavně se z něj vyhrabat ven [lol]) a na podzim přibude kočár. [andel]
Je to Rebel!!! Při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho zesměšnil!!!
Pajzák
Pondělí, 27. května 2019 - 10:18:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2757
Registrován: 6-2015
To je mi jasné. Jen bych to rozdělil na zapití auta a pak kočáru. Případně jeho obsahu, mně je jedno, k jaké příležitosti to bude.[andel]
Úterý, 28. května 2019 - 21:14:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7628
Registrován: 12-2005
Ahoj kdybyste chtěl někdo starou vránu co ještě zastane nějakou práci....

Prodávam almeru bo už se skoro nevejdu do dvora. Aut je moc.

Koupená je v čechách za svuj život měla dva majitele a teď je od února u mě.
Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
George
Středa, 29. května 2019 - 09:24:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1506
Registrován: 5-2002
Martin_100-7627: Scorpio bylo ještě kvalitní auto, kdy výrobce používal mozek.Třeba když si otevřel kastlík tak svítil, ne že bylo potřeba mít puštěná světla jako to mám u Mondea. Zadní plato bylo skládací takže se dalo složit za sedačky, Mondeo ho má v celku a nikam uložit nejde. U Scorpia se střešní nosič přidělával do rámu dveří, když se zavřely bylo zamčeno. Mondeo má takové divné packy do střechy, a přes to plastové krytky se zámečky. Dělá to neskutečný kravál. Jinak Scorpio bylo auto pohodlné, bytelné pouze se začaly objevovat takové divné závady.Třeba se vyhřálo relátko světel v pojistkové skříni (díky dennímu svícení). Při přepnutí z dálkovek jsem jel na parkovačky než se zase povedlo rozsvítit potkávačky. Čudné zážitky. Ale při trase Praha-Ostrava-Brno-Praha (a opravdu jsem to nešetřil první úsek byl za 3,5h až do SadůBN, další úsek byl přes Brněnské nádr. do Phy za 4h celkem 762km) si vzal 70 l benzínu.
Motor 2,0i DOHC EFi
Teď co mám Mondeo je to se spotřebou horší, 11,2 po městě je na mě dost. A možná je to subjektivní, ale přijde mi že je z něj hůř vidět dozadu.
Motor Duratorq 2,5 V6
A co se týče servisů:je to o tom najít člověka který tomu rozumí, ne že pracuje v servisu. Já mám kamaráda který Fordům všeobecně hodně rozumí a za ním jezdím když je problém. Průšvih je když ani on neví to pak radí asi tohle https://www.youtube.com/watch?v=HEAdcETl3UY
Jinak servisů kde rozumí autům je relativně dost, hlavně netrefit na výměnáře ale opraváře.

(Příspěvek byl editován uživatelem george.)
Pajzák
Středa, 29. května 2019 - 13:02:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2770
Registrován: 6-2015
Před chvílí na D11.
Čtvrtek, 30. května 2019 - 22:33:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7629
Registrován: 12-2005
George. Jo zahrádku sem měl upravenou z favorita [satan]
Jináč teď mam dělníka G4 a ten má taky šrouby pod gumou nade dveřma. Mam skoro novou zahráfku z fakíra tak jí zase upravim a bude [wink]

Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
transit01
Sobota, 08. června 2019 - 09:42:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2711
Registrován: 9-2012
Sice už to je youngtimer, ale nechci tam narušit diskuzi. Zároveň se chci pochlubit jak auto na kolech prokouklo.

Kola dělají auto, kdo tvrdí že ne, nikdy si nekoupil nový kola. Auto po rozvodech, nový těsnění pod palici a hlava zbroušená, takže de facto motorově už teď 100%, nic jiného se na tom dělat nemuselo a nemusí, jelo to i předtím, tyhle dvě věci ovšem už bylo potřeba udělat. Co ovšem přetrvává jsou problémy s El. Po dvou hodinách se mi podařilo oživit mlhové světlo, teď ale stále při brzdění svítí pravý blinkr a při blikání brzdový světla [biggrin] jak pravil jeden místní člen, jednodušší auto neexistuje. Koukal jsem na brzdovým válci jestli se tam s něčím při demontáži a montáží nehlo ale nic, takže to je asi někde u pedálu, budu vyndávat postupně všechny žárovky a zkoušet to, navíc začal svítí snímač opotřebení brzdových destiček, vubec jsem nevěděl že ten kus rozžvejkanýho drátu u třmenů je snímač než jsem nekoupil nový destičky. Vyjíma toho jsem rád že auto jede a nepotkalo se. Aretační přípravky jsem si sice sehnal, ale celý proces probíhal na parkovišti u garáží.
vysokej jalovec, vysokej jako já, ve stovce sedím já, a cejtím se jako pán
Mauricio
Sobota, 08. června 2019 - 10:21:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9194
Registrován: 4-2005
Tyhle malý auta, to je zlo. Nikam se nevejdeš s vrtačkou, klíčem nebo jimým přípravkem, musíš se u toho ohýbat a vytvářet různé kreace, jako třeba u Fiata, kde jsem potřeboval odmontovat vzpěry kufru (unavený věkem) a jako nejlepší způsob se nakonec ukázalo vlézt tam přes zadní sedačky, tedy lépe řečeno poskládat se na zadní sedačku, nohy vyhodit ven z okýnka, hlavu strčit za opěradla, ruku odborně natáhnout někam dozadu, kam ani nevidíš, a řict si "jo, tohle bude asi ten správnej šroub" [proud]

(Příspěvek byl editován uživatelem Mauricio.)
-OndraS
Sobota, 08. června 2019 - 10:38:26  
Neregistrovaný host
Transit: takovýhle blbnutí zadních světel dělá špatná kostra zadnich lamp.
Pajzák
Sobota, 08. června 2019 - 11:03:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2808
Registrován: 6-2015
transit01:
"... nový těsnění pod palici a hlava zbroušená, takže de facto motorově už teď 100%, nic jiného se na tom dělat nemuselo a nemusí,"
To jsem si v lednu myslel taky. A auto už je z domu, po 5 měsících jsem to odmítal absolvovat znovu.[smrt]


Mauricio:
"poskládat se na zadní sedačku, nohy vyhodit ven z okýnka, hlavu strčit za opěradla, ruku odborně natáhnout někam dozadu, kam ani nevidíš,"
Myslíš něco jako památné video Mrak vystupující z třetí řady v Lancii?[biggrin]
transit01
Sobota, 08. června 2019 - 14:27:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2712
Registrován: 9-2012
Presne tak, dostat se na některý místa u tohoto auta je zlo, ale nikde nebylo nic co by se nedalo vyřešit. Kostra to asi bude, jenže jak mi bylo zdeleno a co jsem viděl, ax má do zadních světel navedenou El pomocí takovým plochým kabelem a prapodivné konektory, kostra je pod levým světlem, ocistil jsem ji a ještě další kostry na autě kde jsem co našel, ale bude to chtít asi větší péči. Jinak já bych tomu věřil, auto jsem kupoval s fouklym těsněním, najeto čerstvé 170 000, řemen rozvodů byl ještě v pohodě, ale vodní pumpa byla silně zrezlá a napínací kladka před smrtí, byla by otázka často aby se něco stalo. Tyhle motory většinou prezijou auta. 1.0 33 kW, hrozně líný auto.
vysokej jalovec, vysokej jako já, ve stovce sedím já, a cejtím se jako pán
Neděle, 09. června 2019 - 12:03:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 611
Registrován: 8-2012
Kluci, mám dotaz. Opravuju kámošovi kastli na šlapacího Moskala prasklý místa už mám posvařovaný a teď řeším vyklepávání boulí, ale dělám to jen pěstí nebo rukou, protože kladivo nemám rád. Jenže na některejch místech je to nevyklepatelný protože je tam moc plechu a plech pumpuje. Kámoš říká ať to neřeším, že to bude pro děcko na hraní a ne na výstavu. Ale nemá s tím někdo zkušenosti? Nepomohlo by to v okolí daného místa jemně brnknout slabýma bodama a pokaždým bodu to hned schladit? To by mohlo ten plech stáhnout. Co myslíte?
Mauricio
Neděle, 09. června 2019 - 12:31:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9196
Registrován: 4-2005
Osobně bych to podložil něčím tvarově podobným (například hříbkem na štopkání ponožek nebo pokud je to rovný, tak obyčejnou dřevěnou deskou) a použil velmi jemně obyčejné malé kladívko.

Pokud ti nejde o žádnej extra výsledek, je to tenký plech a máš autogen, tak bych zkusil nahřát dané místo do požadovaného tvaru a následně rychle zchladit například studenou vodou.

Nicméně znalejší jistě upřesní nebo dají jiný a lepší nápad. Já se v tomhle moc neorientuju, naposled jsem něco takovýho dělal před 8 lety a výsledek byl dost tristní [lol]
Pajzák
Neděle, 09. června 2019 - 19:58:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2818
Registrován: 6-2015
Krásná věc bydlí u nás v obci mezi kopci. Z kolika aut je to poskládáno, netuším, nicméně kreativita spočívající v kombinaci křídla, tažného, skvěle lícujících dveří a znýtovaných prahů mě nepřestane udivovat. Na druhou stranu motoricky se zdá být v cajku, motor si jen přede a nečadí.

Pondělí, 10. června 2019 - 09:49:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 612
Registrován: 8-2012
Mauricio- díky nějaký udělátka jsem vyrobil ze dřeva a něco s tím šlo vyrovnat. Asi to víc řešit nebudu.Jsem třetí kdo to auto dělá a předchozí snaživec s tím dle mého názoru vyloženě mr.nul o zem bo to celý bylo do vrtule a tak moc naražený na čumák, že dítě by to nemohlo přežít. Navíc tam byly nový sváry a spousta propálených míst takže asi někdo ztratil nervy a bum. Srovnaný celkově je, spasovaný ( sbíhavost a odklony)přední kola jsou taky, největší boule jsou pryč a když ještě napasuju napřesno masku, tak tomu prospěju víc než kdo před tím. A víc to asi nebudu řešit.
transit01
Pondělí, 10. června 2019 - 22:41:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2713
Registrován: 9-2012
Pajzaku to je ještě dobrý. Ale v hk jsem už dvakrát potkal micru, dveře a kufr jiný takže barevný jako duha a přední lem opravenej prenýtovanim plechu přes půlku lemu a pretřený štětkou. Až potkám vyfotim.
vysokej jalovec, vysokej jako já, ve stovce sedím já, a cejtím se jako pán
Pajzák
Úterý, 11. června 2019 - 09:35:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2824
Registrován: 6-2015
Mně se na tom Kundaju nejvíc líbí ta kombinace sportovního kupé s křídlem jak od Boeingu a tažného zařízení.
Úterý, 11. června 2019 - 09:46:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4609
Registrován: 4-2003
Pajzák:
"Mně se na tom Kundaju nejvíc líbí ta kombinace sportovního kupé s křídlem jak od Boeingu a tažného zařízení."
No a?
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Pajzák
Úterý, 11. června 2019 - 10:39:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2825
Registrován: 6-2015
Nemá křídlo. [happy]