Diskuse » Archiv 2019 » Automobily, lodě a letadla » Auta - vše okolo nich, historky, zážitky, postřehy, fotky atd. » Archiv diskuse Auta - vše okolo nich, historky,... do 27. 03. 2019 předcházející | další

Archiv diskuse Auta - vše okolo nich, historky,... do 27. 03. 2019

dolů
   autor příspěvek
Pondělí, 11. února 2019 - 19:35:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2051
Registrován: 10-2007
Problém dosáhnutí stavu vzácnosti u současných oktávek bude ovšem složitější než jen fyzické uchování stroje. Stará oktávka by nebyla tak vzácná, kdyby to byl jen velký kus železa, který musíš doma oprašovat, zabírá spoustu místa a můžeš se na něj dívat. To, co ji dělá pro soukromé osoby zajímavou, je, že se dá provozovat jako automobil na veřejných komunikacích. Bude toto možné za 50 let se současnou oktávkou? Ty nejhorší časy z hlediska životního cyklu na ně teprve čekají. A otázka je, zda ty, které to přežijí, budou více než jen exponát do vitríny. Otázka je, zda to někdo pustí na veřejné komunikace (kvůli emisím, kvůli tomu, že to řídí živý člověk) nebo zda do toho běžně seženeš palivo a za kolik.
Pondělí, 11. února 2019 - 20:34:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7567
Registrován: 12-2005
No tak o palivo se nebojim. Slunečnicovej a řepkovej olej se bude v potravinách prodávat pořád. Takže u naftových verzí bude dostatek paliva vždy zaručen. A vzhledem k hypotetickýmu provoz v režimu yountimer/veterán tedy jen za hezkýho počasí a nejspíšjen v létě tak nevidim problém.
Horší bude kam se vydá v budoucnu legislativa....
Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
-OndraS
Pondělí, 11. února 2019 - 20:36:32  
Neregistrovaný host
Ja to bohužel vidím podobně. Začne to tím "zazděním" veteránských vozidel mladších než 1990, pokračovat to bude nějakýma legislativníma úpravama tak, aby tyhle mladší vozidla nešly rozumně provozovat ani na bílých značkách. Nějaka možnost, jak to zakazat, nebo znepříjemnit, se najde vždycky, bude to mít každopadně nějaký "dobrý úmysl". Odkazy: emise, vraky na silnicích, starý auta, nebezpečí, hrůza.
Co jsem tak pochopil nejen z vyprávění delegátů klubu US aut, kde jsem účasten, tak navíc existuje hromada dědkoklubů, kde se zabývají autama opravdu historickýma, a cokoliv, co má plastovou přístrojovku a lity kola a nedejbůh čtyřventilovej motor, je novy auto a nemá to narok se stát veteránem. Pro některé je póvl i ta stará oktávka. Takovýhle názory tomu taky moc nepomůžou, tím hůř, že se dostanou do povědomí nějakýho ouřady, kterej to bude brát jako světonázor, protože to řekl stoletej "pan veterán".
Souhrn: Užívejme si tu radost, dokud to jde. Srážejme se, renovujme, spravujme, jezděme.

Ilustrační foto
Pondělí, 11. února 2019 - 20:56:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7298
Registrován: 3-2007
Ja si myslím, že títo ortodoxní dedkovia skôr, či neskôr pominú zo sveta a ako kolega hovorí, nikoho z mladších ročníkov nezaujímajú "autá so svetlami na paličkách".
Neviem, čo by si tým zabetónovaním pomohli, lebo drvivá väčšina prípadov vlastníctva takéhoto auta mladším človekom nemá s veteránizmom nič spoločného, je to len primitívna investícia, strčí to špecializovanej firme do haly, raz za 10 rokov to dá zrenovovať a predá to za trojnásobok ďalej, na to mu nie sú treba ani veteránske papiere.
Na akciách srdciarov človek stretáva oveľa novšie autá a bude stretávať aj naďalej, pár zaschnutých dedkov na tom nič nezmení.

(Příspěvek byl editován uživatelem Tomino.)
Pondělí, 11. února 2019 - 21:47:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2052
Registrován: 10-2007
Martin_100: kdo ví, jak se za 50 let změní stravovací návyky budoucích generací, jestli fakt budou potřebovat hektolitry levného rostlinného oleje nebo jestli hrdý majitel veterána půjde pro palivo do zastrčené prodejny retropotravin, kde sežene akorát panenský olivový, litr za pětikilo.
Pondělí, 11. února 2019 - 22:43:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 800
Registrován: 10-2007
Když odhlédnu od místně specifické situace tady ve Fidlovačce, nedal bych nic za to, že vítr opravdu fouká mj. odněkud z Číny. Ty země se chystají na další „velký skok“ a rozhodně nepotřebují, aby jim domácí obyvatelstvo provozovalo vraky z Evropy na veteznačkách. Zároveň ale z prestižních důvodů chtějí být členy mezinárodních organisací, a musejí tudíž nějak dodržovat dohodnuté věci, takže nejjednodušší je pro ně tlačit to právě prostřednictvím FIVA. Do toho nejrůznější užiteční idioti na Západě a na neštěstí je zadělané. Jestli se nepletu, tak nedávno schválil šrotovací legislativu „vraků“ tuším Nepál. Dočetl jsem se o tom na Busfreaks (než tam tedy ta banda paranoiků znemožnila neregistrovaným i číst) a hromadně se tam brečelo, že všechny ty krásné Bremery a Düda, které Němci poslali do druhého života v rozvojovém světě, teď půjdou do hutí a jestli by se to nedalo dovážet zpět a stavět na vetenoty.
Úterý, 12. února 2019 - 07:00:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 626
Registrován: 6-2012
Zajímavá diskuze, díky za názory. [ok][happy]

Takže mi z toho vyšlo že čekat, sledovat situaci a očekávat spíše tu horší variantu než tu lepší.
Bude mi to jednou chybět, to, že si člověk sedne do auta, vyrazí kam chce a kdy chce a nemusí řešit kde po cestě bude stát x hodin aby si dobil baterky na dalších 150-200km.
Úterý, 12. února 2019 - 10:13:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 587
Registrován: 8-2012
Ondro pěkná fotka, ale bacha na toho Kitta. Ten vyloženě vypadá, že do tý bílý krásky vyloženě něco hustí.
Úterý, 12. února 2019 - 10:43:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7569
Registrován: 12-2005
S tima senilníma gerontama neuznávajícíma nic nad rok 40 je to pravda. Na srazech bez horní hranice si je dost vychutnávam.
Nevěřili byste jak "hrdýho" pragovkáře nebo škodováka nadzvednete když jeho stoletej šrot nazvete ajrovkou kterou má dneska každej jouza. A k tomu s rozzářenym pohledem přidáte pár obdivných vět na adresu opodál stojícího golfa první generace. Jak je zachovalej a jak se majiteli podařilo poshánět všechny detaily odpovídající roku výroby... Jo pane to už se dneska jen tak nevidí.
V tu chvíli mam pocit že by vzteky nejradši sežrali čepice [satan]
Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Pajzák
Úterý, 12. února 2019 - 11:15:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2440
Registrován: 6-2015
Zato majiteli stovky říct, že má pěkné embéčko, tak je úúúplně v klidu, že? Případně tomu golfistovi pochválit oplíka...
Úterý, 12. února 2019 - 14:23:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2053
Registrován: 10-2007
Martine, a jak přesně to má fungovat. Oni očekávají, že každej mlaďoch pozná pragovku od aerovky? A když nepozná, tak je to vytáčí? Jako že při svým věku poprvé potkali někoho, kdo je nutí, aby si o něm mysleli, že je ignorant? To asi těžko. Není to s tou čepicí fakt jen pocit?
Středa, 13. února 2019 - 19:30:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7570
Registrován: 12-2005
Nu podle reakcí očekávají ba dokonce se cítí (asi právem) ukřivděni.
Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Mauricio
Čtvrtek, 14. února 2019 - 10:46:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9091
Registrován: 4-2005
Tak pokračujem


Mám tu navíc tohle, kdyby někdo chtěl... Bez obalu a bez časopisu, sehnal jsem ještě žlutou a ta se mi líbí víc. 2.jakost, ulomený zrcátko, leží na sedačce.


A tyhle dva se mi tématicky nehodí... Opět bez obalu a časoisu (ten tam myslím stejně nebyl).


Kdyžtak SZ
Čtvrtek, 14. února 2019 - 11:08:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2710
Registrován: 8-2013
Ja som začal zbierať modely od firmy Deagostini. Zbierka sa volá Legendární Automobily minulé éry. Aktuálne mám 22/56 zopár foto



Priebežne budem pridávať fotky

(Příspěvek byl editován uživatelem Lubos1993.)
www.autoskodaklub.sk
Čtvrtek, 14. února 2019 - 11:49:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 801
Registrován: 10-2007
Zajímavé informace z Německa. Teď je samozřejmě otázka, zda je to jen episoda, nebo zda se trend opravdu mění. Ještě zajímavější by pak bylo, kdyby na DUH a podobné organisace byla podána třeba hromadná žaloba těmi, jimž činností aktivistů vznikla finanční újma, znehodnotil se majetek apod.
transit01
Čtvrtek, 14. února 2019 - 14:17:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2640
Registrován: 9-2012
Ještě trochu navážu na to na co reagoval 751_364-1 bez nějaké složitější reakce, konkrétní hromada těch českých snů se ani statusu veterána nedozije když svoje nejlepší dny uz mají za sebou.. Jezdí nám to sem furt, tahle je ještě horší než ta vínová. To je sezrany jako moje auto a to je z roku 95 bez jakékoliv údržby. Zda se mi že to je nějaká nemoc.. Pak když se kouknu před barák na takovou ofci X sousedovo peugeota 205 s puchýře koroze na blatníků z ježdění v zimě a vedle ještě na sousedovo favorita na kterým by se těžko hledal puchýř koroze tak si říkám že dobrý auta už se vyrábět přestali a ty dobrý nám chcou "zakázat" nějakýma poplatkama abychom jezdili v El. mobilech do kterých se v zimě ani nedostaneme..


(Příspěvek byl editován uživatelem transit01.)
vysokej jalovec, vysokej jako já, ve stovce sedím já, a cejtím se jako pán
Čtvrtek, 14. února 2019 - 18:58:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7306
Registrován: 3-2007
transit: Tak to sú silné slová. Ty si to asi nepamätáš, ale Favorit stihol zhniť za 8 rokov na prach. Tie Octavie majú teraz cca. 20-22 rokov - toľko sa väčšina Favoritov ani nedožila. (nehovoriac o tom, že na Favoritoch korodovali aj nosné časti, a teda prevádzka takého auta bola vyslovene nebezpečná; ten smiešny prehnitý falc si tam mohol meniť /s nadsádzkou/ každé druhé leto)
Nie som voči nim nijak zaujatý; naopak jeden Favorit mám a Octaviu som nikdy nevlastnil.

Samozrejme kvalita plechov a hlavne laku je aj u novších Škodoviek katastrofálna, o tom niet pochýb.
Čtvrtek, 14. února 2019 - 19:36:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 588
Registrován: 8-2012
Lubos1993- slušná sbírka. Já od nich beru jen něco. Tady je moje mini sbírka.
transit01
Čtvrtek, 14. února 2019 - 19:54:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2641
Registrován: 9-2012
Tomino: v něčem máš pravdu, ale jak může 20 let stará octavia u které by se očekávalo že ta kvalita bude už na lepší úrovni shnit dřív než každodenně užívané auto z roku třeba 95 a min? Jasně že to je o údržbě toho auta ale stejně mi to přijde absurdní.. Favoriti sice hnili ale co jich dneska ještě jezdí, i tak třeba ty starý francouzi, peugeoty 205 vydám každý den minimálně tři a cely život stojí venku a jezdí a vypadají líp.. Teď mě nic konkrétního nenapadá, koukám ven z okna.. Ale asi chápeš jak jsem to myslel..

(Příspěvek byl editován uživatelem transit01.)
vysokej jalovec, vysokej jako já, ve stovce sedím já, a cejtím se jako pán
Čtvrtek, 14. února 2019 - 19:55:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2713
Registrován: 8-2013
Paveljosef:
"Lubos1993- slušná sbírka. Já od nich beru jen něco. Tady je moje mini sbírka."


Ďakujem. Najhoršie bolo že do čísla 20 to bolo v pohode a zrazu pri čísle 21 sa to nedalo nikde zohnať, vraj bol nejaký problém s dodávateľom čo to vozí na Slovensko, pár dní som bol fakt sklamaný, ale nakoniec to dobre dopadlo a znovu sa to rozbehlo [happy]
www.autoskodaklub.sk
Čtvrtek, 14. února 2019 - 20:07:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7307
Registrován: 3-2007
transit: Samozrejme, je to predovšetkým zásluhou nekvalitnej povrchovej úpravy. Vrchná vrstva laku bola totálne nekvalitná, a ten keď poruší, tak už to ide jedna radosť (lebo rovnako plech je nevalnej kvality). S Favoritom ako etalónom nehrdzavenia je to však naozaj mimo misu. Tie Favority, čo sú dnes v pôvodnom a zachovalom stave, majú najazdených len zlomky kilometrov oproti hrdzavým Octaviam, a 100% boli garážované. Tiež keby mám porovnať so svojim celoživotne garážovaným s 50tkm, asi by Octavia za podobných životných podmienok na tom bola podstatne lepšie [happy]

Francúzi sa nedajú ani porovnávať, tam tá antikorózna ochrana bola niekde úplne inde - aby som nehanil len škodovky, tak všeobecne oproti autám z východného bloku. A to nielen pri autách, ale napr. aj pri autobusoch - keď si zoberieš napr. Renault FR1 1985-1995 s Karosou radu 700 z 1985-1995... Karosa do 6 rokov zrelá na GO, FR1 majú mnohé dodnes pôvodnú plecharinu.
Mauricio
Čtvrtek, 14. února 2019 - 20:22:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9092
Registrován: 4-2005
Lubos1993

De Agostoni se da sehnat v pohode - pokud si nepotrpis na casopis, originalni baleni a nevadi ti sem tam krive svetlo nebo ulomena antena, podivej se treba na Aukro, bazos... Je toho vsude hodne, ale vetsinou 2.jakost, ktera nejde do prodeje a rozebiraji si ji kseftari (zase ale maj slusny ceny). Kdyztak muzu hodit do SZ nejake doporuceni, od koho a kde kupovat.
Čtvrtek, 14. února 2019 - 20:54:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2715
Registrován: 8-2013
Mauricio:
"Lubos1993

De Agostoni se da sehnat v pohode - pokud si nepotrpis na casopis, originalni baleni a nevadi ti sem tam krive svetlo nebo ulomena antena, podivej se treba na Aukro, bazos... Je toho vsude hodne, ale vetsinou 2.jakost, ktera nejde do prodeje a rozebiraji si ji kseftari (zase ale maj slusny ceny). Kdyztak muzu hodit do SZ nejake doporuceni, od koho a kde kupovat."


O tomto viem že sa dá kúpiť napr. na bazoši. Lenže tam ľudia chcú na tom zarobiť. V stánku je cena modelu 8,99€ a na bazoši sú ceny 15-20€ a to ako fakt nedám.
www.autoskodaklub.sk
Čtvrtek, 14. února 2019 - 21:41:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7571
Registrován: 12-2005
Ofce a fábie většinou hnijou když nemají údržbu a najeto x set tisíc km. Favorit takhle shnil při stejný neúdržbě aniž by pokořil kilo. Kdo ty auta pravidelně důkladně nemeje a jen jezdí tomu to shnilo no.
Když děda koupil škodu 105 jako 12 let starou ojetinu tak do 2 let stihnul vyměnit oba prahy, zadní lemy a půl podlahy. Po pár letech ty prahy dělal znova. A to to ošetřoval, natíral, vystříkávál dutiny. Houby platný.
Jeho současný fábii je letos 17 let. Nemá puchejřek koroze. Všechny pkechy původní. Nic nenatírá, dutiny nestříká a přitom je kastle jak ze škatulky. Jen to prostě meje a leští a občas voskuje. A to s fábií jezdí v zimě dakeko častějc než se stopátou. Zaprvé už jim to tak beběhá jako dřív tak jezdí víc autem. A zadruhý fabie jde narozdíl od stopátý vvzimě vždycky otevřít a nastartovat. Stopátá se zimní jízdě prostě uměla bránit. A stejně hnila.
Takže tvrzení jak jsou po karosářský stránce fabky a ofce špatný bych moc neprezentoval ať nejsi zbytečně za vola [satan]
Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
transit01
Středa, 20. února 2019 - 20:23:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2645
Registrován: 9-2012
Martine jak Fabie nevím ale ovce jsou většina fakt top 🙂

vysokej jalovec, vysokej jako já, ve stovce sedím já, a cejtím se jako pán
Čtvrtek, 21. února 2019 - 12:51:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5826
Registrován: 2-2005
Transite, to, co tady postuješ (viz ten taxik) jsou auta, která se nadají brát jako měřítko. Je na první pohled vidět, že se o ně nikdo moc nestara a kašlal na údržbu. S podobným přístupem (nýty a vlnitý plech) by vypadalo každé auto bez ohledu na značku.
Je to Rebel!!! Při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho zesměšnil!!!
Vechtr
Pátek, 22. února 2019 - 07:52:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 127
Registrován: 12-2015
Ten "komunistický" vlnitý hliníkový plech už se shání špatně. Škoda jím plýtvat na ofci [proud]
-OndraS
Sobota, 23. února 2019 - 20:42:37  
Neregistrovaný host
Ty děti.

Dnes se devítiletá dcera při jízdě autem zeptala, odkdy se používá výstražný trojúhleník, myšleno od jakého roku. Spokojila se s odpovědí "co jsem na světě", ale jinak jsem teda zcela nevěděl. A vrtá mě to v hlavě i teď, tak jsem vygůglil, že

Motiv červeného okraje rovnostranného trojúhelníku stojícího na podstavě koresponduje s provedením výstražných dopravních značek, které byly v českých zemích zavedeny podle německého vzoru vládním nařízením č. 242/1939 Sb. vlády Protektorátu Čechy a Morava s účinností od 1. listopadu 1939 (předtím byly výstražné dopravní značky modrobílé). Trojúhelníkový tvar výstražných značek s vrcholem nahoru doporučil již 4. mezinárodní silniční kongres v Seville roku 1923.

Tak to jen tak pro příště [proud]
Pajzák
Neděle, 24. února 2019 - 00:08:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2455
Registrován: 6-2015
Stěžuješ si? O rok mladší dcera se mě onehdy optala, že až bude na světě poslední člověk, kdo jej po smrti zahrabe. To jsem fakt nevygooglil...
-OndraS
Neděle, 24. února 2019 - 11:27:09  
Neregistrovaný host
To teda není jednoduchý. Zde by mě spíš než odpověď trochu trápila příčina otázky. Ale hlavu bych si z toho nedělal, děcka přijdou na ledasco. Pravděpodobně to má stejný řešení, jako s tím soustruhem. Jak vznikl první soustruh, když jsou v něm soustružený součástky [proud]
Neděle, 24. února 2019 - 17:07:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 992
Registrován: 8-2015
Zlín Jižní Svahy 2019-02-24 dodávková Felicia
Neděle, 03. března 2019 - 21:32:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7956
Registrován: 6-2004
Díky chlapi :D Chtěl jsem si něco přečíst o autech a ted se budu děsit s čím na mě přijdou moje dvě holky [biggrin][ok]
Pondělí, 04. března 2019 - 19:06:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 996
Registrován: 8-2015
Zlín Jižní Svahy 2019-03-04 Toyota RAV4 hybrid + Peugeot
Úterý, 05. března 2019 - 19:15:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 447
Registrován: 8-2014
Kwasi, já ti nějak nevím... to že sem každý týden dáš pět fotek té tvojí 120tky, to mi nevadí, je pěkná a rád se na to podívám. Ale dávat sem fotky úplně obyčejných, hnusných, náhodně vyfocených aut? Chápu taky, že když si někdo koupí Oktávku, tak sem dá její fotku, protože z ní má radost, ale ty nejspíš s ani jedním z těch aut nemáš nic společného?

Pokud by ten příspěvek měl nějakou mě skrytou hodnotu, tak se omlouvám, ale trochu mě to zaujalo...
Auta stojí, vlaky jedou...
[auto][auto][auto][auto]
[masinka][tramvaj][tramvaj][tramvaj]
Pavel2
Úterý, 05. března 2019 - 19:53:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16836
Registrován: 8-2002
transit:
teda nezlob se na mě, ale považuješ za normální opravovat prorezlý díry nanýtováním velmi hrubě ostřiženýho plechu nebo zalepením lepící páskou a přestříkáním sprejem? co to jako je? divíš se že ti za 3 roky vypadne ještě větší kus plechu? takovou prasárnu udělá jen ten, kdo se s prací prostě nechce srát a kdo stejně plánuje auto vyměnit nebo po dožití bez milosti hodit ze stráně.

ale podívej se na přední blatníky některých Francouzů - třeba R Thalia, asi i Clio II, P307 a bude jich jistě víc. tyhle kusy nehnijou - protože mají ty blatníky plastový [lol]
Strom
Neděle, 10. března 2019 - 20:01:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 750
Registrován: 7-2008
Zdravím, dotaz: Cca 3x během posledních dvou let jsem zahlédl toto: např Volkswagen Passat stojí, hodně bíle kouří z výfuku tak přes minutu a nikam se nehne, posléze je odtlačen, jet už nemůže. Neslyšel jsem ovšem, jestli mu v tu chvíli, co tak kouří běží ještě motor nebo už ne. Byl to model cca 3-5 let starý a asi v naftovém provedení bych spíš tipoval. Neví někdo o jakou závadu jde? Požár, vypalování filtru pevných částic?
Nejlepší byl zatím topírenský posun v DPOV Nymburk na stroji 703 717[ok]
Neděle, 10. března 2019 - 20:18:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 452
Registrován: 7-2017
Není to splašení nafťáku? Myslím že začne hořet olej ve válcích, který uniká z poškozeného turba. Jediné řešení je zařadit třeba pětku a pustit spojku, jinak se motor sám zničí (nepomůže vyndání klíče ze zapalování). A pak si počkat na odtahovku, jelikož po nastartování by to celé začlo odznovu.
Neděle, 10. března 2019 - 21:20:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1002
Registrován: 8-2015
Landrover Zlín Lazy 2019-03-10. Zaujalo mě zajímavé spřáhlo vzadu [happy]
Neděle, 10. března 2019 - 22:07:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 806
Registrován: 10-2007
Strom: Splašený diesel. Aby vznětový motor běžel, potřebuje vzduch (ten má) a palivo – v případě splašení je to většinou olej. Ten nemusí nutně pocházet z turba, ale dost často to tak bývá. Další příčinou může být příliš vysoká hladina oleje, třeba vlivem pronikání nafty do karteru přes kroužky. Zarazit se to dá na nejvyšší stupeň přes spojku (u manuálu), ale šetrnější je ucpat sání třeba kusem hadru. Když nemá vzduch, chcípne sám. U automatu je to jediná možnost. Jak psal JFK, nepomůže vytáhnout klíček ze zapalování, protože vznětový motor eletřinu k chodu nepotřebuje a chcípák sice přeruší přívod nafty, jenže motor tou dobou už běží na olej. Vyhledej si videa runaway diesel, je toho po internetu mraky. Moje oblíbené je tohle. Ani ne tak kvůli splašení jako kvůli aktérům :-)
Čtvrtek, 14. března 2019 - 16:44:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 808
Registrován: 10-2007
Přátelé, nevěděli byste někde v Praze nebo přilehlém okolí o montážní jámě nebo rampě? Ať už volně přístupné nebo případně za nějakou křesťanskou cenu? Z Pregia začala po zimě odněkud téci chladicí kapalina, ale shora je všechno suché a zdola pod motor nedostanu hlavu. Děkuju!
transit01
Čtvrtek, 14. března 2019 - 18:40:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2652
Registrován: 9-2012
Pavel2: Tady nejde o to, jak to je opravený. Tady jde o to, že ta ovce shnila, a proto to takhle někdo opravoval. na to na co jsem poukazoval bylo to že to auto vyhnilo, né to jak to někdo opravil. bodejď by ne když karosáři chccou za vyvaření lemů nebo prahu 30 tisíc [lol] když nemáš známosti takk těžko někdo dá do vylitany ofce takový peníze
vysokej jalovec, vysokej jako já, ve stovce sedím já, a cejtím se jako pán
Pajzák
Čtvrtek, 14. března 2019 - 20:40:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2507
Registrován: 6-2015
Ovce (= Octavia? Neznám, neslyšel jsem.) shnila nejspíš proto, že má ťuknutou [zadnice] a opravenou tímto prasáckým způsobem. A ta druhá fotka vypadá, že je taky ze soudku mechanických poškození.
Pavel2
Čtvrtek, 14. března 2019 - 21:24:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16861
Registrován: 8-2002
Transit:
jak to, že někdo má auto děravý po 5 letech a 50.000 km a druhej ho má i po 12 letech a 400.000 km pořád jako nový? [wink]
věci většinou spolu souvisí a jedna navazuje na druhou. když budu pořádnej, chci aby věci bez větších problémů fungovaly, z čehož plyne, že trosku nekoupím, protože tuším, že to bude průser nejen finanční.
Čtvrtek, 14. března 2019 - 21:27:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7579
Registrován: 12-2005
Spodky předních blatníků a tim pádem začátky prahů hnijou páč jsou lidi líný a serou na to. Drží se tam za podběhem bahno. Stačí vytočit kola do rejdu povolit 3 šroubky podběh vyhnout a z pod něj vybrat nebo proudem vody (dle množství) vystříkat bahno.
Stačí jednou za rok až dva.
Z golfa sem vydoloval na každý straně cca kilo bahna.
Čimž se oslím můstkem dostávam k drobnýmu kwasu.



Budu muset udělat nějakej výprodej...letos přibyl vlek, almera a golf. Pomalu se přestávají auta vejít na dvůr [satan]
Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Mauricio
Pátek, 15. března 2019 - 16:57:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9114
Registrován: 4-2005
Na to je jednoduchá rada. Kup si větší dvůr [biggrin]
Pátek, 15. března 2019 - 18:00:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7581
Registrován: 12-2005
Nu v zahradě místa dost [satan]
Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Středa, 20. března 2019 - 19:16:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1010
Registrován: 8-2015
Dnes jsem ve Svitu Zlín vyfotil VW Caddy s vozíkem [happy]
-OndraS
Středa, 20. března 2019 - 20:34:22  
Neregistrovaný host
Kwasi: zavidím ti tvoji radost z takovýho auta. Fotit si nejobyčejnější pickup s nejobyčejnějším vozejkem, kterým přijeli dělňasi na stavbu, to už vyžaduje lásku k autům na dost komplexní úrovni.
Zrovna takhle když jsme před fabrikou klábosili s kolegou, co by okolo muselo projet za auto, abych na to zůstal čumět s otevřenou hubou a byl z toho paf celej den a jestě se mimo tom v noci zdálo. Teoretická odpověď: F40. Countach. Formule s Ayrtonem Sennou za volantem. Atp.
Praktická odpověď: žadný.
Čtvrtek, 21. března 2019 - 07:35:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4562
Registrován: 4-2003
-OndraS:
"co by okolo muselo projet za auto, abych na to zůstal čumět s otevřenou hubou a byl z toho paf celej den a jestě se mimo tom v noci zdálo."
Za sebe mohu odpovědět - moje vlastní auto s někým cizím za volantem.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Pátek, 22. března 2019 - 10:46:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2240
Registrován: 9-2005
Za sebe mohu odpovědět - moje vlastní auto s někým cizím za volantem.
Ta mně ani to ne - už se mi to stalo. Byl to můj automechanik co s ním jel tenkrát v rámci testovací jízdy po opravě do Elitu pro zboží... [happy]
Nabízím seriózní zaměstnání v oboru železniční zabezpečovací techniky v oblasti Praha. Stačí elektrotechnické vzděláni a řidičák, zbytek Tě už naučíme - napiš na mail pod nickem
Pajzák
Pátek, 22. března 2019 - 11:00:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2523
Registrován: 6-2015
Pravda, vidět své auto se sebou samým za volantem by bylo asi horší. [happy]
Peta303
Sobota, 23. března 2019 - 21:25:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2579
Registrován: 6-2005
Pozor na Google Street View... ;-)
cynický škarohlíd
Pondělí, 25. března 2019 - 10:27:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 45
Registrován: 6-2017
Měl jsem možnost svézt se novým Focusem a byl jsem překvapen. Pozitivně i negativně.

Začnu-li vnějším designem, musím říci, že mne po dlouhé době u této automobilky neuráží. Nenadchne, nicméně raději nudné, nicneříkající tvary v souhře, okořeněné maximálně jakousi nevzhlednou (a dle mého zbytečnou) napodobeninou průduchu pod světlem, než směsice linek a výkusů, které dohromady tvoří nepřehlédnutelnou obludu.

Tento kus byl osazen jednotkou 0.9 ecoboost, která mne nadchla. Proti škodovácké 1.0 je tento motor živější a rozhodně "táhne víc vocpoda". Poté, co rafička rychloměru přeleze stovku, odmítá automobil dále zrychlovat v původním tempu, nicméně s ohledem na to, co to je za motor, zrychluje naprosto dostatečně. První věc, která mi vadila, a to ve všech Fordech, a marně jsem čekal zlepšení, je chod řadící páky. Gumový odpor završený ohavným mlasknutím je něco, co bych toleroval u Megana z roku 1998, ale ne u nového automobilu.

Hlavním důvodem, proč bych si auto nekoupil, je ale interiér. Odporné, tvrdé, vrzající plasty jako v Dácii, jakýsi zasekávající se umělohmotný posuvník za řadící pákou, budící dojem přepínače módů na čínské hračce na dvanáct použití, tapece, které jdou promáčknout loktem, tunel kývající se ze strany na stranu, madla dveří s výkyvem půl centimetru na obě strany, to všechno ve mně, ještě v kombinaci s mizerným výhledem vzad, vzbudilo pocit přímo fyzického hnusu. Zůstal též tradiční fordovský způsob rozložení ovládacích prvků po (po, ne na) přístrojové desce, projevující se tím, že ovladač hlasitosti rádia člověk najde u spolujezdcových nohou (hyperbola). Tudy fakt ne. Škodovka, která se od dob dvojkové Oktávky v tomto ohledu zhoršila (ostatně, která automobilka, snad až na Mazdu, ne), je tak o dva levely výš než toto.

Vechtr
Pondělí, 25. března 2019 - 12:03:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 132
Registrován: 12-2015
Mně by nejvíc vadilo, že se takové sociální auto s 900ccm motorem a plastovými poklicemi snaží vypadat jako Aston Martin. Ty falešné průduchy tomu dávají korunu. Pokud to má být levné auto, tak ať to přizná. I malé auto do města může být hezké, ale pokud se snaží vypadat jak batmobil, tak je to jen trapné.
Něcestujtě s papagájom, ujo Porubjak. Celú cestu čosi tára, cestujúcich sprosto ohovára.
Pondělí, 25. března 2019 - 12:10:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 46
Registrován: 6-2017
Souhlasím. Teď ze zajímavosti koukám na cenu a málem mi vypadly oči z důlků nad tou základní.
Pondělí, 25. března 2019 - 19:23:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5827
Registrován: 2-2005
Motor není 0,9l ale 1.0 (ma 999 cm3). Měl jsem ho půjceny na tři dny (verzi se 74 kw) a je "statecny". Pokud bych měl volit mezi tímto a stejně výkonnou atmosférou, jdu rozhodně do EcobBoostu.

Interiér mě osobně rozhodně neurazel. Dacie musely v poslední době udělat obrovský skok kupředu, když jsou srovnatelné s ostatními vozy mimo low cost segment. Je pravda, že ze to neni sterilní koncern, módu palubek s tabletem taky nemusím, ale Focus rozhodně nikterak nevybočuje ze standardu nižší střední třídy. Dokonce s tímto mizernym interiérem vyhrál Auto roku 2019 v ČR. A kdyby to nebyl Focus, je to Skoda. [happy]

(Příspěvek byl editován uživatelem Stanley.)
Je to Rebel!!! Při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho zesměšnil!!!
Pondělí, 25. března 2019 - 21:14:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7592
Registrován: 12-2005
A sportovní volant měl? [satan]
Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Pondělí, 25. března 2019 - 21:17:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5828
Registrován: 2-2005
Ten má až ST-Line. [lame]
Je to Rebel!!! Při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho zesměšnil!!!
Úterý, 26. března 2019 - 23:00:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7997
Registrován: 6-2004
_PI_: Tak ono je potřeba si říct co od toho auta chci :-) Bohužel většina "diskutérů" řekne 1,0 je o ničem a nevydrží ani 100 000... Ono pro důchodce co s tím jede do Lidlu pro pivo a pak na chatu je to ok. Stejně jako městský baby vozič to bude bohatě stačit. :-)

On je problém, že nabídka je celkově mizerná... Francouzi max 1,6 133kW, Opel taky max 1,6 140 kW...
Čistokrevný bezin 2,0 dělá jenom koncern + japonci...
Středa, 27. března 2019 - 08:19:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 47
Registrován: 6-2017
No, pro důchodce... Uznávám, asi to tomu motoru nedělá dobře (stejně jako kdysi nevalnou pověst motorů HTP způsobilo to, že jich bylo plno odděláno honěním po dálnici a tak motor, který je jinak parádní a mně naprosto vyhovoval, získal po hospodách svůj známý cejch), ale včera jsem se služebním Rapidem 1.0 TSI polykal kilometry na dálnici taky statečně. Respektive ve dvou a půl tisících otáčkách a na šestku mělo při 150 km/h na tachometru auto tendenci stále zrychlovat. Já tyto motory neodsuzuji, naopak považuji za zázrak, co všechno je možné. Co se týče trvanlivosti, nedávno byl někde článek o nějaké Fábii s touto motorizací, kterou po najetí 100.000 km rozebrali a zkoumali a nijaké zásadní problémy nezjistili.

A když se dostaneme k tomu, co od toho auta chci, tak se v něm především chci cítit dobře, a to mi bohužel v tomto Focusu nejde.