Diskuse » Archiv 2019 » Tramvaje a metro » Tramvaje v Ostravě » Archiv diskuse Tramvaje v Ostravě do 05. 12. 2019 předcházející | další

Archiv diskuse Tramvaje v Ostravě do 05. 12. 2019

dolů
   autor příspěvek
Kočkopes
Středa, 13. listopadu 2019 - 21:06:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1044
Registrován: 10-2017
thfhfhfh:
"No jasně, posílit linku 15, protože s ni jezdíš"
Možná jsem slepý, ale linka 15 se nikde nezmiňuje...

Interval 15 minut má smysl v případě, že na něj přejde celá Ostrava. Tedy i jak píše TommyX - na všech linkách zavést interval 15 minut (nebo celé násobky, tj. 30 minut, 45 minut atd.).
- Otázka č. 1 - je lepší na linkách ve stylu 26, 28, 38, 56 zavést kratší (30 minut) nebo delší (45 minut, hodina?) interval? Protože vozit vzduch je blbost, ale zrušit spoje nejde, protože "než vozit málo lidí, tak radši nejezdit vůbec" není řešení. Moc si nedokážu představit, jak se o víkendu dostávám z Bělé někam, když jsem bez auta a nejede mi autobus (ono ani v současné době to není žádná sláva). A co má říkat třeba Datyně - tam je po poledni už teď 2 hodiny díra (to už tamní raději chodí pěšky do Bartovic nebo Václavovic na 28/38)
- Otázka č. 2 - je na to dost lidí, kteří ten víkend odjezdí, když jezdí prakticky celý pracovní týden + jeden den o víkendu, hromadí se přesčasy a pak už není, kdo by jel?
- Otázka č. 3 - má vůbec nějaký interval smysl (viz linka 53 v prac. dny)?

Stadler možná má cca stejný počet míst jako KT, ale nechcete doufám tvrdit, že jsou díky tomu kapacitně zaměnitelné, že ne....
Tesat do kamene.

(Příspěvek byl editován uživatelem Kočkopes.)
Středa, 13. listopadu 2019 - 21:08:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1702
Registrován: 2-2017
U toho přejmenování nejsem úplně nadšený. Zastávka Obchodní centrum tu již je a nepřijde mi šťastné, aby tu byl stejný název zastávky ještě jednou jen s Třebovicemi na začátku. U linky 7 to může dělat zmatky.

K tomu to vypadá, že se zastávka Svinov mosty h.z. přejmenuje na Svinov mosty.

(Příspěvek byl editován uživatelem os98.)
Elektrobusy SOR - to nejlepší v Ostravě [ok]


VYPRAVENOST OSTRAVA
Středa, 13. listopadu 2019 - 21:57:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2409
Registrován: 8-2002
1) H. Datyně nejsou Ostrava.
2) L.č.53 doplňuje l.č.64 v časech kdy je to třeba. Možná tam je i nějaký proklad s těmi příměstskými linkami.
3) 15 min interval (podle mě) je nesmysl.
4) l.č.3 o víkendu nahradit minibusem [lol]... Teď trochu vážněji. Když už ji nikdo nechce zatraktivnit třeba přes ten DOV, tak proč ji o víkendu nezrušit? Resp. nechat jen dva spoje ráno, odpoledne a večer jako návoz na směny. Ušetřené výkony převést třeba na víkendovou linku v trase Poruba Vozovna - Hranečník (proklad s l.č. 4 a 8 v úseku Třebovická - Karolina) v časech, kdy je l.č.4 a 8 vytížena. Zbytek ušetřených výkonů převést na l.č.10, která by tak jezdila nově i o víkendu, a která by doplňovala spoje l.č.1, které jsou vytížené, jak tady někdo psal... Případně l.č.10 o víkendu vést přes zastávku Jubilejní kolonii místo přes Dřevoprodej (a pak po ulici Na obvodu bez zastavování na Nádraží Vítkovice a dále pak po Místecké jako ve všední den), aby Jubilejní kolonie nebyla bez obsluhy (ale klidně si myslím, že by bez (tram) obsluhy mohla zůstat po celý den. Na to tam stačí l.č.50. Ale asi nikdo nebude chtít měnit/zavádět linky jen pro víkend... a taky je to možná celé blbost, co píšu, jako asi obvykle...
xyzž
Čtvrtek, 14. listopadu 2019 - 08:16:59  
Neregistrovaný host
Do 1.12.musi být smyčka Výstaviště odpojena od vseho
Obchodnicentra
Pátek, 15. listopadu 2019 - 07:06:35  
Neregistrovaný host
os98: ty jsi taky se vším hned nespokojený, nesouhlasíš s vyřazováním autobusů, nesedí ti přejmenování zastávek, Zrovna u linky 7 se podobná dvojice zastávek objevuje a problém to nedělá - Nová Ves vodárna x Zábřeh vodárna. Můžou třeba přidat Zábřeh obchodní centrum x Třebovice obchodní centrum, aby se to více rozlišilo, ale nedělal bych z toho šototragédii. V nejhorším vrátíme Obchodnímu centru název "ETS" :-)
zastávky
Úterý, 19. listopadu 2019 - 11:56:37  
Neregistrovaný host
uvažoval jsem nad dalšími podobnými názvy zastávek jako Obchodní centrum x Třebovice OC
Nádraží Kunčice x Nádraží Vítkovice x Svinov nádraží
Ludgeřovice kostel x Hrabůvka kostel
Svinov škola x Radvanice škola x Horní Datyně škola
Sokolovna x Petřvald Sokolovna

Naopak jsou zastávky kde se společný název přímo nabízí a přesto je rozdílný:
ÚMOb Jih x Radnice Poruba

Další zajímavou kapitolou jsou zastávky, které nesou jméno po něčem co už neexistuje:
Petřkovice nemocnice, Důl Heřmanice, Zárubek, Šverma, Odra, NH, Čistírny (netuším zda tam vůbec nějaké někdy byly)
Boris
Úterý, 19. listopadu 2019 - 19:04:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3533
Registrován: 6-2002
Čistírny - kousek od zastávky byl podnik Čistírny a prádelny a směrem k nádraží Třebovice byla čistírna odpadních vod.
Úterý, 19. listopadu 2019 - 22:35:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 236
Registrován: 7-2017
Petřkovice nemocnice bylo po tom zařízení docela daleko, co je spíš něco na způsob sanatorií nebo LDN. Od 15.12. už to bude Petřkovice,Kaple.
Důl Heřmanice se Švermou stále existují, byť třeba jen formálně. Až Důl Heřmanice zbourají, tak pak můžeme říkat, že už neexistuje. U Odry by to šlo pojmenovat buď K2 (což je kravina) nebo nějakou z blízkých ulic využít, ale tam si myslím, že "zaběhlý" název nevadí. To samé u Zárubku.
A co je s NH? Že se to nejmenuje formálně Nová huť, ale Arcelor Mittal, nyní Liberty? Myslím si, že když se mezi Ostraváky řekne "enháčko", tak každý ví. To si myslím že u Liberty určitě ne.
A hlavně, už i tím stylem je lepší pojmenování "NH ..." než třeba "Liberty hlavní brána, Liberty garáže".
Středa, 20. listopadu 2019 - 12:37:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1709
Registrován: 2-2017
Když se tady nedávno řešilo, jestli by měly o víkendu jezdit Stadlery na linkách 11 a 12, tak je tu ještě jedna věc, které moc nerozumím. Křivá z osmi Stadlerů vypravuje zatím šest. Pravidelně jezdí na 7/4, často pak na 12/3, 12/6 a 12/411r - 12/510. Zbylé dva pak jsou na trhačkách. Proč jezdí pořád tam a ne na celodenních kurzech 4/8, 4/9 a 4/10?
Elektrobusy SOR - to nejlepší v Ostravě [ok]


VYPRAVENOST OSTRAVA
Arašídek
Středa, 20. listopadu 2019 - 14:39:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 486
Registrován: 12-2007
os98:

protože my víme, že to takhle bedlivě sleduješ, a kdyby to bylo pořád stejné, tak by to pro Tebe byla nuda... Proto to takhle posíláme aby si to měl pestřejší a měl se na co ptát případně o čem diskutovat...[crazy]
Když ti začne harašit, pomůže ti Arašíd :-)
1740
Středa, 20. listopadu 2019 - 15:03:21  
Neregistrovaný host
Arašídek: Hezky [rofl][jidlo][ok][kladivo]
Středa, 20. listopadu 2019 - 15:08:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 348
Registrován: 7-2014
os98: Mě fascinuje, jak může někomu nabíhat cévka z toho, že se Stadler objevuje na středněkapacitním kurzu 12 místo středněkapacitního kurzu 4...[crazy] Ještěže za pár měsíců už tě to nebude muset trápit....
Středa, 20. listopadu 2019 - 15:35:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1710
Registrován: 2-2017
TommyX: Mně nejde o ty tři kurzy na 12, ale o vypravování Stadlerů na trhačky, kdy dopoledne a část večera prostojí ve vozovně, misto aby jezdily.

Celodenek je 7, na kterých by mohly jezdit Stadlery z Křivé - 4/8, 4/9, 4/10, 7/4, 12/3, 12/6, 12/411r - 12/510 (sice to není typická celodenka, ale to teď neřešme), ale Stadlerů je 6, za nějakou dobu 8, přesto jezdí některé z nich každý den na trhačkách.

Jak se dívám, tak minulý příspěvek jsem napsal dvojznačně, ale rozhodně jsem nemyslel, aby Astry ze 4 šly na 12 a Stadlery z 12 na 4.

(Příspěvek byl editován uživatelem os98.)
Elektrobusy SOR - to nejlepší v Ostravě [ok]


VYPRAVENOST OSTRAVA
Středa, 20. listopadu 2019 - 16:00:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 349
Registrován: 7-2014
os98: Jo, takže je budeme všechny vypravovat na celodenky s podobným km proběhem, a pak se jednoho dne dočkáme toho, že třeba pěti vozům z oněch osmi naráz doběhnou km do nějakého stupně prohlídky...skvělé, opravdu...[crazy]

PS: Zajímavé, že v případě Poruby s vypravováním na trhačky problém nemáš...
Středa, 20. listopadu 2019 - 16:44:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1711
Registrován: 2-2017
TommyX: Nemám pocit, že by tu byl Stadler, který by vyloženě jezdil na trhačkách, aby km do nějaké prohlídky najel později, a nějaký jiný jezdil na celodenkách. Vozy se na celodenkách a trhačkách střídají a aspoň mně přijde, že všechny křivácké Stadlery ujedou týdně podobné množství km. Pokud to tak není, tak ať to tu někdo normálně vysvětlí bez toho "divadla" kolem, které tu někteří předvádějí.

Co se týče Poruby, tak ta má 32 Stadlerů (z toho 3 jsou odstaveny po nehodách). Protože není tolik porubských celodenek, na kterých by mohly jezdit, dávají se i na trhačky, aby aspoň někde jezdily.

Jsme na diskusním fóru, tak se tu snad může každý zeptat a očekávat normální reakci.
Elektrobusy SOR - to nejlepší v Ostravě [ok]


VYPRAVENOST OSTRAVA
ccyklista
Čtvrtek, 21. listopadu 2019 - 08:48:51  
Neregistrovaný host
Myslíte že "mírné" 25% zdražení jízdného od 1.1.2020 zvýší zájem o cestování v MHD?

Asi budu muset schovat platební kartu a nakoupit do zásoby papírové jízdenky, ať můžu aspoň od ledna do konce března jezdit za letošní ceny.
Čtvrtek, 21. listopadu 2019 - 11:21:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2412
Registrován: 8-2002
Chtěl bych, aby mi takto mírně zvýšili třeba můj plat [lol]. Zkusím se u nás poptat.
Čtvrtek, 21. listopadu 2019 - 17:47:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 42
Registrován: 8-2019
Otázka taky je, jak to bude s dlouhodobým jízdným.
Pátek, 22. listopadu 2019 - 23:54:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1716
Registrován: 2-2017
Pamatuji si na předvolební debatu před komunálními volbami v roce 2014 a tehdejší kandidáti včetně Macury říkali, že by se MHD měla cenově zatraktivnit. To se také stalo a dokonce v minulých dvou letech přibyli cestující. Doufám, že na magistrátu nejsou blbí a ceny měsíčníků nepůjdou nahoru.

Navíc se psalo, že když skoční papírové jízdenky, tak se tím ušetří částka, za kterou by se koupil každý rok jeden elektrobus, tak o to víc se mi nelíbí zdražení. Ale možná ty elektrobusy budou dva nebo se musí šetřit na nové škodovácké tramvaje.

Ale upřímně, když si uvědomím, že dnes nepřestupní jízdenka do 10 minut stojí 14 Kč, od ledna by měla stát 16 Kč, jestli se nepletu, tak to bych se už raději prošel.
Elektrobusy SOR - to nejlepší v Ostravě [ok]


VYPRAVENOST OSTRAVA
Sobota, 23. listopadu 2019 - 09:59:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1204
Registrován: 12-2006
os98:
"Ale upřímně, když si uvědomím, že dnes nepřestupní jízdenka do 10 minut stojí 14 Kč, od ledna by měla stát 16 Kč, jestli se nepletu, tak to bych se už raději prošel."
Takže za 14 korun by si ještě jel, ale za 16 to je pro tebe už nepřípustné?

os98:
"Jsme na diskusním fóru, tak se tu snad může každý zeptat a očekávat normální reakci."
Ano, jsme na diskuzním fóru, které je pro dotazy a diskuze přímo dělané, jenomže... Co tvůj dotaz, to nějaká perla, nebo absolutní hovadina, kterou je úplně zbytečné řešit. Věř mi, že takřka nikdo (až na pár výjimek) nemá problém ti zodpovědět nějaké rozumné dotazy, nebo diskutovat o něčem zajímavém, ale ne o běžné vypravenosti, které se 95% tvých příspěvků týká. Já chápu, že každý svůj volný čas zabíjí jinak a že pro někoho je vyplňování nějaké tabulky s nulovou informativní hodnotou posláním, ale nemůže čekat, že ostatní to zajímá. Jediný, kdo to v okolí používá, a to ještě 2 do roka, je snad jeden nejmenovaný řidič, který v tom maximálně najde číslo svého vozu pro příspěvek na Instáči.

Tímhle nemířím na tvé poslední příspěvky, beru to tak všeobecně.
[kladivo] T3 mizí, wany se šíří... [kladivo]

[pozor] MHD Ostrava [pozor] -
Pako
Sobota, 23. listopadu 2019 - 10:16:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2321
Registrován: 6-2002
Dobré dopoledne.

Cena jedné láhve plzeňského piva (11°) v obchodě je za 26.90 CZK (Penny Market včera), v podobě točené se v Ostravě prodává v relaci kolem 40 CZK a výše.

Takže 14 CZK nebo 16 CZK, stále to není jeden Pilsner Urquell ani v lahváčové podobě...

Díky.
Sobota, 23. listopadu 2019 - 10:42:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1717
Registrován: 2-2017
Vtobola: I těch 14 Kč mi přijde docela dost, když je to ještě k tomu nepřestupní jízdenka do 10 minut. To máš nějaká 2 nebo 3 km, což pěšky ujdu docela rychle. Naštěstí mám měsíčník, tak mi to zdražení může být celkem jedno. Vícekrát tady o tom psal již Gakon, že se místo 14 Kč raději projde po Porubě a ani se mu nedivím. Na krátké vzdálenosti není z časového hlediska velký rozdíl mezi rychlou chůzí a MHD.

Nevím, odkud máš těch 95 %, ale smyslem tam toho příspěvku nebyla moje tabulka, ale proč jezdí křivácké Stadlery na trhačkách, když na celodenky linky 4 jsou vypravovány pořád Astry. Že jsem se nejprve nepřesně zeptal, že mi nešlo rozumět, je už druhá věc.

(Příspěvek byl editován uživatelem os98.)
Elektrobusy SOR - to nejlepší v Ostravě [ok]


VYPRAVENOST OSTRAVA
Sobota, 23. listopadu 2019 - 11:58:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2413
Registrován: 8-2002
Ad Pako: moc nechápu to srovnání s pivem.

Pokud pojedu z Dolu Odra k Nové Radnici a zpět (s přestupem), tak zaplatím +-50 Kč (teď nevím, o kolik má podražit ta jízdenka z 20 Kč). To už je slušný vývar... Za cca 2x5 min jízdy.

A již v předchozím příspěvku zmíněno pojíždění po Porubě… Za 5 min jízdu (asi nejčastější čas v autobuse při jízdách po Porubě) platit 16 kč. Asi na to mám, ale platit za to fakt nechci. Takže opět auto (je levnější) a nebo nově NextBike. To je nyní můj oblíbený způsob přepravy po Porubě.

Ale je pokud je strategii dělat MHD jen pro pravidelné cestující, pak OK.

PS: Zatím mi nikdo nevysvětlil, proč je 10 min nepřestupná, když systém MHD v Ostravě je založen na přestupech [lol]. Takové nějaké nesystémové mi to celé přijde.

(Příspěvek byl editován uživatelem Gakon.)
Pako
Sobota, 23. listopadu 2019 - 19:54:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2322
Registrován: 6-2002
Dobrý večer.

Tak pokud si pamatuju, platím-li debetní či kreditní kartou, systém vyhodnocuje rozložení jízd v rámci dne, takže z celého provozu udělá nejvýše celodenní jízdné. Několikát jsem byl mile překvapen, že jsem při jízdě po městě platil nakonec jen 40 CZK, ačkoliv jsem měl pocit, že jsem se nemohl vejít do režimu přestupů.

Co tím plzeňským pivem chci říci... U některých komodit ani nepřemýšlíme a vysolíme daleko více bez mrknutí oka. Jsme schopni utratit v hospodě docela dost peněz, totéž za jídlo, mobily, internet, kino, virtuální realitu a já nevím co, ale ty dvě koruny na jízdence nevydýcháme...???

To je takový český národní zvyk. Chceme super kvalitu, ale aby mě to (ehm) zase tak moc nestálo... Nejlépe kdyby se na tom dalo co nejvíce ušetřit...

Takže, pánové... Řidičům MHD i dalším profesím se zvedaly mzdy. Jednak aby byl podnik plus mínus konkurence schopný na trhu práce, jednak řidičů i ostatních dělnických profesí je pořád trvalý nedostatek... Odkud má podnik brát na navýšení mezd? Z tržeb. To je prostě stejné jako fyzikální zákony... Další věc, je přeci přirozené, aby si podnik na inovace vydělal opět z tržeb... Přeci nečekáte, že se bude inovovat jen tehdy, když budou dotace... To je přeci cesta do pekel...

Nikdo nikoho nenutí jezdit MHD. Pokud jste tak rozežraní, že echt musíte jezdit v autě, jezděte. Nevěřím, že je to proto, že je to levnější. Není. Jakákoliv sdílená služba vychází levněji než služba individuální. Kór když je ze 2/3 dotovaná městem.

Mám k dispozici služební auto. Pořizovací cena se mi 1 % každý měsíc navyšuje do základu daně z příjmu. Plus platím 2.97 CZK za jeden kilometr. Takže cesta domov-škola-práce ráno, kdy vezu 3 děti do školy (všichni mají roční ODIS) mě vyjde na 6 × 2.97 CZK = 17.82 CZK. Když jedu bus-tram-tram, cvaknu 20 CZK.
Když jedu zpět a zastavuji se na Karolině nebo v Radvanicích na nákup, je to přes 10 km, tedy více jak 29.70 CZK. A to neřeším zákonnou/havarijní pojistku, zimní/letní gumy, roční prohlídky, výměny provozních kapalin, výměny gumiček, drobné opravy atd. Zkoušel jsem totéž dopočítat pro provoz soukromého auta, tam se počítá každý litr benzínu, zatímco u služebáku platím za kilometr jízdy, ne litr nafty. Pořizovací cena, roční zákonná/havarijní pojistka, z vlastní kapsy roční prohlídky, všechny opravy... Byl jsem na cca 180 % vůči služebáku. Nevěřím, že jízdné s MHD není konkureční vůči individuální dopravě. Kór pro někoho, kdo neplatí každou jízdu, ale má síťovou jízdenku, která po naplnění minimáního objemu jízd je pak vlastně volnou jízdenkou pro zbytek období. A neuvažuju, kdy musí tramvaj do Martinova na velkou prohlídku.

Když jsme byli vloni na vánoční trhy v našem hlavním městě, po dojezdu na Hauptbahnhof jsem kupoval dole v podjezdu u tramvaje D jednorázové nepřestupné jízdenky 2+2. Od HptBhf přes Schwarzenbergerplatz až po vídeňskou radnici, stálo mě to skoro 7 EUR, tedy v té době skoro 190 CZK, ale marná sláva, prostě nás to tolik stálo a nelituju toho. Kupovat jízdenku přímo v tramvaji za řidičem, zaplatil bych ještě přirážku. Přeci nepůjdu s celou rodinou jako naprostá česká socka pěškobusem. Zpátky jsme to brali přes Belveder, takže to už jsme se z Karlsplatz prošli šourem.

Takže až si koupíte chlebíček se šunkou za dvacku, vzpoměňte, že právě projídáte jednu přestupní jízdenku pro vnitřní město. A až si zapálíte cigáro a dáte si jedno čepované, zkuste si dopočítat, kam se za to můžete s MHD dostat... Jen tak, pro zábavu.

Lidi jsou už rozežraní a roupama neví, co by...

Hezký večer.
Sobota, 23. listopadu 2019 - 21:23:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2414
Registrován: 8-2002
Ad Pako:
Ale odpověď na mou otázku, proč za 2 x 2,5 km mám platit skoro "pajdu", jsem (opět) nenašel. Pokud počítám cca 3 km za kilometr, pak auto je 3x levnější... Tak tady přestaň teoretizovat. A vyprošuji si řeči typu "Lidi jsou už rozežraní a roupama neví, co by"... [angry].
Pako
Sobota, 23. listopadu 2019 - 21:47:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2323
Registrován: 6-2002
Dobrý večer.

@Gakon: Protože to zřejmě tarifně tak vychází, ale nepočítal jsem to. Předpokládám, že jde o jednorázové jízdné bez jakéhokoliv paušálního dokladu. V tomto případě platíme opravdu za to, že něco jede. Skrblit na centimetru jízdy samozřejmě lze, ale platíme opravdu za to, že to vůbec jede, vzdálenost je v tomto nepaušálním jízdném až dalším kritériem.

Lidé jsou už rozežraní a roupami neví, co by. Vyprošujte... Lampárna Hlavní nádraží. Hezký večer.
Neděle, 24. listopadu 2019 - 08:35:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 43
Registrován: 8-2019
Ad Gakon:
Proste mame casove jizdne a na to bohuzel v kazde casti meste ujedete jinou vzdalenost. Za 10 minut treba dojedu z Tylovy na Svinov mosty h.z. a v tomto pripade mi cena 16 Kc pripada adekvatni (protoze je to pesky uz pekny kus cesty).

(Příspěvek byl editován uživatelem Poskok.)
Neděle, 24. listopadu 2019 - 08:55:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2415
Registrován: 8-2002
Ad Poskok: Ano, to já ale přeci nerozporuji. Jen jsem zmínil tu "divnost", že 10 min jízdenka není přestupná, což jsem dlouho ani nevěděl (což je samozřejmě moje chyba). To mi přijde na MHD postavené na přestupech poněkud svérazné.

Technicky tam nemůže být žádný problém, přijde mi to jako past.

Z Tylovy na Svinov jezdí l.č.17. Tu třeba zruší nebo odkloní na MH (teď se nebavme o tom, že to je nepravděpodobné). Pak budeš muset jet z Tylovy na Vodárnu nebo Hulváckou, tam přestoupit a dojet na Svinov... a najednou je cena úplně jiná, i když se do těch 10 min vejdeš... Divné, ne? A přitom jedeš po stejné trase...

(Příspěvek byl editován uživatelem Gakon.)
Neděle, 24. listopadu 2019 - 09:33:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 61
Registrován: 4-2012
Boha jeho chlapi co to tu řešíte za cypoviny!

Ti co jezdí jen občas, nebo přespolní co přijedou jen občas za prací nebo k někomu na návštěvu, nebo zapařit na Stodolní nebudou v drtivé většině řešit jestli stojí jízdenka o 2-5kč míň nebo víc a jestli potřebují 10 minut nebo přestup. Prostě si to zjistí a zaplatí pokud nechcou jít pěšky nebo taxálem a je jedno jak je to daleko.
Kdo jezdí pravidelně má jistě nějakou dlouhodobou formu jízdenky a tohle je mu fuk. A když náhodou občas pojede kam mu neplatí, tak bude postupovat jako v občasný cestující. Tedy pokud nechce ušetřit i v tomto případě 2k, aby si mohl koupit na cestu suchej rohlík.

A v tom jízdném to není proboha tak, že platíte jakože za kilometr, nebo jen čas, ale hlavně za to že vůbec máte tu možnost MHD využít. Tedy jakýsi nástupní poplatek podobně jako někdy u taxálu. Tak to berte tak že 10k dáte za to že vůbec nějaká tram, trolejbus , autobus přijede v podstatě kdykoli jen max 10-20 minut bože počkáte.

Na jednu stranu tady řešíte jestli by se nemělo jezdit ještě v kratších intervalech a pak že nedáte ani 2kč navíc za občasnou jízdu... Jste normální!!! Vždycky to musí někdo zaplatit. A tohle je jen zlomek té ceny. Energie zdražují, opravy zdražují, dobří řidiči budou také něco stát. Takže se bude chtít svézt rychle a bezpečně pěknou tramvají, a nechcete moc čekat a přestupovat, ale chlup pustit to ne.

A nebo chcete aby to pak bylo natvrdo komerční přístup, třeba jako na dráze, kde si RegioJet účtuje až o 200kč víc za to že "zastaví" v Zábřehu na Moravě oproti cestě do Ostravy z Olomouce. Což je rozdíl sotva 40km. To by se tady někteří museli asi rovnou zabít...
Pako
Neděle, 24. listopadu 2019 - 12:31:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2324
Registrován: 6-2002
@tombru: Zlatá slova. Vytestat do kamene... Díky moc.
Pondělí, 25. listopadu 2019 - 16:25:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 350
Registrován: 7-2014
Pánové, vy kteří tady šílíte ze dvou korun...pokud se máte rádi a nechcete, aby vám praskla cévka, nedělejte to, co já v sobotu a nejezděte do Košic. Tarifní politika DPMK v oblasti krátkodobého jízdného by měla na vaše duševní zdraví velmi neblahý vliv (30 minut 0,9 eura, 60 minut 1 euro), jediné štěstí, že víkendová výprava je pro většinu zdejších diskutujících absolutně nezajímavá (100% "vždyťjetojenVario").
Vyjádřil bych se i věcněji, ale Pako a tombru se vyvětili natolik, že už není třeba nic dodávat.
Pondělí, 25. listopadu 2019 - 20:30:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2629
Registrován: 11-2004
Nemyslím, že jde o 2 koruny jak se tady někteří snaží udělat držgrešle z ostatních. Osobně chodím místo 10 min MHD pěšky takže je mi to stejně jedno. Jen mi přijde líto, že v době GPS, pípáků, odisek a všeho nejde vymyslet systém který by mohl být trochu spravedlivější klidně pak ať stojí 10 minut 16kč, ale ať nestojí 3 minuty 16kč. Stačilo by prostě poměrně odečítat dle toho jak brzo vystoupím.

Mimochodem co je tohle za jízdné?
https://www.dpo.cz/pro-cestujici/jizdne-dp/ceny-jizdenek/kratkodo be-jizdenky.html
Nějak mi nesedí vůbec žádná čísla na této stránce včetně data platnosti.
Pokud chcete nějakou moji fotografii prosím napište mi, jinak čtěte zde.
Slova jsou jen schránky pro významy, jednou je bílá černá, a jindy ani černá černou není


Pondělí, 25. listopadu 2019 - 21:53:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6870
Registrován: 5-2005
To jsou papírové...
Pondělí, 25. listopadu 2019 - 22:05:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1720
Registrován: 2-2017
Mayg: Datum platnosti od 1. září 2018 je tam z toho důvodu, že začaly platit státní slevy pro studenty a důchodce, kterých se týkají ceny úplně dole na stránce.
Elektrobusy SOR - to nejlepší v Ostravě [ok]


VYPRAVENOST OSTRAVA
Pako
Úterý, 26. listopadu 2019 - 08:25:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2325
Registrován: 6-2002
Dobré ráno.

@Mayg:
16 CZK / 10 min = 1.60 CZK/min.
Pojedu-li 29 min (dnes 20 CZK), pak 29 min × 1.60 CZK/min = 46.40 CZK.

Ehm... Raději 14 CZK za 10 min nepřestupně a 20 CZK 30 min přestupně...

Dík.
Středa, 27. listopadu 2019 - 21:34:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 110
Registrován: 7-2018
Jedna dnešní[fotic]
Čtvrtek, 28. listopadu 2019 - 08:32:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2630
Registrován: 11-2004
stardancermediapb: fakt nevidíš jak je to rozmazané? Na tom FB jsem si říkal, že ti to zkazil algoritmus FB, ale tady je to to stejné.

(Příspěvek byl editován uživatelem mayg.)
Pokud chcete nějakou moji fotografii prosím napište mi, jinak čtěte zde.
Slova jsou jen schránky pro významy, jednou je bílá černá, a jindy ani černá černou není


Čtvrtek, 28. listopadu 2019 - 18:20:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 238
Registrován: 7-2017
Náhodou, na noční fotku mi ta kvalita přijde přiměřená až slušná.
Na FB v té skupině se lajkujou fotky a dosahují takových čísel, ale jak si to rozkliknete, tak se zhrozíte. V miniatuře všecko vypadá dobře, pokud to fakt není vyndané z [zadnice].
Čtvrtek, 28. listopadu 2019 - 23:40:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1726
Registrován: 2-2017
Jsou nějaké informace, jak to vypadá s opravou Stadleru #1713 po nehodě ze 17. května?

Jestli nevyjede ani na Mikuláše, tak překoná "rekord" v odstavení vozu #1715, který stál 202 dní.
Elektrobusy SOR - to nejlepší v Ostravě [ok]


VYPRAVENOST OSTRAVA
Pátek, 29. listopadu 2019 - 06:24:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2418
Registrován: 8-2002
Nějaká Astra by měla mít od neděle reklamu na K2, resp nábor do K2. Zná někdo její ev. číslo? Díky
pm81
Pátek, 29. listopadu 2019 - 07:59:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 81
Registrován: 5-2019
Na CIS nové JŘ tram, trol. [wink]
Pátek, 29. listopadu 2019 - 22:27:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 630
Registrován: 10-2008
Pokud by někoho zajímalo, tak vozy: 917, 939, 958, 978, 1001, 1028, 1035, 1037, 1040, 1047 jsou připraveny k odvozu k novému majiteli, bohužel se mi ale nepodařilo zjistit kam zamíří.
https://picasaweb.google.com/104140083993438644976
OstravskáVypravenost
Sobota, 30. listopadu 2019 - 11:39:46  
Neregistrovaný host
os98:

ano, čekáme na vypravení s tímto rekordem... Přece nebudeme kazisvěti vypravenosti...


Ty jo, chlape, začni žít i mimo vypravenost... Vždyť z toho jednou zblbneš...
Dolfa
Sobota, 30. listopadu 2019 - 17:04:55  
Neregistrovaný host
[kecal]Dnes na lince 3 vůz 1602 - v rámci koncertu radia Čas
Dolfa
Sobota, 30. listopadu 2019 - 18:21:11  
Neregistrovaný host
[new] hitrádio ORION [happy]
Davic1324
Pondělí, 02. prosince 2019 - 07:03:19  
Neregistrovaný host
Gakon:
"Nějaká Astra by měla mít od neděle reklamu na K2, resp nábor do K2. Zná někdo její ev. číslo? Díky"

Měla by to být 1204.
Pondělí, 02. prosince 2019 - 08:14:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2631
Registrován: 11-2004
Hezký den, neví někdo kdy by se mohli ty dvě ex-ostravské ex-liberecké T2 vydat směr Praha? Mám fotky z příjezdu a tak bych rád i odjezdové. Případně mi to pošlete na e-mail. Díky moc
Pokud chcete nějakou moji fotografii prosím napište mi, jinak čtěte zde.
Slova jsou jen schránky pro významy, jednou je bílá černá, a jindy ani černá černou není


Kočkopes
Pondělí, 02. prosince 2019 - 19:21:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1053
Registrován: 10-2017
Ad reklama - v neděli jsem se díval na kamery křižovatek v Ostravě a 1204 měla normální lak.
Dolfa
Pondělí, 02. prosince 2019 - 21:25:24  
Neregistrovaný host
1204 : má reklamu na K2,ale pouze tramboard - polep přes okna (levá strana,střední článek)
T3 zamíří ve středu na Ukrajinu.
Pondělí, 02. prosince 2019 - 21:29:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2424
Registrován: 8-2002
Dík za info
Pondělí, 02. prosince 2019 - 22:00:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7950
Registrován: 2-2006
Letos opět předvánoční posílení dopravy[ok]: Předvánoční posílení dopravy.
Úterý, 03. prosince 2019 - 11:47:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1735
Registrován: 2-2017
Co bude s Triem #1253, které v září mělo nehodu mezi Čistírnami a Sokolovskou - oprava, nebo šrot?
Elektrobusy SOR - to nejlepší v Ostravě [ok]


VYPRAVENOST OSTRAVA
Úterý, 03. prosince 2019 - 17:32:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 239
Registrován: 7-2017
Záleží dle rozsahu poškození. Vůz relativně brzo po VP, tedy má nějakou hodnotu, plus by se mohly použít díly (nebo rovnou třeba i články) z odstavené 1252, která by už vyjet neměla a je tedy k dispozici. Vozů je nedostatek, takže šance je. Ovšem, pokud je poškození vážné, tak pak jedině repas článku, ale to zase jestli se vyplatí.. bude asi lepší si počkat na někoho z Poruby nebo dílen, aby nás o tom informoval zainteresovaně, jinak se budeme stále jen pohybovat ve spekulacích a různých možných variantách.
Úterý, 03. prosince 2019 - 19:06:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2632
Registrován: 11-2004
Někteří zdejší mnohokrát opakují, že nemají Facebook. Dnes se tam objevila mi neznámá fotka staré smyčky v Porubě i s výhybkou směr Kyjovice. Já měl celý život za to, že se tratě pouze křížily.

Zdroj: https://www.facebook.com/groups/1763549487284847/permalink/215043 1871929938/

Pokud chcete nějakou moji fotografii prosím napište mi, jinak čtěte zde.
Slova jsou jen schránky pro významy, jednou je bílá černá, a jindy ani černá černou není


Středa, 04. prosince 2019 - 08:59:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1205
Registrován: 12-2006
Ve stejném zdroji je toho mnohem víc.


Každopádně koho zajímá historie Ostravy, tak těch skupin na FB je mnohem více a je tam toho opravdu mraky nejen z dopravy.

Příklady:

Nezapomenutelná Ostrava
V zrcadle fotografií
[kladivo] T3 mizí, wany se šíří... [kladivo]

[pozor] MHD Ostrava [pozor] -
Čtvrtek, 05. prosince 2019 - 07:41:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 197
Registrován: 12-2017
Nějaké staré fotky jsou i na Transphotu, případně na Busphoto
http://busphoto.eu/articles/1973/
Mé fotky MHD naleznete zde:

Busphoto.ru
Transphoto.ru


Čtvrtek, 05. prosince 2019 - 17:45:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 198
Registrován: 12-2017
Ad bouraná 1253 - asi taky záleží na tom, zda pojišťovna toho Peugeotu (je rozmazaná SPZ, takže nevím, jaká pojišťovna) posoudí událost jako totální škodu (tzn cena za opravu tramvaje se blíží nebo je vyšší než její hodnota). Pak dále jde o to, zda za ty peníze má smysl tramvaj opravovat nebo koupit novou tramvaj.

To vytváří další otázku. DPO by vypisovalo VŘ na jednu náhradní tramvaj? Srovnávám situaci s tím shořelým autobusem Solaris z Hranečníku, tam se DPO zavázalo koupit nový bus.
Mé fotky MHD naleznete zde:

Busphoto.ru
Transphoto.ru


Čtvrtek, 05. prosince 2019 - 17:55:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1738
Registrován: 2-2017
Dnešek by měl být první dnem od uzavření smyčky Výstaviště, kdy tato smyčka pořádně chybí. Ve 14:58 měl na Rektorátu VŠB poruchu Stadler #1713 (kurz 7/506) a tramvaje za ním měly až 22 minut zpoždění. Necelé tři hodiny po této události jsou některé oběhy linky 8 nadále zpožděné. V případě oběhu 8/7 bude zpoždění až do příjezdu na Hlavní nádraží kolem 18:50.

Snad se nová smyčka postaví co nejdříve, protože tohle je děs. Linka 2 je na tom ještě hůř, protože točením přes Zábřeh a Křivou se neušetří moc času a pak už zbývá jen zajížďka na Nádraží Vítkovice.

(Příspěvek byl editován uživatelem os98.)
Elektrobusy SOR - to nejlepší v Ostravě [ok]


VYPRAVENOST OSTRAVA
Čtvrtek, 05. prosince 2019 - 19:03:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 790
Registrován: 8-2009
Změny jízdních řádů na linkách ODIS od 15. prosince 2019
Pako
Čtvrtek, 05. prosince 2019 - 19:12:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2326
Registrován: 6-2002
Dobrý večer.

Pamětníci, vzpomenete si?
https://moravskoslezsky.denik.cz/zpravy_region/denik-byl-jeziskov o-vnouce-navstivil-byvalou-redaktorku-20191205.html

Myslím, že jezdila za Křivou, ale už je to tak strašně dávno, že si to moc dobře nepamatuju... Obličej je ale hodně povědomý...

Dík.