Diskuse » Archiv 2019 » Automobily, lodě a letadla » Auta - vše okolo nich, historky, zážitky, postřehy, fotky atd. » Archiv diskuse Auta - vše okolo nich, historky,... do 24. 04. 2019 předcházející | další

Archiv diskuse Auta - vše okolo nich, historky,... do 24. 04. 2019

dolů
   autor příspěvek
-OndraS
Středa, 27. března 2019 - 16:43:33  
Neregistrovaný host
Mě na těch dnešních motorech nevyhovuje to oturbení. Jako to naše firemní Doblo. Do dvou tisíc se nic neděje, a pak to začne zběsile nabíhat. Nedá se s tím plynule rozjet, ke všemu je to šestikvalt, proti pětikvaltům v tom pozoruju rozdíl jen v tom, že člověk musí furt řadit. Do města je to auto opruz největší. Furt měnit polohy plynu při každym přeřazení. A ještě ke všemu to trvá asi půl roku než to vůbec na plyn začne reagovat.
Vraťte se, objemější atmosféráky ovladaný lankem. Do Astry 1.8 sednu a jede to jak bych očekával že to má jet. Jede to na fotrovsko, a když se tomu šlape, jede to rychle. To nemluvím o kvedlačkovým Camaru. S tím se dá celý město pojezdit na hvyšenej volnoběh, protože to prostě zabírá a táhne, navíc naprosto lineárně.
Mladá jela služebně do Prahy a cestu pojmenovala "trauma za volantem". Litrová Fabie se čtyřma lidma a zavazadlama. Já s tím nejel, a podle toho jak mi to vyprávěla, asi to funguje stejně jako to Dobló, když do něho naložím dvěstěkilovej měnič z trolejbusu. Prostě to na jedničku zahrabe kolama a pak už to vůbec N E J E D E.
Lc_736__c_954
Středa, 27. března 2019 - 17:54:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6339
Registrován: 6-2006
_PI_:
"Co se týče trvanlivosti, nedávno byl někde článek o nějaké Fábii s touto motorizací, kterou po najetí 100.000 km rozebrali a zkoumali a nijaké zásadní problémy nezjistili."
Zanedlouho budou ve Světě motorů totálně rozebírat Rapida 1.0 TSI po 100.000 km.
Mauricio
Středa, 27. března 2019 - 18:36:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9116
Registrován: 4-2005
Zatím mi ale přijde, že se s ním spíše trápí [happy]
Středa, 27. března 2019 - 21:08:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2091
Registrován: 10-2007
Ondro, tak přece víš, že když si bude každej hejhula tahat lankem, jak chce, budou velký emise. Když chceš s emisemi dolů, tak musíš nahoru s efektivitou při malých výkonech (většinu času velký objem nepotřebuješ) a hlavně ovládnout ty přechody (ovládat plynule škrticí klapku a nenechat s ní někoho libovolně cukat). Tím, že se na tyhle věci nekašle, ale řeší se, jen vyplynuly na povrch nedostatky pístového spalovacího motoru s mechanickým přenosem výkonu použitého k pohonu silničního vozidla v hustém provozu. Předtím se na to kašlalo podle stylu “co oči nevidí, to srdce nebolí”. Ale vlastně já vím, daleko horší jsou prej tam ty lodě, který produkujou emise někde uprostřed Atlantiku, kde permanentně táhne vítr 70 km/h a mezi lodí a nejbližším městem jsou tisíce krychlových kilometrů atmosféry. Proti tomu je deset-patnáct tisíc aut denně pod něčím oknem bez regulovaných emisí “hurá, hurá, jak nám to krásně jede” úplný nic. Nebo tyhle letadla, lidi, viděli jste, jak to hulí? Ty tlustý bílý čáry za tím, to je kouře! Co proti tomu je jedna (moje) oktávka s lankem mezi pedálem a klapkou (tisíce dalších nepočítám).
Středa, 27. března 2019 - 21:32:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7998
Registrován: 6-2004
Dneska v EU parlamentu odhlasovil tu blbost o emisích do roku 2030... Takže asi tak no...

Objemy drží jenom koncern :-( A upřímně francouzská 1,6 se 133 kW nevím no. To asi taky žádná výhra nebude...

Ale hlavně, že diesely mají 2,0 všichni[crazy]
Středa, 27. března 2019 - 22:41:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 48
Registrován: 6-2017
Ty tlustý bílý čáry za tím, to je kouře!

To neni kouř. To jsou tajlety chemtrejls.
Středa, 27. března 2019 - 23:07:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7999
Registrován: 6-2004
_PI_ : Se tomu smějete, ale má pravdu... A320neo vypustí ročně cca 3600 tun CO2, to vypustí cca 800 Octavií s 2,0 TSI při nájezdu 30 000 km ročně....

A to ještě bereme, že A320neo je nejnovější, takže 95% letadel nad námi ty emise má ještě horší... Když vezmeme, že dnes se dá letět za pár korun a počet cestujících výrazně roste, protože ekonomika jede a lidi mají peníze... Stačí se podívat na Ruzyn jak roste počet cestujících... a takhle je to v celé Evropě :-).
Čtvrtek, 28. března 2019 - 08:56:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2092
Registrován: 10-2007
9001: to jsou impozantní čísla, což? A co takhle se podívat na to jinak. Počítejme, že ten airbus udělá za rok tak 2 mil. km a převeze každý kilometr asi 120 lidí. To máme emise 12 gramů CO2 na osobokilometr. Oktávky nám při obsazení dvěma lidma (kéž by) udělají emise 75 gramů CO2 na osobokilometr. Už to nevypadá tak drtivě, co? Jestli ono to fakt nebude tím, že na rozdíl od leteckého motoru ten motor v oktávce furt pracuje mimo optimální režim, stále zadušený, půlku cesty studený. Já samozřejmě chápu, že letadlama lidi lítaj jen tak z plezíru (takže nám to furt roste), kdežto před každým nasednutím do oktávky se každý pětkrát rozmyslí, jestli je to fakt nutný.

A kde máme třeba saze, oxidy dusíku? Já vím, že CO2 je zlý smrtící plyn, ale tak kyselý smrad, jaký je každé ráno před školou při navážení potomstva k indoktrinaci, na žádném letišti neseženeš.
Čtvrtek, 28. března 2019 - 10:30:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 820
Registrován: 10-2007
Já se do téhle debaty vměšuju celkem nerad, protože z podstaty věci stejně všichni pracujeme s naprosto nepřesnými čísly, ale snad jen k tomu dieselovému smradu: Právě že kdyby CO2 nebyl zlý smrtící plyn, nehonily by se jeho emise a mohly by jezdit podle mého názoru z hlediska skutečně škodlivých emisí vcelku vychytané benzínové atmosféry kolem Euro II až III. Jenže protože se honíme za zlým smrtícím plynem, nesmíme se divit, že z motorů lezou NOX a práší už i benzíňáky. No a když má obecenstvo dojem, že musí jet úplně všude autem, tak holt bude obecentsvo sedět v zácpách. Já bych se v těchhle věcech (jakož i ve věcech jiných) orientačně řídil pravidlem 80/20. Za rozumné náklady vytvořit infrastrukturu, za další rozumné náklady k ní vytvořit alternativy (S-Bahn, příměstská železnice apod.), smířit se s tím, že nic z toho nebude dokonalé a na zbylých rund 20 %, kde mi ty náklady (nejen finanční) začnou lézt nahoru, prostě resignovat. A taky nepouštět ze zřetele to, že každý litr benzínu, který tady horko těžko nějak uškrtíme, spokojeně spálí někdo v Indii nebo Číně. Tohle se shora uregulovat nedá. (Teda, dá, ale za cenu všelijakých velkých skoků, ukrajinských hladomorů, zelených čučche a podobných pol-potovských taškařic – a tomu bych se docela rád vyhnul).
Čtvrtek, 28. března 2019 - 15:29:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 126
Registrován: 4-2013
Dnes jsem v K. Varech poprvé v provozu zahlédl novou Škodu Scala

Škoda Auto
Čtvrtek, 28. března 2019 - 19:05:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2093
Registrován: 10-2007
No, vypadá to jako jedničková fabie kombi s maskou z hyundaie.
-OndraS
Čtvrtek, 28. března 2019 - 19:55:38  
Neregistrovaný host
Risan - no, já to celý chápu. Ale ekologie je mnohem širší debata. Samosebou že když se podívám na to, že vezmu pětilitrovej osmiválec a jedu s ním na druhou stranu města, asi je to ekologicky na posrání. Asi i v případě vstřikovacího katalyzátorovýho Camara, nemluvě teda o karburátorové verzi podobnýho verku.
Nicméně o ekologii jsem zavadit nechtěl. Šlo mi čistě jenom o řidičský dojmy. A tady se nemůžu zbavit dojmu, že se staršíma autama, typicky třeba ta Astra, přelom století, se mi jezdí daleko plynuleji a pohodověji. V autě, co mi nesedí, což je všechno oturbený nízkoobjemový moderní, jedu nesoustředěně, nesvůj, blbě.
Čtvrtek, 28. března 2019 - 20:43:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2094
Registrován: 10-2007
Dokud jezdí pětilitrovými osmiválci dvacet lidí ve městě, tak to nemá cenu řešit. Řešení, jak poukázal už Jabberwocky odkazem na starýho Pareta, napáchá víc škody než užitku. Když s nima bude jezdit celý Brno, tak bude průser, protože to je neudržitelný. Já Ti rozumím, taky potřebuju denně rychle zmizet pozadu do baráku, než se přiřítí nějaký blázen, jemuž budu překážet. A než se motor moderního auta vůbec začne roztáčet, prošlápnu plyn třikrát. Ale chápu, proč to tak je. Když si vezmu, že tohle by k něčemu bylo každému tisícímu zákazníkovi, zato bordelu by s tím nadělali všichni bez rozdílu mraky, nemůžu nic říkat. Ono všechno na světě má svou cenu, kterou vždycky musí někdo zatáhnout. Výhody masového motorismu nejsou výjimkou a mají někde svůj účet, přestože to někteří nechtějí vidět.
Sobota, 30. března 2019 - 21:49:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7593
Registrován: 12-2005
Lc736_c954 - tim bych se moc neoháněl. V 50tkm museli měnit spojku u toho zázraku. Nemá to krouťák plus to má dloooooouhý qalty. Takže to co u jinýho auta vyřešíš puštěním spojky a pak už jen dávkováním plynu to si u rapla odkloužeš přes spojku. Couvání s nějakými manévry do kopce. Nebo popojíždění v koloně do prudšího kopce.
Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Lc_736__c_954
Sobota, 30. března 2019 - 21:56:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6340
Registrován: 6-2006
Ale já se ničím neoháním. [coze][crazy]
-OndraS
Úterý, 02. dubna 2019 - 17:09:09  
Neregistrovaný host
Jak se stane toto? Ohnutý rameno? Nějakej vyhřezlej silentblok?



Ani takhle křivě uložený kolo nebrání, aby to bylo denně v provozu. Levý je taky, ale míň.
Úterý, 02. dubna 2019 - 18:22:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4565
Registrován: 11-2006
Ondra: přesně takhle měli naši vyhlé kolo na Berlingu, prý je to jejich slabost. Nechávali nějak pak repasovat celou zadní nápravu.

Já mám teď zase oříšek s Oktávkou (já nemůžu mít prostě normální poruchy). Když jedu, tak mi auto dost drncá, taková uskákaná koza. Jak kdyby bylo šišaté kolo. Když jedu do 20km/h v koloně, tak se vyloženě tak divně houpe ze strany na stranu. A zatím mi nikdo nebyl schopen říct, co to může dělat. Kola jsem dal už letní a dělá to furt.
Vechtr
Úterý, 02. dubna 2019 - 20:49:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 135
Registrován: 12-2015
Rozpadlá ložiska uložení zadních ramen. Kamarád to má na Fiatu Marea stejně a nebrání mu to v tom, aby po D1 vozil v autě půltunový náklad [proud]
Něcestujtě s papagájom, ujo Porubjak. Celú cestu čosi tára, cestujúcich sprosto ohovára.
Peta303
Úterý, 02. dubna 2019 - 22:07:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2584
Registrován: 6-2005
Mirous - necítíš to i při brždění? Jako by to při onom zhoupnutí víc zatáhlo? Pokud ano a tlumiče, uložení, pera, silentbloky i brzdy jsou v pořádku, zbývá otázka: nedostalo to v minulosti pecku na kolo nebo nevyměnil někdo blbě ložisko?

U mě to byl přesně tento problém (mimochodem způsobený jedním pražským autorizákem). :-(
cynický škarohlíd
Úterý, 02. dubna 2019 - 22:11:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 600
Registrován: 8-2012
Mirousi zkusil bych zkontrolovat házivost nábojů. Jezdíš s tím jen Ty? Nemoh někdo někde drcnout?
Úterý, 02. dubna 2019 - 22:34:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 451
Registrován: 8-2014
To já jsem dneska poprvé viděl naživo Kamiq... a tak hnusný auto jsem snad ještě neviděl... Zepředu je to hranatý jak Hummer, [happy]světla jako Chjundaj Kona, zezadu to vypadá jak kdyby to někdo nap*cal...

Scala se mi docela líbí, v zelené nebo modré není špatná.
Mercedes-Benz [ok]
Středa, 03. dubna 2019 - 21:24:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4567
Registrován: 11-2006
Tlumiče jsou nový, ložisko taky, takže by to mohlo být ložiskem teoreticky. Nějak si bohužel nejsem vědom, jestli to dělalo už před výměnou. Zkusím to při tom brzdění, to jsem nějak nepozoroval. Jezdí s tím i žena, ale asi by řekla, kdyby to někde štrejchla [proud].
Čtvrtek, 04. dubna 2019 - 03:26:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7600
Registrován: 12-2005
Hele co sex? Byl poslední dobou častější? A co třeba teplý večeře?
Jestli ano tak bych to viděl jako jasnou nápovědu odkud vítr duje [satan][biggrin]
Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Mauricio
Čtvrtek, 04. dubna 2019 - 09:56:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9125
Registrován: 4-2005
Je to nabídka, Martine? Já neměl teplou večeři ani nepamatuju a vzhledem k tomu, že postel mi okupuje čivava roztažená přes celou šířku, tak bych uvítal místo, kde bych mohl složit hlavu, na pohovce to není úplně ono [biggrin]
transit01
Čtvrtek, 04. dubna 2019 - 12:21:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2667
Registrován: 9-2012
Ty nápravy do A jsou problém každýho staršího francouze co má nalítano dost a používá se. Bývá to i na menších autech ale ne moc často protože se logicky tak jako berlinga atp. nezatězují. Udělá se repas zadní nápravy a je klid, ale je to docela pálka. Takže ne jen berlinga a větší auta.
E: ale u Itala to vidím poprvé, a jestli nejsou obě kola stejně, nebude to asi únava nápravy jako takové..

(Příspěvek byl editován uživatelem transit01.)
vysokej jalovec, vysokej jako já, ve stovce sedím já, a cejtím se jako pán
George
Čtvrtek, 04. dubna 2019 - 14:42:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1486
Registrován: 5-2002
Mirous: nápověda
Gapa
Pondělí, 08. dubna 2019 - 08:09:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1681
Registrován: 8-2006
Poradíte? Včera jsem v Německu náhodně potkal "něco" ve stylu Velorexu. Přední kola to mělo normálně pod plechem, nikoliv jako nový typ Velorexu. A vzadu to mělo uprostřed dvojkolí, nikoliv jedno kolo. Vůbec jsem nestihl zaregistrovat, co to bylo zač? Ví někdo? Díky

(Příspěvek byl editován uživatelem gapa.)
Nad lidskou blbostí se nedá zvítězit, ale nikdy se proti ní nesmí přestat bojovat.

chcete dostávat pohledy z celého světa? Registrujte se na www.postcrossing.com/about - posíláte a dostáváte pohledy od ostatních uživatelů
Pondělí, 08. dubna 2019 - 16:49:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 49
Registrován: 6-2017
Auta pro děti. Má to i nějak přiškrcený kilowatty a vypadá to pěkně debilně. My v tomhle věku běhali pěšky po městě a na nádraží nebo někde na lavičce vzdávali hold spolužačkám.
Pondělí, 08. dubna 2019 - 22:25:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 464
Registrován: 7-2017
Myslím že to tu před nějakým měsícem proběhlo, není to zrovna příliš stabilní...
Gapa
Úterý, 09. dubna 2019 - 09:02:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1682
Registrován: 8-2006
Děkuji - to bude ono. Vypadalo to fakt zvláštně a teď když vidím článek, tak je to ještě šílenější.[crazy]
Nad lidskou blbostí se nedá zvítězit, ale nikdy se proti ní nesmí přestat bojovat.

chcete dostávat pohledy z celého světa? Registrujte se na www.postcrossing.com/about - posíláte a dostáváte pohledy od ostatních uživatelů
Strom
Čtvrtek, 11. dubna 2019 - 14:13:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 755
Registrován: 7-2008
JFK, Jabberwocky:
Děkuji za starší dotaz ohledně "splašení nafťáku" včetně videa.

Měl bych teď dotaz z jiného soudku:
Pokud někdo způsobí dopravní nehodu z nedbalosti, pod vlivem alkoholu, neposkytnutím pomoci a ujetím od nehody a je udělen nepodmíněný trest včetně zákazu řízení na dobu x let, tak je doba zákazu řízení počítána až po uplynutí nepodmíněného trestu, při podmínečném propuštění od doby propuštění na svobodu nebo již od nástupu do výkonu trestu? Třeba viz Půček, zajímá mě,jestli ho můžu potkat na silnici za 5 nebo "až" 11 let?
Díky
Nejlepší byl zatím topírenský posun v DPOV Nymburk na stroji 703 717[ok]
Pajzák
Čtvrtek, 11. dubna 2019 - 14:31:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2597
Registrován: 6-2015
Od propuštění.
Čtvrtek, 11. dubna 2019 - 18:51:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4570
Registrován: 11-2006
George: [proud][proud] to sedí [proud]
Martin: teplý večeře jsou standard již několik let .. asi preventivně [proud]
Pátek, 12. dubna 2019 - 12:32:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2248
Registrován: 9-2005
OndraS: Jak se stane toto? Ohnutý rameno? Nějakej vyhřezlej silentblok?
Nejdřív jsem myslel, že jsi někde vyfotil moje auto.
Na mém mám to samé, už čtyři roky. První dva roky to byla prorezivělá a pak téměř zlomená zadní náprava (u Multiply běžný jev), to bylo znát, že při každé vymetené díře zadek auta podivně zavrávoral do stran.
A po výměně nápravy za nezlomenou to se to krátce postupně vyhnulo znovu, tentokrát ale samotná trubka nápravy zůstala rovná. U některých je to i uložením ložiska jak se píše výše, ale ani to není můj případ. V mém případě bych musel dle automechanika opět vyměnit celou nápravu. Dle něj ale kolo neupadne, dřív začne drhnout guma o podběh. S ohledem na říjnový konec 20-leté životnosti tlakových nádob už to neřeším.
Nabízím seriózní zaměstnání v oboru železniční zabezpečovací techniky v oblasti Praha. Stačí elektrotechnické vzděláni a řidičák, zbytek Tě už naučíme - napiš na mail pod nickem
Neděle, 14. dubna 2019 - 01:15:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7604
Registrován: 12-2005
Přiznam se že mě tuten indián z pobaltí překvapil.

Risane ty obrázky nerozklikávej a vygůgli si Tata Xenon

Dál tu mam střelce co má všechno na salámu. Přes celý město v levym kde nemá co dělat....ale hlavně ty auta neměl přikurtovaný [smrt]


A Starmena už ta Tesla sere tak jde domů...

Maloval kolega Honza Sozanský....člověk kterej byl leteckym mechanikem v Líních. V austrálii byl honák dobytka a obrátil tam pickup na střechu [satan]
Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
-OndraS
Neděle, 14. dubna 2019 - 17:05:20  
Neregistrovaný host
Jakýsi ukradený Camaro. Neznám nevim, jenom sdílím.

http://auto.bazos.cz/inzerat/103387845/Odcizene-Camaro-ODMENA.php
Mauricio
Pondělí, 15. dubna 2019 - 15:14:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9133
Registrován: 4-2005
Jen jsem si na to náhodou vzpomněl, co tohle? Je to na prodej za cenu šrotu, být to Felda, tak po tom sám skočím [happy]

DPP.CZ, K128 (cca 20. od konce)



Teď došel výsledek - mých 12.500 Kč jaksi nestačilo. No nic, budem hledat dál [angry][biggrin]}


(Příspěvek byl editován uživatelem Mauricio.)
Mauricio
Pondělí, 15. dubna 2019 - 15:53:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9134
Registrován: 4-2005
Něco z příběhu o tom, jak člověk míní a auto mění [biggrin]



Vzhledem k pokročilému stadiu rozkladu brzdových hadic a taky vzhledem ke spojce, která chcípla přímo uprostřed MÚK Hlinky, čímž se na půl hodiny zcela zablokovala doprava v Brně [biggrin] jsem si říkal, že investice už zbytečná a že to nějakou službu už stejně udělalo. A aspoň se tím uvolnilo místo na nepříliš nafukovacím dvoře pro něco jiného.

A ještě něco k tématu "Fiatem tam, pěšky zpátky" [biggrin]
Pajzák
Pondělí, 15. dubna 2019 - 15:57:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2621
Registrován: 6-2015
Ta kapota byla v době, kdy jsi mi ji (Mazdu, ne kapotu) půjčoval, vcelku...
Mauricio
Pondělí, 15. dubna 2019 - 17:21:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9135
Registrován: 4-2005
Přední masku mám doma (chtěl jsem jen znak, ale jednodušší bylo oddělat celou masku) a ta kapota nevím, to se stalo přes noc před kovošrotem, když to stálov venku [happy]
draceane
Úterý, 16. dubna 2019 - 19:57:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 30
Registrován: 12-2017
Nemáte někdo informace o tomto fotícím autíčku společnosti here.com? Nizozemská RZ, motá se poslední dny v Praze po Vršovicích a Strašnicích.

Středa, 17. dubna 2019 - 12:20:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 994
Registrován: 2-2006
Here (maps), to blahé paměti koupily nějaké německé automobilky kvůli autonomnímu řízení, ne?

Ed.: jo, Daimler+BMW+VW, a pak se k nim ještě přidal Intel.

(Příspěvek byl editován uživatelem Bobek.)
Já bych všechny ty internety a počítače zakázala.
Strom
Sobota, 20. dubna 2019 - 16:56:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 759
Registrován: 7-2008
Dotaz k autům s filtry pevných částic? Mám BMW E91 330 XD, má to filtr pevných částic. Poprvé se projevil při 150 000 km, signalizace zanešení. Nechal jsem vyčistit a po cca 33 000 km a přesně dvou letech signalizuje zanešení znovu. Mám opět nechat vyčistit nebo se přikláníte k výměně?
Jinak jezdím tím spíš delší trasy, od 50 km výše, ne popojížďky po městě. Při delší jízdě kolikrát motor při krátkodobých zastávkách nestopuju. Po dálnici se snažím držet přes 2000 otáček, ale přes 2500 s tímhle motorem u nás nejde jet dlouhodobě v souvislých vyšších otáčkách. A průměrnou spotřebu mám i s takovým motorem celkem příznivou, většinou se vejdu do 7,6 l / 100 km. Je špatná technologie mojí jízdy podle výše popsaného nebo bude technická příčina a filtr nesprávně regeneruje nebo vůbec neregeneruje? Nebo potíže s palivem? Naftu většinou kupuju u ONO, povětšinu roku tu dražší s aditivy, ale i ta má na štítku taky B 7.
Díky za případné rady a zkušenosti s tímto zařízením.
Nejlepší byl zatím topírenský posun v DPOV Nymburk na stroji 703 717[ok]
Sobota, 20. dubna 2019 - 20:56:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 639
Registrován: 6-2012
Moje zkušenost s naftou na Onu je, že mi to vše na autě zanášelo. A je jedno jestli obyč nebo "lepší" s aditivy. Aktuálně už skoro rok jedu na Vervu od Benziny a mám svatej klid. Spotřeba klesla, motor je tižší a i podle servisu je vše v nejlepším pořádku.
Peta303
Sobota, 20. dubna 2019 - 21:36:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2586
Registrován: 6-2005
A kdybys to zkusil projet na dálnici v Německu, trochu vyhnat pavouky? Třeba by se ještě podařila regenerace (nemáš právě kvůli tomu vyšší spotřebu?), sle úplně stejně už může být pozdě.

Zkus do budoucna přejít na naftu bez řepky (seženeš u Čepra - Eurooil) a buď dodáš VIF, nebo si připlatíš za aditivovanou. Zkušenosti pozitivní (včetně PD s choulostivými vstřikovači nebo auty s filtry, které nejezdí dálky).

Nový filtr pro BMW asi 15 jako na běžné VW stát nebude, ale 100 jako nedávno u Hyundai ix35 a KIA Sportage by taky nemusel.

(Příspěvek byl editován uživatelem peta303.)
cynický škarohlíd
Strom
Sobota, 20. dubna 2019 - 22:17:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 760
Registrován: 7-2008
Peta 303: V Německu jsem byl naposledy loni v říjnu, předtím 2x loni v září, vždy jedna cesta v souvislých vyšších otáčkách. Ta spotřeba je právě na třílitrový motor celkem příznivá, 7,6 l / 100 km mi nepřijde tolik.
Zkusím nechat ještě jednou filtr vyčistit, včetně jeho prohlídky kamerou před tím čištěním. Kdyby byl hodně špatný, tak mi řeknou, že čistit smysl nemá a začnu se poohlížet po jiném.
Naftu bez řepky mají jenom u Čepra (Eurooilu)? Co je to VIF?
751_364-1: Verva od Benziny je taky bez řepky?
Díky
Nejlepší byl zatím topírenský posun v DPOV Nymburk na stroji 703 717[ok]
Neděle, 21. dubna 2019 - 01:22:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 331
Registrován: 4-2007
Mauricio, toho pickupa na upozornění zde vydražil někdo, kdo má stejšna pickup v barvách DP hl.města Prahy, takže bude zachován a v původním provedení, kdyby jsi nabídl cca 4x více, tak bys ho možná vyhrál [biggrin]
Mauricio
Neděle, 21. dubna 2019 - 08:43:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9141
Registrován: 4-2005
Tak aspoň že tak [ok] 4x více, no, to by doma neprošlo [proud]
Neděle, 21. dubna 2019 - 09:36:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 332
Registrován: 4-2007
Tam to kupodivu určila žena, protože to prostě museli získat, bude i replika 1203 DPP aby byla kompletní řada [wink]
Neděle, 21. dubna 2019 - 17:42:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 31
Registrován: 3-2016
Dobrý den, nevím, jestli to sem úplně patří. Ale musím se vám svěřit. Byla mi diagnostikována forma autismu, tzv. Aspergerův syndrom. Jezdím po Republice a fotím značky aut a různá zláštní auta, jako třeba veterány. Trávím tímto svůj veškerý volný čas. Máte to někdo taky tak, nebo jsem jediný?
Pajzák
Neděle, 21. dubna 2019 - 20:57:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2647
Registrován: 6-2015
Myslím, že sám nebudeš, tomuhle pěknému koníčku se tu věnuje hodně lidí.[fotic][ok]
Klidně se nějakými fotkami pochlub.

(Příspěvek byl editován uživatelem Pajzák.)
Neděle, 21. dubna 2019 - 23:16:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8041
Registrován: 6-2004
Strom: Co vím, EUROOIL je jediný.. Na autě O2 po FL mi taky blbly vstřiky a po tankování výhradně EO je naprostý klid a to beru klasický diesel bez bio. Čerpo tím prý protáčí státní hmotné rezervy :-).

B7 co psali na FB Čepra je dnes oficiální označení nafty... Nemusí to znamenat že má x procent biosložky...

A filtr taky v pohodě :-).
Pondělí, 22. dubna 2019 - 08:21:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 640
Registrován: 6-2012
Strom: Dneska je řepka asi ve všem krom právě toho Eurooilu, který zmiňuje 9001.
Peta303
Pondělí, 22. dubna 2019 - 15:57:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2588
Registrován: 6-2005
VIF je aditivum. V té dražší naftě už je přidaný.
cynický škarohlíd
Pondělí, 22. dubna 2019 - 16:41:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1023
Registrován: 8-2015
Vizovice 22.4.2019 Jaguár u pošty
Martinmarilynmanson
Úterý, 23. dubna 2019 - 19:50:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10852
Registrován: 12-2007
Tak jsem si v poslední době vyzkoušel Karoq 1.5 TSI, Civic sedan 1.5 a CR-V 1.5. Nejlepší motor je nepřekvapivě v Civicu, jde krásně za plynem, sbírá se hezky z nízkých otáček. Trochu zklamání bylo TSI, které působí občas trochu mdle (předchozí 1.4 TSI reagovala o něco líp). I CR-V je podle mého trochu živější. V čem Civic (a Honda) obecně zklamala, je infotaiment. Třeba v Civicu je děsně těžký si naladit jen hlasitost rádia. V tomhle naopak exceluje Karoq. Ten se mi líbil i oněmi simply clever prvky, například CR-V s interiérem jak kráva má v kufru jeden malej háček na pověšení tašky.
Be clever - use public transport!
Mauricio
Středa, 24. dubna 2019 - 09:37:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9146
Registrován: 4-2005
Módu digitalizace palubních desek "za každou cenu" jsem nějak nepochopil. Asi jsem staromódní, ale když si chci nastavit klimu, hlasitost rádia, zrcátka nebo zapnout vyhřívání zadního skla, tak sáhnu na příslušný spínač, přepínač, ovladač, páčku apod., a ne abych pět minut lustroval celou nabídkou na digitální obrazovce. Sice rozumím tomu, že to nabízí o hodně více možností individuálního nastavení, ale na druhou stranu 90% z toho člověk nikdy nepoužije. Například v mém voze, které je tímto postiženo také (ovšem v rámci nějaké přijatelné meze, tedy spínač na výhřev oken je klasickej, hlasitost rádia má klasický otočný kolečko a klima také), jsem včera při nudném poskakování v koloně objevil funkci "změna barvy osvětlení". Takže světýlko uprostřed stropu, které svítí při otevřených dveřích, může mít modrou, bílou nebo žlutou barvu. K čemu to je? Nějak jsem to nepobral [lol]


(Příspěvek byl editován uživatelem Mauricio.)
-OndraS
Středa, 24. dubna 2019 - 15:14:06  
Neregistrovaný host
Zcela s tebou souhlasím. Pokrok digitalizace nám umožňuje řešit problémy, které jsme s "analogovým" autem vůbec neměli. [proud]
Středa, 24. dubna 2019 - 18:10:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4575
Registrován: 11-2006
No hlavně je paradox, že nám zakazují telefonovat za jízdy, pomalu i jíst za volantem a šahat spolujezdkyni na koleno, ale pak jsou v autech tablety, na kterých si po hmatu ani nezapnete klimu. Jestli něco na nových autech nesnáším, tak je to fakt takhle hovadina.
Martinmarilynmanson
Středa, 24. dubna 2019 - 18:59:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10853
Registrován: 12-2007
Musím, říct, že ten infotaiment mě v tom Civicu zklamal nejvíc. Jinak auto jede skvěle, takovej sporťáček je to [happy] ale tohle mě odradilo, zrovna to ovládání hlasu je věc, kterou teď ve Fabii používám nejvíc po řadičce a blinkrech. V CR-V je vyřešeno ovládání lépe, ale kvalitou je ten infotaiment minimálně 5 let za Škodou. To mi přijde dost tristní.
Be clever - use public transport!